DrakX VERSION - en to pl translation catalogue (1027 entries)

en: Graphic card
pl: Karta graficzna

en: Select a graphic card
pl: Wybierz kartê graficzn±

en: Choose a X server
pl: Wybierz X serwer

en: X server
pl: X serwer

en: Which configuration of XFree do you want to have?
pl: Któr± konfiguracjê XFree chcesz mieæ?

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
pl: Dla Twojej karty akceleracja 3D jest obs³ugiwana tylko przez XFree %s.
    Posiada ona jednak lepsz± obs³ugê 2D w XFree %s.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
pl: Dla Twojej karty akceleracja 3D jest obs³ugiwana tylko przez XFree %s.

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
pl: XFree %s z obs³ug± sprzêtowej akceleracji 3D

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
pl: Dla Twojej karty akceleracja 3D jest obs³ugiwana tylko przez XFree %s.
    JEST TO ROZWI¡ZANIE EKSPERYMENTALNE, MO¯E ZAWIESIÆ KOMPUTER.
    Dla Twojej karty akceleracja 2D jest obs³ugiwana lepiej przez XFree %s.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
pl: Dla Twojej karty akceleracja 3D jest obs³ugiwana przez XFree %s.
    JEST TO ROZWI¡ZANIE EKSPERYMENTALNE, MO¯E ZAWIESIÆ KOMPUTER.

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
pl: XFree %s z EKSPERYMENTALN¡ obs³ug± sprzêtowej akceleracji 3D

en: XFree configuration
pl: Konfiguracja XFree

en: Select the memory size of your graphic card
pl: Okre¶l rozmiar pamiêci karty graficznej

en: Choose options for server
pl: Wybierz opcje serwera

en: Choose a monitor
pl: Wybierz monitor

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
pl: Dwa krytyczne parametry to czêstotliwo¶æ synchronizacji pionowej,
    która okre¶la, jak czêsto od¶wie¿any jest ca³y ekran, oraz najbardziej istotny
    - czêstotliwo¶æ synchronizacji poziomej - rysowania linii.
    
    Jest BARDZO WA¯NE aby nie podaæ typu monitora o wiêkszym zakresie
    czêstotliwo¶ci odchylania ni¿ mo¿liwo¶ci Twojego monitora,
    poniewa¿ mo¿e to spowodowaæ jego uszkodzenie.
    Je¶li masz w±tpliwo¶ci, wybierz bardziej zachowawcze ustawienia.

en: Horizontal refresh rate
pl: Czêstotliwo¶æ synchronizacji poziomej

en: Vertical refresh rate
pl: Czêstotliwo¶æ synchronizacji pionowej

en: Monitor not configured
pl: Nie skonfigurowano monitora

en: Graphic card not configured yet
pl: Nie skonfigurowano jeszcze karty graficznej

en: Resolutions not chosen yet
pl: Nie okre¶lono jeszcze rozdzielczo¶ci

en: Do you want to test the configuration?
pl: Chcesz przetestowaæ t± konfiguracjê?

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
pl: Ostrze¿enie: testowanie tej karty mo¿e zawiesiæ komputer

en: Test of the configuration
pl: Test konfiguracji

en: 
    try to change some parameters
pl: 
    spróbuj zmieniæ jakie¶ parametry

en: An error has occurred:
pl: Wyst±pi³ b³±d:

en: Leaving in %d seconds
pl: Pozostalo %d sekund

en: Is this the correct setting?
pl: Dzia³a prawid³owo?

en: An error has occurred, try to change some parameters
pl: Wyst±pi³ b³±d, spróbuj zmieniæ jakie¶ parametry

en: Resolution
pl: Rozdzielczo¶æ

en: Choose the resolution and the color depth
pl: Okre¶l rozdzielczo¶æ oraz g³êbiê kolorów

en: Graphic card: %s
pl: Karta graficzna: %s

en: XFree86 server: %s
pl: Serwer XFree86: %s

en: Show all
pl: Poka¿ wszystkie

en: Resolutions
pl: Rozdzielczo¶ci

en: Keyboard layout: %s
pl: Uk³ad klawiatury: %s

en: Mouse type: %s
pl: Typ myszy: %s

en: Mouse device: %s
pl: Port myszy: %s

en: Monitor HorizSync: %s
pl: Synchronizacja pozioma monitora: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
pl: Synchronizacja pionowa monitora: %s

en: Graphic card: %s
pl: Karta graficzna: %s

en: Graphic memory: %s kB
pl: Pamiêæ karty: %s kB

en: Color depth: %s
pl: Ilo¶æ kolorów: %s

en: Resolution: %s
pl: Rozdzielczo¶æ: %s

en: XFree86 server: %s
pl: Serwer XFree86: %s

en: XFree86 driver: %s
pl: Sterownik XFree86: %s

en: Preparing X-Window configuration
pl: Przygotowanie konfiguracji X-Window

en: Change Monitor
pl: Zmieniæ monitor

en: Change Graphic card
pl: Zmieniæ  kartê graficzn±

en: Change Server options
pl: Zmieniæ opcje serwera

en: Change Resolution
pl: Zmieniæ rozdzielczo¶æ

en: Show information
pl: Zobaczyæ informacje

en: Test again
pl: Powtórnie testowaæ

en: Quit
pl: Wyj¶æ

en: What do you want to do?
pl: Co chcesz zrobiæ?

en: Keep the changes?
    Current configuration is:
    
    %s
pl: Zachowaæ zmiany?
    Aktualna konfiguracja jest nastêpuj±ca:
    
    %s

en: Please relog into %s to activate the changes
pl: By uaktywniæ zmiany zaloguj siê ponownie do %s

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
pl: Proszê u¿yæ Ctrl-Alt-BackSpace po wylogowaniu

en: X at startup
pl: X przy uruchomieniu

en: I can set up your computer to automatically start X upon booting.
    Would you like X to start when you reboot?
pl: Mo¿na skonfigurowaæ komputer, by X-y by³y automatycznie uruchamiane.
    Czy chcesz, by X-y uruchamia³y siê po restarcie?

en: Autologin
pl: Automatyczne rejestrowanie w systemie

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
    If you don't want to use this feature, click on the cancel button.
pl: Mo¿na skonfigurowaæ komputer, by automatycznie rejestrowa³ u¿ytkownika
    w systemie. Je¶li nie chcesz korzystaæ z tej mo¿liwo¶ci, wybierz Anuluj.

en: Choose the default user:
pl: Wybierz domy¶lnego u¿ytkownika:

en: Choose the window manager to run:
pl: Wybierz uruchamianego mened¿era okien:

en: 256 colors (8 bits)
pl: 256 kolorów (8 bitów)

en: 32 thousand colors (15 bits)
pl: 32 tysi±ce kolorów (15 bitów)

en: 65 thousand colors (16 bits)
pl: 65 tysiêcy kolorów (16 bitów)

en: 16 million colors (24 bits)
pl: 16 milionów kolorów (24 bity)

en: 4 billion colors (32 bits)
pl: 4 miliardy kolorów (32 bity)

en: 16 MB or more
pl: 16 MB lub wiêcej

en: Standard VGA, 640x480 at 60 Hz
pl: Standard VGA, 640x480 przy 60 Hz

en: Super VGA, 800x600 at 56 Hz
pl: Super VGA, 800x600 przy 56 Hz

en: 8514 Compatible, 1024x768 at 87 Hz interlaced (no 800x600)
pl: Zgodny z 8514, 1024x768 przy 87 Hz z przeplotem (bez 800x600)

en: Super VGA, 1024x768 at 87 Hz interlaced, 800x600 at 56 Hz
pl: Super VGA, 1024x768 przy 87 Hz z przeplotem, 800x600 in 56 Hz

en: Extended Super VGA, 800x600 at 60 Hz, 640x480 at 72 Hz
pl: Extended SVGA, 800x600 przy 60 Hz, 640x480 przy 72 Hz

en: Non-Interlaced SVGA, 1024x768 at 60 Hz, 800x600 at 72 Hz
pl: SVGA bez przeplotu, 1024x768 przy 60 Hz, 800x600 przy 72 Hz

en: High Frequency SVGA, 1024x768 at 70 Hz
pl: Wysokoczêstotliwo¶ciowy SVGA, 1024x768 przy 70 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 60 Hz
pl: Wieloczêstotliwo¶ciowy do 1280x1024 przy 60 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 74 Hz
pl: Wieloczêstotliwo¶ciowy do 1280x1024 przy 74 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 76 Hz
pl: Wieloczêstotliwo¶ciowy do 1280x1024 przy 76 Hz

en: Monitor that can do 1600x1200 at 70 Hz
pl: Monitor do 1600x1200 przy 70 Hz

en: Monitor that can do 1600x1200 at 76 Hz
pl: Monitor do 1600x1200 przy 76 Hz

en: First sector of boot partition
pl: Pierwszy sektor na partycji startowej

en: First sector of drive (MBR)
pl: Pierwszy sektor na dysku (MBR)

en: SILO Installation
pl: Instalacja SILO

en: Where do you want to install the bootloader?
pl: Gdzie chcesz zainstalowaæ program rozruchowy?

en: LILO/grub Installation
pl: Instalacja LILO/Grub

en: None
pl: Brak

en: Which bootloader(s) do you want to use?
pl: Jaki program rozruchowy chcesz u¿ywaæ?

en: Bootloader installation
pl: Instalacja programu rozruchowego

en: Boot device
pl: Urz±dzenie startowe

en: LBA (doesn't work on old BIOSes)
pl: LBA (nie dzia³a ze starym BIOSem)

en: Compact
pl: Odczytuj du¿e bloki

en: compact
pl: (dla dyskietek)

en: Video mode
pl: Tryb video

en: Delay before booting default image
pl: Opó¼nienie przed uruchomieniem domy¶lnego systemu

en: Password
pl: Has³o

en: Password (again)
pl: Has³o (ponownie)

en: Restrict command line options
pl: Ograniczenie opcji linii komend

en: restrict
pl: ograniczenie

en: Bootloader main options
pl: Podstawowe opcje programu rozruchowego

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
pl: Opcja "Ograniczenie opcji linii komend" nie dzia³a bez has³a

en: Please try again
pl: Proszê spróbowaæ ponownie

en: The passwords do not match
pl: Has³a nie zgadzaj± siê

en: Here are the different entries.
    You can add some more or change the existing ones.
pl: Masz nastêpuj±ce pozycje.
    Mo¿esz dodaæ nastêpne lub zmieniæ istniej±ce.

en: Add
pl: Dodaj

en: Done
pl: Zrobione

en: Which type of entry do you want to add?
pl: Jakiego typu pozycjê chcesz dodaæ?

en: Other OS (SunOS...)
pl: Inny OS (SunOS...)

en: Other OS (windows...)
pl: Inny OS (Windows...)

en: Image
pl: Obraz

en: Append
pl: Do³±cz

en: Read-write
pl: Zapis-odczyt

en: Table
pl: Tabela

en: Unsafe
pl: Niebezpieczne

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domy¶lne

en: Remove entry
pl: Usuñ pozycjê

en: Empty label not allowed
pl: Pusta etykieta jest niedozwolona

en: This label is already used
pl: Ta etykieta jest ju¿ u¿ywana

en: Found %s %s interfaces
pl: Znaleziono %s  %s interfejsów

en: Do you have another one?
pl: Masz inne?

en: Do you have any %s interfaces?
pl: Czy masz interfejs %s?

en: No
pl: Nie

en: Yes
pl: Tak

en: See hardware info
pl: Poka¿ informacjê o sprzêcie

note: -PO: the first %s is the card type (scsi, network, sound,...) -PO: the second is the vendor+model name
en: Installing driver for %s card %s
pl: Instalacja sterownika do karty %s %s

en: (module %s)
pl: (modu³ %s)

note: -PO: the %s is the driver type (scsi, network, sound,...)
en: Which %s driver should I try?
pl: Który sterownik %s wypróbowaæ?

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
pl: W pewnych przypadkach sterownik %s potrzebuje dodatkowych
    informacji do poprawnego dzia³ania, mimo ¿e zazwyczaj dzia³a
    bez nich. Czy chcesz podaæ dodatkowe parametry, czy te¿ 
    pozwolisz sterownikowi wykryæ je automatycznie?
    Czasami wykrywanie mo¿e zawiesiæ komputer, nie powoduje to
    jednak ¿adnych problemów (utraty danych).

en: Autoprobe
pl: Autodetekcja

en: Specify options
pl: Okre¶l parametry

en: You may now provide its options to module %s.
pl: Mo¿esz teraz okre¶liæ parametry modu³u %s.

en: You may now provide its options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
pl: Mo¿esz przekazaæ do modu³u %s parametry.
    S± one w formacie "nazwa1=warto¶æ1 nazwa2=warto¶æ2 ...
    Np. "io=0x300 irq=7"

en: Module options:
pl: Opcje modu³u:

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
pl: Nieudane za³adowanie modu³u %s.
    Chcesz spróbowaæ z innymi parametrami?

en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system in the list above or
    wait %d seconds for default boot.
pl: Witamy w programie wybierajacym system - %s
    
    Wybierz system operacyjny z listy powyzej lub
    czekaj %d sekund na domyslny start.

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
pl: Witamy w programie wybierajacym system - GRUB!

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
pl: Uzyj %c i %c klawiszy , aby podswietlic pozycje.

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
pl: Nacisnij Enter, aby zaladowac wybrany system operacyjny, `e' aby wyedytowac

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
pl: komendy przed zaladowaniem albo `c' , aby pracowac w linii polecen.

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
pl: Podswietlony system zostanie uruchomiony po %d sekundach.

en: not enough room in /boot
pl: nie ma ju¿ miejsca na /boot

note: -PO: "Desktop" and "Start Menu" are the name of the directories found in c:\windows
en: Desktop
pl: Pulpit

en: Start Menu
pl: Menu start

en: %d minutes
pl: %d minut

en: 1 minute
pl: 1 minuta

en: %d seconds
pl: %d sekund

en: Create
pl: Utwórz

en: Unmount
pl: Odmontuj

en: Delete
pl: Usuñ

en: Format
pl: Formatuj

en: Resize
pl: Zmieñ rozmiar

en: Type
pl: Typ

en: Mount point
pl: Punkt montowania

en: Write /etc/fstab
pl: Zapisz /etc/fstab

en: Toggle to expert mode
pl: Prze³±cz na tryb zaawansowany

en: Toggle to normal mode
pl: Prze³±cz na tryb standardowy

en: Restore from file
pl: Przywróæ z pliku

en: Save in file
pl: Zapisz do pliku

en: Wizard
pl: Kreator

en: Restore from floppy
pl: Przywróæ z dyskietki

en: Save on floppy
pl: Zapisz na dyskietkê

en: Clear all
pl: Wyczy¶æ wszystko

en: Format all
pl: Sformatuj wszystko

en: Auto allocate
pl: Rozmie¶æ automatycznie

en: All primary partitions are used
pl: Wszystkie partycje podstawowe s± u¿ywane

en: I can't add any more partition
pl: Nie mo¿na dodaæ wiêcej partycji

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
pl: By mieæ wiêcej partycji, nale¿y usun±æ jedn±,
    by by³o mo¿liwe utworzenie partycji rozszerzonej.

en: Rescue partition table
pl: Odzyskaj tablicê partycji

en: Undo
pl: Cofnij

en: Write partition table
pl: Zapisz tablicê partycji

en: Reload
pl: Prze³aduj

en: Empty
pl: Pusta

en: Other
pl: Inna

en: Filesystem types:
pl: Typy systemu plików:

en: Details
pl: Szczegó³y

en: You have one big FAT partition
    (generally used by MicroSoft Dos/Windows).
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
pl: Na dysku jest jedna wielka partycja FAT.
    (zazwyczaj u¿ywana przez Microsoft Dos/Windows)
    Nale¿y zacz±æ od pomniejszenia tej partycji
    (kliknij na partycji, po czym kliknij na "Zmieñ rozmiar")

en: Please make a backup of your data first
pl: Proszê zacz±æ od archiwizacji danych

en: Read carefully!
pl: Czytaj uwa¿nie!

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
pl: Je¿eli masz zamiar  u¿ywaæ aboot pamiêtaj, by zostawiæ, 
    wolne miejsce na pocz±tku dysku - wystarczy 2048 sektorów.

en: Be careful: this operation is dangerous.
pl: Uwa¿aj: ta operacja jest niebezpieczna

en: Error
pl: B³±d

en: Mount point:
pl: Punkt montowania:

en: Device:
pl: Urz±dzenie:

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
pl: Dosowy dysk: (przypuszczalnie %s)

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Start: sector %s
pl: Start: sektor  %s

en: Size: %d MB
pl: Rozmiar: %d MB

en: , %s sectors
pl: , %s sektorów

en: Cylinder %d to cylinder %d
pl: Cylinder %d do cylindra %d

en: Formatted
pl: Sformatowana

en: Not formatted
pl: Nie sformatowana

en: Mounted
pl: Zamontowano

en: Loopback file(s): %s
pl: Plik(i) "loopback":%s

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
pl: Domy¶lna partycja startowa
        (dla startu MS-DOS, nie dla lilo)

en: Level %s
pl: Poziom %s

en: Chunk size %s
pl: Rozmiar kawa³ka %s

en: RAID-disks %s
pl: Dyski RAID %s

en: Loopback file name: %s
pl: Nazwa pliku "loopback":%s

en: Please click on a partition
pl: Proszê klikn±æ na partycji

en: Size: %d MB
pl: Rozmiar: %d MB

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
pl: Geometria: %s cylindrów, %s g³owic, %s sektorów

en: Partition table type: %s
pl: Typ tabeli partycji: %s

en: on bus %d id %d
pl: na szynie %d id %d

en: Mount
pl: Montuj

en: Active
pl: Aktywuj

en: Add to RAID
pl: Dodaj do RAID

en: Remove from RAID
pl: Usuñ z RAID

en: Modify RAID
pl: Modyfikuj RAID

en: Use for loopback
pl: U¿yj dla loopback

en: Choose action
pl: Wybierz czynno¶æ

en: Sorry I won't accept to create /boot so far onto the drive (on a cylinder > 1024).
    Either you use LILO and it won't work, or you don't use LILO and you don't need /boot
pl: Niestety, nie mo¿na utworzyæ /boot tak daleko na dysku (poza cylindrem 1024)
    Albo u¿yjesz LILO, (nie bêdzie dzia³aæ), lub nie bêdziesz u¿ywaæ lilo
    i nie potrzebujesz /boot

en: The partition you've selected to add as root (/) is physically located beyond
    the 1024th cylinder of the hard drive, and you have no /boot partition.
    If you plan to use the LILO boot manager, be careful to add a /boot partition
pl: Doda³e¶ partycjê root (/) na dysku poza cylindrem 1024, nie ma te¿
    partycji /boot. Je¿eli wiêc chcesz u¿ywaæ programu rozruchowego lilo
    dodaj partycjê /boot poni¿ej cylindra 1024

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    So be careful to add a /boot partition
pl: Wybra³e¶ jako partycjê root (/) programowy RAID.
    ¯aden program rozruchowy nie jest w stanie obs³u¿yæ jej bez partycji /boot.
    Pamiêtaj wiêc o dodaniu partycji /boot.

en: Use ``%s'' instead
pl: U¿yj zamiast tego ``%s''

en: Use ``Unmount'' first
pl: Najpierw ``Odmontuj''

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
pl: Po zmianie typu partycji %s, wszystkie dane na niej zostan± utracone

en: Continue anyway?
pl: Kontynuowaæ mimo to?

en: Quit without saving
pl: Wyj¶cie bez zapisywania

en: Quit without writing the partition table?
pl: Opu¶ciæ program bez zapisywania tabeli partycji?

en: Change partition type
pl: Zmiana typu partycji

en: Which filesystem do you want?
pl: Jaki system plików chcesz wykorzystaæ?

