DrakX - en to nl translation catalogue (3293 entries)

en: Which USB key do you want to format?
nl: Welke USB-key wilt u formatteren?

en: You are about to format a USB device "%s". This will delete all data on it.
    Make sure that the selected device is the USB key you want to format. 
    We advise you to unplug all other USB storage devices while doing this operation.
nl: U staat op het punt een USB-apparaat "%s" te formatteren. Dit zal alle gegevens die erop staan wissen.
    Ga na of het geselecteerde apparaat de USB-key is die u wilt formatteren.
    We raden u aan om alle andere USB-opslagapparaten te ontkoppelen tijdens deze operatie.

en: Key is not writable
nl: Key is niet beschrijfbaar

en: The USB key seems to have write protection enabled. Please
    unplug it, remove write protection, and then plug it again.
nl: De USB-key is waarschijnlijk schrijfbeschermd. Ontkoppel hem,
    maak de schrijfbescherming ongedaan en plug hem opnieuw in.

en: Retry
nl: Opnieuw

en: Continue without USB key
nl: Doorgaan zonder USB-key

en: The USB key seems to have write protection enabled, but we can not safely
    unplug it now.
    
    
    Click the button to reboot the machine, unplug it, remove write protection,
    plug the key again, and launch Mandriva Move again.
nl: De USB-key lijkt schrijfbeschermd te zijn, maar hij kan op dit moment niet
    veilig ontkoppeld worden.
    
    
    Klik op de knop om de computer opnieuw op te starten, ontkoppel de USB-key,
    maak de schrijfbescherming ongedaan, plug hem opnieuw in, en start
    Mandriva Move opnieuw.

en: Reboot
nl: Herstarten

en: Your USB key does not have any valid Windows (FAT) partitions.
    We need one to continue (beside, it's more standard so that you
    will be able to move and access your files from machines
    running Windows). Please plug in an USB key containing a
    Windows partition instead.
    
    
    You may also proceed without an USB key - you'll still be
    able to use Mandriva Move as a normal live Mandriva
    Operating System.
nl: Uw USB-key beschikt niet over geldige Windows (FAT) partities.
    Die is nodig om verder te kunnen gaan (daarnaast is het meer 
    algemeen zodat u in staat bent om uw bestanden te benaderen
    vanaf andere computers met Windows). Sluit u alstublieft een
    USB-key aan waar een Windows-partitie op staat.
    
    
    U kunt ook zonder een USB-key doorgaan - u kunt dan nog steeds
    Mandriva Move gebruiken als een normaal Mandriva besturingssysteem.

en: We did not detect any USB key on your system. If you
    plug in an USB key now, Mandriva Move will have the ability
    to transparently save the data in your home directory and
    system wide configuration, for next boot on this computer
    or another one. Note: if you plug in a key now, wait several
    seconds before detecting again.
    
    
    You may also proceed without an USB key - you'll still be
    able to use Mandriva Move as a normal live Mandriva
    Operating System.
nl: Er is geen USB-key aan uw systeem gevonden. Als u nu
    een USB-key inplugt, heeft Mandriva Move de mogelijkheid om de
    gegevens op transparante wijze in uw persoonlijke map en
    systeemconfiguratie op te slaan, voor de volgende keer dat u 
    deze computer of een andere opstart. Opmerking: als u nu een 
    key inplugt, wacht dan enkele seconden voordat u deze weer
    probeert te vinden.
    
    
    U kunt ook zonder een USB-key doorgaan - u kunt dan nog steeds
    Mandriva Move gebruiken als een normaal Mandriva besturingssysteem.

en: Need a key to save your data
nl: Een key is vereist om uw gegevens op te slaan

en: Detect USB key again
nl: USB-key opnieuw bespeuren

en: Setting up USB key
nl: Bezig met instellen van USB-key

en: Please wait, setting up system configuration files on USB key...
nl: Even geduld, bezig met instellen van systeemconfiguratie op USB-key...

en: Enter your user information, password will be used for screensaver
nl: Voer uw gebruikersinformatie in, het wachtwoord is nodig voor de schermbeveiliging

en: Auto configuration
nl: Automatische configuratie

en: Please wait, detecting and configuring devices...
nl: Even geduld, bezig met bespeuren en configureren van apparaten...

en: Error
nl: Fout

en: An error occurred, but I do not know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
nl: Er is een fout opgetreden waarvoor de juiste afhandeling onbekend is.
    Als u verdergaat, is dit op eigen risico.

en: An error occurred
nl: Er is een fout opgetreden

en: An error occurred:
    
    
    %s
    
    This may come from corrupted system configuration files
    on the USB key, in this case removing them and then
    rebooting Mandriva Move would fix the problem. To do
    so, click on the corresponding button.
    
    
    You may also want to reboot and remove the USB key, or
    examine its contents under another OS, or even have
    a look at log files in console #3 and #4 to try to
    guess what's happening.
nl: Er is een fout opgetreden:
    
    
    %s
    
    Dit zou veroorzaakt kunnen worden door gecorrumpeerde 
    systeemconfiguratiebestanden op de USB-key. In dit 
    geval kan het probleem opgelost worden door ze te 
    verwijderen en Mandriva Move te herstarten. Klik op de
    overeenkomstige knop als u dit wilt doen.
    
    
    Wellicht wilt u ook herstarten en de USB-key verwijderen,
    of de inhoud ervan onder een ander besturingssysteem
    bekijken. U zou zelfs de logbestanden kunnen inspecteren
    in console #3 en #4 om te pogen erachter te komen wat er
    aan de hand is.

en: Remove system config files
nl: Systeemconfiguratiebestanden verwijderen

en: Simply reboot
nl: Gewoon herstarten

en: You can only run with no CDROM support
nl: U kunt alleen multimedia afspelen zonder CD-ROM-ondersteuning

en: Kill those programs
nl: Die programma's vernietigen

en: No CDROM support
nl: Geen CD-ROM-ondersteuning

en: Read carefully!
nl: Lees aandachtig!

en: You can not use another CDROM when the following programs are running: 
    %s
nl: U kunt geen andere CD-ROM gebruiken wanneer de volgende programma's 
    actief zijn:
    %s

en: Copying to memory to allow removing the CDROM
nl: KopiÃ«ren naar geheugen om verwijderen CD-ROM mogelijk te maken

en: 64 MB or more
nl: 64 MB of meer

en: X server
nl: X-server

en: Choose an X server
nl: Kies een X-server

en: Multi-head configuration
nl: Multi-koppen instelling

en: Your system supports multiple head configuration.
    What do you want to do?
nl: Uw computer ondersteunt een instelling met meerdere koppen.
    Want wenst u te doen?

en: Can not install Xorg package: %s
nl: Kan Xorg-pakket niet installeren: %s

en: Select the memory size of your graphics card
nl: Selecteer de geheugengrootte van uw grafische kaart

en: Xorg configuration
nl: Xorg instellingen

en: Which configuration of Xorg do you want to have?
nl: Welke instellingen van Xorg wilt u hebben?

en: Configure all heads independently
nl: Alle koppen afzonderlijk configureren

en: Use Xinerama extension
nl: Xinerama-uitbreiding gebruiken

en: Configure only card "%s"%s
nl: Alleen kaart "%s"%s configureren

en: Xorg %s with 3D hardware acceleration
nl: Xorg %s met 3D hardware acceleratie

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with Xorg %s.
nl: Uw kaart kan 3D acceleratie ondersteuning krijgen met Xorg %s.

en: Xorg %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
nl: Xorg %s met EXPERIMENTELE 3D hardware acceleratie

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with Xorg %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
nl: Uw kaart kan 3D acceleratie ondersteuning krijgen met Xorg %s.
    LET OP: DIT IS EEN EXPERIMENTELE ONDERSTEUNING, WELKE UW COMPUTER KAN LATEN VASTLOPEN.

en: Custom
nl: Aangepast

en: Quit
nl: Afsluiten

en: Graphic Card
nl: Grafische kaart

en: Monitor
nl: Beeldscherm

en: Resolution
nl: Resolutie

en: Options
nl: Opties

en: Your Xorg configuration file is broken, we will ignore it.
nl: Uw Xorg-configuratiebestand is kapot, we negeren het.

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
nl: Veranderingen bewaren?
    De huidige instelling is:
    
    %s

en: Choose a monitor for head #%d
nl: Selecteer een monitor voor head #%d

en: Choose a monitor
nl: Selecteer een monitor

en: Generic
nl: Algemeen

en: Vendor
nl: Fabrikant

en: Plug'n Play probing failed. Please select the correct monitor
nl: Plug'n'Play-bespeuring mislukt. Kiest u alstublieft de juiste monitor.

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
nl: De twee cruciale parameters zijn de verticale verversingsratio, d.w.z.
    de snelheid waarmee het volledige scherm wordt ververst en nog belangrijker 
    de horizontale sync ratio, dit is de snelheid waaraan de scanlijnen worden geschreven
    
    Het is UITERMATE BELANGRIJK dat u geen monitor type opgeeft die een sync bereik
    heeft die de mogelijkheden van uw monitor overschrijdt: u kan uw monitor beschadigen.
    Bij twijfel maak een voorzichtige keuze.

en: Horizontal refresh rate
nl: Horizontale verversingsratio

en: Vertical refresh rate
nl: Verticale verversingsratio

en: 256 colors (8 bits)
nl: 256 kleuren (8 bits)

en: 32 thousand colors (15 bits)
nl: 32.000 kleuren (15 bits)

en: 65 thousand colors (16 bits)
nl: 65.000 kleuren (16 bits)

en: 16 million colors (24 bits)
nl: 16 miljoen kleuren (24 bits)

en: Resolutions
nl: Resoluties

en: Other
nl: Overig

en: Choose the resolution and the color depth
nl: Kies resolutie en kleurdiepte

en: Graphics card: %s
nl: Grafische kaart: %s

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Help
nl: Hulp

en: Test of the configuration
nl: Instelling Testen

en: Do you want to test the configuration?
nl: Wenst u de instellingen te testen?

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
nl: Waarschuwing: het testen van deze grafische kaart zou uw computer kunnen laten vastlopen

en: An error occurred:
    %s
    Try to change some parameters
nl: Er is een fout opgetreden:
    %s
    U kunt proberen om sommige parameters te veranderen

en: Leaving in %d seconds
nl: Springt terug over %d seconden

en: Is this the correct setting?
nl: Is dit de correcte instelling?

en: Keyboard layout: %s
nl: Toetsenbord instelling: %s

en: Mouse type: %s
nl: Muistype: %s

en: Mouse device: %s
nl: Muis apparaat: %s

en: Monitor: %s
nl: Beeldscherm: %s

en: Monitor HorizSync: %s
nl: Horizontale sync beeldscherm: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
nl: Verticale verversing beeldscherm: %s

en: Graphics card: %s
nl: Grafische kaart: %s

en: Graphics memory: %s kB
nl: Videogeheugen: %s kB

en: Color depth: %s
nl: Kleurdiepte: %s

en: Resolution: %s
nl: Resolutie: %s

en: Xorg driver: %s
nl: Xorg stuurprogramma: %s

en: Graphical interface at startup
nl: X bij opstarten

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (Xorg) upon booting.
    Would you like Xorg to start when you reboot?
nl: Ik kan uw computer instellen om automatisch X te starten bij het opstarten.
    Wenst u X te starten bij het opstarten?

en: Your graphic card seems to have a TV-OUT connector.
    It can be configured to work using frame-buffer.
    
    For this you have to plug your graphic card to your TV before booting your computer.
    Then choose the "TVout" entry in the bootloader
    
    Do you have this feature?
nl: Uw grafische kaart lijkt een TV-OUT-contact te hebben.
    Deze kan worden geconfigureerd om met een 'frame-buffer' te werken.
    
    Hiervoor dient u uw grafische kaart met uw TV te verbinden voordat u uw computer start.
    Vervolgens kiest u het "TVout"-item in de opstartlader
    
    Heeft u deze mogelijkheid?

en: What norm is your TV using?
nl: Welke norm gebruikt uw TV?

en: _:weird aspect ratio
    other
nl: _:ongebruikelijke verhoudingen
    overige

en: Please wait
nl: Even geduld

en: Bootloader installation in progress
nl: Installatie opstartlader is bezig

en: LILO wants to assign a new Volume ID to drive %s.  However, changing
    the Volume ID of a Windows NT, 2000, or XP boot disk is a fatal Windows error.
    This caution does not apply to Windows 95 or 98, or to NT data disks.
    
    Assign a new Volume ID?
nl: LILO wil een nieuw Volumen-ID toekennen aan station %s. Het veranderen
    van het Volumen-ID van een Windows NT, 2000, of XP opstartschijf betekent
    een fatale Windows-fout. 
    Deze waarschuwing geldt niet voor Windows 95 of 98, of voor NT-
    dataschijven.
    
    Nieuw Volumen-ID toekennen?

en: Installation of bootloader failed. The following error occurred:
nl: De installatie van de opstartlader is mislukt. De volgende fout is opgetreden:

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you do not see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
nl: Wellicht is het nodig om uw Open Firmware opstart-apparaat 
     te veranderen om de opstartlader te activeren. Wanneer u geen 
     opstartlader-prompt bij het opnieuw opstarten ziet, houdt dan 
     Command-Option-O-F ingedrukt bij het opstarten en voer in: 
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Vervolgens voert u in: shut-down
    Bij de volgende keer opstarten zou u dan de opstartlader-prompt 
    moeten zien.

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
nl: U heeft besloten om de bootloader op een partitie te installeren.
    Dit betekent dat U al een bootloader op de opstart schijf hebt.
    (Bijv. System Commander)
    
    Van welke schijf start U op ?

en: First sector of drive (MBR)
nl: Eerste sector van schijf (MBR)

en: First sector of the root partition
nl: Eerste sector van root-partitie

en: On Floppy
nl: Op diskette

en: Skip
nl: Overslaan

en: LILO/grub Installation
nl: LILO/grub-installatie

en: Where do you want to install the bootloader?
nl: Waar wenst u de opstartlader te installeren?

en: Boot Style Configuration
nl: Configuratie van opstartstijl

en: Bootloader main options
nl: Opstartlader algemene opties

en: Give the ram size in MB
nl: Geef de RAM-grootte in MB

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
nl: De optie ``Opdrachtregel-opties beperken'' heeft geen nut zonder wachtwoord

en: The passwords do not match
nl: De wachtwoorden komen niet overeen

en: Please try again
nl: Probeert u het opnieuw

en: Bootloader to use
nl: Welke opstartlader te gebruiken

en: Boot device
nl: Opstartapparaat

en: Delay before booting default image
nl: Wachttijd voor het opstarten van standaard beeldbestand

en: Enable ACPI
nl: ACPI inschakelen

en: Force no APIC
nl: Forceren van geen APIC

en: Force No Local APIC
nl: Geen local APIC forceren

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Password (again)
nl: Wachtwoord (nogmaals)

en: Restrict command line options
nl: Opdrachtregel-opties beperken

en: restrict
nl: beperken

en: Clean /tmp at each boot
nl: Elke keer bij opstarten /tmp legen

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
nl: Juiste RAM-grootte (indien nodig) (%d MB gevonden)

en: Init Message
nl: Initialisatie-bericht

en: Open Firmware Delay
nl: Open Firmware-vertraging

en: Kernel Boot Timeout
nl: Kernel opstart-wachttijd

en: Enable CD Boot?
nl: CD-opstart inschakelen?

en: Enable OF Boot?
nl: OF-opstart inschakelen?

en: Default OS?
nl: Standaard besturingssysteem?

en: Image
nl: Beeldbestand

en: Append
nl: Toevoegen

en: Video mode
nl: Video-modus

en: Network profile
nl: Netwerkprofiel

en: Label
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Initrd-size
nl: Initrd-grootte

en: NoVideo
nl: Geen video

en: Empty label not allowed
nl: Lege naam is niet toegelaten

en: You must specify a kernel image
nl: U dient een kernel-bestand aan te geven

en: You must specify a root partition
nl: U dient een root-partitie aan te geven

en: This label is already used
nl: Dit label is al in gebruik

en: Which type of entry do you want to add?
nl: Welk type waarde wenst u toe te voegen?

en: Other OS (SunOS...)
nl: Ander OS (SunOS...)

en: Other OS (MacOS...)
nl: Ander OS (MacOS...)

en: Other OS (Windows...)
nl: Ander OS (Windows...)

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
nl: Hier zijn de waardes voor uw opstartmenu tot dusver.
    U kunt er enkele toevoegen of de bestaande wijzigen.

en: access to X programs
nl: toegang tot X-programma's

en: access to rpm tools
nl: toegang tot rpm-programmatuur

en: allow "su"
nl: "su" toestaan

en: access to administrative files
nl: toegang tot administratieve bestanden

en: access to network tools
nl: toegang tot netwerkprogrammatuur

en: access to compilation tools
nl: toegang tot compileerprogrammatuur

en: (already added %s)
nl: (%s reeds toegevoegd)

en: This password is too simple
nl: Dit wachtwoord is te eenvoudig

en: Please give a user name
nl: Geef een gebruikersnaam

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
nl: De gebruikersnaam mag slechts kleine letters, cijfers, `-' en`_' bevatten

en: The user name is too long
nl: Deze gebruikersnaam is te lang

en: This user name has already been added
nl: Deze gebruikersnaam is al toegevoegd

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Group ID
nl: Groep-ID

en: Add user
nl: Gebruiker toevoegen

en: Enter a user
    %s
nl: Voer gebruiker in
    %s

en: Done
nl: Klaar

en: Accept user
nl: Gebruiker OK

en: Real name
nl: Echte naam

en: Login name
nl: Aanmeldnaam

en: Icon
nl: Pictogram

en: Autologin
nl: Auto-aanmelden

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
nl: Automatische aanmelding van Ã©Ã©n gebruiker is instelbaar.

en: Choose the default user:
nl: Kies de standaard gebruiker:

en: Choose the window manager to run:
nl: Kies de te gebruiken werkomgeving:

en: Please choose a language to use.
nl: Kies de taal die u wenst te gebruiken.

en: Language choice
nl: Taalkeuze

en: Mandriva Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
nl: Mandriva Linux kan meerdere talen aan. Selecteer de talen
    die u wenst te installeren. Ze zullen beschikbaar zijn wanneer
    de installatie afgerond is en u uw computer opnieuw start.

en: Use Unicode by default
nl: Overal Unicode gebruiken

en: All languages
nl: Alle talen

en: Country / Region
nl: Land

en: Please choose your country.
nl: Kies uw land alstublieft.

en: Here is the full list of available countries
nl: Dit is de volledige lijst van beschikbare landen

en: Other Countries
nl: Overige landen

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Input method:
nl: Invoermethode:

en: None
nl: Geen

en: No sharing
nl: Niet delen

en: Allow all users
nl: Alle gebruikers toestaan

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
nl: Wilt U gebruikers toestaan om enkele eigen mappen te delen?
    Door dit toe te staan kunnen gebruikers in Konquerer en nautilus
    eenvoudig met een klik op "Delen" hun mappen delen.
    
    "Aangepast": per-gebruiker instellingen toestaan.

en: NFS: the traditional Unix file sharing system, with less support on Mac and Windows.
nl: NFS: het traditionele Unix bestandsdelingssysteem, met minder ondersteuning op Mac en Windows.

en: SMB: a file sharing system used by Windows, Mac OS X and many modern Linux systems.
nl: SMB: een bestandsdelingssysteem dat Windows, Mac OS X en vele moderne Linux systemen gebruiken.

en: You can export using NFS or SMB. Please select which you would like to use.
nl: U kunt bestandssystemen delen met behulp van NFS of SMB. Welke daarvan wilt u gebruiken?

en: Launch userdrake
nl: Userdrake opstarten

en: Close
nl: Sluiten

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user to this group.
nl: De 'per gebruiker delen'-functie gebruikt de groep
    "fileshare". U kunt met userdrake een gebruiker
    aan deze groep toevoegen.

en: Local file
nl: Bestand op deze computer

en: Smart Card
nl: Smartcard

en: Windows Domain
nl: Windows-domein

en: Active Directory with SFU
nl: Active Directory met SFU

en: Active Directory with Winbind
nl: Active Directory met Winbind

en: Local file:
nl: Bestand op deze computer:

en: Use local for all authentication and information user tell in local file
nl: Gebruik local voor alle aanmeldingscontrole en gebruikersinformatie in een bestand op deze computer.

en: Tells your computer to use LDAP for some or all authentication. LDAP consolidates certain types of information within your organization.
nl: Laat uw computer LDAP gebruiken voor sommige of alle aanmeldingscontrole. LDAP consolideert bepaalde soorten informatie binnen uw organizatie.

en: Allows you to run a group of computers in the same Network Information Service domain with a common password and group file.
nl: Stelt u in staat om een groep computers in hetzelfde Network Information Service-domein te gebruiken met een hetzelfde wachtwoord en group-bestand.

en: Windows Domain:
nl: Windows-domein:

en: Winbind allows the system to retrieve information and authenticate users in a Windows domain.
nl: Winbind laat een systeem informatie ophalen en stelt het in staat aanmeldingscontrole uit te voeren op gebruikers in een Windows-domein.

en: Active Directory with SFU:
nl: Active Directory met SFU:

en: Kerberos is a secure system for providing network authentication services.
nl: Kerberos is een beveiligd systeem voor het aanbieden van aanmeldingscontrole-diensten voor het netwerk.

en: Active Directory with Winbind:
nl: Active Directory met Winbind:

en: Authentication LDAP
nl: LDAP-aanmeldingscontrole

en: LDAP Server
nl: LDAP-server

en: simple
nl: eenvoudig

en: security layout (SASL/Kerberos)
nl: beveiligingsinrichting (SASL/Kerberos)

en: Authentication Active Directory
nl: Active Directory-aanmeldingscontrole

en: Domain
nl: Domein

en: LDAP users database
nl: LDAP gebruikersdatabase

en: Use Anonymous BIND
nl: Anonieme BIND gebruiken

en: LDAP user allowed to browse the Active Directory
nl: LDAP-gebruiker toegestaan om Active Directory door te bladeren

en: Password for user
nl: Wachtwoord voor gebruiker

en: Encryption
nl: Vercijfering

en: Authentication NIS
nl: NIS-aanmeldingscontrole

en: NIS Domain
nl: NIS-domein

en: NIS Server
nl: NIS-server

en: For this to work for a W2K PDC, you will probably need to have the admin run: C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add and reboot the server.
    You will also need the username/password of a Domain Admin to join the machine to the Windows(TM) domain.
    If networking is not yet enabled, Drakx will attempt to join the domain after the network setup step.
    Should this setup fail for some reason and domain authentication is not working, run 'smbpasswd -j DOMAIN -U USER%%PASSWORD' using your Windows(tm) Domain, and Admin Username/Password, after system boot.
    The command 'wbinfo -t' will test whether your authentication secrets are good.
nl: Om dit te laten werken met een W2K PDC, zal de beheerder de volgende opdracht moeten uitvoeren en de server opnieuw opstarten: 'C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add'
    U zult tevens de gebruikersnaam/wachtwoord van de domeinbeheerder nodig hebben om de computer deel te laten nemen aan het Windows(TM)-domein.
    Indien de netwerkfunctionaliteit nog niet is ingeschakeld, zal DrakX trachten zich bij het domein te voegen na afloop van de stap netwerk-instellingen.
    Mocht deze instelling om wat voor reden dan ook mislukken en de domeinaanmeldingscontrole werkt niet, herstart dan het systeem en voer 'smbpasswd -j DOMEIN -U GEBRUIKER%%WACHTWOORD' uit waarbij u uw Windows(TM)-domein en beheerdersgebruikersnaam en -wachtwoord invult.
    De opdracht 'wbinfo -t' gaat na of uw aanmeldingscontrole-geheimen kloppen.

en: Authentication Windows Domain
nl: Aanmeldingscontrole Windows-domein

en: Domain Admin User Name
nl: Gebruikersnaam van domeinbeheerder

en: Domain Admin Password
nl: Wachtwoord domeinbeheerder

en: Use Idmap for store UID/SID
nl: Idmap gebruiken voor opslag UID/SID

en: Default Idmap
nl: Standaard Idmap

en: Set administrator (root) password and network authentication methods
nl: Beheerderswachtwoord (root) en methodes voor netwerk-aanmeldingscontrole instellen

en: Set administrator (root) password
nl: Beheerderswachtwoord (root) instellen

en: Authentication method
nl: Aanmeldingscontrole-methode

note: -PO: keep this short or else the buttons will not fit in the window
en: No password
nl: Geen wachtwoord

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
nl: Dit wachtwoord is te makkelijk (moet tenminste %d tekens lang zijn)

en: Authentication
nl: Aanmeldingscontrole

en: Can not use broadcast with no NIS domain
nl: Kan niet uitzenden zonder NIS-domein

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit)
en: Welcome to the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait for default boot.
nl: Welkom bij de besturingssysteemkiezer!
    
    Kies een besturingssysteem uit de bovenstaande lijst
    of wacht even op de standaard-opstartprocedure.

en: LILO with graphical menu
nl: LILO met grafisch menu

en: LILO with text menu
nl: LILO met tekst-menu

en: not enough room in /boot
nl: niet genoeg ruimte in /boot

en: You can not install the bootloader on a %s partition
nl: U kunt de opstartlader niet installeren op een %s-partitie

en: Your bootloader configuration must be updated because partition has been renumbered
nl: De configuratie van uw opstartlader moet bijgewerkt worden omdat de partitie is omgenummerd

en: The bootloader can not be installed correctly. You have to boot rescue and choose "%s"
nl: Kan de opstartlader niet correct installeren. U dient in rescue-modus op te starten en "%s" te kiezen

en: Re-install Boot Loader
nl: Opstartlader herinstalleren

en: %d minutes
nl: %d minuten

en: 1 minute
nl: 1 minuut

en: %d seconds
nl: %d seconden

en: kdesu missing
nl: kdesu is afwezig!

en: consolehelper missing
nl: ontbrekende console-hulp

en: Austria
nl: Oostenrijk

en: Australia
nl: AustraliÃ«

en: Belgium
nl: BelgiÃ«

en: Brazil
nl: BraziliÃ«

en: Switzerland
nl: Zwitserland

en: Czech Republic
nl: Tsjechische Republiek

en: Germany
nl: Duitsland

en: Denmark
nl: Denemarken

en: Estonia
nl: Estland

en: Spain
nl: Spanje

en: France
nl: Frankrijk

en: Greece
nl: Griekenland

en: Hungary
nl: Hongarije

en: Ireland
nl: Ierland

en: Israel
nl: IsraÃ«l

en: Italy
nl: ItaliÃ«

en: Netherlands
nl: Nederland

en: Norway
nl: Noorwegen

en: New Zealand
nl: Nieuw Zeeland

en: Poland
nl: Polen

en: Russia
nl: Rusland

en: Sweden
nl: Zweden

en: Slovakia
nl: Slowakije

en: South Africa
nl: Zuid-Afrika

en: United States
nl: Verenigde Staten

en: WebDAV is a protocol that allows you to mount a web server's directory
    locally, and treat it like a local filesystem (provided the web server is
    configured as a WebDAV server). If you would like to add WebDAV mount
    points, select "New".
nl: WebDAV is een protocol dat u in staat stelt een map op een web server
    lokaal te koppelen, en deze te behandelen alsof het een lokaal bestands-
    systeem is (vooropgesteld dat de web server geconfigureerd is als een
    WebDAV-server). Indien u WebDAV-koppelpunten wenst toe te voegen,selecteer dan "Nieuw".

en: New
nl: Nieuw

en: Unmount
nl: Ontkoppelen

en: Mount
nl: Koppelen

en: Mount point
nl: Koppelpunt

en: Please enter the WebDAV server URL
nl: Geef de URL van de WebDAV-server in

en: The URL must begin with http:// or https://
nl: De URL moet beginnen met http:// of https://

en: Mount point:
nl: Koppelpunt:

en: Options: %s
nl: Opties: %s

en: Please make a backup of your data first
nl: Maak eerst een veiligheidskopie van uw gegevens

en: If you plan to use aboot, be careful to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
nl: Als u aboot wenst te gebruiken, wees dan voorzichtig en laat vrije ruimte over (2048 sectoren is genoeg)
    aan het begin van de schijf

en: Choose action
nl: Kies een actie

en: You have one big Microsoft Windows partition.
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
nl: U heeft Ã©Ã©n grote Microsoft Windows-partitie.
    Het is aanbevolen dat u eerst de grootte van die partitie aanpast
    (klik erop, en klik daarna op "Grootte aanpassen")

en: Please click on a partition
nl: Klik op een partitie

en: No hard drives found
nl: Geen harde schijven gevonden

en: Journalised FS
nl: Gejournaliseerd bestandssysteem

en: Swap
nl: Virtueel

en: Empty
nl: Leeg

en: Filesystem types:
nl: Bestandssysteemtypes:

en: Use ``%s'' instead
nl: ``%s'' in plaats gebruiken

en: Create
nl: Aanmaken

note: -PO: "Delete" is a button text and the translation has to be AS SHORT AS POSSIBLE
en: Delete
nl: Verwijderen

en: Use ``Unmount'' first
nl: Gebruik eerst ``Ontkoppelen''

en: Choose another partition
nl: Kies een andere partitie

en: Choose a partition
nl: Kies een partitie

en: Exit
nl: Afsluiten

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Toggle to normal mode
nl: Naar normale modus

en: Toggle to expert mode
nl: Naar expert-modus

en: Continue anyway?
nl: Toch doorgaan?

en: Quit without saving
nl: Afsluiten zonder opslaan

en: Quit without writing the partition table?
nl: Afsluiten zonder de partitietabel weg te schrijven?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
nl: Wilt u de /etc/fstab aanpassingen bewaren

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
nl: U dient te herstarten om de wijzigingen in de partitietabel te activeren.

en: You should format partition %s.
    Otherwise no entry for mount point %s will be written in fstab.
    Quit anyway?
nl: U dient partitie %s te formatteren.
    Anders kan er geen regel voor koppelpunt %s in fstab worden gezet.
    Toch afsluiten?

en: Clear all
nl: Alles wissen

en: Auto allocate
nl: Automatisch toewijzen

en: More
nl: Meer

en: Hard drive information
nl: Informatie over harde schijf

en: All primary partitions are used
nl: Alle primaire partities zijn al toegewezen

en: I can not add any more partitions
nl: U kunt geen partitie meer toevoegen

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
nl: Om meer partities te kunnen maken, zal u er een moeten verwijderen. Dan kan
    er een uitgebreide (extended) partitie worden bijgemaakt

en: No supermount
nl: Geen supermount

en: Supermount except for CDROM drives
nl: Supermount behalve voor CD-ROM-spelers

en: Save partition table
nl: Partitietabel schrijven

en: Restore partition table
nl: Partitietabel terughalen

en: Rescue partition table
nl: Partitietabel redden

en: Reload partition table
nl: Partitietabel opnieuw laden

en: Removable media automounting
nl: Automatische koppeling van verwisselbare media

en: Select file
nl: Selecteer bestand

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
nl: De backup partitietabel heeft niet dezelfde grootte
    Toch verdergaan?

en: Trying to rescue partition table
nl: Proberen om partitietabel te redden

en: Detailed information
nl: Gedetailleerde informatie

en: Resize
nl: Grootte aanpassen

en: Format
nl: Formatteren

en: Add to RAID
nl: Toevoegen aan RAID

en: Add to LVM
nl: Toevoegen aan LVM

en: Remove from RAID
nl: Verwijderen uit RAID

en: Remove from LVM
nl: Verwijderen uit LVM

en: Modify RAID
nl: RAID aanpassen

en: Use for loopback
nl: Voor Loopback gebruiken

en: Create a new partition
nl: Nieuwe partitie creÃ«ren

en: Start sector:
nl: Start-sector:

en: Size in MB:
nl: Grootte in MB:

en: Filesystem type:
nl: Bestandssysteem-type:

en: Preference:
nl: Voorkeur:

en: Logical volume name
nl: Logische volumenaam

en: You can not create a new partition
    (since you reached the maximal number of primary partitions).
    First remove a primary partition and create an extended partition.
nl: U kunt geen nieuwe partitie aanmaken, omdat u
    het maximale aantal primaire partities bereikt hebt.
    Verwijder eerst een primaire partitie en creÃ«er een uitgebreide partitie.

en: Remove the loopback file?
nl: Het loopback-bestand verwijderen?

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
nl: Na het veranderen van het type van partitie %s, zullen alle gegevens op deze partitie verloren gaan

en: Change partition type
nl: Partitietype veranderen

en: Which filesystem do you want?
nl: Welk bestandssysteem wilt u?

en: Switching from ext2 to ext3
nl: Omschakelen van ext2 naar ext3

en: Where do you want to mount the loopback file %s?
nl: Waar wenst u het loopback-bestand %s aan te koppelen?

en: Where do you want to mount device %s?
nl: Waar wilt u apparaat %s koppelen?

en: Can not unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
nl: Kan een koppelpunt niet verzetten omdat deze partitie gebruikt wordt als
    loopback. Verwijder de loopback eerst.

en: Where do you want to mount %s?
nl: Waar wilt u %s koppelen?

en: Resizing
nl: Grootte aanpassen

en: Computing FAT filesystem bounds
nl: Bezig met berekenen van FAT bestandssysteemgrenzen

en: This partition is not resizeable
nl: Deze partitie is niet in grootte aanpasbaar

en: All data on this partition should be backed-up
nl: Er zou een reservekopie gemaakt moeten worden van alle gegevens op deze partitie.

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
nl: Na het veranderen van de grootte van partitie %s, zullen alle gegevens op deze partitie verloren gaan

en: Choose the new size
nl: Kies de nieuwe grootte

en: New size in MB:
nl: Nieuwe grootte in MB:

en: To ensure data integrity after resizing the partition(s), 
    filesystem checks will be run on your next boot into Windows(TM)
nl: Om de data-integriteit na het aanpassen van de partitiegrootte(s)
    te garanderen, zal het bestandssysteem worden gecontroleerd
    de volgende keer dat u Windows(TM) opstart

en: Choose an existing RAID to add to
nl: Kies een bestaande RAID om aan toe te voegen

en: new
nl: nieuw

en: Choose an existing LVM to add to
nl: Kies een bestaande LVM om aan toe te voegen

en: LVM name?
nl: Naam van de LVM?

en: This partition can not be used for loopback
nl: Deze partitie kan niet gebruikt worden voor loopback

en: Loopback file name:
nl: Loopback-bestandsnaam:

en: Give a file name
nl: Voer een bestandsnaam in

en: File is already used by another loopback, choose another one
nl: Loopback-bestand is al in gebruik, gelieve een ander te kiezen

en: File already exists. Use it?
nl: Het bestand bestaat al. Wenst u het te gebruiken?

en: Mount options
nl: Koppel-opties:

en: Various
nl: Diversen

en: device
nl: apparaat

en: level
nl: niveau

en: chunk size in KiB
nl: chunk-grootte in KiB

en: Be careful: this operation is dangerous.
nl: Voorzichtig: deze operatie is gevaarlijk.

en: What type of partitioning?
nl: Welk type partitionering?

en: You'll need to reboot before the modification can take place
nl: U zult moeten herstarten voordat de aanpassing van kracht wordt

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
nl: Partitietabel van schijf %s wordt weggeschreven!

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
nl: Na het formatteren van partitie %s, zullen alle gegevens op deze partitie verloren zijn

en: Move files to the new partition
nl: Bestanden naar de nieuwe partitie verplaatsen

en: Hide files
nl: Bestanden verbergen

en: Directory %s already contains data
    (%s)
nl: Map %s bevat reeds gegevens
    (%s)

en: Moving files to the new partition
nl: Bezig met verplaatsen van bestanden naar de nieuwe partitie

en: Copying %s
nl: Bezig met kopiÃ«ren van %s

en: Removing %s
nl: Bezig met verwijderen van %s

en: partition %s is now known as %s
nl: partitie %s heet vanaf nu %s

en: Partitions have been renumbered:
nl: Partities zijn hernummerd:

en: Device:
nl: Apparaat:

en: Devfs name:
nl: Devfs-naam:

en: Volume label:
nl: Volumen-label:

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
nl: DOS schijfletter: %s (slechts een gok)

en: Name:
nl: Naam:

en: Size: %s
nl: Grootte: %s

en: , %s sectors
nl: , %s sectoren

en: Cylinder %d to %d
nl: Cylinder %d tot %d

en: Formatted
nl: Geformatteerd

en: Not formatted
nl: Niet geformatteerd

en: Mounted
nl: Gekoppeld

en: Loopback file(s):
       %s
nl: Loopback-bestand(en):
       %s

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
nl: Standaard te starten partitie
        (om MS-DOS te booten, niet voor lilo)

en: Level %s
nl: Niveau %s

en: Chunk size %d KiB
nl: Chunk-grootte %d KiB

en: RAID-disks %s
nl: RAID-schijven %s

en: Loopback file name: %s
nl: Loopback bestandsnaam: %s

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition. You should
    probably leave it alone.
nl: 
    De kans is aanwezig dat deze
    partitie een stuurprogramma-partitie is.
    U kunt hem waarschijnlijk beter met
    rust laten.

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
nl: 
    Deze speciale Bootstrap
    partitie is voor het
    multi-opstarten van uw systeem.

en: Read-only
nl: Alleen-lezen

en: Size: %s
nl: Grootte: %s

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
nl: Indeling: %s cylinders, %s koppen, %s sectoren

en: LVM-disks %s
nl: LVM-schijven %s

en: Partition table type: %s
nl: Partitietabel-type: %s

en: on channel %d id %d
nl: op kanaal %d id %d

en: Filesystem encryption key
nl: Sleutel voor bestandssysteem-versleuteling

en: Choose your filesystem encryption key
nl: Kies uw sleutel voor bestandssysteem-versleuteling

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
nl: Deze versleutelings-sleutel is te makkelijk (moet tenminste %d tekens lang zijn)

en: The encryption keys do not match
nl: De versleuteling-sleutels kloppen niet met elkaar

en: Encryption key
nl: Vercijferingssleutel

en: Encryption key (again)
nl: versleutelings sleutel (nogmaals)

en: Encryption algorithm
nl: Versleutelingsalgoritme

en: Change type
nl: Type veranderen

en: Can not login using username %s (bad password?)
nl: Kan niet aanmelden met gebruikersnaam %s (verkeerd wachtwoord?)

en: Domain Authentication Required
nl: Domein-aanmeldingscontrole vereist

en: Which username
nl: Welke gebruikersnaam

en: Another one
nl: Een andere

en: Please enter your username, password and domain name to access this host.
nl: Voer uw gebruikersnaam, wachtwoord en domeinnaam in om toegang te krijgen tot deze host.

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Search servers
nl: Servers zoeken

en: Search new servers
nl: Nieuwe servers zoeken

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
nl: Pakket %s dient geÃ¯nstalleerd te worden. Wilt u het installeren?

en: Could not install the %s package!
nl: Kan het pakket %s niet installeren!

en: Mandatory package %s is missing
nl: Verplicht pakket %s ontbreekt

en: Installing packages...
nl: Bezig met installeren van pakketten...

en: Removing packages...
nl: Verwijderen van pakketten...

en: Formatting partition %s
nl: Bezig met formatteren van partitie %s

en: Creating and formatting file %s
nl: Bezig met aanmaken en formatteren van bestand %s

en: I do not know how to format %s in type %s
nl: Methode voor formatteren van %s in type %s onbekend

en: %s formatting of %s failed
nl: %s formatteren van %s mislukt

en: Circular mounts %s
nl: Circulaire mounts: %s

en: Mounting partition %s
nl: Bezig met koppelen van partitie %s

en: mounting partition %s in directory %s failed
nl: het koppelen van partitie %s in map %s is mislukt

en: Checking %s
nl: Bezig met controleren van %s

en: error unmounting %s: %s
nl: fout bij ontkoppelen %s: %s

en: Enabling swap partition %s
nl: Bezig met inschakelen van virtueel geheugen-partitie %s

en: Do not update inode access times on this file system
    (e.g, for faster access on the news spool to speed up news servers).
nl: inode-toegangstijden op dit bestandssysteem niet verversen
    (bijv. voor snellere toegang op de newsspool om newsservers te versnellen).

en: Can only be mounted explicitly (i.e.,
    the -a option will not cause the file system to be mounted).
nl: Kan alleen expliciet gekoppeld worden (bijvoorbeeld
    de optie -a zorgt er niet voor dat het bestandssysteem gekoppeld wordt).

en: Do not interpret character or block special devices on the file system.
nl: Speciale character- of block-apparaten op het bestandssysteem niet interpreteren.

en: Do not allow execution of any binaries on the mounted
    file system. This option might be useful for a server that has file systems
    containing binaries for architectures other than its own.
nl: Het uitvoeren van binaire bestanden op het gekoppelde 
    bestandssysteem niet toestaan. Deze optie kan nuttig zijn voor een server
    die binaire bestanden bevat voor andere architecturen dan zijn eigen.

en: Do not allow set-user-identifier or set-group-identifier
    bits to take effect. (This seems safe, but is in fact rather unsafe if you
    have suidperl(1) installed.)
nl: De bits set-user-identifier en set-group-identifier niet toestaan
    om effect te hebben. (Dit lijkt veilig, maar is in feite nogal onveilig als
    u suidperl(1) geÃ¯nstalleerd heeft.)

en: Mount the file system read-only.
nl: Het bestandssysteem alleen voor lezen koppelen

en: All I/O to the file system should be done synchronously.
nl: Alle I/O naar het bestandssysteem zou synchroon moeten gebeuren.

en: Allow an ordinary user to mount the file system. The
    name of the mounting user is written to mtab so that he can unmount the file
    system again. This option implies the options noexec, nosuid, and nodev
    (unless overridden by subsequent options, as in the option line
    user,exec,dev,suid ).
nl: Een gewone gebruiker toestaan het bestandssysteem te koppelen. De 
    naam van de koppelende gebruiker wordt naar mtab geschreven zodat hij
     het bestandssysteem weer kan ontkoppelen. Deze optie impliceert de
    opties noexec, nosuid, and nodev (tenzij anders bepaald door volgende
    opties in de optieregel zoals user,exec,dev,suid ).

en: Give write access to ordinary users
nl: Schrijftoegang geven aan gewone gebruikers

en: Give read-only access to ordinary users
nl: Allen-lezen-toegang geven aan gewone gebruikers

en: You can not use JFS for partitions smaller than 16MB
nl: U kunt JFS niet gebruiken op een partitie kleiner dan 16MB

en: You can not use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
nl: U kunt ReiserFS niet gebruiken op een partitie kleiner dan 32MB

en: with /usr
nl: met /usr

en: I can not read the partition table of device %s, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on, erasing over bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to not allow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to lose all the partitions?
nl: Niet in staat de partitietabel van apparaat %s niet lezen, ze is te corrupt. :(
    Ik kan proberen door te gaan en de slechte partities verwijderen
    (ALLE GEGEVENS zullen worden gewist!).
    De andere mogelijkheid is om DrakX de de partitietabel niet te laten aanpassen.
    (de fout is %s)
    
    Gaat u ermee akkoord dat alle partities verloren gaan?

en: Mount points must begin with a leading /
nl: Koppelpunten moeten beginnen met een /

en: Mount points should contain only alphanumerical characters
nl: Koppelpuntnamen kunnen slechts alfanumerieke tekens bevatten

en: There is already a partition with mount point %s
nl: Er is al een partitie met als koppelpunt %s

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    Please be sure to add a /boot partition
nl: U heeft een software RAID partitie als root (/) geselecteerd.
    Geen enkele opstartlader kan dit aan zonder een /boot partitie.
    Vergeet dus niet om ook een /boot-partitie toe te voegen.

en: This directory should remain within the root filesystem
nl: Deze map zou binnen het root-bestandssysteem moeten blijven

en: You need a true filesystem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
nl: U heeft een echt bestandssysteem (ext2/ext3, reiserfs, xfs of jfs) voor dit koppelpunt nodig

en: You can not use an encrypted file system for mount point %s
nl: U kunt geen versleuteld bestandssysteem voor koppelpunt %s gebruiken

en: Not enough free space for auto-allocating
nl: Niet voldoende vrije ruimte voor automatische toewijzing

en: Nothing to do
nl: Niets meer te doen

en: Floppy
nl: Diskette

en: Hard Disk
nl: Schijf

en: CDROM
nl: CD-ROM

en: CD/DVD burners
nl: CD/DVD-branders

en: Tape
nl: Band

en: Videocard
nl: Videokaart

en: Tvcard
nl: TV-kaart

en: Other MultiMedia devices
nl: Andere multimedia-apparaten

en: Soundcard
nl: Geluidskaart

en: Processors
nl: Processoren

en: ISDN adapters
nl: ISDN-adapters

en: Ethernetcard
nl: Ethernetkaart

en: ADSL adapters
nl: ADSL-adapters

en: Memory
nl: Geheugen

en: AGP controllers
nl: AGP-controllers

en: SATA controllers
nl: SATA-controllers

en: RAID controllers
nl: RAID-controllers

en: (E)IDE/ATA controllers
nl: (E)IDE/ATA-controllers

en: Firewire controllers
nl: Firewire-controllers

en: PCMCIA controllers
nl: PCMCIA-controllers

en: SCSI controllers
nl: SCSI-controllers

en: USB controllers
nl: USB-controllers

en: USB ports
nl: USB-poorten

en: SMBus controllers
nl: SMBus-controllers

en: Bridges and system controllers
nl: Bridges en systeemcontrollers

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: Mouse
nl: Muis

en: Unknown/Others
nl: Onbekend/Overige

en: cpu #
nl: CVE #

en: Please Wait... Applying the configuration
nl: Even geduld... bezig met toepassen van de configuratie

en: No alternative driver
nl: Geen alternatief stuurprogramma

en: There's no known OSS/ALSA alternative driver for your sound card (%s) which currently uses "%s"
nl: Er is geen alternatief OSS/ALSA-stuurprogramma bekend voor uw geluidskaart(%s) welke momenteel "%s" gebruikt

en: Sound configuration
nl: Geluidsconfiguratie

en: Here you can select an alternative driver (either OSS or ALSA) for your sound card (%s).
nl: Hier kunt u een alternatief stuurprogramma selecteren (OSS of ALSA) voor uw geluidskaart (%s).

note: -PO: here the first %s is either "OSS" or "ALSA", -PO: the second %s is the name of the current driver -PO: and the third %s is the name of the default driver
en: 
    
    Your card currently use the %s"%s" driver (default driver for your card is "%s")
nl: 
    
    Uw kaart gebruikt momenteel het %s"%s"-stuurprogramma (standaard stuurprogramma voor uw kaart is "%s")

en: OSS (Open Sound System) was the first sound API. It's an OS independent sound API (it's available on most UNIX(tm) systems) but it's a very basic and limited API.
    What's more, OSS drivers all reinvent the wheel.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) is a modularized architecture which
    supports quite a large range of ISA, USB and PCI cards.
    
    It also provides a much higher API than OSS.
    
    To use alsa, one can either use:
    - the old compatibility OSS api
    - the new ALSA api that provides many enhanced features but requires using the ALSA library.
nl: OSS (Open Sound System) was de eerste geluidsarchitectuur (API) voor Linux. Het is een besturingssysteem-onafhankelijke geluids-API (het is beschikbaar op de meeste UNIX-systemen) maar het is een erg simpele en beperkte API.
    Daarbij komt dat alle OSS-stuurprogramma's het wiel opnieuw uitvinden.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) is een gemodulariseerde architectuur welke een behoorlijk groot scala aan ISA-, USB- en PCI-kaarten ondersteunt.
    
    Tevens biedt het een interface op veel hoger niveau dan OSS.
    
    Om van ALSA gebruik te maken, kan men twee dingen doen:
    - gebruik maken van de compatibiliteits-API voor het oude OSS
    - gebruik maken van de nieuwe ALSA-API welke veel verbeterde  functionaliteit kent maar vereist dat u de ALSA-bibliotheek gebruikt.

en: Driver:
nl: Stuurprogramma:

en: Trouble shooting
nl: Probleemaanpak

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: The old "%s" driver is blacklisted.
    
    It has been reported to oops the kernel on unloading.
    
    The new "%s" driver will only be used on next bootstrap.
nl: Het oude "%s"-stuurprogramma staat op de zwarte lijst.
    
    Er is gerapporteerd dat het kernel-oopses veroorzaakt bij
    het uitladen.
    
    Het nieuwe "%s"-stuurprogramma zal slechts gebruikt worden
    bij de volgende "bootstrap".

en: No open source driver
nl: Geen stuurprogramma met vrije broncode

en: There's no free driver for your sound card (%s), but there's a proprietary driver at "%s".
nl: Er is geen vrij stuurprogramma beschikbaar voor uw geluidskaart (%s), maar er is een fabrikantsgebonden stuurprogramma op "%s".

en: No known driver
nl: Geen stuurprogramma bekend

en: There's no known driver for your sound card (%s)
nl: Er is geen stuurprogramma bekend voor uw geluidskaart (%s)

en: Unknown driver
nl: Onbekend stuurprogramma

en: Error: The "%s" driver for your sound card is unlisted
nl: Er is een fout opgetreden: Het stuurprogramma "%s" voor uw geluidskaart staat niet in de lijst

en: Sound trouble shooting
nl: Geluidsproblemen aanpakken

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: The classic bug sound tester is to run the following commands:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO" will tell you which driver your card uses
    by default
    
    - "grep sound-slot /etc/modules.conf" will tell you what driver it
    currently uses
    
    - "/sbin/lsmod" will enable you to check if its module (driver) is
    loaded or not
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" and "/sbin/chkconfig --list alsa" will
    tell you if sound and alsa services're configured to be run on
    initlevel 3
    
    - "aumix -q" will tell you if the sound volume is muted or not
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp" will tell which program uses the sound card.
nl: De klassieke test voor problemen met geluid is het uitvoeren van de
    volgende opdrachten:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep AUDIO" vertelt u welk stuurprogramma uw kaart
    normaal gesproken gebruikt
    
    - "grep sound-slot /etc/modules.conf" vertelt u welk stuurprogramma uw kaart
    momenteel gebruikt
    
    - "/sbin/lsmod" laat u nagaan of de betreffende module (stuurprogramma)
    is geladen of niet
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" en "/sbin/chkconfig --list alsa" vertelt
    u of de sound- en alsa-diensten zijn geconfigureerd om te starten op
    initniveau 3
    
    - "aumix -q" vertelt u of het geluid is gedempt of niet
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp" vertelt u welk programma de geluidskaart gebruikt.

en: Let me pick any driver
nl: Laat de computer een stuurprogramma uitzoeken

en: Choosing an arbitrary driver
nl: Kiezen van willekeurig stuurprogramma

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: If you really think that you know which driver is the right one for your card
    you can pick one in the above list.
    
    The current driver for your "%s" sound card is "%s"
nl: Indien u zeker denkt te weten welk stuurprogramma het juiste is voor uw kaart
    dan kunt u er Ã©Ã©n kiezen uit bovenstaande lijst.
    
    Het huidige stuurprogramma voor uw "%s" geluidskaart is "%s"

en: Auto-detect
nl: Automatisch bespeuren

en: Unknown|Generic
nl: Onbekend|Algemeen

en: Unknown|CPH05X (bt878) [many vendors]
nl: Onbekend|CPH05X (bt878) [vele uitvoeringen]

en: Unknown|CPH06X (bt878) [many vendors]
nl: Onbekend|CPH06X (bt878) [vele uitvoeringen]

en: For most modern TV cards, the bttv module of the GNU/Linux kernel just auto-detect the rights parameters.
    If your card is misdetected, you can force the right tuner and card types here. Just select your tv card parameters if needed.
nl: Voor de meeste modere TV-kaarten worden de juiste parameters automatisch door de bttv module van de GNU/Linux kernel gevonden.
    Indien uw kaart niet goed is herkend, kunt u de juiste tuner en kaart-type hier handmatig aangeven. Selecteer zonodig de vlaggen voor uw TV-kaart.

en: Card model:
nl: Kaartmodel:

en: Tuner type:
nl: Tuner type :

en: Number of capture buffers:
nl: Aantal opnamebuffers:

en: number of capture buffers for mmap'ed capture
nl: aantal opnamebuffers voor mmap-opname:

en: PLL setting:
nl: PLL instelling:

en: Radio support:
nl: Radio ondersteuning:

en: enable radio support
nl: activeer radio ondersteuning

en: Before continuing, you should carefully read the terms of the license. It
    covers the entire Mandriva Linux distribution. If you agree with all the
    terms it contains, check the "%s" box. If not, clicking on the "%s"
    button will reboot your computer.
nl: Voordat u verdergaat dient u eerst de voorwaarden in de licentie
    aandachtig te lezen. Zij beslaan de gehele Mandriva Linux distributie.
    Indien u akkoord gaat met alle voorwaarden erin kruist u het
    "%s"-vakje aan. Zoniet, dan zal het klikken van de "%s"-knop
    uw computer herstarten.

en: Accept
nl: Accepteren

en: GNU/Linux is a multi-user system which means each user can have his or her
    own preferences, own files and so on. But unlike "root", who is the
    system administrator, the users you add at this point will not be authorized
    to change anything except their own files and their own configurations,
    protecting the system from unintentional or malicious changes which could
    impact on the system as a whole. You'll have to create at least one regular
    user for yourself -- this is the account which you should use for routine,
    day-to-day usage. Although it's very easy to log in as "root" to do
    anything and everything, it may also be very dangerous! A very simple
    mistake could mean that your system will not work any more. If you make a
    serious mistake as a regular user, the worst that can happen is that you'll
    lose some information, but you will not affect the entire system.
    
    The first field asks you for a real name. Of course, this is not mandatory
    -- you can actually enter whatever you like. DrakX will use the first word
    you type in this field and copy it to the "%s" one, which is the name
    this user will enter to log onto the system. If you like, you may override
    the default and change the user name. The next step is to enter a password.
    From a security point of view, a non-privileged (regular) user password is
    not as crucial as the "root" password, but that's no reason to neglect it
    by making it blank or too simple: after all, your files could be the ones
    at risk.
    
    Once you click on "%s", you can add other users. Add a user for each one
    of your friends, your father, your sister, etc. Click "%s" when you're
    finished adding users.
    
    Clicking the "%s" button allows you to change the default "shell" for
    that user (bash by default).
    
    When you're finished adding users, you'll be asked to choose a user who
    will be automatically logged into the system when the computer boots up. If
    you're interested in that feature (and do not care much about local
    security), choose the desired user and window manager, then click on
    "%s". If you're not interested in this feature, uncheck the "%s" box.
nl: GNU/Linux is een multi-gebruikerssysteem, dit betekent dat iedere gebruiker 
    haar eigen voorkeuren, bestanden enzovoort kan hebben. U kunt de 
    ''Beginnershandleiding'' lezen om hierover meer te weten te komen. Maar 
    in tegenstelling tot "root", de beheerder, zullen de gebruikers die
    u hier toevoegt geen recht hebben om iets te veranderen behalve hun eigen 
    bestanden en hun eigen configuratie, waarmee het systeem beschermd wordt 
    tegen onbedoelde danwel kwaadwillende veranderingen die het systeem als
    geheel beÃ¯nvloeden. U zult tenminste Ã©Ã©n algemene gebruiker voor 
    uzelf aan moeten maken. Dit account behoort u voor de dagelijkse routine
    te gebruiken. Alhoewel het erg praktisch is om iedere dag als "root" 
    aan te melden, om van alles en nog wat te doen, kan het ook erg gevaarlijk
    zijn! De kleinste vergissing kan ervoor zorgen dat uw hele systeem niet
    meer werkt. Wanneer u een grote vergissing maakt als een gewone
    gebruiker, zou u in het ergste geval sommige gegevens kunnen
    verliezen, maar niet het hele systeem beschadigen.
    
    Het eerste veld is voor uw echte naam in. Dit is uiteraard niet verplicht -
    u kunt alles invoeren wat u wilt. DrakX neemt dan het eerste woord dat u
    had ingevuld en brengt het over naar het veld "%s". Met deze
    naam kan de betreffende gebruiker zich aanmelden op het systeem. 
    Desgewenst kunt u de voorgestelde gebruikersnaam veranderen.
    De volgende stap is het invoeren van een wachtwoord. Het 
    wachtwoord van een (gewone) gebruiker zonder privileges is niet zo 
    cruciaal als dat van de "root"-gebruiker vanuit veiligheidsperspectief, 
    maar dat is geen reden om het te verwaarlozen door het leeg te laten of het
    te eenvoudig te maken: tenslotte staan uw bestanden op het spel.
    
    Wanneer u klikt op "%s", dan kunt u daarna andere 
    gebruikers toevoegen. Voeg een gebruiker toe voor elk van uw 
    bekenden, uw vader of uw zus bijvoorbeeld. Als u klaar bent met het 
    toevoegen van gebruikers, klik dan op "%s".
    
    Klikken op de "%s"-knop stelt u in staat om de standaard
    "shell" voor een gebruiker te veranderen (standaard is dit bash).
    
