DrakX - en to ga translation catalogue (528 entries)

en: Please wait
ga: Fan tamall

en: Bootloader installation in progress
ga: Tá an clár dúisithe á shuiteáil

en: On Floppy
ga: Ar dhiosca flapach

en: Skip
ga: Scipeáil

en: LILO/grub Installation
ga: Feistiú LILO/grub

en: Boot Style Configuration
ga: Cumraíocht Stíl Tosnú

en: Bootloader main options
ga: Príomhroghanna bootáil

en: Bootloader
ga: Clár dúisithe

en: Bootloader to use
ga: Ríomhchlar Tosnaithe a úsáid

en: Boot device
ga: Gaireas bootáil

en: Enable ACPI
ga: Cumasaigh ACPI

en: Password
ga: Pasfhocal

en: The passwords do not match
ga: Ní mar a chéile na pasfhocail

en: Please try again
ga: Aththrialaigh

en: Password (again)
ga: Pasfhocal (arís)

en: Restrict command line options
ga: Teorannaigh roghanna líne ordú

en: restrict
ga: teorannaigh

en: Clean /tmp at each boot
ga: Glan /tmp nuair a thosnaigh an coráis

en: Give the ram size in MB
ga: Tabhair na Méid Cuimhne as MB

en: Init Message
ga: Scéal Tosnú

en: Enable CD Boot?
ga: Cumasaigh dúiseacht ón dlúthdhiosca?

en: Enable OF Boot?
ga: Cumasaigh dúiseacht OF?

en: Default OS?
ga: OS Loiceadh?

en: Image
ga: Iomha

en: Video mode
ga: Mód fís

en: Network profile
ga: Próifíl líonra

en: Label
ga: Lipéad

en: Default
ga: Gnáth

en: NoVideo
ga: GanBhideó

en: Empty label not allowed
ga: Níl ceadaigh an lipéad folamh ann

en: You must specify a kernel image
ga: Is gá íomhá eithne a shonrú

en: You must specify a root partition
ga: Ní mór rann fréamhach

en: This label is already used
ga: Is ann cheana don ainm úsáideora seo

en: Which type of entry do you want to add?
ga: Cén sort iontráil a suimigh do?

en: Other OS (SunOS...)
ga: CO Eile (SunOS...)

en: Other OS (MacOS...)
ga: CO Eile (MacOS...)

en: Other OS (Windows...)
ga: CO Eile (Windows...)

en: The user name is too long
ga: Tá an ainm úsáideora ró-fhada

en: This user name has already been added
ga: Is ann cheana don ainm úsáideora seo

en: User ID
ga: ID Úsáideoir

en: Group ID
ga: ID Grupa

en: Real name
ga: Fíor ainm

en: Login name
ga: Ainm logála isteach:

en: Shell
ga: Blaosc

en: Autologin
ga: Uath-Logann

en: Choose the default user:
ga: Roghnagih an úsáidoer gneás:

en: Choose the window manager to run:
ga: Roghnaigh an Bainistéoir Fhuinneoga a úsásd:

en: License agreement
ga: Ceadúnas

en: Quit
ga: Éalaigh

en: Accept
ga: Aontaigh

en: Refuse
ga: Tarrtháil

en: Please choose a language to use.
ga: Roghnaigh teanga le húsáid, le do thoil.

en: Language choice
ga: Rogha teanga

en: All languages
ga: Gach teanga

en: Country / Region
ga: Tír / Réigiún

en: Please choose your country.
ga: Roghnaigh do thír, le do thoil.

en: Advanced
ga: Réamhioaíocht

en: None
ga: Neamhní

en: No sharing
ga: Gan roinnt

en: Custom
ga: Socraithe

en: Close
ga: Dún

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
ga: Éirigh as le do thoil agus Crtl-Alt-BackSpace a úsáid

en: Timezone
ga: Am Críos

en: Which is your timezone?
ga: Cén ceann do chrois ama?

