DrakX VERSION - en to sl translation catalogue (355 entries)

en: Graphic card
sl: Grafi�na kartica

en: Select a graphic card
sl: Izberite grafi�no kartico

en: Choose a X server
sl: Izberite stre�nik X

en: X server
sl: Stre�nik X

en: Select the memory size of your graphic card
sl: Izberite velikost pomnilnika va�e grafi�ne kartice

en: Choose options for server
sl: Izberite nastavitve stre�nika

en: Choose a monitor
sl: Izberite monitor

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
sl: Kriti�na parametra sta: vertikalna osve�itev (to je hitrost s katero je osve�en celoten zaslon) in najbolj pomembna horizontalna osve�itev (to je hitrost s katero so osve�ene vrstice).
    
    ZELO POMEMBNO je, da ne izberete monitorja z osve�itvami, ki so izven sposobnosti va�ega monitorja. S tem lahko po�kodujete va� monitor!
    �e ste v dvomih, izberite konservativno nastavitev.

en: Horizontal refresh rate
sl: Horizontalna sinhronizacija

en: Vertical refresh rate
sl: Vertikalna sinhronizacija

en: Monitor not configured
sl: Monitor ni nastavljen

en: Graphic card not configured yet
sl: Grafi�na kartica �e ni nastavljena

en: Resolutions not chosen yet
sl: Lo�ljivost �e ni izbrana

en: Do you want to test the configuration?
sl: �elite preizkusiti nastavitev?

en: Test of the configuration
sl: Preizkus nastavitev

en: 
    try to change some parameters
sl: 
    poskusite spremeniti nekatere parametre

en: An error has occurred:
sl: Pri�lo je do napake:

en: Leaving in %d seconds
sl: Zapu��am v %d sekundah

en: Is this the correct setting?
sl: Je to pravilna nastavitev?

en: An error has occurred, try to change some parameters
sl: Pri�lo je do napake, poskusite spremeniti nekatere parametre

en: Resolution
sl: Lo�ljivost

en: Choose the resolution and the color depth
sl: Izberite lo�ljivost in barvno globino

en: Graphic card: %s
sl: Izberite grafi�no kartico: %s

en: XFree86 server: %s
sl: Izberite stre�nik XFree86: %s

en: Show all
sl: Poka�i vse

en: Resolutions
sl: Lo�ljivosti

en: Keyboard layout: %s
sl: Razpored tipkovnice: %s

en: Mouse type: %s
sl: Tip mi�ke: %s

en: Mouse device: %s
sl: Naprava mi�ke: %s

en: Monitor HorizSync: %s
sl: Horizontalna frekvenca monitorja: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
sl: Vertikalna frekvenca monitorja: %s

en: Graphic card: %s
sl: Grafi�na kartica: %s

en: Graphic memory: %s kB
sl: Grafi�ni pomnilnik: %s kB

en: XFree86 server: %s
sl: Stre�nik XFree86: %s

en: Change Monitor
sl: Spremeni monitor

en: Change Graphic card
sl: Spremeni grafi�no kartico

en: Change Server options
sl: Spremeni nastavitve stre�nika

en: Change Resolution
sl: Spremeni lo�ljivost

en: Show information
sl: Poka�i informacijo

en: Test again
sl: Testiraj ponovno

en: Quit
sl: Kon�aj

en: What do you want to do?
sl: kaj �elite narediti?

en: Please relog into %s to activate the changes
sl: Za uveljavitev sprememb, se ponovno prijavite v %s

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
sl: Odjavite se in nato pritisnite Ctrl-Alt-BackSpace

en: X at startup
sl: X v zagonu

en: I can set up your computer to automatically start X upon booting.
    Would you like X to start when you reboot?
sl: Ra�unalnik lahko samodejno po zagonu sistema za�ene stre�nik X.
    �elite zagnati stre�nik X po zagonu?

en: Autologin
sl: Samodejna prijava

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
    If you don't want to use this feature, click on the cancel button.
sl: Ra�unalnik lahko samodejno po zagonu v sistem prijavi uporabnika.
    �e tega ne �elite, pritisnite gumb prekli�i.

