DrakX - en to az translation catalogue (1064 entries)

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Custom
az: Xüsusi

en: More
az: Daha Çox

en: All
az: Hamısı

en: Mandrake Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
az: Qurulumdan sonra istifadə edə biləcəyiniz başqa dillər seçə bilərsiniz

en: Choose the window manager to run:
az: İstifadə etmək istədiyiniz pəncərə idarəçisini seçin:

en: Choose the default user:
az: Əsas istifadəçini seçin:

en: Autologin
az: Avtomatik Giriş

en: Icon
az: Timsal

en: Shell
az: Qabıq

en: Password (again)
az: Parol (təkrar)

en: Password
az: Parol

en: User name
az: İstifadəçi adı

en: Real name
az: Həqiqi adı

en: Accept user
az: İstifadəçini qəbul et

en: Done
az: Qurtardı

en: Enter a user
    %s
az: Bir istifadəçi girin
    %s

en: Add user
az: İstifadəçini əlavə et

en: This user name has already been added
az: Bu istifadəçi adı artıq vardır

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
az: İstifadəçi adında sadacə kiçik hərflər, rəqəmlər, `-' və `_' xarakterləri ola bilər

en: Please give a user name
az: Xahiş edirik bir istifadəçi adı alın

en: This password is too simple
az: Zəif parol seçdiniz!

en: Please try again
az: Xahiş edirik təkrar sınayın

en: The passwords do not match
az: Parollar uyğun gəlmir

en: (already added %s)
az: (%s artıq əlavə edilmişdir)

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
az: Buradakı bir birindən fərqli seçənəklərə yenilərini əlavə edə bilər,
    ya da mövcud olanları dəyişdirə bilərsiniz.

en: Other OS (windows...)
az: Digər sistemlər (windows...)

en: Other OS (MacOS...)
az: Digər sistemlər (MacOS...)

en: Other OS (SunOS...)
az: Digər sistemlər (SunOS...)

en: Linux
az: Linuks

en: Which type of entry do you want to add?
az: Ne cür bir giriş istəyirsiniz?

en: This label is already used
az: Bu etiket istifadə edilməz

en: Empty label not allowed
az: Boş etiket qəbul edilə bilməz

en: Default
az: Əsas

en: NoVideo
az: NoVİdeo

en: Initrd-size
az: Initrd böyüklüyü

en: Append
az: Sonuna əlavə et

en: Label
az: Etiket

en: Unsafe
az: E'tibarsız

en: Table
az: Cədvəl

en: Root
az: Kök

en: Read-write
az: Oxu-yaz

en: Video mode
az: Ekran modu

en: Image
az: Əks

en: Default OS?
az: Əsas OS

en: Enable OF Boot?
az: OF Açılışı Fəallaşdırım?

en: Enable CD Boot?
az: CDdən Açılışı Fəallaşdırım?

en: Kernel Boot Timeout
az: Çəkirdək Açılışı Vaxt Dolması

en: Open Firmware Delay
az: Firmware Gecikməsini Aç

en: Boot device
az: Açılış avadanlığı

en: Init Message
az: İnit İsmarıcı

en: Bootloader to use
az: İstifadə ediləcək Açılış idarəcisi

en: Bootloader main options
az: Sistem yükləyicisi ana seçənəkləri

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
az: ``Əmr sətiri seçənəklərini məhdudlaşdır`` seçənəyi parolsuz bir işə yaramaz

en: Give the ram size in MB
az: Yaddaş miqdarını Mb cinsindən verin

en: Enable multiple profiles
az: Birdən artıq profilə icazə ver

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
az: Ümumi yaddaş miqdarı (%d MB tapıldı)

en: Clean /tmp at each boot
az: /tmp-i hər açılışda təmizlə

en: Create a bootdisk
az: Açılış disketi yarat

en: restrict
az: məhdudlaşdır

en: Restrict command line options
az: Əmr sətiri seçənəklərini məhdudlaşdır

en: Delay before booting default image
az: Açılışda gecikmə müddəti

en: compact
az: bəsit

en: Compact
az: Bəsit

en: Bootloader installation
az: Açılış yükləyici quruluşu

en: First sector of boot partition
az: Açılış qisminin ilk sektoru

en: First sector of drive (MBR)
az: Diskin ilk sektoru (MBR)

en: Where do you want to install the bootloader?
az: Sistem yükləyicisini haraya qurmaq istəyirsiniz?

en: LILO/grub Installation
az: LILO/grup Qurulumu

en: SILO Installation
az: SILO Qurulumu

en: Skip
az: Nəzərə Alma

en: Creating bootdisk...
az: Açılış disketi yaradılır

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
az: Açılış disketi yaratmaq üçün istifadə ediləcək disket sürücüyü seçin

en: Second floppy drive
az: İkinci disket sürücü

en: First floppy drive
az: İlk disket sürücü

en: Sorry, no floppy drive available
az: Bağışlayın, disket sürücü yoxdur

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
az: Xüsusi bir açılış disketi, Linuks sisteminizin normal bir sistem yükləyiciyə lüzüm
    olmadan açılmasına imkan verər. Əgə sisteminizə lilo (ya da grub) qurmayacaqsanız,
    ya da başqa bir əməliyyat sistemi liloyu silərsa ya da lilo avadanlığınızlaişləməzsə
    bu disket sizə yardımçi olacaqdır. Sonradan Mandrake qurtarma disketi rəsmini
    istifadə edərək də bu disket yaradıla bilər.
    Açılış disketi yaratmaq istəyirsiniz?
    Açılış disketi yaratmaq istəyirsinizsə, birinci disket sürücüyədisklet yerləşdirin
    və "OLDU" basın.
    %s

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
az: Xüsusi bir açılış disketi, Linuks sisteminizin normal bir sistem yükləyiciyə lüzüm
    olmadan açılmasına imkan verər. Əgə sisteminizə lilo (ya da grub) qurmayacaqsanız,
    ya da başqa bir əməliyyat sistemi liloyu silərsa ya da lilo avadanlığınızlaişləməzsə
    bu disket sizə yardımçi olacaqdır. Sonradan Mandrake qurtarma disketi rəsmini
    istifadə edərək də bu disket yaradıla bilər.
    Açılış disketi yaratmaq istəyirsiniz?
    Açılış disketi yaratmaq istəyirsinizsə, birinci disket sürücüyə disket yerləşdirin
    və "OLDU" basın.

en: not enough room in /boot
az: /boot içində lazımi yer yoxdur

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
az: Isaretli secenek %d saniye icinde sistemi acacaq.

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
az: acilisdan evvel emrleri duzeltmək ucun 'e', emr setiri ucun ise 'c' basin

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
az: Sistemi secili emeliyyat sistemiyle acmaq ucun entere,

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
az: %c ve %c duymeleri ile isıqlandırılmıs girisleri sece bilersiniz

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
az: Emeliyyat sistemi secici GRUB'a xos gəlmissiniz!

en: LILO with text menu
az: Mətn menyulu LILO

en: LILO with graphical menu
az: Qrafiki menyulu LILO

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit)
en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait %d seconds for default boot.
az: %s emeliyyat sistemi secki proqramina xos gəlmissiniz!
    
    Içlerinden birini acmaq ucun adini yazin ve <ENTER>
    duymesine basin ve ya esas acilis ucun %d saniye gozleyin.

en: OK
az: Oldu

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
az: Bəli, bu istifadəçi üçün avtomatik giriş istəyirəm (istifadəçi, masa üstü)

en: No, I don't want autologin
az: Xeyr, Avtomatik giriş istəmirəm

en: Launch the graphical environment when your system starts
az: Açılışda X-Window sistemini başlat

en: System mode
az: Sistem modu

en: Themes
az: Örtüklər

en: Configure
az: Qur

en: You are currently using %s as your boot manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
az: Açılış İdarəçisi olaraq hazırda %s işlədirsiniz.
    Quraşdırma sehirbazını başlatmaq üçün tıqlayın.

en: Error
az: Xəta

en: Lilo/grub mode
az: Lilo/grub modu

en: Yaboot mode
az: Yaboot modu

en: Launch Aurora at boot time
az: Açılışda Auroranı başlat

en: Traditional Gtk+ Monitor
az: Ənənəvi Gtk+ Monitor

en: Traditional Monitor
az: Ənənəvi Monitor

en: NewStyle Categorizing Monitor
az: NewStyle Kateqoriyasından Monitor

en: /File/_Quit
az: /Fayl/_Çıx

en: /_File
az: /_Fayl

en: Boot Style Configuration
az: Qurulum Tərzi Quraşdırılması

en: kdesu missing
az: kdesu əksikdir

en: United States
az: Birləşmiş Ştatlar

en: Netherlands
az: Hollandiya

en: Czech Republic
az: Çex Respublikası

en: Costa Rica
az: Kosta Rika

en: Error opening %s for writing: %s
az: Yazmaq üçün açılan %s'də xəta: %s

en: This directory should remain within the root filesystem
az: Bu qovluq kök fayl sistemi içərisində olmalıdır

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
az: %s üçün LVM Məntiqi Cildini istifadə edə bilməzsiniz

en: There is already a partition with mount point %s
az: Onsuz da bağlama nöqtəsi %s olan bir bölmə var

en: Mount points must begin with a leading /
az: Bağlama nöqtələri / ilə başlamalıdır

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
az: 32MB dən kiçik disk bölmələrində ReiserFS istifadə etməlisiniz

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
az: 16MB dən kiçik disk bölmələrində JFS istifadə etməlisiniz

en: server
az: verici

en: simple
az: bəsit

en: error unmounting %s: %s
az: %s ayrılırkən xəta oldu: %s

en: Formatting partition %s
az: Şəkilləndirilən bölmə: %s

en: Creating and formatting file %s
az: %s faylı yaradılır və şəkilləndirilir

en: I don't know how to format %s in type %s
az: %s'i necə şəkilləndirəcəyimi bilmirəm (Növ: %s)

en: %s formatting of %s failed
az: %s şəkilləndirilməsində %s bölmə xətası

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
az: Bir xəta oldu. Yeni fayl sisteminin yaradılacağı hökmlü bir sürücü tapılmadı. Bu problemin qaynağı üçün avadanlığınızı yoxlayın

en: Error reading file %s
az: %s faylı oxunurkan xəta oldu

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
az: Bu saxlanmış paketlər seçkisini işlətmək üçün qurulumu ``linux defcfg=floppy''ilə başladın.

