DrakX - en to eo translation catalogue (1457 entries)

en: Retry
eo: Reprovu

en: Reboot
eo: Restarto

en: Error
eo: Eraro

en: An error occurred, but I do not know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
eo: Eraro okazis, sed mi ne scias kiel trakti ĝin bone.
    Daŭri je via propra risko.

en: An error occurred
eo: Eraro okazis

en: Read carefully!
eo: Legu zorge

en: 256 kB
eo: 256 KB

en: 512 kB
eo: 512 KB

en: 64 MB or more
eo: 64 MB aŭ pli

en: X server
eo: X servilo

en: Choose an X server
eo: Elektu X-servilon

en: Multi-head configuration
eo: Plur-ekrana konfiguraĵo

en: Your system supports multiple head configuration.
    What do you want to do?
eo: Via sistemo subtenas multkapo-konfiguradon.
    Kion vi deziras fari?

en: Select the memory size of your graphics card
eo: Elektu memorkapaciton de via grafika karto

en: Xorg configuration
eo: Xorg Konfigurado

en: Which configuration of Xorg do you want to have?
eo: Kiun konfiguron de Xorg vi deziras havi?

en: Configure all heads independently
eo: Konfiguru ĉiujn kapojn sendepende

en: Use Xinerama extension
eo: Uzu Xinerama extension

en: Configure only card "%s"%s
eo: Konfiguru nur karton "%s"%s

en: Xorg %s with 3D hardware acceleration
eo: Xorg %s kun 3D aparata akcelado

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with Xorg %s.
eo: Vi povas havi 3D aparatan akceladan subtenon kun Xorg %s.

en: Xorg %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
eo: Xorg %s kun EKSPERIMENTA 3D aparata akcelado

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with Xorg %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
eo: Via karto povas havi 3D aparatan akceladon, sed nur kun Xorg %s.
    NOTU KE ĈI TIO ESTAS EKSPERIMENTA SUBTENO KAJ EBLE SVENIGOS VIAN KOMPUTILON.

en: Custom
eo: Akomodata

en: Quit
eo: Ĉesu

en: Graphic Card
eo: Grafik-karto

en: Monitor
eo: Ekrano

en: Resolution
eo: Distingivo

en: Test
eo: Testo

en: Options
eo: Opcioj

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
eo: Ĉu vi deziras teni la ŝanĝojn?
    Nuna konfiguro estas:
    
    %s

en: Choose a monitor
eo: Elektu ekranon

en: Generic
eo: Genera

en: Vendor
eo: Vendinto

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
eo: La du gravegaj parametroj estas la vertikala refreŝigrapido (vertical
    refresh rate) kiu estas la rapido por refreŝigi la tutan ekranon, kaj
    plej grave la horizontala sinkronrapido (horizontal sync rate), kiu estas
    la rapido por montri skanliniojn.
    
    Ĝi estas TRE GRAVA ke vi ne elektas specon de ekrano kiu havas
    sinkronamplekson kiu estas preter la kapabloj de via ekrano: vi eble
    difektus vian ekranon.  Se vi dubas, elektu zorgeman opcion.

en: Horizontal refresh rate
eo: Horizontala sinkronrapido (horizontal sync rate)

en: Vertical refresh rate
eo: Vertikala refreŝigrapido (vertical refresh rate)

en: 256 colors (8 bits)
eo: 256 koloroj (8 bitoj)

en: 32 thousand colors (15 bits)
eo: 32 mil koloroj (15 bitoj)

en: 65 thousand colors (16 bits)
eo: 65 mil koloroj (16 bitoj)

en: 16 million colors (24 bits)
eo: 16 milionoj koloroj (24 bitoj)

en: Resolutions
eo: Distingivoj

en: Other
eo: Alia

en: Choose the resolution and the color depth
eo: Elektu distingivon kaj kolorprofundon

en: Graphics card: %s
eo: Grafika karto: %s

en: Ok
eo: Jeso

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Help
eo: Helpo

en: Test of the configuration
eo: Provu konfiguraĵon

en: Do you want to test the configuration?
eo: Ĉu vi deziras provi la konfiguraĵon?

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
eo: Averto: provado de ĉi tiu grafika-karto eble svenigos vian komputilon

en: An error occurred:
    %s
    Try to change some parameters
eo: Eraro okazis:
    %s
    Provu ŝanĝi iujn parametrojn

en: Leaving in %d seconds
eo: Eliras post %d sekundoj

en: Is this the correct setting?
eo: Ĉu tiu ĉi konfigurado ĝustas?

en: Keyboard layout: %s
eo: Klavara aranĝo: %s

en: Mouse type: %s
eo: Speco de muso: %s

en: Mouse device: %s
eo: Musaparato: %s

en: Monitor: %s
eo: Ekrano: %s

en: Monitor HorizSync: %s
eo: Ekrana horizontala sinkronrapido (horizontal sync rate): %s

en: Monitor VertRefresh: %s
eo: Ekrana vertikala refreŝigrapido (vertical refresh rate): %s

en: Graphics card: %s
eo: Grafika karto: %s

en: Graphics memory: %s kB
eo: Graifka memoro: %s KB

en: Color depth: %s
eo: Kolorprofuneco: %s

en: Resolution: %s
eo: Distingivo: %s

en: Xorg driver: %s
eo: Xorg pelilo: %s

en: Graphical interface at startup
eo: X Fenestro ĉe komenco

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (Xorg) upon booting.
    Would you like Xorg to start when you reboot?
eo: Mi povas konfiguri vian komputilon tiel ke ĝi aŭtomate lanĉos X kiam ĝi
    ekfunkcias.  Ĉu vi deziras ke X aŭtomate lanĉos?

en: Your graphic card seems to have a TV-OUT connector.
    It can be configured to work using frame-buffer.
    
    For this you have to plug your graphic card to your TV before booting your computer.
    Then choose the "TVout" entry in the bootloader
    
    Do you have this feature?
eo: Via grafika karto ŝajnas havi TV-OUT-konektilon.
    Ĝi konfigureblas por funkcii uzante frame-buffer.
    
    Por tio vi devas konekti vian grafikan karton al via televidilo antaŭ ol startigi vian komputilon.
    Poste elektu la "TVout"-eniron en la startigilo
    
    Ĉu vi havas tiun konektilon?

en: What norm is your TV using?
eo: Kiun normon uzas via TV?

en: Please wait
eo: Bonvole atendu

en: Installation of bootloader failed. The following error occurred:
eo: Instalado de startŝargilo malsukcesis.  La sekvanta eraro okazis:

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
eo: Vi decidis instali la startilon en subdiskon.
    Tio implicas ke vi jam havas startilon sur la fiskdisko kiun vi startigas (ekz-e: System Commander).
    
    En kiu drajvo vi startigas?

en: First sector of drive (MBR)
eo: Unu sektoro de drajvo (ĈefStartRikordo)

en: First sector of the root partition
eo: Unua sektoro de radika subdisko

en: On Floppy
eo: Sur disketo

en: Skip
eo: Ellasu

en: LILO/grub Installation
eo: LILO/grub Instalado

en: Where do you want to install the bootloader?
eo: Kie vi deziras instali la startŝargilon?

en: Bootloader main options
eo: Startŝargilo ĉefaj opcioj

en: Give the ram size in MB
eo: Donu kvanton de memoro en MB

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
eo: Opcio ``Limigu komandliniajn opciojn'' ne estas utila sen pasvorto

en: The passwords do not match
eo: La pasvortoj ne egalas

en: Please try again
eo: Bonvole provu denove

en: Bootloader to use
eo: Startŝargilo por uzi

en: Boot device
eo: Starta aparato

en: Delay before booting default image
eo: Prokrastoperiodo antaŭ starti defaŭltan sistemon

en: Enable ACPI
eo: Ebligu ACPI

en: Password
eo: Pasvorto

en: Password (again)
eo: Pasvorto (denove)

en: Restrict command line options
eo: Limigu komandliniajn opciojn

en: restrict
eo: limigu

en: Clean /tmp at each boot
eo: Purigu /tmp dum ĉiuj startadoj

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
eo: Preciza kvanto de memoro se bezonata (trovis %d MB)

en: Enable CD Boot?
eo: Ĉu ebligi CD Boot?

en: Enable OF Boot?
eo: Ĉu ebligi OF Boot?

en: Default OS?
eo: Defaŭlta Mastruma Sistemo?

en: Image
eo: Kerna bildo

en: Root
eo: Radiko

en: Append
eo: Alfiksu

en: Video mode
eo: Grafika reĝimo

en: Label
eo: Etikedo

en: Default
eo: Defaŭlta

en: Initrd-size
eo: Initrd-grandeco

en: Empty label not allowed
eo: Malplena etikedo ne estas permesata

en: You must specify a kernel image
eo: Vi devas decidi pri kerno-bildo

en: You must specify a root partition
eo: Vi devas difini radikan (root) subdiskon

en: This label is already used
eo: Ĉi tiu etikedo estas jam uzata

en: Which type of entry do you want to add?
eo: Kiun specon de enskribo vi deziras aldoni

en: Linux
eo: Linukso

en: Other OS (SunOS...)
eo: Alia Mastruma Sistemo (SunOS...)

en: Other OS (MacOS...)
eo: Alia Mastruma Sistemo (MacOS...)

en: Other OS (Windows...)
eo: Alia Mastruma Sistemo (Vindozo...)

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
eo: Jen la diversaj enskriboj.
    Vi povas aldoni pli aŭ ŝanĝi la ekzistantajn.

en: access to X programs
eo: aliro al X-programoj

en: access to rpm tools
eo: aliro al rpm-iloj

en: allow "su"
eo: permesu "su"

en: access to administrative files
eo: aliro al administraj dosieroj

en: access to network tools
eo: aliro al retiloj

en: access to compilation tools
eo: aliro al kompililoj

en: (already added %s)
eo: (jam aldonis %s)

en: This password is too simple
eo: Ĉi tiu pasvorto estas tro simpla

en: Please give a user name
eo: Bonvole donu salutnomon

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
eo: Salutnomo devas enhavi nur minusklojn, ciferojn, `-' kaj `_'

en: The user name is too long
eo: Ĉi tiu salutnomo estas tro longa

en: This user name has already been added
eo: Ĉi tiu salutnomo estas jam aldonita

en: User ID
eo: Uzula ID

en: Group ID
eo: Grupa ID

en: Add user
eo: Aldonu uzanto

en: Enter a user
    %s
eo: Enigu uzanton
    %s

en: Done
eo: Finata

en: Accept user
eo: Akceptu uzanto

en: Real name
eo: Vera nomo

en: Shell
eo: Ŝelo

en: Icon
eo: Piktogramo

en: Autologin
eo: Aŭtomata-enregistrado

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
eo: Mi povas konfiguri vian komputilon por aŭtomate enirigi unu uzulon

en: Choose the default user:
eo: Elektu la defaŭltan uzulon:

en: Choose the window manager to run:
eo: Elektu la fenestro-administrilon por lanĉi:

en: Please choose a language to use.
eo: Bonvole elektu lingvon por uzi.

en: Mandriva Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
eo: Vi povas elektu aliajn lingvojn kiujn estos uzeblaj malantaŭ la instalado

en: Use Unicode by default
eo: Uzu Unikodon defaŭlte

en: All languages
eo: Ĉiuj lingvoj

en: Country / Region
eo: Lando

en: Please choose your country.
eo: Bonvole elektu vian landon.

en: Here is the full list of available countries
eo: Jen la kompleta listo de atingeblaj landoj

en: Advanced
eo: Progresinta

en: None
eo: Neniom

en: No sharing
eo: Ne kundivido

en: Allow all users
eo: Permesu ĉiujn uzulojn

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
eo: Ĉu vi ŝatus permesi al uzuloj kundividi iujn el siaj dosierujoj?
    Permesi tion ebligos al uzuloj simple klaki sur "Share" respektive "Kundividu"
    en Konkeranto kaj nautilus.
    
    "Custum" ebligas per-uzulan.

en: You can export using NFS or SMB. Please select which you would like to use.
eo: Vi povas eksporti uzante NFS aŭ SMB. Bonvole elektu kiun vi ŝatus uzi.

en: Launch userdrake
eo: Lanĉu userdrake

en: Close
eo: Malfermu

en: Local file
eo: Lokala dosiero

en: Windows Domain
eo: Vindozo Domajno

en: Local file:
eo: Lokala dosiero :

en: Windows Domain:
eo: Vindozo Domajno:

en: Authentication LDAP
eo: Aŭtentikiga LDAP

en: LDAP Server
eo: LDAP Servilo

en: simple
eo: simpla

en: Domain
eo: Domajno

en: Server
eo: Servilo

en: Authentication NIS
eo: Aŭtentikiga NIS

en: NIS Domain
eo: NIS Domajno

en: NIS Server
eo: NIS Servilo

en: Authentication Windows Domain
eo: Aŭtentikigado Vondoza Domajno

en: Domain Admin User Name
eo: Uzulnomo de la Domajna administranto

note: -PO: keep this short or else the buttons will not fit in the window
en: No password
eo: Neniu pasvorto

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
eo: Ĉi tiu pasvorto ests tro simpla (ĝi devas esti almenaŭ %d signoj longa)

en: Authentication
eo: Aŭtentikigado

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit)
en: Welcome to the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait for default boot.
eo: Bonvenon al mastruma sistema elektilo!
    