en: Choose the default user:
sl: Izberite privzetega uporabnika:

en: 256 colors (8 bits)
sl: 256 barv (8 bitov)

en: 32 thousand colors (15 bits)
sl: 32 tiso� barv (15 bitov)

en: 65 thousand colors (16 bits)
sl: 65 tiso� barv (16 bitov)

en: 16 million colors (24 bits)
sl: 16 milijonov barv (24 bitov)

en: 4 billion colors (32 bits)
sl: 4 milijarde barv (32 bitov)

en: 16 MB or more
sl: 16 MB ali ve�

en: Standard VGA, 640x480 at 60 Hz
sl: Standardni VGA, 640�480 @ 60 Hz

en: Super VGA, 800x600 at 56 Hz
sl: Super VGA, 800�600 @ 56 Hz

en: 8514 Compatible, 1024x768 at 87 Hz interlaced (no 800x600)
sl: Zdru�ljiv z 8514, 1024�768 @ 87 Hz prepleteno (brez 800�600)

en: Super VGA, 1024x768 at 87 Hz interlaced, 800x600 at 56 Hz
sl: Super VGA, 1024�768 @ 87 Hz prepleteno, 800�600 @ 56 Hz

en: Extended Super VGA, 800x600 at 60 Hz, 640x480 at 72 Hz
sl: Raz�irjen Super VGA, 800�600 @ 60 Hz, 640�480 @ 72 Hz

en: Non-Interlaced SVGA, 1024x768 at 60 Hz, 800x600 at 72 Hz
sl: Neprepleten SVGA, 1024�768 @ 60 Hz, 800�600 @ 72 Hz

en: High Frequency SVGA, 1024x768 at 70 Hz
sl: Visoko frekven�en SVGA, 1024�768 @ 70 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 60 Hz
sl: Monitor, ki zmore 1280�1024 @ 60 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 74 Hz
sl: Monitor, ki zmore 1280�1024 @ 74 Hz

en: Multi-frequency that can do 1280x1024 at 76 Hz
sl: Monitor, ki zmore 1280�1024 @ 76 Hz

en: Monitor that can do 1600x1200 at 70 Hz
sl: Monitor, ki zmore 1600�1200 @ 70 Hz

en: Monitor that can do 1600x1200 at 76 Hz
sl: Monitor, ki zmore 1600�1200 @ 76 Hz

en: First sector of boot partition
sl: Prvi sektor zagonskega razdelka

en: First sector of drive (MBR)
sl: Prvi sektor pogona (MBR)

en: SILO Installation
sl: Namestitev SILO

en: Where do you want to install the bootloader?
sl: Kam �elite namestiti zagonski nalagalnik?

en: LILO/grub Installation
sl: Namestitev LILO/grub

en: None
sl: Ni�

en: Which bootloader(s) do you want to use?
sl: Kateri zagonski nalagalnik �elite uporabljati?

en: Bootloader installation
sl: Namestitev zagonskega nalagalnika

en: Boot device
sl: Zagonska naprava

en: LBA (doesn't work on old BIOSes)
sl: LBA (ne deluje z starej�imi BIOS-i)

en: Compact
sl: Kompaktno

en: compact
sl: kompaktno

en: Video mode
sl: Grafi�ni na�in

en: Delay before booting default image
sl: Pavza pred zaganjanjem privzete slike

en: Password
sl: Geslo

en: Password (again)
sl: Geslo (ponovno)

en: Restrict command line options
sl: Omejitev mo�nosti ukazne vrstice

en: restrict
sl: omeji

en: Bootloader main options
sl: Glavne mo�nosti zagonskega nalagalnika

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
sl: Mo�nost ``Omejitev mo�nosti ukazne vrstice'' ni uporabna brez gesla

en: Please try again
sl: Poskusite ponovno

en: The passwords do not match
sl: Gesla se ne ujemata

en: Here are the different entries.
    You can add some more or change the existing ones.
sl: Tukaj so razli�ni vnosi.
    Lahko dodate �e kak�nega ali spremenite obstoje�ega

en: Add
sl: Dodaj

en: Done
sl: Kon�ano

en: Which type of entry do you want to add?
sl: Kak�en tip vnosa �elite dodati?

en: Other OS (SunOS...)
sl: Ostali OS (SunOs...)

en: Other OS (windows...)
sl: Ostali OS (Okna...)

en: Image
sl: Slika

en: Root
sl: Korenski

en: Append
sl: Pripni

en: Read-write
sl: Branje-pisanje

en: Table
sl: Tabela

en: Unsafe
sl: Tvegano

en: Label
sl: Labela

en: Default
sl: Privzeto

en: Ok
sl: V redu

en: Remove entry
sl: Odstrani vnos

en: Empty label not allowed
sl: Prazna labela ni dovoljena

en: This label is already used
sl: Ta labela je �e uporabljena

en: Found %s %s interfaces
sl: Najdenih %s %s vmesnikov

en: Do you have another one?
sl: Imate �e kak�nega?

en: Do you have any %s interfaces?
sl: Imate vmesnike %s?

en: No
sl: Ne

en: Yes
sl: Da

en: See hardware info
sl: Glejte informacije o strojni opremi

note: -PO: the first %s is the card type (scsi, network, sound,...) -PO: the second is the vendor+model name
en: Installing driver for %s card %s
sl: Namestitev gonilnika za %s kartico %s

en: (module %s)
sl: (modul %s)

note: -PO: the %s is the driver type (scsi, network, sound,...)
en: Which %s driver should I try?
sl: Kateri %s gonilnik naj bo preizku�en?