en: This floppy is not FAT formatted
az: Bu floppi FAT şəklində deyildir

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
az: %s sürücüsünə FAT şəkilləndirilmiş bir disket taxın

en: Can't use broadcast with no NIS domain
az: NİS domeyni olmadan translasiya işlədilə bilməz

en: No
az: Xeyr

en: Yes
az: Bəli

en: Bringing down the network
az: Şəbəkə dayandırılır

en: Bringing up the network
az: Şəbəkə fəallaşdırılır

en: Partitioning failed: %s
az: Bölmə cədvəli növü: %s

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
az: DrakX bölmə sehirbazı bu yolu tapdı:

en: I can't find any room for installing
az: Artıq bölmə əlavə edilə bilməz

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
az: İndi %s sabit diskinizi bölmələndirə bilərsiniz
    İşinizi bitirdiyinizdə `w' ilə qeyd etməyi unutmayın

en: Use fdisk
az: Fdisk istifadə et

en: Custom disk partitioning
az: Hazırkı disk bölmələndirməsi

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
az: %s bölüməsinin böyüklüyü dəyişdirildikdən sonra bu bölmədəki bütün mə'lumatlar silinəcəkdir

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
az: Sizin birdən çox diskiniz var, linux qurmaq üçün hansını istifadə edəcəksiniz?

en: Erase entire disk
az: Bütün diski sil

en: Remove Windows(TM)
az: "Windows"u sil

en: FAT resizing failed: %s
az: FAT böyüklüyü dəyişdirilməsi bacarılmadı: %s

en: Resizing Windows partition
az: Fat fayl sistemi ucları hesaplanır

en: Resizing
az: Böyüklüyü dəyişdirilir

en: partition %s
az: bölmə %s

en: Which size do you want to keep for Windows on
az: Hansı sektora daşımaq istəyirsiniz?

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrake Linux installation.
az: Sizin Windows bölümü çox dağınıqdır. Daxiş edirik, əvvəlcə birləşdirin (defraq)

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
az: FAT tədqiqatçımız sizin bölümləri işlədə bilmir,
    bu xəta oldu: %s

en: Which partition do you want to resize?
az: Hansı bölmənin böyüklüyünü dəyişdirəcəksiniz?

en: Use the free space on the Windows partition
az: Windows bölməsindəki boş sahəni işlət

en: Swap partition size in MB:
az: Swap sahəsi böyüklüyü (Mb):

en: Root partition size in MB:
az: Kök (root) bölməsi böyüklüyü (Mb):

en: Choose the sizes
az: Böyüklüklərini seçin

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
az: Linuks4Win'i qurmaq üçün hansı disk bölməsini istifadə edəcəksiniz?

en: Use the Windows partition for loopback
az: Loopback üçün Windows bölməsini işlət

en: There is no existing partition to use
az: Bölmə cədvəli qurtarılmağa çalışılır

en: Use existing partitions
az: Var olan bölmələri işlədimmi

en: Not enough free space to allocate new partitions
az: Yeni bölmələr üçün boş sahə yoxdur

en: Use free space
az: Boş sahəni istifadə et

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
az: Bir swap sahəniz yoxdur
    Davam edim?

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
az: Bir root disk bölümüna ehtiyacınız var.
    Bunun üçün istər mövcud bir disk bölümü üzərina tıqlayın, 
    ya da yeni birini başdan yaradın. Sonra "Bağlama 
    Nöqtəsi"nə gəlin va burayı '/' olaraq dəyişdirin.

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
az: Sisteminizdaki bə'zi avadanlıqlar işləməsi üçün düzgün sürücülərə ehtiyac duyar.
    Bunun haqqında %s də/a lazımi malumatları tapa bilərsiniz

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
az: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a şəbəkə. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurence of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
az: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Linuks-Mandrake distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Linuks-Mandrake distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurence of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Linuks-Mandrake sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Linuks-Mandrake" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.

en: Entering step `%s'
az: Başlanğıc addımı `%s'

en: Go on anyway?
az: Yenə də davam edək?

en: There was an error installing packages:
az: Paketlər qurulurkən bir xəta oldu:

en: There was an error ordering packages:
az: Paketləri istərkən bir xəta oldu:

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
az: Cd-Romu dəyişdirin!
    
    "%s" adlı Cd-Romu sürücünüzə taxın və OLDU'ya basın.
    Əgər Cd-Rom əlinizdə deyilsə bu Cd-Rom'dan qurmamaq üçün İMTİNA ET'ə basın.

en: Refuse
az: Rədd Et

en: Accept
az: Qəbul Et

en: Installing package %s
az: %s paketi qurulur

en: %d packages
az: %d paket

en: Details
az: Ətraflı

en: Please wait, preparing installation...
az: Xahiş edirik gözləyin, qurulum hazırlanır

en: Time remaining
az: Qalan müddət

en: Estimating
az: Təxmini olaraq hesaplanır

en: Installing
az: Qurulur

en: Choose the packages you want to install
az: Qurmaq istədiyiniz paketləri seçin

en: <- Previous
az: <- Əvvəlki

en: Install
az: Qurulum

en: Show automatically selected packages
az: Avtomatik seçili paketləri göstər

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
az: Bu paketi sistemdən çıxarda bilməzsiniz. Yenilənməlidir

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
az: Bu paket yenilənməlidir
    Sistemdən çıxarmaq mövzusunda ciddisiniz?

en: You can't unselect this package. It is already installed
az: Bu paketi sistemdən çıxarda bilməzsınız. Artıq qurulmuşdur.

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
az: Bu lazımlı bir paketdir, sistemdən çıxardıla bilməz

en: You can't select/unselect this package
az: Bu paketi seçə bilməzsiniz/sistemdən çıxarda bilməzsınız

en: The following packages are going to be removed
az: Aşağıdakı paketlər sistemdən silinəcəklər

en: The following packages are going to be installed
az: Aşağıdakı paketlər qurulacaqdır

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
az: Bu paketi seçə bilməzsiniz, çünki qurmaq üçün yer çatmır.

en: Importance: %s
az: Əhəmiyyət: %s

en: Size: %d KB
az: Böyüklüyü: %d KB

en: Version: %s
az: Buraxılış: %s

en: Name: %s
az: Ad: %s

en: Bad package
az: Xətalı paket

en: Other
az: Digər

en: Total size: %d / %d MB
az: Ümumi böyüklük: %d / %d Mb

en: Next ->
az: Sonrakı ->

en: Individual package selection
az: Fərdi paket seçkisi

en: Package Group Selection
az: Paket Qrup Seçkisi

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
az: Sizin sisteminizin qaynaqları çatışmır. Qurulum ərzində problem yaşaya bilərsiniz
    Bu baş verərsə mətn aracılığı ilə qurulumu sınamalısınız. Bunun üçün dəCDROMdan başlatdığınız zaman,
     'F1'ə basın və 'text' yazaraq enter'ə basın.

en: Save packages selection
az: Paket seçkilərini saxla

en: Automated
az: Avtomatlaşdırılmış

en: Replay
az: Təkrarla

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
az: Avtomatik qurulum disketi hazırlanması seçilərsə,
    bütün sabit disk mə'lumatı daxil ediləcəkdir!!
    (yə'ni başqa sistemi də qura bilmək üçün).
    
    Bu qurulumu takrar etmək istəyə bilərsiniz axı.

en: Generate auto install floppy
az: Avtomatik qurulum disketi hazırlanır

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
az: Bə'zi bölmələr bitdi.
    
    Həqiqətən də çıxmaq istəyirsiniz?

en: Creating auto install floppy...
az: Avtomatik qurulum disketi hazırlanır

en: Insert a blank floppy in drive %s
az: %s sürücüsünə boş bir disket yerləşdirin

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
az: Siz Open Fİrmware açılış avadanlığınızı açılış yükləyicisini
    fəallaşdırmaq üçün dəyişdirməli ola bilərsiniz. Əmr-Seçənək-O-F düymələrini
     yenidən başlarkən basın və bunları girin:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Sonra da bunları yazın: shut-down
    Bir sonrakı başlanğıcda açılış yükləyicisi sətirini görməlisiniz.

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
az: Açılış yükləyicisi qurulumu iflas etdi. Xəta:

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
az: aboot qurulumunda xata, 
    ilk disk bölməsini yox etsə belə yenə də qurulmasını istəyirsiniz?

en: Do you want to use aboot?
az: aboot istifadə etmək istəyirsiniz?

en: Preparing bootloader...
az: Açılış yükləyici hazırlanır

en: NIS Server
az: NIS Verici

en: NIS Domain
az: NIS sahəsi

en: Authentication
az: Tanıtma

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
az: Bu parol çox sadədir (en az %d xarakter boyunda olmalıdır)

en: No password
az: Parolsuz

en: Set root password
az: Root parolunu qur

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: TV card
az: TV kartı

en: Sound card
az: Səs kartı

en: Remote CUPS server
az: Uzaq CUPS vericisi

en: No printer
az: Çap Edicisiz

en: Printer
az: Çap Edici

en: Mouse
az: Siçan

en: Timezone
az: Vaxt Dilimi

en: Keyboard
az: Klaviatura

en: Summary
az: Mündəricat

en: Which is your timezone?
az: Sisteminiz hansı məqsədlə istifadə ediləcək?

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
az: Əks ünvanına bağlantı qurulur

en: Choose a mirror from which to get the packages
az: Paketleri almaq üçün bir əks ünvanı seçin

en: Post-install configuration
az: Qurulum sonrası qurğular

en: Installing package %s
    %d%%
az: %s paketi qurulur
    %d%%

en: Preparing installation
az: Qurulum hazırlanır

en: Cd-Rom labeled "%s"
az: "%s" adlı Cd-Rom

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
az: Aşağıdakı siyahıdakı bütün CD'lərə sahib isəniz, OLDU'ya basın.
    CD'lərin heç birinə sahib deyilsəniz, İMTİNA ET'ə basın.
    CD'lərdən bə'ziləi əksik isə, onları seçili vəziyyətdən çıxardıb OLDU'ya basın.

en: Selected size is larger than available space
az: Seçili böyüklük var olandan daha böyükdür

en: Save on floppy
az: Disketə qeyd et

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
az: Sisteminizdə qurulum ya da güncəlləmə üçün lazımi boş yer yoxdur(%d > %d)

en: Finding packages to upgrade...
az: Güncəllənəcək paketlar tapılır

en: Looking for available packages...
az: Mövcud olan paketlər axtarılır.

