DrakX VERSION - en to be translation catalogue (995 entries)

en: Retry
be: Паўтарыць

en: Reboot
be: Перазагрузка

en: Error
be: Памылка

en: An error occurred, but I do not know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
be: Узнікла памылка, якую не атрымліваецца карэктна апрацаваць,
    таму працягвайце на сваю рызыку.

en: An error occurred
be: Адбылася памылка

en: Read carefully!
be: Чытайце ўважліва!

en: 256 kB
be: 256 Кб

en: 512 kB
be: 512 Кб

en: 1 MB
be: 1 Мб

en: 2 MB
be: 2 Мб

en: 4 MB
be: 4 Мб

en: 8 MB
be: 8 Мб

en: 16 MB
be: 16 Мб

en: 32 MB
be: 32 Мб

en: 64 MB or more
be: 64 Мб ці болей

en: X server
be: X сэервер

en: Select the memory size of your graphics card
be: Пазначце памер відэапамяці

en: Xorg configuration
be: Настройка Xorg

en: Which configuration of Xorg do you want to have?
be: Якую канфігурацыю Xorg вы жадаеце атрымаць?

en: Xorg %s
be: Сервер XFree86 %s

en: Xorg %s with 3D hardware acceleration
be: Xorg %s з падтрымкай 3D-паскарэння

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with Xorg %s.
be: Ваша відэакарта можа мець 3D-паскарэнне, якое падтрымліваецца толькі Xorg %s.

en: Xorg %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
be: Xorg %s з эксперыментальнай падтрымкай 3D-паскарэння

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with Xorg %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
be: Ваша відэакарта можа мець 3D-паскарэнне, якое падтрымліваецца толькі Xorg %s.
    МАЙЦЕ НА ЎВАЗЕ, ШТО ГЭТА ЭКСПЕРЫМЕНТАЛЬНАЯ ПАДТРЫМКА І МОЖА ПРЫВЕСЦІ ДА
    ЗАВІСАННЯ ВАШАГА КАМП'ЮТЭРУ.

en: Custom
be: Па выбару

en: Quit
be: Выхад

en: Monitor
be: Манітор

en: Resolution
be: Памеры экрану

en: Test
be: Тэст

en: Options
be: Опцыі

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
be: Ці жадаеце Вы захаваць змяненні?
    Бягучая канфігурацыя:
    
    %s

en: Choose a monitor
be: Абярыце манітор

en: Generic
be: Агульны

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
be: Два крытычных параметры - гэта часціня вертыкальнай разгорткі, ці
    часціня аднаўлення ўсяго экрану, а таксама болей важны параметр -
    часціня гарызантальнай сінхранізацыі разгорткі, ці часціня вываду
    радкоў экрану.
    
    ВЕЛЬМІ ВАЖНА, каб абраны вамі манітор меў часціню сінхранізацыі, якая
    не перавышае фактычныя магчымасці вашага манітору: у процілеглым выпадку
    вы можаце сапсаваць манітор.
    Калі вы сумняваецеся, абярыце кансерватыўныя настройкі.

en: Horizontal refresh rate
be: Часціня гарызантальный разгорткі

en: Vertical refresh rate
be: Часціня вертыкальнай разгорткі

en: 256 colors (8 bits)
be: 256 колераў (8 бітаў)

en: 32 thousand colors (15 bits)
be: 32 тысячы колераў (15 бітаў)

en: 65 thousand colors (16 bits)
be: 65 тысяч колераў (16 бітаў)

en: 16 million colors (24 bits)
be: 16 мільёнаў колераў (24 біты)

en: Resolutions
be: Памеры экрану

en: Choose the resolution and the color depth
be: Выбар памераў экрану і глыбіні колеру

en: Graphics card: %s
be: Відэакарта: %s

en: Ok
be: Ок

en: Cancel
be: Адмена

en: Help
be: Дапамога

en: Test of the configuration
be: Праверка параметраў настройкі

en: Do you want to test the configuration?
be: Ці жадаеце пратэсціраваць настройкі?

en: Keyboard layout: %s
be: Тып клавіятуры: %s

en: Mouse type: %s
be: Тып мышы: %s

en: Mouse device: %s
be: Мыш: %s

en: Monitor: %s
be: Манітор: %s

en: Monitor HorizSync: %s
be: Часціня гар.разг. манітору: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
be: Часціня верт.разг. манітору: %s

en: Graphics card: %s
be: Відэакарта: %s

en: Graphics memory: %s kB
be: Відэапамяць: %s Кб

en: Color depth: %s
be: Параметры глыбіні колеру: %s

en: Resolution: %s
be: Памеры экрану: %s

en: Xorg driver: %s
be: Сервер Xorg: %s

en: Graphical interface at startup
be: Запуск X пры старце сістэмы

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (Xorg) upon booting.
    Would you like Xorg to start when you reboot?
be: Можна настроіць сістэму для аўтаматычнага запуску X пасля старту сістэмы.
    Жадаеце, каб X стартаваў пры рэстарце?

en: Please wait
be: Калі ласка, пачакайце

en: Installation of bootloader failed. The following error occurred:
be: Працэс усталявання загрузчыка не атрымаўся. Узнікла наступная памылка:

en: First sector of drive (MBR)
be: Першы сектар прылады (MBR)

en: Skip
be: Прапусціць

en: LILO/grub Installation
be: Усталяванне LILO/GRUB

en: Where do you want to install the bootloader?
be: Куды вы жадаеце ўсталяваць пачатковы загрузчык?

en: Bootloader main options
be: Галоўныя опцыі пачатковага загрузчыку

en: Give the ram size in MB
be: Пазначце памер RAM у Мб

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
be: Опцыя ‟Абмежаванне опцыяў каманднага радку“ не выкарыстоўваецца без пароля

en: The passwords do not match
be: Паролі не супадаюць

en: Please try again
be: Паспрабуйце яшчэ раз

en: Boot device
be: Загрузачная прылада

en: Delay before booting default image
be: Затрымка перад загрузкай вобразу па дамаўленню

en: Password
be: Пароль

en: Password (again)
be: Паўтарыце пароль

en: Restrict command line options
be: Абмежаванне опцыяў каманднага радка

en: restrict
be: абмежаванне

en: Clean /tmp at each boot
be: Ачышчаць /tmp пры кожнай загрузцы

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
be: Пазначце дакладны памер RAM (знойдзена %d Мб)

en: Image
be: Вобраз

en: Append
be: Далучыць

en: Video mode
be: Відэа-рэжым

en: Label
be: Метка

en: Default
be: Па дамаўленню

en: Empty label not allowed
be: Пустая метка не дазваляецца

en: This label is already used
be: Гэтая метка ўжо выкарыстоўваецца

en: Which type of entry do you want to add?
be: Які тып пункта жадаеце дадаць?

en: Other OS (SunOS...)
be: Іншая АС (SunOS,...)

en: Other OS (MacOS...)
be: Іншая АС (MacOS,...)

en: Other OS (Windows...)
be: Іншая АС (Windows...)