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
sl: V nekaterih primerih potrebuje gonilnik %s za pravilno delovanje dodatne
     informacije. Lahko se zgodi, da deluje normalno tudi brez. �elite navesti
    dodatne nastavitve zanj ali dovolite gonilniku da poskusi pridobiti potrebne
    informacije samodejno? Lahko se zgodi, da se ra�unalnik nepredvidoma ustavi,
    kar pa naj ne bi povzro�ilo nobene �kode.

en: Autoprobe
sl: Samodejna zaznava

en: Specify options
sl: Navedite nastavitve

en: You may now provide its options to module %s.
sl: Sedaj lahko posredujete nastavitve za modul %s.

en: You may now provide its options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
sl: Sedaj lahko posredujete nastavitve za modul %s.
    Nastavitve so oblike ``ime=vrednost ime2=vrednost2 ...''.
    Na primer: ``io=0x300 irq=7''

en: Module options:
sl: Nastavitve modula:

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
sl: Nalaganje modula %s je bilo neuspe�no.
    �elite poskusiti znova z drugimi parametri?

en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
sl: Pozdravljeni v izbiralcu operacijskega sistema GRUB!

en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
sl: Uporabite tipke %c in %c za izbiro vnosa

en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
sl: Pritisnite enter za zagon izbranega OS, 'e' za urejevanje

en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
sl: ukazov pred zagonom ali 'c' za ukazno vrstico.

en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
sl: Izbran vnos bo zagnan samodejno cez %d sekund.

en: not enough room in /boot
sl: premalo prostora v /boot

note: -PO: "Desktop" and "Start Menu" are the name of the directories found in c:\windows
en: Desktop
sl: Namizje

en: Start Menu
sl: Meni Start

en: Create
sl: Ustvari

en: Unmount
sl: Odklopi

en: Delete
sl: Izbri�i

en: Format
sl: Formatiraj

en: Resize
sl: Spremeni velikost

en: Type
sl: Tip

en: Mount point
sl: To�ka priklopa

en: Write /etc/fstab
sl: Zapi�i /etc/fstab

en: Toggle to expert mode
sl: Spremeni v napredni na�in

en: Toggle to normal mode
sl: Spremeni v normalen na�in

en: Restore from file
sl: Obnovi iz datoteke

en: Save in file
sl: Shrani v datoteko

en: Wizard
sl: �arovnik

en: Restore from floppy
sl: Obnovi z diskete

en: Save on floppy
sl: Shrani na disketo

en: Clear all
sl: Izbri�i vse

en: Format all
sl: Formatiraj vse

en: Auto allocate
sl: Samodejno alociranje

en: All primary partitions are used
sl: Vsi primarni razdelki so uporabljeni

en: I can't add any more partition
sl: Razdelkov ni ve� mogo�e dodati

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
sl: �e �elite imeti ve� razdelkov, enega izbri�ite, tako da bo mo�no ustvariti raz�irjen razdelek

en: Rescue partition table
sl: Re�evanje razdelitvene tabele

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Write partition table
sl: Zapi�i razdelitveno tabelo

en: Reload
sl: Nalo�i ponovno

en: Empty
sl: Prazno

en: Other
sl: Drugo

en: Filesystem types:
sl: Tipi datote�nih sistemov:

en: Details
sl: Podrobnosti

en: You have one big FAT partition
    (generally used by MicroSoft Dos/Windows).
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
sl: Imate velik FAT razdelek (ponavadi v uporabi
    DOS-a/Oken). Predlagamo vam, da najprej 
    spremenite velikost tega razdelka (pritisnite
    nanj, nato pa pritisnite "Spremeni velikost")

en: Please make a backup of your data first
sl: Najprej naredite varnostno kopijo podatkov

en: Read carefully!
sl: Preberite pazljivo!

