DrakX VERSION - en to bg translation catalogue (489 entries)

en: Graphic card
bg: Графична карта

en: Select a graphic card
bg: Изберете графична карта

en: Choose a X server
bg: Изберете X сървър

en: Select the memory size of your graphic card
bg: Изберете капацитет на паметта на графичната си карта

en: Choose options for server
bg: Изберете опции за сървъра

en: Choose a monitor
bg: Изберете монитор

en: Monitor
bg: Монитор

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
bg: Двата критични параметъра са вертикалната скорост на възстановяване, която отразява скоростта, 
    с която целият екран се възстановява, и най-важното - хоризонталната
    синхронизационна скорост, която отразява скоростта, с която се изписват хоризонталните линии.
    
    МНОГО Е ВАЖНО да изберете такава синхронизационната скорост, която да отговаря на възможностите на Вашия монитор - в противен случай можете да повредите монитора си.
     Ако имате някакви съмнения, изберете консервативна настройка.

en: Horizontal refresh rate
bg: Хоризонтална скорост на възстановяване

en: Vertical refresh rate
bg: Вертикална скорост на възстановяване

en: Monitor not configured
bg: Мониторът не е конфигуриран

en: Graphic card not configured yet
bg: Графичната карта все още не е конфигурирана

en: Resolutions not chosen yet
bg: Още не е избрана разделителна способност

en: Do you want to test the configuration?
bg: Искате ли да тествате конфигурацията?

en: Test configuration
bg: Пробна конфигурация

en: An error occurred:
bg: Появи се грешка:

en: 
    try changing some parameters
bg: 
    опитайте се да параметрите

en: (leaving in %d seconds)
bg: (излизане до %d секунди)

en: Is this correct?
bg: Всичко правилно ли е?

en: An error occurred, try changing some parameters
bg: Появи се грешка; опитайте се да промените някои параметри

en: Automatic resolutions
bg: Автоматични стойности на разделителна способност

en: To find the available resolutions I will try different ones.
    Your screen will blink...
    You can switch if off if you want, you'll hear a beep when it's over
bg: За да намеря разделителните способности на монитора Ви, ще опитам с няколко различни.
    Екранът Ви ще се изчисти...
    Можете да го изключите, ако искате, когато е готово ще чуете алармата

en: Resolution
bg: Разделителна способност

en: Choose resolution and color depth
bg: Изберете разделителна способност и дълбочина на цветовете

en: Show all
bg: Покажи всички

en: I can try to find the available resolutions (eg: 800x600).
    Sometimes, though, it may hang the machine.
    Do you want to try?
bg: Мога да опитам да намеря характерните за монитора Ви разделителни способности (например: 800x600).
    Понякога, обаче, това може да забие машината.
    Искате ли да опитате?

en: No valid modes found
    Try with another video card or monitor
bg: Не са открите валидни способи
    Опитайте с друга видео карта или монитор

en: Keyboard layout: %s
bg: Тип клавиатура: %s

en: Mouse type: %s
bg: Тип мишка: %s

en: Mouse device: %s
bg: Устройство на мишката: %s

en: Monitor: %s
bg: Монитор: %s

en: Monitor HorizSync: %s
bg: Хоризонтална синхронизация на монитора: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
bg: Вертикално възстановяване на монитора: %s

en: Graphic card: %s
bg: Графична карта: %s

en: Graphic memory: %s kB
bg: Графична памет: %s kB

en: XFree86 server: %s
bg: XFree86 сървър: %s

en: Preparing X-Window configuration
bg: Подготовка за конфигуриране на X-Window

en: Change Monitor
bg: Променете монитора

en: Change Graphic card
bg: Променете графичната карта

en: Change Server options
bg: Променете опциите на сървъра

en: Change Resolution
bg: Променете разделителната способност

en: Automatical resolutions search
bg: Автоматично търсене на разделителната способност

en: Show information
bg: Покажи информацията

en: Test again
bg: Тествай отново

en: Quit
bg: Излизане

en: What do you want to do?
bg: Какво искате да направите?

en: Forget the changes?
bg: Да забравя ли промените?

en: Please relog into %s to activate the changes
bg: Моля влезте отново в %s, за да активирате промените

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
bg: Моля излезте от сесията и използвайте Ctrl-Alt-BackSpace

en: X at startup
bg: X при стартиране на системата

en: I can set up your computer to automatically start X upon booting.
    Would you like X to start when you reboot?
bg: Мога да настроя компютъра ви автоматично да стартира X при включване на системата.
    Искате ли X да стартира, когато рестартирате системата?

