drakx - en to pl translation catalogue (1967 entries)

en: 64 MB or more
pl: 64 MB lub więcej

en: Choose a X server
pl: Wybór serwera X

en: X server
pl: X serwer

en: Multi-head configuration
pl: Konfiguracja wielomonitorowa

en: Your system support multiple head configuration.
    What do you want to do?
pl: Twój system obsługuje wiele monitorów.
    Co chcesz zrobić?

en: Select the memory size of your graphics card
pl: Określ rozmiar pamięci karty graficznej

en: XFree configuration
pl: Konfiguracja XFree

en: Which configuration of XFree do you want to have?
pl: Którą konfigurację XFree chcesz używać?

en: Configure all heads independently
pl: Konfiguruj wszystkie monitory niezależnie

en: Use Xinerama extension
pl: Użyj rozszerzenia Xinerama

en: Configure only card "%s"%s
pl: Konfiguruj tylko kartę "%s"%s

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
pl: XFree %s z obsługą sprzętowej akceleracji 3D

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
pl: Dla Twojej karty akceleracja 3D jest obsługiwana tylko przez XFree %s.
    Twoja karta jest obsługiwana przez XFree %s, gdzie może być wydajniejsza obsługa 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
pl: Dla Twojej karty akceleracja 3D jest obsługiwana tylko przez XFree %s.

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
pl: XFree %s z EKSPERYMENTALNĄ obsługą sprzętowej akceleracji 3D

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
pl: Dla Twojej karty akceleracja 3D jest obsługiwana tylko przez XFree %s.
    JEST TO ROZWIĄZANIE EKSPERYMENTALNE, MOŻE ZAWIESIĆ KOMPUTER.
    Twoja karta jest obsługiwana przez XFree %s, gdzie może być wydajniejsza obsługa 2D.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
pl: Dla Twojej karty akceleracja 3D jest obsługiwana przez XFree %s.
    JEST TO ROZWIĄZANIE EKSPERYMENTALNE, MOŻE ZAWIESIĆ KOMPUTER.

en: Xpmac (installation display driver)
pl: Xpmac (sterownik ekranu instalatora)

en: Custom
pl: Własne

en: Graphic Card
pl: Karta graficzna

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: Options
pl: Opcje

en: Quit
pl: Zakończ

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
pl: Zachować zmiany?
    Aktualna konfiguracja jest następująca:
    
    %s

en: Choose a monitor
pl: Wybierz monitor

en: Generic
pl: Standardowa

en: Vendor
pl: Dostawca

en: Plug'n Play probing failed. Please choose a precise monitor
pl: Wykrywanie sprzętu Plug'n Play zakończone niepowodzeniem. Wybierz monitor z listy

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
pl: Dwa krytyczne parametry to częstotliwość synchronizacji pionowej,
    która określa, jak często odświeżany jest cały ekran oraz najbardziej istotny
    - częstotliwość synchronizacji poziomej - rysowania linii.
    
    Jest BARDZO WAŻNE aby nie podać typu monitora o większym zakresie
    częstotliwości odchylania niż możliwości twojego monitora,
    ponieważ może to spowodować jego uszkodzenie.
    Jeśli masz wątpliwości, wybierz zachowawcze ustawienia.

en: Horizontal refresh rate
pl: Częstotliwość synchronizacji poziomej

en: Vertical refresh rate
pl: Częstotliwość synchronizacji pionowej

en: 256 colors (8 bits)
pl: 256 kolorów (8 bitów)

en: 32 thousand colors (15 bits)
pl: 32 tys. kolorów (15 bitów)

en: 65 thousand colors (16 bits)
pl: 65 tys. kolorów (16 bitów)

en: 16 million colors (24 bits)
pl: 16 mln. kolorów (24 bity)

en: 4 billion colors (32 bits)
pl: 4 mld. kolorów (32 bity)

en: Resolutions
pl: Rozdzielczości

en: Choose the resolution and the color depth
pl: Określ rozdzielczość oraz głębię kolorów

en: Graphics card: %s
pl: Karta graficzna: %s

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Do you want to test the configuration?
pl: Czy chcesz przetestować tą konfigurację?

en: Test of the configuration
pl: Test konfiguracji

en: Keyboard layout: %s
pl: Układ klawiatury: %s

en: Mouse type: %s
pl: Typ myszy: %s

en: Mouse device: %s
pl: Port myszy: %s

en: Monitor HorizSync: %s
pl: Synchronizacja pozioma monitora: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
pl: Synchronizacja pionowa monitora: %s

en: Graphics card: %s
pl: Karta graficzna: %s

en: Graphics memory: %s kB
pl: Pamięć karty: %s kB

en: Color depth: %s
pl: Ilość kolorów: %s

en: Resolution: %s
pl: Rozdzielczość: %s

en: XFree86 server: %s
pl: Serwer XFree86: %s

en: XFree86 driver: %s
pl: Sterownik XFree86: %s

en: Graphical interface at startup
pl: Interfejs graficzny przy uruchamianiu

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
pl: Można skonfigurować komputer, aby automatycznie po uruchomieniu startowały X-y.
    Czy chcesz, by X Window był uruchamiany po uruchomieniu komputera?

en: Your graphic card seems to have a TV-OUT connector.
    It can be configured to work using frame-buffer.
    
    For this you have to plug your graphic card to your TV before booting your computer.
    Then choose the "TVout" entry in the bootloader
    
    Do you have this feature?
pl: Wygląda na to, że karta graficzna posiada złącze TV-OUT.
    Można je skonfigurować do współpracy z użyciem bufora ramek.
    
    Aby używać tej funkcji należy podłączyć kartę graficzną do
    telewizora przed uruchomieniem komputera.
    Następnie należy wybrać wpis "TVout" w programie rozruchowym
    
    Czy chcesz posiadać tą funkcję?

en: What norm is your TV using?
pl: W jakim systemie pracuje Twój telewizor?

en: First sector of boot partition
pl: Pierwszy sektor na partycji startowej

en: First sector of drive (MBR)
pl: Pierwszy sektor na dysku (MBR)

en: SILO Installation
pl: Instalacja SILO

en: Where do you want to install the bootloader?
pl: Gdzie chcesz zainstalować program rozruchowy?

en: LILO/grub Installation
pl: Instalacja LILO/Grub

en: LILO with text menu
pl: LILO z menu tekstowym

en: LILO with graphical menu
pl: LILO z menu graficznym

en: Boot from DOS/Windows (loadlin)
pl: Start z DOS/Windows (loadlin)

en: Bootloader main options
pl: Podstawowe opcje programu rozruchowego

en: Bootloader to use
pl: Preferowany program rozruchowy

en: Bootloader installation
pl: Instalacja programu rozruchowego

en: Boot device
pl: Urządzenie startowe

en: LBA (doesn't work on old BIOSes)
pl: LBA (nie funkcjonuje ze starszymi BIOSami)

en: Compact
pl: Odczytuj duże bloki

en: compact
pl: duże bloki

en: Video mode
pl: Tryb video

en: Delay before booting default image
pl: Opóźnienie przed uruchomieniem domyślnego systemu

en: Password
pl: Hasło

en: Password (again)
pl: Hasło (powtórnie)

en: Restrict command line options
pl: Ograniczenie opcji wiersza poleceń

en: restrict
pl: ograniczenie

en: Clean /tmp at each boot
pl: Czyszczenie /tmp przy każdym uruchomieniu systemu

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
pl: Określ rozmiar pamięci, jeśli jest to wymagane (znaleziono %d MB)

en: Enable multi profiles
pl: Włączyć profile sprzętowe?

en: Give the ram size in MB
pl: Podaj rozmiar pamięci w MB

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
pl: Opcja "Ograniczenie opcji wiersza poleceń" nie działa bez hasła

en: Please try again
pl: Spróbuj ponownie

en: The passwords do not match
pl: Hasła nie zgadzają się

en: Init Message
pl: Komunikat początkowy

en: Open Firmware Delay
pl: Zwłoka Open Firmware

en: Kernel Boot Timeout
pl: Opóźnienie uruchamiania

en: Enable CD Boot?
pl: Uaktywnić uruchamianie z CD?

en: Enable OF Boot?
pl: Uaktywnić uruchamianie OF?

en: Default OS?
pl: Domyślny system operacyjny?

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
pl: Zdecydowano o zainstalowaniu programu rozruchowego na partycji. (ang. bootloader)
    To sugeruje, że już posiadasz program rozruchowy na uruchamianym dysku twardym: (np. System Commander).
    
    Z którego dysku ma być uruchamiany system?

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can add some more or change the existing ones.
pl: Posiadasz następujące pozycje.
    Można dodać następne lub zmienić istniejące.

en: Add
pl: Dodaj

en: Done
pl: Gotowe

en: Modify
pl: Modyfikuj

en: Which type of entry do you want to add?
pl: Jakiego typu pozycję chcesz dodać?

en: Other OS (SunOS...)
pl: Inny system operacyjny (SunOS...)

en: Other OS (MacOS...)
pl: Inny system operacyjny (MacOS...)

en: Other OS (windows...)
pl: Inny system operacyjny (Windows...)

en: Image
pl: Obraz

en: Append
pl: Dołącz

en: Initrd
pl: Startowy ramdysk

en: Read-write
pl: Zapis-odczyt

en: Table
pl: Tablica

en: Unsafe
pl: Niebezpieczne

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślne

en: Initrd-size
pl: Rozmiar startowego ramdysku

en: NoVideo
pl: Brak video

en: Remove entry
pl: Usuń pozycję

en: Empty label not allowed
pl: Pusta etykieta jest niedozwolona

en: You must specify a kernel image
pl: Należy określić obraz jądra

en: You must specify a root partition
pl: Należy określić główną partycję

en: This label is already used
pl: Ta etykieta jest już używana

en: Found %s %s interfaces
pl: Znaleziono %s  %s interfejsów

en: Do you have another one?
pl: Czy posiadasz inne?

en: Do you have any %s interfaces?
pl: Czy posiadasz interfejs %s?

en: No
pl: Nie

en: Yes
pl: Tak

en: See hardware info
pl: Wyświetl informacje o sprzęcie

note: -PO: the first %s is the card type (scsi, network, sound,...) -PO: the second is the vendor+model name
en: Installing driver for %s card %s
pl: Instalacja sterownika do karty %s %s

en: (module %s)
pl: (moduł %s)

en: You may now provide its options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
pl: Można teraz podać jego opcje dla modułu %s.
    Należy zwrócić uwagę, że każdy adres powinien być podawany z przedrostkiem 0x jak np. "0x123"

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
pl: Można teraz przekazać parametry do modułu %s.
    Są one w formacie "nazwa1=wartość1 nazwa2=wartość2 ...".
    Na przykład, "io=0x300 irq=7"

en: Module options:
pl: Opcje modułu:

note: -PO: the %s is the driver type (scsi, network, sound,...)
en: Which %s driver should I try?
pl: Który sterownik %s wypróbować?

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
pl: W pewnych przypadkach sterownik %s potrzebuje dodatkowych
    informacji do poprawnego działania, mimo że zazwyczaj działa
    bez nich. Czy chcesz podać dodatkowe parametry, czy też 
    pozwolisz sterownikowi wykryć je automatycznie?
    Czasami wykrywanie może zawiesić komputer, nie powinno
    wywołać to jednak żadnych uszkodzeń (utraty danych).

en: Autoprobe
pl: Autodetekcja

en: Specify options
pl: Określ parametry

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
pl: Ładowanie modułu %s zakończone niepowodzeniem.
    Czy chcesz spróbować z innymi parametrami?

en: access to X programs
pl: dostęp do programów X Window

en: access to rpm tools
pl: dostęp do narzędzi rpm

en: allow "su"
pl: możliwość uruchomienia "su"

en: access to administrative files
pl: dostęp do plików administracyjnych

en: (already added %s)
pl: (już dodano %s)

en: This password is too simple
pl: Hasło jest zbyt proste

en: Please give a user name
pl: Podaj nazwę użytkownika

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
pl: Nazwa użytkownika może składać się tylko z małych liter, cyfr, `-'i `_'

en: The user name is too long
pl: Nazwa użytkownika jest za długa

en: This user name is already added
pl: Ten użytkownik został już dodany

en: Add user
pl: Dodaj użytkownika

en: Enter a user
    %s
pl: Podaj dane użytkownika
    %s

en: Accept user
pl: Akceptuj użytkownika

en: Real name
pl: Imię i nazwisko

en: User name
pl: Identyfikator:

en: Shell
pl: Powłoka

en: Icon
pl: Ikona

en: Autologin
pl: Automatyczne logowanie

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
    Do you want to use this feature?
pl: Można skonfigurować komputer, by automatycznie logował użytkownika w systemie.
    Czy chcesz skorzystać z tej możliwości?

en: Choose the default user:
pl: Wybierz domyślnego użytkownika:

en: Choose the window manager to run:
pl: Wybierz uruchamiane środowisko graficzne:

en: Please choose a language to use.
pl: Wybierz język używany w systemie.

en: Mandrake Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
pl: Mandrake Linux obsługuje wiele języków. Wybierz
    języki do zainstalowania. Będą one dostępne po zakończeniu
    instalacji i ponownym uruchomieniu systemu.

en: All
pl: Wszystkie

en: Allow all users
pl: Zezwól wszystkim użytkownikom

en: No sharing
pl: Bez współdzielenia

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
pl: Ten pakiet %s wymaga instalacji.
    Czy chcesz go zainstalować?

en: You can export using NFS or Samba. Please select which you'd like to use.
pl: Można eksportować używając NFP lub Samby. Którego protokołu chcesz użyć?

en: Mandatory package %s is missing
pl: Brak wymaganego pakietu %s

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
pl: Czy chcesz zezwolić użytkownikom na eksport niektórych katalogów w ich katalogu domowym?
    Udostępnienie tej opcji pozwoli użytkownikom na kliknięcie przycisku"Współdziel" w konquerorze i nautilusie.
    
    "Własne" pozwoli na ustawienia indywidualne dla każdego użytkownika.

en: Launch userdrake
pl: Uruchom userdrake

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user in this group.
pl: Współdzielenie zależne od użytkownika używa grupy "fileshare". 
    Można użyć programu userdrake aby dodać użytkownika do tej grupy.

en: Welcome To Crackers
pl: Witajcie, włamywacze

en: Poor
pl: Zły

en: Standard
pl: Standardowy

en: High
pl: Wysoki

en: Higher
pl: Wyższy

en: Paranoid
pl: Paranoidalny

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive: it must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
pl: Ten poziom powinien być używany ostrożnie. Co prawda system jest łatwiejszy
    do używania, ale jest też bardziej wrażliwy i mniej bezpieczny, szczególnie dla 
    maszyn pracujących w Internecie. Nie ma zabezpieczenia hasłem!

en: Password are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
pl: Hasła są uaktywnione ale ciągle nie zalecane jest używanie komputera
    w sieci.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
pl: To jest standardowy poziom zabezpieczeń dla komputera, który będzie korzystał z sieci jako klient.

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
pl: Wciąż istnieją pewne ograniczenia. Co noc uruchamianych jest kilka dodatkowych procesów automatycznie sprawdzających konfigurację.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
pl: Ten poziom umożliwia użycie komputera jako serwera.
    Poziom bezpieczeństwa jest wystarczająco wysoki aby używać systemu jako
    serwera akceptującego połączenia od wielu klientów. Uwaga: jeśli twoja maszyna jest tylko klientem pracującym w sieci, lepiej jest zmniejszyć poziom zabezpieczeń.

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
pl: Ten poziom bazuje na poprzednim, lecz system jest całkowicie zamknięty. Wszystkie zabezpieczenia są włączone.

en: DrakSec Basic Options
pl: Podstawowe opcje DrakSec

en: Please choose the desired security level
pl: wybierz żądany poziom bezpieczeństwa

en: Security level
pl: Poziom bezpieczeństwa

en: Use libsafe for servers
pl: Używaj libsafe dla serwerów

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
pl: Biblioteka, która chroni przed przepełnieniem bufora oraz przed atakami odpowiednio spreparowanych ciągów znaków.

en: Security Administrator (login or email)
pl: Administrator zabezpieczeń (login lub e-mail)

en: Here you can choose the key or key combination that will 
    allow switching between the different keyboard layouts
    (eg: latin and non latin)
pl: W tym miejscu można wybrać klawisz lub kombinację klawiszy
    umożliwiających przełączanie pomiędzy różnymi układami
    klawiatur (np: latin na non-latin)

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit)
en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system in the list above or
    wait %d seconds for default boot.
pl: Witamy w programie wybierajacym system operacyjny- %s
    
    Wybierz system operacyjny z listy powyzej lub
    czekaj %d sekund na domyslny start.

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
pl: Witaj w programie wybierajacym system - GRUB!

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
pl: Uzyj klawiszy %c i %c, aby podswietlic pozycje.

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
pl: Nacisnij Enter, aby zaladowac wybrany system operacyjny, `e' aby wyedytowac

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
pl: komendy przed zaladowaniem albo 'c' , aby pracowac w linii polecen.

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
pl: Wyróżnony system zostanie uruchomiony po %d sekundach.

en: not enough room in /boot
pl: brak miejsca na /boot

note: -PO: "Desktop" and "Start Menu" are the name of the directories found in c:\windows -PO: so you may need to put them in English or in a different language if MS-windows doesn't exist in your language
en: Desktop
pl: Pulpit

note: -PO: "Desktop" and "Start Menu" are the name of the directories found in c:\windows
en: Start Menu
pl: Menu startowe

en: You can't install the bootloader on a %s partition
pl: Nie można zainstalować programu rozruchowego na partycji %s

en: no help implemented yet.
pl: brak pomocy.

en: Boot Style Configuration
pl: Konfiguracja sposobu uruchamiania

en: /_File
pl: /_Plik

en: /File/_Quit
pl: /Plik/_Wyjście

en: NewStyle Categorizing Monitor
pl: Wygląd nowoczesny z kategoriami

en: NewStyle Monitor
pl: Styl nowoczesny

en: Traditional Monitor
pl: Wygląd tradycyjny

en: Traditional Gtk+ Monitor
pl: Wygląd tradycyjny Gtk+

en: Launch Aurora at boot time
pl: Uaktywnij graficzny start

en: Lilo/grub mode
pl: Tryb Lilo/Grub

en: Yaboot mode
pl: Tryb Yaboot

en: Install themes
pl: Zainstaluj tematy

en: Display theme under console
pl: Wyświetl temat spod konsoli

en: Can't create Bootsplash preview
pl: Nie można utworzyć podglądu ekranu powitalnego

en: Error
pl: Błąd

en: Backup %s to %s.old
pl: Archiwizacja %s do %s.old

en: unable to backup lilo message
pl: nie można zarchiwizować komunikatu lilo

en: Copy %s to %s
pl: Kopiowanie %s do %s

en: can't change lilo message
pl: nie można zmienić komunikatu lilo

en: Lilo message not found
pl: Nie odnaleziono komunikatu lilo

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash.
pl: Nie można zapisać pliku /etc/sysconfig/bootspash.

en: Write %s
pl: Zapis %s

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash
    File not found.
pl: Nie można zapisać pliku /etc/sysconfig/bootsplash,
    gdyż nie został on znaleziony.

en: Can't launch mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.
pl: Nie można uruchomić mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.

en: Make initrd 'mkinird -f /boot/initrd-%s.img %s'.
pl: Wpisz initrd 'mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s'.

en: Can't relaunch LiLo!
    Launch "lilo" as root in command line to complete LiLo theme installation.
pl: Nie można ponownie uruchomić Lilo!
    Uruchom "lilo" jako root w wierszu poleceń aby zakończyć
    instalację tematu Lilo.

en: Relaunch 'lilo'
pl: Ponownie uruchom "lilo"

en: Notice
pl: Uwaga

en: LiLo and Bootsplash themes installation successfull
pl: Tematy lilo i ekranu powitalnego zostały pomyślnie zainstalowane

en: Theme installation failed!
pl: Instalacja tematu zakończyła się niepowodzeniem!

en: You are currently using %s as your boot manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
pl: %s jest programem uruchamiającym system (bootloaderem)
    Wybierz "Konfiguruj", by uruchomić druida instalacji.

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Splash selection
pl: Wybór ekranu

en: Themes
pl: Tematy

en: 
    Select a theme for
    lilo and bootsplash,
    you can choose
    them separatly
pl: 
    Wybierz temat dla
    lilo i ekranu
    powitalnego, można
    wybrać je oddzielnie

en: Lilo screen
pl: Ekran Lilo

en: Bootsplash
pl: Ekran powitalny

en: System mode
pl: Tryb pracy systemu

en: Launch the graphical environment when your system starts
pl: Uruchamiaj środowisko graficzne po uruchomieniu systemu

en: No, I don't want autologin
pl: Nie, nie chcę automatycznego logowania

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
pl: Tak, chcę dla tego użytkownika korzystać z automatycznego logowania

en: can not open /etc/inittab for reading: %s
pl: nie można otworzyć dla odczytu /etc/inittab: %s

en: %d minutes
pl: %d minut(y)

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: %d seconds
pl: %d sekund

en: Can't make screenshots before partitioning
pl: Nie można pobrać zrzutu ekranu przed partycjonowaniem

en: Screenshots will be available after install in %s
pl: Zrzuty ekranu będą dostępne po instalacji w %s

en: France
pl: Francja

en: Costa Rica
pl: Kostaryka

en: Belgium
pl: Belgia

en: Czech Republic
pl: Republika Czeska

en: Germany
pl: Niemcy

en: Greece
pl: Grecja

en: Norway
pl: Norwegia

en: Sweden
pl: Szwecja

en: Netherlands
pl: Holandia

en: Italy
pl: Włochy

en: United States
pl: stany Zjednoczone

en: Unknown Model
pl: Nieznany model

en: New
pl: Nowy

en: Server
pl: Serwer

en: Mount point
pl: Punkt montowania

en: Please enter the WebDAV server URL
pl: Podaj adres URL serwera WebDAV

en: The URL must begin with http:// or https://
pl: URL powinien zaczynać się od http:// lub https://

en: Server:
pl: Serwer:

en: Mount point:
pl: Punkt montowania:

en: Options: %s
pl: Opcje: %s

en: Please make a backup of your data first
pl: Rozpocznij od stworzenia kopii zapasowej danych

en: Read carefully!
pl: Czytaj uważnie!

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
pl: Jeżeli masz zamiar używać aboot pamiętaj, by zostawić,
    wolne miejsce na początku dysku - wystarczy 2048 sektorów.

en: Wizard
pl: Druid

en: Choose action
pl: Wybierz czynność

en: You have one big FAT partition
    (generally used by MicroSoft Dos/Windows).
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
pl: Na dysku jest jedna wielka partycja FAT.
    (zazwyczaj używana przez Microsoft Dos/Windows)
    Należy zacząć od pomniejszenia tej partycji
    (kliknij na partycji, po czym kliknij na "Zmień rozmiar")

en: Please click on a partition
pl: Kliknij na partycję

en: Details
pl: Szczegóły

en: Journalised FS
pl: JFS

en: Empty
pl: Pusty

en: Other
pl: Inne

en: Filesystem types:
pl: Typy systemu plików:

en: Create
pl: Utwórz

en: Type
pl: Typ

en: Use ``%s'' instead
pl: Użyj zamiast tego "%s"

en: Delete
pl: Usuń

en: Use ``Unmount'' first
pl: Najpierw "Odmontuj".

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
pl: Po zmianie typu partycji %s, wszystkie dane na niej zostaną utracone

en: Choose a partition
pl: Wybierz partycję

en: Choose another partition
pl: Utwórz inną partycję

en: Exit
pl: Wyjdź

en: Toggle to expert mode
pl: Przełącz na tryb zaawansowany

en: Toggle to normal mode
pl: Przełącz na tryb standardowy

en: Undo
pl: Cofnij

en: Continue anyway?
pl: Kontynuować mimo to?

en: Quit without saving
pl: Wyjście bez zapisywania

en: Quit without writing the partition table?
pl: Opuścić program bez zapisywania tablicy partycji?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
pl: Chcesz zapisać modyfikacje /etc/fstab?

en: Auto allocate
pl: Rozmieść automatycznie

en: Clear all
pl: Wyczyść wszystko

en: More
pl: Więcej

en: Hard drive information
pl: Informacje o twardym dysku

en: All primary partitions are used
pl: Wszystkie partycje podstawowe są używane

en: I can't add any more partition
pl: Nie można dodać więcej partycji

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
pl: Żeby mieć więcej partycji, należy usunąć jedną,
    tak aby było możliwe utworzenie partycji rozszerzonej.

en: Save partition table
pl: Zapisz tablicę partycji

en: Restore partition table
pl: Przywróć tablicę partycji

en: Rescue partition table
pl: Odzyskaj tablicę partycji

en: Reload partition table
pl: Przeładuj tablicę partycji

en: Removable media automounting
pl: Automatyczne montowanie nośników wymiennych

en: Select file
pl: Wybierz plik

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
pl: Zapasowa tablica partycji ma inny rozmiar.
    Kontynuować?

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
pl: Włóż dyskietkę do stacji.
    Wszystkie zapisane na niej dane zostaną utracone

en: Trying to rescue partition table
pl: Próba odzyskania tablicy partycji

en: Detailed information
pl: Szczegółowe informacje

en: Resize
pl: Zmień rozmiar

en: Move
pl: Przesuń

en: Format
pl: Formatuj

en: Mount
pl: Montuj

en: Add to RAID
pl: Dodaj do RAID

en: Add to LVM
pl: Dodaj do LVM

en: Unmount
pl: Odmontuj

en: Remove from RAID
pl: Usuń z RAID

en: Remove from LVM
pl: Usuń z LVM

en: Modify RAID
pl: Modyfikuj RAID

en: Use for loopback
pl: Użyj na plikopartycję

en: Create a new partition
pl: Utwórz nową partycję

en: Start sector:
pl: Sektor startowy:

en: Size in MB:
pl: Rozmiar w MB:

en: Filesystem type:
pl: Typ systemu plików:

en: Preference:
pl: Preferencja:

en: You can't create a new partition
    (since you reached the maximal number of primary partitions).
    First remove a primary partition and create an extended partition.
pl: Nie można utworzyć nowej partycjj
    (osiągnięto maksymalną liczbę partycji podstawowych).
    Najpierw usuń partycję podstawową i utwórz partycję rozszerzoną.

en: Remove the loopback file?
pl: Usunąć plikopartycję?

en: Change partition type
pl: Zmiana typu partycji

en: Which filesystem do you want?
pl: Jakiego systemu plików potrzebujesz?

en: Switching from ext2 to ext3
pl: Przełączenie z ext2 do ext3

en: Where do you want to mount loopback file %s?
pl: Gdzie chcesz zamontować plikopartycję %s?

en: Where do you want to mount device %s?
pl: Gdzie chcesz zamontować urządzenie %s?

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
pl: Nie można odmontować tej partycji, gdyż jest używana przez plikopartycję.
    Zacznij od usunięcia plikopartycji.

en: Where do you want to mount %s?
pl: Gdzie chcesz zamontować %s?

en: Computing FAT filesystem bounds
pl: Obliczanie granic systemu plików FAT

en: Resizing
pl: Zmiana rozmiaru

en: This partition is not resizeable
pl: Tej partycji nie można zmniejszyć

en: All data on this partition should be backed-up
pl: Wszystkie dane na tej partycji powinny zostać zarchiwizowane

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
pl: Po zmianie rozmiaru partycji %s, wszystkie dane na niej zostaną utracone

en: Choose the new size
pl: Określ nowy rozmiar

en: New size in MB:
pl: Nowy rozmiar w MB:

en: Which disk do you want to move it to?
pl: Na który dysk chcesz przenieść ?

en: Sector
pl: Sektor

en: Which sector do you want to move it to?
pl: Na który sektor chcesz przenieść ?

en: Moving
pl: Przenoszenie

en: Moving partition...
pl: Przenoszenie partycji...

en: Choose an existing RAID to add to
pl: Wybierz istniejący RAID aby dodać do niego

en: new
pl: nowy

en: Choose an existing LVM to add to
pl: Wybierz istniejący LVM aby dodać do niego

en: LVM name?
pl: Nazwa LVM?

en: This partition can't be used for loopback
pl: Na tej partycji nie można założyć plikopartycji

en: Loopback
pl: Plikopartycja

en: Loopback file name:
pl: Nazwa plikopartycji:

en: Give a file name
pl: Podaj nazwę pliku

en: File already used by another loopback, choose another one
pl: Plik jest już używany jako plikopartycja, wybierz inny

en: File already exists. Use it?
pl: Plik już istnieje. Użyć go?

en: Mount options
pl: Opcje montowania

en: Various
pl: Zmienne

en: device
pl: urządzenie

en: level
pl: poziom

en: chunk size
pl: rozmiar kawałka

en: Be careful: this operation is dangerous.
pl: Uważaj: ta operacja jest niebezpieczna

en: What type of partitioning?
pl: Określ sposób partycjonowania.

en: The package %s is needed. Install it?
pl: Wymagany jest pakiet %s. Czy chcesz go zainstalować?

en: Sorry I won't accept to create /boot so far onto the drive (on a cylinder > 1024).
    Either you use LILO and it won't work, or you don't use LILO and you don't need /boot
pl: Niestety, nie można utworzyć /boot tak daleko na dysku (poza cylindrem 1024)
    Albo użyjesz LILO, (nie będzie działać), lub nie będziesz używać lilo
    i nie potrzebujesz /boot

en: The partition you've selected to add as root (/) is physically located beyond
    the 1024th cylinder of the hard drive, and you have no /boot partition.
    If you plan to use the LILO boot manager, be careful to add a /boot partition
pl: Dodano partycję root (/) na dysku poza cylindrem 1024, nie ma też
    partycji /boot. Jeżeli więc chcesz używać programu rozruchowego lilo
    dodaj partycję /boot poniżej cylindra 1024

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    So be careful to add a /boot partition
pl: Wybrano jako partycję root (/) programowy RAID.
    Żaden program rozruchowy nie jest w stanie obsłużyć jej bez partycji /boot.
    Pamiętaj więc o dodaniu partycji /boot.

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
pl: Tablica partycji napędu %s zostanie zapisana na dysk!

en: You'll need to reboot before the modification can take place
pl: Należy ponownie uruchomić komputer przed uaktywnieniem zmian

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
pl: Po sformatowaniu, wszystkie dane na partycji %s zostaną utracone

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Formatting loopback file %s
pl: Formatowanie plikopartycji %s

en: Formatting partition %s
pl: Formatowanie partycji %s

en: Hide files
pl: Ukryj pliki

en: Move files to the new partition
pl: Przenieś pliki do nowej partycji

en: Directory %s already contains data
    (%s)
pl: Katalog %s już zawiera pewne dane
    (%s)

en: Moving files to the new partition
pl: Przesnoszenie plików do nowej partycji

en: Copying %s
pl: Kopiowanie %s

en: Removing %s
pl: Usuwanie %s

en: partition %s is now known as %s
pl: partycja %s nazywa się teraz %s

en: Device:
pl: Urządzenie:

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
pl: Dosowy dysk: (przypuszczalnie %s)

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Start: sector %s
pl: Początek: sektor  %s

en: Size: %s
pl: Rozmiar: %s

en: , %s sectors
pl: , %s sektorów

en: Cylinder %d to %d
pl: Cylinder %d do %d

en: Formatted
pl: Sformatowana

en: Not formatted
pl: Nie sformatowana

en: Mounted
pl: Zamontowano

en: Loopback file(s):
       %s
pl: Plikopartycje:
       %s

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
pl: Domyślna partycja startowa
        (dla startu MS-DOS, nie dla lilo)

en: Level %s
pl: Poziom %s

en: Chunk size %s
pl: Rozmiar kawałka %s

en: RAID-disks %s
pl: Dyski RAID %s

en: Loopback file name: %s
pl: Nazwa plikopartycji: %s

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition, you should
    probably leave it alone.
pl: 
    Istnieje możliwość, że ta partycja
    jest partycją sterowania (Driver partition)
    Lepiej zostawić ją w spokoju.

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
pl: 
    Ta specjalna partycja rozruchowa
    (bootstrap partition) jest używana
    przy podwójnym rozruchu systemu (dual-booting).

en: Size: %s
pl: Rozmiar: %s

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
pl: Geometria: %s cylindrów, %s głowic, %s sektorów

en: Info:
pl: Informacje:

en: LVM-disks %s
pl: Dyski LVM %s

en: Partition table type: %s
pl: Typ tabeli partycji: %s

en: on channel %d id %d
pl: na kanale %d id %d

en: Filesystem encryption key
pl: Klusz szyfrujący system plików

en: Choose your filesystem encryption key
pl: Wybierz klucz szyfrujący system plików

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
pl: Ten klucz jest zbyt prosty (musi posiadać co najmniej %d znaków)

en: The encryption keys do not match
pl: Klucze szyfrujące nie zgadzają się

en: Encryption key
pl: Klucz szyfrujący

en: Encryption key (again)
pl: Klucz szyfrujący (ponownie)

en: Change type
pl: Zmiana typu

en: Please click on a medium
pl: Kliknij na nośnik

en: Can't login using username %s (bad password?)
pl: Nie można zalogować się z użyciem nazwy użytkownika %s (niepoprawne hasło?)

en: Domain Authentication Required
pl: Wymagana autentykacja domenowa

en: Another one
pl: Jeszcze jedna

en: Which username
pl: Jaka nazwa użytkowika

en: Please enter your username, password and domain name to access this host.
pl: Wprowadź swoją nazwę użytkownika, hasło oraz nazwę domeny aby uzyskać dostęp do tego komputera.