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
be: У меню маюцца наступныя пункты.
    Вы можаце дадаць яшчэ, альбо змяніць існуючыя.

en: (already added %s)
be: (ужо дададзена %s)

en: This password is too simple
be: Гэты пароль занадта просты

en: Please give a user name
be: Калі ласка, увядзіце імя карыстальніку

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
be: Імя карыстальніку павінна змяшчаць літары толькі на ніжнім рэгістры, 
    лічбы, ‛-’ і ‛_’

en: This user name has already been added
be: Гэта імя карыстальніку ўжо дададзена

en: Add user
be: Дадаць карыстальніка

en: Enter a user
    %s
be: Увядзіце імя карыстальніку
    %s

en: Done
be: Зроблена

en: Accept user
be: Прыняць карыстальніка

en: Real name
be: Уласнае імя

en: Shell
be: Абалонка:

en: Icon
be: Піктаграма

en: Autologin
be: Аўтаматычны ўваход у сістэму

en: Choose the default user:
be: Абярыце асноўнага карыстальніка:

en: Choose the window manager to run:
be: Абярыце мэнэджар вокнаў:

en: Mandrakelinux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
be: Вы можаце абраць іншыя мовы, якія будуць даступны пасля ўсталявання

en: None
be: Нічога

en: Close
be: Зачыніць

en: Local file
be: Лякальны файл

en: LDAP:
be: :

en: NIS:
be: :

en: Domain
be: Маёнтак

en: Server
be: Сервак

en: Encryption
be: Шыфраваньне

en: NIS Server
be: NIS сэервер:

note: -PO: keep this short or else the buttons will not fit in the window
en: No password
be: Няма паролю

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
be: Гэты пароль занадта просты (яго даўжыня павінна быць не меней за %d літараў)

en: Authentication
be: Аўтэнтыфікацыя

en: Can not use broadcast with no NIS domain
be: Немагчыма выкарыстоўваць broadcast без дамена NIS

en: not enough room in /boot
be: Не хапае дыскавай прасторы ў /boot

en: KB
be: кб

en: MB
be: Мб

en: GB
be: Гб

en: %d minutes
be: %d хвілін

en: 1 minute
be: 1 хвіліна

en: %d seconds
be: %d секундаў

en: Austria
be: Аўстрыя

en: Belgium
be: Бельгія

en: Switzerland
be: Щвэйцарыя

en: Costa Rica
be: Коста-Рыка

en: Czech Republic
be: Чэская Рэспубліка

en: Germany
be: Нямецкі

en: France
be: Францыя

en: Greece
be: Грэцыя

en: Hungary
be: Вугоршчына

en: Italy
be: Італія

en: Netherlands
be: Нідэрлянды

en: Norway
be: Нарвэгія

en: Poland
be: Польшча

en: Sweden
be: Швэцыя

en: Slovakia
be: Словакія

en: Taiwan
be: Тайвань

en: United States
be: Злучаныя Штаты

en: New
be: Новы

en: Unmount
be: Разманціраваць

en: Mount
be: Манціраванне

en: Mount point
be: Кропка манціравання

en: Server:
be: Паслужнік:

en: Mount point:
be: Пункт манціравання:

en: Options: %s
be: Опцыі: %s

en: Please make a backup of your data first
be: Па-першае, зрабіце рэзервовую копію вашых дадзеных

en: If you plan to use aboot, be careful to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
be: Калі вы плануеце выкарыстоўваць boot вобласць, тады размясціце яе
     не далей за 2048 сектароў ад пачатку дыска

en: Wizard
be: Майстар стварэння

en: Choose action
be: Абярыце дзеянне

en: Please click on a partition
be: Націсніце на раздзел

en: Details
be: Падрабязнасці

en: Windows
be: Вокны

en: Other
be: Іншыя

en: Empty
be: Пуста

en: Filesystem types:
be: Тыпы файлавых сістэмаў:

en: Use ``%s'' instead
be: Выкарыстоўвайце ‟%s” замест

en: Create
be: Стварыць

en: Type
be: Тып

note: -PO: "Delete" is a button text and the translation has to be AS SHORT AS POSSIBLE
en: Delete
be: Знішчыць

en: Use ``Unmount'' first
be: Спачатку зрабіце ‟Unmount”

en: Exit
be: Выход

en: Undo
be: Адкат

en: Toggle to normal mode
be: Звычайны рэжым

en: Toggle to expert mode
be: Рэжым эксперту

en: Continue anyway?
be: Сапраўды працягваць?

en: Quit without saving
be: Выйсці без захавання

en: Quit without writing the partition table?
be: Выйсці без запісу табліцы раздзелаў

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
be: Каб мадыфікацыя табліцы раздзелаў здейснілася, патрэбна перазагрузка.

en: Clear all
be: Ачысціць усё

en: Auto allocate
be: Размеркаваць аўтаматычна

en: All primary partitions are used
be: Усе першасныя раздзелы выкарыстаны

en: I can not add any more partitions
be: Дадаць раздзел немагчыма

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
be: Каб зрабіць больш разделаў, выдаліце адзін і стварыце пашыраны раздзел (extended)

en: Rescue partition table
be: Дадатковая табліца раздзелаў

en: Select file
be: Абярыце файл

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
be: Табліца размяшчэння рэзервовага дыску мае іншы памер
    Працягваць далей?

en: Trying to rescue partition table
be: Паспрабуем выратаваць табліцу раздзелаў

en: Resize
be: Змяненне памераў

en: Format
be: Фарматаванне

en: Add to RAID
be: Дадаць да RAID

en: Add to LVM
be: Дадаць да LVM

en: Remove from RAID
be: Выдаліць з RAID

en: Remove from LVM
be: Выдаліць з LVM

en: Modify RAID
be: Змяніць RAID

en: Use for loopback
be: Выкарыстоўваць для віртуальнай файлавай сістэмы

en: Create a new partition
be: Стварэнне новага раздзелу

en: Start sector:
be: Пачатковы сектар:

en: Size in MB:
be: Памер у Мб:

en: Filesystem type:
be: Тып файлавай сістэмы:

en: Preference:
be: Параметры:

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
be: Усе дадзеныя ў раздзеле %s будуць страчаны пасля змены яго тыпу

en: Change partition type
be: Змяніць тып раздзелу

en: Where do you want to mount device %s?
be: Куды вы жадаеце манціраваць прыладу %s?

en: Can not unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
be: Нельга ўсталяваць пункт манціравання, таму што раздел выкарыстоўваецца для
    віртуальнай файлавай сістэмы.
    Спачатку выдаліце віртуальную сістэму

en: Resizing
be: Змяненне памераў

en: Computing FAT filesystem bounds
be: Падлік межаў файлавай сістэмы FAT

en: All data on this partition should be backed-up
be: Усе дадзеныя ў гэтым раздзеле павінны быць зархіваваныя

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
be: Усе дадзеныя ў раздзеле %s будуць страчаны

en: Choose the new size
be: Выбар новых памераў

en: Choose an existing RAID to add to
be: Абярыце існуючы RAID для дадання

en: new
be: новы

en: Choose an existing LVM to add to
be: Выбярыце існуючы LVM для дабаўлення

en: This partition can not be used for loopback
be: Гэты раздзел не можа быць выкарыстаны пад віртуальную файлавую сістэму

en: Loopback
be: Віртуальная файлавая сістэма (loopback)

en: Loopback file name:
be: Імя віртуальнага раздзелу

en: File already exists. Use it?
be: Файл ужо існуе. Выкарыстаць яго?

en: device
be: прылада

en: level
be: узровень

en: Be careful: this operation is dangerous.
be: Будзьце уважлівы. Гэтую аперацыю нельга адмяніць

en: You'll need to reboot before the modification can take place
be: Каб змяненні ўступілі ў дзеянне, необходна перазагрузіцца

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
be: Табліца размяшчэння прылады %s будзе запісана на дыск!

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
be: Усе дадзеные ў раздзеле %s будуць страчаны пасля фарматавання

en: Device:
be: Прылада:

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
be: Літара для DOS-дыску: %s (наўгад)

en: Type:
be: Тып:

en: Name:
be: Імя:

en: Start: sector %s
be: Пачатак: сектар %s

en: Size: %s
be: Памер: %s

en: , %s sectors
be: , %s сектараў

en: Formatted
be: Фарматаванне

en: Not formatted
be: Не адфарматавана

en: Mounted
be: Заманціравана

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
be: Загрузачны раздзел па дамаўленню
        (для загрузкі MS-DOS, а не для lilo)

en: Level %s
be: Узровень %s

en: RAID-disks %s
be: RAID-дыскі %s

en: Loopback file name: %s
be: Імя файлу віртуальнай файлавай сістэмы: %s

en: Read-only
be: Толькі для чытаньня

en: Size: %s
be: Памер: %s

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
be: Геаметрыя: %s цыліндраў, %s галовак, %s сектараў

en: Info:
be: Інфармацыя:

en: LVM-disks %s
be: LVM-дыскі %s

en: Partition table type: %s
be: Тып табліцы раздзелаў: %s

en: Username
be: Карыстальнік

en: error unmounting %s: %s
be: памылка разманціравання %s: %s

en: Formatting partition %s
be: Фарматаванне раздзелу %s

en: Creating and formatting file %s
be: Стварэнне і фарматаванне файла %s

en: I do not know how to format %s in type %s
be: Не ведаю як адфарматаваць %s з тыпам %s

en: %s formatting of %s failed
be: %s памылка фарматавання %s

en: You can not use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
be: Вы не можаце разбіваць на разделы, памер якіх меней за 32 Мб

en: server
be: сэервер

en: Mount points must begin with a leading /
be: Пункт манціравання павінен пачынацца з /

en: There is already a partition with mount point %s
be: Ужо ёсць раздзел з пунктам манціравання %s

en: This directory should remain within the root filesystem
be: Гэты каталог павінен знаходзіцца ўнутры каранёвай файлавай сістэмы

en: Floppy
be: Гнуткі дыск

en: Hard Disk
be: Жорскі дыск

en: Modem
be: Мадэм

en: Memory
be: Памяць

en: Printer
be: Прынтэр

en: Joystick
be: Джойсьцік

en: Keyboard
be: Клавіятура

en: Mouse
be: Мыш

en: Warning
be: Увага!