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
pl: Nie mo¿na u¿ywaæ ReiserFS na partycji mniejszej ni¿ 32MB

en: Where do you want to mount loopback file %s?
pl: Gdzie chcesz zamontowaæ plik ``loopback'' %s?

en: Where do you want to mount device %s?
pl: Gdzie chcesz zamontowaæ urz±dzenie %s?

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
pl: Nie mo¿na odmontowaæ tej partycji, gdy¿ jest u¿ywana przez loopback.
    Usuñ najpierw loopback.

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
pl: Po sformatowaniu wszystkie dane na partycji %s, zostan± utracone

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Formatting loopback file %s
pl: Formatowanie pliku loopback %s

en: Formatting partition %s
pl: Formatowanie partycji %s

en: After formatting all partitions,
pl: Po sformatowaniu wszystkich partycji,

en: all data on these partitions will be lost
pl: wszystkie dane znajduj±ce siê na nich zostan± utracone

en: Move
pl: Przesuñ

en: Which disk do you want to move it to?
pl: Na który  dysk chcesz przenie¶æ ?

en: Sector
pl: Sektor

en: Which sector do you want to move it to?
pl: Na który sektor chcesz przenie¶æ ?

en: Moving
pl: Przenoszenie

en: Moving partition...
pl: Przenoszenie partycji...

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
pl: Tablica partycji napêdu %s bêdzie zapisana na dysk!

en: You'll need to reboot before the modification can take place
pl: Nale¿y zrestartowaæ komputer przed uaktywnieniem zmian

en: Computing FAT filesystem bounds
pl: Obliczanie granic systemu plików FAT

en: Resizing
pl: Zmiana rozmiaru

en: This partition is not resizeable
pl: Tej partycji nie mo¿na zmniejszyæ

en: All data on this partition should be backed-up
pl: Wszystkie dane na tej partycji powinny zostaæ zarchiwizowane

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
pl: Po zmianie rozmiaru partycji %s, wszystkie dane na niej zostan± utracone

en: Choose the new size
pl: Okre¶l nowy rozmiar

en: Create a new partition
pl: Utwórz now± partycjê

en: Start sector:
pl: Sektor startowy:

en: Size in MB:
pl: Rozmiar w MB:

en: Filesystem type:
pl: Typ systemu plików:

en: Preference:
pl: Preferencja:

en: This partition can't be used for loopback
pl: Ta partycja nie mo¿e byæ u¿yta przez loopback.

en: Loopback file name:
pl: Nazwa pliku "loopback":

en: File already used by another loopback, choose another one
pl: Plik jest u¿ywany przez urz±dzenie typu "loopback", wybierz inny

en: File already exists. Use it?
pl: Plik ju¿ istnieje. U¿yæ go?

en: Select file
pl: Wybierz plik

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
pl: Zapasowa tablica partycji ma inny rozmiar
    Kontynuowaæ?

en: Warning
pl: Ostrze¿enie

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
pl: W³ó¿ dyskietkê do stacji.
    Wszystkie dane na niej zostan± utracone

en: Trying to rescue partition table
pl: Próba odzyskania tablicy partycji

en: device
pl: urz±dzenie

en: level
pl: poziom

en: chunk size
pl: rozmiar kawa³ka

en: Choose an existing RAID to add to
pl: Wybierz istniej±cy RAID aby dodaæ do niego

en: new
pl: nowy

en: %s formatting of %s failed
pl: %s formatowania z %s nieudane

en: I don't know how to format %s in type %s
pl: Nie wiem jak sformatowaæ %s typu %s

en: mount failed:
pl: nieudane montowanie

en: error unmounting %s: %s
pl: b³±d odmontowania %s; %s

en: Mount points must begin with a leading /
pl: Punkty montowania musz± zaczynaæ siê od /

en: There is already a partition with mount point %s
pl: Istnieje partycja z punktem montowania %s

en: Circular mounts %s
pl: Zapêtlone montowanie %s

en: This directory should remain within the root filesystem
pl: Ten katalog powinien byæ wewn±trz systemu plików / (root)

en: You need a true filesystem (ext2, reiserfs) for this mount point
pl: Dla tego punktu montowania potrzebujesz porz±dnego systemu plików (ext2,reiserfs)

en: Error opening %s for writing: %s
pl: B³±d otwarcia %s do zapisu: %s

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
pl: Wyst±pi³ b³±d - nie znaleziono urz±dzeñ, na których mo¿na utworzyæ nowe 
    systemy plików. Sprawd¼ sprzêt, by wykryæ przyczynê

en: You don't have any partitions!
pl: Nie masz ¿adnych partycji!

en: Please choose your preferred language for installation and system usage.
pl: Wybierz w³a¶ciwy jêzyk instalacji i u¿ywania systemu.

en: You need to accept the terms of the above license to continue installation.
    
    
    Please click on "Accept" if you agree with its terms.
    
    
    Please click on "Refuse" if you disagree with its terms. Installation will end without modifying your current
    configuration.
pl: By kontynuowaæ instalacjê, musisz zaakceptowaæ warunki licencji.
    
    
    Wybierz "Zgadzam siê", je¶li zgadzasz siê z jej warunkami.
    
    
    Wybierz "Nie zgadzam siê", je¶li siê z nimi nie zgadzasz.
    Instalacja zostanie zakoñczona bez ¿adnych zmian w konfiguracji.

en: Choose the layout corresponding to your keyboard from the list above
pl: Wybierz odpowiedni jêzyk i uk³ad klawiatury z listy powy¿ej

en: If you wish other languages (than the one you choose at
    beginning of installation) will be available after installation, please chose
    them in list above. If you want select all, you just need to select "All".
pl: Je¶li chcesz, by po instalacji by³y dostêpne tak¿e inne jêzyki
    (poza wybranym na pocz±tku instalacji), wybierz je z listy powy¿ej
    Je¶li chcesz wybraæ wszystkie, wska¿ "Wszystkie".

en: Please choose "Install" if there are no previous version of Linux-Mandrake
    installed or if you wish to use several operating systems.
    
    
    Please choose "Update" if you wish to update an already installed version of Linux-Mandrake.
    
    
    Depend of your knowledge in GNU/Linux, you can choose one of the following levels to install or update your
    Linux-Mandrake operating system:
    
    	* Recommanded: if you have never installed a GNU/Linux operating system choose this. Installation will be
    	  be very easy and you will be asked only on few questions.
    
    
    	* Customized: if you are familiar enough with GNU/Linux, you may choose the primary usage (workstation, server,
    	  development) of your sytem. You will need to answer to more questions than in "Recommanded" installation
    	  class, so you need to know how GNU/Linux works to choose this installation class.
    
    
    	* Expert: if you have a good knowledge in GNU/Linux, you can choose this installation class. As in "Customized"
    	  installation class, you will be able to choose the primary usage (workstation, server, development). Be very
    	  careful before choose this installation class. You will be able to perform a higly customized installation.
    	  Answer to some questions can be very difficult if you haven't a good knowledge in GNU/Linux. So, don't choose
    	  this installation class unless you know what you are doing.
pl: Wybierz "Instalacja" je¶li nie masz zainstalowanej starszej wersji
    Linux-Mandrake, lub je¶li chcesz u¿ywaæ wielu dystrybucji lub wersji.
    
    
    Wybierz "Aktualizacja" je¶li chcesz zaktualizowaæ ju¿ zainstalowan± wersjê Mandrake Linux:
    
    
    W zale¿no¶ci od poziomu Twojej znajomo¶ci GNU/Linuksa mo¿esz wybraæ jeden z nastêpuj±cych sposobów  instalacji
     lub aktualizacji systemu operacyjnego Linux-Mandrake.
    
    	* Zalecany: Je¶li nie instalowa³e¶ GNU/Linuksa nigdy wcze¶niej, wybierz ten sposób instalacji,
    	  jest bardzo prosty, odpowiesz na kilka prostych pytañ
    
    
    	* U¿ytkownika: Je¶li jeste¶ obeznany z GNU/Linux, mo¿esz okre¶liæ podstawowe zastosowanie komputera. (stacja robocza, serwer
    	  programowanie). Odpowiesz tak¿e na wiêcej pytañ, ni¿ przy sposobieinstalacji "Zalecany".
    	  tak wiêc powiniene¶ trochê znaæ GNU/Linuksa, by wybraæ ten rodzajinstalacji
    
    
    	* Ekspert: Je¶li dobrze znasz  GNU/Linuksa, wybierz ten sposób instalacji Podobnie jak w instalacji "U¿ytkownika", bêdziesz móg³ okre¶liæ podstawowe zastosowanie komputera. Przemy¶l,
     czy na pewno chcesz wybraæ ten rodzaj instalacji. Bêdziesz móg³ przeprowadziæ bardzo zindywidualizowan± instalacjê, lecz
    	  odpowied¼ na niektóre pytania mo¿e byæ bardzo trudna bez dobrej znajomo¶ci GNU/Linuksa.
    	  Nie wybieraj wiêc tego rodzaju instalacji, je¶li nie jeste¶ pewien.

en: Select:
    
      - Customized: If you are familiar enough with GNU/Linux, you may then choose
        the primary usage for your machine. See below for details.
    
    
      - Expert: This supposes that you are fluent with GNU/Linux and want to
        perform a highly customized installation. As for a "Customized"
        installation class, you will be able to select the usage for your system.
        But please, please, DO NOT CHOOSE THIS UNLESS YOU KNOW WHAT YOU ARE DOING!
pl: Wybierz:
    
    
      - U¿ytkownika: Je¶li jeste¶ obeznany z Linuxem, masz mo¿liwo¶æ
         okre¶lenia zastosowania zainstalowanego systemu. Szczegó³y poni¿ej
    
    
      - Ekspert: ¦wietnie znasz  GNU/Linux i chcesz zainstalowaæ go
        w nietypowy, odpowiedni dla Ciebie sposób . Podobnie jak w przypadku
        instalacji "U¿ytkownika" masz mo¿liwo¶æ okre¶lenia zastosowania systemu
        Ale bardzo, bardzo prosimy, NIE WYBIERAJ TEJ OPCJI, JE¦LI NIE WIESZ CO ROBISZ!

en: You must now define your machine usage. Choices are:
    
    	* Workstation: this the ideal choice if you intend to use your machine primarily for everyday use, at office or
    	  at home.
    
    
    	* Development: if you intend to use your machine primarily for software development, it is the good choice. You
    	  will then have a complete collection of software installed in order to compile, debug and format source code,
    	  or create software packages.
    
    
    	* Server: if you intend to use this machine as a server, it is the good choice. Either a file server (NFS or
    	  SMB), a print server (Unix style or Microsoft Windows style), an authentication server (NIS), a database
    	  server and so on. As such, do not expect any gimmicks (KDE, GNOME, etc.) to be installed.
pl: Teraz nale¿y okre¶liæ sposób wykorzystania komputera. 
    	* Stacja robocza: To dokona³y wybór, je¶li u¿ywasz komputera do codziennej pracy w biurze lub
    	  w domu.
    
    
    	* Programowanie: wybierz tê opcjê, je¿eli chcesz korzystaæ z komputera do tworzenia oprogramowania.
    	  Zostanie zainstalowane ca³e oprogramowanie umo¿liwiaj±ce kompilacjê , debugowanie programów,
    	  oraz tworzenie pakietów oprogramowania.
    
    
    	* Serwer: jest to w³a¶ciwy wybór, je¶li komputer ma byc serwerem Mo¿e to byæ serwer plików (NFS lub
    	  SMB ), serwer drukarek (uniksowy typu "windowsowego") serwer NIS, serwer baz danych itp.
    	  Nie oczekuj zainstalowaniea ¿adnych wodotrysków typu KDE lub GNOME.

en: DrakX will attempt to look for PCI SCSI adapter(s). If DrakX
    finds an SCSI adapter and knows which driver to use, it will be automatically
    installed.
    
    
    If you have no SCSI adapter, an ISA SCSI adapter or a PCI SCSI adapter that
    DrakX doesn't recognize, you will be asked if a SCSI adapter is present in your
    system. If there is no adapter present, you can click on "No". If you click on
    "Yes", a list of drivers will be presented from which you can select your
    specific adapter.
    
    
    If you have to manually specify your adapter, DrakX will ask if you want to
    specify options for it. You should allow DrakX to probe the hardware for the
    options. This usually works well.
    
    
    If not, you will need to provide options to the driver. Please review the User
    Guide (chapter 3, section "Collective informations on your hardware) for hints
    on retrieving this information from hardware documentation, from the
    manufacturer's Web site (if you have Internet access) or from Microsoft Windows
    (if you have it on your system).
pl: DrakX spróbuje wykryæ kontroler(y) SCSI na magistrali PCI.
    Je¶li je odnajdzie i rozpozna, które sterowniki nale¿y u¿yæ
    za³aduje je automatycznie.
    
    Je¶li posiadasz kontroler  SCSI ISA, lub PCI, ale DrakX nie
    wykryje sterownika do niego, zostaniesz zapytany, czy w Twoim
    systemie istnieje kontroler SCSI. Je¶li nie masz ¿adnego, odpowiedz
    "Nie", je¶li masz jeden lub wiêcej, odpowiedz "Tak". Uka¿e siê
    wówczas lista sterowników, z której nale¿y wybraæ w³a¶ciwy.
    
    
    Po wybraniu sterownika, DrakX spyta Ciê, czy chcesz okre¶liæ
    opcje dla niego. Pozwól sterownikowi automatycznie wykryæ 
    ustawienia, zazwyczaj dzia³a to dobrze
    
    
    Je¶li nie, podaj sterownikowi opcje znalezione w dokumentacji,
    na stronie producenta sprzêtu (je¶li masz dostêp do Internetu)
    lub takie, jak w Windows (je¶li je posiadasz). Podrêcznik instalacji
    pomo¿e Ci odnale¼æ potrzebne parametry.

en: At this point, you need to choose where to install your
    Linux-Mandrake operating system on your hard drive. If it is empty or if an
    existing operating system uses all the space available on it, you need to
    partition it. Basically, partitioning a hard drive consists of logically
    dividing it to create space to install your new Linux-Mandrake system.
    
    
    Because the effects of the partitioning process are usually irreversible,
    partitioning can be intimidating and stressful if you are an inexperienced user.
    This wizard simplifies this process. Before beginning, please consult the manual
    and take your time.
    
    
    You need at least two partitions. One is for the operating system itself and the
    other is for the virtual memory (also called Swap).
    
    
    If partitions have been already defined (from a previous installation or from
    another partitioning tool), you just need choose those to use to install your
    Linux system.
    
    
    If partitions haven't been already defined, you need to create them. 
    To do that, use the wizard available above. Depending of your hard drive
    configuration, several solutions can be available:
    
    	* Use existing partition: the wizard has detected one or more existing Linux partitions on your hard drive. If
    	  you want to keep them, choose this option. 
    
    
    	* Erase entire disk: if you want delete all data and all partitions present on your hard drive and replace them by
    	  your new Linux-Mandrake system, you can choose this option. Be careful with this solution, you will not be
    	  able to revert your choice after confirmation.
    
    
    	* Use the free space on the Windows partition: if Microsoft Windows is installed on your hard drive and takes
    	  all space available on it, you have to create free space for Linux data. To do that you can delete your
    	  Microsoft Windows partition and data (see "Erase entire disk" or "Expert mode" solutions) or resize your
    	  Microsoft Windows partition. Resizing can be performed without loss of any data. This solution is
    	  recommended if you want use both Linux-Mandrake and Microsoft Windows on same computer.
    
    
    	  Before choosing this solution, please understand that the size of your Microsoft
    	  Windows partition will be smaller than at present time. It means that you will have less free space under
    	  Microsoft Windows to store your data or install new software.
    
    
    	* Expert mode: if you want to partition manually your hard drive, you can choose this option. Be careful before
    	  choosing this solution. It is powerful but it is very dangerous. You can lose all your data very easily. So,
    	  don't choose this solution unless you know what you are doing.
pl: W tym etapie instalacji okre¶lasz, gdzie na dysku zostanie zainstalowany
    Linux-Mandrake. Je¶li dysk jest pustylub istniej±ce systemy operacyjne
    zajmuj± ca³e dostêpne miejsce, nale¿y podzieliæ dysk na partycje
    Partycjonowanie to po prostu logiczny podzia³ twrdego dysku na oddzielne
    obszary w celu zainstalowania systemu Linux-Mandrake
    
    
    Poniewa¿ efekt partycjonowania jest nieodwracalny, czynno¶æ wydaje siê
    straszna i jest stresuj±ca dla niedo¶wiadczonych u¿ytkowników.
    Kreator ten upraszcza ten proces, tak wiêc nie siê czego obawiaæ,
    tym niemniej warto po¶wiêciæ nieco czasu na wcze¶niejsze
    zapoznanie siê z dokumentacj±
    
    
    Niezbêdne s± co najmniej 2 partycje: jedna dla systemu operacyjnego
    oraz druga na pamiêæ wirtualn± (swap).
    
    
    Je¶li partycje tes ju¿ zosta³y utworzone (w czasie poprzedniej instalacji
    lub przy pomocy innego narzêdzia), nale¿y je wybraæ do zainstalowania
    systemu Linux
    
    
    Je¶li partcje te nie istniej± , nale¿y je utworzyæ.
    By to zrobiæ, u¿yj powy¿szego kreatora. Mo¿liwych jest kilka rozwi±zañ
    zale¿nych od konfiguracji dysku twardego:
    
    	* U¿ycie istniej±cych partycji: gdy kreator wykryje jedn± lub wiêcej istniej±cych partycji linuksowych,
    	   wybierz to rozwi±zanie, je¶li chcesz u¿yæ te partycje na now± instalacjê.
    
    
    	* Skasowanie zawarto¶ci ca³ego dysku: Je¶li chcesz skasowaæ ze swojego
    dysku wszystkie dane i wszystkie partycje
    	  i zast±piæ nowym systemem Linux-Mandrake, wybierz to rozwi±zanie. Pamiêtaj,w tym przypadku nie
    	  nie ma mo¿liwo¶ci odwrotu po potwierdzeniu wyboru.
    
    
    	*  U¿yj wolnego miejsca na partycji Windows: Je¶li na dysku jest zainstalowany
    Microsoft Windows i zajmuje 
    	  ca³e dostêpne miejsce,mo¿liwe jest utworzenie wolnego miejsca dla Linuksa. By to zrobiæ, mo¿na skasowaæ 
    	  partycjê Windows wraz z danymi (patrz "Wyma¿ ca³y dysk" lub "Tryb eksperta") lub zmieniæ
    	  rozmiar partycji Windows. Zmiana rozmiaru jest realizowana bez
    utraty ¿adnych danych. 
    	  To rozwi±zanie jest zalecane, je¶li chcesz u¿ywaæ zarówno Linuksa-Mandrake, jak i Windows
    
    
    	  Nale¿y pamiêtaæ, ¿e w ten sposób partycja Windows bêdzie mniejsza ni¿ dotej pory. Oznacza to
    	 mniej wolnego miejsca na dane oraz instalacjê nowych programów
    
    
    	* Tryb eksperta: wybierz t± opcjê, je¶li chcesz partycjonowaæ swój dysk rêcznie.Pamiêtaj!
    	  Wybranie tej opcji daje Ci du¿e mo¿liwo¶ci, lecz jest bardzo niebezpieczne.Bardzo ³atwo mo¿na utraciæ wszystkie dane
    	  Nie wybieraj wiêc tej opcji, je¶li naprawdê nie wiesz, co robisz!

en: At this point, you need to choose what
    partition(s) to use to install your new Linux-Mandrake system. If partitions
    have been already defined (from a previous installation of GNU/Linux or from
    another partitioning tool), you can use existing partitions. In other cases,
    hard drive partitions must be defined.
    
