DrakX - en to hr translation catalogue (1576 entries)

en: 64 MB or more
hr: 64 MB ili vi�e

en: Choose a X server
hr: Odaberite X poslu�itelj

en: X server
hr: X poslu�itelj

en: Multi-head configuration
hr: Vi�e-zaslonska postava

en: Your system support multiple head configuration.
    What do you want to do?
hr: Va� sustav podr�ava postavu sa vi�e zaslona.
    �to �elite napraviti?

en: Select the memory size of your graphics card
hr: Odaberite koli�inu memorije na grafi�koj kartici

en: XFree configuration
hr: XFree postavke

en: Which configuration of XFree do you want to have?
hr: Koju konfiguraciju XFree-a �elite imati?

en: Configure all heads independently
hr: Podesi sve zaslone nezavisno

en: Use Xinerama extension
hr: Koristi Xinerama pro�irenje

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
hr: XFree %s sa 3D hardware akceleracijom

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
hr: Va�a video kartica mo�e imati 3D ubrzanje samo sa XFree %s.
    Va�a kartica je podr�ana od XFree %s koji mo�da ima bolju podr�ku u 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
hr: Va�a kartica mo�e imati 3D hardware-sku akceleraciju sa XFree %s.

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
hr: XFree %s sa EXPERIMENTALNOM 3D hardware akceleracijom

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
hr: Va�a video kartica mo�e imati 3D ubrzanje samo sa XFree %s,
    UPOZORAVAMO VAS DA JE OVO EKSPERIMENTALNA PODR�KA I MO�E ZAMRZNUTI VA�E RA�UNALO.Va�a kartica je podr�ana od XFree %s koja mo�e imati bolju podr�ku u 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
hr: Va�a kartica mo�e imati 3D hadware akceleraciju podr�anu od XFree %s,
    UPOZORAVAMO VAS DA JE OVO EKSPERIMENTALNA PODR�KA I MO�E ZAMRZNUTI VA�E RA�UNALO.

en: Xpmac (installation display driver)
hr: Xpmac (instalacijski zaslonski upravlja�ki program)

en: Custom
hr: Prilago�eno

en: Resolution
hr: Rezolucija

en: Options
hr: Opcije

en: Ok
hr: U redu

en: Quit
hr: Zavr�i

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
hr: Zadr�i promjene?
    Trenutna postava je:
    
    %s

en: Choose a monitor
hr: Odaberite monitor

en: Generic
hr: Generi�ki

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
hr: Dva kriti�na parametra su vertikalna vrijednost osvje�avanja, koja je vrijednost
    u kojoj se cijeli zaslon osvje�ava, i najva�nije horizontalna
    vrijednost osvje�avanja koja ja vrijednost u kojoj se svaka linija prikazuje.
    
    JAKO JE VA�NO da ne specifirate tip monitora kod kojega je raspon osvje�avanja
    ve�i od mogu�nosti va�eg monitora jer mo�ete o�tetiti va� monitor.
     Ukoliko ste u nedoumici, izaberite konzervativne postavke.

en: Horizontal refresh rate
hr: Horizontalna vrijednost osvje�avanja

en: Vertical refresh rate
hr: Vertikalna vrijednost osvje�avanja

en: 256 colors (8 bits)
hr: 256 boja (8 bita)

en: 32 thousand colors (15 bits)
hr: 32 tisu�a boja (15 bita)

en: 65 thousand colors (16 bits)
hr: 65 tisu�a boja (16 bita)

en: 16 million colors (24 bits)
hr: 16 milijuna boja (24 bita)

en: 4 billion colors (32 bits)
hr: 4 milijarde boja (32 bita)

en: Resolutions
hr: Rezolucije

en: Choose the resolution and the color depth
hr: Odaberite rezoluciju  i color depth

en: Graphics card: %s
hr: Grafi�ka kartica: %s

en: Cancel
hr: Odustani

en: Test of the configuration
hr: Isku�aj postavu

en: Do you want to test the configuration?
hr: Da li �elite isku�ati postavu ?

en: Keyboard layout: %s
hr: Raspored tipkovnice: %s

en: Mouse type: %s
hr: Vrsta mi�a: %s

en: Mouse device: %s
hr: Ure�aj mi�a: %s

en: Monitor HorizSync: %s
hr: Horizontalna Sinkronizacija Monitora: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
hr: Vertikalno Osvje�enje Monitora: %s

en: Graphics card: %s
hr: Grafi�ka kartica: %s

en: Graphics memory: %s kB
hr: Grafi�ka memorija: %s kB

en: Color depth: %s
hr: Dubina boje: %s

en: Resolution: %s
hr: Rezolucija: %s

en: XFree86 server: %s
hr: XFree86 poslu�itelj: %s

en: XFree86 driver: %s
hr: XFree86 upravlja�ki program: %s

en: Graphical interface at startup
hr: X kod pokretanja sustava

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
hr: Mogu podesiti da se X podigne automatski kod podizanja sustava.
    Da li �elite da se X automatski pokre�e?

en: First sector of boot partition
hr: Prvi sektor boot particije

en: First sector of drive (MBR)
hr: Prvi sektor pogona (MBR)

en: SILO Installation
hr: SILO instalacija

en: Where do you want to install the bootloader?
hr: Gdje �elite instalirati bootloader?

en: LILO/grub Installation
hr: LILO/grub instalacija

en: LILO with text menu
hr: LILO sa tekstualnim menijem

en: LILO with graphical menu
hr: LILO sa grafi�kim menijem

en: Boot from DOS/Windows (loadlin)
hr: Podizanje sa DOS/Windows-a (loadlin)

en: Bootloader main options
hr: Glavne postavke bootloadera

en: Bootloader to use
hr: Koristiti Bootloader

en: Bootloader installation
hr: Bootloader instalacija

en: Boot device
hr: Boot ure�aj

en: Compact
hr: Zbijeno

en: compact
hr: zbijeno

en: Video mode
hr: Video mod

en: Delay before booting default image
hr: Odgoda prije bootiranja uobi�ajenog imagea

en: Password
hr: Lozinka

en: Password (again)
hr: Lozinka (provjera)

en: Restrict command line options
hr: Ograni�ene opcije na komandnoj liniji

en: restrict
hr: ograni�i

en: Clean /tmp at each boot
hr: O�isti /tmp na svakom podizanju

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
hr: Precizna veli�ina RAMa (prona�eno %d MB)

en: Enable multi profiles
hr: Omogu�i vi�e obrazaca

en: Give the ram size in MB
hr: Upi�ite veli�inu RAM u Mb

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
hr: Postavka ``Ograni�ene opcije na komandnoj liniji'' nema svrhe ako ne unesete lozinku

en: Please try again
hr: Molim poku�ajte ponovo

en: The passwords do not match
hr: Lozinke se ne podudaraju

en: Init Message
hr: Init poruka

en: Open Firmware Delay
hr: Pauza Otvorenog Firmware-a

en: Kernel Boot Timeout
hr: Vrijeme �ekanja podizanja kernela

en: Enable CD Boot?
hr: Omogu�i CD podizanje?

en: Enable OF Boot?
hr: Omogu�i podizanje?

en: Default OS?
hr: Uobi�ajeni OS?

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
hr: Odlu�ili ste instalirati bootloader na particiju.
    To podrazumijeva da ve� imate bootloader na tvrdom disku sa kojeg podi�ete
    sustav (npr. System Commander).
    
    Sa kojeg diska �elite podizati?

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can add some more or change the existing ones.
hr: Ovo su trenutni zapisi.
    Mo�ete dodati jo� koji ili urediti postoje�i.

en: Add
hr: Dodaj

en: Done
hr: Gotov

en: Modify
hr: Promjeni

en: Which type of entry do you want to add?
hr: Kakvu vrstu zapisa �elite dodati

en: Other OS (SunOS...)
hr: Drugi OS (SunOS...)

en: Other OS (MacOS...)
hr: Drugi OS (MacOS...)

en: Other OS (windows...)
hr: Drugi OS (Windows...)

en: Image
hr: Slika (image)

en: Append
hr: Dodaj na kraj

en: Read-write
hr: �itaj-pi�i

en: Table
hr: Tablica

en: Unsafe
hr: Nesigurno

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Uobi�ajeno

en: Initrd-size
hr: Initrd-veli�ina

en: NoVideo
hr: NemaVidea

en: Remove entry
hr: Ukloni zapis

en: Empty label not allowed
hr: Prazna oznaka nije dozvoljena

en: You must specify a kernel image
hr: Morate odrediti sliku kernela

en: You must specify a root partition
hr: Morate odrediti root particiju

en: This label is already used
hr: Ova oznaka ve� postoji

en: Found %s %s interfaces
hr: Prona�ao sam %s %s me�usklopova

en: Do you have another one?
hr: Da li imate jo� koji?

en: Do you have any %s interfaces?
hr: Da li imate %s me�usklopova?

en: No
hr: Ne

en: Yes
hr: Da

en: See hardware info
hr: Poka�i info o hardveru

note: -PO: the first %s is the card type (scsi, network, sound,...) -PO: the second is the vendor+model name
en: Installing driver for %s card %s
hr: Instaliram upravlja�ki program %s za karticu %s

en: (module %s)
hr: (modul %s)

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
hr: Sada mo�ete unijeti postavke za modul %s.
    Postavke su formata ``ime=vrijednost ime2=vrijednost2...''.
    Na primjer, ``io=0x300 irq=7''

en: Module options:
hr: Postavke modula:

note: -PO: the %s is the driver type (scsi, network, sound,...)
en: Which %s driver should I try?
hr: Koji %s upravlja�ki program �elite isprobati?

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
hr: U nekim slu�ajevima, %s upravlja�ki program treba dodatne informacije da bi radio
    ispravno, iako normalno radi i bez toga. Da li �elite specifirati te dodatne
    opcije za njega ili �elite dozvoliti upravlja�kom programu da isproba va�e
    ra�unalo za informacije koje treba? Ponekad, isprobavanje mo�e zamrznuti
    va�e ra�unlo, ali ne bi trebalo izazvati nikakvu �tetu.

en: Autoprobe
hr: Auto. ispitaj

en: Specify options
hr: Odredi postavke

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
hr: U�itavanje modula %s nije uspjelo.
    Da li �elite poku�ati ponovo sa drugim parametrima?

en: access to X programs
hr: pristup X programima

en: access to rpm tools
hr: pristup rpm alatima

en: allow "su"
hr: dozvoli "su"

en: access to administrative files
hr: pristup administracijskim datotekama

en: (already added %s)
hr: (ve� postoji %s)

en: This password is too simple
hr: Lozinka je prejednostavna

en: Please give a user name
hr: Molim dajte korisniku korisni�ko ime

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
hr: Korisni�ko ime mo�e sadr�avati samo mala slova, brojeve, `-' i `_'

en: This user name is already added
hr: Ovaj korisnik ve� postoji

en: Add user
hr: Dodaj korisnika

en: Enter a user
    %s
hr: Unesite korisnika
    %s

en: Accept user
hr: Prihvati korisnika

en: Real name
hr: Puno ime

en: User name
hr: Korisni�ko ime

en: Shell
hr: Ljuska

en: Icon
hr: Ikona

en: Autologin
hr: Auto-prijava

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
    Do you want to use this feature?
hr: Mogu podesiti da se va�e ra�unalo automatski prijavi kao jedan korisnik.
    Da li �elite koristiti tu pogodnost?

en: Choose the default user:
hr: Izaberite uobi�ajenog korisnika:

en: Choose the window manager to run:
hr: Izaberite prozorski upravitelj koji �elite pokrenuti:

en: Please choose a language to use.
hr: Molim izaberite jezik koji �elite koristiti.

en: Mandrake Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
hr: Mo�ete izabrati druge jezike koji �e biti dostupni nakon instalacije

en: All
hr: Sve

en: Allow all users
hr: Dozvoli svim korisnicima

en: No sharing
hr: Nema dijeljenja

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
hr: Paket %s treba instalirati. Da li ga �elite instalirati?

en: You can export using NFS or Samba. Please select which you'd like to use.
hr: Mo�ete izvesti koriste�i NFS ili Sambu. Koji od njih �elite

en: Mandatory package %s is missing
hr: Nu�ni paket %s nedostaje

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
hr: Da li �elite dozvoliti korisnicima da izvezu neke direktorije u njihivompolaznom direktoriju?
    Dozvoljavanjem navedenoga �ete dozvoliti korisnicima da jednostavno kliknuna "Dijeljenje"
     u konqueroru i nautilusu.
    
    "Proizvoljno" �e omogu�iti dozvoljavanje po korisniku.

en: Launch userdrake
hr: Pokreni userdrake

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user in this group.
hr: Dijeljenje po korisniku koristi grupu "fileshare". 
    Mo�ete koristiti userdrake za dodavanje korisnika u navedenu grupu.

en: Welcome To Crackers
hr: Dobrodo�li Crackeri

en: Poor
hr: Slab

en: Standard
hr: Standardno

en: High
hr: Visok

en: Higher
hr: Vi�i

en: Paranoid
hr: Paranoidan

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive: it must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
hr: Ova razina se treba koristiti sa pa�njom. Ona �ini va� sustav mnogo lak�im za kori�tenje,
    ali vrlo osjetljiv: ne smije biti kori�ten za ra�unala koja su povezana u mre�i ili na Internet. Naime, nema lozinke za pristup.

en: Password are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
hr: Lozinke su sada uklju�ene me�utim jo� ne preporu�am kori�tenje ovog ra�unala u mre�nom okoli�u.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
hr: Ovo je standardna sigurnosna razina preporu�ena za ra�unala koja �e biti kori�tena za spajanje na Internet kao klijent.

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
hr: Ve� postoje neka ograni�enja i vi�e automatskih provjera se pokre�e svake no�i.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
hr: Sa ovom sigurnosnom razinom, kori�tenje ovog sustava kao poslu�itelj postaje mogu�e.
    Sigurnost je sada toliko visoka da se sustav mo�e koristiti kao poslu�itelj
    koji prima zahtjeve od mnogo klijenata. Upozorenje: ako je va�e ra�unalo samo klijent na Internetu, bolje da izaberete ni�u razinu.

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
hr: Temeljeno na prija�njoj razini, ali je sustav potpuno zatvoren.
    Sigurnosne zna�ajke su na maksimumu.

en: Security level
hr: Sigurnosna razina

en: Use libsafe for servers
hr: Koristi libsafe za poslu�itelje

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
hr: Biblioteka koja �titi od prekora�enja spremnika i format string napada.

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit)
en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system in the list above or
    wait %d seconds for default boot.
hr: Dobro dosli u %s izbornik operativnih sustava!
    
    Izaberite operativni sustav u popisu iznad ili
    pri�ekajte %d sekundi za uobi�ajeno podizanje.

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
hr: Dobro dosli u GRUB izbornik operativnih sustava!

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
hr: Za mijenjanje izabranog sustava pritisnite tipke %c i %c.

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
hr: Pritisnite ENTER za bootiranje izabranog OS, 'e' za promjenu

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
hr: naredbe prije bootiranja ili 'c' za komandnu liniju.

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
hr: Osvjetljeni zapis biti �e bootiran automatski za %d sekundi.

en: not enough room in /boot
hr: nema dovoljno mjesta u /boot

note: -PO: "Desktop" and "Start Menu" are the name of the directories found in c:\windows -PO: so you may need to put them in English or in a different language if MS-windows doesn't exist in your language
en: Desktop
hr: Radna povr�ina

en: You can't install the bootloader on a %s partition
hr: Ne mo�ete instalirati bootloader na %s particiju

en: no help implemented yet.
hr: nema jo� implementirane pomo�i.

en: Boot Style Configuration
hr: Postava Stila Podizanja

en: /_File
hr: /_Datoteka

en: /File/_Quit
hr: /Datoteka/_Izlaz

en: NewStyle Categorizing Monitor
hr: Novi stil kategoriziranja Monitora

en: NewStyle Monitor
hr: NoviStil Monitora

en: Traditional Monitor
hr: Tradicionalni Monitor

en: Traditional Gtk+ Monitor
hr: Tradicionalni Gtk+ Monitor

en: Launch Aurora at boot time
hr: Pokreni Auroru pri podizanju

en: Lilo/grub mode
hr: Lilo/grub mod

en: Yaboot mode
hr: Yaboot mod

en: Error
hr: Gre�ka

en: You are currently using %s as your boot manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
hr: Trenutno koristite %s kao Upravitelj Boot-a.
    Pritisnite na Podesi za pokretanje �arobnjaka za postavljanje.

en: Configure
hr: Podesi

en: System mode
hr: Sistemski mod

en: Launch the graphical environment when your system starts
hr: Pokreni X-Window sustav pri podizanju

en: No, I don't want autologin
hr: Ne, ne �elim automatsko prijavljivanje

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
hr: Da, �elim automatsko prijavljivanje sa ovim korisnikom i okru�jem

en: OK
hr: U redu

en: can not open /etc/inittab for reading: %s
hr: ne mogu otvoriti /etc/inittab za �itanje: %s

en: %d minutes
hr: %d minuta

en: 1 minute
hr: 1 minuta

en: %d seconds
hr: %d sekundi

en: Can't make screenshots before partitioning
hr: Ne mogu napraviti screenshotove prije particioniranja

en: Screenshots will be available after install in %s
hr: Screenshotovi �e biti raspolo�ivi poslije instalaciju u %s

en: France
hr: Francuska

en: Costa Rica
hr: Kosta Rika

en: Belgium
hr: Belgija

en: Czech Republic
hr: �e�ka Republika

en: Germany
hr: Njema�ka

en: Greece
hr: Gr�ka

en: Norway
hr: Norve�ka

en: Sweden
hr: �vedska

en: Netherlands
hr: Nizozemska

en: Italy
hr: Italija

en: Austria
hr: Austrija

en: United States
hr: Sjedinjene Ameri�ke Dr�ave

en: Unmount
hr: Demontiraj

en: Mount
hr: Montiraj

en: Server
hr: Poslu�itelj

en: Mount point
hr: To�ka montiranja

en: Mount point:
hr: Mjesto montiranja:

en: Options: %s
hr: Opcije: %s

en: Please make a backup of your data first
hr: Prvo napravite backup podataka

en: Read carefully!
hr: Pro�itajte pa�ljivo!

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
hr: Ukoliko �elite koristiti aboot morate ostaviti dovoljno mjesta (npr. 2048 sektora) na
    po�etku diska

en: Wizard
hr: �arobnjak

en: Choose action
hr: Izaberite akciju

en: You have one big FAT partition
    (generally used by MicroSoft Dos/Windows).
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
hr: Va� sustav sadr�i samo jednu veliku particiju.
    (Microsoft DOS/Windows obi�no koristi jednu particiju).
    Preporu�am da promijenite veli�inu particije
    (kliknite prvo na particiju te onda na "Promijeni veli�inu")

en: Please click on a partition
hr: Molim kliknite na particiju

en: Details
hr: Detalji

en: Empty
hr: Prazno

en: Other
hr: Ostali

en: Filesystem types:
hr: Vrste datote�nih sustava:

en: Create
hr: Napravi

en: Type
hr: Vrsta

en: Use ``%s'' instead
hr: Umjesto toga koristi ``%s''

en: Delete
hr: Obri�i

en: Use ``Unmount'' first
hr: Prvo pritisnite ``Demontiraj''

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
hr: Nakon mijenjanja tipa particije %s svi podaci na ovoj particiji biti �e obrisani

en: Choose a partition
hr: Izaberite particiju

en: Choose another partition
hr: Izaberite drugu particiju

en: Exit
hr: Izlaz

en: Toggle to expert mode
hr: Normalno > Ekspert

en: Toggle to normal mode
hr: Prebaci u normalni mod

en: Undo
hr: Vrati

en: Continue anyway?
hr: Da ipak nastavim?

en: Quit without saving
hr: Da zavr�im bez spremanja

en: Quit without writing the partition table?
hr: Da zavr�im bez zapisivanje particijske tablice?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
hr: Da li �elite spremiti /etc/fstab promjene?

en: Auto allocate
hr: Raspodijeli automatski

en: Clear all
hr: O�isti sve

en: More
hr: Vi�e

en: Hard drive information
hr: Hard disk informacije

en: All primary partitions are used
hr: Sve primarne particije su iskori�tene

en: I can't add any more partition
hr: Ne mogu dodati niti jednu dodatnu particiju

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
hr: Ako �elite dodati jo� koju particiju molim obri�ite jednu od particija kako bi
    mogli stvoriti jednu extended particiju.

en: Save partition table
hr: Spremi particijsku tabelu

en: Restore partition table
hr: Vrati particijsku tabelu

en: Rescue partition table
hr: Spasi particijsku tabelu

en: Reload partition table
hr: Ponovno u�itaj particijsku tabelu

en: Removable media automounting
hr: Automatsko montiranje prenosivog medija

en: Select file
hr: Odaberite datoteku

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
hr: Backup particijske tablice nema istu veli�inu
    Da ipak nastavim?

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
hr: Umetnite disketu u pogon
    Svi podaci na disketi biti �e izbrisani

en: Trying to rescue partition table
hr: Poku�avam spasiti particijsku tablicu

en: Detailed information
hr: Detaljne informacije

en: Resize
hr: Promijeni veli�inu

en: Move
hr: Premjesti

en: Format
hr: Formatiraj

en: Add to RAID
hr: Dodaj RAID-u

en: Add to LVM
hr: Dodaj LVM-u

en: Remove from RAID
hr: Ukloni sa RAID-a

en: Remove from LVM
hr: Ukloni sa LVM-a

en: Modify RAID
hr: Promijeni RAID

en: Use for loopback
hr: Koristi za loopback

en: Create a new partition
hr: Stvori novu particiju

en: Start sector:
hr: Po�etni sektor:

en: Size in MB:
hr: Veli�ina u MB:

en: Filesystem type:
hr: Vrsta datote�nog sustava:

en: Preference:
hr: Postavke:

en: Remove the loopback file?
hr: Ukloniti loopback datoteku?

en: Change partition type
hr: Mijenjam tip particije

en: Which filesystem do you want?
hr: Koji datote�ni sustav �elite?

en: Switching from ext2 to ext3
hr: Mijenjam iz ext2 u ext3

en: Where do you want to mount loopback file %s?
hr: Gdje �elite montirati loopback datoteku %s?

en: Where do you want to mount device %s?
hr: Gdje �elite montirati ure�aj %s?

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
hr: Ne mogu maknuti to�ku za montiranje zato �to se ova particija koristi za loop back.
    Uklonite loopback prvo

en: Computing FAT filesystem bounds
hr: Izra�unavam granice fat datote�nog sustava

en: Resizing
hr: Mijenjam veli�inu

en: This partition is not resizeable
hr: Ova particija nije promjenjiva u veli�ini

en: All data on this partition should be backed-up
hr: Preporu�am da prvo backupirate sve podatke s ove particije

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
hr: Nakon mijenjanja veli�ine particije %s svi podaci na ovoj particiji biti �e izgubljeni

en: Choose the new size
hr: Odaberite novu veli�inu

en: New size in MB:
hr: Nova veli�ina u MB:

en: Which disk do you want to move it to?
hr: Na koji disk se �elite premjestiti?

en: Sector
hr: Sektor

en: Which sector do you want to move it to?
hr: Na koji se sektor �elite premjestiti?

en: Moving
hr: Premje�tam

en: Moving partition...
hr: Premje�tam particiju...

en: Choose an existing RAID to add to
hr: Izaberite postoje�i RAID na koji �elite dodati

en: new
hr: novi

en: Choose an existing LVM to add to
hr: Izaberite postoje�i LVM na koji �elite dodati

en: LVM name?
hr: LVM ime?

en: This partition can't be used for loopback
hr: Ova particija se ne mo�e koristiti za loopback

en: Loopback file name:
hr: Ime loopback datoteke:

en: Give a file name
hr: Dajte ime datoteke

en: File already used by another loopback, choose another one
hr: Datoteku koristi neki drugi loopback. Molim izaberite neku drugu datoteku

en: File already exists. Use it?
hr: Datoteka ve� postoji. Da li da nju upotrijebim?

en: Mount options
hr: Opcije montiranja

en: Various
hr: Razno

en: device
hr: ure�aj

en: level
hr: razina

en: chunk size
hr: chunk veli�ina

en: Be careful: this operation is dangerous.
hr: Budite oprezni: ova operacija je opasna

en: What type of partitioning?
hr: Kakav tip particioniranja?

en: Sorry I won't accept to create /boot so far onto the drive (on a cylinder > 1024).
    Either you use LILO and it won't work, or you don't use LILO and you don't need /boot
hr: �alim me�utim ne mogu napraviti /boot toliko daleko na disku
    (cilindar > 1024).
    Imate dvije opcije ili �ete koristiti LILO pa ne�e raditi ili ne�ete
    koristiti LILO pa vam /boot ne�e ni trebati.

en: The partition you've selected to add as root (/) is physically located beyond
    the 1024th cylinder of the hard drive, and you have no /boot partition.
    If you plan to use the LILO boot manager, be careful to add a /boot partition
hr: Particiju koju ste odabrali kao root (/) je fizi�ki locirana poslije 1024-tog cilindra va�eg hard diska, a nemate /boot particiju.
    Ukoliko planirate koristiti LILO boot menad�er, budite pa�ljivi da dodate/boot particiju

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    So be careful to add a /boot partition
hr: Izabrali ste softwaresku RAID particiju kao root (/).
    Nema bootloader-a koji je u mogu�nosti to podr�ati bez /boot particije.
    Zato budite pa�ljivi da dodate /boot particiju

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
hr: Particijska tablica pogona %s �e sada biti zapisana na disk!

en: You'll need to reboot before the modification can take place
hr: Trebate ponovo pokrenuti sustav prije nego promjene postanu aktivne

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
hr: Nakon formatiranja particije %s svi podaci na ovoj particiji biti �e obrisani

en: Formatting
hr: Formatiram

en: Formatting loopback file %s
hr: Formatiram loopback datoteku %s

en: Formatting partition %s
hr: Formatiram particiju %s

en: Hide files
hr: Sakrij datoteku

en: Move files to the new partition
hr: Premijesti datoteku na novu particiju

en: Directory %s already contains data
    (%s)
hr: Direktorij %s ve� sadr�i neke podatke
    (%s)

en: Moving files to the new partition
hr: Premije�team datoteke na novu particiju

en: Copying %s
hr: Kopiram %s

en: Removing %s
hr: Uklanjam %s

en: partition %s is now known as %s
hr: particija %s je sada poznata kao %s

en: Device:
hr: Ure�aj:

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
hr: DOS ure�aj slovo: %s (naga�anje)

en: Type:
hr: Vrsta:

en: Name:
hr: Ime:

en: Start: sector %s
hr: Po�etak: sektor %s

en: Size: %s
hr: Veli�ina: %s

en: , %s sectors
hr: , %s sektora

en: Cylinder %d to %d
hr: Cilindar %d do %d

en: Formatted
hr: Formatiran

en: Not formatted
hr: Nije formatiran

en: Mounted
hr: Montiran

en: Loopback file(s):
       %s
hr: Loopback datoteka(e):
       %s

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
hr: Podrazumijevana boot particija
      (za MS-DOS boot, ne za LILO)

en: Level %s
hr: Razina %s

en: Chunk size %s
hr: Chunk veli�ina %s

en: RAID-disks %s
hr: RAID-diskovi %s

en: Loopback file name: %s
hr: Ime loopback datoteke: %s

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition, you should
    probably leave it alone.
hr: 
    �anse su, da je ova particija
    ustvari particija upravlja�kog programa, vjerojatno
    biste ju trebali ostaviti.