en: Accept
be: Прыняць

en: User name
be: Імя карыстальніку:

en: Next
be: Далей

en: Advanced
be: Адмысловае

en: Development
be: Распрацоўка

en: Individual package selection
be: Асабісты выбар пакетаў

en: No
be: Не

en: Yes
be: Так

en: Configure
be: Настройка

en: Use free space
be: Выкарыстоўваць незанятую прастору

en: Use the free space on the Windows partition
be: Выкарыстоўваць незанятую прастору на раздзеле Windows

en: Erase entire disk
be: Сцёрці дадзеныя на ўсім дыску

en: Automated
be: Аўтаматычны

en: Previous
be: прылада

en: Install
be: Усталёўка

en: Network
be: Сетка

en: Security Level
be: Узровень бясьпекі

en: Services
be: Сэрвісы

en: Next ->
be: Далей ->

en: <- Previous
be: <- прылада

en: Change your Cd-Rom!
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
be: Змяніце ваш Cd-Rom!
    Калі ласка, устаўце Cd-Rom, пазначаны "%s", у ваш дыскавод і націсніце Ок пасля.

en: Error reading file %s
be: Памылка чытання файлу %s

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
be: Памылка: для стварэння новых файлавых сістэмаў не знайдзены адпаведныя 
    прылады. Праверце абсталяванне для пошуку імавернай прычыны.

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
be: Пэўнае абсталяванне патрабуе камерцыйных драйвераў для працы.
    Часткова інфармацыю пра іх можна атрымаць тут: %s

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
be: Вы павінны мець каранёвы раздзел.
    Для гэтага стварыце раздзел (альбо адзначце ўжо існуючы).
    Потым абярыце ‟Кропка манціравання” і ўстанавіце яе ў ‛/’

en: You do not have a swap partition.
    
    Continue anyway?
be: Няма раздзела swap.
    
    Усё адно працягваць?

en: Not enough free space to allocate new partitions
be: Не хапае прасторы для стварэння новых раздзелаў

en: Use existing partitions
be: Выкарыстоўваць існуючы раздзел

en: There is no existing partition to use
be: Няма існуючых раздзелаў, якія можна выкарыстаць

en: Use the Windows partition for loopback
be: Выкарыстоўваць раздзел Windows для віртуальнай файлавай сістэмы

en: Choose the sizes
be: Выбар памераў

en: Root partition size in MB:
be: Каранёвы раздзел ў Мб:

en: Swap partition size in MB:
be: Памер swap раздзелу ў Мб:

en: Which partition do you want to resize?
be: Памеры якога раздзела вы жадаеце змяніць?

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occurred: %s
be: У праграмы змены памераў раздзела FAT не атрымалася
    апрацаваць Ваш раздзел, памылка: %s

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrakelinux installation.
be: Ваш раздзел з Windows занадта фрагментаваны. 
    Рэкамендуем спачатку запусціць праграму ‟defrag”

en: Which size do you want to keep for Windows on
be: Якую прастору захаваць для Windows?

en: partition %s
be: Раздзел %s

en: Resizing Windows partition
be: Вылічэнне межаў файлавай сістэмы Windows

en: FAT resizing failed: %s
be: Аўтазмяненне памераў не атрымалася для раздзелу FAT %s

en: Remove Windows(TM)
be: Выдаліць Windows™

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
be: На які з маючыхся жорсткіх дыскаў Вы жадаеце ўсталяваць Linux?

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
be: Усе існуючыя раздзелы на дыску %s і дадзеныя на іх будуць страчаны

en: Use fdisk
be: Выкарыстоўваць fdisk

en: You can now partition %s.
    When you are done, do not forget to save using `w'
be: Вы можаце цяпер разбіць ваш дыск %s
    Па заканчэнні не забудзьцеся захаваць змяненні, скарыстаўшы ‛w’

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
be: Майстар падрыхтоўкі раздзелаў DrakX знайшоў наступныя варыянты:

en: Partitioning failed: %s
be: Падрыхтоўка разделаў не ўдалася: %s

en: Bringing up the network
be: Далучэнне да сеткі

en: Bringing down the network
be: Адлучэнне ад сеткі

en: Duplicate mount point %s
be: Дубляванне пункту манціравання %s

en: Some important packages did not get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl media/main/*.rpm"
be: Некаторыя важныя пакеты не былі ўсталяваны карэктна.
    Другі ваш cdrom дыск ці ваш cdrom маюць дэфекты.
    Праверце cdrom на вашым кампутары, выкарыстоўваючы"rpm -qpl media/main/*.rpm"

en: No floppy drive available
be: Дыскавод недаступны

en: Entering step `%s'
be: Пераход на крок ‛%s’

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrakelinux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
be: У Вашай сістэме маецца недахоп рэсурсаў, таму магчымы праблемы
    пры ўсталяванні Mandrakelinux. У гэтым выпадку паспрабуйце тэкставую
    праграму ўсталявання. Для гэтага націсніце ‛F1’ у час загрузкі, а потым
    набярыце ‛text’ і націсніце <ENTER>.

en: Package Group Selection
be: Выбар групы пакетаў

en: Total size: %d / %d MB
be: Агульны памер: %d / %d Мб

en: Bad package
be: Дрэнны пакет

en: You can not select/unselect this package
be: Вы не можаце вылучаць і адмяняць вылучэнне гэтага пакету

en: You can not select this package as there is not enough space left to install it
be: Вы не можаце выбраць гэты пакет, таму як не хапае месца для яго ўсталявання

en: The following packages are going to be installed
be: Наступныя пакеты будуць даданы да сістэмы

en: The following packages are going to be removed
be: Наступныя пакеты будуць выдалены

en: This is a mandatory package, it can not be unselected
be: Гэта абавязковы пакет, яго вылучэнне нельга адмяніць

en: You can not unselect this package. It is already installed
be: Вы не можаце адмяніць вылучэнне гэтага пакету. Ён ужо ўсталяваны

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
be: Гэты пакет павінен быць абноўлены
    Вы ўпэўнены, што хочаце адмяніць вылучэнне?

en: You can not unselect this package. It must be upgraded
be: Вы не можаце адмяніць вылучэнне гэтага пакету. Яго патрэбна абнавіць

en: Choose the packages you want to install
be: Выбар пакетаў для ўсталявання

en: Installing
be: Усталёўваем

en: Estimating
be: Чакаецца

en: Time remaining
be: Засталося часу

en: %d packages
be: %d пакетаў

en: Installing package %s
be: Усталяванне пакету %s

en: Refuse
be: Адказаць

en: There was an error ordering packages:
be: Атрымалася памылка ўпарадкавання пакетаў:

en: Go on anyway?
be: Усё роўна працягваць?

en: There was an error installing packages:
be: Атрымалася памылка ўпарадкавання пакетаў:

en: License agreement
be: Ліцэнзійная дамова

en: Mouse Port
be: Порт мышы

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
be: Калі ласка, пазначце послядоўны порт, да якога падключана вашая мыш.

en: Configuring PCMCIA cards...
be: Настройка карт PCMCIA ...

en: Configuring IDE
be: Настройка IDE

en: No partition available
be: няма даступных раздзелаў

en: Choose the mount points
be: Абярыце пункты манціравання

en: Choose the partitions you want to format
be: Выбар раздзелаў для фарматавання

en: Check bad blocks?
be: Праверыць на наяўнасць дрэнных блокаў?