    Wanneer u alle gebruikers hebt toegevoegd, dan wordt u gevraagd een 
    gebruiker te kiezen die zich vanzelf aanmeldt wanneer de computer opstart.
    Indien u geÃ¯nteresseerd bent in deze functie (en lokale beveiliging niet
    zo belangrijk vindt), kies dan de gewenste gebruiker en werkomgeving en
    klik vervolgens op "%s". Wenst u deze functie niet, wis dan
    het kruisje bij het vakje "%s".

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: Next
nl: Volgende

en: Do you want to use this feature?
nl: Wilt u van deze mogelijkheid gebruik maken?

en: Listed here are the existing Linux partitions detected on your hard drive.
    You can keep the choices made by the wizard, since they are good for most
    common installations. If you make any changes, you must at least define a
    root partition ("/"). Do not choose too small a partition or you will not
    be able to install enough software. If you want to store your data on a
    separate partition, you will also need to create a "/home" partition
    (only possible if you have more than one Linux partition available).
    
    Each partition is listed as follows: "Name", "Capacity".
    
    "Name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard drive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". For IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
nl: Hier zijn de bestaande Linuxpartities afgebeeld die op uw harde
    schijf gevonden zijn. U kunt de keuzes die gemaakt zijn door de wizard
    behouden, ze zijn goed voor de meeste doorsnee installaties.
    Indien u veranderingen maakt, moet u in ieder geval een root partitie
    ("/") definiÃ«ren. Kies een partitie niet te klein, anders zult u niet in
    staat zijn genoeg software te installeren. Indien u uw gegevens op een
    aparte partitie wilt bewaren, dient u tevens een "/home" partitie te
    creÃ«ren (alleen mogelijk wanneer er meer dan Ã©Ã©n Linux partitie
    beschikbaar is).
    
    Elke partitie is als volgt afgebeeld: "Naam", "Capaciteit".
    
    "Naam" is als volgt opgebouwd: "type harde schijf",
    "harde schijf-teken", "partitienummer" (bijvoorbeeld "hda1").
    
    "Type harde schijf" is "hd" als uw harde schijf van het IDE-type is en
    "sd" wanneer deze van het SCSI-type is.
    
    "Harde schijf-teken" is altijd een letter na "hd" of "sd". Voor IDE
    harde schijven:
    
     * "a" betekent "master harde schijf op de primaire IDE controller",
    
     * "b" betekent "slave harde schijf op de primaire IDE controller",
    
     * "c" betekent "master harde schijf op de secundaire IDE controller",
    
     * "d" betekent "slave harde schijf op de secundaire IDE controller".
    
    Bij SCSI harde schijven betekent een "a" "laagste SCSI ID",
    een "b" "het op Ã©Ã©n na laagste SCSI ID", etc.

en: The Mandriva Linux installation is distributed on several CD-ROMs. If a
    selected package is located on another CD-ROM, DrakX will eject the current
    CD and ask you to insert the required one. If you do not have the requested
    CD at hand, just click on "%s", the corresponding packages will not be
    installed.
nl: De Mandriva Linux-installatie is verdeeld over meerdere CD-ROMs. Als een 
    geselecteerd pakket te vinden is op een andere CD-ROM, zal het 
    installatieprogramma de huidige CD uitwerpen en u vragen om de
    correcte CD in te leggen. Mocht u de betreffende CD niet bij de hand hebben,
    klik dan gewoon op "%s", de corresponderende pakketten zullen dan niet
    worden geÃ¯nstalleerd.

en: It's now time to specify which programs you wish to install on your system.
    There are thousands of packages available for Mandriva Linux, and to make it
    simpler to manage, they have been placed into groups of similar
    applications.
    
    Mandriva Linux sorts package groups in four categories. You can mix and
    match applications from the various categories, so a ``Workstation''
    installation can still have applications from the ``Server'' category
    installed.
    
     * "%s": if you plan to use your machine as a workstation, select one or
    more of the groups in the workstation category.
    
     * "%s": if you plan on using your machine for programming, select the
    appropriate groups from that category. The special "LSB" group will
    configure your system so that it complies as much as possible with the
    Linux Standard Base specifications.
    
       Selecting the "LSB" group will also install the "2.4" kernel series,
    instead of the default "2.6" one. This is to ensure 100%%-LSB compliance
    of the system. However, if you do not select the "LSB" group you will
    still have a system which is nearly 100%% LSB-compliant.
    
     * "%s": if your machine is intended to be a server, select which of the
    more common services you wish to install on your machine.
    
     * "%s": this is where you will choose your preferred graphical
    environment. At least one must be selected if you want to have a graphical
    interface available.
    
    Moving the mouse cursor over a group name will display a short explanatory
    text about that group.
    
    You can check the "%s" box, which is useful if you're familiar with the
    packages being offered or if you want to have total control over what will
    be installed.
    
    If you start the installation in "%s" mode, you can deselect all groups
    and prevent the installation of any new packages. This is useful for
    repairing or updating an existing system.
    
    If you deselect all groups when performing a regular installation (as
    opposed to an upgrade), a dialog will pop up suggesting different options
    for a minimal installation:
    
     * "%s": install the minimum number of packages possible to have a
    working graphical desktop.
    
     * "%s": installs the base system plus basic utilities and their
    documentation. This installation is suitable for setting up a server.
    
     * "%s": will install the absolute minimum number of packages necessary
    to get a working Linux system. With this installation you will only have a
    command-line interface. The total size of this installation is about 65
    megabytes.
nl: Het is nu tijd om te bepalen welke programma's u op uw systeem
    wenst te installeren. Er zijn duizenden pakketten beschikbaar voor Mandriva
    Linux, en om het overzichtelijker te maken zijn de pakketten in groepen
    van vergelijkbare toepassingen geplaatst.
    
    Mandriva Linux sorteert groepen pakketten in vier categorieÃ«n.
    U kunt de toepassingen uit de verschillende categorieÃ«n uitkiezen
    en samenvoegen naar eigen inzicht, zodat een ``Werkstation''-installatie
    nog steeds toepassingen geÃ¯nstalleerd kan hebben uit de ``Server''
    categorie.
    
    * "%s": indien u van plan bent uw computer als werkstation te
    gaan gebruiken, selecteer dan Ã©Ã©n of meer van de groepen in de
    werkstation-categorie.
    
    * "%s": indien u van plan bent om uw computer voor programmeren
    te gebruiken, kiest u de gewenste groepen uit die categorie.
    De speciale "LSB"-groep configureert uw systeem zodanig dat het
    zoveel mogelijk tegemoetkomt aan de specificaties van de Linux
    Standard Base.
    
       Het selecteren van de "LSB" groep zal tevens de "2.4" kernelserie,
    installeren, in plaats van de standaard "2.6". Dit is om het systeem 
    100%% te laten voldoen aan de LSB. Als u de "LSB"-groep niet selecteert
    dan heeft u nog steeds een systeem dat bijna 100%% voldoet aan de LSB.
    
    * "%s": als de computer bestemd is voor server-doeleinden, dan
    kunt u aangeven welke van de meest voorkomende diensten u op uw
    computer wilt installeren.
    
    * "%s": dit is waar u uw voorkeur voor een grafische
    omgeving kunt aangeven. Tenminste Ã©Ã©n moet geselecteerd zijn als u een
    grafische werkomgeving wilt hebben.
    
    Bij het bewegen van de muispijl boven een groepnaam zal er een korte verklarende tekst over die groep getoond worden. 
    
    U kunt het "%s"-vakje aankruisen, wat nuttig is wanneer u bekend bent 
    met de aangeboden pakketten of wanneer u volledige controle wilt hebben 
    over wat er geÃ¯nstalleerd wordt.
    
    Indien u de installatie in "%s"-modus start, dan kunt u alle groepen
    deselecteren en voorkomen dat er enige nieuwe pakketten geÃ¯nstalleerd
    worden. Dit kan van pas komen bij het repareren of bijwerken van een 
    bestaand systeem.
    
    Indien u alle groepen deselecteert bij het uitvoeren van een reguliere
    installatie (in tegenstelling tot opwaarderen), dan zal een dialoogvenster
    verschijnen met verscheidene opties voor een minimale installatie:
    
     * "%s": installeert zo min mogelijk pakketten met behoud van een werkende grafische werkomgeving.
     
     * "%s" installeert het basissysteem plus algemene hulpprogramma's
    en bijbehorende documentatie. Deze installatie is geschikt om een
    server mee in te richten.
    
     * "%s" zal het absolute minimum installeren dat nodig is
    om een werkend Linux-systeem te verkrijgen. Met deze installatie
    zult u slechts een opdrachtregelinterface hebben.
    Deze installatie is in totaal ongeveer 65 megabyte groot.

en: Workstation
nl: Werkstation

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Graphical Environment
nl: Grafische omgeving

en: Individual package selection
nl: Individuele pakketselectie

en: Upgrade
nl: Opwaardering

en: With X
nl: Met X

en: With basic documentation
nl: Met basis-documentatie

en: Truly minimal install
nl: Zeer minimale installatie

en: If you choose to install packages individually, the installer will present
    a tree containing all packages classified by groups and subgroups. While
    browsing the tree, you can select entire groups, subgroups, or individual
    packages.
    
    Whenever you select a package on the tree, a description will appear on the
    right to let you know the purpose of that package.
    
    !! If a server package has been selected, either because you specifically
    chose the individual package or because it was part of a group of packages,
    you'll be asked to confirm that you really want those servers to be
    installed. By default Mandriva Linux will automatically start any installed
    services at boot time. Even if they are safe and have no known issues at
    the time the distribution was shipped, it is entirely possible that
    security holes were discovered after this version of Mandriva Linux was
    finalized. If you do not know what a particular service is supposed to do or
    why it's being installed, then click "%s". Clicking "%s" will install
    the listed services and they will be started automatically at boot time. !!
    
    The "%s" option is used to disable the warning dialog which appears
    whenever the installer automatically selects a package to resolve a
    dependency issue. Some packages depend on others and the installation of
    one particular package may require the installation of another package. The
    installer can determine which packages are required to satisfy a dependency
    to successfully complete the installation.
    
    The tiny floppy disk icon at the bottom of the list allows you to load a
    package list created during a previous installation. This is useful if you
    have a number of machines that you wish to configure identically. Clicking
    on this icon will ask you to insert the floppy disk created at the end of
    another installation. See the second tip of the last step on how to create
    such a floppy.
nl: Afhankelijk van uw keus om al dan niet individuele pakketten
    te selecteren, zal het installatieprogramma u een boom tonen die alle
    pakketten bevat, geclassificeerd in groepen en subgroepen. Terwijl u door
    de boom bladert, kunt u gehele groepen, subgroepen of individuele pakketten
    selecteren.
    
    Wanneer u een pakket in de boom selecteert, verschijnt een beschrijving
    aan de rechterkant om u te informeren over het doel van het pakket.
    
    !! Als een server-pakket geselecteerd is, ofwel omdat u dat pakket
    specifiek gekozen heeft ofwel omdat het onderdeel is van een hele groep
    pakketten, zal u gevraagd worden om te bevestigen dat u deze servers echt
    wilt installeren. Onder Mandriva Linux worden alle geÃ¯nstalleerde servers
    standaard ingeschakeld tijdens het opstarten. Zelfs wanneer zij veilig
    zijn en geen bekende beveiligingsgebreken hadden op het moment dat de
    distributie werd uitgebracht, kan het gebeuren dat beveiligingsfouten
    ontdekt worden nadat deze versie van Mandriva Linux afgemaakt werd.
    Indien u niet weet wat een bepaalde dienst geacht wordt te doen of waarom
    deze geÃ¯nstalleerd wordt, klikt u dan "%s". Klikken op "%s" zal
    de getoonde diensten installeren en ze zullen automatisch worden
    ingeschakeld tijdens het opstarten van de computer. !!
    
    De "%s"-optie schakelt het
    waarschuwingsvenster uit dat verschijnt wanneer het installatieprogramma
    automatisch een pakket selecteert om een afhankelijkheid te vervullen.
    Sommige pakketten zijn afhankelijk van andere en de installatie van
    het ene pakket vereist dan de installatie van een ander pakket. Het
    installatieprogramma kan uitzoeken welke pakketten benodigd zijn
    om een afhankelijkheid te vervullen om de installatie succesvol te
    voltooien.
    
    Het kleine diskette-pictogram onderaan de lijst stelt u in staat de
    pakketten-lijst te laden die tijdens een eerdere installatie gekozen was.
    Als u klikt op dit pictogram zal u gevraagd worden een diskette in het
    diskettestation te plaatsen welke gecreÃ«erd was aan het eind van een
    andere installatie. Zie de tweede tip van de laatste stap over hoe u een
    dergelijke diskette aanmaakt.

en: No
nl: Nee

en: Yes
nl: Ja

en: Automatic dependencies
nl: Automatische afhankelijkheden

en: "%s": clicking on the "%s" button will open the printer configuration
    wizard. Consult the corresponding chapter of the ``Starter Guide'' for more
    information on how to set up a new printer. The interface presented in our
    manual is similar to the one used during installation.
nl: "%s": klikken op de "%s"-knop zal de printerconfiguratie-
    wizard openen. Raadpleeg het overeenkomstige hoofdstuk uit de ``Beginners-
    handleiding'' voor meer informatie over het instellen van een nieuwe printer.
    De in onze handleiding getoonde interface lijkt sterk op degene gebruikt
    tijdens de installatie.

en: Configure
nl: Configureren

en: This dialog is used to select which services you wish to start at boot
    time.
    
    DrakX will list all services available on the current installation. Review
    each one of them carefully and uncheck those which are not needed at boot
    time.
    
    A short explanatory text will be displayed about a service when it is
    selected. However, if you're not sure whether a service is useful or not,
    it is safer to leave the default behavior.
    
    !! At this stage, be very careful if you intend to use your machine as a
    server: you probably do not want to start any services which you do not need.
    Please remember that some services can be dangerous if they're enabled on a
    server. In general, select only those services you really need. !!
nl: In dit dialoogvenster kunt u kiezen welke diensten u wenst te starten
    tijdens de opstartfase van uw computer.
    
    Het installatieprogramma toont alle diensten die beschikbaar zijn in de huidige
    installatie. Kijk ze aandachtig na en de-selecteer degenen die niet 
    nodig zijn bij het opstarten.
    
    Een korte verklarende tekst wordt gegeven over een dienst bij de selectie
    ervan. Wanneer u niet zeker bent of een dienst nuttig is of niet,
    dan is het veiliger om de standaardinstelling over te nemen.
    
    !! Wees vooral voorzichtig in deze stap als u uw machine als server 
    wilt gebruiken: u zult waarschijnlijk de diensten die u niet nodig heeft
    niet willen starten. Onthoudt dat een aantal diensten riskant kunnen
    zijn indien ze geactiveerd zijn op een server. In het algemeen geldt: kies
    alleen de diensten die u echt nodig heeft. !!

en: GNU/Linux manages time in GMT (Greenwich Mean Time) and translates it to
    local time according to the time zone you selected. If the clock on your
    motherboard is set to local time, you may deactivate this by unselecting
    "%s", which will let GNU/Linux know that the system clock and the
    hardware clock are in the same time zone. This is useful when the machine
    also hosts another operating system.
    
    The "%s" option will automatically regulate the system clock by
    connecting to a remote time server on the Internet. For this feature to
    work, you must have a working Internet connection. We recommend that you
    choose a time server located near you. This option actually installs a time
    server which can be used by other machines on your local network as well.
nl: GNU/Linux houdt de tijd bij in GMT (Greenwich Mean Time) en vertaalt
    het naar lokale tijd volgens de tijdzone die u geselecteerd heeft. Als
    de klok op uw moederbord op lokale tijd is ingesteld, dan kunt u dit
    deactiveren door "%s" te deselecteren,
    hetgeen GNU/Linux laat weten dat de systeemklok en hardwareklok op
    dezelfde tijdzone staan. Dit is nuttig wanneer er op de computer nog
    een ander besturingssysteem staat.
    
    De "%s"-optie zal de klok automatisch
    bijstellen door verbinding te maken met een tijdsserver op internet.
    U dient een werkende internetverbinding hebben voordat deze functie
    werkt. Het is het beste om een tijdserver te kiezen die dichtbij is.
    Deze optie zorgt er tevens voor dat er een tijdserver op uw computer
    wordt geÃ¯nstalleerd die gebruikt kan worden door andere computers
    op uw lokale netwerk.

en: Hardware clock set to GMT
nl: Hardware-klok ingesteld op GMT

en: Automatic time synchronization
nl: Automatische tijdssynchronisatie

en: Graphic Card
    
       The installer will normally automatically detect and configure the
    graphic card installed on your machine. If this is not correct, you can
    choose from this list the card you actually have installed.
    
       In the situation where different servers are available for your card,
    with or without 3D acceleration, you're asked to choose the server which
    best suits your needs.
nl: Grafische kaart
    
       Het installatieprogramma zal normaal gesproken de grafische kaart
    in uw computer automatisch vinden en configureren. Mocht dit niet
    het geval zijn, dan kunt u uit deze lijst de kaart kiezen die u
    daadwerkelijk heeft.
    
       In het geval dat er meerdere servers voor uw kaart beschikbaar zijn,
    met of zonder 3D-versnelling, dan wordt u gevraagd de server te kiezen
    die het best bij uw omstandigheden past.

en: X (for X Window System) is the heart of the GNU/Linux graphical interface
    on which all the graphical environments (KDE, GNOME, AfterStep,
    WindowMaker, etc.) bundled with Mandriva Linux rely upon.
    
    You'll see a list of different parameters to change to get an optimal
    graphical display.
    
    Graphic Card
    
       The installer will normally automatically detect and configure the
    graphic card installed on your machine. If this is not correct, you can
    choose from this list the card you actually have installed.
    
       In the situation where different servers are available for your card,
    with or without 3D acceleration, you're asked to choose the server which
    best suits your needs.
    
    
    
    Monitor
    
       Normally the installer will automatically detect and configure the
    monitor connected to your machine. If it is not correct, you can choose
    from this list the monitor which is connected to your computer.
    
    
    
    Resolution
    
       Here you can choose the resolutions and color depths available for your
    graphics hardware. Choose the one which best suits your needs (you will be
    able to make changes after the installation). A sample of the chosen
    configuration is shown in the monitor picture.
    
    
    
    Test
    
       Depending on your hardware, this entry might not appear.
    
       The system will try to open a graphical screen at the desired
    resolution. If you see the test message during the test and answer "%s",
    then DrakX will proceed to the next step. If you do not see it, then it
    means that some part of the auto-detected configuration was incorrect and
    the test will automatically end after 12 seconds and return you to the
    menu. Change settings until you get a correct graphical display.
    
    
    
    Options
    
       This steps allows you to choose whether you want your machine to
    automatically switch to a graphical interface at boot. Obviously, you may
    want to check "%s" if your machine is to act as a server, or if you were
    not successful in getting the display configured.
nl: X (voor X Window System) is het hart van de grafische interface van GNU/
    Linux waarvan alle grafische omgevingen (KDE, GNOME, AfterStep, WindowMaker,
    etc.) die bij Mandriva Linux worden geleverd, afhankelijk zijn.
    
    U krijgt een lijst te zien van verschillende parameters die u kunt aanpassen
    om een optimale grafische weergave te verkrijgen:
    Grafische kaart
    
       Het installatieprogramma vindt normaal gesproken automatisch de 
    grafische kaart in uw computer en configureert deze. Als dit niet het 
    geval is, kunt u uit deze lijst de kaart kiezen die u daadwerkelijk heeft.
    
       In het geval dat er verschillende X-servers zijn voor uw kaart, met of
    zonder 3D-versnelling, dan wordt u voorgesteld om de server te kiezen die
    het beste bij uw omstandigheden past.
    
    
    
    Beeldscherm
    
       Het installatieprogramma kan normaal gesproken het aangesloten
    beeldscherm automatisch bespeuren en configureren. Als dit niet 
    correct is, dan kunt u uit deze lijst de monitor kiezen die 
    daadwerkelijk op uw computer is aangesloten.
    
    
    
    Resolutie
    
       U kunt hier de resolutie en kleurdiepte kiezen uit degenen die
    beschikbaar zijn voor uw apparatuur. Kies degene die het best bij uw
    omstandigheden past (u kunt dit na installatie evengoed wijzigen). Een
    voorbeeld van de gekozen configuratie wordt op het scherm getoond.
    
    
    
    Testen
    
       Afhankelijk van uw apparatuur kan het zijn dat dit item niet verschijnt.
    
       Het systeem zal trachten een grafisch scherm te openen in de gewenste
    resolutie. Wanneer u het bericht tijdens de test kunt zien en "%s"
    antwoordt, dan gaat de installatie door naar de volgende stap. Als u het 
    bericht niet kunt zien, dan betekent dat dat een gedeelte van de gevonden
    configuratie niet klopt en zal de test automatisch na 12 seconden eindigen,
    waarmee u terugkomt in het menu. Pas de instellingen aan totdat u een correcte grafische weergave krijgt.
    
    
    
    Opties
    
       Hier kunt u kiezen of u uw computer automatisch wilt laten omschakelen
    naar een grafisch gebruiksoppervlak bij het opstarten. Vanzelfsprekend zult
    u "%s" willen aankruisen als uw computer gaat functioneren als server, of
    als u het niet gedaan kreeg het beeldscherm goed te configureren.

en: Monitor
    
       Normally the installer will automatically detect and configure the
    monitor connected to your machine. If it is not correct, you can choose
    from this list the monitor which is connected to your computer.
nl: Monitor
    
       Het installatieprogramma kan normaal gesproken de aangesloten monitor
    automatisch bespeuren en configureren. Als dit niet correct is, dan kunt u
    uit deze lijst de monitor kiezen die werkelijk aan uw computer verbonden is.

en: Resolution
    
       Here you can choose the resolutions and color depths available for your
    graphics hardware. Choose the one which best suits your needs (you will be
    able to make changes after the installation). A sample of the chosen
    configuration is shown in the monitor picture.
nl: Resolutie
    
       U kunt hier de resolutie en kleurdiepte kiezen uit degenen die
    beschikbaar zijn voor uw apparatuur. Kies degene die het best bij uw
    omstandigheden past (u kunt dit na installatie evengoed wijzigen). Een
    voorbeeld van de gekozen configuratie wordt op het scherm getoond.

en: In the situation where different servers are available for your card, with
    or without 3D acceleration, you're asked to choose the server which best
    suits your needs.
nl: In het geval dat er verschillende servers beschikbaar zijn voor uw kaart,
    met of zonder 3D-versnelling, dan wordt u de keuze geboden voor de server
    die het beste bij uw omstandigheden past.

en: Options
    
       This steps allows you to choose whether you want your machine to
    automatically switch to a graphical interface at boot. Obviously, you may
    want to check "%s" if your machine is to act as a server, or if you were
    not successful in getting the display configured.
nl: Opties
    
    In deze stap kunt u kiezen of u wilt dat uw computer automatisch
    naar een grafische interface omschakelt bij het opstarten. Vanzelfsprekend
    wilt u "%s" aankruisen als uw machine als server moet dienen, of
    als u er niet in slaagde het beeld te configureren.

en: You now need to decide where you want to install the Mandriva Linux
    operating system on your hard drive. If your hard drive is empty or if an
    existing operating system is using all the available space you will have to
    partition the drive. Basically, partitioning a hard drive means to
    logically divide it to create the space needed to install your new
    Mandriva Linux system.
    
    Because the process of partitioning a hard drive is usually irreversible
    and can lead to data losses, partitioning can be intimidating and stressful
    for the inexperienced user. Fortunately, DrakX includes a wizard which
    simplifies this process. Before continuing with this step, read through the
    rest of this section and above all, take your time.
    
    Depending on the configuration of your hard drive, several options are
    available:
    
     * "%s". This option will perform an automatic partitioning of your blank
    drive(s). If you use this option there will be no further prompts.
    
     * "%s". The wizard has detected one or more existing Linux partitions on
    your hard drive. If you want to use them, choose this option. You will then
    be asked to choose the mount points associated with each of the partitions.
    The legacy mount points are selected by default, and for the most part it's
    a good idea to keep them.
    
     * "%s". If Microsoft Windows is installed on your hard drive and takes
    all the space available on it, you will have to create free space for
    GNU/Linux. To do so, you can delete your Microsoft Windows partition and
    data (see ``Erase entire disk'' solution) or resize your Microsoft Windows
    FAT or NTFS partition. Resizing can be performed without the loss of any
    data, provided you've previously defragmented the Windows partition.
    Backing up your data is strongly recommended. Using this option is
    recommended if you want to use both Mandriva Linux and Microsoft Windows on
    the same computer.
    
       Before choosing this option, please understand that after this
    procedure, the size of your Microsoft Windows partition will be smaller
    than when you started. You'll have less free space under Microsoft Windows
    to store your data or to install new software.
    
     * "%s". If you want to delete all data and all partitions present on
    your hard drive and replace them with your new Mandriva Linux system, choose
    this option. Be careful, because you will not be able to undo this operation
    after you confirm.
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be deleted. !!
    
     * "%s". This option appears when the hard drive is entirely taken by
    Microsoft Windows. Choosing this option will simply erase everything on the
    drive and begin fresh, partitioning everything from scratch.
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "%s". Choose this option if you want to manually partition your hard
    drive. Be careful -- it is a powerful but dangerous choice and you can very
    easily lose all your data. That's why this option is really only
    recommended if you have done something like this before and have some
    experience. For more instructions on how to use the DiskDrake utility,
    refer to the ``Managing Your Partitions'' section in the ``Starter Guide''.
nl: Op dit punt dient u te kiezen waar op uw harde schijf u uw Mandriva Linux
    besturingssysteem wilt installeren. Als uw harde schijf leeg is of als een
    ander besturingssysteem alle beschikbare ruimte inneemt, dan zult u
    de harde schijf moeten partitioneren. Partitioneren houdt in dat u uw harde
    schijf in logische stukken onderverdeelt om ruimte te creÃ«ren voor uw
    nieuwe Mandriva Linux besturingssysteem.
    
    Omdat de effecten van het partitioneringsproces over het algemeen niet
    terug te draaien zijn en kan leiden tot gegevensverlies als er reeds een
    besturingssysteem op de schijf geÃ¯nstalleerd is, kan partitioneren
    intimiderend en spannend zijn voor een onervaren gebruiker. Gelukkig is
    er een wizard die dit proces vereenvoudigt. Leest u de rest van dit
    hoofdstukje voordat u verder gaat en neemt u vooral de tijd.
    
    Afhankelijk van de configuratie van uw harde schijf, zijn er
    verscheidene opties beschikbaar:
    
     * "%s": deze optie zal leiden tot het automatisch
    partitioneren van uw lege schijf/schijven. Er worden u verder geen vragen
    gesteld bij deze optie.
    
     * "%s": de wizard heeft Ã©Ã©n of meer bestaande Linux-partities op 
    uw harde schijf gevonden. Indien u deze wilt gebruiken, kiest 
    u deze optie. Vervolgens zal u gevraagd worden de koppelpunten te
    kiezen die met elk van de partities geassocieerd zijn. De bestaande
    koppelpunten zijn standaard al geselecteerd en meestal is het het beste
    als u deze behoudt.
    
     * "%s": indien Microsoft Windows
    op uw harde schijf is geÃ¯nstalleerd en alle beschikbare ruimte in beslag neemt,
    dient u vrije ruimte te creÃ«ren voor GNU/Linux. Om dat te doen, kunt u
    uw Microsoft Windows-partitie en -gegevens wissen (zie het punt
    ``Gehele schijf wissen'') of uw Microsoft Windows FAT- of NTFS-partitie
    verkleinen. Het aanpassen van de grootte kan bewerkstelligd worden zonder
    verlies van enige gegevens, vooropgesteld dat u eerst de Windows-partitie
    gedefragmenteerd heeft. Een reservekopie maken van uw gegevens is
    uitdrukkelijk aangeraden. Deze optie is aanbevolen indien u zowel
    Mandriva Linux als Microsoft Windows op dezelfde computer wilt gebruiken.
    
       Laat het goed tot u doordringen, voordat u deze optie kiest, dat uw
    Microsoft Windows partitie na afloop van deze procedure minder groot
    zal zijn dan hij nu is. U zult minder vrije ruimte hebben onder
    Microsoft Windows om uw gegevens op te slaan of om nieuwe software te
    installeren.
    
     * "%s": indien u alle gegevens en alle partities op uw
    harde schijf wilt verwijderen en vervangen door uw nieuwe Mandriva Linux-
    systeem, kiest u deze optie. Weest u voorzichtig met deze oplossing omdat u
    na bevestiging deze keuze niet meer ongedaan kunt maken.
    
        !! Als u deze optie kiest, zullen alle gegevens op uw schijf verloren gaan. !!
    
     * "%s": Deze optie verschijnt wanneer de harde schijf volledig in 
    beslag genomen is door Microsoft Windows. Het kiezen van deze optie wist
    simpelweg alles op de schijf en begint van voren af aan met
    partitioneren.
    
       !! Als u deze optie kiest, zullen alle gegevens op uw schijf verloren gaan. !!
    
     * "%s": kies deze optie indien u handmatig
    uw harde schijf wenst te partitioneren. Weest u voorzichtig - het is een
    krachtige maar riskante keuze en u kunt erg gemakkelijk al uw gegevens
    kwijtraken. Derhalve is deze optie slechts aanbevolen indien u zoiets
    al eens eerder gedaan hebt en enige ervaring hebt. Voor meer instructies
    voor het gebruik van het DiskDrake-hulpprogramma zij u verwezen naar het
    hoofdstuk ``Uw partities beheren'' in de ``Beginnershandleiding''.

en: Use free space
nl: Vrije ruimte benutten

en: Use existing partition
nl: Een bestaande partitie gebruiken

en: Use the free space on the Windows partition
nl: Gebruik de vrije ruimte op de Windows partitie

en: Erase entire disk
nl: Volledige harde schijf wissen

en: Remove Windows
nl: Windows verwijderen

en: Custom disk partitioning
nl: Aangepaste schijfpartitionering

en: There you are. Installation is now complete and your GNU/Linux system is
    ready to be used. Just click on "%s" to reboot the system. Do not forget
    to remove the installation media (CD-ROM or floppy). The first thing you
    should see after your computer has finished doing its hardware tests is the
    boot-loader menu, giving you the choice of which operating system to start.
    
    The "%s" button shows two more buttons to:
    
     * "%s": enables you to create an installation floppy disk which will
    automatically perform a whole installation without the help of an operator,
    similar to the installation you've just configured.
    
       Note that two different options are available after clicking on that
    button:
    
        * "%s". This is a partially automated installation. The partitioning
    step is the only interactive procedure.
    
        * "%s". Fully automated installation: the hard disk is completely
    rewritten, all data is lost.
    
       This feature is very handy when installing on a number of similar
    machines. See the Auto install section on our web site for more
    information.
    
     * "%s"(*): saves a list of the packages selected in this installation.
    To use this selection with another installation, insert the floppy and
    start the installation. At the prompt, press the [F1] key, type >>linux
    defcfg="floppy"<< and press the [Enter] key.
    
    (*) You need a FAT-formatted floppy. To create one under GNU/Linux, type
    "mformat a:", or "fdformat /dev/fd0" followed by "mkfs.vfat
    /dev/fd0".
nl: Alstublieft. De installatieprocedure is voltooid en uw GNU/Linux-systeem
    is klaar voor gebruik. U hoeft alleen nog op "%s" te klikken om uw
    computer opnieuw te starten. Vergeet niet de installatiemedia (CD-ROM of 
    diskette) te verwijderen. Het eerste dat u te zien krijgt nadat uw
    computer the apparatuurtests heeft afgerond is het opstartladermenu,
    dat u de keus geeft welk besturingssysteem te starten.
    
    De "%s"-knop toont twee extra knoppen voor:
    
     * "%s": om een installatiediskette aan te maken welke de gehele
    installatie automatisch zal uitvoeren zonder een
    toezichthouder, gelijkend op de installatie die u zojuist
    heeft geconfigureerd.
    
       Merk op dat er twee verschillende opties zijn na het aanklikken
       van deze knop:
    
        * "%s". Dit is een gedeeltelijk geautomatiseerde installatie.
    De partitioneringsstap is de enige interactieve procedure.
    
        * "%s". Volledig geautomatiseerde installatie: de harde
    schijf wordt volledig overschreven en alle gegevens erop raken verloren.
    
       Deze mogelijkheid is erg handig wanneer u een grote hoeveelheid
    soortgelijke computers installeert. Zie ook de Auto-installatie afdeling op
    onze webstek voor meer informatie.
    
     * "%s"(*): slaat de pakketlijst op zoals geselecteerd
    in deze installatie. Om deze selectie bij een andere installatie
    te gebruiken, plaatst u de diskette in het diskettestation en start u het
    installatieprogramma. Bij het opstartscherm drukt u op de [F1]-toets en
    voert u ''linux defcfg="floppy" '' in en drukt u op de [Enter]-toets.
    
    (*) U heeft hiervoor een FAT-geformatteerde diskette nodig. Om er Ã©Ã©n te
    maken onder GNU/Linux, typt u "mformat a:" of "fdformat /dev/fd0" 
    gevolgd door "mkfs.vfat /dev/fd0".

en: Generate auto-install floppy
nl: Auto-installatiediskette aanmaken

en: Replay
nl: Herhalen

en: Automated
nl: Geautomatiseerd

en: Save packages selection
nl: Pakket-selectie opslaan

en: If you chose to reuse some legacy GNU/Linux partitions, you may wish to
    reformat some of them and erase any data they contain. To do so, please
    select those partitions as well.
    
    Please note that it's not necessary to reformat all pre-existing
    partitions. You must reformat the partitions containing the operating
    system (such as "/", "/usr" or "/var") but you do not have to reformat
    partitions containing data that you wish to keep (typically "/home").
    
    Please be careful when selecting partitions. After the formatting is
    completed, all data on the selected partitions will be deleted and you
    will not be able to recover it.
    
    Click on "%s" when you're ready to format the partitions.
    
    Click on "%s" if you want to choose another partition for your new
    Mandriva Linux operating system installation.
    
    Click on "%s" if you wish to select partitions which will be checked for
    bad blocks on the disk.
nl: Indien u kiest om enkele bestaande GNU/Linux-partities te hergebruiken, 
    wenst u wellicht om enkele ervan opnieuw te formatteren en alle gegevens
    die erop staan te wissen. Om dit te doen, dient u de partities waar het
    om gaat ook te selecteren.
    
    Merk op dat het niet nodig is om alle reeds bestaande partities te
    herformatteren. U dient de partities waar het besturingssysteem op
    staat te herformatteren (zoals "/", "/usr" of "/var") maar u hoeft
    geen partities te herformatteren die gegevens bevatten die u wenst
    te bewaren (gewoonlijk "/home").
    
    Weest u alstublieft voorzichtig met het selecteren van partities. Na het
    formatteren zullen alle gegevens op de geselecteerde partities definitief
    verwijderd zijn, zonder herstelmogelijkheid.
    
    Klik op "%s" wanneer u klaar bent om de partities te formatteren.
    
    Klik op "%s" indien u een andere partitie voor uw nieuwe
    Mandriva Linux besturingssysteem wilt kiezen.
    
    Klik op "%s" indien u partities wenst te selecteren die op
    onleesbare blokken gecontroleerd moeten worden.

en: Previous
nl: Vorige

en: By the time you install Mandriva Linux, it's likely that some packages will
    have been updated since the initial release. Bugs may have been fixed,
    security issues resolved. To allow you to benefit from these updates,
    you're now able to download them from the Internet. Check "%s" if you
    have a working Internet connection, or "%s" if you prefer to install
    updated packages later.
    
    Choosing "%s" will display a list of web locations from which updates can
    be retrieved. You should choose one near to you. A package-selection tree
    will appear: review the selection, and press "%s" to retrieve and install
    the selected package(s), or "%s" to abort.
nl: Op het moment dat u Mandriva Linux installeert, is het waarschijnlijk
    dat sommige pakketten herzien zijn sinds het moment dat het werd
    uitgebracht. Sommige onvolkomenheden kunnen gerepareerd zijn en
    beveiligingsproblemen opgelost. Om u te kunnen laten profiteren van
    deze herzieningen kunt u ze nu ophalen van het Internet.
    Kruis "%s" aan als u een werkende internetverbinding heeft, of "%s"
    als u liever later herziene pakketten installeert.
    
    Wanneer u "%s" kiest, verschijnt er een lijst van plaatsen op het web
    waar herzieningen van kunnen worden opgehaald. Kies degene waar
    u zich het dichtst bij in de buurt bevindt. Daarna verschijnt een
    pakketselectieboom: ga de selectie na en druk op "%s"
    om de geselecteerde pakket(ten) op te halen en te installeren, of
    op "%s" om af te breken.

en: Install
nl: Installatie

en: At this point, DrakX will allow you to choose the security level you desire
    for your machine. As a rule of thumb, the security level should be set
    higher if the machine is to contain crucial data, or if it's to be directly
    exposed to the Internet. The trade-off that a higher security level is
    generally obtained at the expense of ease of use.
    
    If you do not know what to choose, keep the default option. You'll be able
    to change it later with the draksec tool, which is part of Mandriva Linux
    Control Center.
    
    Fill the "%s" field with the e-mail address of the person responsible for
    security. Security messages will be sent to that address.
nl: Op dit punt bent u in de gelegenheid het gewenste beveiligingsniveau te
    kiezen voor deze computer. Als een vuistregel is aan te houden dat 
    het beveiligingsniveau hoger ingesteld hoort te zijn als de computer
    cruciale gegevens bevat, of als hij direct is blootgesteld aan het
    internet. Een hoger beveiligingsniveau gaat meestal echter ten koste
    van gebruiksgemak.
    
    Als u niet weet wat te kiezen, behoudt u de standaard optie. U zult 
    later nog in staat zijn het beveiligingsniveau te veranderen met het
    draksec-hulpprogramma vanuit het Mandriva Linux Configuratiecentrum.
    
    Vul in het "%s"-veld het e-mailadres in van de persoon die
    verantwoordelijk is voor de beveiliging. Beveiligingsmeldingen
    worden naar dat adres verstuurd.

en: Security Administrator
nl: Beveiligingsbeheerder

en: At this point, you need to choose which partition(s) will be used for the
    installation of your Mandriva Linux system. If partitions have already been
    defined, either from a previous installation of GNU/Linux or by another
    partitioning tool, you can use existing partitions. Otherwise, hard drive
    partitions must be defined.
    
    To create partitions, you must first select a hard drive. You can select
    the disk for partitioning by clicking on ``hda'' for the first IDE drive,
    ``hdb'' for the second, ``sda'' for the first SCSI drive and so on.
    
    To partition the selected hard drive, you can use these options:
    
     * "%s": this option deletes all partitions on the selected hard drive
    
     * "%s": this option enables you to automatically create ext3 and swap
    partitions in the free space of your hard drive
    
    "%s": gives access to additional features:
    
     * "%s": saves the partition table to a floppy. Useful for later
    partition-table recovery if necessary. It is strongly recommended that you
    perform this step.
    
     * "%s": allows you to restore a previously saved partition table from a
    floppy disk.
    
     * "%s": if your partition table is damaged, you can try to recover it
    using this option. Please be careful and remember that it does not always
    work.
    
     * "%s": discards all changes and reloads the partition table that was
    originally on the hard drive.
    
     * "%s": un-checking this option will force users to manually mount and
    unmount removable media such as floppies and CD-ROMs.
    
     * "%s": use this option if you wish to use a wizard to partition your
    hard drive. This is recommended if you do not have a good understanding of
    partitioning.
    
     * "%s": use this option to cancel your changes.
    
     * "%s": allows additional actions on partitions (type, options, format)
    and gives more information about the hard drive.
    
     * "%s": when you are finished partitioning your hard drive, this will
    save your changes back to disk.
    
    When defining the size of a partition, you can finely set the partition
    size by using the Arrow keys of your keyboard.
    
    Note: you can reach any option using the keyboard. Navigate through the
    partitions using [Tab] and the [Up/Down] arrows.
    
    When a partition is selected, you can use:
    
     * Ctrl-c to create a new partition (when an empty partition is selected)
    
     * Ctrl-d to delete a partition
    
     * Ctrl-m to set the mount point
    
    To get information about the different file system types available, please
    read the ext2FS chapter from the ``Reference Manual''.
    
    If you are installing on a PPC machine, you will want to create a small HFS
    ``bootstrap'' partition of at least 1MB which will be used by the yaboot
    bootloader. If you opt to make the partition a bit larger, say 50MB, you
    may find it a useful place to store a spare kernel and ramdisk images for
    emergency boot situations.
nl: Op dit punt dient u te kiezen welke partitie(s) gebruikt zullen worden voor
    de installatie van uw Mandriva Linux systeem. Indien er reeds partities
    gedefinieerd zijn, van een vorige GNU/Linux installatie of door een
    ander partitioneringsprogramma, kunt u bestaande partities gebruiken.
    In andere gevallen moeten er harde schijf-partities gedefinieerd worden.
    
    Om partities te creÃ«ren, dient u eerst een harde schijf te kiezen. U kunt de
    te partitioneren schijf selecteren door op "hda" te klikken voor de eerste
    IDE-schijf, "hdb" voor de tweede, "sda" voor de eerste SCSI-schijf
    enzovoort.
    
    Om de geselecteerde harde schijf te partitioneren, kunt u deze opties
    gebruiken:
    
     * "%s": deze optie verwijdert alle partities op de
    geselecteerde harde schijf.
    
     * "%s": deze optie creÃ«ert automatisch ext3- en swap-
    partities in de vrije ruimte op uw harde schijf.
    
     "%s": geeft toegang tot extra opties:
    
     * "%s": slaat de partitietabel op op een diskette. Nuttig om
    later zonodig de partitietabel te herstellen. Het is sterk aanbevolen deze stap uit
    te voeren.
    
     * "%s": deze optie stelt u in staat om een eerder opgeslagen
    partitietabel van diskette te herstellen.
    
     * "%s": indien uw partitietabel is beschadigd, kunt u hem
    trachten te herstellen met deze optie. Weest u voorzichtig en onthoudt dat
    dit niet altijd werkt.
    
     * "%s": gooit alle veranderingen weg en laadt de
    partitietabel die oorspronkelijk op de harde schijf stond.
    
     * "%s": het deselecteren van deze optie
    dwingt gebruikers om handmatig verwisselbare media zoals diskettes en
    CD-ROMs te koppelen en te ontkoppelen.
    
     * "%s": gebruik deze optie indien u een wizard wenst te gebruiken om
    uw harde schijf mee te partitioneren. Dit is aanbevolen als u geen brede kennis
    heeft over partitioneren.
    
     * "%s": gebruik deze optie om uw wijzigingen te annuleren.
    
     * "%s" laat extra handelingen toe op
    partities (type, opties, formaat) en geeft meer informatie over de schijf.
    
     * "%s": wanneer u klaar bent met het partitioneren van uw harde schijf, zal dit
    de wijzigingen wegschrijven naar schijf.
    
    Bij het definiÃ«ren van de partitiegrootte kunt u de grootte fijnafregelen
    met de pijltjestoetsen op uw toetsenbord.
    
    Merk op: u kunt iedere optie met behulp van het toetsenbord bereiken. Navigeer door
    de partities met behulp van [Tab] en [Omhoog/Omlaag] pijlen.
    
    Wanneer een partitie is geselecteerd, kunt u deze toetscombinaties gebruiken:
    
     * Ctrl+c om een nieuwe partitie te creÃ«ren (als een lege ruimte is geselecteerd)
    
     * Ctrl+d om een partitie te verwijderen
    
     * Ctrl+m om het koppelpunt in te stellen
    
    Voor meer informatie over de verschillende types bestandssystemen die er zijn,
    leest u het hoofdstuk 'ext2FS' van de ``Referentiehandleiding''.
    
    In het geval dat u op een PPC computer aan het installeren bent, zult u een kleine
    HFS "bootstrap"-partitie van tenminste 1MB willen creÃ«ren voor gebruik
    door de yaboot-opstartlader. Indien u liever de partitie wat groter maakt,
    zeg 50MB, dan vindt u het misschien een nuttige plek om een reserve kernel-
    en ramdisk beeldbestand in op te slaan voor opstart-noodgevallen.

en: Removable media auto-mounting
nl: Automatische koppeling van verwisselbare media

en: Toggle between normal/expert mode
nl: Normale/expert-modus

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one which you want to resize in order to install your new
    Mandriva Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
nl: Er is meer dan Ã©Ã©n Microsoft-partitie op uw harde schijf gevonden.
    Kiest u degene die u wilt verkleinen om uw nieuwe Mandriva Linux
    besturingssysteem te kunnen installeren.
    
    Elke partitie wordt getoond als volgt: "Linux naam", "Windows naam"
    "Capaciteit".
    
    "Linux naam" is gestructureerd: "harde schijf-type", 
    "harde schijf-teken", "partitienummer" (bijvoorbeeld "hda1").
    
    "Harde schijf-type" is "hd" indien uw harde schijf een IDE-schijf is en
    "sd" indien het een SCSI-schijf is.
    
    "Harde schijf-teken" is altijd een letter na "hd" of "sd". Bij IDE-
    harde schijven:
    
     * "a" betekent "master harde schijf op de primaire IDE controller",
    
     * "b" betekent "slave harde schijf op de primaire IDE controller",
    
     * "c" betekent "master harde schijf op de secundaire IDE controller",
    
     * "d" betekent "slave harde schijf op de secundaire IDE controller".
    
    Bij SCSI harde schijven betekent een "a" "laagste SCSI ID", een "b" "op Ã©Ã©n na laagste SCSI ID", enzovoort.
    
    "Windows naam" is de letter van uw harde schijf onder Windows (de
    eerste schijf of partitie wordt "C:" genoemd).

en: "%s": check the current country selection. If you're not in this country,
    click on the "%s" button and choose another. If your country is not in the
    list shown, click on the "%s" button to get the complete country list.
nl: "%s": de huidige landselectie nagaan. Indien u zich niet in dit land
    bevindt, klik dan op de "%s"-knop en kies een ander land. Als uw land niet in de getoonde lijst staat, klik dan op de "%s"-knop om de complete
    landenlijst op te vragen.

en: This step is activated only if an existing GNU/Linux partition has been
    found on your machine.
    
    DrakX now needs to know if you want to perform a new installation or an
    upgrade of an existing Mandriva Linux system:
    
     * "%s". For the most part, this completely wipes out the old system.
    However, depending on your partitioning scheme, you can prevent some of
    your existing data (notably "home" directories) from being over-written.
    If you wish to change how your hard drives are partitioned, or to change
    the file system, you should use this option.
    
     * "%s". This installation class allows you to update the packages
    currently installed on your Mandriva Linux system. Your current partitioning
    scheme and user data will not be altered. Most of the other configuration
    steps remain available and are similar to a standard installation.
    
    Using the ``Upgrade'' option should work fine on Mandriva Linux systems
    running version "8.1" or later. Performing an upgrade on versions prior
    to Mandriva Linux version "8.1" is not recommended.
nl: Deze stap activeert slechts wanneer een bestaande GNU/Linux-partitie
    gevonden is op uw computer.
    
    Nu is het noodzakelijk dat u aangeeft of u een nieuwe installatie
    of een opwaardering van een bestaand Mandriva Linux-systeem
    wilt uitvoeren:
    
     * "%s". Dit verwijdert het oude systeem vrijwel volledig.
    Afhankelijk van uw partitionering, kunt u echter voorkomen dat
    een gedeelte van uw gegevens (met name "home"-directory's) 
    worden overschreven. 
    Indien u de partitionering van uw harde schijven wilt wijzigen, of het
    bestandssysteem wenst te wijzigen, dan dient u deze optie te kiezen.
    
     * "%s". Deze installatieklasse stelt u in staat de pakketten
    die momenteel op uw Mandriva Linux-systeem zijn geÃ¯nstalleerd te verversen.
    Uw huidige partitioneringsschema en gebruikersgegevens worden niet
     veranderd. De meeste andere configuratiestappen blijven beschikbaar,
    zoals bij een gewone installatie.
    
    Het gebruik van de ``Opwaardering''-optie zou prima moeten werken op
    Mandriva Linux versie "8.1" of recenter. Het uitvoeren van een
    opwaardering op versies eerder dan Mandriva Linux versie "8.1" is afgeraden.

en: Depending on the language you chose (), DrakX will automatically select a
    particular type of keyboard configuration. Check that the selection suits
    you or choose another keyboard layout.
    
    Also, you may not have a keyboard which corresponds exactly to your
    language: for example, if you are an English-speaking Swiss native, you may
    have a Swiss keyboard. Or if you speak English and are located in Quebec,
    you may find yourself in the same situation where your native language and
    country-set keyboard do not match. In either case, this installation step
    will allow you to select an appropriate keyboard from a list.
    
    Click on the "%s" button to be shown a list of supported keyboards.
    
    If you choose a keyboard layout based on a non-Latin alphabet, the next
    dialog will allow you to choose the key binding which will switch the
    keyboard between the Latin and non-Latin layouts.
nl: Afhankelijk van de taal die u heeft gekozen, selecteert DrakX automatisch
    een bepaalde toetsenbordindeling. Ga na of de geselecteerde indeling u bevalt, en zoniet kies dan een andere toetsenbordindeling.
    
    Merk op dat de getoonde lijst toetsenbordindelingen bevat, en geen talen.
    Wanneer u in Nederland woont, heeft u waarschijnlijk een toetsenbord van het
    type "VS (internationaal)". Toetsenborden met een "Nederlandse" indeling
    komen niet veel voor. Het kan ook zijn dat u een Nederlands sprekende inwoner
    van BelgiÃ« bent en gebruik maakt van een toetsenbord met Franse indeling.
    Deze installatiestap zorgt ervoor dat u in alle gevallen de juiste
    toetsenbordindeling kunt kiezen.
    
    Klik op de "%s"-knop om de complete lijst van ondersteunde
    toetsenbordindelingen te zien.
    
    Als u een toetsenbordindeling kiest welke gebaseerd is op een niet-Latijns
    alfabet, zal het volgende dialoogvenster u vragen om de toetscombinatie
    te kiezen die zal schakelen tussen de Latijn- en niet-Latijnse indelingen.

en: The first step is to choose your preferred language.
    
    Your choice of preferred language will affect the installer, the
    documentation, and the system in general. First select the region you're
    located in, then the language you speak.
    
    Clicking on the "%s" button will allow you to select other languages to
    be installed on your workstation, thereby installing the language-specific
    files for system documentation and applications. For example, if Spanish
    users are to use your machine, select English as the default language in
    the tree view and "%s" in the Advanced section.
    
    About UTF-8 (unicode) support: Unicode is a new character encoding meant to
    cover all existing languages. However full support for it in GNU/Linux is
    still under development. For that reason, Mandriva Linux's use of UTF-8 will
    depend on the user's choices:
    
     * If you choose a language with a strong legacy encoding (latin1
    languages, Russian, Japanese, Chinese, Korean, Thai, Greek, Turkish, most
    iso-8859-2 languages), the legacy encoding will be used by default;
    
     * Other languages will use unicode by default;
    
     * If two or more languages are required, and those languages are not using
    the same encoding, then unicode will be used for the whole system;
    
     * Finally, unicode can also be forced for use throughout the system at a
    user's request by selecting the "%s" option independently of which
    languages were been chosen.
    
    Note that you're not limited to choosing a single additional language. You
    may choose several, or even install them all by selecting the "%s" box.
    Selecting support for a language means translations, fonts, spell checkers,
    etc. will also be installed for that language.
    
    To switch between the various languages installed on your system, you can
    launch the "localedrake" command as "root" to change the language used
    by the entire system. Running the command as a regular user will only
    change the language settings for that particular user.
nl: De eerste stap is het kiezen van uw voorkeurstaal.
    
    Uw taalkeuze beÃ¯nvloedt de taal van de documentatie, het
    installatieprogramma en het systeem in het algemeen. Selecteer eerst
    de regio waarin u zich bevindt, en daarna de taal die u spreekt.
    
    Door te klikken op de "%s"-knop kunt u andere talen selecteren
    die op uw werkstation geÃ¯nstalleerd moeten worden. Het selecteren van
    andere talen zal de taalspecifieke bestanden voor systeemdocumentatie
    en toepassingen installeren. Als u bijvoorbeeld gastheer bent voor Spaanse
    gebruikers op uw machine, selecteert u Nederlands als eerste taal in het
    boom-overzicht en in de Geavanceerd-afdeling selecteert u "%s".
    
    Over UTF-8 (unicode)-ondersteuning: Unicode is een nieuwe tekencodering
    bedoeld om alle bestaande geschreven talen te omvatten. Volledige
    GNU/Linux-ondersteuning ervoor is echter nog in ontwikkeling.
    Daarom gebruikt Mandriva Linux het al dan niet, afhankelijk van de keuze
    van de gebruiker:
    
     * Indien u talen kiest met een sterke coderingstraditie (latin1
    talen, Russisch, Japans, Chinees, Koreaans, Thais, Grieks, Turks, meeste
    iso-8859-2 talen), dan wordt de gebruikelijke codering in eerste instantie
    gebruikt;
    
     * Andere talen gebruiken standaard Unicode;
    
     * Als twee of meer talen vereist zijn, en deze talen gebruiken niet 
    dezelfde codering, dan wordt Unicode voor het hele systeem gebruikt;
    
     * Tenslotte, Unicode kan ook op aanvraag van de gebruiker voor het hele
    systeem worden afgedwongen door de optie "%s" te selecteren onafhankelijk
    van welke ta(a)l(en) u gekozen heeft.
    
    Merk op dat er geen beperking is in het aantal extra uit te kiezen talen.
    U kunt er meerdere kiezen of ze zelfs allemaal installeren door het "%s"
    vakje aan te kruisen. Ondersteuning voor een taal selecteren betekent dat
    vertalingen, lettertypen, spellingscontrole etc. ook voor die taal zullen
    worden geÃ¯nstalleerd.
    
    Om te schakelen tussen de diverse talen die op uw computer zijn
    geÃ¯nstalleerd, kunt u de opdracht "localedrake" uitvoeren
    als "root" om de taal voor het gehele systeem te veranderen.
    Het uitvoeren van deze opdracht als een gewone gebruiker zal slechts
    de taalinstellingen voor die individuele gebruiker veranderen.

en: Espanol
nl: Spaans

en: Usually, DrakX has no problems detecting the number of buttons on your
    mouse. If it does, it assumes you have a two-button mouse and will
    configure it for third-button emulation. The third-button mouse button of a
    two-button mouse can be obtained by simultaneously clicking the left and
    right mouse buttons. DrakX will automatically know whether your mouse uses
    a PS/2, serial or USB interface.
    
    If you have a 3-button mouse without a wheel, you can choose a "%s"
    mouse. DrakX will then configure your mouse so that you can simulate the
    wheel with it: to do so, press the middle button and move your mouse
    pointer up and down.
    
    If for some reason you wish to specify a different type of mouse, select it
    from the list provided.
    
    You can select the "%s" entry to chose a ``generic'' mouse type which
    will work with nearly all mice.
    
    If you choose a mouse other than the default one, a test screen will be
    displayed. Use the buttons and wheel to verify that the settings are
    correct and that the mouse is working correctly. If the mouse is not
    working well, press the space bar or [Return] key to cancel the test and
    you will be returned to the mouse list.
    
    Occasionally wheel mice are not detected automatically, so you will need to
    select your mouse from a list. Be sure to select the one corresponding to
    the port that your mouse is attached to. After selecting a mouse and
    pressing the "%s" button, a mouse image will be displayed on-screen.
    Scroll the mouse wheel to ensure that it is activating correctly. As you
    scroll your mouse wheel, you will see the on-screen scroll wheel moving.
    Test the buttons and check that the mouse pointer moves on-screen as you
    move your mouse about.
nl: Normaal gesproken ziet DrakX vanzelf het aantal knoppen op uw muis.
    Zoniet, dan neemt het aan dat u een tweeknops-muis heeft en
    zal deze instellen voor het nadoen van een derde knop. De derde
    muisknop van een tweeknopsmuis kan worden ``ingedrukt'' door
    tegelijkertijd de linker- en rechterknop te klikken.
    DrakX zoekt zelf uit of dit een PS/2-, seriÃ«le- of USB-muis is.
    
    Mocht u in het bezit zijn van een 3-knopsmuis zonder wieltje, dan kunt u
    de muis kiezen waarbij "%s" staat. Het installatieprogramma 
    configureert uw muis dan zodanig dat u het wieltje kunt simuleren: om dit
    te doen, drukt u de middelste knop in en beweegt u de muis op en neer.
    
    Indien u een ander type muis wenst te specificeren, selecteer dan het
    gewenste type uit de getoonde lijst.
    
    U kunt het item "%s" selecteren om een ``algemeen'' muistype te kiezen
    dat met bijna alle muizen zal werken.
    Indien u een andere muis kiest dan de standaardmuis, zult u een muis-
    testscherm te zien krijgen. Gebruik de knoppen en het wieltje om te
    controleren dat de instellingen goed zijn en dat de muis goed werkt.
    Als de muis niet correct werkt, druk dan op de spatiebalk of de [Enter]-
    toets om de test te annuleren en terug te gaan naar de keuzelijst.
    