en: 256 colors (8 bits)
bg: 256 цвята (8 бита)

en: 32 thousand colors (15 bits)
bg: 32 хиляди цвята (15 бита)

en: 65 thousand colors (16 bits)
bg: 65 хиляди цвята (16 бита)

en: 16 million colors (24 bits)
bg: 16 милиона цвята (24 бита)

en: 4 billion colors (32 bits)
bg: 4 милиарда цвята (32 бита)

en: 16 MB or more
bg: 16 MB или повече

en: Standard VGA, 640x480 at 60 Hz
bg: Standard VGA, 640x480 на 60 Hz

en: Super VGA, 800x600 at 56 Hz
bg: Super VGA, 800x600 на 56 Hz

en: 8514 Compatible, 1024x768 at 87 Hz interlaced (no 800x600)
bg: 8514-съвместим, 1024x768 на 87 Hz interlaced (няма 800x600)

en: Super VGA, 1024x768 at 87 Hz interlaced, 800x600 at 56 Hz
bg: Super VGA, 1024x768 на 87 Hz interlaced, 800x600 на 56 Hz

en: Extended Super VGA, 800x600 at 60 Hz, 640x480 at 72 Hz
bg: Extended Super VGA, 800x600 на 60 Hz, 640x480 на 72 Hz

en: Non-Interlaced SVGA, 1024x768 at 60 Hz, 800x600 at 72 Hz
bg: Non-Interlaced SVGA, 1024x768 на 60 Hz, 800x600 на 72 Hz

en: High Frequency SVGA, 1024x768 at 70 Hz
bg: Високочестотен SVGA, 1024x768 на 70 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 60 Hz
bg: Многочестотен монитор, способен на разделителна способност 1280x1024 на 60 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 74 Hz
bg: Многочестотен монитор, способен на разделителна способност 1280x1024 на 74 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 76 Hz
bg: Многочестотен монитор, способен на разделителна способност 1280x1024 на 76 Hz

en: Monitor that can do 1600x1200 at 70 Hz
bg: Монитор, способен на разделителна способност 1600x1200 на 70 Hz

en: Monitor that can do 1600x1200 at 76 Hz
bg: Монитор, способен на разделителна способност 1600x1200 на 76 Hz

en: Create
bg: Създай

en: Unmount
bg: Демонтирай

en: Delete
bg: Изтрий

en: Format
bg: Форматирай

en: Resize
bg: Промени големината

en: Type
bg: Вид

en: Mount point
bg: Място на монтиране

en: Write /etc/fstab
bg: Създай /etc/fstab

en: Toggle to expert mode
bg: Нормален > Експерт

en: Toggle to normal mode
bg: Експерт > Нормален

en: Restore from file
bg: Възстанови от файл

en: Save in file
bg: Запази във файл

en: Restore from floppy
bg: Възстанови от дискета

en: Save on floppy
bg: Запази на дискета

en: Done
bg: Готово

en: Clear all
bg: Изчисти всичко

en: Format all
bg: Форматирай всичко

en: Auto allocate
bg: Автоматично разпределение

en: All primary partitions are used
bg: Всички първични дялове се използват

en: I can't add any more partition
bg: Не мога да добавя повече дялове

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
bg: Ако искате още дялове, моля изтрийте един, за да можете да създадете един разширен дял

en: Undo
bg: Възстановяване на изтритото

en: Write partition table
bg: Записване на таблицата на дяловете

en: Reload
bg: Презареждане

en: Empty
bg: Празна

en: Other
bg: Друга

en: Filesystem types:
bg: Видове файлова система:

en: Details
bg: Подробности

en: You have one big fat partition
    (generally use by MicroSoft Dos/Windows).
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
bg: Имате един голям fat дял
    (по принцип се ползват от MicroSoft Dos/Windows).
    Предлагам първо да промените големината на този дял
    (щракнете върху него, а след това щракнете върху "Промени големината")

en: Please make a backup of your data first
bg: Първо създайте backup на своите данни

en: Read carefully!
bg: Прочетете внимателно!

en: After %s partition %s,
bg: След %s дял %s,

en: all data on this partition will be lost
bg: всички данни на този дял ще бъдат загубени

en: Error
bg: Грешка

en: Mount point:
bg: Място на монтиране:

en: Device:
bg: Устройство:

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
bg: Буква на устройството под DOS: %s (просто предположение)

en: Type:
bg: Вид:

en: Start: sector %s
bg: Начало: sector %s

en: Size: %s MB
bg: Големина: %s MB

en: , %s sectors
bg: , %s сектора

en: Cylinder %d to cylinder %d
bg: От цилиндър %d до цилиндър %d

en: Formatted
bg: Форматиран

en: Not formatted
bg: Неформатиран

en: Mounted
bg: Монтиран

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
bg: Дял, който се стартира by default
    	(за MS-DOS boot, не за lilo)

en: Level %s
bg: Ниво %s

en: RAID-disks %s
bg: RAID дискове %s

en: Please click on a partition
bg: Изберете дял като щракнете върху него

en: Size: %d MB
bg: Големина: %d MB

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
bg: Геометрия: %s цилиндъра, %s глави, %s сектора

en: on bus %d id %d
bg: на шина %d идентификационен номер %d

en: Mount
bg: Монтирайте

en: Active
bg: Активен

en: Add to RAID
bg: Добавете към RAID

en: Remove from RAID
bg: Премахнете от RAID

en: Modify RAID
bg: Променете RAID

en: Choose action
bg: Изберете действие

en: Sorry I won't accept to create /boot so far onto the drive (on a cylinder > 1024).
    Either you use LILO and it won't work, or you don't use LILO and you don't need /boot
bg: Съжалявам, но не мога да приема да създам /boot толкова навътре върху диска (върху цилиндър > 1024).
    Или използвате LILO и то не работи, или не използвате LILO и нямате нужда от /boot