    Elektu mastruman sistemon de la supra listo aux
    atendu por defauxlta starto.

en: not enough room in /boot
eo: mankas sufiĉe da spaco en /boot

en: You can not install the bootloader on a %s partition
eo: Vi ne povas instali la startŝargilon en %s-subdiskon

en: %d minutes
eo: %d minutoj

en: 1 minute
eo: 1 minuto

en: %d seconds
eo: %d sekundoj

en: kdesu missing
eo: kdesu mankas

en: Austria
eo: Aŭstrio

en: Australia
eo: Auxstralio

en: Belgium
eo: Belgio

en: Brazil
eo: Brazilo

en: Canada
eo: Kanado

en: Switzerland
eo: Svislando

en: Costa Rica
eo: Kostariko

en: Czech Republic
eo: la Ĉeĥa Respubliko

en: Germany
eo: Germanio

en: Denmark
eo: Danlando

en: Estonia
eo: Estonio

en: Spain
eo: Hispanujo

en: Finland
eo: Finnlando

en: France
eo: Francio

en: Greece
eo: Grekio

en: Hungary
eo: Hungario

en: Ireland
eo: Irlando

en: Israel
eo: Israelo

en: Italy
eo: Italio

en: Japan
eo: Japanio

en: Netherlands
eo: Nederlando

en: Norway
eo: Norvegio

en: New Zealand
eo: Nov-Zelando

en: Poland
eo: Pollando

en: Portugal
eo: Portugalujo

en: Russia
eo: Rusio

en: Sweden
eo: Svedio

en: Slovakia
eo: Slovakujo

en: Thailand
eo: Tajlando

en: Taiwan
eo: Tajvano

en: South Africa
eo: Sud-Afriko

en: United States
eo: Usono

en: WebDAV is a protocol that allows you to mount a web server's directory
    locally, and treat it like a local filesystem (provided the web server is
    configured as a WebDAV server). If you would like to add WebDAV mount
    points, select "New".
eo: WebDAV estas protokolo kiu ebligas al vi kroĉi interretservilan dosierujon
    loke, kaj trakti ĝin kvazaŭ lokan dosiersistemon (kondiĉe ke la retservilo estu
    konfigurita kiel WebDAV-servilo). Se vi deziras aldoni WebDAF-kroĉpunktojn,
    elektu "New".

en: New
eo: Nova

en: Unmount
eo: Malmuntu

en: Mount
eo: Muntu

en: Mount point
eo: Surmetingo

en: Please enter the WebDAV server URL
eo: Bonvole entajpu la servilan URL de la WebDAV

en: The URL must begin with http:// or https://
eo: La URL devas komenci per http:// aŭ https://

en: Server:
eo: Servilo:

en: Mount point:
eo: Surmetingo:

en: Options: %s
eo: Opcioj: %s

en: Please make a backup of your data first
eo: Bonvolu fari rezervan kopion de via dateno antaŭe

en: If you plan to use aboot, be careful to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
eo: Se vi intencas uzi "aboot", zorgu lasi liberan spacon (2048 sektoroj sufiĉas)
    ĉe la komenco de la disko

en: Wizard
eo: Sorĉisto

en: Choose action
eo: Elektu agon

en: You have one big Microsoft Windows partition.
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
eo: Vi havas unu grandan Microsoft-Vindozan subdiskon.
    Mi proponas ke vi unue regrandecigu tiun subdiskon
    (klaku sur ĝin, kaj poste klaku sur "Regrandecigu")

en: Please click on a partition
eo: Bonvolu klaki sur subdiskon

en: Details
eo: Detaloj

en: No hard drives found
eo: Neniaj durdiskoj trovitaj

en: Swap
eo: Interŝanĝa

en: Windows
eo: Vindozo

en: Empty
eo: Malplena

en: Filesystem types:
eo: Specoj de dosiersistemoj:

en: Use ``%s'' instead
eo: Uzu ``%s'' anstataŭe

en: Create
eo: Kreu

en: Type
eo: Tipo

note: -PO: "Delete" is a button text and the translation has to be AS SHORT AS POSSIBLE
en: Delete
eo: Forigu

en: Use ``Unmount'' first
eo: Uzu ``Malmuntu'' antaŭe

en: Choose another partition
eo: Elektu alian subdiskon

en: Choose a partition
eo: Elektu subdiskon

en: Exit
eo: Eliro

en: Undo
eo: Malfaru

en: Toggle to normal mode
eo: Ŝanĝu al Normala reĝimo

en: Toggle to expert mode
eo: Ŝanĝu al Spertula reĝimo

en: Continue anyway?
eo: Ĉu mi devus daŭri malgraŭe?

en: Quit without saving
eo: Ĉu eliru sen konservi

en: Quit without writing the partition table?
eo: Ĉu eliru sen skribi la subdisktabelon?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
eo: Ĉu vi deziras konservi la modifojn en /etc/fstab?

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
eo: Vi bezonas restarti por la ŝanĝoj al la subdisktabelo efektivigi

en: Clear all
eo: Forviŝu ĉion

en: Auto allocate
eo: Aŭtomate disponigu

en: More
eo: Plu

en: Hard drive information
eo: Informoj pri fiksdisko(j)

en: All primary partitions are used
eo: Ĉiuj el la subdiskoj estas uzata

en: I can not add any more partitions
eo: Mi ne povas aldoni plu da subdiskoj

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
eo: Por havi plu da subdiskoj, bonvole forigu unu por povi krei etendigitan
    subdiskon

en: Save partition table
eo: Konservu la subdiskotabelon

en: Restore partition table
eo: Restaŭru subdiskotabelon

en: Rescue partition table
eo: Sava subdiskotabelo

en: Reload partition table
eo: Reŝargu subdiskotabelon

en: Removable media automounting
eo: Aŭtomata kroĉado de demeteblaj aparatoj

en: Select file
eo: Elektu dosieron

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
eo: La rezerva subdisktabelo ne estas la sama grandeco
    Ĉu daŭras tamen?

en: Trying to rescue partition table
eo: Provas savi subdisktabelon

en: Detailed information
eo: Detala informo

en: Resize
eo: Regrandecigu

en: Format
eo: Formatu

en: Add to RAID
eo: Aldonu al RAID (Redundanca Aro de Malmultekostaj Diskoj)

en: Add to LVM
eo: Aldonu al LVM (Redundanca Aro de Malmultekostaj Diskoj)

en: Remove from RAID
eo: Forigu de RAID (Redundanca Aro de Malmultekostaj Diskoj)

en: Remove from LVM
eo: Forigu de LVM (Redundanca Aro de Malmultekostaj Diskoj)

en: Modify RAID
eo: Ŝanĝu RAID (Redundanca Aro de Malmultekostaj Diskoj)

en: Use for loopback
eo: Uzu por retrokonektado

en: Create a new partition
eo: Kreu novan subdiskon

en: Start sector:
eo: Komenca sektoro:

en: Size in MB:
eo: Grandeco en MB:

en: Filesystem type:
eo: Speco de dosiersistemo:

en: Preference:
eo: Prefero:

en: You can not create a new partition
    (since you reached the maximal number of primary partitions).
    First remove a primary partition and create an extended partition.
eo: Vi ne povas krei novan subdiskon
    (ĉar vi atingis la maksimuman nombron da primaraj subdiskoj).
    Unue forigu primaran subdiskon kaj kreu etenditan subdiskon.

en: Remove the loopback file?
eo: Ĉu forigu la retrokonektan dosieron?

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
eo: Post vi ŝanĝas la specon de subdisko %s, ĉiuj datenoj en ĉi tiu subdisko estos
    perdata

en: Change partition type
eo: Ŝanĝu subdiskspecon

en: Which filesystem do you want?
eo: Kiun dosierosistemo vi deziras uzi?

en: Switching from ext2 to ext3
eo: Ŝaltas de ext2 al ext3

en: Where do you want to mount the loopback file %s?
eo: Kie vi deziras kroĉi retrokonektan dosieron %s?

en: Where do you want to mount device %s?
eo: Kie vi deziras munti aparato %s?

en: Can not unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
eo: Ne povas malfiksi surmetingon ĉar ĉi tiu subdisko estas uzata por
    retrokonektado.  Unue forigu la retrokonektadon.

en: Where do you want to mount %s?
eo: Kie vi deziras kroĉi aparaton %s?

en: Resizing
eo: Regrandecigas

en: Computing FAT filesystem bounds
eo: Kalkulas FAT dosiersistemajn limojn

en: This partition is not resizeable
eo: Ĉi tiu subdisko ne estas regrandecigebla

en: All data on this partition should be backed-up
eo: Ĉiuj datenoj en ĉi tiu subdisko devus esti rezervata

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
eo: Post vi regrandecigas subdiskon %s, ĉiuj datenoj en ĉi tiu subdisko estos
    perdata

en: Choose the new size
eo: Elektu la novan grandecon

en: New size in MB:
eo: Nova grandeco en MB:

en: Choose an existing RAID to add to
eo: Elektu ekzistantan RAID por aldoni

en: new
eo: nova

en: Choose an existing LVM to add to
eo: Elektu ekzistantan RAID (Redundanca Aro de Malmultekostaj Diskoj) por
    aldoni al

en: LVM name?
eo: LVM-nomo?

en: This partition can not be used for loopback
eo: Vi ne povas uzi ĉi tiun subdiskon por retrokonektado

en: Loopback
eo: Retrokonektado

en: Loopback file name:
eo: Retrokonekta dosieronomo:

en: Give a file name
eo: Donu dosiernomon

en: File is already used by another loopback, choose another one
eo: Dosiero jam uzata de alia retrokonektado, elektu alian

en: File already exists. Use it?
eo: Dosiero jam ekzistas.  Ĉu vi deziras uzi ĝin?

en: Mount options
eo: Kroĉ-opcioj

en: Various
eo: Diversaj

en: device
eo: aparato

en: level
eo: nivelo

en: Be careful: this operation is dangerous.
eo: Zorgu: ĉi tiu operacio estas danĝera.

en: What type of partitioning?
eo: Kiun specon de subdiskado?

en: You'll need to reboot before the modification can take place
eo: Vi bezonos restarti antaŭ ol la ŝanĝo povas efektiviĝi

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
eo: La subdisktabelo de drajvo %s estos skribata al disko!

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
eo: Post vi formatas la subdiskon %s, ĉiuj datenoj en ĉi tiu subdisko estos
    perdata

en: Move files to the new partition
eo: Movu dosierojn al la nova subdisko

en: Hide files
eo: Kaŝu dosierojn

en: Directory %s already contains data
    (%s)
eo: Dosierujo %s entenas jam datenojn
    (%s)

en: Moving files to the new partition
eo: Mi movas dosierojn al la nova subdisko

en: Copying %s
eo: Kopianta %s

en: Removing %s
eo: Mi forigas %s

en: partition %s is now known as %s
eo: subdisko %s estas nun konata kiel %s

en: Device:
eo: Aparato:

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
eo: DOS-a diskingolitero: %s (nur konjekto)

en: Type:
eo: Speco:

en: Name:
eo: Nomo:

en: Start: sector %s
eo: Komenco: sektoro %s

en: Size: %s
eo: Grandeco: %s

en: , %s sectors
eo: , %s sektoroj

en: Cylinder %d to %d
eo: cilindro %d ĝis cilindro %d

en: Formatted
eo: Formatita

en: Not formatted
eo: Ne formatita

en: Mounted
eo: Muntita

en: RAID %s
eo: RAID (Redundanca Aro de Malmultekostaj Diskoj) %s

en: Loopback file(s):
       %s
eo: Retrokonekta(j) dosiero(j):
    ...%s

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
eo: Subdisko startata defaŭlte
        (por MS-DOS starto, ne por "lilo")

en: Level %s
eo: Nivelo %s

en: RAID-disks %s
eo: RAID-aj (Redundanca Aro de Malmultekostaj Diskoj) diskoj %s

en: Loopback file name: %s
eo: Retrokonekta dosieronomo: %s

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition. You should
    probably leave it alone.
eo: 
    Povas esti, ke tiu ĉi subdisko estas
    pelila subdisko. Prefere
    lasu ĝin sola.

en: Read-only
eo: Nur-lege

en: Size: %s
eo: Grandeco: %s

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
eo: Geometrio: %s cilindroj, %s kapoj, %s sektoroj

en: Info:
eo: Informo:

en: LVM-disks %s
eo: LVM-aj (Redundanca Aro de Malmultekostaj Diskoj) diskoj %s

en: Partition table type: %s
eo: Subdiskotabelospeco: %s

en: on channel %d id %d
eo: ĉe kanalo %d identigaĵo %d

en: Encryption key
eo: Ĉifroŝlosilo:

en: Change type
eo: Ŝanĝu specon

en: Can not login using username %s (bad password?)
eo: Ne povas akcepti uzante uzulnomon %s (ĉu malĝusta pasvorto?)

en: Domain Authentication Required
eo: Aŭtentikigado de domajno postulata

en: Which username
eo: Kiu salutnomo

en: Another one
eo: Iu alia

en: Please enter your username, password and domain name to access this host.
eo: Bonvole tajpu vian uzulnomon, pasvorton kaj domajn-nomon por aliri al tiu gastiganto.

en: Username
eo: Uzulnomo

en: Search servers
eo: Serĉu servilojn

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
eo: Ĉi tiu pakaĵo %s devas esti instalita. Ĉu vi deziras instali ĝin?

en: Warning
eo: Averto

en: Installing packages...
eo: Instalanta pakaĵojn...