en: NTP Server
ga: Freastalaí NTP

en: Local file
ga: Comhad logánta

en: Windows Domain
ga: Fearann Windows

en: Local file:
ga: Comhad logánta :

en: Windows Domain:
ga: Fearann Windows :

en: Authentication LDAP
ga: Deimniú LDAP

en: LDAP Server
ga: Freastalaí LDAP

en: simple
ga: simplí

en: Domain
ga: Fearannas

en: Server
ga: Freastalaí

en: Authentication NIS
ga: Deimniú NIS

en: NIS Domain
ga: Fearannas NIS

en: NIS Server
ga: Freastalaí NIS

en: Authentication
ga: Deimniú

en: Authentication method
ga: Modh fíordheimhnithe:

note: -PO: keep this short or else the buttons will not fit in the window
en: No password
ga: Gan pasfhocal

en: LILO with text menu
ga: LILO le chlár teacs

en: Re-install Boot Loader
ga: Ath-shuiteáil an clár dúisithe

en: %d minutes
ga: %d noiméaid

en: 1 minute
ga: 1 noiméad

en: %d seconds
ga: %d siocand

en: New
ga: Nua

en: Unmount
ga: Dífheistigh

en: Mount
ga: Feistigh

en: Mount point
ga: Pointe feistithe

en: Options
ga: Roghnachais

en: Done
ga: Críochnithe

en: Error
ga: Earráid

en: Server:
ga: Freastalaí:

en: Mount point:
ga: Pointe feistithe:

en: Options: %s
ga: Roghnachais: %s

en: Read carefully!
ga: Léigh go curamach!

en: Exit
ga: Scoir

en: Continue
ga: Lean

en: Help
ga: C_úidiú

en: Choose action
ga: Roghnaigh gníomh

en: You have one big Microsoft Windows partition.
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
ga: Tá rann mór Microsoft Windows amháin agat.
    Molaim duit an rann sin a athmhéadú ar dtús
    (roghnaigh an rann agus gliogáil ar "Athmhéadaigh")

en: Please click on a partition
ga: Roghnaigh rann le do thoil

en: Details
ga: Sonraí

en: No hard drives found
ga: Níor aimsíodh cruadhiosca ar bith

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Swap
ga: Malairte

en: Windows
ga: Fuinneoga

en: Other
ga: Eile

en: Empty
ga: Folamh

en: Filesystem types:
ga: Cineál córais-comhadlanna

en: Warning
ga: Rabhadh

en: Use ``Unmount'' first
ga: Úsáid "Dífheistigh" ar dtús

en: Type
ga: Cineál

en: Choose another partition
ga: Roghnaigh rann eile

en: Choose a partition
ga: Roghnaigh rann

en: Undo
ga: Leasú

en: Confirmation
ga: Deimhniú

en: Continue anyway?
ga: Lean ar aghaidh ar aon nós?

en: Quit without saving
ga: Éalaigh gan sabháil

en: Quit without writing the partition table?
ga: Éalaigh gan an clár-ranna a scríobh?

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
ga: Is gá an ríomhaire a atosnú sula gcuirfear na hathruithe sa ranntábla i bhfeidhm

en: Clear all
ga: Glan gach ceann

en: More
ga: Mór

en: Hard drive information
ga: Eolas faoi cruadhioscaí

en: All primary partitions are used
ga: Tá na ranna príofa uilig úsáidthe

en: I can not add any more partitions
ga: Ní féidir liom rann eile a cur isteach

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
ga: Le breis ranna a bheith agat, dealaigh ceann amháin le bheith in ann rannsínithe a cruthú

en: Save partition table
ga: Sábháil an ranntábla

en: Restore partition table
ga: Cuir an ranntábla ar ais mar bhí

en: Reload partition table
ga: Athluchtaigh an ranntábla

en: Select file
ga: Roghnaigh Comhad

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
ga: Níl an méid céanna ar an rann cúltaca
    Lean ar aghaidh ar aon nós?

en: Detailed information
ga: Mioneolas

en: Resize
ga: Athméidigh

en: Format
ga: Formáidigh

en: Add to RAID
ga: Cur le RAID

en: Add to LVM
ga: Cur le LVM

en: Delete
ga: Scríos

en: Remove from RAID
ga: Bain ó RAID

en: Remove from LVM
ga: Bain ó RAID

en: Modify RAID
ga: Athraigh RAID

en: Create
ga: Cruthaigh

en: Create a new partition
ga: Cruthaigh rann nua

en: Start sector:
ga: Teascán tosasch:

en: Size in MB:
ga: Méid i MB:

en: Filesystem type:
ga: Cineál córas-comhadlanna:

en: Preference:
ga: Tosaíocht:

en: Change partition type
ga: Athraigh cineál ranna

en: Which filesystem do you want?
ga: Cén comhadchóras atá uait?