    Af en toe worden wielmuizen niet automatisch gevonden, dus dan dient u uw
    muis te selecteren uit de lijst. Zorg ervoor dat u degene kiest die
    correspondeert met de poort waaraan de muis verbonden is. Nadat u
    de muis geselecteerd heeft en op de "%s"-knop heeft geklikt,
    wordt een afbeelding van een muis op het scherm weergegeven. U dient dan
    het wieltje van uw muis te bewegen om uzelf ervan te verzekeren dat het
    correct geactiveerd is. Zodra u het muiswieltje beweegt, zult u het
    schermwieltje zien meebewegen. Test de knoppen en ga na dat de muispijl
    over het scherm beweegt wanneer u uw muis beweegt.

en: with Wheel emulation
nl: met wiel-emulatie

en: Universal | Any PS/2 & USB mice
nl: Universeel | Iedere PS/2 & USB-muis

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
nl: Gelieve de juiste poort te kiezen. COM1 onder Windows wordt bijvoorbeeld
    "ttyS0" genoemd onder GNU/Linux.

en: This is the most crucial decision point for the security of your GNU/Linux
    system: you must enter the "root" password. "Root" is the system
    administrator and is the only user authorized to make updates, add users,
    change the overall system configuration, and so on. In short, "root" can
    do everything! That's why you must choose a password which is difficult to
    guess: DrakX will tell you if the password you chose is too simple. As you
    can see, you're not forced to enter a password, but we strongly advise
    against this. GNU/Linux is just as prone to operator error as any other
    operating system. Since "root" can overcome all limitations and
    unintentionally erase all data on partitions by carelessly accessing the
    partitions themselves, it is important that it be difficult to become
    "root".
    
    The password should be a mixture of alphanumeric characters and at least 8
    characters long. Never write down the "root" password -- it makes it far
    too easy to compromise your system.
    
    One caveat: do not make the password too long or too complicated because you
    must be able to remember it!
    
    The password will not be displayed on screen as you type it. To reduce the
    chance of a blind typing error you'll need to enter the password twice. If
    you do happen to make the same typing error twice, you'll have to use this
    ``incorrect'' password the first time you'll try to connect as "root".
    
    If you want an authentication server to control access to your computer,
    click on the "%s" button.
    
    If your network uses either LDAP, NIS, or PDC Windows Domain authentication
    services, select the appropriate one for "%s". If you do not know which
    one to use, you should ask your network administrator.
    
    If you happen to have problems with remembering passwords, or if your
    computer will never be connected to the Internet and you absolutely trust
    everybody who uses your computer, you can choose to have "%s".
nl: Dit is de meest cruciale beslissing voor de beveiliging van uw GNU/Linux
    systeem: u dient het "root"-wachtwoord in te voeren. "Root" is de
    systeembeheerder en is de enige die geautoriseerd is om vernieuwingen uit
    te voeren, gebruikers toe te voegen, de algehele systeemconfiguratie te
    wijzigen, enzovoort. Kortom, "root" kan alles doen! Daarom dient u een
    lastig te raden wachtwoord te kiezen - DrakX vertelt het u als het te 
    makkelijk is. Zoals u kunt zien is het niet verplicht een wachtwoord in te
    vullen, maar dit raden wij sterk af. GNU/Linux is net zo gevoelig voor
    bedieningsfouten als andere besturingssystemen.
    Omdat "root" alle beperkingen kan overschrijden en onbedoeld alle
    gegevens op partities kan wissen door achteloos deze partities te
    benaderen, is het belangrijk dat het lastig is om "root" te worden.
    
    Het wachtwoord behoort een mix van alfanumerieke tekens te zijn en
    tenminste 8 tekens lang. Schrijf nooit het "root"-wachtwoord op -
    dat maakt het te makkelijk om een systeem te compromitteren.
    
    Het addertje onder het gras: maak ook het wachtwoord niet te lang of
    gecompliceerd omdat u het moet kunnen onthouden!
    
    Het wachtwoord zal niet op het scherm getoond worden wanneer u het
    intypt. Vandaar dat u het wachtwoord tweemaal moet intypen om de kans
    te verminderen dat u een typfout maakt. Indien u toevallig dezelfde typfout
    twee keer maakt, dan zal dit ``incorrecte'' wachtwoord gebruikt moeten
    worden bij de eerste keer dat u zich aanmeldt als "root".
    
    Indien u wenst dat de toegang tot deze computer gecontroleerd wordt door
    een aanmeldingscontrole-server, klik dan op de "%s"-knop.
    
    Indien uw netwerk LDAP, NIS, of PDC Windows domeinaanmeldingscontrole-
    diensten gebruikt, selecteer dan de overeenkomende optie
    als "%s". In het geval dat u niet weet welke te kiezen,
    raadpleeg dan uw netwerkbeheerder.
    
    Mocht u het lastig vinden wachtwoorden te onthouden, als uw computer
    nooit verbonden zal zijn met het internet of als u absoluut iedereen
    vertrouwt die toegang heeft tot uw computer, kunt u kiezen voor "%s".

en: authentication
nl: aanmeldingscontrole

en: A boot loader is a little program which is started by the computer at boot
    time. It's responsible for starting up the whole system. Normally, the boot
    loader installation is totally automated. DrakX will analyze the disk boot
    sector and act according to what it finds there:
    
     * if a Windows boot sector is found, it will replace it with a GRUB/LILO
    boot sector. This way you'll be able to load either GNU/Linux or any other
    OS installed on your machine.
    
     * if a GRUB or LILO boot sector is found, it'll replace it with a new one.
    
    If DrakX can not determine where to place the boot sector, it'll ask you
    where it should place it. Generally, the "%s" is the safest place.
    Choosing "%s" will not install any boot loader. Use this option only if you
    know what you're doing.
nl: Een opstartlader is een klein programmaatje dat door de computer gestart
    wordt tijdens het opstarten. Het is verantwoordelijk voor het opstarten
    van het hele systeem. Normaal gesproken gaat de installatie van de
    opstartlader volkomen automatisch. Het installatieprogramma analyseert de
    bootsector van de schijf handelt naar bevind van zaken:
    
     * als een Windows-bootsector is gevonden, dan zal het deze vervangen door een GRUB/LILO bootsector. Op deze manier zult u de mogelijkheid hebben om ofwel GNU/Linux te starten, ofwel een ander besturingssysteem.
    
     * als een GRUB- of LILO-bootsector is gevonden, dan zal het deze vervangen door een nieuwe.
    
    Wanneer het installatieprogramma niet kan bepalen waar de bootsector geplaatst moet worden dan zal DrakX u vragen waar de
    opstartlader terecht moet komen. In het algemeen is "%s" de
    veiligste locatie. Met de keuze "%s" wordt er in het geheel geen 
    opstartlader geÃ¯nstalleerd. Gebruik dit alleen als u weet wat u doet.

en: Now, it's time to select a printing system for your computer. Other
    operating systems may offer you one, but Mandriva Linux offers two. Each of
    the printing systems is best suited to particular types of configuration.
    
     * "%s" -- which is an acronym for ``print, do not queue'', is the choice
    if you have a direct connection to your printer, you want to be able to
    panic out of printer jams, and you do not have networked printers. ("%s"
    will handle only very simple network cases and is somewhat slow when used
    within networks.) It's recommended that you use "pdq" if this is your
    first experience with GNU/Linux.
    
     * "%s" stands for `` Common Unix Printing System'' and is an excellent
    choice for printing to your local printer or to one halfway around the
    planet. It's simple to configure and can act as a server or a client for
    the ancient "lpd" printing system, so it's compatible with older
    operating systems which may still need print services. While quite
    powerful, the basic setup is almost as easy as "pdq". If you need to
    emulate a "lpd" server, make sure you turn on the "cups-lpd" daemon.
    "%s" includes graphical front-ends for printing or choosing printer
    options and for managing the printer.
    
    If you make a choice now, and later find that you do not like your printing
    system you may change it by running PrinterDrake from the Mandriva Linux
    Control Center and clicking on the "%s" button.
nl: Het is nu tijd een afdruksysteem voor uw computer te selecteren. Andere
    besturingssystemen geven u er wellicht maar Ã©Ã©n, maar Mandriva Linux
    biedt er twee. Elk van deze afdruksystemen is het meest geschikt voor
    bepaalde typen configuraties.
    
     * "%s" - een afkorting van "print, do not queue", is de keuze indien
    u een directe verbinding tussen uw computer en uw printer heeft en u
    in staat wilt zijn om printtaken snel te stoppen in het geval van
    papierstoringen en u niet beschikt over netwerkprinters. ("%s" kan
    alleen omgaan met erg simpele netwerkprinttaken en is enigszins
    langzaam wanneer gebruikt in een netwerk.) "pdq" is de aanbevolen keuze
    als dit uw eerste kennismaking met GNU/Linux is.
    
     * "%s" staat voor ``Common Unix Printing System'' en is uitstekend 
    geschikt om naar uw lokale printer af te drukken maar ook naar eentje aan
    de andere kant van de planeet. Het is eenvoudig te configureren en kan
    dienstdoen als een server of een client voor het antieke "lpd"
    afdruksysteem, zodat het overweg kan met oudere besturingssystemen
    die wellicht afdrukdiensten vereisen. Alhoewel het behoorlijk krachtig is,
    is de basisinstallatie bijna net zo eenvoudig als "pdq". In het geval dat
    u een "lpd"-server-emulatie nodig heeft, dient u de "cups-lpd"-voorziening
    in te schakelen. "%s" biedt grafische schillen voor het afdrukken en
    het beheren van de printer.
    
    Wanneer u nu een keuze maakt en er later achter komt dat uw afdruksysteem
    u niet bevalt dan kunt u het veranderen door PrinterDrake uit te voeren
    vanuit het Mandriva Linux Configuratiecentrum en op de "%s"-knop te klikken.

en: DrakX will first detect any IDE devices present in your computer. It will
    also scan for one or more PCI SCSI cards on your system. If a SCSI card is
    found, DrakX will automatically install the appropriate driver.
    
    Because hardware detection is not foolproof, DrakX may fail in detecting
    your hard drives. If so, you'll have to specify your hardware by hand.
    
    If you had to manually specify your PCI SCSI adapter, DrakX will ask if you
    want to configure options for it. You should allow DrakX to probe the
    hardware for the card-specific options which are needed to initialize the
    adapter. Most of the time, DrakX will get through this step without any
    issues.
    
    If DrakX is not able to probe for the options to automatically determine
    which parameters need to be passed to the hardware, you'll need to manually
    configure the driver.
nl: DrakX zal om te beginnen zoeken naar IDE-apparaten die in uw
    computer aanwezig zijn. Het zal tevens zoeken naar Ã©Ã©n of meer PCI
    SCSI-kaart(en) in uw systeem. Als een SCSI-kaart gevonden is, zal
    DrakX automatisch het geschikte stuurprogramma installeren.
    
    Omdat hardware-bespeuring niet altijd gegarandeerd foutloos werkt,
    is het mogelijk dat DrakX uw harde schijven niet vindt. In dat geval
    zult u uw apparatuur handmatig moeten specificeren.
    
    In het geval dat u handmatig uw PCI SCSI-adapter heeft moeten specificeren,
    zal DrakX u vragen of u er opties aan wilt meegeven. Staat u DrakX toe om
    de apparatuur na te gaan voor kaartspecifieke opties die nodig zijn om de
    adapter te initialiseren. In de meeste gevallen zal DrakX deze stap
    probleemloos doorlopen.
    
    Als DrakX niet in staat is om automatisch te onderzoeken welke opties
    doorgegeven moeten worden aan de apparatuur, zult u handmatig het
    stuurprogramma moeten configureren.

en: "%s": if a sound card is detected on your system, it'll be displayed
    here. If you notice the sound card is not the one actually present on your
    system, you can click on the button and choose a different driver.
nl: "%s": als een geluidskaart op uw computer gevonden is, dan staat
    dat hier weergegeven. In het geval dat de weergegeven geluidskaart niet
    degene is die daadwerkelijk aanwezig is in uw computer, dan kunt u op de
    knop klikken en een ander stuurprogramma kiezen.

en: Sound card
nl: Geluidskaart

en: As a review, DrakX will present a summary of information it has gathered
    about your system. Depending on the hardware installed on your machine, you
    may have some or all of the following entries. Each entry is made up of the
    hardware item to be configured, followed by a quick summary of the current
    configuration. Click on the corresponding "%s" button to make the change.
    
     * "%s": check the current keyboard map configuration and change it if
    necessary.
    
     * "%s": check the current country selection. If you're not in this
    country, click on the "%s" button and choose another. If your country
    is not in the list shown, click on the "%s" button to get the complete
    country list.
    
     * "%s": by default, DrakX deduces your time zone based on the country
    you have chosen. You can click on the "%s" button here if this is not
    correct.
    
     * "%s": verify the current mouse configuration and click on the button
    to change it if necessary.
    
     * "%s": clicking on the "%s" button will open the printer
    configuration wizard. Consult the corresponding chapter of the ``Starter
    Guide'' for more information on how to set up a new printer. The interface
    presented in our manual is similar to the one used during installation.
    
     * "%s": if a sound card is detected on your system, it'll be displayed
    here. If you notice the sound card is not the one actually present on your
    system, you can click on the button and choose a different driver.
    
     * "%s": if you have a TV card, this is where information about its
    configuration will be displayed. If you have a TV card and it is not
    detected, click on "%s" to try to configure it manually.
    
     * "%s": you can click on "%s" to change the parameters associated with
    the card if you feel the configuration is wrong.
    
     * "%s": by default, DrakX configures your graphical interface in
    "800x600" or "1024x768" resolution. If that does not suit you, click on
    "%s" to reconfigure your graphical interface.
    
     * "%s": if you wish to configure your Internet or local network access,
    you can do so now. Refer to the printed documentation or use the
    Mandriva Linux Control Center after the installation has finished to benefit
    from full in-line help.
    
     * "%s": allows to configure HTTP and FTP proxy addresses if the machine
    you're installing on is to be located behind a proxy server.
    
     * "%s": this entry allows you to redefine the security level as set in a
    previous step ().
    
     * "%s": if you plan to connect your machine to the Internet, it's a good
    idea to protect yourself from intrusions by setting up a firewall. Consult
    the corresponding section of the ``Starter Guide'' for details about
    firewall settings.
    
     * "%s": if you wish to change your bootloader configuration, click this
    button. This should be reserved to advanced users. Refer to the printed
    documentation or the in-line help about bootloader configuration in the
    Mandriva Linux Control Center.
    
     * "%s": through this entry you can fine tune which services will be run
    on your machine. If you plan to use this machine as a server it's a good
    idea to review this setup.
nl: Bij wijze van overzicht zal het installatieprogramma een lijstje tonen
    van de informatie die het heeft over uw computer.
    Afhankelijk van welke apparatuur u heeft, krijgt u enkele of alle van de
    onderstaande punten te zien. Elk punt bestaat uit het te configureren item,
    gevolgd door een korte samenvatting van de huidige configuratie. Klik op
    de corresponderende "%s"-knop om die aan te passen.
    
     * "%s": de huidige toetsenbordindeling nagaan en zonodig
    aanpassen.
     * "%s": de huidige landselectie nagaan. Indien u zich niet in dit
    land bevindt, klik dan op de "%s"-knop om een ander land te
    kiezen. Als uw land niet in de eerste getoonde lijst staat, klik dan op
    de "%s"-knop om de complete landenlijst te zien.
    
     * "%s": Normaal gesproken leidt DrakX uw tijdzone af aan de hand
    van het land dat u gekozen heeft. U kunt op de "%s" knop
    drukken als dit incorrect is.
    
     * "%s": de huidige muisconfiguratie nagaan. Zonodig kunt u op de knop klikken om hem aan te passen.
    
     * "%s": klikken op de "%s"-knop zal de
    printerconfiguratie-wizard openen. Raadpleeg het corresponderende
    hoofdstuk van de ``Beginnershandleiding'' voor meer informatie over
    hoe u een nieuwe printer instelt. De in onze handleiding getoonde interface
    lijkt op degene die tijdens de installatie gebruikt wordt.
    
     * "%s": indien een geluidskaart gevonden is op uw systeem,
    wordt dat hier weergegeven. In het geval dat de aangegeven geluidskaart
    niet degene is die daadwerkelijk aanwezig is in uw computer, dan kunt u
    op deze knop klikken en een ander stuurprogramma uitkiezen.
    
     * "%s": mocht u in het bezit zijn van een TV-kaart, dan staat hier
    de informatie over de configuratie ervan. Wanneer u een TV-kaart heeft
    die niet gevonden is, klik dan op "%s" om een poging te doen om hem
    handmatig te configureren.
    
     * "%s": u kunt op "%s" klikken om de met de kaart geassocieerde 
    parameters te wijzigen, als u denkt dat de configuratie verkeerd is.
    
     * "%s": normaal gesproken configureert DrakX uw
     grafische interface in een resolutie van "800x600" of "1024x768".
    Indien daarmee niet tevreden bent, klik dan op de "%s"-knop
    om uw grafische interface te herconfigureren.
    
     * "%s": Als u uw internettoegang of toegang tot het lokale
    netwerk wilt instellen, kunt u dat nu doen. Raadpleeg de gedrukte
    documentatie of gebruik het Mandriva Linux Configuratiecentrum nadat
    de installatie klaar is om te profiteren van volledige on-line hulp.
    
     * "%s": stelt u in staat HTTP- en FTP-proxy adressen te configureren
    als de computer waarop u installeert achter een proxyserver komt te staan.
    
     * "%s": dit item biedt u de mogelijkheid het beveiligingsniveau
    ingesteld in een eerdere stap opnieuw te definiÃ«ren.
    
     * "%s": indien u van plan bent uw computer te verbinden met het
    Internet dan is het een goed idee om uzelf te beschermen tegen indringers
    door een firewall op te zetten. Raadpleeg het corresponderende hoofdstuk
    uit de ``Beginnershandleiding'' voor details over de firewall-instellingen.
    
     * "%s": indien u uw opstartlader-configuratie wenst te 
    veranderen, klikt u op deze knop. Alleen aankomen als u een gevorderde
    gebruiker bent. Raadpleeg de gedrukte documentatie of de on-line hulp
    over de configuratie van een opstartlader in het Mandriva Linux 
    Configuratiecentrum.
     * "%s": U bent hier in staat om de diensten die op uw computer
    actief zullen zijn, fijn af te regelen. Indien u deze computer als server
    gaat inzetten dan is het een goed idee om deze instellingen na te lopen.

en: Timezone
nl: Tijdzone

en: TV card
nl: TV-kaart

en: ISDN card
nl: Interne ISDN kaart

en: Graphical Interface
nl: Grafische interface

en: Network
nl: Netwerk

en: Proxies
nl: Proxy's

en: Security Level
nl: Beveiligingsniveau

en: Bootloader
nl: Opstartlader

en: Services
nl: Diensten

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandriva Linux partition. Be careful, all data on this drive will be lost
    and will not be recoverable!
nl: Kies de harde schijf die u wilt wissen om uw nieuwe Mandriva Linux-
    partitie op te installeren. Wees voorzichtig, alle gegevens die
    op deze schijf staan zullen verloren gaan, en niet terug te halen zijn!

en: Click on "%s" if you want to delete all data and partitions present on
    this hard drive. Be careful, after clicking on "%s", you will not be able
    to recover any data and partitions present on this hard drive, including
    any Windows data.
    
    Click on "%s" to quit this operation without losing data and partitions
    present on this hard drive.
nl: Klik op "%s" wanneer u alle gegevens en partities die zich 
    op deze harde schijf bevinden, wilt wissen. Wees voorzichtig, want na het
    klikken op "%s" zult u niet in staat zijn om enige op de schijf
    aanwezige gegevens of partities terug te halen, met inbegrip van alle Windows-gegevens.
    
    Klik op "%s" om deze operatie te stoppen zonder daarbij 
    gegevens of partities op de schijf te verliezen.

en: Next ->
nl: Volgende ->

en: <- Previous
nl: <- Vorige

en: Can not access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
nl: Kan kernelmodules behorend bij uw kernel niet benaderen (bestand %s ontbreekt), dit betekent normaal gesproken dat uw opstartdiskette niet hetzelfde is als die van het installatie medium. (Maak een nieuwe boot diskette)

en: You must also format %s
nl: U dient tevens %s te formatteren

en: Do you have further supplementary media?
nl: Heeft u nog aanvullende media?

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: The following media have been found and will be used during install: %s.
    
    
    Do you have a supplementary installation media to configure?
nl: De volgende media zijn gevonden en zullen tijden installatie worden gebruikt: %s.
    
    
    Heeft u nog aanvullende installatiemedia te configureren?

en: Network (HTTP)
nl: Netwerk (HTTP)

en: Network (FTP)
nl: Netwerk (FTP)

en: Insert the CD 1 again
nl: Plaats CD 1 opnieuw

en: No device found
nl: Geen apparaten gevonden

en: Insert the CD
nl: Plaats de CD

en: Unable to mount CD-ROM
nl: Kan CD-ROM niet koppelen

en: URL of the mirror?
nl: URL van de mirror?

en: Can't find a package list file on this mirror. Make sure the location is correct.
nl: Kan hdlist-bestand op deze mirror niet vinden

en: Change your Cd-Rom!
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
nl: Verwissel uw CD-ROM!
    
    Gelieve de CD-ROM met de naam "%s" in uw speler te plaatsen en op Ok te klikken wanneer u gereed bent.

en: Copying in progress
nl: Bezig met kopiÃ«ren

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They do not have any known security
    issues, but some new ones could be found. In that case, you must make sure
    to upgrade as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
nl: U heeft de volgende server(s) geselecteerd: %s
    
    
    Deze servers worden standaard geactiveerd. Ze hebben geen bekende
    beveiligingsproblemen, maar het is mogelijk dat men nieuwe vindt.
    Zorg er in dat geval voor dat u zo spoedig mogelijk opwaardeert.
    
    
    Weet u zeker dat u deze servers wilt installeren?

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: The following packages will be removed to allow upgrading your system: %s
    
    
    Do you really want to remove these packages?
nl: De volgende pakketten zullen verwijderd worden om uw systeem te kunnen opwaarderen: %s
    
    
    Weet u zeker dat u deze pakketten wilt verwijderen?

en: Error reading file %s
nl: Fout bij het lezen van bestand %s

en: The following disk(s) were renamed:
nl: De volgende schijf/schijven zijn hernoemd:

en: %s (previously named as %s)
nl: %s (heette voorheen %s)

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
nl: Er is een fout opgetreden - er zijn geen geldige apparaten gevonden waarop nieuwe bestandssystemen kunnen worden aangemaakt. Kijk uw apparatuur na om de oorzaak van dit probleem te vinden.

en: Please choose a media
nl: Kies een medium

en: File already exists. Overwrite it?
nl: Bestand bestaat reeds. Overschrijven?

en: Permission denied
nl: Toegang geweigerd

en: Bad media %s
nl: Ongeldig medium %s

en: Can not make screenshots before partitioning
nl: Kan geen schermafdruk maken voor het partitioneren

en: Screenshots will be available after install in %s
nl: Schermafdrukken zullen beschikbaar zijn na installatie in %s

en: System installation
nl: Systeeminstallatie

en: System configuration
nl: Systeemconfiguratie

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
nl: Sommige hardware op uw computer heeft ''fabrikantsgebonden'' drivers 
    nodig om te kunnen functioneren. U kunt informatie hierover vinden op: %s

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
nl: U moet een root-partitie hebben.
    Hiervoor dient u een partitie aan te maken (of op een bestaande partitie teklikken). Daarna kiest u de actie ``Koppelpunt'' en stelt u dit i nop `/'

en: You do not have a swap partition.
    
    Continue anyway?
nl: U heeft geen swap-partitie!
    
    Toch verdergaan?

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
nl: U moet een partitie met FAT-bestandssysteem gekoppeld hebben aan /boot/efi

en: Not enough free space to allocate new partitions
nl: Niet genoeg vrije ruimte om nieuwe partities te maken

en: Use existing partitions
nl: Gebruik een bestaande partitie

en: There is no existing partition to use
nl: Er is geen bestaande partitie om te gebruiken

en: Use the Windows partition for loopback
nl: Gebruik de Windows partitie voor loopback

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
nl: Welke partitie wenst u te gebruiken voor Linux4Win?

en: Choose the sizes
nl: Kies de grootte

en: Root partition size in MB:
nl: Root-partitie-grootte in MB:

en: Swap partition size in MB:
nl: Swap-partitie-grootte in MB:

en: There is no FAT partition to use as loopback (or not enough space left)
nl: Er is geen FAT-partitie om als loopback te gebruiken (of er is te weinig ruimte over)

en: Which partition do you want to resize?
nl: Van welke partitie wilt u de grootte veranderen?

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occurred: %s
nl: De FAT grootte-aanpasser was niet instaat met uw partitie om te gaan, 
    de volgende fout is opgetreden: %s

en: Computing the size of the Windows partition
nl: Bezig met berekenen grootte van Windows-partitie

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandriva Linux installation.
nl: Uw Windows-partitie is te gefragmenteerd. Start uw computer opnieuw op onder Windows, gebruik het ``defrag''-hulpprogramma, en herstart vervolgens de installatie van Mandriva Linux.

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful: this
    operation is dangerous. If you have not already done so, you
    first need to exit the installation, run "chkdsk c:" from a
    Command Prompt under Windows (beware, running graphical program
    "scandisk" is not enough, be sure to use "chkdsk" in a
    Command Prompt!), optionally run defrag, then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
nl: WAARSCHUWING!
    
    DrakX zal nu de grootte van uw Windows-partitie aanpassen. Wees
    voorzichtig: deze operatie is gevaarlijk. Als u dit niet reeds
    gedaan heeft, dient u eerst de installatie af te breken, 
    "chkdsk c:" uit te voeren vanuit een Opdrachtaanwijzing onder
    Windows (kijk uit, het draaien van het grafische programma "scandisk"
    is niet genoeg, zorg ervoor dat u "chkdsk" in een opdrachtaanwijzing
    gebruikt!), eventueel defrag uit te voeren, en daarna de
    installatie opnieuw te starten. Maakt u ook een reservekopie
    van uw gegevens.
    Wanneer u zeker van uw zaak bent, klik dan OK.

en: Which size do you want to keep for Windows on
nl: Welke grootte wilt u behouden voor Windows op

en: partition %s
nl: partitie %s

en: Resizing Windows partition
nl: Bezig met grootte aanpassen van Windows-partitie

en: FAT resizing failed: %s
nl: FAT grootte-aanpassing mislukt: %s

en: There is no FAT partition to resize (or not enough space left)
nl: Er is geen FAT partitie om de grootte van aan te passen (of er is te weinig ruimte over)

en: Remove Windows(TM)
nl: Windows(TM) verwijderen

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
nl: U heeft meer dan Ã©Ã©n harde schijf, op welke wilt u Linux installeren?

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
nl: ALLE bestaande partities en de gegevens die ze bevatten, zullen verloren gaan op schijf %s

en: Use fdisk
nl: fdisk gebruiken

en: You can now partition %s.
    When you are done, do not forget to save using `w'
nl: U kunt nu uw schijf %s partitioneren.
    Vergeet niet op te slaan met `w' wanneer u klaar bent.

en: I can not find any room for installing
nl: Er is geen ruimte meer voor installatie

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
nl: De partitionerings-wizard heeft de volgende oplossingen gevonden:

en: Partitioning failed: %s
nl: Partitionering mislukt: %s

en: Bringing up the network
nl: Bezig met opstarten van het netwerk

en: Bringing down the network
nl: Bezig met stoppen van het netwerk

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandriva Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandriva Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    Mandriva S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    Mandriva S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if Mandriva S.A. has been advised of the possibility or occurrence of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, Mandriva S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandriva Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to Mandriva.
    The programs developed by Mandriva S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by Mandriva S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    Mandriva S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandriva", "Mandriva Linux" and associated logos are trademarks of Mandriva S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact Mandriva S.A.
nl: Introductie
    
    Het besturingssysteem en de verschillende componenten beschikbaar in de Mandriva Linux
    distributie zullen vanaf nu " Software Produkten" heten. De Software Produkten omvatten,
    maar zijn niet beperkt tot de programma's, methoden, regels en documentatie gerelateerd aan
    het besturingssysteem en de verschillende onderdelen van de Mandriva Linux distributie.
    
    
    1. Licentieovereenkomst
    
    Lees dit document zorgvuldig. Dit document is een licentieovereenkomst tussen U en
    Mandriva S.A. welke van toepassing is op de Software Produkten.
    Door het installeren, dupliceren of gebruiken van de Software Produkten in welke vorm dan ook,
    gaat u expliciet akkoord en bent het volledig eens met de voorwaarden van deze
    licentie. Indien U het met welk onderdeel van de Licentie dan ook niet eens bent, dan is het U
    niet toegestaan deze Software Produkten te installeren, dupliceren of gebruiken.
    Elke poging om de Software Produkten te installeren, dupliceren of gebruiken op een wijze die
    niet in overeenstemming is met de voorwaarden van deze licentie is nietig
    en beÃ«indigt uw rechten onder deze Licentie. Bij beÃ«indiging van de Licentie dient u onmiddelijk
    alle kopieÃ«n van de Software Produkten te vernietigen.
    
    
    2. Beperkte garantie
    
    De Software Produkten en meegeleverde documentatie zijn geleverd "als zodanig" zonder garantie,
    voorzover dat dat wettelijk is toegestaan.
    Mandriva S.A. zal in geen enkele omstandigheid, en voorzover dat wettelijk is toegestaan,
    aansprakelijk zijn voor elke vorm van speciale, incidentele, directe of indirecte schade (inclusief
    zonder beperking schade door verlies van zaken, interruptie van zaken, financieel verlies, juridische
    kosten en boetes resulterend uit een rechterlijke uitspraak, of andere daaruit volgende verliezen)
    veroorzaakt door het gebruik of het niet kunnen gebruiken van de Software Produkten, zelfs als
    Mandriva S.A. op de hoogte was van de mogelijkheid danwel voorkomen van dergelijke schades.
    
    BEPERKTE AANSPRAKELIJKHEID GEKOPPELD AAN HET BEZIT OF GEBRUIK VAN
    VERBODEN SOFTWARE IN SOMMIGE LANDEN
    
    Mandriva S.A. of zijn distributeurs zullen, voorzover wettelijk toegestaan, in geen geval aansprakelijk
    zijn voor welke vorm van speciale, incidentele, directe of indirecte schade dan ook (inclusief
    zonder beperking schade door verlies van zaken, interruptie van zaken, financieel verlies, juridische
    kosten en boetes resulterend uit een rechterlijke uitspraak, of andere daaruit volgende verliezen)
    voortkomend uit het bezit of gebruik van softwarecomponenten of voortkomend uit het downloaden van
    softwarecomponenten van Ã©Ã©n van Mandriva Linux sites, welke verboden of beperkt zijn in sommige
    landen door lokale wetgeving.
    Deze beperkte aansprakelijkheid geldt voor, maar is niet beperkt tot de sterke versleutelingscomponenten
    meegeleverd met de Software Produkten.
    
    
    3. De GPL-licentie en gerelateerde licenties
    
    De Software Produkten bestaan uit componenten die ontwikkeld zijn door verschillende personen
    of entiteiten. De meeste componenten vallen onder de bewoording en voorwaarden van de GNU 
    General Public License, hierna te noemen "GPL", of onder vergelijkbare licenties. De meeste van
    deze licenties staan u toe de desbetreffende componenten te gebruiken, dupliceren, aanpassen of
    verder te distribueren. Leest u aandachtig de bewoording en voorwaarden van deze licentieovereenkomsten
    alvorens enige component te gebruiken. Elke vraag over een componentlicentie kunt U richten aan de
    desbetreffende auteur en niet aan Mandriva.
    De programmatuur ontwikkeld door Mandriva S.A. valt onder de GPL-licentie. Documentatie
    geschreven door Mandriva S.A. valt onder een eigen licentie. Zie de documentatie voor verdere details.
    
    
    4. Intellectuele eigendomsrechten
    
    Alle rechten op de componenten van de Software Produkten behoren toe aan hun respectievelijke
    auteurs en zijn beschermd door intellectuele eigendoms- en copyright-wetten welke gelden voor
    computerprogrammatuur.
    Mandriva S.A. behoudt zich het recht voor om de Software Produkten te veranderen in hun geheel
    of in onderdelen, op welke manier dan ook en voor welk doel dan ook.
    "Mandriva", "Mandriva Linux" en geassocieerde logo's zijn handelsmerken van Mandriva S.A.
    
    
    5. Geldende wetten
    
    Als welk deel dan ook van deze overeenkomst niet geldig, illegaal of niet toepasselijk wordt
    bevonden door een rechterlijke uitspraak, dan wordt het betreffende deel uitgesloten van dit
    contract. U blijft verder wel gebonden aan de overige toepasselijke secties van de overeenkomst.
    De voorwaarden van deze licentie vallen onder de wetten van Frankrijk.
    Alle meningsverschillen ten aanzien van deze licentie worden het liefst buiten een rechtszaak om
    geschikt. Als een laatste oplossing kan de zaak doorverwezen worden naar de geschikte
    gerechtshoven van Parijs - Frankrijk.
    Bij vragen over dit document, gelieve contact op te nemen met Mandriva S.A.
    
    Dit document is vanuit het Engels vertaald door een onbeÃ«digde vertaler. Voor het rechtsgeldig
    laten maken van dit document zult U dus een originele versie van dit document op moeten halen
    en deze laten vertalen door een beÃ«digd vertaler.

en: Warning: Free Software may not necessarily be patent free, and some Free
    Software included may be covered by patents in your country. For example, the
    MP3 decoders included may require a licence for further usage (see
    http://www.mp3licensing.com for more details). If you are unsure if a patent
    may be applicable to you, check your local laws.
nl: Waarschuwing: Vrije Software is niet altijd vrij van patenten, en sommige
    van de meegeleverde software zou onder patenten kunnen vallen die gelden
    in uw land. Bijvoorbeeld de meegeleverde MP3-decoders zouden een licentie
    kunnen vereisen voordat ze gebruikt mogen worden (zie 
    http://www.mp3licensing.com voor verdere details). Indien u onzeker bent
    of een patent op u toepasbaar is, raadpleeg dan uw lokale wetgeving.

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
nl: 
    Waarschuwing
    
    Leest u aandachtig de voorwaarden hieronder. Als u het niet eens bent 
    met eender welk onderdeel, is het u niet toegestaan om de volgende 
    CD-media te installeren. Klik op 'Weigeren' om de installatie voort te 
    zetten zonder deze media te gebruiken.
    
    
    Sommige componenten die op de volgende CD-media staan staan niet 
    onder de GPL-licentie of dergelijke overeenkomsten. Ieder van deze 
    componenten valt onder de regels en voorwaarden van zijn eigen 
    specifieke licentie. Leest u dergelijke licenties alstublieft aandachtig 
    en ga ermee akkoord voordat u de genoemde componenten gebruikt 
    of opnieuw distribueert. 
    Dergelijke licenties zullen in het algemeen het overnemen, dupliceren 
    (behalve voor reservekopie-doeleinden), herdistribueren, reverse 
    engineering, de-assemblage, de-compilatie of aanpassing van het 
    component voorkomen. Het doorbreken van deze overeenkomst zal 
    onmiddelijk uw rechten onder de specifieke licentie opheffen. Tenzij 
    de specifieke licentie u zulke rechten toekent, kunt u in het algemeen 
    de programma's niet op meer dan Ã©Ã©n machine installeren, of hen 
    aanpassen voor gebruik over een netwerk. Als u twijfelt, neem dan 
    alstublieft rechtstreeks contact op met de distributeur van het 
    component. 
    Het doorgeven aan een derde partij of het kopiÃ«ren van dergelijke 
    componenten is in het algemeen verboden.
    
    
    Alle rechten op de componenten van de volgende CD-media behoren 
    aan hun respectievelijke auteurs en zijn beschermd door wetten met 
    betrekking tot intellectueel eigendom en copyright van software- 
    programma's.

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandriva Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandriva Linux User's Guide.
nl: Gefeliciteerd, de installatie is voltooid. 
    Verwijder de opstartmedia en druk op Enter om opnieuw op te starten.
    
    
    Voor informatie over verbeteringen die voor deze versie van Mandriva Linux
    beschikbaar zijn, raadpleegt u de Errata, beschikbaar van:
    
    
    %s
    
    
    Informatie over het configureren van uw systeem is beschikbaar in het
    "post install"-hoofdstuk van de Official Mandriva Linux User's Guide.

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: http://www.mandrivalinux.com/en/errata.php3
nl: http://www.mandrivalinux.com/nl/errata.php3

en: Duplicate mount point %s
nl: Dubbel koppelpunt %s

en: Some important packages did not get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl media/main/*.rpm"
nl: Sommige belangrijke pakketen werden niet juist
    geÃ¯nstalleerd. Of uw CD-ROM-speler of uw CD-ROM is defect.
    Controleer de cdrom op een geÃ¯nstalleerde computer met
    "rpm -qpl media/main/*.rpm"

en: Entering step `%s'
nl: Overgang naar stap `%s'

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandriva Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
nl: Uw systeem heeft weinig bronnen beschikbaar. U zou problemen kunnen
    ondervinden bij het installeren van Mandriva Linux. Als dit gebeurt,
    kunt u een tekstinstallatie proberen. Om dit te doen, drukt u op `F1'
    terwijl de CDROM opstart, en dan voert u `text' in.

en: Package Group Selection
nl: Pakketgroep-selectie

en: Total size: %d / %d MB
nl: Totale grootte: %d / %d MB

en: Bad package
nl: Onbruikbaar pakket

en: Version:
nl: Versie:

en: Size:
nl: Grootte:

en: %d KB
nl: %d kB

en: Importance:
nl: Belang:

en: You can not select/unselect this package
nl: U kunt dit pakket niet (de)selecteren

en: due to missing %s
nl: ten gevolge van ontbrekende %s

en: due to unsatisfied %s
nl: ten gevolge van onvoldane %s

en: trying to promote %s
nl: proberen om %s te promoveren

en: in order to keep %s
nl: om %s te kunnen behouden

en: You can not select this package as there is not enough space left to install it
nl: U kunt dit pakket niet selecteren omdat er te weinig ruimte over is om het te installeren

en: The following packages are going to be installed
nl: De volgende pakketten zullen geÃ¯nstalleerd worden

en: The following packages are going to be removed
nl: De volgende pakketten zullen gedeÃ¯nstalleerd worden

en: This is a mandatory package, it can not be unselected
nl: Dit is een verplicht pakket, het kan niet gedeselecteerd worden

en: You can not unselect this package. It is already installed
nl: U kunt dit pakket niet deselecteren. Het is al geÃ¯nstalleerd.

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
nl: Dit pakket moet opgewaardeerd worden.
    Weet u zeker dat u het wilt deselecteren?

en: You can not unselect this package. It must be upgraded
nl: U kunt dit pakket niet deselecteren. Het moet opgewaardeerd worden.

en: Show automatically selected packages
nl: Automatisch geselecteerde pakketten tonen

en: Load/Save selection
nl: Selectie laden/opslaan

en: Updating package selection
nl: Verversen van pakket-selectie

en: Minimal install
nl: Minimale installatie

en: Choose the packages you want to install
nl: Kies de pakketten die u wenst te installeren

en: Installing
nl: Bezig met installeren

en: Estimating
nl: Schatting is gaande

en: No details
nl: Geen details

en: Time remaining
nl: Tijd over

en: Please wait, preparing installation...
nl: Bezig met voorbereiden van installatie, even geduld alstublieft

en: %d packages
nl: %d pakketten

en: Installing package %s
nl: Bezig met installeren van pakket %s

en: Refuse
nl: Weigeren

en: Change your Cd-Rom!
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you do not have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
nl: Verwissel uw CD-ROM!
    
    Gelieve de CD-ROM met de naam "%s" in uw speler te plaatsen en op Ok te klikken wanneer u gereed bent.
    Als u deze CD niet heeft, klik dan Annuleren om verdere installatie vanaf deze CD te vermijden.

en: There was an error ordering packages:
nl: Er is een fout opgetreden bij het sorteren van de pakketten:

en: Go on anyway?
nl: Toch verdergaan?

en: There was an error installing packages:
nl: Er is een fout opgetreden bij het installeren van de pakketten:

en: Summary
nl: Overzicht

en: not configured
nl: niet geconfigureerd

en: The following installation media have been found.
    If you want to skip some of them, you can unselect them now.
nl: De volgende installatiemedia zijn gevonden.
    Indien u sommige wilt overslaan, kunt u ze nu deselecteren.

en: You have the option to copy the contents of the CDs onto the hard drive before installation.
    It will then continue from the hard drive and the packages will remain available once the system is fully installed.
nl: U heeft de mogelijkheid om de inhoud van de CD's naar de harde schijf te kopiÃ«ren vÃ³Ã³r installatie.
    De installatie gaat dan door vanaf de harde schijf en de pakketten blijven beschikbaar zodra het systeem volledig geÃ¯nstalleerd is.

en: Copy whole CDs
nl: Hele CD's kopiÃ«ren

en: License agreement
nl: Licentie-overeenkomst

en: Release Notes
nl: Uitgave-opmerkingen

en: Please choose your keyboard layout.
nl: Gelieve uw toetsenbord-layout te kiezen.

en: Here is the full list of available keyboards
nl: Dit is de volledige lijst van beschikbare toetsenborden

en: Install/Upgrade
nl: Installatie/Opwaardering

en: Is this an install or an upgrade?
nl: Is dit een installatie of een opwaardering?

en: Upgrade %s
nl: %s opwaarderen

en: Encryption key for %s
nl: Vercijferingssleutel voor %s

en: Please choose your type of mouse.
nl: Kies uw type muis.

en: Mouse Port
nl: Muispoort

en: Please choose which serial port your mouse is connected to.
nl: Met welke seriÃ«le poort is uw muis verbonden?

en: Buttons emulation
nl: Muisknoppen nadoen

en: Button 2 Emulation
nl: Nadoen van knop 2

en: Button 3 Emulation
nl: Nadoen van knop 3

en: Configuring PCMCIA cards...
nl: Bezig met configureren van PCMCIA-kaarten...

en: Configuring IDE
nl: IDE-Configuratie

en: No partition available
nl: Geen beschikbare partities

en: Scanning partitions to find mount points
nl: Bezig met scannen van partities om koppelpunten te vinden

en: Choose the mount points
nl: Selecteer de koppelpunten

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
nl: Er is geen vrije ruimte voor een "bootstrap" van 1MB! De installatie zal doorgaan, maar om uw systeem op te starten zult u de bootstrap partitie in DiskDrake moeten creÃ«ren.

en: You'll need to create a PPC PReP Boot bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
nl: U dient een PPC PReP Boot bootstrap aan te maken! Installatie zal verder gaan, maar om uw systeem op te starten zult u de bootstrappartitie in DiskDrake moeten creÃ«ren.

en: Choose the partitions you want to format
nl: Kies de partities die u wenst te formatteren

en: Check bad blocks?
nl: Slechte blocks checken?

en: Failed to check filesystem %s. Do you want to repair the errors? (beware, you can lose data)
nl: Het controleren van bestandssysteem %s is mislukt. Wilt u de fouten repareren? (Let op, gegevensverlies is mogelijk)

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
nl: Niet genoeg swap voor de installatie, voeg er wat toe

en: Looking for available packages and rebuilding rpm database...
nl: Bezig met zoeken naar beschikbare pakketten en opnieuw aanmaken van de rpm database...

en: Looking for available packages...
nl: Bezig met zoeken naar beschikbare pakketten

en: Looking at packages already installed...
nl: Bezig met zoeken naar reeds geÃ¯nstalleerde pakketten...

en: Finding packages to upgrade...
nl: Bezig met zoeken naar pakketten om op te waarderen

en: Choose a mirror from which to get the packages
nl: Kies een `mirror' om de pakketten van af te halen

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
nl: Uw systeem heeft niet genoeg ruimte over voor installatie of opwaardering (%d > %d)

en: Please choose load or save package selection.
    The format is the same as auto_install generated files.
nl: U kunt kiezen of u de pakketselectie wilt laden of opslaan.
    Het formaat is dezelfde als de met auto_install gegenereerde bestanden.

en: Load
nl: Laden

en: Save
nl: Opslaan

en: Bad file
nl: Ongeldig bestand

en: Selected size is larger than available space
nl: De geselecteerde grootte is meer dan de beschikbare ruimte

en: Type of install
nl: Type installatie

en: You have not selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
nl: U heeft geen enkele pakketgroep geselecteerd
    Gelieve de minimale installatie die u wenst te kiezen.

en: With basic documentation (recommended!)
nl: Met basis-documentatie (aanbevolen!)

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
nl: Werkelijk minimale installatie (in het bijzonder geen urpmi)

en: All
nl: Alles

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
nl: Als u alle CDs in de lijst hierboven heeft, klik dan Ok.
    Als u geen enkele van die CDs heeft, klik dan Annuleren.
    Als maar enkele CDs zoek zijn, deselecteer ze dan, en klik Ok.

en: Cd-Rom labeled "%s"
nl: CD-ROM genaamd "%s"

en: Preparing installation
nl: Bezig met voorbereiden van installatie

en: Installing package %s
    %d%%
nl: Bezig met installeren van pakket %s
    %d%%

en: Post-install configuration
nl: Configuratie na installatiestap

en: Please ensure the Update Modules media is in drive %s
nl: Zorg ervoor dat de Update Modules-media zich in station %s bevindt

en: You now have the opportunity to download updated packages. These packages
    have been updated after the distribution was released. They may
    contain security or bug fixes.
    
    To download these packages, you will need to have a working Internet 
    connection.
    
    Do you want to install the updates?
nl: U bent nu in de gelegenheid om bijgewerkte pakketten te downloaden.
    Deze pakketten zijn vernieuwd nadat de distributie werd uitgegeven.
    Ze kunnen beveiligings- of programmafoutreparaties bevatten.
    U heeft een werkende internetverbinding nodig om deze pakketten te 
    downloaden.
    
    Wenst u de bijgewerkte pakketten te installeren?

en: Contacting Mandriva Linux web site to get the list of available mirrors...
nl: Bezig te verbinden met de Mandriva Linux-website om de lijst met beschikbare mirrors op te halen...

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
nl: Bezig met verbinden met de mirror om de lijst met beschikbare pakketten op te halen...

en: Unable to contact mirror %s
nl: Verbinden met mirror %s is onmogelijk

en: Would you like to try again?
nl: Wilt u het opnieuw proberen?

en: Which is your timezone?
nl: Wat is uw tijdzone?

en: Automatic time synchronization (using NTP)
nl: Automatische tijdssynchronisatie (met gebruik van NTP)

en: NTP Server
nl: NTP-server

en: System
nl: Systeem

en: Hardware
nl: Apparatuur

en: Remote CUPS server
nl: Netwerk CUPS server

en: No printer
nl: Geen printer

en: Do you have an ISA sound card?
nl: Heeft u een ISA geluidskaart?

en: Run "alsaconf" or "sndconfig" after installation to configure your sound card
nl: Voer "alsaconf" of "sndconfig" na de installatie uit om uw geluidskaart te configureren

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
nl: Geen geluidskaart bespeurd. Probeer "harddrake" na de installatie

en: Graphical interface
nl: Grafische interface

en: Network & Internet
nl: Netwerk & Internet

en: configured
nl: geconfigureerd

en: Security
nl: Beveiliging

en: activated
nl: geactiveerd

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Boot
nl: Opstarten

note: -PO: example: lilo-graphic on /dev/hda1
en: %s on %s
nl: %s op %s

en: Services: %d activated for %d registered
nl: Diensten: %d geactiveerd van %d geregistreerd

en: You have not configured X. Are you sure you really want this?
nl: U heeft X niet geconfigureerd. Weet u zeker dat u dit wilt?

en: Preparing bootloader...
nl: Klaarmaken van opstartlader...

en: You appear to have an OldWorld or Unknown machine, the yaboot bootloader will not work for you. The install will continue, but you'll need to use BootX or some other means to boot your machine. The kernel argument for the root fs is: root=%s
nl: Het heeft er alle schijn van dat u een OldWorld- of Onbekende machine heeft. De yaboot opstartlader zal voor u niet werken. De installatie zal doorgaan, maar u zult BootX of een andere methode nodig hebben om uw machine op te starten. Het argument om aan de kernel mee te geven voor het root-bestandssysteem is: root=%s

en: Do you want to use aboot?
nl: Wenst u aboot te gebruiken?

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
nl: Fout bij het installeren van aboot,
    toch proberen te installeren, zelfs als dat de eerste partitie vernietigt?

en: In this security level, access to the files in the Windows partition is restricted to the administrator.
nl: In dit beveiligingsniveau wordt toegang tot de bestanden op de Windows-partitie voorbehouden aan de systeembeheerder.

en: Insert a blank floppy in drive %s
nl: Plaats een lege floppy in station %s

en: Please insert another floppy for drivers disk
nl: Plaats een andere diskette voor de stuurprogramma's alstublieft

en: Creating auto install floppy...
nl: Aanmaken van auto-installatiediskette...

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
nl: Sommige stappen zijn nog niet voltooid.
    
    Weet u zeker dat u op dit moment wilt afsluiten?

en: Congratulations
nl: Gefeliciteerd

en: Generate auto install floppy
nl: Auto-installatiediskette aanmaken

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
nl: Desgewenst kan de auto-installatie volledig geautomatiseerd worden,
    in dat geval zal het de harde schijf overnemen!
    (Deze functie is bedoeld voor het installeren op een andere machine.)
    
    Wellicht geeft u de voorkeur aan het herhalen van de installatie.

en: Mandriva Linux Installation %s
nl: Mandriva Linux installatie %s

note: -PO: This string must fit in a 80-char wide text screen
en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
nl:  <Tab>/<Alt-Tab> tussen elementen | <Spatie> selecteert | <F12> volgend scherm

en: Choose a file
nl: Kies een bestand

en: Add
nl: Toevoegen

en: Modify
nl: Aanpassen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Basic
nl: Basis

en: Finish
nl: Klaar

en: Do
nl: Doe het

en: Bad choice, try again
nl: Ongeldige keuze, probeer nog eens

en: Your choice? (default %s)
nl: Uw keuze? (standaard %s)

en: Entries you'll have to fill:
    %s
nl: Waarden die u dient in te vullen:
    %s

en: Your choice? (0/1, default `%s')
nl: Uw keuze? (0/1, standaard '%s')

en: Button `%s': %s
nl: Knop '%s':%s

en: Do you want to click on this button?
nl: Wilt u op deze knop klikken?

en: Your choice? (default `%s'%s)
nl: Uw keuze? (standaard '%s'%s)

en:  enter `void' for void entry
nl:  voor `void' in voor void ingang

en: => There are many things to choose from (%s).
nl: => Er zijn vele keuzes mogelijk (%s).