en: Formatting partition %s
eo: Formatas subdiskon %s

en: Creating and formatting file %s
eo: Kreas kaj formatas dosieron %s

en: I do not know how to format %s in type %s
eo: ne scias kiel formati %s kiel speco %s

en: %s formatting of %s failed
eo: %s formatado de %s malsukcesis

en: Circular mounts %s
eo: Cirklaj surmetingoj %s

en: Mounting partition %s
eo: Enkroĉas subdiskon %s

en: Checking %s
eo: Kontrolanta %s

en: error unmounting %s: %s
eo: eraro dum malmunti %s: %s

en: Enabling swap partition %s
eo: Ebligas swap-subdiskon %s

en: You can not use JFS for partitions smaller than 16MB
eo: Vi ne povas uzi JFS por subdisko pli malgranda ol 16MB

en: You can not use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
eo: Vi ne povas uzi ReiserFS por subdisko pli malgranda ol 32MB

en: with /usr
eo: kun /usr

en: server
eo: servilo

en: I can not read the partition table of device %s, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on, erasing over bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to not allow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to lose all the partitions?
eo: Mi ne povas legi vian subdisktabelon de aparato %s, ĝi estas tro difektita por mi :(
    Mi povas provi daŭri per blankigi difektitajn subdiskojn (ĈIOM DA DATUMO
    pereos!).  La alia solvo estas malpermesi al DrakX ŝanĝi la subdisktabelon.
    (la eraro estas %s)
    
    Ĉu vi konsentas perdi ĉiujn subdiskojn?

en: Mount points must begin with a leading /
eo: Surmetingoj devas komenci kun antaŭa /

en: Mount points should contain only alphanumerical characters
eo: Surmetingoj devas enteni nur alfanumerajn signojn

en: There is already a partition with mount point %s
eo: Jam estas subdisko kun surmetingo ĉe %s

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    Please be sure to add a /boot partition
eo: Vi elektis softvaran RAID-an subdiskon por la radika dosiersistemo (/).
    Neniu startŝargilo povas trakti tion sen /boot subdisko.
    Bonvole zorgu aldoni /boot subdiskon.

en: This directory should remain within the root filesystem
eo: Ĉi tiu dosierujo devus resti interne de la radika dosierosistemo (/)

en: You need a true filesystem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
eo: Vi bezonas veran dosiersistemon (ext2, reiserfs, xfs aŭ jfs) por tiu surmetingo

en: You can not use an encrypted file system for mount point %s
eo: Vi ne povas uzi kriptan dosiersistemon por surmetingo %s

en: Not enough free space for auto-allocating
eo: Ne sufiĉe da libera spaco por aŭtomate disponigi novajn subdiskojn

en: Floppy
eo: Disketo

en: Hard Disk
eo: Disko

en: CDROM
eo: KDROMO

en: CD/DVD burners
eo: KD/DVD-skribiloj

en: Tape
eo: Bendo

en: Other MultiMedia devices
eo: Alia bildson-aparatoj

en: Soundcard
eo: Sonorokarto

en: Processors
eo: Procesiloj

en: Ethernetcard
eo: Ethernet-karto

en: Modem
eo: Modemo

en: Memory
eo: Memoro

en: AGP controllers
eo: AGP-kontroliloj

en: Printer
eo: Printilo

en: Joystick
eo: Ludbastono

en: SATA controllers
eo: SATA-kontroliloj

en: RAID controllers
eo: RAID-kontroliloj

en: (E)IDE/ATA controllers
eo: (E)IDE/ATA-kontroliloj

en: Firewire controllers
eo: Firewire-kontroliloj

en: PCMCIA controllers
eo: PCMCIA-kontroliloj

en: SCSI controllers
eo: SCSI-kontroliloj

en: USB controllers
eo: USB-kontroliloj

en: SMBus controllers
eo: SMBus-kontroliloj

en: Bridges and system controllers
eo: Pont- kaj sistem-kontroliloj

en: Keyboard
eo: Klavaro

en: Mouse
eo: Muso

en: Scanner
eo: skanilo

en: Unknown/Others
eo: Nekonata/Aliaj

en: Please Wait... Applying the configuration
eo: Bonvole atendu... Mi aplikas la konfiguraĵon

en: Sound configuration
eo: Son-konfigurado

note: -PO: here the first %s is either "OSS" or "ALSA", -PO: the second %s is the name of the current driver -PO: and the third %s is the name of the default driver
en: 
    
    Your card currently use the %s"%s" driver (default driver for your card is "%s")
eo: 
    
    Via karto nun uzas la %s"%s"-pelilon (defaŭlta plelilo por via karto estas "%s")

en: Driver:
eo: Pelilo:

en: No open source driver
eo: Nenia liberfonta pelilo

en: There's no free driver for your sound card (%s), but there's a proprietary driver at "%s".
eo: Ne ekzistas libera pelilo por via sonkarto (%s), sed ekzistas proprieta pelilo ĉe "%s".

en: No known driver
eo: Nenia konata pelilo

en: There's no known driver for your sound card (%s)
eo: Ne ekzistas konata pelilo por via sonkarto (%s)

en: Unknown driver
eo: Nekonata pelilo

en: Error: The "%s" driver for your sound card is unlisted
eo: Eraro: La "%s"-pelilo por via sonkarto ne estas listigita

en: Let me pick any driver
eo: Lasu min kapti ajnan pelilon

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: If you really think that you know which driver is the right one for your card
    you can pick one in the above list.
    
    The current driver for your "%s" sound card is "%s"
eo: Se vi vere pensas ke vi scias kiu pelilo ests la ĝusta por via karto,
    vi povas elekti ĝin el la supra listo.
    
    La nuna pelilo por via "%s"-sonkarto estas "%s".

en: Auto-detect
eo: Memdetekta

en: Unknown|Generic
eo: Nekonata|Genera

en: Card model:
eo: Model de la karto:

en: PLL setting:
eo: PLL-konfiguraĵo:

en: Accept
eo: Akceptu

en: User name
eo: Salutnomo

en: Next
eo: Sekvanta

en: Do you want to use this feature?
eo: Ĉu vi deziras uzi tiun funkcion?

en: Workstation
eo: Laborstacio

en: Development
eo: Programado

en: Individual package selection
eo: Elektado de individuaj pakaĵoj

en: Upgrade
eo: Aktualigo

en: With X
eo: Kun X

en: No
eo: Ne

en: Yes
eo: Jes

en: Configure
eo: Konfiguru

en: Hardware clock set to GMT
eo: Aparata horloĝo estas ĝustigita laŭ GMT

en: Use free space
eo: Uzu liberan spacon

en: Use the free space on the Windows partition
eo: Uzu la liberan spacon sur la Vindoza subdisko

en: Erase entire disk
eo: Forviŝu la tutan diskon

en: Custom disk partitioning
eo: subdiskigo

en: Replay
eo: Reludu

en: Automated
eo: Aŭtomata

en: Save packages selection
eo: Konservu la pakaĵ-elekton

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Install
eo: Instalu

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
eo: Bonvolu elekti la ĝustan pordon. Ekzemple, la "COM1"-a
    pordo sub MS Vindozo estas nomata "ttyS0" sub GNU/Linukso.

en: Expert
eo: Spertulo

en: Sound card
eo: Sonkarto

en: Timezone
eo: Horzono

en: TV card
eo: TV-karto

en: Network
eo: Reto

en: Proxies
eo: Prokuraj Serviloj

en: Security Level
eo: sekurnivelo

en: Firewall
eo: Fajromuro (Firewall)

en: Bootloader
eo: Startŝargilo

en: Services
eo: Servoj

en: Next ->
eo: Sekvanta ->

en: <- Previous
eo: <- Antaŭa

en: CD-ROM
eo: KD-ROMo

en: Directory
eo: Dosierujo

en: Looking at packages already installed...
eo: Rigardante jam instalitajn pakaĵojn...

en: Finding packages to upgrade...
eo: Trovadas pakaĵojn por promocii

en: Change your Cd-Rom!
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
eo: Ŝanĝu vian KDROM!
    
    Bonvole, enŝovu la KDROM-on etikedatan "%s" en via drajvo kaj klaku "Jes" kiam vi finos.

en: Error reading file %s
eo: Eraro legante dosiero %s

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
eo: Eraro okazis - neniuj validaj aparatoj estis trovata sur kiuj vi povas krei novajn dosiersistemojn.  Bonvolu kontroli vian ekipaĵon por la kaŭzo de ĉi tiu problemo.

en: Permission denied
eo: Permeso rifuzita

en: Can not make screenshots before partitioning
eo: Mi ne povas fari ekranfotojn antaŭ ol fari subdiskojn

en: Screenshots will be available after install in %s
eo: Ekranfotoj haveblos post instalado en %s

en: System installation
eo: Sistem-nstalado

en: System configuration
eo: Sistem-konfigurado

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
eo: Iuj aparatoj sur via komputilo bezonas "proprietajn" pelilojn por funkcii.
    Vi povas trovi iun informon pri ili ĉe: %s

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
eo: Vi devas havi radikan subdiskon.
    Por ĉi tiu, kreu subdiskon (aŭ klaku estantan).
    Sekve elektu la agon "Surmetingo" kaj faru ĝin '/'

en: You do not have a swap partition.
    
    Continue anyway?
eo: Vi ne havas interŝanĝan subdiskon
    
    Ĉu vi deziras daŭri tamen?

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
eo: Vi devas havi FAT-subdiskon en /boot/efi

en: Not enough free space to allocate new partitions
eo: Mankas sufiĉan da libera spaco por disponigi novajn subdiskojn

en: Use existing partitions
eo: Uzu ekzistantajn subdiskojn

en: There is no existing partition to use
eo: Ne ekzistas subdiskojn por uzi

en: Use the Windows partition for loopback
eo: Uzu la Vindoza subdiskon por retrokonektado

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
eo: Kiun subdiskon vi deziras uzi por Linux4Win?

en: Choose the sizes
eo: Elektu la grandecojn

en: Root partition size in MB:
eo: Radikosubdiska grandeco en MB:

en: Swap partition size in MB:
eo: Interŝanĝa subdiska grandeco en MB:

en: There is no FAT partition to use as loopback (or not enough space left)
eo: Ne ekzistas FAT-a subdiskoj por regrandecigi
    aŭ uzi kiel retrokonektaj subdiskoj (aŭ ne estas sufiĉa da spaco)spaco)

en: Which partition do you want to resize?
eo: Kiun subdiskon vi deziras regrandecigi?

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occurred: %s
eo: La regrandecigilo por la FAT (Dosiero-Atingo-Tablo) ne povas trakti
    vian subdiskon, la sekvanta eraro okazis: %s

en: Computing the size of the Windows partition
eo: Kalkulante la liberan spacon sur la Vindoza subdisko

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandriva Linux installation.
eo: Via Vindoza subdisko estas tro fragmentigata, bonvole uzu ``defrag'' antaŭe

en: Which size do you want to keep for Windows on
eo: Kiun grandecon vi deziras teni por Vindozo?

en: partition %s
eo: subdisko: %s

en: Resizing Windows partition
eo: Kalkulas Vindozajn dosiersistemajn limojn

en: FAT resizing failed: %s
eo: Regrandeciĝo de FAT malsukcesis: %s

en: There is no FAT partition to resize (or not enough space left)
eo: Ne ekzistas FAT-a subdisko por regrandecigi
    (aŭ ne estas sufiĉe da spaco)

en: Remove Windows(TM)
eo: Forigu Vindozon

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
eo: Vi havas pli ol unu fiksdisko, sur kiu vi deziras instali Linukson?

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
eo: Ĉiuj ekzistantaj subdiskoj kaj iliaj datenoj estos perdata sur drajvo %s

en: Use fdisk
eo: Uzu fdisk

en: You can now partition %s.
    When you are done, do not forget to save using `w'
eo: Nun vi povas dispartigi %s.
    Kiam vi finiĝos, ne forgesu savi kun `w'.

en: I can not find any room for installing
eo: Mi ne trovas spacon por instali

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
eo: La Dispartigsorĉilo de DrakX trovis ĉi tiujn solvojn:

en: Partitioning failed: %s
eo: Dispartigado malsukcesis: %s

en: Bringing up the network
eo: Startado de la reto

en: Bringing down the network
eo: Haltas de la reto

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
eo: 
    Averto
    Bonvolu zorge legi la suban tekston. Se vi malsamopinias kun iu
    parto, vi ne rajtas instali la venontan KD-enhavon. Premu 'Rifuzas'
    por daŭrigi la instaladon sen uzi tiun KD-enhavon.
    
    
    Iuj komponantoj entenataj en la venonta KD ne estas regataj
    de la GPL-licenco aŭ similaj interkonsentoj. Ĉiu tia komponanto estas
    tiam regata de la teksto kaj kondiĉoj de ĝia propra specifa licenco.
    Bonvolu zorge legi tiajn specifajn licencojn kaj agi laŭ ili antaŭ
    ol uzi aŭ redisdoni la nomitajn komponantojn.
    Tiaj licencoj ĝenerale malhelpas transdonon, duobligon
    (escepte por savkopioj), redistribuadon, 'reverse engineering',
    malmuntadon, malkompiladon aŭ modifadon de la komponento.
    Ĉia rompo de la konsento tuj ĉesigos viajn rajtojn sub
    la respektiva licenco. Escepte se la specifa licenco donas al vi tiajn
    rajtojn, vi kutime ne povas instali la programojn sur pli ol unu
    sistemo, aŭ adapti ĝin por uzi ĝin en reto. En duba kazo bonvole kontaktu
    rekte la disdoninton aŭ la eldoninton de la komponanto.
    Transdonado al triaj partoj aŭ kopiado de tiaj komponantoj inkluzive de la 
    dokumentaĵo normale estas malpermesita.
    