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
az: Qurulumu bitirmək üçün lazımi sahə yoxdur, xahiş edirik əlavə edin

en: Check bad blocks?
az: Xətalı bloklar sınansınmı?

en: Choose the partitions you want to format
az: Şəkilləndiriləcək disk bölmələrini seçin

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
az: Bölmə cəvəlindəki dəyişikliklərin daxil olması üçün kompüterinizi yenidən başlatmalısınız.

en: Choose the mount points
az: Bağlama nöqtələrini seçin

en: Scanning partitions to find mount points
az: Bağlama nöqtələri üçün bölmələr daranır

en: No partition available
az: uyğun bölmə tapılmadı

en: Configuring IDE
az: IDE qapıları qurulur

en: Configuring PCMCIA cards...
az: PCMCIA kartlar qurulur...

en: Button 3 Emulation
az: Düymə 3 emulyasiyası

en: Button 2 Emulation
az: Düymə 2 emulyasiyası

en: Buttons emulation
az: Düymə emulyasiyası

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
az: Siçanınızın bağlı olduğu serial Qapıyı seçin.

en: Mouse Port
az: Siçan Qapısı

en: Here is the full list of keyboards available
az: Bütün mövcud klaviaturaların siyahısı

en: License agreement
az: Lisenziya sözləşməsi

en: An error occurred
az: Bir xəta oldu

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
az:   <Tab>/<Alt-Tab> irəli/geri  |  <Boşluq> işarətlə  |  <F12> sonrakı ekran

en: Mandrake Linux Installation %s
az: Linuks-Mandrake Qurulumu %s

en: No floppy drive available
az: Disket sürücü yoxdur

en: Welcome to %s
az: %s Sisteminə Xoşgəlmişsiniz

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
az: Bəzi paketlər doğru olaraq qurulumu bitirmədi.
    cdrom sürücünüz ya da cdromunuz düzgün işləmir.
    Əvvəldən Linuks qurulu bir sistemdə "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"'yi
    istifadə edərək Cd-Rom'u yoxlayın.

en: Duplicate mount point %s
az: %s bağlama nöqtəsini çoxalt

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
az: Bir xəta oldu, fəqət necə düzəldiləcəyini bilmirəm.
    Davam edin, riski sizə aitdir!

en: Please wait
az: Xahiş edirik gözləyin

en: Ok
az: Oldu

en: Finish
az: Qurtar

en: Advanced
az: Ətraflı

en: Modify
az: Təkmilləşdir

en: Add
az: Əlavə et

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
az: Vyetnam dili "numeric row" QWERTY

en: US keyboard (international)
az: Amerikan (US) klaviaturası (beynəlmiləl)

en: US keyboard
az: Amerikan (US) klaviaturası

en: UK keyboard
az: İngiliz (UK) klaviaturası

en: Ukrainian
az: Ukrayna dili

en: Turkish (modern "Q" model)
az: Türkcə (müasir "Q" klaviatura)

en: Turkish (traditional "F" model)
az: Türkcə (ənənəvi "F" klaviatura)

en: Thai keyboard
az: Thai klaviatura

en: Slovakian (QWERTY)
az: Slovakca (QWERTY)

en: Slovakian (QWERTZ)
az: Slovakca (QWERTZ)

en: Slovenian
az: Slovencə

en: Swedish
az: İsveçcə

en: Russian (Yawerty)
az: Rusca (Yawerty)

en: Russian
az: Rusca

en: Canadian (Quebec)
az: Fransızca (Kanada/Quebec)

en: Portuguese
az: Portuqalca

en: Polish (qwertz layout)
az: Polyakca (QWERTZ sırası)

en: Polish (qwerty layout)
az: Polyakca (QWERTY sırası)

en: Norwegian
az: Norveçcə

en: Dutch
az: Hollandiya dili

en: Macedonian
az: Makedoniya dili

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
az: Litvanya dili "Fonetik" QWERTY

en: Lithuanian "number row" QWERTY
az: Litvanya dili "number row" QWERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
az: Litvanya dili AZERTY (yeni)

en: Lithuanian AZERTY (old)
az: Litvaniya dili AZERTY (köhnə)

en: Latin American
az: Latın Amerika dili

en: Korean keyboard
az: Koreya klaviaturası

en: Japanese 106 keys
az: Yaponca 106 düyməli

en: Italian
az: İtalyanca

en: Icelandic
az: İzlandiya dili

en: Iranian
az: Farsca

en: Israeli (Phonetic)
az: İsrail (Fonetik)

en: Israeli
az: İsrail

en: Croatian
az: Xırvatca

en: Hungarian
az: Macarca

en: Greek
az: Yunanca

en: Georgian ("Latin" layout)
az: Gürcü dili ("Latın" sırası)

en: Georgian ("Russian" layout)
az: Gürcü dili ("Rus" sırası)

en: French
az: Fransızca

en: Finnish
az: Fincə

en: Spanish
az: İspanca

en: Estonian
az: Estoniya dili

en: Dvorak (Norwegian)
az: Dvorak (Norveçcə)

en: Danish
az: Danimarka dili

en: German (no dead keys)
az: Almanca (ölü düymələr olmasın)

en: German
az: Almanca

en: Czech (QWERTY)
az: Çex dili (QWERTY)

en: Czech (QWERTZ)
az: Çex dili (QWERTZ)

en: Swiss (French layout)
az: İsveçcə (Fransız sırası)

en: Swiss (German layout)
az: İsveçcə (Alman sırası)

en: Belarusian
az: Belarusca

en: Brazilian (ABNT-2)
az: Brazilya dili (ABNT-2)

en: Belgian
az: Belçika dili

en: Azerbaidjani (latin)
az: Azərbaycanca (latın)

en: Armenian (phonetic)
az: Ermenicə (fonetik)

en: Armenian (typewriter)
az: Ermenicə (yazı maşını)

en: Armenian (old)
az: Ermenicə (köhnə)

en: Polish
az: Polyakca

en: Zimbabwe
az: Zimbabve

en: Zambia
az: Zambiya

en: South Africa
az: Cənubi Afrika

en: Mayotte
az: Mayot

en: Yemen
az: Yəmən

en: Virgin Islands (U.S.)
az: Virgin Adaları (ABŞ)

en: Virgin Islands (British)
az: Virgin Adaları (Britaniya)

en: Saint Vincent and the Grenadines
az: Müqəddəs Vinsent və Qrenadin

en: Uzbekistan
az: Özbəkistan

en: Uruguay
az: Uruqvay

en: United States Minor Outlying Islands
az: Birləşmiş Ştatlar yanı Kiçik Adalar

en: Uganda
az: Uqanda

en: Ukraine
az: Ukrayna

en: Trinidad and Tobago
az: Trinidad və Tobaqo

en: Turkey
az: Türkiyə

en: Tonga
az: Tonqa

en: Tunisia
az: Tunis

en: Turkmenistan
az: Türkmənistan

en: East Timor
az: Şərqi Timor

en: Tokelau
az: Tokelo

en: Tajikistan
az: Tacikistan

en: Thailand
az: Tayland

en: Togo
az: Toqo

en: French Southern Territories
az: Cənubi Fransız Sahələri

en: Chad
az: Çad

en: Turks and Caicos Islands
az: Türk və Kaykos Adaları

en: Swaziland
az: Svaziland

en: El Salvador
az: Elsalvador

en: Sao Tome and Principe
az: Sao Tome və Prinsip

en: Suriname
az: Surinam

en: Somalia
az: Somali

en: Senegal
az: Seneqal

en: Sierra Leone
az: Siera Lione

en: Slovakia
az: Slovakiya

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
az: Svalbard və Jan Mayen Adaları