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
be: Не хапае месца ў буферы падкачкі (swap) для ўсталявання, павялічце яго.

en: Looking for available packages...
be: Прагляд даступных пакетаў

en: Finding packages to upgrade...
be: Пошук пакетаў для абнаўлення

en: Choose a mirror from which to get the packages
be: Выбар люстра для атрымання пакетаў

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
be: Ваша сістэма не мае дастакова месца для ўсталявання ці абнаўлення (%d > %d)

en: Load
be: Загрузка

en: Save
be: Захаваць

en: All
be: Усё

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
be: Калі вы маеце ўсе CD дыскі са спіса ніжэй, націсніце Ок.
    Калі вы не маеце ані воднага з гэтых CD дыскаў, націсніце Адмяніць.
    Калі некаторых з CD дыскаў не маеце, адмяніце іх выдзяленне і націсніце Ок.

en: Cd-Rom labeled "%s"
be: Cd-Rom пазначаны "%s"

en: Preparing installation
be: Падрыхтоўка ўсталяваньня

en: Installing package %s
    %d%%
be: Усталяванне пакету %s
    %d%%

en: Post-install configuration
be: Настройка пасля ўсталявання

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
be: Сувязь з люрам для атрымання спісу даступных пакетаў

en: Which is your timezone?
be: Які ваш часавы пояс?

en: Summary
be: Агульныя зьвесткі

en: System
be: Сістэма

en: Hardware
be: Абсталяваньне

en: Remote CUPS server
be: Аддалены сэервер CUPS

en: Security
be: Бясьпека

en: disabled
be: выключаны

note: -PO: example: lilo-graphic on /dev/hda1
en: %s on %s
be: %s на %s

en: Preparing bootloader...
be: Падрыхтоўка загрузчыка

en: Do you want to use aboot?
be: Вы жадаеце выкарыстоўваць aboot?

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
be: Памылка ўсталявання aboot, 
    спрабаваць усталёўваць, негледзячы на магчымасць парушэння першага разделу?

en: Insert a blank floppy in drive %s
be: Устаўце дыскету ў дыскавод %s

en: Creating auto install floppy...
be: Стварэнне дыскеты для ўсталявання

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
be: Некаторыя крокі не завершаны.
    Вы сапраўды жадаеце выйсці зараз?

en: Mandrakelinux Installation %s
be: Усталяванне Mandrakelinux %s

note: -PO: This string must fit in a 80-char wide text screen
en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
be:   <Tab>/<Alt-Tab> паміж элементамі  |  <Space> выбар  | <F12> наступны экран

en: Choose a file
be: Выбар файла

en: Add
be: Дадаць

en: Modify
be: Зьмяненьне

en: Remove
be: Выдаліць

en: Basic
be: Простые

en: Finish
be: Скончыць

en: Bad choice, try again
be: Дрэнны выбар, паспрабуйце яшче

en: Your choice? (default %s)
be: Ваш выбар? (змоўчанне %s)

en: _: keyboard
    Czech (QWERTZ)
be: Чешскі (QWERTZ)

en: _: keyboard
    German
be: Нямецкі

en: _: keyboard
    Dvorak
be: Dvorak

en: _: keyboard
    Spanish
be: Іспанскі

en: _: keyboard
    Finnish
be: Фінскі

en: _: keyboard
    French
be: Французскі

en: _: keyboard
    Norwegian
be: Нарвежскі

en: _: keyboard
    Polish
be: Польскі

en: _: keyboard
    Russian
be: Рускі

en: _: keyboard
    Swedish
be: Швецкі

en: UK keyboard
be: UK клавіятура

en: US keyboard
be: US клавіятура

en: _: keyboard
    Armenian (old)
be: Армянскі (стары)

en: _: keyboard
    Armenian (typewriter)
be: Армянскі (typewriter)

en: _: keyboard
    Armenian (phonetic)
be: Армянскі (фанетычны)

en: _: keyboard
    Azerbaidjani (latin)
be: Азербайджанскі (latin)

en: _: keyboard
    Belgian
be: Бельгійскі

en: _: keyboard
    Bulgarian (phonetic)
be: Балгарскі (фанетычны)

en: _: keyboard
    Bulgarian (BDS)
be: Балгарскі (БДС)

en: _: keyboard
    Brazilian (ABNT-2)
be: Бразільскі (ABNT-2)

en: _: keyboard
    Belarusian
be: Беларускі

en: _: keyboard
    Swiss (German layout)
be: Швейцарскі (Нямецкая раскладка)

en: _: keyboard
    Swiss (French layout)
be: Швейцарскі (Французская раскладка)

en: _: keyboard
    Czech (QWERTY)
be: Чешскі (QWERTY)

en: _: keyboard
    German (no dead keys)
be: Нямецкі (няма заблакіраваных клавіш)

en: _: keyboard
    Danish
be: Дацкі

en: _: keyboard
    Dvorak (US)
be: Dvorak (US)

en: _: keyboard
    Dvorak (Norwegian)
be: Dvorak (Нарвежскі)

en: _: keyboard
    Estonian
be: Эстонскі

en: _: keyboard
    Georgian ("Russian" layout)
be: Грузінскі ("Руская" раскладка)

en: _: keyboard
    Georgian ("Latin" layout)
be: Грузінскі ("Лацінская" раскладка)

en: _: keyboard
    Greek
be: Грэчаскі

en: _: keyboard
    Hungarian
be: Мадьярскі

en: _: keyboard
    Croatian
be: Харвацкі

en: _: keyboard
    Israeli
be: Іўрыт

en: _: keyboard
    Israeli (phonetic)
be: Іўрыт (фанетычны)

en: _: keyboard
    Iranian
be: Іранскі

en: _: keyboard
    Icelandic
be: Ісландскі

en: _: keyboard
    Italian
be: Італьянскі

en: _: keyboard
    Japanese 106 keys
be: Японскі 106 клавіш

en: _: keyboard
    Latin American
be: Лаціна-Амерыканскі

en: _: keyboard
    Lithuanian AZERTY (old)
be: Літоўскі AZERTY (стары)

en: _: keyboard
    Lithuanian AZERTY (new)
be: Літоўскі AZERTY (новы)

en: _: keyboard
    Lithuanian "number row" QWERTY
be: Літоўскі "нумар радка" QWERTY

en: _: keyboard
    Lithuanian "phonetic" QWERTY
be: Літоўскі "фанетычны" QWERTY

en: _: keyboard
    Dutch
be: Галандскі

en: _: keyboard
    Polish (qwerty layout)
be: Польскі (стандартная раскладка)

en: _: keyboard
    Polish (qwertz layout)
be: Польскі (qwertz раскладка)

en: _: keyboard
    Portuguese
be: Партугальскі

en: _: keyboard
    Canadian (Quebec)
be: Канадскі (Квебэк)

en: _: keyboard
    Russian (phonetic)
be: Рускі (фанетычны)

en: _: keyboard
    Slovenian
be: Славенскі

en: _: keyboard
    Slovakian (QWERTZ)
be: Славацкі (QWERTZ)

en: _: keyboard
    Slovakian (QWERTY)
be: Славацкі (QWERTY)

en: _: keyboard
    Turkish (traditional "F" model)
be: Турэцкі (традыцыёная "F" мадэль)

en: _: keyboard
    Turkish (modern "Q" model)
be: Турэцкі (сучасная "Q" мадэль)

en: _: keyboard
    Ukrainian
be: Украінскі

en: US keyboard (international)
be: US клавіятура (міжнародная)

en: _: keyboard
    Vietnamese "numeric row" QWERTY
be: Вьетнамскі "нумар радка" QWERTY