en: Switching from ext2 to ext3
ga: Ag athrú ó ext2 go ext3

en: Label:
ga: Lipéad:

en: Resizing
ga: Ag athméadú

en: Computing FAT filesystem bounds
ga: Ag ríomhadh teorainn na córais-comhadlanna FAT

en: This partition is not resizeable
ga: Ní féidir an rann seo a athmhéadú

en: Choose the new size
ga: Roghnaigh an méid nua

en: New size in MB:
ga: Nua méid i MB:

en: Choose an existing RAID to add to
ga: Roghnaigh RAID atá ann le méadú

en: new
ga: nua

en: Choose an existing LVM to add to
ga: Roghnaigh LVM atá ann le méadú

en: LVM name?
ga: ainm LVM?

en: Loopback
ga: Aislúbadh

en: Mount options
ga: Roghanna feistithe

en: Various
ga: Éagsúil

en: device
ga: feist

en: level
ga: leibhéal

en: What type of partitioning?
ga: Cén sort rannú atá ort?

en: You'll need to reboot before the modification can take place
ga: Beidh ort an ríomhaire a aththosnú sula ndéanfar an athrú

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
ga: Scríobhfar clár diosca %s go dhiosca!

en: Move files to the new partition
ga: Aistrigh na comhaid go dtí an rann nua

en: Moving files to the new partition
ga: Ag aistriú na gcomhad go dtí an rann nua

en: Copying %s
ga: Ag cóipeáil %s

en: Removing %s
ga: Ag baint %s

en: Device:
ga: Gaireas:

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
ga: Litir Dioscthiománt DOS: %s (buile faoi thuraim)

en: Type:
ga: Cineál:

en: Name:
ga: Ainm:

en: Start: sector %s
ga: Tús: teascán %s

en: Size: %s
ga: Méid: %s

en: , %s sectors
ga: , %s teascáin

en: Formatted
ga: Formáidithe

en: Not formatted
ga: Neamhformáidithe

en: Mounted
ga: Feistithe

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
ga: Rann tosaithe de ghnáth
        (do thosnú MS-DOS, ní lilo)

en: Level %s
ga: Leibhéal %s

en: RAID-disks %s
ga: Dioscaí RAID %s

en: Read-only
ga: Léamh amháin

en: Size: %s
ga: Méid: %s

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
ga: Céimseasamh: %s sorcóir, %s ceann, %s teascán

en: Info:
ga: Eolas:

en: LVM-disks %s
ga: Dioscaí LVM %s

en: Partition table type: %s
ga: Cinéal tabla rann: %s

en: Encryption key
ga: Eochair chriptiúcháin:

en: Encryption algorithm
ga: Algartam criptithe

en: Change type
ga: Athraigh cineál

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: Which username
ga: Cén ainm úsáideora

en: Another one
ga: Ceann eile

en: Username
ga: Ainm úsáideora

en: Search servers
ga: Freastalaithe cuardaigh

en: Search new servers
ga: Cuardaigh freastalaithe nua

en: Installing packages...
ga: Ag suiteáil pacáistí...

en: Removing packages...
ga: Ag baint pacáistí...

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
ga: Tharla earráid - ní fhuaireadh aon gaireas ar a bhféadfaí córais-comhadlanna nua a cruthu. Ba chóir duit do chuid crua-earraí a seiceáil le cúis an fadhb a aimsiú

en: Formatting partition %s
ga: Ag formáidiú rann %s

en: Creating and formatting file %s
ga: Ag cruthú agus ag formáidiú an chomhaid %s

en: I do not know how to format %s in type %s
ga: níl a fhios agam conas %s a formáidiú go %s

en: %s formatting of %s failed
ga: Formáidiú %s de %s teipithe

en: Mounting partition %s
ga: Ag feistiú an rainn %s

en: Checking %s
ga: Ag seiceáil %s

en: Duplicate mount point %s
ga: Pointe taca dublach %s

en: No partition available
ga: níl aon ranna saora ann

en: Choose the mount points
ga: Roghnaigh na pointí feistithe

en: Choose the partitions you want to format
ga: Roghnaigh na ranna atá le formáidiú

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
ga: Nil dothain spas malartu chun insealbhu, chuir leis an spas

en: You do not have a swap partition.
    