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
hr: 
    Ova specijalna bootstrap
    particija je za
    dvostruko-podizanje (dual-boot) va�eg sustava.

en: Size: %s
hr: Veli�ina: %s

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
hr: Geometrija: %s cilindara, %s glava, %s sektora

en: LVM-disks %s
hr: LVM-diskovi %s

en: Partition table type: %s
hr: Vrsta particijske tabele: %s

en: Filesystem encryption key
hr: Klju� enkriptiranja datote�nog sustava

en: Choose your filesystem encryption key
hr: Izaberite va� klju� za enkriptiranje datote�nog sustava

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
hr: Upisani enkripcijski klju� je prejednostavan (mora biti dug najmanje %d znakova)

en: The encryption keys do not match
hr: Enkripcijski klju�evi se ne sla�u

en: Encryption key
hr: Enkripcijski klju�

en: Encryption key (again)
hr: Enkripcijski klju� (ponovno)

en: Change type
hr: Promijeni tip

en: Please click on a medium
hr: Molim kliknite na medij

en: Search servers
hr: Poslu�itelji za pretra�ivanje

en: %s formatting of %s failed
hr: %s formatiranje %s nije uspjelo

en: I don't know how to format %s in type %s
hr: ne znam kako formatirati %s kao vrstu %s

en: mounting partition %s in directory %s failed
hr: montiranje particije %s u direktorij %s neuspje�no

en: error unmounting %s: %s
hr: gre�ka kod demontiranja %s: %s

en: simple
hr: jednostavno

en: with /usr
hr: sa /usr

en: server
hr: poslu�itelj

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
hr: JFS se ne mo�e koristiti na particijama koje su manje od 16 MB

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
hr: ReiserFS se ne mo�e koristiti na particijama koje su manje od 32 MB

en: Mount points must begin with a leading /
hr: Mjesto montiranja mora po�eti sa /

en: There is already a partition with mount point %s
hr: Ve� postoji particija sa mjestom montiranja %s

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
hr: Ne mo�ete koristiti LVM logi�ki prostor za mjesto montiranja %s

en: This directory should remain within the root filesystem
hr: Ovaj direktorij bi trebao ostati unutar root datote�nog sustava

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
hr: Ne mo�ete koristiti enkriptirani datote�ni sustav za to�ku montiranja %s

en: Not enough free space for auto-allocating
hr: Nema dovoljno slobodnog prostora za auto-alokaciju

en: Nothing to do
hr: Nema ni�ta za uraditi

en: Error opening %s for writing: %s
hr: Gre�ka prilikom otvaranja %s za pisanje: %s

en: Help
hr: Pomo�

en: Please Wait... Applying the configuration
hr: Molimo pri�ekajte... Primjenjujem konfiguraciju

en: Please wait
hr: Molim pri�ekajte

en: Description
hr: Opis

en: /_Help
hr: /_Pomo�

en: GNU/Linux is a multiuser system, and this means that each user can have his
    own preferences, his own files and so on. You can read the ``User Guide''
    to learn more this concept. But unlike "root", which is the
    administrator, the users you add here will not be entitled to change
    anything except their own files and their own configurations. You will have
    to create at least one regular user for yourself. That account is where you
    should log in for routine use. Although it is very practical to log in as
    "root" everyday, it may also be very dangerous! The slightest mistake
    could mean that your system would not work any more. If you make a serious
    mistake as a regular user, you may only lose some information, but not the
    entire system.
    
    First, you have to enter your real name. This is not mandatory, of course
    -- as you can actually enter whatever you want. DrakX will then take the
    first word you have entered in the box and will bring it over to the "User
    name". This is the name this particular user will use to log onto the
    system. You can change it. You then have to enter a password here. A
    non-privileged (regular) user's password is not as crucial as the "root"
    one from a security point of view, but that is no reason to neglect it:
    after all, your files are at risk.
    
    If you click on "Accept user", you can then add as many as you want. Add
    a user for each one of the people meant to use that computer. When you are
    finish adding all the users you want, select "Done".
    
    Clicking the "Advanced" button allows you to change the default "shell"
    for that user (bash by default).
    
    When you are finished adding all users, you will be proposed to choose a
    user which can automatically log into the system when the computer boots
    up. If you are interested in that feature (and do not care much about local
    security), choose the desired user and window manager, then click "Yes".
    If you are not interested in this feature, click "No".
hr: GNU/Linux je vi�ekorisni�ki sustav, i to zna�i da svaki korisnik mo�e imati
    vlastita pode�enja, vlastite datoteke itd. Mo�ete pro�itati ``User Guide''
    da nau�ite vi�e. Za razliku od "root"-a, koji je administrator, korisnici
    koje �ete dodati ovdje ne�e imati ovla�tenja za mijenjanje ni�ega osim vlastitih
    datoteka ili vlastitih postavki. Morati �ete napraviti najmanje jednog normalnog
    korisnika za vas. Taj ra�un �ete koristiti za prijavljivanje za rutinsko
    kori�tenje. Iako je vrlo prakti�no se prijaviti kao "root" svaki dan,
    to mo�e biti vrlo opasno! Najmanja pogre�ka mo�e zna�iti da va� sustav
    ne�e vi�e mo�i raditi. Ako napravite ozbiljnu gre�ku kao normalan korisnik,
    mo�ete izgubiti samo neke informacije, ali ne cijeli sustav.
    
    Prvo, morate unijeti va�e pravo ime. Ono nije obvezno, naravno
    mo�ete ustvari unijeti �to god �elite. DrakX �e tada uzeti prvu rije� koju
    ste unijeli u to polje i prenijeti je u "Korisni�ko ime". To je ime kojim �e 
    se taj konkretni korisnik prijavljivati u sustav. Mo�ete ga mijenjati. Tada 
    morate ovdje upisati lozinku. Sa gledi�ta sigurnosti, lozinka neprivilegiranog 
    (obi�nog) korisnika nije toliko va�na kao "root" lozinka, ali je ne treba zbog
    toga zanemarivati: naposlijetku, radi se o va�im datotekama.
    
    Ako pritisnete "Prihvati korisnika", mo�ete ih dodati koliko �elite. Dodajte
    korisnika za svakog prijatelja: oca ili sestru, npr. Kada ste dodali sve korisnike
    koje ste �eljeli, stisnite "Zavr�i".
    
    Pritiskanjem na "Napredno" mo�ete promijeniti predodre�enu "ljusku" za tog
    korisnika (bash je predodre�en).

en: Listed above are the existing Linux partitions detected on your hard drive.
    You can keep the choices made by the wizard, they are good for most common
    installations. If you make any changes, you must at least define a root
    partition ("/"). Do not choose too small a partition or you will not be
    able to install enough software. If you want to store your data on a
    separate partition, you will also need to create a "/home" partition
    (only possible if you have more than one Linux partition available).
    
    Each partition is listed as follows: "Name", "Capacity".
    
    "Name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard drive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". For IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
hr: Gore su popisane postoje�e Linux particije prona�ene na
    va�em hard disku. Mo�ete zadr�ati izbore napravljene od strane �arobnjaka, one su dobre za
    uobi�ajenu upotrebu. Ukoliko promjenite izbore, morate barem definirati root
    particiju ("/"). Nemojte izabrati premalu particiju jer ne�ete mo�i 
    instalirati dovoljno software-a. Ako �elite spremati va�e podatke na posebnoj particiji,
    trebate tako�er izabrati "/home" (jedino mogu�e ako imate vi�e od jedne
    raspolo�ive Linux particije).
    
    
    Za informaciju, svaka particija je popisana kako slijedi: "Ime", "Kapacitet".
    
    
    "Ime" je kodirano kako slijedi: "tip hard diska", "broj hard diska",
    "broj particije" (naprimjer, "hda1").
    
    
    "Tip hard diska" je "hd" ukoliko je hard disk - IDE hard disk i "sd"
    ukoliko je on SCSI hard disk.
    
    
    "Broj hard diska" je uvijek slovo poslije "hd" ili "sd". Sa IDE hard diskovima:
    
     * "a" zna�i "master hard disk na primarnom IDE kontroleru";
    
     * "b" zna�i "slave hard disk na primarnom IDE kontroleru";
    
     * "c" zna�i "master hard disk na sekundarnom IDE kontroleru";
    
     * "d" zna�i "slave hard disk na sekundarnom IDE kontroleru".
    
    
    Sa SCSI hard diskovima, "a" zna�i "primarni hard disk", "b" zna�i "sekundarni hard disk", itd...

en: The Mandrake Linux installation is spread out over several CD-ROMs. DrakX
    knows if a selected package is located on another CD-ROM and will eject the
    current CD and ask you to insert a different one as required.
hr: Mandrake Linux instalacija je pro�irena na nekoliko CDROMova. DrakX
    zna ukoliko se odabrani paket nalazi na drugom CDROMu i izbaciti �e
    trenutni CD i pitati vas da ubacite drugi koji je potreban.

en: It is now time to specify which programs you wish to install on your
    system. There are thousands of packages available for Mandrake Linux, and
    you are not supposed to know them all by heart.
    
    If you are performing a standard installation from a CD-ROM, you will first
    be asked to specify the CDs you currently have (in Expert mode only). Check
    the CD labels and highlight the boxes corresponding to the CDs you have
    available for installation. Click "OK" when you are ready to continue.
    
    Packages are sorted in groups corresponding to a particular use of your
    machine. The groups themselves are sorted into four sections:
    
     * "Workstation": if you plan to use your machine as a workstation,
    select one or more of the corresponding groups;
    
     * "Development": if your machine is to be used for programming, choose
    the desired group(s);
    
     * "Server": if your machine is intended to be a server, you will be able
    to select which of the most common services you wish to install on your
    machine;
    
     * "Graphical Environment": finally, this is where you will choose your
    preferred graphical environment. At least one must be selected if you want
    to have a graphical workstation!
    
    Moving the mouse cursor over a group name will display a short explanatory
    text about that group. If you unselect all groups when performing a regular
    installation (by opposition to an upgrade), a dialog will pop up proposing
    different options for a minimal installation:
    
     * "With X": install the fewest packages possible to have a working
    graphical desktop;
    
     * "With basic documentation": installs the base system plus basic
    utilities and their documentation. This installation is suitable for
    setting up a server;
    
     * "Truly minimal install": will install the strict minimum necessary to
    get a working Linux system, in command line only. This installation is
    about 65Mb large.
    
    You can check the "Individual package selection" box, which is useful if
    you are familiar with the packages being offered or if you want to have
    total control over what will be installed.
    
    If you started the installation in "Upgrade" mode, you can unselect all
    groups to avoid installing any new package. This is useful to repair or
    update an existing system.
hr: Sada treba odrediti koje programe �elite instalirati u svoj sustav. Za Mandrake 
    Linux su dostupne tisu�e paketa, i ne morate ih sve znati na pamet.
    
    Ako pokre�ete standarnu instalaciju sa CD-ROMa, prvo �ete biti upitani da navedete
    CDove koje imate (samo u modu za stru�njake). Provjerite imena CDova i ozna�ite
    ku�ice koje odgovaraju CDovima koje imate. Pritisnite "U redu" kada ste spremni
    nastaviti.
    
    Paketi su podijeljeni po grupama koje odgovaraju odre�enoj svrsi. Grupe su 
    podijeljene u �etiri sekcije:
    
     * "Radna stanica": ako �ete koristiti stroj kao radnu stanicu, izaberite
    jednu ili vi�e odgovaraju�ih grupa;
    
     * "Razvoj": ako �e se Va� stroj koristiti za programiranje, izaberite
    �eljene grupe;
    
     * "Poslu�itelj": ako je Va� stroj odre�en za poslu�itelja, mo�i �ete odabrati
    koje od uobi�ajenih servisa �elite instalirati na njega;
    
     * "Grafi�ko okru�je": naposlijetku, ovdje birate grafi�ko okru�je. Barem jedno
    mora biti odabrano ako �elite imati grafi�ku radnu stanicu!
    
    Pomicanjem pokaziva�a mi�a na ime grupe �e se prikazati kratak opis te grupe. Ako
    nijedna grupa nije odabrana pri normalnoj instalaciji (za razliku od nadogradnje),
    isko�it �e dijalog sa predlo�enim opcijama za minimalnu instalaciju:
    
     * "Sa Xima": instaliranje �to je manje paketa mogu�e za grafi�ko su�elje;
    
     * "Sa osnovnom dokumentacijom": instalira osnovni sustav sa osnovnim pomo�nim
    programima i njihovom dokumentacijom. Ova instalacija je pogodna za namje�tanje
    poslu�itelja;
    
     * "Stvarno malena instalacija": instalirat �e strogi minimum potreban da bi
    imali Linux sustav koji radi, samo u komandnoj liniji. Ova instalacija je velika
    oko 65Mb.
    
    Mo�ete provjeriti "Inividualni odabir paketa", �to je korisno ako ste upoznati
    sa ponu�enim paketima ili ako �elite imati potpunu kontrolu nad instaliranim
    sadr�ajem.
    
    Ako ste pokrenuli instalaciju u "Nadogradnja" na�inu, mo�ete odselektirati sve
    grupe da izbjegnete instaliranje novih paketa. Ovo je korisno za popravljanje
    ili osuvremenjivanje postoje�eg sustava.

en: Finally, depending on whether or not you chose to be able to select
    individual packages, you will be presented a tree containing all packages
    classified by groups and subgroups. While browsing the tree, you can select
    entire groups, subgroups, or individual packages.
    
    Whenever you select a package on the tree, a description appears on the
    right. When your selection is finished, click the "Install" button which
    will then launch the installation process. Depending on the speed of your
    hardware and the number of packages that need to be installed, it may take
    a while to complete the process. An installation time estimate is displayed
    on the screen, to help you gauge if there is sufficient time to enjoy a cup
    of coffee.
    
    !! If a server package has been selected, either intentionally or because
    it was part of a whole group, you will be asked to confirm that you really
    want those servers to be installed. Under Mandrake Linux, any installed
    servers are started by default at boot time. Even if they are safe and have
    no known issues at the time the distribution was shipped, it may happen
    that security holes are discovered after this version of Mandrake Linux was
    finalized. If you do not know what a particular service is supposed to do
    or why it is being installed, then click "No". Clicking "Yes" will
    install the listed services and they will be started automatically by
    default. !!
    
    The "Automatic dependencies" option simply disables the warning dialog
    which appears whenever the installer automatically selects a package. This
    occurs because it has determined that it needs to satisfy a dependency with
    another package in order to successfully complete the installation.
    
    The tiny floppy disk icon at the bottom of the list allows to load the
    package list chosen during a previous installation. Clicking on this icon
    will ask you to insert a floppy disk previously created at the end of
    another installation. See the second tip of the previous step on how to
    create such a floppy disk.
hr: Kona�no, ovisno o tome da li ste izbrali individualne pakete, prikazat �e vam 
    se stablo sa svim paketima podijeljenim u grupe i podgrupe. Pri pregledavanju
    stabla mo�ete izabrati �itave grupe, podgrupe ili pojedine pakete.
    
    Kad god izaberet paket na stablu, na desnoj strani se pojavi opisnik. Kada ste
    zavr�ili odabir, pritisnite "Instaliraj", �ime �ete pokrenuti proces instaliranja.
    Ovisno o brzini ra�unala i broju paketa koji trebaju biti instalirani, proces mo�e
    potrajati. Procjena vremena koje �e biti potrebno da bi se sve instaliralo pi�e
    na ekranu, da vam pomogne procjeniti imate li vremena za �alicu kave.
    
    !! Ako je odabran poslu�iteljski paket, namjerno ili jer je pripadao nekoj grupi,
    bit �ete upitani da potvrdite da li �elite stvarno instalirati te poslu�itelje.
    Kod Mandrake Linuxa, svi instalirani poslu�itelji se pokre�u prilikom podizanja
    sustava. �ak iako su sigurni, bez poznatih problema u vrijeme izlaska distribucije,
    mo�e se dogoditi da se otkriju sigurnosne rupe nakon zgotovljenja ove ina�ice
    Mandrake Linuxa. Ako ne znate �to bi pojedini servis trebao raditi ili za�to 
    se instalira, pritisnite "Ne". Pritiskanjem na "Da"instalirat �e se navedeni
    servisi i pokretat �e se automatski. !!
    
    "Automatske ovisnosti" opcija onemogu�uje upozorenje koje se pojavi kad god 
    instalacija automatski izabere paket. Ovo se de�ava stoga �to je utvrdila da
    treba zadovoljiti ovisnost drugim paketom da bi se uspje�no zavr�ila.
    
    Malena ikona diskete na dnu popisa omogu�uje u�itavanje popisa paketa izabranih
    tijekom neke pro�le instalacije. Pritiskom na nj upitat �e vas da ubacite disketu
    napravljenu na kraju neke druge instalacije. Pogledajte drugi savjet u posljednjem
    koraku stvaranja takve diskete.

en: You are now able to set up your Internet/network connection. If you wish to
    connect your computer to the Internet or to a local network, click "OK".
    The autodetection of network devices and modem will be launched. If this
    detection fails, uncheck the "Use auto-detection" box next time. You may
    also choose not to configure the network, or do it later; in that case,
    simply click the "Cancel" button.
    
    Available connections are: traditional modem, ISDN modem, ADSL connection,
    cable modem, and finally a simple LAN connection (Ethernet).
    
    Here, we will not detail each configuration. Simply make sure that you have
    all the parameters from your Internet Service Provider or system
    administrator.
    
    You can consult the ``Starter Guide'' chapter about Internet connections
    for details about the configuration, or simply wait until your system is
    installed and use the program described there to configure your connection.
    
    If you wish to configure the network later after installation, or if you
    are finished configuring your network connection, click "Cancel".
hr: Predlo�eno Vam je da namjestite Internet/mre�nu vezu. Ako �elite ra�unalo
    povezati s Internetom ili lokalnom mre�om, pristisnite "U redu". Pokrenut �e
    se proces automatskog prepoznavanja mre�nih kartica i modema. Ako ovaj proces
    zaka�e, isklju�ite "Koristi autodetekciju" ku�icu slijede�i put. Mo�ete
    odabrati i da ne namje�tate mre�u, ili da to u�inite kasnije; u tom slu�aju, 
    samo stisnite "Odustani".
    
    Dostupne veze su: obi�ni modem, ISDN modem, ADSL veza, kablovski modem, te
    jednostavna LAN veza (Ethernet).
    
    Ovdje se ne�emo detaljno baviti sa pojedinim konfiguracijama. Samo provjerite da
    li imate sve parametre od va�eg pru�atelja internet usluga ili sustavskog 
    administratora.
    
    Mo�ete pogledati u ``User Guide'', poglavlje o Internet vezama za detalje o 
    postavkama, ili jednostavno sa�ekati da se sustav instalira, pa koristiti
    tamo opisani program da bi namjestili va�u vezu.
    
    Ako �elite namjestiti mre�u kasnije, poslije instalacije, ili ste zavr�ili
    namje�tanje mre�e, stisnite "Odustani".

en: You may now choose which services you wish to start at boot time.
    
    Here are listed all the services available with the current installation.
    Review them carefully and uncheck those which are not always needed at boot
    time.
    
    You can get a short explanatory text about a service by selecting a
    specific service. However, if you are not sure whether a service is useful
    or not, it is safer to leave the default behavior.
    
    !! At this stage, be very careful if you intend to use your machine as a
    server: you will probably not want to start any services which you do not
    need. Please remember that several services can be dangerous if they are
    enabled on a server. In general, select only the services you really need.
    !!
hr: Sada mo�ete izabrati servise koje �elite pokreniti pri podizanju.
    
    Ovdje su predstavljeni svi servisi dostupni sa trenutnom instalacijom.
    Pregledajet ih pa�ljivo i maknite one koje nisu uvijek potrebni prilikom
    podizanja sustava.
    
    Odabiranjem odre�enog servisa dobit �ete kratki opis tog servisa. Me�utim, ako
    niste sigurni je li servis koristan ili ne, sigurnije je ostaviti predodre�eno
    pona�anje.
    
    !! Na ovoj razini obratite pozornost na to da li �ete koristiti stroj kao
    poslu�itelj: vjerojatno ne �elite pokretati neke servise koje ne trebate.
    Prisjetite se da neki servisi mogu biti opasni ako su pokrenuti na poslu�itelju.
    Op�enito, izaberite samo one servise koji vam stvarno trebaju.
    !!

en: GNU/Linux manages time in GMT (Greenwich Mean Time) and translates it in
    local time according to the time zone you selected. It is however possible
    to deactivate this by unselecting "Hardware clock set to GMT" so that the
    hardware clock is the same as the system clock. This is useful when the
    machine is hosting another operating system like Windows.
    
    The "Automatic time synchronization" option will automatically regulate
    the clock by connecting to a remote time server on the Internet. In the
    list that is presented, choose a server located near you. Of course you
    must have a working Internet connection for this feature to work. It will
    actually install on your machine a time server which can be optionally used
    by other machines on your local network.
hr: GNU/Linux upravlja vremenom po GMTu (Greenwich Mean Time) i prevodi ga u
    lokalno vrijeme prema vremenskoj zoni koju ste izabrali. Mogu�e je, dodu�e,
    ovo isklju�iti isklju�ivanjem odabira "Hardverski sat namje�ten na GMT" tako
    da je hardverski sat jednak sustavskom. Ovo je korisno kada se na ra�unalu
    nalazi drugi operacijski sustav, poput Windows.
    
    Opcija "Automatska sinhronizacija vremena" �e automatski pode�avati sat
    tako da �e se povezivati sa vremenskim poslu�iteljem na Internetu. Sa popisa
    izaberite poslu�itelj najbli�e vama. Naravno, morate imati ispravnu vezu sa
    Internetom da bi ovo radilo. Tako�er, instalirat �e vremenski poslu�itelj na
    va�e ra�unalo kojeg, opcionalno, mogu koristiti druga ra�unala u va�oj
    lokalnoj mre�i.

en: X (for X Window System) is the heart of the GNU/Linux graphical interface
    on which all the graphical environments (KDE, GNOME, AfterStep,
    WindowMaker, etc.) bundled with Mandrake Linux rely.
    
    You will be presented the list of available resolutions and color depth
    available for your hardware. Choose the one that best suit your needs (you
    will be able to change that after installation though). When you are
    satisfied with the sample shown in the monitor, click "OK". A window will
    then appear and ask you if you can see it.
    
    If you are doing an "Expert" installation, you will enter the X
    configuration wizard. See the corresponding section of the manual for more
    information about this wizard.
    
    If you can see the message during the test, and answer "Yes", then DrakX
    will proceed to the next step. If you cannot see the message, it simply
    means that the configuration was wrong and the test will automatically end
    after 10 seconds, restoring the screen. Refer then to the video
    configuration section of the user guide for more information on how to
    configure your display.
hr: X (od X Window System) jest srce GNU/Linux grafi�kog su�elja, na kojem po�ivaju
    sva grafi�ka okru�ja (KDE, GNOME, AfterStep, WindowMaker, itd.) koja dolaze sa
    Mandrake Linuxom. Ovdje �e DrakX poku�ati automatski podesiti Xe.
    Jako je rijetko da �e zakazati, osim ako hardver nije vrlo star (ili nov)
    Ako uspije, pokrenut �e Xe automatski sa najboljom mogu�om rezolucijom, ovisno
    o veli�ini monitora. Pojavit �e se prozor s upitom da li ga vidite.
    
    Ako ste pokrenuli "Stru�njak" instalaciju, u�i �ete u �arobnjak za namje�tanje
    Xa. Pogledajte odgovaraju�i odjeljak u priru�niku za vi�e informacija o ovom
    �arobnjaku.
    
    Ako vidite poruku tijekom testa, i odgovorite "Da", onda �e DrakX krenuti
    na slijede�i korak. Ako ne mo�ete vidjeti poruku, to jednostavno zna�i da je
    konfiguracija pogre�na i test �e se automatski zavr�iti nakon 10 sekundi, te
    povratiti ekran.

en: Finally, you will be asked whether you want to see the graphical interface
    at boot. Note this question will be asked even if you chose not to test the
    configuration. Obviously, you want to answer "No" if your machine is to
    act as a server, or if you were not successful in getting the display
    configured.
hr: Kona�no �ete biti pitani da li �elite vidjeti grafi�ko su�elje pri
    dizanju. Primjetite da ovo pitanje �e biti pitano iako ne �elite istestirati
    konfiguraciju. Vjerojatno, �elite odgovoriti sa "Ne" ukoliko �e va�e ra�unalo
    raditi kao poslu�itelj, ili ako niste bili uspje�ni u konfiguriranju va�eg
    zaslona.

en: You now need to choose where you want to install the Mandrake Linux
    operating system on your hard drive. If your hard drive is empty or if an
    existing operating system is using all the available space, you will need
    to partition it. Basically, partitioning a hard drive consists of logically
    dividing it to create space to install your new Mandrake Linux system.
    
    Because the partitioning process' effects are usually irreversible,
    partitioning can be intimidating and stressful if you are an inexperienced
    user. Fortunately, there is a wizard which simplifies this process. Before
    beginning, please consult the manual and take your time.
    
    If you are running the installation in Expert mode, you will enter
    DiskDrake, the Mandrake Linux partitioning tool, which allows you to
    fine-tune your partitions. See the DiskDrake section in the ``Starter
    Guide''. From the installation interface, you can use the wizards as
    described here by clicking the dialog's "Wizard" button.
    
    If partitions have already been defined, either from a previous
    installation or from another partitioning tool, simply select those to
    install your Linux system.
    
    If partitions are not defined, you will need to create them using the
    wizard. Depending on your hard drive configuration, several options are
    available.
    
     * "Use free space": this option will simply lead to an automatic
    partitioning of your blank drive(s). You will not be prompted further;
    
     * "Use existing partition": the wizard has detected one or more existing
    Linux partitions on your hard drive. If you want to use them, choose this
    option. You will then be asked to choose the mount points associated to
    each of the partitions. The legacy mount points are selected by default,
    and you should generally keep them.
    
     * "Use the free space on the Windows partition": if Microsoft Windows is
    installed on your hard drive and takes all the space available on it, you
    have to create free space for Linux data. To do so, you can delete your
    Microsoft Windows partition and data (see ``Erase entire disk'' or ``Expert
    mode'' solutions) or resize your Microsoft Windows partition. Resizing can
    be performed without the loss of any data, provided you previously
    defragment the Windows partition. Backing up your data won't hurt either..
    This solution is recommended if you want to use both Mandrake Linux and
    Microsoft Windows on the same computer.
    
       Before choosing this option, please understand that after this
    procedure, the size of your Microsoft Windows partition will be smaller
    than at the present time. You will have less free space under Microsoft
    Windows to store your data or to install new software;
    
     * "Erase entire disk": if you want to delete all data and all partitions
    present on your hard drive and replace them with your new Mandrake Linux
    system, choose this option. Be careful with this solution because you will
    not be able to revert your choice after you confirm;
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "Remove Windows": this will simply erase everything on the drive and
    begin fresh, partitioning everything from scratch. All data on your disk
    will be lost;
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "Expert mode": choose this option if you want to manually partition
    your hard drive. Be careful -- it is a powerful but dangerous option. You
    can very easily lose all your data. Hence, do not choose this unless you
    know what you are doing. To know how to use the DiskDrake utility used
    here, refer to the section ``Managing Your Partitions'' of the ````Starter
    Guide''''
hr: U ovom trenutku, trebate izabrati gdje �ete instalirati va�
    Mandrake Linux operativni sustav na va�em tvrdom disku. Ukoliko je prazan ili 
    ako postoje�i operativni sustav koristi �itav prostor na disku, trebate ga
    particionirati. Jednostavno, particioniranje hard diska sastoji se od
    logi�kog dijeljenja kako bi napravili prostor za instalaciju va�eg novog
    Mandrake Linux sustava.
    
    Zato �to su posljedice procesa particioniranja obi�no nepovratne,
    particioniranje mo�e biti stra�no i stresno ukoliko ste korisnik bez iskustva.
    Ovaj �arobnjak pojednostavljuje proces. Prije po�etka, molimo konzultirajte
    upute i uzmite vremena koliko vam je potrebno.
    
    Ako ste pokrenuli instalaciju u modu za stru�njake, u�i �ete u DiskDrake,
    Mandrake Linuxov alat za particioniranje, s kojim mo�ete fino pode�avati
    particije. Pogledajte DiskDrake odjeljak u ``User Guide''.
    Iz su�elja instalacije mo�ete koristiti �arobnjake koji su ovdje opisani
    pritiskom na "�arobnjak" dugme.
    
    Ako su particije ve� odre�ene, od prija�nje instalacije, ili nekog drugog
    alata za particioniranje, samo ih izaberite da bi instalirali va� Linux sustav.
    
    Ako particije nisu definirane, morate ih stvoriti kori�tenjem �arobnjaka.
    Ovisno o va�em tvrdom disku, nekoliko opcija je dostupno:
    
     * "Koristi slobodni prostor": ova opcija �e jednostavno automatski
    particionirati va�e prazne diskove. Ne�ete biti vi�e ni�ta priupitani;
    
     * "Kori�tenje postoje�e particije": �arobnjak je detektirao jednu ili vi�e
    postoje�ih Linux particija na va�em hard disku. Ukoliko
    ih �elite zadr�ati, izaberite ovu opciju.
    
     * "Obri�i cijeli disk": ukoliko �elite obrisati sve podatke i sve particije
    koje postoje na va�em hard disku i zamjeniti ih sa
    va�im novim Mandrake Linux sustavom, mo�ete izabrati ovu opciju. Budite
    pa�ljivi sa ovim rje�enjem, ne�ete mo�i
    povratiti va� izbor nakon potvrde.
    
     * "Koristiti slobodan prostor na Windows particiji": ukoliko je Microsoft
    Windows instaliran na va�em hard disku i zauzima
    cjeli raspolo�iv prostor na njemu, trebate napraviti slobodan prostor za
    Linux podatke. Da biste to napravili mo�ete obrisati va�u
    Microsoft Windows particiju i podatke (pogledajte "Brisanje cijelog diska"
    ili "Ekspert mod" rje�enja) ili mijenjati veli�inu va�e
    Microsoft Windows particije. Mijenjanje veli�ine mo�e se obaviti bez
    gubitka bilo kakvih podataka, ako prethodno defragmentirate Windows particiju.
    Ovo rje�enje je preporu�eno ukoliko �elite koristiti zajedno Mandrake Linux
    i Microsoft Windows-e na istom ra�unalu.
    
      Prije izabiranja ovog rje�enja, molimo shvatite da �e veli�ina va�e Microsoft
    Windows partiticije biti manja nego �to je sada. To zna�i da �ete imati
    manje slobodnog prostora pod
    Microsoft Windows-ima za spremanje va�ih podataka ili instaliranje novog software-a.
    