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
sl: �e nameravate uporabiti aboot, pustite dovolj prostega prostora (2048 sektorjev je dovolj)
    na za�etku diska

en: Be careful: this operation is dangerous.
sl: Bodite previdni: Ta operacija je nevarna.

en: Error
sl: Napaka

en: Mount point:
sl: To�ka priklopa:

en: Device:
sl: Naprava:

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
sl: DOS �rka pogona: %s (ugibanje)

en: Type:
sl: Tip:

en: Start: sector %s
sl: Za�etek: sektor %s

en: Size: %d MB
sl: Velikost: %d MB

en: , %s sectors
sl: , %s sektorjev

en: Cylinder %d to cylinder %d
sl: Cilinder %d do cilinder %d

en: Formatted
sl: Formatirano

en: Not formatted
sl: Neformatirano

en: Mounted
sl: Priklopljeno

en: RAID md%s
sl: RAID ms%s

en: Loopback file(s): %s
sl: Datoteka(e) loopback: %s

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
sl: Prevzet zagonski razdelek
        (za zagon MS-DOS, ne lilo)

en: Level %s
sl: Stopnja %s

en: Chunk size %s
sl: Velikost kosa %s

en: RAID-disks %s
sl: RAID-diski %s

en: Loopback file name: %s
sl: Datoteka loopback: %s

en: Please click on a partition
sl: Kliknite na razdelek

en: Size: %d MB
sl: Velikost: %d MB

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
sl: Geometrija: %s cilindrov, %s glav, %s sektorjev

en: Partition table type: %s
sl: Tip razdelitvene tabele: %s

en: on bus %d id %d
sl: na vodilu %d id %d

en: Mount
sl: Priklopljeno

en: Active
sl: Aktivno

en: Add to RAID
sl: Dodaj k RAID

en: Remove from RAID
sl: Odstrani iz RAID

en: Modify RAID
sl: Spremeni RAID

en: Use for loopback
sl: Uporabi za loopback

en: Choose action
sl: Izberite akcijo

en: Sorry I won't accept to create /boot so far onto the drive (on a cylinder > 1024).
    Either you use LILO and it won't work, or you don't use LILO and you don't need /boot
sl: Oprostite, vendar /boot ne morete ustvariti tako dale� na pogonu (na cilinder > 1024).
    Ali boste uporabljali LILO, ki ne bo deloval ali pa ne boste uporabljali LILO, tako da /boot ne potrebujete

en: The partition you've selected to add as root (/) is physically located beyond
    the 1024th cylinder of the hard drive, and you have no /boot partition.
    If you plan to use the LILO boot manager, be careful to add a /boot partition
sl: Razdelek, ki ste ga izbrali kot korenskega (/), se fizi�no nahaja za
    1024-im cilindrom trdega diska in tudi razdelka /boot nimate.
    �e nameravate uporabljati LILO, ne pozabite dodati /boot razdelka

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    So be careful to add a /boot partition
sl: Za korenski (/) razdelek ste izbrali programski RAID razdelek.
    Nobeden zagonski nalagalnik ne bo deloval brez /boot razdelka.
    Ne pozabite dodati /boot razdelka

en: Use ``%s'' instead
sl: Namesto tega uporabite ``%s''

en: Use ``Unmount'' first
sl: Najprej uporabite ``Odklopi''

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
sl: Po spremembi tipa razdelka %s, bodo vsi podatki na tem razdelku izgubljeni

en: Continue anyway?
sl: Naj nadaljujem?

en: Quit without saving
sl: Konec brez zapisovanja sprememb

en: Quit without writing the partition table?
sl: Konec brez zapisovanja razdelitvene tabele?

en: Change partition type
sl: Spremeni tip razdelka

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
sl: ReiserFS ne morete uporabiti na razdelkih manj�ih od 32MB

en: Where do you want to mount loopback file %s?
sl: Kam �elite priklopiti loopback datoteko %s?

en: Where do you want to mount device %s?
sl: Kam �elite priklopiti napravo %s?

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
sl: Ne morem izklopiti to�ke priklopa, ker je ta razdelek uporabljen za loopback.
    Najprej odstranite loopback

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
sl: Po formatiranju razdelka %s bodo vsi podatki na tem razdelku izgubljeni

en: Formatting
sl: Formatiranje

en: Formatting loopback file %s
sl: Formatiranje loopback datoteko %s

en: Formatting partition %s
sl: Formatiranje razdelka %s

en: After formatting all partitions,
sl: Po formatiranju vseh razdelkov,

en: all data on these partitions will be lost
sl: bodo vsi podatki na teh razdelkih izgubljeni

en: Move
sl: Premakni

en: Which disk do you want to move it to?
sl: Na kateri disk �elite premakniti?

en: Sector
sl: Sektor

en: Which sector do you want to move it to?
sl: Na kateri sektor �elite premakniti?

en: Moving
sl: Premikanje

en: Moving partition...
sl: Premikanje razdelka...