    Continue anyway?
ga: Níl aon ranna malairte agat
    
    x1Lean ar aghaidh ar aon nós?

en: Use free space
ga: Úsáid spás saor

en: Choose the sizes
ga: Roghnaigh an méid nua

en: Root partition size in MB:
ga: Méid i MB do Rhann Fréamhach:

en: Swap partition size in MB:
ga: Méid i MB do rhann malairte:

en: Use the free space on the Microsoft Windows® partition
ga: Úsáid an spás saor ar an rann Windows

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: Next
ga: Teacs

en: Size
ga: Méid

en: FAT resizing failed: %s
ga: Theip ar uathathmhéadú FAT: %s

en: Remove Microsoft Windows®
ga: Dealaigh Microsoft Windows®

en: Custom disk partitioning
ga: Rannú diosca saincheaptha

en: Use fdisk
ga: Úsáid fdisk

en: Partitioning failed: %s
ga: Theip ar rannú: %s

en: with /usr
ga: le /usr

en: server
ga: Freastalaí

en: Mount points must begin with a leading /
ga: Caithfidh pointí feistithe tosú le /

en: Nothing to do
ga: Faic le déanamh

en: Floppy
ga: Flapach

en: Hard Disk
ga: Diosca

en: Tape
ga: Téip

en: AGP controllers
ga: Rialaitheoirí AGP

en: Videocard
ga: Cárta Físe

en: Tvcard
ga: Cárta Teilifíse

en: Other MultiMedia devices
ga: Gaireais Ilmheánacha Eile

en: Soundcard
ga: Cárta Fuaime

en: Webcam
ga: Ceamara Gréasáin

en: Ethernetcard
ga: Cárta Ethernet

en: Modem
ga: Móideim

en: Memory
ga: Cuimhne

en: Printer
ga: Printéir

en: Joystick
ga: Luamhán Stiúrtha

en: SATA controllers
ga: Rialaitheoirí SATA

en: RAID controllers
ga: Rialaitheoirí RAID

en: (E)IDE/ATA controllers
ga: Rialaitheoirí (E)IDE/ATA

en: Firewire controllers
ga: Rialaitheoirí Firewire

en: PCMCIA controllers
ga: Rialaitheoirí PCMCIA

en: SCSI controllers
ga: Rialaitheoirí SCSI

en: USB controllers
ga: Rialaitheoirí USB

en: USB ports
ga: Poirt USB

en: SMBus controllers
ga: Rialaitheoirí SMBus

en: Keyboard
ga: Eocharclár

en: Mouse
ga: Luchóg

en: UPS
ga: Soláthar Cumhachta Dobhriste

en: Scanner
ga: Scanóir

en: Unknown/Others
ga: Anaithnid/Eile

en: cpu #
ga: LAP #

en: Please Wait... Applying the configuration
ga: Fan tamall... ag cur na cumraíochta i bhfeidhm

en: Sound configuration
ga: Cumraíocht fuaime

en: Driver:
ga: Tiománaí:

en: Unknown driver
ga: Tiománaí anaithnid

en: Auto-detect
ga: Braith go hUathoibríoch

en: Unknown|Generic
ga: Anaithnid|Cineálach

en: Ok
ga: Ceart go Leor

en: Yes
ga: Tá

en: No
ga: Níl

en: Choose a file
ga: Roghnaigh comhad

en: Add
ga: Suim

en: Modify
ga: Athraigh

en: Remove
ga: Bain

en: Finish
ga: Criochnaigh

en: Previous
ga: feist

en: Bad choice, try again
ga: Droch rogha, aththrialaigh

en: Your choice? (default %s)
ga: Do rogha? (gnás %s)

en: Your choice? (0/1, default `%s')
ga: Do rogha? (0/1, loicshocrú %s)