    
    Ĉiuj rajtoj pri la komponantoj de la venonta KD apartenas al ties
    respektivaj aŭtoroj kaj estas protektataj de leĝoj pri intelekta propraĵo kaj
    kopirajto aplikeblaj al softvaraj programoj.

en: Duplicate mount point %s
eo: Duobla surmetingo %s

en: Some important packages did not get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl media/main/*.rpm"
eo: Iuj gravaj pakaĵoj ne estis taŭge instalata.
    Aŭ via KDROM drajvo aŭ via KDROM disko estas difektita.
    Kontrolu la KDROM sur instalata komputilo per
    "rpm -qpl media/main/*.rpm"

en: Entering step `%s'
eo: Eniras paŝon `%s'

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandriva Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
eo: Via sistemo havas malmulte da risurcoj.  Eble vi havos problemojn pri
    instali Linuks-Mandrejkon.  Se tio okazos, vi povos anstataŭ provi tekstan
    instaladon.  Por ĉi tio, premu `F1' kiam vi startas de KDROM, kaj sekve
    tajpu `text'.

en: Package Group Selection
eo: Elektado de Pakaĵaj Grupoj

en: Total size: %d / %d MB
eo: Tuta grandeco: %d / %d MB

en: Bad package
eo: Malbona pakaĵo

en: Version:
eo: Versio:

en: Size:
eo: Grandeco:

en: Importance:
eo: Graveco:

en: You can not select/unselect this package
eo: Vi ne povas elektu/malelektu ĉi tiun pakaĵon

en: due to missing %s
eo: pro mankanta %s

en: due to unsatisfied %s
eo: pro neplenumita %s

en: trying to promote %s
eo: mi provas disponigi %s

en: in order to keep %s
eo: por konservi %s

en: You can not select this package as there is not enough space left to install it
eo: Vi ne povas elekti ĉi tiun pakaĵon ĉar ne estas sufiĉe da spaco por instali
    ĝin.

en: The following packages are going to be installed
eo: La sekvaj pakaĵoj estos instalataj

en: The following packages are going to be removed
eo: La sekvaj pakaĵoj estos malinstalataj

en: This is a mandatory package, it can not be unselected
eo: Ĉi tiu estas deviga pakaĵo, vi ne povas malelekti ĝin

en: You can not unselect this package. It is already installed
eo: Vi ne povas malelekti ĉi tiun pakaĵon.  Ĝi estas jam instalita.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
eo: Ĉi tiu pakaĵo devus esti promociata.
    Ĉu vi certas ke vi deziras malelekti ĝin?

en: You can not unselect this package. It must be upgraded
eo: Vi ne povas malelekti ĉi tiun pakaĵon.  Ĝi devus esti promociata.

en: Show automatically selected packages
eo: Montru aŭtomate elektitajn pakaĵojn

en: Updating package selection
eo: Ĝisdatigo de pakaĵ-elekto

en: Minimal install
eo: Minimuma instalado

en: Choose the packages you want to install
eo: Elektu la pakaĵojn kiuj vi deziras instali

en: Installing
eo: Instalanta

en: No details
eo: Neniaj detaloj

en: Time remaining
eo: Tempo restanta

en: Estimating
eo: Taksas

en: %d packages
eo: %d pakaĵoj

en: Refuse
eo: Malakceptu

en: Change your Cd-Rom!
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you do not have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
eo: Ŝanĝu vian KDROM!
    
    Bonvole, enŝovu la KDROM-on etikedatan "%s" en via drajvo kaj klaku "Jes"
    kiam vi finos.
    Se vi ne havas ĝin, klaku "Nuligu" por eviti la instaladon de ĉi tiu KDROM.

en: There was an error ordering packages:
eo: Estis eraro ordigi pakaĵojn:

en: There was an error installing packages:
eo: Estis eraro dum instalado de pakaĵoj:

en: Go on anyway?
eo: Ĉu vi deziras daŭri tamen?

en: Summary
eo: Resumo

en: not configured
eo: ne konfigurita

en: License agreement
eo: Licenca kontrakto

en: Please choose your keyboard layout.
eo: Bonvole elektu vian klavar-aranĝon.

en: Install/Upgrade
eo: Instalado/Ĝisdatigo

en: Is this an install or an upgrade?
eo: Ĉu tiu ĉi estas instalado aŭ ĝisdatigo?

en: Upgrade %s
eo: Ĝisdatigu %s

en: Please choose your type of mouse.
eo: Bonvole elektu la specon de via muso.

en: Mouse Port
eo: Muspordo

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
eo: Bonvole, elektu al kiu seria pordo estas via muso konektata.

en: Configuring PCMCIA cards...
eo: Konfiguras PCMCIA kartojn...

en: Configuring IDE
eo: Konfiguras IDE

en: No partition available
eo: neniuj haveblaj subdiskoj

en: Scanning partitions to find mount points
eo: Leganta subdiskojn por trovi kroĉpunktojn

en: Choose the mount points
eo: Elektu surmetingojn

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
eo: Ne libera spaco por 1mb-startparto! La instalado daurigos, sed por startigi vian sistemon, vi devos krei la startpartan subdiskon en DiskDrake

en: Choose the partitions you want to format
eo: Elektu la subdiskoj kiuj vi deziras formati

en: Check bad blocks?
eo: Ĉu kontrolas malbonajn blokojn?

en: Failed to check filesystem %s. Do you want to repair the errors? (beware, you can lose data)
eo: Mi malsukcesis kontroli la dosiersistemon %s. Ĉu vi deziras ripari la erarojn? (atentu, vi povas perdi datenojn)

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
eo: Nesufiĉa interŝanĝospaco por plenumi instalado, bonvolu aldoni iom

en: Looking for available packages and rebuilding rpm database...
eo: Serĉas haveblajn pakaĵojn kaj refaras la rpm-datenbazon...

en: Looking for available packages...
eo: Serĉas haveblajn pakaĵojn

en: Choose a mirror from which to get the packages
eo: Elektu spegulon de kiu havigi la pakaĵojn

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
eo: Via komputilo ne havas sufiĉe da spaco por instalado aŭ promocio (%d > %d).

en: Load
eo: Ŝargu

en: Save
eo: Konservu

en: Selected size is larger than available space
eo: Elektita grandeco estas pli ampleksa ol disponebla spaco

en: Type of install
eo: Instaltipo

en: You have not selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
eo: Vi ne elektis pakaĵgrupon.
    Bonvole elektu la minimuman instaladon kiun vi deziras:

en: With basic documentation (recommended!)
eo: Kun baza dokumentaĵo (rekomendita!)

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
eo: Vere minimuma instalado (precipe ne urpmi)

en: All
eo: Ĉiuj

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
eo: Se vi havas ĉiujn de la KDROM-oj en la listo sube, klaku "Jes".
    Se vi havas neniujn de ĉi tiuj KDROM-oj, klaku "Nuligu".
    Se vi mankas nur iujn de la KDROM-oj, malelektu ilin, kaj poste klaku "Jes".

en: Cd-Rom labeled "%s"
eo: KDROM etikedata "%s"

en: Preparing installation
eo: Preparas instaladon

en: Installing package %s
    %d%%
eo: Instalas pakaĵo %s
    %d%%

en: Post-install configuration
eo: Post-instala konfigurado

en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

en: You now have the opportunity to download updated packages. These packages
    have been updated after the distribution was released. They may
    contain security or bug fixes.
    
    To download these packages, you will need to have a working Internet 
    connection.
    
    Do you want to install the updates?
eo: Vi havas nun la eblecon deŝuti ĝisdatigitajn pakaĵojn. Tiuj pakaĵoj
    estas ĝisdatigitaj post eldonado de tiu ĉi eldono. Ili povas
    enteni sekureco- aŭ eraro-riparojn.
    
    Por deŝuti tiujn pakaĵojn, vi bezonas funkciantan Interret-
    konekton.
    
    Ĉu vi deziras instali tiujn ĝisdatigojn?

en: Contacting Mandriva Linux web site to get the list of available mirrors...
eo: Mi kontaktas la Mandriva Linuksan retpaĝon por havigi la liston de disponeblaj speguloj...

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
eo: Kontaktu la spegulon por havigi la liston de havebla pakaĵoj

en: Unable to contact mirror %s
eo: Ne povis kontakti spegulon %s

en: Would you like to try again?
eo: Ĉu vi ŝatus reprovi?

en: Which is your timezone?
eo: kio estas vian horzonon?

en: Automatic time synchronization (using NTP)
eo: Auxtomata hor-sinkronizado (uzante NTP)

en: NTP Server
eo: NTP Servilo

en: System
eo: Sistemo

en: Hardware
eo: Aparataro

en: Remote CUPS server
eo: Malproksima CUPS-a servilo

en: No printer
eo: Neniu printilo

en: Do you have an ISA sound card?
eo: Ĉu vi havas ISA-sonkarton?

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
eo: Ne detektis sonkarto. Provu "harddrake" post instalado

en: Graphical interface
eo: Grafika interfaco

en: Network & Internet
eo: Reto kaj Interreto

en: Security
eo: Sekureco

en: activated
eo: aktiva

en: disabled
eo: malebligita

en: Boot
eo: Starto

note: -PO: example: lilo-graphic on /dev/hda1
en: %s on %s
eo: %s sur %s

en: You have not configured X. Are you sure you really want this?
eo: Vi ne konfiguris X-on. Ĉu vi certas vere voli tion?

en: Preparing bootloader...
eo: Preparas startŝargilon

en: Do you want to use aboot?
eo: Ĉu vi deziras uzi aboot-on?

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
eo: Eraro daŭre mi instalis "aboot",
    Ĉu mi devus provi perforte instali eĉ se tio detruas la unuan subdiskon?

en: Insert a blank floppy in drive %s
eo: Enŝovu malplenan disketon en drajvo %s

en: Creating auto install floppy...
eo: Kreas aŭtoinstalan disketon

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
eo: Kelkaj paŝoj ne finiĝis.
    
    Ĉu vi vere volas ĉesi nun?

en: Congratulations
eo: Gratulojn

en: Generate auto install floppy
eo: Kreu aŭtoinstalan disketon

en: Mandriva Linux Installation %s
eo: Linuks-Mandrejka Instalado %s

note: -PO: This string must fit in a 80-char wide text screen
en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
eo:   <Tabo>/<Alt-Tabo> inter eroj | <Spaco> elektas | <F12> sekva ekrano

en: Choose a file
eo: Elektu dosieron

en: Add
eo: Aldonu

en: Modify
eo: Ŝanĝu

en: Remove
eo: Forigu

en: Basic
eo: Baza

en: Finish
eo: Finu

en: Do
eo: Faru

en: Bad choice, try again
eo: Malbona elektaĵo, provu denove

en: Your choice? (default %s)
eo: Via elektaĵo? (defaŭlo estas %s)

en: Your choice? (0/1, default `%s')
eo: Via elekto? (0/1, defaŭlo '%s')

en: Button `%s': %s
eo: Butono '%s': %s

en: Do you want to click on this button?
eo: Ĉu vi deziras alklaki tiun butonon?

en: Your choice? (default `%s'%s)
eo: Via elekto? (defaŭlto '%s'%s)

en: _: keyboard
    Czech (QWERTZ)
eo: Ĉeĥa (QWERTZ)

en: _: keyboard
    German
eo: Germana

en: _: keyboard
    Dvorak
eo: Dvorak-a

en: _: keyboard
    Spanish
eo: Hispana

en: _: keyboard
    Finnish
eo: Finna

en: _: keyboard
    French
eo: Franca

en: _: keyboard
    Norwegian
eo: Norvega

en: _: keyboard
    Polish
eo: Pola

en: _: keyboard
    Russian
eo: Rusa

en: _: keyboard
    Swedish
eo: Sveda

en: UK keyboard
eo: Unuiĝinta Regna klavaro

en: US keyboard
eo: Usona klavaro

en: _: keyboard
    Albanian
eo: Albana

en: _: keyboard
    Armenian (old)
eo: Armena (malnova)

en: _: keyboard
    Armenian (typewriter)
eo: Armena (skribmaŝina)

en: _: keyboard
    Armenian (phonetic)
eo: Armena (fonetika)

en: _: keyboard
    Arabic
eo: araba

en: _: keyboard
    Azerbaidjani (latin)
eo: Azerbajĝana (latina)

en: _: keyboard
    Belgian
eo: Belga

en: _: keyboard
    Bengali (Inscript-layout)
eo: Bengala (Inscript aranĝo)

en: _: keyboard
    Bengali (Probhat)
eo: Bengala (Probhat aranĝo)

en: _: keyboard
    Bulgarian (phonetic)
eo: Bulgara (fonetika)

en: _: keyboard
    Bulgarian (BDS)
eo: Bulgara (BDS)

en: _: keyboard
    Brazilian (ABNT-2)
eo: Brazila (ABNT-2)

en: _: keyboard
    Bosnian
eo: Bosna

en: _: keyboard
    Belarusian
eo: Belarusa

en: _: keyboard
    Swiss (German layout)
eo: Svisa (germana aranĝo)

en: _: keyboard
    Swiss (French layout)
eo: Svisa (franca aranĝo)

en: _: keyboard
    Czech (QWERTY)
eo: Ĉeĥa (QWERTY)

en: _: keyboard
    German (no dead keys)
eo: Germana (neniom da mortaj klavoj)

en: _: keyboard
    Devanagari
eo: devanagara

en: _: keyboard
    Danish
eo: Dana

en: _: keyboard
    Dvorak (US)
eo: Dvorak-a (US)

en: _: keyboard
    Dvorak (Norwegian)
eo: Dvorak-a (Norvega)

en: _: keyboard
    Dvorak (Swedish)
eo: Dvorak-a (Sveda)