    
    To create partitions, you must first select a hard drive. You can select the
    disk for partitioning by clicking on "hda" for the first IDE drive, "hdb" for
    the second or "sda" for the first SCSI drive and so on.
    
    
    To partition the selected hard drive, you can use these options:
    
       * Clear all: this option deletes all partitions available on the selected hard drive.
    
    
       * Auto allocate:: this option allows you to automatically create Ext2 and swap partitions in free space of your
         hard drive.
    
    
       * Rescue partition table: if your partition table is damaged, you can try to recover it using this option. Please
         be careful and remember that it can fail.
    
    
       * Undo: you can use this option to cancel your changes.
    
    
       * Reload: you can use this option if you wish to undo all changes and load your initial partitions table
    
    
       * Wizard: If you wish to use a wizard to partition your hard drive, you can use this option. It is recommended if
         you do not have a good knowledge in partitioning.
    
    
       * Restore from floppy: if you have saved your partition table on a floppy during a previous installation, you can
         recover it using this option.
    
    
       * Save on floppy: if you wish to save your partition table on a floppy to be able to recover it, you can use this
         option. It is strongly recommended to use this option
    
    
       * Done: when you have finished partitioning your hard drive, use this option to save your changes.
    
    
    For information, you can reach any option using the keyboard: navigate trough the partitions using Tab and Up/Down arrows.
    
    
    When a partition is selected, you can use:
    
               * Ctrl-c to create a new partition (when a empty partition is selected)
    
               * Ctrl-d to delete a partition
    
               * Ctrl-m to set the mount point
pl: W tym etapie instalacji wybierasz partycje, na których bêdzie instalowany
    Linux-Mandrake, je¶li istniej±, np. pozosta³y po poprzedniej instalacji,
    lub te¿ zosta³y za³o¿one innym narzêdziem. W przeciwnym razie nale¿y je
    utworzyæ. Operacja ta polega na logicznym podziale dysku twardego komputera
    na na oddzielne obszary
    
    
    Utworzenie partycji nale¿y rozpocz±æ os wybrania dysku. Robi siê to przez
    klikniêcie na zak³adce "hda" dla pierwszego dysku IDE, "hdb" dla drugiego,
    lub "sda1" dla pierwszego dysku SCSI, itd.
    
    
    W celu podzielenia dysku na partycje mo¿na u¿yæ nastêpuj±cych opcji:
    
       * Wyczy¶æ wszystko: ta opcja kasuje wszystkie partycje na wybranym dysku.
    
    
       * Rozmie¶æ automatycznie: ta opcja automatycznie tworzy partycje ext2
    oraz swap na wolnym (niespartycjonowanym) miejscu dysku
    
    
       * Odzyskaj tablicê partycji: je¶li tablica partycji jest uszkodzona, mo¿na
    spróbowaæ j± odzyskaæ przy pomocy tej opcji. B±d¼ ostro¿ny i pamiêtaj,
    ¿e ta opcja mo¿e zawie¶æ
    
    
       * Cofnij: u¿yj tej opcji by anulowaæ zmiany.
    
    
       * Prze³aduj: u¿yj tej opcji, je¶li chcesz cofn±æ wszystkie zmiany i za³adowaæ
    pocz±tkow± tablicê partycji
    
    
       * Kreator: Mo¿esz u¿yæ kreatora, który pomo¿e Ci podzieliæ dysk na partycje
    Zalecane, je¶li niewiele wiesz o podziale na partycje.
    
    
       * Przywróæ z dyskietki: je¶li podczas poprzedniej instalacji zapisa³e¶ tabelê
    partycji na dyskietce, mo¿esz odzyskaæ j± korzystaj±c z tej opcji.
    
    
       * Zapisz na dyskietkê: Mo¿esz zapisaæ na dyskietkê tablicê partycji, by mieæ
    mo¿liwo¶æ jej odzyskania w przypadku pomy³ki
    U¿ycie tej opcji jest bardzo zalecane
    
    
       * Zrobione: po zakoñczeniu partycjonowania dysku u¿yj tej opcji do zapisania
    na dysku zmian.
    
    
     Mo¿esz wybraæ odpowiedni± opcjê u¿ywaj±c klawisza 
    TAB i strza³ek góra/dó³ klawiatury. 
    
    
    Po wybraniu partycji mo¿esz nacisn±æ:
    
               * Ctrl-c by utworzyæ now± partycjê ( je¿eli zosta³ wybrany pusty obszar
    
               * Ctrl-d by usun±æ partycjê
    
               * Ctrl-m by okre¶liæ punkt montowania

en: Above are listed the existing Linux partitions detected on
    your hard drive. You can keep choices make by the wizard, they are good for a
    common usage. If you change these choices, you must at least define a root
    partition ("/"). Don't choose a too little partition or you will not be able
    to install enough software. If you want store your data on a separate partition,
    you need also to choose a "/home" (only possible if you have more than one
    Linux partition available).
    
    
    For information, each partition is listed as follows: "Name", "Capacity".
    
    
    "Name" is coded as follow: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard drive is an IDE hard drive and "sd"
    if it is an SCSI hard drive.
    
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE hard drives:
    
       * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller",
    
       * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller",
    
       * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller",
    
       * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    
    With SCSI hard drives, a "a" means "primary hard drive", a "b" means "secondary hard drive", etc...
pl: Powy¿ej pokazano wykryte na Twoim dysku istniej±ce partycje linuksowe
    Mo¿esz zastosowaæ wybór okre¶lony przez kreatora, s± one odpowiednie
    w wiêkszo¶ci przypadków. Jesli chcesz zmieniæ , musisz okre¶liæ co najmniej
    partycjê root ("/"). Nie wybieraj zbyt ma³ej partycji - nie bêdziesz móg³ wówczas
    zainstalowaæ zbyt du¿o oprogramowania. Je¶li chcesz trzymaæ swoje dane na 
    oddzielnej partycji, mo¿esz tak¿e wybraæ "/home" (jest to mo¿liwe tylko, je¶li
    masz wiêcej ni¿ jedn± partycjê linuksow±
    
    
    Dla informacji, ka¿da partycja jest okre¶lona przez "Nazwê" i "Rozmiar".
    
    
    Nazwa jest okre¶lana nastêpuj±co: "typ dysku","numer dysku",
    "numer partycji". (na przyk³ad "hda1").
    
    
    "Typ dysku" to "hd" w przypadku dysków IDE, "sd" w przypadku SCSI
    
    
    "Numer dysku" to litera po "hd" lub "sd". W przypadku dysku IDE:
    
       * "a" oznacza pierwszy dysk na pierwszym kontrolerze IDE
    
       * "b" oznacza drugi dysk na pierwszym kontrolerze IDE
    
       * "c" oznacza pierwszy dysk na drugim kontrolerze IDE
    
       * "d" oznacza drugi dysk na drugim kontrolerze IDE
    
    
    W przyadku dysków SCSI "a" oznacza pierwszy dysk twardy,
    "b" - drugi dysk twardy, itd.

en: Choose the hard drive you want to erase to install your
    new Linux-Mandrake partition. Be careful, all data present on it will be lost
    and will not be recoverable.
pl: Wybierz dysk, który chcesz skasowaæ, by za³o¿yæ na nim
    partycje Linux-Mandrake. Pamiêtaj, ¿e wszystkie dane z tego
    dysku zoastan± utracone bez mo¿liwo¶ci odzyskania.

en: Click on "OK" if you want to delete all data and
    partitions present on this hard drive. Be careful, after clicking on "OK", you
    will not be able to recover any data and partitions present on this hard drive,
    including any Windows data.
    
    
    Click on "Cancel" to cancel this operation without losing any data and
    partitions present on this hard drive.
pl: Wybierz "OK", je¶li chcesz usun±æ dane na wszystkich partycjach
    istniej±cych na dysku. Pamiêtaj, po wybraniu "OK", nie bêdzie
    mo¿liwe odzyskanie ¿adnych danych z partycji (tak¿e Windows)
    
    
    Wybierz "Anuluj", by anulowaæ t± operacjê bez utraty danych.

en: More than one Microsoft Windows partition have been
    detected on your hard drive. Please choose the one you want resize to install
    your new Linux-Mandrake operating system.
    
    
    For information, each partition is listed as follow; "Linux name", "Windows
    name" "Capacity".
    
    "Linux name" is coded as follow: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and "sd"
    if it is an SCSI hard drive.
    
    
    "Hard drive number" is always a letter putted after "hd" or "sd". With IDE hard drives:
    
       * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller",
    
       * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller",
    
       * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller",
    
       * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, a "a" means "primary hard drive", a "b" means "secondary hard drive", etc.
    
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first disk
    or partition is called "C:").
pl: Na dysku wykryto wiêcej ni¿ jedn± partycjê Windows. Wybierz, któr±
    z nich chcesz zmniejszyæ w celu zainstalowania Linux-Mandrake
    
    
    Dla informacji, ka¿da partycja jest okre¶lona przez
     "Nazwê linuksow±", "Nazwê Windows" i "Rozmiar".
    
    
    Nazwa linuksowa jest okre¶lana nastêpuj±co: "typ dysku","numer dysku",
    "numer partycji". (na przyk³ad "hda1").
    
    
    "Typ dysku" to "hd" w przypadku dysków IDE, "sd" w przypadku SCSI
    
    
    "Numer dysku" to litera po "hd" lub "sd". W przypadku dysku IDE:
    
       * "a" oznacza pierwszy dysk na pierwszym kontrolerze IDE
    
       * "b" oznacza drugi dysk na pierwszym kontrolerze IDE
    
       * "c" oznacza pierwszy dysk na drugim kontrolerze IDE
    
       * "d" oznacza drugi dysk na drugim kontrolerze IDE
    
    
    W przyadku dysków SCSI "a" oznacza pierwszy dysk twardy,
    "b" - drugi dysk twardy, itd.
    
    "Nazwa Windows" to litera dysku pod Windows (pierwszy dysk 
    lub partycja to "C:").

en: Please be patient. This operation can take several minutes.
pl: B±d¼ cierpliwy. Ta operacja mo¿e potrwaæ kilkana¶cie minut.

en: Any partitions that have been newly defined must be
    formatted for use (formatting meaning creating a filesystem).
    
    
    At this time, you may wish to reformat some already existing partitions to erase
    the data they contain. If you wish do that, please also select the partitions
    you want to format.
    
    
    Please note that it is not necessary to reformat all pre-existing partitions.
    You must reformat the partitions containing the operating system (such as "/",
    "/usr" or "/var") but do you no have to reformat partitions containing data
    that you wish to keep (typically /home).
    
    
    Please be careful selecting partitions, after formatting, all data will be
    deleted and you will not be able to recover any of them.
    
    
    Click on "OK" when you are ready to format partitions.
    
    
    Click on "Cancel" if you want to choose other partitions to install your new
    Linux-Mandrake operating system.
pl: Wszystkie nowo powsta³e partycje musz± zostaæ sformatowane przed
    wykorzystaniem (formatowanie oznacza utworzenie systemu plików).
    
    
    Mo¿na teraz tak¿e powtórnie sformatowaæ istniej±ce ju¿ partycje, by
    usun±æ znajduj±ce siê na nich dane. Je¶li chcesz to zrobiæ, zaznacz
    partycje do sformatowania
    
    
    Pamiêtaj, ¿e nie jest konieczne formatowanie wszystkich istniej±cych ju¿
    partycji. Nale¿y sformatowaæ partycje zawieraj±ce system operacyjny:
    "/", "/usr" oraz "/var", nie jest natomiast knieczne formatowanie
    partycji zawieraj±cych dane, które chcesz zachowaæ (zazwyczaj /home).
    Uwa¿nie wybieraj partycje do sformatowania, po sformatowaniu wszystkie
    dane zostan± utracone bez mo¿³iwo¶ci ich odzyskania.
    
    
    Wybierz "OK", je¶li jeste¶ ju¿ gotowy do formatowania partycji.
    
    
    Wybierz "Anuluj", je¶li chcesz wybraæ do zainstalowania
    Linuksa-Mandrake inne partycje.

en: You may now select the group of packages you wish to
    install or upgrade.
    
    
    DrakX will then check whether you have enough room to install them all. If not,
    it will warn you about it. If you want to go on anyway, it will proceed onto the
    installation of all selected groups but will drop some packages of lesser
    interest. At the bottom of the list you can select the option 
    "Individual package selection"; in this case you will have to browse through
    more than 1000 packages...
pl: Mo¿esz teraz wybraæ grupy pakietów, które chcesz 
    zainstalowaæ lub aktualizowaæ
    
    
    DrakX sprawdzi, czy masz na to do¶æ miejsca na dysku. Zostaniesz
    ostrze¿ony, je¶li jest go zbyt ma³o. Je¶li postanowisz mimo to kontynuowaæ,
    czê¶æ mniej wa¿nych pakietów nie zostanie zainstalowana.
    Na dole listy znajdziesz opcjê "Samodzielny wybór pakietów"; 
    Bêdziesz musia³ jednak wybieraæ spo¶ród wiêcej ni¿ 1000 pakietów ...

en: You can now choose individually all the packages you
    wish to install.
    
    
    You can expand or collapse the tree by clicking on options in the left corner of
    the packages window.
    
    
    If you prefer to see packages sorted in alphabetic order, click on the icon
    "Toggle flat and group sorted".
    
    
    If you want not to be warned on dependencies, click on "Automatic
    dependencies". If you do this, note that unselecting one package may silently
    unselect several other packages which depend on it.
pl: Mo¿na teraz indywidualnie wybieraæ pakiety do zainstalowania.
    
    
    Klikniêcie w lewym rogu okna pakietów zwija lub rozwija listê pakietów
    
    
    Klikniêcie na "Prze³±cz miêdzy p³askim i grupowym sortowaniem"
    umo¿liwia zobaczenie pakietów posortowanych alfabetycznie
    
    
    Je¶³i nie chcesz byæ informowany o zalezno¶ciach miedzy pakietami,
    kliknij na "Automatyczne sprawdzanie zale¿no¶ci". Po w³±czeniu tej opcji
    odznaczenie pakietu spowoduje automatyczne odznaczenie innych pakietów,
    które wymagaj± go do dzia³anie.

en: If you have all the CDs in the list above, click Ok. If you have
    none of those CDs, click Cancel. If only some CDs are missing, unselect them,
    then click Ok.
pl: Je¶li masz wszystkie instalacyjne p³yty CD z listy powy¿ej, kliknij Ok.
    Je¶li nie masz ¿adnej z tych p³yt, kliknij Anuluj.
    Je¶li masz niektóre z p³yt, odznacz te, których nie masz i kliknij Ok.

en: Your new Linux-Mandrake operating system is currently being
    installed. This operation should take a few minutes (it depends on size you
    choose to install and the speed of your computer).
    
    
    Please be patient.
pl: Trwa instalacje systemu operacyjnego Linux-Mandrake.
    Zabierze to trochê czasu (w zale¿no¶ci od ilo¶ci  wybranych pakietów
    oraz szybko¶ci komputera)
    
    
    B±d¼ cierpliwy.

en: You can now test your mouse. Use buttons and wheel to verify
    if settings are good. If not, you can click on "Cancel" to choose another
    driver.
pl: Mo¿na teraz przetestowaæ mysz. U¿yj przycisków i kó³ka by sprawdziæ
    Czy ustawienia s± w³a¶ciwe. Je¶li nie, wybierz "Anuluj" by wybraæ inny
    sterownik.

en: Please select the correct port. For example, the COM1
    port under MS Windows is named ttyS0 under GNU/Linux.
pl: Wybierz w³a¶ciwy port. Na przyk³ad COM1 z MS Windows
    w GNU/Linux nazywa siê ttyS0.

en: If you wish to connect your computer to the Internet or
    to a local network please choose the correct option. Please turn on your device
    before choosing the correct option to let DrakX detect it automatically.
    
    
    If you do not have any connection to the Internet or a local network, choose
    "Disable networking".
    
    
    If you wish to configure the network later after installation or if you have
    finished to configure your network connection, choose "Done".
pl: Wybierz w³a¶ciw± opcjê, by pod³±czyæ komputer do Internetu
     lub sieci lokalnej. Pamiêtaj o w³±czeniu urz±dzeñ zewnêtrznych
    przed wybraniem opcji, by DrakX móg³ je automatycznie wykryæ.
    
    
    Je¶li nie u¿ywasz sieci lokalnej ani Internetu, wybierz
    "Wy³±czenie siecie".
    
    
    Je¶li chcesz skonfigurowaæ sieæ po instalacji, lub  zakoñczy³e¶
    konfigurowanie sieci, wybierz "Zrobione".

en: No modem has been detected. Please select the serial port on which it is plugged.
    
    
    For information, the first serial port (called "COM1" under Microsoft
    Windows) is called "ttyS0" under Linux.
pl: Nie wykryto modemu. Proszê okre¶liæ port szeregowy, do którego jest on pod³±czony.
    
    
    Dla informacji: pierwszy port szeregowy (COM1 w Windows)
    w GNU/Linux nazywa siê "ttyS0".

en: You may now enter dialup options. If you don't know
    or are not sure what to enter, the correct informations can be obtained from
    your Internet Service Provider. If you do not enter the DNS (name server)
    information here, this information will be obtained from your Internet Service
    Provider at connection time.
pl: Nale¿y teraz podaæ opcje po³±czenia modemowego. Je¶li nie wiesz,
    lub nie jeste¶ pewien, co wpisaæ, poprawne informacje otrzymasz od
    Twojego dostawcy Internetu (ISP). Je¶li nie wpiszesz adresów DNS, zostan± one pobrane od ISP
    w trakcie po³±czenia.

en: If your modem is an external modem, please turn on it now to let DrakX detect it automatically.
pl: Je¶li posiadasz zewnêtrzny modem, w³±cz go, by DrakX móg³ go automatycznie wykryæ.

en: Please turn on your modem and choose the correct one.
pl: W³±cz modem i wybierz w³asciwy model.

en: If you are not sure if informations above are
    correct or if you don't know or are not sure what to enter, the correct
    informations can be obtained from your Internet Service Provider. If you do not
    enter the DNS (name server) information here, this information will be obtained
    from your Internet Service Provider at connection time.
pl: Je¶li nie este¶ pewien, ¿e powy¿sze informacje s± prawid³owe, lub
    lub nie jeste¶ pewien, co wpisaæ, poprawne informacje otrzymasz od
    Twojego dostawcy Internetu (ISP). Je¶li nie wpiszesz adresów DNS, zostan± one pobrane od ISP
    w trakcie po³±czenia.

en: You may now enter your host name if needed. If you
    don't know or are not sure what to enter, the correct informations can be
    obtained from your Internet Service Provider.
pl: Mo¿esz teraz, podaæ nazwê hosta (je¶li trzeba).
    Je¶li nie jeste¶ pewien, co wpisaæ, nale¿y uzyskaæ informacje od
    Twojego dostawcy Internetu (ISP).

en: You may now configure your network device.
    
