DrakX - en to ms translation catalogue (213 entries)

en: Please wait
ms: Sila tunggu

en: Bootloader installation in progress
ms: Pemasangan pemuat boot sedang dijalankan

en: First sector of drive (MBR)
ms: Sektor pertama pemacu (MBR)

en: First sector of the root partition
ms: Sektor pertama bagi partisyen root

en: On Floppy
ms: Pada Cekara Liut

en: Skip
ms: Langkau

en: LILO/grub Installation
ms: Pemasangan LILO/grub

en: Where do you want to install the bootloader?
ms: Dimana anda ingin pemuatbut ini dipasang?

en: Boot Style Configuration
ms: Tetapan Gaya Boot

en: Bootloader main options
ms: Pilihan utama pemuatboot

en: Bootloader to use
ms: Pemuatboot untuk digunakan

en: Boot device
ms: Peranti boot

en: Delay before booting default image
ms: Penangguhan sebelum memboot imej default

en: Enable ACPI
ms: Hidupkan ACPI

en: Password
ms: Katalaluan

en: The passwords do not match
ms: Katalaluan tidak sepadan

en: Please try again
ms: Sila cuba lagi

en: Password (again)
ms: Katalaluan (sekali lagi)

en: Restrict command line options
ms: Hadkan pilihan arahan baris

en: Give the ram size in MB
ms: Berikan saiz ram dalam MB

en: Init Message
ms: Mesej Init

en: Open Firmware Delay
ms: Kelengahan Firmware Terbuka

en: Kernel Boot Timeout
ms: Hadmasa Tamat Boot Kernel

en: Enable CD Boot?
ms: Hidupkan Boot CD?

en: Enable OF Boot?
ms: Hidupkan Boot OF?

en: Default OS?
ms: OS Default?

en: Image
ms: Imej

en: Append
ms: Tambah

en: Video mode
ms: Mod video

en: Network profile
ms: Profil rangkaian

en: Empty label not allowed
ms: Label kosong tidak dibenarkan

en: You must specify a kernel image
ms: Anda mesti nyatakan imej kernel

en: You must specify a root partition
ms: Anda mesti nyatakan partisyen root

en: This label is already used
ms: Label ini telah digunakan

en: Other OS (SunOS...)
ms: OS Lain (SunOS...)

en: Other OS (MacOS...)
ms: OS Lain (MacOS...)

en: Other OS (Windows...)
ms: OS Lain (Windows...)

en: access to X programs
ms: akses ke program X

en: access to rpm tools
ms: akses ke alatan rpm

en: allow "su"
ms: benar "su"

en: access to administrative files
ms: akses kepada fail pentadbiran

en: access to network tools
ms: akses ke alatan rangkaian

en: access to compilation tools
ms: akses ke alatan himpunan

en: (already added %s)
ms: (telah ditambah %s)

en: Please give a user name
ms: Sila berikan nama pengguna

en: The user name is too long
ms: Nama pengguna terlalu panjang

en: This user name has already been added
ms: Nama pengguna ini telahpun ditambah

en: User ID
ms: ID Pengguna

en: Group ID
ms: ID kumpulan

en: %s must be a number
ms: %s mestilah nombor

en: Add user
ms: Tambah pengguna

en: Enter a user
    %s
ms: Masukkan pengguna
    %s

en: Done
ms: Selesai

en: Accept user
ms: Terima pengguna

en: Real name
ms: Nama sebenar

en: Login name
ms: Nama logmasuk

en: Use this feature
ms: Guna ciri ini

en: Choose the default user:
ms: Pilih pengguna default:

en: Choose the window manager to run:
ms: Pilih pengurus tetingkap untuk dilaksanakan:

en: Quit
ms: Keluar

en: Accept
ms: Terima

en: Refuse
ms: Tolak

en: Country / Region
ms: Negara / Kawasan

en: Advanced
ms: Lanjutan

en: None
ms: Tiada

en: Custom
ms: Tersendiri

en: Close
ms: Tutup

en: Timezone
ms: Zonmasa

en: Local file
ms: Fail lokal

en: Smart Card
ms: Kad Pintar

en: Local file:
ms: Fail tempatanÂ :

en: Server
ms: Pelayan

en: Authentication
ms: Pengesahan

note: -PO: keep this short or else the buttons will not fit in the window
en: No password
ms: Tiada katalaluan

en: 1 minute
ms: 1 minit

en: New
ms: Baru

en: Unmount
ms: Nyahlekap

en: Mount
ms: Lekap

en: Options
ms: Pilihan

en: Error
ms: Ralat

en: Server:
ms: Pelayan:

en: Options: %s
ms: Pilihan: %s

en: Partitioning
ms: Pempartisyenan

en: Read carefully!
ms: Baca dengan cermat!

en: Exit
ms: Keluar

en: Continue
ms: Teruskan

en: Help
ms: Bantuan

en: Details
ms: Perincian

en: Unknown
ms: Entah

en: Windows
ms: Tetingkap

en: Other
ms: Lain-lain

en: Empty
ms: Kosong

en: Warning
ms: Amaran

en: Type
ms: Jenis

en: Undo
ms: Nyahcara

en: Confirmation
ms: Pengesahan

en: Quit without saving
ms: Keluar tanpa simpan

en: More
ms: Lagi

en: Select file
ms: Pilih fail

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
ms: Jadual partisyen backup tidak mempunyai saiz yang sama
    Masih teruskan?