en: Slovenia
az: Sloveniya

en: Saint Helena
az: Müqəddəs Helena

en: Singapore
az: Sinqapur

en: Seychelles
az: Seyşel

en: Solomon Islands
az: Solomon Adaları

en: Saudi Arabia
az: Səudiyyə Ərəbistan

en: Rwanda
az: Rvanda

en: Romania
az: Ruminıya

en: Reunion
az: Reyunion

en: Qatar
az: Katar

en: Paraguay
az: Paraqvay

en: Portugal
az: Portuqaliya

en: Puerto Rico
az: Porto Riko

en: Pitcairn
az: Pitkairn

en: Saint Pierre and Miquelon
az: Müqəddəs Pyer və Migelion

en: Poland
az: Polşa

en: Philippines
az: Filippin

en: Papua New Guinea
az: Papua Yeni Qvineya

en: French Polynesia
az: Fransız Poloneziyası

en: New Zealand
az: Yeni Zellandiya

en: Niue
az: Niu

en: Nicaragua
az: Nikaraqua

en: Nigeria
az: Nigeriya

en: Norfolk Island
az: Norfolk Adaları

en: New Caledonia
az: Yeni Kaledoniya

en: Namibia
az: Namibiya

en: Mozambique
az: Mozambiq

en: Malaysia
az: Malayziya

en: Mexico
az: Meksika

en: Malawi
az: Malavi

en: Maldives
az: Maldiv

en: Mauritius
az: Maurit

en: Mauritania
az: Mavritaniya

en: Martinique
az: Martiniq

en: Northern Mariana Islands
az: Şimali Marian Adaları

en: Mongolia
az: Monqolustan

en: Macedonia
az: Makedoniya

en: Marshall Islands
az: Marşal Adaları

en: Madagascar
az: Madaqaskar

en: Monaco
az: Monako

en: Morocco
az: Mərakeş

en: Latvia
az: Latviya

en: Luxembourg
az: Lüksemburq

en: Lithuania
az: Litvaniya

en: Lesotho
az: Lesoto

en: Liberia
az: Liberiya

en: Sri Lanka
az: Şri Lanka

en: Liechtenstein
az: Lixtenşteyn

en: Saint Lucia
az: Müqəddəs Lusiya

en: Lebanon
az: Livan

en: Kazakhstan
az: Qazaxstan

en: Cayman Islands
az: Kayman Adaları

en: Kuwait
az: Küveyt

en: Saint Kitts and Nevis
az: Müqəddəs Kit və Nevis

en: Comoros
az: Komor

en: Cambodia
az: Kambodiya

en: Kyrgyzstan
az: Qırğızıstan

en: Japan
az: Yaponiya

en: Jordan
az: İordaniya

en: Jamaica
az: Yamayka

en: Iceland
az: İslandiya

en: Iraq
az: İraq

en: British Indian Ocean Territory
az: Britaniya Hind Okeanı Sahəsi

en: India
az: Hindistan

en: Israel
az: İsrail

en: Indonesia
az: İndoneziya

en: Hungary
az: Macarıstan

en: Croatia
az: Xırvatıstan

en: Hong Kong
az: Honq Konq

en: Guyana
az: Quyana

en: Guinea-Bissau
az: Qvineya Bissau

en: Guam
az: Quam

en: Guatemala
az: Quatemala

en: Equatorial Guinea
az: Ekvatorial Qvineya

en: Guadeloupe
az: Quadelup

en: Guinea
az: Qvineya

en: Gambia
az: Qambiya

en: Greenland
az: Qrinland

en: Ghana
az: Qana

en: French Guiana
az: Fransız Gvineyası

en: Georgia
az: Gürcüstan

en: Grenada
az: Qrenada

en: United Kingdom
az: Birləşmiş Krallıq

en: Gabon
az: Qabon

en: Faroe Islands
az: Faro Adaları

en: Micronesia
az: Mikroneziya

en: Falkland Islands (Malvinas)
az: Fokland Adaları (Malvin)

en: Fiji
az: Fici

en: Finland
az: Finlandiya

en: Ethiopia
az: Efiopiya

en: Spain
az: İspaniya

en: Eritrea
az: Eritre

en: Western Sahara
az: Qərbi Saxara

en: Egypt
az: Misir

en: Estonia
az: Estoniya

en: Ecuador
az: Ekvador

en: Algeria
az: Əlcəzair

en: Dominican Republic
az: Dominikan Respublikası

en: Dominica
az: Dominik

en: Denmark
az: Danimarka

en: Djibouti
az: Cibuti

en: Cyprus
az: Kipr (Yunan və Türk)

en: Christmas Island
az: Kristmas Adası

en: Cape Verde
az: Keyp Verde

en: Cuba
az: Kuba

en: Colombia
az: Kolumbiya

en: China
az: Çin

en: Cameroon
az: Kamerun

en: Chile
az: Çili

en: Cook Islands
az: Kuku Adaları

en: Cote d'Ivoire
az: Kot Divuar

en: Switzerland
az: İsveçrə

en: Central African Republic
az: Mərkəzi Afrika Respublikası

en: Cocos (Keeling) Islands
az: Kokos Adası

en: Canada
az: Kanada

en: Belize
az: Beliz

en: Belarus
az: Belarusiya

en: Botswana
az: Botsvana

en: Bouvet Island
az: Buvet Adası

en: Bhutan
az: Butan

en: Bahamas
az: Bahama

en: Brazil
az: Braziliya

en: Bolivia
az: Boliviya

en: Brunei Darussalam
az: Bruney Darüssəlim

en: Bahrain
az: Bahreyn

en: Bulgaria
az: Bolqarıstan

en: Bangladesh
az: Banqladeş

en: Bosnia and Herzegovina
az: Bosniya və Herzoqovina

en: Azerbaijan
az: Azərbaycan

en: American Samoa
az: Amerikan Samoa

en: Antarctica
az: Antarktika

en: Angola
az: Anqola

en: Netherlands Antilles
az: Holland Antilləri

en: Armenia
az: Ermənistan

en: Albania
az: Albaniya

en: Anguilla
az: Anquilla

en: Antigua and Barbuda
az: Antiq və Barbuda

en: United Arab Emirates
az: Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri

en: Afghanistan
az: Əfqanıstan

en: Circular mounts %s
az: Dairəvi bağlama %s

en: Remove the logical volumes first
az: Məntiqi ciltləri birinci olaraq sil

en: MOVE YOUR WHEEL!
az: TƏKƏRİ OYNADIN!

en: To activate the mouse,
az: Siçanınızı işə salmaq üçün,

en: Please test the mouse
az: Xahiş edirik siçanınızı seçin

en: No mouse
az: Siçansızs

en: none
az: heç biri

en: 3 buttons
az: 3 düyməli

en: 2 buttons
az: 2 düyməli

en: 1 button
az: 1 düymə

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
az: Logitech mouse (serial ya da köhnə C7 növü)

en: Generic 3 Button Mouse
az: Sıravi 3 Düyməli Siçan

en: Generic 2 Button Mouse
az: Sıravi 2 Düyməli Siçan

en: Wheel
az: Çərx

en: Generic
az: Ümumi

en: Generic PS2 Wheel Mouse
az: Sıravi PS2 Çərxli Siçan

en: Standard
az: Standart

en: Sun - Mouse
az: Sun - Siçan

en: Toggle between flat and group sorted
az: Otaq və grup sıralaması arasında gəz

en: Collapse Tree
az: Ağacı Qapat

en: Expand Tree
az: Ağacı Aç

en: Info
az: Mə'lumat

en: Is this correct?
az: Doğrudur?

en: Error writing to file %s
az: %s faylına yazarkən xəta oldu

en: Bad backup file
az: Xətalı yedəkləmə faylı

en: Restoring from file %s failed: %s
az: %s faylından qurtarılışda xəta: %s

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
az: Bölmə cədvəlinizdə bir boşluq var, amma o da işlədilə bilməz.
    Bu boşluğu, birinci bölmənizi en yaxınındakı genişlədilmiş bölməyə daşıyaraq
    məsələni həll edə bilərsiniz.

en: Extended partition not supported on this platform
az: Bu platformda genişlədilmiş bölmələr dəstəklənmir

en: mount failed:
az: bağlama iflas etdi:

en: maybe
az: bəlkə

en: nice
az: gözəl

en: very nice
az: əla

en: important
az: vacib

en: must have
az: alınmalı

en: Not enough partitions for RAID level %d
az: %d səviyyə RAID üçün çatmayan sayda disk bölməsi

en: mkraid failed
az: mkraid iflas etdi

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
az: mkraid iflas etdi (raidtools əksik ola bilər mi?)

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
az: Şəkilləndirilmiş RAID md%d-yə disk bölməsi əlavə edilə bilinmədi

en: On boot
az: Açılışda

en: No additional information
    about this service, sorry.
az: Bu xidmət haqqında təəsüf ki,
    əlavə mə'lumat yoxdur.

en: Services and deamons
az: Xidmətlər və vasitələr

en: stopped
az: dayandırılıb

en: running
az: işləmir

en: Choose which services should be automatically started at boot time
az: Açılışda avtomatik olaraq başlayacaq xidmətləri seçin

en: Internet
az: İnternet

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
az: X Font Vericisini açılışda işə salar (Bu, XFree icrası üçün məcburidir).

en: Load the drivers for your usb devices.
az: USB avadanlığınız üçün sürücüləri yükləyin.

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
az: Syslog, bir çox vasitənin ismarıclarını müxtəlif sistem qeydlərində
    tutmalarına imkan verər. Syslog'un hər zaman işləməsi
    yaxşı fikirdir.

en: Launch the sound system on your machine
az: Kompüterinizdə səs sistemı başladın

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
az: rwho protokolu, uzaq istifadəçilərin, rwho vasitəsi işlədən bir kompüterdə
    olan bütün istifadəçiləri görmələrina imkan verər.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
az: rusers protokolu bir şəbəkədəkı istifadəçilərin o şəbəkədəkı kompüterlərdə
    işləyən istifadəçiləri görməsinə imkan verər.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
az: rstat protokolu bir şəbəkədəkı istifadəçilərin o şəbəkədəkı hər hansı bir
    kompüter haqqındakı qabiliyyət ölçüləri ala bilmələrinə imkan verər.

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
az: routed vasitəsi avtomatik IP router cədvəlinin RIP protokolu tərəfindən
    yenilənməsinə imkan verər. RIP əsasən kiçik şəbəkələrdə istifadə edilir, daha böyük
    şəbəkələrdə daha qarışıq routing protokollarına ehtiyacı vardır.

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
az: Yüksək keyfiyyət təsadüfi rəqəm istehsal edən sistem entropi hovuzunun 
    saxlanması və yenidən köhnə halına gətirilməsinə imkan verər.

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
az: portmapper, NFS ve NIS kimi protokollar tərəfindən istifadə edilən RPC 
    bağlantılarını təşkilatlandırır. Portmap vericisi RPC mexanizmini işlədən
    protokollarla xidmət edən kompüterlərdə qurulmalıdır və işlədilməlidir.

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
az: PCMCIA dəstəyi, laptoplarda eternet və modem kimi avadanlıqların dəstəklənməsinə imkan verər.
    Qurulmadığı vaxtda açılışda işləməz, işləməsinə ehtiyac olmayan
    kompüterlərdə qurulu olması problem yaratmaz.

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
az: OKI 4w və uyğun Windows çap edicilərini dəstəklə.

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
az: Açılışda XFree və konsolda numlock düyməsini
    avtomatik olaraq aç.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
az: NFS TCP/IP şəbəkələrində fayl bölüşülməsi üçün istifadə edilən məşhur bir 
    protokoldur. Bu xidmət NFS fayl qıfılı istifadəsinə imkan verər.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
az: NFS TCP/IP şəbəkələrində fayl bölüşülməsi üçün istifadə edilən məşhur bir protokoldur.
    Bu xidmət, /etc/exports faylında qurğuları olan NFS vericisinin
    istifadəsinə imkan verər.

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
az: Açılış sırasında başlamaq üçün qurulmuş bütün şəbəkə axtar üzlərini fəallaşdırır ya da qapatır.

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
az: Bütün Şəbəkə Fayl Sistemlərini (NFS), SMB (Lan Manager/Windows), və 
    NCP (NetWare) bağlama nöqtələrini bağlar və ayırır.

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
az: Linuks Virtual Verici, yüksək qabiliyyətli vericilər qurmaq üçün işlədilir.