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
nl: Gelieve het eerste nummer van het 10-bereik dat u wilt bewerken,
    te kiezen, of geef eenvoudigweg Enter om verder te gaan.
    Uw keuze?

en: => Notice, a label changed:
    %s
nl: => Let op, een label is veranderd:
    %s

en: Re-submit
nl: Opnieuw invoeren

en: _: keyboard
    Czech (QWERTZ)
nl: Tsjechisch (QWERTZ)

en: _: keyboard
    German
nl: Duits

en: _: keyboard
    Dvorak
nl: Dvorak

en: _: keyboard
    Spanish
nl: Spaans

en: _: keyboard
    Finnish
nl: Fins

en: _: keyboard
    French
nl: Frans

en: _: keyboard
    Norwegian
nl: Noors

en: _: keyboard
    Polish
nl: Pools

en: _: keyboard
    Russian
nl: Russisch

en: _: keyboard
    Swedish
nl: Zweeds

en: UK keyboard
nl: UK toetsenbord

en: US keyboard
nl: VS toetsenbord

en: _: keyboard
    Albanian
nl: Albanees

en: _: keyboard
    Armenian (old)
nl: Armeens (oud)

en: _: keyboard
    Armenian (typewriter)
nl: Armeens (typmachine)

en: _: keyboard
    Armenian (phonetic)
nl: Armeens (fonetisch)

en: _: keyboard
    Arabic
nl: Arabisch

en: _: keyboard
    Azerbaidjani (latin)
nl: Azerbeidzjan (latin)

en: _: keyboard
    Belgian
nl: Belgisch

en: _: keyboard
    Bengali (Inscript-layout)
nl: Bengali (Inscript layout)

en: _: keyboard
    Bengali (Probhat)
nl: Bengali (Probhat layout)

en: _: keyboard
    Bulgarian (phonetic)
nl: Bulgaars (fonetisch)

en: _: keyboard
    Bulgarian (BDS)
nl: Bulgaars (BDS)

en: _: keyboard
    Brazilian (ABNT-2)
nl: Braziliaans (ABNT-2)

en: _: keyboard
    Bosnian
nl: Bosnisch

en: _: keyboard
    Belarusian
nl: Belarusiaans

en: _: keyboard
    Swiss (German layout)
nl: Zwitsers (Duitse layout)

en: _: keyboard
    Swiss (French layout)
nl: Zwitsers (Franse layout)

en: _: keyboard
    Cherokee syllabics
nl: Cherokee lettergrepen

en: _: keyboard
    Czech (QWERTY)
nl: Tsjechisch (QWERTY)

en: _: keyboard
    German (no dead keys)
nl: Duits (geen dode toetsen)

en: _: keyboard
    Devanagari
nl: Devanagari

en: _: keyboard
    Danish
nl: Deens

en: _: keyboard
    Dvorak (US)
nl: Dvorak (US)

en: _: keyboard
    Dvorak (Esperanto)
nl: Dvorak (Esperanto)

en: _: keyboard
    Dvorak (French)
nl: Dvorak (Frans)

en: _: keyboard
    Dvorak (UK)
nl: Dvorak (UK)

en: _: keyboard
    Dvorak (Norwegian)
nl: Dvorak (Noorwegen)

en: _: keyboard
    Dvorak (Polish)
nl: Dvorak (Pools)

en: _: keyboard
    Dvorak (Swedish)
nl: Dvorak (Zweeds)

en: _: keyboard
    Dzongkha/Tibetan
nl: Dzongkha/Tibetaans

en: _: keyboard
    Estonian
nl: Ests

en: _: keyboard
    Faroese
nl: FaerÃ¶ers

en: _: keyboard
    Georgian ("Russian" layout)
nl: Georgisch ("Russische" layout)

en: _: keyboard
    Georgian ("Latin" layout)
nl: Georgisch ("Latin" layout)

en: _: keyboard
    Greek
nl: Grieks

en: _: keyboard
    Greek (polytonic)
nl: Grieks (polytoon)

en: _: keyboard
    Gujarati
nl: Gujarati

en: _: keyboard
    Gurmukhi
nl: Gurmukhi

en: _: keyboard
    Croatian
nl: Kroatisch

en: _: keyboard
    Hungarian
nl: Hongaars

en: _: keyboard
    Irish
nl: Iers

en: _: keyboard
    Israeli
nl: Israelisch

en: _: keyboard
    Israeli (phonetic)
nl: Israelisch (Fonetisch)

en: _: keyboard
    Iranian
nl: Iraans

en: _: keyboard
    Icelandic
nl: IJslands

en: _: keyboard
    Italian
nl: Italiaans

en: _: keyboard
    Inuktitut
nl: Inuktitut

en: _: keyboard
    Japanese 106 keys
nl: Japans 106 toetsen

en: _: keyboard
    Kannada
nl: Kannada

en: _: keyboard
    Korean
nl: Koreaans toetsenbord

en: _: keyboard
    Kurdish (arabic script)
nl: Koerdisch (Arabisch schrift)

en: _: keyboard
    Kyrgyz
nl: Kirgizisch toetsenbord

en: _: keyboard
    Latin American
nl: Latijns-Amerikaans

en: _: keyboard
    Laotian
nl: Laotiaans

en: _: keyboard
    Lithuanian AZERTY (old)
nl: Lithuaans AZERTY (oud)

en: _: keyboard
    Lithuanian AZERTY (new)
nl: Lithuaans AZERTY (nieuw)

en: _: keyboard
    Lithuanian "number row" QWERTY
nl: Lithuaans "nummer-rij" QWERTY

en: _: keyboard
    Lithuanian "phonetic" QWERTY
nl: Lithuaans "fonetisch" QWERTY

en: _: keyboard
    Latvian
nl: Lets

en: _: keyboard
    Malayalam
nl: Malayalam

en: _: keyboard
    Macedonian
nl: Macedonisch

en: _: keyboard
    Myanmar (Burmese)
nl: Myanmar (Birmees)

en: _: keyboard
    Mongolian (cyrillic)
nl: Mongools (cyrillisch)

en: _: keyboard
    Maltese (UK)
nl: Maltees (UK)

en: _: keyboard
    Maltese (US)
nl: Maltees (US)

en: _: keyboard
    Dutch
nl: Nederlands (vrij zeldzaam)

en: _: keyboard
    Oriya
nl: Oriya

en: _: keyboard
    Polish (qwerty layout)
nl: Pools (qwerty layout)

en: _: keyboard
    Polish (qwertz layout)
nl: Pools (qwertz layout)

en: _: keyboard
    Pashto
nl: Pashto

en: _: keyboard
    Portuguese
nl: Portugees

en: _: keyboard
    Canadian (Quebec)
nl: Canadees (Quebec)

en: _: keyboard
    Romanian (qwertz)
nl: Roemeens (qwertz)

en: _: keyboard
    Romanian (qwerty)
nl: Roemeens (qwerty)

en: _: keyboard
    Russian (phonetic)
nl: Russisch (Phonetisch)

en: _: keyboard
    Saami (norwegian)
nl: Saami (Noors)

en: _: keyboard
    Saami (swedish/finnish)
nl: Saami (Zweeds/Fins)

en: _: keyboard
    Sindhi
nl: Sindhi

en: _: keyboard
    Slovenian
nl: Sloveens

en: _: keyboard
    Sinhala
nl: Sinhala

en: _: keyboard
    Slovakian (QWERTZ)
nl: Slovaaks (QWERTZ)

en: _: keyboard
    Slovakian (QWERTY)
nl: Slowaaks (QWERTY)

en: _: keyboard
    Serbian (cyrillic)
nl: Servisch (cyrillisch)

en: _: keyboard
    Syriac
nl: Syrisch

en: _: keyboard
    Syriac (phonetic)
nl: Syrisch (fonetisch)

en: _: keyboard
    Telugu
nl: Telugu

en: _: keyboard
    Tamil (ISCII-layout)
nl: Tamil (TSCII lay-out)

en: _: keyboard
    Tamil (Typewriter-layout)
nl: Tamil (Typemachine lay-out)

en: _: keyboard
    Thai (Kedmanee)
nl: Thais (Kedmanee)

en: _: keyboard
    Thai (TIS-820)
nl: Thais (TIS-820)

en: _: keyboard
    Thai (Pattachote)
nl: Thais (Pattachote)

en: _: keyboard
    Tifinagh (moroccan layout) (+latin/arabic)
nl: Tifinagh (marokkaanse indeling) (+latijn/arabisch)

en: _: keyboard
    Tifinagh (phonetic) (+latin/arabic)
nl: Tifinagh (fonetisch) (+latijn/arabisch)

en: _: keyboard
    Tajik
nl: Tadzjikisch

en: _: keyboard
    Turkmen
nl: Turkmeens

en: _: keyboard
    Turkish (traditional "F" model)
nl: Turks (traditioneel "F"-model)

en: _: keyboard
    Turkish (modern "Q" model)
nl: Turks (modern "Q"-model)

en: _: keyboard
    Ukrainian
nl: OekraÃ¯ens

en: _: keyboard
    Urdu keyboard
nl: Urdu-toetsenbord

en: US keyboard (international)
nl: VS toetsenbord (internationaal)

en: _: keyboard
    Uzbek (cyrillic)
nl: Oezbekisch (cyrillisch)

en: _: keyboard
    Vietnamese "numeric row" QWERTY
nl: Vietnamese "nummer-rij" QWERTY

en: _: keyboard
    Yugoslavian (latin)
nl: Joegoslavisch (latin)

en: Right Alt key
nl: Rechter Alt-knop

en: Both Shift keys simultaneously
nl: Beide Shift-toetsen tegelijkertijd

en: Control and Shift keys simultaneously
nl: Control- en Shift-toetsen tegelijkertijd

en: CapsLock key
nl: CapsLock-toets

en: Shift and CapsLock keys simultaneously
nl: Shift- en CapsLock-toetsen tegelijkertijd

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
nl: Ctrl- en Alt-toetsen tegelijkertijd

en: Alt and Shift keys simultaneously
nl: Alt- en Shift-toetsen tegelijkertijd

en: "Menu" key
nl: "Menu"-toets

en: Left "Windows" key
nl: Linker "Windows"-toets

en: Right "Windows" key
nl: Rechter "Windows"-toets

en: Both Control keys simultaneously
nl: Beide Control-toetsen tegelijkertijd

en: Both Alt keys simultaneously
nl: Beide Alt-toetsen tegelijkertijd

en: Left Shift key
nl: Linker Shift-toets

en: Right Shift key
nl: Rechter Shift-knop

en: Left Alt key
nl: Linker Alt-knop

en: Left Control key
nl: Linker Control-toets

en: Right Control key
nl: Rechter Control-knop

en: Here you can choose the key or key combination that will 
    allow switching between the different keyboard layouts
    (eg: latin and non latin)
nl: Hier kunt u de toets of toetscombinatie kiezen welke
    schakelen tussen verschillende toetsenbordlay-outs
    mogelijk maakt (bijv.: Latijn en niet-Latijn)

en: This setting will be activated after the installation.
    During installation, you will need to use the Right Control
    key to switch between the different keyboard layouts.
nl: Deze instelling wordt actief na de installatie.
    Tijdens de installatie heeft u de rechter Control-toets nodig
    om tussen de verschillende toetsenbord-layouts te schakelen.

en: United Arab Emirates
nl: Verenigde Arabische Emiraten

en: Antigua and Barbuda
nl: Antigua en Barbuda

en: Albania
nl: AlbaniÃ«

en: Armenia
nl: ArmeniÃ«

en: Netherlands Antilles
nl: Nederlandse Antillen

en: Argentina
nl: ArgentiniÃ«

en: American Samoa
nl: Amerikaans Samoa

en: Azerbaijan
nl: Azerbeidjan

en: Bosnia and Herzegovina
nl: BosniÃ«-Herzegovina

en: Bulgaria
nl: Bulgarije

en: Bahrain
nl: Bahrein

en: Bolivia
nl: BoliviÃ«

en: Bahamas
nl: Bahama's

en: Bouvet Island
nl: Bouvet-Eiland

en: Belarus
nl: Wit-Rusland

en: Cocos (Keeling) Islands
nl: Kokos (Keeling) Eiland

en: Central African Republic
nl: Centraal-Afrikaanse Republiek

en: Cote d'Ivoire
nl: Ivoorkust

en: Cook Islands
nl: Cookeilanden

en: Chile
nl: Chili

en: Cameroon
nl: Kameroen

en: Serbia & Montenegro
nl: ServiÃ« & Montenegro

en: Cape Verde
nl: Kaapverdische Eilanden

en: Christmas Island
nl: Kerstmis-eiland

en: Dominican Republic
nl: Dominicaanse Republiek

en: Algeria
nl: Algerije

en: Egypt
nl: Egypte

en: Western Sahara
nl: Westelijke Sahara

en: Ethiopia
nl: EthiopiÃ«

en: Falkland Islands (Malvinas)
nl: Falkland eilanden pond

en: Micronesia
nl: MicronesiÃ«

en: Faroe Islands
nl: FaroÃ«r Eilanden

en: United Kingdom
nl: Verenigd Koninkrijk

en: Georgia
nl: GeorgiÃ«

en: French Guiana
nl: Frans Guyana

en: Greenland
nl: Groenland

en: Guinea
nl: Guinee

en: Equatorial Guinea
nl: Equatoriaal Guinee

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
nl: Zuid-Georgia en de zuidelijke Sandwich-eilanden

en: Guinea-Bissau
nl: Guinee-Bissau

en: Heard and McDonald Islands
nl: Heard en McDonald-eilanden

en: Croatia
nl: KroatiÃ«

en: Haiti
nl: HaÃ¯ti

en: Indonesia
nl: IndonesiÃ«

en: British Indian Ocean Territory
nl: Brits Indische Oceaan Territorium

en: Iraq
nl: Irak

en: Iceland
nl: IJsland

en: Jordan
nl: JordaniÃ«

en: Kenya
nl: Kenia

en: Kyrgyzstan
nl: KirgiziÃ«

en: Cambodia
nl: Cambodja

en: Comoros
nl: Komoren

en: Saint Kitts and Nevis
nl: Saint Kitts en Nevis

en: Korea (North)
nl: Noord-Korea

en: Kuwait
nl: Koeweit

en: Cayman Islands
nl: Kaaimaneilanden

en: Kazakhstan
nl: Kazachstan

en: Lebanon
nl: Libanon

en: Saint Lucia
nl: Santa Lucia

en: Lithuania
nl: Litouwen

en: Luxembourg
nl: Luxemburg

en: Latvia
nl: Letland

en: Libya
nl: LibiÃ«

en: Morocco
nl: Marokko

en: Moldova
nl: MoldaviÃ«

en: Madagascar
nl: Madagaskar

en: Marshall Islands
nl: Marshall Eilanden

en: Macedonia
nl: MacedoniÃ«

en: Mongolia
nl: MongoliÃ«

en: Northern Mariana Islands
nl: Noordelijke Mariana Eilanden

en: Mauritania
nl: MauritaniÃ«

en: Maldives
nl: Malediven

en: Malaysia
nl: MaleisiÃ«

en: Namibia
nl: NamibiÃ«

en: New Caledonia
nl: Nieuw CaledoniÃ«

en: Norfolk Island
nl: Norfolk Eiland

en: French Polynesia
nl: Frans PolynesiÃ«

en: Papua New Guinea
nl: Papoea Nieuw Guinea

en: Philippines
nl: Filippijnen

en: Saint Pierre and Miquelon
nl: St. Pierre en Miquelon

en: Palestine
nl: Palestina

en: Reunion
nl: RÃ©union

en: Romania
nl: RoemeniÃ«

en: Saudi Arabia
nl: Saoedi-ArabiÃ«

en: Solomon Islands
nl: Salomonseilanden

en: Seychelles
nl: Seychellen

en: Sudan
nl: Soedan

en: Saint Helena
nl: St. Helena

en: Slovenia
nl: SloveniÃ«

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
nl: Svalbard en Jan Mayen Eilanden

en: Somalia
nl: SomaliÃ«

en: Sao Tome and Principe
nl: Sao Tome en Principe

en: Syria
nl: SyriÃ«

en: Turks and Caicos Islands
nl: Turks en Caicos Eilanden

en: Chad
nl: Tsjaad

en: French Southern Territories
nl: Franse Zuidelijke TerritoriÃ«n

en: Tajikistan
nl: Tadjzikistan

en: East Timor
nl: Oost-Timor

en: Tunisia
nl: TunesiÃ«

en: Turkey
nl: Turkije

en: Trinidad and Tobago
nl: Trinidad en Tobago

en: Ukraine
nl: OekraÃ¯ene

en: Uganda
nl: Oeganda

en: United States Minor Outlying Islands
nl: Amerikaanse Kleine Eilanden

en: Uzbekistan
nl: Oezbekistan

en: Vatican
nl: Vaticaan

en: Saint Vincent and the Grenadines
nl: Sint Vincent en de Grenadinen

en: Virgin Islands (British)
nl: Britse Maagdeneilanden

en: Virgin Islands (U.S.)
nl: Amerikaanse Maagdeneilanden

en: Wallis and Futuna
nl: Wallis en Futuna

en: Yemen
nl: Jemen

en: Welcome to %s
nl: Welkom bij %s

en: Remove the logical volumes first
nl: Verwijder eerst de logische delen

en: NONE
nl: GEEN

en: Module configuration
nl: Moduleconfiguratie

en: You can configure each parameter of the module here.
nl: U kunt elke vlag van de module hier configureren

en: Found %s interfaces
nl: %s interfaces gevonden

en: Do you have another one?
nl: Heeft u er nog Ã©Ã©n?

en: Do you have any %s interfaces?
nl: Heeft u een %s interface?

en: See hardware info
nl: Hardware-info bekijken

en: Installing driver for USB controller
nl: Installeren van stuurprogramma voor USB-besturingsapparaat

en: Installing driver for firewire controller %s
nl: Installeren van stuurprogramma voor Firewire-besturingsapparaat %s

en: Installing driver for hard drive controller %s
nl: Installeren van stuurprogramma voor harde schijf-besturingsapparaat %s

en: Installing driver for ethernet controller %s
nl: Installeren van stuurprogramma voor ethernetapparaat %s

note: -PO: the first %s is the card type (scsi, network, sound,...) -PO: the second is the vendor+model name
en: Installing driver for %s card %s
nl: Bezig met installeren van stuurprogramma voor %s kaart %s

en: You may now provide options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
nl: U kunt nu de opties doorgeven aan module %s.
    Merk op dat een adres moet worden ingegeven met de prefix 0x zoals '0x123'

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
nl: U mag nu de opties voor module %s ingeven.
    Opties staan in het formaat ``naam=waarde naam2=waarde2 ...''.
    Bijvoorbeeld, ``io=0x300 irq=7''

en: Module options:
nl: Module-opties:

note: -PO: the %s is the driver type (scsi, network, sound,...)
en: Which %s driver should I try?
nl: Welk %s-stuurprogramma te proberen?

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
nl: In sommige gevallen heeft het stuurprogramma %s extra informatie nodig
    om juist te werken, alhoewel het meestal ook zonder goed werkt. Wilt u
    extra opties invoeren of laat u liever het stuurprogramma zijn informatie
    zelf zoeken? Soms zal de automatische detectie de computer laten hangen,
    maar het zou geen schade mogen veroorzaken.

en: Autoprobe
nl: Automatisch bespeuren

en: Specify options
nl: Opties specificeren

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
nl: Het laden van module %s is niet gelukt.
    Wenst u opnieuw te proberen met andere parameters?

en: a number
nl: een nummer

en: %d comma separated numbers
nl: %d door komma's gescheiden nummers

en: %d comma separated strings
nl: %d kommagescheiden tekenreeksen

en: comma separated numbers
nl: kommagescheiden getallen

en: comma separated strings
nl: door komma's gescheiden tekenreeksen

en: Sun - Mouse
nl: Sun - muis

en: Standard
nl: Standaard

en: Generic PS2 Wheel Mouse
nl: Algemene PS/2 wielmuis

en: Automatic
nl: Automatisch

en: 1 button
nl: 1 knop

en: Generic 2 Button Mouse
nl: Algemene 2-knopsmuis

en: Generic 3 Button Mouse with Wheel emulation
nl: Algemene drieknopsmuis met wiel-emulatie

en: Wheel
nl: Wiel

en: serial
nl: seriÃ«el

en: Generic 3 Button Mouse
nl: Algemene 3-knopsmuis

en: Logitech MouseMan with Wheel emulation
nl: Logitech MouseMan met wiel-emultatie

en: Logitech CC Series with Wheel emulation
nl: Logitech CC Series met wiel-emulatie

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
nl: Logitech-muis (seriÃ«el, oud C7-type)

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type) with Wheel emulation
nl: Logitech-muis (seriÃ«el, oud C7-type) met wiel-emulatie

en: Kensington Thinking Mouse with Wheel emulation
nl: Kensington Thinking Mouse met wiel-emulatie

en: busmouse
nl: busmuis

en: 2 buttons
nl: 2 knoppen

en: 3 buttons
nl: 3 knoppen

en: 3 buttons with Wheel emulation
nl: Drie knoppen met wiel-emulatie

en: Universal
nl: Universeel

en: Any PS/2 & USB mice
nl: Iedere PS/2 & USB-muis

en: none
nl: geen

en: No mouse
nl: Geen muis

en: Synaptics Touchpad
nl: Synaptics touchpad

en: Please test the mouse
nl: Test uw muis a.u.b.

en: To activate the mouse,
nl: Om de muis te activeren,

en: MOVE YOUR WHEEL!
nl: BEWEEG UW WIELTJE!

en: Web Server
nl: Webserver

en: Domain Name Server
nl: Domeinnaam-server

en: SSH server
nl: SSH-server

en: FTP server
nl: FTP-server

en: Mail Server
nl: E-mailserver

en: POP and IMAP Server
nl: POP- en IMAP-server

en: Telnet server
nl: Telnet-server

en: Windows Files Sharing (SMB)
nl: Windows bestandsdeling (SMB)

en: CUPS server
nl: CUPS-server

en: Echo request (ping)
nl: Echo-aanvraag (ping)

en: drakfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandriva Linux machine.
    For a powerful and dedicated firewall solution, please look to the
    specialized Mandriva Security Firewall distribution.
nl: Configuratie van drakfirewall
    
    Dit programma configureert een persoonlijke firewall voor deze 
    Mandriva Linux machine. Voor een krachtige, specifieke
    firewall-oplossing, zie de gespecialiseerde Mandriva Security 
    Firewall-distributie.

en: drakfirewall configurator
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access with
    drakconnect before going any further.
nl: drakfirewall configuratieprogramma
    
    Controleer dat u uw netwerk/internettoegang hebt geconfigureerd met
    drakconnect voordat u verdergaat.

en: Which services would you like to allow the Internet to connect to?
nl: Welke diensten wilt u ter verbinding beschikbaar stellen aan het Internet?

en: You can enter miscellaneous ports. 
    Valid examples are: 139/tcp 139/udp 600:610/tcp 600:610/udp.
    Have a look at /etc/services for information.
nl: U kunt diverse poorten opgeven. 
    Geldige voorbeelden zijn: 139/tcp 139/udp 600:610/tcp 600:610/udp.
    Bekijk /etc/services eens voor informatie.

en: Invalid port given: %s.
    The proper format is "port/tcp" or "port/udp", 
    where port is between 1 and 65535.
    
    You can also give a range of ports (eg: 24300:24350/udp)
nl: Ongeldige poort opgegeven: %s.
    Het juiste formaat is "port/tcp" of "port/udp", 
    waar het poortnummer ligt tussen 1 en 65535.
    
    U kunt ook een poortbereik opgeven (bijv.: 24300:24350/udp)

en: Everything (no firewall)
nl: Alles (geen firewall)

en: Other ports
nl: Overige poorten

en: A port scanning attack has been attempted by %s.
nl: Een poortscan-aanval is geprobeerd door %s.

en: The %s service has been attacked by %s.
nl: De %s-dienst is aangevallen door %s.

en: A password cracking attack has been attempted by %s.
nl: Een poging om wachtwoorden te kraken is gedaan door %s.

en: Unlisted - edit manually
nl: Niet opgenomen - handmatig bewerken

en: I do not know
nl: Ik weet het niet

en: Manual
nl: Handmatig

en: No device supporting the %s ndiswrapper driver is present!
nl: Geen apparaat aanwezig dat het %s-ndiswrapper-stuurprogramma ondersteunt!

en: Please select the Windows driver (.inf file)
nl: Selecteer het Windows-stuurprogramma (.inf-bestand)

en: Unable to install the %s ndiswrapper driver!
nl: Niet in staat het %s-ndiswrapper-stuurprogramma te installeren!

en: Unable to load the ndiswrapper module!
nl: Niet in staat de ndiswrapper-module in te laden!

en: Unable to find the ndiswrapper interface!
nl: Kan de ndiswrapper-interface niet vinden!

en: Manual choice
nl: Handmatige keuze

en: Internal ISDN card
nl: Interne ISDN kaart

en: Manual configuration
nl: Handmatige configuratie

en: Automatic IP (BOOTP/DHCP)
nl: Automatisch IP (BOOTP/DHCP)

en: Automatic IP (BOOTP/DHCP/Zeroconf)
nl: Automatisch IP (BOOTP/DHCP/Zeroconf)

en: Protocol for the rest of the world
nl: Protocol voor de rest van de wereld

en: European protocol (EDSS1)
nl: Europees protocol (EDSS1)

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
nl: Protocol voor de rest van de wereld 
     geen D-Channel (geleasde lijnen)

en: Alcatel speedtouch USB modem
nl: Alcatel speedtouch USB-modem

en: Manual TCP/IP configuration
nl: Handmatige TCP/IP-configuratie

en: Routed IP LLC
nl: Gerouteerd IP LLC

en: Routed IP VC
nl: Gerouteerd IP VC

en: Script-based
nl: Script-gebaseerd

en: Terminal-based
nl: Gebaseerd op een terminal

en: Restricted WEP
nl: Beperkte WEP

en: WPA Pre-Shared Key
nl: WPA vooraf gedeelde sleutel

en: Network & Internet Configuration
nl: Netwerk- & Internetconfiguratie

en: LAN connection
nl: LAN-verbinding

en: Wireless connection
nl: Draadloze verbinding

en: ADSL connection
nl: ADSL-verbinding

en: Cable connection
nl: Kabelverbinding

en: ISDN connection
nl: ISDN-verbinding

en: Modem connection
nl: Modemverbinding

en: Choose the connection you want to configure
nl: Selecteer de verbinding die u wenst in te stellen

en: Connection Configuration
nl: Configuratie van verbinding

en: Please fill or check the field below
nl: Controleer het onderstaande veld of vul het in

en: Your personal phone number
nl: Uw persoonlijke telefoonnummer

en: Provider name (ex provider.net)
nl: Naam van uw provider (bijv. provider.nl)

en: Provider phone number
nl: Telefoonnummer van uw provider

en: Provider DNS 1 (optional)
nl: DNS 1 van uw provider (optioneel)

en: Provider DNS 2 (optional)
nl: DNS 2 van uw provider (optioneel)

en: Dialing mode
nl: Inbelmodus

en: Connection speed
nl: Verbindingssnelheid

en: Connection timeout (in sec)
nl: Maximale wachttijd voor verbinding (in seconden)

en: Account Login (user name)
nl: Account-aanmelding (gebruikersnaam)

en: Account Password
nl: Wachtwoord

en: Card IRQ
nl: IRQ van de kaart

en: Card mem (DMA)
nl: Mem (DMA) van de kaart

en: Card IO
nl: IO van de kaart

en: Card IO_0
nl: IO_0 van de kaart

en: Card IO_1
nl: IO_1 van de kaart

en: Cable: account options
nl: Kabel: account-opties

en: Use BPALogin (needed for Telstra)
nl: BPALogin gebruiken (nodig voor Telstra)

en: Select the network interface to configure:
nl: Selecteer de in te stellen netwerkinterface:

en: Net Device
nl: Netwerkapparaat

en: External ISDN modem
nl: Extern ISDN modem

en: Select a device!
nl: Selecteer een apparaat!

en: ISDN Configuration
nl: ISDN Configuratie

en: What kind of card do you have?
nl: Welk type kaart heeft u?

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
nl: 
    Als u een ISA kaart bezit, zouden de waardes op het volgende scherm moeten kloppen.
    
    Als  u een PCMCIA kaart bezit, moet u het irq en io van uw kaart weten.

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Abort
nl: Afbreken

en: Which of the following is your ISDN card?
nl: Welke van de volgende is uw ISDN kaart?

en: A CAPI driver is available for this modem. This CAPI driver can offer more capabilities than the free driver (like sending faxes). Which driver do you want to use?
nl: Er is een CAPI-stuurprogramma beschikbaar voor deze modem. Dit CAPI-stuurprogramma biedt meer mogelijkheden dan de vrije versie (zoals het verzenden van faxen). Welk stuurprogramma wilt u gebruiken?

en: Driver
nl: Stuurprogramma

en: Which protocol do you want to use?
nl: Welk protocol wenst u te gebruiken?

en: Select your provider.
    If it is not listed, choose Unlisted.
nl: Selecteer uw provider.
     Als uw provider niet in de lijst staat, kiest u Unlisted

en: Your modem is not supported by the system.
    Take a look at http://www.linmodems.org
nl: Het systeem ondersteunt uw modem niet.
    Neem eens een kijkje op http://www.linmodems.org

en: Select the modem to configure:
nl: Kies de te configureren modem:

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
nl: Geef aan met welke seriÃ«le poort uw modem verbonden is.

en: Select your provider:
nl: Selecteer uw provider:

en: Dialup: account options
nl: Inbellen: account-opties

en: Connection name
nl: Verbindingsnaam

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Login ID
nl: Aanmeldingsnaam

en: Dialup: IP parameters
nl: Inbellen: IP-parameters

en: IP parameters
nl: IP-parameters

en: IP address
nl: IP adres

en: Subnet mask
nl: Subnetmasker

en: Dialup: DNS parameters
nl: Inbellen: DNS-parameters

en: Domain name
nl: Domeinnaam

en: First DNS Server (optional)
nl: Eerste DNS-server (optioneel)

en: Second DNS Server (optional)
nl: Tweede DNS-server (optioneel)

en: Set hostname from IP
nl: Hostnaam bepalen a.d.h.v. IP-adres

en: Gateway IP address
nl: IP-adres van gateway

en: ADSL configuration
nl: ADSL-configuratie

en: Please choose your ADSL provider
nl: Kies uw ADSL-provider alstublieft

en: Connect to the Internet
nl: Verbinden met het Internet

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use PPTP, a few use DHCP.
    If you do not know, choose 'use PPPoE'
nl: De meest gebruikte manier om te verbinden met adsl is met
    pppoe. Sommige verbindingen gebruiken PPTP, enkele gebruiken
    dhcp. Als u het niet weet, kiest u 'gebruik PPPoE'

en: ADSL connection type:
nl: ADSL-verbindingstype:

en: Virtual Path ID (VPI):
nl: Virtueel pad-ID (VPI):

en: Virtual Circuit ID (VCI):
nl: Virtueel circuit-ID (VCI):

en: Encapsulation:
nl: Inkapseling:

en: Manually load a driver
nl: Stuurprogramma handmatig laden

en: Use a Windows driver (with ndiswrapper)
nl: Windows-stuurprogramma gebruiken (met ndiswrapper)

en: Zeroconf hostname resolution
nl: Hostnaam opzoeken met zeroconf

en: Configuring network device %s (driver %s)
nl: Bezig met configureren van netwerkapparaat %s (stuurprogramma %s)

en: The following protocols can be used to configure a LAN connection. Please choose the one you want to use
nl: Een LANverbinding kan met de volgende protocollen geconfigureerd worden. Kiest u degene die u wenst.

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
nl: Gelieve de IP-configuratie voor deze machine in te geven.
    Elke ingang moet ingegeven worden als een IP adres in `dotted-decimal'-
    vorm (bijvoorbeeld 1.2.3.4).

en: Assign host name from DHCP address
nl: Hostnaam toewijzen vanaf DHCP-adres

en: DHCP host name
nl: DHCP-hostnaam

en: Netmask
nl: Netmasker

en: Track network card id (useful for laptops)
nl: Netwerkkaart id onthouden (nuttig voor laptops)

en: Network Hotplugging
nl: "Hot"-aansluiten van netwerk

en: Start at boot
nl: Bij opstarten starten

en: Metric
nl: Metrisch

en: DHCP timeout (in seconds)
nl: DHCP-wachttijd (in seconden)

en: Get DNS servers from DHCP
nl: DNS-servers van DHCP ophalen

en: Get YP servers from DHCP
nl: YP-server van DHCP ophalen

en: Get NTPD servers from DHCP
nl: NTPD-servers van DHCP ophalen

en: IP address should be in format 1.2.3.4
nl: Het IP-adres behoort het formaat 1.2.3.4 te hebben

en: Netmask should be in format 255.255.224.0
nl: Netmasker behoort het formaat 255.255.224.0 te hebben

en: Warning: IP address %s is usually reserved!
nl: Waarschuwing: IP-adres %s is normaal gesproken gereserveerd!

en: %s already in use
nl: %s reeds in gebruik

en: Choose an ndiswrapper driver
nl: Kies een ndiswrapper-stuurprogramma

en: Use the ndiswrapper driver %s
nl: ndiswrapper-stuurprogramma %s gebruiken

en: Install a new driver
nl: Nieuw stuurprogramma installeren

en: Select a device:
nl: Selecteer een apparaat:

en: Please enter the wireless parameters for this card:
nl: Voert u de draadloos-parameters voor deze kaart in:

en: Operating Mode
nl: Operatiemodus

en: Managed
nl: Beheerd

en: Secondary
nl: Secundaire

en: Auto
nl: Automatisch

en: Network name (ESSID)
nl: Netwerknaam (ESSID)

en: Encryption mode
nl: Versleutelingsmodus

en: Network ID
nl: Netwerk-ID

en: Operating frequency
nl: Operatiefrequentie

en: Sensitivity threshold
nl: Drempelwaarde gevoeligheid

en: Bitrate (in b/s)
nl: Bitsnelheid (in b/s)

en: RTS/CTS adds a handshake before each packet transmission to make sure that the
    channel is clear. This adds overhead, but increase performance in case of hidden
    nodes or large number of active nodes. This parameter sets the size of the
    smallest packet for which the node sends RTS, a value equal to the maximum
    packet size disable the scheme. You may also set this parameter to auto, fixed
    or off.
nl: RTS/CTS voegt een ''handshake'' toe vÃ³Ã³r iedere packet-overdracht om ervoor
    te zorgen dat het kanaal vrij is. Dit voegt extra informatie toe, maar de
    verbetert prestaties in het geval van verborgen knooppunten of een groot
    aantal actieve knooppunten. Deze parameter stelt de grootte in van het 
    kleinste packet waarvoor het knooppunt een RTS uitzendt, een waarde gelijk
    aan de maximum-packetgrootte maakt dit ontwerp ongedaan. U kunt deze 
    parameter ook instellen op auto, fixed (vast) of off (uit).

en: Fragmentation
nl: Fragmentatie

en: Iwconfig command extra arguments
nl: Extra argumenten voor iwconfig-opdracht

en: Here, one can configure some extra wireless parameters such as:
    ap, channel, commit, enc, power, retry, sens, txpower (nick is already set as the hostname).
    
    See iwconfig(8) man page for further information.
nl: Hier kunt u enkele extra draadloos-parameter instellen zoals:
    ap, channel, commit, enc, power, retry, sens, txpower (nick is reeds ingesteld als de hostnaam.
    
    Zie de iwconfig(8) manpagina voor meer informatie.

note: -PO: split the "xyz command extra argument" translated string into two lines if it's bigger than the english one
en: Iwspy command extra arguments
nl: Extra argumenten voor iwspy-opdracht

en: Iwspy is used to set a list of addresses in a wireless network
    interface and to read back quality of link information for each of those.
    
    This information is the same as the one available in /proc/net/wireless :
    quality of the link, signal strength and noise level.
    
    See iwpspy(8) man page for further information.
nl: Iwspy is bedoeld om een adressenlijst in een draadloze netwerkinterface
    in te stellen en om informatie over de kwaliteit van de verbinding voor
    elk van deze adressen terug te lezen.
    
    Deze informatie is dezelfde als die beschikbaar is in /proc/net/wireless :
    verbindingskwaliteit, signaalsterkte en ruisniveau.
    
    Zie de iwpspy(8) manpagina voor meer informatie.

en: Iwpriv command extra arguments
nl: Extra argumenten voor iwpriv-opdracht

en: Iwpriv enable to set up optionals (private) parameters of a wireless network
    interface.
    
    Iwpriv deals with parameters and setting specific to each driver (as opposed to
    iwconfig which deals with generic ones).
    
    In theory, the documentation of each device driver should indicate how to use
    those interface specific commands and their effect.
    
    See iwpriv(8) man page for further information.
nl: Iwpriv maakt het mogelijk optionele (private) parameters van een draadloze
    netwerkinterface in te stellen.
    
    Iwpriv gaat over parameters en instellingen specifiek voor ieder
    stuurprogramma (in tegenstelling tot iwconfig, die over algemene
    stuurprogramma's gaat).
    
    In theorie zou de documentatie van elk stuurprogramma aan moeten geven hoe
    de interface-specifieke opdrachten te gebruiken en wat hun effecten zijn.
    
    Zie de manpagina van iwpriv(8) voor meer informatie.

en: Freq should have the suffix k, M or G (for example, "2.46G" for 2.46 GHz frequency), or add enough '0' (zeroes).
nl: 'Freq' dient het achtervoegsel k, M of G te hebben (bijvoorbeeld "2.46G"voor een frequentie van 2.46 GHz, of genoeg '0' (nullen) aan het eind toegevoegd.

en: Rate should have the suffix k, M or G (for example, "11M" for 11M), or add enough '0' (zeroes).
nl: 'Rate' dient het achtervoegsel k, M of G te hebben (bijvoorbeeld "11M"voor 11M), of genoeg '0' (nullen) aan het eind toegevoegd.

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one.
nl: Gelieve uw computernaam in te voeren.
    Het moet een volledige computernaam zijn, zoals ``mybox.mylab.myco.com''.
    U mag ook het IP-adres van de gateway invoeren als u er een heeft.

en: Last but not least you can also type in your DNS server IP addresses.
nl: Tenslotte kunt u ook de IP-adressen van uw DNS-server intypen.

en: Host name (optional)
nl: Hostnaam (optioneel)

en: Host name
nl: Hostnaam

en: Search domain
nl: Zoekdomein

en: By default search domain will be set from the fully-qualified host name
nl: Gewoonlijk wordt het zoekdomein ingesteld vanuit de volledig gekwalificeerde hostnaam

en: Gateway (e.g. %s)
nl: Gateway (bijvoorbeeld %s)

en: Gateway device
nl: Gateway apparaat

en: DNS server address should be in format 1.2.3.4
nl: Het DNS-serveradres moet in het formaat 1.2.3.4 staan

en: Gateway address should be in format 1.2.3.4
nl: Het gateway-adres moet in het formaat 1.2.3.4 staan

en: If desired, enter a Zeroconf hostname.
    This is the name your machine will use to advertise any of
    its shared resources that are not managed by the network.
    It is not necessary on most networks.
nl: Voer indien gewenst een Zeroconf hostnaam in.
    Dit is de naam die uw computer zal gebruiken om zijn gedeelde
    bronnen die niet door het netwerk beheerd worden, bekend te
    maken.
    Op de meeste netwerken is dit niet nodig.

en: Zeroconf Host name
nl: Zeroconf hostnaam

en: Zeroconf host name must not contain a .
nl: Zeroconf-hostnaam mag geen . bevatten

en: Do you want to allow users to start the connection?
nl: Wilt u gebruikers toestaan de verbinding te openen?

en: Do you want to start the connection at boot?
nl: Wenst u bij het opstarten uw verbinding te openen?

en: Automatically at boot
nl: Automatisch bij opstarten

en: By using Net Applet in the system tray
nl: Door gebruik van het Net-applet in het systeemvak

en: Manually (the interface would still be activated at boot)
nl: Handmatig (de interface wordt nog wel geactiveerd bij opstarten)

en: How do you want to dial this connection?
nl: Op welke manier wilt u contact maken met deze verbinding?

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
nl: Wenst u nu te proberen een connectie te maken met Internet?

en: Testing your connection...
nl: Bezig met testen van uw connectie...

en: The system is now connected to the Internet.
nl: Het systeem is op dit moment aangesloten op het Internet.

en: For security reasons, it will be disconnected now.
nl: Vanwege beveiligingsredenen wordt de verbinding nu verbroken.

en: The system does not seem to be connected to the Internet.
    Try to reconfigure your connection.
nl: Het lijkt erop dat dit systeem niet aangesloten is op
    het internet. Probeer uw verbinding opnieuw in te stellen.

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
nl: Gefeliciteerd, de netwerk- en internetconfiguratie is af.

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
nl: We raden u aan om nadat dit gebeurd is, uw X omgeving
    te herstarten om het hostnaam-veranderingprobleem
    te voorkomen.

en: Problems occurred during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection does not work, you might want to relaunch the configuration.
nl: Er zijn problemen opgetreden tijdens de configuratie.
    Test uw verbinding via net_monitor of mcc. Indien uw verbinding niet werkt, kunt u proberen de configuratie opnieuw op te starten.

en: (detected on port %s)
nl: (gevonden op poort %s)

note: -PO: here, "(detected)" string will be appended to eg "ADSL connection"
en: (detected %s)
nl: (%s gevonden)

en: (detected)
nl: (gevonden)

en: Network Configuration
nl: Netwerkinstellingen

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
nl: Omdat u een netwerk-installatie uitvoert, is uw netwerk reeds ingesteld.
    Klik op OK om uw instellingen te behouden, of op Annuleren om uw Internet & Netwerkverbinding opnieuw in te stellen.

en: The network needs to be restarted. Do you want to restart it?
nl: Het netwerk dient herstart te worden. Wilt u het herstarten?

en: A problem occurred while restarting the network: 
    
    %s
nl: Een probleem deed zich voor bij het herstarten van het netwerk:
    
    %s

en: We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press "%s" to continue.
nl: We gaan nu de %s -verbinding configureren.
    
    
    Klik op "%s" om door te gaan.

en: Configuration is complete, do you want to apply settings?
nl: Configuratie is voltooid, wilt u de instellingen toepassen?

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
nl: U heeft meerdere manieren om te verbinden met het Internet ingesteld.
    Kies degene die u wenst te gebruiken.

en: Internet connection
nl: Internetverbinding

en: An unexpected error has happened:
    %s
nl: Een onverwachte fout is opgetreden:
    %s

en: Proxies configuration
nl: Configuratie van proxy('s)

en: HTTP proxy
nl: HTTP-proxy

en: FTP proxy
nl: FTP-proxy

en: Proxy should be http://...
nl: Proxy moet http://... zijn

en: URL should begin with 'ftp:' or 'http:'
nl: URL moet beginnen met 'ftp:' of 'http:'

en: Please enter the name of the interface connected to the internet.
    
    Examples:
    		ppp+ for modem or DSL connections, 
    		eth0, or eth1 for cable connection, 
    		ippp+ for a isdn connection.
nl: Voer de naam in van het netwerkapparaat verbonden met het internet.
    
    Voorbeelden:
    		ppp+ voor modem- of DSL-verbindingen, 
    		eth0, of eth1 voor een kabelverbinding, 
    		ippp+ voor een ISDN-verbinding.

en: The ECI Hi-Focus modem cannot be supported due to binary driver distribution problem.
    
    You can find a driver on http://eciadsl.flashtux.org/
nl: Het ECI Hi-Focus modem is niet ondersteund vanwege het probleem dat het stuurprogramma binair gedistribueerd wordt.
    
    U kunt het stuurprogramma vinden op http://eciadsl.flashtux.org/

en: Insert floppy
nl: Plaats een diskette

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s with %s in root directory and press %s
nl: Plaats een met het FAT-bestandssysteem geformatteerde diskette in station %s met %s in de hoofdmap en druk op %s

en: Floppy access error, unable to mount device %s
nl: Probleem bij benaderen van diskette, niet in staat apparaat %s te koppelen

en: You need the Alcatel microcode.
    You can provide it now via a floppy or your windows partition,
    or skip and do it later.
nl: U heeft de Alcatel-microcode nodig.
    U kunt deze nu invoeren via een diskette of uw Windows-partitie,
    of het overslaan en uitstellen.

en: Use a floppy
nl: Een floppy gebruiken

en: Use my Windows partition
nl: Mijn Windows-partitie gebruiken

en: Firmware copy failed, file %s not found
nl: KopiÃ«ren van firmware mislukt, bestand %s niet gevonden

en: Congratulations!
nl: Gefeliciteerd!

en: Firmware copy succeeded
nl: KopiÃ«ren van firmware geslaagd

en: mount failed:
nl: koppelen mislukt:

en: Extended partition not supported on this platform
nl: Extended partitie niet ondersteund op dit platform

en: You have a hole in your partition table but I can not use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
nl: Er zit een gat in uw partitietabel, maar ik kan het niet gebruiken.
    De enige oplossing is om uw primaire partitie te verplaatsen zodat het gat naast de extended partitie komt te liggen

en: Restoring from file %s failed: %s
nl: Het herstellen van bestand %s is niet gelukt: %s

en: Bad backup file
nl: Slechte reservekopie

en: Error writing to file %s
nl: Fout bij het schrijven naar bestand %s

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random, corrupted data.
nl: Er is iets verdachts aan de gang op uw schijf. 
    Een test om de integriteit van de gegevens de testen is mislukt.Dat betekent dat schrijven naar de schijf uiteindelijk
    tot willekeurige, beschadigde gegevens leidt.

en: must have
nl: must-have

en: important
nl: belangrijk

en: very nice
nl: heel leuk

en: nice
nl: leuk

en: maybe
nl: misschien

en: Downloading file %s...
nl: Bestand %s wordt gedownload...

en: (on %s)
nl: (aan %s)

en: (on this machine)
nl: (aan deze machine)

en: Configured on other machines
nl: Geconfigureerd op andere computers

en: On CUPS server "%s"
nl: Op CUPS-server "%s"

en:  (Default)
nl:  (Standaard)

en: CUPS - Common Unix Printing System (remote server)
nl: CUPS - Common Unix Printing System (server op afstand)

en: Remote CUPS
nl: CUPS op afstand

en: Unknown Model
nl: Onbekend model

en: Local printer
nl: Lokale printer

en: Remote printer
nl: Netwerk printer

en: Printer on remote CUPS server
nl: Printer aan CUPS server op afstand

en: Printer on remote lpd server
nl: Printer aan lpd server op afstand

en: Network printer (TCP/Socket)
nl: Netwerkprinter (TCP/Socket)

en: Printer on NetWare server
nl: Printer aan NetWare server

en: Enter a printer device URI
nl: Voer een apparaat-URI voor de printer in

en: Pipe job into a command
nl: Taak doorsluizen naar een opdracht

en: recommended
nl: aanbevolen

en: Unknown model
nl: Onbekend model

en: Configured on this machine
nl: Geconfigureerd op deze machine

en:  on parallel port #%s
nl:  op parallelle poort #%s

en: , HP printer on a parallel port
nl: , HP-printer op parallelle poort

en: , HP printer on USB
nl: , HP-printer op USB

en: , HP printer on HP JetDirect
nl: , HP-printer op HP JetDirect

en: , HP printer
nl: , HP-printer

en: , multi-function device on parallel port #%s
nl: , multi-functioneel apparaat op parallelle poort #%s

en: , multi-function device on a parallel port
nl: , multi-functioneel apparaat op parallelle poort

en: , multi-function device on USB
nl: , multi-functioneel apparaat op USB

en: , multi-function device on HP JetDirect
nl: . multi-functioneel apparaat op HP JetDirect

en: , multi-function device
nl: , multi-functioneel apparaat

en: , printing to %s
nl: , bezig met printen naar %s

en:  on LPD server "%s", printer "%s"
nl:  op LPD server "%s", printer "%s"

en: , TCP/IP host "%s", port %s
nl: , TCP/IP host "%s", poort %s

en:  on SMB/Windows server "%s", share "%s"
nl:  op SMB/Windows server "%s", share "%s"

en:  on Novell server "%s", printer "%s"
nl:  op Novell server "%s", printer "%s"

en: , using command %s
nl: , met gebruik van opdracht %s

en: Parallel port #%s
nl: Parallelle poort #%s

en: HP printer on a parallel port
nl: HP-printer op parallelle poort

en: HP printer on USB
nl: HP-printer op USB

en: HP printer on HP JetDirect
nl: HP-printer op HP JetDirect

en: HP printer
nl: HP-printer

en: Multi-function device on parallel port #%s
nl: Multi-functioneel apparaat op parallelle poort #%s

en: Multi-function device on a parallel port
nl: Multi-functioneel apparaat op parallelle poort

en: Multi-function device on USB
nl: Multi-functioneel apparaat op USB

en: Multi-function device on HP JetDirect
nl: Multi-functioneel apparaat op HP JetDirect

en: Multi-function device
nl: Multi-functioneel apparaat

en: Prints into %s
nl: Drukt af naar %s

en: TCP/IP host "%s", port %s
nl: TCP/IP host "%s", poort %s

en: Uses command %s
nl: Gebruikt opdracht %s

en: Raw printer (No driver)
nl: Raw printer (geen stuurprogramma)

en: Local network(s)
nl: Lokale netwerk(en)

en: Network %s
nl: Netwerk %s

en: Host %s
nl: Computer %s

en: %s (Port %s)
nl: %s (Poort %s)

en: The HP LaserJet 1000 needs its firmware to be uploaded after being turned on. Download the Windows driver package from the HP web site (the firmware on the printer's CD does not work) and extract the firmware file from it by decompressing the self-extracting '.exe' file with the 'unzip' utility and searching for the 'sihp1000.img' file. Copy this file into the '/etc/printer' directory. There it will be found by the automatic uploader script and uploaded whenever the printer is connected and turned on.
nl: De HP LaserJet 1000 moet, na te zijn aangezet, zijn firmware ge-upload krijgen. Download het Windows-stuurprogramma van de HP website (de firmware op de CD bij de printer werkt niet) en extraheer het firmware bestand eruit door het zelf-uitpakkende '.exe'-bestand te decomprimeren met het 'unzip' hulpprogramma en te zoeken naar het bestand 'sihp1000.img'. KopiÃ«er dit bestand naar de '/etc/printer' map. Daar zal het te vinden zijn voor het script dat automatisch de firmware uploadt elke keer wanneer de printer is aangesloten en aangezet.

en: CUPS printer configuration
nl: CUPS printerconfiguratie

en: Here you can choose whether the printers connected to this machine should be accessible by remote machines and by which remote machines.
nl: Hier kunt u bepalen of de printers verbonden aan deze computer toegankelijk dienen te zijn voor computers op afstand, en voor welke.

en: You can also decide here whether printers on remote machines should be automatically made available on this machine.
nl: Hier kunt u ook bepalen of printers op computers op afstand automatisch beschikbaar gemaakt dienen te worden op deze computer.

en: The printers on this machine are available to other computers
nl: De printers op deze computer zijn beschikbaar voor andere computers

en: Automatically find available printers on remote machines
nl: Beschikbare printers aan computers op afstand automatisch bespeuren

en: Printer sharing on hosts/networks:
nl: Printers delen op hosts/netwerken:

en: Custom configuration
nl: Aangepaste configuratie

en: No remote machines
nl: Geen computers op afstand

en: Additional CUPS servers:
nl: Meer CUPS-servers:

en: To get access to printers on remote CUPS servers in your local network you only need to turn on the "Automatically find available printers on remote machines" option; the CUPS servers inform your machine automatically about their printers. All printers currently known to your machine are listed in the "Remote printers" section in the main window of Printerdrake. If your CUPS server(s) is/are not in your local network, you have to enter the IP address(es) and optionally the port number(s) here to get the printer information from the server(s).
nl: Om toegang te krijgen tot printers aan CUPS-servers op afstand in uw lokale netwerk hoeft u slechts de optie "Beschikbare printers aan computers op afstand automatisch bespeuren"aan te zetten; CUPS-servers informeren uw machine automatisch over hun printers. Alle printers die op dit moment bekend zijn bij uw computer zijn vermeld in het "Printers op afstand"-veld in het hoofdvenster van Printerdrake. Als uw CUPS-server zich niet bevindt in uw lokale netwerk, dan geeft u het IP-adres van de CUPS-server(s) in en optioneelhet poortnummer om de printerinformatie van de server(s) op te vragen.

en: Japanese text printing mode
nl: Japanse tekstafdrukmodus

en: Turning on this allows to print plain text files in Japanese language. Only use this function if you really want to print text in Japanese, if it is activated you cannot print accentuated characters in latin fonts any more and you will not be able to adjust the margins, the character size, etc. This setting only affects printers defined on this machine. If you want to print Japanese text on a printer set up on a remote machine, you have to activate this function on that remote machine.
nl: Dit aanzetten stelt u in staat platte tekstbestanden in het Japans af te drukken. Gebruik deze functie slechts als u echt tekst in het Japans wilt afdrukken; wanneer hij is geactiveerd dan kunt u geen geaccentueerde tekens meer afdrukken in Latijnse lettertypen en zult u de kantlijnen, tekengrootte, etc. niet meer kunnen aanpassen. Deze instelling heeft slechts effect op printers aangesloten op deze computer. Mocht u Japanse tekst willen afdrukken naar een printer aan een computer op afstand dan dient u deze functie te activeren op die andere computer.

en: Automatic correction of CUPS configuration
nl: Automatische correctie van CUPS-configuratie

en: When this option is turned on, on every startup of CUPS it is automatically made sure that
    
    - if LPD/LPRng is installed, /etc/printcap will not be overwritten by CUPS
    
    - if /etc/cups/cupsd.conf is missing, it will be created
    
    - when printer information is broadcasted, it does not contain "localhost" as the server name.
    
    If some of these measures lead to problems for you, turn this option off, but then you have to take care of these points.
nl: Wanneer deze optie is ingeschakeld, dan wordt bij iedere start van CUPS verzekerd dat
    
    - als LPD/LPRng geÃ¯nstalleerd is, wordt /etc/printcap niet overschreven door CUPS
    
    - als /etc/cups/cupsd.conf ontbreekt, dan wordt het aangemaakt
    
    - wanneer printerinformatie wordt bekendgemaakt, bevat het niet "localhost" als de servernaam.
    
    Als enkele van deze maatregelen tot problemen voor u leiden, zet deze optie dan uit, maar dan dient u zorg te dragen voor deze punten.

en: Remote CUPS server and no local CUPS daemon
nl: CUPS-server op afstand en geen lokale CUPS-voorziening

en: On
nl: Aan

en: Off
nl: Uit

en: In this mode the local CUPS daemon will be stopped and all printing requests go directly to the server specified below. Note that it is not possible to define local print queues then and if the specified server is down it cannot be printed at all from this machine.
nl: In deze modus wordt de lokale CUPS-voorziening gestopt en gaan alle afdrukaanvragen direct naar de hieronder aangegeven server. Merk op dat het dan niet mogelijk is om lokale afdrukwachtrijen te definiÃ«ren en als de aangegeven server uit de lucht is kan er in het geheel niet worden afgedrukt vanaf deze computer.

en: Sharing of local printers
nl: Lokale printers delen

en: These are the machines and networks on which the locally connected printer(s) should be available:
nl: Dit zijn de computers en netwerken waarop de lokaal verbonden printer(s) beschikbaar dienen te zijn:

en: Add host/network
nl: Host/netwerk toevoegen

en: Edit selected host/network
nl: Geselecteerde host/netwerk bewerken

en: Remove selected host/network
nl: Geselecteerde host/netwerk verwijderen

en: IP address of host/network:
nl: IP-adres van host/netwerk:

en: Choose the network or host on which the local printers should be made available:
nl: Kies het netwerk of de host waarop de lokale printers beschikbaar moeten worden gemaakt:

en: Host/network IP address missing.
nl: IP-adres van host/netwerk ontbreekt.

en: The entered host/network IP is not correct.
nl: Het ingevoerde host/netwerk-IP is niet correct.

en: Examples for correct IPs:
nl: Voorbeelden van correcte IP's:

en: This host/network is already in the list, it cannot be added again.
nl: Deze host/netwerk staat reeds in de lijst, hij kan niet nogmaals worden toegevoegd.

en: Accessing printers on remote CUPS servers
nl: Benaderen van printers aan CUPS servers op afstand

en: Add here the CUPS servers whose printers you want to use. You only need to do this if the servers do not broadcast their printer information into the local network.
nl: Voeg hier de CUPS-servers toe waarvan u de printers wilt gebruiken. U hoeft dit alleen te doen als deze servers hun printerinformatie niet bekendmaken aan het lokale netwerk.

en: Add server
nl: Server toevoegen

en: Edit selected server
nl: Geselecteerde server bewerken

en: Remove selected server
nl: Geselecteerde server verwijderen

en: Enter IP address and port of the host whose printers you want to use.
nl: Geef het IP-adres en de poort van de computer waarvan u de printers wilt gebruiken.

en: If no port is given, 631 will be taken as default.
nl: Als geen poort is gegeven dan wordt 631 als standaardwaarde genomen.

en: Server IP missing!
nl: IP van server ontbreekt!

en: The entered IP is not correct.
nl: Het ingevoerde IP-nummer is niet correct.

en: The port number should be an integer!
nl: Het poortnummer moet een geheel getal zijn!

en: This server is already in the list, it cannot be added again.
nl: Deze server staat reeds in de lijst, hij kan niet nogmaals worden toegevoegd.

en: Port
nl: Poort

en: On, Name or IP of remote server:
nl: On, naam of IP-adres van server op afstand:

en: CUPS server name or IP address missing.
nl: CUPS-servernaam of IP-adres ontbreekt.

en: Reading printer data...
nl: Lezen van printerinformatie...

en: Restarting CUPS...
nl: Herstarten van CUPS...

en: Select Printer Connection
nl: Selecteer Printer-verbinding

en: How is the printer connected?
nl: Hoe is de printer aangesloten?

en: 
    Printers on remote CUPS servers do not need to be configured here; these printers will be automatically detected.
nl: 
    Printers aan CUPS-servers op afstand hoeft u hier niet te configureren; deze printers zullen automatisch bespeurd worden.

en: 
    WARNING: No local network connection active, remote printers can neither be detected nor tested!
nl: 
    WAARSCHUWING: Geen lokale netwerkverbinding actief, kan printers op afstand niet bespeuren of testen!

en: Printer auto-detection (Local, TCP/Socket, SMB printers, and device URI)
nl: Automatische printerbespeuring (Lokaal, TCP/Socket, SMB-printers en apparaat-URI)

en: Modify timeout for network printer auto-detection
nl: Wachttijd voor auto-detectie netwerkprinters aanpassen

en: Enter the timeout for network printer auto-detection (in msec) here.
nl: Voer hier de wachttijd in voor auto-detectie van netwerkprinters in (in msec).

en: The longer you choose the timeout, the more reliable the detections of network printers will be, but the scan can take longer then, especially if there are many machines with local firewalls in the network.
nl: Hoe langer de gekozen wachttijd, hoe betrouwbaarder de bespeuring van netwerkprinters is. Het scannen kan dan langer duren, in het bijzonder wanneer er vele computers met lokale firewalls in het netwerk zijn.

en: The timeout must be a positive integer number!
nl: De wachttijd moet een positief geheel getal zijn!

en: Checking your system...
nl: Controleren van uw systeem...

en: and one unknown printer
nl: en Ã©Ã©n onbekende printer

en: and %d unknown printers
nl: en %d onbekende printers

en: The following printers
    
    %s%s
    are directly connected to your system
nl: De volgende printers
    
    %s%s
    zijn direct op uw systeem aangesloten

en: The following printer
    
    %s%s
    are directly connected to your system
nl: De volgende printers
    
    %s%s
    zijn direct op uw systeem aangesloten

en: The following printer
    
    %s%s
    is directly connected to your system
nl: De volgende printer
    
    %s%s
    is direct op uw systeem aangesloten

en: 
    There is one unknown printer directly connected to your system
nl: 
    Er is Ã©Ã©n onbekende printer direct aan uw systeem verbonden

en: 
    There are %d unknown printers directly connected to your system
nl: 
    Er zijn %d onbekende printers direct aan uw systeem verbonden

en: There are no printers found which are directly connected to your machine
nl: Er zijn geen printers gevonden die direct aan uw machine verbonden zijn

en:  (Make sure that all your printers are connected and turned on).
nl:  (Zorg ervoor dat al uw printers verbonden zijn en aangezet).

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above or on printers in the local network?
nl: Wilt u afdrukken mogelijk maken voor de bovengenoemde printers of op printers in het lokale netwerk?

en: Do you want to enable printing on printers in the local network?
nl: Wilt u afdrukken inschakelen voor printers op het lokale netwerk?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above?
nl: Wilt u afdrukken inschakelen op de hierboven genoemde printers?

en: Are you sure that you want to set up printing on this machine?
nl: Weet u zeker dat u afdrukken op deze computer wilt inschakelen?

en: NOTE: Depending on the printer model and the printing system up to %d MB of additional software will be installed.
nl: OPMERKING: Afhankelijk van het printermodel en het afdruksysteem zal tot %d MB aan extra software worden geÃ¯nstalleerd.

en: Searching for new printers...
nl: Bezig met zoeken naar nieuwe printers...

en: Configuring printer on %s...
nl: Configureren van printer op %s...

en:  on
nl:  aan

en: Printer model selection
nl: Selectie van printer-model

en: Which printer model do you have?
nl: Welk model printer heeft u?

en: 
    
    Printerdrake could not determine which model your printer %s is. Please choose the correct model from the list.
nl: 
    
    Printerdrake kan niet bepalen welk model uw printer %s is. Kiest u het juiste model uit de lijst.

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
nl: Indien uw printer niet getoond wordt, kies dan een compatibel model (zie uw printerhandleiding) of Ã©Ã©n die er op lijkt.

en: Configuring printer "%s"...
nl: Configureren van printer "%s"...

en: Add a new printer
nl: Printer toevoegen

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
nl: 
    Welkom bij de Printerinstellingen-wizard
    
    Deze wizard laat u lokale- of afstand-printers installeren die vanaf deze of andere computers in het netwerk gebruikt gaan worden.
    
    Het zal u vragen naar alle benodigde informatie om de printer in te stellen en geeft u toegang tot alle beschikbare printer-stuurprogramma's, stuurprogramma-opties en printerverbindingtypes.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer, connected directly to the network or to a remote Windows machine.
    
    Please plug in and turn on all printers connected to this machine so that it/they can be auto-detected. Also your network printer(s) and your Windows machines must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network and/or Windows-hosted printers when you do not need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
nl: 
    Welkom bij de Printerinstellingen-wizard.
    
    Deze wizard helpt u de printer(s) te installeren die aan uw computer, direct aan het netwerk of aan een Windows-computer op afstand verbonden zijn.
    
    Als u printer(s) verbonden heeft aan deze computer, zet deze dan aan zodat ze automatisch gevonden kunnen worden. Uw netwerkprinter(s) en Windows-computers moeten ook verbonden en aangezet zijn.
    
    Merk op dat het automatisch bespeuren van printers op het netwerk langer duurt dan de automatische bespeuring van printers verbonden aan deze computer. U kunt dus beter de automatische bespeuring van netwerk- en/of Windowsprinters uitzetten wanneer u deze niet nodig heeft.
    
     Klik op "Volgende" wanneer u gereed bent, en "Annuleren" indien u niet op dit moment uw printer(s) wilt instellen.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    Please plug in and turn on all printers connected to this machine so that it/they can be auto-detected.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
nl: 
    Welkom bij de Printerinstellingen-wizard.
    