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
sl: Razdelitvena tabela pogona %s bo zapisana na disk!

en: You'll need to reboot before the modification can take place
sl: Preden bodo obveljale spremembe morate ponovno zagnati ra�unalnik

en: Computing FAT filesystem bounds
sl: Ra�unanje mej FAT datote�nega sistema

en: Resizing
sl: Spreminjanje velikosti

en: All data on this partition should be backed-up
sl: Podatki na tem razdelku naj bodo arhivirani

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
sl: Po spremembi velikosti razdelka %s bodo vsi podatki na tem razdelku izgubljeni

en: Choose the new size
sl: Izberite novo velikost

en: Create a new partition
sl: Ustvarjanje novega razdelka

en: Start sector:
sl: Za�etni sektor:

en: Size in MB:
sl: Velikost v MB:

en: Filesystem type:
sl: Tip datote�nega sistema:

en: Preference:
sl: Lastnosti:

en: This partition can't be used for loopback
sl: Ta razdelek ne more biti uporabljen za loopback

en: Loopback file name:
sl: Ime loopback datoteke:

en: File already used by another loopback, choose another one
sl: Datoteko �e uporablja drug loopback, izberite drugo

en: File already exists. Use it?
sl: Datoteka �e obstaja. Jo uporabim?

en: Select file
sl: Izberite datoteko

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
sl: Velikost varnostne kopije zagonske tabele nima enake velikosti
    Naj nadaljujem?

en: Warning
sl: Opozorilo

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
sl: Vstavite disketo v pogon
    Vsi podatki na tej disketi bodo uni�eni

en: Trying to rescue partition table
sl: Re�evanje razdelitvene tabele

en: device
sl: naprava

en: level
sl: stopnja

en: chunk size
sl: velikost kosa

en: Choose an existing RAID to add to
sl: Izberite obstoje� RAID za dodajanje

en: new
sl: nov

en: %s formatting of %s failed
sl: %s formatiranje %s neuspe�no

en: I don't know how to format %s in type %s
sl: Formatiranje %s s tipom %s ni poznano

en: mount failed:
sl: priklop neuspe�en:

en: error unmounting %s: %s
sl: napaka pri odklopu %s: %s

en: Mount points must begin with a leading /
sl: To�ke priklopa se morajo za�eti z /

en: There is already a partition with mount point %s
sl: Razdelek s to�ko priklopa %s �e obstaja

en: Circular mounts %s
sl: Kro�ni priklopi %s

en: You need a true filesystem (ext2, reiserfs) for this mount point
sl: Za to to�ko priklopa potrebujete pravi datote�ni sistem(ext2,reiserfs)

en: Error opening %s for writing: %s
sl: Napaka pri odpiranju %s za pisanje: %s

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
sl: Pri�lo je do napake - ni veljavnih naprav na katerih bi se lahko ustvaril nov datote�ni sistem. Preverite strojno opremo za mo�en vzrok problema

en: You don't have any partitions!
sl: Nimate razdelkov!

en: Choose the layout corresponding to your keyboard from the list above
sl: Izberite iz seznama razpored, ki ustreza va�i tipkovnici

en: Select:
    
      - Customized: If you are familiar enough with GNU/Linux, you may then choose
        the primary usage for your machine. See below for details.
    
    
      - Expert: This supposes that you are fluent with GNU/Linux and want to
        perform a highly customized installation. As for a "Customized"
        installation class, you will be able to select the usage for your system.
        But please, please, DO NOT CHOOSE THIS UNLESS YOU KNOW WHAT YOU ARE DOING!
sl: Izberite:
    
     - Prilagojen: �e ste dovolj seznanjeni z GNU/Linux-om lahko izberete
       primaren namen uporabe va�ega sistema. Glejte spodaj za podrobnosti.
    
    
     - Napreden: Priporo�eno samo �e ste z GNU/Linux-om zelo dobro seznanjeni
       in �elite opraviti zelo prilagojeno namestitev. Tudi tukaj boste lahko
       izbrali primaren namen uporabe va�ega sistema.
       IZBERITE TO MO�NOST, �E RESNI�NO VESTE KAJ DELATE!

en: You may now enter dialup options. If you're not sure what to enter, the
    correct information can be obtained from your ISP.
sl: Sedaj lahko vnesete mo�nosti omre�ja na klic. �e niste prepri�ani kaj vnesti,
    dobite pravilne informacije pri va�em ponudniku internet-a.

en: If you will use proxies, please configure them now. If you don't know if
    you should use proxies, ask your network administrator or your ISP.
sl: �e boste uporabljali stre�nik proxy, ga sedaj nastavite. �e niste prepri�ani
    ali naj ga uporabljate, povpra�ajte va�ega ponudnika internet-a.

en: To enable a more secure system, you should select "Use shadow file" and
    "Use MD5 passwords".
sl: Za bolj varen sistem izberite "Uporabi datoteko 'shadow'" in
    "Uporabi gesla MD5".

en: If your network uses NIS, select "Use NIS". If you don't know, ask your
    network administrator.
sl: �e va�e omre�je uporablja NIS, izberite "Uporabi NIS". �e niste prepri�ani,
    povpra�ajte vzdr�evalca va�ega omre�ja.

en: You may now create one or more "regular" user account(s), as
    opposed to the "privileged" user account, root. You can create
    one or more account(s) for each person you want to allow to use
    the computer. Note that each user account will have its own
    preferences (graphical environment, program settings, etc.)
    and its own "home directory", in which these preferences are
    stored.
    