en: _: keyboard
    Estonian
eo: Estona

en: _: keyboard
    Georgian ("Russian" layout)
eo: Kartvela ("Rusa" aranĝo)

en: _: keyboard
    Georgian ("Latin" layout)
eo: Kartvela ("Latina" aranĝo)

en: _: keyboard
    Greek
eo: Greka

en: _: keyboard
    Gujarati
eo: gujarata

en: _: keyboard
    Gurmukhi
eo: gumurka

en: _: keyboard
    Croatian
eo: Kroata

en: _: keyboard
    Hungarian
eo: Hungara

en: _: keyboard
    Israeli
eo: Israela

en: _: keyboard
    Israeli (phonetic)
eo: Israela (fonetika)

en: _: keyboard
    Iranian
eo: Irana

en: _: keyboard
    Icelandic
eo: Islanda

en: _: keyboard
    Italian
eo: Itala

en: _: keyboard
    Inuktitut
eo: inuita

en: _: keyboard
    Japanese 106 keys
eo: Japana 106 klavoj

en: _: keyboard
    Korean
eo: Korea klavaro

en: _: keyboard
    Latin American
eo: Latinamerika

en: _: keyboard
    Laotian
eo: Laosa

en: _: keyboard
    Lithuanian AZERTY (old)
eo: Litova AZERTY-a (malnova)

en: _: keyboard
    Lithuanian AZERTY (new)
eo: Litova AZERTY-a (nova)

en: _: keyboard
    Lithuanian "number row" QWERTY
eo: Litova "numero-vica" QWERTY-a

en: _: keyboard
    Lithuanian "phonetic" QWERTY
eo: Litova "fonetika" QWERTY-a

en: _: keyboard
    Latvian
eo: Latva

en: _: keyboard
    Malayalam
eo: Malajalama

en: _: keyboard
    Macedonian
eo: Macedona

en: _: keyboard
    Myanmar (Burmese)
eo: Mianmara (burma)

en: _: keyboard
    Mongolian (cyrillic)
eo: Mongola (cirila)

en: _: keyboard
    Maltese (UK)
eo: Malta (UK)

en: _: keyboard
    Maltese (US)
eo: Malta (US)

en: _: keyboard
    Dutch
eo: Nederlanda

en: _: keyboard
    Polish (qwerty layout)
eo: Pola (qwerty aranĝo)

en: _: keyboard
    Polish (qwertz layout)
eo: Pola (qwertz aranĝo)

en: _: keyboard
    Portuguese
eo: Portugala

en: _: keyboard
    Canadian (Quebec)
eo: Kanada (Kebeka)

en: _: keyboard
    Romanian (qwertz)
eo: Rumana (qwertz-a)

en: _: keyboard
    Romanian (qwerty)
eo: Rumana (qwerty-a)

en: _: keyboard
    Russian (phonetic)
eo: Rusa (fonetika)

en: _: keyboard
    Slovenian
eo: Slovena

en: _: keyboard
    Slovakian (QWERTZ)
eo: Slovaka (QWERTZ)

en: _: keyboard
    Slovakian (QWERTY)
eo: Slovaka (QWERTY)

en: _: keyboard
    Serbian (cyrillic)
eo: Serba (cirila)

en: _: keyboard
    Tamil (ISCII-layout)
eo: Tamila (ISCII)

en: _: keyboard
    Tamil (Typewriter-layout)
eo: Tamila (skribmaŝina)

en: _: keyboard
    Turkish (traditional "F" model)
eo: Turka (tradicia "F" modelo)

en: _: keyboard
    Turkish (modern "Q" model)
eo: Turka (moderna "Q" modelo)

en: _: keyboard
    Ukrainian
eo: Ukrajna

en: US keyboard (international)
eo: Usona klavaro (internacia)

en: _: keyboard
    Vietnamese "numeric row" QWERTY
eo: Vjetnama "numero-vica" QWERTY-a

en: _: keyboard
    Yugoslavian (latin)
eo: Jugoslava (latina)

en: "Menu" key
eo: "Menuo"-klavo

en: Left "Windows" key
eo: Maldekstra "Vindozo"-klavo

en: Right "Windows" key
eo: Dekstra "Vindozo"-klavo

en: Here you can choose the key or key combination that will 
    allow switching between the different keyboard layouts
    (eg: latin and non latin)
eo: Ĉi tie vi povas elekti la klavon aŭ klavkombinon kiu
    ebligos al vi ŝalti inter la diversaj klavaroj
    (ekz-e latinaj kaj ne-latinaj)

en: Andorra
eo: Andoro

en: United Arab Emirates
eo: Unuiĝintaj Arabaj Emirlandoj

en: Afghanistan
eo: Afganistano

en: Antigua and Barbuda
eo: Antigvo-Barbudo

en: Anguilla
eo: Angilo

en: Albania
eo: Albanio

en: Armenia
eo: Armenio

en: Netherlands Antilles
eo: Nederlandaj Antiloj

en: Angola
eo: Angolo

en: Antarctica
eo: Antarktio

en: Argentina
eo: Argentino

en: American Samoa
eo: Amerika Samoo

en: Aruba
eo: Arubo

en: Azerbaijan
eo: Azerbajĝano

en: Bosnia and Herzegovina
eo: Bosnio-Hercegovino

en: Barbados
eo: Barbado

en: Bangladesh
eo: Bangladeŝo

en: Burkina Faso
eo: Burkino

en: Bulgaria
eo: Bulgario

en: Bahrain
eo: Barejno

en: Burundi
eo: Burundo

en: Benin
eo: Benino

en: Bermuda
eo: Bermudo

en: Brunei Darussalam
eo: Brunejo Darusalamo

en: Bolivia
eo: Bolivio

en: Bahamas
eo: Bahamoj

en: Bhutan
eo: Butano

en: Bouvet Island
eo: Buvet-Insulo

en: Botswana
eo: Bocvano

en: Belarus
eo: Belarusio

en: Belize
eo: Belizio

en: Cocos (Keeling) Islands
eo: Kokos-Insuloj (Keeling)

en: Congo (Kinshasa)
eo: Kongo (Kinŝaso)

en: Central African Republic
eo: Centrafrika Respubliko

en: Congo (Brazzaville)
eo: Kongo (Brazavilo)

en: Cote d'Ivoire
eo: Ebur-Bordo

en: Cook Islands
eo: Kuk-Insularo

en: Chile
eo: Ĉilio

en: Cameroon
eo: Kameruno

en: China
eo: Ĉinio

en: Colombia
eo: Kolombio

en: Serbia & Montenegro
eo: Serbujo kaj Montenegro

en: Cuba
eo: Kubo

en: Cape Verde
eo: Kabo-Verdo

en: Christmas Island
eo: Kristnask-Insulo

en: Cyprus
eo: Kipro

en: Djibouti
eo: Ĝibutio

en: Dominica
eo: Dominiko

en: Dominican Republic
eo: Domingo

en: Algeria
eo: Alĝerio

en: Ecuador
eo: Ekvadoro

en: Egypt
eo: Egipto

en: Western Sahara
eo: Okcidenta Saharo

en: Eritrea
eo: Eritreo

en: Ethiopia
eo: Etiopio

en: Fiji
eo: Fiĝio

en: Falkland Islands (Malvinas)
eo: Falklandaj Insuloj (Malvinoj)

en: Micronesia
eo: Mikronezio

en: Faroe Islands
eo: Faroaj Insuloj

en: Gabon
eo: Gabono

en: United Kingdom
eo: Unuiĝinta Regno

en: Grenada
eo: Grenado

en: Georgia
eo: Kartvelujo

en: French Guiana
eo: Franca Gujano

en: Ghana
eo: Ganao

en: Gibraltar
eo: Ĝibraltaro

en: Greenland
eo: Groenlando

en: Gambia
eo: Gambio

en: Guinea
eo: Gvineo

en: Guadeloupe
eo: Gvadelupo

en: Equatorial Guinea
eo: Ekvatora Gvineo

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
eo: Sud-Georgio kaj la Sudaj Sandviĉaj Insuloj

en: Guatemala
eo: Gvatemalo

en: Guam
eo: Gvamo

en: Guinea-Bissau
eo: Gvineo-Bisaŭo

en: Guyana
eo: Gujano

en: Heard and McDonald Islands
eo: Heard- kaj McDonald-Insuloj

en: Honduras
eo: Honduro

en: Croatia
eo: Kroatio

en: Haiti
eo: Haitio

en: Indonesia
eo: Indonezio

en: India
eo: Hindio

en: British Indian Ocean Territory
eo: Brita Teritorio de Hindia Oceano

en: Iraq
eo: Irako

en: Iran
eo: Irano

en: Iceland
eo: Islando

en: Jamaica
eo: Jamajko

en: Jordan
eo: Jordanio

en: Kenya
eo: Kenjo

en: Kyrgyzstan
eo: Kirgizistano

en: Cambodia
eo: Kamboĝo

en: Kiribati
eo: Kiribato

en: Comoros
eo: Komoroj

en: Saint Kitts and Nevis
eo: Sent-Kristofo kaj Neviso

en: Korea (North)
eo: Koreio (Norda)

en: Korea
eo: Koreio

en: Kuwait
eo: Kuvajto

en: Cayman Islands
eo: Kajmana Insularo

en: Kazakhstan
eo: Kazaĥstano

en: Laos
eo: Laoso

en: Lebanon
eo: Libano

en: Saint Lucia
eo: Sent-Lucio

en: Liechtenstein
eo: Liĥtenŝtejno

en: Sri Lanka
eo: Sri Lanko

en: Liberia
eo: Liberio

en: Lesotho
eo: Lesoto

en: Lithuania
eo: Litovio

en: Luxembourg
eo: Luksemburgo

en: Latvia
eo: Latvio

en: Libya
eo: Libio

en: Morocco
eo: Maroko

en: Monaco
eo: Monako

en: Moldova
eo: Moldovio

en: Madagascar
eo: Madagaskaro

en: Marshall Islands
eo: Insuloj Marŝalaj

en: Macedonia
eo: Macedonio

en: Mali
eo: Malio

en: Myanmar
eo: Mianmaro

en: Mongolia
eo: Mongolio

en: Northern Mariana Islands
eo: Insuloj Marianaj Nordaj

en: Martinique
eo: Martiniko

en: Mauritania
eo: Maŭrlando

en: Montserrat
eo: Montserato

en: Malta
eo: Malto

en: Mauritius
eo: Maŭricio

en: Maldives
eo: Maldivoj

en: Malawi
eo: Malavio

en: Mexico
eo: Meksikio

en: Malaysia
eo: Malajzio

en: Mozambique
eo: Mozambiko

en: Namibia
eo: Namibio

en: New Caledonia
eo: Nov-Kaledonio

en: Niger
eo: Niĝero

en: Norfolk Island
eo: Norfolkaj Insuloj

en: Nigeria
eo: Niĝerio

en: Nicaragua
eo: Nikaragvo

en: Nepal
eo: Nepalo

en: Nauru
eo: Nauro

en: Oman
eo: Omano

en: Panama
eo: Panamo

en: Peru
eo: Peruo

en: French Polynesia
eo: Franca Polinezio

en: Papua New Guinea
eo: Papuo-Nov-Gvineo

en: Philippines
eo: Filipinoj

en: Pakistan
eo: Pakistano

en: Saint Pierre and Miquelon
eo: Sanpetro-kaj-Mikelono

en: Pitcairn
eo: Pitkarna Insulo

en: Puerto Rico
eo: Porto-Riko

en: Palestine
eo: Palestino

en: Paraguay
eo: Paragvajo

en: Palau
eo: Palaŭo

en: Qatar
eo: Kataro

en: Reunion
eo: Reunio

en: Romania
eo: Rumanujo

en: Rwanda
eo: Ruando

en: Saudi Arabia
eo: Saŭda Arabujo

en: Solomon Islands
eo: Salomon-Insuloj

en: Seychelles
eo: Sejŝeloj

en: Sudan
eo: Sudano

en: Singapore
eo: Singapuro

en: Saint Helena
eo: Sankt-Heleno

en: Slovenia
eo: Slovenujo

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
eo: Spicbergo kaj Jan-Majen-Insuloj

en: Sierra Leone
eo: Siera-Leono

en: San Marino
eo: San-Marino

en: Senegal
eo: Senegalio

en: Somalia
eo: Somalujo

en: Suriname
eo: Surinamo

en: Sao Tome and Principe
eo: Sao-Tomeo kaj Principeo

en: El Salvador
eo: Salvadoro

en: Syria
eo: Sirio

en: Swaziland
eo: Svazilando

en: Turks and Caicos Islands
eo: Turks kaj Caicos Insuloj

en: Chad
eo: Ĉado

en: French Southern Territories
eo: francaj sudaj teritorioj

en: Tajikistan
eo: Taĝikistano

en: East Timor
eo: Orienta Timoro

en: Turkmenistan
eo: Turkmenistano

en: Tunisia
eo: Tunizio

en: Tonga
eo: Tongo

en: Turkey
eo: Turkujo

en: Trinidad and Tobago
eo: Trinidado kaj Tobago

en: Tuvalu
eo: Tuvalo

en: Tanzania
eo: Tanzanio

en: Ukraine
eo: Ukrajno

en: Uganda
eo: Ugando

en: United States Minor Outlying Islands
eo: usonaj malgrandaj eksteraj insuloj

en: Uruguay
eo: Urugvajo

en: Uzbekistan
eo: Uzbekistano

en: Vatican
eo: Vatikano

en: Saint Vincent and the Grenadines
eo: Sent-Vincento kaj la Grenadinoj

en: Venezuela
eo: Venezuelo

en: Virgin Islands (British)
eo: Insuloj Virgaj (Britaj)

en: Virgin Islands (U.S.)
eo: Insuloj Virgaj (Usonaj)

en: Vietnam
eo: Vjetnamio

en: Vanuatu
eo: Vanuatuo

en: Wallis and Futuna
eo: valis-kaj-futuna

en: Samoa
eo: Samoo

en: Yemen
eo: Jemeno

en: Mayotte
eo: majota

en: Zambia
eo: Zambio

en: Zimbabwe
eo: Zimbabvo

en: Welcome to %s
eo: Bonvenon al %s

en: Remove the logical volumes first
eo: Forigu la logikajn spacojn unue

en: Parameters
eo: Parametroj

en: Found %s interfaces
eo: Trovis %s interfacojn

en: Do you have another one?
eo: Ĉu vi havas alian?

en: Do you have any %s interfaces?
eo: Ĉu vi havas iun %s interfacon?

en: See hardware info
eo: Vidu hardvaran informon

note: -PO: the first %s is the card type (scsi, network, sound,...) -PO: the second is the vendor+model name
en: Installing driver for %s card %s
eo: Instalas pelilon por %s karto %s

en: (module %s)
eo: (modulo %s)

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
eo: Nun vi povas provizi ĝiajn opciojn al modulo %s.
    Opcioj estas en la formo ``nomo=valoro nomo2=valoro2 ...''.
    Ekzemple, ``io=0x300 irq=7''

en: Module options:
eo: Modulaj opcioj:

note: -PO: the %s is the driver type (scsi, network, sound,...)
en: Which %s driver should I try?
eo: Kiun %s pelilon devus mi provi?