     * "Obi�i Windowse": ovo �e jednostavno obri sati sve na disku i po�eti
    particionirati sve ispo�etka. Svi podaci na disku �e biti izgubljeni;
    
     * "Ekspertni mod": Ukoliko �elite particionirati ru�no va� hard disk, mo�ete
    izabrati ovu opciju. Budite pa�ljivi prije
    izabiranja ovog rje�enja. Vrlo je mo�no, ali i vrlo opasno. Mo�ete
    izgubiti sve va�e podatke vrlo lako. Zato,
    nemojte izabrati ovo rje�enje ukoliko ne znate �to radite.

en: There you are. Installation is now completed and your GNU/Linux system is
    ready to use. Just click "OK" to reboot the system. You can start
    GNU/Linux or Windows, whichever you prefer (if you are dual-booting), as
    soon as the computer has booted up again.
    
    The "Advanced" button (in Expert mode only) shows two more buttons to:
    
     * "generate auto-install floppy": to create an installation floppy disk
    which will automatically perform a whole installation without the help of
    an operator, similar to the installation you just configured.
    
       Note that two different options are available after clicking the button:
    
        * "Replay". This is a partially automated installation as the
    partitioning step (and only this one) remains interactive;
    
        * "Automated". Fully automated installation: the hard disk is
    completely rewritten, all data is lost.
    
       This feature is very handy when installing a great number of similar
    machines. See the Auto install section on our web site;
    
     * "Save packages selection"(*): saves the package selection as done
    previously. Then, when doing another installation, insert the floppy inside
    the drive and run the installation going to the help screen by pressing on
    the [F1] key, and by issuing >>linux defcfg="floppy"<<.
    
    (*) You need a FAT-formatted floppy (to create one under GNU/Linux, type
    "mformat a:")
hr: Eto. Instalacija je zavr�ena i va� GNU/Linux sustav je spreman za kori�tenje.
    Samo pritisnite "U redu" da bi ponovno pokrenuli sustav. Mo�ete pokrenuti
    GNU/Linux ili Windowse, �to god �elite (ako imate dva sustava), �im se
    ra�unalo ponovno podigne.
    
    "Napredno" dugme (samo u modu za stru�njake) �e prikazati jo� dva dugmeta: 
    
     * "napravi disketu za automatsku instalaciju": za stvaranje instalacijske
    diskete koja �e automatski izvr�iti �itavu instalaciju bez pomo�i operatora,
    sli�nu instalaciji koju ste upravo namjestili.
    
       Primjetite da su dvije razli�ite opcije dostupne nakon pritiska na dugme:
    
        * "Replay". Ovo je djelomice automatizirana instalacija, po�to
    particioniranje (i samo to) ostaje interaktivno;
    
        * "Automatska instalacija". Potpuno automatizirana instalacija: tvrdi
    disk se u potpunosti prebrisava, svi podaci se gube.
    
       Ova opcija je dosta korisna pri instaliranju na ve�i broj sli�nih ma�ina.
    Pogledajte odjeljak za automatsku instalaciju na na�em web siteu;
    
     * "Snimi odabir paketa"(*): snima prethodni odabir paketa. Potom, pri drugoj
    instalaciji, stavite disketu u pogon i pokrenite instalaciju odlaskom u
    ekran za pomo� pritiskom na [F1], te zadavanjem >>linux defcfg="floppy"<<
    naredbe.
    
    (*) Trebate FAT formatiranu disketu (da bi je napravili u GNU/Linuxu, napi�ite
    "mformat a:")

en: Any partitions that have been newly defined must be formatted for use
    (formatting means creating a filesystem on it).
    
    At this time, you may wish to reformat some already existing partitions to
    erase any data they contain. If you wish to do that, please select those
    partitions as well.
    
    Please note that it is not necessary to reformat all pre-existing
    partitions. You must reformat the partitions containing the operating
    system (such as "/", "/usr" or "/var") but you do not have to
    reformat partitions containing data that you wish to keep (typically
    "/home").
    
    Please be careful when selecting partitions. After formatting, all data on
    the selected partitions will be deleted and you will not be able to recover
    it.
    
    Click on "OK" when you are ready to format partitions.
    
    Click on "Cancel" if you want to choose another partition for your new
    Mandrake Linux operating system installation.
    
    Click on "Advanced" if you wish to select partitions that will be checked
    for bad blocks on the disk.
hr: Svaka novo definirana particija mora biti
    formatirana za kori�tenje (formatiranje zna�i pravljenje datote�nog sustava).
    
    Trenutno, mo�ete htjeti ponovno formatirati neke ve� postoje�e particije
    kako bi obrisali
    podatke koje one posjeduju. Ukoliko �elite to napraviti,
    izaberite particije koje �elite formatirati.
    
    Primjetite da nije nu�no ponovno formatirati sve ve� postoje�e particije.
    Morate ponovno formatirati particije koje sadr�e operativni sustav (poput 
    "/","/usr" ili "/var") ali ne morate ponovno formatirati particije koje
    sadr�e podatke koje �elite zadr�ati (tipi�no "/home").
    
    Molimo budite pa�ljivi odabirom particija, poslije formatiranja, svi podaci
    �e biti obrisani i ne�ete ih mo�i povratiti.
    
    Pritisnite na "U redu" kada ste spremni za formatiranje particije.
    
    Pritisnite na "Odustani" kada �elite izabrati druge particije za
    instalaciju va�eg novog Mandrake Linux operativnog sustava.
    
    Pritisnite na "Napredno" ako �elite izabrati particije koje �e biti
    provjeravane radi lo�ih blokova (bad blocks).

en: Your new Mandrake Linux operating system is currently being installed.
    Depending on the number of packages you will be installing and the speed of
    your computer, this operation could take from a few minutes to a
    significant amount of time.
    
    Please be patient.
hr: Va� novi Mandrake Linux operativni sustav se trenutno instalira.
    U Zavisnosti od broja paketa koliko instalirate i brzine va�eg ra�unala,
    ova operacija mo�e potrajati od nekoliko minuta do zna�ajne koli�ine
    vremena.
    
    
    Molimo budite strpljivi.

en: At the time you are installing Mandrake Linux, it is likely that some
    packages have been updated since the initial release. Some bugs may have
    been fixed, and security issues solved. To allow you to benefit from these
    updates, you are now able to download them from the Internet. Choose
    "Yes" if you have a working Internet connection, or "No" if you prefer
    to install updated packages later.
    
    Choosing "Yes" displays a list of places from which updates can be
    retrieved. Choose the one nearest you. Then a package-selection tree
    appears: review the selection, and press "Install" to retrieve and
    install the selected package(s), or "Cancel" to abort.
hr: Dok instalirate Mandrake Linux, mogu�e je da su neki paketi ve� nadogra�eni
    od prvotne ina�ice. Neki bugovi su mo�da uklonjeni, i sigurnost pobolj�ana.
    Da bi iskoristili prednosti tih nadogradnji, predlo�eno vam je da ih
    skinete s Interneta. Izaberite "Da" ako ste povezani s Internetom, ili "Ne"
    ako biste radije instalirali nadogra�ene pakete kasnije.
    
    Odabir "Da" prikazuje popis mjesta otkuda se nadogradnje mogu skinuti.
    Izaberite ono najbli�e vama. Tada �e se pojaviti stablo za odabir paketa:
    pregledajte odabir i stisnite "Instaliraj" da bi skinuli i instalirali odabrane
    pakete, ili "Odustani" za prekid.

en: Before continuing, you should read carefully the terms of the license. It
    covers the whole Mandrake Linux distribution, and if you do not agree with
    all the terms included in it, click on the "Refuse" button which will
    immediately terminate the installation. To continue with the installation,
    click on the "Accept" button.
hr: Prije nastavka trebate pa�ljivo pro�itati stavke licence. Ona
    pokriva cijelu Mandrake Linux distribuciju, i ako se ne sla�ete u svim
    stavkama sadr�anih u njoj, kliknite na "Odbij" gumb koji �e automatski
    zavr�iti instalaciju. Za nastavak instalacije, kliknite na
    "Prihvati" gumb.

en: At this point, it is time to choose the security level desired for the
    machine. As a rule of thumb, the more exposed the machine is, and the more
    the data stored in it is crucial, the higher the security level should be.
    However, a higher security level is generally obtained at the expense of
    ease of use. Refer to the "msec" chapter of the ``Reference Manual'' to
    get more information about the meaning of these levels.
    
    If you do not know what to choose, keep the default option.
hr: Sada treba odabrati �eljenu razinu sigurnosti ra�unala. Op�e pravilo jest da
    �to je vi�e ra�unalo izlo�eno i podaci vrijedniji, to bi ve�a razina sigurnosti
    trebala biti. Me�utim, ve�a razina sigurnosti utje�e na jednostavnost kori�tenja.
    Pogledajte u "msec" poglavlje u ``Reference Manual'' za bolje obje�njenje
    zna�enja tih razina.
    
    Ako ne znate �to biste odabrali, ostavite podrazumijevanu opciju.

en: At this point, you need to choose which partition(s) will be used for the
    installation of your Mandrake Linux system. If partitions have already been
    defined, either from a previous installation of GNU/Linux or from another
    partitioning tool, you can use existing partitions. Otherwise, hard drive
    partitions must be defined.
    
    To create partitions, you must first select a hard drive. You can select
    the disk for partitioning by clicking on ``hda'' for the first IDE drive,
    ``hdb'' for the second, ``sda'' for the first SCSI drive and so on.
    
    To partition the selected hard drive, you can use these options:
    
     * "Clear all": this option deletes all partitions on the selected hard
    drive;
    
     * "Auto allocate": this option enables to automatically create ext3 and
    swap partitions on your hard drive's free space;
    
    "More": gives access to additional features:
    
     * "Save partition table": saves the partition table to a floppy. Useful
    for later partition-table recovery, if necessary. It is strongly
    recommended to perform this step;
    
     * "Restore partition table": allows to restore a previously saved
    partition table from a floppy disk;
    
     * "Rescue partition table": if your partition table is damaged, you can
    try to recover it using this option. Please be careful and remember that it
    can fail;
    
     * "Reload partition table": discards all changes and loads your initial
    partition table;
    
     * "Removable media automounting": unchecking this option will force
    users to manually mount and unmount removable medias such as floppies and
    CD-ROMs.
    
     * "Wizard": use this option if you wish to use a wizard to partition
    your hard drive. This is recommended if you do not have a good knowledge of
    partitioning;
    
     * "Undo": use this option to cancel your changes;
    
     * "Toggle to normal/expert mode": allows additional actions on
    partitions (type, options, format) and gives more information;
    
     * "Done": when you are finished partitioning your hard drive, this will
    save your changes back to disk.
    
    Note: you can reach any option using the keyboard. Navigate through the
    partitions using [Tab] and [Up/Down] arrows.
    
    When a partition is selected, you can use:
    
     * Ctrl-c to create a new partition (when an empty partition is selected);
    
     * Ctrl-d to delete a partition;
    
     * Ctrl-m to set the mount point.
    
    To get information about the different filesystem types available, please
    read the ext2FS chapter from the ``Reference Manual''.
    
    If you are installing on a PPC machine, you will want to create a small HFS
    ``bootstrap'' partition of at least 1MB, which will be used by the yaboot
    bootloader. If you opt to make the partition a bit larger, say 50MB, you
    may find it a useful place to store a spare kernel and ramdisk images for
    emergency boot situations.
hr: U ovoj to�ki instalacije, trebate izabrati koje partiticije �ete koristiti za
    instalaciju va�eg novog Mandrake Linux sustava. Ukoliko su
    particije ve� definirane (iz prethodne instalacije GNU/Linux-a ili iz
    drugih particijskih alata), mo�ete koristiti postoje�e particije. Ina�e,
    moraju biti definirane.
    
    Za pravljenje particija, morate prvo izabrati tvrdi disk. Mo�ete izabrati 
    disk za particioniranje klikanjem na "hda" za prvi IDE disk, "hdb" za
    drugi ili "sda" za prvi SCSI disk i tako dalje.
    
    Za particioniranje izabranog hard diska, mo�ete izabrati ove opcije:
    
     * "Obri�i sve": ova opcija �e obrisati sve raspolo�ive particije na
    odabranom hard disku.
    
     * "Auto alokacija": ova opcija vam dozvoljava da automatski napravite
    "Ext2" i swap particije u slobodnom prostoru va�eg hard diska.
    
     * "Dodatno": pristup dodatnim mogu�nostima:
    
       * "Spasi particijsku tablicu": ukoliko je va�a particijska tablica
    o�te�ena, mo�ete probati spasiti ju koriste�i ovu opciju. Molimo
    budite pa�ljivi i zapamtite da ne mora biti uspje�na.
    
       * "Povrati": mo�ete koristiti ovu opciju za odustajanje od va�ih promjena.
    
       * "Ponovno u�itaj": mo�ete koristiti ovu opciju ukoliko �elite vratiti
    unazad sve promjene i u�itati va�u inicijalnu particijsku tablicu
    
       * "�arobnjak": ukoliko �elite koristiti �arobnjak za particioniranje va�eg
    hard diska, mo�ete koristiti ovu opciju. Preporu�eno je ukoliko 
    nemate dovoljno znanja oko particioniranja.
    
       * "Vrati sa diskete": ukoliko ste spremili va�u particijsku tablicu na
    disketu tijekom prija�nje instalacije, mo�ete
    je vratiti koriste�i ovu opciju.
    
       * "Spremi na disketu": ukoliko �elite spremiti va�u particijsku tablicu na
    disketu kako biste je mogli kasnije vratiti, mo�ete koristiti ovu
    opciju. Jako je preporu�ljivo koristiti ovu opciju
    
       * "Zavr�i": kada ste zavr�ili s particioniranjem va�eg hard diska,
    koristite ovu opciju za spremanje va�ih promjena.
    
    Za informaciju, mo�ete dohvatiti bilo koju opciju koriste�i tastaturu:
    navigiranje kroz particije se obavlja koriste�i [Tab] i [Up/Down] strelice.
    
    Kada je particija odabrana, mo�ete koristiti:
    
     * Ctrl-c za pravljenje novih particija (kada je prazna particija
    izabrana)
    
     * Ctrl-d za brisanje particije
    
     * Ctrl-m za postavljanje to�ke montiranja
    
    Za informacije o raznim dostupnim datote�nim sustavima, pro�itajte ext2fs
    poglavlje u ``Reference Manual''
    
    Ukoliko instalirate na PPC ra�unalo, �eljet �ete napraviti malu HFS
    'bootstrap' particiju od najmanje 1MB koju �e koristiti
    yaboot bootloader. Ukoliko se odlu�ite za pravljenje malo ve�e 
    particije, recimo 50MB, mo�ete ju prona�i korisnom za stavljanje
    dodatnog kernela i ramdisk slike u slu�aju nu�de.

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one you want to resize in order to install your new
    Mandrake Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
hr: Vi�e od jedne Microsoft Windows particije su prona�ene
    na va�em hard disku. Molimo izaberite jednu kojoj �elite promjeniti veli�inu
    kako bi instalirali va� novi Mandrake Linux operativni sustav.
    
    Svaka je particija popisana kako slijedi; "Linux ime", "Windows ime"
    "Kapacitet".
    
    "Linux ime" je kodirano kako slijedi: "tip hard diska", "broj hard diska",
    "broj particije" (naprimjer, "hda1").
    
    "Tip hard diska" je "hd" ukoliko je hard disk - IDE hard disk i "sd"
    ukoliko je on SCSI hard disk.
    
    "Broj hard diska" je uvijek slovo poslije "hd" ili "sd". Sa IDE hard
    diskovima:
    
       * "a" zna�i "master hard disk na primarnom IDE kontroleru",
    
       * "b" zna�i "slave hard disk na primarnom IDE kontroleru",
    
       * "c" zna�i "master hard disk na sekundarnom IDE kontroleru",
    
       * "d" zna�i "slave hard disk na sekundarnom IDE kontroleru".
    
    Sa SCSI hard diskovima, "a" zna�i "primarni hard disk", "b" zna�i
    "sekundarni hard disk", itd...
    
    "Windows ime" je slovo va�eg hard diska pod Windows-ima (prvi disk
    ili particija se zove "C:").

en: Please be patient. This operation can take several minutes.
hr: Molimo budite strpljivi. Ova operacija mo�e potrajati nekoliko minuta.

en: DrakX now needs to know if you want to perform a default ("Recommended")
    installation or if you want to have greater control ("Expert") over your
    installation. You can also choose to do a new installation or upgrade your
    existing Mandrake Linux system:
    
     * "Install": completely wipes out the old system. However, depending on
    what is currently installed on your machine, you may be able to keep some
    old partitions (Linux or otherwise) unchanged;
    
     * "Upgrade": this installation class allows to simply update the
    packages currently installed on your Mandrake Linux system. It keeps your
    hard drives' current partitions as well as user configurations. All other
    configuration steps remain available, similar to a normal installation;
    
     * "Upgrade Packages Only": this new installation class allows you to
    upgrade an existing Mandrake Linux system while keeping all system
    configurations unchanged. Adding new packages to the current installation
    is also possible.
    
    Upgrades should work fine on Mandrake Linux systems using version "8.1"
    or later.
    
    Depending on your GNU/Linux knowledge, select one of the following choices:
    
     * Recommended: choose this if you have never installed a GNU/Linux
    operating system. The installation will be very easy and you will only be
    asked a few questions;
    
     * Expert: if you have a good GNU/Linux understanding, you may wish to
    perform a highly customized installation. Some of the decisions you will
    have to make may be difficult if you do not have good GNU/Linux knowledge,
    so it is not recommended that those without a fair amount of experience
    select this installation class.
hr: DrakX sada treba znati da li �elite raditi podrazumijevanu instalaciju
    ("Preporu�eno") ili �elite li imati ve�u kontrolu ("Stru�njak"). Mo�ete
    tako�er izabrati da li �elite novu instalaciju ili nadogradnju postoje�eg
    Mandrake Linux sustava:
    
     * "Instalacija": potuno bri�e stari sustav. U stvari, ovisno kako je sa�injen
    sustav, mo�i �ete zadr�ati neke stare (Linux ili ne) particije nepromijenjene;
    
     * "Dogradnja": ova vrsta instalacije vam omogu�uje da jednostavno nadogradite
    pakete instalirane u va�em Mandrake Linux sustavu. Zadr�ava particije na va�em
    tvrdom disku kao i postavke korisnika. Svi ostali koraci (u odnosu na obi�nu
    instalaciju) pri konfiguraciji ostaju dostupni;
    
     * "Dogradnja paketa": ova nova vrsta instalacije omogu�uje dogradnju postoje�eg
    Mandrake Linux sustava i zadr�avanje svih sustavskih postavki. Dodavanje novih
    paketa postoje�oj instalaciji je tako�er mogu�e.
    
    Dogradnje bi trebale raditi dobro za Mandrake Linux sustave po�ev od "8.1"
    ina�ice.
    
    U zavisnosti od znanja u GNU/Linux, mo�ete izabrati jednu od slijede�ih
    razina za instalaciju ili dogradnju
    va�eg Mandrake Linux operativnog sustava:
    
    * Preporu�eno: ukoliko nikad niste instalirali GNU/Linux operativni sustav 
    izaberite ovo. Instalacija �e biti vrlo laka i pitati �e vas samo nekoliko pitanja.
    
    * Prilago�eno: ukoliko ste ve� upoznati sa GNU/Linux, mo�ete izabrati
    primarnu upotrebu (radna stanica, poslu�itelj,
    razvoj) za va� sustav. Trebati �ete odgovoriti na vi�e pitanja nego u
    "Preporu�enoj" instalacijskoj
    klasi, zato trebate znati vi�e o tome kako GNU/Linux radi kako bi izabrali
    ovu instalacijsku klasu.
    
    * Stru�njak: ukoliko imate dobro znanje o GNU/Linux-u, mo�ete izabrati ovu
    instalacijsku klasu. Kao u "Prilago�enoj"
    instalacijskoj klasi, mo�i �ete izabrati primarnu upotrebu za va� sustav
    (radna stanica, poslu�itelj, razvoj). Budite jako
    pa�ljivi prije nego �to odaberete ovu instalacijsku klasu. Mo�i �ete
    izvr�iti visoko prilago�enu instalaciju.
    Odgovori na neka pitanja mogu biti jako te�ki ukoliko nemate dobro znanje
    GNU/Linux. Dakle, nemojte izabrati
    ovu instalacijsku klasu ukoliko ne znate �to radite.

en: Normally, DrakX selects the right keyboard for you (depending on the
    language you have chosen). However, you might not have a keyboard that
    corresponds exactly to your language: for example, if you are an English
    speaking Swiss person, you may still want your keyboard to be a Swiss
    keyboard. Or if you speak English but are located in Quebec, you may find
    yourself in the same situation. In both cases, you will have to go back to
    this installation step and select an appropriate keyboard from the list.
    
    Click on the "More" button to be presented with the complete list of
    supported keyboards.
    
    If you choose a keyboard layout based on a non-latin alphabet, you will be
    asked in the next dialog to choose the key binding that will switch the
    keyboard layout between the latin and non-latin layouts.
hr: Obi�no, DrakX izabere pravu tipkovnicu za vas (ovisno o jeziku koji ste odabrali)
    i ne�ete ni vidjeti ovaj korak. Me�utim, mo�da nemate tipkovnicu koja to�no
    odgovara va�em jeziku: npr. ako ste iz �vicarske a govorite engleski, mo�da
    svejedno �elite �vicarsku tipkovnicu. Ili ako govorite engleski, a �ivite u
    Quebecu, mo�da �ete se na�i u sli�noj situaciji. U oba slu�aja, morate se vratiti
    na ovaj instalacijski korak i odabrati odgovaraju�u tipkovnicu iz popisa.
    
    Pristisnite "Dodatno" da biste dobili potpun popis podr�anih tipkovnica.

en: The first step is to choose your preferred language.
    
    Please choose your preferred language for installation and system usage.
    
    Clicking on the "Advanced" button will allow you to select other
    languages to be installed on your workstation. Selecting other languages
    will install the language-specific files for system documentation and
    applications. For example, if you host users from Spain on your machine,
    select English as the main language in the tree view and in the Advanced
    section, click on the box corresponding to "Spanish|Spain".
    
    Note that multiple languages may be installed. Once you have selected any
    additional locales, click the "OK" button to continue.
    
    To switch from one language to the other, you can launch the
    "/usr/sbin/localedrake" command as "root" to change the whole system
    language, or as a simple user to only change that user's default language.
hr: Izaberite jezik kojim se �elite slu�iti u instalaciji i sustavu.
    
    Pritiskom na "Napredno" mo�i �ete izabrati druge jezike koji �e biti instalirani
    na va�u radnu stanicu. Odabiranjem drugih jezika instalirat �e se specifi�ne
    jezi�ne datoteke za sustavsku dokumentaciju i aplikacije. Npr. ako �ete na svom
    ra�unalu imati korisnike iz �panjolske, u stablu odaberite Engleski kao glavni
    jezik i u sekciji Napredno ozna�ite ku�icu koja odgovara �panjolskoj.
    
    Primjetite da se mo�e instalirati vi�e jezika. Kada odredite eventualne dodatne
    lokale, stisnite "U redu" za nastavak.

en: DrakX generally detects the number of buttons your mouse possesses. If not,
    it assumes you have a two-button mouse and will set it up for third-button
    emulation. DrakX will automatically know whether it is a PS/2, serial or
    USB mouse.
    
    If you wish to specify a different type of mouse, select the appropriate
    type from the provided list.
    
    If you choose a mouse other than the default, a test screen will be
    displayed. Use the buttons and wheel to verify that the settings are
    correct. If the mouse is not working well, press the space bar or [Return]
    to "Cancel" and choose again.
    
    Sometimes, wheel mouses are not automatically detected. You will need to
    manually select it in the list. Be sure to select the one corresponding to
    the correct port it is attached to. After you have pressed the "OK"
    button, a mouse image will be displayed. You then need to move the wheel of
    your mouse to activate it correctly. Then test that all buttons and
    movements are correct.
hr: DrakX obi�no prepozna koliko va� mi� ima dugmeta. Ako ne, pretpostavlja da
    imate mi� sa dva dugmeta, a tre�e �e emulirati. DrakX �e automatski znati da li
    se radi o PS/2, serijskom ili USB mi�u.
    
    Ako �elite odrediti druga�iji tip mi�a, odaberite odgovaraju�i tip iz ponu�enog
    popisa.
    
    Ako izaberete mi� razli�it od podrazumijevanog, prikazati �e se testni ekran.
    Koristite dugmad i kota�i� da potvrdite da li su postavke to�ne. Ako mi� ne radi
    dobro, stisnite razmaknicu ili [Return] da bi odustali i ponovno izabirali.

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
hr: Molim odaberite ispravni port. Na primjer, COM1 port pod MS Windowsima
    se,  pod GNU/Linuxom zove "ttyS0".

en: This is the most crucial decision in regards with the security of your
    GNU/Linux system: you have to enter the "root" password. "Root" is the
    system administrator and is the only one authorized to make updates, add
    users, change the overall system configuration, and so on. In short,
    "root" can do everything! That is why you must choose a password that is
    difficult to guess -- DrakX will tell you if it is too easy. As you can
    see, you can choose not to enter a password, but we strongly advise you
    against this if only for one reason: do not think that because you booted
    GNU/Linux that your other operating systems are safe from mistakes. Since
    "root" can overcome all limitations and unintentionally erase all data on
    partitions by carelessly accessing the partitions themselves, it is
    important for it to be difficult to become "root".
    
    The password should be a mixture of alphanumeric characters and at least 8
    characters long. Never write down the "root" password -- it makes it too
    easy to compromise a system.
    
    However, please do not make the password too long or complicated because
    you must be able to remember it without too much effort.
    
    The password will not be displayed on screen as you type it in. Hence, you
    will have to type the password twice to reduce the chance of a typing
    error. If you do happen to make the same typing error twice, this
    ``incorrect'' password will have to be used the first time you connect.
    
    In Expert mode, you will be asked if you will be connecting to an
    authentication server, like NIS or LDAP.
    
    If your network uses either LDAP, NIS, or PDC Windows Domain authentication
    services, select the appropriate one as "authentication". If you have no
    clue, ask your network administrator.
    
    If your computer is not connected to any administrated network, you will
    want to choose "Local files" for authentication.
hr: Ovo je najva�nija odluka za sigurnost va�eg GNU/Linux sustava: morate unijeti
    "root" lozinku. "root" je sustavski administrator i jedini koji je ovla�ten
    da vr�i nadogradnje, dodaje korisnike, mijenja cjelokupne postavke sustava, itd.
    Ukratko, "root" mo�e raditi sve! Stoga morate izabrati lozinku koju je te�ko
    pogoditi, DrakX �e vam re�i da li je prelagana. Kao �to vidite, mo�ete odabrati
    da ne unesete lozinku, ali jako vam savjetujemo da to ne �inite, barem zbog
    jednog razloga: nemojte mislite da, zbog tog �to ste pokrenuli GNU/Linux, su va�i
    ostali operacijski sustavi sigurni od gre�aka. Po�to "root" mo�e premostiti
    sva ograni�enja i nenamjerno obrisati sve podatke na particijama nemarnim pristupanjem,
    va�no je da bude te�ko postati "root".
    
    Lozinka bi trebala biti kombinacija alfanumeri�kih znakova i barem 8 znakova duga.
    Nikad ne zapisujte "root" lozinku, prelako dovodite sustav u opasnost.
    
    Ipak, nemojte izabrati predugu ili preslo�enu lozinku, jer �ete je morati lako
    zapamtiti.
    
    Lozinka se ne�e pojaviti na ekranu kako je budete upisivali. Zato je morate
    upisati dvaput da bi smanjili mogu�nost gre�ke pri upisu. Ako ipak ponovite istu
    gre�ku dva puta, morat �ete koristiti ovu "neto�nu" lozinku kada se prvi put
    budete prijavljivali.
    
    U stru�njak modu, bit �ete zapitani da li �ete se spajati na autentifikacijski
    poslu�itelj, poput NISa ili LDAPa.
    
    Ako va�a mre�a koristi LDAP (ili NIS) protokole za autentifikaciju, izaberite
    "LDAP" (ili "NIS") kao autentifikaciju. Ako ne znate kako, pitajte
    administratora mre�e.
    
    Ako va�e ra�unalo nije povezano sa administriranom mre�om, morat �ete izabrati
    "Lokalne datoteke" za autentifikaciju.

en: LILO and grub are GNU/Linux bootloaders. Normally, this stage is totally
    automated. In fact, DrakX analyzes the disk boot sector and acts
    accordingly, depending on what it finds there:
    
     * if a Windows boot sector is found, it will replace it with a grub/LILO
    boot sector. Hence, you will be able to load either GNU/Linux or another
    OS;
    
     * if a grub or LILO boot sector is found, it will replace it with a new
    one.
    
    if in doubt, DrakX will display a dialog with various options.
    
     * "Bootloader to use": you have three choices:
    
        * "GRUB": if you prefer grub (text menu);
    
        * "LILO with graphical menu": if you prefer LILO with its graphical
    interface;
    
        * "LILO with text menu": if you prefer LILO with its text menu
    interface.
    