en: Andorra
be: Андора

en: United Arab Emirates
be: Злучаныя Арабскія Эміраты

en: Afghanistan
be: Афганістан

en: Antigua and Barbuda
be: Анцігуа і Барбуда

en: Anguilla
be: Ангулла

en: Albania
be: Альбанія

en: Armenia
be: Арменія

en: Netherlands Antilles
be: Нідэрлянская Анцілія

en: Angola
be: Ангола

en: Antarctica
be: Антарктыка

en: Argentina
be: Аргенціна

en: American Samoa
be: Амэрыканскае Самоа

en: Australia
be: Аўстралія

en: Aruba
be: Аруба

en: Azerbaijan
be: Азарбаджан

en: Bosnia and Herzegovina
be: Босьнія й Герцэгавіна

en: Barbados
be: Барбадос

en: Bangladesh
be: Бангладэш

en: Burkina Faso
be: Буркіна Хвасо

en: Bulgaria
be: Баўгарыя

en: Bahrain
be: Бахрэйн

en: Burundi
be: Бурундзі

en: Benin
be: Бенін

en: Bermuda
be: Бермуды

en: Brunei Darussalam
be: Брунэі Дурасалям

en: Bolivia
be: Балівія

en: Brazil
be: Бразылія

en: Bahamas
be: Багамы

en: Bhutan
be: Бутан

en: Bouvet Island
be: Выспа Боўвіт

en: Botswana
be: Батсвана

en: Belarus
be: Беларусь

en: Belize
be: Беліз

en: Canada
be: Канада

en: Cocos (Keeling) Islands
be: Какосавыя выспы

en: Central African Republic
be: Цэнтральная Афрыканская Рэспубліка

en: Cote d'Ivoire
be: Котэ дэ Інворэ

en: Cook Islands
be: Выспы Кука

en: Chile
be: Чылі

en: Cameroon
be: Камэрун

en: China
be: Кітай

en: Colombia
be: Калюмбія

en: Serbia & Montenegro
be: Сэрбія і Чарнагорыя

en: Cuba
be: Куба

en: Cape Verde
be: Капа Вэрдэ

en: Christmas Island
be: Выспа Расства

en: Cyprus
be: Кіпар

en: Djibouti
be: Джыботу

en: Denmark
be: Данія

en: Dominica
be: Дамініка

en: Dominican Republic
be: Дамініканская Рэспубліка

en: Algeria
be: Альджыр

en: Ecuador
be: Эквадор

en: Estonia
be: Курляндыя

en: Egypt
be: Эгіпэт

en: Western Sahara
be: Заходняя Сахара

en: Eritrea
be: Эрытрыя

en: Spain
be: Гішпанія

en: Ethiopia
be: Эпіопія

en: Finland
be: Фінляндыя

en: Fiji
be: Хвіджі

en: Micronesia
be: Мікранэзыян

en: Faroe Islands
be: Выспы Фаро

en: Gabon
be: Габон

en: United Kingdom
be: Злучанае Каралеўства

en: Grenada
be: Грэнада

en: Georgia
be: Грузыя

en: French Guiana
be: Француская Гвіяна

en: Ghana
be: Гана

en: Gibraltar
be: Гібралтар

en: Greenland
be: Грынляндыя

en: Gambia
be: Гамбія

en: Guinea
be: Гвінея

en: Guadeloupe
be: Гвадэлупа

en: Equatorial Guinea
be: Экватарыяльная Гвінэя

en: Guatemala
be: Гватэмала

en: Guam
be: Гуам

en: Guinea-Bissau
be: Гвінэя-Бісаў

en: Guyana
be: Гайяна

en: Honduras
be: Гандурас

en: Croatia
be: Харватыя

en: Haiti
be: Гаіці

en: Indonesia
be: Інданэзыя

en: Ireland
be: Ірляндыя

en: Israel
be: Габрэйшчына

en: India
be: Індыя

en: British Indian Ocean Territory
be: Брытанская тэрыторыя Індыйскага акіяна

en: Iraq
be: Ірак

en: Iran
be: Іран

en: Iceland
be: Ісьляндыя

en: Jamaica
be: Ямайка

en: Jordan
be: Іярданія

en: Japan
be: Японія

en: Kenya
be: Кенія

en: Kyrgyzstan
be: Кыргізтан

en: Cambodia
be: Камбоджа

en: Kiribati
be: Кірыбаці

en: Comoros
be: Камарас

en: Korea (North)
be: Паўночная Карэя

en: Korea
be: Карэя

en: Kuwait
be: Кувэйт

en: Cayman Islands
be: Кайманавыя выспы

en: Kazakhstan
be: Казахстан

en: Laos
be: Лаос

en: Lebanon
be: Лібанон

en: Saint Lucia
be: Санта Лючыя

en: Liechtenstein
be: Ліхтэнштайн

en: Sri Lanka
be: Шры Ланка

en: Liberia
be: Лібэрыя

en: Lesotho
be: Лісота

en: Lithuania
be: Жамойція

en: Luxembourg
be: Люксембург

en: Latvia
be: Лівонія

en: Libya
be: Лібія

en: Morocco
be: Марока

en: Monaco
be: Манака

en: Moldova
be: Малдова

en: Madagascar
be: Мадагаскар

en: Marshall Islands
be: Маршалавы выспы

en: Macedonia
be: Македонія

en: Mali
be: Малі

en: Myanmar
be: Маянмар

en: Mongolia
be: Манголія

en: Northern Mariana Islands
be: Выспы Паўночнае Мар'яны

en: Martinique
be: Марцінік

en: Mauritania
be: Маўрытанія

en: Montserrat
be: Мансэрат

en: Malta
be: Мальта

en: Mauritius
be: Марыціўс

en: Maldives
be: Мальды

en: Malawi
be: Маляві

en: Mexico
be: Мэксыка

en: Malaysia
be: Малазыя

en: Mozambique
be: Мазамбік

en: Namibia
be: Намібія

en: New Caledonia
be: Новая Калядонія

en: Niger
be: Нігер

en: Norfolk Island
be: Норфалскія выспы

en: Nigeria
be: Нігерыя

en: Nicaragua
be: Нікарагуа

en: Nepal
be: Нэпал

en: Nauru
be: Наўру

en: Niue
be: Ню

en: New Zealand
be: Новая Зэляндыя

en: Oman
be: Аман

en: Panama
be: Панама

en: Peru
be: Перу

en: French Polynesia
be: Француская Палінэзыя

en: Papua New Guinea
be: Папуа Новая Гвінэя

en: Philippines
be: Хвіліпіны

en: Pakistan
be: Пакістан

en: Pitcairn
be: Паткаірн

en: Puerto Rico
be: Пуэрта Рыка

en: Portugal
be: Партугалія

en: Paraguay
be: Парагвай

en: Palau
be: Палаў

en: Qatar
be: Катар

en: Reunion
be: Перааб'яднаньне

en: Romania
be: Румынія

en: Russia
be: Расея

en: Rwanda
be: Руанда

en: Saudi Arabia
be: Савудаўская Арабія

en: Solomon Islands
be: Саламонавы выспы

en: Seychelles
be: Сейшэлы

en: Sudan
be: Судан

en: Singapore
be: Сынгапур

en: Slovenia
be: Славенія

en: Sierra Leone
be: С'ера Ліонэ

en: San Marino
be: Сан Марына

en: Senegal
be: Сенегал

en: Somalia
be: Самалі

en: Suriname
be: Сарынам

en: Sao Tome and Principe
be: Саа Тамэ й Прынсыпэ

en: El Salvador
be: Эль Сальвадор

en: Syria
be: Сырыя

en: Swaziland
be: Швазіланд

en: Turks and Caicos Islands
be: Выспы Таркс і Кайкас

en: Chad
be: Чад

en: French Southern Territories
be: Паўднёвыя Францускія Тэрыторыі

en: Togo
be: Тога

en: Thailand
be: Тайланд

en: Tajikistan
be: Такжыкістан

en: Tokelau
be: Такелаў

en: East Timor
be: Усходні Тымор

en: Turkmenistan
be: Туркменістан

en: Tunisia
be: Тунісія

en: Tonga
be: Тонга

en: Turkey
be: Турцыя

en: Trinidad and Tobago
be: Трынідад і Табага

en: Tuvalu
be: Тувалю

en: Tanzania
be: Танзаныя

en: Ukraine
be: Украіна

en: Uganda
be: Уганда

en: United States Minor Outlying Islands
be: Няістотна блізкія да Злучаных штатаў выспы

en: Uruguay
be: Уругвай

en: Uzbekistan
be: Узбэкістан

en: Venezuela
be: Венэсуэла

en: Vietnam
be: Уэтнам

en: Vanuatu
be: Ванааці

en: Samoa
be: Самоа

en: Yemen
be: Йемен

en: Mayotte
be: Майотэ

en: South Africa
be: Паўднёвая Афрыка

en: Zambia
be: Замбія

en: Zimbabwe
be: Зімбабве

en: Welcome to %s
be: Сардэчна запрашаем у %s

en: Circular mounts %s
be: Манціраванне дыску %s

en: Parameters
be: Парамэтры

en: Found %s interfaces
be: Знойдзены %s інтэрфейсы

en: Do you have another one?
be: Ці ёсць у вас іншы?