    Deze wizard helpt u uw printer(s) te installeren die aan deze computer verbonden zijn.
    
    Als u printer(s) aangesloten hebt op deze computer, zet deze dan aan zodat ze automatisch gevonden kunnen worden.
    
     Klik op "Volgende" wanneer u gereed bent, en "Annuleren" indien u niet op dit moment uw printer(s) wilt instellen.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer or connected directly to the network.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected. Also your network printer(s) must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network printers when you do not need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
nl: 
    Welkom bij de Printerinstellingen-wizard.
    
    Deze wizard helpt u uw printer(s) te installeren die aan uw computer of direct aan het netwerk verbonden zijn.
    
    Als u printer(s) verbonden heeft aan deze computer, zet deze dan aan zodat ze automatisch gevonden kunnen worden. Uw netwerkprinter(s) moeten ook verbonden en aangezet zijn.
    
    Merk op dat het automatisch bespeuren van printers op het netwerk langer duurt dan de automatische bespeuring van printers verbonden aan deze computer. U kunt dus beter de automatische bespeuring van netwerkprinters uitzetten wanneer u deze niet nodig heeft.
    
     Klik op "Volgende" wanneer u gereed bent, en "Annuleren" indien u niet op dit moment uw printer(s) wilt instellen.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" if you do not want to set up your printer(s) now.
nl: 
    Welkom bij de Printerinstellingen-wizard.
    
    Deze wizard helpt u uw printer(s) te installeren die aan deze computer verbonden zijn.
    
    Als u printer(s) aangesloten hebt op deze computer, zet deze dan aan zodat ze automatisch gevonden kunnen worden.
    
     Klik op "Volgende" wanneer u gereed bent, en "Annuleren" indien u niet op dit moment uw printer(s) wilt instellen.

en: Auto-detect printers connected to this machine
nl: Automatisch bespeuren van printers verbonden aan deze computer

en: Auto-detect printers connected directly to the local network
nl: Automatisch bespeuren van printers direct verbonden aan lokaal netwerk

en: Auto-detect printers connected to machines running Microsoft Windows
nl: Automatisch bespeuren van printers verbonden aan computers die Microsoft Windows draaien

en: No auto-detection
nl: Geen auto-bespeuring

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the %s Control Center.
nl: 
    Gefeliciteerd, uw printer is nu geÃ¯nstalleerd en geconfigureerd!
    
    U kunt afdrukken met de "Afdrukken"-opdracht in uw toepassingen (normaal gesproken in het "Bestand"-menu).
    
    Indien u een printer wilt toevoegen, verwijderen of hernoemen, of indien u de standaard instellingen wilt wijzigen (papierinvoer-tray, afdrukkwaliteit, ...), selecteert u dan "Printer" in het "Apparatuur"-gedeelte van het %s Configuratiecentrum.

en: Could not install the %s packages!
nl: Kan de %s-pakketten niet installeren!

en: Skipping Windows/SMB server auto-detection
nl: Zoeken naar Windows/SMB-servers wordt overgeslagen

en: Printer auto-detection
nl: Automatische printerbespeuring

en: Detecting devices...
nl: Zoeken naar apparaten...

en: , network printer "%s", port %s
nl: , netwerkprinter "%s", poort %s

en: , printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
nl: , printer "%s" aan SMB/Windows server "%s"

en: Detected %s
nl: %s bespeurd

en: Printer on parallel port #%s
nl: Printer op parallelle poort #%s

en: Network printer "%s", port %s
nl: Netwerkprinter "%s", poort %s

en: Printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
nl: Printer "%s" aan SMB/Windows server "%s"

en: Local Printer
nl: Lokale printer

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
nl: Geen lokale printer gevonden! Om met de hand een printer te installeren, voert u een apparaat- of bestandsnaam in op de invoerregel. (Parallelle poorten: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent aan LPT1:,LPT2:, ..., 1ste USB printer: /dev/usb/lp0, 2de USB printer: /dev/usb/lp1, ...).

en: You must enter a device or file name!
nl: U dient een apparaat of bestandsnaam in te voeren!

en: No printer found!
nl: Geen printer gevonden!

en: Local Printers
nl: Lokale printers

en: Available printers
nl: Beschikbare printers

en: The following printer was auto-detected.
nl: De volgende printer is automatisch bespeurd.

en: If it is not the one you want to configure, enter a device name/file name in the input line
nl: Indien dit niet degene is die u wilt configureren, geef dan een apparaatnaam/bestandsnaam op de invoerregel

en: Alternatively, you can specify a device name/file name in the input line
nl: U kunt ook een apparaatnaam/bestandsnaam specificeren op de invoerregel

en: Here is a list of all auto-detected printers.
nl: Hier volgt een lijst van alle automatisch bespeurde printers.

en: Please choose the printer you want to set up or enter a device name/file name in the input line
nl: Kiest u de printer die u wenst in te stellen of geef een apparaatnaam/bestandsnaam op de invoerregel

en: Please choose the printer to which the print jobs should go or enter a device name/file name in the input line
nl: Kiest u de printer waar de printopdrachten heen moeten of geef een apparaatnaam/bestandsnaam op de invoerregel

en: The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
nl: De configuratie van de printer zal volledig automatisch gaan. Indien uw printer niet correct bespeurd is of indien u een aangepaste printerconfiguratie wenst, zet dan "Handmatige configuratie" aan.

en: Currently, no alternative possibility is available
nl: Op dit moment is er geen alternatief beschikbaar

en: Please choose the printer you want to set up. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
nl: Kiest u de printer die u wenst in te stellen. De configuratie van de printer zal volledig automatisch gaan. Indien uw printer niet correct bespeurd is of indien u een aangepaste printerconfiguratie wenst, zet dan "Handmatige configuratie" aan.

en: Please choose the printer to which the print jobs should go.
nl: Kiest u de printer waar de afdruktaken heen moeten gaan.

en: Please choose the port that your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
nl: Kiest u de poort waaraan uw printer is verbonden of geef een apparaatnaam/bestandsnaam op de invoerregel

en: Please choose the port that your printer is connected to.
nl: Kiest u de poort waaraan uw printer is verbonden.

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
nl:  (Parallelle poorten: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent aan LPT1:,LPT2:, ..., 1ste USB printer: /dev/usb/lp0, 2de USB printer: /dev/usb/lp1, ...).

en: You must choose/enter a printer/device!
nl: U dient een printer of apparaat te kiezen/in te voeren!

en: Aborting
nl: Afbreken...

en: Remote lpd Printer Options
nl: lpd op afstand - Printer-opties

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
nl: Om een lpd-printer op afstand te gebruiken, dient u de hostnaam van de printerserver en de printernaam op die server in te voeren.

en: Remote host name
nl: Naam van host op afstand:

en: Remote printer name
nl: Naam van printer op afstand

en: Remote host name missing!
nl: De naam van de host op afstand ontbreekt!

en: Remote printer name missing!
nl: De naam van de printer op afstand ontbreekt!

en: Information
nl: Informatie

en: Detected model: %s %s
nl: Gevonden model: %s %s

en: Scanning network...
nl: Bezig met afzoeken van het netwerk...

en: , printer "%s" on server "%s"
nl: , printer "%s" op server "%s"

en: Printer "%s" on server "%s"
nl: Printer "%s" op server "%s"

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
nl: SMB (Windows 9x/NT) Printer-opties

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
nl: Om naar een SMB-printer af te drukken, dient u de SMB hostnaam (deze kan verschillen van de TCP/IP hostnaam) in te geven en mogelijk het IP-adres van de printserver, alsook de naam van de gedeelde printer waar u toegang tot wenst en, indien nodig, informatie over gebruikersnaam, wachtwoord en werkgroep.

en:  If the desired printer was auto-detected, simply choose it from the list and then add user name, password, and/or workgroup if needed.
nl:  Als de gewenste printer automatisch gevonden is, kies hem dan eenvoudigweg uit de lijst en voeg zonodig de gebruikersnaam, wachtwoord en/of werkgroep toe.

en: SMB server host
nl: SMB-server host

en: SMB server IP
nl: SMB-server IP

en: Share name
nl: Sharenaam

en: Workgroup
nl: Werkgroep

en: Auto-detected
nl: Automatisch gevonden

en: Either the server name or the server's IP must be given!
nl: Ofwel de servernaam ofwel het IP van de server moet ingevoerd worden!

en: Samba share name missing!
nl: Naam van Samba-share ontbreekt!

en: SECURITY WARNING!
nl: VEILIGHEIDSWAARSCHUWING!

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
nl: U staat op het punt afdrukken via een Windows-account met wachtwoord in te stellen. Vanwege een fout in de architectuur van de samba clientsoftware wordt het wachtwoord als leesbare tekst op de opdrachtregel geplaatst van de Samba-client die de printtaak overzet naar de Windows-server. Dus het is mogelijk voor elke gebruiker op deze computer het wachtwoord te achterhalen door bijvoorbeeld opdrachten te geven als "ps auxwww".
    
    We raden daarom aan Ã©Ã©n van de volgende alternatieven te gebruiken (in alle gevallen raden we aan alleen lokale computers toegang te verschaffen tot de windows server, bijvoorbeeld door gebruik te maken van een firewall) :
    
    Gebruik een wachtwoordloze gebruikersnaam op de Windows-server, zoals de "GUEST" gebruiker of een speciale gebruiker alleen voor het afdrukken. Verwijder niet het wachtwoord van een gewone gebruikersnaam en zeker niet van de administrator-gebruiker.
    
    Stel de Windows-server in zodat deze de printer beschikbaar maakt onder het LPD-protocol. Stel vervolgens het afdrukken van deze computer in met het "%s" verbindingstype in Printerdrake.

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
nl: Stel de windows server in om het IPP protocol beschikbaar te maken voor deze printer en stel het afdrukken voor deze computer in met de "%s" type in Printerdrake.

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
nl: Verbind de printer met een Linux-server en laat de Windows computer(s) er als clients mee verbinden.
    
    Weet u zeker dat u het instellen van deze printer wilt vervolgen zoals u nu doet?

en: NetWare Printer Options
nl: NetWare Printer-Opties

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
nl: Om naar een NetWare-printer af te drukken, dient u de NetWare Printer servernaam op te geven (deze kan verschillen met de TCP/IP computernaam!) alsook de naam van de printerwachtrij waar u toegang tot wilt en, indien nodig, een gebruikersnaam en wachtwoord.

en: Print Queue Name
nl: Naam van de printerwachtrij

en: NCP server name missing!
nl: NCP-servernaam is afwezig!

en: NCP queue name missing!
nl: NCP-wachtrijnaam is afwezig!

en: , host "%s", port %s
nl: , host "%s", poort %s

en: Host "%s", port %s
nl: Host "%s", poort %s

en: TCP/Socket Printer Options
nl: TCP/Socket Printer opties

en: Choose one of the auto-detected printers from the list or enter the hostname or IP and the optional port number (default is 9100) in the input fields.
nl: Kies Ã©Ã©n van de automatisch bespeurde printers uit de lijst of vul de hostnaam / IP-adres en optioneel het poortnummer (standaard 9100) in op de invoervelden.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name or IP of the printer and optionally the port number (default is 9100). On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
nl: Om naar een TCP- of socketprinter af te drukken, dient u de hostnaam of IP-adres van de printer en zonodig het poortnummer op te geven (standaardwaarde is 9100). Op HP JetDirect-servers is het poortnummer over het algemeen 9100, op andere servers kan het variÃ«ren. Kijk voor de zekerheid in het handboek van uw apparatuur.

en: Printer host name or IP missing!
nl: Printer-hostnaam of IP-adres ontbreekt!

en: Printer host name or IP
nl: Printer-hostaam of IP-adres

en: Refreshing Device URI list...
nl: Verversen van apparaat-URI-lijst...

en: Printer Device URI
nl: Printerapparaat URI

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
nl: U kunt de URI om de printer aan te spreken direct opgeven. De URI moet
    voldoen aan ofwel de CUPS-, ofwel de Foomatic specificaties. Let op dat
    niet alle URI-typen door alle "spoolers" ondersteund worden.

en: A valid URI must be entered!
nl: Een geldige URI moet worden ingevoerd!

en: Pipe into command
nl: Doorsluizen naar een opdracht

en: Here you can specify any arbitrary command line into which the job should be piped instead of being sent directly to a printer.
nl: Hier kunt u een arbitraire opdrachtregel specificeren waar de taak naartoe moet worden doorgesluisd in plaats van direct verzonden naar een printer.

en: Command line
nl: Opdrachtregel

en: A command line must be entered!
nl: Een opdrachtregel dient te worden ingevoerd!

en: On many HP printers there are special functions available, maintenance (ink level checking, nozzle cleaning. head alignment, ...) on all not too old inkjets, scanning on multi-function devices, and memory card access on printers with card readers.
nl: Op veel HP-printers zijn speciale functies beschikbaar, onderhoud (inkt-niveaucontrole, spuitkanaalschoonmaak, kopuitlijning, ...) op alle recente inkjets, scannen op multi-functionele apparaten, and en toegang tot geheugenkaarten op printers met kaartlezers.

en: To access these extra functions on your HP printer, it must be set up with the appropriate software:
nl: Om toegang te krijgen tot deze extra functies op uw HP-printer, dient hij ingesteld te worden met de geschikte software:

en: Either with the newer HPLIP which allows printer maintenance through the easy-to-use graphical application "Toolbox" and four-edge full-bleed on newer PhotoSmart models
nl: Ofwel met de nieuwere HPLIP die printeronderhoud mogelijk maakt via de eenvoudig te gebruiken grafische "Toolbox"-toepassing en die het randloos afdrukken langs vier randen ('full-bleed') op nieuwere PhotoSmart-modellen ondersteunt

en: or with the older HPOJ which allows only scanner and memory card access, but could help you in case of failure of HPLIP.
nl: of met de oudere HPOJ die alleen scanner- en geheugentoegang ondersteunt, maar u van dienst zou kunnen zijn in het gval HPLIP niet werkt.

en: What is your choice (choose "None" for non-HP printers)?
nl: Wat is uw keuze (kies "Geen" voor niet-HP-printers)?

en: Is your printer a multi-function device from HP or Sony (OfficeJet, PSC, LaserJet 1100/1200/1220/3000/3200/3300/4345 with scanner, DeskJet 450, Sony IJP-V100), an HP PhotoSmart or an HP LaserJet 2200?
nl: Is uw printer een multi-functioneel apparaat van HP of Sony (OfficeJet, PSC, LaserJet 1100/1200/1220/3000/3200/3300/4345 met scanner, DeskJet 450, Sony IJP-V100), een HP PhotoSmart of een HP LaserJet 2200?

en: Installing %s package...
nl: Installeren van pakket %s...

en: Only printing will be possible on the %s.
nl: Op de %s kunt u alleen printen.

en: Could not remove your old HPOJ configuration file %s for your %s!
nl: Kan uw oude HPOJ-configuratiebestand %s niet verwijderen voor uw %s!

en: Please remove the file manually and restart HPOJ.
nl: Verwijder het bestand handmatig en herstart HPOJ.

en: Checking device and configuring %s...
nl: Bezig met controleren en configureren van apparaat %s...

en: Which printer do you want to set up with HPLIP?
nl: Welke printer wenst u in te stellen met HPLIP?

en: Installing SANE packages...
nl: Installeren van SANE-pakketten...

en: Scanning on the %s will not be possible.
nl: Scannen op de %s zal onmogelijk zijn.

en: Using and Maintaining your %s
nl: Gebruiken en onderhouden van uw %s

en: Installing mtools packages...
nl: Installeren van mtools-pakketten...

en: Photo memory card access on the %s will not be possible.
nl: Toegang tot foto-geheugenkaart op %s is onmogelijk.

en: Scanning on your HP multi-function device
nl: Scannen op uw HP multi-functioneel apparaat

en: Photo memory card access on your HP multi-function device
nl: Toegang tot foto-geheugenkaart op uw HP multifunctioneel apparaat

en: Configuring device...
nl: Apparaat configureren...

en: Making printer port available for CUPS...
nl: Printerpoort beschikbaar maken voor CUPS...

en: Reading printer database...
nl: Lezen van printer-database...

en: Enter Printer Name and Comments
nl: Voer de printernaam en opmerkingen in

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
nl: Een printernaam mag alleen letters, getallen en een laag liggend streepje bevatten

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
nl: De printer "%s" bestaat reeds, 
    weet u zeker dat u de configuratie ervan wilt overschrijven?

en: The printer name "%s" has more than 12 characters which can make the printer unaccessible from Windows clients. Do you really want to use this name?
nl: De printernaam "%s" bevat meer dan 12 tekens hetgeen de printer ontoegankelijk kan maken vanaf Windows-clients. Weet u zeker dat u deze naam wilt gebruiken?

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
nl: Elke printer heeft een naam nodig (bijvoorbeeld "printer"). De Beschrijving- en Locatie-velden behoeven niet te worden ingevuld. Dit zijn opmerkingen voor de gebruikers.

en: Name of printer
nl: Naam van de printer

en: Description
nl: Beschrijving

en: Location
nl: Locatie

en: Preparing printer database...
nl: Bezig met voorbereiden van printer-database...

en: Your printer model
nl: Uw printermodel

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
nl: Printerdrake heeft de modelnaam die resulteerde uit de automatische bespeuring vergeleken met de modellen in de printer-database om de beste overeenkomst te vinden. Deze keuze kan onjuist zijn, in het bijzonder wanneer uw printer in het geheel niet in de database is opgenomen. Ga dus na of de keuze juist is en klik "Het model is juist" als dit het geval is en zoniet klikt u "Handmatig model selecteren" zodat u uw printermodel handmatig kunt kiezen op het volgende scherm.
    
    Voor uw printer heeft Printerdrake gevonden:
    
    %s

en: The model is correct
nl: Het model is juist

en: Select model manually
nl: Handmatig model selecteren

en: 
    
    Please check whether Printerdrake did the auto-detection of your printer model correctly. Find the correct model in the list when a wrong model or "Raw printer" is highlighted.
nl: 
    
    Gaat u na of Printerdrake het automatisch bespeuren van uw model printer correct heeft uitgevoerd. Zoek het juiste model in de lijst indien een onjuist model of "Raw printer" is opgelicht.

en: Install a manufacturer-supplied PPD file
nl: Door fabrikant geleverd PPD-bestand installeren

en: Every PostScript printer is delivered with a PPD file which describes the printer's options and features.
nl: Elke PostScript-printer wordt geleverd met een PPD-bestand welke de opties en functies van de printer beschijft.

en: This file is usually somewhere on the CD with the Windows and Mac drivers delivered with the printer.
nl: Dit bestand bevindt zich normaal gesproken op de CD met Windows- en Mac-stuurprogramma's geleverd bij de printer.

en: You can find the PPD files also on the manufacturer's web sites.
nl: U kunt de PPD-bestanden ook op de webstek van de fabrikant vinden.

en: If you have Windows installed on your machine, you can find the PPD file on your Windows partition, too.
nl: Als u Windows op uw computer geÃ¯nstalleerd heeft, dan kunt het PPD-bestand ook op uw Windows-partitie vinden.

en: Installing the printer's PPD file and using it when setting up the printer makes all options of the printer available which are provided by the printer's hardware
nl: Het installeren van het PPD-bestand voor de printer en het gebruiken bij het instellen van de printer stelt alle printeropties beschikbaar die de printerapparatuur ondersteunt.

en: Here you can choose the PPD file to be installed on your machine, it will then be used for the setup of your printer.
nl: Hier kunt u het PPD-bestand kiezen dat op uw computer geÃ¯nstalleerd moet worden, daarna is het bruikbaar voor het instellen van uw printer.

en: Install PPD file from
nl: PPD-bestand installeren vanaf

en: Floppy Disk
nl: Diskette

en: Other place
nl: Andere lokatie

en: Select PPD file
nl: Selecteer PPD-bestand

en: The PPD file %s does not exist or is unreadable!
nl: Het PPD-bestand %s bestaat niet of is onleesbaar!

en: The PPD file %s does not conform with the PPD specifications!
nl: Het PPD-bestand %s voldoet niet aan de PPD-specificaties!

en: Installing PPD file...
nl: Installeren van PPD-bestand...

en: OKI winprinter configuration
nl: OKI winprinter-configuratie

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
nl: U configureert nu een OKI laser winprinter. Deze printers
    gebruiken een erg speciaal communicatieprotocol en daarom werken ze alleen indien verbonden met de eerste parallelle poort. Als uw printer verbonden is aan een andere poort of aan een printserver, verbindt u dan de printer aan de eerste parallelle poort voordat u een testpagina afdrukt, anders zal de printer niet werken. De instelling van het verbindingstype wordt door het stuurprogramma genegeerd.

en: Lexmark inkjet configuration
nl: Lexmark inkjet-configuratie

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
nl: De inkjet-printerstuurprogramma's die door Lexmark worden verstrekt ondersteunen alleen lokale printers, en geen printers-op-afstand of printservers. Gelieve uw printer aan een lokale poort te verbinden of hem te configureren op de machine waaraan hij is verbonden.

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Click on the "Drivers" link. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
nl: Om met uw Lexmark inkjet en deze configuratie te kunnen afdrukken, heeft u de inkjet-printerstuurprogramma's nodig die door Lexmark (http://www.lexmark.nl/) ter beschikking gesteld worden. Ga naar deze webpagina en klik op de "Drivers"-knop. Kies vervolgens "Printer drivers", uw model en daarna "Linux" als besturingssysteem. De stuurprogramma's komen in de vorm van RPM-pakketten of shell-scripts met interactieve grafische installatie. Het is niet nodig om deze configuratie met de grafische schillen te doen. Annuleer direct na de licentie-overeenkomst. Druk dan printkop-uitlijningpagina's af met "lexmarkmaintain" en pas de kopuitlijningsinstellingen aan met dit programma.

en: Lexmark X125 configuration
nl: Lexmark X125-configuratie

en: The driver for this printer only supports printers locally connected via USB, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local USB port or configure it on the machine where it is connected to.
nl: Het stuurprogramma voor deze printer ondersteunt alleen lokale printers verbonden via USB, en geen printers-op-afstand of printservers. Gelieve uw printer aan een lokale USB-poort te verbinden of hem te configureren op de machine waaraan hij is verbonden.

en: Samsung ML/QL-85G configuration
nl: Samsung ML/QL-85G-configuratie

en: The driver for this printer only supports printers locally connected on the first parallel port, no printers on remote machines or print server boxes or on other parallel ports. Please connect your printer to the first parallel port or configure it on the machine where it is connected to.
nl: Het stuurprogramma voor deze printer ondersteunt alleen lokale printers verbonden via de parallelle poort, en geen printers-op-afstand, printservers of op andere parallelle poorten. Gelieve uw printer aan de eerste parallelle poort te verbinden of hem te configureren op de machine waaraan hij is verbonden.

en: Canon LBP-460/660 configuration
nl: Canon LBP-460/660-configuratie

en: Firmware-Upload for HP LaserJet 1000
nl: Uploaden van firmware voor HP LaserJet 1000

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
nl: Printer-standaardinstellingen
    
    Zorgt u ervoor dat de paginagrootte en de inktsoort/afdrukmodus (indien beschikbaar), alsmede de hardware-configuratie van laserprinters (geheugen, duplex-eenheid, extra trays) juist ingesteld zijn. Let op dat een zeer hoge printkwaliteit het afdrukken behoorlijk kan vertragen.

en: Printer default settings
nl: Printer-standaardinstellingen

en: Option %s must be an integer number!
nl: Optie %s moet een geheel getal zijn!

en: Option %s must be a number!
nl: Optie %s moet een getal zijn!

en: Option %s out of range!
nl: Optie %s valt buiten het bereik!

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
nl: Wenst u deze printer ("%s")
    als standaard printer in te stellen?

en: Test pages
nl: Test-pagina's

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
nl: Selecteert u de test-pagina's die u af wenst te drukken.
    Let op: het kan een nogal lange tijd in beslag nemen voordat de foto-test-pagina is afgedrukt en op laserprinters met onvoldoende geheugen wordt deze wellicht helemaal niet afgedrukt. In de meeste gevallen is het voldoende om de standaard test-pagina af te drukken.

en: No test pages
nl: Geen test-pagina's

en: Print
nl: Afdrukken

en: Standard test page
nl: Standaard testpagina

en: Alternative test page (Letter)
nl: Alternatieve test-pagina (Letter-formaat)

en: Alternative test page (A4)
nl: Alternatieve test-pagina (A4-formaat)

en: Photo test page
nl: Foto-testpagina

en: Printing test page(s)...
nl: Bezig met afdrukken van testpagina(s)...

en: Skipping photo test page.
nl: Foto-testpagina wordt overgeslagen.

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
nl: Testpagina('s) werd(en) naar de printer gestuurd.
    Het kan even duren voordat het eigenlijke afdrukken begint.
    Print-status:
    %s

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
nl: Testpagina's) werd(en) naar de printer gestuurd.
    Het kan even duren voordat het eigenlijke afdrukken begint.

en: Did it work properly?
nl: Werkt het afdrukken naar behoren?

en: Raw printer
nl: Kale ('raw') printer

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
nl: Om een bestand vanaf de opdrachtregel (terminalvenster) af te drukken, gebruikt u ofwel de opdracht "%s  <bestand>", ofwel een grafisch printerhulpprogramma: "xpp <bestand>" of "kprinter <bestand>". Deze grafische hulpprogramma's stellen u in staat om de printer te kiezen en gemakkelijk de opties te wijzigen.

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
nl: Deze opdrachten kunt u ook invullen in het "Printopdracht"-veld van afdrukdialogen van veel toepassingen. Maar vul daar dan geen bestandsnaam in omdat het af te drukken bestand wordt geleverd door de toepassing.

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
nl: 
    De "%s"-opdracht geeft ook de mogelijkheid tot het wijzigen van de opties voor een specifieke printtaak. Voeg de gewenste instellingen eenvoudigweg toe aan de opdrachtregel, bijvoorbeeld "%s <bestand>".

en: To know about the options available for the current printer read either the list shown below or click on the "Print option list" button.%s%s%s
nl: Om de beschikbare opties voor de huidige printer te weten te komen, kunt u ofwel de lijst hieronder lezen, ofwel klikken op de knop "Lijst van print-opties".%s%s%s

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
nl: Dit is een lijst van de beschikbare opties voor de huidige printer:

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
nl: Om een bestand vanaf de opdrachtregel (terminalvenster) af te drukken, 
    gebruikt u de opdracht "%s <bestand>".

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
nl: Deze opdracht kunt u ook invullen in het "Printopdracht"-veld van printdialogen van veel toepassingen. Maar vul daar dan geen bestandsnaam in omdat het af te drukken bestand wordt geleverd door de toepassing.

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
nl: Om een lijst te verkrijgen van alle beschikbare opties voor de huidige printer, klikt u op de knop "Lijst van print-opties".

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
nl: Om een bestand vanaf de opdrachtregel (terminalvenster) af te drukken, 
    gebruikt u de opdracht "%s <bestand>" of "%s <bestand>".

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
nl: Wanneer u KDE als werkomgeving gebruikt dan heeft u de beschikking over een "paniek-knop", een pictogram op het bureaublad, met daarop de tekst "STOP Printer!", welke onmiddelijk alle printtaken stopt wanneer u er op klikt. Dit is handig bijvoorbeeld in het geval van papierstoringen.

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
nl: 
    De "%s"- en "%s"-opdrachten geven ook de mogelijkheid tot het wijzigen van de opties voor een specifieke afdruktaak. Voeg de gewenste instellingen eenvoudigweg toe aan de opdrachtregel, bijvoorbeeld "%s <bestand>".

en: Printing/Scanning/Photo Cards on "%s"
nl: Bezig met afdrukken/scannen/fotokaarten op "%s"

en: Printing/Scanning on "%s"
nl: Bezig met afdrukken/scannen op "%s"

en: Printing/Photo Card Access on "%s"
nl: Bezig met afdrukken/fotokaart-benadering op "%s"

en: Using/Maintaining the printer "%s"
nl: Bezig met gebruiken/onderhouden van printer "%s"

en: Printing on the printer "%s"
nl: Bezig met afdrukken op printer "%s"

en: Print option list
nl: Lijst van printopties

en: Your %s is set up with HP's HPLIP driver software. This way many special features of your printer are supported.
nl: Uw %s is ingesteld met HP's HPLIP-stuurprogramma's. Op deze manier worden vele speciale functies van uw printer ondersteund.

en: The scanner in your printer can be used with the usual SANE software, for example Kooka or XSane (Both in the Multimedia/Graphics menu).
nl: De scanner in uw printer kan gebruikt worden met de gebruikelijke SANE-software, bijvoorbeeld Kooka of XSane (beide in het Multimedia/Grafisch-menu).

en: Run Scannerdrake (Hardware/Scanner in Mandriva Linux Control Center) to share your scanner on the network.
nl: Voer Scannerdrake uit (Apparatuur/Scanner in Mandriva Linux Configuratiecentrum) om uw scanner te delen op het netwerk.

en: The memory card readers in your printer can be accessed like a usual USB mass storage device.
nl: De geheugenkaartlezers in uw printer kunnen aangesproken worden als een gebruikelijk USB massa-opslagapparaat.

en: After inserting a card a hard disk icon to access the card should appear on your desktop.
nl: Na het invoeren van een kaart zou er een pictogram van een harde schijf op uw bureaublad moeten verschijnen waarmee u de kaart kunt benaderen.

en: The memory card readers in your printer can be accessed using HP's Printer Toolbox (Menu: System/Monitoring/HP Printer Toolbox) clicking the "Access Photo Cards..." button on the "Functions" tab.
nl: De geheugenkaartlezers in uw printer kunnen benaderd worden via de Printer Toolbox van HP (Menu: Systeem/Observatie/HP Printer Toolbox) door op de knop "Access Photo Cards..." te klikken in het tabblad "Functions".

en: Note that this is very slow, reading the pictures from the camera or a USB card reader is usually faster.
nl: Merk op dat dit erg traag is, het lezen van afbeeldingen van een camera of USB-kaartlezer is meestal sneller.

en: HP's Printer Toolbox (Menu: System/Monitoring/HP Printer Toolbox) offers a lot of status monitoring and maintenance functions for your %s:
nl: HP's Printer Toolbox (Menu: Systeem/Observatie/HP Printer Toolbox) biedt een groot aantal statusobservatie- en onderhoudsfuncties voor uw %s:

en:  - Ink level/status info
nl:  - Inktniveau/statusinfo

en:  - Ink nozzle cleaning
nl:  - Inktkanaalschoonmaak

en:  - Print head alignment
nl:  - Printkop-uitlijning

en:  - Color calibration
nl:  - Kleurencalibratie

en: Your multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan with "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" to specify the scanner when you have more than one) from the command line or with the graphical interfaces "xscanimage" or "xsane". If you are using the GIMP, you can also scan by choosing the appropriate point in the "File"/"Acquire" menu. Call also "man scanimage" on the command line to get more information.
    
    You do not need to run "scannerdrake" for setting up scanning on this device, you only need to use "scannerdrake" if you want to share the scanner on the network.
nl: Uw multifunctioneel apparaat is automatisch geconfigureerd om te kunnen scannen. U kunt nu scannen met "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" om de scanner te specificeren als u er meer dan Ã©Ã©n heeft) vanaf de opdrachtregel of met behulp van de grafische interfaces "xscanimage" of "xsane". Indien u gebruik maakt van The GIMP, kunt u ook scannen door het juiste punt te kiezen in het "Bestand"/"Importeren"-menu. U kunt ook "man scanimage" aanroepen vanaf de opdrachtregel om meer informatie te krijgen.
    
    U hoeft "scannerdrake" niet aan te roepen voor het instellen van scannen op dit apparaat, u hoeft slechts "scannerdrake" te gebruiken mocht u de scanner willen delen op het netwerk.

en: Your printer was configured automatically to give you access to the photo card drives from your PC. Now you can access your photo cards using the graphical program "MtoolsFM" (Menu: "Applications" -> "File tools" -> "MTools File Manager") or the command line utilities "mtools" (enter "man mtools" on the command line for more info). You find the card's file system under the drive letter "p:", or subsequent drive letters when you have more than one HP printer with photo card drives. In "MtoolsFM" you can switch between drive letters with the field at the upper-right corners of the file lists.
nl: Uw printer is automatisch geconfigureerd zodat u toegang krijgt tot de fotokaart-stations vanaf uw PC. Nu kunt u uw fotokaarten benaderen met de toepassing "MtoolsFM" (Menu: "Toepassingen" -> "Bestandsgereedschappen" -> "MTools-bestandsbeheer") of met de opdrachtregel-hulpprogramma's "mtools" (geef "man mtools" op de opdrachtregel voor meer info). U kunt het bestandssysteem van de kaart vinden onder stationsletter "p:", of opvolgende stationsletters indien u meer dan Ã©Ã©n HP-priner met fotokaart-stations heeft. In "MtoolsFM" kunt u schakelen tussen stationsletters met het veld rechtsbovenaan de bestandslijsten.

en: Transfer printer configuration
nl: Printer-configuratie overzetten

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
nl: U kunt de printerconfiguratie die u voor spooler %s uitgevoerd heeft, kopiÃ«ren naar %s, uw huidige spooler. Alle configuratiegegevens (printernaam, beschrijving, locatie, verbindingssoort, en standaard opties) worden dan overgenomen, maar printtaken zullen niet worden overgezet.
    Niet alle wachtrijen kunnen worden overgezet, vanwege de volgende redenen:

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
nl: CUPS ondersteunt geen printers op Novell-servers of printers die gegevens in een vrije vorm-opdracht versturen.

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
nl: PDQ ondersteunt alleen printers aan deze computer, LPD printers op afstand, en Socket/TCP printers.

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
nl: LPD en LPRng ondersteunen geen IPP printers.

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
nl: Daarbij komt dat wachtrijen die niet met dit programma of met "foomatic-configure" zijn aangemaakt, niet kunnen worden overgezet.

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
nl: 
    Ook printers geconfigureerd met door hun fabrikant geleverde PPD-bestanden, of met eigen CUPS drivers, kunnen niet worden overgezet.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
nl: 
    Markeer de printers die u wilt overzetten en klik 
    "Overzetten".

en: Do not transfer printers
nl: De printers niet overzetten

en: Transfer
nl: Overzetten

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
nl: Een printer met de naam "%s" bestaat al onder %s. 
    Klik op "Overzetten" om deze te overschrijven.
    U kunt ook een nieuwe naam ingeven of deze printer overslaan.

en: New printer name
nl: Nieuwe printernaam

en: Transferring %s...
nl: Bezig met overzetten van %s ...

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
nl: U heeft uw vorige standaardprinter ("%s") overgezet. Moet dit ook de standaardprinter worden in het nieuwe printsysteem %s?

en: Refreshing printer data...
nl: Bezig met verversen van printergegevens...

en: Starting network...
nl: Bezig met inschakelen van het netwerk...

en: Configure the network now
nl: Configureer het netwerk nu

en: Network functionality not configured
nl: Netwerk-functionaliteit niet geconfigureerd

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
nl: U staat op het punt een printer-op-afstand te configureren. Hiervoor is een werkende netwerktoegang vereist, maar uw netwerk is nog niet geconfigureerd. Als u verder wilt gaan zonder netwerkconfiguratie, zult u niet in staat zijn om de printer te gebruiken die u nu configureert. Hoe wenst u verder te gaan?

en: Go on without configuring the network
nl: Doorgaan zonder configureren van netwerk

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network is accessible after booting your system and correct the configuration using the %s Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the %s Control Center, section "Hardware"/"Printer"
nl: De netwerk-configuratie die uitgevoerd is tijdens de installatie kan op dit moment niet worden ingeschakeld. Gaat u na of het netwerk toegankelijk is na het opnieuw opstarten van uw systeem. De configuratie is te corrigeren met het %s Configuratiecentrum, onderdeel "Netwerk & Internet"/"Verbinding". Daarna kunt u de 
    printer instellen, ook met het %s Configuratiecentrum, onderdeel "Apparatuur"/"Printer"

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
nl: De netwerktoegang was nog niet actief en kon ook niet worden ingeschakeld. Gelieve uw configuratie en uw hardware na te kijken. Probeert u daarna opnieuw uw printer-op-afstand te configureren.

en: Restarting printing system...
nl: Bezig met herstarten van het printsysteem...

en: high
nl: hoog

en: paranoid
nl: paranoÃ¯de

en: Installing a printing system in the %s security level
nl: Bezig met installeren van een printsysteem in het %s beveiligingsniveau

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessible by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
nl: U staat op het punt om printsysteem %s te installeren op een systeem dat op beveiligingsniveau %s draait.
    
    Dit printsysteem draait een daemon (achtergrondproces) welke wacht op een taak en deze afhandelt. Deze daemon is ook toegankelijk voor computers op afstand over het netwerk en dus is het een mogelijk doelwit voor aanvallen. Daarom worden er normaal gesproken slechts enkele geselecteerde daemons gestart op dit beveiligingsniveau.
    
    Weet u zeker dat u het afdrukken wilt configureren op deze computer?

en: Starting the printing system at boot time
nl: Het printsysteem zal bij het opstarten worden ingeschakeld

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
nl: Het printsysteem (%s) zal niet automatisch worden ingeschakeld wanneer de computer wordt opgestart.
    
    Mogelijkerwijs is het automatisch inschakelen uitgezet door het omschakelen naar een hoger beveiligingsniveau, omdat het printsysteem een mogelijk doelwit is voor aanvallen.
    
    Wilt u dat het automatisch inschakelen van het printsysteem weer wordt aangezet?

en: Checking installed software...
nl: Bezig met nagaan welke software geÃ¯nstalleerd is...

en: Removing %s...
nl: Bezig met verwijderen van %s...

en: Could not remove the %s printing system!
nl: Kan het %s-printsysteem nieet verwijderen!

en: Installing %s...
nl: Installeren van %s...

en: Could not install the %s printing system!
nl: Kan het %s-printsysteem niet installeren!

en: In this mode there is no local printing system, all printing requests go directly to the server specified below. Note that it is not possible to define local print queues then and if the specified server is down it cannot be printed at all from this machine.
nl: In deze modus is er geen lokaal afdruksysteem en gaan alle afdrukaanvragen direct naar de hieronder aangegeven server. Merk op dat het dan niet mogelijk is om lokale afdrukwachtrijen te definiÃ«ren en als de aangegeven server uit de lucht is kan er in het geheel niet worden afgedrukt vanaf deze computer.

en: Enter the host name or IP of your CUPS server and click OK if you want to use this mode, click "Quit" otherwise.
nl: Voer de hostnaam of IP-adres in van uw CUPS-server en klik OK indien u deze modus wilt gebruiken. Klik anders op "Afsluiten".

en: Name or IP of remote server:
nl: Naam of IP-adres van server op afstand:

en: Setting Default Printer...
nl: Instellen standaardprinter...

en: Local CUPS printing system or remote CUPS server?
nl: Lokaal CUPS printsysteem of CUPS-server op afstand?

en: The CUPS printing system can be used in two ways:
nl: Het CUPS-afdruksysteem kan op twee manieren gebruikt worden:

en: 1. The CUPS printing system can run locally.
nl: 1. Het CUPS-afdruksysteem kan lokaal actief zijn.

en: Then locally connected printers can be used and remote printers on other CUPS servers in the same network are automatically discovered.
nl: In dat geval kunnen lokaal verbonden printers gebruikt worden en printers aan andere CUPS servers op afstand in hetzelfde netwerk worden vanzelf ontdekt.

en: Disadvantage of this approach is, that more resources on the local machine are needed: Additional software packages need to be installed, the CUPS daemon has to run in the background and needs some memory, and the IPP port (port 631) is opened.
nl: Nadeel van deze benadering is, dat meer systeembronnen van de lokale computer nodig zijn: Extra softwarepakketten moeten geÃ¯nstalleerd worden, de CUPS-voorziening moet in de achtergrond actief blijven en heeft geheugen nodig, en de IPP-poort (poort 631) is geopend.

en: 2. All printing requests are immediately sent to a remote CUPS server.
nl: 2. Alle afdrukaanvragen worden onmiddelijk naar een CUPS-server op afstand gestuurd.

en: Here local resource occupation is reduced to a minimum. No CUPS daemon is started or port opened, no software infrastructure for setting up local print queues is installed, so less memory and disk space is used.
nl: Hier is het gebruik van lokale bronnen tot een minimum beperkt. Geen CUPS-voorziening wordt gestart en geen poort geopend, geen software-infrastructuur voor het instellen van lokale afdrukwachtrijen wordt geÃ¯nstalleerd, dus wordt minder geheugen en schijfruimte gebruikt.

en: Disadvantage is that it is not possible to define local printers then and if the specified server is down it cannot be printed at all from this machine.
nl: Nadeel is dat het dan niet mogelijk is om lokale printers te definiÃ«ren en als de aangegeven server down is, kan helemaal niet worden afgedrukt vanaf deze computer.

en: How should CUPS be set up on your machine?
nl: Hoe wilt u CUPS op uw computer instellen?

en: Remote server, specify Name or IP here:
nl: Server op afstand, geef naam of IP-adres hier:

en: Local CUPS printing system
nl: Lokaal CUPS afdruksysteem

en: Select Printer Spooler
nl: Selecteer printer-spooler

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
nl: Welk printsysteem ("spooler")  wilt u gebruiken?

en: Failed to configure printer "%s"!
nl: Configureren van printer "%s" mislukt!

en: Installing Foomatic...
nl: Bezig met installeren van Foomatic...

en: Could not install %s packages, %s cannot be started!
nl: Kan %s pakketten niet installeren, kan %s niet starten!

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
nl: De volgende printers zijn geconfigureerd. Dubbelklik op Ã©Ã©n ervan om zijn instellingen te wijzigen; hem als standaardprinter in te stellen; of om informatie erover te bekijken.

en: Display all available remote CUPS printers
nl: Alle beschikbare CUPS printers-op-afstand weergeven

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
nl: Printerlijst verversen (om alle CUPS printers-op-afstand zichtbaar te maken)

en: CUPS configuration
nl: CUPS configuratie

en: Change the printing system
nl: Wijzig het printsysteem

en: Normal Mode
nl: Normale modus

en: Expert Mode
nl: Expert-modus

en: Printer options
nl: Printer-opties

en: Modify printer configuration
nl: Printerconfiguratie aanpassen

en: Printer %s%s
    What do you want to modify on this printer?
nl: Printer %s%s
    Wat wilt u aanpassen aan deze printer?

en: This printer is disabled
nl: Deze printer is uitgeschakeld

en: Do it!
nl: Doe het!

en: Printer connection type
nl: Soort printerverbinding

en: Printer name, description, location
nl: Printernaam, beschrijving, locatie

en: Printer manufacturer, model, driver
nl: Printerfabrikant, model, aansturingsprogramma

en: Printer manufacturer, model
nl: Printerfabrikant, model

en: Set this printer as the default
nl: Stel deze printer in als standaardprinter

en: Enable Printer
nl: Printer activeren

en: Disable Printer
nl: Printer deactiveren

en: Print test pages
nl: Testpagina's afdrukken

en: Learn how to use this printer
nl: Leer hoe u deze printer kunt bedienen

en: Remove printer
nl: Printer verwijderen

en: Removing old printer "%s"...
nl: Bezig met verwijderen van oude printer "%s" ...

en: Printer "%s" is now enabled.
nl: Printer "%s" is nu ingeschakeld.

en: Printer "%s" is now disabled.
nl: Printer "%s" is nu uitgeschakeld.

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
nl: Weet u zeker dat u de printer "%s" wilt verwijderen?

en: Removing printer "%s"...
nl: Bezig met verwijderen van printer "%s" ...

en: Default printer
nl: Standaard printer

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
nl: De "%s"-printer is nu ingesteld als de standaardprinter.

en: Can not add a partition to _formatted_ RAID %s
nl: Kan geen partitie toevoegen aan een _geformatteerde_ RAID %s

en: Not enough partitions for RAID level %d
nl: Niet genoeg partities voor RAID-niveau %d

en: Could not create directory /usr/share/sane/firmware!
nl: Kan map /usr/share/sane/firmware niet aanmaken!

en: Could not create link /usr/share/sane/%s!
nl: Kan verwijzing /usr/share/sane/%s niet aanmaken!

en: Could not copy firmware file %s to /usr/share/sane/firmware!
nl: Kan firmwarebestand %s niet kopiÃ«ren naar /usr/share/sane/firmware!

en: Could not set permissions of firmware file %s!
nl: Kan de rechten van firmwarebestand %s niet instellen!

en: Could not install the packages needed to share your scanner(s).
nl: Kan de benodigde pakketten om scanner(s) te delen niet installeren.

en: Your scanner(s) will not be available for non-root users.
nl: Uw scanner(s) zullen niet beschikbaar zijn voor gebruikers die geen root zijn.

en: Accept/Refuse bogus IPv4 error messages.
nl: IPv4-onzinfoutmeldingen accepteren/weigeren.

en:  Accept/Refuse broadcasted icmp echo.
nl:  Uitgezonden icmp-echo accepteren/weigeren.

en:  Accept/Refuse icmp echo.
nl:  icmp-echo accepteren/weigeren.

en: Allow/Forbid autologin.
nl: Automatisch aanmelden toestaan/verbieden.

note: -PO: here "ALL" is a value in a pull-down menu; translate it the same as "ALL" is
en: If set to "ALL", /etc/issue and /etc/issue.net are allowed to exist.
    
    If set to NONE, no issues are allowed.
    
    Else only /etc/issue is allowed.
nl: Als ingesteld op = "ALL", het bestaan van /etc/issue en /etc/issue.net
    toestaan. Als ingesteld op "NONE" dan zijn geen 'issues' toegestaan.
    
    Anders is alleen /etc/issue toegestaan.

en: Allow/Forbid reboot by the console user.
nl: Herstarten door de console-gebruiker toestaan/verbieden

en: Allow/Forbid remote root login.
nl: Op afstand aanmelden van root toestaan/verbieden.

en: Allow/Forbid direct root login.
nl: Directe aanmelding van root toestaan/verbieden.

en: Allow/Forbid the list of users on the system on display managers (kdm and gdm).
nl: De systeemgebruikerslijst toestaan/verbieden op displaybeheer (kdm en gdm).

en: Allow/forbid to export display when
    passing from the root account to the other users.
    
    See pam_xauth(8) for more details.'
nl: Export van de display toestaan/verbieden
    wanneer vanaf het root account overgegaan wordt
    naar andere gebruikers.
    
    Zie de man-pagina van pam_xauth(8) voor meer details.'

en: Allow/Forbid X connections:
    
    - ALL (all connections are allowed),
    
    - LOCAL (only connection from local machine),
    
    - NONE (no connection).
nl: X-verbindingen toestaan/verbieden:
    
    - ALL (alle verbindingen toegestaan),
    
    - LOCAL (alleen lokale verbinding),
    
    - NONE (geen.verbinding).

en: The argument specifies if clients are authorized to connect
    to the X server from the network on the tcp port 6000 or not.
nl: Het argument geeft aan of het clients is toegestaan te verbinden
    vanaf het netwerk met de X-server op de tcp-poort 6000 of niet.

note: -PO: here "ALL", "LOCAL" and "NONE" are values in a pull-down menu; translate them the same as they're
en: Authorize:
    
    - all services controlled by tcp_wrappers (see hosts.deny(5) man page) if set to "ALL",
    
    - only local ones if set to "LOCAL"
    
    - none if set to "NONE".
    
    To authorize the services you need, use /etc/hosts.allow (see hosts.allow(5)).
nl: Goedkeuren:
    
    - Alle diensten gecontroleerd door tcp_wrappers (zie de man-pagina
    van hosts.deny(5)) als ingesteld op "ALL",
    
    - alleen lokale diensten als ingesteld op "LOCAL"
    
    - geen als ingesteld op "NONE".
    
    Om de diensten die u nodig heeft goed te keuren, gebruikt u
    /etc/hosts.allow (zie de man-pagina van hosts.allow(5)).

en: If SERVER_LEVEL (or SECURE_LEVEL if absent)
    is greater than 3 in /etc/security/msec/security.conf, creates the
    symlink /etc/security/msec/server to point to
    /etc/security/msec/server.<SERVER_LEVEL>.
    
    The /etc/security/msec/server is used by chkconfig --add to decide to
    add a service if it is present in the file during the installation of
    packages.
nl: Maakt de symbolische verwijzing /etc/security/msec/server naar
    /etc/security/msec/server.<SERVER_LEVEL>, alsSERVER_LEVEL (of SECURE_LEVEL indien afwezig) groter is dan 3
    in /etc/security/msec/security.conf
    /etc/security/msec/server wordt door chkconfig --add gebruikt om te bepalen
    of een dienst wordt toegevoegd als het aanwezig is in het bestand gedurende
    de installatie van pakketten.

en: Enable/Disable crontab and at for users.
    
    Put allowed users in /etc/cron.allow and /etc/at.allow (see man at(1)
    and crontab(1)).
nl: crontab en at in-/uitschakelen voor gebruikers.
    
    Zet toegestane gebruikers in /etc/cron.allow en /etc/at.allow
    (zie man at(1) en crontab(1)).

en: Enable/Disable syslog reports to console 12
nl: Systeemlogboekrapportage naar console 12 in-/uitschakelen

en: Enable/Disable name resolution spoofing protection.  If
    "%s" is true, also reports to syslog.
nl: Bescherming tegen naamopzoek-misleiding in-/uitschakelenAls "%s" waar is, ook naar syslogboek rapporteren.

en: Security Alerts:
nl: Beveiligingswaarschuwingen:

en: Enable/Disable IP spoofing protection.
nl: Bescherming tegen nep-IP's in-/uitschakelen.

en: Enable/Disable libsafe if libsafe is found on the system.
nl: libsafe in-/uitschakelen als libsafe op het systeem is gevonden.

en: Enable/Disable the logging of IPv4 strange packets.
nl: In logboek bijhouden van vreemde IPv4-pakketten.

en: Enable/Disable msec hourly security check.
nl: Om het uur-msec beveilingscontrole in-/uitschakelen.

en:  Enabling su only from members of the wheel group or allow su from any user.
nl: su slechts inschakelen voor leden van de wheel-groep of toestaan voor elke
    gebruiker.

en: Use password to authenticate users.
nl: Wachtwoord gebruiken voor gebruikers-aanmeldingscontrole.

en: Activate/Disable ethernet cards promiscuity check.
nl: Controle op ethernetkaart-afluistermodus in-/uitschakelen.

en:  Activate/Disable daily security check.
nl:  Dagelijkse beveiligingscontrole (de-)activeren.

en:  Enable/Disable sulogin(8) in single user level.
nl:  sulogin(8) in-/uitschakelen op "single user"-niveau.

en: Add the name as an exception to the handling of password aging by msec.
nl: Naam toevoegen als uitzondering op afhandeling wachtwoordveroudering van msec.

en: Set password aging to "max" days and delay to change to "inactive".
nl: Wachtwoordveroudering instellen op "max" dagen en tijd tot wijziging op
    "inactive".

en: Set the password history length to prevent password reuse.
nl: De lengte van de wachtwoordgeschiedenis instellen om wachtwoord-hergebruik
    te voorkomen.

en: Set the password minimum length and minimum number of digit and minimum number of capitalized letters.
nl: Instellen van minimumlengte van het wachtwoord en minimum aantal cijfers en hoofdletters.

en: Set the root umask.
nl: Het root-umask instellen.

en: if set to yes, check open ports.
nl: als ingesteld op ja, nagaan van open poorten.

en: if set to yes, check for:
    
    - empty passwords,
    
    - no password in /etc/shadow
    
    - for users with the 0 id other than root.
nl: als ingesteld op ja, controleren op: 
    
    - lege wachtwoorden,
    
    - geen wachtwoord in /etc/shadow
    
    - gebruikers met id 0 bezijden root.

en: if set to yes, check permissions of files in the users' home.
nl: als ingesteld op ja, permissies controleren van bestanden in persoonlijke map van gebruiker.

en: if set to yes, check if the network devices are in promiscuous mode.
nl: als ingesteld op ja, nagaan of netwerkapparaten in afluistermodus staan.

en: if set to yes, run the daily security checks.
nl: als ingesteld op ja, dagelijkse beveiligingscontroles uitvoeren.

en: if set to yes, check additions/removals of sgid files.
nl: als ingesteld op ja, nagaan van toegevoegde/verwijderde sgid-bestanden

en: if set to yes, check empty password in /etc/shadow.
nl: als ingesteld op ja, controleren op leeg wachtwoord in /etc/shadow.

en: if set to yes, verify checksum of the suid/sgid files.
nl: als ingesteld op ja, controlesom verifiÃ«ren van suid/guid-bestanden.

en: if set to yes, check additions/removals of suid root files.
nl: als ingesteld op ja, toevoegingen/verdwijningen controleren van suid root-bestanden.

en: if set to yes, report unowned files.
nl: als ingesteld op ja, bestanden zonder eigenaar rapporteren.

en: if set to yes, check files/directories writable by everybody.
nl: als ingesteld op ja, controleren op voor iedereen schrijfbare bestanden/mappen

en: if set to yes, run chkrootkit checks.
nl: als ingesteld op ja, chkrootkit-controles uitvoeren.

en: if set, send the mail report to this email address else send it to root.
nl: als ingesteld, de e-mailrapportage naar dit adres sturen, anders naar root.

en: if set to yes, report check result by mail.
nl: als op ja ingesteld, controleresultaat rapporteren over e-mail.

en: Do not send mails if there's nothing to warn about
nl: Geen e-mail versturen als er niets te waarschuwen valt

en: if set to yes, run some checks against the rpm database.
nl: als ingesteld op ja, enkele controles op de rpm-database uitvoeren.

en: if set to yes, report check result to syslog.
nl: als ingesteld op ja, controleresultaat rapporteren naar syslogboek.

en: if set to yes, reports check result to tty.
nl: als ingesteld op ja, dan gaan de rapportages naar tty.

en: Set shell commands history size. A value of -1 means unlimited.
nl: Grootte van opdrachtgeheugen van shell instellen. Een waarde van -1
    betekent ongelimiteerd.

en: Set the shell timeout. A value of zero means no timeout.
nl: De shell-wachttijd instellen. Een waarde van nul betekent geen wachttijd.

en: Timeout unit is second
nl: Timeout-eenheid is seconde

en: Set the user umask.
nl: Het gebruikers-umask instellen.

en: Accept bogus IPv4 error messages
nl: IPv4-onzinfoutmeldingen accepteren

en: Accept broadcasted icmp echo
nl: Uitgezonden icmp-echo accepteren

en: Accept icmp echo
nl: icmp-echo accepteren

en: /etc/issue* exist
nl: /etc/issue* bestaat

en: Reboot by the console user
nl: Herstarten door de console-gebruiker

en: Allow remote root login
nl: Op afstand aanmelden van root toestaan

en: Direct root login
nl: Direct aanmelden als root

en: List users on display managers (kdm and gdm)
nl: Gebruikers opsommen op displaybeheer (kdm en gdm).

en: Export display when passing from root to the other users
nl: Display exporteren wanneer van root overgegaan wordt naar andere gebruikers

en: Allow X Window connections
nl: X Window-verbindingen toestaan

en: Authorize TCP connections to X Window
nl: TCP-verbindingen naar X goedkeuren

en: Authorize all services controlled by tcp_wrappers
nl: Alle diensten onder controle van tcp_wrappers goedkeuren

en: Chkconfig obey msec rules
nl: Chkconfig gehoorzaamt aan msec-regels

en: Enable "crontab" and "at" for users
nl: "crontab" en "at" voor gebruikers inschakelen

en: Syslog reports to console 12
nl: Systeemlogboekrapportage naar console 12

en: Name resolution spoofing protection
nl: Bescherming tegen nep-name resolution

en: Enable IP spoofing protection
nl: Bescherming tegen nep-IP's

en: Enable libsafe if libsafe is found on the system
nl: libsafe inschakelen als libsafe op het systeem is gevonden.

en: Enable the logging of IPv4 strange packets
nl: In logboek bijhouden van vreemde IPv4-pakketten

en: Enable msec hourly security check
nl: Om het uur-msec beveilingscontrole in-/uitschakelen

en: Enable su only from the wheel group members or for any user
nl: su slechts inschakelen voor leden van de wheel-groep of voor elke gebruiker.

en: Use password to authenticate users
nl: Wachtwoord gebruiken voor aanmeldingscontrole.

en: Ethernet cards promiscuity check
nl: Controle op ethernetkaart-afluistermodus

en: Daily security check
nl: Dagelijkse beveiligingscontrole

en: Sulogin(8) in single user level
nl: sulogin(8) in-/uitschakelen op "single user"-niveau.

en: No password aging for
nl: Geen wachtwoordverloop voor

en: Set password expiration and account inactivation delays
nl: Wachtwoordverloop en account-deactivatieperiodes

en: Password history length
nl: Lengte van wachtwoordgeschiedenis

en: Password minimum length and number of digits and upcase letters
nl: Minimumlengte van wachtwoord en aantal cijfers en hoofdletters

en: Root umask
nl: Root-umask

en: Shell history size
nl: Grootte van shell-geschiedenis

en: Shell timeout
nl: Shell-wachttijd

en: User umask
nl: Gebruiker-umask

en: Check open ports
nl: Open poorten controleren

en: Check for unsecured accounts
nl: Controleren op onbeveiligde accounts

en: Check permissions of files in the users' home
nl: Permissies controleren van bestanden in persoonlijke map van gebruiker.

en: Check if the network devices are in promiscuous mode
nl: Nagaan of netwerkapparaten in afluistermodus staan

en: Run the daily security checks
nl: Dagelijkse beveiligingscontroles uitvoeren.

en: Check additions/removals of sgid files
nl: Nagaan van toegevoegde/verwijderde sgid-bestanden

en: Check empty password in /etc/shadow
nl: Controleren op leeg wachtwoord in /etc/shadow

en: Verify checksum of the suid/sgid files
nl: Controlesom verifiÃ«ren van suid/guid-bestanden.

en: Check additions/removals of suid root files
nl: Toevoegingen/verdwijningen controleren van suid root-bestanden.

en: Report unowned files
nl: Bestanden zonder eigenaar rapporteren

en: Check files/directories writable by everybody
nl: Controleren op voor iedereen schrijfbare bestanden/mappen

en: Run chkrootkit checks
nl: chkrootkit-controles uitvoeren

en: Do not send mails when unneeded
nl: Geen onnodige e-mails versturen

en: If set, send the mail report to this email address else send it to root
nl: Als ingesteld, de e-mailrapportage naar dit e-mailadres sturen, anders naar root.

en: Report check result by mail
nl: Controleresultaat rapporteren over e-mail.

en: Run some checks against the rpm database
nl: Enkele controles op de rpm-database uitvoeren.

en: Report check result to syslog
nl: Controleresultaat rapporteren naar syslogboek

en: Reports check result to tty
nl: Controlerapportages naar tty sturen

en: Welcome To Crackers
nl: Krakers zijn welkom

en: Poor
nl: Matig

en: High
nl: Hoog

en: Higher
nl: Hoger

en: Paranoid
nl: ParanoÃ¯de

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive. It must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
nl: Dit niveau moet met voorzichtigheid gebruikt worden. Het maakt uw systeem
    makkelijker te gebruiken maar erg gevoelig: het moet niet gebruikt worden indien de
    machine met andere computers of het internet verbonden is. Er worden
    geen wachtwoorden gebruikt.

en: Passwords are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
nl: Wachtwoorden zijn nu ingeschakeld, maar het gebruik als genetwerkte computer is nog steeds niet aanbevolen.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
nl: Dit is de standaardbeveiliging, aangeraden voor een computer die als cliÃ«nt met het Internet verbonden zal worden.