en: The partition you've selected to add as root (/) is physically located beyond
    the 1024th cylinder of the hard drive, and you have no /boot partition.
    If you plan to use the LILO boot manager, be careful to add a /boot partition
bg: Дялът, който сте избрали за root (/) е физически разположен отвъд
    1024-ия цилиндър на хард диска и нямате /boot дял.
    Ако смятате да използвате boot мениджъра LILO, бъдете внимателни при прибавянето на /boot дял

en: Use ``%s'' instead
bg: Вместо това използвайте ``%s''

en: Use ``Unmount'' first
bg: Първо използвайте 'Демонтиране'

en: changing type of
bg: смяна на типа на

en: Continue anyway?
bg: Да продължа ли все пак?

en: Quit without saving
bg: Излизане без запазване

en: Quit without writing the partition table?
bg: Да изляза, без да записвам таблицата на дяловете?

en: Change partition type
bg: Сменете типа на дяла

en: Which partition type do you want?
bg: Кой тип дял искате?

en: Where do you want to mount device %s?
bg: Къде искате да монтирате устройство %s?

en: formatting
bg: форматиране

en: Formatting
bg: Форматиране

en: Formatting partition %s
bg: Форматиране на дял %s

en: After formatting all partitions,
bg: След форматиране на всички дялове

en: all data on these partitions will be lost
bg: всички данни върху тези дялове ще бъдат загубени

en: Move
bg: Преместете

en: Which disk do you want to move to?
bg: Върху кой диск искате да го преместите?

en: Sector
bg: Сектор

en: Which sector do you want to move to?
bg: В кой сектор искате да го преместите?

en: Moving
bg: Премествам

en: Moving partition...
bg: Премествам дяла...

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
bg: Таблицата на дяловете на устройство %s ще бъде записана върху диска!

en: You'll need to reboot before the modification can take place
bg: Трябва да рестартирате, преди промените да влязат в сила

en: Computing fat filesystem bounds
bg: Изчислявам границите на fat файловата система

en: Resizing
bg: Промяна на големината

en: resizing
bg: промяна на големината

en: Choose the new size
bg: Изберете нова големина

en: Create a new partition
bg: Създайте нов дял

en: Start sector:
bg: Начален сектор:

en: Size in MB:
bg: Големина в MB:

en: Filesystem type:
bg: Вид файлова система:

en: Preference:
bg: Предпочитание:

en: Select file
bg: Изберете файл

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
bg: Резервната таблица на дяловете не е със същата големина
    Да продължа ли все пак?

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
bg: Сложете дискета във флопи устройството
    Всички данни, намиращи се върху дискетата, ще бъдат загубени

en: Trying to rescue partition table
bg: Опитвам се да спася таблицата на дяловете

en: device
bg: устройство

en: level
bg: ниво

en: Choose an existing RAID to add to
bg: Изберете съществуващ RAID, към който да го включите

en: new
bg: нов

en: %s formatting of %s failed
bg: %s форматиране на %s не успя

en: don't know how to format %s in type %s
bg: не знам как да форматирам %s в тип %s

en: nfs mount failed
bg: nfs монтирането не успя

en: mount failed:
bg: монтирането не успя:

en: error unmounting %s: %s
bg: грешка при демонтирането на %s: %s

en: Mount points must begin with a leading /
bg: Точките на монтиране трябва да започват с /

en: There is already a partition with mount point %s
bg: Вече има дял с точка на монтиране %s

en: Error opening %s for writing: %s
bg: Грешка при отваряне за запис на %s: %s

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
bg: Появи се грешка - не са открити валидни устройства, върху които да бъдат създадени нови файлови системи. Моля проверете хард диска си за причината за този проблем

en: You don't have any partitions!
bg: Нямате никакви дялове!

en: Choose preferred language for install and system usage.
bg: Изберете предпочитания от Вас език за инсталацията и използването на системата.

en: Choose the layout corresponding to your keyboard from the list above
bg: От листа по-горе изберете подреждането, отговарящо на Вашата клавиатура

en: Choose "Install" if there are no previous versions of Linux
    installed, or if you wish to use multiple distributions or versions.
    
    
    Choose "Upgrade" if you wish to update a previous version of Mandrake
    Linux: 5.1 (Venice), 5.2 (Leloo), 5.3 (Festen), 6.0 (Venus), 6.1
    (Helios) or Gold 2000.
bg: Изберете "Инсталация" ако няма предишна версия на Linux инсталирана
    или ако искате да ползвате различни дистрибуции/версии.
    
    
    Изберете "Обновяване" ако искате да инсталирате върху предишна версия на
    Mandrake Linux: 5.1 (Venice), 5.2 (Leeloo), 5.3 (Festen), 6.0 (Venus),
    6.1 (Helios) or Gold 2000.

en: Select:
    
      - Recommended: If you have never installed Linux before.
    
    
      - Customized: If you are familiar with Linux, you will be able to 
    select the usage for the installed system between normal, development or
    server. Choose "Normal" for a general purpose installation of your
    computer. You may choose "Development" if you will be using the computer
    primarily for software development, or choose "Server" if you wish to
    install a general purpose server (for mail, printing...).
    