en: Do you have any %s interfaces?
be: Ці ёсць у вас %s інтэрфейс?

en: See hardware info
be: Гл. апісанне абсталявання

note: -PO: the first %s is the card type (scsi, network, sound,...) -PO: the second is the vendor+model name
en: Installing driver for %s card %s
be: Усталяванне драйверу для %s карты %s

en: (module %s)
be: (модуль %s)

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
be: Вы не можаце задаць опцыі модулю %s.
    Опцыі - у фармаце ‟імя=значэнне імя2=значэнне2 ...”.
    Напрыклад, ‟io=0x300 irq=7”

en: Module options:
be: Опцыі модулю:

note: -PO: the %s is the driver type (scsi, network, sound,...)
en: Which %s driver should I try?
be: Які драйвер %s паспрабаваць?

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
be: У некаторых выпадках %s драйверу патрэбна некаторая дадатковая інфармацыя,
    але звычайна гэта не патрабуецца. Ці не жадаеце вы задаць для яго
    дадатковыя опцыі, ці дазволіце драйверу пратэсціраваць машыну
    ў пошуках неабходнай інфармацыі? Магчыма, тэсціраванне прывядзе
    да спынення камп'ютэру, але яно нічога не сапсуе.

en: Autoprobe
be: Аўтапошук

en: Specify options
be: Пазначце параметры

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
be: Загрузка модулю %s не прайшла.
    Жадаеце паспрабаваць з іншымі параметрамі?

en: Sun - Mouse
be: Sun - Мыш

en: Standard
be: Стандартны

en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: Generic 2 Button Mouse
be: Звычайная мыш з 2 кнопкамі

en: Wheel
be: З колам

en: serial
be: паслядоўная

en: Generic 3 Button Mouse
be: Звычайная мыш з 3 кнопкамі

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
be: Logitech Mouse (паслядоўная, стары тып C7)

en: 2 buttons
be: 2 кнопкі

en: 3 buttons
be: 3 кнопкі

en: Universal
be: Агульнае

en: none
be: няма

en: No mouse
be: Няма мышы

en: Please test the mouse
be: Калі ласка, зрабіце некалькі рухаў мышшу.

en: MOVE YOUR WHEEL!
be: Рушце колам мышы!

en: use PPPoE
be: выкарыстоўваць PPPoE

en: Connect to the Internet
be: Далучэнне да Інтэрнэту

en: I do not know
be: Не вядома

en: Internal ISDN card
be: Унутраная ISDN карта

en: Auto
be: Аўтаматычна

en: Script-based
be: на аснове скрыпту

en: Terminal-based
be: на аснове тэрміналу

en: Connection Configuration
be: Настройка далучэння да Інтэрнэту

en: Please fill or check the field below
be: Калі ласка, запоўніце ці пазначце поле ніжэй

en: Card IRQ
be: IRQ карты

en: Card mem (DMA)
be: Адрасы памяці карты (DMA)

en: Card IO
be: IO карты

en: Card IO_0
be: IO_0 карты

en: Card IO_1
be: IO_1 карты

en: Your personal phone number
be: Ваш асабісты тэлефонны нумар

en: Provider name (ex provider.net)
be: Імя правайдару, напрыклад правайдар.net

en: Provider phone number
be: Нумар тэлефону правайдара

en: Dialing mode
be: Рэжым злучэння

en: Account Login (user name)
be: Імя для ўваходу (імя карыстальніку)

en: Account Password
be: Пароль для ўваходу

en: ISDN Configuration
be: Настройка ISDN

en: What kind of card do you have?
be: Які тып карты вы маеце?

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
be: 
    Калі вы маеце ISA карту, велічыні на наступным экране павінны быць сапраўднымі.
    
    Калі вы маеце PCMCIA карту, вы павінны ведаць irq і io вашай карты.

en: Continue
be: Працягнуць

en: Abort
be: Адмяніць

en: Driver
be: Драйвэр

en: Which protocol do you want to use?
be: Які пратакол вы жадаеце выкарыстоўваць?

en: Protocol
be: Пратакол

en: Select your provider.
    If it is not listed, choose Unlisted.
be: Абярыце вашага правайдара.
    калі яго няма ў гэтым спісе, абярыце тып ‟Іншы”

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
be: Да якога паслядоўнага порту далучаны мадэм?

en: Connection name
be: Імя злучэння

en: Phone number
be: Нумар тэлефону

en: Login ID
be: Імя (login ID)

en: IP address
be: IP адрас

en: Domain name
be: Імя дамену

en: Gateway
be: Шлюз

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
be: Калі ласка, увядзіце IP канфігурацыю для вашай машыны.
    Кожны пункт павінен быць запоўнены як IP адрас ў дзесяткова-кропкавай 
    натацыі (напрыклад, 1.2.3.4).

en: Netmask
be: Маска сеткі

en: IP address should be in format 1.2.3.4
be: IP адрас павінен быць у фармаце 1.2.3.4

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
be: Увядзіце імя сваёй машыны (host).
    Імя вашай машыны павінна быць зададзена поўнасцю,
    напрыклад ‟mybox.mylab.myco.com”.
    Вы можаце таксама ўвесці IP адрас шлюзу, калі ён у вас ёсць.

en: Host name
be: Імя машыны

en: Gateway device
be: Прылада-шлюз

en: Do you want to start the connection at boot?
be: Вы жадаеце, каб гэтае злучэнне стартавала пры загрузцы?

en: Network Configuration
be: Канфігурацыя сеткі

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
be: Ці жадаеце зараз паспрабаваць далучыцца да Інтэрнэту?

en: Proxies configuration
be: Настройка proxy кэшуючых сэервераў

en: Proxy should be http://...
be: Proxy павінен быць http://...

en: Firewalling configuration detected!
be: Знойдзена сістэма сеткавай бяспекі (firewall)!

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
be: Увага! Знойдзена існуючая сістэма сеткавай бяспекі (firewall). Вам магчыма спатрэбіцца скарэктаваць яе пасля ўсталявання.

en: mount failed:
be: памылка манціравання:

en: Extended partition not supported on this platform
be: Пашыраны раздзел не падтрымліваецца гэтай платформай

en: You have a hole in your partition table but I can not use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
be: Вы маеце дзірку ў табліцы радзелаў, але я не маю магчымасці яе скарыстаць.
    Адзіны выхад у тым, каб перамясціць першасныя раздзелы так, каб дзірка ішла
    адразу за пашыраным (extended) раздзелам

en: Restoring from file %s failed: %s
be: Аднаўленне з файла %s не атрымалася: %s

en: Bad backup file
be: Дрэнны файл рэзервовай копіі

en: Error writing to file %s
be: Памылка запісу ў файл %s

en: must have
be: павінны мець

en: important
be: важна

en: very nice
be: вельмі добра

en: nice
be: добра

en: maybe
be: можа быць

en:  (Default)
be:  (Па дамаўленню)

en: Local printer
be: Лакальны прынтэр

en: Remote printer
be: Аддалены прынтэр

en: Network printer (TCP/Socket)
be: Сеткавы прынтэр (TCP/Socket)

note: Translation of the "(recommended)" in printer driver entries
en: recommended
be: пажадана

en: On
be: Укл.

en: Off
be: Выкл

en: Port
be: Порт

en: Select Printer Connection
be: Выбар тыпу злучэння прынтэру

en: How is the printer connected?
be: Як прынтар далучаны?

en: Detecting devices...
be: Вызначэнне прыладаў...