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Domain
pl: Domena

en: Search servers
pl: Serwery wyszukiwania

en: %s formatting of %s failed
pl: %s formatowania z %s nieudane

en: I don't know how to format %s in type %s
pl: Nie wiadomo jak sformatować %s typu %s

en: mounting partition %s in directory %s failed
pl: montowanie partycji %s do katalogu %s zakończyło się niepowodzeniem

en: error unmounting %s: %s
pl: błąd odmontowania %s; %s

en: simple
pl: proste

en: with /usr
pl: z /usr

en: server
pl: serwer

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
pl: Nie można używać JFS na partycji mniejszej niż 16MB

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
pl: Nie można używać ReiserFS na partycji mniejszej niż 32MB

en: Mount points must begin with a leading /
pl: Punkty montowania muszą zaczynać się od /

en: There is already a partition with mount point %s
pl: Istnieje partycja z punktem montowania %s

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
pl: Nie można użyć Logicznego Woluminu LVM dla punktu montowania %s

en: This directory should remain within the root filesystem
pl: Ten katalog powinien być wewnątrz systemu plików / (root)

en: You need a true filesystem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
pl: Dla tego punktu montowania wymagany jest porządny system plików (ext2, reiserfs, xfs, jfs)

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
pl: Nie możn użyć zaszyfrowanego systemu plików dla puntku montowania %s

en: Not enough free space for auto-allocating
pl: Brak wolnego miejsca dla automatycznego rozmieszczenia

en: Nothing to do
pl: Brak czynności do wykonania

en: Error opening %s for writing: %s
pl: Błąd otwarcia %s do zapisu: %s

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
pl: Wystąpił błąd - nie znaleziono urządzeń, na których można utworzyć nowe
    systemy plików. Sprawdź sprzęt, by wykryć przyczynę problemu

en: You don't have any partitions!
pl: Nie posiadasz żadnych partycji!

en: hard disk model
pl: Model twardego dysku

en: Channel
pl: Kanał

en: EIDE/SCSI channel
pl: Kanał EIDE/SCSI

en: Bus
pl: Szyna

en: this is the physical bus on which the device is plugged (eg: PCI, USB, ...)
pl: to jest fizyczna szyna, do której podłączone jest urządzenie (np: PCI, USB, ...)

en: Module
pl: Moduł

en: the module of the GNU/Linux kernel that handle that device
pl: moduł jądra GNU/Linux obsługujący to urządzenie

en: Media class
pl: Klasa nośnika

en: class of hardware device
pl: klasa urządzenia

en: Description
pl: Opis

en: this field describe the device
pl: pole opisujące urządzenie

en: Bus identification
pl: Identyfikacja szyny

en: - PCI and USB devices : this list the vendor, device, subvendor and subdevice PCI/USB ids
pl: - Urządzenia PCI i USB: to jest lista identyfikatorów producenta, urządzenia, dostawcy i urządzeń zależnych PCI/USB

en: Location on the bus
pl: Położenie na szynie

en: - pci devices: this gives the PCI slot, device and function of this card
    - eide devices: the device is either a slave or a master device
    - scsi devices: the scsi bus and the scsi device ids
pl: - urządzenia pci: to pole wyświetla złącze PCI, urządzenie i funkcję karty
    - urządzenia eide: to pole określa tryb urządzenia "master" lub "slave"
    - urządzenia scsi: identyfikatory szyny scsi oraz urządzenia scsi

en: Old device file
pl: Stary plik urządzenia

en: old static device name used in dev package
pl: stara statyczna nazwa urządzenia używana w pakiecie dev

en: New devfs device
pl: Nowe urządzenie devfs

en: new dinamic device name generated by incore kernel devfs
pl: nowa dynamiczna nazwa urządzenia wygenerowana przez wewnętrzny sytem plików urządzeń jądra

en: Number of buttons
pl: Liczba przycisków

en: the vendor name of the device
pl: nazwa producenta urządzenia

en: /_Quit
pl: /_Zakończ

en: /_Help
pl: /Pomo_c

en: /_Help...
pl: /Pomo_c...

en: Harddrake help
pl: Pomoc Harddrake

en: Description of the fields:
pl: Opis pól:

en: /_About...
pl: /O _programie...

en: About Harddrake
pl: Informacje o Harddrake

en: This is HardDrake, a Mandrake hardware configuration tool.
    Version:
pl: To jest Harddrake, narzędzie konfiguracji sprzętu Mandrake.
    Wersja:

en: Author:
pl: Autor:

en: Harddrake2 version
pl: Harddrake2 wersja

en: Detected hardware
pl: Wykryty sprzęt

en: Configure module
pl: Konfiguracja modułu

en: Informations
pl: Informacje

en: Run config tool
pl: Uruchom narzędzie konfiguracyjne

en: Detection in progress
pl: Wykrywanie w toku

en: Please wait
pl: Proszę czekać

en: primary
pl: główny

en: secondary
pl: drugorzędny

en: You can configure each parameter of the module here.
pl: W tym miejscu można skonfigurować każdy parametr modułu.

en: Running "%s" ...
pl: Uruchamianie "%s" ...

en: Auto-detect
pl: Wykryj automatycznie

en: Unknown|Generic
pl: Nieznana|Standardowa

en: Unknown|CPH05X (bt878) [many vendors]
pl: Nieznana|CPH05X (bt878) [wielu producentów]

en: Unknown|CPH06X (bt878) [many vendors]
pl: Nieznana|CPH06X (bt878) [wielu producentów]

en: For most modern TV cards, the bttv module of the GNU/Linux kernel just auto-detect the rights parameters.
    If your card is misdetected, you can force the right tuner and card types here. Just select your tv card parameters if needed
pl: W przypadku większości kart telewizyjnych, moduł bttv jądra GNU/Linux automatycznie wykrywa poprawne parametry.
    Jeśli karta została wykryta niepoprawnie, można wymusić w tym miejscu poprawne typy tunera i karty. Wystarczy wybrać parametry swojej karty tv,jeśli są one wymagane

en: Card model :
pl: Model karty :

en: Tuner type :
pl: Typ tunera :

en: Number of capture buffers :
pl: Liczba buforów pobierania :

en: number of capture buffers for mmap'ed capture
pl: liczba buforów pobierania dla pobierania mmap

en: PLL setting :
pl: Utawienia PLL :

en: Radio support :
pl: Obsługa radia :

en: enable radio support
pl: włączona obsługa radia

en: GNU/Linux is a multiuser system, and this means that each user can have his
    own preferences, his own files and so on. You can read the ``User Guide''
    to learn more. But unlike "root", which is the administrator, the users
    you will add here will not be entitled to change anything except their own
    files and their own configuration. You will have to create at least one
    regular user for yourself. That account is where you should log in for
    routine use. Although it is very practical to log in as "root" everyday,
    it may also be very dangerous! The slightest mistake could mean that your
    system would not work any more. If you make a serious mistake as a regular
    user, you may only lose some information, but not the entire system.
    
    First, you have to enter your real name. This is not mandatory, of course -
    as you can actually enter whatever you want. DrakX will then take the first
    word you have entered in the box and will bring it over to the "User
    name". This is the name this particular user will use to log onto the
    system. You can change it. You then have to enter a password here. A
    non-privileged (regular) user's password is not as crucial as "root"' one
    from a security point of view, but that is no reason to neglect it: after
    all, your files are at risk.
    
    If you click on "Accept user", you can then add as many as you want. Add
    a user for each one of your friends: your father or your sister, for
    example. When you finish adding all the users you want, select "Done".
    
    Clicking the "Advanced" button allows you to change the default "shell"
    for that user (bash by default).
pl: GNU/Linux jest systemem wielodostępnym, co oznacza że każdy użytkownik
    posiada własne ustawienia, własne pliki, może pracować równocześnie
    z innymi użytkownikami na tym samym komputerze itd. Można zajrzeć do
    "Podręcznika użytkownika" aby uzyskać na ten temat więcej informacji.
    Jednak w przeciwieństwie do użytkownika "root", będącym administratorem
    użytkownicy tutaj dodani nie będą mieli możliwości zmiany czegokolwiek
    ponad swoje własne ustawienia. Należy utworzyć co najmniej jednego
    zwykłego użytkownika dla siebie. Należy się logować do tego konta w trakcie
    normalnej pracy. Pomimo, że logowanie jako "root" jest bardzo praktyczne
    to jednak może być bardzo niebezpieczne! Najmniejsza pomyłka może
    spowodować nieodwracalne uszodzenie systemu. Jeśli z konta zwykłego
    użytkownika zostanie wykonany nawet poważny błąd, utracona zostanie tylko
    część danych tego użytkownika a nie cały system.
    
    Najpierw należy wprowadzić rzeczywiste imię. Nie jest to czynność wymagana,
    można wprowadzić dowolny ciąg znaków. Instalator pobierze pierwszy wyraz z
    wprowadzonego ciągu i przeniesie go do pola "Nazwa użytkownika"
    To jest nazwa, którą musi używać dany użytkownik przy logowaniu. Oczywiście
    można ją zmienić. Ważna jest wielkość liter - dla Linuksa "a" i "A" to
    dwe różne litery. Następnie należy ustawić dla tego użytkownika hasło.
    Mimo, że hasło zwykłego użytkownika nie jest tak newralgiczne jak,
    hasło "roota", to jednak z powodów bezpieczeństwa nie należy go pomijać.
    
    Jeśli klikniesz "Akceptuj użytkownika", można dodać następnych, jeśli
    zachodzi taka potrzeba. Nie ma żadnych ograniczeń na ich liczbę. Dodaj np.
    konta dla wsystkich przyjaciół, dla ojca, siostry itd. Po zakończeniu
    dodawania wybierz "Gotowe".
    
    Kliknięcie przycisku "Zaawansowane" umożliwia zmianę domyślnej "powłoki"
    dla użytkownika (domyślnie bash).

en: Listed above are the existing Linux partitions detected on your hard drive.
    You can keep the choices made by the wizard, they are good for most common
    installations. If you make any changes, you must at least define a root
    partition ("/"). Do not choose too small a partition or you will not be
    able to install enough software. If you want to store your data on a
    separate partition, you will also need to create a partition for "/home"
    (only possible if you have more than one Linux partition available).
    
    Each partition is listed as follows: "Name", "Capacity".
    
    "Name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard drive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". For IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
pl: Powyżej pokazano wykryte na Twoim dysku istniejące partycje linuksowe.
    Można zastosować wybory określone przez druida, są one odpowiednie
    w większości przypadków. Jesli wprowadza się zmiany, należy określić przynajmniej partycję root ("/"). Nie należy wybierać zbyt małej 
    partycji - nie będzie można wówczas zainstalować zbyt dużo 
    oprogramowania. Jeśli dane mają być przechowywane na 
    oddzielnej partycji, należy także utworzyć partycję "/home"
    (jest to możliwe tylko, jeśli
    dostępnych jest więcej niż jedna partycja linuksowa)
    
    Dla informacji, każda partycja jest określona przez "Nazwę" i "Rozmiar".
    
    "Nazwa" jest określana następująco: "typ dysku","numer dysku",
    "numer partycji". (na przykład "hda1").
    
    "Typ dysku" to "hd" w przypadku dysków IDE, "sd" w przypadku SCSI
    
    "Numer dysku" to litera po "hd" lub "sd". W przypadku dysków IDE:
    
       * "a" oznacza "pierwszy dysk na pierwszym kontrolerze IDE";
    
       * "b" oznacza "drugi dysk na pierwszym kontrolerze IDE";
    
       * "c" oznacza "pierwszy dysk na drugim kontrolerze IDE";
    
       * "d" oznacza "drugi dysk na drugim kontrolerze IDE"
    
    W przypadku dysków SCSI, "a" oznacza "najniższy ID SCSI", zaś "b",
    oznacza "drugi w kolejności ID SCSI", itd.

en: The Mandrake Linux installation is spread out over several CD-ROMs. DrakX
    knows if a selected package is located on another CD-ROM and will eject the
    current CD and ask you to insert a different one as required.
pl: Instalacja Mandrake Linux jest rozpowszechniana na kilku płytach CD.
    Instalator wie czy wybrany pakiet jest zlokalizowany na innej płycie
     i spowoduje wysunięcie bieżącej płyty CD oraz wyświetlenie prośby
    o włożenie kolejnej.

en: It is now time to specify which programs you wish to install on your
    system. There are thousands of packages available for Mandrake Linux, and
    you are not supposed to know them all by heart.
    
    If you are performing a standard installation from a CD-ROM, you will first
    be asked to specify the CDs you currently have (in Expert mode only). Check
    the CD labels and highlight the boxes corresponding to the CDs you have
    available for installation. Click "OK" when you are ready to continue.
    
    Packages are sorted in groups corresponding to a particular use of your
    machine. The groups themselves are sorted into four sections:
    
     * "Workstation": if you plan to use your machine as a workstation,
    select one or more of the corresponding groups;
    
     * "Development": if your machine is to be used for programming, choose
    the desired group(s);
    
     * "Server": if your machine is intended to be a server, you will be able
    to select which of the most common services you wish to install on your
    machine;
    
     * "Graphical Environment": finally, this is where you will choose your
    preferred graphical environment. At least one must be selected if you want
    to have a graphical workstation!
    
    Moving the mouse cursor over a group name will display a short explanatory
    text about that group. If you deselect all groups when performing a regular
    installation (by opposition to an upgrade), a dialog will pop up proposing
    different options for a minimal installation:
    
     * "With X": install the fewer packages possible to have a working
    graphical desktop;
    
     * "With basic documentation": installs the base system plus basic
    utilities and their documentation. This installation is suitable for
    setting up a server;
    
     * "Truly minimal install": will install the strict minimum necessary to
    get a working Linux system, in command line only. This installation is
    about 65Mb large.
    
    You can check the "Individual package selection" box, which is useful if
    you are familiar with the packages being offered or if you want to have
    total control over what will be installed.
    
    If you started the installation in "Upgrade" mode, you can unselect all
    groups to avoid installing any new package. This is useful for repairing or
    updating an existing system.
pl: Nadszedł czas na określenie, jakie programy mają zostać zainstalowane w
    systemie. Dla Mandrake Linux są dostępne tysiące pakietów i raczej nie
    jest wymagane dokładne orientowanie się wśród nich.
    
    Jeśli przeprowadzana jest standardowa instalacja z płyty CD, zostanie
    wyświetlone najpierw pytanie dotyczące aktualnie posiadanych płyt CD
    (tylko tryb zaawansowany). Należy sprawdzić etykiety płyt oraz zaznaczyć
    pola odpowiadające posiadanym instalacyjnym płytom CD.
    Kliknij "OK" jeśli chcesz kontynuować.
    
    Pakiety są podzielone na grupy tematyczne, grupy z kolei tworzą cztery
    sekcje:
    
     * "Stacja robocza": jeśli komputer będzie pracował jako stacja
    robocza, należy wybrać jedną lub więcej związanych z tą sekcją grup
    
     * "Programowanie": jeśli komputer będzie używany do programowania, należy
    wybrać odpowiednie grupy zwiazane z tą sekcją;
    
     * "Serwer": jeśli komputer będzie pracował jako serwer, pojawi się
    możliwość wyboru różnych usług, które mogą być zainstalowane na komputerze;
    
     * "Środowisko graficzne": na końcu można określić preferowane środowisko
    graficzne. Co najmniej jedna grupa musi zostać wybrana, jeśli komputer
    ma pracować jako stacja z interfejsem graficznym!
    
    Przesuwając kursor myszy nad nazwą grupy, wyświetli się krótki tekst
    opisujący daną grupę. Jesli odznaczone zostaną wszystkie grupy w trakcie
    przeprowadzania zwykłej instalacji (przeciwieństwo do aktualizacji),
    wyświetlone zostanie okienko z propozycjami grup określających
    inne opcje związane z instalacją minimalną:
    
     * "Z X Window": instalacja minimalnej liczby pakietów koniecznych do
    uruchomienia pulpitu graficznego;
    
     * "Z podstawową dokumentacją": instalacja systemu wraz z
    podstawowymi narzędziami i dokumentacją do nich. To jest sposób
    najczęściej wykorzystywany przy instalowaniu serwera;
    
     * "Naprawdę minimalna instalacja": instalacja pakietów potrzebnych
    jedynie do uruchomienia systemu Linux, dostępny będzie tylko tryb tekstowy.
    Wielkośc tego typu instalacji to ok 65Mb.
    
    Można zaznaczyć "Indywidualny wybór pakietów", która to opcja jest
    użyteczna jeśli użytkownik zna przezneczenie pakietów i jeśli chce mieć
    całkowitą kontrolę nad tym co zostanie zainstalowane w systemie.
    
    Jeśli została uruchomiona instalacji w trybie "Aktualizacja", można
    odznaczyć wszystkie grupy, zapobiegając w ten sposób instalacji nowych
    pakietów. Ta opcja jest użyteczna przy reperowaniu lub aktualizacji
    już istniejącego systemu.

en: Finally, depending on whether or not you selected individual packages, you
    will be presented a tree containing all packages classified by groups and
    subgroups. While browsing the tree, you can select entire groups,
    subgroups, or individual packages.
    
    Whenever you select a package on the tree, a description appears on the
    right. When your selection is finished, click the "Install" button which
    will then launch the installation process. Depending on the speed of your
    hardware and the number of packages that need to be installed, it may take
    a while to complete the process. An estimate of the time it will take to
    install everything is displayed on the screen, to help you gauge if there
    is sufficient time to enjoy a cup of coffee.
    
    !! If a server package has been selected, either intentionally or because
    it was part of a whole group, you will be asked to confirm that you really
    want those servers to be installed. Under Mandrake Linux, any installed
    servers are started by default at boot time. Even if they are safe and have
    no known issues at the time the distribution was shipped, it may happen
    that security holes are discovered after this version of Mandrake Linux was
    finalized. If you do not know what a particular service is supposed to do
    or why it is being installed, then click "No". Clicking "Yes" will
    install the listed services and they will be started automatically by
    default. !!
    
    The "Automatic dependencies" option simply disables the warning dialog
    which appears whenever the installer automatically selects a package. This
    occurs because it has determined that it needs to satisfy a dependency with
    another package in order to successfully complete the installation.
    
    The tiny floppy disk icon at the bottom of the list allows to load the
    package list chosen during a previous installation. Clicking on this icon
    will ask you to insert a floppy disk previously created at the end of
    another installation. See the second tip of last step on how to create such
    a floppy.
pl: W końcu, w zależności od tego czy wybrano (albo nie wybrano) opcję wyboru
    indywidualnych pakietów, wyświetlone zostanie struktura drzewa zawierająca
    wszystkie pakiety podzielone na grupy i podgrupy. W trakcie przeglądania
    drzewa można wybrać całą grupę, podgrupę lub pojedyncze pakiety.
    
    Po wybraniu pakietu ze struktury, po prawej stronie wyświetlony zostanie
    jego opis. Po zakończeniu wybierania, należy kliknąć przycisk "Zainstaluj
    co spowoduje uruchomienie procesu instalacji. W zależności od szybkości
    sprzętu oraz liczby pakietów, które zostaną zainstalowane, może to
    zabrać kilka chwil. Przewidywany czas do zakończenia jest wyświetlany
    na ekranie, co daje użytkownikowi możliwość sprawdzenia czy zdąży
    on jeszcze wypić filiżankę kawy.
    
    !! Jeśli pakiet serwera zostanie wybrany, zostanie wyświetlona prośba
    o potwierdzenie wyboru pakietu przed jego instalacją. W systemie Madrake
    Linux, wszystkie zainstalowane serwery są uruchamiane domyślnie w trakcie
    uruchamiania całego systemu. Nawet jeśli dany pakiet jest uważany
    za bezpieczny i w trakcie instalacji nie są znane żadne problemy z nim
    związane, może się zdarzyć, że zostaną wykryte dziury w jego
    zabezpieczeniach już po instalacji. Jeśli użytkownik nie posiada
    informacji o tym do czego dana usługa jest przeznaczona lub też dlaczego
    jest instalowana, wówczas powinien kliknąć przycisk "Nie".
    Kliknięcie "Tak" spowoduje zainstalowanie wypisanych usług, które
    będa automatycznie uruchamiane w trakcie uruchamiania całego systemu. !!
    
    Opcja "Automatyczne zależności" po prostu blokuje okno ostrzeżeń
    pojawiające się w momencie automatycznego wyboru pakietów przez
    instalatora. Okno to określa czy jakiś pakiet jest dodatkowo wymagany
    do spełnienia zależności w stosunku do innego pakietu, w celu pomyślnego
    zakończenia instalacji.
    
    Niewielka ikona dyskietki na dole listy umożliwia wczytanie listy pakietów
    wybranych w trakcie poprzedniej instalacji. Kliknięcie na tą ikonę
    spowoduje wyświetlenie prośby o włożenie dyskietki utworzonej po
    zakończeniu poprzedniego procesu instalacji. Zobacz drugą podpowiedź
    ostatniego kroku zawierającą informację o tym jak utworzyć taką dyskietkę.

en: You are now proposed to set up your Internet/network connection. If you
    wish to connect your computer to the Internet or to a local network, click
    "OK". The autodetection of network devices and modem will be launched. If
    this detection fails, uncheck the "Use auto detection" box next time. You
    may also choose not to configure the network, or do it later; in that case,
    simply click the "Cancel" button.
    
    Available connections are: traditional modem, ISDN modem, ADSL connection,
    cable modem, and finally a simple LAN connection (Ethernet).
    
    Here, we will not detail each configuration. Simply make sure that you have
    all the parameters from your Internet Service Provider or system
    administrator.
    
    You can consult the ``User Guide'' chapter about Internet connections for
    details about the configuration, or simply wait until your system is
    installed and use the program described there to configure your connection.
    
    If you wish to configure the network later after installation, or if you
    are finished configuring your network connection, click "Cancel".
pl: Teraz zostaną zadane pytania dotyczące połączenia komputera z siecią.
    Jeśli chcesz połączyć komputer do Internetu lub sieci lokalnej, kliknij
    "OK". Zostanie uruchomione automatyczne wykrywanie urządzeń sieciowych
    oraz modemów. Jeśli wykrywanie zakończy się niepowodzeniem, kolejnym razem
    należy odznaczyć opcję "Użyj automatycznego wykrywania". Można także
    nie wybierać konfiguracji sieci, lub też zrobić to w późniejszym czasie.
    w tym przypadku po prostu kliknij przycisk "Anuluj"
    
    Dostępne są następujące połączenia: tradycyjny modem, modem ISDN, połączenie
    ADSL, modem przewodowy i na końcu zwykłe połączenie LAN (Ethernet).
    
    W tym miejscu nie jest wyszczególniana pełna konfiguracja. Należy
    upewnić się, że znane są wszystkie parametry uzyskane od dostawcy Internetu
    lub administratora systemu.
    
    Można zajrzeć do rozdziału dotyczącego połączeń Internetowych podręcznika
    użytkownika, aby uzyskać więcej szczegółów dotyczących konfiguracji lub
    sposobu użycia programu opisanego tutaj w celu konfiguracji połączenia.
    
    Można skonfigurować połączenie z siecią później, po zakończeniu instalacji
    lub jeśli chcesz zakończyć konfigurację połączenia kliknij "Anuluj".

en: You may now choose which services you wish to start at boot time.
    
    Here are presented all the services available with the current
    installation. Review them carefully and uncheck those which are not always
    needed at boot time.
    
    You can get a short explanatory text about a service by selecting a
    specific service. However, if you are not sure whether a service is useful
    or not, it is safer to leave the default behavior.
    
    !! At this stage, be very careful if you intend to use your machine as a
    server: you will probably not want to start any services which you do not
    need. Please remember that several services can be dangerous if they are
    enabled on a server. In general, select only the services you really need.
    !!
pl: Teraz można wybrać usługi, włączane przy uruchamianiu systemu.
    
    Prezentowane są wszystkie dostępne usługi z bieżącej instalacji.
    Przejrzyj je uważnie i odznacz te z nich które nie są zawsze potrzebne
    przy uruchamianiu systemu.
    
    Jeżeli najedziesz myszą na element listy, to pojawi się mały obłoczek
    z opisem tej usługi. Jednak jeśli nie masz pewności czy ta usługa jest
    potrzebna czy nie, bezpieczniej jest pozostawić domyślne zachowanie.
    
    Należy zachować szczególną ostrożność przy wyborze. Jeżeli maszyna ma
    pracować jako serwer - zazwyczaj nie będzie potrzeby uruchamiania
    niektórych usług. Należy pamiętać, że uruchomienie niektórych z nich na
    serwerze może być niebezpieczne.
    W ogólności, należy uruchamiać tylko te usługi, które naprawdę są potrzebne.

en: GNU/Linux manages time in GMT (Greenwich Mean Time) and translates it in
    local time according to the time zone you selected. It is however possible
    to deactivate this by deselecting "Hardware clock set to GMT" so that the
    hardware clock is the same as the system clock. This is useful when the
    machine is hosting another operating system like Windows.
    
    The "Automatic time synchronization" option will automatically regulate
    the clock by connecting to a remote time server on the Internet. In the
    list that is presented, choose a server located near you. Of course you
    must have a working Internet connection for this feature to work. It will
    actually install on your machine a time server which can be optionally used
    by other machines on your local network.
pl: GNU/Linux zarządza czasem w formacie GMT (Greenwich Mean Time) i tłumaczy
    go na czas lokalny w zależności od wybranej strefy czasowej.
    Jest jednak możliwe unieaktywnienie tej opcji poprzez wybór "Zegarsprzętowy ustawiony na GMT" co spowoduje, że zegar sprzętowy będzie
    wskazywał ten sam czas co zegar systemowy. Jest tu użyteczne jeśli
    komputer zarządza innym systemem operacyjnym jak np. Windows.
    
    Opcja "Automatycznej synchronizacji czasu" automatycznie ustawi zegar
    łącząc się ze zdalnym serwerem czasu przez Internet. Z wyświetlonej listy
    należy wybrać serwer zlokalizowany najbliżej. Oczywiście trzeba posiadać
    działające połączenie internetowe aby to udogodnienie zadziałało.
    Zostanie zainstalowany na komputerze serwer czasu, opcjonalnie używany
    przez inne komputery w sieci lokalnej.

en: X (for X Window System) is the heart of the GNU/Linux graphical interface
    on which all the graphical environments (KDE, GNOME, AfterStep,
    WindowMaker, etc.) bundled with Mandrake Linux rely. In this section, DrakX
    will try to configure X automatically.
    
    It is extremely rare for it to fail, unless the hardware is very old (or
    very new). If it succeeds, it will start X automatically with the best
    resolution possible, depending on the size of the monitor. A window will
    then appear and ask you if you can see it.
    
    If you are doing an "Expert" installation, you will enter the X
    configuration wizard. See the corresponding section of the manual for more
    information about this wizard.
    
    If you can see the message during the test, and answer "Yes", then DrakX
    will proceed to the next step. If you cannot see the message, it simply
    means that the configuration was wrong and the test will automatically end
    after 10 seconds, restoring the screen.
pl: X (System X Window) jest sercem graficznego interfejsu GNU/Linux
    na którym pracują wszystkie środowiska graficzne (KDE, GNOME, AfterStep,
    WindowMaker, etc.) dystrybucji Mandrake Linux. W tej części, Instalator
    spróbuje skonfigurować X-y automatycznie.
    
    W rzadkich przypadkach zdarza się jednak, że próba zostanie zakończona
    niepowodzeniem, z powodu zbyt starego sprzętu (lub też zbyt nowego).
    Jeśli się powiedzie, serwer X zostanie uruchomiony z najlepszą możliwą
    rozdzielczością, zależną od rozmiaru monitora. Pojawi się wówczas okno
    z pytaniem czy można je zobaczyć.
    
    Jeśli przeprowadzana jest instalacja "Zaawansowana", uruchomiony zostanie
    druid konfiguracji X-ów. Znajdź odpowiedni rozdział podręcznika, aby
    uzyskać więcej informacji dotyczących druida.
    
    Jeśli w trakcie testów komunikat jest widoczny, należy odpowiedzieć
    twierdząco, wówczas instalator przejdzie do następnego kroku. Jeśli komunikat
    nie jest widoczny, oznacza to po prostu, że konfiguracja jest niepoprawna
    i test zostanie zakończony po 10 sekundach przywracając obraz.

en: The first time you try the X configuration, you may not be very satisfied
    with its display (screen is too small, shifted left or right...). Hence,
    even if X starts up correctly, DrakX then asks you if the configuration
    suits you. It will also propose to change it by displaying a list of valid
    modes it could find, asking you to select one.
    
    As a last resort, if you still cannot get X to work, choose "Change
    graphics card", select "Unlisted card", and when prompted on which
    server, choose "FBDev". This is a failsafe option which works with any
    modern graphics card. Then choose "Test again" to be sure.
pl: Przy pierwszej próbie testowania konfiguracji X Window, można nie osiągnąć
    zadowalających efektów. (ekran zbyt mały, przesunięty w lewo lub w prawo...)
    Dlatego nawet jeśli udało się uruchomić X Window poprawnie, Instalator zada
    pytanie czy konfiguracja jest odpowiednia. Zaproponuje także jej zmianę
    poprzez wyświetlenie poprawnych trybów jakie mogą zostać znalezione
    i poprosi o wybranie jednego z nich.
    
    Ostatnim rzeczą jaką można zrobić, jeśli wciąż nie można zmusić X-ów do
    działania jest wybór opcji "Zmień kartę graficzną", wybranie
    "Inna karta", a na pytanie o serwer wybór "FBDev".
    To jest bezpieczna opcja, która umożliwia działanie każdej nowszej
    karty graficznej. Na końcu należy wybrać "Testuj ponownie", aby się
    upewnić co do poprawności konfiguracji.

en: Finally, you will be asked whether you want to see the graphical interface
    at boot. Note this question will be asked even if you chose not to test the
    configuration. Obviously, you want to answer "No" if your machine is to
    act as a server, or if you were not successful in getting the display
    configured.
pl: Na końcu zostanie zadane pytanie dotyczące chęci korzystania z interfejsu
    graficznego przy uruchamianiu systemu. To pytanie zostanie zadane nawet
    jeśli nie wybrano opcji testowania konfiguracji. Oczywiste jest, że
    odpowiedź na to pytanie to "Nie" jeśli komputer ma pracować jako serwer,
    lub też nie udało się poprawnie skonfigurować trybu wyświetlania.

en: The Mandrake Linux CD-ROM has a built-in rescue mode. You can access it by
    booting from the CD-ROM, press the >>F1<< key at boot and type >>rescue<<
    at the prompt. But in case your computer cannot boot from the CD-ROM, you
    should come back to this step for help in at least two situations:
    
     * when installing the bootloader, DrakX will rewrite the boot sector (MBR)
    of your main disk (unless you are using another boot manager), to allow you
    to start up with either Windows or GNU/Linux (assuming you have Windows in
    your system). If you need to reinstall Windows, the Microsoft install
    process will rewrite the boot sector, and then you will not be able to
    start GNU/Linux!
    
     * if a problem arises and you cannot start up GNU/Linux from the hard
    disk, this floppy disk will be the only means of starting up GNU/Linux. It
    contains a fair number of system tools for restoring a system, which has
    crashed due to a power failure, an unfortunate typing error, a typo in a
    password, or any other reason.
    
    When you click on this step, you will be asked to enter a disk inside the
    drive. The floppy disk you will insert must be empty or contain data which
    you do not need. You will not have to format it since DrakX will rewrite
    the whole disk.
pl: Płyta CD Mandrake Linux posiada wbudowany tryb ratunkowy. Można do niego
    wejść poprzez uruchomienie systemu z CD, naciśnięcie klawisza >>F1<<
    oraz wpisania >>rescue<< w wierszu poleceń. W przypadku gdy komputer
    nie posiada możliwości uruchamiania z płyty CD, należy powrócić do tego
    kroku aby uzyskać pomoc w co najmniej dwóch sytuacjach:
    
     * w trakcie instalacji programu rozruchowego, instalator przepisze
    sektor rozruchowy (MBR) głównego dysku (chyba, że używany jest
    inny menedżer rozruchowy), umożliwiając uruchamianie zarówno Windows jak
    i GNU/Linux (zakładając że istnieje na komputerze Windows). Jeśli chcesz
    przeinstalować Windows, proces instalacji Windows zamaże zawartość
    sektora rozruchowego, więc użytkownik nie będzie miał możliwości
    uruchomienia GNU/Linux!
    
     * jeśli wystąpi problem i nie można uruchomić GNU/Linux z twardego dysku,
    ta dyskietka ratunkowa będzie jedyną możliwością uruchomienia systemu.
    Zawiera niewielką liczbę narzędzi systemowych do przywracania systemu,
    zastępując ewentualnie narzędzia zainstalowanego systemu po jego
    uszkodzeniu, nieszczęśliwym błędzie zapisywania lub zatwierdzenia
    niepoprawnego hasła lub z powodu innych przyczyn.
    
    Jeśli zdecydujesz się na ten krok, zostanie wyświetlona prośba o włożenie
    dyskietki do napędu. Musi być ona czysta oraz nie może zawierać potrzebnych
    danych. Dyskietki nie trzeba formatować, instalator stworzy od początku całą
    dyskietkę ratunkową z danymi.

en: At this point, you need to choose where you want to install the Mandrake
    Linux operating system on your hard drive. If your hard drive is empty or
    if an existing operating system is using all the available space, you will
    need to partition it. Basically, partitioning a hard drive consists of
    logically dividing it to create space to install your new Mandrake Linux
    system.
    
    Because the partitioning process' effects are usually irreversible,
    partitioning can be intimidating and stressful if you are an inexperienced
    user. Fortunately, there is a wizard which simplifies this process. Before
    beginning, please consult the manual and take your time.
    
    If you are running the installation in Expert mode, you will enter
    DiskDrake, the Mandrake Linux partitioning tool, which allows you to
    fine-tune your partitions. See the DiskDrake section in the ``User Guide''.
    From the installation interface, you can use the wizards as described here
    by clicking the dialog's "Wizard" button.
    
    If partitions have already been defined, either from a previous
    installation or from another partitioning tool, simply select those to
    install your Linux system.
    
    If partitions are not defined, you will need to create them using the
    wizard. Depending on your hard drive configuration, several options are
    available:
    
     * "Use free space": this option will simply lead to an automatic
    partitioning of your blank drive(s). You will not be prompted further;
    
     * "Use existing partition": the wizard has detected one or more existing
    Linux partitions on your hard drive. If you want to use them, choose this
    option;
    
     * "Use the free space on the Windows; partition": if Microsoft Windows
    is installed on your hard drive and takes all the space available on it,
    you have to create free space for Linux data. To do so, you can delete your
    Microsoft Windows partition and data (see ``Erase entire disk'' or ``Expert
    mode'' solutions) or resize your Microsoft Windows partition. Resizing can
    be performed without the loss of any data, provided you previously
    defragment the Windows partition. Backing up your data won't hurt either..
    This solution is recommended if you want to use both Mandrake Linux and
    Microsoft Windows on the same computer.
    
       Before choosing this option, please understand that after this
    procedure, the size of your Microsoft Windows partition will be smaller
    than at the present time. You will have less free space under Microsoft
    Windows to store your data or to install new software;
    
     * "Erase entire disk": if you want to delete all data and all partitions
    present on your hard drive and replace them with your new Mandrake Linux
    system, choose this option. Be careful with this solution because you will
    not be able to revert your choice after you confirm;
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "Remove Windows": this will simply erase everything on the drive and
    begin fresh, partitioning everything from scratch. All data on your disk
    will be lost;
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "Expert mode": choose this option if you want to manually partition
    your hard drive. Be careful - it is a powerful but dangerous choice. You
    can very easily lose all your data. Hence, do not choose this unless you
    know what you are doing.
pl: W tym etapie instalacji określasz, gdzie na dysku zostanie zainstalowany
    Mandrake Linux. Jeśli dysk jest pusty lub istniejące systemy operacyjne
    zajmują całe dostępne miejsce, należy podzielić dysk na partycje
    Partycjonowanie to po prostu logiczny podział twardego dysku na oddzielne
    obszary w celu zainstalowania systemu Mandrake Linux
    
    Ponieważ efekt partycjonowania jest nieodwracalny, czynność wydaje się
    niebezpieczna i jest stresująca dla niedoświadczonych użytkowników.
    Druid ten upraszcza ten proces, tak więc nie się czego obawiać,
    tym niemniej warto poświęcić nieco czasu na wcześniejsze
    zapoznanie się z dokumentacją.
    
    Jeśli instalacja przeprowadzana jest w trybie zaawansowanym, uruchomiony
    zostanie DiskDrake, narzędzie Mandrake służące do partycjonowania,
    umożliwiające dopasowanie partycji dyskowych do wymagań użytkownika.
    Zajrzyj do podręcznika użytkownika do rozdziału poświęconego DiskDrake.
    Za pośrednictwem interfejsu instalacyjnego, można druida opisanego
    tutaj klikając przycisk "Druid".
    
    Niezbędne są co najmniej 2 partycje: jedna dla systemu operacyjnego
    oraz druga na pamięć wirtualną (swap).
    
    Jeśli partycje te już zostały utworzone (w czasie poprzedniej instalacji
    lub przy pomocy innego narzędzia), należy je wybrać do zainstalowania
    systemu Linux
    
    Jeśli partycje nie zostały zdefiniowane, należy je utworzyć.
    By to zrobić, użyj powyższego druida. Możliwych jest kilka rozwiązań
    zależnych od konfiguracji dysku twardego:
    
    * "Użycie wolnego miejsca": ta opcja po prostu oznacza automatyczne
    partycjonowanie niezapisanych dysków. Nie zostaną wyświetlone żadne
    dodatkowe pytania.
    
    * "Użycie istniejących partycji": gdy druid wykrył jedną lub więcej
    zdefiniowanych partycji linuksowych. Wybierz to rozwiązanie, jeśli
    chcesz użyć te partycje dla nowej instalacji.
    
    * "Użycie wolnego miejsca na partycji Windows": jeśli na komputerze
    został zainstalowany Microsoft Windowsi zajmuje on całą przestrzeń
    dyskową, należy utworzyć wolne miejsce dla Linuksa. Aby to zrobić, można
    usunąć partycję MS Windows wraz z danymi (zobacz rozwiązania "Kasowanie
    zawartości dysku" oraz "Tryb zaawansowany") lub też zmienić rozmiar
    partycji Windows. Operacja zmiany wielkości partycji może być
    przeprowadzona bez utraty danych, po przeprowadzeniu defragmentacji.
    Archiwizacja danych jednak nie zaszkodzi...
    To rozwiązanie jest zalecane w przypadku chęci
    używania zarówno Linuksa jak i Windowsa na tym samym komputerze
    
      Przed wybraniem tej opcji, należy uświadomić sobie, że partycja MS
      Windows będzie mniejsza niż jest obecnie. Oznacza to także mniej miejsca
      do instalacji nowych programów lub przechowywania danych.
    
    * "Skasowanie zawartości całego dysku": Jeśli chcesz skasować z dysku
    wszystkie dane i wszystkie partycje oraz zainstalować w to miejsce nowy
    systemem Mandrake Linux, wybierz to rozwiązanie. Pamiętaj, że w tym
    przypadku nie nie będzie możliwości odwrotu po zatwierdzeniu wyboru.
    
    
        !! Jeśli wybierzesz tą opcję wszystkie dane zostaną utracone !!
    
    * "Usuwanie Windows": ta opcja spowoduje wymazanie wszystkich danych
    oraz rozpoczęcie instalacji na czystym dysku. Wszystkie zapisane dane
    zostaną utracone.
    