       * IP address: if you don't know or are not sure what to enter, ask your network administrator.
         You should not enter an IP address if you select the option "Automatic IP" below.
    
       * Netmask: "255.255.255.0" is generally a good choice. If you don't know or are not sure what to enter,
         ask your network administrator.
    
       * Automatic IP: if your network uses BOOTP or DHCP protocol, select this option. If selected, no value is needed in
        "IP address". If you don't know or are not sure if you need to select this option, ask your network administrator.
pl: Podaj:
    
     - adres IP, je¿eli go nie znasz, spytaj administratora sieci
    
    
     - maskê sieci, "255.255.255.0" na ogó³ dzia³a. 
    Je¿eli  nie jeste¶ pewien, spytaj administratora sieci.
    
    
     Automatyczne IP: Je¿eli Twoja sieæ u¿ywa protoko³u DHCP lub BOOTP,
    wybierz tê opcjê. Je¿eli nie jeste¶ pewien, spytaj administratora sieci.
    W przypadku wybranie tej opcji nie nale¿y wpisywaæ adresu IP

en: You may now enter your host name if needed. If you
    don't know or are not sure what to enter, ask your network administrator.
pl: Mo¿esz teraz, podaæ nazwê hosta (je¶li trzeba).
    Je¶li nie jeste¶ pewien, co wpisaæ, nale¿y uzyskaæ informacje odadministratora sieci.

en: You may now enter your host name if needed. If you
    don't know or are not sure what to enter, leave blank.
pl: Mo¿esz teraz, podaæ nazwê hosta (je¶li trzeba).
    Je¶li nie jeste¶ pewien, co wpisaæ, pozostaw to pole puste.

en: You may now enter dialup options. If you're not sure what to enter, the
    correct information can be obtained from your ISP.
pl: Mo¿esz teraz podaæ opcje po³±czenia modemowego. Je¿eli ich nie znasz, 
    skontaktuj siê z dostawc± Internetu (ISP).

en: If you will use proxies, please configure them now. If you don't know if
    you should use proxies, ask your network administrator or your ISP.
pl: Je¿eli bêdziesz korzysta³ z serwerów po¶rednicz±cych, skonfiguruj je teraz.
    Je¿eli  nie jeste¶ pewien, spytaj administratora sieci lub dostawcy Internetu.

en: You can install cryptographic package if your internet connection has been
    set up correctly. First choose a mirror where you wish to download packages and
    after that select the packages to install.
    
    
    Note you have to select mirror and cryptographic packages according
    to your legislation.
pl: Mo¿esz u¿yæ pakietów kryptograficznych, je¿eli Twoje po³±czenie 
    z Internetem zosta³o odpowiednio skonfigurowane. Najpierw wybierz mirror 
    (miejsce, sk±d chcesz ¶ci±gaæ pakiety) i wybierz pakiety do instalacji
    
    
    Pamiêtaj, ¿e wybór mirrora i pakietów musi byæ zgodny z prawem.

en: You can now select your timezone according to where you live.
pl: Nale¿y teraz okre¶liæ strefê czasow± miejsca, w którym przebywasz.

en: GNU/Linux manages time in GMT (Greenwich Manage
    Time) and translates it in local time according to the time zone you have
    selected.
    
    
    If you use Microsoft Windows on this computer, choose "No".
pl: GNU/Linux korzysta z czasu GMT "Czas uniwersalny Greenwich" t³umacz±c go
    na czas lokalny odpowiednio do wybranej strefy czasowej.
    
    Je¶li u¿ywasz te¿ Windows na tym komputerze, wybierz "Nie".

en: You may now choose which services you want to start at boot time.
    
    
    When your mouse comes over an item, a small balloon help will popup which
    describes the role of the service.
    
    
    Be very careful in this step if you intend to use your machine as a server: you
    will probably want not to start any services that you don't need. Please
    remember that several services can be dangerous if they are enable on a server.
    In general, select only the services that you really need.
pl: Teraz mo¿esz wybraæ us³ugi, jakie chcesz mieæ w³±czone przy starcie
    systemu.
    
    
    Je¿eli najedziesz mysz± na element listy, to pojawi siê ma³y ob³oczek 
    z opisem tej us³ugi.
    
    
    Zachowaj szczególn± ostro¿no¶æ przy wyborze, je¿eli chcesz u¿ywaæ 
    swojej maszyny jako serwera, bo niektórych us³ug nie bêdziesz chcia³
    uruchamiaæ. Pamiêtaj, ¿e uruchomienie niektórych us³ug na serwerze
    mo¿e byæ niebezpieczne.
    W ogólno¶ci, uruchamiaj tylko te us³ugi, których naprawdê potrzebujesz.

en: You can configure a local printer (connected to your computer) or remote
    printer (accessible via a Unix, Netware or Microsoft Windows network).
pl: Mo¿esz skonfigurowaæ drukarkê lokaln± (pod³±czonê bezpo¶rednio do
    Twojego komputera), lub sieciow± (dostêpn± poprzez sieæ Unix, Netware
    lub Microsoft Windows).

en: If you wish to be able to print, please choose one printing system between
    CUPS and LPR.
    
    
    CUPS is a new, powerful and flexible printing system for Unix systems (CUPS
    means "Common Unix Printing System"). It is the default printing system in
    Linux-Mandrake.
    
    
    LPR is the old printing system used in previous Linux-Mandrake distributions.
    
    
    If you don't have printer, click on "None".
pl: Je¶li chcesz uaktywniæ mo¿liwo¶æ drukowania, wybierz system drukowania
    (dostêpne s± CUPS i LPR)
    
    
    CUPS to nowy, silny i elastyczny system drukowania dla systemów Unixowych
    (CUPS oznacza "Common Unix Printing System"). Jest to domy¶lny system
    wydruku w Linux-Mandrake.
    
    
    LPR to stary system wydruku u¿ywany w poprzednich
     wersjach Linux-Mandrake.
    
    
    Je¶li nie u¿ywasz drukarki, wybierz "Brak".

en: GNU/Linux can deal with many types of printer. Each of these types requires
    a different setup.
    
    
    If your printer is physically connected to your computer, select "Local
    printer".
    
    
    If you want to access a printer located on a remote Unix machine, select
    "Remote printer".
    
    
    If you want to access a printer located on a remote Microsoft Windows machine
    (or on Unix machine using SMB protocol), select "SMB/Windows 95/98/NT".
pl: GNU/Linux obs³uguje wiele rodzajów drukarek. Ka¿da z nich wymaga
    w³asnej konfiguracji.
    
    
    Je¶li drukarka jest fizycznie pod³±czona do Twojego komputera, wybierz
    "Lokalna drukarka".
    
    
    Je¶li chcesz uzyskaæ dostêp do drukarki na zdalnym komputerze z Unixem,
    wybierz "Zdalna drukarka".
    
    
    Je¶li chcesz uzyskaæ dostêp do drukarki za³ozonej na zdalnym komputerze
    z Microsoft Windows (lub Unixie z Samb±), wybierz "SMB/Windows 95/98/NT".

en: Please turn on your printer before continuing to let DrakX detect it.
    
    You have to enter some informations here.
    
    
       * Name of printer: the print spooler uses "lp" as default printer name. So, you must have a printer named "lp".
         If you have only one printer, you can use several names for it. You just need to separate them by a pipe
         character (a "|"). So, if you prefer a more meaningful name, you have to put it first, eg: "My printer|lp".
         The printer having "lp" in its name(s) will be the default printer.
    
    
       * Description: this is optional but can be useful if several printers are connected to your computer or if you allow
         other computers to access to this printer.
    
    
       * Location: if you want to put some information on your
         printer location, put it here (you are free to write what
         you want, for example "2nd floor").
pl: Nale¿y teraz w³±czyæ drukarkê, by umo¿liwiæ DrakX wykryæ j±.
    
    Koniezne te¿ jest podanie kilku informacji.
    
    
    ...*.Nazwa drukraki: system wydruku wykorzystuje  "lp" jako domy¶ln± drukarkê, powiniene¶ posiadaæ drukarkê
         o takiej nazwie. Jedna drukarka mo¿e mieæ wiele nazw, oddzielonych znakiem '"'".
         Je¶li wiêc lubisz przyjazne nazwy, mo¿esz z nich korzystaæ:np. "Moja drukarka|lp".
        Drukarka, której jedn± z nazw jest "lp" bêdzie drukarka domy¶ln±
    
    
       * Opis drukarki jest opcjonalny, lecz u¿yteczny je¶li posiadasz wiêcej drukarek, lub te¿ udostêpniasz je innym
    
    
       * Lokalizacja. Je¶li chcesz podaæ informacje o po³o¿eniu drukarki,
         wpisz je tutaj (mo¿esz wpisaæ cokolwiek, np. "Drugie piêtro").

en: You need to enter some informations here.
    
    
       * Name of queue: the print spooler uses "lp" as default printer name. So, you need have a printer named "lp".
        If you have only one printer, you can use several names for it. You just need to separate them by a pipe
        character (a "|"). So, if you prefer to have a more meaningful name, you have to put it first, eg: "My printer|lp".
        The printer having "lp" in its name(s) will be the default printer.
    
      
       * Spool directory: it is in this directory that printing jobs are stored. Keep the default choice
         if you don't know what to use
    
    
       * Printer Connection: If your printer is physically connected to your computer, select "Local printer".
         If you want to access a printer located on a remote Unix machine, select "Remote lpd printer".
    
    
         If you want to access a printer located on a remote Microsoft Windows machine (or on Unix machine using SMB
         protocol), select "SMB/Windows 95/98/NT".
    
    
         If you want to acces a printer located on NetWare network, select "NetWare".
pl: Nale¿y wpisaæ tutaj kilka informacji.
    
    
       * Nazwa kolejki: system wydruku wykorzystuje  "lp" jako domy¶ln± drukarkê, powiniene¶ posiadaæ drukarkê
         o takiej nazwie. Jedna drukarka mo¿e mieæ wiele nazw, oddzielonych znakiem '"'".
         Je¶li wiêc lubisz przyjazne nazwy, mo¿esz z nich korzystaæ:np. "Moja drukarka|lp".
        Drukarka, której jedn± z nazw jest "lp" bêdzie drukarka domy¶ln±
    
      
       * Katalog bufora: jest to katalog, gdzie s± zapisywane drukowane zadania. Nie zmieniaj domy¶lnego wpisu,
         je¶li nie wiesz, co wpisaæ
    
    
       * Pod³±czenie drukarki. Je¶li drukarka jest fizycznie pod³±czona do Twojego komputera, wybierz
         "Lokalna drukarka ".
    
    
         Je¶li chcesz uzyskaæ dostêp do drukarki na zdalnym komputerze z Unixem,
         wybierz "Zdalna drukarka lpd".
    
    
         Je¶li chcesz uzyskaæ dostêp do drukarki za³ozonej na zdalnym komputerze z Microsoft Windows
          (lub Unixie z Samb±), wybierz "SMB/Windows 95/98/NT".
    
         Je¶li chcesz uzyskaæ dostêp do drukarki w sieci Netware, wybierz "NetWare".

en: Your printer has not been detected. Please enter the name of the device on
    which it is connected.
    
    
    For information, most printers are connected on the first parallel port. This
    one is called "/dev/lp0" under GNU/Linux and "LPT1" under Microsoft Windows.
pl: Nie wykryto drukarki. Podaj nazwê portu, do którego jest pod³±czona
    
    
    Dla informacji: wiêkszo¶æ drukarek pod³±cza siê do pierwszego porturównoleg³ego
    Nazywa siê on w GNU/Linuksie "/dev/lp0", natomiast w Windows"LPT1"

en: You must now select your printer in the above list.
pl: Wybierz drukarkê z listy powy¿ej.

en: Please select the right options according to your printer.
    Please see its documentation if you don't know what choose here.
    
    
    You will be able to test your configuration in next step and you will be able to modify it if it doesn't work as you want.
pl: Wybierz w³a¶ciwe dla swojej drukarki opcje.
    Je¶li nie wiesz, co zaznaczyæ, zapoznaj siê z dokumentacj± drukarki
    
    
    W nastêpnym kroku bêdzie mo¿liwe sprawdzenie wybranej konfiguracjioraz jej modyfikacja, je¶li nie bêdzie dzia³aæ jak nale¿y.

en: You can now enter the root password for your Linux-Mandrake system.
    The password must be entered twice to verify that both password entries are identical.
    
    
    Root is the system's administrator and is the only user allowed to modify the
    system configuration. Therefore, choose this password carefully. 
    Unauthorized use of the root account can be extemely dangerous to the integrity
    of the system, its data and other system connected to it.
    
    
    The password should be a mixture of alphanumeric characters and at least 8
    characters long. It should never be written down.
    
    
    Do not make the password too long or complicated, though: you must be able to
    remember it without too much effort.
pl: Teraz nale¿y wpisaæ has³o roota Twojego Linux-Mandrake.
    Has³o nale¿y wpisaæ dwa razy w celu weryfikacji poprawno¶ci
    
    
    Root to administrator systemu, jedyny u¿ytkownik maj±cy prawo
    modyfikacji konfiguracji systemu.Zwróæ wiêc szczególn± uwagê na
    jego has³o!. Nieautoryzowane u¿ycie konta roota mo¿e byæ skrajnie
    niebezpieczne dla integralno¶ci systemu i danych oraz innych systemów,
    pod³±czonych do niego.
    
    
     Has³o powinno byæ mieszank± znaków alfanumery-
    cznych o d³ugo¶ci co najmniej 8 znaków. *Nigdy* nie powinno byæ
    zapisywane.
    
    Nie wymy¶laj jednak has³a zbyt d³ugiego lub nazbyt
    skomplikowanego: musisz go zapamiêtaæ bez k³opotu.

en: To enable a more secure system, you should select "Use shadow file" and
    "Use MD5 passwords".
pl: By zwiêkszyæ poziom bezpieczeñstwa systemu nale¿y w³±czyæ:
    "U¿yj pliku shadow" i "U¿yj d³ugich hase³ MD5"

en: If your network uses NIS, select "Use NIS". If you don't know, ask your
    network administrator.
pl: Je¿eli Twoja sieæ u¿ywa NIS (systemu informacji sieciowej),
    wybierz "U¿yj NIS". 
    Je¿eli  nie jeste¶ pewien, spytaj administratora sieci.

en: You may now create one or more "regular" user account(s), as
    opposed to the "privileged" user account, root. You can create
    one or more account(s) for each person you want to allow to use
    the computer. Note that each user account will have its own
    preferences (graphical environment, program settings, etc.)
    and its own "home directory", in which these preferences are
    stored.
    
    
    First of all, create an account for yourself! Even if you will be the only user
    of the machine, you may NOT connect as root for daily use of the system: it's a
    very high security risk. Making the system unusable is very often a typo away.
    
    
    Therefore, you should connect to the system using the user account
    you will have created here, and login as root only for administration
    and maintenance purposes.
pl: Powiniene¶ utworzyæ jedno lub wiêcej kont "zwyk³ych" u¿ytkowników
    bêd±cych przeciwieñstwem konta "uprzywilejowanego" u¿ytkownika
    - roota. Mo¿esz utworzyæ jedno lub wiêcej kont dla ka¿dej osoby, której
    chcesz umo¿liwiæ korzystanie z komputera. Pamiêtaj, ¿e ka¿de konto ma
    indywidualne ustawienia (¶rodowisko graficzne, ustawienia programów,itp.)
    oraz w³asny "katalog domowy", w których te ustawienia s± zapisywane.
    
    
    Przede wszystkim, utwórz konto dla samego siebie!. Nawet je¶li jeste¶
    jedynym u¿ytkownikiem komputera, NIE KORZYSTAJ z konta roota do
    codziennej pracy: jest to bardzo ryzykowne. Czêsto zdarza siê 
    zniszczenie systemu przez zwyk³± literówkê
    
    
    Powiniene¶ wiêc do normalnej pracy w systemie korzystaæ z konta
    zwyk³ego u¿ytkownika, natomiast konto roota wykorzystywaæ tylko
    do administracji oraz konfiguracji systemu.

en: Creating a boot disk is strongly recommended. If you can't
    boot your computer, it's the only way to rescue your system without
    reinstalling it.
pl: Utworzenie dysku startowego jest bardzo zalecane. Je¶li nie bêdzie
    mo¿na uruchomiæ komputera, bêdzie to jedyny sposób na naprawê
    bez reinstalacji.

en: You need to indicate where you wish
    to place the information required to boot to GNU/Linux.
    
    
    Unless you know exactly what you are doing, choose "First sector of
    drive (MBR)".
pl: Powiniene¶ wskazaæ, gdzie chcesz
    umie¶ciæ informacje wymagane do uruchomienia GNU/Linuxa
    
    
    Je¶li nie wiesz dok³adnie, co robisz, wybierz
     "Pierwszy sektor na dysku (MBR)".

en: Unless you know specifically otherwise, the usual choice is "/dev/hda"
     (primary master IDE disk) or "/dev/sda" (first SCSI disk).
pl: Standardowy wybór to "/dev/hda", czyli pierwszy  dysk twardy (primary
     IDE) lub  "/dev/sda" pierwszy dysk SCSI (first SCSI disk).

en: LILO (the LInux LOader) and Grub are bootloaders: they are able to boot
    either GNU/Linux or any other operating system present on your computer.
    Normally, these other operating systems are correctly detected and
    installed. If this is not the case, you can add an entry by hand in this
    screen. Be careful as to choose the correct parameters.
    
    
    You may also want not to give access to these other operating systems to
    anyone, in which case you can delete the corresponding entries. But
    in this case, you will need a boot disk in order to boot them!
pl: LILO ( LInux LOader ) i Grub to programy rozruchowe: potrafi± uruchomiæ
    GNU/Linux lub inny system operacyjny, zainstalowany na twoim komputerze.
    Normalnie inne systemy s± wykrywane i instalowane. Je¿eli tak nie jest,
    powiniene¶ "rêcznie" wprowadziæ odpowiednie dane. B±d¼ ostro¿ny
    i wybierz w³a¶ciwe parametry.
    
     
    Mo¿esz oczywi¶cie równie¿ uniemo¿liwiæ dostêp do nich przy starcie przez 
    usuniêcie ich z listy. W tej sytuacji musisz jednak posiadaæ dyskietki
    startowe, by je uruchomiæ.

en: LILO and grub main options are:
      - Boot device: Sets the name of the device (e.g. a hard disk
    partition) that contains the boot sector. Unless you know specifically
    otherwise, choose "/dev/hda".
    
    
      - Delay before booting default image: Specifies the number in tenths
    of a second the boot loader should wait before booting the first image.
    This is useful on systems that immediately boot from the hard disk after
    enabling the keyboard. The boot loader doesn't wait if "delay" is
    omitted or is set to zero.
    
    
      - Video mode: This specifies the VGA text mode that should be selected
    when booting. The following values are available: 
    
        * normal: select normal 80x25 text mode.
    
        * <number>:  use the corresponding text mode.
pl: G³ówne opcje LILO i Grub to:
      - urz±dzenie startowe:  urz±dzenie, które zawiera sektor ³aduj±cy
    zwykle jest to "/dev/hda". Wybierz tak, je¿eli nie masz pewno¶ci.
    
    
      - Czas opó¼nienia uruchamiania domy¶lnego systemu:
    okre¶la, ile czasu masz do rozpoczêcia uruchamiania domy¶lnego systemu.
    To przydaje siê w systemach, które s± tak skonfigurowane, ¿e
    uruchamianie nastêpuje z twardego dysku, natychmiast po uaktywnieniu
    klawiatury. Program ³aduj±cy nie czeka, je¿eli opó¼nienie jest równe zero,
    lub pominiesz tê opcjê,
    
    
      - Tryb graficzny: okre¶la tryb tekstowy VGA, który powinien byæ wybrany
    podczas ³adowania. Opcje to:
    
        * normal: wybierz tryb 80x25.
    