en: Button `%s': %s
ga: Cnaipe `%s': %s

en: Your choice? (default `%s'%s)
ga: Do rogha? (loicshocrú `%s'%s)

en: Andorra
ga: Andóra

en: United Arab Emirates
ga: Aontas na nÉimíríochtaí Arabacha

en: Afghanistan
ga: An Afghanastáin

en: Antigua and Barbuda
ga: Antigua agus Barbuda

en: Albania
ga: An Albáin

en: Armenia
ga: An Airméin

en: Netherlands Antilles
ga: Aintillí na hÍsiltíre

en: Angola
ga: Angóla

en: Antarctica
ga: an tAntartasch

en: Argentina
ga: An Airgintín

en: American Samoa
ga: Samó Meiriceánach

en: Austria
ga: An Ostair

en: Australia
ga: An Astráil

en: Azerbaijan
ga: An Asarbaiseáin

en: Bosnia and Herzegovina
ga: Boisnia agus Heirseagaivéin

en: Barbados
ga: Barbadós

en: Bangladesh
ga: An Bhanglaidéis

en: Belgium
ga: An Bheilg

en: Burkina Faso
ga: Buircíne Fasó

en: Bulgaria
ga: An Bhulgáir

en: Bahrain
ga: An Bhairéin

en: Burundi
ga: An Bhurúin

en: Benin
ga: Beinin

en: Bermuda
ga: Beirmiúda

en: Brunei Darussalam
ga: Brúiné Dárasalám

en: Bolivia
ga: An Bholaiv

en: Brazil
ga: An Bhrasail

en: Bahamas
ga: Na Bahámaí

en: Bhutan
ga: An Bhútáin

en: Bouvet Island
ga: Oileán Bouvet

en: Botswana
ga: An Bhotsuáin

en: Belarus
ga: An Bhílearúis

en: Belize
ga: An Bheilís

en: Canada
ga: Ceanada

en: Cocos (Keeling) Islands
ga: Oileáin na gCócónna (Keeling)

en: Congo (Kinshasa)
ga: An Congó

en: Central African Republic
ga: Poblacht na hAfraice Láir

en: Switzerland
ga: An Eilvéis

en: Cote d'Ivoire
ga: An Cósta Eabhair

en: Cook Islands
ga: Na hOileáin Cook

en: Chile
ga: An tSile

en: Cameroon
ga: Camarún

en: China
ga: An tSín

en: Colombia
ga: AN Cholóim

en: Costa Rica
ga: Cósta Rice

en: Serbia & Montenegro
ga: Seirbia agus Montainéagró

en: Cuba
ga: Cúba

en: Cape Verde
ga: Rinn Verde

en: Christmas Island
ga: Oileán na Nollag

en: Cyprus
ga: An Chipir

en: Czech Republic
ga: An Phoblacht nc tSeic

en: Germany
ga: An Ghearmáin

en: Denmark
ga: An Danmhairg

en: Dominican Republic
ga: An Phoblacht Dhoiminiceach

en: Algeria
ga: An Algéir

en: Ecuador
ga: Eacuadór

en: Estonia
ga: An Eastóin

en: Egypt
ga: An Éigipt

en: Western Sahara
ga: An Sahára Thiar

en: Eritrea
ga: An Eiritré

en: Spain
ga: An Spáinn

en: Ethiopia
ga: An Aetóip

en: Finland
ga: An Fhionlainn

en: Fiji
ga: Fidsí

en: Falkland Islands (Malvinas)
ga: Na hOileáin Fháclainne (Malvinas)