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
az: lpd, lpr'nin düzgün olaraq işləməsi üçün lazımi çap edici vasitəsidir.
    lpd əsasən, çap vəzifələrini idarə edən və onları çap ediciyə göndərən vericidir.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
az: Linuxconf sistem qurğularınızı idarə edən proqramları
    müxtəlif vəzifələri açılışda icra edər.

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
az: Texniki avadanlığın açılışda avtomatik təsbiti və qurulması.

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
az: /usr/include/linux/{autoconf,version}.h üçün 
    /boot-da avtomatik çəkirdək başlığı yaradılması.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
az: Bu paket /etc/sysconfig/keyboard'dakı seçili klaviatura düzülüşünü yüklər.
    Hansı klaviatura düzülüşü istifadə ediləcəyi kbdconfig ilə seçilir.
    Bu, mandrake qurulan bir çox kompüterdə fəal buraxılmalıdır.

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
az: Linuks 2.2 seriyası çəkirdəklərində firewall
    qurmaq üçün üçün paket süzülməsini başlat.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
az: Internet superserver daemon (qısaca inetd ) bir çox 
    başqa internet xidmətcisini lazım gəldiyi zaman işa salır. İçində telnet, ftp, rsh və rlogin kimi proqramın olduğu xidmətləri işə salmaqla məs'uldur.
    inetd-ni sistemden çıxarmaq, onun məs'ul olduğu bütün xidmətləri
    rədd etmək mənasını daşıyır.

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
az: Apache bir World Wide Web vericisidir. HTML faylları və CGI verilməsi üçün istifadə edilir.

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
az: HardDrake texniki tə'minat sınağı aparar və onları bir ön quraşdırmadan keçirər.

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
az: GPM, Midnight Commander kimi mətn əsaslı tə'minatlara siçan dəstəyi əlavə edər.
    Ayrıca konsolda siçanla kəsmə və yapışdırma əməliyyatlarına da imkan verər.
    Konsolda pop-up menyu dəstəyi verər.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
az: cron, istifadəçilərə xüsusi əmrləri periodik olaraq işə sala bilən
    standart bir UNIX proqramıdır. vixie cron, standart cron'a əlavə edilmiş bir çox
    yeni xüsusiyyət daxildir.

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
az: at əmri, zamanlanan əmrləri işləmələri lazım gələn vaxtda işlədir.
    Sistem yükü lazımi qədər alçaq olduğunda yığma əmrləri işlədilir.

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
az: apmd batareya vəziyyətini izləmək üçün və syslog aracılığıyla bunun qeydini tutmaq üçün istifadə edilir.
    Ayrıca batareya azaldığında sistemi qapatmaq üçün də istifadə edilir.

en: Anacron is a periodic command scheduler.
az: Anakron, periodik əmr zamanlayıcısı

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
az: ALSA səs sistemini (Advanced Linux Sound Architecture) başlat

en: Exit install
az: Qurulumdan çıx

en: Configure services
az: Xidmətləri qur

en: Configure X
az: X qur

en: Install bootloader
az: Sistem yükləyicini qur

en: Configure networking
az: Şəbəkəni qur

en: Add a user
az: İstifadəçi əlavə et

en: Install system
az: Sistemi qur

en: Choose packages to install
az: Qurulacaq paketləri seçin

en: Format partitions
az: Bölmə şəkilləndirilməsi

en: Choose your keyboard
az: Klaviaturanızı seçin

en: Select installation class
az: Quruluş sinifini seçin

en: Hard drive detection
az: Sabit disk seçkisi

en: Configure mouse
az: Siçan qurğuları

en: Choose your language
az: İşlətdiyiniz dili seçin

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
az: Sizin kartınızın XFree %s ilə 3D dəstəyi ola bilər.
    DİQQƏT! BU SINAQ MƏRHƏLƏSINDƏDIR VƏ KOMPÜTERİNİZ DONDURA BILƏR.

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
az: SINAQ MƏRHƏLƏSİNDƏKİ 3D sür'ətləndirmə dəstəkli XFree %s

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
az: Sizin kartınızın XFree %s ilə 3D dəstəyi ola bilər.

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
az: 3D avadanlıq sür'ətləndirməsi ilə XFree %s

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
az: Sizin kartınızın 3D sür'ətləndirmə dəstəyi ola bilər, amma sadecə olaraq XFree %s
    ilə düzgün işləyər.
    DİQQƏT! BU SINAQ MƏRHƏLƏSINDƏDIR VƏ KOMPÜTERİNİZ DONDURA BILƏR.
    Sizin kartınıza XFree %s tərəfindən dəstək verilir ve bu 2D üçün daha yaxşı bir seçki olar.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
az: Sizin kartınızın 3D sür'ətləndirmə dəstəyi ola bilər, amma sadecə olaraq XFree %s
    ilə düzgün işləyər.
    Sizin kartınıza XFree %s tərəfindən dəstək verilir ve bu 2D üçün daha yaxşı bir fikir olar.

en: Use Xinerama extension
az: Xinerama ifadələrini işlət

en: Configure all heads independently
az: Bütün başlıqları ayrı ayrı quraşdır

en: Which configuration of XFree do you want to have?
az: Necə bir XFree qurğusunu istəyirsiniz?

en: XFree configuration
az: XFree quraşdırılması

en: Select the memory size of your graphics card
az: Ekran kartınızın yaddaş böyüklüyünü seçin

en: Multi-head configuration
az: Çoxlu Başlıq quraşdırılması

en: X server
az: X verici

en: 64 MB or more
az: 64 MB və ya daha çox

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
az: Mövcud qurğuları saxlayım?
    Hal-hazırkı qurğular:
    
    %s

en: Options
az: Seçənəklər

en: Resolution
az: Rezolyusiya

en: Quit
az: Çıx

en: Vertical refresh rate
az: Şaquli yeniləmə sür'əti

en: Horizontal refresh rate
az: Üfüqi yeniləmə sür'əti

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
az: Buradaki iki vacib parametr üfüqi ve şaquli yeniləmə sür'ətləridir.
    Seçərkən monitorunuzun qabiliyyətinin üstündə bir parametr
    seçməməyiniz çox vacibdir, əks halda monitor zərər görər.
    Seçərkən bir qərarsızlığa düşərsəniz, alçaq rezolyusiya seçin.

en: Choose a monitor
az: Monitorunuzu seçin

en: Graphics card: %s
az: Ekran kartı: %s

en: Choose the resolution and the color depth
az: Rezolyusiya və rəng dərinliyini seçin

en: Resolutions
az: Rezolyusiyalar

en: 4 billion colors (32 bits)
az: 4 milyard rəng (32 bits)

en: 16 million colors (24 bits)
az: 16 milyon rəng (24 bits)

en: 65 thousand colors (16 bits)
az: 65 min rəng (16 bits)

en: 32 thousand colors (15 bits)
az: 32 min rəng (15 bits)

en: 256 colors (8 bits)
az: 256 rəng (8 bits)

en: Do you want to test the configuration?
az: Qurğuları sınamaq istəyirsiniz?

en: Test of the configuration
az: Qurğuların sınağı

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
az: Kompüterinizi avtomatik olaraq X ilə açılması üçün qura bilərəm.
    Açılışda X Window ilə başlamaq istəyirsiniz?

en: Graphical interface at startup
az: X ilə Açılış

en: XFree86 driver: %s
az: XFree86 sürücü: %s

en: XFree86 server: %s
az: XFree86 verici: %s

en: Resolution: %s
az: Rezolyusiya: %s

en: Color depth: %s
az: Rəng dərinliyi: %s

en: Graphics memory: %s kB
az: Ekran kartı yaddaşı: %s KB

en: Graphics card: %s
az: Ekran kartı: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
az: Monitorun Üfüqi Yeniləməsi: %s

en: Monitor HorizSync: %s
az: Monitorun Şaquli Daraması: %s

en: Mouse device: %s
az: Siçan avadanlığı: %s

en: Mouse type: %s
az: Siçan növü: %s

en: Keyboard layout: %s
az: Klavatura düzülüşü: %s

en: Options: %s
az: Seçənəklər: %s

en: Mount point:
az: Bağlama nöqtəsi:

en: Mount point
az: Bağlama nöqtəsi

en: Server
az: Verici

en: Mount
az: Bağla

en: Unmount
az: Ayır

en: Use ``%s'' instead
az: Yerinə ``%s'' işlət

en: Type
az: Növ

en: Use ``Unmount'' first
az: Əvvəlcə ``Ayır'-ı işlət

en: Delete
az: Sil

en: Create
az: Yarat

en: Filesystem types:
az: Fayl sistemi növü:

en: Empty
az: Boş

en: Please click on a partition
az: Xahiş edirik bir bölmə üstünə tıqlayın

en: Choose action
az: Monitorunuzu seçin

en: Wizard
az: Sehirbaz

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
az: Aboot istifadə etməyi istəyirsinizsə, boş disk sahəsi (2048 sektor bəsdir.)
    buraxmayı unutmayın.

en: Please make a backup of your data first
az: Əvvəlcə datanızın yedəyini alın

en: Read carefully!
az: Diqqətlə Oxuyun!

en: Type:
az: Növ:

en: Partition table type: %s
az: Bölmə cədvəli növü: %s

en: LVM-disks %s
az: LVM-diskləri %s

en: Info:
az: Mə'lumat:

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
az: Geometriyası: %s silindr, %s baş, %s sektor

en: Size: %s
az: Böyüklük: %s

en: Device:
az: Avadanlıq:

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
az: 
    Bu, ikili açılış üçün xüsusi
    Bootstrap-dır.

en: Loopback file name: %s
az: Loopback faylı adı: %s

en: RAID-disks %s
az: RAID-diskləri %s

en: Chunk size %s
az: Parça böyüklüyü %s

en: Level %s
az: Səviyyə %s

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
az: Ana açılma bölməsi
        (MS-DOS açılışı üçün)

en: Loopback file(s):
       %s
az: Loopback faylı:
       %s

en: Mounted
az: Bağlı

en: Not formatted
az: Şəkilləndirilməmiş

en: Formatted
az: Şəkilləndirilmiş

en: , %s sectors
az: , %s sektor

en: Size: %s
az: Böyüklüyü: %s

en: Start: sector %s
az: Başlanğıc: sektor %s

en: Name:
az: Ad:

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
az: DOS sürücü hərfi: %s (sadəcə təxmini)

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
az: %s bölməsi şəkilləndirildikdən sonra bu bölmədəki bütün mə'lumatlar silinəcəkdir

en: You'll need to reboot before the modification can take place
az: Yeni qurğuların fəallaşmağı üçün sistemi yenidən başlatmalısınız

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
az: %s sürücüsünün bölmə cədvəli diskə yazılacaq!

en: The partition you've selected to add as root (/) is physically located beyond
    the 1024th cylinder of the hard drive, and you have no /boot partition.
    If you plan to use the LILO boot manager, be careful to add a /boot partition
az: Seçdiyiniz bölüm fiziki sahənin üstündə (1024. silindrin xaricində)
    /boot bölümünüz yoxdur. Lilo açılış idarəcisindən istifadə etmək istəyirsinizsə, 
    /boot bölməsini əlavə edərkən çox diqqətli olmalısınız.

en: Sorry I won't accept to create /boot so far onto the drive (on a cylinder > 1024).
    Either you use LILO and it won't work, or you don't use LILO and you don't need /boot
az: Bağışlayın, /boot bölməsini bu sürücüdə yarada bilməyəcəm.
    Onda ya LILO istifadə edə bilməyəcəksiniz ve /boot bölümünə 
    ehtiyacınız yoxdur və ya LILO istifadəsini sınayarsınız, ancaq LILO işləməyə bilər.

en: What type of partitioning?
az: Nəcə bölməlandirmə istəyirsən?

en: Be careful: this operation is dangerous.
az: Diqqətlı olun: bu əməliyyat təhlükəlidir.

en: chunk size
az: parça böyüklüyü

en: level
az: səviyyə

en: device
az: avadanlıq

en: File already exists. Use it?
az: Fayl onsuz da vardır. İşlədilsin?

en: Filesystem type:
az: Fayl sistemi növü:

en: Size in MB:
az: MB cinsindən böyüklük:

en: Loopback file name:
az: Loopback fayl adı:

en: This partition can't be used for loopback
az: Bu disk bölməsi loopback üçün işlədilməz

en: LVM name?
az: LVM adı?

en: new
az: yeni

en: Choose an existing LVM to add to
az: Əlavə etmək üçün mövcud bir LVM seçin

en: Choose an existing RAID to add to
az: Əlavə etmək üçün mövcud bir RAID seçin

en: Moving partition...
az: Bölmə daşınır...

en: Moving
az: Daşınır

en: Which sector do you want to move it to?
az: Hansı sektora daşımaq istəyirsiniz?

en: Sector
az: Sektor

en: Which disk do you want to move it to?
az: Hansı diskə daşımaq istəyirsiniz?

en: Move
az: Daşı

en: Choose the new size
az: Yeni böyüklük seçin

en: Resize
az: Böyüklüyünü Dəyişdir

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
az: %s bölməsi böyüklüyü dəyişdirildirkdən sonra bu bölmədəki bütün mə'lumatlar silinəcəkdir

en: All data on this partition should be backed-up
az: Bu bölmədəki bütün mə'lumatlar yedəklənməlidir

en: This partition is not resizeable
az: Hansı bölmə növünü istəyirsiniz?

en: Computing FAT filesystem bounds
az: Fat fayl sistemi ucları hesaplanır

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
az: Bu disk bölməsi loopback üçün istifadə edildiyindən ötrü bağlanma nöqtəsindən ayrıla bilinmir.
    Əvvəlcə loopback-ı ləğv edin.

en: Where do you want to mount device %s?
az: %s avadanlığını haraya bağlamaq istəyirsiniz?

en: Which filesystem do you want?
az: Hansı dili istəyirsiniz?

en: Change partition type
az: Bölmə növünü Dəyişdir

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
az: %s bölməsinin növünü dəyişdirdikdən sonra, bu bölmədəki bütün mə'lumatlar silinəcəkdir

en: Preference:
az: Xüsusiyyətlər:

en: Start sector:
az: Başlanğıç sektoru:

en: Create a new partition
az: Yeni bölmə yarat

en: Use for loopback
az: Loopback üçün istifadə et

en: Modify RAID
az: RAIDi dəyişdir

en: Remove from LVM
az: LVMdən ayır

en: Remove from RAID
az: RAIDdən ayır

en: Add to LVM
az: LVMə əlavə et

en: Add to RAID
az: RAIDə əlavə et

en: Format
az: Şəkilləndir

en: Trying to rescue partition table
az: Bölmə cədvəli qurtarılmağa cəhd edilir

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
az: Disket sürücüyə bir disket yerləşdirin
    Bu disketdəki bütün mə'lumatlar yox olacaqdır

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: Select file
az: Fayl seç

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
az: Yedək bölmə cədvəli eyni böyüklüyə sahib deyil
    Davam etmək istəyirsiniz?

en: Rescue partition table
az: Bölmə cədvəlini qurtar

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
az: Artıq bölmə yaratmaq üçün, bir bölməni silib məntiqi bölmə yaradın

en: I can't add any more partition
az: Artıq bölmə əlavə edilə bilməz

en: All primary partitions are used
az: Bütün birinci bölmələr istifadədədir

en: Auto allocate
az: Avtomatik ayır

en: Clear all
az: Hamısını təmizlə

en: Quit without writing the partition table?
az: Bölmə cədvəlini qeyd etmədən çıxırsınız?

en: Quit without saving
az: Qeyd etmədən Çıx

en: Continue anyway?
az: Davam edilsin?

en: Toggle to expert mode
az: Usta moduna keç

en: Toggle to normal mode
az: Normal moda keç

en: Undo
az: Geri al

en: Please Wait... Applying the configuration
az: Lütdən Gözləyin... Qurğular əlavə edilir

en: Your choice? (default %s)
az: Seçkiniz? (əsas %s)

en: Bad choice, try again
az: Xətalı tərcih, təkrar sınayın

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
az: %s modulunun yüklənməsi iflas etdi.
    Yenidən başqa bir parametr ilə sınamaq istəyirsiniz?

en: Specify options
az: Seçənəkləri göstər

en: Autoprobe
az: Avtomatik yoxla

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
az: Bəzi hallarda, %s sürücü düzgün işləməsi üçün əlavə mə'lumat istəyə bilər.
    Sürücüler üçün əlavə bir xüsusiyyət göstərmək mi istəyərsiniz, yoxsa
    sürücülərin lazımi mə'lumatlar üçün avadalığı tanımasını mı istəyərsiniz? 
    Bə'zən tanımlama kompüterinizi dondura bilər amma donduğu üçün
    kompüterinizə heç bir şey olmaz.

note: -PO: the %s is the driver type (scsi, network, sound,...)
en: Which %s driver should I try?
az: Hansı %s sürücüsü sınansın?

en: Module options:
az: Modul seçənəkləri:

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
az: İstəsəniz indi %s modulunun parametrlərini göstərə bilərsiniz.
    Parametrlər``ad=qiymət ad2=qiymət2...'' şəklində olmalıdır.
    Məsələn ``io=0x300 irq=7''

en: (module %s)
az: (modul %s)

note: -PO: the first %s is the card type (scsi, network, sound,...) -PO: the second is the vendor+model name
en: Installing driver for %s card %s
az: %s kartı (%s) üçün sürücü yüklənir

en: See hardware info
az: Avadanlıq mə'lumatına bax

en: Do you have any %s interfaces?
az: Heç %s ara üzü var?

en: Do you have another one?
az: Başqa var?

en: Found %s %s interfaces
az: %s %s ara üzü tapıldı

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
az: ADSL ilə internetə bağlanmanın ən yaxşı yolu pppoe'dur.
    Bəzi bağlantılar pptp istifadə edir, çox azı isə dhcp işlədir.
    Bilmirsiniz isə 'pppop istifadə et'i seçin

en: Connect to the Internet
az: İnternetə bağlan

en: use dhcp
az: dhcp istifadə et

en: use pptp
az: pptpe istifadə et

en: use pppoe
az: pppoe istifadə et

en: Host name
az: Ev sahibi adı

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
az: Xahiş edirik kompüterinizın adını girin.
    Məsələn``kompüteradı.sahəadı.com''.
    Əgə şəbəkə keçidi istifadə edirsinizsə bunun da IP nömrəsini girməlisiniz.

en: Configuring network
az: Şəbəkə Qurğuları

en: no network card found
az: şəbəkə kartı tapılmadı

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet.
az: İnternetə bağlanmaq üçün şəbəkə adapteri seçin.

en: Choose the network interface
az: Şəbəkə ara üzünü seçin

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
az: Sisteminizdə heç bir eternet şəbəkə adapteri tapıla bilmədi.
    Bu bağlantı şəklini qura bilmərəm.

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcp-client.
az: Hansı dhcp alıcısını istifadə edəcəksiniz?
    Əsası dhcp-client dir

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
az: Heç bir ISDN PCI kart tapılmaı. Sonrakı ekrandakılardan seçin.

en: I have detected an ISDN PCI card, but I don't know its type. Please select a PCI card on the next screen.
az: ISDN PCI kart tapdım, amma növünü bilmirəm. Xahiş edirik sonrakı ekrandakı kartlardan birini seçin.

en: ISDN Configuration
az: ISDN quraşdırılması

en: Abort
az: Dayandır

en: Continue
az: Davam et

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
az: 
    ISA kartınız var isə sonrakı ekrandakı qiymətlər doğru olmalıdır.
    
    PCMCIA kartınız var isə kartınızın irq və ya io'sunu bilməlisiniz.

en: I don't know
az: Bilmirəm

en: What kind of card do you have?
az: Hansı növ kartınız var?

en: Which protocol do you want to use?
az: Hansı protokolu istifadə etmək istəyirsiniz?