en: Remote lpd Printer Options
be: Опцыі аддаленага прынтэру lpd

en: Information
be: Інфармацыя

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
be: Опцыі прынтэру SMB (Windows 9x/NT)

en: SMB server host
be: Імя сэерверу SMB

en: SMB server IP
be: IP сэервера SMB

en: Share name
be: Імя для размеркаванага рэсурсу

en: Workgroup
be: Працоўная група

en: NetWare Printer Options
be: Опцыі прынтэру NetWare

en: Printer Server
be: Сервер друку

en: Print Queue Name
be: Імя чаргі друку

en: Printer Device URI
be: URI прынтэру

en: Command line
be: Загадны радок

en: Installing %s package...
be: Усталяванне пакету %s...

en: Name of printer
be: Імя друкаркі

en: Description
be: Апісанне

en: Location
be: Размеркаванне

en: Print
be: Друк

en: Printing test page(s)...
be: Друк тэставых старонак

en: Transfer
be: Перадача

en: Printer options
be: Опцыі прынтэру

en: Not enough partitions for RAID level %d
be: Недастаткова раздзелаў для RAID узроўня %d

en: Welcome To Crackers
be: Сардэчна запрашаем у Crackers

en: Poor
be: Зусім слабы

en: High
be: Высокі

en: Higher
be: Высокі

en: Paranoid
be: Паранаідальны

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
be: Гэты узровень неабходна выкарыстоўваць з асцярогай. Сістэма будзе прасцей
    у карыстанні, але і больш чутнай: гэты узровень бяспекі нельга выкарыстоўваць
    на машынах, якія далучаны да сеткі ці да Інтернет. Уваход не абаронены паролем.

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
be: Пароль зараз уключаны, але выкарыстанне камп'ютэру ў якасці сеткавага
    таксама не рэкамендавана.

en: Anacron is a periodic command scheduler.
be: Anacron, перыядычны камандны планавальнік.

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
be: ampd выкарыстоўваецца для адслежвання статусу батарэі і вядзення статыстыкі.
    Яго можна выкарыстоўваць для выключэння машыны пры нізкім зарадзе батарэі.

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
be: Каманды, якія выконваюцца, фіксуюцца па камандзе і часе яе выканання
    і выконваюцца групы каманд, калі загрузка памяці ніжэй дастатковай.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
be: cron - стандартная UNIX праграма, якая выконвае праграмы карыстальніка
    праз пазначаныя перыяды часу. Vixie cron дадае рад дапаўненняў да стандартнага
    UNIX cron, уключаючы лепшы ўзровень бяспекі і моцныя канфігурацыйныя опцыі.

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
be: GPM дадае падтрымку мышы да праграмаў, якія працуюць у тэкставым рэжыме,
    такіх як Midnight Commander. Гэта дазваляе выкарыстоўваць мыш пры капіраванні і ўстаўцы,
    і ўключае падтрымку ўсплываючых (pop-up) меню ў тэкставым рэжыме.

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
be: Apache - гэта World Wide Web сэервер. Ён выкарыстоўзваеца для абслугоўвання
    HTML файлаў і CGI.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
be: Інтэрнэт суперсэервер-дэман (завецца inetd) запускае пры старце 
    колькасць розных інтэрнэт службаў, якія неабходны. Яго можна выкарыстоўваць для пуску
    шматлікіх службаў, уключаючы telnet, ftp, rsh і rlogin. Блакуючы inetd, блакуем
    усе службы, за якія ён адказвае.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
be: Гэты пакет загружае абраную раскладку клавіятуры як набор з
    /etc/sysconfig/keyboard. Ёна можа быць абрана таксама з дапамогай kbdconfig.
    Вы можаце зрабіць даступнай яе для шматлікіх машынаў.

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
be: lpd - гэты дэман друку, патрэбны для карэктнай працы lpr. Гэта
    сэервер, які кіруе працай прынтэру(аў).

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
be: Манціраваць і разманціраваць усе сеткавыя файлавыя сістэмы (NFS),
     SMB (Lan Manager/Windows) і NCP (Netware) пункты манціравання.

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
be: Актывізаваць/дэактывізаваць усе сеткавыя інтэрфейсы, сканфігураваныя для
    старту пры загрузцы сістэмы.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
be: NFS - гэта вядомы пратакол для доступу да файлаў праз TCP/IP сеткі.
    Гэтая служба забяспечваецца NFS сэерверам, які канфігурыруеца праз
    /etc/exports файл.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
be: NFS -  гэта вядомы пратакол для доступу да файлаў праз TCP/IP
    сеткі. Гэтая служба ўплывае на наяўнасць сувязі паміж NFS файламі.

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It will not get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that do not need it.
be: Падтрымка PCMCIA - гэта звычайна падтрымка такіх рэчаў, як Ethernet і
    мадэмы ў наўтбуках. Вам няма неабходнасці канфігураваць іх, калі на вашай
    машыне іх няма, ці яна не наўтбук.

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
be: Portmapper (аглядальнік партоў) кіруе RPC злучэннямі, якія звычайна
    выкарыстоўваюцца такімі пратаколамі як NFS і NIS. Portmap сэервер павінен выконвацца
    на машынах якія працуюць як сэерверы для пратаколаў, якія скарыстоўваюць RPC.

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
be: Захаваць і аднавіць сістэмны энтрапійны пул для высокай якасці
    генерацыі выпадковых лікаў.

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
be: Дэман маршрутызацыі дазваляе дынамічным табліцам IP маршрутызацыі
    аднаўляцца праз RIP пратакол. RIP выкарыстоўваецца ў малых сетках, больш
    складаныя пратаколы маршрутызацыі - у вялікіх сетках.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
be: Пратакол rstat дазваляе карыстальнікам сеткі атрымліваць
    памеры нагрузкі для кожнай машыны сеткі.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
be: Пратакол rusers дазваляе карыстальнікам сеткі вызначаць, хто
    ўвайшоў і працуе на машынах ў сетцы.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similar to finger).
be: Пратакол rwho дае магчымасць карыстальнікам атрымаць спіс ўсіх
    карыстальнікаў, увайшоўшых на машыну, выканаў rwho дэман (падобны на finger).

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
be: Syslog - гэта сродак, з дапамогай якога многія дэманы запісваюць паведамленні
    ў розныя файлы статыстыкі. Гэта вельмі добра для агляду працы розных службаў.

en: Choose which services should be automatically started at boot time
be: Абярыце, якія сервісы запускаць аўтаматычна пры загрузцы

en: Printing
be: Друкаваньне

en: Internet
be: Інтэрнэт

en: Info
be: Інфармацыя

en: Start
be: У пачатак

en: Stop
be: Спыніць

en: Welcome to <b>Mandrakelinux</b>!
be: Сардэчна запрашаем у <b>Mandrakelinux</b>!

en: <b>Kontact</b>
be: <b>Кантакт</b>

en: Office programs: wordprocessors (OpenOffice.org Writer, Kword), spreadsheets (OpenOffice.org Calc, Kspread), PDF viewers, etc
be: Офісныя праграмы: працэсары словаў (OpenOffice.org Writer, Kword), электроныя табліцы, аглядальнікі pdf-файлаў, і г.д.

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
be: Офісныя праграмы: працэсары словаў (kword, abiword), электроныя табліцы, аглядальнікі pdf-файлаў, і г.д.

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
be: Забаўляльныя праграмы: аркады, стратэгіі і г.д.

en: Sound and video playing/editing programs
be: Рэдактары і прайгравальнікі гуку і відэа

en: Configuration
be: Канфігурацыя

en: Console Tools
be: Кансольныя інструментальныя сродкі

en: Editors, shells, file tools, terminals
be: Рэдактары, абалонкі, тэрміналы

en: C and C++ development libraries, programs and include files
be: Бібліятэкі і праграмы для распрацоўкі на С і С++

en: Documentation
be: Дакумэнтацыя

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
be: нігі і Howto па Linux і Free Software

en: Database
be: База даньняў

en: Mail
be: Пошта

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
be: The K Desktop Environment - асноўнае графічнае асяродзе з калекцыяй інструментальных сродкаў

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
be: Графічнае асяродзе са зручным дзеля выкарыстання наборам прыкладанняў і  інструментальных сродкаў

en: Other Graphical Desktops
be: Іншыя графічныя Працоўныя сталы

en: Utilities
be: Карыснасьці

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
be: Калі ласка, выйдзіце, а потым скарыстайце Ctrl-Alt-BackSpace

en: Images
be: Выявы

en: Error!
be: Памылка!

en: Congratulations!
be: Прыміце віншаванні!