    
        !! Jeśli wybierzesz tą opcję wszystkie dane zostaną utracone !!
    
    * "Tryb zaawansowany": wybierz tą opcję, jeśli chcesz partycjonować
    swój dysk ręcznie. Wybranie tej opcji daje Ci duże możliwości, lecz
    jest bardzo niebezpieczne. Bardzo łatwo można utracić wszystkie dane
    Nie wybieraj więc tej opcji, jeśli naprawdę nie wiesz, co robisz!

en: There you are. Installation is now complete and your GNU/Linux system is
    ready to use. Just click "OK" to reboot the system. You can start
    GNU/Linux or Windows, whichever you prefer (if you are dual-booting), as
    soon as the computer has booted up again.
    
    The "Advanced" button (in Expert mode only) shows two more buttons to:
    
     * "generate auto-install floppy": to create an installation floppy disk
    which will automatically perform a whole installation without the help of
    an operator, similar to the installation you just configured.
    
       Note that two different options are available after clicking the button:
    
        * "Replay". This is a partially automated installation as the
    partitioning step (and only this one) remains interactive;
    
        * "Automated". Fully automated installation: the hard disk is
    completely rewritten, all data is lost.
    
       This feature is very handy when installing a great number of similar
    machines. See the Auto install section on our web site;
    
     * "Save packages selection"(*): saves the package selection as done
    previously. Then, when doing another installation, insert the floppy inside
    the drive and run the installation going to the help screen by pressing on
    the [F1] key, and by issuing >>linux defcfg="floppy"<<.
    
    (*) You need a FAT-formatted floppy (to create one under GNU/Linux, type
    "mformat a:")
pl: Tak więc instalacja zakończyła się zaś system GNU/Linux jest gotowy do 
    użycia. Kliknij przycisk "OK" aby ponownie uruchomić system. Można
    uruchomić GNU/Linux lub Windows, w zależności od preferencji (jeśli
    jest więcej niż jeden system), w momencie gdy komputer ponownie będzie
    uruchamiany.
    
    Przycisk "Zaawansowane" (tylko w trybie Zaawansowanym) powoduje
    wyświetlenie dwóch dodatkowych przycisków:
    
     * "generowanie dyskietki automatycznej instalacji": aby utworzyć dyskietkę,
    która służy do przeprowadzenia instalacji bez pomocy operatora, w ten
    sam sposób co dopiero przeprowadzona instalacja.
    
       Uwaga: po kliknięciu przycisku dostępne będą dwie różne opcje:
    
        * "Powtórzona": określa częściowo zautomatyzowaną instalację, zaś
    w przypadku kroku partycjonowania (i tylko w tym) przypomina tryb 
    interaktywny
    
        * "Automatyczna" Pełna automatyzacja instalacji: twardy dysk jest
    całkowicie przepisywany, wszystkie dane zostaną utracone.
    
       Ta funkcja jest bardzo użyteczna w przypadku instalacji dużej liczby
    podobnych komputerów. Zajrzyj do rozdziału automatycznej instalacji na
    naszej stronie www;
    
     * "Zapisz listę wybranych pakietów"(*): zapisuje listę pakietów wybranych
    w trakcie instalacji. Wówczas podczas przeprowadzania innych instalacji
    należy włożyć dyskietkę do napędu oraz uruchomić instalację
    rozpoczynającą się od ekranu pomocy przez naciśnięcie klawisza [F1],
    oraz wpisać polecenie >>linux defcfg="floppy"<<.
    
    (*) Dyskietka powinna być sformatowana przy użyciu systemu plików FAT
    (aby utworzyć taką dyskietkę pod linuksem wpisz "mformat a:")

en: Any partitions that have been newly defined must be formatted for use
    (formatting means creating a filesystem).
    
    At this time, you may wish to reformat some already existing partitions to
    erase any data they contain. If you wish to do that, please select those
    partitions as well.
    
    Please note that it is not necessary to reformat all pre-existing
    partitions. You must reformat the partitions containing the operating
    system (such as "/", "/usr" or "/var") but you do not have to
    reformat partitions containing data that you wish to keep (typically
    "/home").
    
    Please be careful when selecting partitions. After formatting, all data on
    the selected partitions will be deleted and you will not be able to recover
    any of it.
    
    Click on "OK" when you are ready to format partitions.
    
    Click on "Cancel" if you want to choose another partition for your new
    Mandrake Linux operating system installation.
    
    Click on "Advanced" if you wish to select partitions that will be checked
    for bad blocks on the disk.
pl: Wszystkie nowo powstałe partycje muszą zostać sformatowane przed
    wykorzystaniem (formatowanie oznacza utworzenie systemu plików).
    
    Można teraz także powtórnie sformatować istniejące już partycje, by
    usunąć znajdujące się na nich dane. Jeśli chcesz to zrobić, zaznacz
    partycje do sformatowania.
    
    Należy pamiętać, że nie jest konieczne formatowanie wszystkich istniejących
    już partycji. Sformatowne muszą być partycje zawierające system operacyjny:
    "/", "/usr" oraz "/var", nie jest natomiast konieczne formatowanie
    partycji zawierających dane, które chcesz zachować (zazwyczaj "/home").
    Uważnie wybieraj partycje do sformatowania, po sformatowaniu wszystkie
    dane zostaną utracone bez możliwości ich odzyskania.
    
    Wybierz "OK", jeśli już można przystąpić do formatowania partycji.
    
    Wybierz "Anuluj", jeśli chcesz wybrać inne partycje dla nowej instalacji
    Linuksa Mandrake.Kliknij "Zaawansowane" jeśli chcesz wybrać sprawdzić niektóre z partycji
    w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów.

en: Your new Mandrake Linux operating system is currently being installed.
    Depending on the number of packages you will be installing and the speed of
    your computer, this operation could take from a few minutes to a
    significant amount of time.
    
    Please be patient.
pl: Trwa instalacja systemu operacyjnego Mandrake Linux.
    Operacja ta zabierze trochę czasu. W zależności od liczby wybranych
    pakietów oraz szybkości komputera, może trwać od kilku minut do ponad
    godziny w przypadku bardzo wolnych komputerów.
    
    Należy uzbroić się w cierpliwość.

en: At the time you are installing Mandrake Linux, it is likely that some
    packages have been updated since the initial release. Some bugs may have
    been fixed, and security issues solved. To allow you to benefit from these
    updates, you are now proposed to download them from the Internet. Choose
    "Yes" if you have a working Internet connection, or "No" if you prefer
    to install updated packages later.
    
    Choosing "Yes" displays a list of places from which updates can be
    retrieved. Choose the one nearest you. Then a package-selection tree
    appears: review the selection, and press "Install" to retrieve and
    install the selected package(s), or "Cancel" to abort.
pl: W czasie trwania instalacji Linuksa Madrake, być może niektóre pakiety
    zostały zaktualizowane od wydania początkowego. Niektóre błędy mogą
    zostać naprawione, zaś problemy z bezpieczeństwem rozwiązane. Aby
    skorzystać z możliwości aktualizacji dobrze jest pobrać część danych
    z Internetu. Wybierz "Tak" jeśli posiadasz działające połączenie
    Internetowe, lub "Nie" jeśli wolisz zainstalować pakiety aktualizacyjne
    później.
    
    Po wybraniu "Tak" zostanie wyświetlona lista miejsc, z których można
    pobrać dane aktualizacyjne. Wybierz najbliższą lokalizację. Pojawi się
    wówczas drzewo wyboru: przejrzyj informacje i naciśnij "Zainstaluj"
    aby pobrać i zainstalować wybrane pakiety, lub "Anuluj", aby anulować.

en: Before continuing, you should read carefully the terms of the license. It
    covers the whole Mandrake Linux distribution, and if you do not agree with
    all the terms in it, click on the "Refuse" button which will immediately
    terminate the installation. To continue with the installation, click on the
    "Accept" button.
pl: Przed kontynuacją, należy przeczytać uważnie warunki licencji. Dotyczy ona
    całej dystrybucji Linuksa Mandrake. Jeśli nie zgadzasz się z wszystkimi
    warunkami w niej zawartymi, kliknij przycisk "Odrzuć" co spowoduje
    natychmiastowe przerwanie instalacji. Aby kontynuować instalację naciśnij
    przycisk "Akcepuj".

en: At this point, it is time to choose the security level desired for the
    machine. As a rule of thumb, the more exposed the machine is, and the more
    the data stored in it is crucial, the higher the security level should be.
    However, a higher security level is generally obtained at the expense of
    easiness of use. Refer to the "msec" chapter of the ``Reference Manual''
    to get more information about the meaning of these levels.
    
    If you do not know what to choose, keep the default option.
pl: Nadszedł czas na wybór poziomu bezpieczeństwa, który ma zostać ustawiony
    na komputerze. Jako żelazną zasadę należy przyjąć, że im komputer bardziej
    jest dostępny w sieci i dane przechowywane są ważniejsze, tym wyższy
    powinien być poziom bezpieczeństwa. Jednak wyższe bezpieczeństwo
    zazwyczaj okupione jest zwiększeniem poziomu trudności używania systemu.
    Zajrzyj do rozdziału "msec" podręcznika, aby użyskać więcej informacji
    na temat znaczenia poszczególnych poziomów.
    
    Jeśli nie wiesz co wybrać, użyj domyślnych opcji.

en: At this point, you need to choose which partition(s) will be used for the
    installation of your Mandrake Linux system. If partitions have already been
    defined, either from a previous installation of GNU/Linux or from another
    partitioning tool, you can use existing partitions. Otherwise, hard drive
    partitions must be defined.
    
    To create partitions, you must first select a hard drive. You can select
    the disk for partitioning by clicking on ``hda'' for the first IDE drive,
    ``hdb'' for the second, ``sda'' for the first SCSI drive and so on.
    
    To partition the selected hard drive, you can use these options:
    
     * "Clear all": this option deletes all partitions on the selected hard
    drive;
    
     * "Auto allocate": this option enables to automatically create "Ext2"
    and swap partitions in free space of your hard drive;
    
     * "More": gives access to additional features:
    
        * "Save partition table": saves the partition table to a floppy.
    Useful for later partition-table recovery if necessary. It is strongly
    recommended to perform this step;
    
        * "Restore partition table": allows to restore a previously saved
    partition table from floppy disk;
    
        * "Rescue partition table": if your partition table is damaged, you
    can try to recover it using this option. Please be careful and remember
    that it can fail;
    
        * "Reload partition table": discards all changes and loads your
    initial partition table;
    
        * "Removable media automounting": unchecking this option will force
    users to manually mount and unmount removable medias such as floppies and
    CD-ROMs.
    
     * "Wizard": use this option if you wish to use a wizard to partition
    your hard drive. This is recommended if you do not have a good knowledge of
    partitioning;
    
     * "Undo": use this option to cancel your changes;
    
     * "Toggle to normal/expert mode": allows additional actions on
    partitions (type, options, format) and gives more information;
    
     * "Done": when you are finished partitioning your hard drive, this will
    save your changes back to disk.
    
    Note: you can reach any option using the keyboard. Navigate through the
    partitions using [Tab] and [Up/Down] arrows.
    
    When a partition is selected, you can use:
    
     * Ctrl-c to create a new partition (when an empty partition is selected);
    
     * Ctrl-d to delete a partition;
    
     * Ctrl-m to set the mount point.
    
    To get information about the different filesystem types available, please
    read the ext2fs chapter from the ``Reference Manual''.
    
    If you are installing on a PPC machine, you will want to create a small HFS
    ``bootstrap'' partition of at least 1MB, which will be used by the yaboot
    bootloader. If you opt to make the partition a bit larger, say 50MB, you
    may find it a useful place to store a spare kernel and ramdisk images for
    emergency boot situations.
pl: W tym etapie instalacji wybierasz partycje, na których będzie instalowany
    Mandrake Linux. Jeśli istnieją (np. pozostały po poprzedniej instalacji,
    lub też zostały założone innym narzędziem), można ich użyć do instalacji.
    W innym przypadku należy je utworzyć. Operacja ta polega na logicznym
    podziale dysku twardego komputera na na oddzielne obszary.
    
    Utworzenie partycji należy rozpocząć od wybrania dysku. Robi się to przez
    kliknięcie na zakładce "hda" dla pierwszego dysku IDE, "hdb" dla drugiego,
    lub "sda1" dla pierwszego dysku SCSI, itd.
    
    W celu podzielenia dysku na partycje można użyć następujących opcji:
    
       * "Wyczyść wszystko": ta opcja kasuje wszystkie partycje na wybranym
         dysku.
    
       * "Rozmieść automatycznie": ta opcja automatycznie tworzy partycje
         ext2 oraz swap na wolnej (niespartycjonowanej) przestrzeni na dysku
    
       * "Więcej": daje dostęp do dodatkowych opcji:
    
       * "Zapisz tablicę partycji": zapisuje tablicę partycji na dyskietkę.
         Opcja ta jest użyteczna w przypadku konieczności odzyskania tablicy
         w późniejszym czasie. Zalecane jest wykonanie tego kroku.
    
       * "Przywróć tablicę partycji": jeśli tablica partyzji została
         uszkodzona można spróbować ją naprawić. Należy pamiętać że opcja ta
         może zakończyć się niepowodzeniem.
    
       * "Odzyskaj tablicę partycji": pozwala na przywrócenie poprzednio
         zapisanej na dyskietce tablicy partycji.
    
       * "Przeładuj tablicę partycji": porzuca wszelkie zmiany i wczytuje
         początkową tablicę partycji.
    
       * "Automatyczne montowanie nośników wymiennych": odznaczenie tej opcji
         powoduje, że konieczność ręcznego montowania napędów jak stacje
         dyskietek czy napędy CD.
    
       * "Druid": jeśli chcesz skorzystać z druida aby wykonać proces
         partycjonowania dysku. Opcja zalecana w przypadku gdy użytkownik nie
         posiada wiedzy dotyczącej partycjonowania dysków.
    
       * "Cofnij": Użyj tej opcji jeśli chcesz wycofać wszystkie zmiany
    
       * "Przełącz na tryb standardowy/zaawansowany": umożliwia uzyskanie
         dostępu do dodatkowych akcji dotyczących dysku (typy, opcje, formaty)
         oraz podaje więcej informacji.
    
       * "Gotowe": Jeśli proces partycjonowania został zakończony, opcja ta
         zapisze zmiany na dysk.
    
    Uwaga: Można uzyskać dostęp do tych opcji za pomocą klawiatury, przy pomocy
    klawiszy [Tab] oraz strzałek [Góra/Dół].
    
    Po wybraniu partycji można użyć klawiszy:
    
     * Control-c aby utworzyć nową partycję (jeśli wybrano pustą partycję);
    
     * Control-d aby usunąć partycję;
    
     * Control-m aby ustawić punkt montowania;
    
    Aby uzyskać informacje dotyczące różnych dostępnych rodzajów systemów
    plików, należy przeczytać rozdział ext2fs podręcznika.
    
    Jeśli instalacja odbywa się na komputerze PPC, system będzie wymagał
    utworzenia małej partycji HFS "rozruchowej" (bootstrap) o wielkości
    co najmniej 1MB, która będzie używana przez program rozruchowy yaboot.
    Jeśli chcesz aby ta partycja była większa, powiedzmy 50 MB, można
    ją traktować jako użyteczne miejsce np. do przechowywania zapasowego
    jądra oraz obrazów do uniknięcia ewentualnych awarii uniemożliwiających
    rozruch systemu z normalnej partycji.

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one you want to resize in order to install your new
    Mandrake Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
pl: Na dysku wykryto więcej niż jedną partycję Windows. Wybierz, którą
    z nich chcesz zmniejszyć w celu zainstalowania Mandrake Linux
    
    Każda partycja jest określana za pomocą informacji: "Nazwę linuksowa",
    "Nazwa Windows" i "Rozmiar".
    
    Nazwa linuksowa jest określana następująco: "typ dysku","numer dysku",
    "numer partycji". (na przykład "hda1").
    
    "Typ dysku" to "hd" w przypadku dysków IDE, "sd" w przypadku SCSI
    
    "Numer dysku" to litera po "hd" lub "sd". W przypadku dysku IDE:
    
       * "a" oznacza pierwszy dysk na pierwszym kontrolerze IDE
    
       * "b" oznacza drugi dysk na pierwszym kontrolerze IDE
    
       * "c" oznacza pierwszy dysk na drugim kontrolerze IDE
    
       * "d" oznacza drugi dysk na drugim kontrolerze IDE
    
    W przypadku dysków SCSI "a" oznacza pierwszy dysk twardy,
    "b" - drugi dysk twardy, itd.
    
    "Nazwa Windows" to litera dysku pod Windows (pierwszy dysk 
    lub partycja to "C:").

en: Please be patient. This operation can take several minutes.
pl: Cierplowości. Ta operacja może potrwać kilkanaście minut.

en: DrakX now needs to know if you want to perform a default ("Recommended")
    installation or if you want to have greater control ("Expert"). You can
    also choose to do a new install or an upgrade of an existing Mandrake Linux
    system:
    
     * "Install": completely wipes out the old system. In fact, depending on
    what currently holds your machine, you will be able to keep some old (Linux
    or other) partitions unchanged;
    
     * "Upgrade": this installation class allows to simply update the
    packages currently installed on your Mandrake Linux system. It keeps the
    current partitions of your hard drives as well as user configurations. All
    other configuration steps remain available with respect to plain
    installation;
    
     * "Upgrade Packages Only": this brand new class allows to upgrade an
    existing Mandrake Linux system while keeping all system configurations
    unchanged. Adding new packages to the current installation is also
    possible.
    
    Upgrades should work fine for Mandrake Linux systems starting from "8.1"
    release.
    
    Depending on your knowledge of GNU/Linux, select one of the following
    choices:
    
     * Recommended: choose this if you have never installed a GNU/Linux
    operating system. The installation will be very easy and you will only be
    asked a few questions;
    
     * Expert: if you have a good knowledge of GNU/Linux, you can choose this
    installation class. The expert installation will allow you to perform a
    highly-customized installation. Answering some of the questions can be
    difficult if you do not have a good knowledge of GNU/Linux, so do not
    choose this unless you know what you are doing.
pl: Instalator teraz potrzebuje informacji na temat rodzaju instalacji. Można wybrać
    instalację domyślną ("Zalecana") lub też w przypadku wiekszej kontroli
    nad procesem instalacji 
    tryb instalacji zaawansowanej ("Zaawansowana"). Można także wybrać uruchomienie
    nowej instalacji lub tez uaktualnienie istniejącego systemu Mandrake Linux:
    
     * "Zainstaluj": całkowicie usuwa stary system. W rzeczywistości w zależności
    od tego co jest zainstalowane na komputerze można pozostawić niezmienione 
    niektóre z istniejących partycji (linuksowe lub inne)
    
     * "Aktualizacja": przy tym rodzaju instalacji aktualizowane są pakiety aktualnie
    zainstalowane w systemie Mandrake Linux. Nie są wprowadzane żadne zmiany
    w partycjach twardego dysku tak jak i w konfiguracji użytkowników. Wszystkie
    inne opcje konfiguracji pozostaną dostępne tak, jak dla zwykłej instalacji;
    
     * "Tylko uaktualnianie pakietów": ten nowy rodzaj instalacji pozwala na 
    aktualizację istniejącego systemu Mandrake Linux, konfiguracja systemu zostanie
    niezmieniona. Możliwe jest także dodawanie nowych pakietów do aktualnej 
    instalacji.
    
    Uaktualnienia powinny działać poprawnie w systemach Mandrake Linux
    w wersji 8.1 lub wyższej.
    
    W zależności od znajomości GNU/Linux, należy wybrać jedną
    poniższych opcji:
    
     * Zalecana: wybierz tą opcję jeśli nie masz doświadczenia w instalacji
    systemu operacyjnego GNU/Linux. Proces instalacji będzie bardzo prosty i
    zostanie zadanych tylko kilka pytań;
    
     * Zaawansowana: jeśli posiadasz dużą wiedzę na temat GNU/Linux, możesz
    wybrać ten rodzaj instalacji. Instalacja zaawansowana umożliwia przeprowadzenie
    własnej instalacji. Odpowiedzi na niektóre z pytań może być trudne w
    przypadku braku doświadczenia w używaniu GNU/Linux, więc nie należy
    wybierać tej opcji bez wiedzy co do czynności jakie należy wykonać
    w trakcie instalacji.

en: Normally, DrakX selects the right keyboard for you (depending on the
    language you have chosen) and you won't even see this step. However, you
    might not have a keyboard that corresponds exactly to your language: for
    example, if you are an English speaking Swiss person, you may still want
    your keyboard to be a Swiss keyboard. Or if you speak English but are
    located in Quebec, you may find yourself in the same situation. In both
    cases, you will have to go back to this installation step and select an
    appropriate keyboard from the list.
    
    Click on the "More" button to be presented with the complete list of
    supported keyboards.
pl: Zazwyczaj, instalator wybiera poprawnie układ klawiatury za użytkownika
    (w zależności od wybranego języka), nawet można nie zobaczyć tego kroku.
    Jednak można nie posiadać klawiatury odpowiadającej danemu językowi:
    na przykład, Szwajcar mówiący po angielski, może wciąż chcieć używać
    klawiatury Szwajcarskiej. Jeśli zachodzi taka sytuacja można wrócić
    do tego kroku instalacji i wybrać odpowiedni układ klawiatury z listy.
    
    Kliknij przycisk "Więcej", aby wyświetlić kompletną listę
    obsługiwanych klawiatur.

en: Please choose your preferred language for installation and system usage.
    
    Clicking on the "Advanced" button will allow you to select other
    languages to be installed on your workstation. Selecting other languages
    will install the language-specific files for system documentation and
    applications. For example, if you will host users from Spain on your
    machine, select English as the main language in the tree view and in the
    Advanced section click on the box corresponding to "Spanish|Spain".
    
    Note that multiple languages may be installed. Once you have selected any
    additional locales, click the "OK" button to continue.
pl: Wybierz preferowany język instalacji oraz dla ustawień systemu.
    
    Kliknij przycisk "Zaawansowane", co pozwoli na wybranie innych
    języków, które zostaną zinstalowane na twoim komputerze.
    Wybranie innych języków spowoduje zainstalowanie plików zależnych
    od języka dla dokumentacji oraz aplikacji. Na przykład, jeśli na komputerze
    pracują użytkownicy z Hiszpanii należy wybrać angielski z widoku
    głównego drzewa zaś w sekcji "Zaawansowane" zaznaczyć opcję
    "Hiszpański|Hiszpania".
    
    Można zainstalować więcej niż jeden język. Po wybraniu dodatkowych
    ustawień lokalnym, kliknij "OK" aby kontynuować.

en: DrakX generally detects the number of buttons your mouse has. If not, it
    assumes you have a two-button mouse and will set it up for third-button
    emulation. DrakX will automatically know whether it is a PS/2, serial or
    USB mouse.
    
    If you wish to specify a different type of mouse select the appropriate
    type from the provided list.
    
    If you choose a mouse other than the default, a test screen will be
    displayed. Use the buttons and wheel to verify that the settings are
    correct. If the mouse is not working well, press the space bar or [Return]
    to "Cancel" and choose again.
pl: Instalator generalnie wykrywa liczbę przycisków myszy. W innym przypadku
    zakłada, że mysz posiada dwa przyciski i ustawi system na emulacje
    trzech przycisków. Instalator automatycznie wykryje także czy mysz jest
    typu PS/2, szeregowa czy też USB.
    
    Jeśli chcesz wybrać inny typ myszy należy wybrać odpowiedni typ z listy.
    
    Jeśli zostanie wybrana mysz inna niż domyślna, będzie wyświetlony
    ekran testowy. Użytkownik powinien sprawdzić przyciski oraz kółka
    aby upewnić się co do poprawności konfiguracji. Jeśli mysz nie pracuje
    poprawnie, należy nacisnąć klawisz spacji lub [Enter] na przycisku
    "Anuluj" oraz wybrać ponownie typ myszy.

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
pl: Wybierz właściwy port. Na przykład numer portu "COM1" z MS Windows
    w GNU/Linux nazywa się "ttyS0".

en: This is the most crucial decision point for the security of your GNU/Linux
    system: you have to enter the "root" password. "root" is the system
    administrator and is the only one authorized to make updates, add users,
    change the overall system configuration, and so on. In short, "root" can
    do everything! That is why you must choose a password that is difficult to
    guess - DrakX will tell you if it is too easy. As you can see, you can
    choose not to enter a password, but we strongly advise you against this if
    only for one reason: do not think that because you booted GNU/Linux that
    your other operating systems are safe from mistakes. Since "root" can
    overcome all limitations and unintentionally erase all data on partitions
    by carelessly accessing the partitions themselves, it is important for it
    to be difficult to become "root".
    
    The password should be a mixture of alphanumeric characters and at least 8
    characters long. Never write down the "root" password - it makes it too
    easy to compromise a system.
    
    However, please do not make the password too long or complicated because
    you must be able to remember it without too much effort.
    
    The password will not be displayed on screen as you type it in. Hence, you
    will have to type the password twice to reduce the chance of a typing
    error. If you do happen to make the same typing error twice, this
    ``incorrect'' password will have to be used the first time you connect.
    
    In Expert mode, you will be asked if you will be connecting to an
    authentication server, like NIS or LDAP.
    
    If your network uses the LDAP (or NIS) protocol for authentication, select
    "LDAP" (or "NIS") as authentication. If you do not know, ask your
    network administrator.
    
    If your computer is not connected to any administrated network, you will
    want to choose "Local files" for authentication.
pl: Nadszedł czas na podjęcie najważniejszej decyzji dotyczącej bezpieczeństwa
    twojego systemu GNU/Linux: należy podać hasło użytkownika "root". 
    "root" jest administratorem systemu i jedynym użytkownikiem mającym
    prawa do wykonywania aktualizacji, dodawania użytkowników, zmiany
    konfiguracji systemu itd. W skrócie "root" może zrobić w systemie
    wszystko! Z tego powodu hasło to nie może być łatwe do odgadnięcia
    i instalator poinformuje cię jeśli będzie ono zbyt proste. Można
    wcale nie ustawiać hasła, lecz zalecane jest nie pozostawianie go pustym
    z jednego powodu. Nie należy zakładać, że gdy uruchamiasz GNU/Linux to
    inne systemy operacyjne są wolne od błędów. Ponieważ "root" może
    obejść wszelkie zabezpieczenia i niechcący wymazać wszelkie dane z dysku,
    zalecana jest ostrożność przy logowaniu się na to konto.
    
    Hasło powinno składać się ze znaków alfanumerycznych i mieć długość
    co najmniej 8 znaków. Nigdy nie należy zapisywać hasła użytkownika
    "root", gdyż zostawia to zbyt dużą lukę bezpieczeństwa w systemie.
    
    Jednak zbyt długie lub zbyt skomplikowane hasło trudno jest zapamiętać,
    więc powinno uwzględniać zarówno względy bezpieczeństwa jak i łatwość
    jego zapiamiętania bez potrzeby jego dodatkowego zapisywania w innym
    miejscu.
    
    Hasło nie będzie wyświetlane na ekranie podczas wpisywania. Dlatego też
    musi być ono dodatkowo potwierdzone w celu zminimalizowania możliwości
    wpisania błędnego hasła. Jeśli dwa razy zostanie wpisane to samo "błędne"
    hasło, należy go użyć podczas pierwszego logowania i zmienić je na
    właściwe.
    
    W trybie zaawansowanym, zostanie wyświetlone pytanie czy komputer
    jest połączony z serwerem autentykacji jak NIS czy LDAP.
    
    Jeśli w twojej sieci używany jest protokół LDAP (lub NIS) przy autentykacji,
    należy wybrać odpowiednią autentykację. Jeśli nie wiesz co wpisać, zapytaj
    administratora sieci.
    
    Jeśli komputer nie jest podłączony do żadnej administrowanej sieci, należy
    wybrać do autentykacji opcję "Pliki lokalne".

en: LILO and grub are GNU/Linux bootloaders. This stage, normally, is totally
    automated. In fact, DrakX analyzes the disk boot sector and acts
    accordingly, depending on what it finds here:
    
     * if a Windows boot sector is found, it will replace it with a grub/LILO
    boot sector. Hence, you will be able to load either GNU/Linux or another
    OS;
    
     * if a grub or LILO boot sector is found, it will replace it with a new
    one.
    
    If in doubt, DrakX will display a dialog with various options.
    
     * "Bootloader to use": you have three choices:
    
        * "GRUB": if you prefer grub (text menu).
    
        * "LILO with graphical menu": if you prefer LILO with its graphical
    interface.
    
        * "LILO with text menu": if you prefer LILO with its text menu
    interface.
    
     * "Boot device": in most cases, you will not change the default
    ("/dev/hda"), but if you prefer, the bootloader can be installed on the
    second hard drive ("/dev/hdb"), or even on a floppy disk ("/dev/fd0");
    
     * "Delay before booting the default image": when rebooting the computer,
    this is the delay granted to the user to choose - in the bootloader menu,
    another boot entry than the default one.
    
    !! Beware that if you choose not to install a bootloader (by selecting
    "Cancel" here), you must ensure that you have a way to boot your Mandrake
    Linux system! Also, be sure you know what you do before changing any of the
    options. !!
    
    Clicking the "Advanced" button in this dialog will offer many advanced
    options, which are reserved to the expert user.
    
    After you have configured the general bootloader parameters, the list of
    boot options which will be available at boot time will be displayed.
    
    If there is another operating system installed on your machine, it will
    automatically be added to the boot menu. Here, you can choose to fine-tune
    the existing options. Select an entry and click "Modify" to modify or
    remove it; "Add" creates a new entry; and "Done" goes on to the next
    installation step.
pl: LILO i grub są programami rozruchowymi GNU/Linux (ang. bootloaders).
    Ten etap normalnie jest całkowicie zautomatyzowany. W rzeczy samej,
    Instalator analizuje sektor rozruchowy twardego dysku oraz podejmuje
    odpowiednie działania w zależności od tego, co zostanie tam znalezione:
    
     * jeśli sektor rozruchowy Windows zostanie znaleziony, zostanie on
       zastąpiony przez sektor rozruchowy grub/LILO. Jednak komputer będzie
       miał wciąż możliwość uruchamiania zarówno GNU/Linux jak i innych
       systemów.
    
     * jeśli zostanie znaleziony sektor rozrochowy grub lub LILO, zostanie
       zastąpiony nowym.
    
    W przypadku jakichkolwiek wątpliwości instalator wyświetli okno
    z kilkoma różnymi opcjami:
    
     * "Preferowany program rozruchowy": można dokonać wyboru:
    
        * "GRUB": jeśli ma być użyty grub (menu tekstowe).
    
        * "LILO z graficznym menu": jeśli ma zostać użyty LILO
          z interfejsem graficznym.
    
        * "LILO z menu tekstowym": jeśli ma zostać użyty LILO z interfejsem       tekstowym.
    
     * "Urządzenie rozruchowe": w więkoszści przypadków, nie jest zmieniana
    domyślna lokalizacja ("/dev/hda"), lecz można zainstalować program
    rozruchowy na drugim twardym dysku ("/dev/hdb"), lub nawet na dyskietce
    ("/dev/fd0");
    
     * "Wstrzymanie przed uruchomieniem z domyślnego obrazu": w trakcie
    uruchamiania systemu określić można czas w któm użytkownik może zmienić
    z menu domyślnie uruchamiany system operacyjny na inny.
    
    !! Należy być ostrożnym!! Uwaga, jeśli wybrano aby nie instalować programu
     rozruchowego (poprzez anulowanie w tym miejscu), nalezy się upewnić, że
     istnieje sposób na uruchomienie systemu! Także należy być pewnym tego co
    się robi przed zmianą jakiejkolwiek opcji !!
    
    Kliknięcie przycisku "Zaawansowane" wyświetli okno umożliwiające
    ustawienie wielu zaawansowanych opcji i jest zarezerwowane dla
    użytkowników zaawansowanych.
    
    Po zakończeniu konfiguracji podstawocych parametrów programu
    rozruchowego, dostępna będzie w czasie uruchamiania lista opcji
    uruchamiania.
    
    Jeśli na komputerze zainstalowany jest inny system operacyjny,
    zostanie on automatycznie dodany do menu uruchamiania. Tutaj można
    wybrać dopasowywanie opcji. Wybierz wpis i kliknij "Modyfikuj",
    aby zmienić lub usunąć go. "Dodaj" utworzy nowy wpis zaś "Gotowe"
    spowoduje przejście do kolejnego kroku instalacji.

en: LILO (the LInux LOader) and grub are bootloaders: they are able to boot
    either GNU/Linux or any other operating system present on your computer.
    Normally, these other operating systems are correctly detected and
    installed. If this is not the case, you can add an entry by hand in this
    screen. Be careful to choose the correct parameters.
    
    You may also not want to give access to these other operating systems to
    anyone. In which case, you can delete the corresponding entries. But then,
    you will need a boot disk in order to boot those other operating systems!
pl: LILO ( LInux LOader ) i Grub to programy rozruchowe: potrafią uruchomić
    GNU/Linux lub inny system operacyjny, zainstalowany na twoim komputerze.
    Zazwyczaj inne istniejące w komputerze systemy są prawidłowo wykrywane
    i instalowane. W przeciwnym przypadku należy "ręcznie" wprowadzić
    odpowiednie dane. Uważnie wybieraj właściwe parametry.
    
    Można oczywiście również uniemożliwić dostęp do nich przy uruchamianiu
    poprzez usunięcie ich z listy. W tej sytuacji należy jednak posiadać
    dyskietki startowe, by je uruchomić.

en: You must indicate where you wish to place the information required to boot
    to GNU/Linux.
    
    Unless you know exactly what you are doing, choose "First sector of drive
    (MBR)".
pl: Należy wskazać, gdzie mają być
    umieszczone informacje wymagane do uruchomienia GNU/Linuksa
    
    
    Jeśli nie wiesz dokładnie, co robisz, wybierz
     "Pierwszy sektor na dysku (MBR)".

en: Here, we select a printing system for your computer. Other OSs may offer
    you one, but Mandrake Linux offers three.
    
     * "pdq" - which means ``print, don't queue'', is the choice if you have
    a direct connection to your printer and you want to be able to panic out of
    printer jams, and you do not have networked printers. It will handle only
    very simple network cases and is somewhat slow for networks. Pick "pdq"
    if this is your maiden voyage to GNU/Linux. You can change your choices
    after installation by running PrinterDrake from the Mandrake Control Center
    and clicking the expert button.
    
     * "CUPS" - ``Common Unix Printing System'', is excellent at printing to
    your local printer and also halfway-around the planet. It is simple and can
    act as a server or a client for the ancient "lpd" printing system. Hence,
    it is compatible with the systems that went before. It can do many tricks,
    but the basic setup is almost as easy as "pdq". If you need this to
    emulate an "lpd" server, you must turn on the "cups-lpd" daemon. It has
    graphical front-ends for printing or choosing printer options.
    
     * "lprNG" - ``line printer daemon New Generation''. This system can do
    approximately the same things the others can do, but it will print to
    printers mounted on a Novell Network, because it supports the IPX protocol,
    and it can print directly to shell commands. If you have need of Novell or
    printing to commands without using a separate pipe construct, use lprNG.
    Otherwise, CUPS is preferable as it is simpler and better at working over
    networks.
pl: W tym miejscu można wybrać system drukowania. Inne systemy mogą zaoferować
    jeden, lecz Mandrake Linux oferuje aż trzy.
    
     * "pdq" co oznacza "print, don't queue" (drukuj, nie buforuj),
    można wybrać jeśli komputer jest bezpośrednio połączony z drukarką,
    jeśli nie boisz się zatorów papieru w drukarce lub też nie posiadasz
    drukarki sieciowej. Obsługiwany jest tylko bardzo prosty system sieciowy,
    który czasem może spowodować spowolnienie sieci. Wybierz "pdq"
    po instalacji poprzez uruchomienie PrinterDrake z Centrum Sterowania
    Mandrake oraz kliknięcie przycisku eksperta.
    
     * "CUPS" - "Common Unix Printing System"(zwykły system drukowania
    Unixa), jest niezastąpiony jeśli chodzi o drukowanie z drukarki lokalnej
    i jest jednym z częściej używanych systemów drukowania. Jest on prosty
    i może pracować jako serwer lub też klient dla starożytnego systemu
    drukowania "lpd". Jednak jest on kompatybilny z wcześniejszymi
    systemami. Za jego pomocą można zrobić różne rzeczy, lecz podstawowa
    konfiguracja jest tak samo łatwa jak "pdq". Jeśli jest on potrzebny
    do emulacji serwera "lpd", należy włączyć demona "cups-lpd". Posiada
    graficzną nakładkę umożliwiającą drukowanie oraz wybór opcji drukowania.
    