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
az: İnternet xidmət vericinizi seçin.
    Siyahıda deyilsə Siyahıda deyil'i seçin.

en: External ISDN modem
az: Xarici ISDN kart

en: Internal ISDN card
az: Daxili ISDN kart

en: What kind is your ISDN connection?
az: ISDN bağlantınızın növü nədir?

en: Network Configuration Wizard
az: Şəbəkə Quraşdırılması Sehirbazı

en: Second DNS Server (optional)
az: İkinci DNS Vericisi (arzuya görə)

en: First DNS Server (optional)
az: Birinci DNS Vericisi (arzuya görə)

en: Domain name
az: Sahə(domain) adı

en: Script-based
az: Skript əsaslı

en: Terminal-based
az: Terminal əsaslı

en: Login ID
az: Giriş adı

en: Phone number
az: Telefon nömrəsi

en: Connection name
az: Bağlantı adı

en: Dialup options
az: Çevirməli şəbəkə seçənəkləri

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
az: Modeminizin hansı serial qapıya bağlı olduğunu seçiniz

en: Network Configuration
az: Şəbəkə quraşdırılması

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
az: Bu edildikdən sonra Xdən çıxmağınızı tövsiyyə edirik, yoxsa
    verici adı xəsarətləri meydana gələ bilər.

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
az: Təbrik edirik, internet və şəbəkə quraşdırılması qurtardı.
    
    Qurğular indi sisteminizə əlavə ediləcək.

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
az: Şəbəkənin yenidən başladılması sırasında xəta oldu: 
    
    %s

en: Network configuration
az: Şəbəkə quraşdırılması

en: Do you want to start the connection at boot?
az: Bağlantınızı açılışda başlatmaq istəyirsiniz?

en: ethernet card(s) detected
az: eternet kart tapıldı

en: LAN connection
az: Yerli Şəbəkə quraşdırılması

en: Cable connection
az: Kabel bağlantısı

en: detected %s
az: %s tapıldı

en: ISDN connection
az: ISDN Bağlantısı

en: detected on port %s
az: %s qapısında tapıldı

en: Normal modem connection
az: Normal modem təsbiti

en: Detecting devices...
az: Avadanlıqlar tanınır...

en: Expert Mode
az: Usta Modu

en: Use auto detection
az: Avtomatik təsbit işlət

en: Choose the profile to configure
az: Qurulacaq profili seçin

en: Welcome to The Network Configuration Wizard.
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
az: Şəbəkə Quraşdırma Sehirbazına Xoç Gəldiniz
    
    İnternet/Şəbəkə qurğularınızı edəcəyik.
    Avtomatik təsbit istəmirsiniz isə işarəti qaldırın.

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
az: Şəbəkədən quraşdırması apardığınız üçün şəbəkəniz artıq qurulmuş olmalıdır.
    Şəbəkə/İnternet bağlantınızı yenidən quraşdırmaq üçün Oldu'ya yoxsa Ləğv et'ə basın.

en: Internet connection & configuration
az: İnternet bağlantısı & quraşdırılması

en: Disconnect
az: Bağlantını kəs

en: Connect
az: Bağlan

en: 
    You can reconfigure your connection.
az: 
    Bağlantınızı yenidən quraşdıra bilərsiniz.

en: 
    You can connect to the Internet or reconfigure your connection.
az: 
    İstəsəniz İnternetə bağlana bilərsiniz ya da yeniden quraşdıra bilərsiniz.

en: You are not currently connected to the Internet.
az: Hələ İnternetə bağlı deyilsiniz.

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
az: 
    Bağlantınızı kəsə bilərsiniz. Ya da bağlantını yenidən də quraşdıra bilərsiniz.

en: You are currently connected to the Internet.
az: Artıq İnternetə bağlısınız.

en: Proxy should be http://...
az: Vəkil verici http://... şəklində olmalıdır.

en: FTP proxy
az: FTP vəkil verici

en: HTTP proxy
az: HTTP vəkil verici

en: Proxies configuration
az: Vəkil vericilər quraşdırılması

en: Gateway device
az: Keçit avadanlığı

en: DNS server
az: DNS verici

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
az: Xahiş edirik kompüterinizn adını girin.
    Məsələn``kompüteradı.sahəadı.com''.
    Əgər şəbəkə keçidi istifadə edirsinizsə bunun da IP nömrəsini girməlisiniz.

en: IP address should be in format 1.2.3.4
az: IP ünvanı 1.2.3.4 şəklində olmalıdır

en: Automatic IP
az: Avtomatlaşdırılmış IP

en: IP address
az: IP ünvanı

en:  (driver %s)
az:  (sürücü %s)

en: Configuring network device %s
az: %s şəbəkə avadanlığı qurulur

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
az: Xahiş edirik bu kompüter üçün IP qurğularını girin

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
az: DİQQƏT: Bu avadanlıq daha əvvəl İntenetə bağlanmaq üçün qurulmuşdur.
    Avadanlığın qurğularını dəyişdirmaək istəmirsiniz isə,
    OLDU ya basın.
    Aşağıdakı girişləri düzəltməniz özünü əvvəlki qurğuların üstünə yazacaqdır.

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
az: Diqqət! Var olan Firewall qurğusu tapıldı. Yükləmədən sonra bir az əl gəzdirə bilərsiniz.

en: Firewalling configuration detected!
az: Oddan divar (Firewall) quruluşu tapıldı!

en: Account Password
az: Hesap Parolu

en: Account Login (user name)
az: Hesab Girişi (istifadəçi adı)

en: Dialing mode
az: Yığma modu

en: Provider dns 2 (optional)
az: Dns xidmətcisi 2 (arzuya görə)

en: Provider dns 1 (optional)
az: Dns xidmətcisi 1 (arzuya görə)

en: Provider phone number
az: İXM telefon nömrəsi

en: Provider name (ex provider.net)
az: İnternet xidmət vericinizin adı (məsələn azeronline.com)

en: Your personal phone number
az: Sizin şəxsi telefon nömrəniz

en: Card IO_1
az: Kart IO_1

en: Card IO_0
az: Kart IO_0

en: Card IO
az: Kart IO

en: Card mem (DMA)
az: Kart mem (DMA)

en: Card IRQ
az: Kart IRQ

en: Please fill or check the field below
az: Xahiş edirik aşağıdakıları doldurun ya da seçin

en: Connection Configuration
az: Bağlantı quraşdırılması

en: Testing your connection...
az: Bağlantınız sınanır...

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
az: İnternete girişi indi sınamaq istəyirsiniz?

en: Internet configuration
az: İnternet qurğuları

en:  (Default)
az:  (Əsas)

en: Remote printer
az: Uzaq Çap Edici

en: Local printer
az: Yerli Çap Edici

en: Printer options
az: Çap edici seçənəkləri

en: Close
az: Qapat

en: Normal Mode
az: Normal Mod

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
az: Çap edici adı təkcə hərf, rəqəm və alt xətt daxil edə bilər

en: Printing test page(s)...
az: Sınaq səhifəsi çap edilir...

en: Location
az: Yeri

en: Description
az: İzah

en: Name of printer
az: Çap edici adı

en: Printer Device URI
az: Çap Edici avadanlığı URI

en: Port
az: Qapı

en: Print Queue Name
az: Çap Edici Növbə Adı

en: Printer Server
az: Çap Edici Vericisi

en: NetWare Printer Options
az: NetWare Çap Edici Qurğuları

en: Workgroup
az: İş qrupu

en: Share name
az: Paylaşdırma adı

en: SMB server IP
az: SMB verici IP

en: SMB server host
az: SMB verici adı

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
az: SMB (Windows 9x/NT) Çap Edici Seçənəkləri

en: Remote lpd Printer Options
az: Uzaq Çap Edici (lpd) Seçənəkləri

en: How is the printer connected?
az: Çap ediciniz nə şəkildə bağlıdır?

en: Select Printer Connection
az: Çap Edici Bağlantısı Seçin

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
az: Parollar fəallaşdırıldı, yenə də bir şəbəkə üstündə istifadə edilməməsi tövsiyə edilir.

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
az: Bu səviyyə RAID'i diqqətli istifadənizi tövsiyə edirik. Sisteminiz daha asand
    işlədiləcək, ancaq xətalara qarşı da həssaiyyəti də artacaqdır. İnternetə 
    bağlı isəniz bunu tövsiyə etmirik. Parol ilə girilir.

en: Paranoid
az: Şübhəci

en: High
az: Yüksək

en: Poor
az: Zəif

en: Welcome To Crackers
az: Krakerlərə xoşgəlmişsiniz

en: Games
az: Oyunlar

en: Please relog into %s to activate the changes
az: "%s"a(ə) təkrar girin və dəyişiklikləri fəallaşdırın

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
az: Lütfen çıxın və Ctrl-Alt-BackSpace düymələrinə basın

en: Congratulations!
az: Təbriklər!

en: Installation of %s failed. The following error occured:
az: %s qurulumu iflas etdi. Olan xəta:

en: DHCP Client
az: DHCP Alıcısı

en: Ethernet Card
az: Eternet Kartı

en: Gateway
az: Keçit

en: Parameters
az: Parametrlər

en: Connection type:
az: Bağlantı növü:

en: Profile:
az: Profil:

en: Internet Connection Configuration
az: İnternet Bağlantısı Quraşdırılması

en: Internet connection configuration
az: İnternet bağlantısı quraşdırılması

en: You don't have an Internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
az: Heç İnternet bağlantınız yoxdur.
    Əvvəlcə onları  'Quraşdır'a basaraq qurun

en: DHCP client
az: DHCP alıcısı

en: Started on boot
az: Açılışda başladılır

en: Boot Protocol
az: Açılış Protokolu

en: Adapter %s: %s
az: %s Adapteri: %s

en: LAN Configuration
az: Yerli Şəbəkə Quraşdırılması

en: LAN configuration
az: Yerli Şəbəkə quraşdırılması

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
az: Qurulu ara üzünüz yoxdure.
    Əvvəlcə onları  'Quraşdır'a basaraq qurun

en: Connect...
az: Bağlan...

en: Disconnect...
az: Bağlantını Kəs...

en: Not connected
az: Bağlı deyil

en: Connected
az: Bağlandı

en: Interface:
az: Ara üz

en: Gateway:
az: Keçit:

en: Apply
az: Əlavə Et

en: Wizard...
az: Sehirbaz...

en: Status:
az: Hal:

en: Type:
az: Növ:

en: Internet access
az: İnternet imkanı

en: Hostname:
az: Ev sahibi adı:

en: Configure Local Area Network...
az: Yerli Şəbəkəni Quraşdır...