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Remember this password
be: Запомніць гэты пароль

en: custom
be: карыстальнік

en: January
be: Студзень

en: February
be: Люты

en: March
be: Сакавік

en: April
be: Красавік

en: May
be: Травень

en: June
be: Чэрвень

en: July
be: Ліпень

en: August
be: Жнівень

en: September
be: Верасень

en: October
be: Кастрычнік

en: November
be: Лістапад

en: December
be: Сьнежань

en: Sunday
be: Нядзеля

en: Monday
be: Панядзелак

en: Tuesday
be: Аўторак

en: Wednesday
be: Серада

en: Thursday
be: Чацьвер

en: Friday
be: Пятніца

en: Saturday
be: Субота

en: Minute
be: Хвіліна

en: Hour
be: Гадзіна

en: Day
be: Дзень

en: Month
be: Месяц

en: Where
be: Дзе

en: More Options
be: Болей выбараў

en: Host Name
be: Назва вузла

en: Restore
be: Аднавіць

en: /_File
be: /_Файл

en: /File/_Quit
be: /Файл/_Выйсьці

en: Theme
be: Тэма

en: Is your hardware clock set to GMT?
be: Ваш сістэмны гадзіннік усталяваны на GMT?

en: Server:
be: Сэрвэр:

en: Reset
be: Скінуць

en: Gateway:
be: Шлюз:

en: Interface:
be: Інтэрфэйс:

en: Interface
be: Інтэрфэйс

en: State
be: Стан

en: Hostname:
be: Імя машыны:

en: Apply
be: Применить

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Bus
be: Прац.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
be: Ні водны ethernet сеткавы адаптар у вашай сістэме не вызначаны. Калі ласка, скарыстайце канфігурацыйны інструмэнт.

en: Connected
be: Далучаны

en: Not connected
be: Адлучаны

en: Status:
be: Стан:

en: General
be: Агульныя

en: Device
be: Прылада

en: Preferences
be: Усталяваньні

en: Size
be: Памер

en: Font List
be: Сьпіс шрыфтоў

en: About
be: Даведка

en: Import
be: Імпарт

en: File Selection
be: Выбар файла

en: Remove List
be: Выдаліць сьпіс

en: Internet Connection Sharing
be: Сумеснае Інтэрнэт-злучэнне

en: Internet Connection Sharing currently disabled
be: Сумеснае Інтэрнэт-злучэнне зараз забаронена

en: Internet Connection Sharing currently enabled
be: Сумеснае Інтэрнэт-злучэнне зараз магчыма

en: No network adapter on your system!
be: У вашай сістэме няма ніводнага сеткавага адаптара!

en: Network interface
be: Сеткавы інтэрфейс

en: Choose the network interface
be: Пазначце сеткавы інтэрфейс

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
be: Калі ласка, абярыце сеткавы адаптар, які будзе выкарыстаны для далучэння да вашай лакальнай сеткі.

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
be: Патэнцыйны адрас ЛВС канфліктуе з бягучай канфігурацыяй %s!

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
be: Канфігурацыя сцэнараў, усталяванне ПЗ, запуск службаў...

en: Problems installing package %s
be: Праблемы з усталяваннем пакету %s

en: System settings
be: сыстэмныя ўсталёўкі

en: Editable
be: Можа рэдагавацца

en: Path
be: Шлях:

en: User
be: Карыстальнік

en: Group
be: Група

en: Permissions
be: Правы доступу

en: Up
be: Угору

en: Down
be: Уніз

note: -PO: "Edit" is a button text and the translation has to be AS SHORT AS POSSIBLE
en: Edit
be: Рэдагаваць

en: user
be: карыстальнік

en: group
be: група

en: other
be: іншы

en: Read
be: Чытаньне

en: Write
be: Запіс

en: Execute
be: Выканаць

en: User:
be: Карыстальнік(ца):

en: Group:
be: Група:

en: Property
be: Якасьць

en: Ignore
be: Ігнараваць

en: Browse
be: Прагляд

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Choose color
be: Выбярыце колер

en: Notice
be: Заўвага

en: Name:
be: Імя:

en: Port:
be: Порт:

en: Name
be: Назва

en: Rules
be: Правілы

en: Action
be: Дзеяньні

en: Level
be: Узровень

en: Commit
be: Фіксацыя

en: left
be: зьлева

en: right
be: зправа

en: on
be: на

en: Command
be: Каманда

en: Flag
be: Сьцяг

en: Direction
be: Накірунак

en: Mode
be: Рэжым

en: default
be: Па дамаўленню

en: Model
be: Мадэль

en: Flags
be: Сьцягі

en: Channel
be: Канал

en: Speed
be: Хуткасьць

en: Features
be: Магчымасьці

note: -PO: please keep all "/" characters !!!
en: /_Options
be: /_Налады

en: /_Help
be: /_Дапамога

en: /_Quit
be: /_Выйсьці

en: /_Report Bug
be: /_Паведаміць пра памылку

en: /_About...
be: /_Пра...

en: About Harddrake
be: Пра Harddrake

en: unknown
be: невядома

en: Unknown
be: Невядома

en: Misc
be: Рознае

en: Account:
be: Рахунак:

en: Password:
be: Пароль:

en: Hostname:
be: Імя машыны:

en: Please, choose your keyboard layout.
be: Калі ласка, абярыце тып клавіятуры.

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
be: Вы жадаеце каб BackSpace працаваў у кансолі як Delete?

en: /File/_New
be: /Файл/_Стварыць

en: /File/_Open
be: /Файл/_Адкрыць

en: /File/_Save
be: /Файл/_Захаваць

en: /File/Save _As
be: /Файл/Захаваць _як

en: /File/-
be: /Файл/-

en: /Options/Test
be: /Налады/Праверыць

en: /Help/_About...
be: /Дапамога/_Пра...

en: Settings
be: Усталёўкі

en: Calendar
be: Каляндар

en: Please choose your mouse type.
be: калі ласка, пазначце тып вашай мышы.

en: Emulate third button?
be: Эмуляваць трэцюю кнопку?

en: Profiles
be: Профілі

note: -PO: "Refresh" is a button text and the translation has to be AS SHORT AS POSSIBLE
en: Refresh
be: Аднавіць

en: /_Actions
be: /_Дзеяньні

en: /_Add Printer
be: /_Дадаць друкарку

en: /Set as _Default
be: /Зрабіць _дапомным

en: /_Edit
be: /_Рэдагаваць

en: /_Delete
be: /_Выдаліць

en: /_Refresh
be: /_Аднавіць

en: Search:
be: Шукаць:

en: Apply filter
be: Ужыць фільтар

en: Printer Name
be: Назва друкаркі

en: Connection Type
be: Тып далучэньня

note: -PO: "Set as default" is a button text and the translation has to be AS SHORT AS POSSIBLE
en: Set as default
be: Усталяваць як дапомнае

en: Refresh the list
be: Аднавіць сьпіс

en: Enabled
be: Уключана

en: Disabled
be: Выключана

en: Authors:
be: Аўтары:

en: Language
be: Выбар мовы

en: Configure mouse
be: Настройка мышы

en: Hard drive detection
be: Вызначэнне жорсткага дыску

en: Select installation class
be: Клас усталявання

en: Choose your keyboard
be: Выбар клавіятуры

en: Format partitions
be: Фарматаванне раздзелаў

en: Choose packages to install
be: Выбар пакетаў

en: Install system
be: Усталяванне сістэмы

en: Add a user
be: Дадаць карыстальніка

en: Configure networking
be: Настройка сеткі

en: Install bootloader
be: Усталяванне загрузчыку

en: Configure X
be: Настройка X Window

en: Configure services
be: Настройка службаў

en: Exit install
be: Заканчэнне ўсталявання

en: Is this correct?
be: Гэта дакладна?

en: Expand Tree
be: Разгарнуць дрэва

en: Collapse Tree
be: Згарнуць дрэва

en: Toggle between flat and group sorted
be: Пераключэнне паміж упарадкаваннем па групе і асобках