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
eo: Iuokaze, la %s pelilo bezonas havi aldonan informon por ĝuste funkcii,
    kvankam ĝi normale funkcias bone sen la informo.  Ĉu vi deziras specifi
    aldonajn opciojn por ĝi aŭ permesi al la pelilo esplori vian komputilon
    por la informo ĝi bezonas?  Kelkfoje, esplori svenas komputilon, sed
    ĝi ne devus kaŭzi difekton.

en: Autoprobe
eo: Aŭtomate esploru

en: Specify options
eo: Specifu opciojn

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
eo: Ŝargado de modulo %s malsukcesis.
    Ĉu vi deziras trovi denove kun aliaj parametroj?

en: a number
eo: numero

en: comma separated strings
eo: eroj disigitaj per komo

en: Sun - Mouse
eo: Sun - Muso

en: Standard
eo: Laŭnorma

en: Logitech MouseMan+
eo: Loĝiteka MouseMan+

en: Generic PS2 Wheel Mouse
eo: Nespecifa PS2 RadoMuso

en: Automatic
eo: Aŭtomate

en: Microsoft Explorer
eo: Mikrosofta Esplorilo

en: 1 button
eo: 1 butona

en: Generic 2 Button Mouse
eo: Nespecifa 2 Butona Muso

en: Wheel
eo: Rado

en: serial
eo: seria

en: Generic 3 Button Mouse
eo: Nespecifa 3 Butona Muso

en: Microsoft IntelliMouse
eo: Mikrosofta IntelliMouse

en: Logitech MouseMan
eo: Loĝiteka MouseMan

en: Logitech CC Series
eo: Loĝiteka CC serio

en: Logitech MouseMan+/FirstMouse+
eo: Loĝiteka MouseMan+/FirstMouse+

en: MM Series
eo: MM Serio

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
eo: Loĝiteka Muso (seria, malnova C7 speco)

en: busmouse
eo: bus-muso

en: 2 buttons
eo: 2 butonoj

en: 3 buttons
eo: 3 butonoj

en: Universal
eo: Universala

en: none
eo: neniu

en: No mouse
eo: Neniu Muso

en: Please test the mouse
eo: Bonvole, provu la muson

en: To activate the mouse,
eo: Por aktivigi la muson,

en: MOVE YOUR WHEEL!
eo: MOVU VIAN RADON!

en: Web Server
eo: Interret-servilo

en: Domain Name Server
eo: Domajn-nom-servilo

en: FTP server
eo: Servilo FTP

en: Mail Server
eo: Retpoŝt-servilo

en: POP and IMAP Server
eo: Serviloj POP kaj IMAP

en: Other ports
eo: Aliaj pordoj

en: I do not know
eo: Mi ne scias

en: Manual
eo: Mana

en: Internal ISDN card
eo: Interna ISDN-karto

en: Protocol for the rest of the world
eo: Protokolo por la cetera mondo

en: European protocol (EDSS1)
eo: Eŭropa protokolo (EDSS1)

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
eo: Protokolo por la cetera mondo 
    Neniom da D-Kanelo (lukontraktataj lineoj)

en: unknown
eo: nekonata

en: Script-based
eo: Programeto-bazata

en: PAP
eo: PAP (Pasvorta Aŭtentikigada Protokolo)

en: Terminal-based
eo: Finaparato-bazata

en: CHAP
eo: per CHAP

en: LAN connection
eo: LAN Konfiguraĵo

en: ADSL connection
eo: ADSL-konekto

en: Cable connection
eo: Kabla konekto

en: ISDN connection
eo: ISDN-konekto

en: Choose the connection you want to configure
eo: Elektu la konekton kiun vi deziras konfiguri

en: Connection Configuration
eo: Konfigurado de Konekto

en: Please fill or check the field below
eo: Bonvole plenigu aŭ marku la suban kampon

en: Your personal phone number
eo: Via persona telefonnumero

en: Provider name (ex provider.net)
eo: Nomo de interretprovizanto (ekz-e provizanto.net)

en: Provider phone number
eo: Telefonnumero de interretprovizanto

en: Dialing mode
eo: Diskuma modalo

en: Connection speed
eo: Rapido de konekto

en: Account Login (user name)
eo: Konta Salutnomo (uzula nomo)

en: Account Password
eo: Konta Pasvorto

en: Card IRQ
eo: IRQ de Karto

en: Card mem (DMA)
eo: Memoro de Karto (DMA)

en: Card IO
eo: I/O (Eneligo) de Karto

en: Card IO_0
eo: I/O 0 (Eneligo 0) de Karto

en: Card IO_1
eo: I/O 1 (Eneligo 1) de Karto

en: External ISDN modem
eo: Eksterna ISDN-modemo

en: ISDN Configuration
eo: ISDN-a Konfiguraĵon

en: What kind of card do you have?
eo: Kiun specon de karto vi havas?

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
eo: 
    Se via havas ISA-an karton, la valoro sur la sekvanta ekrano devus esti ĝusta.
    
    Se vi havas PCMCIA-an karton, vi bezonas scii la IRQ-o kaj I/O (Eneligo)
    por via karto.

en: Continue
eo: Ĉu mi devus daŭri?

en: Abort
eo: Ĉesigu

en: Which of the following is your ISDN card?
eo: Kiu el la sekvaj estas via ISDN-karto?

en: Driver
eo: Pelilo

en: Which protocol do you want to use?
eo: Kiun protokolon vi deziras uzi?

en: Protocol
eo: Protokolo

en: Select your provider.
    If it is not listed, choose Unlisted.
eo: Elektu vian interretprovizanton.
     Se ĝin ne estas en la listo, elektu Nelistiĝitan

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
eo: Bonvole, elektu al kiu seria pordo estas via modemo konektata?

en: Connection name
eo: Nomo de konekto

en: Phone number
eo: Telefonnumero

en: Login ID
eo: Salutnomo

en: IP address
eo: IP-adreso

en: Domain name
eo: Domajna nomo

en: First DNS Server (optional)
eo: Unu DNS-a Servilo (nedeviga)

en: Second DNS Server (optional)
eo: Du DNS-a Servilo (nedeviga)

en: Gateway
eo: Kluzo

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
eo: Bonvole enigu la IP-an konfigurâjon por ĉi tiu komputilo.
    Ĉiu ero devus esti enigata kiel IP-adreson en punktita-decimala notacio
    (ekzemple, 1.2.3.4).

en: Netmask
eo: Retmasko

en: Start at boot
eo: Startu ĉe starto

en: IP address should be in format 1.2.3.4
eo: IP-adreso devus esti en la notacio 1.2.3.4

en: Secondary
eo: Dua

en: Auto
eo: Aŭtomate

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
eo: Bonvole enigu vian poŝtejon.
    Via poŝtejo devus esti plene specifita poŝtejo,
    ekzemple ``miakomputilo.mialaborejo.miafirmao.com''.
    Vi ankaŭ povas enigi la IP-adreson de la prokura kluzo se via havas unu.

en: Host name
eo: Poŝtejo

en: Gateway device
eo: Prokura kluzaparato

en: DNS server address should be in format 1.2.3.4
eo: DNS-servila adreso devas esti en formato 1.2.3.4

en: Do you want to start the connection at boot?
eo: Ĉu vi deziras starti vian konektaĵon je startado de la sistemo?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
eo: Ĉu vi deziras provi konekti al la interreto nun?

en: Testing your connection...
eo: Testante vian konektaĵon...

en: The system is now connected to the Internet.
eo: La sistemo estas nun konektita al Interreto.

en: Network Configuration
eo: Reta Konfiguraĵo

en: The network needs to be restarted. Do you want to restart it?
eo: La reto devas esti restartigita.
    Ĉu vi deziras restartigi ĝin?

en: A problem occurred while restarting the network: 
    
    %s
eo: Problemo okazis dum restarto de la reto: 
    
    %s

en: Internet connection
eo: Interreta konekto

en: Proxies configuration
eo: Konfigurado de prokuraj serviloj

en: HTTP proxy
eo: HTTP prokura servilo

en: FTP proxy
eo: FTP prokura servilo

en: Proxy should be http://...
eo: Prokura servilo devus esti http://...

en: URL should begin with 'ftp:' or 'http:'
eo: URL devas komenci per 'ftp:' aŭ 'http:'

en: Congratulations!
eo: Gratulojn!

en: mount failed:
eo: muntado malsukcesis:

en: Extended partition not supported on this platform
eo: Ĉi tiu platformo ne subtenas etendatajn subdiskojn

en: You have a hole in your partition table but I can not use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
eo: Vi havas truon en via subdisktabelo sed mi ne povas uzi ĝin.
    La sola solvo estas movi viajn ĉefajn subdiskojn por situigi la truon
    apud la etendataj subdiskoj.

en: Restoring from file %s failed: %s
eo: Restaŭris el dosiero %s malsukcesis: %s

en: Bad backup file
eo: Malbona rezerva dosiero

en: Error writing to file %s
eo: Eraro skribante al dosiero %s

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random, corrupted data.
eo: Io malbona okazas en via drajvo.
    Testo pri la integreco de datenoj malsukcesis.
    Tio signifas ke skribado al la disko finiĝos per difektitaj datenoj.

en: must have
eo: havenda

en: important
eo: grava(j)

en: very nice
eo: tre agrabla(j)

en: nice
eo: agrabla(j)

en: maybe
eo: elbe

en: (on %s)
eo: (sur %s)

en: On CUPS server "%s"
eo: Ĉe CUPS-servilo "%s"

en:  (Default)
eo:  (Defaŭlta)

en: Remote CUPS
eo: Malproksima CUPS-o

en: Unknown Model
eo: Nekonata modelo

en: Local printer
eo: Loka printilo

en: Remote printer
eo: Malproksima printilo

en: Printer on remote CUPS server
eo: Malproksima CUPS-a servila printilo

en: Printer on remote lpd server
eo: Malproksimaj lpd servila printilo

en: Network printer (TCP/Socket)
eo: Reta Printilo (TCP/ingo)

en: recommended
eo: recomendita

en: Unknown model
eo: Nekonata modelo

en:  on parallel port #%s
eo:  sur paralela pordo #%s

en: , USB printer #%s
eo: , USB-printilo #%s

en: , USB printer
eo: , USB-printilo

en: , HP printer on a parallel port
eo: , HP-printilo sur paralela pordo

en: , HP printer on USB
eo: , HP-printilo sur USB

en: , HP printer
eo: , HP-printilo

en: , printing to %s
eo: , presante sur %s

en:  on LPD server "%s", printer "%s"
eo:  sur LPD-servilo "%s", printilo "%s"

en:  on Novell server "%s", printer "%s"
eo:  sur Novell-servilo "%s", printilo "%s"

en: Parallel port #%s
eo: Paralela pordo #%s

en: USB printer #%s
eo: USB-printilo #%s

en: USB printer
eo: USB-printilo

en: HP printer on a parallel port
eo: HP-printilo sur paralela pordo

en: HP printer on USB
eo: HP-printilo sur USB

en: HP printer
eo: HP-printilo

en: Prints into %s
eo: Presante sur %s

en: LPD server "%s", printer "%s"
eo: LPD-servilo "%s", printilo "%s"

en: Novell server "%s", printer "%s"
eo: Novell-servilo "%s", printilo "%s"

en: URI: %s
eo: URL: %s

en: Local network(s)
eo: Loka(j) reto(j)

en: Interface "%s"
eo: Interfaco "%s"

en: Network %s
eo: Reto %s

en: Host %s
eo: Gastiganto %s

en: %s (Port %s)
eo: %s (Pordo%s)

en: On
eo: Ŝaltita

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Port
eo: Pordo

en: Select Printer Connection
eo: Elektu Printilan Konekton

en: How is the printer connected?
eo: Kiel estas la printilo konektata?

en: Configuring printer "%s"...
eo: Mi konfiguras printilon "%s"...

en: Detecting devices...
eo: Detektas aparatojn...