     * "lprNG" - "line printer daemon New Generation". Posiada on
    podobne możliwości jak inne systemy drukowania, lecz potrafi
    drukować za pomocą zamontowanej sieci Novellowej (obsługuje protokół
    IPX), a także potrafi drukować bezpośrednio do poleceń powłoki. Jeśli
    komputer pracuje w sieci Novell lub wymagane jest drukowanie do
    poleceń bez używania oddzielnej konstrukcji potoku, można użyć lprNG.
    W innym przypadku lepiej jest używać CUPS jako systemu łatwiejszego
    do konfiguracji i lepiej sprawdzającego się przy pracy sieciowej.

en: DrakX now detects any IDE device present in your computer. It will also
    scan for one or more PCI SCSI card(s) on your system. If a SCSI card is
    found, DrakX will automatically install the appropriate driver.
    
    Because hardware detection does not always detect a piece of hardware,
    DrakX will ask you to confirm if a PCI SCSI card is present. Click "Yes"
    if you know that there is a SCSI card installed in your machine. You will
    be presented a list of SCSI cards to choose from. Click "No" if you have
    no SCSI hardware. If you are unsure, you can check the list of hardware
    detected in your machine by selecting "See hardware info" and clicking
    "OK". Examine the list of hardware and then click on the "OK" button to
    return to the SCSI interface question.
    
    If you have to manually specify your adapter, DrakX will ask if you want to
    specify options for it. You should allow DrakX to probe the hardware for
    the card-specific options which the hardware needs to initialize. This
    usually works well.
    
    If DrakX is not able to probe for the options which need to be passed, you
    will need to provide options to the driver manually. Please review the
    ``User Guide'' (chapter 3, in the ``Collecting Information on Your
    Hardware'' section) for hints on retrieving the parameters required from
    hardware documentation, from the manufacturer's web site (if you have
    Internet access) or from Microsoft Windows (if you used this hardware with
    Windows on your system).
pl: Instalator spróbuje wykryć urządzenia IDE obecne w komputerze.
    Przeskanuje także jedną lub więcej kartę PCI. Jeśli karta SCSI
    zostanie znaleziona, Instalator automatycznie zainstaluje odpowiedni
    sterownik.
    
    Ponieważ proces wykrywania nie zawsze wykryje cały sprzęt, instalator
    poprosi o potwierdzenie obecności karty PCI SCISI. Kliknij "Tak"
    jeśli wiesz, że na komputerze zainstalowana jest karta SCSI. Zostanie
    wyświetlona lista kart SCSI, z których można jedną wybrać. Kliknij
    "Nie" jeśli nie jest zainstalowany sprzęt SCSI. Jeśli nie masz pewności,
    możesz sprawdzić listę sprzętu wykrytego na komputerze po kliknięciu
    przycisku "Wyświetl informacje o sprzęcie" oraz "OK". Sprawdź listę
    sprzętu a następnie kliknij przycisk "OK" aby wrócić do pytania 
    o interfejs SCSI.
    
    Jeśli należy ręcznie wybrać kartę, instalator zapyta czy dla niej mają
    być ustawione jakiś opcje. Należy zezwolić na zbadanie sprzętu w celu
    ustawienia opcji specyficznych dla karty, które muszą być zainicjowane.
    Zazwyczaj działa to dobrze.
    
    Jeśli instalator nie będzie potrafił zbadać sprzętu w celu ustawienia
    odpowiednich opcji, trzeba je wpisać ręcznie.
    Zajrzyj do "Podręcznika Użytkownika" (rozdział 3,
    w części "Pobieranie informacji dotyczących sprzętu") aby
    uzyskać podpowiedzi na temat pobierania z dokumentacji sprzętu
    wymaganych parametrów. Także zajrzyj na strony producenta (jeśli posiadasz
    dostęp do Internetu) lub też na strony Microsoft Windows (jeśli dana
    karta pracuje również w systemie Windows)

en: You can add additional entries for yaboot, either for other operating
    systems, alternate kernels, or for an emergency boot image.
    
    For other OSs, the entry consists only of a label and the "root"
    partition.
    
    For Linux, there are a few possible options:
    
     * Label: this is simply the name you will have to type at the yaboot
    prompt to select this boot option;
    
     * Image: this would be the name of the kernel to boot. Typically, vmlinux
    or a variation of vmlinux with an extension;
    
     * Root: the "root" device or ``/'' for your Linux installation;
    
     * Append: on Apple hardware, the kernel append option is used quite often
    to assist in initializing video hardware, or to enable keyboard mouse
    button emulation for the often lacking 2nd and 3rd mouse buttons on a stock
    Apple mouse. The following are some examples:
    
             video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111
    hda=autotune
    
             video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111
    
     * Initrd: this option can be used either to load initial modules, before
    the boot device is available, or to load a ramdisk image for an emergency
    boot situation;
    
     * Initrd-size: the default ramdisk size is generally 4,096 bytes. If you
    need to allocate a large ramdisk, this option can be used;
    
     * Read-write: normally the "root" partition is initially brought up in
    read-only, to allow a file system check before the system becomes ``live''.
    Here, you can override this option;
    
     * NoVideo: should the Apple video hardware prove to be exceptionally
    problematic, you can select this option to boot in ``novideo'' mode, with
    native frame buffer support;
    
     * Default: selects this entry as being the default Linux selection,
    selectable by just pressing ENTER at the yaboot prompt. This entry will
    also be highlighted with a ``*'', if you press [Tab] to see the boot
    selections.
pl: Można dodać wpisy do yaboota, zarówno dla innych systemów
    operacyjnych, alternatywnych jąder jak i dla zapasowego obrazu
    jądra.
    
    W przypadku innych systemów, wpis zawiera tylko etykietę oraz
    partycję główną ("root")
    
    W przypadku Linuksa istnieje kilka możliwych opcji:
    
     * Etykieta: to jest po prostu nazwa, jaką należy wybrać aby yaboot wyświetlił
    przy wyborze tej opcji uruchamiania;
    
     * Obraz: to jest nazwa jądra do uruchomienia. Typowo, vmlinux lub warianty
    tej nazwy z rozszerzeniami
    
     * Root: urządzenie główne lub "/" dla instalacji linuksa
    
     * Dołącz: w przypadku sprzętu Apple, opcja dołączana do jądra jest
    używana dosyć często do wspomagania inicjacji sprzętu wideo lub do
    włączenia emulacji klawisza myszy na klawiaturze przy często brakującym
    2-gim lub 3-cim przycisku myszy Apple. Poniżej przedstawione zostały przykłady:
    
             video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111 hda=autotune
    
             video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111
    
     * Startowy ramdysk: ta opcja może być używana zarówno do wczytania modułów
    inicjacyjnych, zanim będzie dostępne urządzenie uruchamiające lub do
    wczytania obrazu ramdysku w przypadku sytuacji awaryjnej;
    
     * Rozmiar startowego ramdysku: domyślny rozmiar ramdysku to zazwyczaj
    4,096 bajtów. Jeśli wymagany jest większy ramdysk, ta opcja powinna
    być użyta;
    
     * Zapis-odczyt: normalnie partycja "root" jest na początku uruchamiana jako
    read-only (tylko do odczytu) aby umożliwić sprawdzenie systemu plików
    zanim system "ożyje". Za pomocą tej opcji można przesłonić tą funkcję.
    
     * Brak wideo: sprzęt video Apple jest problematyczny w użyciu.
    Można wybrać tą opcję aby uruchomić tryb "novidep" z
    natywną obsługą bufora ramek (ang. frame buffer)
    
     * Domyślny: wybranie tego wpisu powoduje, że określony wybór staje się
    domyślny i można go wybrać poprzez wciśnięcie przycisku "ENTER".
    Ten wpis zostanie zaznaczony przez "*"; naciśnięcie [Ta] umożliwia
    wyświetlenie listy wyboru uruchamiania.

en: Yaboot is a bootloader for NewWorld MacIntosh hardware. It is able to boot
    either GNU/Linux, MacOS or MacOSX if present on your computer. Normally,
    these other operating systems are correctly detected and installed. If this
    is not the case, you can add an entry by hand in this screen. Be careful to
    choose the correct parameters.
    
    Yaboot's main options are:
    
     * Init Message: a simple text message displayed before the boot prompt;
    
     * Boot Device: indicates where you want to place the information required
    to boot to GNU/Linux. Generally, you set up a bootstrap partition earlier
    to hold this information;
    
     * Open Firmware Delay: unlike LILO, there are two delays available with
    yaboot. The first delay is measured in seconds and at this point, you can
    choose between CD, OF boot, MacOS or Linux;
    
     * Kernel Boot Timeout: this timeout is similar to the LILO boot delay.
    After selecting Linux, you will have this delay in 0.1 second before your
    default kernel description is selected;
    
     * Enable CD Boot?: checking this option allows you to choose ``C'' for CD
    at the first boot prompt;
    
     * Enable OF Boot?: checking this option allows you to choose ``N'' for
    Open Firmware at the first boot prompt;
    
     * Default OS: you can select which OS will boot by default when the Open
    Firmware Delay expires.
pl: Yaboot jest programem rozruchowym sprzętu NewWorld Macintosh. Można
    uruchamiać zarówno GNU/Linux, Mac OS lub MacOSX jeśli są obecne
    na komputerze. Zwykle inne systemy operacyjne są poprawnie wykrywane
    i instalowane. W innym przypadku można dodać wpis ręcznie na tym
    ekranie. Należy uważać aby podać poprawne parametry.
    
    Głównymi opcjami yaboot są:
    
     * Komunikat początkowy: tekst wyświetlany przed znakiem zachęty przyuruchamianiu
    
     * Urządzenie startowe: wskazuje gdzie należy być umieszczona informacja
    wymagana przez GNU/Linux. Zazwyczaj należy wcześniej ustawić partycję
    bootstrap aby otrzymać tą informację
    
     * Zwłoka Open Firmware: zupełnie inaczej niż w LILO, tutaj są dwie zwłoki
    czasowe dostępne w yaboot. Pierwsza z nich jest mierzona w sekundach i
    w tym punkcie można wybrać między CD, uruchamianiem OF, MacOs lub Linux.
    
     * Opóźnienie uruchamiania: to jest odstęp czasowy podobny do zwłoki 
    czasowej LILO. Po wybraniu Linux, ustawiona będzie ona na 0.1 sekundy 
    zanim zostanie wybrany opis domyślnego jądra;
    
     * Uaktywnić uruchamianie z CD?: zaznaczenie tej opcji umożliwia wybranie
    "C" dla dysku CD w czasie pierwszego wyświetlania listy wyboru
    
     * Uaktywnić uruchamianie OF?: zaznaczenie tej opcji umożliwia wybranie 
    "N" dla Open Firmware w czasie pierwszego wyświetlania listy wyboru
    
     * Domyślny system?: można wybrać, który z systemów zostanie uruchomiony 
    domyślnie jeśli czas OF upłynie.

en: Here are presented various parameters concerning your machine. Depending on
    your installed hardware, you may - or not, see the following entries:
    
     * "Mouse": check the current mouse configuration and click on the button
    to change it if necessary;
    
     * "Keyboard": check the current keyboard map configuration and click on
    the button to change that if necessary;
    
     * "Timezone": DrakX, by default, guesses your time zone from the
    language you have chosen. But here again, as for the choice of a keyboard,
    you may not be in the country for which the chosen language should
    correspond. Hence, you may need to click on the "Timezone" button in
    order to configure the clock according to the time zone you are in;
    
     * "Printer": clicking on the "No Printer" button will open the printer
    configuration wizard;
    
     * "Sound card": if a sound card is detected on your system, it is
    displayed here. No modification possible at installation time;
    
     * "TV card": if a TV card is detected on your system, it is displayed
    here. No modification possible at installation time;
    
     * "ISDN card": if an ISDN card is detected on your system, it is
    displayed here. You can click on the button to change the parameters
    associated with it.
pl: W tym miejscu wyświetlone zostały różne parametry dotyczące komputera.
    W zależności od zainstalowanego sprzętu, można, chociaż nie zawsze 
    ujrzeć poniższe wpisy:
     * "Mysz": sprawdzanie ustawień bieżącej myszy oraz po kliknięciu
    przycisku możliwość ich zmiany
    
     * "Klawiatura": sprawdzanie bieżącego układu klawiatury oraz po kliknięciu
    przycisku możliwość jego zmiany
    
     * "Strefa czasowa": instalator domyślnie zgaduje strefę czasową na
    podstawie wybranego języka. Jednak tutaj ponownie, jak przy wyborze
    klawiatury niekoniecznie trzeba być w kraju związanym z wybranym
    językiem. Można zmienić strefę klikając przycisk "Strefa czasowa"
    w celu konfiguracji zegara w zależności od strefy przebywania.
    
     * "Drukarka": kliknięcie przycisku "Brak drukarki" spowoduje otwarcie
    druida konfiguracji drukarki.
    
     * "Karta dźwiękowa": jeśli karta dźwiękowa została wykrywa w systemie,
    zostanie ona tutaj wyświetlona. Nie można dokonywać modyfikacji jej
    ustawień w trakcie instalacji.
    
     * "Karta telewizyjna": jeśli karta telewizyjna została wykrywa w systemie,
    zostanie ona tutaj wyświetlona. Nie można dokonywać modyfikacji jej
    ustawień w trakcie instalacji.
    
     * "Karta ISDN": jeśli karta ISDN została wykrywa w systemie,
    zostanie ona tutaj wyświetlona. Można kliknąć przycisk aby zmienić
    parametry związane z nią.

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrake Linux partition. Be careful, all data present on it will be lost
    and will not be recoverable!
pl: Wybierz dysk, który chcesz wykasować, by założyć na nim
    partycje Mandrake Linux. Pamiętaj, że wszystkie dane z tego
    dysku zostaną utracone bez możliwości odzyskania!

en: Click on "OK" if you want to delete all data and partitions present on
    this hard drive. Be careful, after clicking on "OK", you will not be able
    to recover any data and partitions present on this hard drive, including
    any Windows data.
    
    Click on "Cancel" to cancel this operation without losing any data and
    partitions present on this hard drive.
pl: Wybierz "OK", jeśli chcesz usunąć dane i partycje
    istniejące na dysku. Pamiętaj, po wybraniu "OK", nie będzie
    możliwe odzyskanie żadnych danych oraz partycji obecnych na dysku,
    włączając w to dane partycji Windows.
    
    Wybierz "Anuluj", by anulować tą operację bez utraty danych i partycji
    obecnych w systemie.

en: Can't access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
pl: Nie można uzyskać dostępu do modułów związanych z jądrem (brak pliku %s). Oznacza to zazwyczaj, że dyskietka rozruchowa nie jest zsynchronizowana z nośnikiem instalacyjnym (stwórz nową dyskietkę rozruchową)

en: You must also format %s
pl: Należy także sformatować %s

en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They don't have any known security
    issues, but some new could be found. In that case, you must make sure to upgrade
    as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
pl: Wybrano następujące serwery: %s
    
    
    Będą one domyślnie uruchamiane. Nie zawierają one żadnych znanych błędów
    związanych z bezpieczeństwem, lecz mogą one zostać w przyszłości ujawnione.
    W takiej sytuacji należy dokonać jak najszybszego uaktualnienia.
    
    
    Czy na pewno chcesz zainstalować te serwery?

en: Can't use broadcast with no NIS domain
pl: Nie używaj rozgłaszania przy braku domeny NIS

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
pl: Włóż sformatowaną (FAT) dyskietkę do stacji %s

en: This floppy is not FAT formatted
pl: Ten dysk nie jest sformatowany.

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
pl: Aby użyć zapisaną listę pakietów, należy uruchomić instalację z opcją ''linux defcfg=floppy''

en: Error reading file %s
pl: Błąd odczytu pliku %s

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
pl: Część sprzętu w Twoim komputerze wymaga "firmowych" sterowników.
    Więcej informacji na ten temat uzyskasz z %s

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
pl: Wymagana jest obecność partycji root.
    W tym celu, należy utworzyć partycję (lub kliknąć istniejącą),
    a następnie wybrać "Punkt montowania" `/'

en: You must have a swap partition
pl: Wymagana jest obecność partycji wymiany (swap)

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
pl: Brak partycji wymiany (swap).
    
    Czy chcesz kontynuować mimo to?

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
pl: Partycja FAT musi być zamontowana w /boot/efi

en: Use free space
pl: Wykorzystaj wolne miejsce

en: Not enough free space to allocate new partitions
pl: Brak wolnego miejsca do utworzenia nowych partycji

en: Use existing partitions
pl: Użyj istniejących partycji

en: There is no existing partition to use
pl: Brak istniejących partycji do wykorzystania

en: Use the Windows partition for loopback
pl: Wykorzystaj miejsce na partycji Windows na plikopartycję

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
pl: Którą partycję chcesz użyć dla Linux4Win?

en: Choose the sizes
pl: Określ rozmiary

en: Root partition size in MB:
pl: Rozmiar partycji root w MB:

en: Swap partition size in MB:
pl: Rozmiar partycji swap w MB:

en: Use the free space on the Windows partition
pl: Wykorzystaj wolne miejsce na partycji Windows

en: Which partition do you want to resize?
pl: Którą partycję chcesz zmniejszyć?

en: Resizing Windows partition
pl: Zmiana rozmiaru partycji Windows

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
pl: Program zmniejszający partycję FAT nie potrafi obsłużyć
    Twojej partycji. Wystąpił następujący błąd: %s

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrake Linux installation.
pl: Partycja Windows jest zbyt pofragmentowana. Należy uruchomić komputer pod systemem Windows, uruchomić narzędzie "defrag" i następnie ponownie rozpocząć instalację Mandrake Linux.

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful:
    this operation is dangerous. If you have not already done
    so, you should first exit the installation, run scandisk
    under Windows (and optionally run defrag), then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
pl: OSTRZEŻENIE!
    
    Instalator zmieni teraz rozmiar partycji Windows.
    Należy uważać, ta operacja jest niebezpieczna. Jeśli wcześniej
    tego nie robiono należy przerwać instalację, wrócić do Windows,
    zeskanować i zdefragmentować dysk po czym powtórnie uruchomić
    instalację. Warto również zarchiwizować dane na dysku.
    Jeśli jesteś pewny, wybierz OK.

en: Which size do you want to keep for Windows on
pl: Jaki powinien być rozmiar partycji Windows?

en: partition %s
pl: partycja %s

en: FAT resizing failed: %s
pl: Zmiana rozmiaru partycji FAT nie powiodła się: %s

en: There is no FAT partition to resize or to use as loopback (or not enough space left)
pl: Brak partycji FAT do zmiany rozmiaru lub użycia jako plikopartycji (lub brak wolnego miejsca)

en: Erase entire disk
pl: Wymaż cały dysk

en: Remove Windows(TM)
pl: Usuń Windows(TM)

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
pl: Masz więcej niż 1 dysk twardy, na którym z nich ma być  zainstalowany Linuks?

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
pl: WSZYSTKIE istniejące partycje i dane na nich zapisane zostaną usunięte z dysku %s

en: Custom disk partitioning
pl: Zaawansowany podział na partycje

en: Use fdisk
pl: Użyj fdiska

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
pl: Możesz teraz tworzyć partycje  %s 
    Gdy skończysz, pamiętaj o zapisaniu używając `w'

en: You don't have enough free space on your Windows partition
pl: Masz za mało wolnego miejsca na partycji Windows

en: I can't find any room for installing
pl: Brak miejsca na instalację

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
pl: Druid podziału na partycje proponuje następujące rozwiązania:

en: Partitioning failed: %s
pl: Partycjonowanie nie powiodło się: %s

en: Bringing up the network
pl: Uruchamianie sieci

en: Bringing down the network
pl: Zatrzymywanie sieci

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
pl: Wystąpił jakiś błąd. Nie można poprawnie go obsłużyć
    Kontynuuj na własną odpowiedzialność.

en: Duplicate mount point %s
pl: Powielony punkt montowania %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
pl: Pewne istotne pakiety nie zostały poprawnie zainstalowane.
    Prawdopodobnie uszkodzona jest płyta lub napęd CDROM.
    Sprawdź płytę w innym komputerze używając polecenia:
    "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Welcome to %s
pl: Witaj w %s

en: No floppy drive available
pl: Niedostępna stacja dyskietek

en: Entering step `%s'
pl: Przechodzę do kroku `%s'

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
pl: Twój system ma mało zasobów. Mogą wystąpić problemy z instalacją.
    Jeśli tak się stanie, spróbuj instalacji w trybie tekstowym.
    By ją uruchomić, naciśnij F1 podczas startu z CD i wpisz "text".

en: Install Class
pl: Klasa instalacji

en: Please choose one of the following classes of installation:
pl: Wybierz jeden z następujących rodzajów instalacji:

en: Package Group Selection
pl: Wybór grup pakietów

en: Individual package selection
pl: Samodzielny wybór pakietów

en: Total size: %d / %d MB
pl: Rozmiar: %d / %d MB

en: Bad package
pl: Uszkodzony pakiet

en: Name: %s
pl: Nazwa: %s

en: Version: %s
pl: Wersja: %s

en: Size: %d KB
pl: Rozmiar: %d KB

en: Importance: %s
pl: Ważność: %s

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
pl: Nie możesz wybrać tego pakietu. Nie ma już miejsca, by go zainstalować

en: The following packages are going to be installed
pl: Zostaną zainstalowane następujące pakiety

en: The following packages are going to be removed
pl: Zostaną usunięte następujące pakiety

en: You can't select/unselect this package
pl: Nie można zmienić statusu tego pakietu.

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
pl: Ten pakiet jest wymagany, nie można go pominąć

en: You can't unselect this package. It is already installed
pl: Nie można odznaczyć tego pakietu. Został już zainstalowany.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
pl: Ten pakiet musi zostać uaktualniony.
    Na pewno chcesz go odznaczyć?

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
pl: Nie można odznaczyć tego pakietu. Musi zostać zaktualizowany

en: Show automatically selected packages
pl: Pokaż automatycznie wybrane pakiety

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Load/Save on floppy
pl: Odczytaj/Zapisz na dyskietkę

en: Updating package selection
pl: Uaktualnianie listy wybranych pakietów

en: Minimal install
pl: Minimalna instalacja

en: Choose the packages you want to install
pl: Wybierz pakiety do zainstalowania

en: Installing
pl: Instalowanie

en: Estimating
pl: Szacowanie

en: Time remaining
pl: Pozostały czas

en: Please wait, preparing installation...
pl: Proszę czekać, trwa przygotowywanie instalacji...

en: %d packages
pl: %d pakietów

en: Installing package %s
pl: Instalowanie pakietu %s

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Refuse
pl: Odrzuć

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
pl: Zmień płytę CD!
    
    Włóż płytę zatytułowaną "%s" do kieszeni napędu i naciśnij Ok.
    Jeśli jej nie masz, naciśnij Anuluj, by pominąć instalację pakietów z niej

en: Go on anyway?
pl: Kontynuować?

en: There was an error ordering packages:
pl: Wystąpił błąd porządkowania pakietów:

en: There was an error installing packages:
pl: Wystąpił błąd podczas instalowania pakietów:

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
pl: 
    Ostrzeżenie
    
    Proszę przeczytać uważnie poniższe zasady. Jeśli nie zgadzasz się
    z jakąkolwiek ich częścią, nie masz prawa do instalacji kolejnego
    nośnika CD. Naciśnij "Odrzuć" aby kontynuować instalację bez
    używania tego nośnika.
    
    
    Niektóre komponenty zawarte na następnym mośniku nie podlegają
    zasadom licencji GPL lub licencji pokrewnych. Każdy taki komponent
    podlega zasadom własnej licencji. Należy przeczytać uważnie
    licencję każdego komponentu przed jego rozpowszechnianiem lub
    instalacją.
    Takie licencje w ogólności ograniczają przesyłanie, kopiowanie
    (z wyjątkiem celów archiwizacyjnych), rozpowszechnianie,
    dezasemblację, dekompilację lub modyfikację.
    Jakiekolwiek naruszenie zasad licencyjnych natychmiast
    powoduje wygaśnięcie twoich praw do komponentu. Pomimo
    specyficznych dla danej licencji zasad, zazwyczaj nie można
    instalować programów, które im podlegają, na więcej niż jednym
    systemie, lub też adaptować go do wykorzystania w sieci.
    W razie wątpliwości należy skontaktować się z dystrybtorem lub
    autorem danego komponentu.
    Przesyłanie do osób trzecich lub kopiowanie takich komponentów
    właczając dokumentację jest zazwyczaj zabronione.
    
    
    Wszelkie prawa do komponentów zawartych na kolejnym nośniku CD
    należą do ich autorów i są chronione przez prawa autorskie
    dotyczące oprogramowania komputerowego.

en: An error occurred
pl: Wystąpił błąd

en: Do you really want to leave the installation?
pl: Czy na pewno chcesz opuścić instalację?

en: License agreement
pl: Umowa licencyjna

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurance of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
pl: Wprowadzenie
    
    System operacyjny wraz z innymi komponentami dostępnymi w dystrybucji Mandrake Linux
    zwany jest dalej "Oprogramowaniem". Oprogramowanie zawiera między innymi zbiór 
    programów, metod, zasad oraz dokumentacji związanej z systemem operacyjnym oraz 
    innych komponentów dystrybucji Mandrake Linux.
    
    1. Umowa licencyjna
    
    Należy przeczytać uważnie ten dokument. Jest on umową licencyjną pomiędzy użytkownikiem
    a MandrakeSoft S.A. dotyczącą Oprogramowania.
    Instalacja, kopiowanie lub używanie Oprogramowania w dowolny sposób, oznacza pełną
    i wyraźną zgodę na warunki licencyjne tej umowy.
    Jeśli nie akceptujesz dowolnej części niniejszej umowy, nie możesz zainstalować, skopiować
    lub też używać Oprogramowania.
    Dowolna próba instalacji, kopiowania lub używania Oprogramowania w sposób inny niż
    określają to warunki tej licencji jest przestępstwem i oznacza wygaśnięcie twoich praw 
    wynikających z tej umowy. Po zerwaniu umowy należy natychmiast zniszczyć
    wszystkie kopie Oprogramowania.
    
    2. Ograniczona gwarancja
    
    Oprogramowanie oraz dołączona dokumentacja dostarczana jest w formie "taka jaka jest", bez
    żadnej gwarancji, w stopniu w jakim pozwala na to prawo.
    Firma MandrakeSoft S.A. nie będzie, bez względu na okoliczności i w zakresie określonym przez 
    prawo, odpowiedzialna za żadne specjalne, uboczne, bezpośrednie i pośrednie uszkodzenia
    jakkolwiek (włączając bez ograniczeń uszkodzenia powodujące utratę firmy, przerwanie działalności
    firmy, straty finansowe, zasądzone grzywny i kary prawne lub inne straty) powstałe w wyniku
    używania lub niemożności używania Oprogramowania, nawet jeśli firma MandrakeSoft S.A.
    została ostrzeżona o możliwości wystąpienia takich uszkodzeń.
    
    OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZWIĄZANA Z POSIADANIEM LUB UŻYWANIEM
    OPROGRAMOWANIA W NIEKTÓRYCH KRAJACH
    
    W zakresie określonym przez prawo firma MandrakeSoft S.A. lub jej dystrybutorzy bez względu
    na okoliczności nie będą odpowiedzialni za żadne specjalne, uboczne, bezpośrednie i pośrednie uszkodzenia
    jakkolwiek (włączając bez ograniczeń uszkodzenia powodujące utratę firmy, przerwanie działalności
    firmy, straty finansowe, zasądzone grzywny i kary prawne lub inne straty) powstałe w wyniku
    używania lub niemożności używania Oprogramowania lub w wyniku pobrania komponentów
    oprogramowania z jednej ze stron Mandrake Linux, które są zabronione lub zastrzeżone w niektórych
    krajach przez lokalne prawo. Ta ograniczona odpowiedzialność dotyczy między innymi komponentów
    silnej kryptografii dołączone do Oprogramowania.
    
    3. Licencja GPL oraz Licencje Pokrewne
    
    Oprogramowania zawiera komponenty stworzone przez różne osoby i instytucje. Większość z nich
    została wydana na zasadach licencji GNU General Public Licence, znanej pod nazwą "GPL",
    lub też na zasadach podobnych licencji. Większość z tych licencji pozwala na używanie,
    kopiowanie, przystosowywanie lub redystrybuowanie komponentów przez nie licencjonowanych.
    Należy uważnie przeczytać warunki i terminy umowy licencyjnej każdego komponentu przed
    jego użyciem. Dowolne pytanie dotyczące licencji powinno być przesyłane do autora, nie
    do firmy MandrakeSoft. Programy stworzone przez MandrakeSoft S.A. są wydane na zasadach
    licencji GPL. Dokumentacja napisana przez MandrakeSoft S.A. jest wydana na zasadach
    wybranej licencji. Zajrzyj do dokumentacji, aby uzyskać więcej szczegółów.
    
    
    4. Prawa Własności Intelektualnej
    
    Wszystkie prawa do komponentów Oprogramowania należą do ich autorów oraz są chronione
    przez prawo własności intelektualnej i prawo autorskie stosowane do programów komputerowych.
    Firma MandrakeSoft S.A. zastrzega sobie prawo do zmiany lub przystosowania Oprogramowania,
    jako całości lub w częściach, w każdym sensie i w dowolny celu.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" oraz związane znaki graficzne są znakami handlowymi firmy
    MandrakeSoft S.A.
    
    
    5. Prawa Nadrzędne
    
    Jeśli dowolna część tej umowy zostanie uznana za nielegalną lub nieakceptowaną w wyniku
    wyroku sądowego, ta część zostanie wyłączona z kontraktu. Wówczas zastosowanie znajdują
    pozostałe części warunków umowy.
    Teminy i warunki tej licencji są zgodne z prawem francuskim.
    Wszystkie ewentualne wątpliwości dotyczące warunków tej licencji będą rozpatrywane przez sąd.
    W ostateczności, wątpliwości będą rozpatrywane przez odpowiednie Sądy Prawa Paryża we Francji.
    W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tego dokumentu, w celu ich wyjaśnienia
    można skontaktować się z firmą MandrakeSoft S.A.

en: Are you sure you refuse the licence?
pl: Na pewno chcesz odrzucić licencję?

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Please choose your keyboard layout.
pl: Wybierz układ klawiatury.

en: Here is the full list of keyboards available
pl: Oto lista dostępnych układów klawiatury

en: Which installation class do you want?
pl: Określ klasę instalacji

en: Install/Update
pl: Instalacja/Uaktualnienie

en: Is this an install or an update?
pl: Czy to instalacja, czy uaktualnienie?

en: Recommended
pl: Zalecana

en: Expert
pl: Zaawansowana

en: Upgrade
pl: Uaktualnienie

en: Upgrade packages only
pl: Tylko uaktualnianie pakietów

en: Please choose the type of your mouse.
pl: Wybierz typ myszy.

en: Mouse Port
pl: Port myszy

en: Please choose on which serial port your mouse is connected to.
pl: Do którego portu szeregowego jest podłączona mysz?

en: Buttons emulation
pl: Emulacja przycisków

en: Button 2 Emulation
pl: Emulacja 2 przycisku

en: Button 3 Emulation
pl: Emulacja 3 przycisku

en: Configuring PCMCIA cards...
pl: Konfiguracja kart PCMCIA...

en: Configuring IDE
pl: Konfiguracja IDE

en: No partition available
pl: Brak dostępnych partycji

en: Scanning partitions to find mount points
pl: Przeszukiwanie partycji w celu określenia punktów montowania

en: Choose the mount points
pl: Wybierz punkty montowania

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on, erasing over bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to not allow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to loose all the partitions?
pl: Nie można odczytać tablicy partycji, jest zbyt uszkodzona :(
    Można kontynuować USUWAJĄC WSZYSTKIE DANE
    Innym rozwiązaniem jest zabronienie instalatorowi modyfikowania tabeli partycji
     (wystąpił błąd: %s)
    
    Czy zgadzasz się na utratę wszystkich partycji?

en: DiskDrake failed to read correctly the partition table.
    Continue at your own risk!
pl: Instalator nie może odczytać poprawnie tablicy partycji.
    Kontynuuj na własną odpowiedzialność!

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
pl: Brak wolnej przestrzeni na 1MB bootstrap. Instalacja będzie kontynuowana,
    lecz należy utworzyć partycję bootstrap.

en: No root partition found to perform an upgrade
pl: Nie znaleziono partycji root, na której można przeprowadzić aktualizację

en: Root Partition
pl: Partycja root

en: What is the root partition (/) of your system?
pl: Która partycja jest w Twoim systemie partycją root (/)

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
pl: Należy ponownie uruchomić komputer w celu uaktywnienia zmian w tablicy partycji

en: Choose the partitions you want to format
pl: Wybierz partycje do sformatowania

en: Check bad blocks?
pl: Sprawdzić fizycznie partycje?

en: Formatting partitions
pl: Formatowanie partycji

en: Creating and formatting file %s
pl: Tworzenie i formatowanie plikopartycji %s

en: Failed to check filesystem %s. Do you want to repair the errors? (beware, you can loose data)
pl: Błąd podczas sprawdzania systemu plików %s. Czy chcesz naprawić błędy? (uwaga - możesz utracić dane)

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
pl: Wielkość partycji wymiany jest niewystarczająca, należy ją zwiększyć

en: Looking for available packages and rebuilding rpm database...
pl: Wyszukiwanie dostępnych pakietów i przebudowywanie bazy danych rpm...

en: Looking for available packages...
pl: Wyszukiwanie dostępnych pakietów...

en: Looking at packages already installed...
pl: Wyszukiwanie już zainstalowanych pakietów...

en: Finding packages to upgrade...
pl: Wyszukiwanie pakietów do uaktualnienia...

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
pl: Zbyt mało miejsca na instalację lub uaktualnienie (%d > %d)

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
pl: Wybierz odczyt lub zapis listy wybranych pakietów
    na dyskietkę. Format jest identyczny z dyskiem automatycznej
    instalacji.

en: Load from floppy
pl: Odczytaj z dyskietki

en: Loading from floppy
pl: Odczytywanie z dyskietki

en: Package selection
pl: Wybór pakietów

en: Insert a floppy containing package selection
pl: Włóż dyskietkę zawierającą listę wybranych pakietów

en: Save on floppy
pl: Zapisz na dyskietkę

en: Selected size is larger than available space
pl: Wybrany rozmiar przekracza dostępne miejsce

en: Type of install
pl: Typ instalacji

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
pl: Nie wybrano żadnej grupy pakietów.
    Wybierz minimalną żądaną instalację:

en: With X
pl: Z X Window

en: With basic documentation (recommended!)
pl: Z podstawową dokumentacją (zalecane!)

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
pl: Napradę minimalna instalacja (w szczególności bez urpmi)

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
pl: Jeżeli posiadasz wszystkie płyty CD z listy, kliknij Ok.
    Jeżeli nie masz żadnej z płyt z listy, kliknij Anuluj.
    Jeżeli nie posiadasz niektórych płyt z listy, odznacz je i kliknij Ok.

en: Cd-Rom labeled "%s"
pl: CD-ROM oznaczony "%s"

en: Preparing installation
pl: Przygotowywanie instalacji

en: Installing package %s
    %d%%
pl: Instalowanie pakietu %s
    %d%%

en: Post-install configuration
pl: Konfiguracja poinstalacyjna

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
pl: Włóż dyskietkę startową do stacji %s

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
pl: Włóż  dyskietkę z uaktualnionymi modułami do stacji %s

en: You now have the opportunity to download encryption software.
    
    WARNING:
    
    Due to different general requirements applicable to these software and imposed
    by various jurisdictions, customer and/or end user of theses software should
    ensure that the laws of his/their jurisdiction allow him/them to download, stock
    and/or use these software.
    
    In addition customer and/or end user shall particularly be aware to not infringe
    the laws of his/their jurisdiction. Should customer and/or end user not
    respect the provision of these applicable laws, he/they will incure serious
    sanctions.
    
    In no event shall Mandrakesoft nor its manufacturers and/or suppliers be liable
    for special, indirect or incidental damages whatsoever (including, but not
    limited to loss of profits, business interruption, loss of commercial data and
    other pecuniary losses, and eventual liabilities and indemnification to be paid
    pursuant to a court decision) arising out of use, possession, or the sole
    downloading of these software, to which customer and/or end user could
    eventually have access after having sign up the present agreement.
    