    
      - Expert: If you are fluent with GNU/Linux and want to perform
    a highly customized installation, this Install Class is for you. You will
    be able to select the usage of your installed system as for "Customized".
bg: Изберете:
    
      - Препоръчителна: Ако никога преди не сте инсталирали Линукс..
    
    
      - Специализирана: Ако сте запознат с Линукс, ще можете да изберете 
    инсталираната система между нормална, за разработка или за сървър. Изберете
    "Нормална" за общо ползване на вашия компютър. Можете да изберете
    "Разработчик" ако ще използвате компютъра за програмиране или "Сървър"
    ако искате да създадете сървър за електронна поща, печат, ...

en: DrakX will attempt at first to look for one or more PCI
    SCSI adapter(s). If it finds it (or them)  and knows which driver(s)
    to use, it will insert it (them)  automatically.
    
    
    If your SCSI adapter is an ISA board, or is a PCI board but DrakX
    doesn't know which driver to use for this card, or if you have no
    SCSI adapters at all, you will then be prompted on whether you have
    one or not. If you have none, answer "No". If you have one or more,
    answer "Yes". A list of drivers will then pop up, from which you
    will have to select one.
    
    
    After you have selected the driver, DrakX will ask if you
    want to specify options for it. First, try and let the driver
    probe for the hardware: it usually works fine.
    
    
    If not, do not forget the information on your hardware that you
    could get from your documentation or from Windows (if you have it
    on your system), as suggested by the installation guide. These
    are the options you will need to provide to the driver.
bg: DrakX ще опита първо да потърси един или повече PCI SCSI адаптер(и).Ако ги намери и разпознае със съответните драйвери, ще ги използва автоматично
    
    
    Ако SCSI адаптера ви е на ISA платка или е PCI платка, но DrakX
    не може да го разпознае правилно, или ако нямате SCSI въобще, ще бъдете
    попитан дали имате или не. Ако нямате, изберете "Не". Ако имате един или
    повече изберете "Да". Списък с драйверите ще бъде изведен и ще трябва да
    изберете вашия адаптер в него.

en: At this point, you may choose what partition(s) to use to install
    your Linux-Mandrake system if they have been already defined (from a
    previous install of Linux or from another partitionning tool). In other
    cases, hard drive partitions must be defined. This operation consists of
    logically dividing the computer's hard drive capacity into separate
    areas for use.
    
    
    If you have to create new partitions, use "Auto allocate" to automatically
    create partitions for Linux. You can select the disk for partitionning by
    clicking on "hda" for the first IDE drive,
    "hdb" for the second or "sda" for the first SCSI drive and so on.
    
    
    Two common partition are: the root partition (/), which is the starting
    point of the filesystem's directory hierarchy, and /boot, which contains
    all files necessary to start the operating system when the
    computer is first turned on.
    
    
    Because the effects of this process are usually irreversible, partitioning
    can be intimidating and stressful to the unexperienced user. DiskDrake
    simplifies the process so that it need not be. Consult the documentation
    and take your time before proceeding.
bg: Сега трябва да изберете на кой/кои дялове ще инсталирате вашата
    Linux-Mandrake система, ако те са вече създадени (от предишна Linux
    инсталация или някакъв друг инструмент. Това означава логическо разделяне
    на пространството на хард диска в отделни области (дялове).
    
    
    Ако трябва да създавате нов дял, изберете "Автоматично създаване"за да направите дялове за Linux. Може да изберете диска за разделяне като
    натиснете върху "hda" за първия IDE диск, "hdb" за втория или
    "sda" за първия SCSI и т.н.
    
    
    Двата вида дялове, които ще ви трябват са: root дял (/), който е началната
    точка на директорийната структура и /boot, който съдържа необходимите за
    начално зареждане файлове.
    
    
    Тъй като ефектите от този процес са напълно необратими, това може да е
    стресово за неопитен потребител. DiskDrake опростява процеса. Използвайте
    документацията.

en: Any partitions that have been newly defined must be formatted for
    use (formatting meaning creating a filesystem). At this time, you may
    wish to re-format some already existing partitions to erase the data
    they contain. Note: it is not necessary to re-format pre-existing
    partitions, particularly if they contain files or data you wish to keep.
    Typically retained are /home and /usr/local.
bg: Новите дялове трябва да бъдат формаитрани за да са използваеми
    (форматиране означава създаване на файлова система). В този момент
    може да форматирате отново стари дялове, за да изтриете файловете на тях.
    За вече съществуващите дялове обаче това не е задължително. Обикновено не
    се форматират /home и /usr/local.