        * <numer>: wybierz tryb o danym numerze.

en: SILO is a bootloader for SPARC: it is able to boot
    either GNU/Linux or any other operating system present on your computer.
    Normally, these other operating systems are correctly detected and
    installed. If this is not the case, you can add an entry by hand in this
    screen. Be careful as to choose the correct parameters.
    
    
    You may also want not to give access to these other operating systems to
    anyone, in which case you can delete the corresponding entries. But
    in this case, you will need a boot disk in order to boot them!
pl: SILO to program rozruchowy dla SPARC: pozwala on uruchomiæ
    GNU/Linux lub inny system operacyjny, zainstalowany na twoim komputerze.
    Normalnie inne systemy s± wykrywane i instalowane. Je¿eli tak nie jest,
    powiniene¶ "rêcznie" wprowadziæ odpowiednie dane. B±d¼ ostro¿ny
    i wybierz w³a¶ciwe parametry.
    
     
    Mo¿esz oczywi¶cie równie¿ uniemo¿liwiæ dostêp do nich przy starcie przez 
    usuniêcie ich z listy. W tej sytuacji musisz jednak posiadaæ dyskietki startowe
    by je uruchomiæ.

en: SILO main options are:
      - Bootloader installation: Indicate where you want to place the
    information required to boot to GNU/Linux. Unless you know exactly
    what you are doing, choose "First sector of drive (MBR)".
    
    
      - Delay before booting default image: Specifies the number in tenths
    of a second the boot loader should wait before booting the first image.
    This is useful on systems that immediately boot from the hard disk after
    enabling the keyboard. The boot loader doesn't wait if "delay" is
    omitted or is set to zero.
pl: G³ówne opcje SILO to:
      - urz±dzenie startowe:  urz±dzenie, które zawiera sektor ³aduj±cy
         Je¶li nie wiesz dok³adnie, co chcesz zrobiæ, wybierz     "Pierwszy sektor     dysku (MBR)"
    
    
      - Czas opó¼nienia uruchamiania domy¶lnego systemu:
        okre¶la, ile czasu masz do rozpoczêcia uruchamiania domy¶lnego systemu.
        To przydaje siê w systemach, które s± tak skonfigurowane, ¿e     uruchamianie nastêpuje z twardego dysku, natychmiast po w³aczeniu   klawiatury. Program ³aduj±cy nie czeka, je¿eli opó¼nienie jest równe zero,
        lub pominiesz tê opcjê.

en: Now it's time to configure the X Window System, which is the
    core of the GNU/Linux GUI (Graphical User Interface). For this purpose,
    you must configure your video card and monitor. Most of these
    steps are automated, though, therefore your work may only consist
    of verifying what has been done and accept the settings :)
    
    
    When the configuration is over, X will be started (unless you
    ask DrakX not to) so that you can check and see if the
    settings suit you. If they don't, you can come back and
    change them, as many times as necessary.
pl: Przyszed³ czas na konfiguracjê systemu X Window, który jest rdzeniem
    GUI (graficznego interfejsu u¿ytkownika) GNU/Linuxa. W tym celu musisz
    skonfigurowaæ kartê graficzn± oraz monitor. Wiêkszo¶æ kroków jest
    zautomatyzowana, tak wiêc Twoje zadanie polega na weryfikacji tego,
    co zosta³o zrobione oraz akceptowaniu ustawieñ :)
    
    
    Kiedy konfiguracja zostanie zakoñczona, X-y zostan± uruchomione
    (o ile tego chcesz), by¶ móg³ sprawdziæ, czy ustawienia s± odpowiednie
    Je¶li nie s± w³a¶ciwe, mo¿esz siê cofn±æ i zmieniæ je, tak wiele
    razy jak jest to potrzebne.

en: If something is wrong in X configuration, use these options to correctly
    configure the X Window System.
pl: Je¿eli z konfiguracj± X-ów jest co¶ nie tak, u¿yj tych opcji,
    aby poprawnie skonfigurowaæ X Window System

en: If you prefer to use a graphical login, select "Yes". Otherwise, select
    "No".
pl: Je¿eli chcesz u¿ywaæ graficznego trybu przy rejestrowaniu siê w systemie 
    ( logowaniu) wybierz "Tak". w przeciwnym wypadku wybierz "Nie".

en: You can now select some miscellaneous options for your system.
    
    * Use hard drive optimizations: this option can improve hard disk performance but is only for advanced users. Some buggy
      chipsets can ruin your data, so beware. Note that the kernel has a builtin blacklist of drives and chipsets, but if
      you want to avoid bad surprises, leave this option unset.
    
    
    * Choose security level: you can choose a security level for your system. Please refer to the manual for complete
      information. Basically, if you don't know what to choose, keep the default option.
    
    
    * Precise RAM if needed: unfortunately, there is no standard method to ask the BIOS about the amount of RAM present in
      your computer. As consequence, Linux may fail to detect your amount of RAM correctly. If this is the case, you can
      specify the correct amount or RAM here. Please note that a difference of 2 or 4 MB between detected memory and memory
      present in your system is normal.
    
    
    * Removable media automounting: if you would prefer not to manually mount removable media (CD-Rom, floppy, Zip, etc.) by
      typing "mount" and "umount", select this option.
    
    
    * Clean "/tmp" at each boot: if you want delete all files and directories stored in "/tmp" when you boot your system,
      select this option.
    
    
    * Enable num lock at startup: if you want NumLock key enabled after booting, select this option. Please note that you
      should not enable this option on laptops and that NumLock may or may not work under X.
pl: Teraz mo¿esz wybraæ ró¿ne dodatkowe opcje dla Twojego systemu.
    
    * U¿ywaæ optymalizacji dysku: ta opcja mo¿e zwiêkszyæ szybko¶æ twardego
    dysku, ale jest opcj± tylko dla zaawansowanych u¿ytkowników: 
    niektóre kiepskie chipsety mog± zniszczyæ Twoje dane, b±d¼ wiêc czujny!
    Kernel ma wprawdzie wbudowan± czarn± listê chipsetów, ale je¶li chcesz 
    unikn±æ przykrej niespodzianki, lepiej nie wybieraæ tej opcji.
    
    
    * Wybierz poziom bezpieczeñstwa: mo¿esz wybraæ poziom bezpieczeñstwa 
    dla twojego systemu. Zajrzyj do podrêcznika po szczegó³ow± informacjê,
    lub po prostu,je¶li nie wiesz, co zrobiæ , wybierz "¶redni" ; 
    
    
    * Sprecyzuj rozmiar pamiêci, je¿eli trzeba: niestety w dzisiejszym ¶wiecie
    pecetów nie ma standardowej metody zapytania BIOS-u o wielko¶æ pamiêci.
    Tak wiêc GNU/Linux mo¿e wykryæ nieprawid³owo Twoj± pamiêæ. 
    W tym wypadku podaj prawid³ow± wielko¶æ
    Uwaga: ró¿nica o 2 lub 4 MB jest normalna.
    
    
    * Automatyczne montowanie wyjmowanych dysków: Je¿eli nie chcesz
    "rêcznie" montowaæ mediów typu CD, stacja dyskietek, Zip,
    zaznacz tê opcjê
    
    
    * Wyczy¶æ /tmp przy ka¿dym starcie systemu: zaznacz t± opcjê, je¶li
    je¶li chcesz kasowaæ wszystkie pliki i katalogi zapiasane w /tmp przy 
    starcie systemu,
    
    
     - W³±cz NumLock przy starcie: zaznacz t± opcjê, je¶li chcesz uaktywniæ
     klawiaturê numeryczn± po stacie Uwaga : W X-ach klawisz NumLock mo¿e dzia³aæ lub nie, nie uaktywniaj te¿
    tej opcji w przypadku laptopów.

en: Your system is going to reboot.
    
    After rebooting, your new Linux Mandrake system will load automatically.
    If you want to boot into another existing operating system, please read
    the additional instructions.
pl: Teraz nast±pi ponowne uruchomienie systemu.
    
    Twój nowy Linux Mandrake zostanie za³adowany automatycznie.
    Je¿eli chcia³by¶ za³adowaæ inny z posiadanych systemów operacyjnych 
    przeczytaj dodatkowe instrukcje.

en: Choose your language
pl: Wybór jêzyka

en: Select installation class
pl: Rodzaj instalacji

en: Hard drive detection
pl: Kontrolery SCSI

en: Configure mouse
pl: Konfiguracja myszy

en: Choose your keyboard
pl: Wybór klawiatury

en: Miscellaneous
pl: Ró¿ne

en: Setup filesystems
pl: Systemy plików

en: Format partitions
pl: Formatowanie

en: Choose packages to install
pl: Wybór pakietów

en: Install system
pl: Instalacja pakietów

en: Configure networking
pl: Konfiguracja sieci

en: Configure timezone
pl: Wybór strefy czasowej

en: Configure services
pl: Konfiguracja us³ug

en: Configure printer
pl: Konfiguracja drukarki

en: Set root password
pl: Has³o roota

en: Add a user
pl: U¿ytkownicy

en: Create a bootdisk
pl: Dysk startowy

en: Install bootloader
pl: Program rozruchowy

en: Configure X
pl: Konfiguracja X

en: Auto install floppy
pl: Dysk auto-instalacji

en: Exit install
pl: Wyj¶cie z instalacji

en: Error reading file $f
pl: B³±d odczytu pliku $f

en: Please test the mouse
pl: Przetestuj mysz

en: To activate the mouse,
pl: By uaktywniæ mysz,

en: MOVE YOUR WHEEL!
pl: RUSZ KÓ£KIEM MYSZY!

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
pl: Czê¶æ sprzêtu w Twoim komputerze wymaga "firmowych" sterowników.
    Wiêcej informacji na ten temat uzyskasz z %s

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
pl: Musisz mieæ partycjê root.
    W tym celu, utwórz partycjê ( lub kliknij na istniej±c±),
    nastêpnie Wybierz "Punkt montowania" `/'

en: You must have a swap partition
pl: Musisz mieæ partycjê wymiany (swap)

en: You don't have a swap partition
    
    Continue anyway?
pl: Nie masz partycji swap
    
    Kontynuowaæ mimo to?

en: Use free space
pl: Wykorzystaj wolne miejsce

en: Not enough free space to allocate new partitions
pl: Brak wolnego miejsca do stworzenia nowych partycji

en: Use existing partition
pl: Skorzystaj z istniej±cej partycji

en: There is no existing partition to use
pl: Brak istniej±cych partycji do wykorzystania

en: Use the Windows partition for loopback
pl: Dla loopback u¿yj partycji Windows

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
pl: Któr± partycjê chcesz u¿yæ dla Linux4Win?

en: Choose the sizes
pl: Okre¶l rozmiary

en: Root partition size in MB:
pl: Rozmiar partycji root w MB:

en: Swap partition size in MB:
pl: Rozmiar partycji swap w MB:

en: Use the free space on the Windows partition
pl: Wykorzystaj wolne miejsce na partycji Windows

en: Which partition do you want to resize?
pl: Któr± partycjê chcesz zmniejszyæ?

en: Computing Windows filesystem bounds
pl: Obliczanie granic systemu plików Windows

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
pl: Program zmniejszaj±cy partycjê FAT nie potrafi obs³u¿yæ
    Twojej partycji. Wyst±pi³´ nastêpuj±cy b³±d: %s

en: Your Windows partition is too fragmented, please run ``defrag'' first
pl: Twoja partycja Windows jest zbyt sfragmentowana, uruchom "defrag"

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful: this operation is
    dangerous. If you have not already done so, you should first exit the
    installation, run scandisk under Windows (and optionally run defrag), then
    restart the installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
pl: OSTRZE¯ENIE!
    
    DrakX musi teraz zmieniæ rozmiar partycji Windows.
    Uwa¿aj, jest to niebezpieczne. Je¶li wcze¶niej tego nie zrobi³e¶,
    nale¿y przerwaæ instalacjê, wróciæ do Windows, zeskanowaæ
    i zdefragmentowaæ dysk nastêpnie zrestartowaæ instalacjê. 
    Warto równie¿ zarchiwizowaæ dane na dysku.
    Je¶li jeste¶ pewny, wybierz OK.

en: Which size do you want to keep for windows on
pl: Jaki ma byæ docelowy rozmiar partycji Windows?

en: partition %s
pl: partycja %s

en: FAT resizing failed: %s
pl: Zmiana rozmiaru partycji FAT nie powiod³a siê: %s

en: There is no FAT partitions to resize or to use as loopback (or not enough space left)
pl: Nie ma partycji FAT do zmiany rozmiaru lub u¿ycia jako loopback
    (lub brak wolnego miejsca)

en: Erase entire disk
pl: Wyma¿ ca³y dysk

en: Remove Windows(TM)
pl: Usuñ Windows(TM)

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
pl: Masz wiêcej ni¿ 1 dysk twardy, na którym chcesz zainstalowaæ linuxa?

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
pl: WSZYSTKIE istniej±ce partycje i dane na nich zostan± usuniête z dysku %s

en: Expert mode
pl: Tryb eksperta

en: Use diskdrake
pl: U¿yj diskdrake

en: Use fdisk
pl: U¿yj fdiska

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
pl: Mo¿esz teraz tworzyæ partycje  %s 
    Gdy skoñczysz, pamiêtaj o zapisaniu u¿ywaj±c `w'

en: You don't have enough free space on your Windows partition
pl: Masz za ma³o wolnego miejsca na partycji Windows

en: I can't find any room for installing
pl: Brak miejsca na instalacjê

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
pl: Kreator podzia³u na partycje DrakX znalaz³ nastêpuj±ce rozwi±zania:

en: Partitioning failed: %s
pl: Partycjonowanie nie powiod³o siê: %s

en: Bringing up the network
pl: Uruchamianie sieci

en: Bringing down the network
pl: Zatrzymywanie sieci

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
pl: Wyst±pi³ jaki¶ b³±d. Nie potrafiê poprawnie go obs³u¿yæ
    Kontynuuj na w³asn± odpowiedzialno¶æ.

en: Duplicate mount point %s
pl: Powielony punkt montowania %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
pl: Pewne istotne pakiety nie zosta³y poprawnie zainstalowane.
    Prawdopodobnie uszkodzona jest p³yta lub napêd CDROM.
    Sprawd¼ p³ytê w innym komputerze u¿ywaj±c polecenia:
    "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Welcome to %s
pl: Witaj w %s

en: No floppy drive available
pl: Niedostêpna stacja dyskietek

en: Entering step `%s'
pl: Przechodzê do kroku `%s'

en: Choose the size you want to install
pl: Okre¶l rozmiar przeznaczony na instalacjê

en: Total size:
pl: Ca³kowity rozmiar:

en: Version: %s
pl: Wersja: %s

en: Size: %d KB
pl: Rozmiar: %d kB

en: Choose the packages you want to install
pl: Wybierz pakiety do zainstalowania

en: Info
pl: Informacje

en: Install
pl: Instalacja

en: Installing
pl: Instalowanie

en: Please wait,
pl: Proszê czekaæ,

en: Time remaining
pl: Pozosta³o czasu

en: Total time
pl: Ca³kowity czas

en: Preparing installation
pl: Przygotowywanie instalacji

en: Installing package %s
pl: Instalowanie pakietu %s

en: Go on anyway?
pl: Kontynuowaæ?

en: There was an error ordering packages:
pl: Wyst±pi³ b³±d porz±dkowania pakietów:

en: Use existing configuration for X11?
pl: Wykorzystaæ istniej±c± konfiguracjê X11?

en: Your system is low on resource. You may have some problem installing
    Linux-Mandrake. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
pl: Twój system ma ma³o zasobów. Mo¿esz mieæ problemy z instalacj±.
    Je¶li te problemy wyst±pi±, spróbuj instalacji w trybie tekstowym.
    By j± uruchomiæ, naci¶nij F1 podczas startu z CD i wpisz "text".

en: Please, choose one of the following classes of installation:
pl: Wybierz jedn± z nastêpuj±cych klas instalacji:

en: The total size for the groups you have selected is approximately %d MB.
pl: Ca³kowity rozmiar dla wybranych grup to oko³o %d MB.

en: If you wish to install less than this size,
    select the percentage of packages that you want to install.
    
    A low percentage will install only the most important packages;
    a percentage of 100%% will install all selected packages.
pl: Je¿eli chcesz zainstalowaæ mniej,
    podaj procentowo rozmiar, który mo¿esz przeznaczyæ na instalacjê.
    Ma³y procent spowoduje instalacjê tylko najwa¿niejszych pakietów,
    100%% spowoduje zainstalowanie wszystkiego.

en: You have space on your disk for only %d%% of these packages.
    
    If you wish to install less than this,
    select the percentage of packages that you want to install.
    A low percentage will install only the most important packages;
    a percentage of %d%% will install as many packages as possible.
pl: Masz miejsce na dysku tylko na %d%% pakietów.
    
    Je¶li chcesz zainstalowaæ mniej, okre¶l procentowo, ile pakietów
     chcesz zainstalowaæ. Ma³y procent spowoduje instalacjê tylko
    najwa¿niejszych pakietów,
    Wybór  %d%% spowoduje zainstalowanie tylu pakietów ile siê da.

en: You will be able to choose them more specifically in the next step.
pl: W nastêpnym kroku mo¿na bêdzie wybraæ bardziej precyzyjnie

en: Percentage of packages to install
pl: Procent pakietów do instalacji

en: Automatic dependencies
pl: Automatyczne sprawdzanie zale¿no¶ci

en: Expand Tree
pl: Rozwiñ drzewo

en: Collapse Tree
pl: Zwiñ drzewo

en: Toggle between flat and group sorted
pl: Prze³±cz miêdzy p³askim i grupowym sortowaniem

en: Bad package
pl: Z³y pakiet

en: Name: %s
pl: Nazwa: %s

en: Importance: %s
pl: Znaczenie: %s

en: Total size: %d / %d MB
pl: Ca³kowity rozmiar: %d  / %d MB

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
pl: Nie mo¿esz wybraæ tego pakietu. Nie ma ju¿ miejsca, by go zainstalowaæ

en: The following packages are going to be installed
pl: Nastêpuj±ce pakiety zostan± zainstalowane

en: The following packages are going to be removed
pl: Nastêpuj±ce pakiety zostan± usuniête

en: You can't select/unselect this package
pl: Nie mo¿na zmieniæ statusu tego pakietu.

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
pl: Ten pakiet jest konieczny, nie mo¿na go pomin±æ

en: You can't unselect this package. It is already installed
pl: Nie mo¿na odznaczyæ tego pakietu. Zosta³ ju¿ zainstalowany.

en: This package must be upgraded
    Are you sure you want to deselect it?
pl: Ten pakiet musi byæ uaktualniony.
    Jeste¶ pewien, ¿e chcesz go odznaczyæ?

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
pl: Nie mo¿na odznaczyæ tego pakietu. Musi zostaæ zamieniony na nowszy

en: Estimating
pl: Szacowanie

en: Cancel
pl: Anuluj

en: %d packages
pl: %d pakietów

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
pl: Zmieñ p³ytê CD!
    
