DrakX - en to hu translation catalogue (2095 entries)

en: 256 kB
hu: 256 KB

en: 512 kB
hu: 512 KB

en: 64 MB or more
hu: 64 MB vagy t�bb

en: Choose a X server
hu: V�lasszon egy X-kiszolg�l�t

en: X server
hu: X-kiszolg�l�

en: Multi-head configuration
hu: A t�bbk�perny�s m�d be�ll�t�sa

en: Your system support multiple head configuration.
    What do you want to do?
hu: A grafikus k�rtya lehet�v� teszi t�bb k�perny� haszn�lat�t.
    Mit szeretne tenni?

en: Select the memory size of your graphics card
hu: V�lassza ki a grafikus k�rty�n tal�lhat� mem�ria mennyis�g�t

en: XFree configuration
hu: XFree-be�ll�t�sok

en: Which configuration of XFree do you want to have?
hu: Melyik XFree-t szeretn� haszn�lni?

en: Configure all heads independently
hu: A k�perny�k egym�st�l f�ggetlen be�ll�t�sa

en: Use Xinerama extension
hu: A Xinerama kiterjeszt�s haszn�lata

en: Configure only card "%s"%s
hu: Csak a(z) "%s"%s k�rtya be�ll�t�sa

en: XFree %s with 3D hardware acceleration
hu: XFree %s hardveres 3D-s gyors�t�ssal

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
hu: A k�rtya t�mogat hardveres 3D-s gyors�t�st, de csak az XFree %s verzi�ban.
    Az XFree %s is haszn�lhat�; elk�pzelhet�, hogy abban jobb a 2D-s t�mogat�s.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s.
hu: A k�rtya t�mogat hardveres 3D-s gyors�t�st az XFree %s verzi�val.

en: XFree %s with EXPERIMENTAL 3D hardware acceleration
hu: XFree %s K�S�RLETI JELLEG� hardveres 3D-s gyors�t�ssal

en: Your card can have 3D hardware acceleration support but only with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
    Your card is supported by XFree %s which may have a better support in 2D.
hu: A k�rtya t�mogat hardveres 3D-s gyors�t�st, de csak az XFree %s verzi�ban.
    EZ K�S�RLETI JELLEG�; HASZN�LATA AK�R A G�P LEFAGY�S�HOZ IS VEZETHET.
    Az XFree %s verzi� is haszn�lhat�; elk�pzelhet�, hogy ebben jobb a 2D-s
    t�mogat�s.

en: Your card can have 3D hardware acceleration support with XFree %s,
    NOTE THIS IS EXPERIMENTAL SUPPORT AND MAY FREEZE YOUR COMPUTER.
hu: A k�rtya t�mogat hardveres 3D-s gyors�t�st az XFree %s verzi�ban,
    DE EZ K�S�RLETI JELLEG�, HASZN�LATA AK�R A G�P LEFAGY�S�HOZ IS VEZETHET!

en: Xpmac (installation display driver)
hu: Xpmac (telep�t�si meghajt�program)

en: Custom
hu: Egy�ni

en: Graphic Card
hu: Grafikus k�rtya

en: Resolution
hu: Felbont�s

en: Test
hu: Teszt

en: Options
hu: Be�ll�t�sok

en: Ok
hu: OK

en: Quit
hu: Kil�p�s

en: Keep the changes?
    The current configuration is:
    
    %s
hu: Meg szeretn� tartani a m�dos�t�sokat?
    A jelenlegi be�ll�t�s:
    
    %s

en: Choose a monitor
hu: A monitor kiv�laszt�sa

en: Plug'n Play
hu: Plug and Play

en: Generic
hu: �ltal�nos

en: Vendor
hu: Gy�rt�

en: Plug'n Play probing failed. Please choose a precise monitor
hu: A Plug'n Play-felder�t�s sikertelen. V�lasszon ki egy monitort.

en: The two critical parameters are the vertical refresh rate, which is the rate
    at which the whole screen is refreshed, and most importantly the horizontal
    sync rate, which is the rate at which scanlines are displayed.
    