en: Micronesia
ga: An Mhicrinéis

en: Faroe Islands
ga: Na hOileáin Fharó

en: France
ga: Fraince

en: Gabon
ga: Gabúin

en: United Kingdom
ga: An Ríocht

en: Georgia
ga: An tSeoirsia

en: French Guiana
ga: Fraincis

en: Ghana
ga: Gána

en: Gibraltar
ga: Giobráltar

en: Greenland
ga: An Ghraonlainn

en: Gambia
ga: Gaimbia

en: Guinea
ga: An Ghuine

en: Guadeloupe
ga: An Ghuadalúip

en: Equatorial Guinea
ga: Guine Mheánchiorclach

en: Greece
ga: An Ghréig

en: Guatemala
ga: Guatamala

en: Guinea-Bissau
ga: Guine Bhissau

en: Guyana
ga: An Ghuáin

en: Honduras
ga: Hondúras

en: Croatia
ga: An Chróit

en: Haiti
ga: Háiti

en: Hungary
ga: An Ungáir

en: Indonesia
ga: An Indinéis

en: Ireland
ga: Éire

en: Israel
ga: Iosrael

en: India
ga: An India

en: Iraq
ga: An Iaráic

en: Iran
ga: An Iaráin

en: Iceland
ga: An Íoslainn

en: Italy
ga: An Iodáil

en: Jamaica
ga: Iamáice

en: Jordan
ga: An Iordáin

en: Japan
ga: An tSeapáin

en: Kenya
ga: An Chéinia

en: Kyrgyzstan
ga: An Chirgeastáin

en: Cambodia
ga: An Chambóid

en: Kiribati
ga: Ciribeas

en: Comoros
ga: Na hOileáin Chomóra

en: Saint Kitts and Nevis
ga: San Críostóir Nimheas

en: Korea (North)
ga: An Chóiré Thuaidh

en: Korea
ga: An Choiré Theas

en: Kuwait
ga: Cuáit

en: Cayman Islands
ga: Na hOileáin Cayman

en: Kazakhstan
ga: An Chasacstáin

en: Laos
ga: Láós

en: Lebanon
ga: An Liobáin

en: Saint Lucia
ga: St. Lucia

en: Liechtenstein
ga: Lichtinstéin

en: Sri Lanka
ga: Srí Lanca

en: Liberia
ga: An Libéir

en: Lesotho
ga: Leosóta

en: Lithuania
ga: An Liotuáin

en: Luxembourg
ga: Lucsamburg

en: Latvia
ga: An Laitvia

en: Libya
ga: An Libia

en: Morocco
ga: Maracó

en: Monaco
ga: Monacó

en: Moldova
ga: An Mholdóiv

en: Marshall Islands
ga: Na hOileáin Marshall

en: Macedonia
ga: An Mhacadóin

en: Myanmar
ga: Maenmar

en: Mongolia
ga: An Mhóngóil

en: Martinique
ga: An Mhartainíc

en: Mauritania
ga: An Mháratáin

en: Montserrat
ga: Montsarat

en: Malta
ga: Málta

en: Mauritius
ga: Oileán Mhuirís

en: Maldives
ga: Na hOileáin Mhaildíve

en: Mexico
ga: Meicsiceo

en: Malaysia
ga: An Mhalaeisia

en: Mozambique
ga: Mósaimbic

en: Namibia
ga: An Namaib

en: New Caledonia
ga: An Nua-Chaladóin

en: Niger
ga: An Nígir

en: Norfolk Island
ga: Oileán Norfolk

en: Nigeria
ga: An Nigéir

en: Netherlands
ga: An Isiltír

en: Norway
ga: An Iorua

en: Nepal
ga: Neipeál

en: Nauru
ga: Nárúis

en: New Zealand
ga: An Nua-Shéalainn

en: Peru
ga: Peiriú

en: French Polynesia
ga: Polainéis na Fraince

en: Papua New Guinea
ga: Nua-Ghuine Phapua

en: Philippines
ga: Na hOileáin

en: Pakistan
ga: An Phacastán

en: Poland
ga: An Pholainn

en: Saint Pierre and Miquelon
ga: Peadar Naofa agus Micilín

en: Pitcairn
ga: Oileán Pitcairn

en: Puerto Rico
ga: Portó Ríce

en: Palestine
ga: An Phalaistín

en: Portugal
ga: An Phortaingéil

en: Qatar
ga: Catar

en: Reunion
ga: Réunion

en: Romania
ga: An Rómáin

en: Russia
ga: An Rúis

en: Rwanda
ga: Ruanda

en: Saudi Arabia
ga: An Araib

en: Solomon Islands
ga: Na hOileáin Solomon

en: Seychelles
ga: Na Séiséil

en: Sudan
ga: An tSúdáin