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
nl: Er zijn al enkele restricties en meer automatische nachtelijke controles.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
nl: Met dit veiligheidsniveau wordt het mogelijk dit systeem als server te gebruiken.
    De beveiliging is nu goed genoeg om de computer als server te gebruiken die
    verbindingen van vele clients accepteert. Merk op: als uw computer alleen een
    client op het Internet is, dan kunt u beter een lager niveau kiezen.

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
nl: Gebaseerd op het lagere niveau, maar nu is het systeem volledig afgesloten.
    Beveiligingsfuncties staan op hun maximumwaarde.

en: DrakSec Basic Options
nl: DrakSec basisopties

en: Please choose the desired security level
nl: Kies het gewenste veiligheidsniveau

en: Security level
nl: Veiligheidsniveau

en: Use libsafe for servers
nl: Gebruik libsafe voor servers

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
nl: Een bibliotheek welke bescherming biedt tegen "buffer-overflow"- en "format string"-aanvallen.

en: Security Administrator (login or email)
nl: Beveiligings-beheerder (gebruikersnaam of e-mail)

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
nl: Start het ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) geluidssysteem

en: Anacron is a periodic command scheduler.
nl: Anacron, een periodieke opdracht-planner.

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
nl: apmd wordt gebruikt voor het controleren van de batterijstatus en om dit te bij te houden via het systeemlogboek.
    Het kan ook gebruikt worden om de machine uit te schakelen als het
    spanningsniveau van de batterij laag is.

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
nl: Voert opdrachten uit die door het at-programma gepland zijn op het moment dat
    werd opgegeven toen at werd aangeroepen, en draait batch-opdrachten's wanneer
    het belastingsgemiddelde laag genoeg is.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
nl: cron is een standaard UNIX-programma dat door de gebruiker gespecificeerde programma's start
    op periodiek geplande tijden. vixie cron voegt een aantal extra's toe aan de basis UNIX-cron,
    waaronder betere veiligheid en krachtiger in te stellen opties.

en: FAM is a file monitoring daemon. It is used to get reports when files change.
    It is used by GNOME and KDE
nl: FAM is een voorziening die bestanden observeert. Het is bruikbaar om
    meldingen te krijgen wanneer bestanden veranderen.
    Het wordt door GNOME en KDE gebruikt

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
nl: GPM voegt muisondersteuning toe aan text-based Linux-toepassingen zoals de
    Midnight Commander. Het laat ook mouse-based console knippen-en-plakken toe,
    en biedt ook ondersteuning voor pop-up menu's op de console.

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
nl: HardDrake draait als een hardware-sonde, en eventueel 
    configureert het nieuwe of veranderde hardware.

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
nl: Apache is een World Wide Web-server. Het wordt gebruikt om HTML-bestanden en CGI aan te bieden.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
nl: De internet superserver daemon (meestal inetd genoemd) start een hele
    hoop andere internetdiensten wanneer nodig. Het is verantwoordelijk voor
    vele diensten, waaronder telnet, ftp, rsh en rlogin. Als u inetd uitschakelt,
    schakelt u alle diensten uit waar de daemon verantwoordelijk voor is.

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
nl: Pakket-filtering inschakelen voor Linux kernel 2.2-serie, om 
    een firewall op te zetten die uw machine beschermt tegen 
    aanvallen vanuit het netwerk.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
nl: Dit pakket laadt de geselecteerde toetsenbord-indeling als ingesteld in
    /etc/sysconfig/keyboard. Dit kan geselecteerd worden via de kbdconfig utility.
    U kunt dit het best aan laten voor de meeste machines.

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
nl: Automatisch opnieuw aanmaken van kernel header in 
    /boot voor /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
nl: Automatisch vinden en instellen van hardware bij het opstarten

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
nl: Linuxconf zal op sommige momenten regelen dat diverse 
    taken worden uitgevoerd bij het opstarten, om de systeem-
    configuratie te behouden.

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
nl: lpd is de afdrukvoorziening, die nodig is om de lpr-opdracht goed te laten
    werken. Het is een server die afdruktaken naar printers stuurt en regelt.

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
nl: Linux Virtual Server, gebruikt om een hoge-prestatie en hoge-
    beschikbaarheid server te bouwen.

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
nl: named (BIND) is een Domain Name Server (DNS) die wordt gebruikt om computernamen naar IP-adressen om te zetten.

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
nl: (Ont)koppelt alle Network File System (NFS), SMB (Lan Manager/Windows)
    en NCP (NetWare) koppelpunten.

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
nl: Activeert/Deactiveert alle netwerk-interfaces die geconfigureerd zijn
    om bij het opstarten ingeschakeld te worden.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
nl: NFS is een populair protocol voor bestandsdeling over TCP/IP-netwerken.
    Deze dienst geeft u NFS-serverfunctionaliteit, die dan wordt geregeld via het
    bestand /etc/exports.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
nl: NFS is een populair protocol voor bestandsdeling over TCP/IP-netwerken.
    Deze dienst geeft u NFS-bestands'locking'-functionaliteit.

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and Xorg at boot.
nl: Automatisch aanzetten van de numlock-toets onder 
    terminalvensters en Xorg bij het opstarten.

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
nl: Ondersteun de OKI 4w en compatibele winprinters

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It will not get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that do not need it.
nl: PCMCIA-ondersteuning dient meestal om ethernet en modems in laptops te onder-
    steunen. Het zal niet gestart worden tenzij het geconfigureerd is, dus het is
    veilig om het geÃ¯nstalleerd te hebben op machines die het niet nodig hebben.

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
nl: De portmapper beheert RPC-verbindingen, die gebruikt worden door protocols
    zoals NFS en NIS. De portmap-server moet draaien op machines die fungeren
    als servers voor protocols die het RPC-mechanisme gebruiken.

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
nl: Postfix is een Mail Transport Agent, een programma dat post verplaatst van de ene machine naar de andere.

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
nl: Bewaart en herstelt de systeem-entropie pool voor betere generatie
    van willekeurige cijfers.

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle or DVD players
nl: Blok-georiÃ«nteerde apparaten (zoals partities op een harde schijf)
    direct aanspreken voor het gebruik van toepassingen als Oracle of DVD-spelers

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
nl: De routed daemon laat automatische IP-router-tabel updates toe via het RIP-
    protocol. RIP is vooral gebruikt op kleine netwerken, complexere routing-
    protocols zijn nodig voor complexere netwerken.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
nl: Het rstat-protocol laat gebruikers op een netwerk de prestatie-cijfers
    voor elke machine op dat netwerk op te vragen.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
nl: Het rusers-protocol laat gebruikers op een netwerk toe om de kijken wie er
    ingelogd is op de andere machines op dat netwerk.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similar to finger).
nl: Het rwho-protocol laat gebruikers op afstand een lijst opvragen van alle
    gebruikers die op een machine ingelogd zijn die de rwho daemon draait.
    (vergelijkbaar met finger).

en: Launch the sound system on your machine
nl: Schakel het geluidssysteem van uw machine in

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
nl: Syslog is de manier die vele daemons gebruiken om boodschappen te loggen naar
    verscheidene systeem-logbestanden. Het is een goed idee syslog altijd te draaien.

en: Load the drivers for your usb devices.
nl: Laad de stuurprogramma's voor uw USB-apparaten

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for Xorg to run).
nl: Start de X Font Server (deze is noodzakelijk voor het draaien
    van Xorg).

en: Choose which services should be automatically started at boot time
nl: Selecteer welke diensten automatisch gestart moeten worden bij het opstarten

en: Printing
nl: Afdrukken

en: File sharing
nl: Bestanden delen

en: Remote Administration
nl: Beheer op afstand

en: Database Server
nl: Database-server

en: running
nl: actief

en: stopped
nl: gestopt

en: Services and daemons
nl: Diensten en voorzieningen

en: No additional information
    about this service, sorry.
nl: Geen extra informatie over
    deze dienst beschikbaar, sorry.

en: Start when requested
nl: Starten op aanvraag

en: On boot
nl: Bij opstarten

en: <b>What is Mandriva Linux?</b>
nl: <b>Wat is Mandriva Linux?</b>

en: Welcome to <b>Mandriva Linux</b>!
nl: Welkom bij <b>Mandriva Linux</b>!

en: Mandriva Linux is a <b>Linux distribution</b> that comprises the core of the system, called the <b>operating system</b> (based on the Linux kernel) together with <b>a lot of applications</b> meeting every need you could even think of.
nl: Mandriva Linux is een <b>Linuxdistributie</b> die bestaat uit het hart van het systeem, <b>besturingssysteem</b> genoemd (gebaseerd op de Linux-kernel) tesamen met <b>vele toepassingen</b> die maken dat u alles met uw computer kunt doen wat u maar kunt verzinnen.

en: Mandriva Linux is the most <b>user-friendly</b> Linux distribution today. It is also one of the <b>most widely used</b> Linux distributions worldwide!
nl: Mandriva Linux is de meest <b>gebruikersvriendelijke</b> Linuxdistributie die vandaag de dag bestaat. Het is daarnaast Ã©Ã©n van de <b>meest gebruikte</b> Linuxdistributies ter wereld!

en: Welcome to the <b>world of open source</b>!
nl: Welkom in de <b>wereld van open source</b>!

en: Mandriva Linux is committed to the open source model. This means that this new release is the result of <b>collaboration</b> between <b>Mandriva's team of developers</b> and the <b>worldwide community</b> of Mandriva Linux contributors.
nl: Mandriva Linux legt zich toe op het open source-model. Dit betekent dat deze nieuwe uitgave het resultaat is van <b>samenwerking</b> tussen <b>Mandrivas' team van ontwikkelaars</b> en de <b>wereldwijde gemeenschap</b> van personen die meewerken aan Mandriva Linux.

en: We would like to <b>thank</b> everyone who participated in the development of this latest release.
nl: We willen iedereen graag <b>bedanken</b> die deel heeft genomen aan de ontwikkeling van deze nieuwe uitgave.

en: <b>The GPL</b>
nl: <b>De GPL</b>

en: Most of the software included in the distribution and all of the Mandriva Linux tools are licensed under the <b>General Public License</b>.
nl: De meeste software die bijgesloten is in de distributie en alle Mandriva Linux-hulpprogramma's zijn uitgegven onder de <b>General Public License</b>.

en: The GPL is at the heart of the open source model; it grants everyone the <b>freedom</b> to use, study, distribute and improve the software any way they want, provided they make the results available.
nl: De GPL ligt aan de basis van het open source-model; het geeft iedereen de <b>vrijheid</b> om de software te gebruiken, besturderen en verbeteren op wat voor manier ze maar willen, op voorwaarde dat ze de resultaten beschikbaar maken.

en: The main benefit of this is that the number of developers is virtually <b>unlimited</b>, resulting in <b>very high quality</b> software.
nl: Het grootste voordeel hiervan is dat het aantal ontwikkelaars welhaast <b>ongelimiteerd</b> is, resulterend in software van <b>zeer hoge kwaliteit</b>.

en: <b>Join the Community</b>
nl: <b>Kom bij de community</b>

en: Mandriva Linux has one of the <b>biggest communities</b> of users and developers. The role of such a community is very wide, ranging from bug reporting to the development of new applications. The community plays a <b>key role</b> in the Mandriva Linux world.
nl: Mandriva Linux heeft Ã©Ã©n van de <b>grootste community's</b> van gebruikers en ontwikkelaars. De rol van zo'n community is erg breed, variÃ«rend van het melden van foutjes tot de ontwikkeling van nieuwe toepassingen. De community speelt een <b>sleutelrol</b> in de Mandriva Linux-wereld.

en: To <b>learn more</b> about our dynamic community, please visit <b>www.mandrivalinux.com</b> or directly <b>www.mandrivalinux.com/en/cookerdevel.php3</b> if you would like to get <b>involved</b> in the development.
nl: Om <b>meer te weten te komen</b> over onze dynamische community, bezoekt u <b>www.mandrivalinux.com</b> of direct <b>www.mandrivalinux.com/nl/cookerdevel.php3</b>, mocht u <b>betrokken</b> willen raken bij de ontwikkeling.

en: <b>Download Version</b>
nl: <b>Downloadversie</b>.

en: You are now installing <b>Mandriva Linux Download</b>. This is the free version that Mandriva wants to keep <b>available to everyone</b>.
nl: Momenteel installeert u <b>Mandriva Linux Download</b>. Dit is de gratis versie die Mandriva <b>beschikbaar voor iedereen</b> wil houden.

en: The Download version <b>cannot include</b> all the software that is not open source. Therefore, you will not find in the Download version:
nl: De Downloadversie <b>kan slechts</b> software bijleveren die open source is. Wat u daarom niet in de Downloadversie zult vinden:

en: 	* <b>Proprietary drivers</b> (such as drivers for NVIDIAÂ®, ATIâ„¢, etc.).
nl: 	* <b>Fabrikantseigen stuurprogramma's</b> (zoals stuurprogramma's voor NVIDIAÂ®, ATIâ„¢, etc.).

en: 	* <b>Proprietary software</b> (such as AcrobatÂ® ReaderÂ®, RealPlayerÂ®, Flashâ„¢, etc.).
nl: 	* <b>Fabrikantseigen software</b> (zoals AcrobatÂ® ReaderÂ®, RealPlayerÂ®, Flashâ„¢, etc.).

en: You will not have access to the <b>services included</b> in the other Mandriva products either.
nl: U zult eveneens geen toegang hebben tot de <b>bijgesloten diensten</b> in de andere Mandriva-produkten.

en: <b>Discovery, Your First Linux Desktop</b>
nl: <b>Discovery, Uw eerste Linux-werkomgeving</b>

en: You are now installing <b>Mandriva Linux Discovery</b>.
nl: U bent nu <b>Mandriva Linux Discovery</b> aan het installeren.

en: Discovery is the <b>easiest</b> and most <b>user-friendly</b> Linux distribution. It includes a hand-picked selection of <b>premium software</b> for office, multimedia and Internet activities. Its menu is task-oriented, with a single application per task.
nl: Discovery is de <b>makkelijkste</b> en <b>gebruikersvriendelijkste</b> Linuxdistributie. Het bevat een zorgvuldig uitgekozen selectie van de <b>allerbeste software</b> voor kantoor, multimedia en internetactiviteiten. Het menu is taakgeÃ¶rienteerd, met een enkele toepassing per taak.

en: <b>PowerPack, The Ultimate Linux Desktop</b>
nl: <b>PowerPack, de ultieme Linux-werkomgeving</b>

en: You are now installing <b>Mandriva Linux PowerPack</b>.
nl: U bent nu <b>Mandriva Linux PowerPack</b> aan het installeren.

en: PowerPack is Mandriva's <b>premier Linux desktop</b> product. PowerPack includes <b>thousands of applications</b> - everything from the most popular to the most advanced.
nl: PowerPack is Mandrivas' <b>werkplek-Linux paradepaardje</b>. PowerPack bevat <b>duizenden toepassingen</b> - alles van de populairste tot de meest geavanceerde.

en: <b>PowerPack+, The Linux Solution for Desktops and Servers</b>
nl: <b>PowerPack+, de Linuxoplossing voor werkplekken en servers</b>

en: You are now installing <b>Mandriva Linux PowerPack+</b>.
nl: U installeert nu <b>Mandriva Linux PowerPack+</b>.

en: PowerPack+ is a <b>full-featured Linux solution</b> for small to medium-sized <b>networks</b>. PowerPack+ includes thousands of <b>desktop applications</b> and a comprehensive selection of world-class <b>server applications</b>.
nl: PowerPack+ is een <b>alleskunnende Linuxoplossing</b> voor kleine tot middelgrote <b>netwerken</b>. PowerPack+ bevat duizenden <b>werkplek-toepassingen</b> en een veelomvattende selectie van wereldklasse <b>servertoepassingen</b>.

en: <b>Mandriva Products</b>
nl: <b>Mandriva-produkten</b>

en: <b>Mandriva</b> has developed a wide range of <b>Mandriva Linux</b> products.
nl: <b>Mandriva</b> heeft een uitgebreide serie <b>Mandriva Linux</b>-produkten ontwikkeld.

en: The Mandriva Linux products are:
nl: De Mandriva Linux-produkten zijn:

en: 	* <b>Discovery</b>, Your First Linux Desktop.
nl: 	* <b>Discovery</b>, uw eeste Linux-werkomgeving.

en: 	* <b>PowerPack</b>, The Ultimate Linux Desktop.
nl: 	* <b>PowerPack</b>, de ultieme Linux-werkomgeving.

en: 	* <b>PowerPack+</b>, The Linux Solution for Desktops and Servers.
nl: 	* <b>PowerPack+</b>, de Linuxoplossing voor werkplekken en servers.

en: 	* <b>Mandriva Linux for x86-64</b>, The Mandriva Linux solution for making the most of your 64-bit processor.
nl: 	* <b>Mandriva Linux voor x86-64</b>, de Mandriva Linux-oplossing om het meeste uit uw 64-bit processor te halen.

en: <b>Mandriva Products (Nomad Products)</b>
nl: <b>Mandriva-produkten (Nomad-produkten)</b>

en: Mandriva has developed two products that allow you to use Mandriva Linux <b>on any computer</b> and without any need to actually install it:
nl: Mandriva heeft twee produkten ontwikkeld die u in staat stellen om Mandriva Linux <b>op iedere computer</b> te gebruiken, zonder dat u het eerst hoeft te installeren:

en: 	* <b>Move</b>, a Mandriva Linux distribution that runs entirely from a bootable CD-ROM.
nl: 	* <b>Move</b>, een Mandriva Linux-distributie die geheel vanaf een opstartbare CD-ROM te gebruiken is.

en: 	* <b>GlobeTrotter</b>, a Mandriva Linux distribution pre-installed on the ultra-compact â€œLaCie Mobile Hard Driveâ€�.
nl: 	* <b>GlobeTrotter</b>, een Mandriva Linux-distributie voorgeÃ¯nstalleerd op de ultra-compacte â€œLaCie Mobile Hard Driveâ€�.

en: <b>Mandriva Products (Professional Solutions)</b>
nl: <b>Mandriva-produkten (Professional Solutions)</b>:

en: Below are the Mandriva products designed to meet the <b>professional needs</b>:
nl: Hieronder de Mandriva-produkten ontworpen om te voldoen aan <b>eisen van de professional</b>:

en: 	* <b>Corporate Desktop</b>, The Mandriva Linux Desktop for Businesses.
nl: 	* <b>Corporate Desktop</b>, de Mandriva Linux-werkomgeving voor bedrijven.

en: 	* <b>Corporate Server</b>, The Mandriva Linux Server Solution.
nl: 	* <b>Corporate Server</b>, de Mandriva Linux serveroplossing.

en: 	* <b>Multi-Network Firewall</b>, The Mandriva Linux Security Solution.
nl: 	* <b>Multi-Network Firewall</b>, de Mandriva Linux beveiligingsoplossing.

en: <b>The KDE Choice</b>
nl: <b>De KDE-keuze</b>

en: With your Discovery, you will be introduced to <b>KDE</b>, the most advanced and user-friendly <b>graphical desktop environment</b> available.
nl: Met uw Discovery krijgt u een introductie tot <b>KDE</b>, een geavanceerde en gebruikersvriendelijke <b>grafische werkomgeving</b>.

en: KDE will make your <b>first steps</b> with Linux so <b>easy</b> that you will not ever think of running another operating system!
nl: KDE maakt uw <b>eerste stappen</b> met Linux zo <b>makkelijk</b> dat u niet meer zult denken aan het gebruiken van een ander besturingssysteem!

en: KDE also includes a lot of <b>well integrated applications</b> such as Konqueror, the web browser and Kontact, the personal information manager.
nl: KDE bevat tevens een veelheid aan <b>goed geÃ¯ntegreerde toepassingen</b> zoals Konqueror, de webbrowser en Kontact, het persoonlijk informatiebeheer.

en: <b>Choose your Favorite Desktop Environment</b>
nl: <b>Kies uw favoriete grafische werkomgeving</b>

en: With PowerPack, you will have the choice of the <b>graphical desktop environment</b>. Mandriva has chosen <b>KDE</b> as the default one.
nl: Met PowerPack kunt u de <b>grafische werkomgeving</b> uitkiezen. Mandriva heeft <b>KDE</b> als de standaardwerkomgeving gekozen.

en: KDE is one of the <b>most advanced</b> and <b>user-friendly</b> graphical desktop environment available. It includes a lot of integrated applications.
nl: KDE is Ã©Ã©n van de <b>meest geavanceerde</b> en <b>gebruikersvriendelijke</b> grafische werkomgevingen die er zijn. Het bevat een veelheid aan geÃ¯ntegreerde toepassingen.

en: But we advise you to try all available ones (including <b>GNOME</b>, <b>IceWM</b>, etc.) and pick your favorite.
nl: Maar wij adviseren u om alle beschikbare omgevingen te proberen (waaronder <b>GNOME</b>, <b>IceWM</b>, etc.) en uw favoriet te kiezen.

en: With PowerPack+, you will have the choice of the <b>graphical desktop environment</b>. Mandriva has chosen <b>KDE</b> as the default one.
nl: Met PowerPack+ kunt u de <b>grafische werkomgeving</b> uitkiezen. Mandriva heeft <b>KDE</b> als de standaardwerkomgeving gekozen.

en: With Discovery, you will discover <b>OpenOffice.org</b>.
nl: Met Discovery zult u <b>OpenOffice.org</b> ontdekken.

en: It is a <b>full-featured office suite</b> that includes word processor, spreadsheet, presentation and drawing applications.
nl: Dit is een <b>uiterst compleet kantoorpakket</b> dat tekstverkings-, rekenblad-, presentatie- en tekentoepassingen bevat.

en: OpenOffice.org can read and write most types of <b>MicrosoftÂ® Office</b> documents such as Word, Excel and PowerPointÂ® files.
nl: OpenOffice.org kan de meeste types <b>MicrosoftÂ® Office</b>-documenten zoals Word, Excel en PowerPointÂ®-bestanden lezen en schrijven.

en: Discovery includes <b>Kontact</b>, the new KDE <b>groupware solution</b>.
nl: Discovery bevat <b>Kontact</b>, de nieuwe KDE-<b>groupware-oplossing</b>.

en: More than just a full-featured <b>e-mail client</b>, Kontact also includes an <b>address book</b>, a <b>calendar</b>, plus a tool for taking <b>notes</b>!
nl: Het is meer dan alleen een compleet <b>e-mailprogramma</b>, Kontact bevat tevens een <b>adresboek</b>, een <b>kalender</b>, plus een hulpje om <b>notities</b> mee te maken!

en: It is the easiest way to communicate with your contacts and to organize your time.
nl: Het is de eenvoudigste manier om met uw contactpersonen te communiceren en uw tijd in te delen.

en: <b>Surf the Internet</b>
nl: <b>Surfen over internet</b>

en: Discovery will give you access to <b>every Internet resource</b>:
nl: Discovery geeft u toegang tot <b>elke internetbron</b>:

en: 	* Browse the <b>Web</b> with Konqueror.
nl: 	* Blader door het <b>Web</b> met Konqueror.

en: 	* <b>Chat</b> online with your friends using Kopete.
nl: 	* <b>Chat</b> online met uw vrienden met behulp van Kopete.

en: 	* <b>Transfer</b> files with KBear.
nl: 	* <b>Verstuur</b> bestanden met KBear.

en: <b>Enjoy our Multimedia Features</b>
nl: <b>Geniet van onze multimedia-mogelijkheden</b>

en: Discovery will also make <b>multimedia</b> very easy for you:
nl: Discovery maakt daarnaast <b>multimedia</b> erg makkelijk voor u:

en: 	* Watch your favorite <b>videos</b> with Kaffeine.
nl: 	* Bekijk uw favoriete <b>video's</b> met Kaffeine.

en: 	* Listen to your <b>music files</b> with amaroK.
nl: 	* Luister naar uw <b>muziekbestanden</b> met amaroK.

en: 	* Edit and create <b>images</b> with the GIMP.
nl: 	* Bewerk en maak <b>afbeeldingen</b> met The GIMP

en: <b>Enjoy the Wide Range of Applications</b>
nl: <b>Beleef plezier aan de uitgebreide sortering toepassingen</b>

en: In the Mandriva Linux menu you will find <b>easy-to-use</b> applications for <b>all of your tasks</b>:
nl: In het Mandriva Linux-menu vindt u <b>makkelijk te gebruiken</b> toepassingen voor <b>al uw werkzaamheden</b>:

en: 	* Create, edit and share office documents with <b>OpenOffice.org</b>.
nl: 	* Kantoordocumenten maken, bewerken en delen met <b>OpenOffice.org</b>

en: 	* Manage your personal data with the integrated personal information suites <b>Kontact</b> and <b>Evolution</b>.
nl: 	* Beheer uw persoonlijke gegevens met de geÃ¯ntegreerde personlijke informatiesuites: <b>Kontact</b> en <b>Evolution</b>

en: 	* Browse the web with <b>Mozilla</b> and <b>Konqueror</b>.
nl: 	* Blader door het Web met <b>Mozilla en Konqueror</b>

en: 	* Participate in online chat with <b>Kopete</b>.
nl: 	 - Neem deel in online chat met <b>Kopete</b>

en: 	* Listen to your <b>audio CDs</b> and <b>music files</b>, watch your <b>videos</b>.
nl: 	* Luister naar uw <b>audio-CD's</b> en <b>muziekbestanden</b>, bekijk uw <b>video's</b>.

en: 	* Edit and create images with the <b>GIMP</b>.
nl: 	* Bewerk afbeeldingen en foto's met <b>The GIMP</b>

en: <b>Development Environments</b>
nl: <b>Ontwikkelingsomgevingen</b>

en: PowerPack gives you the best tools to <b>develop</b> your own applications.
nl: PowerPack geeft u de beste gereedschappen in handen om uw eigen toepassingen te <b>ontwikkelen</b>.

en: You will enjoy the powerful, integrated development environment from KDE, <b>KDevelop</b>, which will let you program in a lot of languages.
nl: U zult plezier hebben van de krachtige geÃ¯ntegreerde ontwikkelomgeving van KDE, <b>KDevelop</b>, die u laat programmeren in een heleboel talen.

en: PowerPack also ships with <b>GCC</b>, the leading Linux compiler and <b>GDB</b>, the associated debugger.
nl: PowerPack wordt tevens geleverd met <b>GCC</b>, de toonaangevende Linux-compiler en <b>GDB</b>, de bijbehorende debugger.

en: <b>Development Editors</b>
nl: <b>Programmeer-editors</b>

en: PowerPack will let you choose between those <b>popular editors</b>:
nl: PowerPack laat u kiezen tussen deze <b>populaire editors</b>:

en: 	* <b>Emacs</b>: a customizable and real time display editor.
nl: 	* <b>Emacs</b>: een aanpasbare en real time display editor

en: 	* <b>XEmacs</b>: another open source text editor and application development system.
nl: 	* <b>XEmacs</b>: nog een open source teksteditor en toepassings-ontwikkelsysteem

en: 	* <b>Vim</b>: an advanced text editor with more features than standard Vi.
nl: 	* <b>Vim</b>: geavanceerde teksteditor met meer functies dan standaard-Vi

en: <b>Development Languages</b>
nl: <b>Programmeertalen</b>

en: With all these <b>powerful tools</b>, you will be able to write applications in <b>dozens of programming languages</b>:
nl: Met al deze <b>krachtige gereedschappen</b> bent u in staat om toepassingen te schrijven in <b>tal van programmeertalen</b>:

en: 	* The famous <b>C language</b>.
nl: 	* De beroemde <b>C-taal</b>.

en: 	* Object oriented languages:
nl: 	* Object-geÃ¶rienteerde talen:

en: 	* Scripting languages:
nl: 	* Scripttalen:

en: 	* And many more.
nl: 	* En veel meer.

en: <b>Development Tools</b>
nl: <b>Ontwikkelgereedschappen</b>

en: With the powerful integrated development environment <b>KDevelop</b> and the leading Linux compiler <b>GCC</b>, you will be able to create applications in <b>many different languages</b> (C, C++, Javaâ„¢, Perl, Python, etc.).
nl: Met de krachtige geÃ¯ntegreerde ontwikkelomgeving <b>KDevelop</b> en de toonaangevende Linuxcompiler <b>GCC</b>, zult u in staat zijn toepassingen te schrijven in <b>vele verschillende talen</b> (C, C++, Javaâ„¢, Perl, Python, etc.).

en: <b>Groupware Server</b>
nl: <b>Groupware-server</b>

en: PowerPack+ will give you access to <b>Kolab</b>, a full-featured <b>groupware server</b> which will, thanks to the client <b>Kontact</b>, allow you to:
nl: PowerPack+ geeft u toegang tot <b>Kolab</b>, een <b>groupware-server</b> volgepakt met mogelijkheden die, dankzij de client <b>Kontact</b>, in in staat stelt om:

en: 	* Send and receive your <b>e-mails</b>.
nl: 	* Uw <b>e-mails</b> te versturen en ontvangen.

en: 	* Share your <b>agendas</b> and your <b>address books</b>.
nl: 	* Uw <b>agenda's</b> en <b>adresboeken</b> te delen.

en: 	* Manage your <b>memos</b> and <b>task lists</b>.
nl: 	* Uw <b>memo's</b> en <b>taaklijstjes</b> te beheren.

en: Empower your business network with <b>premier server solutions</b> including:
nl: Geef uw zakelijke netwerk meer kracht met <b>premier server solutions</b> waaronder:

en: 	* <b>Samba</b>: File and print services for MicrosoftÂ® WindowsÂ® clients.
nl: 	* <b>Samba</b>: Bestands- en afdrukdiensten voor MS-Windows clients

en: 	* <b>Apache</b>: The most widely used web server.
nl: 	* <b>Apache</b>: De meestgebruikte Webservre

en: 	* <b>MySQL</b> and <b>PostgreSQL</b>: The world's most popular open source databases.
nl: 	* <b>MySQL</b> en <b>PostgreSQL</b>: 's Werelds populairste open source databases.

en: 	* <b>CVS</b>: Concurrent Versions System, the dominant open source network-transparent version control system.
nl: 	* <b>CVS</b>: Concurrent Versions System, het dominante open-source netwerk-transparante versiecontrolesysteem

en: 	* <b>ProFTPD</b>: The highly configurable GPL-licensed FTP server software.
nl: 	* <b>ProFTPD</b>: de uiterst configureerbare FTP-server onder GPL-licentie

en: 	* <b>Postfix</b> and <b>Sendmail</b>: The popular and powerful mail servers.
nl: 	* <b>Postfix</b> en <b>Sendmail</b>: De populaire en krachtige mail servers.

en: <b>Mandriva Linux Control Center</b>
nl: <b>Mandriva Linux Configuratiecentrum</b>

en: The <b>Mandriva Linux Control Center</b> is an essential collection of Mandriva Linux-specific utilities designed to simplify the configuration of your computer.
nl: Het <b>Mandriva Linux Configuratiecentrum</b> is een essentiÃ«le verzameling Mandriva Linux-specifieke hulpprogramma's die het configureren van uw computer vereenvoudigen.

en: You will immediately appreciate this collection of <b>more than 60</b> handy utilities for <b>easily configuring your system</b>: hardware devices, mount points, network and Internet, security level of your computer, etc.
nl: U zult deze verzameling van <b>meer dan 60</b> handige hulpprogramma's om <b>uw systeem makkelijk te configureren</b> meteen waarderen: apparaten, koppelpunten, netwerk en internet, het beveiligingsniveau van uw computer, etc.

en: <b>The Open Source Model</b>
nl: <b>Het Open Source-model</b>

en: Like all computer programming, open source software <b>requires time and people</b> for development. In order to respect the open source philosophy, Mandriva sells added value products and services to <b>keep improving Mandriva Linux</b>. If you want to <b>support the open source philosophy</b> and the development of Mandriva Linux, <b>please</b> consider buying one of our products or services!
nl: Zoals bij al het computerprogrammeren, vereist open source-software <b>tijd en mensen</b> voor ontwikkeling. Teneinde de open source-filosofie te respecteren, verkoopt Mandriva produkten en diensten met toegevoegde waarde om <b>Mandriva Linux te blijven verbeteren</b>. Als u de <b>open source-filosofie wilt steunen</b> alsmede de ontwikkeling van Mandriva Linux, overweeg dan <b>alstublieft</b> het aanschaffen van Ã©Ã©n van onze produkten of diensten!

en: <b>Online Store</b>
nl: <b>Online winkel</b>

en: To learn more about Mandriva products and services, you can visit our <b>e-commerce platform</b>.
nl: Om meer te weten te komen over Mandriva produkten en diensten, kunt u ons <b>e-commerce-platform</b> bezoeken.

en: There you can find all our products, services and third-party products.
nl: Daar kunt u al onze produkten, diensten en produkten van derden vinden.

en: This platform has just been <b>redesigned</b> to improve its efficiency and usability.
nl: Dit platform heeft pas <b>een nieuw design</b> gekregen om zijn efficiÃ«ntie en bruikbaarheid te verhogen.

en: Stop by today at <b>store.mandriva.com</b>!
nl: Kom vandaag nog langs op <b>store.mandriva.com</b>

en: <b>Mandriva Club</b> is the <b>perfect companion</b> to your Mandriva Linux product..
nl: <b>Mandriva Club</b> is de <b>perfecte metgezel</b> voor uw Mandriva Linux-produkt.

en: Take advantage of <b>valuable benefits</b> by joining Mandriva Club, such as:
nl: Profiteer van <b>waardevolle voordelen</b> door u aan te sluiten bij Mandriva Club, zoals:

en: 	* <b>Special discounts</b> on products and services of our online store <b>store.mandriva.com</b>.
nl: 	* <b>Speciale kortingen</b> op produkten en diensten bij onze online winkel <b>store.mandriva.com</b>.

en: 	* Access to <b>commercial applications</b> (for example to NVIDIAÂ® or ATIâ„¢ drivers).
nl: 	* Toegang tot <b>commerciÃ«le toepassingen</b> (bijvoorbeeld NVIDIAÂ® of ATIâ„¢ stuurprogramma's).

en: 	* Participation in Mandriva Linux <b>user forums</b>.
nl: 	* Deelname aan Mandriva Linux <b>gebruikersfora</b>.

en: 	* <b>Early and privileged access</b>, before public release, to Mandriva Linux <b>ISO images</b>.
nl: 	* <b>Vroege- en voorrangstoegang</b>, vÃ³Ã³r publieke uitgave, tot Mandriva Linux <b>ISO-beeldbestanden</b>.

en: <b>Mandriva Online</b> is a new premium service that Mandriva is proud to offer its customers!
nl: <b>Mandriva Online</b> is een nieuwe premium-dienst die Mandriva met trots zijn klanten aanbiedt!

en: Mandriva Online provides a wide range of valuable services for <b>easily updating</b> your Mandriva Linux systems:
nl: Mandriva Online voorziet in een breed spectrum waardevolle diensten voor het <b>eenvoudig bijwerken</b> van uw Mandriva Linux-systemen:

en: 	* <b>Perfect</b> system security (automated software updates).
nl: 	* <b>Perfecte</b> systeembeveiliging (geautomatiseerde softwareherziening).

en: 	* <b>Notification</b> of updates (by e-mail or by an applet on the desktop).
nl: 	* <b>Op de hoogte brengen</b> van nieuwe versies (via e-mail of via een applet op het werkblad).

en: 	* Flexible <b>scheduled</b> updates.
nl: 	* Flexibel <b>ingeroosterd</b> bijwerken.

en: 	* Management of <b>all your Mandriva Linux systems</b> with one account.
nl: 	* Beheer van <b>al uw Mandriva Linux-systemen</b> met Ã©Ã©n account.

en: Do you require <b>assistance?</b> Meet Mandriva's technical experts on <b>our technical support platform</b> www.mandrivaexpert.com.
nl: Heeft u <b>assistentie</b> nodig? Ontmoet de technische experts van Mandriva op <b>ons technisch ondersteuningsplatform</b> www.mandrivaexpert.com.

en: Thanks to the help of <b>qualified Mandriva Linux experts</b>, you will save a lot of time.
nl: Dankzij de hulp van <b>gekwalificeerde Mandriva Linux-experts</b>, zult u veel tijd besparen.

en: For any question related to Mandriva Linux, you have the possibility to purchase support incidents at <b>store.mandriva.com</b>.
nl: Voor elke vraag die met Mandriva Linux te maken heeft bent u in de gelegenheid om ondersteuningsincidenten te kopen op <b>store.mandriva.com</b>.

en: Office Workstation
nl: Kantoorwerkstation

en: Office programs: wordprocessors (OpenOffice.org Writer, Kword), spreadsheets (OpenOffice.org Calc, Kspread), PDF viewers, etc
nl: Kantoorprogramma's: tekstverwerkers (OpenOffice.org Writer, Kword), rekenbladen (OpenOffice.org Calc, Kspread), PDF-lezers, etc

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
nl: Kantoorprogramma's: tekstverwerkers (kword, abiword), rekenbladen (kspread, gnumeric), PDF-lezers, etc

en: Game station
nl: Game-station

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
nl: Amusementsprogramma's: arcade, bordspellen, strategie etc

en: Multimedia station
nl: Multimedia-station

en: Sound and video playing/editing programs
nl: Geluids- en video-afspeel- en bewerkingsprogramma's

en: Internet station
nl: Internet-station

en: Set of tools to read and send mail and news (mutt, tin..) and to browse the Web
nl: Verzameling programma's om e-mail en usenet nieuws mee te lezen en te schrijven, en om het Web mee door te bladeren

en: Network Computer (client)
nl: Netwerk-computer (client)

en: Clients for different protocols including ssh
nl: Clients voor verschillende protcollen waaronder ssh

en: Configuration
nl: Configuratie

en: Tools to ease the configuration of your computer
nl: Programma's om de configuratie van uw computer te vergemakkelijken

en: Console Tools
nl: Hulpprogramma's voor de opdrachtregel

en: Editors, shells, file tools, terminals
nl: Editors, shells, bestandsbeheer, terminals

en: C and C++ development libraries, programs and include files
nl: C and C++ ontwikkelingsbibliotheken, programma's en include-bestanden

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
nl: Boeken en Howto's over Linux en Vrije Software

en: Linux Standard Base. Third party applications support
nl: Linux Standaard-Basis. Ondersteuning voor toepassingen van derden.

en: Kolab Server
nl: Kolab-server

en: Mail/News
nl: E-mail/nieuws

en: Postfix mail server, Inn news server
nl: Postfix e-mailserver, Inn newsserver

en: Directory Server
nl: Gidsserver

en: FTP Server
nl: FTP-server

en: Domain Name and Network Information Server
nl: Domeinnaam- en Network Information Server

en: File and Printer Sharing Server
nl: Gedeelde bestands- en printerserver

en: NFS Server, Samba server
nl: NFS-server, Samba-server

en: PostgreSQL and MySQL Database Server
nl: PostgreSQL en MySQL database-server

en: Mail
nl: E-mail

en: Postfix mail server
nl: Postfix e-mailserver

en: PostgreSQL or MySQL database server
nl: PostgreSQL of MySQL database-server

en: Network Computer server
nl: Netwerk-computer server

en: KDE Workstation
nl: KDE werkstation

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
nl: Het K Desktop Environment, de basis-grafische omgeving met een verzameling van bijbehorende programma's

en: GNOME Workstation
nl: GNOME werkstation

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
nl: Een grafische omgeving met gebruikersvriendelijke verzameling toepassingen en bureaublad-programma's

en: Other Graphical Desktops
nl: Andere grafische bureaubladen

en: Utilities
nl: Hulpprogramma's

en: SSH Server
nl: SSH-server

en: Webmin Remote Configuration Server
nl: Webmin-server voor configuratie op afstand

en: Network Utilities/Monitoring
nl: Netwerk-hulpprogramma's/observatie

en: Monitoring tools, processes accounting, tcpdump, nmap, ...
nl: Observatieprogramma's, bijhouden van processen, tcpdump, nmap, ...

en: Mandriva Wizards
nl: Mandriva-wizards

en: Wizards to configure server
nl: Wizards om server te configureren

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
nl: Dit programma is vrije software; U mag het herdistribueren en/of
    wijzigen onder de voorwaarden van de GNU General Public License als
    geplubiceerd door the Free Software Foundation; ofwel versie 2, als
    ook (uw eigen optie) elke latere versie.
    
    Dit programma wordt gedistribueerd in de hoop dat het bruikbaar
    zal zijn, maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete 
    garantie voor VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN
    SPECIFIEK DOEL. Zie de GNU General Public License voor meer
    details.
    
    U zou een kopie ontvangen moeten hebben van de GNU General
    Public License bij dit programma; indien dit niet het geval is,
    schrijf dan een brief naar de Free Software Foundation, Inc.,
    59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Backup and Restore application
    
    --default             : save default directories.
    --debug               : show all debug messages.
    --show-conf           : list of files or directories to backup.
    --config-info         : explain configuration file options (for non-X users).
    --daemon              : use daemon configuration. 
    --help                : show this message.
    --version             : show version number.
nl: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Toepassing voor reservekopie en herstellen
    
    --default             : standaardmappen opslaan.
    --debug               : alle debugberichten tonen.
    --show-conf           : lijst van bestanden of mappen om reservekopie van te maken.
    --config-info         : opties in configuratiebestand uitleggen (voor niet-X gebruikers).
    --daemon              : daemon-configuratie gebruiken. 
    --help                : deze melding tonen.
    --version             : versienummer tonen.

en: [--boot] [--splash]
    OPTIONS:
      --boot            - enable to configure boot loader
      --splash          - enable to configure boot theme
    default mode: offer to configure autologin feature
nl: [--boot] [--splash]
    OPTIONS:
      --boot            - de opstartlader configureren
      --splash          - het opstartthema configureren
    standaardmodus: configureren van de automatische aameldingsfunctie

en: [OPTIONS] [PROGRAM_NAME]
    
    OPTIONS:
      --help            - print this help message.
      --report          - program should be one of Mandriva Linux tools
      --incident        - program should be one of Mandriva Linux tools
nl: [OPTIES] [PROGRAMMA_NAAM]
    
    OPTIES:
      --help            - deze hulptekst tonen.
      --report          - moet een Mandriva Linux-hulpprogramma zijn
      --incident        - moet een Mandriva Linux-hulpprogramma zijn

en: [--add]
      --add             - "add a network interface" wizard
      --del             - "delete a network interface" wizard
      --skip-wizard     - manage connections
      --internet        - configure internet
      --wizard          - like --add
nl: [--add]
      --add             - "netwerkinterface toevoegen"-wizard
      --del             - "netwerkinterface verwijderen"-wizard
      --skip-wizard     - verbindingen beheren
      --internet        - internet configureren
      --wizard          - als --add

en: 
    Font Importation and monitoring application
    
    OPTIONS:
    --windows_import : import from all available windows partitions.
    --xls_fonts      : show all fonts that already exist from xls
    --install        : accept any font file and any directory.
    --uninstall      : uninstall any font or any directory of font.
    --replace        : replace all font if already exist
    --application    : 0 none application.
                     : 1 all application available supported.
                     : name_of_application like  so for staroffice 
                     : and gs for ghostscript for only this one.
nl: 
    Importeren en bijhouden van lettertypen
    
    OPTIES:
    --windows_import : importeren vanaf alle beschikbare windows-partities.
    --xls_fonts      : alle lettertypen die reeds in xls staan, tonen
    --install        : accepteert ieder lettertype of map.
    --uninstall      : een lettertype of map met lettertypen deÃ¯nstalleren.
    --replace        : alle reeds bestaande lettertypen vervangen
    --application    : 0 geen toepassing.
                     : 1 alle beschikbare toepassingen ondersteund.
                     : naam_van_toepassing zoals so voor staroffice 
                     : en gs voor ghostscript voor slechts deze.

en: [OPTIONS]...
    Mandriva Linux Terminal Server Configurator
    --enable         : enable MTS
    --disable        : disable MTS
    --start          : start MTS
    --stop           : stop MTS
    --adduser        : add an existing system user to MTS (requires username)
    --deluser        : delete an existing system user from MTS (requires username)
    --addclient      : add a client machine to MTS (requires MAC address, IP, nbi image name)
    --delclient      : delete a client machine from MTS (requires MAC address, IP, nbi image name)
nl: [OPTIES]...
    Mandriva Linux Terminal Server Configuratieprogramma
    --enable         : MTS inschakelen
    --disable        : MTS uitschakelen
    --start          : MTS starten
    --stop           : MTS stoppen
    --adduser        : bestaande gebruiker toevoegen aan MTS (gebruikersnaam vereist)
    --deluser        : bestaande gebruiker uit MTS verwijderen (gebruikersnaam vereist)
    --addclient      : client-computer toevoegen aan MTS (MAC-adres, IP, nbi imagenaam vereist)
    --delclient      : client-computer verwijderen uit MTS (MAC-adres, IP, nbi imagenaam vereist)

en: [keyboard]
nl: [toetsenbord]

en: [--file=myfile] [--word=myword] [--explain=regexp] [--alert]
nl: [--file=mijnbestand] [--word=mijnwoord] [--explain=regexp] [--alert]

en: [OPTIONS]
    Network & Internet connection and monitoring application
    
    --defaultintf interface : show this interface by default
    --connect : connect to internet if not already connected
    --disconnect : disconnect to internet if already connected
    --force : used with (dis)connect : force (dis)connection.
    --status : returns 1 if connected 0 otherwise, then exit.
    --quiet : do not be interactive. To be used with (dis)connect.
nl: [OPTIES]
    Toepassing voor het volgen van netwerk & internetverbinding
    
    --defaultintf interface : deze interface standaard tonen
    --connect : met internet verbinden wanneer niet reeds verbonden
    --disconnect : internetverbinding verbreken wanneer reeds verbonden
    --force : met (dis)connect: verbinden/verbreken forceren.
    --status : geeft 1 als verbonden, anders 0 en sluit af
    --quiet : niet interactief. Te gebruiken met (dis)connect.

en: [OPTION]...
      --no-confirmation      do not ask first confirmation question in Mandriva Update mode
      --no-verify-rpm        do not verify packages signatures
      --changelog-first      display changelog before filelist in the description window
      --merge-all-rpmnew     propose to merge all .rpmnew/.rpmsave files found
nl: [OPTION]...
      --no-confirmation      eerste bevestigingsvraag niet stellen in Mandriva Update modus
      --no-verify-rpm        pakket-handtekeningen niet verifiÃ«ren
      --changelog-first      veranderingenlogboek voor bestandslijst weergeven in omschrijvingsvenster
      --merge-all-rpmnew     voorstellen om alle gevonden .rpmnew/.rpmsave bestanden samen te voegen

en: [--manual] [--device=dev] [--update-sane=sane_source_dir] [--update-usbtable] [--dynamic=dev]
nl: [--manual] [--device=app] [--update-sane=sane_bron_map] [--update-usbtable] [--dynamic=app]

en:  [everything]
           XFdrake [--noauto] monitor
           XFdrake resolution
nl:  [alles]
           XFdrake [--noauto] monitor
           XFdrake resolution

en: 
    Usage: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]
nl: 
    Gebruik: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]

en: You need to reboot for changes to take effect
nl: U dient de computer opnieuw op te starten voordat de veranderingen effect hebben

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
nl: Gelieve uit te loggen en daarna op Ctrl-Alt-Backspace te drukken

en: You need to log out and back in again for changes to take effect
nl: U dient zich af te melden en weer aan te melden voordat de veranderingen effect hebben

en: %s: %s requires a username...
nl: %s: %s vereist een gebruikersnaam...

en: %s: %s requires hostname, MAC address, IP, nbi-image, 0/1 for THIN_CLIENT, 0/1 for Local Config...
nl: %s: %s vereist hostnaam, MAC addres, IP, nbi-beeldbestand, 0/1 voor THIN_CLIENT, 0/1 voor lokale configuratie...

en: %s: %s requires hostname...
nl: %s: %s vereist een hostnaam...

en: Terminal Server Configuration
nl: Terminalserver-configuratie

en: Enable Server
nl: Activeer Server

en: Disable Server
nl: Deactiveer Server

en: Net Boot Images
nl: Netwerk-beeldbestanden voor opstarten

en: Add/Del Users
nl: Gebruikers toevoegen/verwijderen

en: Add/Del Clients
nl: Clients toevoegen/verwijderen

en: Images
nl: Beeldbestanden

en: Clients/Users
nl: Clients/Gebruikers

en: First Time Wizard
nl: Eerste keer-wizard

en: %s defined as dm, adding gdm user to /etc/passwd$$CLIENT$$
nl: %s gedefinieerd als dm, gdm-gebruiker nu toegevoegd aan /etc/passwd$$CLIENT$$

en: 
     This wizard routine will:
     	1) Ask you to select either 'thin' or 'fat' clients.
    	2) Setup DHCP.
    	
    After doing these steps, the wizard will:
    	
        a) Make all nbis.                                                                
        b) Activate the server.                                                          
        c) Start the server.                                                     
        d) Synchronize the shadow files so that all users, including root, 
           are added to the shadow$$CLIENT$$ file.                                              
        e) Ask you to make a boot floppy.
        f) If it's thin clients, ask if you want to restart KDM.
nl: 
     Deze wizardroutine zal:
     	1) U vragen om te kiezen tussen ofwel 'thin' ofwel 'fat' clients.
    	2) DHCP in te stellen.
    	
    Na afloop van deze stappen, zal de wizard:
    	
        a) Alle nbis maken.                                                          
        b) De server activeren.                                                
        c) De server starten.                                             
        d) De shadow-bestanden synchroniseren zodat alle gebruikers, waaronder 
           root, toegevoegd worden aan het shadow$$CLIENT$$ bestand.                                           
        e) U vragen een opstartdiskette te maken.
        f) In het geval van thin clients, u vragen of u KDM wilt herstarten.

en: Cancel Wizard
nl: Wizard annuleren

en: Please save dhcpd config!
nl: Sla de dhcpd-configuratie op!

en: Use thin clients.
nl: Thin clients gebruiken.

en: Sync client X keyboard settings with server.
nl: X-toetsenbordinstellingen van client synchroniseren met server.

en: Creating net boot images for all kernels
nl: Bezig met aanmaken van netwerk-opstartbeeldbestanden voor alle kernels

en: This will take a few minutes.
nl: Dit kan enige minuten duren.

en: Done!
nl: Klaar!

en: Syncing server user list with client list, including root.
nl: Bezig met synchroniseren van server-gebruikerslijst met clientlijst, met root inbegrepen.

en: In order to enable changes made for thin clients, the display manager must be restarted. Restart now?
nl: Om de gemaakte wijzigingen voor thin clients te activeren, moet het displaybeheer opnieuw gestart worden. Nu herstarten?

en: Terminal Server Overview
nl: Terminalserver-overzicht

en:         - Create Etherboot Enabled Boot Images:
            	To boot a kernel via etherboot, a special kernel/initrd image must be created.
            	mkinitrd-net does much of this work and drakTermServ is just a graphical 
            	interface to help manage/customize these images. To create the file 
            	/etc/dhcpd.conf.etherboot-pcimap.include that is pulled in as an include in 
            	dhcpd.conf, you should create the etherboot images for at least one full kernel.
nl:         - Etherboot-ondersteunende opstartbeeldbestanden aanmaken:
            	Om een kernel via etherboot op te starten, is een speciaal
            	kernel/initrd beeldbestand benodigd.
            	mkinitrd-net neemt het grootste gedeelte van dit werk voor zijn
            	rekening en drakTermServ is gewoon een grafische interface
            	om het beheer van deze beeldbestanden te vereenvoudigen.
            	Om het bestand /etc/dhcpd.conf.etherboot-pcimap.include aan
            	te maken dat ingesloten wordt in dhcpd.conf, dient u eerst
            	de etherboot-beeldbestanden aan te maken voor tenminste Ã©Ã©n
            	volledige kernel.

en:         - Maintain /etc/dhcpd.conf:
            	To net boot clients, each client needs a dhcpd.conf entry, assigning an IP 
            	address and net boot images to the machine. drakTermServ helps create/remove 
            	these entries.
    			
            	(PCI cards may omit the image - etherboot will request the correct image. 
    			You should also consider that when etherboot looks for the images, it expects 
    			names like boot-3c59x.nbi, rather than boot-3c59x.2.4.19-16mdk.nbi).
    			 
            	A typical dhcpd.conf stanza to support a diskless client looks like:
nl:         - /etc/dhcpd.conf onderhouden:
            		Om clients van het netwerk op te starten, heeft elke client een dhcpd.conf-ingang nodig, om een IP-adres toe te wijzen
            		en opstartbeeldbestanden naar de computer te sturen. drakTermServ helpt deze ingangen te maken/verwijderen.			
            		(PCI-kaarten mogen het beeldbestand weglaten - etherboot zal het correcte beeldbestand opvragen. U dient
            		tevens te overwegen dat wanneer etherboot naar de beeldbestanden zoekt, het namen verwacht zoals
            		boot-3c59x.nbi, dus niet boot-3c59x.2.4.19-16mdk.nbi).
    			 
            		Een typisch dhcpd.conf-blokje om een schijfloze client te ondersteunen, ziet er zo uit:

en:         While you can use a pool of IP addresses, rather than setup a specific entry for
            a client machine, using a fixed address scheme facilitates using the functionality
            of client-specific configuration files that ClusterNFS provides.
    			
            Note: The '#type' entry is only used by drakTermServ.  Clients can either be 'thin'
            or 'fat'.  Thin clients run most software on the server via XDMCP, while fat clients run 
            most software on the client machine. A special inittab, %s is
            written for thin clients. System config files xdm-config, kdmrc, and gdm.conf are 
            modified if thin clients are used, to enable XDMCP. Since there are security issues in 
            using XDMCP, hosts.deny and hosts.allow are modified to limit access to the local
            subnet.
    			
            Note: The '#hdw_config' entry is also only used by drakTermServ.  Clients can either 
            be 'true' or 'false'.  'true' enables root login at the client machine and allows local 
            hardware configuration of sound, mouse, and X, using the 'drak' tools. This is enabled 
            by creating separate config files associated with the client's IP address and creating 
            read/write mount points to allow the client to alter the file. Once you are satisfied 
            with the configuration, you can remove root login privileges from the client.
    			
            Note: You must stop/start the server after adding or changing clients.
nl: 			Alhoewel u een poule van IP-adressen kunt gebruiken, in plaats van een specifieke ingang maken voor een client-computer, vergemakkelijkt het
    			gebruik van een vast adresschema het gebruik van de functionaliteit
    			a van client-specifieke configuratiebestanden welke ClusterNFS biedt.
    			