     * "Boot device": in most cases, you will not change the default
    ("/dev/hda"), but if you prefer, the bootloader can be installed on the
    second hard drive ("/dev/hdb"), or even on a floppy disk ("/dev/fd0");
    
     * "Delay before booting the default image": when rebooting the computer,
    this is the delay granted to the user to choose -- in the bootloader menu,
    another boot entry than the default one.
    
    !! Beware that if you choose not to install a bootloader (by selecting
    "Cancel" here), you must ensure that you have a way to boot your Mandrake
    Linux system! Also, be sure you know what you do before changing any of the
    options. !!
    
    Clicking the "Advanced" button in this dialog will offer many advanced
    options, which are reserved for the expert user.
hr: LILO i grub su GNU/Linux bootloaderi. Ovaj korak je obi�no potpuno automatiziran.
    U stvarim DrakX analizira boot sektor diska i pona�a se u skladu s onim �to je
    tamo prona�ao:
    
     * ako je prona�en Windows boot sektor, bit �e zamijenjen sa grub/LILO boot sektorom.
    Prema tome, mo�i �ete podizati ili GNU/Linux ili neki drugi OS;
    
     * ako je prona�en grub/LILO boot sektor, bit �e zamijenjen sa novim.
    
    Ako postoji neka dvojba, DrakX �e izbaciti dijalog za razli�itim opcijama.
    
     * "Koji bootloader koristiti": imate tri izbora:
    
        * "GRUB": ako preferirate grub (tekstualni izbornik).
    
        * "LILO sa grafi�kim izbornikom": ako preferirate LILO sa svojim
    grafi�kim su�eljem.
    
        * "LILO sa tekstualnim izbornikom": ako preferirate LILO sa svojim
    tekstualnim su�eljem.
    
     * "Boot ure�aj": u ve�ini slu�ajeva, ne�ete mijenjati podrazumijevani
    ("/dev/hda"), ali ak vam je tako dra�e, bootloader se mo�e instalirati na drugi
    tvrdi disk ("/dev/hdb"), ili �ak na disketu ("/dev/fd0");
    
     * "Vrijeme do podizanja podrazumijevane slike": kada pokre�ete ra�unalo,
    ovo je vrijeme koje korisnik ima da u bootloader izborniku izabere drugi izbor
    od podrazumijevanog.
    
    !! Pazite da, ako izaberete da se bootloader ne instalira (pritiskom na
    "Odustani"), morate na neki drugi na�in osigurati podizanje Mandrake/Linux
    sustava! Tako�er, budite sigurni da znate �to radite prije mijenjanja opcija. !!
    
    Pritiskom na "Napredno" u ovom dijalogu dobit �ete mno�tvo naprednih opcija,
    rezerviranih za napredne korisnike.
    
    Nakon �to ste namjestili op�e parametre bootloadera, bit �e prikazan popis opcija
    za podizanje sustava koje �e biti dostupne prilikom podizanja sustava.
    
    Ako postoji neki drugi operacijski sustav instaliran na va�em ra�unalu, automatski
    �e biti dodan boot izborniku. Ovdje mo�ete fino podesiti postoje�e opcije. Izaberite
    stavku i stisnite "Promijeni" da bi je promijenili ili uklonili; "Dodaj" stvara
    novu stavku; i "Zavr�i" kre�e dalje na slijede�i instalacijski korak.

en: After you have configured the general bootloader parameters, the list of
    boot options which will be available at boot time will be displayed.
    
    If there is another operating system installed on your machine, it will
    automatically be added to the boot menu. Here, you can choose to fine-tune
    the existing options. Select an entry and click "Modify" to modify or
    remove it. "Add" creates a new entry. and "Done" goes on to the next
    installation step.
    
    You may also not want to give access to these other operating systems to
    anyone. In which case, you can delete the corresponding entries. But then,
    you will need a boot disk in order to boot those other operating systems!
hr: LILO (the LInux LOader) i Grub su bootloaderi: oni su u mogu�nosti podi�i
    ili GNU/Linux ili bilo koji drugi postoje�i operativni sustav na va�em
    ra�unalu.
    Normalno, ti drugi operativni sustavi su ispravno prona�eni i
    instalirani. Ako to nije slu�aj, mo�ete ga dodati ru�no na ovom
    zaslonu. Budite pa�ljivi da izaberete ispravne parametre.
    
    Tako�er �ete po�eliti ne dati pristup tim drugim operativnim sustavima
    drugima, u tom slu�aju mo�ete obrisati odgovaraju�e unose. Ali
    u tom slu�aju, trebati �ete boot disketu kako bi ih mogli podi�i!

en: You must indicate where you wish to place the information required to boot
    GNU/Linux.
    
    Unless you know exactly what you are doing, choose "First sector of drive
    (MBR)".
hr: Sada morate odabrati gdje �elite staviti zahtijevane informacije za podizanje
    GNU/Linuxa.
    
    Ako ne znate to�no �to radite, izaberite "Prvi sektor diska
    (MBR)".

en: Here, we select a printing system for your computer. Other OSes may offer
    you one, but Mandrake Linux offers two.
    
     * "pdq" -- which means ``print, don't queue'', is the choice if you have
    a direct connection to your printer and you want to be able to panic out of
    printer jams, and you do not have networked printers. It will handle only
    very simple network cases and is somewhat slow for networks. Pick "pdq"
    if this is your first voyage to GNU/Linux. You can change your choices
    after installation by running PrinterDrake from the Mandrake Control Center
    and clicking the expert button.
    
     * "CUPS" -- ``Common Unix Printing System'', is excellent at printing to
    your local printer and also halfway-around the planet. It is simple and can
    act as a server or a client for the ancient "lpd" printing system. Hence,
    it is compatible with the systems that went before. It can do many tricks,
    but the basic setup is almost as easy as "pdq". If you need this to
    emulate an "lpd" server, you must turn on the "cups-lpd" daemon. It has
    graphical front-ends for printing or choosing printer options.
hr: Ovdje biramo sustav za ispis za va�e ra�unalo. Drugi OSovi mo�da nude jedan,
    ali Mandrake Linux nudi tri.
    
     * "pdq", �to zna�i ``print, don't queue'' (ispi�i, bez stavljanja u red), je
    izbor koji �ete koristiti ako imate izravnu vezu sa pisa�em, �elite izbje�i
    zastoje u ispisu i nemate pisa�e u mre�i. Ima samo jednostavne mre�ne mogu�nosti
    i pone�to je spor za mre�u. Izaberite "pdq" ako ste novi u GNU/Linuxu. Mo�ete
    promijeniti odabir poslije instalacije pokretanjem PrinterDrakea iz Mandrake
    kontrolnog centra i pritiskom na dugme za stru�njake.
    
     * "CUPS"``Common Unix Printing System'', je izvrstan za ispis na va�em lokalnom
    ra�unalu, kao i za ispis na drugom kraju svijeta. Jednostavan je i mo�e poslu�iti
    kao poslu�itelj i klijent za drevni "lpd" sustav za ispis. Dakle, kompatibilan je
    s ranijim sustavima. Ima mno�tvo trikova, ali osnovne postavke su gotovo
    jednostavne kao i "pdq". Ako trebate da vam emulira "lpd" poslu�itelj, morate
    uklju�iti "cups-lpd" daemon. Ima grafi�ka su�elja za ispis i za odabir opcija
    za ispis.
    
     * "lprNG"``line printer daemon New Generation''. Ovaj sustav mo�e raditi
    otprilike iste stvari kao i ostali, ali �e pisati i s pisa�ima u Novell mre�i,
    jer podr�ava IPX protokol, i mo�e ispisivati izravno u komande ljuske. Ako vam
    treba Novell ili ispis u komande bez kori�tenja preusmjeravanja, koristite lprNG.
    Ina�em CUPS je najbolji jer je jednostavniji i bolje radi preko mre�e.

en: DrakX now detects any IDE device present in your computer. It will also
    scan for one or more PCI SCSI cards on your system. If a SCSI card is
    found, DrakX will automatically install the appropriate driver.
    
    Because hardware detection does not always detect a piece of hardware,
    DrakX will ask you to confirm if a PCI SCSI card is present. Click "Yes"
    if you know that there is a SCSI card installed in your machine. You will
    be presented with a list of SCSI cards to choose from. Click "No" if you
    have no SCSI hardware. If you are unsure, you can check the list of
    hardware detected in your machine by selecting "See hardware info" and
    clicking "OK". Examine the hardware list and then click on the "OK"
    button to return to the SCSI interface question.
    
    If you have to manually specify your adapter, DrakX will ask if you want to
    specify options for it. You should allow DrakX to probe the hardware for
    the card-specific options which the hardware needs to initialize. This
    usually works well.
    
    If DrakX is not able to probe for the options which need to be passed, you
    will need to manually provide options to the driver.
hr: DrakX sada pretra�uje IDE ure�aje prisutne u va�em ra�unalu.Tako�er �e poku�ati
    prona�i PCI SCSI adapter(e). Ukoliko DrakX
    prona�e SCSI adapter i zna koji upravlja�ki program da koristi, on �e 
    automatski biti instaliran.
    
    Ukoliko imate SCSI adapter, ISA SCSI adapter ili PCI SCSI adapter koji
    DrakX ne mo�e prepoznati, biti �ete pitani da li imate SCSI adapter u va�em
    sustavu. Ukoliko nemate adapter, mo�ete kliknuti na "Ne". Ukoliko kliknete na
    "Da", dobiti �ete popis upravlja�kih programa odakle mo�ete izabrati va�
    specifi�an adapter.
    
    Ako trebate ru�no specifirati va� adapter, DrakX �e pitati da li �elite 
    specifirati opcije za njega. Trebali biste dozvoliti DrakX-u da isproba opcije za
    hardware. Ovo obi�no radi dobro.
    
    Ako ne, trebati �ete navesti opcije za upravlja�ki program. Molimo
    pregledajte User
    Guide (poglavlje 3, sekciju "Collecting informations on your hardware") za
    preporuke o pribavljanju ovih informacija iz dokumentacije hardware-a, sa 
    proizvo�a�evog Web site-a (ukoliko imate Internet pristup) ili iz Microsoft Windows-a
    (ukoliko ga imate na va�em sustavu).

en: You can add additional entries for yaboot, either for other operating
    systems, alternate kernels, or for an emergency boot image.
    
    For other OSes, the entry consists only of a label and the "root"
    partition.
    
    For Linux, there are a few possible options:
    
     * Label: this is simply the name you will have to type at the yaboot
    prompt to select this boot option;
    
     * Image: this would be the name of the kernel to boot. Typically, vmlinux
    or a variation of vmlinux with an extension;
    
     * Root: the "root" device or ``/'' for your Linux installation;
    
     * Append: on Apple hardware, the kernel append option is used quite often
    to assist in initializing video hardware, or to enable keyboard mouse
    button emulation for the often lacking 2nd and 3rd mouse buttons on a stock
    Apple mouse. The following are some examples:
    
             video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111
    hda=autotune
    
             video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111
    
     * Initrd: this option can be used either to load initial modules, before
    the boot device is available, or to load a ramdisk image for an emergency
    boot situation;
    
     * Initrd-size: the default ramdisk size is generally 4,096 bytes. If you
    need to allocate a large ramdisk, this option can be used;
    
     * Read-write: normally the "root" partition is initially brought up in
    read-only, to allow a filesystem check before the system becomes ``live''.
    Here, you can override this option;
    
     * NoVideo: should the Apple video hardware prove to be exceptionally
    problematic, you can select this option to boot in ``novideo'' mode, with
    native frame buffer support;
    
     * Default: selects this entry as being the default Linux selection,
    selectable by just pressing ENTER at the yaboot prompt. This entry will
    also be highlighted with a ``*'', if you press [Tab] to see the boot
    selections.
hr: Mo�ete dodati dodatne unose za yaboot, ili za drugi operativni sustav,
    alternativne kernele, ili za spasonosnu boot sliku.
    
    Za druge OS-ove - unos se sastoji samo od labele i "root" particije.
    
    Za Linux, postoji nekoliko mogu�ih opcija: 
    
     * Labela: Jednostavno, ovo je ime koje �ete napisati u yaboot promptu za
    odabir ove boot opcije.
    
     * Slika: Ovo je ime kernela koji se podi�e. Tipi�no vmlinux ili
    varijacija vmlinux-a sa ekstenzijom;
    
     * Root: "root" ure�aj ili '/' za va�u Linux instalaciju.
    
     * Dodatak: Na Apple hardware-u, kernel dodatak opcija se koristi vrlo �esto za
    pomo� pri inicijaliziranju video hardware-a, ili za omogu�avanje emulacije
    tipaka na mi�u tipkovnicom zbog �estog nedostatka 2-og ili 3-eg tipke na Apple
     mi�evima. Neki primjeri:
    
             video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111 hda=autotune
    
             video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111 
    
     * Initrd: Ova opcija se mo�e koristiti ili za u�itavanje inicijalnih
    modula, prije nego �to je boot
    ure�aj raspolo�iv, ili za u�itavanje ramdisk slike za spasonosne boot situacije.
    
     * Initrd-veli�ina: Podrazumijevana veli�ina ramdisk-a je op�enito 4096
    byte-ova. Ukoliko trebate alocirati ve�i ramdisk, ova opcija mo�e biti kori�tena.
    
     * �itaj-Pi�i: Normalno je "root" particija inicijalno podignuta u �itaj-samo,
    radi mogu�nosti provjere datote�nog sustava prije nego sustav postane '�iv'.
    Mo�ete premostiti tu opciju ovdje.
    
     * NoVideo: Ako se Apple hardware poka�e kao iznimno problemati�an, mo�ete
    izabrati ovu opciju za podizanje u 'novideo' modu, sa native framebuffer podr�kom.
    
     * Podrazumijevano: Izabire ovaj unos kao podrazumijevani Linux izbor,
    mogu�e izbirati pritiskom ENTER-a na yaboot pitanju. Ovaj unos �e tako�er
    biti ozna�en sa '*', ukoliko stisnete [Tab] za pregledavanje boot izbora.

en: Yaboot is a bootloader for NewWorld MacIntosh hardware. It is able to boot
    either GNU/Linux, MacOS or MacOSX if present on your computer. Normally,
    these other operating systems are correctly detected and installed. If this
    is not the case, you can add an entry by hand in this screen. Be careful to
    choose the correct parameters.
    
    Yaboot's main options are:
    
     * Init Message: a simple text message displayed before the boot prompt;
    
     * Boot Device: indicates where you want to place the information required
    to boot to GNU/Linux. Generally, you set up a bootstrap partition earlier
    to hold this information;
    
     * Open Firmware Delay: unlike LILO, there are two delays available with
    yaboot. The first delay is measured in seconds and at this point, you can
    choose between CD, OF boot, MacOS or Linux;
    
     * Kernel Boot Timeout: this timeout is similar to the LILO boot delay.
    After selecting Linux, you will have this delay in 0.1 second before your
    default kernel description is selected;
    
     * Enable CD Boot?: checking this option allows you to choose ``C'' for CD
    at the first boot prompt;
    
     * Enable OF Boot?: checking this option allows you to choose ``N'' for
    Open Firmware at the first boot prompt;
    
     * Default OS: you can select which OS will boot by default when the Open
    Firmware Delay expires.
hr: Yaboot je bootloader za NewWorld MacIntosh hardware. Mo�e
    podi�i GNU/Linux, MacOS, ili MacOSX, ukoliko postoje na va�em ra�unalu.
    Obi�no, ti drugi operativni sustavi su ispravno prona�eni i
    instalirani. Ukoliko to nije slu�aj, mo�ete dodati unos ru�no na ovom
    zaslonu. Budite pa�ljivi da izaberete ispravne parametre.
    
    Glavne opcije Yaboota su:
    
     * Init Poruka: Jednostavna tekst poruka koja se prika�e prije pitanja o
    podizanju.
    
     * Boot Ure�aj: Ozna�ava gdje �elite staviti informaciju potrebnu za 
    podizanje GNU/Linux-a. Op�enito, bootstrap particiju namje�tate prije, 
    da sadr�i ovu informaciju.
    
     * Otvorena Firmware Pauza: Za razliku od LILO-a, postoje dvije raspolo�ive
    pauze sa yaboot-om.  Prva pauza se mjeru sekundama i na tom mjestu mo�ete 
    birati izme�u CD-a, OF boot-a, MacOS-a ili Linux-a.
    
     * Kernel Boot �ekanje: Ovo �ekanje je sli�no LILO boot �ekanju. Poslije 
    izabiranja Linux-a, imati �ete pauzu od 0.1 sekunde prije nego podrazumijevani
    kernel opis bude odabran.
    
     * Omogu�i CD Boot?: Postavljanje ove opcije �e vam dozvoliti da mo�ete
    izabrati 'C' za CD na prvom pitanju pri podizanju.
    
     * Omogu�i OF Boot?: Postavljanje ove opcije �e vam dozvoliti da mo�ete
    izabrati 'N' za Open Firmware prvi prvom pitanju pri podizanju.
    
     * Podrazumijevani OS: Mo�ete izabrati koji OS �ete podi�i podrazumijevano
    kada Open Firmware pauza istekne.

en: Here are presented various parameters concerning your machine. Depending on
    your installed hardware, you may (or may not), see the following entries:
    
     * "Mouse": check the current mouse configuration and click on the button
    to change it if necessary;
    
     * "Keyboard": check the current keyboard map configuration and click on
    the button to change that if necessary;
    
     * "Timezone": DrakX, by default, guesses your time zone from the
    language you have chosen. But here again, as for the choice of a keyboard,
    you may not be in the country for which the chosen language should
    correspond. Hence, you may need to click on the "Timezone" button in
    order to configure the clock according to the time zone you are in;
    
     * "Printer": clicking on the "No Printer" button will open the printer
    configuration wizard. Consult the correpsonding chapter of the ``Starter
    Guide'' for more information on how to setup a new printer. The interface
    presented there is similar to the one used at installation time;
    
     * "Sound card": if a sound card is detected on your system, it will be
    displayed here. No modification possible at installation time;
    
     * "TV card": if a TV card is detected on your system, it will be
    displayed here. No modification possible at installation time;
    
     * "ISDN card": if an ISDN card is detected on your system, it will be
    displayed here. You can click on the button to change the parameters
    associated to it.
hr: Ovdje su predstavljeni razli�iti parametri za va�e ra�unalo. Ovisno o
    instaliranom hardveru, vidjet �ete ili ne slijede�e stavke:
    
     * "Mi�": mo�ete provjeriti trenutne postavke mi�a i promijeniti
    ih, ako treba, pritiskom na dugme;
    
     * "Tipkovnica": mo�ete provjeriti trenutnu postavu tipkovnice i promijeniti
    je, ako treba, pritiskom na dugme;
    
     * "Vremenska zona": DrakX, podrazumijevano, poga�a vremensku zonu prema
    izabranom jeziku. Ali i ovdje, kao i kod izbora tipkovnice, mo�da niste u zemlji
    za koju bi izabrani jezik trebao odgovarati. Stoga, mo�da �ete trabati stisnuti
    "Vremenska zona" dugme da bi namjestili sat prema va�oj vremenskoj zoni;
    
     * "Pisa�": pritiskom na "Nema pisa�a" dugme otvorit �e se �arobnjak za
    namje�tanje pisa�a;
    
     * "Zvu�na kartica": ako je zvu�na kartica na�ena, bit �e ovdje prikazana.
    Nije je mogu�e mijenjati tijekom instalacije;
    
     * "TV kartica": ako je na�ena TV kartica, ovdje �e biti prikazana. Nije je
    mogu�e mijenjati tijekom instalacije;
    
     * "ISDN kartica": ako je na�ena ISDN kartica, ovdje �e biti prikazana. Mo�ete
    mijenjati njene parametre pritiskom na dugme.

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrake Linux partition. Be careful, all data present on it will be lost
    and will not be recoverable!
hr: Izaberite hard disk kojeg �elite obrisati kako bi instalirali va�u
    novu Mandrake Linux particiju. Budite pa�ljivi, svi postoje�i podaci
    biti �e izgubljen i ne�e se mo�i povratiti!

en: Click on "OK" if you want to delete all data and partitions present on
    this hard drive. Be careful, after clicking on "OK", you will not be able
    to recover any data and partitions present on this hard drive, including
    any Windows data.
    
    Click on "Cancel" to stop this operation without losing any data and
    partitions present on this hard drive.
hr: Izaberite "U redu" ukoliko �elite obrisati sve podatke i
    postoje�e particije na navedenom tvrdom disku. Budite pa�ljivi, nakon
    klikanja na "U redu", ne�ete mo�i povratiti bilo kakve postoje�e podatke ili
    particije na ovom hard disku, uklju�uju�i Windows podatke.
    
    Pritisnite na "Odustani" za prekidanje ove operacije bez gubljenja bilo
    kakvih postoje�ih podataka i particija na ovom hard disku.

en: Can't access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
hr: Ne mogu pristupiti kernel modulima koji odgovaraju va�em kernelu (datoteka %s nedostaje), ovo obi�no zna�i da va�a disketa za dizanje sustava nije uskla�ena sainstalacijskim medijem (napravite noviju boot disketu)

en: You must also format %s
hr: Morate tako�er formatirati %s

en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They don't have any known security
    issues, but some new could be found. In that case, you must make sure to upgrade
    as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
hr: Izabrali ste slijede�e poslu�itelje: %s
    
    
    Ti poslu�itelji biti �e postavljeno aktivirani. Oni nemaju poznatih sigurnosnih
    propusta, ali neki novi mogu biti prona�eni. U tom slu�aju, morate ga nadograditi
    �to prije mogu�e.
    
    
    Da li zaista �elite instalirati te poslu�itelje?

en: Can't use broadcast with no NIS domain
hr: Ne mogu koristiti broadcast bez NIS domene

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
hr: Umetnite FAT formatiranu disketu u pogon %s

en: This floppy is not FAT formatted
hr: Ova disketa nije FAT formatirana

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
hr: Za kori�tenje spremljenog odabira paketa, podignite instalaciju sa ``linux defcfg=floppy''

en: Error reading file %s
hr: Gre�ka prilikom �itanja datoteke %s

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
hr: Pojavila se gre�ka - ne mogu prona�i niti jedan valjani ure�aj na kojem
    bih mogao instalirati datote�ni sustav. Provjerite da li je sa va�im hardverom sve u redu.

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
hr: Neki hardware na va�em ra�unalu treba ``vlasni�ke'' upravlja�ke programe
    kako bi proradio. Mo�ete na�i vi�e informaciju o tome na: %s

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
hr: Morate imati root particiju.
    Prvo napravite particiju (ili kliknite na postoje�u) te
    odaberite akciju ``Mjesto monitranja'' te odaberite `/'

en: You must have a swap partition
hr: Morate imati swap particiju

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
hr: Swap particija ne postoji
    
    Da ipak nastavim?

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
hr: Morate imati FAT particiju montiranu na /boot/efi

en: Use free space
hr: Koristi slobodan prostor

en: Not enough free space to allocate new partitions
hr: Nema dovoljno slobodnog prostora za pravljenje novih particija

en: Use existing partitions
hr: Koristi postoje�e particije

en: There is no existing partition to use
hr: Nema postoje�ih particija koje bih mogao upotrijebiti

en: Use the Windows partition for loopback
hr: Koristi Windows particiju za loopback

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
hr: Koju particiju �elite koristiti za Linux4Win?

en: Choose the sizes
hr: Odaberite veli�inu

en: Root partition size in MB:
hr: Veli�ina korijenske particije u MB:

en: Swap partition size in MB:
hr: Veli�ina swap particiju u MB:

en: Use the free space on the Windows partition
hr: Iskoristi slobodan prostor na Windows particiji

en: Which partition do you want to resize?
hr: Kojoj particiji �elite promijeniti veli�inu?

en: Resizing Windows partition
hr: Izra�unavam granice Windows datote�nog sustava

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
hr: Program koji mjenja veli�inu FAT-a ne mo�e rukovati va�om particijom, 
    slijede�a gre�ka se dogodila: %s

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrake Linux installation.
hr: Va�a Windows particija je prefragmentirana, molim pokrenite ``defrag'' prvo.

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful:
    this operation is dangerous. If you have not already done
    so, you should first exit the installation, run scandisk
    under Windows (and optionally run defrag), then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
hr: UPOZORENJE!
    
    DrakX sada mora promijeniti veli�inu va�e Windows particije
    Budite vrlo oprezni budu�i da je ova operacija
    izuzetno opasna. Ukoliko jo� niste mijenjali veli�inu particije molim
    iza�ite prvo iz instalacije, pokrenite scandisk pod Windowsima (opcionalno pokrenite defrag), tada ponovno pokrenite instalaciju.
    Tako�er preporu�ljivo je da sa�uvate va�e podatke (napravite backup).
    Kada ste sigurni da �elite nastaviti, pritisnite U redu.

en: Which size do you want to keep for Windows on
hr: Koliku veli�inu �elite zadr�ati za windowse

en: partition %s
hr: particija %s

en: FAT resizing failed: %s
hr: Mijenjanje FAT veli�ine nije uspjelo: %s

en: There is no FAT partition to resize or to use as loopback (or not enough space left)
hr: Nema FAT particije za mjenjanje veli�ine ili za kori�tenje loopback-a (ili nema dovoljno prostora)

en: Erase entire disk
hr: Obri�i cijeli disk

en: Remove Windows(TM)
hr: Ukloni Windowse(TM)

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
hr: Imate vi�e od jednog hard diska, na koji �elite instalirati Linux?

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
hr: SVE postoje�e particije i podaci biti �e izgubljeni na disku %s

en: Custom disk partitioning
hr: Proizvoljno particioniranje diska

en: Use fdisk
hr: Koristi fdisk

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
hr: Sada mo�ete razdijeliti %s.
    Kada ste gotovi ne zaboravite spremiti postavu sa `w'

en: You don't have enough free space on your Windows partition
hr: Nemate dovoljno slobodnog prostora na va�oj Windows particiji

en: I can't find any room for installing
hr: Ne mogu prona�i bilo kakvo mjesto za instaliranje

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
hr: DrakX �arobnjak za particioniranje je prona�ao slijede�a rje�enja:

en: Partitioning failed: %s
hr: Particioniranje neuspjelo: %s

en: Bringing up the network
hr: Podi�em mre�u

en: Bringing down the network
hr: Onemogu�ujem mre�u

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
hr: Dogodila se gre�ka, ali neznam kako s njom lijepo rukovati.
    Nastavite dalje na vlastiti rizik.

en: Duplicate mount point %s
hr: Dupliciraj mjesto monitranja %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
hr: Neki va�ni paketi nisu se instalirali pravilno.
    Ili je va� cdrom pogon ili cd medij u defektu.
    Provjerite cdrom na instaliranom ra�unalu koriste�i "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Welcome to %s
hr: Dobrodo�li u %s

en: No floppy drive available
hr: Disketni pogon nije dostupan

en: Entering step `%s'
hr: Pokre�em korak `%s'

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
hr: Va� sustav je slab na resursima. Mo�ete imati nekih problem prilikom
    instalacije Mandrake Linux-a. Ukoliko se to desi, mo�ete probati tekstualnu
    instalaciju. Za to, pritisnite `F1' kada podi�ete CDROM, i unesite `text'.

en: Install Class
hr: Instalacijski razred

en: Please choose one of the following classes of installation:
hr: Molim izaberite jedan od slijede�ih razreda instalacije:

en: Package Group Selection
hr: Odabir grupe paketa

en: Individual package selection
hr: Individualan odabir paketa

en: Total size: %d / %d MB
hr: Ukupna veli�ina: %d / %d MB

en: Bad package
hr: Lo� paket

en: Name: %s
hr: Ime: %s

en: Version: %s
hr: Ina�ica: %s

en: Size: %d KB
hr: Veli�ina: %d KB

en: Importance: %s
hr: Zna�aj: %s

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
hr: Ne mo�ete ozna�iti ovaj paket budu�i da nema dovoljno mjesta gdje ga se mo�e instalirati

en: The following packages are going to be installed
hr: Slijede�i paketi �e biti instalirani

en: The following packages are going to be removed
hr: Slijede�i paketi �e biti uklonjeni

en: You can't select/unselect this package
hr: Ne mo�ete ozna�iti/odzna�iti ovaj paket

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
hr: Budu�i da je ovo obvezni paket ne mo�ete ga odzna�iti

en: You can't unselect this package. It is already installed
hr: Ne mo�ete odzna�iti ovaj paket budu�i da je ve� instaliran

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
hr: Ovaj paket treba nadograditi
    Da li ste sigurni da ga �elite odzna�iti?

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
hr: Ne mo�ete odzna�iti ovaj paket budu�i da ga treba nadograditi

en: Show automatically selected packages
hr: Prika�i automatski odabrane pakete

en: Install
hr: Instaliraj

en: Load/Save on floppy
hr: U�itaj/Spremi na disketu

en: Updating package selection
hr: Dogra�ujem izbor paketa

en: Minimal install
hr: Minimalna instalacija

en: Choose the packages you want to install
hr: Odaberite pakete koje �elite instalirati

en: Installing
hr: Instaliram

en: Estimating
hr: Procjenjujem

en: Time remaining
hr: Preostalo vrijeme

en: Please wait, preparing installation...
hr: Molimo pri�ekajte, Pripremam instalaciju

en: %d packages
hr: %d paketa

en: Installing package %s
hr: Instaliram paket %s

en: Accept
hr: Prihvati

en: Refuse
hr: Odbij

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
hr: Promjenite va� Cd-Rom!
    