en: Printer on parallel port #%s
eo: Presilo sur paralela pordo #%s

en: Printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
eo: Presilo "%s" sur SMB/vindoza servilo "%s"

en: Remote lpd Printer Options
eo: Malproksimaj lpd Printilaj Opcioj

en: Information
eo: Informo

en: Detected model: %s %s
eo: Mi detektis modelon: %s %s

en: Printer "%s" on server "%s"
eo: Presilo "%s" en servilo "%s"

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
eo: SMB (Vindozo 9x/NT) Printilaj Opcioj

en: SMB server host
eo: Poŝtejo de SMB servilo

en: SMB server IP
eo: IP de SMB servilo

en: Share name
eo: Opuza nomo

en: Workgroup
eo: Laborgrupo

en: NetWare Printer Options
eo: NetWare Printilaj Opcioj

en: Printer Server
eo: Printservilo

en: Print Queue Name
eo: Printvica Nomo

en: Printer Device URI
eo: Printila Aparato URI

en: Command line
eo: Komandlinio:

en: Installing %s package...
eo: Instalanta pakaĵon %s...

en: Installing SANE packages...
eo: Instalanta pakaĵojn SANE...

en: Installing mtools packages...
eo: Instalanta pakaĵojn mtools...

en: Name of printer
eo: Nomo de printilo

en: Description
eo: Priskribo

en: Location
eo: Loko

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
eo: Ĉu vi deziras konfiguri tiun ĉi presilon ("%s")
    kiel defaŭltan presilon?

en: Print
eo: Preso

en: Printing test page(s)...
eo: Printas provpaĝo(j)n...

en: Raw printer
eo: Kruda presilo

en: Printing/Scanning/Photo Cards on "%s"
eo: Presanta/skananta foton karton per "%s"

en: Printing/Scanning on "%s"
eo: Presanta/skananta per "%s"

en: Printing on the printer "%s"
eo: Presanta per presilo "%s"

en: Removing %s...
eo: Mi forigas %s

en: Failed to configure printer "%s"!
eo: Malsukcesis konfiguri la printilon "%s"!

en: Installing Foomatic...
eo: Instalanta Foomatic...

en: Normal Mode
eo: Normala Modalo

en: Expert Mode
eo: Spertuloreĝimo

en: Printer options
eo: Printilaj opcioj

en: Printer %s%s
    What do you want to modify on this printer?
eo: Presilo %s%s
    Kion vi deziras modifi pri tiu presilo?

en: Removing old printer "%s"...
eo: Foriganta la malnovan presilon "%s"...

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
eo: Ĉu vi vere deziras forigi la presilon "%s"?

en: Removing printer "%s"...
eo: Foriganta presilon "%s"...

en: Not enough partitions for RAID level %d
eo: Ne estas sufiĉaj subdiskoj por RAID nivelo %d

en: Welcome To Crackers
eo: Bonvenon Al Rompistoj

en: Poor
eo: Malbona

en: High
eo: Alta

en: Paranoid
eo: Paranoja

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
eo: vi devus uzi ĉi tiun nivelon zorge. Ĝi faras vian komputilon pli facila
    por uzi, sed delikatega: vi devus neniam uzi ĝi surrete.
    Ĝi ne havas pasvortojn.

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
eo: Pasvortoj nun estas ebligataj, sed uzado kiel reta komputilo estas ankoraŭ
    ne rekomendita.

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
eo: Lanĉu la ALSA (Advanced Linux Sound Architecture - Avancita Linuksa Son-Arkitekturo)-sonsistemon

en: Anacron is a periodic command scheduler.
eo: Anacron, perioda ordonvicigilo.

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
eo: apmd estas uzata por monitori la bateriostaton kaj registri ĝin en la
    sistemlogdosiero (syslog).  Vi ankaŭ povas uzi ĝin por halti la komputilon
    kiam la baterioŝargo estas malgranda.

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
eo: Lanĉas ordonojn vicigitajn per la 'at' ordono je la horo specifita kiam
    'at' estis uzata, kaj lanĉas baĉajn ordonojn kiam la ŝargmezo estas
    sufiĉe malgranda.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
eo: cron estas norma Uniksa programo kiu lanĉas programojn kiujn la uzulo
    specifas je periodaj tempoj.  vixie cron aldonas kelkajn trajtojn al la
    baza Uniksa cron, inkluzive de pli bona sekureco kaj pli fortaj
    konfiguraj opcioj.

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
eo: GPM aldonas subtenon por musoj al teksta-reĝimaj Linuksaj aplikoj ekzemple
    la 'Midnight Commander' (Meznokta Estro).  Ankaŭ ĝi permesas uzi la muson
    por transpoŝigi ĉe la konzolo (Sen X Fenestroj).

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
eo: HardDrake rulas aparato-provon, kaj laŭopcie konfiguras
    novan/ŝanĝitan aparataron.

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
eo: Apache estas Tut-Tera Teksaĵa servilo.  Ĝi liveras HTML-ajn dosierojn
    kaj CGI (komunakluza interfaco).

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
eo: La interreta superservila demono (kutime nomata inetd) lanĉas sortimenton
    da aliaj interretaj servoj laŭbezone.  Ĝi respondas por la lanĉo de multaj
    servoj, inkluzive de telnet, ftp, rsh, kaj rlogin.  Se vi malŝaltas inetd,
    ve malŝaltas ĉiujn el la servoj por kiuj ĝi respondas.

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
eo: Lanĉu pakaĵfiltradon por Linuksa kerno 2.2-serioj, por konfiguri
    brulmuron por protekti vian maŝinon kotraŭ elretaj atakoj.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
eo: Ĉi tiu pakaĵo ŝargas la elektitan klavarmapon laŭ /etc/sysconfig/keyboard.
    Vi povas elekti ĉi tion per la kbdconfig utilprogramo.  Vi lasus ĉi tion
    ebligatan por la plejmulto da sistemoj.

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
eo: Auxtomata regenerado de kernokapoj en /boot por
    /usr/include/linux/{autoconf, version}.h

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
eo: Auxtomata detektado kaj konfigurado de aparataro dum starto.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
eo: Linuxconf aranĝos kelkfoje por fari diversajn taskojn
    dum starto por daŭrigi la sistem-konfiguraĵon.

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
eo: lpd estas la printvica dajmono bezonata por lpr taŭge funkcii.  Ĝi estas
    baze servilo kiu arbitracias printajn taskojn al printilo(j).

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
eo: Linuksa Virtuala servilo, uzata por starigi kapablegan kaj
    bonege atingeblan servilon.

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
eo: named (BIND) estas Domajna NomServilo (DNS) kiun vi uzas por trovi
    poŝtejojn de IP adresoj.

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
eo: Muntas kaj malmuntas ĉiujn RetDosierSistemajn (NFS), SMB (Lan
    Manager/Vindozaj), kaj NCP (NetWare) surmetingojn.

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
eo: Ŝaltas/Malŝaltas ĉiujn retajn interfacojn konfiguratajn por lanĉi
    dum sistemstartado.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
eo: NFS estas populara protokolo por dosierdistribuado tra TCP/IP retoj.
    Ĉi tiu servo provizas NFS dosierŝlosado, kiun vi konfiguras per la
    /etc/exports dosiero.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
eo: NFS estas populara protokolo por dosierdistribuado tra TCP/IP retoj.
    Ĉi tiu servo provizas NFS dosierŝlosado.

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
eo: Subteno de OKI 4w kaj kongruaj winpresiloj.

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It will not get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that do not need it.
eo: PCMCIA subteno kutime estas subteno de aĵo kiel ethernet kaj modemoj en
    tekkomputiloj.  Ĝi ne estos lanĉata krom se vi konfiguras ĝi por ke ĝi
    estu sendanĝera ĉe komputiloj kiuj ne bezonas ĝin.

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
eo: La pordmapilo direktas RPC konektojn, kiujn protokoloj kiel NFS kaj NIS uzas.
    La pordmapservilo devas esti uzata ĉe komputiloj kiuj agas kiel serviloj
    por protokoloj kiuj uzas la RPC mekanismon.

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
eo: Postfix estas PoŝtTransportPerilo, kiu estas la programo kiu movas
    retpoŝton de unu komputilo al alia.

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
eo: Savas kaj restaŭras sisteman entropikomunaĵon por pli altkvalita
    generado de aleatoraj nombroj.

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
eo: La routed dajmono permesas aŭtomatan ĝisdatigon de la IP enkursigila tabelo
    per la RIP protokolo.  Kvankam RIP estas vaste uzata je malgrandaj retoj,
    pli malsimplaj enkursigaj protokoloj estas bezonataj por malsimplaj retoj.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
eo: La rstat protokolo permesas al uzuloj sur reto ekstrakti metrikojn
    pri la rapideco de iu ajn komputilo sur tiu reto.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
eo: La ruser protokolo permesas al uzuloj sur reto identigi kiujn estas
    konektataj ĉe aliaj respondantaj komputiloj.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similar to finger).
eo: La rwho protokolo permesas al uzuloj havigi liston de ĉiuj el la uzuloj
    konektataj ĉe komputilo kiu estas uzanta la rwho dajmono (simila al finger).

en: Launch the sound system on your machine
eo: Lanĉu la sonsistemon en via maŝino

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
eo: Syslog (sistemlogilo) estas la rimedo per kiu multaj dajmonoj registras
    mesaĝojn al diversaj sistemlogdosieroj.  Ĝi estas bona ideo ĉiam uzi
    syslog.

en: Load the drivers for your usb devices.
eo: Ŝargu la pelilojn por via usb-aparatoj.

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for Xorg to run).
eo: Startigas la X tiparan servilon (tio estas ... .

en: Choose which services should be automatically started at boot time
eo: Elektu kiuj servoj estu aŭtomate startigotaj dum starto

en: Printing
eo: Presante

en: Internet
eo: Interreto

en: File sharing
eo: Dosier-kundivido

en: Remote Administration
eo: Malproksima administrado

en: Database Server
eo: Datumbaz-servilo

en: running
eo: ruliĝante

en: stopped
eo: haltigita

en: Services and daemons
eo: Servoj kaj demonoj

en: No additional information
    about this service, sorry.
eo: Ne pli da informo
    pri tiu servo, bedaŭrinde.

en: Info
eo: Informo

en: On boot
eo: Startante

en: Start
eo: Startu

en: Stop
eo: Haltu

en: Office Workstation
eo: Oficeja laborstacio

en: Game station
eo: Ludstacio

en: Multimedia station
eo: Plurmediaj stacio

en: Internet station
eo: Interreta stacio

en: Network Computer (client)
eo: Reta computilo (kliento)

en: Configuration
eo: Konfigurado

en: Console Tools
eo: Konsoliloj

en: Editors, shells, file tools, terminals
eo: Redaktiloj, ŝeloj, dosieriloj, terminaloj

en: C and C++ development libraries, programs and include files
eo: C kaj C++ programadaj bibliotekoj, programoj kaj ĉapdosieroj

en: Documentation
eo: Dokumentaro

en: Groupware
eo: Grupa programaro

en: Kolab Server
eo: Kolab Servilo

en: Internet gateway
eo: Interreta kluzo

en: Mail/News
eo: Poŝto/Novaĵoj

en: Postfix mail server, Inn news server
eo: Postfix poŝta servilo, Inn novaĵaj servilo

en: FTP Server
eo: FTP Servilo

en: File and Printer Sharing Server
eo: Dosier- kaj printil-kundivida servilo

en: NFS Server, Samba server
eo: NFS servilo, Samba servilo

en: Database
eo: Datumbazoj

en: Web/FTP
eo: TTT/FTP

en: Mail
eo: Poŝto

en: Postfix mail server
eo: Postfix poŝta servilo

en: Network Computer server
eo: Reta computilo (servilo)

en: KDE Workstation
eo: KDE Laborstacio

en: GNOME Workstation
eo: Gnoma Laborstacio

en: Utilities
eo: Iloj

en: SSH Server
eo: SSH servilo

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
eo: Tiu ĉi programo estas libera softvaro; vi povas redisdoni ĝin kaj/aŭ modifi
    ĝin sub la termoj de la GNU-Ĝeneralpublika Licenco kiel publikigita de
    la Libera Programar Fondaĵo (Free Software Foundation); aŭ versio 2, aŭ
    laŭ via opcio) pli posta versio.
    
    Tiu ĉi programo estas disdonata kun la espero ke ĝi estu utila,
    sed SEN IA GARANTIO; eĉ sen garantio pri MERKATOTAUXGECO aŭ
    TAUXGECO POR APARTA CELO.  Vidu la
    GNU Ĝeneralpublikan Licencon pri pli da detaloj.
    