    It is VERY IMPORTANT that you do not specify a monitor type with a sync range
    that is beyond the capabilities of your monitor: you may damage your monitor.
     If in doubt, choose a conservative setting.
hu: A k�t legfontosabb param�ter a f�gg�leges friss�t�s frekvenci�ja (a teljes
    k�perny� friss�t�si gyorsas�ga) �s a v�zszintes friss�t�s frekvenci�ja (a
    v�zszintes sorok megjelen�t�s�nek gyorsas�ga).
    
    NAGYON FONTOS, hogy egyik se l�pje t�l a monitorhoz enged�lyezett
    fels� hat�r�rt�ket, mert ilyenkor esetleg a monitor megs�r�lhet.
    Ha nem ismeri a monitor jellemz�it, v�lasszon egy biztons�gosan
    alacsony �rt�ket!

en: Horizontal refresh rate
hu: V�zszintes friss�t�s

en: Vertical refresh rate
hu: F�gg�leges friss�t�s

en: 256 colors (8 bits)
hu: 256 sz�n (8-bites)

en: 32 thousand colors (15 bits)
hu: 32 ezer sz�n (15-bites)

en: 65 thousand colors (16 bits)
hu: 65 ezer sz�n (16-bites)

en: 16 million colors (24 bits)
hu: 16 milli� sz�n (24-bites)

en: 4 billion colors (32 bits)
hu: 4 milli�rd sz�n (32-bites)

en: Resolutions
hu: Felbont�sok

en: Choose the resolution and the color depth
hu: V�lassza ki a felbont�st �s a sz�nm�lys�get

en: Graphics card: %s
hu: Grafikus k�rtya: %s

en: Cancel
hu: M�gsem

en: Test of the configuration
hu: A be�ll�t�sok kipr�b�l�sa

en: Do you want to test the configuration?
hu: Ki szeretn� pr�b�lni a be�ll�t�sokat?

en: Warning: testing this graphic card may freeze your computer
hu: Figyelmeztet�s: a grafikus k�rtya tesztel�se esetleg a g�p lefagy�s�hoz is vezethet.

en: Keyboard layout: %s
hu: Billenty�zetkioszt�s: %s

en: Mouse type: %s
hu: Az eg�r t�pusa: %s

en: Mouse device: %s
hu: Az egeret kezel� eszk�z: %s

en: Monitor HorizSync: %s
hu: A v�zsz. friss�t�si frekvencia: %s

en: Monitor VertRefresh: %s
hu: A f�gg. friss�t�si frekvencia: %s

en: Graphics card: %s
hu: A grafikus k�rtya: %s

en: Graphics memory: %s kB
hu: A k�rtya mem�ri�ja: %s KB

en: Color depth: %s
hu: Sz�nm�lys�g: %s

en: Resolution: %s
hu: Felbont�s: %s

en: XFree86 server: %s
hu: XFree86: %s

en: XFree86 driver: %s
hu: XFree86-meghajt�: %s

en: Graphical interface at startup
hu: Ind�t�s grafikus m�dban

en: I can setup your computer to automatically start the graphical interface (XFree) upon booting.
    Would you like XFree to start when you reboot?
hu: Be�ll�that�, hogy rendszerind�t�skor a grafikus fel�let (az XFree) automatikusan elinduljon.
    Szeretn�, ha a grafikus fel�let elindulna a rendszer ind�t�sakor?

en: Your graphic card seems to have a TV-OUT connector.
    It can be configured to work using frame-buffer.
    
    For this you have to plug your graphic card to your TV before booting your computer.
    Then choose the "TVout" entry in the bootloader
    
    Do you have this feature?
hu: �gy t�nik, a grafikus k�rty�nak van t�v�kimenete.
    Framebuffer seg�ts�g�vel lehet�s�g van ennek haszn�lat�ra.
    