en: Choose your language
bg: Изберете Вашия език

en: Select installation class
bg: Изберете клас инсталация

en: Setup SCSI
bg: Настройте SCSI

en: Choose install or upgrade
bg: Изберете пълна инсталация или ъпгрейд

en: Configure mouse
bg: Конфигурирайте мишката

en: Choose your keyboard
bg: Изберете своята клавиатура

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Setup filesystems
bg: Настройте файловите системи

en: Format partitions
bg: Форматирайте дяловете

en: Choose packages to install
bg: Изберете пакети за инсталиране

en: Install system
bg: Инсталирайте системата

en: Configure networking
bg: Конфигурирайте мрежата

en: Cryptographic
bg: Криптографска

en: Configure timezone
bg: Конфигурирайте времевата зона

en: Configure printer
bg: Конфигурирайте принтера

en: Set root password
bg: Въведете парола за root

en: Add a user
bg: Добавете потребител

en: Create a bootdisk
bg: Създайте boot дискета

en: Install bootloader
bg: Инсталирайте bootloader

en: Configure X
bg: Конфигурирайте Х

en: Exit install
bg: Излизане от инсталационната програма

en: beginner
bg: начинаещ

en: developer
bg: програмист

en: expert
bg: експерт

en: server
bg: сървър

en: Not enough swap to fulfill installation, please add some
bg: Няма достатъчно swap памет за извършване на инсталацията - моля, добавете още!

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I'll try to go on blanking bad partitions
bg: Не мога да разчета таблицата на дяловете, прекалено е повредена :(
    Ще се опитам да продължа да разчиствам лошите дялове

en: DiskDrake failed to read correctly the partition table.
    Continue at your own risk!
bg: DiskDrake не успя да разчете правилно таблицата на дяловете.
    Можете да продължите на собствен риск!

en: Searching root partition.
bg: Търся главния дял

en: Information
bg: Информация

en: %s: This is not a root partition, please select another one.
bg: %s: Това не е root дял - моля, изберете друг.

en: No root partition found
bg: Не е открит root дял

en: Can't use broadcast with no NIS domain
bg: Не мога да използвам broadcast при отстъствието на NIS domain

en: Error reading file $f
bg: Грешка при четенето на файла $f

en: Bad kickstart file %s (failed %s)
bg: Лош стартиращ файл %s (%s не успя)

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
bg: Появи се грешка, но не знам как да се справя с нея деликатно.
    Можете да продължите на свой риск.

en: Duplicate mount point %s
bg: Дублирайте точката на монтиране %s

en: No floppy drive available
bg: Няма флопи устройство

en: Entering step `%s'
bg: Навлизам в етап `%s'

en: You must have a swap partition
bg: Трябва да имате swap дял

en: You don't have a swap partition
    
    Continue anyway?
bg: Нямате swap дял
    
    Да продължа ли все пак?

en: Choose the size you want to install
bg: Изберете големината, която искате да инсталирате

en: Total size:
bg: Обща големина:

en: Version: %s
bg: Версия: %s

en: Size: %d KB
bg: Големина: %d KB

en: Choose the packages you want to install
bg: Изберете пакетите, които искате да инсталирате

en: Info
bg: Информация

en: Install
bg: Инсталирайте

en: Installing
bg: Инсталирам

en: Please wait,
bg: Моля, изчакайте,

en: Time remaining
bg: Оставащо време

en: Total time
bg: Обща продължителност

en: Preparing installation
bg: Подготвям инсталацията

en: Installing package %s
bg: Инсталирам пакет %s

en: Go on anyway?
bg: Да продължа ли все пак?

en: There was an error ordering packages:
bg: Появи се грешка при поръчването на пакетите:

en: Use existing configuration for X11?
bg: Да използвам ли сегашната конфигурация на X11?

en: WARNING!
    
    DrakX now needs to resize your Windows partition. Be careful: this operation is
    dangerous. If you have not already done so, you should first exit the
    installation, run scandisk under Windows (and optionally run defrag), then
    restart the installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
bg: ВНИМАНИЕ!
    
    DrakX трябва да прераздели Вашия Windows дял. Бъдете внимателни: тази операция е
    опасна. Ако още не сте го направили, трябва първо да пуснете scandisk (и
    евентуално да използвате defrag) върху този дял и да направите backup на данните си.
    Когато сте сигурно, натиснете ОК.

en: Automatic resizing failed
bg: Автоматичното преразделение не успя.

en: You will be able to choose more precisely in next step
bg: Ще можете да изберете по-точно при следващия етап

en: Estimating
bg: Пресмятаме.

en: %d packages
bg: %d пакета

en: An error occurred
bg: Появи се грешка

en: Which language do you want?
bg: Кой език искате?

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: What is your keyboard layout?
bg: Какво е подреждането на клавиатурата Ви?

en: Install/Upgrade
bg: Инсталация/Ъпгрейд

en: Is this an install or an upgrade?
bg: Това нова инсталация ли е или ъпгрейд?

en: Upgrade
bg: Ъпгрейд

en: Root Partition
bg: Root дял

en: What is the root partition (/) of your system?
bg: Кой е root дялът (/) на Вашата система?

en: Recommended
bg: Препоръчван

en: Customized
bg: Персонализиран

en: Expert
bg: За експерти

en: Install Class
bg: Клас инсталация

en: What installation class do you want?
bg: Какъв клас инсталация желаете?

en: Normal
bg: Нормална

en: Development
bg: За програмиране

en: Server
bg: Сървър

en: What usage do you want?
bg: Каква употреба желаете?