    
    First of all, create an account for yourself! Even if you will be the only user
    of the machine, you may NOT connect as root for daily use of the system: it's a
    very high security risk. Making the system unusable is very often a typo away.
    
    
    Therefore, you should connect to the system using the user account
    you will have created here, and login as root only for administration
    and maintenance purposes.
sl: Sedaj lahko ustvarite enega ali ve� "navadnih" uporabni�kih ra�unov.
    Ustvarite lahko enega ali ve� ra�unov za vsako osebo, ki ji boste dovolili
    uporabo ra�unalnika. Vsak uporabnik bo imel svoje lastnosti (grafi�no
    okolje, nastavitve programov itd.) in svoj "doma� imenik", v katerem bodo
    te lastnosti shranjene.
    
    Najprej ustvarite ra�un zase! Tudi �e boste edin uporabnik sistema, se NE
    PRIJAVLJAJTE kot root za vsakodnevna opravila. To bi bil velik varnosti
    riziko, saj je neuporabnost sistema lahko oddaljena samo eno tipkarsko
    napako!
    
    Zato se prijavljajte v sistem z uporabni�kim ra�unom, ki ga boste ustvarili
    tukaj. Kot root se prijavite samo za administracijske in vzdr�evalne namene.

en: You need to indicate where you wish
    to place the information required to boot to GNU/Linux.
    
    
    Unless you know exactly what you are doing, choose "First sector of
    drive (MBR)".
sl: Izberite kam �elite zapisati
    informacije potrebne za zagon GNU/Linux-a.
    
    
    Razen, �e natan�no veste kaj delate, izberite "Prvi sektor pogona (MBR)".

en: Unless you know specifically otherwise, the usual choice is "/dev/hda"
     (primary master IDE disk) or "/dev/sda" (first SCSI disk).
sl: Razen �e specifi�no veste druga�e, je obi�ajna izbira "/dev/hda"
     (primaren master IDE disk) ali "/dev/sda" (prvi SCSI disk).

en: LILO (the LInux LOader) and Grub are bootloaders: they are able to boot
    either GNU/Linux or any other operating system present on your computer.
    Normally, these other operating systems are correctly detected and
    installed. If this is not the case, you can add an entry by hand in this
    screen. Be careful as to choose the correct parameters.
    
    
    You may also want not to give access to these other operating systems to
    anyone, in which case you can delete the corresponding entries. But
    in this case, you will need a boot disk in order to boot them!
sl: LILO (LInux LOader) in Grub sta zagonska nalagalnika. Omogo�ata zagon
    GNU/Linux-a ali kateregakoli drugega operacijskega sistema na va�em
    ra�unalniku. Ponavadi so drugi operacijski sistemi pravilno prepoznani in
    name��eni. V primeru, da ni tako, lahko tukaj ro�no dodate vnos. Pazljivo
    izberite pravilne parametre.

en: SILO is a bootloader for SPARC: it is able to boot
    either GNU/Linux or any other operating system present on your computer.
    Normally, these other operating systems are correctly detected and
    installed. If this is not the case, you can add an entry by hand in this
    screen. Be careful as to choose the correct parameters.
    
    
    You may also want not to give access to these other operating systems to
    anyone, in which case you can delete the corresponding entries. But
    in this case, you will need a boot disk in order to boot them!
sl: SILO je SPARC zagonski nalagalnik: omogo�a zagon
    GNU/Linux-a ali kateregakoli drugega operacijskega sistema na va�em
    ra�unalniku. Ponavadi so drugi operacijski sistemi pravilno prepoznani in
    name��eni. V primeru, da ni tako, lahko tukaj ro�no dodate vnos. Pazljivo
    izberite pravilne parametre.
    
    
    Lahko drugim tudi prepre�ite dostop do ostalih operacijskih sistemov. V
    tem primeru izbri�ite odgovarjajo�e vnose, vendar boste za njihov zagon
    kasneje potrebovali zagonsko disketo!

en: SILO main options are:
      - Bootloader installation: Indicate where you want to place the
    information required to boot to GNU/Linux. Unless you know exactly
    what you are doing, choose "First sector of drive (MBR)".
    