    Ubacite Cd-Rom ozna�en "%s" u va� pogon i pritisnite U redu kada zavr�ite.
    Ukoliko ga nemate, pritisnite Odustani kako bi izbjegli instalaciju sa ovog Cd-Rom-a.

en: Go on anyway?
hr: Da ipak nastavim?

en: There was an error ordering packages:
hr: Javila se gre�ka prilikom sortiranja paketa:

en: There was an error installing packages:
hr: Pojavila se gre�ka kod instalacije paketa:

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
hr: 
    Upozorenje
    
    Molimo pro�itajte pa�ljivo �injenice ni�e. Ukoliko se ne sla�ete sa bilo
    kojim dijelom, nemate dozvolu instalirati slijede�i CD medij. Pritisnite 'Odbij' 
    za nastavak instalacije bez kori�tenja ovog medija.
    
    
    Neke komponente sadr�ane u slijede�em CD mediju nisu pokrivene
    GPL licencom ili sli�nim ugovorom. Svaka takva komponenta je tada
    pokrivena stavkama i uvjetima svojim vlastitim specifi�nim licencama. 
    Molimo pro�itajte pa�ljivo i slo�ite se specifi�nim licencama prije 
    va�eg kori�tenja ili redistribuiranja navedenih komponenti. 
    Takve licence op�enito zabranjuju prijenos, dupliciranje 
    (osim za spasonosne kopije), redistribuciju, reverzno in�enjerstvo, 
    disasembliranje, dekompilaciju ili promjenu komponente. 
    Svako kr�enje ugovora �e odmah prekinuti va�a prava kod
    specifi�ne licence. Ako vam stavke specifi�ne licence ne odobre takva
    prava, obi�no ne mo�ete instalirati programe na vi�e od jednog
    sustava, ili prilagoditi ga za kori�tenje na mre�i. Ako ste u nedoumici,
    kontaktirajte direktno distributera ili urednika komponente. 
    Prijenos tre�im osobama ili kopiranje takvih komponenti uklju�uju�i 
    dokumentaciju je obi�no zabranjeno.
    
    
    Sva prava na komponente slijede�eg CD medija pripadaju njihovim 
    uva�enim autorima i za�ti�eni su intelektualnim vlasni�tvom i 
    autorskim zakonima primjenjivim na software-ske programe.

en: An error occurred
hr: Pojavila se gre�ka

en: Do you really want to leave the installation?
hr: Da li zaista �elite napustiti instalaciju?

en: License agreement
hr: Licencni dogovor

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurence of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
hr: Uvod
    
    Operativni sustav i njegove razli�ite komponente raspolo�ive u Mandrake Linux distribuciji 
    �e se zvati "Software-ski Produkti" daljnje u tekstu. Software-ski Produkti  uklju�uju, ali nisu 
    ograni�eni na, skup programa, metoda, zakona i dokumentacija vezanih uz operativni
    sustav i razli�ite komponente Mandrake Linux distribucije.
    
    
    1. Licencni Dogovor
    
    Molimo pa�ljivo pro�itajte ovaj dokument. Ovaj dokument je licenci dogovor izme�u vas i 
    MandrakeSoft S.A. koji se primjenjuje na Software-ske produkte.
    Instaliranjem, dupliciranjem ili kori�tenjem Software-skih Produkata u bilo kojem obliku,eksplicitno 
    prihva�ate i potpuno se sla�ete da �ete prihvatiti stavke i uvjete ove Licence. 
    Ukoliko se ne sla�ete sa bilo kojim dijelom licence, nije vam dozvoljeno instalirati, duplicirati ili koristiti 
    Software-ski produkt. 
    Svaki poku�aj instalacije, dupliciranja ili kori�tenja Software-skog Produkta u obliku kojem ne prili�i 
    sa stavkama i uvjetima ove licence je prazno i uni�titi �e va�a prava pod ovom
    Licencom. Uslijed uni�tenja licence, morate odmah uni�ititi sve kopije 
    Software-skog Produkta.
    
    
    2. Ograni�eno Jamstvo
    
    Software-ski Produkt i pripadaju�a dokumentacija je pru�ena "kako je", bez jamstva, do 
    mjere dozvoljene zakonom.
    MandrakeSoft S.A. ne�e, u bilo kojim slu�ajevima i do te mjere dozvoljene zakonom, biti odgovaran za bilo kakvu specijalnu,
    nesretnu, direktnu ili indirektnu �tetu bilo kakvu (uklju�uju�i granice �tete od gubitka
    posla, prestanka posla, financijskih gubitaka, legalnih pla�anja i kazni posljedica sudskih 
    presuda, ili bilo kakvih drugih posljedica gubitka) �to je posljedica kori�tenja ili nemogu�nosti kori�tenja Software-skog 
    Produkta, iako je MandrakeSoft S.A. bio upozoren od mogu�nosti takve 
    �tete.
    
    OGRANI�ENA ODGOVORNOST POVEZANA SA POSJEDOVANJEM ILI KORI�TENJEM ZABRANJENOG SOFTWARE-A U NEKIM ZEMLJAMA
    
    Do granice dozvoljene zakonom, MandrakeSoft S.A. ili njegovi distributori ne�e, u bilo kakvim slu�ajevima, biti 
    odgovaran za bilo kakvu specijalnu, nesretnu, direktnu ili indirektnu �tetu bilo kako (uklju�uju�i 
    ograni�ene �tete zbog gubitka posla, prekida posla, financijskog gubitka, legalnih pla�anja 
    i kazni posljedica sudskih presuda, ili bilo kakvih drugih posljedicagubitka) �to je posljedica 
    posjedovanja ili kori�tenja software-skih komponenti ili kao posljedica skidanja (download-a) software-skih komponenti 
    sa jednog od Mandrake Linux site-ova koja su zabranjena ili ograni�ena u nekim zemljama po lokalnim zakonima.
    Ova ograni�ena odgovornost se primjenjuje na, ali nije ograni�ena, jake kriptografske komponente 
    uklju�ene u Software-ski Produkt.
    
    
    3. GPL Licenca i sli�ne licence
    
    Software-ski Prodkt se sastoji od komponenti napravljenih od raznih ljudi ili entiteta.  Veliki 
    broj tih komponenti je pokriveno pod stavkama i uvjetima GNU Op�e Javne 
    Licence, u daljnjem tekstu zvana "GPL", ili  sli�nih licenci. Veliki broj tih licenci dozvoljava vam kori�tenje, 
    dupliciranje, prilago�avanje ili redistribuciju komponenti koju ona pokriva. Molimo pro�itajte pa�ljivo stavke 
    i uvjete licencnog dogovora svake komponente prije kori�tenja bilo koje komponente. Bilo koje pitanje 
    o licenci komponente trebao bi biti adresiran autoru komponente a ne MandrakeSoft-u.
    Programe razvijeni od strane MandrakeSoft S.A. su pokriveni GPL licencom. Dokumentacija napisana 
    od strane MandrakeSoft S.A. je pokrivena specifi�nom licencom. Molimo pogledajte dokumentaciju za 
    vi�e detalja.
    
    
    4. Prava na intelektualno vlasni�tvo
    
    Sva prava komponenti Software-skog Produkta pripada njihovim uva�enim autorima i 
    za�ti�eni su intelektualnim vlasni�tvom i autorskim zakonima primjenjivim na software-ske programe.
    MandrakeSoft S.A. zadr�ava svoje pravo za izmjenu ili prilago�avanje Software-skog Produkta, kao cijelinu ili u
    dijelovima, u svim slu�ajevima za sve namjene.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" i pripadaju�i logoi su za�ti�eni prodajni znaci MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Dr�avni zakoni 
    
    Ukoliko neki dio ovog dogovora govori ni�ta, ilegalan ili neprikladan sudstvu, taj 
    dio mo�e se isklju�iti iz ovog ugovora. Ali ostajete obveznu drugim primjenjivim sekcijama
    ugovora.
    Za stavke i uvjete ove Licence je nadle�an zakon Francuske.
    Sve sporove oko stavaka licence �e preferirano biti ure�eno sudom. Kao zadnji 
    izlaz, spor �e biti predan odgovaraju�em Sudu u Parizu - Francuska.
    Za bilo kakva pitanja o ovom dokumentu, molimo kontaktirajte MandrakeSoft S.A.

en: Keyboard
hr: Tipkovnica

en: Please choose your keyboard layout.
hr: Molim, izaberite raspored tipkovnice.

en: Here is the full list of keyboards available
hr: Ovdje je cijeli popis raspolo�ivih tipkovnica

en: Which installation class do you want?
hr: Koji instalacijski razred �elite?

en: Install/Update
hr: Instaliraj/Nadogradi

en: Is this an install or an update?
hr: Da li je ovo instalacija ili nadogradnja?

en: Recommended
hr: Preporu�eno

en: Expert
hr: Ekspert

en: Upgrade
hr: Dogradnja

en: Upgrade packages only
hr: Samo dogradi pakete

en: Please choose the type of your mouse.
hr: Molim izaberite va�u vrstu mi�a.

en: Mouse Port
hr: Port mi�a

en: Please choose on which serial port your mouse is connected to.
hr: Izaberite na kojem serijskom portu je mi� priklju�en.

en: Buttons emulation
hr: Emulacija gumbova

en: Button 2 Emulation
hr: Emulacija 2 gumba

en: Button 3 Emulation
hr: Emulacija 3 gumba

en: Configuring PCMCIA cards...
hr: Pode�avam PCMCIA kartice...

en: Configuring IDE
hr: Pode�avam IDE

en: No partition available
hr: nema dostupnih particija

en: Scanning partitions to find mount points
hr: Tra�im particije kako bi prona�ao mjesta montiranja

en: Choose the mount points
hr: Odaberite mjesta montiranja

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
hr: Nema slobodnog mjesta za 1 MB bootstrap! Instalacija �e nastaviti, ali za podizanje va�eg sustava, trebati �ete napraviti bootstrap particiju u DiskDrake-u

en: No root partition found to perform an upgrade
hr: Niti jedna root particija nije prona�ena da se obavi dogradnja

en: Root Partition
hr: Korijenska particija

en: What is the root partition (/) of your system?
hr: Koja je korijenska particija  (/) va�eg sustava?

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
hr: Morate ponovo pokrenuti sustav kako bi se aktivirala promjena particijske tablice

en: Choose the partitions you want to format
hr: Izaberite particije koje �elite formatirati

en: Check bad blocks?
hr: Provjeri za lo�e blokove?

en: Formatting partitions
hr: Formatiram particije

en: Creating and formatting file %s
hr: Stvaram i formatiram datoteku %s

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
hr: Nema dovoljno swapa za zavr�etak instalacije, molim dodajte jo�

en: Looking for available packages...
hr: Tra�im dostupne pakete

en: Finding packages to upgrade...
hr: Tra�im pakete koje mogu nadograditi

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
hr: Va� sustav nema dovoljno prostora za instalaciju ili dogradnju (%d > %d)

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
hr: Molimo izaberite u�itivanje ili spremanje izbora paketa na disketu.
    Format je isto kao auto_install napravljene diskete.

en: Load from floppy
hr: U�itaj sa diskete

en: Save on floppy
hr: Spremi na disketu

en: Loading from floppy
hr: U�itavam sa diskete

en: Package selection
hr: Odabir paketa

en: Insert a floppy containing package selection
hr: Umetnite disketu koja sadr�ava izbor paketa

en: Selected size is larger than available space
hr: Izabrana veli�ina je ve�a nego raspolo�iv prostor

en: Type of install
hr: Tip instalacije

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
hr: Niste izabrali niti jednu grupu paketa
    Izaberite minimalnu instalaciju ako �elite

en: With X
hr: Sa X-ima

en: With basic documentation (recommended!)
hr: Sa osnovnom dokumentacijom (preporu�eno!)

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
hr: Stvarno malena instalacija (posebice bez urpmia)

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
hr: Ako imate sve dolje navedene CDove kliknite U redu.
    Ako nemate niti jedan od navedenih CD kliknite Odustani.
    Ako imate samo neke od dolje navedenih CDa odzna�ite one koje nemate i kliknite U redu.

en: Cd-Rom labeled "%s"
hr: Cd-Rom naslovljen "%s"

en: Preparing installation
hr: Pripremam instalaciju

en: Installing package %s
    %d%%
hr: Instaliram paket %s
    %d%%

en: Post-install configuration
hr: Postava nakon instalacije

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
hr: Molim, umetnite Boot disketu u pogon %s

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
hr: Molim, umetnite Update Modules disketu u pogon %s

en: You now have the opportunity to download encryption software.
    
    WARNING:
    
    Due to different general requirements applicable to these software and imposed
    by various jurisdictions, customer and/or end user of theses software should
    ensure that the laws of his/their jurisdiction allow him/them to download, stock
    and/or use these software.
    
    In addition customer and/or end user shall particularly be aware to not infringe
    the laws of his/their jurisdiction. Should customer and/or end user not
    respect the provision of these applicable laws, he/they will incure serious
    sanctions.
    
    In no event shall Mandrakesoft nor its manufacturers and/or suppliers be liable
    for special, indirect or incidental damages whatsoever (including, but not
    limited to loss of profits, business interruption, loss of commercial data and
    other pecuniary losses, and eventual liabilities and indemnification to be paid
    pursuant to a court decision) arising out of use, possession, or the sole
    downloading of these software, to which customer and/or end user could
    eventually have access after having sign up the present agreement.
    
    
    For any queries relating to these agreement, please contact 
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA
hr: Sada imate mogu�nost za skidanje software-a za enkripciju.
    
    UPOZORENJE:
    
    Zbog razli�itih op�ih zahtjeva primjenjivih na ovaj software i presuda
    raznih sudova, kupac i/ili krajnji korisnik ovog software-a treba se
    uvjeriti da zakoni njegovog/e sudstva dozvoljava mu/joj da skine, spremi
    i/ili koristi ovaj software.
    
    U dodatku kupac i/ili krajnji korisnik mora dijelom biti svjestan da ne prekr�i
    zakon svoga sudstva. Ukoliko kupac i/ili krajnji korisnik ne 
    po�tuje stavke tih primjenjivih zakona, mo�e ga dovesti do ozbiljnih
    sankcija.
    
    U bilo kojem slu�aju Mandrakesoft ili njegovi proizvo�a�i i/ili nabavlja�ine mogu biti odgovorni
    za specijalne, indirektne ili slu�ajne �tete bilo kako (uklju�uju�i, ali ne
    ograni�ana na gubitak profita, prekid posla, gubitak komercijalnih podataka
    i
    drugih nov�anih gubitaka, i eventualne odgovornosti i isplate naknade �to treba biti pla�eno
    odlukom suda) �to je posljedica kori�tenja, posjedovanja ili samog
    skidanja ovog software-a, kojemu �e kupac i/ili krajnji korisnik mo�e
    eventualno imati pristup poslije potpisivanja postoje�eg ugovora/dogovora.
    
    
    Za bilo kakve upite u svezi ovog ugovora, molimo kontaktirajte 
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors...
hr: Kontaktiram Mandrake Linux web site za dobivanje popisa raspolo�ivih mirrora

en: Choose a mirror from which to get the packages
hr: Izaberite mirror sa kojeg �elite skinuti pakete

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
hr: Spajam se na mirror kako bih pribavio popis dostupnih paketa

en: Which is your timezone?
hr: Koja je va�a vremenska zona?

en: Hardware clock set to GMT
hr: Va� hardverski sat namje�ten je na GMT

en: Automatic time synchronization (using NTP)
hr: Automatska vremenska sinkronizacija (koriste�i NTP)

en: NTP Server
hr: NTP Poslu�itelj

en: Remote CUPS server
hr: Udaljeni CUPS poslu�itelj

en: No printer
hr: Nema pisa�a

en: Do you have an ISA sound card?
hr: Da li imate ISA zvu�nu karticu?

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
hr: Pokrenite "sndconfig" poslije instalacije za pode�avanje va�e zvu�ne kartice

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
hr: Nije prona�ena zvu�na kartica. Probajte "harddrake" poslije instalacije

en: Summary
hr: Sumarno

en: Mouse
hr: Mi�

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: Printer
hr: Pisac

en: ISDN card
hr: ISDN kartica

en: Sound card
hr: Zvu�na kartica

en: TV card
hr: TV kartica

en: Local files
hr: Lokalne datoteke

en: Set root password
hr: Pode�avanje root lozinke

en: No password
hr: Bez lozinke

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
hr: Ova lozinka je prejednostavna (lozinka mora sadr�avati barem %d znakova)

en: Authentication
hr: Provjera autenti�nosti

en: Authentication LDAP
hr: LDAP Autentifikacija

en: LDAP Server
hr: LDAP Poslu�itelj

en: Authentication NIS
hr: NIS Autentifikacija

en: NIS Domain
hr: NIS domena

en: NIS Server
hr: NIS Poslu�itelj

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
hr: Proizvoljna boot disketa omogu�ava na�in podizanja va�eg Linux sustava bez
    ovisnosti o normalnom bootloader-u. Ovo je korisno ukoliko ne �elite instalirati
    SILO na va� sustav, ili je drugi operativni sustav uklonio SILO, ili SILO ne
    �eli raditi sa va�om konfiguracijom hardware-a. Proizvoljna boot disketa tako�er mo�e biti kori�tena sa
    Mandrake spasonosnom slikom, omogu�avaju�i tako lak�e spa�avanje od raznih sustavskih
    gre�aka.
    
    Ako �elite napraviti boot disketu za va� sustav, ubacite disketu u prvi
     pogon i pritisnite "U redu".

en: First floppy drive
hr: Prvi disketni pogon

en: Second floppy drive
hr: Drugi disketni pogon

en: Skip
hr: Presko�i

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
hr: Proizvoljna boot disketa omogu�ava na�in podizanja va�eg Linux sustava bez
    ovisnosti o normalnom bootloader-u. Ovo je korisno ukoliko ne �elite instalirati
    LILO (ili grub) na va� sustav, ili je drugi operativni sustav uklonio LILO, ili LILO ne
    �eli raditi sa va�om konfiguracijom hardware-a. Proizvoljna boot disketa tako�er mo�e biti kori�tena sa
    Mandrake spasonosnom slikom, omogu�avaju�i tako lak�e spa�avanje od raznih
     sustavskih gre�aka.
    Da li �elite napraviti proizvoljnu boot disketu za va� sustav?
    %s

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
hr: 
    
    (UPOZORENJE! Koristite XFS za va�u root particiju,
    stvaranje boot diskete na disketi kapaciteta 1.44 Mb vjerojatno
    ne�e uspjeti, jer XFS treba vrlo velik pokreta�ki program).

en: Sorry, no floppy drive available
hr: �alim, me�utim disketni pogon nije dostupan

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
hr: Izaberite disketni pogon koji �elite koristiti za izradu boot diskete

en: Insert a floppy in %s
hr: Umetnite disketu u pogon %s

en: Creating bootdisk...
hr: Stvaram boot disketu

en: Preparing bootloader...
hr: Pripremam bootloader

en: You appear to have an OldWorld or Unknown
     machine, the yaboot bootloader will not work for you.
    The install will continue, but you'll
     need to use BootX to boot your machine
hr: �ini se da imate OldWorld ili Nepoznato
     ra�unalo, yaboot bootloader ne�e mo�i raditi kod vas.
    Instalacija �e nastaviti, ali �ete morati
     koristiti BootX da podignete va�e ra�unalo

en: Do you want to use aboot?
hr: Da li �elite koristiti aboot?

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
hr: Gre�ka prilikom instalacije aboot-a, 
    probati nasilno instalirati iako to mo�e uni�titi prvu particiju?

en: Installing bootloader
hr: Instaliranje bootloadera

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
hr: Instalacija bootloader-a nije uspjela. Prijavljena je slijede�a gre�ska:

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
hr: Trebati �ete promjeniti va� Otvoreni Firmware boot-ure�aj kako bi
     omogu�ili bootloader. Ukoliko ne �elite vidjeti bootloader prompt pri
     podizanju, pritisnite Command-Option-O-F pri podizanju i unesite:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Tada napi�ite: shut-down
    Pri slijede�em podizanju trebali biste vidjeti prompt bootloadera.

en: Insert a blank floppy in drive %s
hr: Umetnite praznu disketu u pogon %s

en: Creating auto install floppy...
hr: Pravim auto instalacijsku disketu

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
hr: Niste zavr�ili sve korake.
    
    �elite li zaista zavr�iti?

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
hr: �estitam, instalacija je kompletna.
    Uklonite boot medij i pritisnite return za ponovno podizanje.
    
    
    Za informacije o popravcima koji su raspolo�ivi za ovo izdanje Mandrake Linux-a,
    konzultirajte Eratu raspolo�ivu na
    
    
    %s
    
    
    Informacije o konfiguriranju va�eg sustava je raspolo�ivo u poslije
    instalacijskom poglavlju od Official Mandrake Linux User's Guide.

en: Generate auto install floppy
hr: Napravi auto instalacijsku disketu

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
hr: Auto instalacija mo�e biti potpuno automatska ukoliko �elite,
    u tom slu�aju �e preuzeti hard disk!!
    (ovo zna�i za instalaciju na drugo ra�unalo).
    
    Mo�ete preferirati da ponovite instalaciju.

en: Automated
hr: Automatski

en: Replay
hr: Ponovno prika�i

en: Save packages selection
hr: Spremi odabir paketa

en: Mandrake Linux Installation %s
hr: Mandrake Linux instalacija %s

note: -PO This string must fit in a 80-char wide text screen
en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
hr:   <Tab>/<Alt-Tab> izme�u elemenata  | <Space> bira | <F12> slijede�i zaslon

en: kdesu missing
hr: kdesu nedostaje

en: consolehelper missing
hr: nedostaje consolehelper

en: Choose a file
hr: Izaberite datoteku

en: Advanced
hr: Napredno

en: Basic
hr: Osnovno

en: <- Previous
hr: <- Prija�nje

en: Next
hr: Slijede�e

en: Bad choice, try again
hr: Krivi izbor, poku�ajte ponovo

en: Your choice? (default %s)
hr: Va� izbor? (uobi�ajeno %s)

en: Entries you'll have to fill:
    %s
hr: Unosi koje trebate popuniti:
    %s

en: Your choice? (0/1, default `%s')
hr: Va� izbor? (0/1, uobi�ajeno '%s')

en: Button `%s': %s
hr: Gumb `%s': %s

en: Do you want to click on this button?
hr: Da li �elite kliknuti na ovaj gumb?

en: Your choice? (default `%s'%s)
hr: Va� izbor? (uobi�ajeno `%s'%s)

en: => There are many things to choose from (%s).
hr: => Postoji mnogo stvari za odabir iz (%s).

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
hr: Molim, izaberite prvi broj do 10 kojeg �elite urediti,
    ili samo pritisnite Enter za nastavak.
    Va� izbor?

en: => Notice, a label changed:
    %s
hr: => Obavijest, naziv promijenjen:
    %s

en: Re-submit
hr: Ponovno Po�alji

en: Czech (QWERTZ)
hr: �e�ka (QWERTZ)

en: German
hr: Njema�ka

en: Spanish
hr: �panjolska

en: Finnish
hr: Finska

en: French
hr: Francuska

en: Norwegian
hr: Norve�ka

en: Polish
hr: Poljska

en: Russian
hr: Ruska

en: Swedish
hr: �vedska

en: UK keyboard
hr: UK tipkovnica

en: US keyboard
hr: US tipkovnica

en: Albanian
hr: Albanska

en: Armenian (old)
hr: Armenska (stara)

en: Armenian (typewriter)
hr: Armenska (pisa�a ma�ina)

en: Armenian (phonetic)
hr: Armenska (fonetska)

en: Azerbaidjani (latin)
hr: Azerbejd�anska (latinica)

en: Belgian
hr: Belgijska

en: Bulgarian (phonetic)
hr: Bugarska (fonetska)

en: Bulgarian (BDS)
hr: Bugarska (BDS)

en: Brazilian (ABNT-2)
hr: Brazilska (ABNT-2)

en: Belarusian
hr: Bjeloruska

en: Swiss (German layout)
hr: �vicarska (Njema�ki raspored)

en: Swiss (French layout)
hr: �vicarska (francuski raspored)

en: Czech (QWERTY)
hr: �e�ka (QWERTY)

en: German (no dead keys)
hr: Njema�ka (bez mrtvih tipaka)

en: Danish
hr: Danska

en: Dvorak (US)
hr: Dvorak (USA)

en: Dvorak (Norwegian)
hr: Dvorak (Norve�ka)

en: Dvorak (Swedish)
hr: Dvorak (�vedska)

en: Estonian
hr: Estonska

en: Georgian ("Russian" layout)
hr: Gruzijska  ("Ruski" raspored)

en: Georgian ("Latin" layout)
hr: Gruzijska  ("Latin" raspored)

en: Greek
hr: Gr�ka

en: Hungarian
hr: Ma�arska

en: Croatian
hr: Hrvatska

en: Israeli
hr: Izraelska

en: Israeli (Phonetic)
hr: Izraelska (fonetska)

en: Iranian
hr: Iranska

en: Icelandic
hr: Islandska

en: Italian
hr: Talijanska

en: Japanese 106 keys
hr: Japanska (106 tipaka)

en: Korean keyboard
hr: Korejska tipkovnica

en: Latin American
hr: Latino ameri�ka

en: Lithuanian AZERTY (old)
hr: Lituanska AZERTY (stara)

en: Lithuanian AZERTY (new)
hr: Lituanska AZERTY (nova)

en: Lithuanian "number row" QWERTY
hr: Lituanska "number row" QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
hr: Lituanska "fonetska" QWERTY

en: Latvian
hr: Latvija

en: Macedonian
hr: Makedonska

en: Dutch
hr: Nizozemska

en: Polish (qwerty layout)
hr: Poljska (qwerty raspored)

en: Polish (qwertz layout)
hr: Poljska (qwertz raspored)

en: Portuguese
hr: Portugalska

en: Canadian (Quebec)
hr: Kanadska (Quebec)

en: Romanian (qwertz)
hr: Rumunjska (qwertz)

en: Romanian (qwerty)
hr: Rumunjska (qwerty)

en: Russian (Yawerty)
hr: Ruska (Yawerty)

en: Slovenian
hr: Slovenska

en: Slovakian (QWERTZ)
hr: Slova�ka (QWERTZ)

en: Slovakian (QWERTY)
hr: Slova�ka (QWERTY)

en: Serbian (cyrillic)
hr: Srpska (�irilica)

en: Thai keyboard
hr: Tajlandska tipkovnica

en: Tajik keyboard
hr: Tajik tipkovnica

en: Turkish (traditional "F" model)
hr: Turska (tradicionalni "F" model)

en: Turkish (modern "Q" model)
hr: Turska (moderna  "Q" model)

en: Ukrainian
hr: Ukrajinska

en: US keyboard (international)
hr: US keyboard (internacionalna)

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
hr: Vijetnamska "numeric row" QWERTY

en: Yugoslavian (latin)
hr: Jugoslavenska (latini�na)

en: Right Alt key
hr: Desna Alt tipka

en: Both Shift keys simultaneously
hr: Obe Shift tipke istodobno

en: Control and Shift keys simultaneously
hr: Control i Shift tipke istodobno

en: CapsLock key
hr: CapsLock tipka

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
hr: Ctrl i Alt tipke istodobno

en: Alt and Shift keys simultaneously
hr: Alt i Shift tipku istodobno

en: "Menu" key
hr: "Menu" tipka

en: Left "Windows" key
hr: Lijeva "Windows" tipka

en: Right "Windows" key
hr: Desna "Windows" tipka

en: Circular mounts %s
hr: Kru�no montiranje %s

en: Remove the logical volumes first
hr: Ukloni logi�ki volumen prvo

en: PCMCIA support no longer exists for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
hr: PCMCIA podr�ka vi�e ne postoji za 2.2 kernele. Molimo koristite 2.4 kernel.

en: Sun - Mouse
hr: Sun - mi�

en: Generic PS2 Wheel Mouse
hr: Generi�ki PS2 mi� s kota�i�em

en: 1 button
hr: 1 gumb

en: Generic 2 Button Mouse
hr: Generi�ki mi� s 2 gumba

en: Wheel
hr: Kota�i�

en: serial
hr: serijski

en: Generic 3 Button Mouse
hr: Generi�ki mi� s 3 gumba

en: Logitech CC Series
hr: Logitech CC serije

en: MM Series
hr: MM Serije

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
hr: Logitech Mi� (serijski, stari C7 tip)

en: busmouse
hr: busmi�

en: 2 buttons
hr: 2 gumba

en: 3 buttons
hr: 3 gumba

en: none
hr: niti jedan

en: No mouse
hr: Nema mi�a

en: Please test the mouse
hr: Molimo istestirajte mi�a.

en: To activate the mouse,
hr: Za aktiviranje mi�a,

en: MOVE YOUR WHEEL!
hr: POMAKNITE VA� KOTA�I�!

en: Finish
hr: Zavr�i

en: Next ->
hr: Slijede�e ->

en: Is this correct?
hr: Da li je ovo ispravno?

en: Expand Tree
hr: Pro�iri stablo

en: Collapse Tree
hr: Sa�mi stablo

en: Toggle between flat and group sorted
hr: Prebaci izme�u ravno i grupno sortiranog

en: Connect to the Internet
hr: Spoji se na Internet

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few ones use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
hr: Naj�e��i na�in da se pove�ete sa adsl-om je pppoe.
    Neke veze koriste pptp, a nekoliko koriste dhcp.
    Ukoliko neznate, izaberite 'koristi pppoe'

en: use dhcp
hr: koristi dhcp

en: use pppoe
hr: koristi pppoe

en: use pptp
hr: koristi pptp

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcpcd
hr: Koji dhcp klijent �elite koristiti?
    Pretpostavljeni je dhcpcd

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
hr: Nije prona�en niti jedan mre�ni adapter na va�em sustavu.
    Ne mogu postaviti ovu vrstu veze.

en: Choose the network interface
hr: Odaberite mre�ni me�usklop

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet
hr: Molimo izaberite sa kojim mre�nim adapterom se �elite priklju�iti na Internet

en: no network card found
hr: ne mogu prona�i niti jednu mre�nu karticu

en: Configuring network
hr: Pode�avam mre�u

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
hr: Molim unesite ime ra�unala ukoliko ga znate.
    Neki DHCP serveri zahtjevaju specifiranje imena ra�unala da bi radili.
    Va�e ime ra�unala bi trebalo biti potpuno-kvalificirano ime ra�unala,
    kao �to je ``mybox.mylab.myco.com''.

en: Host name
hr: Ime ra�unala

en: Network Configuration Wizard
hr: �arobnjak mre�nih postavki

en: External ISDN modem
hr: Vanjski ISDN modem

en: Internal ISDN card
hr: Interna ISDN kartica

en: What kind is your ISDN connection?
hr: Kakav tip ISDN veze koristite ?

en: Which ISDN configuration do you prefer?
    