    			Merk op: De "#type"-ingang wordt slechts door drakTermServ gebruikt. Clients kunnen ofwel "thin"*/
    			zijn, of 'fat'. Thin clients voeren de meeste software uit op de server via XDMCP, terwijl fat clients de meeste
    			software op de client-computer uitvoeren. Een speciale inittab, "%s" wordt
    			weggeschreven voor de thin clients. Systeemconfiguratiebestanden xdm-config, kdmrc, en gdm.conf worden aangepast
    			als thin clients gebruikt worden, om XDMCP in te schakelen. Omdat er beveiligingsproblemen zijn met het gebruik van XDMCP,
    			worden hosts.deny en hosts.allow gewijzigd om toegang te beperken tot het lokale subnet.
    			
    			Merk op: U dient de server te stoppen/starten na het toevoegen of wijzigen van clients.

en:         - Maintain /etc/exports:
            	Clusternfs allows export of the root filesystem to diskless clients. drakTermServ
            	sets up the correct entry to allow anonymous access to the root filesystem from
            	diskless clients.
    
            	A typical exports entry for clusternfs is:
            		
            	/					(ro,all_squash)
            	/home				SUBNET/MASK(rw,root_squash)
    			
            	With SUBNET/MASK being defined for your network.
nl:         - /etc/exports onderhouden:
            		Clusternfs laat u het root-bestandssysteem exportern naar schijfloze clients. drakTermServ
            		stelt de correcte ingang in om anonieme toegang tot het root-bestandssysteem vanaf schijfloze
            		clients toe te staan.
    
            		Een typisch exports-blok voor clusternfs is:
            		
            	/					(ro,all_squash)
            	/home				SUBNET/MASK(rw,root_squash)
    			
    			Waarbij SUBNET/MASK gedefinieerd is voor uw netwerk.

en:         - Maintain %s:
            	For users to be able to log into the system from a diskless client, their entry in
            	/etc/shadow needs to be duplicated in %s. drakTermServ
            	helps in this respect by adding or removing system users from this file.
nl:         - %s onderhouden:
            		Om gebruikers zich te laten aanmelden op het systeem vanaf een schijfloze client, dient hun 
            		ingang in /etc/shadow gedupliceerd te worden in
    %s. drakTermServ helpt
            		hierbij door systeemgebruikers toe te voegen of te verwijderen uit dit bestand.

en:         - Per client %s:
            	Through clusternfs, each diskless client can have its own unique configuration files
            	on the root filesystem of the server. By allowing local client hardware configuration, 
            	drakTermServ will help create these files.
nl:         - Per-client %s:
            		Met behulp van clusternfs kan elke schijfloze client zijn eigen unieke configuratiebestanden
            		hebben op het root-bestandssysteem van de server. In de toekomst zal  drakTermServ deze
            		bestanden helpen aanmaken.

en:         - Per client system configuration files:
            	Through clusternfs, each diskless client can have its own unique configuration files
            	on the root filesystem of the server. By allowing local client hardware configuration, 
            	clients can customize files such as /etc/modules.conf, /etc/sysconfig/mouse, 
            	/etc/sysconfig/keyboard on a per-client basis.
    
            Note: Enabling local client hardware configuration does enable root login to the terminal 
            server on each client machine that has this feature enabled.  Local configuration can be
            turned back off, retaining the configuration files, once the client machine is configured.
nl:         - Per-client systeemconfiguratiebestanden:
            	Met behulp van clusternfs, kan elke schijfloze client zijn
            	eigen unieke configuratebestanden
            	hebben op het root-bestandssysteem van de server. Door het
            	toestaan van lokale client-apparatuurconfiguratie, kunnen
             	clients bestanden aanpassen 
            	zoals /etc/modules.conf, /etc/sysconfig/mouse en 
            	/etc/sysconfig/keyboard.
    Merk op: Het inschakelen van lokale client-apparatuurconfiguratie maakt het
    aanmelden als root op de terminal niet mogelijk op iedere computer waar deze
    functionaliteit aanwezig is. De lokale configuratie kan weer uitgezet 
    worden, met behoud van configuratiebestanden, zodra de clientcomputer 
    geconfigureerd is.

en:         - /etc/xinetd.d/tftp:
            	drakTermServ will configure this file to work in conjunction with the images created
            	by mkinitrd-net, and the entries in /etc/dhcpd.conf, to serve up the boot image to 
            	each diskless client.
    
            	A typical TFTP configuration file looks like:
            		
            	service tftp
    			{
                            disable         = no
                            socket_type  = dgram
                            protocol        = udp
                            wait             = yes
                            user             = root
                            server          = /usr/sbin/in.tftpd
                            server_args  = -s /var/lib/tftpboot
            	}
            		
            	The changes here from the default installation are changing the disable flag to
            	'no' and changing the directory path to /var/lib/tftpboot, where mkinitrd-net
            	puts its images.
nl:         - /etc/xinetd.d/tftp:
            		drakTermServ zal dit bestand configureren zodat het samenwerkt met de beeldbestanden aangemaakt door
            		mkinitrd-net, en de ingangen in /etc/dhcpd.conf, om het opstartbeeld te bedienen aan elke 
            		schijfloze client.
    
            		Een typisch tftp-configuratiebestand ziet er zo uit:
            		
            	service tftp
    			{
                            disable         = no
                            socket_type  = dgram
                            protocol        = udp
                            wait             = yes
                            user             = root
                            server          = /usr/sbin/in.tftpd
                            server_args  = -s /var/lib/tftpboot
            	}
            		
            		De veranderingen ten opzichte van de standaardinstallatie zijn het veranderen van de disable-vlag naar
            		'no' en het veranderen van het directory path naar /var/lib/tftpboot, waar mkinitrd-net
            		zijn beeldbestanden plaatst.

en: Boot Floppy
nl: Opstartdiskette

en: Boot ISO
nl: Opstart-ISO

en: PXE Image
nl: PXE-beeldbestand

en: Default kernel version
nl: Standaard kernelversie

en: Create PXE images.
nl: PXE-beeldbestanden aanmaken

en: Build Whole Kernel -->
nl: Gehele kernel bouwen -->

en: No kernel selected!
nl: Geen kernel geselecteerd!

en: Build Single NIC -->
nl: Enkele NIC bouwen -->

en: No NIC selected!
nl: Geen NIC geselecteerd!

en: Build All Kernels -->
nl: Alle kernels bouwen -->

en: <-- Delete
nl: <-- Verwijderen

en: No image selected!
nl: Geen beeldbestand geselecteerd!

en: Delete All NBIs
nl: Alle NBI's verwijderen

en: !!! Indicates the password in the system database is different than
     the one in the Terminal Server database.
    Delete/re-add the user to the Terminal Server to enable login.
nl: !!! Geeft aan dat het wachtwoord in de systeemdatabase verschilt van
     degene in de  Terminal Server database.
    Verwijder de gebruiker en voeg hem opnieuw toe aan de Terminal Server om de loginnaam weer in te schakelen

en: Add User -->
nl: Gebruiker toevoegen -->

en: <-- Del User
nl: <-- Gebruiker verwijderen

en: local config: %s
nl: lokale configuratie: %s

en: Allow local hardware
    configuration.
nl: Lokale apparatuurconfiguratie
    toestaan.

en: No net boot images created!
nl: Geen beeldbestanden voor opstarten vanaf netwerk gecreÃ«erd!

en: Thin Client
nl: Thin client

en: Allow Thin Clients
nl: Lichte clients toestaan

en: Sync client X keyboard
     settings with server.
nl: X-toetsenbordinstellingen van
     client synchroniseren met server.

en: Add Client -->
nl: Client Toevoegen -->

en: local config: false
nl: Lokale configuratie: onwaar

en: local config: true
nl: lokale configuratie: waar

en: <-- Edit Client
nl: <-- Client bewerken

en: Disable Local Config
nl: Lokale configuratie uitschakelen

en: Delete Client
nl: <-- Client verwijderen

en: Need to restart the Display Manager for full changes to take effect. 
    (service dm restart - at the console)
nl: Het displaybeheer moet opnieuw worden gestart om alle wijzigingen in werking te laten treden. 
     (service dm restart - op de opdrachtaanwijzing)

en: Thin clients will not work with autologin. Disable autologin?
nl: Thin clients werken niet met automatisch aanmelden. Autologin uitzetten?

en: All clients will use %s
nl: Alle clients zullen %s gebruiken

en: Netmask:
nl: Netmasker:

en: Subnet Mask:
nl: Subnetmasker:

en: Broadcast Address:
nl: Broadcast-adres:

en: Domain Name:
nl: Domeinnaam:

en: Name Servers:
nl: Name servers:

en: IP Range Start:
nl: Begin IP-bereik:

en: IP Range End:
nl: Eind IP-bereik:

en: Append TS Includes To Existing Config
nl: TS-Includes aan huidige configuratie toevoegen

en: Write Config
nl: Configuratie wegschrijven

en: dhcpd Server Configuration
nl: Configuratie van dhcpd-server

en: Most of these values were extracted
    from your running system.
    You can modify as needed.
nl: Het grootse deel van deze waarden zijn
    gehaald uit uw lopende systeem. 
    U kunt ze zonodig aanpassen.

en: Please insert floppy disk:
nl: Plaats een diskette in het station:

en: Could not access the floppy!
nl: Kon de diskette niet benaderen!

en: Floppy can be removed now
nl: De diskette kan nu worden uitgenomen

en: No floppy drive available!
nl: Geen diskettestation beschikbaar!

en: PXE image is %s/%s
nl: PXE-beeldbestand is %s/%s

en: Error writing %s/%s
nl: Fout bij het schrijven van %s/%s

en: Something went wrong! - Is mkisofs installed?
nl: Er ging iets fout - Is mkisofs wel geÃ¯nstalleerd?

en: Need to create /etc/dhcpd.conf first!
nl: Er moet eerst een /etc/dhcpd.conf worden aangemaakt!

en: %s passwd bad in Terminal Server - rewriting...
nl: %s wachtwoord verkeerd in Terminal Server - opnieuw schrijven...

en: %s is not a user..
nl: %s is geen gebruiker...

en: %s is already a Terminal Server user
nl: %s is reeds een Terminalserver-gebruiker

en: Addition of %s to Terminal Server failed!
nl: Toevoegen van %s aan terminalserver mislukt!

en: %s added to Terminal Server
nl: %s toegevoegd aan Terminalserver

en: Deleted %s...
nl: %s verwijderd...

en: %s not found...
nl: %s niet gevonden...

en: /etc/hosts.allow and /etc/hosts.deny already configured - not changed
nl: /etc/hosts.allow en /etc/hosts.deny reeds geconfigureerd - niet gewijzigd

en: Configuration changed - restart clusternfs/dhcpd?
nl: Configuratie gewijzigd - clusternfs/dhcpd herstarten?

en: Error!
nl: Fout!

en: I can not find needed image file `%s'.
nl: Ik kan het benodigde beeld-bestand `%s' niet vinden.

en: Auto Install Configurator
nl: Configuratieprogramma voor auto-installatie

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Press ok to continue.
nl: U staat op het punt om een auto-installatiediskette te configureren. 
    Deze functie is enigszins risicovol en moet met voorzorg gebruikt worden.
    
    Met deze functie zult u in staat zijn de installatie die u heeft uitgevoerd op deze computer te herhalen. Daarbij worden u bij enkele stappen vragen gesteld, om de bijbehorende waarden aan te passen.
    
    Voor een maximale graad van veiligheid, zal het partitioneren en formatteren nooit automatisch uitgevoerd worden, ongeacht wat u gekozen heeft gedurende de installatie van deze computer.
    
    Klik op Ok om door te gaan.

en: replay
nl: Opnieuw afspelen

en: manual
nl: handmatig

en: Automatic Steps Configuration
nl: Configuratie van automatische stappen

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
nl: Kiest u alstublieft voor elke stap of deze zich zal herhalen zoals bij uw installatie, of dat deze handmatig zal zijn

en: Creating auto install floppy
nl: Bezig met aanmaken van auto-installatiediskette

en: Insert another blank floppy in drive %s (for drivers disk)
nl: Plaats nog een lege floppy in station %s (voor de stuurprogramma's)

en: Creating auto install floppy (drivers disk)
nl: Bezig met aanmaken van auto-installatiediskette (stuurprogramma's)

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
nl: 
    Welkom.
    
    De parameters van de auto-installatie zijn aanwezig in de afdelingen aan de linkerkant

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
nl: De diskette is met succes aangemaakt.
    U kunt nu uw installatie herhalen.

en: Auto Install
nl: Auto-installatie

en: Add an item
nl: Item toevoegen

en: Remove the last item
nl: Het laatste item verwijderen

en: Expect is an extension to the TCL scripting language that allows interactive sessions without user intervention.
nl: Expect is een uitbreiding voor de scripttaal TCL die interactieve sessies zonder gebruikersinterventie mogelijk maakt.

en: Store the password for this system in drakbackup configuration.
nl: Het wachtwoord voor dit systeem opslaan in de drakbackup-configuratie.

en: For a multisession CD, only the first session will erase the cdrw. Otherwise the cdrw is erased before each backup.
nl: Voor een multisessie-CD zal alleen de eerste sessie de CD-RW wissen. In andere gevallen wordt de CD-RW gewist voor elke reservekopie.

en: This option will save files that have changed.  Exact behavior depends on whether incremental or differential mode is used.
nl: Deze optie slaat gewijzigde bestanden op. Het precieze gedrag hangt af van of incrementele of differentiÃ«le modus wordt gebruikt.

en: Incremental backups only save files that have changed or are new since the last backup.
nl: Incrementele reservekopieÃ«n slaan slechts bestanden op die gewijzigd of nieuw zijn sinds de laatste reservekopie.

en: Differential backups only save files that have changed or are new since the original 'base' backup.
nl: DifferentiÃ«le reservekopieÃ«n slaan enkel bestanden op die gewijzigd of nieuw zijn sinds de oorspronkelijke 'basis'-reservekopie.

en: This should be a local user or email address that you want the backup results sent to. You will need to define a functioning mail server.
nl: Dit dient een lokale gebruiker of e-mailadres te zijn waarnaartoe u de resultaten van de reservekopie wilt sturen. Een goed functionerende mailserver op uw computer is benodigd.

en: Files or wildcards listed in a .backupignore file at the top of a directory tree will not be backed up.
nl: Bestanden of jokers opgesomd in een .backupignore bestand bovenin een mappenboom worden niet gekopiÃ«erd.

en: For backups to other media, files are still created on the hard drive, then moved to the other media.  Enabling this option will remove the hard drive tar files after the backup.
nl: Voor reservekopieÃ«n naar andere media worden er nog steeds bestanden aangemaakt op de harde schijf, waarna ze verplaatst worden naar de andere media. Het inschakelen van deze optie zal de tar-bestanden op de harde schijf na de reservekopie verwijderen.

en: Some protocols, like rsync, may be configured at the server end.  Rather than using a directory path, you would use the 'module' name for the service path.
nl: Sommige protocollen, zoals rsync, kunnen aan de kant van de server worden geconfigureerd. In plaats van een map-pad, zou u de 'module'-naam gebruiken voor het service-pad.

en: Custom allows you to specify your own day and time.  The other options use run-parts in /etc/crontab.
nl: 'Aangepast' laat u uw eigen dag en tijd aangeven. De andere opties gebruiken run-stukjes in /etc/crontab.

en: No media selected for cron operation.
nl: Geen media geselecteerd voor cron-operatie.

en: No interval selected for cron operation.
nl: Geen interval geselecteerd voor cron-operatie.

en: Interval cron not available as non-root
nl: Interval-cron niet beschikbaar als niet-root

en: "%s" neither is a valid email nor is an existing local user!
nl: "%s" is noch een geldig e-mailadres, noch een bestaande gebruiker!

en: "%s" is a local user, but you did not select a local smtp, so you must use a complete email address!
nl: "%s" is een lokale gebruiker, maar u heeft geen lokale SMTP geselecteerd, dus dient u een compleet e-mailadres op te geven!

en: Valid user list changed, rewriting config file.
nl: Geldige gebruikerlijst veranderd, configuratiebestand wegschrijven.

en: Old user list:
nl: Oude gebruikerslijst:

en: New user list:
nl: Nieuwe gebruikerslijst:

en: 
                          DrakBackup Report
nl: 
                          DrakBackup rapport

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
nl: 
                          Rapport van DrakBackup-voorziening

en: 
                        DrakBackup Report Details
nl: 
                        DrakBackup Rapport Details

en: Total progress
nl: Totale voortgang

en: %s exists, delete?
    
    If you've already done this process you'll probably
     need to purge the entry from authorized_keys on the server.
nl: %s bestaat al, verwijderen?
    
    Indien u dit proces reeds doorlopen hebt is het
    waarschijnlijk nodig om de ingang uit authorized_keys
     op de server te verwijderen.

en: This may take a moment to generate the keys.
nl: Het kan enige tijd duren om de sleutels te genereren.

en: Cannot spawn %s.
nl: Kan %s niet starten.

en: No password prompt on %s at port %s
nl: Geen wachtwoord-aanvraag bij %s op poort %s

en: Bad password on %s
nl: Onjuist wachtwoord op %s

en: Permission denied transferring %s to %s
nl: Toegang geweigerd bij het overdragen van %s naar %s

en: Can not find %s on %s
nl: Kan %s op %s niet vinden

en: %s not responding
nl: %s geeft geen antwoord

en: Transfer successful
    You may want to verify you can login to the server with:
    
    ssh -i %s %s@%s
    
    without being prompted for a password.
nl: Overdracht geslaagd
    U wilt wellicht nagaan of u zich op de server kunt aanmelden met:
    
    ssh -i %s %s@%s
    
    zonder om een wachtwoord gevraagd te worden.

en: No CD-R/DVD-R in drive!
nl: Geen CD-R/DVD-R in station!

en: Does not appear to be recordable media!
nl: Dit lijkt geen opneembare media te zijn!

en: Not erasable media!
nl: Geen wisbare media!

en: This may take a moment to erase the media.
nl: Het kan enige tijd duren voordat de media gewist is.

en: Permission problem accessing CD.
nl: Rechten-probleem bij benaderen CD.

en: No tape in %s!
nl: Geen tape in %s!

en: Backup system files...
nl: Reservekopie maken van systeembestanden...

en: Hard Disk Backup files...
nl: Harde schijf reservekopie...

en: Backup User files...
nl: Reservekopie gebruikersbestanden...

en: Backup Other files...
nl: Reservekopie andere bestanden...

en: Hard Disk Backup Progress...
nl: Voortgang reservekopie harde schijf...

en: No changes to backup!
nl: Geen veranderingen om een reservekopie van te maken!

en: 
    Drakbackup activities via %s:
nl: 
    Drakbackup-activiteiten via %s:

en: 
     FTP connection problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
nl: 
     FTP verbindingsprobleem: het was niet mogelijk uw reservekopie via FTP te versturen.

en: Error during sending file via FTP. Please correct your FTP configuration.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens de bestandsoverdracht via FTP. Corrigeert u alstublieft uw FTP-configuratie.

en: file list sent by FTP: %s
nl: bestandslijst via FTP verzonden: %s

en: 
    Drakbackup activities via CD:
nl: 
    Drakbackup-activiteiten via CD:

en: 
    Drakbackup activities via tape:
nl: 
    Drakbackup-activiteiten via tape:

en: Error sending mail. Your report mail was not sent.
nl: Er trad een fout op tijdens het versturen van e-mail. Uw rapport-mail is niet verstuurd.

en:  Error while sending mail.
nl: Fout tijdens versturen van mail.

en: Can not create catalog!
nl: Kan catalogus niet creÃ«ren!

en: 
    Please check all options that you need.
nl: 
    Gelieve alle opties te selecteren die u nodig heeft.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
nl: Deze opties kunnen een reservekopie maken van alle bestanden in uw /etc map.

en: Backup your System files. (/etc directory)
nl: Reservekopie maken van uw systeembestanden. ( /etc map )

en: Use Incremental/Differential Backups  (do not replace old backups)
nl: Incrementele/differentiÃ«le reservekopieÃ«n gebruiken (geen oude reservekopieÃ«n vervangen)

en: Use Incremental Backups
nl: Incrementele reservekopieÃ«n maken

en: Use Differential Backups
nl: DifferentiÃ«le reservekopieÃ«n maken

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
nl: EssentiÃ«le bestanden niet opnemen (passwd, group, fstab)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
nl: Met deze optie kunt u iedere versie van uw /etc herstellen.

en: Please check all users that you want to include in your backup.
nl: Gelieve alle gebruikers te selecteren die u in uw reservekopie wilt opnemen.

en: Do not include the browser cache
nl: Browser-cache niet opnemen

en: Select the files or directories and click on 'OK'
nl: Selecteer de bestanden of mappen en klik op 'OK'

en: Remove Selected
nl: Verwijder geselecteerden

en: Users
nl: Gebruikers

en: Use network connection to backup
nl: Netwerkverbinding gebruiken voor reservekopie

en: Net Method:
nl: Net-methode:

en: Use Expect for SSH
nl: Expect voor SSH gebruiken

en: Create/Transfer backup keys for SSH
nl: Reservesleutels voor SSH aanmaken/overzetten

en: Transfer Now
nl: Nu overzetten

en: Other (not drakbackup) keys in place already
nl: Andere (niet-drakbackup) sleutels zijn reeds aanwezig

en: Host name or IP.
nl: Hostnaam of IP.

en: Directory (or module) to put the backup on this host.
nl: De map (of module) op deze computer om de reservekopie in op te slaan.

en: Remember this password
nl: Onthoud dit wachtwoord

en: Need hostname, username and password!
nl: Hostnaam, gebruikersnaam en wachtwoord benodigd!

en: Use CD-R/DVD-R to backup
nl: Gebruik CD/DVD-ROM voor reservekopie

en: Choose your CD/DVD device
nl: Kies uw CD/DVD-apparaat

en: Choose your CD/DVD media size
nl: Kies uw CD/DVD-mediagrootte

en: Multisession CD
nl: Multisessie-CD

en: CDRW media
nl: CDRW-media

en: Erase your RW media (1st Session)
nl: Wissen van uw RW-media (eerste sessie)

en:  Erase Now
nl:  Nu wissen

en: DVD+RW media
nl: DVD+RW-media

en: DVD-R media
nl: DVD-R-media

en: DVDRAM device
nl: DVDRAM apparaat

en: No CD device defined!
nl: Geen CD-apparaat gedefiniÃ«erd!

en: Use tape to backup
nl: Tape gebruiken voor backup

en: Device name to use for backup
nl: Apparaatnaam om voor de reservekopie te gebruiken

en: Backup directly to tape
nl: Reservekopie direct naar tape maken

en: Do not rewind tape after backup
nl: Tape niet terugspoelen na maken van reservekopie

en: Erase tape before backup
nl: Tape wissen voor reservekopie

en: Eject tape after the backup
nl: Tape na reservekopie uitwerpen

en: Enter the directory to save to:
nl: Voer de map voor opslaan in:

en: Directory to save to
nl: Map om naar op te slaan

en: CD-R / DVD-R
nl: CD-ROM / DVD-ROM

en: HardDrive / NFS
nl: Harde schijf / NFS

en: hourly
nl: ieder uur

en: daily
nl: dagelijks

en: weekly
nl: wekelijks

en: monthly
nl: maandelijks

en: custom
nl: aangepast

en: January
nl: Januari

en: February
nl: Februari

en: March
nl: Maart

en: May
nl: Mei

en: June
nl: Juni

en: July
nl: Juli

en: August
nl: Augustus

en: October
nl: Oktober

en: Sunday
nl: Zondag

en: Monday
nl: Maandag

en: Tuesday
nl: Dinsdag

en: Wednesday
nl: Woensdag

en: Thursday
nl: Donderdag

en: Friday
nl: Vrijdag

en: Saturday
nl: Zaterdag

en: Use daemon
nl: Gebruik daemon

en: Please choose the time interval between each backup
nl: Kies het gewenste tijdsinterval tussen elke reservekopie

en: Custom setup/crontab entry:
nl: Aangepaste instelling/crontab-regel:

en: Minute
nl: Minuut

en: Hour
nl: Uur

en: Day
nl: Dag

en: Month
nl: Maand

en: Weekday
nl: Weekdag

en: Please choose the media for backup.
nl: Kies de media voor de reservekopie.

en: Please be sure that the cron daemon is included in your services.
nl: Let u op dat de cron-daemon aanstaat in uw 'diensten'.

en: If your machine is not on all the time, you might want to install anacron.
nl: Als uw computer niet de hele tijd aan staat, dan wilt u misschien anacron installeren.

en: Note that currently all 'net' media also use the hard drive.
nl: Merk op dat momenteel alle 'net'-media ook van de harde schijf gebruikmaken.

en: Please choose the compression type
nl: Kies het type compressie

en: Use .backupignore files
nl: .backupignore bestanden gebruiken

en: Send mail report after each backup to:
nl: Verstuur e-mailrapport na elke reservekopie naar:

en: SMTP server for mail:
nl: SMTP-server voor mail:

en: Delete Hard Drive tar files after backup to other media.
nl: Tar-bestanden op harde schijf wissen na reservekopie naar andere media.

en: What
nl: Wat

en: Where
nl: Waar

en: When
nl: Wanneer

en: More Options
nl: Meer opties

en: Backup destination not configured...
nl: Reservekopie-doel niet geconfigureerd...

en: Drakbackup Configuration
nl: Drakbackup configuratie

en: Please choose where you want to backup
nl: Bepaal waar u de reservekopie wilt maken

en: Hard Drive used to prepare backups for all media
nl: Harde schijf in gebruik om reservekopieÃ«n voor alle media voor te bereiden.

en: Across Network
nl: Over netwerk

en: On CD-R
nl: Op CD-R

en: On Tape Device
nl: Op Tape-apparaat

en: Backup Users
nl: Reservekopie-gebruikers

en:  (Default is all users)
nl:  (Standaard is alle gebruikers)

en: Please choose what you want to backup
nl: Kies waar u een reservekopie van wilt maken

en: Backup System
nl: Reservekopie-systeem

en: Select user manually
nl: Handmatig gebruiker selecteren

en: Please select data to backup...
nl: Selecteer de gegevens waarvan u een reservekopie wilt maken...

en: 
    Backup Sources:
nl: 
    Reservekopie-bronnen:

en: 
    - System Files:
nl: 
    - Systeembestanden:

en: 
    - User Files:
nl: 
    - Gebruikersbestanden:

en: 
    - Other Files:
nl: 
    - Overige bestanden:

en: 
    - Save on Hard drive on path: %s
nl: 
    - Pad voor opslaan op harde schijf: %s

en: 	Limit disk usage to %s MB
nl: 	Schijfgebruik begrenzen tot %s MB

en: 
    - Delete hard drive tar files after backup.
nl: 
    - Tar-bestanden op harde schijf wissen na reservekopie.

en: 
    - Burn to CD
nl: 
    - Naar CD branden

en:  on device: %s
nl:  op apparaat: %s

en:  (multi-session)
nl:  (multi-sessie)

en: 
    - Save to Tape on device: %s
nl: 
    - Naar tape opslaan op apparaat: %s

en: 		Erase=%s
nl: 		Wissen=%s

en: 	Backup directly to Tape
nl: 	Reservekopie direct naar tape maken

en: 
    - Save via %s on host: %s
nl: 
    - Opslaan via %s op host: %s

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
nl: 		 gebruikersnaam: %s
    		 op pad: %s

en: 
    - Options:
nl: 
    - Opties:

en: 	Do not include System Files
nl: 	Systeembestanden niet opnemen

en: 	Backups use tar and bzip2
nl: 	ReservekopieÃ«n gebruiken tar en bzip2

en: 	Backups use tar and gzip
nl: 	ReservekopieÃ«n gebruiken tar en gzip

en: 	Backups use tar only
nl: 	ReservekopieÃ«n gebruiken slechts tar

en: 	Use .backupignore files
nl: 	.backupignore-bestanden gebruiken

en: 	Send mail to %s
nl: 	E-mail versturen naar %s

en: 	Using SMTP server %s
nl: 	Met gebruik van SMTP-server %s

en: 
    - Daemon, %s via:
nl: 
    - Voorziening, %s via:

en: 	-Hard drive.
nl: 	-Harde schijf.

en: 	-Network by FTP.
nl: 	-Netwerk over FTP.

en: 	-Network by SSH.
nl: 	-Netwerk over SSH.

en: 	-Network by rsync.
nl: 	-Netwerk over rsync.

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
nl: Geen configuratie, klik alstublieft op Wizard of Geavanceerd

en: List of data to restore:
nl: Lijst van te herstellen gegevens:

en: - Restore System Files.
nl: - Systeembestanden herstellen.

en:    - from date: %s %s
nl:    - vanaf datum: %s %s

en: - Restore User Files:
nl: - Gebruikersbestanden herstellen:

en: - Restore Other Files:
nl: - Overige bestanden herstellen:

en: List of data corrupted:
nl: Lijst van beschadigde gegevens:

en: Please uncheck or remove it on next time.
nl: Gelieve het de volgende keer te deselecteren of te verwijderen

en: Backup files are corrupted
nl: Reservekopie bestanden zijn beschadigd

en:           All of your selected data have been
nl:           Al uw geselecteerde gegevens zijn

en:           Successfully Restored on %s
nl:           Succesvol hersteld op %s

en:          Restore Configuration
nl:          Configuratie herstellen

en: OK to restore the other files.
nl: OK om de overige bestanden te herstellen

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
nl: Te herstellen gebruikerslijst (alleen de meest recente datum per gebruiker is van belang)

en: Please choose the date to restore:
nl: Kies de datum om te herstellen:

en: Restore from Hard Disk.
nl: Herstellen van harde schijf

en: Enter the directory where backups are stored
nl: Voer de map in waar reservekopieÃ«n opgeslagen zijn

en: Directory with backups
nl: Map met reservekopieÃ«n

en: Select another media to restore from
nl: Selecteer andere media om vanaf te herstellen

en: Other Media
nl: Andere media

en: Restore system
nl: Systeem herstellen

en: Restore Users
nl: Gebruikers herstellen

en: Restore Other
nl: Overige herstellen

en: Select path to restore (instead of /)
nl: selecteer te herstellen pad (in plaats van / )

en: Path To Restore To
nl: Pad om naartoe te herstellen

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
nl: Voer nieuwe backup uit alvorens te herstellen (alleen voor incrementele reservekopieÃ«n)

en: Remove user directories before restore.
nl: Verwijder gebruikersmappen alvorens te herstellen

en: Filename text substring to search for (empty string matches all):
nl: Te zoeken (sub-)tekenreeks in bestandsnaam (lege reeks komt met alles overeen):

en: Search Backups
nl: ReservekopieÃ«n zoeken

en: No matches found...
nl: Geen overeenkomsten gevonden...

en: Restore Selected
nl: Geselecteerde bestanden herstellen

en: Click date/time to see backup files.
    Ctrl-Click files to select multiple files.
nl: Klik op datum/tijd om reservekopiebestanden te zien.
    Ctrl-klik bestanden om er meerdere te selecteren.

en: Restore Selected
    Catalog Entry
nl: Geselecteerd
    catalogus-item herstellen

en: Restore Selected
    Files
nl: Geselecteerde bestanden
    herstellen

en: Backup files not found at %s.
nl: Reservekopie-bestanden niet op %s gevonden.

en: Restore From CD
nl: Herstellen van CD

en: Insert the CD with volume label %s
     in the CD drive under mount point /mnt/cdrom
nl: Plaats de CD met volume label %s
     in het CD-ROM-station onder koppelpunt /mnt/cdrom

en: Not the correct CD label. Disk is labelled %s.
nl: Incorrect CD-label. Het label van deze schijf is %s.

en: Restore From Tape
nl: Herstellen van tape

en: Insert the tape with volume label %s
     in the tape drive device %s
nl: Plaats de tape met volume label %s
     in tape-apparaat %s

en: Not the correct tape label. Tape is labelled %s.
nl: Incorrect tape-label. Het label van deze tape is %s.

en: Restore Via Network
nl: Herstellen via netwerk

en: Restore Via Network Protocol: %s
nl: Herstellen via netwerkprotocol: %s

en: Host Name
nl: Hostnaam

en: Host Path or Module
nl: Host-pad of module

en: Password required
nl: Wachtwoord vereist

en: Username required
nl: Gebruikersnaam vereist

en: Hostname required
nl: Hostnaam vereist

en: Path or Module required
nl: Pad of module vereist

en: Files Restored...
nl: Bestanden teruggezet...

en: Restore Failed...
nl: Herstellen mislukt...

en: %s not retrieved...
nl: %s niet opgehaald...

en: Search for files to restore
nl: Zoeken naar te herstellen bestanden

en: Restore all backups
nl: Alle reservekopieÃ«n herstellen

en: Custom Restore
nl: Aangepast herstellen

en: Restore From Catalog
nl: Herstellen vanuit catalogus

en: Unable to find backups to restore...
nl: Kan de te herstellen reservekopieÃ«n niet vinden...

en: Verify that %s is the correct path
nl: Ga na dat %s het correcte pad is

en:  and the CD is in the drive
nl:  en de CD bevindt zich niet in de speler

en: Backups on unmountable media - Use Catalog to restore
nl: ReservekopieÃ«n op onkoppelbare media - gebruik Catalog om te herstellen

en: CD in place - continue.
nl: CD geplaatst - doorgaan.

en: Browse to new restore repository.
nl: Bladeren naar nieuwe herstellocatie.

en: Directory To Restore From
nl: Map om vandaan te herstellen

en: Restore Progress
nl: Herstelvoortgang

en: Build Backup
nl: Reservekopie maken

en: Restore
nl: Herstellen

en: The following packages need to be installed:
nl: De volgende pakketten dienen geÃ¯nstalleerd te worden:

en: Please select data to restore...
nl: Selecteer de gegevens om te herstellen

en: Backup system files
nl: Reservekopie maken van systeembestanden

en: Backup user files
nl: Reservekopie maken van gebruikersbestanden

en: Backup other files
nl: Reservekopie maken van overige bestanden

en: Total Progress
nl: Totale voortgang

en: Sending files by FTP
nl: Bezig met versturen van bestanden over FTP

en: Sending files...
nl: Bezig met versturen van bestanden...

en: Backup Now from configuration file
nl: Nu reservekopie maken vanaf configuratiebestand

en: View Backup Configuration.
nl: Backup-configuratie bekijken

en: Wizard Configuration
nl: Configuratie met hulp

en: Advanced Configuration
nl: Geavanceerde configuratie

en: View Configuration
nl: Configuratie bekijken

en: View Last Log
nl: Laatste logboek bekijken

en: Backup Now
nl: Nu reservekopie maken

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
nl: Kan geen instellingen-bestand vinden 
    klikt u op Wizard of Geavanceerd.

en: /_File
nl: /_Bestand

en: /File/_Quit
nl: /Bestand/_Afsluiten

en: Your system bootloader is not in framebuffer mode. To activate graphical boot, select a graphic video mode from the bootloader configuration tool.
nl: Uw systeem-opstartlader staat niet in framebuffer-modus. Om grafisch opstarten te activeren, selecteert u een grafische videomodus vanuit het configuratieprogramma voor de opstartlader.

en: Do you want to configure it now?
nl: Wenst u dit nu te configureren?

en: Install themes
nl: Thema's installeren

en: Graphical boot theme selection
nl: Grafische selectie van opstartthema

en: Theme
nl: Thema

en: Display theme
    under console
nl: Thema weergeven
    onder keuzemenu

en: Create new theme
nl: Nieuw thema creÃ«ren

en: Default user
nl: Standaard gebruiker

en: Default desktop
nl: Standaard werkomgeving

en: No, I do not want autologin
nl: Nee, ik wil niet automatisch aanmelden

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
nl: Ja, ik wil automatisch aanmelden met deze (gebruiker, werkomgeving)

en: System mode
nl: Systeemmodus

en: Launch the graphical environment when your system starts
nl: Open het X-Window systeem bij opstarten

en: Please choose a video mode, it will be applied to each of the boot entries selected below.
    Be sure your video card supports the mode you choose.
nl: Gelieve een videomodus te kiezen. Deze zal worden gebruikt voor elk van de hieronder geselecteerde opstartkeuzes.
    Het is belangrijk dat uw videokaart de modus die u kiest, ondersteunt.

en: Mandriva Linux Bug Report Tool
nl: Mandriva Linux foutrapportage-programma

en: Mandriva Linux Control Center
nl: Mandriva Linux Configuratiecentrum

en: Synchronization tool
nl: Synchronisatie-hulpprogramma

en: Standalone Tools
nl: Zelfstandige hulpprogramma's

en: Remote Control
nl: Beheer op afstand

en: Software Manager
nl: Softwarebeheer

en: Windows Migration tool
nl: Windows-migratiegereedschap

en: Configuration Wizards
nl: Configuratie-wizards

en: Select Mandriva Tool:
nl: Selecteer Mandriva-hulpprogramma:

en: or Application Name
    (or Full Path):
nl: of naam van de toepassing
    (of volledig pad):

en: Find Package
nl: Pakket zoeken

en: Package:
nl: Pakket:

en: To submit a bug report, click on the report button.  
    This will open a web browser window on %s where you'll find a form to fill in.  The information displayed above will be transferred to that server.  
    Things useful to include in your report are the output of lspci, kernel version, and /proc/cpuinfo.
nl: Om een foutrapport te versturen, klikt u op de rapporteren-knop.  
    Hierdoor wordt een webbrowservenster geopend op '%s waar u een invulformulier vindt. De bovenstaande informatie zal worden verstuurd naar die server.  
    Nuttige zaken om in uw rapport op te nemen zijn de uitvoer van lspci, kernelversie en /proc/cpuinfo.

en: Report
nl: Rapporteren

en: Not installed
nl: Niet geÃ¯nstalleerd

en: Package not installed
nl: Pakket niet geÃ¯nstalleerd

en: not defined
nl: niet gedefiniÃ«erd

en: Change Time Zone
nl: Tijdzone wijzigen

en: Timezone - DrakClock
nl: Tijdzone - DrakClock

en: Is your hardware clock set to GMT?
nl: Is uw computerklok ingesteld op GMT?

en: Your computer can synchronize its clock
     with a remote time server using NTP
nl: Uw computer kan zijn klok synchroniseren
     met een tijdserver op afstand met behulp van NTP

en: Enable Network Time Protocol
nl: Network Time Protocol inschakelen

en: Could not synchronize with %s.
nl: Synchroniseren met %s lukt niet.

en: Reset
nl: Herinitialiseren

en: We need to install ntp package
     to enable Network Time Protocol
    
    Do you want to install ntp?
nl: Om het Network Time Protocol te
    kunnen inschakelen, is de installatie
    van het pakket 'ntp' nodig.
    
    Wilt u ntp installeren?

en: Network configuration (%d adapters)
nl: Netwerk-configuratie (%d adapters)

en: Wait please
nl: Even geduld

en: State
nl: Status

en: Hostname:
nl: Computernaam:

en: Configure hostname...
nl: Hostnaam configureren...

en: LAN configuration
nl: LAN configuratie

en: Configure Local Area Network...
nl: Local Area Network configureren...

en: Apply
nl: Toepassen

en: Manage connections
nl: Verbindingen beheren

en: Device selected
nl: Apparaat geselecteerd

en: IP configuration
nl: IP-configuratie

en: DNS servers
nl: DNS-servers

en: Search Domain
nl: Zoekdomein

en: static
nl: statisch

en: Line termination
nl: Regeleinde

en: Modem timeout
nl: Modemwachttijd

en: Use lock file
nl: Lock-bestand gebruiken

en: Wait for dialup tone before dialing
nl: Wachten op kiestoon voor inbellen

en: Busy wait
nl: Wachten bij in gesprek

en: Modem sound
nl: Modemgeluid

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Media class
nl: Mediaklasse

en: Module name
nl: Modulenaam

en: Mac Address
nl: Mac-adres

en: Location on the bus
nl: Locatie op de bus

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
nl: Er is geen ethernet netwerkadapter op uw systeem gevonden. Gelieve het hardware configuratieprogramma te draaien.

en: Remove a network interface
nl: Een netwerkinterface verwijderen

en: Select the network interface to remove:
nl: Kies de te verwijderen netwerkinterface:

en: An error occurred while deleting the "%s" network interface:
    
    %s
nl: Een probleem deed zich voor bij het verwijderen van de "%s" netwerkinterface:
    
    %s

en: Congratulations, the "%s" network interface has been successfully deleted
nl: Gefeliciteerd, de netwerkinterface "%s" is succesvol verwijderd

en: No IP
nl: Geen IP

en: No Mask
nl: Geen masker

en: Connected
nl: Verbonden

en: Not connected
nl: Niet verbonden

en: Disconnect...
nl: Verbinding neerleggen...

en: Connect...
nl: Verbinding maken...

en: Deactivate now
nl: Nu deactiveren

en: Activate now
nl: Nu activeren

en: You do not have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
nl: U heeft helemaal geen geconfigureerde interface.
    Configureer deze eerst door op 'Configureer' te klikken

en: LAN Configuration
nl: LAN Configuratie

en: Boot Protocol
nl: Opstart-protocol

en: Started on boot
nl: Aangezet bij het opstarten

en: This interface has not been configured yet.
    Run the "Add an interface" assistant from the Mandriva Linux Control Center
nl: Deze interface is nog niet geconfigureerd.
    Start de "Interface toevoegen"-assistent vanuit het Mandriva configuratiecentrum.

en: You do not have any configured Internet connection.
    Run the "%s" assistant from the Mandriva Linux Control Center
nl: U heeft nog geen geconfigureerde Internetverbinding.
    Start de "%s"-assistent vanuit het Mandriva Linux configuratiecentrum.

note: -PO: here "Add Connection" should be translated the same was as in control-center
en: Set up a new network interface (LAN, ISDN, ADSL, ...)
nl: Nieuwe netwerkinterface instellen (LAN, ISDN, ADSL, ...)

en: Internet connection configuration
nl: Internetverbinding configureren

en: Third DNS server (optional)
nl: Derde DNS-server (optioneel)

en: Internet Connection Configuration
nl: Internetverbinding configureren

en: Internet access
nl: Internet-toegang

en: Connection type:
nl: Soort verbinding:

en: GDM (GNOME Display Manager)
nl: GDM (GNOME displaybeheer)

en: KDM (KDE Display Manager)
nl: KDM (KDE displaybeheer)

en: Choosing a display manager
nl: Kiezen van displaybeheer

en: X11 Display Manager allows you to graphically log
    into your system with the X Window System running and supports running
    several different X sessions on your local machine at the same time.
nl: X11 displaybeheer stelt u in staat zich grafisch aan te melden op uw
    computer waarop het X Window System actief is en ondersteunt het
    uitvoeren van verschillende gelijktijdige X-sessies op uw lokale computer.

en: The change is done, do you want to restart the dm service?
nl: De verandering is gemaakt, wilt u de dm-dienst herstarten?

en: You are going to close all running programs and lose your current session. Are you really sure that you want to restart the dm service?
nl: U staat op het punt alle actieve programma's te sluiten en uw huidige sessie te beÃ«indigen. Weet u zeker dat u de dm-dienst wilt herstarten?

en: Search installed fonts
nl: Zoek in geÃ¯nstalleerde lettertypen

en: Unselect fonts installed
nl: GeÃ¯nstalleerde lettertypen deselecteren

en: parse all fonts
nl: alle lettertypen ontleden

en: No fonts found
nl: Geen lettertypen gevonden

en: done
nl: klaar

en: Could not find any font in your mounted partitions
nl: Kan geen lettertypen vinden in uw aangekoppelde partities

en: Reselect correct fonts
nl: Correcte lettertypen opnieuw selecteren

en: Could not find any font.
nl: Kan geen enkel lettertpype vinden.

en: Search for fonts in installed list
nl: Zoek lettertypen in lijst 'geÃ¯nstalleerd'

en: %s fonts conversion
nl: %s-lettertypeconversie

en: Fonts copy
nl: KopiÃ«ren van lettertypen

en: True Type fonts installation
nl: Installatie van True Type lettertypen

en: please wait during ttmkfdir...
nl: Even geduld terwijl 'ttmkfdir' wordt uitgevoerd...

en: True Type install done
nl: True Type installatie klaar

en: type1inst building
nl: 'type1inst' is bezig

en: Ghostscript referencing
nl: Ghostscript verwijzingen

en: Suppress Temporary Files
nl: Tijdelijke bestanden onderdrukken

en: Restart XFS
nl: XFS herstarten

en: Suppress Fonts Files
nl: Lettertype-bestanden onderdrukken

en: xfs restart
nl: xfs herstarten

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
nl: Ga na dat u het recht heeft om lettertypen te installeren op uw systeem en ze te gebruiken, 
    alvorens lettertypen te installeren.
    -U kunt de lettertypen op de gebruikelijke manier installeren. In zeldzame gevallen kunnen
    nep-lettertypen uw X Server laten hangen.

en: Font List
nl: Lettertypenlijst

en: About
nl: Info

en: Uninstall
nl: De-installeren

en: Import
nl: Importeren

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: Copyright (C) 2001-2002 by Mandriva 
    
    
           DUPONT Sebastien (original version)
    
           CHAUMETTE Damien <dchaumette@mandriva.com>
    
           VIGNAUD Thierry <tvignaud@mandriva.com>
nl: Copyright Â© 2001-2002 door Mandriva 
    
    
           DUPONT Sebastien (originele versie)
    
           CHAUMETTE Damien <dchaumette@mandriva.com>
    
           VIGNAUD Thierry <tvignaud@mandriva.com>

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
     it under the terms of the GNU General Public License as published by
     the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
     any later version.
    
    
     This program is distributed in the hope that it will be useful,
     but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
     MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
     GNU General Public License for more details.
    
    
     You should have received a copy of the GNU General Public License
     along with this program; if not, write to the Free Software
     Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
nl: Dit programma is vrije software; U mag het herdistribueren en/of
    wijzigen onder de voorwaarden van de GNU General Public License als
    geplubiceerd door the Free Software Foundation; ofwel versie 2, als
    ook (uw eigen optie) elke latere versie.
    
    
    Dit programma wordt gedistribueerd in de hoop dat het bruikbaar
    zal zijn, maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete 
    garantie voor VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN
    SPECIFIEK DOEL. Zie de GNU General Public License voor meer
    details.
    
    U zou een kopie ontvangen moeten hebben van de GNU General
    Public License bij dit programma; indien dit niet het geval is,
    schrijf dan een brief naar de Free Software Foundation, Inc.,
    59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: Thanks:
    
        -  pfm2afm:   
    	 by Ken Borgendale:
    	    Convert a Windows .pfm  file to a .afm (Adobe Font Metrics)
    
        -  type1inst:
    	 by James Macnicol: 
    	    type1inst generates files fonts.dir fonts.scale & Fontmap.
    
        -  ttf2pt1:   
    	  by Andrew Weeks, Frank Siegert, Thomas Henlich, Sergey Babkin  
                 Convert ttf font files to afm and pfb fonts
nl: Met dank aan:
    
        -  pfm2afm:   
    	 door Ken Borgendale:
    	    Windows .pfm betanden converteren naar .afm (Adobe Font Metrics)
    
        -  type1inst:
    	 door James Macnicol: 
    	    type1inst genereert bestanden fonts.dir fonts.scale & Fontmap.
    
        -  ttf2pt1:   
    	  door Andrew Weeks, Frank Siegert, Thomas Henlich, Sergey Babkin  
                 Converteert ttf lettertypebestanden naar afm en pfb fonts

en: Choose the applications that will support the fonts:
nl: Kies de toepassingen waarin de lettertypen beschikbaar zullen zijn:

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    You can install the fonts the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
nl: Ga na dat u het recht heeft om lettertypen te installeren op uw systeem en ze te gebruiken, 
    alvorens lettertypen te installeren.
    
    U kunt de lettertypen op de gebruikelijke manier installeren. In zeldzame gevallen kunnen
    nep-lettertypen uw X Server laten hangen.

en: Generic Printers
nl: Generieke printers

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
nl: Selecteer het lettertypebestand of map en klik op 'Toevoegen'

en: File Selection
nl: Bestandsselectie

en: Fonts
nl: Lettertypen

en: Import fonts
nl: Lettertypen importeren

en: Install fonts
nl: Lettertypen installeren

en: click here if you are sure.
nl: klik hier als u er zeker van bent.

en: here if no.
nl: hier zoniet.

en: Unselected All
nl: Alle gedeselecteerd

en: Selected All
nl: Alles geselecteerd

en: Remove List
nl: Lijst verwijderen

en: Importing fonts
nl: Importeren van lettertypen

en: Initial tests
nl: Initialen-tests

en: Copy fonts on your system
nl: Lettertypen op uw systeem kopiÃ«ren

en: Install & convert Fonts
nl: Lettertypen installeren & converteren

en: Post Install
nl: Post-installatie

en: Remove fonts on your system
nl: Lettertypen op uw systeem verwijderen

en: Post Uninstall
nl: Post-deÃ¯nstallatie

en: Sorry, we support only 2.4 and above kernels.
nl: Helaas, wij ondersteunen alleen 2.4 kernels en hoger.

en: Internet Connection Sharing
nl: Internetverbinding delen

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
nl: U staat op het punt om uw computer te configureren om zijn Internet-
    verbinding te delen. Met deze functie zullen andere computers op uw
    netwerk in staat zijn de internetverbinding van deze computer te gebruiken.
    
    Vergewis uzelf ervan dat u uw netwerk-/internetverbinding hebt geconfigureerd met gebruikmaking van drakconnect voordat u verder gaat.
    
    Opmerking: u heeft een specifiek hiervoor bestemde netwerk-adapter nodig
    om een Local Area Network (LAN) op te zetten.

en: The setup of Internet Connection Sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
nl: De instellingen van Internetverbinding Delen zijn al gemaakt.
    Ze zijn op dit moment actief.
    
    Wat wilt u doen?

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
nl: Het instellen van Internetverbinding delen is al uitgevoerd.
    Het staat op dit moment uit.
    
    Wat wenst u te doen?

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
nl: Er is maar Ã©Ã©n geconfigureerde netwerkadapter op uw systeem:
    
    %s 
    
    Ik sta op het punt om uw Local Area Network te koppelen aan
    deze adapter.

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
nl: Kies alstublieft welke netwerkadapter verbinding zal maken met uw Local Area Network.

en: The internal domain name
nl: De interne domeinnaam

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
nl: Potentieel LAN-adresconflict gevonden in de huidige configuratie 
    van %s!

en: The DNS Server IP
nl: Het IP-adres van de DNS-server

en: DHCP Server Configuration.
    
    Here you can select different options for the DHCP server configuration.
    If you do not know the meaning of an option, simply leave it as it is.
nl: DHCP serverconfiguratie.
    
    Hier kunt u verscheidene opties selecteren voor de DHCP-serverconfiguratie.
    Wanneer u de betekenis van een optie niet kent, laat deze dan onveranderd.

en: The DHCP start range
nl: Het DHCP startbereik

en: The DHCP end range
nl: Het DHCP eindbereik

en: The default lease (in seconds)
nl: Standaardlease (in seconden)

en: The maximum lease (in seconds)
nl: Maximumlease in (seconden)

en: Internet Connection Sharing is now enabled.
nl: Internetverbinding delen staat op dit moment aan

en: Internet Connection Sharing is now disabled.
nl: Internetverbinding delen staat op dit moment uit.

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP) and
     a Transparent Proxy Cache server (SQUID).
nl: Alles is geconfigureerd. 
    U kunt nu uw internetverbinding delen met andere computers op uw Local Area Network, met gebruikmaking van automatische netwerkconfiguratie (DHCP) en
    een Transparent Proxy Cache-server (SQUID).

en: Disabling servers...
nl: Bezig met servers uitzetten...

en: Firewalling configuration detected!
nl: Firewall configuratie bespeurd!

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fixes after installation.
nl: Waarschuwing! Een bestaande firewall configuratie is gevonden. U kunt misschien na de installatie een handmatige aanpassing nodig hebben.

en: Configuring...
nl: Configureren...

en:  drakhelp 0.1
    Copyright (C) 2003-2005 Mandriva.
    This is free software and may be redistributed under the terms of the GNU GPL.
    
    Usage:
nl:  drakhelp 0.1
    Copyright Â© 2003-2005 Mandriva.
    Dit is vrije software en mag verder gedistribueerd worden onder de voorwaarden van de GNU GPL.
    
    Gebruik:

en:  --help                - display this help
nl:   --help               - drukt deze hulpboodschap af.

en:  --id <id_label>       - load the html help page which refers to id_label
nl:  --id <id_label>       - html-hulppagina laden die behoort bij id_label

en:  --doc <link>          - link to another web page ( for WM welcome frontend)
nl:  --doc <link>          - koppeling naar andere webpagina (voor WM welkomstboodschap-schil)

en: Mandriva Linux Help Center
nl: Mandriva Linux Hulpcentrum

en: %s cannot be displayed 
    . No Help entry of this type
nl: kan %s niet weergeven 
    . Geen hulp-ingang van dit type

en: Network interface
nl: Netwerk Interface

en: System settings
nl: Systeeminstellingen

en: Custom settings
nl: Aangepaste instellingen

en: Custom & system settings
nl: Aangepaste- en systeeminstellingen

en: Editable
nl: Bewerkbaar

en: Path
nl: Pad

en: User
nl: Gebruiker

en: Group
nl: Groep

en: Permissions
nl: Permissies

en: Add a new rule
nl: Nieuwe regel toevoegen

en: Edit current rule
nl: Huidige regel bewerken

en: Here you can see files to use in order to fix permissions, owners, and groups via msec.
    You can also edit your own rules which will owerwrite the default rules.
nl: Hier kunt u zien welke bestanden u kunt gebruiken om
    permissies, eigenaars en groepen juist in te stellen via 'msec'.
    U kunt ook uw eigen regels maken die voorrang krijgen op de standaard regels.

en: The current security level is %s.
    Select permissions to see/edit
nl: Het huidige beveiligingsniveau is %s.
    Selecteer de permissies om te bekijken/bewerken

en: Up
nl: Omhoog

en: Move selected rule up one level
nl: Geselecteerde regel Ã©Ã©n niveau omhoog verplaatsen

en: Down
nl: Omlaag

en: Move selected rule down one level
nl: Geselecteerde regel Ã©Ã©n niveau omlaag verplaatsen

en: Add a rule
nl: Regel toevoegen

en: Add a new rule at the end
nl: Nieuwe regel aan het eind toevoegen

en: Delete selected rule
nl: Geselecteerde regel verwijderen

note: -PO: "Edit" is a button text and the translation has to be AS SHORT AS POSSIBLE
en: Edit
nl: Bewerken

en: browse
nl: bladeren

en: user
nl: gebruiker

en: group
nl: groep

en: other
nl: anderen

en: Read
nl: Lezen

note: -PO: here %s will be either "user", "group" or "other"
en: Enable "%s" to read the file
nl: "%s" het bestand laten lezen

en: Write
nl: Schrijven

note: -PO: here %s will be either "user", "group" or "other"
en: Enable "%s" to write the file
nl: "%s" naar het bestand laten schrijven

en: Execute
nl: Uitvoeren

note: -PO: here %s will be either "user", "group" or "other"
en: Enable "%s" to execute the file
nl: Schakel "%s" in om het bestand uit te voeren

en: Used for directory:
     only owner of directory or file in this directory can delete it
nl: Bedoeld voor mappen:
     slechts de eigenaar van een map of bestand in deze map kan deze verwijderen

en: Use owner id for execution
nl: Eigenaar-ID gebruiken bij uitvoeren

en: Use group id for execution
nl: Groeps-ID gebruiken voor uitvoeren

en: User:
nl: Gebruiker:

en: Group:
nl: Groep:

en: Current user
nl: Huidige gebruiker

en: When checked, owner and group will not be changed
nl: Wanneer aangevinkt, zullen de eigenaar en groep niet veranderen

en: Path selection
nl: Padselectie

en: Property
nl: Eigenschap

en: Mode
nl: Modus

en: Channel
nl: Kanaal

en: Key
nl: Sleutel

en: Network:
nl: Netwerk:

en: Mode:
nl: Modus:

en: Encryption:
nl: Versleuteling:

en: Roaming
nl: Zwerven

en: Roaming: %s
nl: Zwerven: %s

en: off
nl: uit

en: Scan interval (sec):
nl: Scan-interval (sec.):

en: Set
nl: Instellen

en: Known Networks (Drag up/down or edit)
nl: Bekende netwerken (Sleep op/neer of bewerk)

en: Connect
nl: Verbinden

en: Available Networks
nl: Beschikbare netwerken

en: Rescan
nl: Opnieuw inlezen

en: Disconnect
nl: Verbinding verbreken

note: -PO: "Refresh" is a button text and the translation has to be AS SHORT AS POSSIBLE
en: Refresh
nl: Verversen

en: on
nl: aan

en: Samba server
nl: Samba-server

en: ALL
nl: ALLE

en: LOCAL
nl: LOKAAL

en: Ignore
nl: Negeren

note: -PO: Do not alter the <span ..> and </span> tags. -PO: Translate the security levels (Poor, Standard, High, Higher and Paranoid) in the same way, you translated these individuals words. -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX.
en: Here, you can setup the security level and administrator of your machine.
    
    
    The '<span weight="bold">Security Administrator</span>' is the one who will receive security alerts if the
    '<span weight="bold">Security Alerts</span>' option is set. It can be a username or an email.
    