    W³ó¿ p³ytê zatytu³owan± "%s" do kieszeni czytnika i naci¶nij Ok.
    Je¶li jej nie masz, naci¶nij Anuluj, by omin±æ instalacjê pakietów z niej

en: Refuse
pl: Odrzuæ

en: There was an error installing packages:
pl: Wyst±pi³ b³±d podczas instalowania pakietów:

en: An error occurred
pl: Wyst±pi³ b³±d

en: Please, choose a language to use.
pl: Wybierz jêzyk u¿ywania systemu

en: License agreement
pl: Umowa licencyjna

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Please, choose your keyboard layout.
pl: Wybierz uk³ad klawiatury.

en: You can choose other languages that will be available after install
pl: Mo¿esz wybraæ inne jêzyki, które chcesz mieæ do dyspozycji po instalacji

en: All
pl: Wszystkie

en: Install Class
pl: Klasa instalacji

en: Which installation class do you want?
pl: Okre¶l klasê instalacji

en: Install/Update
pl: Instalacja/Uaktualnienie

en: Is this an install or an update?
pl: Czy to instalacja, czy uaktualnienie?

en: Recommended
pl: Zalecana

en: Customized
pl: U¿ytkownika

en: Expert
pl: Dla eksperta

en: Are you sure you are an expert? 
    You will be allowed to make powerful but dangerous things here.
    
    You will be asked questions such as: ``Use shadow file for passwords?'',
    are you ready to answer that kind of questions?
pl: Jeste¶ pewien, ¿e jeste¶ ekspertem? 
    Bêdziesz mia³ du¿e uprawnienia, co mo¿e byæ niebezpieczne.
    
    Bêdziesz pytany np. o "U¿yj pliku shadow dla hase³?
    Czy potrafisz odpowiedzieæ na tego typu pytania?

en: Update
pl: Uaktualnienie

en: Workstation
pl: Stacja robocza

en: Development
pl: Programowanie

en: Server
pl: Serwer

en: What is your system used for?
pl: Do czego ma byæ u¿ywany komputer?

en: Please, choose the type of your mouse.
pl: Wybierz typ myszy.

en: Mouse Port
pl: Port myszy

en: Please choose on which serial port your mouse is connected to.
pl: Do którego portu szeregowego jest pod³±czona mysz?

en: Configuring PCMCIA cards...
pl: Konfiguracja kart PCMCIA...

en: Configuring IDE
pl: Konfiguracja IDE

en: no available partitions
pl: brak dostêpnych partycji

en: Scanning partitions to find mount points
pl: Przeszukiwanie partycji w celu okre¶lenia punktów montowania

en: Choose the mount points
pl: Wybierz punkty montowania

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on blanking bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to disallow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to loose all the partitions?
pl: Nie mo¿na odczytaæ tablicy partycji, jest zbyt uszkodzona :(
    Mo¿na kontynuowaæ USUWAJ¡C WSZYSTKIE DANE
    Innym rozwi±zaniem jest zabronienie DrakX-owi modyfikowania tabeli partycji
     (b³±d: %s)
    
    Czy zgadzasz siê na utratê wszystkich partycji?

en: DiskDrake failed to read correctly the partition table.
    Continue at your own risk!
pl: DiskDrake nie mo¿e odczytaæ poprawnie tablicy partycji.
    Kontynuuj na w³asn± odpowiedzialno¶æ!

en: Root Partition
pl: Partycja root

en: What is the root partition (/) of your system?
pl: Która partycja jest w Twoim systemie partycj± root (/)

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
pl: Musisz zrestartowaæ, by uaktywniæ zmiany w tablicy partycji

en: Choose the partitions you want to format
pl: Wybierz partycje do sformatowania

en: Check bad blocks?
pl: Sprawdziæ fizycznie partycje?

en: Formatting partitions
pl: Formatowanie partycji

en: Creating and formatting file %s
pl: Tworzenie i formatowanie pliku %s

en: Not enough swap to fulfill installation, please add some
pl: Wielko¶æ swapa jest niewystarczaj±ca, proszê go zwiêkszyæ

en: Looking for available packages
pl: Wyszukiwanie dostêpnych pakietów

en: Finding packages to upgrade
pl: Wyszukiwanie pakietów do uaktualnienia

en: Your system has not enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
pl: Nie ma do¶æ miejsca na instalacjê lub uaktualnienie (%d > %d)

en: Complete (%dMB)
pl: Pe³na (%d MB)

en: Minimum (%dMB)
pl: Minimalna (%d MB)

en: Recommended (%dMB)
pl: Zalecana (%d MB)

en: Custom
pl: U¿ytkownika

en: Select the size you want to install
pl: Okre¶l rozmiar przeznaczony na instalacjê

en: Package Group Selection
pl: Wybór grup pakietów

en: Individual package selection
pl: Samodzielny wybór pakietów

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
pl: Je¿eli masz wszystkie p³yty CD z listy, kliknij Ok.
    Je¿eli nie masz ¿adnej z p³yt z listy, kliknij Anuluj.
    Je¿eli niektórych p³yt z listy nie masz, odznacz je i kliknij  Ok.

en: Cd-Rom labeled "%s"
pl: CD-ROM oznaczony "%s"

en: Installing package %s
    %d%%
pl: Instalowanie pakietu %s
    %d%%

en: Post-install configuration
pl: Trwa konfiguracja poinstalacyjna

en: You have now the possibility to download software aimed for encryption.
    
    WARNING:
    
    Due to different general requirements applicable to these software and imposed
    by various jurisdictions, customer and/or end user of theses software should
    ensure that the laws of his/their jurisdiction allow him/them to download, stock
    and/or use these software.
    
    In addition customer and/or end user shall particularly be aware to not infringe
    the laws of his/their jurisdiction. Should customer and/or end user not
    respect the provision of these applicable laws, he/they will incure serious
    sanctions.
    
    In no event shall Mandrakesoft nor its manufacturers and/or suppliers be liable
    for special, indirect or incidental damages whatsoever (including, but not
    limited to loss of profits, business interruption, loss of commercial data and
    other pecuniary losses, and eventual liabilities and indemnification to be paid
    pursuant to a court decision) arising out of use, possession, or the sole
    downloading of these software, to which customer and/or end user could
    eventually have access after having sign up the present agreement.
    
    
    For any queries relating to these agreement, please contact 
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA
pl: Masz teraz mo¿liwo¶æ za³adowania oprogramowania, s³u¿±cego do szyfrowania
    z Sieci
    OSTRZE¯ENIE:
    Z powodu ró¿nych ograniczeñ prawnych maj±cych zastosowanie do 
    tego oprogramowania, Klient lub (i) u¿ytkownik powinien byæ pewien,
    ¿e przepisy jego dotycz±ce pozwalaj± na kopiowanie, przechowywanie
    i u¿ywanie tego oprogramowania.
    
    Dodatkowo klient lub (i) u¿ytkownik, powinien byæ ostrze¿ony,
    aby nie z³amaæ praw obowi±zuj±cych w jego jurysdykcji.
    Je¿eli klient lub (i) u¿ytkownik nie przestrzega³by obowi±zuj±cych 
    go przepisów, mog± dotkn±æ go powa¿ne sankcje.
    
    Ani Mandrakesoft ani jego producenci lub dostawcy nie s± odpowiedzialni
    za jakiekolwiek celowe, przypadkowe lub po¶rednie szkody
    powsta³e z u¿ywania, posiadania lub tylko zainstalowania oprogramowania,
    do którego klient lub (i) u¿ytkownik bêdzie mia³ dostêp po wyra¿eniu 
    zgody na powy¿sze zastrze¿enia .
    Wszystkie zapytania, dotycz±ce niniejszego uzgodnienia proszê kierowaæ do:
    Mandrakesoft, Inc.
    2400 N. Lincoln Avenue Suite 243
    Altadena California 91001
    USA

en: Choose a mirror from which to get the packages
pl: Wybierz mirror, z którego chcesz pobraæ pakiety

en: Contacting the mirror to get the list of available packages
pl: £±czenie z mirrorem - pobieranie listy dostêpnych pakietów

en: Please choose the packages you want to install.
pl: Wybierz pakiety do zainstalowania.

en: Which is your timezone?
pl: Wybierz swoj± strefê czasow±.

en: Is your hardware clock set to GMT?
pl: Czy ustawiæ zegar sprzêtowy na czas GMT?

en: Which printing system do you want to use?
pl: Który system wydruku zamierzasz u¿ywaæ?

en: No password
pl: Bez has³a

en: Use shadow file
pl: U¿yj pliku shadow

en: Use MD5 passwords
pl: U¿yj d³ugich hase³ MD5

en: Use NIS
pl: U¿yj NIS

en: yellow pages
pl: ¿ó³te strony

en: This password is too simple (must be at least %d characters long)
pl: To has³o jest zbyt proste ( musi byæ co najmniej %d znaków)

en: Authentification NIS
pl: Uwierzytelnienie NIS

en: NIS Domain
pl: Domena NIS

en: NIS Server
pl: Serwer NIS

en: Accept user
pl: Akceptuj u¿ytkownika

en: Add user
pl: Dodaj u¿ytkownika

en: (already added %s)
pl: (ju¿ dodano %s)

en: Enter a user
    %s
pl: Podaj dane u¿ytkownika
    %s

en: Real name
pl: Nazwisko

en: User name
pl: Nazwa u¿ytkownika

en: Shell
pl: Pow³oka

en: Icon
pl: Ikona

en: This password is too simple
pl: Has³o jest zbyt proste

en: Please give a user name
pl: Proszê podaæ nazwê u¿ytkownika

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
pl: Nazwa u¿ytkownika mo¿e sk³adaæ siê tylko  z ma³ych liter, cyfr, `-'i `_'

en: This user name is already added
pl: Ten u¿ytkownik zosta³ ju¿ dodany

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
pl: Dysk startowy umo¿liwia uruchomienie systemu Linux niezale¿nie od normalnego
    programu rozruchowego. Jest u¿yteczny, je¶li nie chcesz instalowaæ SILO,
    lub SILO w Twoim systemie nie dzia³a oraz je¶li inny system operacyjny
    usun±³ SILO. Dysk u¿ytkownika mo¿na tak¿e u¿ywaæ z obrazem ratunkowym,
    u³atwiaj±c naprawienie systemu w przypadku awarii.
    Je¶li chcesz utworzyæ dysk startowy dla swojego systemu, w³ó¿ dyskietkê
    do stacji i wybierz "OK".

en: First floppy drive
pl: Pierwsza stacja dyskietek

en: Second floppy drive
pl: Druga stacja dyskietek

en: Skip
pl: Pomiñ

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
pl: Dysk startowy umo¿liwia uruchomienie systemu Linux niezale¿nie od
    normalnego programu rozruchowego. Jest u¿yteczny, je¶li nie chcesz
    instalowaæ LILO/Grub, lub programy te w Twoim systemie nie dzia³aj±
    oraz je¶li inny system operacyjny usun±³ LILO/grub.
    Dysku tego mo¿na tak¿e u¿ywaæ z obrazem ratunkowym,
    u³atwiaj±c naprawienie systemu w przypadku awarii.
    Czy chcesz utworzyæ dysk startowy dla swojego systemu?

en: Sorry, no floppy drive available
pl: Niestety, stacja dyskietek jest niedostêpna.

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
pl: Wybierz stacjê dyskietek, której u¿yjesz do stworzenia dysku startowego

en: Insert a floppy in drive %s
pl: W³ó¿ dyskietkê do stacji %s

en: Creating bootdisk
pl: Tworzenie dysku startowego

en: Preparing bootloader
pl: Przygotowanie programu rozruchowego

en: Do you want to use aboot?
pl: Czy chcesz u¿ywaæ aboot?

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
pl: B³±d podczas instalowania aboot. 
    Wymusiæ instalacjê, nawet gdyby grozi³o to zniszczeniem pierwszej partycji?

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
pl: Instalacja programu rozruchowego nie powiod³a siê. Wyst±pi³ nastêpuj±cy b³±d:

en: Welcome To Crackers
pl: Witajcie, w³amywacze

en: Poor
pl: Z³y

en: Low
pl: Niski

en: Medium
pl: ¦redni

en: High
pl: Wysoki

en: Paranoid
pl: Paranoidalny

en: Miscellaneous questions
pl: Ró¿ne pytania

en: (may cause data corruption)
pl: (mo¿e byæ przyczyn± zniszczenia danych)

en: Use hard drive optimisations?
pl: U¿ywaæ optymalizacji dysku?

en: Choose security level
pl: Wybierz poziom bezpieczeñstwa

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
pl: Sprecyzuj rozmiar pamiêci, je¶li trzeba (znaleziono %d MB)

en: Removable media automounting
pl: Automatyczne montowanie wyjmowanych dysków

en: Clean /tmp at each boot
pl: Wyczy¶ciæ /tmp przy ka¿dym starcie systemu

en: Enable multi profiles
pl: W³±czyæ wieloprofile?

en: Enable num lock at startup
pl: Uaktywnienie num lock przy starcie

en: Give the ram size in MB
pl: Podaj rozmiar pamiêci w MB

en: Can't use supermount in high security level
pl: Wysoki poziom bezpieczeñstwa wyklucza stosowanie supermount

en: beware: IN THIS SECURITY LEVEL, ROOT LOGIN AT CONSOLE IS NOT ALLOWED!
    If you want to be root, you have to login as a user and then use "su".
    More generally, do not expect to use your machine for anything but as a server.
    You have been warned.
pl: Ostrze¿enie: PRZY TYM POZIOMIE BEZPIECZEÑSTWA NIE JEST MO¯LIWE
    BEZPO¦REDNIE REJESTROWANIE SIÊ Z KONSOLI NA ROOTA! 
    Nale¿y zarejestrowaæ siê jako zwyk³y u¿ytkownik, nastêpnie u¿yæ "su".
    W ogólno¶ci: komputer w tej konfiguracji nadaje siê wy³±cznie na serwer.
    Zosta³e¶ ostrze¿ony.

en: Be carefull, having numlock enabled causes a lot of keystrokes to
    give digits instead of normal letters (eg: pressing `p' gives `6')
pl: B±d¼ ostro¿ny, uaktywnienie numlock mo¿e powodowaæ
    problemy z wypisywaniem cyfr zamiast liter (np. naci¶niêcie "p" daje "6")

en: Do you want to generate an auto install floppy for linux replication?
pl: Czy utworzyæ dyskietkê instalacji automatycznej dla powielenia instalacji?

en: Insert a blank floppy in drive %s
pl: W³ó¿ pust± dyskietkê do stacji %s

en: Creating auto install floppy
pl: Tworzenie dyskietki automatycznej instalacji

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
pl: Pewne etapy instalacji nie zosta³y zakoñczone
    
    Czy na pewno chcesz teraz zakoñczyæ?

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    For information on fixes which are available for this release of Linux-Mandrake,
    consult the Errata available from http://www.linux-mandrake.com/.
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Linux-Mandrake User's Guide.
pl: Gratulacje, instalacja zosta³a zakoñczona.
    Usuñ p³ytê i (lub) dyskietkê z napêdów i naci¶nij enter, by zrestartowaæ.
    
    Informacje o poprawkach dotycz±cych tej wersji Linux-Mandrake
    znajdziesz na stronach http://www.linux-mandrake.com/.
    Informacje o konfiguracji systemu znajduj± siê
    w Oficjalnym Podrêczniku U¿ytkownika Linux Mandrake.

en: Linux-Mandrake Installation %s
pl: Instalacja Linux-Mandrake %s

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
pl:  <Tab>/<Alt-Tab> miêdzy element.  | <Spacja> wybór | <F12> nastêpny ekran

en: Please wait
pl: Proszê czekaæ

en: Ambiguity (%s), be more precise
pl: Niejednoznaczny (%s), sprecyzuj

en: Bad choice, try again
pl: Z³y wybór, spróbuj ponownie

en:  ? (default %s)
pl: ? (domy¶lnie %s)

en: Your choice? (default %s)
pl: Twój wybór? (domy¶lnie %s)

en: Your choice? (default %s  enter `none' for none)
pl: Twój wybór? (domy¶lnie %s, wpisz "none" dla ¿adnego)

en: Czech (QWERTZ)
pl: czeski (QWERTZ)

en: German
pl: niemiecki

en: Dvorak
pl: Dvoraka

en: Spanish
pl: hiszpañski

en: Finnish
pl: fiñski

en: French
pl: francuski

en: Norwegian
pl: norweski

en: Polish
pl: polski

en: Russian
pl: rosyjski

en: UK keyboard
pl: angielski

en: US keyboard
pl: amerykañski

en: Armenian (old)
pl: armeñski (stary)

en: Armenian (typewriter)
pl: armeñski - fonetyczny

en: Armenian (phonetic)
pl: armeñski - fonetyczny

en: Azerbaidjani (latin)
pl: azerski (latin)

en: Azerbaidjani (cyrillic)
pl: azerski (cyrilic)

en: Belgian
pl: belgijski

en: Bulgarian
pl: bu³garski

en: Brazilian (ABNT-2)
pl: brazylijski(ABNT-2)

en: Belarusian
pl: bia³oruski

en: Swiss (German layout)
pl: szwajcarski (uk³ad niemiecki)

en: Swiss (French layout)
pl: szwajcarski (uk³ad francuski)

en: Czech (QWERTY)
pl: czeski (QWERTY)

en: German (no dead keys)
pl: Niemiecka ( bez martwych klawiszy)

en: Danish
pl: duñski

en: Dvorak (US)
pl: Dvoraka (US)

en: Dvorak (Norwegian)
pl: Dvoraka (norweski)

en: Estonian
pl: estoñski

en: Georgian ("Russian" layout)
pl: gruziñski (uk³ad rosyjski)

en: Georgian ("Latin" layout)
pl: gruziñski (uk³ad ³aciñski)

en: Greek
pl: grecki

en: Hungarian
pl: wêgierski

en: Croatian
pl: Chorwacki

en: Israeli
pl: izraelski

en: Israeli (Phonetic)
pl: izraelski (fonetyczny)

en: Iranian
pl: Irañski

en: Icelandic
pl: islandzki

en: Italian
pl: w³oski

en: Japanese 106 keys
pl: japoñski 106 klawiszy

en: Latin American
pl: latyno-amerykañski

en: Dutch
pl: holenderski

en: Lithuanian AZERTY (old)
pl: litewski AZERTY

en: Lithuanian AZERTY (new)
pl: litewski AZERTY

en: Lithuanian "number row" QWERTY
pl: litweski QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
pl: litewski QWERTY - fonetyczny

en: Polish (qwerty layout)
pl: polski (programisty)

en: Polish (qwertz layout)
pl: polski (maszynistki)

en: Portuguese
pl: portugalski

en: Canadian (Quebec)
pl: kanadyjski (Quebec)

en: Russian (Yawerty)
pl: rosyjski (Yawerty)

en: Swedish
pl: szwedzki

en: Slovenian
pl: s³oweñski

en: Slovakian (QWERTZ)
pl: s³owacki (QWERTZ)

en: Slovakian (QWERTY)
pl: s³owacki (QWERTY)

en: Thai keyboard
pl: tajski

en: Turkish (traditional "F" model)
pl: turecki

en: Turkish (modern "Q" model)
pl: turecki (nowy)

en: Ukrainian
pl: ukraiñski

en: US keyboard (international)
pl: klawiatura US (miêdzynarodowy)