    * The Old configuration uses isdn4net. It contains powerful
      tools, but is tricky to configure, and not standard.
    
    * The New configuration is easier to understand, more
      standard, but with less tools.
    
    We recommand the light configuration.
hr: Koju ISDN konfiguraciju preferirate?
    
    * Stara konfiguracija koristi isdn4net. Ona sadr�i sna�ne
      alate, ali je te�ka za konfiguriranje, nije standardna.
    
    * Nova konfiguracija je lak�a za razumiti, mnogo standardnija,
      ali sa manje alata.
    
    Preporu�amo laku konfiguraciju.

en: New configuration (isdn-light)
hr: Nova konfiguracija (isdn-light)

en: Old configuration (isdn4net)
hr: Stara konfiguracija (isdn4net)

en: ISDN Configuration
hr: ISDN postavke

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
hr: Izaberite va�eg pru�atelja Internet usluga.
     Ako nije na popisu odaberite Drugi

en: Europe protocol
hr: Europski protokol

en: Europe protocol (EDSS1)
hr: Europski protokol (EDSS1)

en: Protocol for the rest of the world
hr: Protokol za ostatak svijeta

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
hr: Protokol za ostatak svijeta 
     bez D-kanala (za iznajmljene linije)

en: Which protocol do you want to use?
hr: Koji protokol �elite koristiti ?

en: What kind of card do you have?
hr: Kakvu karticu posjedujete?

en: I don't know
hr: Ne znam

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
hr: 
    Ukoliko imate ISA karticu, vrijednosti na slijede�em zaslonu trebale bi biti dobre.
    
    Ukoliko imate PCMCIA karticu, morate znati irq i io va�e kartice.

en: Abort
hr: Prekini

en: Continue
hr: Nastavi

en: Which is your ISDN card?
hr: Kakvu ISDN karticu imate?

en: I have detected an ISDN PCI card, but I don't know its type. Please select a PCI card on the next screen.
hr: Prona�ao sam ISDN PCI karticu me�utim ne znam kojeg je tipa. Molim izaberite va�u PCI karticu na slijede�em ekranu.

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
hr: Nisam na�ao niti jednu ISDN PCI karticu. Molim izaberite va�u PCI karticu na slijede�em ekranu.

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
hr: Izaberite serijski port na kojemu se nalazi modem.

en: Dialup options
hr: Podesi dialup

en: Connection name
hr: Ime veze

en: Phone number
hr: Telefonski broj

en: Login ID
hr: Prijavno ime

en: Script-based
hr: Temeljem skripta

en: Terminal-based
hr: Terminal-zasnovano

en: Domain name
hr: Ime domene

en: First DNS Server (optional)
hr: Prvi DNS poslu�itelj (opciono)

en: Second DNS Server (optional)
hr: Drugi DNS poslu�itelj (opciono)

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
hr: 
    Mo�ete isklju�iti ili ponovno konfigurirati va�u vezu.

en: 
    You can reconfigure your connection.
hr: 
    Mo�ete ponovno konfigurirati va�u vezu.

en: You are currently connected to internet.
hr: Trenutno ste spojeni na internet.

en: 
    You can connect to Internet or reconfigure your connection.
hr: 
    Mo�ete se spojiti na Internet ili ponovno konfigurirati va�u vezu.

en: You are not currently connected to Internet.
hr: Niste trenutno spojeni na Internet.

en: Connect
hr: Pove�i

en: Disconnect
hr: Odspoji

en: Configure the connection
hr: Podesi vezu

en: Internet connection & configuration
hr: Internet veza i postava

en: We are now going to configure the %s connection.
hr: Sada �emo podesiti %s vezu.

en: 
    
    
    We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press OK to continue.
hr: 
    
    
    Sada �emo podesiti %s vezu.
    
    
    Pritisnite U redu za nastavak.

en: Network Configuration
hr: Mre�ne postavke

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
hr: Po�to radite mre�nu instalaciju, va�a mre�a je ve� konfigurirana.
    Pritisnite U redu da zadr�ite postoje�e postavke, ili Odustani za ponovno konfiguriranje va�e mre�ne/Internet veze.

en: Welcome to The Network Configuration Wizard.
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
hr: Dobro Do�li u �arobnjak za pode�avanje mre�e
    
    Sada �emo konfigurirati va�u internet/mre�nu vezu.
    Ukoliko ne �elite koristiti auto detekciju, odselektirajte kvadrati� s potvrdom.

en: Choose the profile to configure
hr: Izaberite profil za konfiguriranje

en: Use auto detection
hr: Koristi auto detekciju

en: Expert Mode
hr: Ekspertni mod

en: Detecting devices...
hr: Otkrivanje ure�aja...

en: Normal modem connection
hr: Normalna modemska veza

en: detected on port %s
hr: detektiran na portu %s

en: ISDN connection
hr: ISDN veza

en: detected %s
hr: detektirano %s

en: ADSL connection
hr: ADSL veza

en: detected on interface %s
hr: detektirano na me�usklopu %s

en: Cable connection
hr: Kablovska veza

en: cable connection detected
hr: detektirana kablovska veza

en: LAN connection
hr: LAN veza

en: ethernet card(s) detected
hr: ethernet kartica(e) prona�ene

en: Choose the connection you want to configure
hr: Izaberite vezu koju �elite podesiti

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
hr: Odabrali ste vi�e na�ina za spajanje na Internet.
    Molimo izaberite koji �elite koristiti.

en: Internet connection
hr: Internet veza

en: Do you want to start the connection at boot?
hr: Da li �elite pokreniti va�u vezu kod svakog podizanja (boot) sustava ?

en: Network configuration
hr: Mre�ne postavke

en: The network needs to be restarted
hr: Mre�a treba biti ponovno pokrenuta

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
hr: Problem se pojavio prilikom ponovnog pokretanja mre�e: 
    
    %s

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
hr: �estitam, mre�na i internet konfiguracija je zavr�ena.
    
    Konfiguracija �e sada biti primjenjena na va�em sustavu.

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
hr: Nakon �to je to napravljeno, preporu�amo da ponovno pokrenete va�e X
    okru�je kako bi izbjegli probleme prilikom promjene imena ra�unala.

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
hr: Do�lo je do problema tijekom namje�tanja. Provjerite vezu putem net_monitora
    ili mcca. Ako va�a veza ne radi, mo�da �ete morati ponovno pokrenuti
    konfiguraciju

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
hr: UPOZORENJE: Ovaj ure�aj je bio prethodno konfiguriran za spajanje na Internet.
    Jednostavno prihvatite ovaj ure�aj konfiguriran.
    Promjena polja ni�e �e prepisati ovu konfiguraciju.

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
hr: Molim unesite IP postavke za ovaj stroj.
    Svaka stavka treba biti unesena kao  IP adresa odvojena
    to�kama (npr. 1.2.3.4)

en: Configuring network device %s
hr: Pode�avam mre�ni ure�aj %s

en:  (driver %s)
hr:  (upravlja�ki program %s)

en: IP address
hr: IP adresa

en: Netmask
hr: Netmaska

en: Automatic IP
hr: Automatski IP

en: Start at boot
hr: Pokrenuto pri podizanju

en: IP address should be in format 1.2.3.4
hr: IP adresa treba biti oblika 1.2.3.4

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one
hr: Molim unesite ime ra�unala.
    Ime ra�unala treba biti puno ime ra�unala,
    primjerice mojeracunalo.odjel.domena.hr.
    Tako�er unesite IP adresu gateway ra�unala ako gateway postoji

en: DNS server
hr: DNS poslu�itelj

en: Gateway (e.g. %s)
hr: Gateway (npr. %s)

en: Gateway device
hr: Gateway ure�aj

en: Proxies configuration
hr: Postava proxy-a

en: Track network card id (useful for laptops)
hr: Prati id mre�ne kartice (korisno za laptope)

en: Proxy should be http://...
hr: Proxy treba biti http://...

en: Firewalling configuration detected!
hr: Detektirana je vatrozidna konfiguracija!

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fix after installation.
hr: Upozorenje! Postoje�a vatrozidna konfiguracija je prona�ena. Morati �ete ru�no popraviti neke dijelove nakon instalacije.

en: Internet configuration
hr: Postava Interneta

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
hr: Da li �elite poku�ati spajanje na Internet ?

en: Testing your connection...
hr: Testiram va�u vezu...

en: The system is now connected to Internet.
hr: Sustav je sada spojen na Internet.

en: For security reason, it will be disconnected now.
hr: Zbog sigurnosnih razloga, biti �e sada odspojen.

en: The system doesn't seem to be connected to internet.
    Try to reconfigure your connection.
hr: �ini se kako sustav nije spojen na internet.
    Probajte ponovno podesiti va�u vezu.

en: Connection Configuration
hr: Postava Veze

en: Please fill or check the field below
hr: Molim ispunite ili provjerite vrijednost doljnjeg polja

en: Card IRQ
hr: IRQ kartice

en: Card mem (DMA)
hr: Memorija kartice (DMA)

en: Card IO
hr: IO kartice

en: Card IO_0
hr: IO_0 kartice

en: Card IO_1
hr: IO_1 kartice

en: Your personal phone number
hr: Va� osobni telefonski broj

en: Provider name (ex provider.net)
hr: Ime ISP pru�atelja (npr. provider.hr)

en: Provider phone number
hr: Telef. broj pru�atelja

en: Provider dns 1 (optional)
hr: Pru�ateljev DNS 1 (opciono)

en: Provider dns 2 (optional)
hr: Pru�ateljev DNS 2 (opciono)

en: Choose your country
hr: Odaberite va�u zemlju

en: Dialing mode
hr: Na�in biranja

en: Connection speed
hr: Brzina

en: Connection timeout (in sec)
hr: Vrijeme �ekanja veze (u sek)

en: Account Login (user name)
hr: Korisni�ko ime

en: Account Password
hr: Korisni�ka Lozinka

en: mount failed:
hr: montiranje nije uspjelo:

en: Extended partition not supported on this platform
hr: Pro�irene particije nisu podr�ane na ovoj platformi

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
hr: Imate rupu u svojoj particijskoj tablici me�utim ja je ne mogu iskoristiti.
    Jedino rje�enje je da pomaknete va�u primarnu particiju kako bi rupa bila
    odmah do pro�irenih particija.

en: Restoring from file %s failed: %s
hr: Vra�anje iz datoteke %s nije uspjelo: %s

en: Bad backup file
hr: Lo�a backup datoteka

en: Error writing to file %s
hr: Gre�ka prilikom pisanja u datoteku %s

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random trash
hr: Ne�to lo�e se de�ava sa va�im pogonom. 
    Test za provjeru integriteta podataka je neuspje�an. 
    To zna�i da pisanje bilo �ega na va� disk rezultira slu�ajnim sme�em

en: must have
hr: potrebno

en: important
hr: va�no

en: very nice
hr: vrlo lijepo

en: nice
hr: lijepo

en: maybe
hr: mo�da

en: LPRng - LPR New Generation
hr: LPRng - LPR Nova Generacija

en: PDQ - Print, Don't Queue
hr: PDQ - Ispi�i, Bez Reda

en: Local printer
hr: Lokalni pisa�

en: Remote printer
hr: Udaljeni pisa�

en: Printer on remote CUPS server
hr: Pisa� na udaljenom CUPS poslu�itelju

en: Printer on remote lpd server
hr: Pisa� na udaljenom lpd poslu�itelju

en: Network printer (TCP/Socket)
hr: Mre�ni pisa� (TCP/socket)

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
hr: Pisa� na SMB/Windows 95/98/NT poslu�itelju

en: Printer on NetWare server
hr: Pisa� na NetWare poslu�itelju

en: Enter a printer device URI
hr: Unesite URI pisa�a

en: Pipe job into a command
hr: Proslijedi (pipe) na komandu

en: Unknown model
hr: Nepoznati model

en: Local Printers
hr: Lokalni pisa�i

en: Remote Printers
hr: Udaljeni pisa�i

en:  on parallel port \/*%s
hr:  na paralelnom portu \/*%s

en: , USB printer \/*%s
hr: , USB pisa� \/*%s

en: , multi-function device on parallel port \/*%s
hr: , multi-funkcionalan ure�aj na paralelnom portu \/*%s

en: , multi-function device on USB
hr: , multi-funkcionalan ure�aj na USBu

en: , multi-function device on HP JetDirect
hr: , multi-funkcionalan ure�aj na HP JetDirectu

en: , multi-function device
hr: , multi-funkcionalan ure�aj

en: , printing to %s
hr: , ispis na %s

en: , using command %s
hr: , kori�tenjem komande %s

en: Raw printer (No driver)
hr: Raw printer (Bez upravlja�kog programa)

en: (on %s)
hr: (na %s)

en: (on this machine)
hr: (na ovom ra�unalu)

en: On CUPS server "%s"
hr: Na CUPS poslu�itelju "%s"

en:  (Default)
hr:  (Uobi�ajeno)

en: Select Printer Connection
hr: Odaberite vezu pisa�a

en: How is the printer connected?
hr: Kako je pisa� povezan?

en: 
    Printers on remote CUPS servers you do not have to configure here; these printers will be automatically detected.
hr: 
    Pisa�e na udaljenom CUPS poslu�itelju ne morate konfiguriratiovdje; ti pisa�i �e biti automatski prona�eni.

en: CUPS configuration
hr: CUPS postavke

en: Specify CUPS server
hr: Odredi CUPS poslu�itelj

en: To get access to printers on remote CUPS servers in your local network you do not have to configure anything; the CUPS servers inform your machine automatically about their printers. All printers currently known to your machine are listed in the "Remote printers" section in the main window of Printerdrake. When your CUPS server is not in your local network, you have to enter the CUPS server IP address and optionally the port number to get the printer information from the server, otherwise leave these fields blank.
hr: Da bi pristupili pisa�ima na udaljenim CUPS poslu�iteljima u va�oj lokalnojmre�i ne morate ni�ta namje�tati; CUPS poslu�itelji automatski obavje�tavajuva�e ra�unalo o svojim pisa�ima. Svi pisa�i koji su poznati va�em ra�unalusu popisani u "Udaljeni pisa�i" odjeljku glavnog prozora Printerdrakea. Kadava� CUPS poslu�itelj nije u va�oj lokalnoj mre�i, morate unesti IP adresuCUPS poslu�itelja i, opcionalno, broj porta, da bi dobili informacije o pisa�uod poslu�itelja. Ina�e, ostavite ova polja praznima.

en: 
    Normally, CUPS is automatically configured according to your network environment, so that you can access the printers on the CUPS servers in your local network. If this does not work correctly, turn off "Automatic CUPS configuration" and edit your file /etc/cups/cupsd.conf manually. Do not forget to restart CUPS afterwards (command: "service cups restart").
hr: 
    Obi�no, CUPS se automatski namje�ta prema va�em mre�nom okru�ju, tako damo�ete pristupiti pisa�ima na CUPS poslu�iteljima u va�oj lokalnoj mre�i.Ako ovo ne radi dobro, isklju�ite "Automatsku CUPS konfiguraciju" i uredite datoteku /etc/cups/cupsd.conf ru�no. Nemojte zaboraviti poslije ponovnopokrenuti CUPS (naredba:"service cups restart").

en: The IP address should look like 192.168.1.20
hr: IP adresa treba izgledati poput 192.168.1.20

en: The port number should be an integer!
hr: Broj porta bi trebao biti cjelobrojni broj!

en: CUPS server IP
hr: IP CUPS poslu�itelja

en: Automatic CUPS configuration
hr: Automatska CUPS konfiguracija

en: Add a new printer
hr: Dodaj novi pisa�

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
hr: 
    Dobrodo�li u �arobnjak za namje�tanje pisa�a
    
    Ovaj �arobnjak vam omogu�uje da instalirate lokalne ili udaljene pisa�e koji
    �e se koristiti s ovog ra�unala kao i sa drugih ra�unala u mre�i.
    
    Pita vas za sve potrebne informacije za namje�tanje pisa�a i daje vam pristupsvim dostupnim pokreta�kim programima za pisa�e, njihovim opcijama i vrstamaveza prema pisa�ima.

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
hr: 
    �estitamo, va� pisa� je sada instaliran i namje�ten!
    
    Mo�ete pisati kori�tenjem "Ispis" naredbe u va�oj aplikaciji (obi�no u "File" izborniku).
    
    Ako �elite dodati, maknuti ili promijeniti ime pisa�u, ili �elite promijenitipodrazumijevane opcije (ladicu za uvla�enje papira, kakvo�u ispisa,...),izaberite "Pisa�" u "Hardver" odjeljku Mandrake kontrolnog centra.

en: Detected %s
hr: Detektirano %s

en: Printer on parallel port \/*%s
hr: Pisa� na paralelnom portu \/*%s

en: USB printer \/*%s
hr: USB pisa� \/*%s

en: Local Printer
hr: Lokalni pisa�

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
hr: Nije prona�en nijedan lokalni pisa�! Za ru�no instaliranje pisa�a upi�iteime ure�aja/datoteke u liniju za unos (paralelni portovi:/dev/lp0, /dev/lp1, ...,odgovara LPT1:, LPT2:, ..., prvi USB pisa�: /dev/usb/lp0, drugi USB pisa�:/dev/usb/lp1, ...).

en: You must enter a device or file name!
hr: Morate unijeti ime ure�aja ili datoteke!

en: The following printer was auto-detected, if it is not the one you want to configure, enter a device name/file name in the input line
hr: Ovaj pisa� je prepoznat, ako to nije onaj kojeg �elite pode�avati, upi�iteime ure�aja/datoteke u liniju za unos.

en: Here is a list of all auto-detected printers. Please choose the printer you want to set up or enter a device name/file name in the input line
hr: Ovo je popis svih prepoznatih pisa�a. Izaberite kojeg �elite podesitiili upi�ite ime ure�aja/datoteke u liniju za unos

en: The following printer was auto-detected. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
hr: Ovaj pisa� je prepoznat. Namje�tanje pisa�a �e raditi potpuno automatski.Ako va� pisa� nije ispravno prepoznat ili ako biste radije ru�no namje�talipisa�, uklju�ite "Ru�no namje�tanje".

en: Here is a list of all auto-detected printers. Please choose the printer you want to set up. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
hr: Ovaj je popis svih prepoznatih pisa�a. Izaberite pisa� kojeg �elite podesiti.Namje�tanje pisa�a �e raditi potpuno automatski.Ako va� pisa� nije ispravno prepoznat ili ako biste radije ru�no namje�talipisa�, uklju�ite "Ru�no namje�tanje".

en: Please choose the port where your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
hr: Izaberite port preko kojeg je va� pisa� povezan ili upi�ite ime ure�aja/datotekeu liniju za unos.

en: Please choose the port where your printer is connected to.
hr: Izaberite port na kojem se nalazi pisa�.

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
hr:  (paralelni portovi:/dev/lp0, /dev/lp1, ...,odgovara LPT1:, LPT2:, ..., prvi USB pisa�: /dev/usb/lp0, drugi USB pisa�: /dev/usb/lp1, ...).

en: You must choose/enter a printer/device!
hr: Morate izabrati/upisati pisa�/ure�aj!

en: Manual configuration
hr: Ru�no namje�tanje

en: Remote lpd Printer Options
hr: Postavke udaljenog lpd pisa�a

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
hr: Ukoliko �elite koristiti udaljeni lpd pisa�, morate unijetiime ispisnog poslu�itelja te ime pisa�a na tom poslu�itelju.

en: Remote host name
hr: Udaljeno ime ra�unala

en: Remote printer name
hr: Ime udaljenog pisa�a

en: Remote host name missing!
hr: Nedostaje ime ra�unala udaljenog pisa�a!

en: Remote printer name missing!
hr: Nedostaje ime udaljenog pisa�a!

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
hr: Postavke SMB (Windows 9x/NT) pisa�a

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
hr: Za ispis na SMB pisa�, trebate navestiime SMB doma�ina (Primjetite da mo�e biti razli�it od TCP/IP imena ra�unala) i vjerojatno IP adresu ispisnog poslu�itelja, kao iime dijeljenog resursa za pisa� kojem �elite pristupiti i bilo kojeprimjenjivo korisni�ko ime, lozinku ili informacije o radnoj grupi.

en: SMB server host
hr: SMB poslu�itelj

en: SMB server IP
hr: IP SMB poslu�itelja

en: Share name
hr: Ime sharea

en: Workgroup
hr: Radna grupa

en: Either the server name or the server's IP must be given!
hr: Ime poslu�itelja ili IP poslu�itelja mora biti naveden!

en: Samba share name missing!
hr: Ime dijeljenog samba resursa nedostaje!

en: SECURITY WARNING!
hr: SIGURNOSNO UPOZORENJE!

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
hr: Sada �ete namjestiti ispis na Windows korisni�kom ra�unu sa lozinkom. Zboggre�ke u arhitekturi Samba klijent softvera, lozinka je stavljena u �istomtekstualnom obliku u komandnoj liniji Samba klijenta koji se koristi zaslanje ispisnog posla Windows poslu�itelju. Tako je mogu�e da si svaki korisnikna ovom ra�unalu ispi�e lozinku na ekranu izdavanje komandi poput "psauxwww".
    
    Preporu�amo da iskoristite jednu od slijede�ih alternativa (u svim slu�ajevimamorate provjeriti da samo ra�unala sa va�e lokalne mre�e imaju pristup va�emWindows serveru, npr. putem vatrozida):
    
    Koristite korisni�ki ra�un bez lozinke na va�em Windows poslu�itelju, kao"GUEST" ra�un ili posebni ra�un odre�en samo za ispis. Nemojte micatiza�titu lozinkom sa osobnog ili administratorskog ra�una.
    
    Namjestite va� Windows poslu�itelj da omogu�uje pristup pisa�u preko lpdprotokola. Zatim namjestite ispis s ovog ra�unala sa "%s" tipom veze uPrinterdrakeu.

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
hr: Namjestite va� Windows poslu�itelj da omogu�uje pristup pisa�u preko IPPprotokola i namjestite ispis s ovog ra�unala sa "%s" tipom veze u Printerdrakeu.

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
hr: Pove�ite va� pisa� na Linux poslu�itelj i dopustite da se va�a Windowsra�unala povezuju na njega kao klijenti.
    
    Da li stvarno �elite nastaviti namje�tati ovaj pisa� kao �to �inite sada?

en: NetWare Printer Options
hr: Postavke NetWare pisa�a

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
hr: Za ispis na NetWare pisa�, trebate navestiNetWare ime ispisnog poslu�itelja (Primjetite da mo�e biti razli�it odnjegovog TCP/IP imena ra�unala!) kao i ime ispisnog reda za pisa� kojim�elite pristupiti, te neko primjenjivo korisni�ko ime i lozinku.

en: Printer Server
hr: Ispisni poslu�itelj

en: Print Queue Name
hr: Ime reda pisa�a

en: NCP server name missing!
hr: Ime NCP poslu�itelja nedostaje!

en: NCP queue name missing!
hr: Nedostaje ime NCP reda!

en: TCP/Socket Printer Options
hr: Opcije TCP/Socket pisa�a

en: Printer Device URI
hr: URI Ure�aja pisa�a

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
hr: Mo�ete izravno odrediti da URI pristupa pisa�u. URI mora odgovarati oliCUPS ili Foomatic specifikacijama. Primjetite da nisu svi URI tipovi podr�ani od svih spoolera.

en: A valid URI must be entered!
hr: Ispravan URI mora biti une�en!

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
hr: Svaki pisa� treba ime (na primjer "pisa�").Polja opisa i lokacije ne moraju biti popunjena. To su komentari za korisnike.

en: Name of printer
hr: Ime pisa�a

en: Location
hr: Lokacija

en: Reading printer database...
hr: �itam bazu pisa�a ...

en: Preparing printer database...
hr: Pripremam bazu pisa�a ...

en: Your printer model
hr: Model va�eg pisa�a

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
hr: Printerdrake je usporedio ime modela koje je dobio autodetekcijom s modelimapopisanim u svojoj bazi podataka da bi na�ao koji najbolje odgovara. Ovaj izbormo�e biti pogre�an, posebice kada va� pisa� uop�e nije u bazi pisa�a. Zatoprovjerite da li je izbor to�an i stisnite "Model je to�an" ako jest, a ako nestisnite "Ru�no izaberi model" da bi mogli ru�no izabrati model pisa�ana slijede�em ekranu.
    
    Za va� pisa� Printerdrake je na�ao:
    
    %s

en: The model is correct
hr: Model je to�an

en: Select model manually
hr: Ru�no izaberi model

en: Printer model selection
hr: Izabir modela pisa�a

en: Which printer model do you have?
hr: Kakav model pisa�a imate?

en: 
    
    Please check whether Printerdrake did the auto-detection of your printer model correctly. Search the correct model in the list when the cursor is standing on a wrong model or on "Raw printer".
hr: 
    
    Molim, provjerite da li je Printerdrakeautomatski prona�ao va� model pisa�aispravno. Prona�ite ispravan model upopisu kada pokaziva� pokazuje nakrivi model ili na "Raw pisa�".

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
hr: Ako va� pisa� nije prikazan, izaberite kombatibilni (pogledajte priru�nik odpisa�a) ili neki sli�ni.

en: OKI winprinter configuration
hr: OKI winprinter konfiguracija

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
hr: Namje�tate OKI laserski winpisa�. Ovi pisa�i koriste dosta poseban
    komunikacijski protokol i stoga �e raditi samo ako su spojeni na prviparalelni port. Kada je va� pisa� spojen na drugi port ili na kutijuispisnog poslu�itelja spojite ga na prvi paralelni port prije ispisaprobne stranice. Ina�e pisa� ne�e raditi. Va�u postavu tipa veze pokreta�kiprogram �e ignorirati.

en: Lexmark inkjet configuration
hr: Lexmark inkjet konfiguracija

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
hr: Pokreta�ki programi za Inkjet pisa�e od Lexmarka podr�avaju samo lokalne pisa�e,ne pisa�e na udaljenim ra�unalima ili kutijama ispisnog poslu�itelja. Spojiteva� pisa� na lokalni port ili ga namjestite na ra�unalu u kojeg je uklju�en.

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
hr: Podrazumijevane postavke pisa�a
    
    Trebali biste se uvjeriti da li su veli�ina stranice, vrsta tinte/na�inispisa (ako je dostupan) i hardverske postavke laserskih pisa�a (memorija,duplex jedinica, dodatne ladice) postavljeni ispravno. Primjetite dasa vrlo velikom kakvo�om ispisa/rezolucijom ispis mo�e znatno usporiti.

en: Option %s must be an integer number!
hr: Opcija %s mora biti cijeli broj!

en: Option %s must be a number!
hr: Opcija %s mora biti broj!

en: Option %s out of range!
hr: Opcija %s je izvan dosega!<

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
hr: Da li �elite postaviti ovaj pisa� ("%s")
    kao podrazumijevani pisa�?

en: Test pages
hr: Testne stranice

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
hr: Izaberite probne stranice koje �elite ispisati.
    Primjetite: foto probna stranica se mo�e vrlo dugo ispisivati, a na laserskimpisa�ima sa malo memorije i uop�e se ne ispisati. U ve�ini slu�ajeva jedovoljno ispisati standardnu probnu stranicu.

en: No test pages
hr: Bez testnih stranica

en: Print
hr: Ispi�i

en: Standard test page
hr: Standardna testna stranica

en: Alternative test page (Letter)
hr: Alternativna testna stranica (Letter)

en: Alternative test page (A4)
hr: Alternativna testna stranica (A4)

en: Photo test page
hr: Foto testna stranica

en: Do not print any test page
hr: Ne ispi�i nikakve probne stranice

en: Printing test page(s)...
hr: Ispisujem probnu stranicu(e)...