    
      - Delay before booting default image: Specifies the number in tenths
    of a second the boot loader should wait before booting the first image.
    This is useful on systems that immediately boot from the hard disk after
    enabling the keyboard. The boot loader doesn't wait if "delay" is
    omitted or is set to zero.
sl: Glavne mo�nosti SILO so:
      - Namestitev zagonskega nalagalnika: Izberite kam �elite zapisati
    informacije potrebne za zagon GNU/Linux-a. Razen, �e natan�no veste
    kaj delate, izberite "Prvi sektor pogona (MBR)".
    
    
      - Pavza pred zagonom prevzete slike: �as v desetinkah sekunde, ki ga naj
    zagonski nalagalnik �aka, preden za�ne zaganjati prvo sliko.
    Ta mo�nost je uporabna za sisteme, ki takoj po prepoznani tipkovnici
    za�nejo zaganjati sistem. Zagonski nalagalnik ne �aka, �e pavza ni dolo�ena
    ali �e je vrednost postavljena na ni�.

en: Now it's time to configure the X Window System, which is the
    core of the GNU/Linux GUI (Graphical User Interface). For this purpose,
    you must configure your video card and monitor. Most of these
    steps are automated, though, therefore your work may only consist
    of verifying what has been done and accept the settings :)
    
    
    When the configuration is over, X will be started (unless you
    ask DrakX not to) so that you can check and see if the
    settings suit you. If they don't, you can come back and
    change them, as many times as necessary.
sl: Sedaj je �as za nastavitev sistema X Windows, ki je jedro grafi�nega
    sistema GNU/Linux. Nastaviti morate grafi�no kartico in monitor. Ve�ina
    korakov je samodejnih, tako da boste verjetno morali samo preveriti
    kaj je bilo narejeno in sprejeti nastavitve :)
    
    
    Po kon�ani nastavitvi, se bo zagnal sistem X (razen, �e niste tega
    onemogo�ili v DrakX), tako da boste lahko preverili �e so vse nastavitve
    pravilne. �e nastavitve ne bodo pravilne, jih lahko ponovno spremenite
    kolikokrat bo pa� potrebno.

en: If something is wrong in X configuration, use these options to correctly
    configure the X Window System.
sl: �e je v nastavitvah sistema X kaj narobe, uporabite te mo�nosti za pravilno
    nastavitev sistema X Windows.

en: If you prefer to use a graphical login, select "Yes". Otherwise, select
    "No".
sl: �e bi raj�i uporabljali grafi�no prijavljanje v sistem, izberite "Da". Druga�e
    izberite "Ne".

en: Your system is going to reboot.
    
    After rebooting, your new Linux Mandrake system will load automatically.
    If you want to boot into another existing operating system, please read
    the additional instructions.
sl: Sistem se bo ponovno zagnal.
    
    Po zagonu, se bo samodejno nalo�il va� nov sistem Linux Mandrake.
    �e �elite zagon drugega operacijskega sistema, preberite dodatna navodila.

en: Choose your language
sl: Izberite jezik

en: Select installation class
sl: Izberite razred namestitve

en: Hard drive detection
sl: Prepoznavanje trdega diska

en: Configure mouse
sl: Nastavitev mi�ke

en: Choose your keyboard
sl: Izberite tipkovnico

en: Miscellaneous
sl: Drugo

en: Setup filesystems
sl: Nastavitev datote�nega sistema

en: Format partitions
sl: Formatiranje razdelkov

en: Choose packages to install
sl: Izberite pakete za namestitev

en: Install system
sl: Namestitev sistema

en: Configure networking
sl: Nastavitev omre�ja

en: Configure timezone
sl: Nastavitev �asovne cone

en: Configure services
sl: Nastavitev servisov

en: Configure printer
sl: Nastavitev tiskalnika

en: Set root password
sl: Nastavitev gesla root

en: Add a user
sl: Dodaj uporabnika

en: Create a bootdisk
sl: Ustvarjanje zagonske diskete

en: Install bootloader
sl: Namestitev zagonskega nalagalnika

en: Configure X
sl: Nastavitev X

en: Exit install
sl: Izhod iz namestitve

en: Error reading file $f
sl: Napaka pri branju datoteke $f

en: Please test the mouse
sl: Preizkusite mi�ko

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
sl: Potrebujete korenski razdelek.
    Ustvarite nov razdelek (ali izberite obstoje�ega).
    Nato izberite ``To�ka priklju�itve'' in jo nastavite na `/'

en: You must have a swap partition
sl: Potrebujete razdelek swap

en: You don't have a swap partition
    
    Continue anyway?
sl: Nimate razdelka swap
    
    Naj vseeno nadaljujem?