    Vi devus esti ricevinta kopion de la GNU Ĝeneralpublika Licenco
    kun tiu ĉi programo; se ne, skribu al la Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Backup and Restore application
    
    --default             : save default directories.
    --debug               : show all debug messages.
    --show-conf           : list of files or directories to backup.
    --config-info         : explain configuration file options (for non-X users).
    --daemon              : use daemon configuration. 
    --help                : show this message.
    --version             : show version number.
eo: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Savkopi- kaj Restaŭro-akplikaĵo
    
    --default             : savu defaŭltajn dosierujojn.
    --debug               : montru ĉiujn ripar-mesaĝojn (debug).
    --show-conf           : listo de dosieroj aŭ dosierujoj savendaj.
    --config-info         : klarigu la opciojn de konfigurado-dosieroj (por ne-X-uzuloj).
    --daemon              : uzu demonan konfiguradon. 
    --help                : montru tiun ĉi mesaĝon.
    --version             : montru la versi-numeron.

en: [OPTIONS] [PROGRAM_NAME]
    
    OPTIONS:
      --help            - print this help message.
      --report          - program should be one of Mandriva Linux tools
      --incident        - program should be one of Mandriva Linux tools
eo: [OPCIOJ] [PROGRAM_NOMO]
    
    OPCIOJ:
      --help            - montru tiun help-mesaĝon.
      --report          - programo estu iu de Mandriva Linux iloj
      --incident        - programo estu iu de Mandriva Linux iloj

en: [keyboard]
eo: [klavaro]

en: [OPTIONS]
    Network & Internet connection and monitoring application
    
    --defaultintf interface : show this interface by default
    --connect : connect to internet if not already connected
    --disconnect : disconnect to internet if already connected
    --force : used with (dis)connect : force (dis)connection.
    --status : returns 1 if connected 0 otherwise, then exit.
    --quiet : do not be interactive. To be used with (dis)connect.
eo: [OPCIOJ]
    Reto & Interret-konektad kaj afiŝad-aplikaĵo
    
    --defaultintf interface : montras tiun interfacon defaŭlte
    --connect : konektas kun interreto se ne jam konektite
    --disconnect : malkonektas de interreto se jam konektite
    --force : uzata kun (dis)connect : trudas (mal-)konektadon.
    --status : montras 1 se konektite, alie 0, poste eliras.
    --quiet : ne estu interaktiva. Uzata kun (dis)connect.

en: [OPTION]...
      --no-confirmation      do not ask first confirmation question in Mandriva Update mode
      --no-verify-rpm        do not verify packages signatures
      --changelog-first      display changelog before filelist in the description window
      --merge-all-rpmnew     propose to merge all .rpmnew/.rpmsave files found
eo: [OPCIO]...
      --no-confirmation      ne postulu unue konfirmadon en Mandriva Update mode
      --no-verify-rpm       ne kontrolu la pakaĵ-subskribojn
      --changelog-first      afiŝu changelog antaŭ dosierliston en la priskribo-fenestro
      --merge-all-rpmnew     proponu mergi ĉiujn trovitajn .rpmnew/.rpmsave -dosierojn

en:  [everything]
           XFdrake [--noauto] monitor
           XFdrake resolution
eo:  [ĉio]
           XFdrake [--noauto] monitor
           XFdrake resolution

en: 
    Usage: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]
eo: 
    Uzado: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
eo: Bonvole adiaŭu kaj sekve uzu Kontrol-Alt-Retropaŝo (Ctrl-Alt-Backspace).

en: Start Server
eo: Lanĉu servon

en: Images
eo: Bildoj

en: First Time Wizard
eo: Unuafoja Sorĉilo

en: Done!
eo: Finu !

en: Netmask:
eo: Retmasko:

en: Error!
eo: Eraro!

en: Creating auto install floppy
eo: Kreas aŭtoinstalan disketon

en: Auto Install
eo: Meminstalo

en: Total progress
eo: Totala progreso:

en: Users
eo: Uzuloj

en: January
eo: Januaro

en: February
eo: Februaro

en: March
eo: Marto

en: April
eo: Aprilo

en: May
eo: Majo

en: June
eo: Junio

en: July
eo: Julio

en: August
eo: Aŭgusto

en: September
eo: Septembro

en: October
eo: Oktobro

en: November
eo: Novembro

en: December
eo: Decembro

en: Sunday
eo: dimanĉo

en: Monday
eo: lundo

en: Tuesday
eo: mardo

en: Wednesday
eo: merkredo

en: Thursday
eo: ĵaŭdo

en: Friday
eo: vendredo

en: Saturday
eo: sabato

en: Minute
eo: Minuto

en: Hour
eo: Horo

en: Day
eo: Tago

en: Month
eo: Monato

en: RW
eo: L/S

en: Restore
eo: Restarigu

en: /_File
eo: /_Dosiero

en: /File/_Quit
eo: /Dosiero/_Foriru

en: Silent
eo: Silentigu

en: Theme
eo: Etoso

en: System mode
eo: Sistema modalo

en: Mandriva Linux Control Center
eo: Mandriva Linux-Regejo

en: Find Package
eo: Trovu pakaĵon

en: Package:
eo: Pakaĵo :

en: Kernel:
eo: Operaciumkerno:

en: DrakClock
eo: DrakHorloĝo

en: Timezone - DrakClock
eo: Horzono - DrakHorloĝo

en: GMT - DrakClock
eo: GMT - DrakHorloĝo

en: Server:
eo: Servilo:

en: Reset
eo: Restarigu

en: Gateway:
eo: Kluzo:

en: Interface:
eo: Interfaco :

en: Interface
eo: Interfaco

en: State
eo: Stato

en: Hostname:
eo: Poŝtejo:

en: LAN configuration
eo: LAN Konfiguraĵo

en: Apply
eo: Apliku

en: Manage connections
eo: Mastrumi konektojn

en: Flow control
eo: Flu-kontrolo

en: Use lock file
eo: Uzu ŝlosodosieron

en: Enable
eo: Ŝaltu

en: Disable
eo: Malŝaltu

en: Module name
eo: Modulonomo

en: Bus
eo: Buso

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
eo: Mi ne detektas eterretan retadaptilom sur via sistemo.  Bonvole lanĉu la
    aparatokonfigurilon.

en: Connected
eo: Konektita

en: Not connected
eo: Ne konektita

en: Disconnect...
eo: Malkonektu...

en: Connect...
eo: Konektu...

en: LAN Configuration
eo: LAN Konfiguraĵo

en: Adapter %s: %s
eo: Adaptilo %s: %s

en: Internet access
eo: Interret-aliro

en: Connection type:
eo: Speco de konekto

en: Status:
eo: Stato:

en: About
eo: Pri

en: Uninstall
eo: Malinstalo

en: Import
eo: Importu

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Remove List
eo: Forigu liston

en: Internet Connection Sharing
eo: Disdividado de Interreta Konekto

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
eo: Ekzitas nur unu konfigurita retadaptilo sur via sistemo:
    
    %s
    
    Ĉu vi deziras konfiguri vian Lokan Reton (LAN) kun ĉi tiu adaptilo?

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
eo: Bonvole elektu kiun retadaptilon estos konektata al via Loka Reto (LAN).

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
eo: Ebla konflikto pri Loka-Reta adreso trovata en nuna konfiguro de %s!

en: Firewalling configuration detected!
eo: Konfiguraĵo de barilo detektata!

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
eo: Averto.  Ekzistanta konfiguraĵo de barilo detektata.  Vi eble devas permane
    fiksi ĝin poste de la instalado.

en: Configuring...
eo: Mi konfiguras...

en: IP address:
eo: IP-adreso :

en: Host name:
eo: Poŝtejo :

en: Log
eo: Protokolo

en: Date
eo: Dato

en: Service
eo: Servo

en: Network interface
eo: Reta interfaco

en: NFS server
eo: NFS-servilo

en: Directory:
eo: Dosierujo:

en: Access:
eo: Aliro:

en: User ID:
eo: Uzantnumero:

en: General Options
eo: Ĝeneralaj opcioj

en: Editable
eo: Redaktebla

en: Path
eo: Pado

en: User
eo: Uzulo

en: Group
eo: Grupo

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Up
eo: Aktiva

en: Down
eo: Malaktiva

note: -PO: "Edit" is a button text and the translation has to be AS SHORT AS POSSIBLE
en: Edit
eo: Redaktu

en: group
eo: grupo

en: Read
eo: Lego

en: Write
eo: Skribo

en: Execute
eo: Faru

en: User:
eo: Uzulo:

en: Group:
eo: Grupo:

en: Path selection
eo: Elekto de pado

en: Property
eo: Ero

en: Encryption
eo: Ĉifrado

en: Connect
eo: Konektu

note: -PO: "Refresh" is a button text and the translation has to be AS SHORT AS POSSIBLE
en: Refresh
eo: Rekalkulu

en: Comment
eo: Komento

en: Public
eo: Publika

en: Printer name
eo: Presilonomo:

en: Comment:
eo: Noto:

en: Path:
eo: Pado:

en: Printer name:
eo: Presilonomo:

en: Print command:
eo: Pres-komando:

en: Printing:
eo: Presante :

en: Share name:
eo: Opuza nomo :

en: Public:
eo: Publika :

en: User name:
eo: Salutnomo :

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Printers
eo: Presiloj

en: Ignore
eo: Ignoru

en: Text color
eo: Tekstkoloro

en: Background color
eo: Fonkoloro

en: Name:
eo: Nomo:

en: Port:
eo: Pordo:

en: Name
eo: Nomo

en: Action
eo: Ago

en: Level
eo: Nivelo

en: disable
eo: malebligu

en: reconfigure
eo: rekonfiguru

en: dismiss
eo: forsendu

en: enable
eo: ebligu

en: Problems installing package %s
eo: Problemoj instalante pakaĵon %s

en: Configuration file
eo: Agordodosiero:

en: remote
eo: fora

en: Remote
eo: Fora

en: off
eo: malŝaltita

en: on
eo: ŝaltita

en: Command
eo: Komando

en: Flag
eo: Flago

en: Direction
eo: Direkto

en: Mode
eo: Reĝimo

en: default
eo: defaŭlta

en: Area:
eo: Areo :

note: -PO: here "module" is the "jargon term" for a kernel driver
en: Module
eo: Modulo

en: Geometry
eo: Geometrio

en: Model
eo: Modelo

en: Flags
eo: Flagoj

en: Model name
eo: Modulonomo

en: Channel
eo: Kanalo

en: Speed
eo: Rapideco

en: Connection
eo: Konektu

en: Device
eo: Aparato

en: Partitions
eo: Subdiskoj

en: Features
eo: Funkcioj

note: -PO: please keep all "/" characters !!!
en: /_Options
eo: /_Opcioj

en: /_Help
eo: /_Helpo

en: /_Quit
eo: /_Ĉesu

en: /_Report Bug
eo: /_Raportu Cimo

en: /_About...
eo: /_Pri...

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Misc
eo: Diverse

en: Account:
eo: Konto:

en: Hostname:
eo: Poŝtejo:

en: Please, choose your keyboard layout.
eo: Bonvole, elektu vian klavaran aranĝon.

en: /File/_New
eo: /Dosiero/_Nova

en: /File/_Open
eo: /Dosiero/_Malfermu

en: /File/_Save
eo: /Dosiero/_Savu

en: /File/Save _As
eo: /Dosiero/Savu _Kiel

en: /File/-
eo: /Dosiero/-

en: /Options/Test
eo: /Opcioj/Provu

en: /Help/_About...
eo: /Helpo/_Pri...

en: search
eo: serĉu

en: A tool to monitor your logs
eo: Ilo por vidi vian logdosieron

en: Settings
eo: Konfiguraĵoj

en: but not matching
eo: sed ne konformanta(j)

en: Choose file
eo: Elektu dosieron

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Content of the file
eo: Enhavoj de la dosiero

en: please wait, parsing file: %s
eo: bonvole atendu, mi vortanalizas la dosieron: %s

en: Ftp Server
eo: FTP Servilo

en: Save as..
eo: Savu Kiel...

en: Please choose your mouse type.
eo: Bonvole, elektu la specon de via muso.

en: Emulate third button?
eo: Ĉu vi deziras emuli trian musbutonon?

en: Configure Network
eo: Konfiguru la reton

en: Profiles
eo: Profiloj

en: Always launch on startup
eo: Ĉiam startu post sistemstartado

en: Network interface: %s
eo: Reta interfaco: %s

en: Protocol: %s
eo: Protokolo: %s

en: Average
eo: Averaĝulo

en: /_Actions
eo: /_Agoj

en: /_Add Printer
eo: /_Aldonu printilo

en: /_Edit
eo: /_Redaktu

en: /_Delete
eo: /_Forigu

en: /_Expert mode
eo: /_Spertuloreĝimo

en: /_Refresh
eo: /_Rekalkulu

en: /_Configure CUPS
eo: /_Konfiguru CUPS

en: Search:
eo: Serĉu:

en: Apply filter
eo: Apliku filtrilon

en: Connection Type
eo: Konekto-tipo

en: Server Name
eo: Servil-nomo

note: -PO: "Add Printer" is a button text and the translation has to be AS SHORT AS POSSIBLE
en: Add Printer
eo: Aldonu presilon...

en: Refresh the list
eo: Rekalkulu la liston

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Disabled
eo: Elŝaltita

en: Authors:
eo: Aŭtoroj:

en: Port: %s
eo: Pordo: %s

en: Language
eo: Elektu vian lingvon

en: License
eo: Licenco

en: Configure mouse
eo: Konfiguru muson

en: Hard drive detection
eo: Detektado de fiksdisko(j)

en: Select installation class
eo: Elektu instalklason

en: Choose your keyboard
eo: Elektu vian klavaron

en: Partitioning
eo: Subdiskigante

en: Format partitions
eo: Formatu subdiskojn

en: Choose packages to install
eo: Elektu pakaĵojn

en: Install system
eo: Instalu sistemon

en: Add a user
eo: Aldonu uzulon

en: Configure networking
eo: Konfiguru retumon

en: Install bootloader
eo: Instalu restart-ŝargilon

en: Configure X
eo: Konfiguru X

en: Configure services
eo: Konfiguru servojn

en: Install updates
eo: Instalu ĝisdatigojn

en: Exit install
eo: Eliru instalprogramon

en: Is this correct?
eo: Ĉu tio ĉi pravas?

en: No such file
eo: Ne ekzistas tia dosiero

en: Expand Tree
eo: Etendu Arbon

en: Collapse Tree
eo: Maletendu Arbon

en: Toggle between flat and group sorted
eo: Ŝanĝu inter ebena kaj ordigita je grupoj

en: Installation failed
eo: Instalado malsukcesis