    
    For any queries relating to these agreement, please contact 
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA
pl: Masz teraz możliwość pobrania z sieci oprogramowania szyfrującego.
    
    OSTRZEŻENIE:
    Z powodu różnych ograniczeń prawnych mających zastosowanie do
    tego oprogramowania, Klient lub (i) użytkownik powinien być pewien,
    że przepisy go dotyczące pozwalają na kopiowanie, przechowywanie
    i używanie tego oprogramowania.
    
    Dodatkowo klient lub (i) użytkownik, powinien zostać ostrzeżony,
    aby nie złamać praw obowiązujących w jego kraju.
    Jeżeli klient lub (i) użytkownik nie przestrzegałby obowiązujących 
    go przepisów, mogą dotknąć go poważne sankcje.
    
    Ani Mandrakesoft ani jego producenci lub dostawcy nie są odpowiedzialni
    za jakiekolwiek celowe, przypadkowe lub pośrednie szkody
    powstałe na wskutek używania, posiadania lub tylko zainstalowania
    oprogramowania, do którego klient lub (i) użytkownik będzie miał dostęp
    po wyrażeniu zgody na powyższe zastrzeżenia .
    Wszystkie zapytania, dotyczące niniejszego uzgodnienia należy kierować do:
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA

en: You now have the opportunity to download updated packages. These packages
    have been released after the distribution was released. They may
    contain security or bug fixes.
    
    To download these packages, you will need to have a working Internet 
    connection.
    
    Do you want to install the updates ?
pl: Masz teraz możliwość pobrania zaktualizowanych pakietów, które
    zostały wydane po udostępnieniu dystrybucji. Mogą zawierać one poprawki
    poprawiające poziom bezpieczeństwa lub błędy.
    
    Aby pobrać te pakiety, wymagane jest połączenie internetowe.
    
    Czy chcesz zainstalować uaktualnienia ?

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors...
pl: Łączenie ze stroną Mandrake Linux w celu pobrania listy dostępnych serwerów...

en: Choose a mirror from which to get the packages
pl: Wybierz serwer lustrzany, z którego chcesz pobrać pakiety

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
pl: Łączenie z serwerem - pobieranie listy dostępnych pakietów...

en: Which is your timezone?
pl: Wybierz strefę czasową.

en: Hardware clock set to GMT
pl: Ustawienie zegara sprzętowego na czas GMT

en: Automatic time synchronization (using NTP)
pl: Automatyczna synchronizacja czasu (przy użyciu NTP)

en: NTP Server
pl: Serwer NTP

en: Remote CUPS server
pl: Zdalny serwer CUPS

en: No printer
pl: Brak drukarki

en: Do you have an ISA sound card?
pl: Czy posiadasz kartę dźwiękową ISA?

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
pl: Uruchom "sndconfig" po zakończeniu instalacji aby skonfigurować kartę dźwiękową

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
pl: Karta dźwiękowa nie została wykryta. Wypróbuj "harddrake" po zakończeniu instalacji

en: Summary
pl: Różne

en: Mouse
pl: Mysz

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: Printer
pl: Drukarka

en: ISDN card
pl: Karta ISDN

en: Sound card
pl: Karta dźwiękowa

en: TV card
pl: Karta TV

en: Windows Domain
pl: Domena Windows

en: Local files
pl: Pliki lokalne

en: Set root password
pl: Hasło roota

en: No password
pl: Bez hasła

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
pl: To hasło jest zbyt krótkie (musi zawierać co najmniej %d znaków)

en: Authentication
pl: Autentykacja

en: Authentication LDAP
pl: Autentykacja LDAP

en: LDAP Server
pl: Serwer LDAP

en: Authentication NIS
pl: Autentykacja NIS

en: NIS Domain
pl: Domena NIS

en: NIS Server
pl: Serwer NIS

en: For this to work for a W2K PDC, you will probably need to have the admin run: C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add and reboot the server.
    You will also need the username/password of a Domain Admin to join the machine to the Windows(TM) domain.
    If networking is not yet enabled, Drakx will attempt to join the domain after the network setup step.
    Should this setup fail for some reason and domain authentication is not working, run 'smbpasswd -j DOMAIN -U USER%PASSWORD' using your Windows(tm) Domain, and Admin Username/Password, after system boot.
    The command 'wbinfo -t' will test whether your authentication secrets are good.
pl: Aby ta funkcja działała z podstawowym kontrolerem domeny (PDC) Windows 2000, prawdopodobnie należy z konta administratora wpisać: C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add oraz ponownie uruchomić serwer.
    Będzie potrzebna także nazwa użytkownika/hasło administratora domeny aby przyłączyć komputer do domeny Windows(TM).
    Jeśli sieć jeszcze nie jest włączona, Instalator spróbuje dołączyć komputer do domeny po kroku konfiguracji sieci.
    Jeśli ta instalacje nie powiedzie się z różnych powodów i autentykacja Windows PDC nie działa, uruchom 'smbpasswd -j DOMENA -U UŻYTKOWNIK%HASŁO' wykorzystując swoją domenę Windows(tm), i nazwę administratora/hasło, po uruchomieniu systemu.
    Polecenie 'wbinfo -t' przetestuje czy autentykacja jest w porządku.

en: Authentication Windows Domain
pl: Autentykacja domeny Windows

en: Domain Admin User Name
pl: Nazwa administratora domeny

en: Domain Admin Password
pl: Hasło administratora domeny

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
pl: Dysk startowy umożliwia uruchomienie systemu Linux niezależnie od normalnego
    programu rozruchowego. Jest użyteczny, jeśli nie chcesz instalować SILO,
    lub SILO w Twoim systemie nie działa oraz jeśli inny system operacyjny
    usunął SILO. Dysk użytkownika można także używać z obrazem ratunkowym,
    ułatwiając naprawienie systemu w przypadku awarii.
    Jeśli chcesz utworzyć dysk startowy dla swojego systemu, włóż dyskietkę
    do stacji i wybierz "OK".

en: First floppy drive
pl: Pierwsza stacja dyskietek

en: Second floppy drive
pl: Druga stacja dyskietek

en: Skip
pl: Pomiń

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
pl: Dysk startowy umożliwia uruchomienie systemu Linux niezależnie od
    normalnego programu rozruchowego. Jest użyteczny, jeśli nie chcesz
    instalować LILO/Grub, lub programy te w Twoim systemie nie działają
    oraz jeśli inny system operacyjny usunął LILO/grub.
    Dysku tego można także używać z obrazem ratunkowym,
    ułatwiając naprawienie systemu w przypadku awarii.
    Czy chcesz dla swojego systemu utworzyć dysk startowy?
    %s

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
pl: 
    
    (OSTRZEŻENIE! Używasz systemu plików XFS dla głownej partycji (root),
    próba utworzenia dyskietki uruchomieniowej na dysku 1.44 Mb prawdopodobnie
    nie powiedzie się, gdyż XFS wymaga bardzo dużego sterownika).

en: Sorry, no floppy drive available
pl: Niestety, stacja dyskietek jest niedostępna.

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
pl: Wybierz stację dyskietek, której użyjesz do utworzenia dysku startowego

en: Insert a floppy in %s
pl: Włóż dyskietkę do stacji %s

en: Creating bootdisk...
pl: Tworzenie dysku startowego...

en: Preparing bootloader...
pl: Przygotowanie programu rozruchowego...

en: You appear to have an OldWorld or Unknown
     machine, the yaboot bootloader will not work for you.
    The install will continue, but you'll
     need to use BootX to boot your machine
pl: Prawdopodobnie posiadasz przestarzały (OldWorld)
    lub też nieznany (Unknown) komputer. Program rozruchowy
    yaboot nie będzie współpracował. Instalacja będzie
    kontynuowana lecz trzeba będzie używać programu BootX
    aby uruchomić komputer

en: Do you want to use aboot?
pl: Czy chcesz używać aboot?

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
pl: Błąd podczas instalowania aboot. 
    Wymusić instalację, nawet gdyby groziło to zniszczeniem pierwszej partycji?

en: Installing bootloader
pl: Instalacja programu rozruchowego

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
pl: Instalacja programu rozruchowego nie powiodła się. Wystąpił następujący błąd:

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
pl: Może zachodzić potrzeba zmiany urządzenia rozruchowego Open
    Firmware aby włączyć program rozruchowy (ang. bootloader). Jeśli
    nie wyświetla się ekran powitalny w trakcie ponownego
    uruchamiania, należy przytrzymać Command-Option-O-F w trakcie
    uruchamiania i wpisać:
    setenv boot-device %s,\\:tbxi
    Następnie wpisać: shut-down
    Podczas następnego uruchamiania ekran powitalny programu
    rozruchowego powinien być widoczny.

en: Insert a blank floppy in drive %s
pl: Włóż pustą dyskietkę do stacji %s

en: Creating auto install floppy...
pl: Tworzenie dyskietki automatycznej instalacji...

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
pl: Pewne etapy instalacji nie zostały zakończone
    
    Czy na pewno chcesz teraz zakończyć?

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
pl: Gratulacje, instalacja została zakończona.
    Usuń płytę i (lub) dyskietkę z napędów i naciśnij enter, by ponownie
    uruchomić komputer..
    
    
    Informacje o poprawkach dotyczących tej wersji Mandrake Linux
    znajdziesz na stronach
    
    
    %s
    
    
    Informacje o konfiguracji systemu znajdują się
    w Oficjalnym Podręczniku Użytkownika Mandrake Linux.

en: Generate auto install floppy
pl: Tworzenie dyskietki automatycznej instalacji

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
pl: Automatyczna instalacja może być, jeśli zachodzi taka potrzeba,
    przeprowadzona w sposób całkowicie samodzielny.
    Zajmie ona wówczas cały dysk,
    co ma znaczenie przy instalacji na innym komputerze.
    
    Można zażyczyć sobie odtworzenia instalacji.

en: Automated
pl: Automatyczna

en: Replay
pl: Powtórzona

en: Save packages selection
pl: Zapisz listę wybranych pakietów

en: Mandrake Linux Installation %s
pl: Instalacja Mandrake Linux %s

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
pl:  <Tab>/<Alt-Tab> między element.  | <Spacja> wybór | <F12> następny ekran

en: kdesu missing
pl: brak kdesu

en: consolehelper missing
pl: brak consolehelper

en: Choose a file
pl: Wybierz plik

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Basic
pl: Podstawowe

en: <- Previous
pl: <- Poprzedni

en: Next
pl: Dalej

en: Bad choice, try again
pl: Niepoprawny wybór, spróbuj ponownie

en: Your choice? (default %s)
pl: Twój wybór? (domyślnie %s)

en: Entries you'll have to fill:
    %s
pl: Pozycje wymagające wypełnienia:
    %s

en: Your choice? (0/1, default `%s')
pl: Twój wybór? (0/1 domyślnie "%s")

en: Button `%s': %s
pl: Przycisk "%s": %s

en: Do you want to click on this button?
pl: Czy chcesz kliknąć ten przycisk?

en:  enter `void' for void entry
pl:  wprowadź "void" aby uzyskać pusty wpis

en: Your choice? (default `%s'%s)
pl: Twój wybór? (domyślnie `%s'%s)

en: => There are many things to choose from (%s).
pl: => Istnieje wiele rzeczy które można wybrać z (%s).

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
pl: Wybierz pierwszą liczbę z zakresu 10 liczb, który chcesz zmienić,
    lub naciśnij Enter aby kontynuować.
    Twój wybór?

en: => Notice, a label changed:
    %s
pl: => Uwaga, zmieniona etykieta:
    %s

en: Re-submit
pl: Potwierdź ponownie

en: Czech (QWERTZ)
pl: czeski (QWERTZ)

en: German
pl: niemiecki

en: Dvorak
pl: Dvoraka

en: Spanish
pl: hiszpański

en: Finnish
pl: fiński

en: French
pl: francuski

en: Norwegian
pl: norweski

en: Polish
pl: polski

en: Russian
pl: rosyjski

en: Swedish
pl: szwedzki

en: UK keyboard
pl: angielski

en: US keyboard
pl: amerykański

en: Albanian
pl: albański

en: Armenian (old)
pl: armeński (stary)

en: Armenian (typewriter)
pl: armeński - fonetyczny

en: Armenian (phonetic)
pl: armeński - fonetyczny

en: Azerbaidjani (latin)
pl: azerski (latin)

en: Belgian
pl: belgijski

en: Bengali
pl: bengalski

en: Bulgarian (phonetic)
pl: bułgarski - fonetyczny

en: Bulgarian (BDS)
pl: bułgarski (BSD)

en: Brazilian (ABNT-2)
pl: brazylijski (ABNT-2)

en: Bosnian
pl: bośniacki

en: Belarusian
pl: białoruski

en: Swiss (German layout)
pl: szwajcarski (układ niemiecki)

en: Swiss (French layout)
pl: szwajcarski (układ francuski)

en: Czech (QWERTY)
pl: czeski (QWERTY)

en: German (no dead keys)
pl: niemiecki (bez martwych klawiszy)

en: Devanagari
pl: devenagari

en: Danish
pl: duński

en: Dvorak (US)
pl: Dvoraka (US)

en: Dvorak (Norwegian)
pl: Dvoraka (norweski)

en: Dvorak (Swedish)
pl: Dvoraka (szwedzki)

en: Estonian
pl: estoński

en: Georgian ("Russian" layout)
pl: gruziński (układ rosyjski)

en: Georgian ("Latin" layout)
pl: gruziński (układ łaciński)

en: Greek
pl: grecki

en: Gujarati
pl: gujarati

en: Gurmukhi
pl: gurmukhi

en: Hungarian
pl: węgierski

en: Croatian
pl: chorwacki

en: Israeli
pl: izraelski

en: Israeli (Phonetic)
pl: izraelski (fonetyczny)

en: Iranian
pl: irański

en: Icelandic
pl: islandzki

en: Italian
pl: włoski

en: Inuktitut
pl: inkuktit

en: Japanese 106 keys
pl: japoński 106 klawiszy

en: Korean keyboard
pl: koreański

en: Latin American
pl: latyno-amerykański

en: Laotian
pl: laotański

en: Lithuanian AZERTY (old)
pl: litewski AZERTY (stary)

en: Lithuanian AZERTY (new)
pl: litewski AZERTY (nowy)

en: Lithuanian "number row" QWERTY
pl: litweski QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
pl: litewski QWERTY - fonetyczny

en: Latvian
pl: łotewski

en: Macedonian
pl: macedoński

en: Myanmar (Burmese)
pl: myanmar (Burmese)

en: Mongolian (cyrillic)
pl: mongolski (cyrulica)

en: Maltese (UK)
pl: maltański (UK)

en: Maltese (US)
pl: maltański (US)

en: Dutch
pl: holenderski

en: Polish (qwerty layout)
pl: polski (programisty)

en: Polish (qwertz layout)
pl: polski (maszynistki)

en: Portuguese
pl: portugalski

en: Canadian (Quebec)
pl: kanadyjski (Quebec)

en: Romanian (qwertz)
pl: rumuński (qwertz)

en: Romanian (qwerty)
pl: rumuński (qwerty)

en: Russian (Yawerty)
pl: rosyjski (Yawerty)

en: Slovenian
pl: słoweński

en: Slovakian (QWERTZ)
pl: słowacki (QWERTZ)

en: Slovakian (QWERTY)
pl: słowacki (QWERTY)

en: Serbian (cyrillic)
pl: serbski (cyrulica)

en: Tamil (Unicode)
pl: tamilski (Unicode)

en: Tamil (TSCII)
pl: tamilski (TSCII)

en: Thai keyboard
pl: tajski

en: Tajik keyboard
pl: tadżycki

en: Turkish (traditional "F" model)
pl: turecki

en: Turkish (modern "Q" model)
pl: turecki (nowy)

en: Ukrainian
pl: ukraiński

en: US keyboard (international)
pl: amerykański (międzynarodowy)

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
pl: wietnamski QWERTY

en: Yugoslavian (latin)
pl: jugosłowiański (łaciński)

en: Right Alt key
pl: Prawy klawisz ALT

en: Both Shift keys simultaneously
pl: Równocześnie oba klawisze SHIFT

en: Control and Shift keys simultaneously
pl: Równocześnie klawisze Control i Shift

en: CapsLock key
pl: Klawisz Capslock

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
pl: Równocześnie klawisze Ctrl i Alt

en: Alt and Shift keys simultaneously
pl: Równocześnie klawisze Alt i Shift

en: "Menu" key
pl: Klawisz "Menu"

en: Left "Windows" key
pl: Lewy klawisz "Windows"

en: Right "Windows" key
pl: Prawy klawisz "Windows"

en: Circular mounts %s
pl: Zapętlone montowanie %s

en: Remove the logical volumes first
pl: Zacznij od usunięcia logicznych dysków (LV)

en: a number
pl: Numer

en: %d comma separated numbers
pl: %d oddzielonych przecinkami numerów

en: %d comma separated strings
pl: %d oddzielonych przecinkami napisów

en: comma separated numbers
pl: oddzielone przecinkami numery

en: comma separated strings
pl: oddzielone przecinkami napisy

en: PCMCIA support no longer exists for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
pl: Standard PCMCIA nie jest dłużej obsługiwany w jądrach 2.2. Użyj jądra 2.4.

en: Sun - Mouse
pl: Mysz Sun

en: Generic PS2 Wheel Mouse
pl: Mysz standardowa PS/2 z kółkiem

en: 1 button
pl: 1-przyciskowa

en: Generic 2 Button Mouse
pl: Mysz standardowa 2-przyciskowa

en: Wheel
pl: Mysz z kółkiem

en: serial
pl: szeregowa

en: Generic 3 Button Mouse
pl: Mysz standardowa 3-przyciskowa

en: Logitech CC Series
pl: Logitech seria CC

en: MM Series
pl: Seria MM

en: MM HitTablet
pl: MM HitTablet (szeregowy)

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
pl: Mysz Logitech (szeregowa, stary typ C7)

en: 2 buttons
pl: 2-przyciskowa

en: 3 buttons
pl: 3-przyciskowa

en: none
pl: brak

en: No mouse
pl: Brak myszy

en: Please test the mouse
pl: Przetestuj mysz

en: To activate the mouse,
pl: By uaktywnić mysz,

en: MOVE YOUR WHEEL!
pl: RUSZ KÓŁKIEM!

en: Finish
pl: Zakończ

en: Next ->
pl: Dalej ->

en: Is this correct?
pl: Działa prawidłowo?

en: Info
pl: Informacje

en: Expand Tree
pl: Rozwiń drzewo

en: Collapse Tree
pl: Zwiń drzewo

en: Toggle between flat and group sorted
pl: Przełącz między płaskim i grupowym sortowaniem

en: Connect to the Internet
pl: Połączenie z Internetem

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few ones use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
pl: Najbardziej typowym sposobem połączenia przez ADSL jest ppoe.
    Istnieją jednak połączenia używające pptp oraz nieliczne - dhcp.
    Jeśli nie wiesz, wybierz "użyj pppoe"

en: use dhcp
pl: użyj dhcp

en: use pppoe
pl: użyj pppoe

en: use pptp
pl: użyj pptp

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcpcd
pl: Jaki program klienta DHCP chcesz użyć?
    Domyślnym jest dhcpcd

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
pl: Nie wykryto w systemie karty sieciowej.
    Nie można skonfigurować tego typu połączenia.

en: Choose the network interface
pl: Wybierz interfejs sieciowy

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet
pl: Wybierz kartę sieciową, którą ma być używana do łączenia z Internetem

en: no network card found
pl: nie znaleziono karty sieciowej

en: Configuring network
pl: Konfiguracja sieci

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
pl: Podaj nazwę komputera, jeśli ją znasz.
    Niektóre serwery DHCP wymagają tej nazwy do działania.
    Powinna być ona zapisana w pełnej postaci (bez polskich znaków),
    np. "mojkomputer.mojadomena.pl".

en: Host name
pl: Nazwa komputera

en: Network Configuration Wizard
pl: Druid konfiguracji sieci

en: External ISDN modem
pl: Zewnętrzny modem ISDN

en: Internal ISDN card
pl: Wewnętrzna karta ISDN

en: What kind is your ISDN connection?
pl: Określ rodzaj połączenia ISDN

en: Which ISDN configuration do you prefer?
    
    * The Old configuration uses isdn4net. It contains powerful
      tools, but is tricky to configure, and not standard.
    
    * The New configuration is easier to understand, more
      standard, but with less tools.
    
    We recommand the light configuration.
pl: Jaki sposób konfiguracji ISDN preferujesz?
    
    * Stary sposób konfiguracji polega na użyciu isdn4net. Wykorzystuje
    wydajne narzędzia lecz jest to program niestandardowy i trudny do 
    konfiguracji. (szczególnie dla początkujących)
    
    * Nowy sposób konfiguracji jest łatwiejszy do zrozumienia, bardziej standardowy,
    lecz udostępnia mniej narzędzi.
    
    Zalecany jest nowy sposób konfiguracji.

en: New configuration (isdn-light)
pl: Nowa konfiguracja (isdn-light)

en: Old configuration (isdn4net)
pl: Stara konfiguracji (isdn4net)

en: ISDN Configuration
pl: Konfiguracja ISDN

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
pl: Wybierz swojego dostawcę Internetu.
    Jeśli nie ma go na liście, wybierz "Nie wypisany"

en: Europe protocol
pl: Europa

en: Europe protocol (EDSS1)
pl: Europa (EDSS1)

en: Protocol for the rest of the world
pl: Reszta świata

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
pl: Protokół reszty świata
    Bez kanału D (linie dzierżawione)

en: Which protocol do you want to use?
pl: Którego protokołu chcesz użyć?

en: What kind of card do you have?
pl: Jaki rodzaj karty posiadasz?

en: I don't know
pl: Nie wiem

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
pl: 
    Jeśli posiadasz kartę ISA, wartości wyświetlone na następnym ekranie
    powinny być odpowiednie.
    Jeśli posiadasz kartę PCMCIA, trzeba znać IRQ i IO swojej karty.

en: Abort
pl: Przerwij

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Which is your ISDN card?
pl: Wybierz swoją kartę ISDN

en: I have detected an ISDN PCI card, but I don't know its type. Please select a PCI card on the next screen.
pl: Wykryto kartę ISDN PCI nieznanego typu. Wybierz jedną z listy wyświetlonej na kolejnym ekranie.

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
pl: Nie wykryto żadnej karty ISDN PCI. Wybrać jedną z listy wyświetlonej na kolejnym ekranie.

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
pl: Wskaż port szeregowy, do którego podłączony jest modem.

en: Dialup options
pl: Opcje dzwonienia

en: Connection name
pl: Nazwa połączenia

en: Phone number
pl: Numer telefonu

en: Login ID
pl: Identyfikator

en: Script-based
pl: Oparta o skrypt

en: Terminal-based
pl: Poprzez terminal

en: Domain name
pl: Domena

en: First DNS Server (optional)
pl: Pierwszy serwer DNS (opcjonalnie)

en: Second DNS Server (optional)
pl: Drugi serwer DNS (opcjonalnie)

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
pl: 
    Możesz rozłączyć się lub przekonfigurować połączenie.

en: 
    You can reconfigure your connection.
pl: 
    Możesz przekonfigurować połączenie.

en: You are currently connected to internet.
pl: Jesteś już połączony z Internetem.

en: 
    You can connect to Internet or reconfigure your connection.
pl: 
    Możesz połączyć się z Internetem lub zrekonfigurować połączenie.

en: You are not currently connected to Internet.
pl: Nie jesteś teraz połączony z Internetem.

en: Connect
pl: Połącz

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Configure the connection
pl: Skonfiguruj połączenie

en: Internet connection & configuration
pl: Internet - połaczenie i konfiguracja

en: We are now going to configure the %s connection.
pl: Będziemy teraz konfigurować połączenie %s.

en: 
    
    
    We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press OK to continue.
pl: 
    
    
    Teraz zostanie przeprowadzona konfiguracja połączenia %s.
    
    
    Aby kontynuować naciśnij OK.

en: Network Configuration
pl: Konfiguracja sieci

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
pl: Ponieważ przeprowadzasz instalację przez sieć, jest ona już skonfigurowana.
    Wybierz OK by zachować konfigurację, lub Anuluj by ponownie skonfigurować sieć/połączenie z Intenetem.

en: Welcome to The Network Configuration Wizard.
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
pl: Witaj w Druidzie Konfiguracji Sieci.
    
    Służy on do konfiguracji połączenia z Intenetem lub inną siecią.
    Jeśli nie chcesz korzystać z automatycznego wykrywania, odznacz to pole.

en: Choose the profile to configure
pl: Wybierz profil do konfiguracji

en: Use auto detection
pl: Użyj automatycznego wykrywania

en: Expert Mode
pl: Tryb zaawansowany

en: Detecting devices...
pl: Wykrywanie urządzeń...

en: Normal modem connection
pl: Połączenie modemowe

en: detected on port %s
pl: wykryto na porcie %s

en: ISDN connection
pl: Połączenie ISDN

en: detected %s
pl: wykryto %s

en: ADSL connection
pl: Połączenie ADSL

en: detected on interface %s
pl: wykryto na interfejsie %s

en: Cable connection
pl: Połączenie przez kablówkę

en: cable connection detected
pl: wykryto połączenie przez kablówkę

en: LAN connection
pl: Sieć lokalna

en: ethernet card(s) detected
pl: wykryto kartę(y) ethernet

en: Choose the connection you want to configure
pl: Wybierz połączenie, które chcesz skonfigurować

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
pl: Skonfigurowano różne sposoby połączenia z Internetem.
    Wybierz ten, z którego chcesz korzystać.

en: Internet connection
pl: Połączenie z Internetem

en: Do you want to start the connection at boot?
pl: Czy chcesz łączyć się Internetem przy uruchamianiu komputera?

en: Network configuration
pl: Konfiguracja sieci

en: The network needs to be restarted
pl: Sieć wymaga ponownego uruchomienia

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
pl: Wystąpił problem podczas uruchamiania sieci: 
    
    %s

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
pl: Gratulacje, konfiguracja sieci i Internetu została zakończona.
    
    Zostanie teraz zapisana w twoim systemie.

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
pl: Po zakończeniu zalecane jest ponowne uruchomienie X w celu pominięcia problemów wynikających ze zmianą nazwy komputera.

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
pl: W trakcie konfiguracji wystąpił błąd.
    Przetestuj połączenie za pomocą net_monitora lub mcc. Jeśli twoje połączenie nie działa, być może należy ponownie uruchomić konfigurację

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
pl: OSTRZEŻENIE: Urządzenie to zostało poprzednio skonfigurowane do połączenia z Internetem.
    Naciśnij po prostu OK by zachować konfigurację.
    Modyfikacja poniższych pól spowoduje nadpisanie istniejącej konfiguracji.

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
pl: Podaj konfigurację IP dla komputera.
    Każda pozycja powinna być wpisana w formacie dziesiętnym
    oddzielonym kropkami (np. 192.168.1.1).

en: Configuring network device %s
pl: Konfiguracja urządzenia sieciowego %s

en:  (driver %s)
pl:  (sterownik %s)

en: IP address
pl: Adres IP

en: Netmask
pl: Maska

en: Automatic IP
pl: Automatyczne IP

en: Start at boot
pl: Uruchom przy starcie

en: IP address should be in format 1.2.3.4
pl: Adres IP powinien być w formacie typu 192.168.1.1

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one
pl: Wpisz nazwę komputera.
    Nazwa ta powinna być w pełnej postaci,
    np. "mojkomputer.mojadomena.pl". (bez używania polskich liter)
    Jeśli jest to konieczne, należy wpisać też adres routera.

en: DNS server
pl: Serwer DNS

en: Gateway (e.g. %s)
pl: Brama (np. %s)

en: Gateway device
pl: Interfejs bramy (np. eth0)

en: Proxies configuration
pl: Konfiguracja pośredników (proxy)

en: HTTP proxy
pl: Pośrednik HTTP

en: FTP proxy
pl: Pośrednik FTP

en: Track network card id (useful for laptops)
pl: Śledzenie ID karty sieciowej (użyteczne przy laptopach)

en: Proxy should be http://...
pl: Nazwa pośrednika powinna być typu: http://...

en: Proxy should be ftp://...
pl: Nazwa pośrednika powinna być typu: ftp://...

en: Internet configuration
pl: Internet - konfiguracja

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
pl: Czy chcesz teraz spróbować połączyć się Internetem?

en: Testing your connection...
pl: Testowanie połączenia...

en: The system is now connected to Internet.
pl: Jesteś teraz połączony z Internetem.

en: For security reason, it will be disconnected now.
pl: Ze względów bezpieczeństwa połączenie zostanie teraz rozłączone.

en: The system doesn't seem to be connected to internet.
    Try to reconfigure your connection.
pl: Połączenie z Internetem nie udało się.
    Spróbuj zmienić konfigurację połączenia.

en: Connection Configuration
pl: Konfiguracja połączenia

en: Please fill or check the field below
pl: Wypełnij lub zaznacz pole poniżej

en: Card IRQ
pl: IRQ karty

en: Card mem (DMA)
pl: DMA karty

en: Card IO
pl: IO karty

en: Card IO_0
pl: IO_0 karty

en: Card IO_1
pl: IO_1 karty

en: Your personal phone number
pl: Numer Twojego telefonu

en: Provider name (ex provider.net)
pl: Nazwa dostawcy usług (np. Dialog, Netia, TPSA)

en: Provider phone number
pl: Numer telefonu dostawcy usług

en: Provider dns 1 (optional)
pl: 1 DNS dostawcy (opcjonalnie)

en: Provider dns 2 (optional)
pl: 2 DNS dostawcy (opcjonalnie)

en: Choose your country
pl: Wybierz kraj

en: Dialing mode
pl: Sposób wybierania

en: Connection speed
pl: Szybkość połączenia

en: Connection timeout (in sec)
pl: Limit czasu bezczynności (w sek.)

en: Account Login (user name)
pl: Konto (nazwa użytkownika)

en: Account Password
pl: Hasło:

en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

en: mount failed:
pl: nieudane montowanie:

en: Extended partition not supported on this platform
pl: Na tej platformie nie istnieją partycje rozszerzone

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
pl: W tablicy partycji jest puste miejsce pomiędzy partycjami, którego
    nie można wykorzystać. Jedynym rozwiązaniem jest przesunięcie
    partycji podstawowych, by puste miejsce było obok partycji rozszerzonych.

en: Restoring from file %s failed: %s
pl: Przywracanie z pliku %s nie powiodło się: %s

en: Bad backup file
pl: Uszkodzony plik archiwum

en: Error writing to file %s
pl: Błąd zapisu do pliku %s

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random trash
pl: Z Twoim dyskiem dzieje się coś niedobrego. 
    Nie powiódł się test spójności danych. 
    Oznacza to, że zapisanie czegokolwiek na dysku może się źle skończyć

en: must have
pl: trzeba posiadać

en: important
pl: ważny

en: very nice
pl: bardzo fajny

en: nice
pl: fajny

en: maybe
pl: taki sobie

en: Local printer
pl: Drukarka lokalna

en: Remote printer
pl: Drukarka sieciowa

en: Printer on remote CUPS server
pl: Drukarka podłączona do zdalnego serwera CUPS

en: Printer on remote lpd server
pl: Drukarka podłączona do zdalnego serwera lpd

en: Network printer (TCP/Socket)
pl: Drukarka sieciowa (TCP/Socket)

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
pl: Drukarka podłączona do serwera SMB/Windows 95/98/NT

en: Printer on NetWare server
pl: Drukarka na serwerze NetWare

en: Enter a printer device URI
pl: Podaj URI urządzenia drukarki

en: Pipe job into a command
pl: Potok do polecenia

en: Unknown model
pl: Nieznany model

en: Local Printers
pl: Drukarki lokalne

en: Remote Printers
pl: Drukarki zdalne

en:  on parallel port \/*%s
pl:  na porcie równoległym \/*%s

en: , USB printer \/*%s
pl: , drukarka USB \/*%s

en: , multi-function device on parallel port \/*%s
pl: , wielofunkcyjne urządzenie podłączone do portu równoległego \/*%s

en: , multi-function device on USB
pl: , wielofunkcyjne urządzenie podłączone do portu USB

en: , multi-function device on HP JetDirect
pl: ,wielofunkcyjne urządzenie podłączone do HP JetDirect

en: , multi-function device
pl: , wielofunkcyjne urządzenie

en: , printing to %s
pl: , drukowanie do %s

en:  on LPD server "%s", printer "%s"
pl:  na serwerze LPD "%s", drukarka "%s"

en: , TCP/IP host "%s", port %s
pl: , komputer TCP/IP "%s", port %s

en:  on SMB/Windows server "%s", share "%s"
pl:  na serwerze SMB/Windows "%s", współudział "%s"

en:  on Novell server "%s", printer "%s"
pl:  na serwerze Novellowym "%s", drukarka "%s"

en: , using command %s
pl: , używanie polecenia %s

en: Raw printer (No driver)
pl: Surowa drukarka (raw) (Brak sterownika)

en: (on %s)
pl: (na %s)

en: (on this machine)
pl: (na tej maszynie)

en: On CUPS server "%s"
pl: Na serwerze CUPS "%s"

en:  (Default)
pl:  (Domyślne)

en: Select Printer Connection
pl: Wybierz sposób podłączenia drukarki

en: How is the printer connected?
pl: W jaki sposób jest podłączona drukarka?

en: 
    Printers on remote CUPS servers you do not have to configure here; these printers will be automatically detected.
pl: 
    Korzystając z sieciowego serwera CUPS nie ma potrzeby
    konfiguracji w tym miejscu żadnych drukarek; zostaną one automatycznie
    wykryte.

en: Printer auto-detection (Local, TCP/Socket, and SMB printers)
pl: Automatyczne wykrywanie drukarki (drukarki lokalne, TCP/Gniazdo i SMB)

en: CUPS configuration
pl: Konfiguracja CUPS

en: Specify CUPS server
pl: Określ serwer CUPS

en: To get access to printers on remote CUPS servers in your local network you do not have to configure anything; the CUPS servers inform your machine automatically about their printers. All printers currently known to your machine are listed in the "Remote printers" section in the main window of Printerdrake. When your CUPS server is not in your local network, you have to enter the CUPS server IP address and optionally the port number to get the printer information from the server, otherwise leave these fields blank.
pl: Aby uzyskać dostęp do drukarek lub zdalnych serwerów CUPS w sieci lokalnej nie trzeba niczego konfigurować; serwery CUPS mają możliwość automatycznego poinformowania komputera o swoich drukarkach. Wszystkie aktualnie znane komputerowi drukarki wyszczególnione są w części "Drukarki zdalne" głównego okna programu PrinterDrake. Jeśli serwer CUPS nie znajduje się w sieci lokalnej, należy wpisać jego adres IP oraz opcjonalnie numer portu, aby uzyskać więcej informacji z serwera, w innym przypadku należy pozostawić niewypełnione pole.

en: 
    Normally, CUPS is automatically configured according to your network environment, so that you can access the printers on the CUPS servers in your local network. If this does not work correctly, turn off "Automatic CUPS configuration" and edit your file /etc/cups/cupsd.conf manually. Do not forget to restart CUPS afterwards (command: "service cups restart").
pl: 
    Zazwyczaj CUPS jest automatycznie konfigurowany w zależności od środowiska sieci, więc można uzyskać dostęp do drukarek na serwerze CUPS w sieci lokalnej. Jeśli jednak nie wszystko działa poprawnie, należy wyłączyć "Automatyczną konfigurację CUPS" oraz zmodyfikować ręcznie plik /etc/cups/cupsd.conf manually. Nie należy zapominać o ponownym uruchomieniu CUPS po wykonaniu tej czynności (polecenie: "service cups restart").

en: The IP address should look like 192.168.1.20
pl: Adres IP powinien być w formacie typu 192.168.1.1

en: The port number should be an integer!
pl: Numer portu powinien być liczbą całkowitą!

en: CUPS server IP
pl: IP serwera CUPS

en: Automatic CUPS configuration
pl: Automatyczna konfiguracja CUPS

en: Add a new printer
pl: Dodaj nową drukarkę

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
pl: 
    Witaj w Druidzie Instalacji Drukarki
    
    Ten druid umożliwi instalację lokalnych lub zdalnych drukarek, które będą wykorzystywane przez tą maszynę a także z innej maszyny w sieci.
    