    
    The '<span weight="bold">Security Level</span>' menu allows you to select one of the six preconfigured security levels
    provided with msec. These levels range from '<span weight="bold">poor</span>' security and ease of use, to
    '<span weight="bold">paranoid</span>' config, suitable for very sensitive server applications:
    
    
    <span foreground="royalblue3">Poor</span>: This is a totally unsafe but very
    easy to use security level. It should only be used for machines not connected to
    any network and that are not accessible to everybody.
    
    
    <span foreground="royalblue3">Standard</span>: This is the standard security
    recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a
    client.
    
    
    <span foreground="royalblue3">High</span>: There are already some
    restrictions, and more automatic checks are run every night.
    
    
    <span foreground="royalblue3">Higher</span>: The security is now high enough
    to use the system as a server which can accept connections from many clients. If
    your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
    
    
    <span foreground="royalblue3">Paranoid</span>: This is similar to the previous
    level, but the system is entirely closed and security features are at their
    maximum
nl: Hier kunt u het beveiligingsniveau en de beheerder van uw computer 
    instellen.
    
    
    De <span weight="bold">Beveiligingsbeheerder</span> is degene die beveiligingswaarschuwingen ontvangt als
    de '<span weight="bold">Beveiligingswaarschuwingen</span>'-optie is aangezet. Het kan een gebruikersnaam
    of e-mailadres zijn.
    
    
    Het <span weight="bold">Beveiligingsniveau</span>-menu stelt u in staat om Ã©Ã©n van de zes
    voorgeconfigureerde beveiligingsniveaus te kiezen die bij msec zijn
    geleverd. Deze niveaus variÃ«ren van <span weight="bold">matige</span> beveiliging en gebruiksgemak, 
    tot een <span weight="bold">paranoÃ¯de</span> configuratie, geschikt voor zeer gevoelige
    servertoepassingen:
    
    <span foreground="royalblue3">Matig</span>: Dit is een erg onveilig maar
    erg gemakkelijk beveiligingsniveau. Gebruik het alleen voor computers die
    niet aan een netwerk verbonden zijn en niet voor iedereen toegankelijk.
    
    
    <span foreground="royalblue3">Standaard</span>: Dit is het standaard 
    beveiligingsniveau voor een computer die gebruikt wordt voor internet-
    toegang als een client.
    
    
    <span foreground="royalblue3">Hoog</span>: Er zijn al enkele beperkingen,
    en meer automatische controles worden 's nachts uitgevoerd.
    
    
    <span foreground="royalblue3">Hoger</span>: De beveiliging is nu hoog genoeg om het systeem als server te gebruiken die verbindingen
    van vele clients kan accpeteren. Als uw computer alleen client is op het
    Internet, kunt u beter een lager niveau kiezen.
    
    <span foreground="royalblue3">ParanoÃ¯de:</span>: Dit is vergelijkbaar met
    het vorige niveau, maar het systeem is volledig op slot en maximale
    beveiliginsmaatregelen zijn van kracht

en: Description of the fields:
nl: Beschrijving van de velden:

en: (default value: %s)
nl: (standaardwaarde: %s)

en: Security Level:
nl: Beveiligingsniveau:

en: Security Administrator:
nl: Beveiligingsbeheerder:

en: Basic options
nl: Basisopties

en: Network Options
nl: Netwerkopties

en: System Options
nl: Systeemopties

en: Periodic Checks
nl: Periodieke controles

en: Please wait, setting security level...
nl: Even geduld, bezig met instellen van beveiligingsniveau...

en: Please wait, setting security options...
nl: Even geduld, bezig met instellen van beveiligingsopties...

en: No Sound Card detected!
nl: Geen geluidskaart gevonden!

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: No Sound Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Sound Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.mandrivalinux.com/en/hardware.php3
nl: Er is geen geluidskaart gevonden op uw computer. Ga na dat een door Linux ondersteunde geluidskaart correct aangesloten is.
    
    
    U kunt onze randapparatuur-database bereiken op:
    
    
    http://www.mandrivalinux.com/nl/hardware.php3

en: 
    
    
    Note: if you've an ISA PnP sound card, you'll have to use the alsaconf or the sndconfig program.  Just type "alsaconf" or "sndconfig" in a console.
nl: 
    
    
    Opmerking: als u een ISA PnP geluidskaart heeft, zult u het alsaconf- of sndconfig-programma moeten gebruiken. Type hiervoor gewoon "alsaconf" of "sndconfig" in een terminalvenster.

en: x coordinate of text box
    in number of characters
nl: X-coÃ¶rdinaat van tekstveld
    in aantal tekens

en: y coordinate of text box
    in number of characters
nl: Y-coÃ¶rdinaat van tekstveld
    in aantal tekens

en: text width
nl: tekstbreedte

en: text box height
nl: tekstveld-hoogte

en: the progress bar x coordinate
    of its upper left corner
nl: de X-coÃ¶rdinaat van de linkerbovenhoek
    van de voortgangsbalk

en: the progress bar y coordinate
    of its upper left corner
nl: de Y-coÃ¶rdinaat van de linkerbovenhoek
    van de voortgangsbalk

en: the width of the progress bar
nl: de breedte van de voortgangsbalk

en: the height of the progress bar
nl: de hoogte van de voortgangsbalk

en: Display logo on Console
nl: Logo weergeven in tekstscherm (console)

en: Theme name
nl: Themanaam

en: final resolution
nl: uiteindelijke resolutie

en: Save theme
nl: Thema opslaan

en: saving Bootsplash theme...
nl: bezig met opslaan opstartscherm-thema...

en: choose image
nl: afbeelding kiezen

en: ProgressBar color selection
nl: Voortgangsbalk-kleurselectie

en: Connected through a serial port or an usb cable
nl: Verbonden via een seriÃ«le poort of een USB-kabel

en: Add an UPS device
nl: UPS-apparaat toevoegen

en: Welcome to the UPS configuration utility.
    
    Here, you'll add a new UPS to your system.
nl: Welkom bij het UPS-configuratieprogramma.
    
    Hier kunt u een nieuwe UPS aan uw systeem toevoegen.

en: We're going to add an UPS device.
    
    Do you want to autodetect UPS devices connected to this machine or to manually select them?
nl: We staan op het punt een UPS-apparaat toe te voegen.
    
    Geeft u de voorkeur aan het automatisch bespeuren van UPS-apparaten aan deze computer of ?

en: Autodetection
nl: Automatisch bespeuren

en: Detection in progress
nl: Bezig met zoeken

en: The wizard successfully added the following UPS devices:
nl: De wizard heeft de volgende UPS-apparaten met succes toegevoegd:

en: No new UPS devices was found
nl: Geen nieuwe UPS-apparaten gevonden

en: UPS driver configuration
nl: UPS-stuurprogrammaconfiguratie

en: Please select your UPS model.
nl: Selecteer uw UPS-model alstublieft.

en: Manufacturer / Model:
nl: Fabrikant / Model:

en: We are configuring the "%s" UPS from "%s".
    Please fill in its name, its driver and its port.
nl: We configureren de "%s" UPS van "%s".
    Vult u zijn naam in, zijn stuurprogramma en zijn poort.

en: Name:
nl: Naam:

en: The name of your ups
nl: De naam van uw UPS

en: The driver that manages your ups
nl: Het stuurprogramma dat uw UPS beheert

en: Port:
nl: Poort:

en: The port on which is connected your ups
nl: De poort waaraan uw UPS is verbonden

en: The wizard successfully configured the new "%s" UPS device.
nl: De wizard heeft het nieuwe "%s"-UPS apparaat met succes geconfigureerd.

en: UPS devices
nl: UPS-apparaten

en: Name
nl: Naam

en: UPS users
nl: UPS-gebruikers

en: Access Control Lists
nl: Access Control lijsten

en: IP mask
nl: IP-masker

en: Rules
nl: Regels

en: Action
nl: Actie

en: Level
nl: Niveau

en: ACL name
nl: ACL-naam

en: Welcome to the UPS configuration tools
nl: Welkom bij het UPS configuratieprogramma

en: The VPN connection is enabled.
nl: De VPN-verbinding is ingeschakeld.

en: The setup of a VPN connection has already been done.
    
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
nl: De instellingen van een VPN-verbinding zijn al gemaakt.
    
    Het is op dit moment actief.
    
    Wat wilt u doen?

en: disable
nl: uitschakelen

en: reconfigure
nl: herconfigureren

en: dismiss
nl: klaar

en: Disabling VPN...
nl: VPN uitschakelen...

en: The VPN connection is now disabled.
nl: De VPN-verbinding is nu uitgeschakeld.

en: VPN connection currently disabled
nl: De VPN-verbinding is momenteel uitgeschakeld.

en: The setup of a VPN connection has already been done.
    
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
nl: De instellingen van een VPN-verbinding zijn al gemaakt.
    
    Het is op dit moment niet actief.
    
    Wat wilt u doen?

en: enable
nl: inschakelen

en: Enabling VPN...
nl: VPN inschakelen...

en: The VPN connection is now enabled.
nl: De VPN-verbinding is nu ingeschakeld.

en: Simple VPN setup.
nl: Eenvoudige VPN-instellingen.

en: You are about to configure your computer to use a VPN connection.
    
    With this feature, computers on your local private network and computers
    on some other remote private networks, can share resources, through
    their respective firewalls, over the Internet, in a secure manner. 
    
    The communication over the Internet is encrypted. The local and remote
    computers look as if they were on the same network.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using
    drakconnect before going any further.
nl: U staat op het punt uw computer te configureren om een VPN-verbinding te 
    gebruiken.
    Met deze functie kunnen computers op uw privÃ©-netwerk en computers op 
    andere privÃ©-netwerken op afstand bronnen delen, door hun respectievelijke
    firewalls, over het Internet, op een veilige wijze. 
    
    De communicatie over het Internet is vercijferd. De lokale en afstands-
    computers zien eruit alsof ze op hetzelfde netwerk zitten.
    
    Zorg ervoor dat u uw netwerk-/internettoegang hebt geconfigureerd met 
    drakconnect voordat u verder gaat.

en: VPN connection.
    
    This program is based on the following projects:
     - FreeSwan: 			http://www.freeswan.org/
     - Super-FreeSwan: 		http://www.freeswan.ca/
     - ipsec-tools: 			http://ipsec-tools.sourceforge.net/
     - ipsec-howto: 		http://www.ipsec-howto.org
     - the docs and man pages coming with the %s package
    
    Please read AT LEAST the ipsec-howto docs
    before going any further.
nl: VPN-verbinding.
    
    Dit programma is gebaseerd op de volgende projecten:
     - FreeSwan: 			http://www.freeswan.org/
     - Super-FreeSwan: 		http://www.freeswan.ca/
     - ipsec-tools: 			http://ipsec-tools.sourceforge.net/
     - ipsec-howto: 		http://www.ipsec-howto.org
     - de documentatie die bij het %s-pakket geleverd is
    
    Leest u TENMINSTE de ipsec-howto documentatie
    voordat u verder gaat.

en: Kernel module.
nl: Kernel-module.

en: The kernel needs to have ipsec support.
    
    You're running a %s kernel version.
    
    This kernel has '%s' support.
nl: De kernel moet ondersteuning voor ipsec hebben.
    
    U gebruikt een %s kernelversie.
    
    Deze kernel heeft ondersteuning voor '%s'.

en: Problems installing package %s
nl: Problemen met installeren van pakket %s

en: Security Policies
nl: Beveiligingsbeleid

en: IKE daemon racoon
nl: IKE-voorziening racoon

en: Configuration file
nl: Configuratiebestand

en: Configuration step!
    
    You need to define the Security Policies and then to 
    configure the automatic key exchange (IKE) daemon. 
    The KAME IKE daemon we're using is called 'racoon'.
    
    What would you like to configure?
nl: Configuratiestap!
    
    U dient de het beveiligingsbeleid te definiÃ«ren en
    vervolgens de automatic key exchange (IKE)-voorziening
    te configureren. De KAME IKE-voorziening die wij gebruiken
    heet 'racoon'.
    
    Wat wilt u configureren?

en: Next, we will configure the %s file.
    
    
    Simply click on Next.
nl: Vervolgens zullen we het %s bestand configureren.
    
    
    Klik simpelweg op Volgende.

en: %s entries
nl: %s items

en: The %s file contents
    is divided into sections.
    
    You can now:
    
      - display, add, edit, or remove sections, then
      - commit the changes
    
    What would you like to do?
nl: De inhoud van het bestand %s
    is in secties onderverdeeld.
    
    U kunt nu:
    
      - secties weergeven, toevoegen, bewerken, of verwijderen en dan
      - de wijzigingen bevestigen
    
    Wat wilt u doen?

en: _:display here is a verb
    Display
nl: Weergeven

en: Commit
nl: Bevestigen

en: _:display here is a verb
    Display configuration
nl: Configuratie weergeven

en: The %s file does not exist.
    
    This must be a new configuration.
    
    You'll have to go back and choose 'add'.
nl: Het bestand %s bestaat niet.
    
    Dit zal wel een nieuwe configuratie zijn.
    
    U dient terug te gaan en 'Toevoegen' te kiezen.

en: ipsec.conf entries
nl: ipsec.conf-regels

en: The %s file contains different sections.
    
    Here is its skeleton:	'config setup' 
    					'conn default' 
    					'normal1'
    					'normal2' 
    
    You can now add one of these sections.
    
    Choose the section you would like to add.
nl: Het bestand %s bevat verschillende secties.
    
    Dit is het skelet:	'config setup' 
    					'conn default' 
    					'normal1'
    					'normal2' 
    
    U kunt nu Ã©Ã©n van deze secties toevoegen.
    
    Kies de sectie die u zou willen toevoegen.

en: config setup
nl: config-instellingen

en: conn %default
nl: verbinding %default

en: normal conn
nl: normale verbinding

en: Exists!
nl: Bestaat!

en: A section with this name already exists.
    The section names have to be unique.
    
    You'll have to go back and add another section
    or change its name.
nl: Een sectie met deze naam bestaat reeds.
    De sectienamen moeten uniek zijn.
    
    U dient terug te gaan en een andere sectie toevoegen
    of de naam ervan wijzigen.

en: This section has to be on top of your
    %s file.
    
    Make sure all other sections follow this config
    setup section.
    
    Choose continue or previous when you are done.
nl: Deze sectie hoort bovenaan uw
    %s bestand te staan.
    
    Zorg ervoor dat alle andere secties volgen op deze 
    configuratiesectie.
    
    Kies doorgaan of vorige wanneer u klaar bent.

en: This is the first section after the config
    setup one.
    
    Here you define the default settings. 
    All the other sections will follow this one.
    The left settings are optional. If do not define
    them here, globally, you can define them in each
    section.
nl: Dit is het eerste gedeelte na de config-
    instellingen.
    
    Hier definiÃ«ert u de standaardinstellingen.
    Alle andere gedeeltes volgen deze.
    De instellingen links zijn optioneel. Indien u
    ze hier niet globaal definiÃ«ert, kunt u ze
    in elk gedeelte apart definiÃ«ren.

en: Your %s file has several sections, or connections.
    
    You can now add a new section.
    Choose continue when you are done to write the data.
nl: Uw %s-bestand heeft diverse secties, of verbindingen.
    
    U kunt nu een nieuwe sectie toevoegen.
    Kies doorgaan wanneer u gereed bent om de gegevens op te slaan.

en: section name
nl: gedeeltenaam

en: A section with this name already exists.
    The section names have to be unique.
    
    You'll have to go back and add another section
    or change the name of the section.
nl: Een sectie met deze naam bestaat al.
    De sectienamen dienen uniek te zijn.
    
    U dient terug te gaan en een andere sectie toe te voegen
    of de naam van de sectie te veranderen.

en: Add a Security Policy.
    
    You can now add a Security Policy.
    
    Choose continue when you are done to write the data.
nl: Een beveiligingsbeleid toevoegen.
    
    U kunt nu een beveiligingsbeleid toevoegen.
    
    Kies doorgaan wanneer u gereed bent om de gegevens op te slaan.

en: Edit section
nl: Sectie bewerken

en: Your %s file has several sections or connections.
    
    You can choose here below the one you want to edit 
    and then click on next.
nl: Uw %s-bestand heeft meerdere secties of verbindingen.
    
    U kunt hieronder kiezen welke u wilt bewerken 
    en dan op volgende klikken.

en: Section names
nl: Sectienamen

en: Can not edit!
nl: Kan dit niet bewerken!

en: You cannot edit this section.
    
    This section is mandatory for Freeswan 2.X.
    One has to specify version 2.0 on the top
    of the %s file, and eventually, disable or
    enable the opportunistic encryption.
nl: U kunt deze sectie niet bewerken.
    
    Deze sectie is verplicht voor Freeswan 2.X.
    Men dient versie 2.0 te specificeren bovenaan
    het bestand %s, en eventueel de opportunistische
    vercijfering in- of uitschakelen.

en: Your %s file has several sections.
    
    You can now edit the config setup section entries.
    Choose continue when you are done to write the data.
nl: Uw %s-bestand bestaat uit meerdere secties.
    
    U kunt nu de items in de configuratiesectie bewerken.
    Kies Doorgaan wanneer u gereed bent om de gegevens op te slaan.

en: Your %s file has several sections or connections.
    
    You can now edit the default section entries.
    Choose continue when you are done to write the data.
nl: Uw %s-bestand heeft meerdere secties ofwel verbindingen.
    
    U kunt nu de standaarditems in de sectie bewerken.
    Kies Doorgaan wanneer u gereed bent om de gegevens op te slaan.

en: Your %s file has several sections or connections.
    
    You can now edit the normal section entries.
    
    Choose continue when you are done to write the data.
nl: Uw %s-bestand heeft een aantal secties ofwel verbindingen.
    
    U kunt nu de normale sectie-items bewerken.
    
    Kies Doorgaan wanneer u gereed bent om de gegevens op te slaan.

en: Edit a Security Policy.
    
    You can now edit a Security Policy.
    
    Choose continue when you are done to write the data.
nl: Een beveiligingsbeleid bewerken.
    
    U kunt nu een beveiligingsbeleid bewerken.
    
    Kies Doorgaan wanneer u gereed bent om de gegevens op te slaan.

en: Remove section
nl: Sectie verwijderen

en: Your %s file has several sections or connections.
    
    You can choose here below the one you want to remove
    and then click on next.
nl: Uw %s-bestand heeft een aantal secties ofwel verbindingen.
    
    U kunt hieronder degene kiezen die u wilt verwijderen
    en dan op Volgende klikken.

en: The racoon.conf file configuration.
    
    The contents of this file is divided into sections.
    You can now:
      - display 		 (display the file contents)
      - add			 (add one section)
      - edit 			 (modify parameters of an existing section)
      - remove 		 (remove an existing section)
      - commit 		 (writes the changes to the real file)
nl: De racoon.conf bestandsconfiguratie.
    
    De inhoud van dit bestand is onderverdeeld in secties.
    U kunt nu:
      - weergeven 		 (bestandsinhoud weergeven)
      - toevoegen			 (een sectie toevoegen)
      - bewerken 			 (parameters aanpassen in een bestaande sectie)
      - verwijderen 		 (een bestaande sectie verwijderen)
      - bevestigen 		 (schrijft de wijzigingen naar het echte bestand)

en: The %s file does not exist
    
    This must be a new configuration.
    
    You'll have to go back and choose configure.
nl: Het bestand %s bestaat niet.
    
    Dit moet wel een nieuwe configuratie zijn.
    
    U kunt beter teruggaan en 'configureren' kiezen.

en: racoonf.conf entries
nl: racoon.conf-entry's

en: path
nl: pad

en: remote
nl: op afstand

en: path type
nl: pad-type

en: real file
nl: echt bestand

en: Make sure you already have the path sections
    on the top of your racoon.conf file.
    
    You can now choose the remote settings.
    Choose continue or previous when you are done.
nl: Zorg ervoor dat u de path-secties al bovenaan
    uw racoon.conf-bestand heeft staan.
    
    U kunt nu de afstandsinstellingen kiezen.
    Kies Doorgaan of Vorige wanneer u gereed bent.

en: Sainfo source address
nl: Sainfo-bronadres

en: Sainfo source protocol
nl: Sainfo bronprotocol

en: Sainfo destination address
nl: Sainfo doeladres

en: Sainfo destination protocol
nl: Sainfo doel-protocol

en: PFS group
nl: PFS-groep

en: Lifetime number
nl: Levensduur-getal

en: Lifetime unit
nl: Levensduur-eenheid

en: Authentication algorithm
nl: Aanmeldingscontrole-algoritme

en: Compression algorithm
nl: Compressiealgoritme

en: Remote
nl: Op afstand

en: Exchange mode
nl: Uitwisselmodus

en: Generate policy
nl: Policy genereren

en: Passive
nl: Passief

en: If you do not want to initiate the negotiation, set this
    to on.  The default value is off.  It is useful for a
    server.
nl: Indien u de onderhandelingen niet wilt initiÃ«ren, zet dit
    dan aan. De standaardwaarde is uit. Het is nuttig voor een
    server.

en: Certificate type
nl: Certificaattype

en: My certfile
nl: Mijn certbestand

en: Name of the certificate
nl: Naam van het certificaat

en: My private key
nl: Mijn privÃ©sleutel

en: Name of the private key
nl: Naam van de privÃ©sleutel

en: Peers certfile
nl: Peers-certbestand

en: Name of the peers certificate
nl: Naam van het peers-certficaat

en: Verify cert
nl: Cert verifiÃ«ren

en: If you do not want to verify the peer's certificate for
    some reason, set this to off.  The default is on.
nl: Indien u om welke reden dan ook het certificaat van de 'peer'
    niet wilt verifiÃ«ren, zet dit dan uit. De standaardwaarde is aan.

en: My identifier
nl: Mijn kenmerk

en: Peers identifier
nl: Peers-herkenningsteken

en: Proposal
nl: Voorstel

en: specify the encryption algorithm used for the
    phase 1 negotiation. This directive must be defined. 
    algorithm is one of the following: 
    
    DES, 3DES, blowfish, cast128 for oakley.
    
    For other transforms, this statement should not be used.
nl: specificeer het vercijferingsalgoritme te gebruiken voor de fase-1
    onderhandeling. Deze richtlijn moet gedefinieerd worden.
    algorithm kan Ã©Ã©n van de volgende zijn: 
    
    DES, 3DES, blowfish, cast128 voor oakley.
    
    Voor overige transformaties dient dit statement niet gebruikt te worden.

en: Hash algorithm
nl: Hash-algoritme

en: DH group
nl: DH-groep

en: Command
nl: Opdracht

en: Source IP range
nl: Bron IP-bereik

en: Destination IP range
nl: Doel IP-bereik

en: any
nl: elke

en: Flag
nl: Vlag

en: Direction
nl: Richting

en: IPsec policy
nl: IPsec-policy

en: discard
nl: verwerpen

en: Source/destination
nl: Bron/doel

en: require
nl: vereist

en: default
nl: standaard

en: use
nl: gebruikt

en: unique
nl: uniek

en: USA (broadcast)
nl: VS (uitzending)

en: USA (cable)
nl: VS (kabel)

en: USA (cable-hrc)
nl: VS (kabel-hrc)

en: Canada (cable)
nl: Canada (kabel)

en: Japan (broadcast)
nl: Japan (uitzending)

en: Japan (cable)
nl: Japan (kabel)

en: China (broadcast)
nl: China (uitzending)

en: West Europe
nl: West-Europa

en: East Europe
nl: Oost-Europa

en: France [SECAM]
nl: Frankrijk [SECAM]

en: Newzealand
nl: Nieuw-Zeeland

en: Australian Optus cable TV
nl: Australische Optus kabel-TV

en: Please,
    type in your tv norm and country
nl: Gelieve uw
    TV-norm en land in te geven

en: TV norm:
nl: TV norm :

en: Area:
nl: Gebied :

en: Scanning for TV channels in progress...
nl: Zoeken naar TV-kanalen is bezig...

en: Scanning for TV channels
nl: Zoeken naar TV-kanalen

en: There was an error while scanning for TV channels
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het zoeken naar TV-kanalen

en: Have a nice day!
nl: Een goedendag verder!

en: Now, you can run xawtv (under X Window!) !
nl: Nu kunt U xawtv uitvoeren (vanuit X) !

en: No TV Card detected!
nl: Geen TV-kaart gevonden!

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.mandrivalinux.com/en/hardware.php3
nl: Er was geen TV kaart gevonden. Gaat u na dat er een Video/TV kaart met Linux-ondersteuning correct aangesloten is.
    
    
    U kunt onze randapparatuur-database bereiken op:
    
    
    http://www.mandrivalinux.com/nl/hardware.php3

en: Alternative drivers
nl: Alternatieve stuurprogramma's

en: the list of alternative drivers for this sound card
nl: de lijst van alternatieve stuurprogramma's voor deze geluidskaart

en: this is the physical bus on which the device is plugged (eg: PCI, USB, ...)
nl: de fysieke bus waarmee het apparaat verbonden is (bijv. PCI, USB, ...)

en: Bus identification
nl: Bus-identificatie

en: - PCI and USB devices: this lists the vendor, device, subvendor and subdevice PCI/USB ids
nl: - PCI- en USB-apparaten: dit somt de PCI/USB id's van leverancier, apparaat, subleverancier en subapparaat op

en: - pci devices: this gives the PCI slot, device and function of this card
    - eide devices: the device is either a slave or a master device
    - scsi devices: the scsi bus and the scsi device ids
nl: - pci-apparaten: dit geeft het PCI-slot, apparaat en functie van deze kaart
    - eide-apparaten: het apparaat is of een slave- of een master-apparaat
    - scsi-apparaten: de scsi-bus en de scsi-apparaat-ID's

en: Drive capacity
nl: Schijfcapaciteit

en: special capacities of the driver (burning ability and or DVD support)
nl: speciale stuurprogrammacapaciteiten (brandfunctie en/of DVD-ondersteuning)

en: this field describes the device
nl: Dit veld omschrijft het apparaat

en: Old device file
nl: Ouderwets apparaatbestand

en: old static device name used in dev package
nl: oude statische apparaatnaam gebruikt in dev-pakket

en: New devfs device
nl: Nieuw devfs-apparaat

en: new dynamic device name generated by core kernel devfs
nl: nieuwe dynamische naam gegenereerd door devfs in de kernel

en: the module of the GNU/Linux kernel that handles the device
nl: de GNU/Linux-kernelmodule die dat apparaat aanstuurt

en: Extended partitions
nl: Uitgebreide partities

en: the number of extended partitions
nl: het aantal uitgebreide partities

en: Geometry
nl: Indeling

en: Cylinder/head/sectors geometry of the disk
nl: Cylinder/kop/sector-indeling van de schijf

en: Disk controller
nl: Schijf-controller

en: the disk controller on the host side
nl: de schijfcontroller aan de host-kant

en: class of hardware device
nl: apparaatklasse

en: hard disk model
nl: model harde schijf

en: network printer port
nl: poort van de netwerkprinter

en: Primary partitions
nl: Primaire partities

en: the number of the primary partitions
nl: het aantal primaire partities

en: the vendor name of the device
nl: de fabrikantnaam van dit apparaat

en: the PCI bus on which the device is plugged
nl: de PCI-bus waaraan het apparaat verbonden is

en: PCI device #
nl: PCI-apparaat #

en: PCI device number
nl: PCI-apparaatnummer

en: PCI function #
nl: PCI-functie #

en: PCI function number
nl: PCI-functienummer

en: Vendor ID
nl: Fabrikants-ID

en: this is the standard numerical identifier of the vendor
nl: dit is de standaard numerieke herkenningscode van de fabrikant

en: Device ID
nl: Apparaat-ID

en: this is the numerical identifier of the device
nl: dit is de numerieke herkenningscode van dit apparaat

en: Sub vendor ID
nl: Subfabrikant-ID

en: this is the minor numerical identifier of the vendor
nl: dit is de secundaire numerieke herkenningscode van de fabrikant

en: Sub device ID
nl: Sub-apparaat-ID

en: this is the minor numerical identifier of the device
nl: dit is de secundaire numerieke herkenningscode van het apparaat

en: Device USB ID
nl: USB ID van apparaat

en: the GNU/Linux kernel needs to run a calculation loop at boot time to initialize a timer counter.  Its result is stored as bogomips as a way to "benchmark" the cpu.
nl: De GNU/Linux kernel draait een berekeningslus tijdens het opstarten om een tijdsteller te initialiseren. Het resultaat is opgeslagen als "bogomips" om de prestaties van de CVE te meten ("benchmark").

en: Cache size
nl: Cachegrootte

en: size of the (second level) cpu cache
nl: grootte van de (secundair niveau) processorcache

note: -PO: here "comas" is the medical coma, not the lexical coma!!
en: Coma bug
nl: Coma-bug

en: whether this cpu has the Cyrix 6x86 Coma bug
nl: of deze processor de Cyrix 6x86 Coma bug heeft

en: Cpuid family
nl: Cpuid-familie

en: family of the cpu (eg: 6 for i686 class)
nl: familie van de processor (bijv. 6 voor i686-klasse)

en: Cpuid level
nl: Cpuid-niveau

en: information level that can be obtained through the cpuid instruction
nl: informatieniveau dat bereikt kan worden door de cpuid-instructie

en: Frequency (MHz)
nl: Frequentie (MHz)

en: the CPU frequency in MHz (Megahertz which in first approximation may be coarsely assimilated to number of instructions the cpu is able to execute per second)
nl: de CVE-frequentie in MHz (Megaherz welke in eerste benadering grofweg kan worden bepaald aan de hand van het aantal instructies welke de processor kan uitvoeren per seconde)

en: Flags
nl: Vlaggen

en: CPU flags reported by the kernel
nl: Processorvlaggen door kernel gerapporteerd

en: Fdiv bug
nl: Fdiv-fout

en: Early Intel Pentium chips manufactured have a bug in their floating point processor which did not achieve the required precision when performing a Floating point DIVision (FDIV)
nl: Vroege Intel Pentium chips hebben een fout in hun drijvende komma-processor die niet de vereiste precisie bereikte bij het uitvoeren van een drijvende komma-deling (FDIV)

en: Is FPU present
nl: Is FPU aanwezig

en: yes means the processor has an arithmetic coprocessor
nl: ja betekent dat de processor een mathematische coprocessor heeft

en: Whether the FPU has an irq vector
nl: Of de FPU een irq-vector heeft

en: yes means the arithmetic coprocessor has an exception vector attached
nl: ja betekent dat de mathematische coprocessor een uitzonderingsvector aangekoppeld heeft

en: F00f bug
nl: F00f-fout

en: early pentiums were buggy and freezed when decoding the F00F bytecode
nl: vroege Pentiums hadden fouten en liepen vast bij het decoderen van de F00F-bytecode

en: Halt bug
nl: Halt-fout

en: Some of the early i486DX-100 chips cannot reliably return to operating mode after the "halt" instruction is used
nl: Sommige vroege i486DX-100 chips kunnen niet betrouwbaar terugkeren naar operationele modus nadat de "halt"-instructie gebruikt is

en: sub generation of the cpu
nl: Subgeneratie van de processor

en: generation of the cpu (eg: 8 for Pentium III, ...)
nl: processorgeneratie (bijv: 8 voor Pentium III, ...)

en: Model name
nl: Modelnaam

en: official vendor name of the cpu
nl: officiÃ«le leveranciernaam van de processor

en: the name of the CPU
nl: de CVE-naam

en: Processor ID
nl: Processor-ID

en: the number of the processor
nl: het nummer van de processor

en: Model stepping
nl: Model-stepping

en: stepping of the cpu (sub model (generation) number)
nl: processorstepping (submodel (generatie-)nummer)

en: the vendor name of the processor
nl: de leveranciernaam van de processor

en: Write protection
nl: Schrijfbescherming

en: the WP flag in the CR0 register of the cpu enforce write protection at the memory page level, thus enabling the processor to prevent unchecked kernel accesses to user memory (aka this is a bug guard)
nl: de WP-vlag in het CR0 register van de CVE dwingt schrijfbescherming af op memory page-niveau, en stelt de processor zo in staat ongecontroleerde kerneltoegang tot user-geheugen te voorkomen (oftewel dit helpt tegen bugs)

en: Floppy format
nl: Disketteformaat

en: format of floppies supported by the drive
nl: disketteformaten die het station ondersteunt

en: EIDE/SCSI channel
nl: EIDE/SCSI-kanaal

en: Disk identifier
nl: Schijf-herkenningscode

en: usually the disk serial number
nl: normaal gesproken het serienummer van de schijf

en: Logical unit number
nl: Logisch eenheidsnummer

en: the SCSI target number (LUN). SCSI devices connected to a host are uniquely identified by a
    channel number, a target id and a logical unit number
nl: het SCSI doelnummer (LUN). SCSI-apparaten verbonden aan een computer zijn uniek te identificeren
    door een kanaalnummer, een doel-id en een logische eenheid-nummer

note: -PO: here, "size" is the size of the ram chip (eg: 128Mo, 256Mo, ...)
en: Installed size
nl: GeÃ¯nstalleerde capaciteit

en: Installed size of the memory bank
nl: GeÃ¯nstalleerde geheugenbankcapaciteit

en: Enabled Size
nl: Ingeschakelde capaciteit

en: Enabled size of the memory bank
nl: Ingeschakelde capaciteit van de geheugenbank

en: type of the memory device
nl: type geheugenapparaat

en: Speed
nl: Snelheid

en: Speed of the memory bank
nl: Snelheid van de geheugenbank

en: Bank connections
nl: Bankverbindingen

en: Socket designation of the memory bank
nl: Socket-aanduiding van de geheugenbank

en: Device file
nl: Apparaatbestand

en: the device file used to communicate with the kernel driver for the mouse
nl: het apparaatbestand om te communiceren met het kernelstuurprogramma voor de muis

en: Emulated wheel
nl: Ge-emuleerd wieltje

en: whether the wheel is emulated or not
nl: of het het wieltje is ge-emuleerd of niet

en: the type of the mouse
nl: Het type van de muis

en: the name of the mouse
nl: de naam van de muis

en: Number of buttons
nl: Aantal knoppen

en: the number of buttons the mouse has
nl: het aantal knoppen dat de muis heeft

en: the type of bus on which the mouse is connected
nl: het type bus waaraan uw muis is verbonden

en: Mouse protocol used by X11
nl: Muisprotocol gebruikt door X11

en: the protocol that the graphical desktop use with the mouse
nl: het protocol dat de grafische werkomgeving laat werken met de muis

en: Identification
nl: Identificatie

en: Connection
nl: Verbinding

en: Performances
nl: Prestaties

en: Bugs
nl: Foutjes

en: FPU
nl: DKE

en: Device
nl: Apparaat

en: Partitions
nl: Partities

en: Features
nl: Mogelijkheden

note: -PO: please keep all "/" characters !!!
en: /_Options
nl: /_Opties

en: /_Help
nl: /_Hulp

en: /Autodetect _printers
nl: /_Printers automatisch bespeuren

en: /Autodetect _modems
nl: /_Modems automatisch bespeuren

en: /Autodetect _jaz drives
nl: /_Jaz-stations automatisch bespeuren

en: /Autodetect parallel _zip drives
nl: /Parallelle _zip-drives automatisch bespeuren

en: /_Upload the hardware list
nl: /Apparatuurlijst _versturen

en: /_Quit
nl: /_Afsluiten

en: /_Fields description
nl: /Omschrijving _velden

en: Harddrake help
nl: Harddrake hulp

en: Once you've selected a device, you'll be able to see the device information in fields displayed on the right frame ("Information")
nl: Wanneer u een apparaat heeft geselecteerd, kunt u de informatie erover zien in de velden in het rechterkader ("Informatie")

en: /_Report Bug
nl: /_Rapporteer Bug

en: /_About...
nl: /_Info over...

en: About Harddrake
nl: Info over Harddrake

note: -PO: Do not alter the <span ..> and </span> tags
en: This is HardDrake, a %s hardware configuration tool.
    <span foreground="royalblue3">Version:</span> %s
    <span foreground="royalblue3">Author:</span> Thierry Vignaud &lt;tvignaud@mandriva.com&gt;
nl: Dit is HardDrake, een %s configuratieprogramma voor apparatuur.
    <span foreground="royalblue3">Versie:</span> %s
    <span foreground="royalblue3">Auteur:</span> Thierry Vignaud &lt;tvignaud@mandriva.com&gt;

en: Harddrake2
nl: Harddrake

en: Detected hardware
nl: Gevonden randapparatuur

en: Configure module
nl: Module configureren

en: Run config tool
nl: Config-programma starten

en: unknown
nl: onbekend

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Misc
nl: Div.

en: Click on a device in the left tree in order to display its information here.
nl: Klik op een apparaat in de boomstructuur links om informatie erover hier weer te geven.

en: secondary
nl: secundaire

en: primary
nl: primaire

en: burner
nl: brander

en: Upload the hardware list
nl: Apparatuurlijst versturen

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Hostname:
nl: Hostnaam:

en: Please, choose your keyboard layout.
nl: Kies uw toetsenbordindeling.

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
nl: Wilt u dat de BackSpace toets Delete geeft in de console?

en: You should install the following packages: %s
nl: U dient de volgende pakketten te installeren: %s

en: The change is done, but to be effective you must logout
nl: De wijziging is gemaakt, maar u moet zich afmelden voordat het effect heeft

en: Mandriva Linux Tools Logs
nl: Logboek van Mandriva Linux-hulpprogramma's

en: Show only for the selected day
nl: Alleen tonen voor de geselecteerde dag

en: /File/_New
nl: /Bestand/_Nieuw

en: /File/_Open
nl: /Bestand/_Openen

en: /File/_Save
nl: /Bestand/O_pslaan

en: /File/Save _As
nl: /Bestand/Ops_laan als...

en: /File/-
nl: /Bestand/-

en: /Options/Test
nl: /Opties/Test

en: /Help/_About...
nl: /Hulp/_Info...

en: _:this is the auth.log log file
    Authentication
nl: _:dit is het auth.log logboekbestand
    Aanmeldingscontrole

en: _:this is the user.log log file
    User
nl: _:dit is het user.log logboekbestand
    Gebruiker

en: _:this is the /var/log/messages log file
    Messages
nl: _:dit is het /var/log/messages logboekbestand
    Meldingen

en: _:this is the /var/log/syslog log file
    Syslog
nl: _:dit is het /var/log/syslog logboekbestand
    Syslog

en: search
nl: zoeken

en: A tool to monitor your logs
nl: Een hulpprogramma om uw logboeken te volgen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Matching
nl: Overeenkomend

en: but not matching
nl: maar komt niet overeen met

en: Choose file
nl: Kies een bestand

en: Calendar
nl: Kalender

en: Content of the file
nl: Inhoud van het bestand

en: Mail alert
nl: Waarschuwing via e-mail

en: The alert wizard has failed unexpectedly:
nl: De waarschuwingswizard is onverwacht afgebroken:

en: please wait, parsing file: %s
nl: even geduld, bezig met ontleden van bestand: %s

en: Domain Name Resolver
nl: Domeinnaam-opzoeker

en: Ftp Server
nl: FTP-server

en: Postfix Mail Server
nl: Postfix e-mailserver

en: Samba Server
nl: Samba-server

en: Webmin Service
nl: Webmin-dienst

en: Xinetd Service
nl: Xinetd-dienst

en: Configure the mail alert system
nl: E-mail-waarschuwingssysteem configureren

en: Stop the mail alert system
nl: E-mail-waarschuwingssysteem stoppen

en: Mail alert configuration
nl: Configuratie van waarschuwing per e-mail

en: Welcome to the mail configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
nl: Welkom bij het e-mail configuratieprogramma.
    
    Hier kunt u het waarschuwingssysteem instellen.

en: What do you want to do?
nl: Wat wilt u doen?

en: Services settings
nl: Diensten-instellingen

en: You will receive an alert if one of the selected services is no longer running
nl: U zult een waarschuwing ontvangen wanneer Ã©Ã©n van de geselecteerde diensten niet meer actief is

en: Load setting
nl: Belastinginstelling

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
nl: U zult een waarschuwing ontvangen indien de processorbelasting hoger is dan deze waarde

en: _: load here is a noun, the load of the system
    Load
nl: Belasting

en: Alert configuration
nl: Waarschuwingsconfiguratie

en: Please enter your email address below
nl: Voert u alstublieft hieronder uw e-mailadres in

en: and enter the name (or the IP) of the SMTP server you wish to use
nl: en geef de naam (of het IP) van de te gebruiken SMTP-server

en: The wizard successfully configured the mail alert.
nl: De wizard heeft de e-mailwaarschuwing met succes geconfigureerd.

en: The wizard successfully disabled the mail alert.
nl: De wizard heeft de e-mailwaarschuwing met succes uitgeschakeld.

en: Save as..
nl: Opslaan als...

en: Please choose your mouse type.
nl: Welk type muis heeft u?

en: Emulate third button?
nl: Derde knop nabootsen?

en: Mouse test
nl: Muistest

en: Please test your mouse:
nl: Test uw muis alstublieft:

en: Network is up on interface %s
nl: Netwerk is in de lucht op interface %s

note: -PO: keep the "Configure Network" substring synced with the "Configure Network" message below
en: Network is down on interface %s. Click on "Configure Network"
nl: Netwerk is uit de lucht op interface %s. Klik op "Netwerk configureren"

en: Connect %s
nl: %s verbinden

en: Disconnect %s
nl: Verbinding %s verbreken

en: Monitor Network
nl: Netwerk observeren

en: Configure Network
nl: Netwerk configureren

en: Watched interface
nl: Gevolgde interface

en: Profiles
nl: Profielen

en: Get Online Help
nl: On-line hulp opzoeken

en: Always launch on startup
nl: Altijd starten na opstartfase

en: Attack details
nl: Aanvalsdetails

en: Attack time: %s
nl: Aanvalstijd: %s

en: Network interface: %s
nl: Netwerk-interface: %s

en: Attack type: %s
nl: Aanvalstype: %s

en: Attacker IP address: %s
nl: IP-adres van de aanvaller: %s

en: Attacker hostname: %s
nl: Hostnaam van de aanvaller: %s

en: Service attacked: %s
nl: Aangevallen dienst: %s

en: Port attacked: %s
nl: Aangevallen poort: %s

en: Type of ICMP attack: %s
nl: Type ICMP-aanval: %s

en: Always blacklist (do not ask again)
nl: Altijd op de zwarte lijst zetten (niet nogmaals vragen)

en: Network Monitoring
nl: Netwerkobservatie

en: Global statistics
nl: Globale statistieken

en: Instantaneous
nl: Ogenblikkelijk

en: Average
nl: Gemiddeld

en: Sending
    speed:
nl: Verzend
    snelheid:

en: Receiving
    speed:
nl: Ontvangst
    snelheid:

en: Connection
    time:
nl: Verbindings-
    tijd:

en: Use same scale for received and transmitted
nl: Dezelfde schaal gebruiken voor ontvangen en verzonden

en: Wait please, testing your connection...
nl: Even geduld, bezig met testen van uw verbinding...

en: Disconnecting from Internet
nl: Bezig met internetverbinding verbreken

en: Connecting to Internet
nl: Bezig met verbinden met het Internet

en: Disconnection from Internet failed.
nl: Internetverbinding verbreken mislukt.

en: Disconnection from Internet complete.
nl: Internetverbinding verbreken voltooid.

en: Connection complete.
nl: Verbinding voltooid.

en: Connection failed.
    Verify your configuration in the Mandriva Linux Control Center.
nl: Verbinding mislukt.
    Controleer uw configuratie in het Mandriva Linux Configuratiecentrum.

en: Color configuration
nl: Kleurenconfiguratie

en: sent:
nl: verzonden:

en: received:
nl: ontvangen:

en: average
nl: gemiddelde

en: Local measure
nl: Lokaal gemeten

en: Warning, another internet connection has been detected, maybe using your network
nl: Waarschuwing: een andere internetverbinding is bespeurd, misschien gebruikt deze uw netwerk.

en: No internet connection configured
nl: Geen internetverbinding geconfigureerd

en: Reading data of installed printers...
nl: Bezig met lezen van gegevens van geÃ¯nstalleerde printers...

en: %s Printer Management Tool
nl: %s Printerbeheer

en: /_Actions
nl: /_Acties

en: /_Add Printer
nl: /_Printer toevoegen

en: /Set as _Default
nl: /Als _standaard instellen

en: /_Edit
nl: /Be_werken

en: /_Delete
nl: /_Verwijderen

en: /_Expert mode
nl: /_Expert-modus

en: /_Refresh
nl: /_Verversen

en: /_Configure CUPS
nl: /_CUPS configureren

en: Search:
nl: Zoeken:

en: Apply filter
nl: Filter toepassen

en: Def.
nl: Std.

en: Printer Name
nl: Printernaam

en: Connection Type
nl: Verbindingstype

en: Server Name
nl: Servernaam

note: -PO: "Add Printer" is a button text and the translation has to be AS SHORT AS POSSIBLE
en: Add Printer
nl: Printer toevoegen

en: Add a new printer to the system
nl: Nieuwe printer toevoegen aan het systeem

note: -PO: "Set as default" is a button text and the translation has to be AS SHORT AS POSSIBLE
en: Set as default
nl: Als standaard instellen

en: Set selected printer as the default printer
nl: Deze printer instellen als standaardprinter

en: Edit selected printer
nl: Geselecteerde printer bewerken

en: Delete selected printer
nl: Geselecteerde printer verwijderen

en: Refresh the list
nl: De lijst verversen

note: -PO: "Configure CUPS" is a button text and the translation has to be AS SHORT AS POSSIBLE
en: Configure CUPS
nl: CUPS configureren

en: Configure CUPS printing system
nl: CUPS afdruksysteem configureren

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Authors:
nl: Auteurs:

note: -PO: here %s is the version number
en: Printer Management %s
nl: Printerbeheer %s

en: SANE packages need to be installed to use scanners.
    
    Do you want to install the SANE packages?
nl: SANE-pakketten moet geÃ¯nstalleerd zijn om scanners te kunnen gebruiken.
    
    Wilt u de SANE-pakketten installeren?

en: Aborting Scannerdrake.
nl: Scannerdrake afbreken...

en: Could not install the packages needed to set up a scanner with Scannerdrake.
nl: Kan de benodigde pakketten om een scanner in te stellen niet installeren.

en: Scannerdrake will not be started now.
nl: Scannerdrake wordt nu niet gestart.

en: Searching for configured scanners...
nl: Bezig met zoeken naar geconfigureerde scanners...

en: Searching for new scanners...
nl: Bezig met zoeken naar nieuwe scanners...

en: Re-generating list of configured scanners...
nl: Bezig met hergenereren van lijst geconfigureerde scanners...

en: The %s is not supported by this version of %s.
nl: De %s wordt niet ondersteund in deze versie van %s.

en: %s found on %s, configure it automatically?
nl: %s gevonden op %s, deze automatisch configureren?

en: %s is not in the scanner database, configure it manually?
nl: %s is niet in de scanner-database, handmatig configureren?

en: Select a scanner model
nl: Selecteer een scannermodel

en: Detected model: %s
nl: Gevonden model: %s

en: Port: %s
nl: Poort: %s

en:  (UNSUPPORTED)
nl:  (NIET-ONDERSTEUND)

en: The %s is not supported under Linux.
nl: De %s wordt niet ondersteund in Linux.

en: Do not install firmware file
nl: Firmware-bestand niet installeren

en: It is possible that your %s needs its firmware to be uploaded everytime when it is turned on.
nl: Het is mogelijk dat uw %s zijn firmware nodig heeft, iedere keer wanneer hij wordt aangezet.

en: If this is the case, you can make this be done automatically.
nl: Als dit het geval is, kunt u dit automatisch laten doen.

en: To do so, you need to supply the firmware file for your scanner so that it can be installed.
nl: Om dit te doen, dient u het firmware-bestand voor uw scanner op te geven zodat het geÃ¯nstalleerd kan worden.

en: You find the file on the CD or floppy coming with the scanner, on the manufacturer's home page, or on your Windows partition.
nl: U kunt het bestand vinden op de CD of diskette die bij uw scanner zit, op de homepage van de fabrikant, of op uw Windows-partitie.

en: Install firmware file from
nl: Firmware-bestand installeren vanaf

en: Select firmware file
nl: Selecteer firmware-bestand

en: The firmware file %s does not exist or is unreadable!
nl: Het firmware-bestand %s bestaat niet of is onleesbaar!

en: It is possible that your scanners need their firmware to be uploaded everytime when they are turned on.
nl: Mogelijkerwijs is hebben uw scanners elke keer dat ze aangezet worden, hun firmware nodig.

en: To do so, you need to supply the firmware files for your scanners so that it can be installed.
nl: Om dit te doen, dient u de firmware-bestanden voor uw scanner op te geven zodat ze geÃ¯nstalleerd kunnen worden.

en: If you have already installed your scanner's firmware you can update the firmware here by supplying the new firmware file.
nl: Als u de firmware van uw scanner reeds geÃ¯nstalleerd heeft dat kunt u de firmware hier bijwerken door het nieuwe firmware-bestand op te geven.

en: Install firmware for the
nl: Firmware installeren voor de

en: Select firmware file for the %s
nl: Selecteer firmware-bestand voor de %s

en: Could not install the firmware file for the %s!
nl: Kan firmware-bestand voor de %s niet installeren

en: The firmware file for your %s was successfully installed.
nl: Het firmware-bestand voor uw %s is succesvol geÃ¯nstalleerd.

en: The %s is unsupported
nl: De %s is niet ondersteund

en: The %s must be configured by printerdrake.
    You can launch printerdrake from the %s Control Center in Hardware section.
nl: De %s dient geconfigureerd te worden met printerdrake.
    U kunt printerdrake opstarten vanuit het %s Configuratiecentrum in het Apparatuur-onderdeel.

en: Auto-detect available ports
nl: Beschikbare poorten automatisch bespeuren

en: Please select the device where your %s is attached
nl: Selecteer het apparaat waar uw %s op aangesloten is.

en: (Note: Parallel ports cannot be auto-detected)
nl: (Merk op: Parallelle poorten kunnen niet automatisch bespeurd worden)

en: choose device
nl: kies apparaat

en: Searching for scanners...
nl: Bezig met zoeken naar scanners...

en: Setting up kernel modules...
nl: Instellen van kernelmodules...

en: Attention!
nl: Let op!

en: Your %s cannot be configured fully automatically.
    
    Manual adjustments are required. Please edit the configuration file /etc/sane.d/%s.conf.
nl: Uw %s kan niet volledig automatisch geconfigureerd worden.
    
    Handmatige aanpassingen zijn vereist. Bewerkt u het configuratiebestand /etc/sane.d/%s.conf.

en: More info in the driver's manual page. Run the command "man sane-%s" to read it.
nl: Meer info staat in de handleiding van het stuurprogramma. Voer de opdracht "man sane-%s" uit om deze te lezen.

en: After that you may scan documents using "XSane" or "Kooka" from Multimedia/Graphics in the applications menu.
nl: U kunt daarna documenten scannen met "XSane" of "Kooka" via Multimedia/Grafisch in het toepassingenmenu.

en: Your %s has been configured, but it is possible that additional manual adjustments are needed to get it to work.
nl: Uw %s is geconfigureerd, maar mogelijk zijn extra handmatige aanpassingen vereist om hem aan de praat te krijgen.

en: If it does not appear in the list of configured scanners in the main window of Scannerdrake or if it does not work correctly,
nl: Als hij niet voorkomt in de lijst van geconfigureerde scanners in het hoofdvenster van Scannerdrake of wanneer hij niet correct werkt,

en: edit the configuration file /etc/sane.d/%s.conf.
nl: bewerk dan het configuratiebestand /etc/sane.d/%s.conf.

en: Your %s has been configured.
    You may now scan documents using "XSane" or "Kooka" from Multimedia/Graphics in the applications menu.
nl: Uw %s is geconfigureerd.
    U kunt nu documenten scannen met "XSane" of "Kooka" via Multimedia/Grafisch in het toepassingenmenu.

en: The following scanners
    
    %s
    are available on your system.
nl: De volgende scanners
    
    %s
    zijn beschikbaar op uw computer.

en: The following scanner
    
    %s
    is available on your system.
nl: De volgende scanner
    
    %s
    beschikbaar op uw computer.

en: There are no scanners found which are available on your system.
nl: Er zijn geen scanners gevonden die beschikbaar zijn op uw computer.

en: Search for new scanners
nl: Zoeken naar nieuwe scanners

en: Add a scanner manually
nl: Handmatig een scanner toevoegen

en: Install/Update firmware files
nl: Firmware-bestanden installeren/verversen

en: Scanner sharing
nl: Scanners delen

en: All remote machines
nl: Alle computers op afstand

en: This machine
nl: Deze computer

en: Here you can choose whether the scanners connected to this machine should be accessible by remote machines and by which remote machines.
nl: Hier kunt u bepalen of de scanners verbonden aan deze computer toegankelijk dienen te zijn voor computers op afstand, en voor welke.

en: You can also decide here whether scanners on remote machines should be made available on this machine.
nl: Hier kunt u ook bepalen of scanners aan computers op afstand automatisch beschikbaar gemaakt dienen te worden op deze computer.

en: The scanners on this machine are available to other computers
nl: De scanners op deze computer zijn beschikbaar voor andere computers

en: Scanner sharing to hosts:
nl: Scanner delen met computers:

en: Use scanners on remote computers
nl: Scanners op afstandcomputers gebruiken

en: Use the scanners on hosts:
nl: Scanners op deze hosts gebruiken:

en: Sharing of local scanners
nl: Lokale scanners delen

en: These are the machines on which the locally connected scanner(s) should be available:
nl: Dit zijn de computers waarop de lokaal verbonden scanner(s) beschikbaar dienen te zijn:

en: Add host
nl: Computer toevoegen

en: Edit selected host
nl: Geselecteerde computer bewerken

en: Remove selected host
nl: Geselecteerde computer verwijderen

en: Name/IP address of host:
nl: Naam/IP-adres van computer:

en: Choose the host on which the local scanners should be made available:
nl: Kies de host waarop de lokale scanners beschikbaar moeten worden gemaakt:

en: You must enter a host name or an IP address.
nl: U dient een hostnaam of een IP-adres in te voeren.

en: This host is already in the list, it cannot be added again.
nl: Deze host staat reeds in de lijst, hij kan niet nogmaals worden toegevoegd.

en: Usage of remote scanners
nl: Gebruik van scanners op afstand

en: These are the machines from which the scanners should be used:
nl: Dit zijn de computers waarvandaan de scanners gebruikt dienen te worden:

en: saned needs to be installed to share the local scanner(s).
    
    Do you want to install the saned package?
nl: saned moet geÃ¯nstalleerd zijn om de lokale scanner(s) te kunnen delen.
    
    Wilt u het `saned'-pakket installeren?

en: Your scanner(s) will not be available on the network.
nl: Uw scanner(s) zullen niet beschikbaar zijn op het netwerk.

en: Some devices in the "%s" hardware class were removed:
nl: Bepaalde apparaten in de apparatuurklasse "%s" zijn verwijderd:

en: - %s was removed
nl: - %s is verwijderd

en: Some devices were added: %s
nl: Enkele apparaten zijn toegevoegd: %s

en: - %s was added
nl: - %s is toegevoegd

en: Hardware probing in progress
nl: Afzoeken van apparatuur is gaande

en: Hardware changes in "%s" class (%s seconds to answer)
nl: Apparaatveranderingen in de "%s"-klasse (%s seconden voor antwoord)

en: Do you want to run the appropriate config tool?
nl: Wilt u het bijpassende configuratieprogramma starten?

en: Language
nl: Taal

en: License
nl: Licentie

en: Configure mouse
nl: Muis configureren

en: Hard drive detection
nl: Harde schijf-detectie

en: Select installation class
nl: Installatieklasse selecteren

en: Choose your keyboard
nl: Kies uw toetsenbord

en: Partitioning
nl: Partitionering

en: Format partitions
nl: Partities formatteren

en: Choose packages to install
nl: Te installeren pakketten kiezen

en: Install system
nl: Systeem installeren

en: Administrator password
nl: Beheerderswachtwoord

en: Add a user
nl: Gebruiker toevoegen

en: Configure networking
nl: Netwerkconfiguratie

en: Install bootloader
nl: Opstartlader installeren

en: Configure X
nl: X configureren

en: Configure services
nl: Diensten configureren

en: Install updates
nl: Herzieningen ophalen

en: Exit install
nl: Installatie afsluiten

en: Is this correct?
nl: Is dit correct?

en: No file chosen
nl: Geen bestand gekozen

en: You have chosen a file, not a directory
nl: U heeft een bestand gekozen in plaats van een map

en: You have chosen a directory, not a file
nl: U heeft een map gekozen in plaats van een bestand

en: No such directory
nl: Map bestaat niet

en: No such file
nl: Bestand bestaat niet

en: Expand Tree
nl: Boom uitklappen

en: Collapse Tree
nl: Boom inklappen

en: Toggle between flat and group sorted
nl: Schakelen tussen gewoon en per-groep-gesorteerd

en: %s is not installed
    Click "Next" to install or "Cancel" to quit
nl: %s is niet geÃ¯nstalleerd
    Klik op "Volgende" om te installeren of "Annuleren" om af te sluiten

en: Installation failed
nl: Installatie mislukt