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
pl: wietnamski QWERTY

en: Yugoslavian (latin layout)
pl: jugos³owiañski - ³aciñska

en: Sun - Mouse
pl: Mysz Sun

en: Standard
pl: Standardowa

en: Generic
pl: Konfiguracja podstawowa

en: Wheel
pl: z kó³kiem

en: serial
pl: szeregowa

en: Generic 2 Button Mouse
pl: Mysz standardowa 2-przyciskowa

en: Generic 3 Button Mouse
pl: Mysz standardowa 3-przyciskowa

en: Logitech CC Series
pl: Logitech seria CC

en: MM Series
pl: Seria MM

en: MM HitTablet
pl: MM HitTablet (szeregowy)

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
pl: Mysz Logitech (szeregowa, stary typ C7)

en: 2 buttons
pl: 2-przyciskowa

en: 3 buttons
pl: 3-przyciskowa

en: none
pl: brak

en: No mouse
pl: Brak myszy

en: Next ->
pl: Dalej ->

en: Is this correct?
pl: Dzia³a prawid³owo?

en: Internet configuration
pl: Internet - konfiguracja

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
pl: Czy chcesz teraz spróbowaæ po³±czyæ siê Internetem?

en: Testing your connection...
pl: Testowanie po³±czenie...

en: The system is now connected to Internet.
pl: Nie jeste¶ teraz po³±czony z Internetem.

en: The system doesn't seem to be connected to internet.
    Try to reconfigure your connection.
pl: Po³±czenie z Internetem nie uda³o siê.
    Spróbuj zmieniæ konfiguracjê po³±czenia.

en: ISDN Configuration
pl: Konfiguracja ISDN

en: Select your provider.
     If it's not in the list, choose Unlisted
pl: Wybierz swojego dostawcê Internetu.
    Je¶li nie ma go na li¶cie, wybierz "Unlisted"

en: Connection Configuration
pl: Konfiguracja po³±czenia

en: Please fill or check the field below
pl: Wype³nij lub zaznacz pole poni¿ej

en: Card IRQ
pl: IRQ karty

en: Card mem (DMA)
pl: DMA karty

en: Card IO
pl: IO karty

en: Card IO_0
pl: IO_0 karty

en: Card IO_1
pl: IO_1 karty

en: Your personal phone number
pl: Numer Twojego telefonu

en: Provider name (ex provider.net)
pl: Nazwa dostawcy us³ug (np. Dialog, Netia, TPSA)

en: Provider phone number
pl: Numer telefonu dostawcy us³ug

en: Provider dns 1
pl: DNS 1 dostawcy

en: Provider dns 2
pl: DNS 2 dostawcy

en: Dialing mode
pl: Sposób wybierania

en: Account Login (user name)
pl: Konto (nazwa u¿ytkownika)

en: Account Password
pl: Has³o:

en: Confirm Password
pl: Potwierd¼ has³o

en: Europe
pl: Europa

en: Europe (EDSS1)
pl: Europa (EDSS1)

en: Rest of the world
pl: Reszta ¶wiata

en: Rest of the world - no D-Channel (leased lines)
pl: Reszta ¶wiata - bez kana³u D (linie dzier¿awione)

en: Which protocol do you want to use ?
pl: Jakiego protoko³u chcesz u¿yæ?

en: I don't know
pl: Nie wiem

en: What kind of card do you have?
pl: Jaki rodzaj karty posiadasz?

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Abort
pl: Przerwij

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the irq and io of your card.
pl: 
    Je¶li posiadasz kartê ISA, warto¶ci na nastêpnym ekranie
    powinny byæ odpowiednie
    Je¶li posiadasz kartê PCMCIA, powiniene¶ znaæ IRQ i IO swojej karty.

en: Which is your ISDN card ?
pl: Wybierz swoj± kartê ISDN

en: I have found an ISDN Card:
pl: Wykryto kartê ISDN:

en: I have detected an ISDN PCI Card, but I don't know the type. Please select one PCI card on the next screen.
pl: Wykryto kartê ISDN PCI nieznanego typu. Proszê wybraæ jedn± z listy na kolejnym ekranie.

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
pl: Nie wykryt± ¿adnej karty ISDN PCI. Proszê wybraæ jedn± z listy na kolejnym ekranie.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
pl: Nie wykryto w systemie karty sieciowej.
    Nie mo¿na skonfigurowaæ tego typu po³±czenia.

en: Choose the network interface
pl: Wybierz interfejs sieciowy

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet
pl: Proszê wybraæ, któr± kartê sieciow±chcesz u¿yæ do po³±czenia z Internetem

en: Network interface
pl: Interfejs sieciowy

en: 
    Do you agree?
pl: 
    Zgadzasz siê?

en: I'm about to restart the network device:
pl: Nale¿y zrestartowaæ interfejs $device:

en: ADSL configuration
pl: Konfiguracja ADSL

en: Do you want to start your connection at boot?
pl: Czy chcesz ³±czyæ siê Internetem przy uruchamianiu komputera?

en: Try to find a modem?
pl: Spróbowaæ wykryæ modem?

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
pl: Wska¿ port szeregowy, do którego pod³±czony jest modem

en: Dialup options
pl: Opcje dzwonienia

en: Connection name
pl: Nazwa po³±czenia

en: Phone number
pl: Numer telefonu

en: Login ID
pl: Identyfikator

en: Authentication
pl: Autoryzacja

en: Script-based
pl: Oparta o skrypt

en: Terminal-based
pl: Poprzez terminal

en: Domain name
pl: Domena

en: First DNS Server
pl: Pierwszy serwer DNS

en: Second DNS Server
pl: Drugi serwer DNS

en: 
    You can connect to Internet or reconfigure your connection.
pl: 
    Mo¿esz po³±czyæ siê z Internetem lub zrekonfigurowaæ po³±czenie.

en: 
    You can reconfigure your connection.
pl: 
    Mo¿esz zrekonfigurowaæ po³±czenie.

en: You are not currently connected to Internet.
pl: Nie jeste¶ teraz po³±czony z Internetem.

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
pl: 
    Mo¿esz roz³±czyæ siê lub zrekonfigurowaæ po³±czenie.

en: You are currently connected to internet.
pl: Jeste¶ teraz po³±czony z Internetem.

en: Connect to Internet
pl: Po³±cz z Internetem

en: Disconnect from Internet
pl: Roz³±cz po³±czenie z Internetem

en: Configure network connection (LAN or Internet)
pl: Konfiguracja po³±czenia z sieci± (LAN lub Internet)

en: Internet connection & configuration
pl: Internet - po³aczenie i konfiguracja

en: I'm about to restart the network device $netc->{NET_DEVICE}. Do you agree?
pl: Nale¿y zrestartowaæ urz±dzenie $netc->{NET_DEVICE}. Zgadzasz siê?

en: Configure a normal modem connection
pl: Konfiguracja po³±czenia modemowego

en: Configure an ISDN connection
pl: Konfiguracja po³±czenia ISDN

en: Internal ISDN card
pl: Wewnêtrzna karta ISDN

en: External ISDN modem
pl: Zewnêtrzny modem ISDN

en: Connect to the Internet
pl: Po³±czenie z Internetem

en: What kind is your ISDN connection?
pl: Okre¶l rodzaj po³±czenia ISDN

en: Configure a DSL (or ADSL) connection
pl: Konfiguracja po³±czenia DSL (lub ADSL)

en: France
pl: Francja

en: Other countries
pl: Inne kraje

en: In which country are you located ?
pl: W jakim kraju przebywasz?

en: Alcatel modem
pl: Modem Alcatel

en: ECI modem
pl: Modem ECI

en: If your adsl modem is an Alcatel one, choose Alcatel. Otherwise, ECI.
pl: Je¶li Tój modem to Alcatel, wybierz Alcatel, je¶li nie, wybierz ECI.

en: use pppoe
pl: u¿yj pppoe

en: don't use pppoe
pl: nie u¿ywaj pppoe

en: The most common way to connect with adsl is dhcp + pppoe.
    However, some connections only use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
pl: Typowym sposobem po³±cznia przez ADSL jest DHCP+pppoe.
    Isteniej± jednak po³±czenia u¿ywaj±ce wy³±cznie DHCP.
    Je¶li nie wiesz, wybierz "u¿yj pppoe"

en: Configure a cable connection
pl: Konfiguracja po³±czenia przez kablówkê

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcpd
pl: Którego klienta DHCP chcesz u¿yæ?
    Domy¶lnym jest dhcpd

en: Disable Internet Connection
pl: Wy³±czenie po³±czenia z Internetem

en: Configure local network
pl: Konfiguracja sieci lokalnej

en: Network configuration
pl: Konfiguracja sieci

en: Do you want to restart the network
pl: Chcesz zrestartowaæ sieæ?

en: Disable networking
pl: Wy³±czenie sieci

en: Configure the Internet connection / Configure local Network
pl: Konfiguracja po³±czenia z Intenetem / Konfiguracja sieci lokalnej

en: Local networking has already been configured.
    Do you want to:
pl: Sieæ lokalna zosta³a ju¿ skonfigurowana.
    Czy chcesz:

en: How do you want to connect to the Internet?
pl: Jak chcesz ³±czyæ siê Internetem?

en: Network Configuration
pl: Konfiguracja sieci

en: Now that your Internet connection is configured,
    your computer can be configured to share its Internet connection.
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
    
    Would you like to setup the Internet Connection Sharing?
pl: Twoje po³±czenie z Internetem zosta³o skonfigurowane.
    Mo¿na skonfigurowaæ komputer jako wspó³dziel±cy po³±czenie z Internetem
    Uwaga:  wymagana jest dedekowana karta sieciowa w³±czaj±ca komputer w sieæ lokaln± (LAN)
    
    Czy skonfigurowaæ wspó³dzielenie po³±czenia z Internetem?

en: no network card found
pl: nie znaleziono karty sieciowej

en: Configuring network
pl: Konfiguracja sieci

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
pl: Proszê wpisaæ nazwê komputera, je¶li j± znasz
    Niektóre z serwerów DHCP wymagaj± jej do dzia³ania.
    Nazwa ta powinna byæ w postaci pe³nej,
    np. "mojkomputer.mojadomena.pl".

en: Host name
pl: Nazwa komputera

en: WARNING: This device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply press OK to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
pl: OSTRZE¯ENIE: Urz±dzenie to zosta³o poprzednio skonfigurowane do po³±czenia z Internetem.
    Naci¶nij OK by zachowaæ konfiguracjê.
    Modyfikacja pól poni¿ej spowoduje nadpisanie istniej±cej konfiguracji.

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
pl: Proszê podaæ konfiguracjê IP dla komputera.
    Ka¿da pozycja powinna byæ wpisana w zapisie dziesiêtnym
    oddzielonym kropkami (np. 192.168.1.1).

en: Configuring network device %s
pl: Konfiguracja urz±dzenia sieciowego %s

en: Automatic IP
pl: Automatyczne IP

en: IP address
pl: Adres IP

en: Netmask
pl: Maska

en: IP address should be in format 1.2.3.4
pl: Adres IP powinien byæ w formacie typu 192.168.1.1

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one
pl: Proszê wpisaæ nazwê komputera.
    Nazwa ta powinna byæ w postaci pe³nej,
    np. "mojkomputer.mojadomena.pl".
    Je¶li jest to potrzebne, nale¿y wpisaæ te¿ adres routera.

en: DNS server
pl: Serwer DNS

en: Gateway
pl: Router

en: Gateway device
pl: Interfejs (np. eth0)

en: Proxies configuration
pl: Konfiguracja po¶rednika

en: HTTP proxy
pl: Po¶rednik HTTP

en: FTP proxy
pl: Po¶rednik FTP

en: Proxy should be http://...
pl: Nazwa po¶rednika powinna byæ typu: http://...

en: Proxy should be ftp://...
pl: Nazwa po¶rednika powinna byæ typu: ftp://...

en: Extended partition not supported on this platform
pl: Na tej platformie nie istniej± partycje rozszerzone

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions
pl: W tablicy partycji jest puste miejsce pomiêdzy partycjami, którego
    nie mo¿na wykorzystaæ. Jedynym rozwi±zaniem jest przesuniêcie
    partycji podstawowych, by puste miejsce by³o obok partycji rozszerzonych

en: Error reading file %s
pl: B³±d odczytu pliku %s

en: Restoring from file %s failed: %s
pl: Przywracanie z pliku %s nie powiod³o siê: %s

en: Bad backup file
pl: Z³y plik archiwum

en: Error writing to file %s
pl: B³±d zapisu do pliku %s

en: mandatory
pl: niezbêdny

en: must have
pl: musisz mieæ

en: important
pl: wa¿ny

en: very nice
pl: bardzo fajny

en: nice
pl: fajny

en: interesting
pl: ciekawy

en: maybe
pl: taki sobie

en: i18n (important)
pl: i18n( wa¿ny)

en: i18n (very nice)
pl: i18n (¶wietny)

en: i18n (nice)
pl: i18n (przydatny)

en: Local printer
pl: Lokalna drukarka

en: Remote printer
pl: Zdalna drukarka

en: Remote CUPS server
pl: Zdalny serwer CUPS

en: Remote lpd server
pl: Zdalny serwer lpd

en: Network printer (socket)
pl: Drukarka sieciowa (socket)

en: Printer Device URI
pl: Port drukarki URI:

en: Detecting devices...
pl: Wykrywanie urz±dzeñ...

en: Test ports
pl: Testowanie portów

en: A printer, model "%s", has been detected on
pl: Wykryto drukarkê model "%s" na

en: Local Printer Device
pl: Port drukarki lokalnej

en: What device is your printer connected to 
    (note that /dev/lp0 is equivalent to LPT1:)?
pl: Do jakiego portu jest pod³±czona drukarka?
    (pamiêtaj, ¿e /dev/lp0 to odpowiednik LPT1:)

en: Printer Device
pl: Port drukarki:

en: Remote lpd Printer Options
pl: Opcje zdalnej drukarki lpd

en: To use a remote lpd print queue, you need to supply
    the hostname of the printer server and the queue name
    on that server which jobs should be placed in.
pl: By u¿ywaæ zdalnej kolejki drukarki, nale¿y podaæ
    nazwê serwera wydruku, oraz nazwê kolejki na
    serwerze, do której kierowane bêd± zadania wydruku.

en: Remote hostname
pl: Nazwa serwera:

en: Remote queue
pl: Zdalna kolejka

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
pl: Opcje drukarki SMB (Windows 9x/NT)

en: To print to a SMB printer, you need to provide the
    SMB host name (Note! It may be different from its
    TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as
    well as the share name for the printer you wish to access and any
    applicable user name, password, and workgroup information.
pl: By drukowaæ na drukarce SMB, musisz okre¶liæ nazwê serwera SMB
    (nie zawsze jest ona równoznaczna z nazw± TCP/IP), o ile mo¿liwe
    adres IP serwera wydruku,nazwê u¿ytkownika, grupê, has³o oraz
    oczywi¶cie nazwê drukarki.

en: SMB server host
pl: Nazwa serwera SMB

en: SMB server IP
pl: IP serwera SMB

en: Share name
pl: Nazwa drukarki

en: Workgroup
pl: Grupa

en: NetWare Printer Options
pl: Opcje drukarki NetWare

en: To print to a NetWare printer, you need to provide the
    NetWare print server name (Note! it may be different from its
    TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you
    wish to access and any applicable user name and password.
pl: By drukowaæ na drukarce NetWare, nale¿y podaæ nazwê serwera
    wydruku NetWare (nie zawsze to samo co nazwa TCP/IP!),
    nazwê kolejki drukarki, do której chcesz uzyskaæ dostêp,
    oraz w³a¶ciw± nazwê u¿ytkownika i has³o.

en: Printer Server
pl: Serwer wydruku

en: Print Queue Name
pl: Nazwa kolejki drukarki

en: Socket Printer Options
pl: Opcje drukarki sieciowej

en: To print to a socket printer, you need to provide the
    hostname of the printer and optionally the port number.
pl: By drukowaæ na drukarce sieciowej, nale¿y podaæ
    nazwê sieciow± drukarki oraz opcjonalnie numer portu.

en: Printer Hostname
pl: Nazwa sieciowa drukarki

en: You can specify directly the URI to access the printer with CUPS.
pl: Mo¿na bezpo¶rednio podaæ URI okre¶laj±ce dostêp do drukarki w CUPS

en: What type of printer do you have?
pl: Jaki typ drukarki posiadasz?

en: Do you want to test printing?
pl: Czy chcesz sprawdziæ drukowanie?

en: Printing test page(s)...
pl: Drukowanie stron/y testowych/ej

en: Test page(s) have been sent to the printer daemon.
    This may take a little time before printer start.
    Printing status:
    %s
    
    Does it work properly?
pl: Strona testowa zosta³a wys³ana do demona drukowania.
    Mo¿e chwilê potrwaæ, zanim pojawi siê wydruk
    Status drukowania:
    %s
    
    Czy wydruk jest prawid³owy?

en: Test page(s) have been sent to the printer daemon.
    This may take a little time before printer start.
    Does it work properly?
pl: Strona testowa zosta³a wys³ana do demona drukowania.
    Mo¿e chwilê potrwaæ, zanim pojawi siê wydruk
    Czy wydruk jest prawid³owy?

en: Yes, print ASCII test page
pl: Tak, wydrukuj stronê testow± ascii

en: Yes, print PostScript test page
pl: Tak, wydrukuj graficzn± stronê testow±

en: Yes, print both test pages
pl: Tak, wydrukuj obie strony testowe

en: Configure Printer
pl: Konfiguracja drukarki

en: Printer options
pl: Opcje drukarki

en: Paper Size
pl: Rozmiar papieru

en: Eject page after job?
pl: Wysun±æ stronê po wydruku?

en: Uniprint driver options
pl: Opcje sterownika uniprint

en: Color depth options
pl: Opcje g³êbi kolorów

en: Print text as PostScript?
pl: Drukowaæ tekst jako PostScript?

en: Reverse page order
pl: Odwrotna kolejno¶æ stron

en: Fix stair-stepping text?
pl: Usun±æ efekt schodków?

en: Number of pages per output pages
pl: Ilo¶æ stron na stronie wydruku

en: Right/Left margins in points (1/72 of inch)
pl: Lewy/Prawy margines w punktach (1/72 cala)

en: Top/Bottom margins in points (1/72 of inch)
pl: Górny/Dolny margines w punktach (1/72 cala)

en: Extra GhostScript options
pl: Dodatkowe opcje GhostScriptu

en: Extra Text options
pl: Dodatkowe opcje dla tekstu

en: Printer
pl: Drukarka

en: Would you like to configure a printer?
pl: Czy chcesz skonfigurowaæ drukarkê?

en: Here are the following print queues.
    You can add some more or change the existing ones.
pl: Istniej± nastêpuj±ce kolejki wydruku.
    Mo¿esz dodaæ nastêpne lub zmieniæ istniej±ce.

en: CUPS starting
pl: Uruchamianie CUPS

en: Reading CUPS drivers database...
pl: Odczytywanie bazy sterowników CUPS...

en: Select Printer Connection
pl: Wybierz sposób pod³±czenia drukarki

en: How is the printer connected?
pl: Jak jest pod³±czona drukarka?

en: Select Remote Printer Connection
pl: Wybierz sposób pod³±czenia zdalnej drukarki

en: With a remote CUPS server, you do not have to configure
    any printer here; printers will be automatically detected.
    In case of doubt, select "Remote CUPS server".
pl: Przy korzystaniu ze zdalnego serwera CUPS, drukarki
    zostan± automatycznie wykryte, nie ma potrzeby ich konfiguracji.
    W przypadku w±tpliow¶ci, wybierz "Zdalny serwer CUPS".

en: Remove queue
pl: Zdalna kolejka

en: Every printer need a name (for example lp).
    Other parameters such as the description of the printer or its location
    can be defined. What name should be used for this printer and
    how is the printer connected?
pl: Ka¿da drukarka wymaga nazwania (na przyk³ad lp)
    Mo¿na te¿ zdefiniowaæ inne parametry jak opis drukarki lub jej lokalizacjê
    Jak± nazwê u¿yæ dla tej drukarki oraz w jaki sposób jest ona pod³±czona?

en: Name of printer
pl: Nazwa drukarki

en: Description
pl: Opis

en: Location
pl: Lokalizacja

en: Every print queue (which print jobs are directed to) needs a
    name (often lp) and a spool directory associated with it. What
    name and directory should be used for this queue and how is the printer connected?
pl: Ka¿da kolejka drukarki (drukuje zadanie skierowane do niej)
    wymaga nazwania (czêsto lp) oraz przypisania katalogu na bufor.
    Jak nazwaæ katalog przypisany do kolejki oraz jak drukarka jest pod³±czona?

en: Name of queue
pl: Nazwa kolejki:

en: Spool directory
pl: Katalog bufora:

en: Printer Connection
pl: Pod³±czenie drukarki

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
pl: Nie mo¿na dodaæ partycji do sformatowanego RAID md%d

en: Can't write file $file
pl: Nie mo¿na zapisaæ pliku $file

en: mkraid failed
pl: mkraid pad³

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
pl: mkraid pad³ ( mo¿e brak raidtools)?

en: Not enough partitions for RAID level %d
pl: Za ma³o partycji dla RAID poziom %d

en: Anacron a periodic command scheduler.
pl: Anacron - program uruchamiaj±cy okresowo zadania.

en: apmd is used for monitoring batery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
pl: apmd przekazuje przez syslog informacje o stanie akumulatorów.
    Umo¿liwia tak¿e zamkniêcie systemu, gdy s± one zbyt wy³adowane.