en: Sweden
ga: An tSualainn

en: Singapore
ga: Singeapór

en: Saint Helena
ga: San Héilin

en: Slovenia
ga: An tSlóivéin

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
ga: Oileánra Svalbard

en: Slovakia
ga: An tSlóvaic

en: Sierra Leone
ga: Siarra Leon

en: San Marino
ga: San Mairíne

en: Senegal
ga: An tSeineagáil

en: Somalia
ga: An tSomáil

en: Suriname
ga: Suranam

en: Sao Tome and Principe
ga: São Tomé agus Príncipe

en: El Salvador
ga: An tSalvadóir

en: Syria
ga: An tSiria

en: Swaziland
ga: An tSuasalainn

en: Turks and Caicos Islands
ga: Na hOileáin Turks agus Caicos

en: Chad
ga: Sead

en: Togo
ga: Tógó

en: Thailand
ga: An Téalainn

en: Tajikistan
ga: An Táidsíceastáin

en: Tokelau
ga: Na hOileáin Tócalá

en: East Timor
ga: Tíomór Thoir

en: Turkmenistan
ga: An Tuircméanastáin

en: Tunisia
ga: An Túinéis

en: Turkey
ga: An Tuirc

en: Trinidad and Tobago
ga: Oileán na Tríonóide agus Tobága

en: Taiwan
ga: An Téaváin

en: Tanzania
ga: An Tansáin

en: Ukraine
ga: An Úcráin

en: United States
ga: Stáit Aontaithe Mheiriceá

en: Uruguay
ga: Uragua

en: Uzbekistan
ga: Úisbéiceastáin

en: Vatican
ga: Vatacáine

en: Saint Vincent and the Grenadines
ga: St. Vincent agus Grenadines

en: Venezuela
ga: Veiniséala

en: Vietnam
ga: Vítneam

en: Vanuatu
ga: Vanuatú

en: Wallis and Futuna
ga: Vailís agus Futúna

en: Samoa
ga: Samó

en: Yemen
ga: Éimin

en: South Africa
ga: An Afraic Theas

en: Zambia
ga: An tSaimbia

en: Zimbabwe
ga: An tSiombáib

en: Welcome to %s
ga: Fáilte go %s

en: Found %s interfaces
ga: Fuair %s comhéadan

en: Do you have another one?
ga: An bhfuil ceann eile agat?

en: Do you have any %s interfaces?
ga: An bhfuil comhéadan %s agat?

en: See hardware info
ga: Leámh an t-eolais crua-earra

note: -PO: the first %s is the card type (scsi, network, sound,...) -PO: the second is the vendor+model name
en: Installing driver for %s card %s
ga: Ag feistáil tiomanaí do %s, carta %s

en: Module options:
ga: Roghachais modúil:

en: Specify options
ga: Cumraigh roghanna

en: Error reading file %s
ga: Earráid ag léamh comhad %s

en: Bad backup file
ga: Droch comhad chúltaca

en: Error writing to file %s
ga: Earráidh ag scríobh comhad %s

en: Poor
ga: Bocht

en: Standard
ga: Caighdeánach

en: High
ga: Árd

en: Higher
ga: Níos Airde

en: Paranoid
ga: Paranóid

en: Security
ga: Slándáil

en: Security level
ga: Leibhéal Slándála

en: Printing
ga: Priontáil

en: Internet
ga: Idirlíon

en: File sharing
ga: Roinnt na gComhad

en: System
ga: Córas

en: Database Server
ga: Freastalaí Bunachair Sonraí

en: Services
ga: Seirbishí

en: running
ga: ag rith

en: stopped
ga: ag stoppadh

en: Info
ga: Eolas

en: On boot
ga: Ar Tús

en: Start
ga: Tosaigh

en: Stop
ga: Stad

en: Global
ga: Domhanda

en: Europe
ga: An Eoraip

en: Oceania
ga: An Aigéine

en: Hong Kong
ga: Hong Cong

en: Russian Federation
ga: Cónaidhm na Rúise

en: Yugoslavia
ga: An Iúgslaiv

en: Is this correct?
ga: An bhfuil seo ceart?

en: No such file
ga: Níl a leithéid de chomhad ann

en: Installation failed
ga: Theip ar shuiteáil