en: Use free space
sl: Uporabi razpolo�ljiv prostor

en: Not enough free space to allocate new partitions
sl: Premalo razpolo�ljivega prostora za nov razdelek

en: Use existing partition
sl: Uporabi obstoje� razdelek

en: There is no existing partition to use
sl: Na voljno ni nobenega obstoje�ega razdelka

en: Use the Windows partition for loopback
sl: Uporabi razdelek Oken (Windows) za loopback

en: Choose the sizes
sl: Izberite velikosti

en: Root partition size in MB:
sl: Velikost korenskega razdelka v MB:

en: Swap partition size in MB:
sl: Velikost razdelka swap v MB:

en: Use the free space on the Windows partition
sl: Uporabi razpolo�ljiv prostor v razdelku Oken (Windows)

en: Which partition do you want to resize?
sl: Kateremu razdeleku �elite spremeniti velikost?

en: Computing Windows filesystem bounds
sl: Ra�unanje mej datote�nega sistema Oken (Windows)

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
sl: Spreminjalec velikosti FAT ne deluje na va�em razdelku, 
    pri�lo je do naslednje napake: %s

en: Your Windows partition is too fragmented, please run ``defrag'' first
sl: Va� razdelek Oken (Windows) je preve� fragmentiran. Najprej po�enite ``defrag''

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful: this operation is
    dangerous. If you have not already done so, you should first exit the
    installation, run scandisk under Windows (and optionally run defrag), then
    restart the installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
sl: OPOZORILO!
    
    DrakX bo sedaj spremenil velikost razdelku Oken (Windows). Bodite previdni:
    ta operacija je nevarna. �e tega �e niste opravili, kon�ajte namestitev in
    za�enite scandisk pod Okni (�e �elite po�enite �e defrag), nato ponovno
    za�enite namestitev. Naredite tudi varnostno kopijo podatkov.
    �e ste prepri�ani, pritisnite "V redu".

en: partition %s
sl: razdelek %s

en: FAT resizing failed: %s
sl: Spreminjanje velikosti FAT neuspe�no: %s

en: There is no FAT partitions to resize or to use as loopback (or not enough space left)
sl: Ni ve� razdelkov FAT za spremembo velikosti ali uporabo kot loopback
    (ali premalo prostora)

en: Erase entire disk
sl: Brisanje celotnega diska

en: Remove Windows(TM)
sl: Odstranjevanje Oken(TM)

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
sl: Imate ve� kot en trdi disk, na katerega �elite namestiti Linux?

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
sl: VSI razdelki in podatki na disku %s bodo izgubljeni

en: Expert mode
sl: Napredni na�in

en: Use diskdrake
sl: Uporabi diskdrake

en: Use fdisk
sl: Uporabi fdisk

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
sl: Sedej lahko ustvarjate/spreminjate razdelke na %s.
    Po kon�anem delu ne pozabite shraniti sprememb z ukazom `w'

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
sl: DrakX-ov �arovnik za razdelke je najdel naslednje re�itve:

en: Bringing up the network
sl: Vklop omre�ja

en: Bringing down the network
sl: Izklop omre�ja

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
sl: Pri�lo je do napake, ki je sistem ne zna obdelati na lep na�in.
    Nadaljujte na svojo odgovornost.

en: Duplicate mount point %s
sl: Podvojena to�ka priklopa %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
sl: Nekateri pomembni paketi niso bili ustrezno name��eni.
    Verjetno imate povarjen CD medij ali pogon CD-ROM.
    Preverite medij na ra�unlaniku z Linux-om z uporabo ukaza "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Welcome to %s
sl: Pozdravljeni v %s

en: No floppy drive available
sl: Na voljno ni nobenega disketnega pogona

en: Entering step `%s'
sl: Vstop v korak `%s'

en: Choose the size you want to install
sl: Izberite velikost, ki jo �elite namestiti

en: Total size:
sl: Celotna velikost:

en: Version: %s
sl: Razli�ica: %s

en: Size: %d KB
sl: Velikost: %d KB

en: Choose the packages you want to install
sl: Izberite pakete, ki jih �elite namestiti

en: Info
sl: Informacije

en: Install
sl: Namestiti

en: Installing
sl: Name��anje

en: Please wait,
sl: Prosim po�akajte,

en: Time remaining
sl: Preostal �as

en: Total time
sl: Skupen �as

en: Preparing installation
sl: Priprava namestitbe

en: Installing package %s
sl: Name��anje paketa %s

en: Go on anyway?
sl: Naj vseeno nadaljujem?

en: Use existing configuration for X11?
sl: Naj uporabim �e obstoje�o nastavitev X11?

en: Cancel
sl: Preklic

en: Configuring PCMCIA cards...
sl: Nastavitev kartic PCMCIA...

en: Skip
sl: Preskok

en: Generic
sl: Splo�no

en: none
sl: ni�

en: Multimedia
sl: Ve�predstavnost