en: Resize
ms: Ubah saiz

en: Delete
ms: Padam

en: Create
ms: Cipta

en: new
ms: baru

en: Loopback
ms: Gelungbalik

en: Device:
ms: Peranti

en: Type:
ms: Jenis:

en: Name:
ms: Nama:

en: Size: %s
ms: Saiz: %s

en: Read-only
ms: Baca-sahaja

en: Info:
ms: Maklumat:

en: Encryption key
ms: Kekunci enkripsi

en: Cancel
ms: Batal

en: Username
ms: Namapengguna

en: Checking %s
ms: Memeriksa %s

en: Scanning partitions to find mount points
ms: Mengimbas partisyen untuk mencari titik lekapan

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: Next
ms: Berikut

en: Size
ms: Saiz

en: Floppy
ms: Pemacu

en: Hard Disk
ms: Cakera Keras

en: Soundcard
ms: Kad Bunyi

en: Memory
ms: Memori

en: Printer
ms: Pencetak

en: Joystick
ms: Kayu bidik

en: Keyboard
ms: Papan Kekunci

en: Mouse
ms: Tetikus

en: Scanner
ms: Pengimbas

en: Driver:
ms: PemacuÂ :

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Choose a file
ms: Pilih fail

en: Add
ms: Tambah

en: Modify
ms: Ubah

en: Remove
ms: Buang

en: Finish
ms: Tamat

en: Previous
ms: Terdahulu

en: United Arab Emirates
ms: Emiriah Arab Bersatu

en: Antigua and Barbuda
ms: Antigua dan Barbuda

en: Antarctica
ms: Antartika

en: American Samoa
ms: Samoa Amerika

en: Bosnia and Herzegovina
ms: Bosnia Herzegovina

en: Bouvet Island
ms: Pulau Bouvet

en: Canada
ms: Kanada

en: Cocos (Keeling) Islands
ms: Kepulauan Cocos (Keeling)

en: Central African Republic
ms: Republik Afrika Tengah

en: Cote d'Ivoire
ms: Pantai Gading

en: Cook Islands
ms: Kepulauan Cook

en: Christmas Island
ms: Kepulauan Krismas

en: Czech Republic
ms: Republik Czech

en: Germany
ms: Jerman

en: Dominican Republic
ms: Republik Dominica

en: Egypt
ms: Mesir

en: Western Sahara
ms: Sahara Barat

en: Spain
ms: Sepanyol

en: Falkland Islands (Malvinas)
ms: Kepulauan Falkland

en: Faroe Islands
ms: Kepulauan Faroe

en: France
ms: Perancis

en: Equatorial Guinea
ms: Equitorial Guinea

en: Greece
ms: Greek

en: Heard and McDonald Islands
ms: Kepulauan Heard dan McDonald

en: British Indian Ocean Territory
ms: Kawasan Ocean India British

en: Italy
ms: Itali

en: Japan
ms: Jepun

en: Korea (North)
ms: Korea (Utara)

en: Cayman Islands
ms: Kepulauan Cayman

en: Marshall Islands
ms: Kepulauan Marshall

en: Northern Mariana Islands
ms: Kepulauan Mariana Utara

en: Norfolk Island
ms: Kepulauan Norfolk

en: Netherlands
ms: Belanda

en: Philippines
ms: Filipina

en: Saint Pierre and Miquelon
ms: Santa Pierre dan Miquelon

en: Palestine
ms: Palestin

en: Saudi Arabia
ms: Arab Saudi

en: Solomon Islands
ms: Kepulauan Solomon

en: Singapore
ms: Singapura

en: Saint Helena
ms: Santa Helena

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
ms: Kepulauan Svalbard dan Jan Mayen

en: Suriname
ms: Surinam

en: Turks and Caicos Islands
ms: Kepulauan Caicos dan Turks

en: French Southern Territories
ms: Kawasan Selatan Perancis

en: East Timor
ms: Timor Larose

en: Turkey
ms: Turki

en: Trinidad and Tobago
ms: Trinidad dan Tobago

en: United States Minor Outlying Islands
ms: Amerika Syarikat, kepulauan Luar Minor

en: United States
ms: Amerika Syarikat

en: Virgin Islands (British)
ms: Kepulauan Virgin (Inggeris)

en: Virgin Islands (U.S.)
ms: Virgin Islands (Amerika)

en: Yemen
ms: Yaman

en: South Africa
ms: Afrika Selatan

en: Welcome to %s
ms: Selamat datang ke %s

en: Error writing to file %s
ms: Ralat menulis kepada fail %s

en: if set to yes, check additions/removals of suid root files.
ms: jika tetap kepada ya, periksa penambahan/pembuangan fail suid root.

en: Standard
ms: Piawai

en: High
ms: Tinggi

en: Higher
ms: Lebih tinggi

en: Security
ms: Keselamatan

en: Printing
ms: Cetakan

en: System
ms: Sistem

en: Services
ms: Perkhidmatan

en: Info
ms: Maklumat

en: On boot
ms: Semasa boot

en: Start
ms: Mula

en: Stop
ms: Henti

en: Russian Federation
ms: Persekutuan Rusia

en: No file chosen
ms: Tiada fail dipilih

en: You have chosen a file, not a directory
ms: Anda telah memilih fail, bukan direktori

en: You have chosen a directory, not a file
ms: Anta telah memilih direktori, bukan fail

en: No such directory
ms: Tiada direktori sedemikian

en: No such file
ms: Tiada fail sedemikian

en: Expand Tree
ms: Pepohon Kembang

en: Collapse Tree
ms: Pepohon Kuncup

en: Toggle between flat and group sorted
ms: Tukar antara sorotan datar dan kumpulan

en: Installation failed
ms: Instalasi gagal