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
hr: Testna/e stranica/e su poslane na pisa�.
    Mo�e potrajati neko vrijeme dok ispisivanje ne zapo�ne.
    Status ispisa:
    %s

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
hr: Probna stranica(e) poslana je na pisa�.
    Ponekad je potrebno par sekundi prije nego pisa� po�ne s ispisom.

en: Did it work properly?
hr: Da li je sve radilo ispravno?

en: Raw printer
hr: Raw pisa�

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
hr: Da bi ispisali datoteku iz komandne linije (terminalski prozor) koristiteili komandu "%s <datoteka>" ili grafi�ki alat za ispis: "xpp <datoteka>"ili "kprinter <datoteka>". Grafi�ki alati vam omogu�uju da lako izaberetepisa� i podesite opcije.

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
hr: Ove komande mo�ete tako�er koristiti u "Printing command" polju dijalogaza ispis mnogih aplikacija, ali ovdje ne stavljate ime datoteke jerdatoteku za ispis dobavlja sama aplikacija.

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
hr: 
    "%s" komanda dozvoljava da podesite opcije za pojedini posao ispisa.Samo dodajte �eljene postavke u komandnu liniju, npr. "%s <datoteka>".

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
hr: Ovo je popis dostupnih opcija za ispis za trenutni pisa�:

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
hr: Da bi ipisali datoteku iz komandne linije (terminalski prozor) koristitekomandu "%s <datoteka>".

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
hr: Ovu naredbu mo�ete tako�er koristiti u "Printing command" polju dijalogamnogih aplikacija. Ali tamo ne upisujete ime datoteke jer datoteku za ispisdobavlja sama aplikacija.

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
hr: Da bi dobili popis opcija dostupnih za trenutni pisa� stisnite na "Popisispisnih opcija".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
hr: Da bi ispisali datoteku iz komandne linije (terminalskog prozora) koristitenaredbu "%s <datoteka>" ili "%s <datoteka>".

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
hr: Mo�ete tako�er koristiti grafi�ko su�elje "xpdq" za namje�tanje opcijai upravljanje poslovima ispisa.
    Ako koristite KDE okru�je, imate "dugme za paniku", ikonu na radnom stolu,nazvanu "ZAUSTAVI pisa�!", koja zaustavlja sve poslove ispisa �im jestisnete. Ovo je korisno kad se, npr., zaglavi papir.

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
hr: 
    "%s" i "%s" naredbe vam tako�er omogu�uju da podesite opcije za odre�eniposao ispisa. Jednostavno dodajte �eljene postavke u komandnu liniju, npr."%s <datoteka>".

en: Printing/Scanning on "%s"
hr: Ispis/skeniranje na "%s"

en: Printing on the printer "%s"
hr: Ispis na pisa�u "%s"

en: Close
hr: Zatvori

en: Print option list
hr: Popis ispisnih opcija

en: Reading printer data...
hr: �itam podatke o pisa�u ...

en: Transfer printer configuration
hr: Prebaci postavke pisa�a

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
hr: Mo�ete preslikati postavke pisa�a koje ste napravili za spooler %s na %s,va� trenutni spooler. Svi konfiguracijski podaci (ime pisa�a, opis, lokacija,vrsta veze i podrazumijevane opcije) su preuzeti, ali ne i poslovi.
    Ne mogu se svi redovi prebaciti zbog:

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
hr: CUPS ne podr�ava pisa�e na Novell poslu�iteljima ili pisa�e koji �aljupodatke u naredbu slobodne forme.

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
hr: PDQ podr�ava samo lokalne pisa�e, udaljene LPD pisa�e i socket/TCPpisa�e.

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
hr: LPD i LPRng ne podr�avaju IPP pisa�e.

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
hr: Uz to, ovaj program ne mo�e stvarati redove ili "foomatic-configure" sene mo�e prebaciti.

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
hr: 
    Tako�er, pisa�i pode�eni sa PPD datotekama od svog proizvo�a�a ili sanative CUPS pokreta�kim programima se ne mogu prebaciti.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
hr: 
    Ozna�ite pisa�e koje �elite prebaciti i stisnite "Prebaci".

en: Do not transfer printers
hr: Ne prebacuj pisa�e

en: Transfer
hr: Prebaci

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
hr: Pisa� "%s" ve� postoji na %s.
    Stisnite "Prebaci" da prepi�ete preko njega.
    Mo�ete i upisati novo ime ili presko�iti ovaj pisa�.

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
hr: Ime pisa�a mo�e sadr�avati samo slova, brojeve i podvlaku

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
hr: Pisa� "%s" ve� postoji,
    da li zaista �elite prepisati njegovu konfiguraciju?

en: New printer name
hr: Novo ime pisa�a

en: Transferring %s...
hr: Prebacujem %s ...

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
hr: Prebacili ste va� biv�i podrazumijevani pisa�("%s"), da li bi trebao bitipodrazumijevani pisa� i u novom sustavu %s?

en: Refreshing printer data...
hr: Osvje�avam padatke o pisa�u ...

en: Configuration of a remote printer
hr: Postavke udaljenog pisa�a

en: Starting network...
hr: Pokre�em mre�u ...

en: Configure the network now
hr: Podesi mre�u

en: Network functionality not configured
hr: Mre�a nije pode�ena

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
hr: Sada �ete podesiti udaljeni pisa�. Zahtjeva ispravni pristup mre�i, aliona jo� nije pode�ena. Ako nastavite bez ispravne mre�e, ne�ete mo�ikoristiti pisa� kojeg sada pode�avate. Kako �elite nastaviti?

en: Go on without configuring the network
hr: Nastavi bez pode�avanja mre�e

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network gets accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
hr: Postava mre�e napravljena tijekom instalacije se ne mo�e sada pokrenuti.Provjerite da li je mre�a dostupna poslije pokretanja sustava i ispravitepostavke kori�tenjem Mandrake kontrolnog centra, odjeljak "Mre�a i Internet"/"Veza", i poslije podesite pisa�, tako�er iz Mandrake kontrolnog centra,odjeljak "Hardver"/"Pisa�"

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
hr: Mre�a nije pokrenuta. Provjerite postavke i hardver. Zatim probajte ponovnopodesiti va� udaljeni pisa�.

en: Restarting printing system...
hr: Ponovno pokre�em ispisni sutav ...

en: high
hr: Visoka

en: paranoid
hr: Paranoidna

en: Installing a printing system in the %s security level
hr: Instaliram ispisni sustav s %s sigurnosnom razinom.

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
hr: Sada �ete instalirati ispisni sustav %s na sustav koji radi pod %s sigurnosnomrazinom.
    Ovaj ispisni sustav pokre�e daemon (pozadinski proces) koji �eka na posloveispisa i rje�ava ih. Ovaj daemon je dostupan i udaljenim ra�unalima prekomre�e, te je tako mogu�e mjesto napada. Stoga se na ovoj sigurnosnoj razinisamo nekoliko izabranih daemona podrazumijevano pokre�e.
    
    Da li stvarno �elite namjestiti ispisivanje na ovom ra�unalu?

en: Starting the printing system at boot time
hr: Pokretanje ispisnog sustava prilikom podizanja sustava

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
hr: Ispisni sustav (%s) se ne�e automatski pokretati kada se ra�unalu pokrene.
    
    Mogu�e je da je automatsko pokretanje isklju�eno zbog prebacivanja na vi�usigurnosnu razinu, jer je ispisni sustav mogu�a to�ka napada.
    
    �elite li ponovno uklju�iti automatsko podizanje ispisnog sustava?

en: Checking installed software...
hr: Provjeravam instalirani softver...

en: Removing LPRng...
hr: Uklanjam LPRng...

en: Removing LPD...
hr: Uklanjam LPD...

en: Select Printer Spooler
hr: Odaberite spooler pisa�a

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
hr: Koji ispisni sustav (spooler) �elite koristiti?

en: Installing Foomatic...
hr: Instaliram Foomatic ...

en: Printer options
hr: Postavke pisa�a

en: Configuring applications...
hr: Pode�avam aplikacije...

en: Would you like to configure printing?
hr: Da li �elite podesiti ispisivanje?

en: Printing system:
hr: Ispisni sustav:

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; to view information about it; or to make a printer on a remote CUPS server available for Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hr: Navedeni pisa�i su pode�eni. Dvostruko kliknite na pisa� da bi mu promijenilipostavke; da bi ga odredili za podrazumijevani pisa�; da bi pogledali informacijeo njemu; ili da bi pisa� sa udaljenog CUPS poslu�itelja u�inili dostupnimStarOfficeu/OpenOffice.org/GIMPu.

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
hr: Navedeni pisa�i su pode�eni. Dvostruko kliknite na pisa� da bi mu promijenilipostavke; da ga odredite za podrazumijevani pisa�; ili da bi pogledaliinformacije o njemu.

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
hr: Osvje�i popis pisa�a (za prikaz svih dostupnih udaljenih CUPS pisa�a)

en: Change the printing system
hr: Promijeni ispisni sustav

en: Normal Mode
hr: Normalni mod

en: Do you want to configure another printer?
hr: �elite li podesiti neki drugi pisa�?

en: Modify printer configuration
hr: Promijeni postavke pisa�a

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
hr: Pisa� %s
    �to �elite promijeniti na ovom pisa�u?

en: Do it!
hr: Napravi!

en: Printer connection type
hr: Vrsta veze s pisa�em

en: Printer name, description, location
hr: Ime pisa�a, opis, lokacija

en: Printer manufacturer, model, driver
hr: Proizvo�a� pisa�a, model, pokreta�ki program

en: Printer manufacturer, model
hr: Proizvo�a� pisa�a, model

en: Set this printer as the default
hr: Odredi ovaj pisa� za podrazumijevani

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hr: Dodaj ovaj pisa� StarOfficeu/OpenOffice.org/GIMPu

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hr: Ukloni ovaj pisa� iz StarOfficea/OpenOffice.org/GIMPa

en: Print test pages
hr: Ispi�i probne stranice

en: Know how to use this printer
hr: Saznajte kako koristiti ovaj pisa�

en: Remove printer
hr: Ukloni pisa�

en: Default printer
hr: Podrazumijevani pisa�

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
hr: Pisa� "%s" je sada odre�en za podrazumijevani.

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hr: Dodavanje pisa�a StarOfficeu/OpenOffice.org/GIMPu

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hr: Pisa� "%s" je uspje�no dodan StarOfficeu/OpenOffice.org/GIMPu.

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hr: Nisam uspio dodati "%s" StarOfficeu/OpenOffice.org/GIMPu.

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hr: Uklanjam pisa� iz StarOfficea/OpenOffice.org/GIMPa

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hr: Pisa� "%s" je uspje�no uklonjen iz StarOfficea/OpenOffice.org/GIMPa.

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hr: Nisam uspio ukloniti pisa� "%s" iz StarOfficea/OpenOffice.org/GIMPa.

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
hr: Da li stvarno �elite ukloniti pisa� "%s"?

en: Proxy configuration
hr: Postava proxy-a

en: Welcome to the proxy configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up your http and ftp proxies
    with or without login and password
hr: Dobro do�li u pomo�ni program za konfiguriranje proxy-a.
    
    Ovdje �ete mo�i postaviti va� http i ftp proxi-e
    sa ili bez logina i lozinke

en: Please fill in the http proxy informations
    Leave it blank if you don't want an http proxy
hr: Molimo popunite http proxy informacije
    Molimo ostavite prazno ukoliko ne �elite http proxy

en: Url should begin with 'http:'
hr: Url treba po�eti sa 'http:'

en: The port part should be numeric
hr: Broj porta bi trebao biti numeri�ki

en: Please fill in the ftp proxy informations
    Leave it blank if you don't want an ftp proxy
hr: Molimo unesite ftp proxy informacije
    Ostavite prazno ukoliko ne �elite ftp proxy

en: Please enter proxy login and password, if any.
    Leave it blank if you don't want login/passwd
hr: Molimo unesite proxy login i lozinku ukoliko postoje.
    Ostavite prazno ako ne �elite login/lozinku

en: password
hr: lozinka

en: re-type password
hr: ponovno unesite lozinku

en: The passwords don't match. Try again!
hr: Lozinke se ne podudaraju. Poku�ajte ponovno!

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
hr: Ne mogu dodati particiju na _formatirani_ RAID md%d

en: Can't write file %s
hr: Ne mogu pisati u datoteku %s

en: mkraid failed
hr: mkraid nije uspio

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
hr: mkraid nije uspio (mo�da niste instalirali raidtools alate?)

en: Not enough partitions for RAID level %d
hr: Nema dovoljno particija za RAID nivo %d

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
hr: Pokreni ALSA (Naprednu Linux Zvu�nu Arhitekturu) zvu�ni sustav

en: Anacron a periodic command scheduler.
hr: Anacron periodno zakazivanje komandi

en: apmd is used for monitoring batery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
hr: apmd slu�i za monitoriranje statusa i baterije i njegovo logiranje putem syslog-a.
    Tako�er mo�e biti kori�ten za ga�enje ra�unala kada je baterija slaba.

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
hr: Pokre�e komande zakazane sa at komandom u specifirano vrijeme kada
    je at pokrenut, i pokre�e batch komande kada je prosje�na zauzetost dovoljno niska.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
hr: cron je standardan UNIX program koji pokre�e korisni�ki definirane programe
    u periodi�no zakazana vremena. vixie cron dodaje veliki broj korisnih funkcija obi�nom UNIX cron-u, uklju�uju�i bolju sigurnost i ve�u snagu konfiguracijskih opcija.

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
hr: GPM dodaje podr�ku za mi�u tekst baziranim Linux aplikacijama kao �to je
    Midnight Commander. Tako�er pru�a mi� baziranim konzolama odre�i-i-zalijepi operacije,
    i uklju�uje podr�ku za isko�ive menije u konzoli.

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
hr: HardDrake pokre�e isprobavanje hardware-a, i opciono konfigurira
    novi/promjenjeni hardware.

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
hr: Apache je World Wide Web poslu�itelj. Koristi se za poslu�ivanje HTML
    dokumenata i CGI skripti.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
hr: Internet superserver demon (naj�e��e zvan inetd) pokre�e 
    razne druge internet servise po potrebi. Odgovoran je za pokretanje 
    mnogo servisa, uklju�uju�i telnet, ftp, rsh, i rlogin. Isklju�ivanje inetd-a
    onemogu�uje sve servise za koje je zadu�en.

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
hr: Pokre�e paketno filtriranje za Linux kernel 2.2 serije, za postavljanje
    vatrozida za za�titu va�eg ra�unala od mre�nih napada.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
hr: Ovaj paket u�itava odabranu tastaturnu mapu kao �to je postavljenu u
    /etc/sysconfig/keyboard. Ona se mo�e odabrati koriste�i kbdconfig alat.
    Trebali biste ostaviti ovo uklju�eno za ve�inu ra�unala.

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
hr: Automatsko regeneriranje kernel header-a u /boot za
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
hr: Automatska detekcija i konfiguracija hardware-a pri podizanju.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
hr: Linuxconf �e ponekada urediti izvr�avanje raznih radnji
    pri samom podizanju kako bi odr�ao sustavsku konfiguraciju.

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
hr: lpd je daemon za ispis koji je potreban od lpr-a kako bi radio ispravno.
    On je pojednostavljeno poslu�itelj koji �alje ispisne poslove pisa�u(ima).

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
hr: Linux Virtualni Poslu�itelj, koristi se za pravljenje visoko raspolo�ivog
    poslu�itelja visokih performansi.

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
hr: named (BIND) je Domain Name Server (DNS) poslu�itelj koji se upotrebljava
    za razlu�ivanje imena ra�unala u IP adrese.

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
hr: Montira i Demontira sve Mre�ne datote�ne sustave (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), i NCP (NetWare) to�ke montiranja.

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
hr: Aktivira/Deaktivira sva pode�ena mre�na su�elja prilikom pokretanja
    sustava.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
hr: NFS je popularan protokol za dijeljenje datoteka putem TCP/IP mre�a.
    Ovaj servis pru�a NFS poslu�iteljsku funkcionalnost, koji se konfigurira
    putem /etc/exports datoteke.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
hr: NFS je popularan protokol za dijeljenje datoteka putem TCP/IP mre�a.
    Ovaj servis pru�a funkcionalnost NFS datote�nog zaklju�avanja.

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
hr: Automatski uklju�uje numlock tipku u konzoli i
    XFree-u pri podizanju.

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
hr: Podr�ava OKI 4w i kompaktibilne win pisa�e.

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
hr: PCMCIA podr�ka je obi�no za podr�avanje stvari poput ethernet i
    modema u laptopima. Ona ne�e biti pokrenuta ukoliko nije tako
     konfigurirana zato je sigurno pokrenuti ju iako na instaliranom
     ra�unalu ne treba.

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
hr: Portmapper ure�uje RPC vezama, koje su kori�tene u protokolima
    poput NFS-a ili NIS-a. Portmap poslu�itelj mora biti pokrenut na ra�unalima
    koji su poslu�itelji za protokole koji se slu�e RPC mehanizmima.

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
hr: Postfix je Mail Transport Agent, �to je program koji�alje mail-ove sa jednog ra�unala na drugo.

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
hr: Sprema i vra�a sustavsku entropiju za ve�u kvalitetu generiranja
    slu�ajnih brojeva.

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle
hr: Dodjeljuje raw ure�aje (kao �to su hard disk
    particije), za uporabu u aplikacijama kao �to su Oracle

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
hr: Routed daemon omogu�ava automatsku IP ruter tablicu koja se obnavlja
    putem RIP protokola. Dok se RIP naj�ire koristi na malim mre�ama, vi�e kompleksniji
    ruting protokoli su potrebni za kompleksnije mre�e.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
hr: Rstat protokol omogu�ava korisnicima na mre�i da dohvate
    mjerljive performanse za svako ra�unalo koje je na mre�i.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
hr: Rusers protokol omogu�ava korisnicima na mre�i da identificira tko je
    prijavljen na drugim ra�unalima koja odgovaraju.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
hr: Rwho protokol omogu�ava udaljenim korisnicima da dobiju popis svih
    korisnika prijavljenih na ra�unalo na kojima je pokrenut rwho (sli�no finger-u).

en: Launch the sound system on your machine
hr: Pokreni zvu�ni sustav na va�em ra�unalu

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
hr: Syslog je resurs kojega koriste mnogi demoni kako bi logirali poruke
    u razli�ite sustavske log datoteke. Dobra je ideja uvijek imati pokrenuti syslog.

en: Load the drivers for your usb devices.
hr: U�itava upravlja�ke programe za va�e usb ure�aje.

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
hr: Pokre�e X Pismovni Poslu�itelj (ovo je nu�no za XFree da se pokrene).

en: Choose which services should be automatically started at boot time
hr: Izaberite koji servisi trebaju biti startani automatski kod boot-a

en: Printing
hr: Ispisujem

en: File sharing
hr: Dijeljenje datoteka

en: System
hr: Sustav

en: Remote Administration
hr: Udaljeno administriranje

en: Database Server
hr: Poslu�itelj baza podataka

en: Services: %d activated for %d registered
hr: Servisi: %d aktiviran za %d registriran

en: Services
hr: Servisi

en: running
hr: pokre�em

en: stopped
hr: zaustavljen

en: Services and deamons
hr: Servisi i daemoni

en: No additional information
    about this service, sorry.
hr: Nema dodatnih informacija
    o ovom servisu, �alim.

en: On boot
hr: Pri pokretanju

en: Start
hr: Pokretanje

en: Stop
hr: Zaustavljanje

en: Thank you for choosing Mandrake Linux 9.0
hr: Hvala vam �to ste izabrali Mandrake Linux 9.0

en: Welcome to the Open Source world
hr: Dobrodo�li u Open Source svijet

en: The success of MandrakeSoft is based upon the principle of Free Software. Your new operating system is the result of collaborative work on the part of the worldwide Linux Community
hr: Uspjeh MandrakeSofta se temelji na principima slobodnog softvera. Va�novi operativni sustav je rezultat udru�enog rada svjetske Linux zajednice

en: Get involved in the Free Software world
hr: Pridru�ite se svijetu slobodnog softvera

en: Games
hr: Igre

en: Mandrake Control Center
hr: Mandrake Kontrolni Centar

en: User interfaces
hr: Korisni�ka su�elja

en: Installing packages...
hr: Instaliram pakete...

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
hr: Molim prvo se odjavite te pritisnite Ctrl-Alt-BackSpace

en: Please relog into %s to activate the changes
hr: Molim ponovo se logirajte u %s kako bi aktivirali promjenjeno

en: Error!
hr: Gre�ka!

en: I can't find needed image file `%s'.
hr: Ne mogu na�i potrebnu datoteku sa slikom '%s'.

en: Auto Install Configurator
hr: Postava automatske instalacije

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
hr: Sada �ete instalirati disketu za automatsku instalaciju. Ova mogu�nost jedonekle opasna i mora se oprezno koristiti.
    
    Sa tom mogu�no��u, mo�i �ete ponoviti instalaciju kako ste je proveli naovom ra�unalu, s tim da �ete biti interaktivno priupitani u nekim koracima,da bi promijenili njihove vrijednosti.
    
    Za maksimalnu sigurnost, particioniranje i formatiranje se nikad ne�eobavljati automatski, �to god izabrali prilikom instalacije na ovo ra�unalo.
    
    �elite li nastaviti?

en: Automatic Steps Configuration
hr: Postava automatskih koraka

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
hr: Izaberite za svaki korak da li �e se ponoviti kao i u va�oj instalaciji, ili�e se izvoditi ru�no

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
hr: 
    Dobrodo�li.
    
    Parametri automatske instalacije su dostupni u odjeljku na lijevoj strani

en: Congratulations!
hr: �estitke!

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
hr: Disketa je uspje�no stvorena.
    Sada mo�ete ponoviti svoju instalaciju

en: Auto Install
hr: Automatska Instalacija

en: Add an item
hr: Dodaj stavku

en: Remove the last item
hr: Ukloni posljednju stavku

en: 
                        DrakBackup Report Details
hr: 
                        DrakBackup Report detalji

en: Backup system files...
hr: Sigurnosna pohrana sustavskih datoteka

en: Hard Disk Backup files...
hr: Sigurnosna pohrana datoteka na tvrdom disku...

en: Backup User files...
hr: Sigurnosna pohrana korisni�kih datoteka

en: Hard Disk Backup Progress...
hr: Progres sigurnosne pohrane tvrdog diska

en: Backup Other files...
hr: Sigurnosna pohrana drugih datoteka

en: File Selection
hr: Odabir datoteka

en: Select the files or directories and click on 'Add'
hr: Izaberi datoteke ili mape i stisni 'Dodaj'

en: 
    Please check all options that you need.
hr: 
    Provjerite sve opcije koje trebate.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
hr: Ove opcije mogu pohraniti i povratiti sve datoteke u va�oj /etc mapi.

en: Use incremental backup  (do not replace old backups)
hr: Koristi inkrementalno pohranjivanje (ne zamjenjuje staru pohranu)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
hr: Izostavi kriti�ne datoteke (passwd, group, fstab)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
hr: S ovom opcijom mo�i �ete povratiti bilo koju ina�icu
    va�eg /etc direktorija.

en: Please check all users that you want to include in your backup.
hr: Odaberite sve korisnike koje �elite uklju�iti u pohranu.

en: Do not include the browser cache
hr: Izostavi cache preglednika (browsera)

en: Use Incremental Backups  (do not replace old backups)
hr: Koristi inkrementalnu pohranu (ne zamjenjuje stare pohrane)

en: Remove Selected
hr: Ukloni izabrano

en: Windows (FAT32)
hr: Windowse (FAT32)

en: Users
hr: Korisnici

en: Please enter the host name or IP.
hr: Upi�ite ime hosta ili IP.

en: Please enter your login
hr: Upi�ite svoje korisni�ko ime

en: Please enter your password
hr: Upi�ite svoju lozinku

en: Remember this password
hr: Zapamti ovu lozinku

en: Use CD/DVDROM to backup
hr: Koristi CD/DVDROM za pohranu

en: Please check if you are using CDRW media
hr: Nazna�ite da li koristite CDRW medij

en: Please enter your CD Writer device name
     ex: 0,1,0
hr: Upi�ite ime va�eg CD snima�a
     ex: 0,1,0

en: Use tape to backup
hr: Koristi vrpcu za pohranu

en: Please enter the device name to use for backup
hr: Upi�ite ime ure�aja kojeg �ete koristiti za sigurnosnu pohranu

en: Please enter the maximum size
     allowed for Drakbackup
hr: Upi�ite maksimalnu dozvoljenu
     veli�inu za Drakbackup

en: Use quota for backup files.
hr: Koristi quotu za pohranjene datoteke

en: Network
hr: Mre�a

en: HardDrive / NFS
hr: Tvrdi disk / NFS

en: hourly
hr: svaki sat

en: daily
hr: svaki dan

en: weekly
hr: svaki tjedan

en: monthly
hr: svaki mjesec

en: Use daemon
hr: Koristi daemon

en: Please choose the time 
    interval between each backup
hr: Izaberite vremenski razmak izme�u
    dvije sigurnosne pohrane

en: Please choose the
    media for backup.
hr: Izaberite medij za pohranu.

en: Send mail report after each backup to:
hr: Ovjde po�alji izvje�taj mailom poslije svake pohrane:

en: What
hr: �to

en: Where
hr: Gdje

en: When
hr: Kada

en: More Options
hr: Jo� opcija

en: Drakbackup Configuration
hr: Drakbackup postava

en: Please choose where you want to backup
hr: Izaberite gdje �elite pohranjivati

en: on Hard Drive
hr: na tvrdi disk

en: across Network
hr: preko mre�e

en: Please choose what you want to backup
hr: Izaberite �to �elite pohranjivati

en: Backup system
hr: Pohrani sustav

en: Backup Users
hr: Pohrani korisnike

en: Select user manually
hr: Ru�no izaberi korisnika

en: 
    Backup Sources:
hr: 
    Izvori za pohranu:

en: 
    - System Files:
hr: 
    - Sustavske datoteke:

en: 
    - User Files:
hr: 
    - Korisni�ke datoteke:

en: 
    - Other Files:
hr: 
    - Druge datoteke:

en: 
    - Save on Hard drive on path: %s
hr: 
    - Snimi na tvrdi disk u putanju: %s

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
hr: 		 korisni�ko ime: %s
    		 u putanju: %s

en: 
    - Options:
hr: 
    - Opcije:

en: 	Do not include System Files
hr: 	Izostavi sustavske datoteke

en: 	Backups use tar and bzip2
hr: 	Pohrana koristi tar i bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
hr: 	Pohrana koristi tar i gzip

en: 
    - Daemon (%s) include:
hr: 
    - Daemon (%s) uklju�i :

en: 	-Hard drive.
hr: 	-Tvrdi disk.

en: 	-Network by FTP.
hr: 	-Mre�u FTPom.

en: 	-Network by SSH.
hr: 	-Mre�u SSHom.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
hr: Nema postavki, molimo izaberite �arobnjaka ili Napredno.

en: List of data to restore:
hr: Popis podataka za povrat:

en: List of data corrupted:
hr: Popis o�te�enih podataka:

en: Please uncheck or remove it on next time.
hr: Molimo poni�tite odabir ili ga uklonite idu�i put

en: Backup files are corrupted
hr: Pohranjene datoteke su o�te�ene

en:           Successfuly Restored on %s
hr:           Uspje�no povra�eni na %s

en:          Restore Configuration
hr:          Povrati postavke

en: OK to restore the other files.
hr: U redu da bi povratili ostale datoteke

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
hr: Popis korisnika za povrat (samo je najnoviji nadnevak va�an za svakog korisnika)

en: Backup the system files before:
hr: Pohrani sustavske datoteke prije:

en: please choose the date to restore
hr: izaberite nadnevak za povrat

en: Use Hard Disk to backup
hr: Koristi tvrdi disk za pohranu

en: Please enter the directory to save:
hr: Upi�ite mapu za snimanje:

en: FTP Connection
hr: FTP veza

en: Secure Connection
hr: Sigurna veza

en: Restore from Hard Disk.
hr: Povrati s tvrdog diska

en: Please enter the directory where backups are stored
hr: Upi�ite mapu u koju ste pohranili podatke

en: Select another media to restore from
hr: Izaberite drugi medij s kojeg �ete povratiti podatke

en: Other Media
hr: Ostali mediji

en: Restore system
hr: Povrati sustav

en: Restore Users
hr: Povrati korisnike

en: Restore Other
hr: Povrati ostalo

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
hr: Napravi novu sigurnosnu pohranu prije povrata (samo za inkrementalne pohrane.)

en: Remove user directories before restore.
hr: Ukloni mape korisnika prije povrata.

en: Restore all backups
hr: Povrati sve pohrane

en: Custom Restore
hr: Prilago�ena pohrana

en: Previous
hr: Prija�nje

en: Save
hr: Snimi

en: Build Backup
hr: Slo�i sigurnosnu pohranu

en: Restore
hr: Povrati

en: Please select data to restore...
hr: Izaberite podatke za povrat

en: Please select media for backup...
hr: Izaberite medij za sigurnosnu pohranu...

en: Please select data to backup...
hr: Izaberite podatke koje �ete pohraniti...