en: What is the type of your mouse?
bg: Какъв е видът на Вашата мишка?

en: Mouse Port
bg: Порт на мишката

en: Which serial port is your mouse connected to?
bg: Към кой сериен порт е свързана мишката Ви?

en: no available partitions
bg: няма свободни дялове

en: Which partition do you want to use as your root partition
bg: Кой дял искате да използвате за свой root дял

en: Choose the mount points
bg: Изберете точките на монтиране

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
bg: Трябва да рестартирате, за да могат промените на таблицата на дяловете да влязат в сила

en: Choose the partitions you want to format
bg: Изберете дяловете, които искате да форматирате

en: Looking for available packages
bg: Търся налични пакети

en: Finding packages to upgrade
bg: Търся пакети за ъпгрейд

en: Package Group Selection
bg: Избор на група пакети

en: Installing package %s
    %d%%
bg: Инсталирам пакет %s
    %d%%

en: Keep the current IP configuration
bg: Запази сегашната IP конфигурация

en: Reconfigure network now
bg: Преконфигурирай мрежата веднага

en: Do not set up networking
bg: Не настройвай мрежа

en: Network Configuration
bg: Мрежова конфигурация

en: Local networking has already been configured. Do you want to:
bg: Локалната мрежа вече е конфигурирана. Искате ли да:

en: Do you want to configure networking for your system?
bg: Искате ли да конфигурирате системата си за работа в мрежа?

en: Dialup with modem
bg: Dialup с модем

en: Local LAN
bg: Локална LAN мрежа

en: no network card found
bg: не е открита мрежова карта

en: Configuring network device %s
bg: Конфигуриране на мрежовото устройство %s

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
bg: Моля, въведете IP конфигурацията за тази машина.
    Всяко устройство трябва да бъде въведено като IP адрес с точково-десетично
    означение (например, 1.2.3.4).

en: Automatic IP
bg: Автоматичен IP адрес

en: IP address:
bg: IP адрес:

en: IP address should be in format 1.2.3.4
bg: IP адресът трябва да бъде във формат 1.2.3.4

en: Configuring network
bg: Конфигурирам мрежата

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one
bg: Моля, въведете host name за машината.
    Host името трябва да буде напълно квалифицирано име,
    като ``mybox.mylab.myco.com''.
    Можете също да въведете IP адреса на Вашия gateway, ако имате такъв

en: DNS server:
bg: DNS сървър:

en: Gateway device:
bg: Gateway устройство:

en: Try to find a modem?
bg: Да се опитам ли да открия модем?

en: Which serial port is your modem connected to?
bg: Към кой сериен порт е свързан модемът Ви?

en: Dialup options
bg: Dialup опции

en: Connection name
bg: Име на връзката

en: Phone number
bg: Телефонен номер

en: Password
bg: Парола

en: Script-based
bg: Чрез script

en: Terminal-based
bg: Чрез терминал

en: Domain name
bg: Име на domain-а

en: First DNS Server
bg: Първи DNS сървър

en: Second DNS Server
bg: Втори DNS сървър

en: Bringing up the network
bg: Вдигам мрежата

en: Choose a mirror from which to get the packages
bg: Изберете mirror сайт, от който да взема пакетите

en: Contacting the mirror to get the list of available packages
bg: Свързвам се със mirror сайта, за да взема списъка на наличните пакети

en: Which packages do you want to install
bg: Кои пакети искате да инсталирате?

en: Downloading cryptographic packages
bg: Изтеглям криптографските пакети

en: Which is your timezone?
bg: Кой е Вашият часови пояс?

en: Is your hardware clock set to GMT?
bg: Хардуерният Ви часовник настроен ли е спрямо GMT?

en: Printer
bg: Принтер

en: Would you like to configure a printer?
bg: Искате ли да конфигурирате принтер?

en: No password
bg: Без парола

en: Ok
bg: ОК

en: Password (again)
bg: Парола (отново)

en: Use shadow file
bg: Използвай shadow файл

en: Use MD5 passwords
bg: Използвай MD5 пароли

en: Use NIS
bg: Използвай NIS

en: Please try again
bg: Моля, опитайте отново

en: The passwords do not match
bg: Паролите на съвпадат

en: NIS Server
bg: NIS сървър

en: Accept user
bg: Приеми потребител

en: Add user
bg: Добави потребител

en: (already added %s)
bg: (вече прибавих %s)

en: Enter a user
    %s
bg: Въведи потребител
    %s

en: Real name
bg: Истинско име

en: User name
bg: Потребителско име

en: This password is too simple
bg: Тази парола е прекалено проста

en: Please give a user name
bg: Моля, задайте потребителско име

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
bg: Потребителското име може да включва само малки букви, номера, `-' и `_'

en: This user name is already added
bg: Това потребителско име вече съществува

en: Skip
bg: Прескочи

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
bg: Boot дискетата осигурява начин да стартирате своята Linux система, без
    да зависите от нормалния bootloader. Това е полезно, ако не искате да инсталирате
    LILO на своята система или друга операционна система изтрие LILO, или LILO не
    работи с Вашата хардуерна конфигурация. Boot дискетата може също дасе използва с
    спасителния image на Mandrake, правейки възстановяването от тежки системни грешки
    по-лесно. Искате ли да създадете boot дискета за своята система?