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
pl: Uruchamia o okre¶lonym czasie programy zaplanowane do wykonania komend± "at"
    oraz wykonuje zadania wsadowe, gdy obci±¿enie systemu jest niewielkie.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
pl: cron jest standardowym programem unixowym, który zarz±dza wykonywaniem
    programów u¿ytkownika w okre¶lonych przez u¿ytkownika porach;
    vixie cron ma dodatkowe opcje, zabezpieczenia i konfiguracji.

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
pl: GPM umo¿liwia pos³ugiwanie siê mysz± w aplikacjach,
    pracuj±cych pod konsol± Linuxa jak np. Midnigth Commander.
    Umo¿liwia operacje Wytnij-Wklej oraz wybór opcji poprzez wyskakuj±ce menu.

en: Apache is a World Wide Web server.  It is used to serve HTML files
    and CGI.
pl: Apache to serwer WWW. Jest u¿ywany do udostêpniania plików 
    HTML i CGI w Internecie/Intranecie.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
pl: Internetowy (super)demon, zwany inetd startuje wiele us³ug internetowych,
    takich jak telnet, ftp, rsh i rlogin. Wy³±czenie go uniemo¿liwia korzystanie 
    z tych us³ug.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
pl: Ten pakiet ³aduje wybrane mapowania klawiatury, zgodnie z zawarto¶ci±
    pliku /etc/sysconfig/keyboard. Mog± one byæ prze³±czane przy pomocy
    narzêdzia kbdconfig. Powinien byæ uruchomiony w wiêkszo¶ci przypadków.

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
pl: lpd to demon, konieczny do prawid³owego dzia³ania lpr,a przez to ca³ego 
    systemu drukowania.

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve
    host names to IP addresses.
pl: named (BIND)   to DNS -czyli serwer, umo¿liwiaj±cy t³umaczenie
    nazw komputerów na ich adresy IP.

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
pl: Montuje i odmontowuje wszystkie punkty zamontowania systemów plików 
    NFS ( sieciowe systemy plików), SMB {LAN Manager/Windows} i NCP ( NetWare).

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
pl: W³±cza/wy³±cza skonfigurowane interfejsy sieciowe
    podczas uruchamiania systemu.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
pl: NFS jest popularnym protoko³em udostêpniania plików w sieci TCP/IP.
    Ta us³uga uruchamia konfigurowany przez plik /etc/exports serwer NFS.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
pl: NFS jest popularnym protoko³em udostêpniania plików w sieci TCP/IP.
    Ta us³uga umo¿liwia dzia³anie w NFS funkcji blokowania plików.

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
pl: PCMCIA u¿ywany jest zwykle do obs³ugi kart ethernetowych i modemów
    w laptopach. Nie jest uruchamiany, je¿eli siê go nie skonfiguruje
    a wiêc bezpiecznie mo¿e byæ instalowany nawet na maszynach, które go nie 
    potrzebuj±.

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
pl: Portmapper zarz±dza po³±czeniami RPC, u¿ywanymi przez protoko³y takie, jak
    NFS i NIS . Je¿eli Twoja maszyna jest serwerem dla protoko³ów, które 
    wykorzystuj± RPC, nale¿y go uruchomiæ na starcie.

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that
    moves mail from one machine to another.
pl: Postfix to agent pocztowy (MTA),
    przesy³aj±cy pocztê miêdzy maszynami.

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
pl: Polepsza generacjê liczb pseudolosowych.

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
pl: Demon routed aktualizuje automatycznie tablicê routingu IP wykorzystuj±c
    stosowany w ma³ych sieciach protokó³ RIP. W wiêkszych sieciach stosuje
    siê bardziej z³o¿one protoko³y routingu.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
pl: Protokó³ rstat umo¿liwia u¿ytkownikowi sieci monitorowanie 
    wydajno¶ci innych maszyn w sieci.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
pl: Protokó³ rusers pozwala na sprawdzanie, kto jest zalogowany na innych,
    dostêpnych maszynach w sieci.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
pl: Protokó³ rwho dzia³a jak who ( podaje listê u¿ytkowników) dla innych maszyn w sieci.
    które maj± w³±czony demon rwho (podobny do finger).

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
pl: Syslog to narzêdzie, pozwalaj±ce ró¿nym demonom uaktualnianie wpisów do
    ró¿nych plików "dziennikowych" ( log files).
    Jego uruchomienie jest zalecane.

en: This startup script try to load your modules for your usb mouse.
pl: Ten skrypt startowy ³aduje modu³ obs³uguj±cy mysz usb.

en: Starts and stops the X Font Server at boot time and shutdown.
pl: Uruchamia przy starcie i zatrzymuje przy zamykaniu systemu X serwer czcionek.

en: Choose which services should be automatically started at boot time
pl: Wybierz us³ugi automatycznie uruchamiane podczas startu

en: I can't read your partition table, it's too corrupted for me :(
    I'll try to go on blanking bad partitions
pl: Nie mo¿na odczytaæ tablicy partycji, jest zbyt uszkodzona :(
    Mo¿na próbowaæ kontynuowaæ z pustymi partycjami

en: Configure LILO/GRUB
pl: Konfiguracja LILO/GRUB

en: Create a boot floppy
pl: Tworzenie dysku startowego

en: Format floppy
pl: Formatowanie dyskietki

en: Choice
pl: Wybór

en: Installation of LILO failed. The following error occured:
pl: Instalacja LILO nie powiod³a siê. Wyst±pi³ nastêpuj±cy b³±d:

en: Internet Connection Sharing currently enabled
pl: Wspó³dzielenie po³±czenia z Internetem jest w³±czone

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
pl: Konfiguracja wspó³dzielenia po³±czenia z Internetem zosta³a ju¿ wykonana.
    Jest teraz uaktywniona.
    
    Co chcesz zrobiæ?

en: disable
pl: wy³±czyæ

en: dismiss
pl: zwolniæ

en: reconfigure
pl: rekonfigurowaæ

en: Internet Connection Sharing currently disabled
pl: Wspó³dzielenie po³±czenia z Internetem jest wy³±czone

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
pl: Konfiguracja wspó³dzielenia po³±czenia z Internetem zosta³a ju¿ wykonana.
    Jest teraz nieaktywna.
    
    Co chcesz zrobiæ?

en: enable
pl: w³±czyæ

en: Config file content could not be interpreted.
pl: Zawarto¶æ pliku konfiguracyjnego nie mo¿e zostaæ zinterpretowana.

en: Internet Connection Sharing
pl: Wspó³dzielenie po³±czenia z Internetem

en: Your computer can be configured to share its Internet connection.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
    
    Would you like to setup the Internet Connection Sharing?
pl: Komputer mo¿e byæ skonfigurowany do wspó³dzielenia po³±czenia z Internetem.
    
    Uwaga: wymagana jest dedykowana karta sieciowa w³±czaj±ca komputer w sieæ lokaln± (LAN)
    
    Czy skonfigurowaæ wspó³dzielenie po³±czenia z Internetem?

en: using module
pl: u¿ywanie modu³u

en: No network adapter on your system!
pl: Nie wykryto w systemie karty sieciowej!

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
pl: Nie wykryto w systemie karty sieciowej. Proszê uruchomiæ program konfiguracji sprzêtu.

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    $interface
    
    Would you like to setup your Local Area Network with that adapter?
pl: W Twoim systemie istnieje tylko jedna skonfigurowana karta sieciowa:
    
    $interface
    
    Czy skonfigurowaæ sieæ lokaln± (LAN) przy wykorzystaniu tej karty?

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
pl: Wska¿, która karta sieciowa bêdzie po³±czona
    z sieci± lokaln± (LAN).

en: Warning, the network adapter is already configured.
    Would you like to reconfigure?
pl: Uwaga, karta sieciowa zosta³a ju¿ skonfigurowana.
    Czy chcesz j± konfigurowaæ ponownie?

en: Potential LAN address conflict found in current config of $_!
pl: W bie¿±cej konfiguracji wykryto mo¿liwy konflikt adresów sieciowych: $_!

en: Firewalling configuration detected!
pl: Wykryto konfiguracjê firewalla!

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fix after installation. Proceed?
pl: Ostrze¿enie! Zosta³a wykryta istniej±ca konfiguracja firewalla.Mo¿e byæ konieczne dokonanie kilku rêcznych poprawek po instalacji. Kontynuowaæ?

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
pl: Konfiguracja skryptów, instalowanie programów, uruchamianie serwerów...

en: Configuring...
pl: Konfiguracja...

en: Problems installing package $bin2rpm{$_}
pl: Problemy z instalacj± pakietu $bin2rpm{$_}

en: Congratulations!
pl: Gratulacje!

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
pl: Wszytko zosta³o skonfigurowane.
    Mo¿esz udostêpniaæ po³±czenie z Internetem innym komputeremw sieci lokalnej, u¿ywaj±c automatycznej konfiguracji sieci (DHCP)

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive: it must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
pl: Ten poziom powinien byæ u¿ywany ostro¿nie. Co prawda system jest ³atwiejszy
    do u¿ywania, ale jest te¿ bardziej czu³y i mniej bezpieczny, szczególnie dla 
    maszyn pracuj±cych  w Internecie. Nie ma zabezpieczenia has³em!

en: Password are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
pl: Has³a s± uaktywnione, ale ci±gle nie zalecamy u¿ywania komputera
    w sieci.

en: Few improvements for this security level, the main one is that there are
    more security warnings and checks.
pl: Parê ulepszeñ dla tego poziomu zabezpieczeñ: wiêcej komunikatów i testów.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used
    to connect to the Internet as a client. There are now security checks.
pl: To jest standardowy poziom zabezpieczeñ dla komputera, który bêdzie
    korzysta³ z sieci jako klient.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which accept
    connections from many clients.
pl: Ten poziom umo¿liwia u¿ycie komputera jako serwera, który akceptuje
    po³±czenia z wieloma klientami przy zachowaniu wysokiego 
    poziomu bezpieczeñstwa.

en: We take level 4 features, but now the system is entirely closed.
    Security features are at their maximum.
pl: Jeste¶my na czwartym poziomie zabezpieczeñ.
    System jest ca³kowicie zamkniêty, poziom zabezpieczeñ jest maksymalny.

en: Setting security level
pl: Ustawienie poziomu bezpieczeñstwa

en: Choose the tool you want to use
pl: Wybór u¿ywanych narzêdzi

en: usage: keyboarddrake [--expert]
pl: u¿ycie: keyboarddrake [--expert]

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
pl: Czy chcesz u¿ywaæ BackSpace zamiast Delete dla konsoli?

en: Change Cd-Rom
pl: Zmiana CD-ROM

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
pl: W³ó¿ p³ytê Installation CD-Rom do kieszeni czytnika i naci¶nij Ok.
    Je¶li jej nie masz, naci¶nij Anuluj, by omin±æ uaktualnienie.

en: Unable to start live upgrade !!!
pl: Nie mo¿na uruchomiæ uaktualnienia!!!

en: no serial_usb found
pl: nie znaleziono serial_usb

en: Emulate third button?
pl: Emulowaæ ¶rodkowy przycisk?

en: Which serial port is your mouse connected to?
pl: Do którego portu szeregowego jest pod³±czona mysz?

en: reading configuration
pl: odczyt konfiguracji

en: File
pl: Plik

en: Search
pl: Znajd¼

en: Package
pl: Pakiet

en: Text
pl: Tekst

en: Tree
pl: Drzewo

en: Sort by
pl: Sortowanie wg

en: Category
pl: Kategoria

en: See
pl: Widok

en: Installed packages
pl: Zainstalowane pakiety

en: Available packages
pl: Dostêpne pakiety

en: Show only leaves
pl: Poka¿ tylko pozosta³e

en: Expand all
pl: Rozwiñ wszystko

en: Collapse all
pl: Zwiñ wszystko

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Add location of packages
pl: Dodaj po³o¿enie pakietów

en: Update location
pl: Aktualizuj po³o¿enie

en: Remove
pl: Usuñ

en: Configuration: Add Location
pl: Konfiguracja: Dodaj po³o¿enie

en: Find Package
pl: Znajdowanie pakietów

en: Find Package containing file
pl: Znajd¼ pakiet zawieraj±cy plik

en: Toggle between Installed and Available
pl: Prze³±czenie miêdzy Zainstalowane i Dostêpne

en: Files:
pl: Pliki:

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Choose package to install
pl: Wybór pakietów do zainstalowania

en: Checking dependencies
pl: Sprawdzanie zale¿no¶ci

en: Wait
pl: Czekaj

en: The following packages are going to be uninstalled
pl: Nastêpuj±ce pakiety zostan± usuniête

en: Uninstalling the RPMs
pl: Usuwanie pakietów

en: Regexp
pl: Wyra¿enie regularne

en: Which package are looking for
pl: Jakiego pakietu szukasz?

en: %s not found
pl: nie znaleziono %s

en: No match
pl: Nic nie pasuje

en: No more match
pl: Nic wiêcej nie pasuje

en: rpmdrake is currently in ``low memory'' mode.
    I'm going to relaunch rpmdrake to allow searching files
pl: Teraz rpmdrake zostanie ponownie uruchomiony,
    aby umo¿liwiæ szukanie zbiorów.

en: Which file are you looking for?
pl: Jakiego zbioru szukasz?

en: What are looking for?
pl: Czego szukasz?

en: Give a name (eg: `extra', `commercial')
pl: Podaj termin (n.p. ``extra'', ``commercial'')

en: Directory
pl: Katalog

en: No cdrom available (nothing in /mnt/cdrom)
pl: CD niedostêpny ( nic w katalogu /mnt/cdrom ).

en: URL of the directory containing the RPMs
pl: URL katalogu zawieraj±cego RPM-y.

en: For FTP and HTTP, you need to give the location for hdlist
    It must be relative to the URL above
pl: Dla po³±czenia FTP lub HTTP musisz podaæ po³o¿enie pliku hdlist
    wzglêdem adresu powy¿ej.

en: Please submit the following information
pl: Wy¶lij nastêpuj±c± informacjê

en: %s is already in use
pl: %s jest ju¿ u¿ywany

en: Updating the RPMs base
pl: Aktualizacja bazy RPM-ów.

en: Going to remove entry %s
pl: Usuwanie pozycji %s

en: Finding leaves
pl: Znajdowanie pozosta³ych

en: Finding leaves takes some time
pl: Znajdowanie pozosta³ych zajmie trochê czasu

en: Graphics Manipulation
pl: Obróbka grafiki

en: Personnal Finance
pl: Finanse osobiste

en: Python, Perl, libraries, tools
pl: Python, Perl, biblioteki, narzêdzia

en: Scientific applications
pl: Programy naukowe

en: Databases
pl: Bazy danych

en: Multimedia - Graphics
pl: Multimedia - Grafika

en: editors, shells, file tools, terminals
pl: editory, pow³oki, narzêdzia plikkowe, terminale

en: Development applications
pl: Programowanie

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
pl: Dzwiêk: odtwarzacze mp3 i midi, miksery, itp.

en: Office
pl: Biuro

en: Sciences
pl: Nauki

en: Chat (IRC or instant messaging) programs such as xchat, licq, gaim, and file transfer tools
pl: Rozmowy chat: (IRC lub natychamiastowa komunikacja) programy jak xchat, licq, gaim, oraz narzêdzia transferu plików

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
pl: Zestaw narzêdzi do czytania i wysy³ania poczty i grup dyskusyjnych (pin, mutt, tin) oraz przegl±dania sieci Web

en: C and C++ development libraries, programs and include files
pl: Biblioteki do programowania w C i C++ , programy i pliki nag³ówkowe

en: Communication facilities
pl: U³atwienia komunikacyjne

en: Personnal Information Management
pl: Zarz±dzanie osobistymi informacjami

en: Programs to manage your finance, such as gnucash
pl: Programy do zarz±dzania finansami, np gnucash

en: Internet Tools
pl: Narzêdzia Internetowe

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
pl: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, itp

en: Utilities
pl: Narzêdzia

en: Multimedia - Sound
pl: Multimedia - D¼wiêk

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
pl: Programy rozrywkowe: zrêczno¶ciowe, planszowe, strategiczne, itp.

en: Video players and editors
pl: Odtwarzacze video i edytory

en: Console Tools
pl: Narzêdzia dla konsoli

en: Development other
pl: Programowanie - inne

en: Databases clients and servers (mysql and postgresql)
pl: Bazy danych (mysql i postgresql)

en: Sound and video playing/editing programs
pl: Programy do odtwarzania / edycji d¼wiêku i video

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
pl: Podrêczniki i HOWTO o Linuksie i wolnym oprogramowaniu

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
pl: ¦rodowisko graficzne z przyjaznymi dla u¿ytkownika zestawami aplikacji i narzêdzi

en: Games
pl: Gry

en: Development C/C++
pl: Programowanie C/C++

en: Graphics programs such as The Gimp
pl: Programy graficzne, np. Gimp

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
pl: KDE - podstawowe ¶rodowisko graficzne wraz z zestawem towarzysz±cych narzêdzi

en: Tools to create and burn CD's
pl: Narzêdzia do tworzenia i nagrywania CD

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
pl: Wiêcej pulpitów graficznych (Gnome, IceWM)

en: Multimedia - CD Burning
pl: Multimedia - Nagrywanie p³yt CD

en: Archiving, emulators, monitoring
pl: Archiwizacja, emulatory, monitorowanie

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
pl: Programy biurowe: procesory tekstu (kword, abiword), arkusze kalkulacyjne (kspread, gnumeric), przegl±darki pdf, itp.

en: Other Graphical Desktops
pl: Inne pulpity graficzne

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
pl: Narzêdzia do Palmi Pilota lub Visior

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
pl: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, itp.

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
pl: Zestawy narzêdzi dla poczty, WWW, transferu plików i chat