    Zapyta cię o wszystkie informacje konieczne do ustawienia drukarki oraz udostępni ci wszystkie dostępne sterowniki drukarek, opcje sterowników oraz typy połączeń drukarek.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer, connected directly to the network or to a remote Windows machine.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that they can be auto-detected. Also your network printer(s) and you Windows machines must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network and/or Windows-hosted printers when you don't need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" when you do not want to set up your printer(s) now.
pl: 
    Witaj w Druidzie Instalacji Drukarki
    
    Ten druid pomoże ci zainstalować twoją drukarkę (drukarki) podłączone do tego komputera, podłączone bezpośrednio do sieci lub do zdalnego komputera z systemem Windows.
    
    Jeśli posiadasz drukarkę podłączoną do tego komputera, sprawdź połączenie oraz włącz jej zasilanie dzięki czemu będzie można ją automatycznie wykryć. Także drukarka sieciowa i komputery Windows muszą być połączone i włączone do zasilania.
    
    Należy zauważyć, że automatyczne wykrywanie drukarek w sieci zabiera więcej czasu niż automatyczne wykrywanie drukarek podłączonych bezpośrednio do komputera. Tak więc wyłącz automatyczne wykrywanie drukarek sieciowych lub podłączonych do zdalnych komputerów z systemem Windows, jeśli nie potrzebujesz tej opcji.
    
    Kliknij przycisk "Dalej" w przypadku gotowości lub "Anuluj" jeśli nie chcesz ustawiać teraz drukarki (drukarek).

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer or connected directly to the network.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that they can be auto-detected. Also your network printer(s) must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network printers when you don't need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" when you do not want to set up your printer(s) now.
pl: 
    Witaj w Druidzie Instalacji Drukarki
    
    Ten druid pomoże ci zainstalować twoją drukarkę (drukarki) podłączone do tego komputera lub podłączone bezpośrednio do sieci.
    
    Jeśli posiadasz drukarkę podłączoną do tego komputera, sprawdź połączenie oraz włącz jej zasilanie dzięki czemu będzie można ją automatycznie wykryć. Także drukarka sieciowa musi być połączona i włączona do zasilania.
    
    Należy zauważyć, że automatyczne wykrywanie drukarek w sieci zabiera więcej czasu niż automatyczne wykrywanie drukarek podłączonych bezpośrednio do komputera. Tak więc wyłącz automatyczne wykrywanie drukarek sieciowych, jeśli nie potrzebujesz tej opcji.
    
    Kliknij przycisk "Dalej" w przypadku gotowości lub "Anuluj" jeśli nie chcesz ustawiać teraz drukarki (drukarek).

en: Auto-detect printers connected to this machine
pl: Automatycznie wykryj drukarki podłączone do komputera

en: Auto-detect printers connected directly to the local network
pl: Automatycznie wykryj drukarki bezpośrednio podłączone do sieci

en: Auto-detect printers connected to machines running Microsoft Windows
pl: Automatycznie wykryj drukarki podłączone do komputerów z MS Windows

en: Local Printer
pl: Drukarka lokalna

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
pl: 
    Gratulacje, drukarka została zainstalowana i skonfigurowana!
    
    Można drukować przy użyciu polecenia "Print" twojej aplikacji (zazwyczaj znajdującej
    się w pełnym menu "File")
    
    Jeśli chcesz dodać, usunąć lub zmienić nazwę drukarki, lub tez chcesz zmienić domyślną opcję ustawień (podajnik papieru, jakość wydruku,...), wybierz "Drukarka" w sekcji "Sprzęt" Centrum Sterowania Mandrake.

en: Printer auto-detection
pl: Automatyczne wykrywanie drukarki

en: , network printer "%s", port %s
pl: , drukarka sieciowa "%s", port %s

en: , printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
pl: , drukarka "%s" na serwerze SMB/Windows "%s"

en: Detected %s
pl: Wykryto %s

en: Printer on parallel port \/*%s
pl: Drukarka podłączona do portu równoległego \/*%s

en: USB printer \/*%s
pl: Drukarka USB \/*%s

en: Network printer "%s", port %s
pl: Drukarka sieciowa "%s", port %s

en: Printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
pl: Drukarka "%s" na serwerze SMB/Windows "%s"

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
pl: Nie znaleziono drukarki lokalnej! aby zainstalować drukarkę podaj nazwę urządzenia/nazwę pliku w wierszu wejściowym (Porty równoległe: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., określa porty LPT1:, LPT2:, ..., 1-sza drukarka USB: /dev/usb/lp0, 2-ga drukarka USB: /dev/usb/lp1, ...).

en: You must enter a device or file name!
pl: Należy podać nazwę urządzenia lub pliku!

en: No printer found!
pl: Nie znaleziono drukarki!

en: Available printers
pl: Dostępne drukarki

en: The following printer was auto-detected, if it is not the one you want to configure, enter a device name/file name in the input line
pl: Wykryto automatycznie poniższe drukarki, jeśli chcesz skonfigurować inną drukarkę, wprowadź nazwę uradzenia/nazwę pliku

en: Here is a list of all auto-detected printers. Please choose the printer you want to set up or enter a device name/file name in the input line
pl: To jest lista wszystkich automatycznie wykrytych drukarek. Wybierz drukarkę, , którą chcesz skonfigurować lub wprowadź nazwę urządzenia/nazwę pliku

en: The following printer was auto-detected. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
pl: Poniższa drukarka została automatycznie wykryta. Konfiguracja drukarki zostanie przeprowadzona automatycznie. Jeśli drukarka nie została poprawnie wykryta lub też wolisz ustawić własną konfigurację drukarki, wybierz opcję "Ręczna konfiguracja".

en: Here is a list of all auto-detected printers. Please choose the printer you want to set up. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
pl: W tym miejscu wyświetlona jest lista automatycznie wykrytych drukarek. Należy wybrać drukarkę do ustawienia. Konfiguracja drukarki zostanie przeprowadzona w pełni automatycznie. Jeśli drukarka nie została poprawnie wykryta lub też wolisz skonfigurować ją ręcznie wybierz opcję "Ręczna konfiguracja".

en: Please choose the port where your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
pl: Wybierz port, do którego jest podłączona drukarka lub wprowadź nazwę urządzenia/nazwę pliku

en: Please choose the port where your printer is connected to.
pl: Wybierz port do którego podłączona jest drukarka.

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
pl:  (Porty równoległe: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., zamiennik dla LPT1:, LPT2:, ..., 1-sza drukarka USB: /dev/usb/lp0, 2-ga drukarka USB: /dev/usb/lp1, ...).

en: You must choose/enter a printer/device!
pl: Należy wybrać/podać drukarkę/urządzenie!

en: Manual configuration
pl: Konfiguracja ręczna

en: Remote lpd Printer Options
pl: Opcje drukarki sieciowej lpd

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
pl: By używać drukarki sieciowej lpd należy podać nazwę serwera wydruku oraz nazwę drukarki na tym serwerze.

en: Remote host name
pl: Nazwa zdalnego komputera

en: Remote printer name
pl: Nazwa zdalnej drukarki

en: Remote host name missing!
pl: Nie podano nazwy zdalnego komputera!

en: Remote printer name missing!
pl: Nie podano nazwy zdalnej drukarki!

en: Detected model: %s %s
pl: Wykryty model: %s %s

en: Scanning network...
pl: Skanowanie sieci...

en: , printer "%s" on server "%s"
pl: , drukarka "%s", na serwerze "%s"

en: Printer "%s" on server "%s"
pl: Drukarka "%s" na serwerze "%s"

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
pl: Opcje drukarki SMB (Windows 9x/NT)

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
pl: By drukować na drukarce SMB, należy określić nazwę serwera SMB
    (nie zawsze jest ona równoznaczna z nazwą TCP/IP), o ile możliwe
    adres IP serwera wydruku, nazwę użytkownika, grupę, hasło oraz
    oczywiście nazwę drukarki.

en:  If the desired printer was auto-detected, simply choose it from the list and then add user name, password, and/or workgroup if needed.
pl:  Jeśli żądana drukarka została wykryta automatycznie, po prostu należy ją dodać z listy a następnie dodać nazwę użytkownika, hasło i/lub grupę roboczą, jeśli te informacje są wymagane.

en: SMB server host
pl: Nazwa serwera SMB

en: SMB server IP
pl: IP serwera SMB

en: Share name
pl: Nazwa drukarki

en: Workgroup
pl: Grupa robocza

en: Auto-detected
pl: Wykryto automatycznie

en: Either the server name or the server's IP must be given!
pl: Należy podać nazwę serwera lub jego adres IP!

en: Samba share name missing!
pl: Brakuje nazwy udziału Samby!

en: SECURITY WARNING!
pl: OSTRZEŻENIE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA!

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
pl: Zamierzasz ustawić drukowanie dla konta Windows z hasłem. Z powodu błędu w architekturze oprogramowania klienta Samby, hasło jest wstawiane w czystym tekście do wiersza poleceń klienta Samby używanego do przesyłania zadań drukowania na serwer Windows. Więc jest możliwe dla każdego użytkownika tego komputera przesłanie hasła na ekran poprzez wydanie polecenia "ps auxwww".
    
    Zalecane jest użycie jednej alternatywy z poniższych (we wszystkich przypadkach należy upewnić się że tylko komputery z sieci lokalnej posiadają dostęp do serwera Windows, na przykład za pomocą ściany ogniowej):
    
    Użycie konta bez hasła na serwerze Windows, jako konta "GOŚĆ" lub też specjalnego konta dedykowanego do drukowania. Nie należy usuwać ochrony hasła z konta osobistego lub też konta administratora.
    
    Ustawienie serwera Windows tak aby był on dostępny dla protokołu LPD. Można wówczas ustawić drukowanie z tej maszyny przy użyciu połączenia typu "%s" w Printerdrake.

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
pl: Należy skonfigurować serwer Windows, aby udostępnić drukarkę dla protokołu IPP oraz ustawić drukowanie z tego komputera za pomocą połączenia typu "%s" w Printerdrake.

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
pl: Połącz drukarkę do serwera linuksowego i pozwól komputerowi(komputerom) Windows na połączenie się w trybie klienta.
    
    Chcesz kontynuować ustawianie tej drukarki tak jak to teraz robisz?

en: NetWare Printer Options
pl: Opcje drukarki NetWare

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
pl: By drukować na drukarce NetWare, należy podać nazwę serwera wydruku NetWare (nie zawsze to samo co nazwa TCP/IP!), nazwę kolejki drukarki, do której chcesz uzyskać dostęp, oraz właściwą nazwę użytkownika i hasło.

en: Printer Server
pl: Serwer wydruku

en: Print Queue Name
pl: Nazwa kolejki drukarki

en: NCP server name missing!
pl: Brakuje nazwy serwera NCP!

en: NCP queue name missing!
pl: Brakuje nazwy kolejki NCP!

en: , host "%s", port %s
pl: , komputer "%s", port %s

en: Host "%s", port %s
pl: Komputer "%s", port %s

en: TCP/Socket Printer Options
pl: Opcje drukarki TCP/Gniazdo

en: Choose one of the auto-detected printers from the list or enter the hostname or IP and the optional port number (default is 9100) into the input fields.
pl: Wybierz z listy jedną z wykrytych automatycznie drukarek lub wprowadź nazwę komputera lub adres IP i opcjonalnie numer portu (domyślnie 9100) do odpowiednich pól.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name or IP of the printer and optionally the port number (default is 9100). On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
pl: By drukować na drukarce TCP lub gniazda, należy podać nazwę komputera lub adres IP drukarki oraz opcjonalnie numer portu (domyślnie 9100). W przypadku serwerów HP JetDirect numerem portu jest najczęściej 9100, w przypadku innych serwerów numery portów mogą się różnić. Zajrzyj do instrukcji sprzętu.

en: Printer host name or IP missing!
pl: Brak nazwy komputera lub adresu IP!

en: Printer host name or IP
pl: Nazwa komputera z drukarką lub adresu IP

en: Printer Device URI
pl: Port drukarki URI:

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
pl: Można określić URI do dostępu do drukarki. Adres URI musi spełniać albo specyfikację CUPS albo Foomatic. Należy zauważyć, że nie wszystkie typy adresów URI są obsługiwane przez kolejki.

en: A valid URI must be entered!
pl: Należy podać poprawny URI!

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
pl: Każda drukarka musi mieć nazwę (na przykład "drukarka"). Pola Opis i Lokalizacja nie muszą być wypełniane. Są to komentarze dla użytkowników.

en: Name of printer
pl: Nazwa drukarki

en: Location
pl: Lokalizacja

en: Reading printer database...
pl: Odczytywanie bazy danych drukarek ...

en: Preparing printer database...
pl: Przygotowywanie bazy danych drukarek ...

en: Your printer model
pl: Twój model drukarki

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
pl: Printerdrake porównał nazwę modelu pobraną w wyniku automatycznego wykrywania drukarki z modelami z bazy danych drukarek aby znaleźć najlepsze dopasowanie. Ten wybór może nie być niepoprawny, szczególnie jeśli drukarka nie jest zapisana w bazie. Sprawdź czy wybór jest poprawny i kliknij "Model jest poprawny" jeśli tak, zaś w przeciwnym przypadku "Wybierz model ręcznie" co umożliwi ręczny wybór modeli na następnym ekranie.
    
    Printerdrake znalazł dane związane z drukarką:
    
    %s

en: The model is correct
pl: Model jest poprawny

en: Select model manually
pl: Wybierz model ręcznie

en: Printer model selection
pl: Wybór modelu drukarki

en: Which printer model do you have?
pl: Jaki model drukarki posiadasz?

en: 
    
    Please check whether Printerdrake did the auto-detection of your printer model correctly. Search the correct model in the list when the cursor is standing on a wrong model or on "Raw printer".
pl: 
    
    Sprawdź czy PrinterDrake wykrył poprawnie twój model drukarki. Znajdź poprawny model na liście gdy kursor zatrzymany jest na niepoprawnym modelu lub na opcji "Surowa drukarka".

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
pl: Jeśli drukarka nie została wyświetlona, wybierz zgodną drukarkę (zajrzyj do podręcznika) lub drukarkę podobną.

en: OKI winprinter configuration
pl: Konfiguracja windrukarki OKI

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
pl: Przeprowadzany jest proces konfiguracji windrukarki laserowej OKI. Te drukarki
    używają specjalnego protokołu komunikacyjnego oraz działają tylko gdy są połączone do pierwszego portu równoległego. Jeśli drukarka jest podłączona do innego portu lub też do skrzynki serwera wydruku połącz drukarkę do pierwszego portu równoległego przed wydrukiem strony testowej. W innym przypadku drukarka nie będzie działała. Ustawienia typu połączenia zostaną zignorowane przez sterownik.

en: Lexmark inkjet configuration
pl: Konfiguracja drukarki Lexmark inkjet

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
pl: Sterowniki drukarek inkjet dostarczone przez Lexmarka obsługują tylko drukarki lokalne, brak jest zdalnych drukarek lub skrzynek serwerów drukujących. Należy podłączyć drukarkę do portu lokalnego lub skonfigurować ją na komputerze do którego jest ona podłączona.

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Go to the US site and click on the "Drivers" button. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
pl: Aby mieć możliwość drukowania za pomocą drukarek Lexmark inkjet oraz móc je konfigurować, potrzebny jest sterownik drukarki dostarczony przez Lexmarka (http://www.lexmark.com/). Przejdź na stronę amerykańską oraz kliknij przycisk "Sterowniki" (ang. Drivers). Następnie wybierz model a następnie jako system operacyjny "Linux". Sterowniki są dostarczane jako pakiety RPM lub skrypty powłoki z interaktywną instalacją graficzną. Nie jest wymagane wykonanie tej konfiguracji przez graficzne nakładki. Anuluj od razu po wyświetleniu umowy licencyjnej. Następnie wydrukuj strony dopasowujące głowice za pomocą opcji "lexmarkmaintain" oraz dopasuj ustawienia głowic za pomocą tego programu.

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
pl: Domyślne ustawienia drukarki
    
    Należy upewnić się że rozmiar strony oraz typ atramentu/tryb drukowania (jeśli jest dostępny) oraz także konfiguracja sprzętowa dla drukarek laserowych (pamięć, jednostka dupleksu, dodatkowe prowadnice) są ustawione poprawnie. Uwaga: dla bardzo dużych obszarów drukowania lub wysokiej jakości/rozdzielczości, drukowanie może być bardzo wolne.

en: Option %s must be an integer number!
pl: Opcja %s musi być liczbą całkowitą!

en: Option %s must be a number!
pl: Opcja %s musi być liczbą!

en: Option %s out of range!
pl: Opcja %s poza zakresem!

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
pl: Czy chcesz ustawić tą drukarkę ("%s"
    jako drukarkę domyślną?

en: Test pages
pl: Strony testowe

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
pl: Wybierz strony testowe, które chcesz wydrukować.
    Uwaga: wydruk strony testowej foto może zająć dużo czasu a w przypadku drukarek laserowych z małą ilością pamięci może nawet się nie powieść. W większości przypadków wystarcza wydruk zwykłej strony testowej.

en: No test pages
pl: Brak stron testowych

en: Print
pl: Wydrukuj

en: Standard test page
pl: Standardowa strona testowa

en: Alternative test page (Letter)
pl: Alternatywna Strona testowa (Letter)

en: Alternative test page (A4)
pl: Alternatywna strona testowa (A4)

en: Photo test page
pl: Strona testowa foto

en: Do not print any test page
pl: Nie drukuj strony testowej

en: Printing test page(s)...
pl: Drukowanie stron/y testowych/ej...

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
pl: Strona testowa została wysłana do drukarki.
    Może chwilę potrwać, zanim pojawi się wydruk
    Stan drukowania:
    %s

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
pl: Strona testowa została wysłana do drukarki.
    Może chwilę potrwać, zanim pojawi się wydruk

en: Did it work properly?
pl: Czy wydruk jest prawidłowy?

en: Raw printer
pl: Drukarka surowa (raw)

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
pl: Aby wydrukować plik z wiersza poleceń (okna terminala) można użyć zarówno polecenia "%s <plik>" lub graficznego narzędzia do drukowania: "xpp <plik>" lub "kprinter <plik>". Narzędzia graficzne umożliwiają wybór drukarki oraz na łatwą zmianę ustawień.

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
pl: Tych poleceń można także użyć w polu "Polecenie wydruku" okna drukowania wielu aplikacji, lecz nie należy podawać nazwy pliku ponieważ plik do drukowania jest dostarczany przez aplikację.

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
pl: 
    Polecenie "%s" umożliwia także modyfikowanie ustawień dla określonego zadania drukowania. Dodaj po prostu żądaną opcję w wierszu poleceń, np. "%s <plik>".

en: To know about the options available for the current printer read either the list shown below or click on the "Print option list" button.%s%s
pl: Aby dowiedzieć się jakie opcje są dostępne dla bieżącej drukarki można je znaleźć na poniższej liście lub po kliknięciu przycisku "Wydrukuj listę opcji".%s%s

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
pl: To jest lista dostępnych opcji drukowania dla bieżącej drukarki:

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
pl: Aby wydrukować plik z wiersza poleceń (okno terminala) użyj polecenia "%s <plik>"

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
pl: Polecenie, które można użyć w polu "Polecenie wydruku" okna drukowania wielu aplikacji. Nie należy w tym miejscu wprowadzać nazwy pliku ponieważ plik do wydruku jest dostarczany przez aplikację.

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
pl: Aby pobrać listę opcji dostępnych dla bieżącej drukarki kliknij przycisk "Wydrukuj listę opcji".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
pl: Aby wydrukować plik z wiersza poleceń (okno terminala) użyj polecenia "%s <plik>" lub "%s <plik>"

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
pl: Można także użyć graficznego interfejsu "xpdq" aby ustawić opcje oraz zarządzać zadaniami 
    wydruku. Jeśli używasz KDE jako środowiska graficznego, posiadasz "przycisk paniki", (ang. panic button) jako ikonę pulpitu oznaczoną przez etykietę "Zakończ drukowanie!", zatrzymującą natychmiast wszystkie zadania wydruku po kliknięciu jej. Jest to użyteczne na przykład w przypadku zatorów papieru.

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
pl: 
    Polecenia "%s" i "%s" także umożliwia modyfikację ustawień dla określonego zadania drukowania. Po prostu należy dodać odpowiedni wpis w wierszu poleceń, np. "%s <plik>".

en: Printing/Scanning/Photo Cards on "%s"
pl: Drukowanie/Skanowanie/Karty foto na "%s"

en: Printing/Scanning on "%s"
pl: Drukowanie/Skanowanie na "%s"

en: Printing/Photo Card Access on "%s"
pl: Drukowanie/Dostęp do kart foto na "%s"

en: Printing on the printer "%s"
pl: Drukowanie na drukarce "%s"

en: Close
pl: Zamknij

en: Print option list
pl: Wydrukuj opcje drukarki

en: Your multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan with "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" to specify the scanner when you have more than one) from the command line or with the graphical interfaces "xscanimage" or "xsane". If you are using the GIMP, you can also scan by choosing the appropriate point in the "File"/"Acquire" menu. Call also "man scanimage" on the command line to get more information.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
pl: Urządzenie wielofunkcyjne HP zostało skonfigurowane automatycznie aby posiadać możliwość skanowania. Teraz można skanować za pomocą programu "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" aby wybrać skaner jeśli jest więcej niż jeden) z wiersza poleceń lub za pomocą graficznych interfejsów "xscanimage" lub "xsane". Jeśli używany jest także GIMP, można także skanować po wyborze opcji "Plik/Pobierz" z menu. Aby uzyskać więcej informacji można wywołać polecenie "man scanimage".
    
    Nie należy używać programu "scannerdrake" dla tego urządzenia!

en: Your printer was configured automatically to give you access to the photo card drives from your PC. Now you can access your photo cards using the graphical program "MtoolsFM" (Menu: "Applications" -> "File tools" -> "MTools File Manager") or the command line utilities "mtools" (enter "man mtools" on the command line for more info). You find the card's file system under the drive letter "p:", or subsequent drive letters when you have more than one HP printer with photo card drives. In "MtoolsFM" you can switch between drive letters with the field at the upper-right corners of the file lists.
pl: Twoja drukarka HP została skonfigurowana automatycznie w taki sposób, aby umożliwić dostęp do urządzeń kart foto z twojego komputera. Teraz można uzyskać dostęp do kart foto przy użyciu graficznego programu "MtoolsFM" (Menu: "Aplikacje" -> "Narzędzia plikowe" -> "Menedżer plików MTools") lub narzędzi pracujących w trybie tekstowym "mtools" (wprowadź "man mtools" z wiersza pleceń aby uzyskać więcej informacji). Można znaleźć system plików karty pod literą napędu "p:", lub kolejnymi literami napędu w przypadku posiadania większe liczby napędów kart foto. Za pomocą programu "MtoolsFM" można przełączać się między literami napędów w polu wyświetlanym w prawym górnym rogu listy plików.

en: Reading printer data...
pl: Odczytywanie danych drukarki ...

en: Transfer printer configuration
pl: Prześlij konfigurację drukarki

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
pl: Można skopiować przeprowadzoną konfigurację dla kolejki %s do bieżącej kolejki %s. Wszystkie dane konfiguracyjne (nazwa drukarki, opis, lokalizacja, typ połączenia, domyślne ustawienia opcji) zostaną nadpisane lecz zadania nie zostaną przesłane.
    Nie wszystkie kolejki mogą być przesyłane z poniższych powodów:

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
pl: CUPS nie obsługuje drukarek na serwerach Novell lub drukarek wysyłających dane do polecenia typu "free-formed".

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
pl: PDQ obsługuje tylko drukarki lokalne, zdalne drukarki LPD i drukarki Gniazdo/TCP.

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
pl: LPD oraz LPRng nie obsługują drukarek IPP.

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
pl: Dodatkowo, kolejki nie utworzone za pomocą tego programu lub "foomatic-configure" nie mogą zostać przesłane.

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
pl: 
    Także drukarki skonfigurowane z plikami PPD dostarczone przez ich producentów lub z natywnymi sterownikami CUPS nie mogą zostać przesłane.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
pl: 
    Zaznacz drukarki, które chcesz przesłać i kliknij
    "Prześlij".

en: Do not transfer printers
pl: Nie przesyłaj drukarek

en: Transfer
pl: Prześlij

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
pl: Drukarka nazwana "%s" już istnieje pod %s.
    Kliknij "Prześlij" aby ją nadpisać.
    Należy także określić nową nazwę lub pominąć tą drukarkę.

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
pl: Nazwa drukarki powinna zawierać tylko litery, cyfry i znak podkreślenia

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
pl: Drukarka "%s" już istnieje,
    czy chcesz nadpisać jej konfigurację?

en: New printer name
pl: Nowa nazwa drukarki

en: Transferring %s...
pl: Przesyłanie %s...

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
pl: Została przesłana domyślna drukarka ("%s"), czy ma być ona także domyślną drukarką dla nowego systemu wydruku %s?

en: Refreshing printer data...
pl: Odświeżanie danych drukarki...

en: Configuration of a remote printer
pl: Konfiguracja drukarki zdalnej

en: Starting network...
pl: Uruchamianie sieci...

en: Configure the network now
pl: Skonfiguruj teraz sieć

en: Network functionality not configured
pl: Opcje sieciowe nie zostały skonfigurowane

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
pl: Zostanie skonfigurowana drukarka zdalna. Czynność konfiguracji wymaga działającego dostępu do sieci, lecz drukarka nie jest jeszcze skonfigurowana. Bez skonfigurowanej sieci nie można użyć drukarki zdalnej. Jak chcesz kontunuować?

en: Go on without configuring the network
pl: Kontynuuj bez konfiguracji sieci

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network gets accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
pl: Konfiguracja sieci przeprowadzona w trakcie instalacji nie może być teraz uruchomiona. Sprawdź czy sieć jest dostępna po uruchomieniu systemu oraz popraw konfigurację przy użyciu Centrum Sterowania Mandrake, sekcja "Sieć & Internet"/"Połączenie", a następnie ustaw drukarkę z sekcji "Sprzęt"/"Drukarka"

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
pl: Dostęp do sieci nie działa lub nie został uruchomiony. Sprawdź konfigurację swojego sprzętu. Następnie spróbuj skonfigurować ponownie drukarkę zdalną.

en: Restarting printing system...
pl: Ponowne uruchamianie systemu wydruku...

en: high
pl: Wysoki

en: paranoid
pl: Paranoidalny

en: Installing a printing system in the %s security level
pl: Instalowanie systemu wydruku na poziomie bezpieczeństwa %s

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
pl: Zostanie zainstalowany system wydruku %s w systemie z ustawionym poziomem bezpieczeństwa "%s".
    
    Ten system wydruku uruchamia demona (proces pracujący w tle) oczekującego na zadania wydruku oraz zarządzającego nimi. Demon ten jest także dostępny dla komputerów zdalnych poprzez sieć oraz stanowi słaby punkt dla potencjalnego ataku. Jednak tylko niektóre z demonów jest uruchamianych domyślnie po ustawieniu tego poziomu bezpieczeństwa.
    
    Chcesz skonfigurować drukowanie na tym komputerze?

en: Starting the printing system at boot time
pl: Uruchamianie systemu wydruku przy uruchamianiu komputera

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
pl: System wydruku (%s) nie będzie uruchamiany automatycznie po uruchomieniu komputera.
    
    Możliwe jest, że automatyczne uruchamianie zostało wyłączone przez zmianę poziomu bezpieczeństwa na wyższy, ponieważ system wydruku jest potencjalną luką w zabezpieczeniach podatną na ataki.
    
    Czy chcesz włączyć ponownie automatyczne uruchamianie systemu wydruku?

en: Checking installed software...
pl: Sprawdzanie zainstalowanego oprogramowania

en: Removing LPRng...
pl: Usuwanie LPRng...

en: Removing LPD...
pl: Usuwanie LPD...

en: Select Printer Spooler
pl: Wybierz system wydruku

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
pl: Jakiego systemu wydruku zamierzasz używać?

en: Configuring printer "%s"...
pl: Konfigurowanie drukarki "%s"...

en: Installing Foomatic...
pl: Instalowanie Foomatica...

en: Printer options
pl: Opcje drukarki

en: Preparing PrinterDrake...
pl: Przygotowywanie PrinterDrake...

en: Configuring applications...
pl: Konfigurowanie aplikacji...

en: Would you like to configure printing?
pl: Czy chcesz skonfigurować drukowanie?

en: Printing system:
pl: System wydruku:

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; to view information about it; or to make a printer on a remote CUPS server available for Star Office/OpenOffice.org.
pl: Następujące drukarki zostały skonfigurowane. Kliknij dwukrotnie drukarkę aby zmienić jej ustawienia; aby uczynić ją drukarka domyślną; aby zobaczyć informacje o niej; lub też aby ustawić drukarkę na serwerze zdalnym CUPS dla Star Office/OpenOffice.org.

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
pl: Następujące drukarki zostały skonfigurowane. Kliknij dwukrotnie drukarkę aby zmienić jej ustawienia; uczynić drukarką domyślną; lub też zobaczyć informacje o niej.

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
pl: Odśwież listę drukarek (aby wyświetlić dostępne zdalne drukarki CUPS)

en: Change the printing system
pl: Zmień system drukowania

en: Normal Mode
pl: Tryb zwykły

en: Do you want to configure another printer?
pl: Czy chcesz skonfigurować inną drukarkę?

en: Modify printer configuration
pl: Zmień konfigurację drukarki

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
pl: Drukarka %s
    Jakie parametry chcesz zmodyfikować dla tej drukarki?

en: Do it!
pl: Zrób to!

en: Printer connection type
pl: Typ połączenia drukarki

en: Printer name, description, location
pl: Nazwa drukarki, opis, lokalizacja

en: Printer manufacturer, model, driver
pl: Producent drukarki, model, sterownik

en: Printer manufacturer, model
pl: Producent drukarki, model

en: Set this printer as the default
pl: Ustaw tą drukarkę jako domyślną

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org
pl: Dodaj tą drukarkę do Star Office/OpenOffice.org

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org
pl: Usuń tą drukarkę ze Star Office/OpenOffice.org

en: Print test pages
pl: Wydrukuj strony testowe

en: Know how to use this printer
pl: Dowiedz się jak używać tą drukarkę

en: Remove printer
pl: Usuń drukarkę

en: Removing old printer "%s"...
pl: Usuwanie starej drukarki "%s"...

en: Default printer
pl: Drukarka domyślna

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
pl: Drukarka "%s" jest od teraz ustawiona jako domyślna drukarka.

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org
pl: Dodawanie drukarki do Star Office/OpenOffice.org

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org.
pl: Drukarka "%s" została pomyślnie dodana do Star Office/OpenOffice.org.

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org.
pl: Nie można dodać drukarki "%s" do Star Office/OpenOffice.org

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org
pl: Usuwanie drukarki ze Star Office/OpenOffice.org

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org.
pl: Drukarka "%s" została pomyślnie usunięta ze Star Office/OpenOffice.org

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org.
pl: Nie można usunąć drukarki "%s" ze Star Office/OpenOffice.org

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
pl: Czy naprawdę chcesz usunąć drukarkę "%s"?

en: Removing printer "%s"...
pl: Usuwanie drukarki "%s"...

en: Proxy configuration
pl: Konfiguracja pośrednika (proxy)

en: Welcome to the proxy configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up your http and ftp proxies
    with or without login and password
pl: Narzędzie do konfiguracji pośrednika.
    
    Pozwala na skonfigurowanie pośredników http oraz ftp
    z (lub bez) nazwą użytkownika oraz hasłem

en: Please fill in the http proxy informations
    Leave it blank if you don't want an http proxy
pl: Wprowadź dane pośrednika http ,
    lub pozostaw puste pole, jeśli z niego nie korzystasz

en: Url should begin with 'http:'
pl: URL powinien zaczynać się od: http://...

en: The port part should be numeric
pl: Numer portu powinien być liczbą

en: Please fill in the ftp proxy informations
    Leave it blank if you don't want an ftp proxy
pl: Wprowadź dane pośrednika ftp (ang. ftp proxy),
    lub pozostaw puste pole, jeśli z niego nie korzystasz

en: Url should begin with 'ftp:' or 'http:'
pl: URL powinien zaczynać się od "ftp:" lub "http:"

en: Please enter proxy login and password, if any.
    Leave it blank if you don't want login/passwd
pl: Podaj nazwę użytkownika pośrednika
    oraz hasło lub pozostaw puste pola

en: login
pl: Nazwa użytkownika

en: password
pl: hasło

en: re-type password
pl: Powtórz hasło

en: The passwords don't match. Try again!
pl: Hasła nie zgadzają się. Spróbuj ponownie!

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
pl: Nie można dodać partycji do sformatowanego RAID md%d

en: Can't write file %s
pl: Nie można zapisać pliku %s

en: mkraid failed
pl: mkraid padł

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
pl: mkraid padł (może brak raidtools)?

en: Not enough partitions for RAID level %d
pl: Za mało partycji dla RAID poziom %d

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
pl: Uruchamia podsystem dźwięku ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)

en: Anacron a periodic command scheduler.
pl: Anacron - program okresowo uruchamiający zadania.

en: apmd is used for monitoring batery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
pl: Apmd przekazuje przez syslog informacje o stanie akumulatorów.
    Umożliwia także zamknięcie systemu, gdy są one bliskie wyładowana.

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
pl: Uruchamia o określonym czasie programy zaplanowane do wykonania komendą "at"
    oraz wykonuje zadania wsadowe, gdy obciążenie systemu jest niewielkie.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
pl: Cron jest standardowym programem unixowym, który zarządza wykonywaniem
    programów użytkownika w określonych przez niego porach.

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
pl: GPM umożliwia posługiwanie się myszą w aplikacjach,
    pracujących pod konsolą Linuksa jak np. Midnigth Commander.
    Umożliwia operacje Wytnij-Wklej oraz wybór opcji poprzez wyskakujące menu.

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
pl: HardDrake przeprowadza wykrywanie sprzętu oraz opcjonalnie 
    konfiguruje nowy lub zmieniony sprzęt.

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
pl: Apache to serwer WWW. Jest używany do udostępniania plików 
    HTML i CGI w Internecie/Intranecie.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
pl: Internetowy (super)demon, zwany inetd startuje wiele usług internetowych,
    takich jak telnet, ftp, rsh i rlogin.
     Wyłączenie go uniemożliwia korzystanie z tych usług.

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
pl: Uruchomienie filtrowania pakietów dla jądra Linuksa w wersji 2.2
    zabezpiecza komputer przed atakiem z sieci.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
pl: Ten pakiet ładuje wybrane mapowania klawiatury, zgodnie z zawartością
    pliku /etc/sysconfig/keyboard. Mogą one być przełączane przy pomocy
    narzędzia kbdconfig. Powinien być uruchomiony w większości przypadków.

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
pl: Automatyczna regeneracja nagłówków jądra w /boot
    dla /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
pl: Automatyczne wykrywanie i konfiguracja sprzętu przy uruchomieniu

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
pl: LinuxConf umożliwia przeprowadzenie podczas uruchamiania
    różnych zadań związanych z konserwacją systemu.

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
pl: Lpd to demon, konieczny do prawidłowego działania lpr,a przez to całego 
    systemu drukowania.

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
pl: Wirtualny Serwer linuksowy używany jest przy tworzeniu bardzo wydajnych
    serwerów o dużej niezawodności.

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
pl: Named (BIND) to serwer nazw domenowych DNS, umożliwiający tłumaczenie nazw komputerów
    na ich adresy IP.

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
pl: Montuje i odmontowuje wszystkie punkty przyłączania systemów plików 
    NFS (sieciowe systemy plików), SMB {Menedżer sieci/Windows} i NCP (NetWare).

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
pl: Włącza/wyłącza skonfigurowane interfejsy sieciowe
    podczas uruchamiania systemu.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
pl: NFS jest popularnym protokołem udostępniania plików w sieci TCP/IP.
    Ta usługa uruchamia funkcje serwera NFS, konfigurowane za pomocą pliku
    /etc/exports .

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
pl: NFS jest popularnym protokołem udostępniania plików w sieci TCP/IP.
    Ta usługa udostępnia funkcję blokowania plików NFS.

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
pl: Automatycznie przełącza klawiaturę numeryczną przy uruchamianiu
    w trybie konsoli oraz graficznym.

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
pl: Zapewnia obsługę drukarek OKI dla Windows
    oraz kompatybilnych windrukarek.

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
pl: Obsługa PCMCIA używana jest zwykle do obsługi kart ethernetowych i modemów
    w laptopach. Nie jest uruchamiana, jeżeli się jej nie skonfiguruje
    a więc bezpiecznie może być instalowana nawet na maszynach, które jej nie
    potrzebują.

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
pl: Portmapper zarządza połączeniami RPC, używanymi przez protokoły takie jak
    NFS i NIS. Jeżeli Twoja maszyna jest serwerem dla protokołów, które
    wykorzystują RPC, należy inicjować tą usługę przy uruchamianiu.