en: Sorry, no floppy drive available
bg: Съжалявам, но няма флопи устройство

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
bg: Изберете флопи устройството, което искате да използвате за създаването на boot дискетата

en: Insert a floppy in drive %s
bg: Сложете дискета в устройство %s

en: Creating bootdisk
bg: Създавам boot дискета

en: Preparing bootloader
bg: Подготвям bootloader-a

en: First sector of boot partition
bg: Първи сектор на boot дяла

en: First sector of drive (MBR)
bg: Първи сектор на устройството (MBR)

en: LILO Installation
bg: Инсталация на LILO

en: Where do you want to install the bootloader?
bg: Къде искате да инсталирате bootloader-a?

en: Do you want to use LILO?
bg: Искате ли да използвате LILO?

en: Boot device
bg: Boot устройство

en: Linear (needed for some SCSI drives)
bg: Линеен (необходим за някои SCSI устройства)

en: linear
bg: линеен

en: Compact
bg: Компактен

en: compact
bg: компактен

en: Delay before booting default image
bg: Забавяне, преди стартирането на default дяла

en: Video mode
bg: Видео режим

en: Restrict command line options
bg: Ограничи опциите, задавани от командния ред

en: restrict
bg: ограничи

en: LILO main options
bg: Главни опции на LILO

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
bg: Опцията ''Ограничи опциите, задавани от командния ред'' е безполезна без парола

en: Add
bg: Добави

en: Other OS (windows...)
bg: Друга операционна система (Windows...)

en: Which type of entry do you want to add
bg: Какъв вид искате да добавите?

en: Label
bg: Етикет

en: Default
bg: По подразбиране

en: Remove entry
bg: Премахни

en: Empty label not allowed
bg: Празен етикет не е позволен

en: This label is already in use
bg: Такъв етикет вече има

en: A entry %s already exists
bg: %s вече съществува

en: Installation of LILO failed. The following error occured:
bg: Грешка при инсталирането на LILO:

en: Proxies configuration
bg: Настройка на прокси сървър

en: Proxy should be http://...
bg: Сървъра трябва да е http://...

en: Proxy should be ftp://...
bg: Сървъра трябва да е ftp://...

en: Poor
bg: Лошо

en: Low
bg: Слабо

en: Medium
bg: Средено

en: High
bg: Високо

en: Paranoid
bg: Параноично

en: Miscellaneous questions
bg: Разни въпроси

en: (may cause data corruption)
bg: (може да причини загуба на данни)

en: Use hard drive optimisations?
bg: Да ползвам ли оптимизация на диска?

en: Choose security level
bg: Изберете ниво на сигурност

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
bg: Точен размер на RAM (намерих %d MB)

en: Removable media automounting
bg: Сменяем носитем - автоматично монтиране

en: Enable num lock at startup
bg: Пускане на num lock при зареждането

en: Give the ram size in Mb
bg: Посочете големината на паметта в мегабайти

en: Try to find PCI devices?
bg: Да се опитам ли да намеря PCI устройства?

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
bg: Някои стъпки не са завършени.
    
    Наистина ли искате да излезете сега?

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    For information on fixes which are available for this release of Linux-Mandrake,
    consult the Errata available from http://www.linux-mandrake.com/.
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Linux-Mandrake User's Guide.
bg: Поздравления, инсталацията е завършенаСменете boot-носителя и натиснете return за рестарт.
    
    За обновяване на версията вижте http://www.linux-mandrake.com/.
    
    Информация за настройването на системата има в след-инсталационната
    глава на Официалното Linux-Mandrake Потребителско Ръководство.

en: Shutting down
bg: Спиране...

en: Installing driver for %s card %s
bg: Инсталиране на драйвер за %s платка %s

en: (module %s)
bg: (модул %s)

en: Which %s driver should I try?
bg: Кой %s драйвер да пробвам?

en: Autoprobe
bg: Автоматично

en: Specify options
bg: Задай опции

en: You may now provide its options to module %s.
bg: Можете да зададете опции на модул %s.

en: Module options:
bg: Опции на модула

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
bg: Зареждането на модула %s не успя.
    Искате ли да опитате отново с други параметри?

en: Try to find PCMCIA cards?
bg: Да се опитам ли да намеря PCMCIA карти

en: Configuring PCMCIA cards...
bg: Конфигуриране на PCMCIA картите...

en: Found %s %s interfaces
bg: Намерени са %s %s интерфейси

en: Do you have another one?
bg: Имате ли друг?

en: Do you have any %s interface?
bg: Имате ли някакъв %s интерфейс?