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
hr: Nije prona�ena datoteka s postavkama 
    pritisnite �arobnjaka ili Napredno.

en: Under Devel ... please wait.
hr: Razvija se ... molimo sa�ekajte.

en: Backup system files
hr: Pohrani sustavske datoteke

en: Backup user files
hr: Pohrani korisni�ke datoteke

en: Backup other files
hr: Pohrani ostale datoteke

en: Total Progress
hr: Ukupni progres

en: files sending by FTP
hr: slanje datoteka FTPom

en: Sending files...
hr: �aljem datoteke...

en: Backup Now from configuration file
hr: Pohrani iz datoteke sa postavkama

en: View Backup Configuration.
hr: Pogledaj postavke sigurnosne pohrane

en: Wizard Configuration
hr: Postavke �arobnjaka

en: Advanced Configuration
hr: Napredne postavke

en: Backup Now
hr: Pohrani sada

en: 
     Some errors during sendmail are caused by 
     a bad configuration of postfix. To solve it you have to
     set myhostname or mydomain in /etc/postfix/main.cf
hr: 
    Neke gre�ke tijekom slanja po�te su uzrokovane 
     lo�im postavkama postfixa. Da bi ih rije�ili, morate
     namjesiti myhostname ili mydomain u /etc/postfix/main.cf

en: options description:
    
     - Backup system files:
           
    	This option allows you to backup your /etc directory,
    	which contains all configuration files. Please be
    	careful during the restore step to not overwrite:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Backup User files: 
    
    	This option allows you select all users that you want 
    	to backup.
    	To preserve disk space, it is recommended that you 
    	do not include web browser's cache.
    
     - Backup Other files: 
    
    	This option allows you to add more data to save.
    	With the other backup it's not possible at the 
    	moment to select incremental backup.		
     
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option for backup. This option allows you 
    	to backup all your data the first time, and 
    	only the changed afterward.
    	Then you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
hr: opis opcija:
    
     - Pohrani sustavske datoteke:
            
    	Ova opcija vam omogu�uje da pohranite svoju /etc mapu,
    	koja sadr�i sve datoteke s postavkama. Budite
    	oprezni tijekom postupka povrata da ne bi prepisali:
    		/etc/passed 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Pohrani korisni�ke datoteke: 
    
    	Ova opcija vam omogu�uje da izaberete sve korisnike koje
    	�elite pohraniti.
    	Da bi u�tedjeli prostor na disku, preporu�amo da
    	izostavite cache web preglednika.
    
     - Pohrani ostale datoteke: 
    
    	Ova opcija vam omogu�uje da dodate jo� podataka za pohranu.
    	Sa ovom pohranom nije trenuta�no mogu�e izabrati
    	inkrementalnu pohranu.		
     
     - Inkrementalne pohrane:
    
    	Inkrementalna pohrana je najmo�nija opcija kod
    	pohranjivanja. Omogu�uje vam da pohranite
    	sve svoje podatke prvi put, a potom samo one
    	promijenjene.
    	Zatim �ete mo�i, prilikom povrata,
    	vratiti va�e podatke prema odre�enom
    	nadnevku.
    	Ako niste izabrali ovu opciju sve
    	stare pohrane �e biti prebrisane prije svake pohrane.

en:  This program is free software; you can redistribute it and/or modify
     it under the terms of the GNU General Public License as published by
     the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
     any later version.
    
     This program is distributed in the hope that it will be useful,
     but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
     MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
     GNU General Public License for more details.
    
     You should have received a copy of the GNU General Public License
     along with this program; if not, write to the Free Software
     Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
hr: Ovaj program je besplatni softver; mo�ete ga redistribuirati i/ili mijenjati
    pod uvjetima GNU General Public License objavljenje od Free Software
    Foundationa; ili ina�ice 2, ili (kako izaberete) neke kasnije ina�ice.
    
    Ovaj program se distribuira u nadi da �e biti koristan, ali
    BEZ IKAKVE GARANCIJE; bez �ak i podrazumijevane TR�I�NE GARANCIJE
    ili POGODNOSTI ZA ODRE�ENU SVRHU. Pogledajte
    GNU General Public License za vi�e detalja.
    
    Trebali ste dobiti presliku GNU General Public License
    sa ovim programom; ako ne, pi�ite na Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: Description:
    
      Drakbackup is used to backup your system.
      During the configuration you can select: 
    	- System files, 
    	- Users files, 
    	- Other files.
    	or All your system ...  and Other (like Windows Partitions)
    
      Drakbackup allows you to backup your system on:
    	- Harddrive.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (with autoboot, rescue and autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup allows you to restore your system to
      a user selected directory.
    
      Per default all backup will be stored on your
      /var/lib/drakbackup directory
    
      Configuration file:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    
    Restore Step:
      
      During the restore step, DrakBackup will remove 
      your original directory and verify that all 
      backup files are not corrupted. It is recommended 
      you do a last backup before restoring.
hr: Opis:
    
      Drakbackup se koristi za sigurnosnu pohranu va�eg sustava.
      Tijekom pode�avanja mo�ete izabrati: 
    	- Sustavske datoteke, 
    	- Korisni�ke datoteke, 
    	- Ostale datoteke.
    	�itav va� sustav ... i ostale (poput Windows particija)
    
      Drakbackup vam omogu�uje da pohranite va� sustav na:
    	- Tvrdi disk.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (s automatskim pokretanjem prilikom podizanja ra�unala,
    spasonosnom opcijom i automatskom instalacijom.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Vrpcu.
    
      Drakbackup vam omogu�uje da povratite va� sustav u
      izabranu mapu.
    
      Podrazumijevano, sve pohrane �e biti u
      /var/lib/drakbackup mapi
    
      Datoteka s postavkama:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    
    Povrat:
      
      Tijekom povrata, DrakBackup �e ukloniti 
      va�u izvornu mapu i potvrditi da li su sve
      datoteke u pohrani ispravne. Preporu�amo 
      da napravite posljednju pohranu prije povrata.

en: options description:
    
    Please be careful when you are using ftp backup, because only 
    backups that are already built are sent to the server.
    So at the moment, you need to build the backup on your hard 
    drive before sending it to the server.
hr: opis opcija:
    
    Budite oprezni kada koristite ftp pohranu, jer se samo
    pohrane koje su ve� slo�ene mogu slati polu�itelju.
    Tako sada trebate slo�iti pohranu na va� tvrdi disk prije
    no �to je po�aljete poslu�itelju.

en: 
    Restore Backup Problems:
    
    During the restore step, Drakbackup will verify all your
    backup files before restoring them.
    Before the restore, Drakbackup will remove 
    your original directory, and you will loose all your 
    data. It is important to be careful and not modify the 
    backup data files by hand.
hr: 
    Problemi sa povratom pohrane:
    
    Tijekom pohrane, drakbackup �e provjeriti
    sve va�e datoteke u pohrani prije nego ih povrati.
    Prije povrata, Drakbackup �e ukloniti va�u izvornu
    mapu, i izgubit �ete sve podatke. Va�no je biti
    oprezan i ne mijenjati podatke u pohrani ru�no.

en: Description:
    
      Drakbackup is used to backup your system.
      During the configuration you can select 
    	- System files, 
    	- Users files, 
    	- Other files.
    	or All your system ...  and Other (like Windows Partitions)
    
      Drakbackup allows you to backup your system on:
    	- Harddrive.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (with autoboot, rescue and autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup allows you to restore your system to
      a user selected directory.
    
      Per default all backup will be stored on your
      /var/lib/drakbackup directory
    
      Configuration file:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    Restore Step:
      
      During the restore step, Drakbackup will remove
      your original directory and verify that all
      backup files are not corrupted. It is recommended
      you do a last backup before restoring.
hr: Opis:
    
      Drakbackup se koristi za sigurnosnu pohranu va�eg sustava.
      Tijekom pode�avanja mo�ete izabrati: 
    	- Sustavske datoteke, 
    	- Korisni�ke datoteke, 
    	- Ostale datoteke.
    	�itav va� sustav ... i ostale (poput Windows particija)
    
      Drakbackup vam omogu�uje da pohranite va� sustav na:
    	- Tvrdi disk.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (s automatskim pokretanjem prilikom podizanja ra�unala,
    spasonosnom opcijom i automatskom instalacijom.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Vrpcu.
    
      Drakbackup vam omogu�uje da povratite va� sustav u
      izabranu mapu.
    
      Podrazumijevano, sve pohrane �e biti u
      /var/lib/drakbackup mapi
    
      Datoteka s postavkama:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    Povrat:
      
      Tijekom povrata, DrakBackup �e ukloniti 
      va�u izvornu mapu i potvrditi da li su sve
      datoteke u pohrani ispravne. Preporu�amo 
      da napravite posljednju pohranu prije povrata.

en: Installation of %s failed. The following error occured:
hr: Instalacija %s-a nije uspjela. Prijavljena je slijede�a gre�ska:

en: Network configuration (%d adapters)
hr: Mre�ne postavke (%d adaptera)

en: Profile:
hr: Profil:

en: Del profile...
hr: Obri�i profil...

en: Profile to delete:
hr: Profil za obrisati:

en: New profile...
hr: Novi profil...

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
hr: Ime profila kojeg treba stvoriti (novi profil se stvara kao kopija trenutnog):

en: Hostname:
hr: Ime ra�unala:

en: Internet access
hr: Internet pristup

en: Type:
hr: Tip:

en: Interface:
hr: Me�usklop:

en: Wait please
hr: Molim sa�ekajte

en: Configure Internet Access...
hr: Pode�avanje Internet Pristupa...

en: LAN configuration
hr: LAN postavke

en: Driver
hr: Upravlja�ki program

en: Interface
hr: Me�usklop

en: Protocol
hr: Protokol

en: State
hr: Stanje

en: Configure Local Area Network...
hr: Podesi lokalnu mre�u...

en: Click here to launch the wizard ->
hr: Ovdje stisnite za pokretanje �arobnjaka ->

en: Wizard...
hr: �arobnjak...

en: Apply
hr: Primjeni

en: Connected
hr: Povezan

en: Not connected
hr: Nije povezan

en: Connect...
hr: Pove�i...

en: Disconnect...
hr: Odspoji...

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
hr: Upozorenje, otkrivena je jo� jedna Internet veza, koja mo�da koristiva�u mre�u

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
hr: Nemate niti jedan konfigurirani me�usklop.
    Konfigurirajte ga prvo klikanjem na 'Postavljanje'

en: LAN Configuration
hr: LAN postavke

en: Boot Protocol
hr: Boot protokol

en: Started on boot
hr: Pokrenuto pri podizanju

en: DHCP client
hr: DHCP klijent

en: activate now
hr: Aktiviraj sada

en: deactivate now
hr: Deaktiviraj sada

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
hr: Ovo su�elje jo� nije pode�eno.
    Pokrenite �arobnjak za postavu u glavnom prozoru

en: You don't have any internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
hr: Nemate niti jednu internet vezu.
    Napravite jednu klikanjem na 'Podesi'

en: Internet connection configuration
hr: Postava Internet veze

en: Internet Connection Configuration
hr: Postava Internet veze

en: Connection type:
hr: Tip veze:

en: Parameters
hr: Parametri

en: Ethernet Card
hr: Ethernet kartica

en: DHCP Client
hr: DHCP klijent

en: usage: drakfloppy
hr: uporaba: drakfloppy

en: -misc-Fixed-Medium-r-*-*-*-140-*-*-*-*-*-*,*
hr: -misc-Fixed-Medium-r-*-*-*-140-*-*-*-*-iso8859-2,*

en: Module name
hr: Ime modula

en: Size
hr: Veli�ina

en: boot disk creation
hr: pravljenje boot diskete

en: default
hr: uobi�ajeno

en: DrakFloppy Error: %s
hr: Gre�ka DrakFloppy: %s

en: kernel version
hr: kernel ina�ica

en: General
hr: Op�enito

en: Expert Area
hr: Ekspertno podru�je

en: mkinitrd optional arguments
hr: mkinitrd opcionalni argumenti

en: Add a module
hr: Dodaj modul

en: force
hr: prisili

en: if needed
hr: ako je potrebno

en: omit scsi modules
hr: izostavi scsi module

en: omit raid modules
hr: izostavi raid module

en: Remove a module
hr: Ukloni modul

en: Output
hr: Ispis

en: Build the disk
hr: Napravi disk

en: Be sure a media is present for the device %s
hr: Uvjerite se da je medij	prisutan za ure�aj %s

en: Unable to fork: %s
hr: Ne mogu napraviti fork: %s

en: Unable to close properly mkbootdisk: 
     %s 
     %s
hr: Ne mogu ispravno zatvoriti mkbootdisk: 
     %s 
     %s

en: Search installed fonts
hr: Tra�i instalirane fontove

en: Unselect fonts installed
hr: Odselektiraj instalirane fontove

en: parse all fonts
hr: parsiraj sve fontove

en: no fonts found
hr: nisu prona�eni fontovi

en: done
hr: Gotov

en: could not find any font in your mounted partitions
hr: nisam mogao na�i nikakve fontove na va�im montiranim particijama

en: Reselect correct fonts
hr: Ponovno izaberi ispravne fontove

en: could not find any font.
hr: nisam mogao na�i nijedan font.

en: Search fonts in installed list
hr: Potra�i fontove u popisu instaliranih

en: Fonts copy
hr: Kopiranje fontova

en: True Type fonts installation
hr: Instalacija True Type fontova

en: please wait during ttmkfdir...
hr: sa�ekajte tijekom ttmkfdira...

en: True Type install done
hr: Instalacija True Typea gotova

en: Fonts conversion
hr: Pretvaranje fontova

en: type1inst building
hr: stvaranje typ1insta

en: Ghostscript referencing
hr: Ghostscript reference

en: ttf fonts conversion
hr: pretvaranje ttf fontova

en: pfm fonts conversion
hr: pretvaranje pfm fontova

en: Suppress temporary Files
hr: Potisni privremene datoteke

en: Restart XFS
hr: Ponovno pokreni XFS

en: Suppress Fonts Files
hr: Potisni datoteke fontova

en: xfs restart
hr: Ponovno pokreni xfs

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts using the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
hr: Prije no �to instalirate bilo kakve fontove, provjerite da li ih imate pravokoristiti i instalirati na va� sustav.
    
    -Mo�ete instalirati fontove na normalan na�in. U rijetkim slu�ajevima, la�nifontovi �e sru�iti va� X poslu�itelj.

en: Fonts Importation
hr: Uvoz fontova

en: Get Windows Fonts
hr: Dobavi Windows fontove

en: Uninstall Fonts
hr: Odinstaliraj fontove

en: Advanced Options
hr: Napredne opcije

en: Font List
hr: Popis fontova

en: Choose the applications that will support the fonts:
hr: Izaberite aplikacije koje �e podr�avati fontove :

en: Generic Printers
hr: Generi�ki pisa�

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
hr: Izaberite datoteku ili mapu fontova i stisnite 'Dodaj'

en: Install List
hr: Instalacijski popis

en: click here if you are sure.
hr: stisnite ovdje ako ste sigurni

en: here if no.
hr: ovdje ako niste.

en: Unselected All
hr: Odselektiraj sve

en: Selected All
hr: Izabrao sve

en: Remove List
hr: Popis za uklanjanje

en: Initials tests
hr: Po�etni testovi

en: Copy fonts on your system
hr: Kopiraj fontove na va� sustav

en: Install & convert Fonts
hr: Instaliraj i pretvori fontove

en: Post Install
hr: Post instalacija

en: Remove fonts on your system
hr: Ukloni fontove s va�eg sustava

en: Post Uninstall
hr: Post deinstalacija

en: Internet Connection Sharing
hr: Dijeljenje Internet Veze

en: Internet Connection Sharing currently enabled
hr: Dijeljenje veze prema internetu je trenutno omogu�eno

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
hr: Postavljanje dijeljenja veze prema internetu je ve� napravljeno.
    Trenutno je omogu�eno.
    
    �to �elite napraviti?

en: disable
hr: onemogu�i

en: dismiss
hr: odustani

en: reconfigure
hr: ponovno postavi

en: Disabling servers...
hr: Onemogu�ujem poslu�itelje...

en: Internet connection sharing is now disabled.
hr: Dijeljenje veze prema Internetu je trenutno onemogu�eno.

en: Internet Connection Sharing currently disabled
hr: Dijeljenje veze prema Internetu je trenutno onemogu�eno

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
hr: Postavljanje dijeljenja veze prema Internetu je ve� napravljeno.
    Trenutno je onemogu�eno.
    
    �to �elite napraviti?

en: enable
hr: omogu�i

en: Enabling servers...
hr: Omogu�ujem poslu�itelje...

en: Internet connection sharing is now enabled.
hr: Dijeljenje veze prema internetu je trenutno omogu�eno.

en: Interface %s (using module %s)
hr: Me�usklop %s (koristi modul %s)

en: Interface %s
hr: Me�usklop %s

en: No network adapter on your system!
hr: Nema mre�nog adaptera na va�em sustavu!

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
hr: Nije prona�en niti jedan mre�ni adapter na va�em sustavu. Molimo pokrenite hardware-ski konfiguracijski alat.

en: Network interface
hr: Mre�ni me�usklop

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
hr: Postoji samo jedan konfigurirani mre�ni adapter na va�em sustavu:
    
    %s
    
    Postaviti �u lokalnu mre�u (LAN) sa tim adapterom.

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
hr: Molimo odaberite koji mre�ni adapter �e biti povezan na va�u lokalnu mre�u.

en: Network interface already configured
hr: Mre�no su�elje ve� pode�eno

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
hr: Upozorenje, mre�ni adapter (%s) je ve� pode�en.
    
    �elite li automatsku re-konfiguraciju?
    
    Mo�ete je podesiti i ru�no, ali trebate znati �to radite.

en: Automatic reconfiguration
hr: Automatska rekonfiguracija

en: Show current interface configuration
hr: Poka�i trenutne postavke su�elja

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
hr: Trenutne postavke '%s':
    
    Mre�a: %s
    IP adresa: %s
    IP atribut: %s
    Pokreta�ki program: %s

en: (This) DHCP Server IP
hr: IP (ovog) DHCP poslu�itelja

en: Re-configure interface and DHCP server
hr: Re-konfiguriraj su�elje i DHCP poslu�itelj

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
hr: Lokalna mre�a nije zavr�ila sa '.0', odustajem.

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
hr: Potencijalni LAN adresni konflikt je prona�en u trenutnoj konfiguraciji %s!

en: Configuring...
hr: Pode�avam...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
hr: Pode�avam skriptove, instaliram softver, pokre�em poslu�itelje...

en: Problems installing package %s
hr: Problem prilikom instaliranja paketa %s

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
hr: Sve je konfigurirano.
    Sada mo�ete dijeliti va�u internet vezu sa drugim ra�unalima na va�oj lokalnoj mre�i, koriste�i automatsku mre�nu konfiguraciju (DHCP).

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
hr: Postavljanje je ve� ura�eno, ali je trenutno onemogu�eno.

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
hr: Postavljanje je ve� ura�eno, ali je trenutno omogu�eno.

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
hr: Dijeljenje veze prema internetu nije bilo konfigurirano.

en: Internet connection sharing configuration
hr: Postavke dijeljenja internet veze

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
hr: Dobro do�li u alat za konfiguriranje dijeljenja Internet veze!
    
    %s
    
    Kliknite na Postavke ukoliko �elite pokreniti �arobnjak za postavljanja.

en: Canada (cable)
hr: Kanada (kabl)

en: USA (broadcast)
hr: SAD (bcast)

en: USA (cable)
hr: SAD (kabl)

en: USA (cable-hrc)
hr: SAD (kabl-hrc)

en: China (broadcast)
hr: Kina (bcast)

en: Japan (cable)
hr: Japan (kabl)

en: East Europe
hr: Isto�na Europa

en: France [SECAM]
hr: Francuska [SECAM]

en: Ireland
hr: Irska

en: West Europe
hr: Zapadna Europa

en: Australia
hr: Australija

en: Newzealand
hr: Novi Zeland

en: South Africa
hr: Ju�na Afrika

en: Please,
    type in your tv norm and country
hr: Molim, 
    upi�ite svoj tv standard i zemlju

en: TV norm:
hr: TV standard :

en: Area:
hr: Podru�je :

en: Scanning for TV channels in progress ...
hr: Pretra�ivanje TV kanala u tijeku ...

en: Scanning for TV channels
hr: Tra�im TV kanale

en: No TV Card detected!
hr: Nema TV kartice!

en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
hr: TV kartica nije prepoznata na va�em ra�unalu. Provjerite da li je Linux-podr�ana Video/TV kartica ispravno uklju�ena.
    
    
    Mo�ete posjetiti na�u bazu hardvera na:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: usage: keyboarddrake [--expert] [keyboard]
hr: uporaba: keyboarddrake [--exper] [keyboard]

en: Please, choose your keyboard layout.
hr: Molim izaberite raspored tipkovnice.

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
hr: Da li �elite da BackSpace vrati Delete u konzoli?

en: Change Cd-Rom
hr: Promjeni Cd-Rom

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
hr: Molimo ubacite Instalacijski Cd-Rom u va� pogon i pritisnite U redu kada ste zavr�ili.
    Ukoliko ga nemate, pritisnite Odustani kako bi izbjegli �ivu nadogradnju.

en: Unable to start live upgrade !!!
hr: Ne mogu pokrenuti �ivu nadogradnju !!!

en: The change is done, but to be effective you must logout
hr: Promjena je izvr�ena, ali da bi imala u�inak, morate se odlogirati

en: Show only for the selected day
hr: Poka�i samo izabrani dan

en: /File/_New
hr: /Datoteka/_Nova

en: /File/_Open
hr: /Datoteka/_Otvori

en: /File/_Save
hr: /Datoteka/_Snimi

en: /File/Save _As
hr: /Datoteka/Snimi_kao

en: /File/-
hr: /Datoteka/-

en: /_Options
hr: /_Opcije

en: /Options/Test
hr: /Opcije/Proba

en: /Help/_About...
hr: /Pomo�/_O programu

en: User
hr: Korisnik

en: Messages
hr: Poruke

en: Mandrake Tools Explanations
hr: Obja�njenja Mandrake alata

en: search
hr: potraga

en: A tool to monitor your logs
hr: Alat za nadziranje logova

en: Settings
hr: Postavke

en: matching
hr: odgovara

en: but not matching
hr: ali ne odgovara

en: Choose file
hr: Izaberite datoteku

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Content of the file
hr: Sadr�aj datoteke

en: please wait, parsing file: %s
hr: Molim pri�ekajte, parsiram datoteku: %s

en: service setting
hr: postavljanje servisa

en: load setting
hr: Postavka optere�enja

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
hr: Primit �ete upozorenje ako je optere�enje ve�e od ove vrijednosti

en: alert configuration
hr: postava upozoravanja

en: Save as..
hr: Snimi kao..

en: Please, choose the type of your mouse.
hr: Molim izaberite koju vrstu mi�a koristite.

en: Emulate third button?
hr: Emuliranje tre�e tipke?

en: Detecting devices ...
hr: Otkrivanje ure�aja ...

en: Test ports
hr: Isku�aj portove

en: Select a scanner
hr: Odaberite skener

en: This %s scanner is unsupported
hr: Skener %s nije podr�an

en: Scannerdrake was not able to detect your %s scanner.
    Please select the device where your scanner is plugged
hr: Scannerdrake nije uspio prepoznati va� %s skener.
    Izaberite ure�aj gdje je skener uklju�en

en: choose device
hr: Izaberite ure�aj

en: This %s scanner must be configured by printerdrake.
    You can launch printerdrake from the Mandrake Control Center in Hardware section.
hr: Ovaj %s skener mora podesiti printerdrake.
    Mo�ete pokrenuti printerdrake iz Mandrake kontrolnog centra uHardver odjeljku.

en: Your %s scanner has been configured.
    You may now scan documents using ``XSane'' from Multimedia/Graphics in the applications menu.
hr: va� %s skener je pode�en.
    Mo�ete sada skenirati dokumente kori�tenjem ''XSanea'' izMultimedija/Grafika u aplikacijskom izborniku.

en: Choose your language
hr: Odaberite jezik

en: Select installation class
hr: Odaberite razred instalacije

en: Hard drive detection
hr: Otkrivanje hard diskova

en: Configure mouse
hr: Podesi mi�

en: Choose your keyboard
hr: Odaberite tipkovnicu

en: Security
hr: Sigurnost

en: Setup filesystems
hr: Podesi datote�ne sustave

en: Format partitions
hr: Formatiraj particije

en: Choose packages to install
hr: Izabir instaliranih paketa

en: Install system
hr: Instaliraj sustav

en: Add a user
hr: Dodaj korisnika

en: Configure networking
hr: Podesi mre�u

en: Configure services
hr: Pode�avanje servisa

en: Install bootloader
hr: Instaliraj bootloader

en: Create a bootdisk
hr: Napravi boot disketu

en: Configure X
hr: Podesi X

en: Install system updates
hr: Instaliraj dogradnje sustava

en: Exit install
hr: Izlaz iz instalacije

en: -adobe-times-bold-r-normal--17-*-100-100-p-*-iso8859-*,*-r-*
hr: -adobe-times-bold-r-normal--17-*-100-100-p-*-iso8859-2,*-r-*

en: Network Computer (client)
hr: Mre�no ra�unalo (klijent)

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
hr: NFS poslu�itelj, SMB poslu�itelj, Proxy poslu�itelj, SSH poslu�itelj

en: Office
hr: Ured

en: Gnome Workstation
hr: Gnome radna stanica

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
hr: Alati za va� Palm Pilot ili va� Visor

en: Workstation
hr: Radna stanica

en: Firewall/Router
hr: Vatrozid/Ruter

en: Domain Name and Network Information Server
hr: Ime Domene i Mre�ni Informacijki Poslu�itelj (NIS)

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
hr: Uredski programi: tekst procesori (kword, abiword), tabli�ni kalkulatori (kspread, gnumeric), pdf preglednici, itd

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
hr: Audio-namjenjeni alati: mp3 ili midi svira�i, mikseri, itd

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
hr: Knjige i Howto-i o Linux-u i slobodnom software-u

en: KDE Workstation
hr: KDE radna stanica

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
hr: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, itd

en: Multimedia - Video
hr: Multimedija - Video

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
hr: Skup alata za mail, news, web, datote�ni prijenos, i razgovor

en: Database
hr: Baze

en: PostgreSQL or MySQL database server
hr: PostgreSQL ili MySQL poslu�itelj baza

en: Tools to ease the configuration of your computer
hr: Alati za lako pode�avanje va�eg ra�unala

en: Multimedia - Sound
hr: Multimedija - Zvuk

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: Console Tools
hr: Konzolni Alati

en: Postfix mail server, Inn news server
hr: Postfix mail poslu�itelj, Inn news poslu�itelj

en: Internet station
hr: Internet stanica

en: Multimedia station
hr: Multimedijska stanica

en: Configuration
hr: Postavke

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
hr: Vi�e grafi�kih radnih okru�ja (Gnome, IceWM)

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
hr: K Radno Okru�je, osnovno grafi�ko okru�je sa kolekcijom pripadaju�ih alata

en: Graphical Environment
hr: Grafi�ko Okru�je

en: Development
hr: Razvoj

en: Apache, Pro-ftpd
hr: Apache i Pro-ftpd

en: Tools to create and burn CD's
hr: Alati za pravljenje i pr�enje CD-a

en: Office Workstation
hr: Uredska radna stanica

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
hr: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, itd

en: Graphics programs such as The Gimp
hr: Grafi�ki programi poput Gimp-a

en: C and C++ development libraries, programs and include files
hr: C i C++ razvojne biblioteke, programi i uklju�uju�e datoteke

en: Network Computer server
hr: Mre�ni ra�unalni poslu�itelj

en: Game station
hr: Igra�ka radna stanica

en: Video players and editors
hr: Video playeri i ure�iva�i

en: Multimedia - Graphics
hr: Multimedija - Grafika

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
hr: Zabavni programi: arkade, plo�e, strategije, itd

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
hr: Pribor alata za �itanje i slanje mail-a i news-a (pine, mutt, tin..) i za pregled Web-a

en: Personal Finance
hr: Osobne financije

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
hr: Grafi�ka okru�ja sa korisni�ki prijateljskim skupom aplikacija i alatima za radno okru�je

en: Clients for different protocols including ssh
hr: Klijenti za razne protokole uklju�uju�i ssh

en: Sound and video playing/editing programs
hr: Zvu�ni i video svira�ki/ure�iva�ki programi

en: Other Graphical Desktops
hr: Druga grafi�ka radna okru�ja

en: Editors, shells, file tools, terminals
hr: Ure�iva�i, ljuske, datote�ni alati, terminali

en: Programs to manage your finance, such as gnucash
hr: Programi za ure�ivanje va�ih financija, poput gnucash-a

en: Personal Information Management
hr: Osobni informacijski menad�ment

en: Multimedia - CD Burning
hr: Multimedija - CD pr�enje

en: Scientific Workstation
hr: Znanstvena radna stanica