en: Driver
az: Sürücü

en: Protocol
az: Protokol

en: Interface
az: Ara üz

en: Configure Internet Access...
az: İnternet keçişini Qur...

en: New profile...
az: Yeni profil...

en: Profile to delete:
az: Silinəcək profil:

en: Del profile...
az: Profili sil...

en: Network configuration (%d adapters)
az: Şəbəkə quraşdırılması (%d adapter)

en: Unable to properly close mkbootdisk: 
     %s 
     %s
az: Düzgün mkbootdisk aparıla bilmir: 
     %s 
     %s

en: Unable to fork: %s
az: Fork edilə bilmir: %s

en: Be sure a media is present for the device %s
az: %s avadanlığında medya olduğundan əmin olun

en: Build the disk
az: Diski yarat

en: Output
az: Nəticə

en: Remove a module
az: Modulu çıxart

en: omit raid modules
az: raid modulları keç

en: omit scsi modules
az: scsi modulları keç

en: if needed
az: lazım olarsa

en: force
az: zorla

en: Add a module
az: Modul əlavə et

en: mkinitrd optional arguments
az: mkinitrdin arzuya bağlı olan arqumentləri

en: Expert Area
az: Ustaların Sahəsi

en: General
az: Ümumi

en: kernel version
az: çəyirdək buraxılışı

en: DrakFloppy Error: %s
az: DrakFloppy xətası: %s

en: default
az: əsas

en: boot disk creation
az: açılış disketi yaradılması

en: Size
az: Böyüklük

en: Module name
az: Modul adı

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
az: İnternet Bağlantısı Bölüşdürmə vasitəsinə Xoş Gəldiniz!
    
    %s
    
    Quraşdırma sehirbazını açmaq üçün Quraşdıra tıqlayın.

en: Internet Connection Sharing configuration
az: İnternet bağlantısı bölüşdürülməsi quraşdırılması

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
az: İnternet Bağlantısı Bölüşdürmə Quraşdırması aparılmayıb.

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
az: Quraşdırma artıq qurtarıbdır və fəaliyyətdədir.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
az: Quraşdırma artıq qurtarıbdır, amma fəaliyyəti dayandırılıb.

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
az: Hər şey quruldu.
    İndi isə İnternet bağlantınızı yerli şəbəkədəkı başqa kompüterlər ilə bölüşdürə bilərsiniz, bunun üçün isə avtomatik şəbəkə quraşdırılması (DHCP) işlədilir.

en: Problems installing package %s
az: %s paketi qurulurkən xəta oldu

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
az: Skriptlə qurulur, proqram tə'minatı qurulur, xidmətlər başladılır...

en: Configuring...
az: Quraşdırılır...

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
az: %s quğusunda dəyəsən bir LAN ünvan çaxışması tapıldı!

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
az: Sizi Yerli Şəbəkəyə bağlayacaq adapteri seçin

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
az: Sistemnizdə bir dənə qurulmuş şəbəkə adapteri var:
    
    %s
    
    Yerli Şəbəkə adapterinizi qurmaq üzərəyəm?

en: Network interface
az: Şəbəkə ara üzü

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
az: Sisteminizdə şəbəkə kartı tapıla bilməyib.Avadanlığı quran vasitəni işə salın.

en: No network adapter on your system!
az: Siseminizdə şəbəkə adapteri yoxdur!

en: Interface %s
az: Ara üz %s

en: Interface %s (using module %s)
az: Ara Üz %s (%s modulu işlədilir)

en: Internet Connection Sharing
az: İnternet Bağlantısı Bölüşdürülməsi

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
az: İnternet Bağlantısı Bölüşdürülməsi indi açıldı

en: Enabling servers...
az: Xidmətlər fəallaşdırılır...

en: dismiss
az: keç

en: reconfigure
az: yenidən quraşdır

en: enable
az: fəallaşdır

en: Internet Connection Sharing currently disabled
az: İnternet Bağlantısı Bölüşdürülməsi passivləşdirildi

en: Internet Connection Sharing is now disabled.
az: İnternet Bağlantısı Bölüşdürülməsi indi bağlandı

en: Disabling servers...
az: Vericilər bağlanır...

en: disable
az: passivləşdir

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
az: İnternet Bağlantısı Bölüşdürülməsi qurulması artıq bitdi.
    Və artıq fəallaşdırılmışdır.
    
    Nə etmək istəyirsiniz?

en: Internet Connection Sharing currently enabled
az: İnternet Bağlantısı Bölüşdürülməsi fəallaşdırıldı

en: /Options
az: /Seçənəklər

en: /_Help
az: /_Kömək

en: /_Options
az: /_Seçənəklər

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
az: Konsolda BackSpace'in Silmə funksyasını görməyini istəyirmisiniz?

en: Please, choose your keyboard layout.
az: Klaviatura quruluşunu seçiniz.

en: Unable to start live upgrade !!!
az: Təkmilləşdirmə işi başlaya bilmir !!!

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
az: Qurma Cd-Romunu sürücünüzə taxın və OLDUya basın.
    Əgər Cd-Rom əlinizdə yox isə, bu Cd-Rom-dan qurmamaq üçün RƏDD ETə basın.

en: Change Cd-Rom
az: Cd-Romu dəyişdir

en: Save as..
az: Fərqli qeyd et...

en: please wait, parsing file: %s
az: xahiş edirik, gözləyin, fayl daranır: %s

en: Content of the file
az: Fayl məzmunu

en: Calendar
az: Təqvim

en: Choose file
az: Fayl seç

en: but not matching
az: amma oxşamır

en: matching
az: oxşayır

en: Settings
az: Qurğular

en: A tool to monitor your logs
az: Qeydlərinizə baxan vasitə

en: search
az: axtar

en: /Help/_About...
az: /Kömək/_Haqqında...

en: /Options/Test
az: /Seçənəklər/Sınaq

en: /File/-
az: /Fayl/-

en: /File/Save _As
az: /Fayl/_Fərqli Qeyd Et

en: /File/_Save
az: /Fayl/_Qeyd Et

en: /File/_Open
az: /Fayl/_Aç

en: /File/_New
az: /Fayl/_Təze

en: Emulate third button?
az: 3 düymə emulasiyası

en: Please choose your mouse type.
az: Xahiş edirik siçanınızın növünü seçin.

en: Office Workstation
az: İş Yeri Stansiyası

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
az: İdarə proqramları: kəlmə işləyənlər (kword, abiword), hesablayıcılar və pdf göstəriciləri, vs.

en: Workstation
az: Masa üstü

en: Game station
az: Oyun stansiyası

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
az: Məzəli proqramlar: arkad, lövhə oyunları, strategiya, vs

en: Multimedia station
az: Multimedya stansiyası

en: Sound and video playing/editing programs
az: Səs və video çalınması/düzəliş proqramları

en: Internet station
az: İnternet stansiyası

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
az: Elektronik məktub və xəbər oxuyucusu (pine, mutt, tin..) və Web səyyahları

en: Network Computer (client)
az: Şəbəkə Kompüteri (alıcı)

en: Clients for different protocols including ssh
az: SSH daxil bir çox protokolların alıcıları

en: Tools to ease the configuration of your computer
az: Kompüter qurğularını asandlaşdıran vasitələr

en: Scientific Workstation
az: Elmi iş stansiyası

en: Console Tools
az: Konsol Vasitələri

en: Editors, shells, file tools, terminals
az: Editorlar, rəflər, fayl vasitələri, terminallar

en: KDE Workstation
az: KDE iş stansiyası

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
az: KDE, əsas qrafiki ara üz və yardımçi proqramlar kolleksiyası

en: Graphical Environment
az: Qrafiki Ara Üz

en: Gnome Workstation
az: Gnome iş stansiyası

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
az: İstifadəçi dostu proqram və masa üstü ilə bərabər qrafiki ara üz vasitələri

en: Other Graphical Desktops
az: Başqa qrafiki ara üzlər

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
az: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, vs.

en: Development
az: Təcrübi

en: C and C++ development libraries, programs and include files
az: C və C++ inkişaf kitabxanaları, proqramları və daxil ediləcək fayllar

en: Documentation
az: Sənədlər

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
az: Linuks və pulsuz proqram tə'minatıları Kitablar və Howtoları

en: Web/FTP
az: Verici, Veb/FTP

en: Apache, Pro-ftpd
az: Apache və Pro-ftpd

en: Mail/Groupware/News
az: Verici, ePoçt/Groupware/Xəbərlər

en: Postfix mail server, Inn news server
az: Postfix məktub vericisi, Inn xəbər vericisi

en: Database
az: Databeyz

en: PostgreSQL or MySQL database server
az: PostgreSQL və ya MySQL databeyz vericisi

en: Firewall/Router
az: Verici, Firewall/Ruter

en: Internet gateway
az: İnternet keçişı

en: Domain Name and Network Information Server
az: Domeyn Ad bə Şəbəkə Mə'lumat Vericisi

en: Network Computer server
az: Şəbəkə Kompüteri vericisi

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
az: NFS vericisi, SMB vericisi, SSH vericisi, Vəkil Verici

en: Office
az: İş Yeri

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
az: Məktub, xəbərlər, fayl daşınması, chat vasitələri

en: Multimedia - Graphics
az: Multimedya - Qrafika

en: Graphics programs such as The Gimp
az: Qrafika proqramları, məsələn The Gimp

en: Multimedia - Sound
az: Multimedya - Səs

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
az: Səs ilə əlaqədər vasitələr: mp3 və ya midi çalğıçılar, qarışdırıçılar, vs.

en: Multimedia - Video
az: Multimedya - Video

en: Video players and editors
az: Video çalğıçıları və editorları

en: Multimedia - CD Burning
az: Multimedya - CD Yandırma

en: Tools to create and burn CD's
az: CD yazmaq və yandırmaq proqramları

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
az: Başqa qrafiki ara üzlər (Gnome, IceWM)

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
az: Gnome, IceWM, Windows Maker, Enlightement, Fvwm, vs.

en: Personal Information Management
az: Şəxsi Mə'lumat İdarəçisi

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
az: Palm Pilot və ya Visorunuz üçün vasitələr

en: Personal Finance
az: Şəxsi Maliyyə

en: Programs to manage your finances, such as gnucash
az: Şəxsi maliyyə idarəçiləri, məsələn gnucash