en: No
bg: Не

en: Yes
bg: Да

en: See hardware info
bg: Виж хардуерната информация

en: Linux-Mandrake Installation %s
bg: Инсталация на Linux-Mandrake %s

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
bg:   <Tab>/<Alt-Tab> между елементите  | <Space> избира | <F12> следващ екран

en: Cancel
bg: Отказ

en: Please wait
bg: Моля изчакайте

en: Ambiguity (%s), be more precise
bg: Бъдете по-точен (%s)

en: Bad choice, try again
bg: Лош избор, опитайте отново

en:  ? (default %s)
bg:  ? (по подразбиране е %s)

en: Your choice? (default %s)
bg: Вашият избор? (по подразбиране е %s)

en: Your choice? (default %s  enter `none' for none)
bg: Вашият избор? По подразбиране %s, въведете 'none' за никой

en: Armenian
bg: Арменски

en: Belgian
bg: Белгийски

en: Bulgarian
bg: Български

en: Brazilian
bg: Бразилски

en: Swiss (French layout)
bg: Швейцарски (Френски шрифт)

en: Swiss (German layout)
bg: Швейцарски (Немски шрифт)

en: Czech
bg: Чехски

en: German
bg: Немски

en: Danish
bg: Датчански

en: Dvorak
bg: Дворжак

en: Estonian
bg: Естонски

en: Spanish
bg: Испански

en: Finnish
bg: Фински

en: French
bg: Френски

en: Georgian ("Russian" layout)
bg: Грузински ("Russian" layout)

en: Georgian ("Latin" layout)
bg: Грузински ("Latin" layout)

en: Greek
bg: Гръцки

en: Hungarian
bg: Унгарски

en: Israeli
bg: Израелски

en: Israeli (Phonetic)
bg: Израелски (Фонетичен)

en: Icelandic
bg: Исландски

en: Italian
bg: Италиански

en: Latin American
bg: Латиноамерикански

en: Dutch
bg: Холандски

en: Lithuanian AZERTY
bg: Литвийски AZERTY

en: Lithuanian "number row" QWERTY
bg: Литвийски QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
bg: Литвийски "фонетичен" QWERTY

en: Norwegian
bg: Норвежки

en: Polish
bg: Полски

en: Portuguese
bg: Португалски

en: Canadian (Quebec)
bg: Канадски (Quebec)

en: Russian
bg: Руски

en: Russian (Yawerty)
bg: Руски (Yawerty)

en: Swedish
bg: Шведски

en: Slovenian
bg: Словенски

en: Slovakian
bg: Словашки

en: Thai keyboard
bg: Тайванска клавиатура

en: Turkish (traditional "F" model)
bg: Турски (традиционен "F" модел)

en: Turkish (modern "Q" model)
bg: Турски (модерен "Q" модел)

en: Ukrainian
bg: Украински

en: UK keyboard
bg: US клавиатура

en: US keyboard
bg: US клавиатура

en: US keyboard (international)
bg: US клавиатура (международна)

en: Yugoslavian (latin layout)
bg: Сръбски (с латински шрифт)

en: No Mouse
bg: Без мишка

en: Microsoft Rev 2.1A or higher (serial)
bg: Microsoft Rev 2.1A or higher (серийна)

en: Logitech CC Series (serial)
bg: Logitech CC Series (серийна)

en: Logitech MouseMan+/FirstMouse+ (serial)
bg: Logitech MouseMan+/FirstMouse+ (серийна)

en: ASCII MieMouse (serial)
bg: ASCII MieMouse (серийна)

en: Genius NetMouse (serial)
bg: Genius NetMouse (серийна)

en: Microsoft IntelliMouse (serial)
bg: Microsoft IntelliMouse (серийна)

en: MM Series (serial)
bg: MM Series (серийна)

en: MM HitTablet (serial)
bg: MM HitTablet (серийна)

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
bg: Logitech Mouse (серийна, от стария тип C7)

en: Logitech MouseMan/FirstMouse (serial)
bg: Logitech MouseMan/FirstMouse (серийна)

en: Generic Mouse (serial)
bg: Мишка на Generic (серийна)

en: Microsoft compatible (serial)
bg: Microsoft compatible (серийна)

en: Generic 3 Button Mouse (serial)
bg: 3-бутонна мишка на Generic (серийна)

en: Mouse Systems (serial)
bg: Mouse Systems (серийна)

en: Generic Mouse (PS/2)
bg: Мишка на Generic (PS/2)

en: ATI Bus Mouse
bg: Дънна мишка на ATI

en: Microsoft Bus Mouse
bg: Дънна мишка на Microsoft

en: Logitech Bus Mouse
bg: Дънна мишка на Logitech

en: USB Mouse
bg: USB мишка

en: USB Mouse (3 buttons or more)
bg: USB мишка (с 3 бутона или повече)

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions
bg: Имате празнина в partition таблицата, но не мога да я използвам.
    Единственият начин е да преместите главните си дялове, за да имате празно място след extended дяловете

en: Error reading file %s
bg: Грешка при четенето на файла %s

en: Restoring from file %s failed: %s
bg: Възстановяването от файла %s не успя: %s

en: Bad backup file
bg: Лош backup файл

en: Error writing to file %s
bg: Грешка при запис върху файла %s

en: Local printer
bg: Локален принтер

en: Remote lpd
bg: Отдалечен принтер

en: Local Printer Options
bg: Локален принтер

en: Can't write file $file
bg: Файлът $file не може да бъде записан

en: Choose the tool you want to use
bg: Изберете инструмента, който искате да използвате

en: Emulate third button?
bg: Да емулирам ли трети бутон?