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
pl: Postfix to agent pocztowy (MTA), przesyłający pocztę między komputerami.

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
pl: Zapisuje i przywraca entropię systemu, aby polepszyć generację
    liczb pseudolosowych.

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle
pl: Przypisuje "surowe" urządzenia do urządzeń blokowych
    (np dysków) dla aplikacji typu Oracle

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
pl: Demon routed aktualizuje automatycznie tablicę routingu IP wykorzystując
    stosowany w małych sieciach protokół RIP. W większych sieciach stosuje
    się bardziej złożone protokoły routingu.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
pl: Protokół rstat umożliwia użytkownikowi sieci monitorowanie
    wydajności innych komputerów w sieci.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
pl: Protokół rusers pozwala na sprawdzanie, kto jest zalogowany na innych
    dostępnych komputerach w sieci.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
pl: Protokół rwho działa jak who (podaje listę użytkowników) dla innych maszyn w sieci,
    które mają włączony demon rwho (podobny do finger).

en: Launch the sound system on your machine
pl: Uruchamia podsystem dźwięku w komputerze

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
pl: Syslog to narzędzie, pozwalające różnym demonom na
    dokonywanie wpisów do różnych plików "dziennikowych" (ang. log files).
    Uruchomienie tej usługi jest zalecane.

en: Load the drivers for your usb devices.
pl: Ładuje sterowniki urządzeń USB.

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
pl: Uruchamia serwer czcionek (konieczny do działania XFree).

en: Choose which services should be automatically started at boot time
pl: Wybierz usługi automatycznie inicjowane podczas uruchamiania

en: Printing
pl: Drukowanie

en: File sharing
pl: Współdzielenie plików

en: Remote Administration
pl: Zdalna administracja

en: Database Server
pl: Serwer bazy danych

en: Services: %d activated for %d registered
pl: Usługi: %d aktywowanych na %d zarejestrowanych

en: Services
pl: Usługi

en: running
pl: uruchomiona

en: stopped
pl: zatrzymana

en: Services and deamons
pl: Usługi i demony

en: No additional information
    about this service, sorry.
pl: Niestety brak dodatkowych informacji
    o tej usłudze.

en: On boot
pl: Przy uruchamianiu

en: Start
pl: Uruchom

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Thank you for choosing Mandrake Linux 8.2
pl: Dziękujemy za wybór dystrybucji Mandrake Linux

en: Welcome to the Open Source world
pl: Witaj w świecie Otwartego Oprogramowania

en: The success of MandrakeSoft is based upon the principle of Free Software. Your new operating system is the result of collaborative work on the part of the worldwide Linux Community
pl: Sukces MandrakeSoft jest oparty na zasadzie Oprogramowania Otwartego. Twój nowy system operacyjny jest wynikiem współpracy Społeczności Linuksa z całego świata

en: Join the Free Software world
pl: Dołącz do świata otwartego oprogramowania

en: Get to know the Open Source community and become a member. Learn, teach, and help others by joining the many discussion forums that you will find in our "Community" webpages
pl: Uzyskaj więcej informacji na temat Społeczności Otwartego Oprogramowania i zostań jej członkiem. Naucz się, nauczaj oraz pomagaj innym dołączając do forów dyskusyjnych, które można znaleźć na naszych stronach "Społeczności"

en: Internet and Messaging
pl: Internet i komunikacja

en: Mandrake Linux 8.2 provides the best software to access everything the Internet has to offer: Surf the web & view animations with Mozilla and Konqueror, exchange email & organize your personal information with Evolution and Kmail, and much more
pl: Mandrake Linux dostarcza najlepsze oprogramowanie, umożliwiając dostęp do wszystkiego co oferuje Internet: przeglądanie sieci i oglądanie animacji za pomocą Mozilli, Konquerora, wymiana poczty i organizacja informacji osobistych za pomocą Evolution i Kmail oraz dużo więcej

en: Multimedia and Graphics
pl: Multimedia i grafika

en: Mandrake Linux 8.2 lets you push your multimedia computer to its limits! Use the latest software to play music and audio files, edit and organize your images and photos, watch TV and videos, and much more
pl: Mandrake Linux pozwoli ci wykorzystać wszystkie możliwości multimedialne twojego komputera! Użyj najnowszego oprogramowania aby słuchać muzyki i plików audio, modyfikować i organizować zdjęcia i grafikę, oglądać telewizję i filmy wideo i dużo więcej

en: Development
pl: Programowanie

en: Mandrake Linux 8.2 is the ultimate development platform. Discover the power of the GNU gcc compiler as well as the best Open Source development environments
pl: Mandrake Linux to niezwykle wydajna platforma programistyczna. Odkryj siłę kompilatora GNU gcc oraz środowisk tworzenia oprogramowania Open Source

en: Mandrake Control Center
pl: Centrum Sterowania Mandrake

en: The Mandrake Linux 8.2 Control Center is a one-stop location for fully customizing and configuring your Mandrake system
pl: Centrum Sterowania Mandrake Linux to miejsce, z którego można w pełni skonfigurować twój system Mandrake

en: User interfaces
pl: Interfejsy użytkownika

en: Mandrake Linux 8.2 provides 11 different graphical desktop environments and window managers to choose from including GNOME 1.4, KDE 2.2.2, Window Maker 0.8, and the rest
pl: Mandrake Linux dostarcza 11 różnych środowisk graficznych oraz menedżerów okien, wśród których znajdują się GNOME, KDE, Window Maker, oraz inne

en: Server Software
pl: Oprogramowanie serwera

en: Transform your machine into a powerful server with just a few clicks of the mouse: Web server, email, firewall, router, file and print server, ...
pl: Zmień swój komputer w wydajny serwer po kilku kliknięciach myszą: w serwer www, pocztowy, zaporę ogniowa, ruter, serwer plików i drukowania, ...

en: Games
pl: Gry

en: Mandrake Linux 8.2 provides the best Open Source games - arcade, action, cards, sports, strategy, ...
pl: Mandrake Linux dostarcza najlepsze gry Open Source - logiczne, przygodowe, karciane, sportowe, strategiczne, ...

en: MandrakeCampus
pl: Kampus Mandrake

en: Would you like to learn Linux simply, quickly, and for free? MandrakeSoft provides free Linux training, as well as a way to test your progress, at MandrakeCampus -- our online training center
pl: Czy chcesz nauczyć się Linuksa szybko, prosto i za darmo? MandrakeSoft dostarcza bezpłatne lekcje Linuksa a także testy umożliwiające sprawdzenie poziomu swojej wiedzy w Kampusie Mandrake -- naszym centrum treningowym dostępnym w Internecie

en: MandrakeExpert
pl: Ekspert Mandrake

en: Quality support from the Linux Community, and from MandrakeSoft, is just around the corner. And if you're already a Linux veteran, become an "Expert" and share your knowledge at our support website
pl: Wsparcie od Społeczności Linuksa, oraz od MandrakeSoft jest w zasięgu ręki. Jeśli już jesteś weteranem Linuksa, zostań "Ekspertem" i dziel się wiedzą z innymi na naszej stronie pomocy

en: MandrakeConsulting
pl: Konsulting Mandrake

en: For all of your IT projects, our consultants are ready to analyze your requirements and offer a customized solution. Benefit from MandrakeSoft's vast experience as a Linux producer to provide a true IT alternative for your business organization
pl: Przy wszystkich twoich projektach IT, nasi konsultanci są gotowi do analizy wymagań oraz oferują zindywidualizowane rozwiązania. Skorzystaj z doświadczenia MandrakeSoft jako producenta Linuksa dostarczającego alternatywnego oprogramowania dla twojej organizacji

en: MandrakeStore
pl: Sklep Mandrake

en: A full range of Linux solutions, as well as special offers on products and 'goodies', are available online at our e-store
pl: Duży wybór rozwiązań linuksowych, oferty specjalne dotyczące produktów i "dodatków" - wszystko dostępne za pośrednictwem sieci w e-sklepie

en: For more information on MandrakeSoft's Professional Services and commercial offerings, please see the following web page:
pl: Aby uzyskać więcej informacji dotyczących profesjonalnych usług MandrakeSoft oraz komercyjnych ofert, zajrzyj na stronę:

en: http://www.mandrakesoft.com/sales/contact
pl: http://www.madrakesoft.com/sales/contact

en: Installing packages...
pl: Instalowanie pakietów...

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
pl: Wyloguj się i użyj kombinacji klawiszy Ctrl-Alt-BackSpace

en: Please relog into %s to activate the changes
pl: Aby uaktywnić zmiany zaloguj się ponownie do %s

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I'll try to go on blanking bad partitions
pl: Nie można odczytać tablicy partycji, jest zbyt uszkodzona :(
    Można próbować kontynuować z pustymi partycjami

en: Mandrake Terminal Server Configuration
pl: Konfiguracja terminala serwera Mandrake

en: Enable Server
pl: Włącz serwer

en: Disable Server
pl: Wyłącz serwer

en: Start Server
pl: Uruchom serwer

en: Stop Server
pl: Zatrzymaj serwer

en: Etherboot Floppy/ISO
pl: Uruchamianie sieciowe z dyskietki/obrazu ISO

en: Net Boot Images
pl: Obrazy uruchamialne z sieci

en: Add/Del Users
pl: Dodaj/usuń użytkownika

en: Add/Del Clients
pl: Dodaj/usuń programy klienckie

en: Help
pl: Pomoc

en: Boot Floppy
pl: Dyskietka startowa

en: Boot ISO
pl: Startowa płyta ISO

en: Build Whole Kernel -->
pl: Zbuduj całe jądro -->

en: This will take a few minutes.
pl: To zabierze kilka minut.

en: No kernel selected!
pl: Nie wybrano jądra!

en: Build Single NIC -->
pl: Zbuduj pojedynczy NIC -->

en: No nic selected!
pl: Nie wybrano NIC

en: Build All Kernels -->
pl: Zbuduj wszystkie jądra -->

en: <-- Delete
pl: <-- Usuń

en: Delete All NBIs
pl: Usuń wszystkie NBI

en: Add User -->
pl: Dodaj użytkownika -->

en: <-- Del User
pl: <-- Usuń użytkownika

en: Add Client -->
pl: Dodaj klienta -->

en: <-- Del Client
pl: <-- Usuń klienta

en: dhcpd Config...
pl: Konfiguracja dhcpd...

en: Write Config
pl: Zapisz konfigurację

en: Please insert floppy disk:
pl: Włóż dyskietkę do stacji:

en: Couldn't access the floppy!
pl: Brak dostępu do dyskietki!

en: Floppy can be removed now
pl: Można teraz wyjąć dyskietkę

en: No floppy drive available!
pl: Brak dostępnych stacji dyskietek

en: Etherboot ISO image is %s
pl: Obraz ISO uruchamialny z sieci to %s

en: Something went wrong! - Is mkisofs installed?
pl: Coś poszło nie tak! - Czy zainstalowany jest program mkisofs?

en: Need to create /etc/dhcpd.conf first!
pl: Należy utworzyć najpierw /etc/dhcpd.conf !

en: Error!
pl: Błąd!

en: I can't find needed image file `%s'.
pl: Nie można znaleźć wymaganego pliku obrazu "%s".

en: Auto Install Configurator
pl: Konfigurator automatycznej instalacji

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
pl: Za chwilę zostanie skonfigurowana dyskietka automatycznej instalacji. Ta funkcja jest niebezpieczna i musi być używana ostrożnie.
    
    Za jej pomocą, można uzyskać możliwość ponowienia instalacji przeprowadzonej na tym komputerze, interaktywnego przejścia przez niektóre kroki instalacji w celu zmiany ich wartości.
    
    W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, partycjonowanie oraz formatowanie nie będzie nigdy przeprowadzane automatycznie, bez względu na to co wybrał użytkownik w trakcie instalacji.
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: Automatic Steps Configuration
pl: Automatyczne kroki konfiguracji

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
pl: Wybierz dla każdego kroku czy będzie on przeprowadzany automatycznie czy też ręcznie

en: Creating auto install floppy
pl: Tworzenie dyskietki automatycznej instalacji

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
pl: 
    Witaj.
    
    Parametry automatycznej instalacji dostępne po lewej stronie ekranu

en: Congratulations!
pl: Gratulacje!

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
pl: Dyskietka została pomyślnie utworzona.
    Można teraz powtórzyć instalację.

en: Auto Install
pl: Automatyczna instalacja

en: Add an item
pl: Dodaj element

en: Remove the last item
pl: Usuń ostatni element

en: Cron not available yet as non-root
pl: Cron nie jest jeszcze dostępny dla zwykłego użytkownika

en: WARNING
pl: OSTRZEŻENIE

en: FATAL
pl: FATALNE

en: 
                          DrakBackup Report
pl: 
                          Raport DrakBackup

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
pl: 
                          Raport Demona DrakBackup

en: 
                        DrakBackup Report Details
pl: 
                        Szczegóły Raportu DrakBackup

en: Total progess
pl: Postęp całkowity

en: %s exists, delete?
    
    Warning: If you've already done this process you'll probably
     need to purge the entry from authorized_keys on the server.
pl: %s istnieje, czy chcesz usunąć plik?
    
    Ostrzeżenie: jeśli już dokonano tego procesu, prawdopodobnie
    należy wyczyścić ten wpis z klucza authorized_keys z serwera.

en: This may take a moment to generate the keys.
pl: Generacja kluczy może zająć chwilę.

en: ERROR: Cannot spawn %s.
pl: BŁĄD: Nie można zapoczątkować %s.

en: Transfer successful
    You may want to verify you can login to the server with:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    without being prompted for a password.
pl: Przesyłanie zakończone pomyślnie
    Może zachodzić potrzeba weryfikacji logowania na serwerze:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    Powyższe polecenie nie wyświetla prośby o hasło.

en: WebDAV remote site already in sync!
pl: Strona zdalna WebDAV jest już zsynchronizowana!

en: WebDAV transfer failed!
pl: Błąd przesyłania WebDAV!

en: No CDR/DVDR in drive!
pl: Brak płyty CDR/DVDR w napędzie!

en: Does not appear to be recordable media!
pl: To nie wygląda na nośnik nagrywalny!

en: Not erasable media!
pl: To nie jest nośnik z którego można usuwać dane!

en: This may take a moment to erase the media.
pl: Może zająć chwilę czasu zanim nośnik zostanie usunięty.

en: Permission problem accessing CD.
pl: Problem z uprawnieniami dostępu do CD.

en: Backup system files...
pl: Archiwizacja plików systemowych...

en: Hard Disk Backup files...
pl: Pliki archiwum dysku...

en: Backup User files...
pl: Pliki archiwum użytkowników...

en: Hard Disk Backup Progress...
pl: Postęp archiwizacji dysku...

en: Backup Other files...
pl: Archiwizuj inne pliki...

en: No changes to backup!
pl: Brak zmian w archiwum!

en: 
    Drakbackup activities via %s:
pl: 
    Operacje drakbackup z użyciem nośnika %s:

en: file list sent by FTP : %s
pl: lista plików przesłanych przez FTP : %s

en: 
     FTP connection problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
pl: 
     Problem połączenia FTP: Przesłanie archiwum przez FTP było niemożliwe.

en: 
    Drakbackup activities via CD:
pl: 
    Operacje drakbackup z użyciem CD:

en: 
    Drakbackup activities via tape:
pl: 
    Operacje drakbackup z użyciem taśmy:

en:  Error during mail sending.
pl:  Błąd w trakcie wysyłania wiadomości.

en: Can't create catalog!
pl: Nie można utworzyć katalogu!

en: File Selection
pl: Wybór plików

en: Select the files or directories and click on 'Add'
pl: Wybierz pliki lub katalogi i kliknij "Dodaj"

en: 
    Please check all options that you need.
pl: 
    Zaznacz wszystkie opcje, których potrzebujesz.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
pl: Za pomocą tych opcji można zarchiwizować i przywrócić wszystkie pliki
    z katalogu /etc.

en: Backup your System files. (/etc directory)
pl: Archiwizuj pliki systemowe. (katalog /etc)

en: Use incremental backup  (do not replace old backups)
pl: Użyj archiwum przyrostowego (nie zamieniaj starszych archiwów)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
pl: Nie dołączaj krytycznych plików (passwd, group, fstab)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
pl: Za pomocą tej opcji można odtworzyć dowolną wersję
     twojego katalogu "/etc".

en: Please check all users that you want to include in your backup.
pl: Zaznacz wszystkich użytkowników, którzy mają zostać uwzględnieni w archiwum.

en: Do not include the browser cache
pl: Nie dołączaj plików podręcznych przeglądarki

en: Use Incremental Backups  (do not replace old backups)
pl: Używaj archiwów przyrostowych (bez usuwania starszych archiwów)

en: Remove Selected
pl: Usuń zaznaczone

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Use network connection to backup
pl: Użyj połączenia sieciowego do archiwizacji

en: Use Expect for SSH
pl: Użyj Expect dla SSH

en: Create/Transfer
    backup keys for SSH
pl: Tworzenie/Przesył
    klucze archiwizacji dla SSH

en:   Transfer  
    Now
pl:   Prześlij  
    teraz

en: Keys in place already
pl: Klucze już są na miejscu

en: Please enter the host name or IP.
pl: Podaj nazwę komputera lub IP.

en: Please enter the directory (or module) to
     put the backup on this host.
pl: Wskaż katalog (lub moduł) na komputerze, do którego
     przeniesione zostanie archiwum.

en: Please enter your login
pl: Podaj swój login

en: Please enter your password
pl: Podaj swoje hasło

en: Remember this password
pl: Zapamiętaj to hasło

en: Need hostname, username and password!
pl: Potrzebna jest nazwa komputera, użytkownika i hasło!

en: Use CD/DVDROM to backup
pl: Użyj napędu CD/DVD do archiwizacji

en: Please choose your CD/DVD device
    (Press Enter to propogate settings to other fields.
    This field isn't necessary, only a tool to fill in the form.)
pl: Wybierz urządzenie CD/DVD
    (Naciśnij Enter, aby zastosować ustawienia w innych polach.
    To pole nie jest wymagane, tylko narzędzie do wypełniania formularza.)

en: Please choose your CD/DVD media size
pl: Wybierz wielkość nośnika CD/DVD

en: Please check for multisession CD
pl: Zaznacz jeśli używasz wielosesyjnego nośnika CD

en: Please check if you are using CDRW media
pl: Zaznacz jeśli używasz zapisywalnego nośnika CDRW

en: Please check if you want to erase your RW media (1st Session)
pl: Zaznacz jeśli chcesz wyczyścić nośnik RW (1-wsza sesja)

en:  Erase Now
pl:  Wyczyść teraz

en: Please check if you are using a DVDR device
pl: Zaznacz jeśli używasz nośnika DVDR

en: Please check if you are using a DVDRAM device
pl: Zaznacz jeśli używasz nośnika DVDRAM

en: Please enter your CD Writer device name
     ex: 0,1,0
pl: Podaj nazwę urządzenia nagrywarki CD
     ex: 0,1,0

en: No CD device defined!
pl: Nie zdefiniowano urządzenia CD!

en: Use tape to backup
pl: Użyj taśmy do archiwizacji

en: Please enter the device name to use for backup
pl: Podaj nazwę urządzenia wykorzystywanego do archiwizacji

en: Please check if you want to use the non-rewinding device.
pl: Zaznacz jeśli chcesz użyć nieprzewijalnego urządzenia.

en: Please check if you want to erase your tape before the backup.
pl: Zaznacz jeśli chcesz wyczyścić taśmę przed archiwizacją.

en: Please check if you want to eject your tape after the backup.
pl: Zaznacz jeśli chcesz wyjąć taśmę po zakończeniu archiwizacji.

en: Please enter the maximum size
     allowed for Drakbackup
pl: Podaj maksymalny rozmiar
     dostępny dla Drakbackup

en: Please enter the directory to save to:
pl: Podaj katalog do zapisu:

en: Use quota for backup files.
pl: Użyj limitu dla plików archiwum.

en: Network
pl: Sieć

en: HardDrive / NFS
pl: Twardy dysk / NFS

en: Tape
pl: Taśma

en: hourly
pl: co godzinę

en: daily
pl: codziennie

en: weekly
pl: co tydzień

en: monthly
pl: co miesiąc

en: Use daemon
pl: Użyj demona

en: Please choose the time 
    interval between each backup
pl: Wybierz odstęp czasowy
    pomiędzy każdą archiwizacją

en: Please choose the
    media for backup.
pl: Wybierz
    nośnik dla archiwum.

en: Please be sure that the cron daemon is included in your services. 
    
    Note that currently all 'net' medias also use the hard drive.
pl: Upewnij się że demon cron jest dołączony do zainstalowanych usług. 
    
    Zauważ, że aktualnie wszystkie nośniki "sieciowe" także używają
    twardego dysku.

en: Send mail report after each backup to :
pl: Wyślij raport pocztą po wykonaniu każdego archiwum do :

en: Delete Hard Drive tar files after backup to other media.
pl: Usuń pliki tar z twardego dysku po archiwizacji na inny nośnik.

en: What
pl: Co

en: Where
pl: Gdzie

en: When
pl: Kiedy

en: More Options
pl: Więcej opcji

en: Drakbackup Configuration
pl: Konfiguracja Drakbackup

en: Please choose where you want to backup
pl: Wybierz gdzie chcesz tworzyć archiwum

en: on Hard Drive
pl: na twardym dysku

en: across Network
pl: przez sieć

en: on CDROM
pl: na płycie CD

en: on Tape Device
pl: na urządzeniu taśmowym

en: Please choose what you want to backup
pl: Wybierz co chcesz archiwizować

en: Backup system
pl: Archiwizuj system

en: Backup Users
pl: Archiwizuj użytkowników

en: Select user manually
pl: Wybierz ręcznie użytkownika

en: 
    Backup Sources:
pl: 
    Źródła archiwum:

en: 
    - System Files:
pl: 
    - Pliki systemowe:

en: 
    - User Files:
pl: 
    - Pliki użytkowników:

en: 
    - Other Files:
pl: 
    - Inne pliki:

en: 
    - Save on Hard drive on path : %s
pl: 
    - Zapis na twardym dysku w lokalizacji : %s

en: 
    - Delete hard drive tar files after backup.
pl: 
    - Usuwanie plików tar z twardego dysku po archiwizacji.

en: 
    - Burn to CD
pl: 
    - Wypalenie na CD

en:  on device : %s
pl:  na urządzeniu: %s

en:  (multi-session)
pl:  (wielosesyjny)

en: 
    - Save to Tape on device : %s
pl: 
    - Zapis na taśmie na urządzeniu : %s

en: 		Erase=%s
pl: 		Czyszczenie=%s

en: 
    - Save via %s on host : %s
pl: 
    - Zapis przez %s na komputerze : %s

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
pl: 		 użytkownik: %s
    		 ścieżka: %s

en: 
    - Options:
pl: 
    - Opcje:

en: 	Do not include System Files
pl: 	Nie dołączaj plików systemowych

en: 	Backups use tar and bzip2
pl: 	Archiwa używają tara oraz bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
pl: 	Archiwa używają tara oraz gzipa

en: 
    - Daemon (%s) include :
pl: 
    - Demon (%s) zawiera :

en: 	-Hard drive.
pl: 	-Twardy dysk.

en: 	-Tape
pl: 	-Taśma

en: 	-Network by FTP.
pl: 	-Sieć przez FTP.

en: 	-Network by SSH.
pl: 	-Sieć przez SSH.

en: 	-Network by rsync.
pl: 	-Sieć przez rsync.

en: 	-Network by webdav.
pl: 	-Sieć przez webdav.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
pl: Brak konfiguracji, kliknij przycisk "Druid" lub "Zaawansowane".

en: List of data to restore:
pl: Lista danych do odtworzenia:

en: List of data corrupted:
pl: Lista uszkodzonych danych:

en: Please uncheck or remove it on next time.
pl: Odznacz lub usuń to następnym razem

en: Backup files are corrupted
pl: Pliki archiwum są uszkodzone

en:           All of your selected data have been
pl:           Wszystkie wybrane dane zostały

en:           Successfuly Restored on %s
pl:           Pomyślnie przywrócono na %s

en:          Restore Configuration
pl:          Konfiguracja odtwarzania

en: OK to restore the other files.
pl: OK aby odtworzyć inne pliki.

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
pl: Lista użytkowników do odtworzenia (importowane są tylko najświeższe dane każdego użytkownika)

en: Backup the system files before:
pl: Archiwizuj pliki systemowe przed:

en: please choose the date to restore
pl: wybierz dane do odtworzenia

en: Use Hard Disk to backup
pl: Użyj twardego dysku do archiwizacji

en: Please enter the directory to save:
pl: Podaj katalog do zapisu:

en: FTP Connection
pl: Połączenie FTP

en: Secure Connection
pl: Bezpieczne połączenie

en: Restore from Hard Disk.
pl: Odtwórz z twardego dysku.

en: Please enter the directory where backups are stored
pl: Podaj katalog zawierający archiwa

en: Select another media to restore from
pl: Wybierz inny nośnik, z którego dane zostaną odtworzone

en: Other Media
pl: Inne nośniki

en: Restore system
pl: Odtwórz system

en: Restore Users
pl: Odtwórz użytkowników

en: Restore Other
pl: Odtwórz inne

en: select path to restore (instead of /)
pl: wybierz ścieżkę do odtworzenia (zamiast /)

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
pl: Stwórz nowe archiwum przed odtworzeniem (tylko archiwa przyrostowe.)

en: Remove user directories before restore.
pl: Usuń katalogi użytkowników przed odtwarzaniem.

en: Restore all backups
pl: Odtwórz wszystkie archiwa

en: Custom Restore
pl: Odtwarzanie własne

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Save
pl: Zapisz

en: Build Backup
pl: Zbuduj kopię zapasową

en: Restore
pl: Przywróć

en: Please Build backup before to restore it...
     or verify that your path to save is correct.
pl: Zbuduj plik archiwum przed przywróceniem go...
     lub sprawdź czy ścieżka do zapisu jest poprawna.

en: Error during sendmail
      your report mail was not sent
      Please configure sendmail
pl: Błąd w trakcie wysyłania poczty przez sendmail
      wiadomość z raportem nie została przesłana
      Skonfiguruj sendmaila

en: The following packages need to be installed:
     @list_of_rpm_to_install
pl: Zostaną zainstalowane następujące pakiety:
     @list_of_rpm_to_install

en: Error during sending file via FTP.
     Please correct your FTP configuration.
pl: Błąd podczas przesyłania pliku przez FTP.
     Popraw konfigurację FTP.

en: Please select data to restore...
pl: Wybierz dane do odtworzenia...

en: Please select media for backup...
pl: Wybierz nośnik dla archiwum...

en: Please select data to backup...
pl: Wybierz dane do archiwizacji...

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
pl: Nie znaleziono pliku konfiguracyjnego 
    kliknij przycisk Druid lub Zaawansowane.

en: Under Devel ... please wait.
pl: W trakcie tworzenia ... proszę czekać

en: Backup system files
pl: Archiwizuj pliki systemowe

en: Backup user files
pl: Archiwizuj pliki użytkowników

en: Backup other files
pl: Archiwizuj inne pliki

en: Total Progress
pl: Postęp całkowity

en: files sending by FTP
pl: pliki przesyłane przez FTP

en: Sending files...
pl: Wysyłanie plików...

en: Backup Now from configuration file
pl: Archiwizuj teraz z pliku konfiguracyjnego

en: View Backup Configuration.
pl: Podgląd konfiguracji archiwum.

en: Wizard Configuration
pl: Konfiguracja druida

en: Advanced Configuration
pl: Konfiguracja zaawansowana

en: Backup Now
pl: Archiwizuj teraz

en: options description:
    
     In this step Drakbackup allow you to change:
    
     - The compression mode:
        
          If you check bzip2 compression, you will compress
          your data better than gzip (about 2-10 %).
          This option is not checked by default because
          this compression mode needs more time (about 1000% more).
     
     - The update mode:
    
          This option will update your backup, but this
          option is not really useful because you need to
          decompress your backup before you can update it.
          
     - the .backupignore mode:
    
          Like with cvs, Drakbackup will ignore all references
          included in .backupignore files in each directories.
          ex: 
             /*> cat .backupignore*/
             *.o
             *~
             ...
pl: opis opcji:
    
    W tym kroku Drakbackup umożliwi zmianę:
    
     - Tryb kompresji:
        
         Jeśli zaznaczona zostanie opcja kompresji bzip2,
         dane zostaną skompresowane lepiej niż przez gzip
         (około 2-10%).
         Ta opcja nie jest domyślnie zaznaczona ponieważ
         ten tryb kompresji wymaga więcej czasu (około 1000% więcej).
     
     - Tryb aktualizacji:
    
          Opcja ta zaktualizuje archiwum, lecz nie
          jest ona użyteczna ponieważ będzie potrzebna
          dekompresja archiwum zanim zostanie ono mogło
          zostać zaktualizowane.
          
     - Tryb .backupignore:
    
          Tak jak w przypadku cvs, Drakbackup zignoruje wszystkie
          odwołania zawierające pliki .backupignore w katalogach.
          przykład: 
             /*> cat .backupignore*/
             *.o
             *~
             ...

en: 
     Some errors during sendmail are caused by 
     a bad configuration of postfix. To solve it you have to
     set myhostname or mydomain in /etc/postfix/main.cf
pl: 
     Niektóre błędy w trakcie przesyłania poczty są powodowane 
     przez nieporawną konfigurację postfiksa. Aby ich uniknąć
    należy ustawić wartości myhostname oraz mydomain w pliku
    konfiguracyjnym /etc/postfix/main.cf

en: options description:
    
     - Backup system files:
           
    	This option allows you to backup your /etc directory,
    	which contains all configuration files. Please be
    	careful during the restore step to not overwrite:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Backup User files: 
    
    	This option allows you select all users that you want 
    	to backup.
    	To preserve disk space, it is recommended that you 
    	do not include web browser's cache.
    
     - Backup Other files: 
    
    	This option allows you to add more data to save.
    	With the other backup it's not possible at the 
    	moment to select incremental backup.		
     
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option for backup. This option allows you 
    	to backup all your data the first time, and 
    	only the changed afterward.
    	Then you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
pl: opis opcji:
    
     - Archiwizacja systemu plików:
           
    	Ta opcja umożliwia archiwizację katalogu /etc,
    	zawierającego wszystkie dane konfiguracyjne. Należy
    	zachować ostrożność w trakcie kroku przywracania
    	aby nie nadpisać plików:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Archiwizacja plików użytkowników: 
    
    	Ta opcja umożliwia wybranie wszystkich użytkowników,
    	których pliki zostaną zarchiwizowane.
    	Aby oszczędzić przestrzeń dyskową, zalecane jest
    	niedołączanie danych cache przeglądarki www.
    
     - Archiwizacja innych plików:
    
    	Ta opcja umożliwia dodanie większej ilości danych do zapisu.
    	W przypadku innego archiwum, nie jest w tej chwili możliwy
    	wybór archiwizacji przyrostowej.		
     
     - Archiwa przyrostowe:
    
    	Archiwum przyrostowe jest najwydajniejszym sposobem
    	archiwizacji. Ta opcja umożliwia archiwizowanie
    	wszystkich danych przy pierwszym tworzeniu archiwum oraz
    	oraz dodawanie tylko zmian przy każdej kolejnej archiwizacji.
    	Następnie użytkownik będzie miał możliwość, w trakcie
    	kroku przywracania, odzyskania danych pochodzących
    	z określonej daty.
    	Jeśli nie zostanie wybrana ta opcja, wszystkie
    	archiwa będą usuwane przed każdą archiwizacją.

en: restore description:
     
    Only the most recent date will be used ,because with incremental 
    backups it is necesarry to restore one by one each older backups.
    
    So if you don't like to restore a user please unselect all his
    check box.
    
    Otherwise, you are able to select only one of this
    
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option to use backup, this option allow you 
    	to backup all your data the first time, and 
    	only the changed after.
    	So you will be able during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this options all
    	old backups are deleted before each backup.
pl: opis przywracania:
     
    Tylko ostatnia data zostanie użyta, ponieważ w przypadku
    archiwów przyrostowych konieczne jest przywracania po kolei
    każdego z wcześniejszych archiwów.
    
    Więc jeśli nie chcesz przywrócić użytkownika należy odznaczyć
    wszystkie jego opcje.
    
    W innym przypadku można wybrać tylko jednego z nich
    
     - Archiwa przyrostowe:
    
    	Archiwum przyrostowe jest najbardziej wydajną opcją
    	używaną przy tworzeniu archiwów, umożliwia ona
    	archiwizację danych za pierwszym razem oraz tylko
    	zapis zmian w trakcie kolejnych procesów.
    	Będzie możliwe przywrócenie przywrócenie wszystkich
    	danych na podstawie określonej daty.
    	Jeśli nie zostanie wybrana ta opcja wszystkie starsze
    	archiwa są usuwane przed każdą archiwizacją.

en:  Copyright (C) 2001 MandrakeSoft by DUPONT Sebastien <dupont_s\@epita.fr>
pl:  Copyright (C) 2001 MandrakeSoft, DUPONT Sebastien <dupont_s\@epita.fr>

en:  updates 2002 MandrakeSoft by Stew Benedict <sbenedict\@mandrakesoft.com>
pl:  uaktualnienia 2002 Mandrakesoft, Stew Benedict <sbenedict\@mandrakesoft.com>

en:  This program is free software; you can redistribute it and/or modify
     it under the terms of the GNU General Public License as published by
     the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
     any later version.
    
     This program is distributed in the hope that it will be useful,
     but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
     MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
     GNU General Public License for more details.
    
     You should have received a copy of the GNU General Public License
     along with this program; if not, write to the Free Software
     Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
pl: Ten program jest programem wolnodostępnym. Można go
    rozpowszechniać oraz/lub modyfikować zgodnie z warunkami licencji
    GNU General Public License opracowanej przez fundację Free Software
    Foundation, zarówno wersje 2 lub (do wyboru) dowolnej późniejszej wersji.
    
    Ten program jest rozpowszechniony w nadziei, że będzie użyteczny lecz
    BEZ ŻADNEJ GWARANCJI, nawet bez domniemanej gwarancji wynikającej z NABYCIA
    lub ODPOWIADANIA KONKRETNEMU CELOWI. Zajrzyj do licencji
    GNU General Public aby uzyskać więcej szczegółów.
    
    Kopia licencji GNU General Public License powinna być dostarczona razem
    z programem. W przeciwnym razie napisz do Free Software Foundation, Inc.,
    59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA

en: Description:
    
      Drakbackup is used to backup your system.
      During the configuration you can select: 
    	- System files, 
    	- Users files, 
    	- Other files.
    	or All your system ...  and Other (like Windows Partitions)
    
      Drakbackup allows you to backup your system on:
    	- Harddrive.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (with autoboot, rescue and autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup allows you to restore your system to
      a user selected directory.
    
      Per default all backup will be stored on your
      /var/lib/drakbackup directory
    
      Configuration file:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    
    Restore Step:
      
      During the restore step, DrakBackup will remove 
      your original directory and verify that all 
      backup files are not corrupted. It is recommended 
      you do a last backup before restoring.
pl: Opis:
    
      Drakbackup jest używany do archiwizowania systemu.
      W trakcie konfiguracji można wybrać:
    	- Pliki systemowe, 
    	- Pliki użytkowników, 
    	- Inne pliki.
    	lub Cały system ...  i Inne (jak Partycje Windows)
    
      Drackbackup umożliwia archiwizację systemu na nośnikach:
    	- Twardy dysk.
    	- System NFS.
    	- Płyty CD (CDRW), płytach DVD (z automatycznym
    	uruchamianiem, przywracaniem oraz automatyczną instalację.)
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Taśma.
    
      Drackbackup umożliwia przywrócenie systemu do
      katalogu wybranego przez użytkownika.
    
      Domyślnie wszystkie archiwa będą zapisywane
      w katalogu /var/lib/drackbackup
    
      Plik konfiguracyjny:
    	/etc/drakconf/drackbackup/drackbackup.conf
    
    
    Krok przywracania:
      
      W trakcie kroku przywracania, DrackBackup usunie twoje
      oryginalne katalogi i sprawdzi czy żaden z plików
      archiwum nie jest uszkodzony. Zalecane jest, aby
      zrobić ostatni raz archiwum systemu przed przywracaniem.

en: options description:
    
    Please be careful when you are using ftp backup, because only 
    backups that are already built are sent to the server.
    So at the moment, you need to build the backup on your hard 
    drive before sending it to the server.
pl: opis opcji:
    
    Należy być ostrożnym przy korzystaniu z kopii zapasowej przez ftp,
    gdyż jedyne archiwum, które jest aktualnie zbudowane jest wysyłane
    do serwera.
    Od tej chwili, trzeba budować archiwum ręcznie na twardym dysku
    przed wysłaniem go do serwera.

en: 
    Restore Backup Problems:
    
    During the restore step, Drakbackup will verify all your
    backup files before restoring them.
    Before the restore, Drakbackup will remove 
    your original directory, and you will loose all your 
    data. It is important to be careful and not modify the 
    backup data files by hand.
pl: 
    Problemy związane z odtwarzaniem archiwum:
    
    W trakcie kroków przywracania, Drakbackup sprawdzi wszystkie
    pliki archiwum przed ich przywróceniem.
    Przed operacją, Drakbackup usunie 
    katalog oryginalny, więc zostaną usunięte wszystkie
    dane. Ważne jest aby być ostrożnym i nie modyfikować
    ręcznie plików archiwum danych.

en: Description:
    
      Drakbackup is used to backup your system.
      During the configuration you can select 
    	- System files, 
    	- Users files, 
    	- Other files.
    	or All your system ...  and Other (like Windows Partitions)
    
      Drakbackup allows you to backup your system on:
    	- Harddrive.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM (with autoboot, rescue and autoinstall.).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup allows you to restore your system to
      a user selected directory.
    
      Per default all backup will be stored on your
      /var/lib/drakbackup directory
    
      Configuration file:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    Restore Step:
      
      During the restore step, Drakbackup will remove
      your original directory and verify that all
      backup files are not corrupted. It is recommended
      you do a last backup before restoring.
pl: Opis:
    
      Drakbackup jest używany do archiwizacji systemu.
      W trakcie konfiguracji można wybrać 
    	- Pliki systemowe, 
    	- Pliki użytkowników, 
    	- Inne pliki.
    	lub Cały system ...  oraz Inne (jak partycje Windows)
    
      Drakbackup umożliwia archiwizację systemu na:
    	- Twardym dysku.
    	- NFS.
    	- CDROM (CDRW), DVDROM(uruch., ratunk. lub autom. instalowalne).
    	- FTP.
    	- Rsync.
    	- Webdav.
    	- Tape.
    
      Drakbackup umożliwia przywrócenie systemu do
      katalogu wskazanego przez użytkownika.
    
      Domyślnie wszystkie archiwa systemu będą przechowywane
      w katalogu /var/lib/drakbackup
    
      Plik konfiguracyjny:
    	/etc/drakconf/drakbackup/drakbakup.conf
    
    Przywracanie:
      
      W trakcie kroków przywracania, Drakbackup usunie
      oryginalny katalog i sprawdzi czy wszystkie
      pliki archiwum nie zostały uszkodzone. Zalecane jest
      zrobienie ostatniej kopii zapasowej przed przywracaniem systemu.

en: Installation of %s failed. The following error occured:
pl: Instalacja %s nie powiodła się. Wystąpił następujący błąd:

en: drakbug version %s
    Copyright (C) 2002 MandrakeSoft.
    This is free software and may be redistributed under the terms of the GNU GPL.
    
    usage: drakbug [OPTIONS] [PROGRAM_NAME]
    
    OPTIONS:
pl: drakbug wersja %s
    Copyright (C) 2002 MandrakeSoft.
    To jest oprogramowanie wolnodostępne i może być rozpowszechniane
    na zasadach licencji GPL.
    
    użycie: drakbug [OPCJE] [NAZWA_PROGRAMU]
    
    OPCJE:

en:   --help            - print this help message.
pl:   --help      - wyświetla ten komunikat pomocy.

en:   --report          - program should be one of mandrake tools
pl:   --report    - program powinien być jednym z narzędzi Mandrake

en:   --incident        - program should be one of mandrake tools
pl:   --incident    - program powinien być jednym z narzędzi Mandrake

en: Mandrake Bug Report Tool
pl: Narzędzie raportowania błędów Mandrake

en: First Time Wizard
pl: Druid pierwszego uruchomienia

en: Synchronization tool
pl: Narzędzie synchronizacji

en: Standalone Tools
pl: Samodzielne urządzenia

en: HardDrake
pl: Harddrake

en: Remote Control
pl: Kontrola zdalna

en: Software Manager
pl: Menedżer oprogramowania

en: Windows Migration tool
pl: Narzędzie migracji z Windows

en: Configuration Wizards
pl: Druidy konfiguracji

en: Application:
pl: Aplikacja:

en: Package:
pl: Pakiet:

en: Kernel:
pl: Jądro:

en: Release:
pl: Wydanie:

en: 
    
    To submit a bug report, click on the button report.
    This will open  a web browser window  on https://www.bugzilla.com
     where you'll find a form to fill in.The information displayed above will be 
    transferred to that server
pl: 
    
    Aby zgłosić raport o błędach, należy kliknąć przycisk raportu.
    Otwarte zostanie okno przeglądarki na stronie https://www.bugzilla.com
     gdzie można znaleźć formularz do wypełnienia. Informacje wyświetlone powyżej
    zostaną przesłane do tego serwera

en: Report
pl: Raport

en: Not installed
pl: Nie zainstalowano

en: connecting to Bugzilla wizard ...
pl: nawiązywanie połączenia z druidem Bugzilli ...

en: No browser available! Please install one
pl: Brak dostępnych przeglądarek! Proszę jakąś zainstalować

en: Network configuration (%d adapters)
pl: Konfiguracja sieci (%d karty)

en: Profile:
pl: Profil:

en: Del profile...
pl: Usuń profil...

en: Profile to delete:
pl: Profil do usunięcia:

en: New profile...
pl: Nowy profil...

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
pl: Nazwa profilu do utworzenia (nowy profil jest tworzony jako kopia bieżącego) :

en: Hostname:
pl: Nazwa komputera:

en: Internet access
pl: Dostęp do Internetu

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Gateway:
pl: Router:

en: Interface:
pl: Interfejs:

en: Wait please
pl: Czekaj

en: Configure Internet Access...
pl: Konfiguracja dostępu do Internetu...

en: LAN configuration
pl: Konfiguracja sieci lokalnej

en: Driver
pl: Sterownik

en: Interface
pl: Interfejs

en: Protocol
pl: Protokół

en: State
pl: Stan

en: Configure Local Area Network...
pl: Konfiguracja sieci lokalnej...

en: Click here to launch the wizard ->
pl: Kliknij tutaj aby uruchomić konfiguratora ->

en: Wizard...
pl: Druid...

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Please Wait... Applying the configuration
pl: Proszę czekać... ładowanie konfiguracji

en: Connected
pl: Połączony

en: Not connected
pl: Nie połączony

en: Connect...
pl: Połącz...

en: Disconnect...
pl: Rozłącz...

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
pl: Ostrzeżenie, wykryto inne połączenie Internetowe, być może używające twojej sieci

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
pl: Nie skonfigurowano jeszcze żadnego interfejsu.
    Zacznij konfigurację przez kliknięcie na "Konfiguruj"

en: LAN Configuration
pl: Konfiguracja sieci lokalnej

en: Adapter %s: %s
pl: Karta %s: %s

en: Boot Protocol
pl: Protokół uruchamiania

en: Started on boot
pl: Uruchamiany przy starcie

en: DHCP client
pl: Klient DHCP

en: activate now
pl: aktywuj teraz

en: deactivate now
pl: unieaktywnij teraz

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
pl: Ten interfejs nie został jeszcze skonfigurowany.
    Uruchom druida konfiguracji w głównym oknie

en: You don't have any internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
pl: Nie skonfigurowano jeszcze żadnego połączenia z Internetem.
    Rozpocznij konfigurację przez kliknięcie na "Konfiguruj"

en: Internet connection configuration
pl: Konfiguracja połączenia z Internetem

en: Internet Connection Configuration
pl: Konfiguracja połączenia z Internetem

en: Connection type:
pl: Rodzaj połączenia:

en: Parameters
pl: Parametry

en: Gateway
pl: Router

en: Ethernet Card
pl: Karta ethernet

en: DHCP Client
pl: Klient DHCP

en: usage: drakfloppy
pl: użycie: drakfloppy

en: Module name
pl: Nazwa modułu

en: Size
pl: Rozmiar

en: boot disk creation
pl: tworzenie dysków startowych

en: default
pl: domyślna

en: DrakFloppy Error: %s
pl: Błąd DrakFloppy: %s

en: kernel version
pl: Wersja jądra

en: General
pl: Ogólne

en: Expert Area
pl: Obszar zaawansowany

en: mkinitrd optional arguments
pl: dodatkowe argumenty mkinitrd

en: Add a module
pl: Dodaj moduł

en: force
pl: wymuś

en: if needed
pl: jeśli potrzebny

en: omit scsi modules
pl: pomiń moduły SCSI

en: omit raid modules
pl: pomiń moduły RAID

en: Remove a module
pl: Usuń moduł

en: Output
pl: Podgląd

en: Build the disk
pl: Utwórz dysk

en: Be sure a media is present for the device %s
pl: Upewnij się że nośnik jest obecny dla urządzenia %s

en: There is no medium or it is write-protected for device %s.
    Please insert one.
pl: Brak nośnika lub jest on tylko do odczytu dla urządzenia %s.
    Włóż go do napędu.

en: Unable to fork: %s
pl: Nie można rozdzielić procesów: %s

en: Unable to close properly mkbootdisk: 
     %s 
     %s
pl: Nie można poprawnie zamknąć mkbootdiska:
     %s 
     %s

en: Search installed fonts
pl: Wyszukaj zainstalowane czcionki

en: Unselect fonts installed
pl: Odznacz czcionki zainstalowane

en: parse all fonts
pl: przetwórz wszystkie czcionki

en: no fonts found
pl: nie znaleziono czcionek

en: done
pl: gotowe

en: could not find any font in your mounted partitions
pl: nie można znaleźć żadnej czcionki na zamontowanych partycjach

en: Reselect correct fonts
pl: Ponownie wybierz poprawne czcionki

en: could not find any font.
pl: nie można znaleźć żadnej czcionki.

en: Search fonts in installed list
pl: Wyszukaj czcionki na zainstalowanej liście

en: Fonts copy
pl: Kopiowanie czcionek

en: True Type fonts installation
pl: Instalacja czcionek True Type

en: please wait during ttmkfdir...
pl: proszę czekać na zakończenie ttmkfdir...

en: True Type install done
pl: Instalacja True Type zakończona

en: Fonts conversion
pl: Konwersja czcionek

en: type1inst building
pl: budowanie type1inst

en: Ghostscript referencing
pl: odwoływanie do Ghostscripta

en: ttf fonts conversion
pl: konwersja czcionek ttf

en: pfm fonts conversion
pl: Konwersja czcionek pfm

en: Suppress temporary Files
pl: Usuń pliki tymczasowe

en: Restart XFS
pl: Uruchom ponownie XFS

en: Suppress Fonts Files
pl: Usuń pliki czcionek

en: xfs restart
pl: ponowne uruchomienie xfs

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts using the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
pl: Przed instalacją jakichkolwiek czcionek, upewnij się że masz prawa do używania i zainstalowania ich w systemie.
    
    - Można zainstalować czcionki w zwykły sposób. W rzadkich przypadkach, błędne czcionki mogą zawiesić serwer X.

en: Fonts Importation
pl: Importowanie czcionek

en: Get Windows Fonts
pl: Pobierz czcionki Windows

en: Uninstall Fonts
pl: Odinstaluj czcionki

en: Advanced Options
pl: Zaawansowane opcje

en: Font List
pl: Lista czcionek

en: Choose the applications that will support the fonts :
pl: Wybierz aplikacje obsługujące czcionki :

en: Generic Printers
pl: Typowe drukarki

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
pl: Wybierz plik czcionki lub katalog oraz kliknij "Dodaj"

en: Install List
pl: Zainstaluj listę

en: click here if you are sure.
pl: kliknij tutaj jeśli jesteś pewien/pewna.

en: here if no.
pl: tutaj w przeciwnym przykadku.

en: Unselected All
pl: Odznacz wszystko

en: Selected All
pl: Zaznacz wszystko

en: Remove List
pl: Usuń listę

en: Initials tests
pl: Testy początkowe

en: Copy fonts on your system
pl: Skopiuj czcionki do systemu

en: Install & convert Fonts
pl: Zainstaluj i skonwertuj czcionki

en: Post Install
pl: Doinstalowywanie wykańczające

en: Remove fonts on your system
pl: Usuń czcionki z systemu

en: Post Uninstall
pl: Odinstalowywanie wykańczające

en: Internet Connection Sharing
pl: Współdzielenie połączenia z Internetem

en: Sorry, we support only 2.4 kernels.
pl: Niestety obsługiwane są jedynie jądra serii 2.4.

en: Internet Connection Sharing currently enabled
pl: Współdzielenie połączenia z Internetem jest włączone

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
pl: Konfiguracja współdzielenia połączenia z Internetem została już wykonana.
    Jest teraz uaktywniona.
    
    Co chcesz zrobić?

en: disable
pl: wyłączyć

en: dismiss
pl: zwolnić

en: reconfigure
pl: rekonfigurować

en: Disabling servers...
pl: Wyłączenie serwerów...

en: Internet connection sharing is now disabled.
pl: Współdzielenie połączenia z Internetem jest wyłączone.

en: Internet Connection Sharing currently disabled
pl: Współdzielenie połączenia z Internetem jest wyłączone

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
pl: Konfiguracja współdzielenia połączenia z Internetem została już wykonana.
    Usługa ta jest teraz wyłączona.
    
    Co chcesz zrobić?

en: enable
pl: włączyć

en: Enabling servers...
pl: Włączenie serwerów...

en: Internet connection sharing is now enabled.
pl: Współdzielenie połączenia z Internetem jest teraz włączone

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
pl: Można skonfigurować komputer jako współdzielący połączenie z Internetem
    Ta usługa pozwala innym komputerom w sieci lokalnej na używanie połączenia
    tego komputera z Internetem.
    
    Uwaga:  wymagana jest dedykowana karta sieciowa włączająca komputer w sieć lokalną (LAN)

en: Interface %s (using module %s)
pl: Interfejs %s (moduł %s)

en: Interface %s
pl: Interfejs %s

en: No network adapter on your system!
pl: Nie wykryto w systemie karty sieciowej!

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
pl: Nie wykryto w systemie karty sieciowej. Uruchom program konfiguracji sprzętu.

en: Network interface
pl: Interfejs sieciowy

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
pl: W Twoim systemie istnieje tylko jedna skonfigurowana karta sieciowa:
    
    %s
    
    Można skonfigurować sieć lokalną (LAN) przy wykorzystaniu tej karty.

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
pl: Wskaż, która karta sieciowa będzie połączona
    z siecią lokalną (LAN).

en: Network interface already configured
pl: Interfejs sieciowy już został skonfigurowany

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
pl: Ostrzeżenie, karta sieciowa (%s) została już skonfigurowana.
    
    Czy chcesz automatyczną rekonfigurację?
    
    Można zrobić to ręcznie lecz trzeba znać odpowiednie ustawienia.

en: Automatic reconfiguration
pl: Automatyczna rekonfiguracja

en: Show current interface configuration
pl: Wyświetl konfigurację bieżącego interfejsu

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
pl: Aktualna konfiguracja "%s":
    
    Sieć: %s
    Adres IP: %s
    Maska IP: %s
    Sterownik: %s

en: I can keep your current configuration and assume you already set up a DHCP server; in that case please verify I correctly read the C-Class Network that you use for your local network; I will not reconfigure it and I will not touch your DHCP server configuration.
    
    Else, I can reconfigure your interface and (re)configure a DHCP server for you.
pl: Można zachować bieżące ustawienia oraz upewnić się że skonfigurowany został serwer DHCP. W tym przypadku należy sprawdzić czy została pomyślnie odczytana Klasa Sieci C używana dla sieci lokalnej. Nie zostanie ona przekonfigurowana i ustawienia serwera DHCP nie zostaną zmienione.
    
    Także, można przekonfigurować interfejs oraz (prze)konfigurować serwer DHCP.

en: C-Class Local Network
pl: Sieć lokalna klasy C

en: (This) DHCP Server IP
pl: (Ten) Numer IP serwera DHCP

en: Re-configure interface and DHCP server
pl: Przekonfiguruj interfejs oraz serwer DHCP

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
pl: Sieć lokalna nie kończy się na \".0\", zwolniono.

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
pl: W bieżącej konfiguracji wykryto możliwy konflikt adresów sieciowych: %s!

en: Firewalling configuration detected!
pl: Wykryto konfigurację zapory ogniowej!

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fix after installation.
pl: Ostrzeżenie! Została wykryta istniejąca konfiguracja zapory ogniowej. Może być konieczne dokonanie kilku ręcznych poprawek po instalacji. Kontynuować?

en: Configuring...
pl: Konfiguracja...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
pl: Konfiguracja skryptów, instalowanie programów, uruchamianie serwerów...

en: Problems installing package %s
pl: Problemy z instalacją pakietu %s

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
pl: Wszystko zostało skonfigurowane.
    Możesz udostępniać połączenie z Internetem innym komputerem w sieci lokalnej, używając automatycznej konfiguracji sieci (DHCP)

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
pl: Konfiguracja współdzielenia połączenia została już wykonana, lecz usługa ta jest teraz wyłączona.

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
pl: Konfiguracja współdzielenia połączenia z Internetem została już wykonana i aktualnie jest włączona

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
pl: Współdzielenie połączenia z Internetem nie było jeszcze konfigurowane.

en: Internet connection sharing configuration
pl: Konfiguracja współdzielenia połączenia z Internetem

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
pl: Witaj w konfiguratorze współdzielenia połączenia z Internetem!
    
    %s
    
    Wybierz "Konfiguruj", by uruchomić druida..

en: XawTV isn't installed!
    
    
    If you do have a TV card but DrakX has neither detected it (no bttv nor saa7134
    module in "/etc/modules") nor installed xawtv, please send the
    results of "lspcidrake -v -f" to "install\@mandrakesoft.com"
    with subject "undetected TV card".
    
    
    You can install it by typing "urpmi xawtv" as root, in a console.
pl: XawTV nie jest zainstalowany!
    
    
    Jeśli posiadasz kartę telewizyjną lecz instalator jej nie wykrył
    (brak modułu bttv lub saa7134 w "/etc/modules") lub też nie został
    zainstalowany xawtv wyślij wynik polecenia "lspcidrake -v -f" pod
    adres "install\@mandrakesoft.com" z tematem "undetected TV card".
    
    
    Można zainstalować xawtv za pomocą polecenia "urpmi xawtv" z konta
    administratora z konsoli.

en: Canada (cable)
pl: Kanada (kablówka)

en: USA (cable)
pl: Usa (kablówka)

en: USA (cable-hrc)
pl: USA (kabel-hrc)

en: China (broadcast)
pl: Chiny (broadcast)

en: Japan (broadcast)
pl: Japonia (broadcast)

en: Japan (cable)
pl: Japonia (kablówka)

en: East Europe
pl: Europa Wschodnia

en: France [SECAM]
pl: Francja [SECAM]

en: Ireland
pl: Irlandia

en: West Europe
pl: Europa Zachodnia

en: Newzealand
pl: Nowa Zelandia

en: South Africa
pl: Afryka Południowa

en: Argentina
pl: Argentyna

en: Australian Optus cable TV
pl: Telewizja kablowa Australian Optus

en: Please,
    type in your tv norm and country
pl: Wprowadź standard sygnału,
    oraz kraj

en: TV norm :
pl: Standard TV :

en: Area :
pl: Obszar :

en: Scanning for TV channels in progress ...
pl: Trwa przeszukiwanie kanałów TV ...

en: Scanning for TV channels
pl: Przeszukiwanie kanałów TV

en: There was an error while scanning for TV channels
pl: Wystąpił błąd podczas przeszukiwania kanałów TV

en: XawTV isn't installed!
pl: XawTV nie jest zainstalowany!

en: Have a nice day!
pl: Miłego dnia!

en: Now, you can run xawtv (under X Window!) !
pl: Teraz można uruchomić xawtv (pod X Window!) !

en: No TV Card detected!
pl: Nie wykryto karty telewizyjnej!

en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
pl: W komputerze nie wykryto karty telewizyjnej. Sprawdź czy obsługiwana karta jest poprawnie włożona.
    
    
    Możesz odwiedzić bazę danych sprzętu pod adresem:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: usage: keyboarddrake [--expert] [keyboard]
pl: użycie: keyboarddrake [--expert] [keyboard]

en: Please, choose your keyboard layout.
pl: Wybierz układ klawiatury.

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
pl: Czy chcesz używać BackSpace zamiast Delete dla konsoli?

en: Change Cd-Rom
pl: Zmiana CD-ROM

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
pl: Włóż płytę instalacyjną CD do kieszeni czytnika i naciśnij Ok.
    Jeśli jej nie posiadasz, naciśnij Anuluj, by pominąć uaktualnienie.

en: Unable to start live upgrade !!!
pl: Nie można uruchomić uaktualnienia!!!

en: The change is done, but to be effective you must logout
pl: Zostały dokonane zmiany, wyloguj się by je zastosować

en: Show only for the selected day
pl: Tylko dla wybranego dnia

en: /File/_New
pl: /Plik/_Nowy

en: /File/_Open
pl: /Plik/_Otwórz

en: /File/_Save
pl: /Plik/Zapi_sz

en: /File/Save _As
pl: /Plik/Z_apisz jako

en: /File/-
pl: /Plik/-

en: /_Options
pl: /_Opcje

en: /Options/Test
pl: /Opcje/Test

en: /Help/_About...
pl: /Pomoc/O _programie

en: User
pl: Użytkownik

en: Messages
pl: Komunikaty

en: Syslog
pl: Dziennik systemu

en: Mandrake Tools Explanations
pl: Wyjaśnienia do narzędzi Mandrake

en: search
pl: wyszukiwanie

en: A tool to monitor your logs
pl: Narzędzie od monitorowania logów

en: Settings
pl: Ustawienia

en: matching
pl: zawiera

en: but not matching
pl: lecz nie zawiera

en: Choose file
pl: Wybierz plik

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Content of the file
pl: Zawartość pliku

en: Mail alert
pl: Alarm Mail

en: please wait, parsing file: %s
pl: proszę czekać, przetwarzanie pliku: %s

en: Mail alert configuration
pl: Konfiguracja powiadamiania Mail

en: Welcome to the mail configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
pl: Witaj w narzędziu konfiguracji poczty.
    
    W tym miejscu można ustawić system powiadamiania.

en: Apache World Wide Web Server
pl: Serwer WWW Apache

en: Domain Name Resolver
pl: Resolver nazwy domenowej

en: Ftp Server
pl: Serwer FTP

en: Postfix Mail Server
pl: Serwer pocztowy Postfix

en: Samba Server
pl: Serwer Samba

en: SSH Server
pl: Serwer SSH

en: Webmin Service
pl: Usługa webmin

en: Xinetd Service
pl: Usługa Xinetd

en: service setting
pl: ustawienia usług

en: You will receive an alert if one of the selected service is no more running
pl: Otrzymasz ostrzeżenie jeśli jedna lub więcej zaznaczonych usług nie działa

en: load setting
pl: wczytaj ustawienia

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
pl: Otrzymasz ostrzeżenie jeśli obciążenie będzie większe niż ta wartość

en: alert configuration
pl: Konfiguracja alarmu

en: Please enter your email address below
pl: Wprowadź poniżej swój adres email

en: Save as..
pl: Zapisz jako..

en: Please, choose the type of your mouse.
pl: Wybierz typ myszy.

en: Emulate third button?
pl: Emulować środkowy przycisk?

en: Reading printer data ...
pl: Odczyt danych drukarki ...

en: Detecting devices ...
pl: Wykrywanie urządzeń ...

en: Test ports
pl: Testowanie portów

en: %s found on %s, configure it ?
pl: Znaleziono %s na %s, czy chcesz skonfigurować urządzenie?

en: Select a scanner
pl: Wybierz skaner

en: This %s scanner is unsupported
pl: Ten skaner %s nie jest obsługiwany

en: Scannerdrake was not able to detect your %s scanner.
    Please select the device where your scanner is plugged
pl: Program scannerdrake nie wykrył skanera %s.
    Wybierz urządzenie, do którego jest on podłączony.

en: choose device
pl: wybierz urządzenie

en: This %s scanner must be configured by printerdrake.
    You can launch printerdrake from the Mandrake Control Center in Hardware section.
pl: Ten skaner %s musi być skonfigurowany przez program printerdrake.
    Można uruchomić go z Centrum Setrowania Mandrake w dziale Sprzęt.

en: Your %s scanner has been configured.
    You may now scan documents using ``XSane'' from Multimedia/Graphics in the applications menu.
pl: Skaner %s został skonfigurowany.
    Można skanować dokumenty przy użyciu programu ``XSane'' z menu Multimedia/Grafika z menu programów.

en: Some devices in the "%s" hardware class were removed:
pl: Niektóre urządzenia w klasie sprzętowej "%s" zostały usunięte:

en: 
    Some devices in the %s class were added:
pl: 
    Niektóre urządzenia w klasie %s zostały dodane:

en: Firewalling Configuration
pl: Konfiguracja zapory ogniowej

en: Firewalling configuration
pl: Konfiguracja zapory ogniowej

en: Firewalling
    
    You already have set up a firewall.
    Click on Configure to change or remove the firewall
pl: Zapora ogniowa
    
    Została już skonfigurowana.
    Wybierz Konfiguruj, by zmienić lub usunąc jej konfigurację

en: Firewalling
    
    Click on Configure to set up a standard firewall
pl: Zapora ogniowa
    
    Wybierz Konfiguruj, by ustawić standardową zaporę ogniową

en: Choose your language
pl: Wybór języka

en: Select installation class
pl: Rodzaj instalacji

en: Hard drive detection
pl: Wykrywanie dysków

en: Configure mouse
pl: Konfiguracja myszy

en: Choose your keyboard
pl: Wybór klawiatury

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Setup filesystems
pl: Systemy plików

en: Format partitions
pl: Formatowanie

en: Choose packages to install
pl: Wybór pakietów

en: Install system
pl: Instalacja pakietów

en: Add a user
pl: Użytkownicy

en: Configure networking
pl: Konfiguracja sieci

en: Configure services
pl: Konfiguracja usług

en: Install bootloader
pl: Program rozruchowy

en: Create a bootdisk
pl: Dysk startowy

en: Configure X
pl: Konfiguracja X

en: Install system updates
pl: Aktualizacja systemu

en: Exit install
pl: Wyjście z instalacji

en: tinyfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrake Linux machine.
    For a powerful dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
pl: Konfiguracja zapory sieciowej
    
    Narzędzie to umożliwia konfgurację prostej zapory ogniowej.
    Jeśli potrzebujesz silnego dedykowanego rozwiązania,
    skorzystaj z dystrybucji Mandrake Security Firewall.

en: We'll now ask you questions about which services you'd like to allow
    the Internet to connect to.  Please think carefully about these
    questions, as your computer's security is important.
    
    Please, if you're not currently using one of these services, firewall
    it off.  You can change this configuration anytime you like by
    re-running this application!
pl: Zostanie zadanych kilka pytań dotyczących usług, które mogą być
    udostępnione w Internecie. Przemyśl odpowiedzi na te pytania,
    ponieważ bezpieczeństwo komputera w sieci jest ważne.
    
    Pamiętaj o wyłączeniu usług, z których teraz nie korzystasz.
    Możesz w dowolnej chwili zmienić konfigurację ponownie
    uruchomiając ten program!

en: Are you running a web server on this machine that you need the whole
    Internet to see? If you are running a webserver that only needs to be
    accessed by this machine, you can safely answer NO here.
pl: Czy uruchomiono na tym komputerze serwer WWW, który ma być dostępny
    z Internetu?. Jeśli uruchomiono serwer, dostępny tylko z tego
    komputera, można spokojnie odpowiedzieć w tym NIE.

en: Are you running a name server on this machine? If you didn't set one
    up to give away IP and zone information to the whole Internet, please
    answer no.
pl: Czy uruchomiono serwer nazw (DNS)? Jeśli nie ustawiono żadnego adresu
    IP lub informacji dotyczących strefy dla całego Internetu, należy
    odpowiedzieć "nie".

en: Do you want to allow incoming Secure Shell (ssh) connections? This
    is a telnet-replacement that you might use to login. If you're using
    telnet now, you should definitely switch to ssh. telnet is not
    encrypted -- so some attackers can steal your password if you use
    it. ssh is encrypted and doesn't allow for this eavesdropping.
pl: Czy chcesz umożliwić nawiązywanie przychodzących połączeń ssh?
    Ssh to następca telneta używany do logowania. Jeśli używasz jeszcze telneta,
    należy ostatecznie przejść na ssh, ponieważ telnet nie jest szyfrowany,
    co daje możliwość podsłuchania hasła i włamania się do systemu.

en: Do you want to allow incoming telnet connections?
    This is horribly unsafe, as we explained in the previous screen. We
    strongly recommend answering No here and using ssh in place of
    telnet.
pl: Czy chcesz umożliwić nawiązywanie przychodzących połączeń telnet?
    Jest to bardzo niebezpieczne, sugerujemy by odpowiedzieć NIE
    i używać zamiast telneta usługę ssh.

en: Are you running an FTP server here that you need accessible to the
    Internet? If you are, we strongly recommend that you only use it for
    Anonymous transfers. Any passwords sent by FTP can be stolen by some
    attackers, since FTP also uses no encryption for transferring passwords.
pl: Czy uruchomiono dostępny z Internetu serwer FTP?. Jeśli tak, zalecamy
    używanie go tylko do anonimowych transferów, ponieważ FTP także nie
    szyfruje przesyłanych haseł.

en: Are you running a mail server here? If you're sending you 
    messages through pine, mutt or any other text-based mail client,
    you probably are.  Otherwise, you should firewall this off.
pl: Czy uruchomiono serwer pocztowy?. Jeśli wysyłasz pocztę
    korzystając z tekstowych programów typu pine czy mutt,
    serwer pocztowy prawdopodobnie jest uruchomiony.
    Jeśli nie, należy zablokować tą usługę.

en: Are you running a POP or IMAP server here? This would
    be used to host non-web-based mail accounts for people via 
    this machine.
pl: Czy uruchomiono serwer POP lub IMAP? Używany jest on do zdalnego
    odbioru poczty z kont pocztowych założonych na tym komputerze

en: You appear to be running a 2.2 kernel.  If your network IP
    is automatically set by a computer in your home or office 
    (dynamically assigned), we need to allow for this.  Is
    this the case?
pl: Wygląda na to, że uruchomione jest jądro serii 2.2.
    Jeśli Twój adres IP jest przyznawany automatycznie
    przez inny komputer w biurze lub domu, należy na to
    pozwolić. Jak jest w tym przypadku?

en: Is your computer getting time syncronized to another computer?
    Mostly, this is used by medium-large Unix/Linux organizations
    to synchronize time for logging and such.  If you're not part
    of a larger office and haven't heard of this, you probably 
    aren't.
pl: Czy Twój komputer synchronizuje czas z innego komputera?
    Najczęściej jest to wykorzystywane w dużych i średnich
    organizacjach do synchronizacji czasu dla logowania.
    Jeśli nie znasz tej usługi, prawdopodobnie jej nie
    potrzebujesz.

en: Configuration complete.  May we write these changes to disk?
pl: Zakończono konfigurację. czy zapisać zamiany na dysku?

en: Can't open %s: %s
pl: Nie można otworzyć %s: %s

en: Can't open %s for writing: %s
pl: Błąd otwarcia %s do zapisu: %s

en: No I don't need DHCP
pl: Nie, nie potrzebuję DHCP

en: Yes I need DHCP
pl: Tak, potrzebuję DHCP

en: No I don't need NTP
pl: Nie, nie potrzebuję NTP

en: Yes I need NTP
pl: Tak, potrzebuję NTP

en: Don't Save
pl: Nie zapisuj

en: Save & Quit
pl: Zapisz i wyjdź

en: Firewall Configuration Wizard
pl: Druid konfiguracji zapory sieciowej

en: No (firewall this off from the internet)
pl: Nie (zapora ogniowa uniemożliwi obsługę)

en: Yes (allow this through the firewall)
pl: Tak (włącz port pomimo zapory ogniowej)

en: Please Wait... Verifying installed packages
pl: Proszę czekać... Trwa weryfikacja zainstalowanych pakietów

en: Failure installing the needed packages : %s and Bastille.
     Try to install them manually.
pl: Błąd przy instalacji wymaganych pakietów : %s oraz Bastille.
     Spróbuj zainstalować je ręcznie.

en: Web/FTP
pl: WWW/FTP

en: Network Computer (client)
pl: Komputer sieciowy (klient)

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
pl: Serwery NFS, SMB, SSH, oraz serwer pośredniczący

en: Office
pl: Biuro

en: Gnome Workstation
pl: Stacja robocza z Gnome

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
pl: Narzędzia do Palm Pilota lub Visior

en: Workstation
pl: Stacja robocza

en: Firewall/Router
pl: Zapora sieciowa/Router

en: Domain Name and Network Information Server
pl: Serwer systemu DNS

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
pl: Programy biurowe: procesory tekstu (kword, abiword), arkusze kalkulacyjne (kspread, gnumeric), przeglądarki pdf, itp.

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
pl: Dźwięk: odtwarzacze mp3 i midi, miksery, itp.

en: Linux Standard Base. Third party applications support
pl: Podstawa standardu Linuksa. Obsługa aplikacji ze źródeł trzecich

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
pl: Podręczniki i HOWTO dotyczące Linuksa i otwartego oprogramowania

en: KDE Workstation
pl: Stacja robocza z KDE

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
pl: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, itp

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
pl: Zestawy narzędzi dla poczty, WWW, przesyłania plików i chat

en: Database
pl: Bazy danych

en: PostgreSQL or MySQL database server
pl: Serwery baz danych PostgreSQL lub  MySQL

en: Tools to ease the configuration of your computer
pl: Narzędzia ułatwiające konfigurację komputera

en: Multimedia - Sound
pl: Multimedia - Dźwięk

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Console Tools
pl: Narzędzia dla konsoli

en: Postfix mail server, Inn news server
pl: Serwer pocztowy Postfix, serwer grup dyskusyjnych Inn

en: Internet station
pl: Korzystanie z Internetu

en: Multimedia station
pl: Korzystanie z multimediów

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
pl: Więcej pulpitów graficznych (Gnome, IceWM)

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
pl: KDE - podstawowe środowisko graficzne wraz z zestawem towarzyszących narzędzi

en: Graphical Environment
pl: Środowisko graficzne

en: Apache, Pro-ftpd
pl: Apache oraz Pro-ftpd

en: Tools to create and burn CD's
pl: Narzędzia do tworzenia i nagrywania CD

en: Office Workstation
pl: Komputer biurowy

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
pl: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, itp.

en: Graphics programs such as The Gimp
pl: Programy graficzne, np. Gimp

en: C and C++ development libraries, programs and include files
pl: Biblioteki do programowania w C i C++, programy i pliki nagłówkowe

en: Network Computer server
pl: Serwer sieciowy

en: Mail/Groupware/News
pl: Poczta/Narzędzia pracy grupowej/News

en: Game station
pl: Komputer do gier

en: Video players and editors
pl: Odtwarzacze i edytory video

en: Multimedia - Graphics
pl: Multimedia - Grafika

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
pl: Programy rozrywkowe: zręcznościowe, planszowe, strategiczne, itp.

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
pl: Zestaw narzędzi do czytania i wysyłania poczty i grup dyskusyjnych (pin, mutt, tin) oraz przeglądania sieci Web

en: Personal Finance
pl: Finanse osobiste

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
pl: Środowisko graficzne z przyjaznymi dla użytkownika zestawami aplikacji i narzędzi

en: Clients for different protocols including ssh
pl: Programy klientów dla różnych protokołów, w tym ssh

en: Internet gateway
pl: Bramka do Internetu

en: Sound and video playing/editing programs
pl: Programy do odtwarzania/edycji dźwięku i video

en: Other Graphical Desktops
pl: Inne pulpity graficzne

en: Editors, shells, file tools, terminals
pl: Edytory, powłoki, narzędzia plikowe, terminale

en: Programs to manage your finance, such as gnucash
pl: Programy do zarządzania finansami, np gnucash

en: Personal Information Management
pl: Zarządzanie osobistymi informacjami

en: Multimedia - CD Burning
pl: Multimedia - Nagrywanie płyt CD

en: Scientific Workstation
pl: Stacja robocza dla naukowca