    Ehhez a grafikus k�rty�t a telev�zi�ra kell csatlakoztatni m�g a sz�m�t�g�p bekapcsol�sa el�tt.
    Ez ut�n a rendszerbet�lt�ben v�lassza ki a "t�v�kimenet" bejegyz�st.
    
    Val�ban van t�v�kimenet a grafikus k�rty�n?

en: What norm is your TV using?
hu: Milyen norm�t haszn�l a telev�zi�?

en: First sector of boot partition
hu: A rendszerind�t�si part�ci� els� szektora

en: First sector of drive (MBR)
hu: A lemezmeghajt� legels� szektora (MBR)

en: SILO Installation
hu: A SILO telep�t�se

en: Where do you want to install the bootloader?
hu: Hov� ker�lj�n a rendszerind�t� program (bootloader)?

en: LILO/grub Installation
hu: A LILO/GRUB telep�t�se

en: LILO with text menu
hu: LILO, sz�veges men�vel

en: LILO with graphical menu
hu: LILO, grafikus men�vel

en: Grub
hu: GRUB

en: Boot from DOS/Windows (loadlin)
hu: Ind�t�s DOS-b�l vagy Windowsb�l (loadlin)

en: Bootloader main options
hu: Rendszerind�t�si be�ll�t�sok

en: Bootloader to use
hu: A haszn�lni k�v�nt rendszerbet�lt�

en: Bootloader installation
hu: A rendszerind�t� program telep�t�se

en: Boot device
hu: Rendszerind�t�si eszk�z

en: Compact
hu: Kompakt

en: compact
hu: kompakt

en: Video mode
hu: K�perny�m�d

en: Delay before booting default image
hu: V�rakoz�si id� az alap�rtelmezett rendszer bet�lt�se el�tt

en: Password
hu: Jelsz�

en: Password (again)
hu: Jelsz� (m�g egyszer)

en: Restrict command line options
hu: A parancssorban �tadhat� param�terek korl�toz�sa

en: restrict
hu: korl�toz�s

en: Clean /tmp at each boot
hu: A /tmp t�rl�se minden �jraindul�sn�l

en: Precise RAM size if needed (found %d MB)
hu: A RAM m�rete, ha sz�ks�ges (%d MB-ot detekt�ltam)

en: Enable multi profiles
hu: T�bb profil enged�lyez�se

en: Give the ram size in MB
hu: A fizikai mem�ria m�rete MB-ban

en: Option ``Restrict command line options'' is of no use without a password
hu: "A parancssorban �tadhat� param�terek korl�toz�sa" be�ll�t�snak jelsz� n�lk�l nincs �rtelme

en: Please try again
hu: Pr�b�lja meg �jra

en: The passwords do not match
hu: A jelszavak nem egyeznek

en: Init Message
hu: Ind�t�si �zenet

en: Open Firmware Delay
hu: K�sleltet�s Open Firmware-n�l

en: Kernel Boot Timeout
hu: V�rakoz�si id� rendszerind�t�skor

en: Enable CD Boot?
hu: CD-r�l t�rt�nhet rendszerind�t�s?

en: Enable OF Boot?
hu: OF-r�l t�rt�nhet rendszerind�t�s?

en: Default OS?
hu: Az alap�rtelmezett op. rendszer?

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
hu: Azt a lehet�s�get v�lasztotta, hogy a rendszerbet�lt�t egy part�ci�ra telep�ti.
    Ez arra utal, hogy m�r van rendszerbet�lt� (p�ld�ul: System Commander) azon a
    merevlemezen, amelyr�l a rendszer ind�t�sa t�rt�nik.
    
    Melyik meghajt�r�l v�gzi a rendszer ind�t�s�t?

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can add some more or change the existing ones.
hu: Itt l�that�k az ind�t�si men� jelenlegi bejegyz�sei.
    �j bejegyz�sek vehet�k fel, illetve m�dos�that�k a meglev�k.

en: Add
hu: Hozz�ad�s

en: Done
hu: K�sz

en: Modify
hu: M�dos�t�s

en: Which type of entry do you want to add?
hu: Milyen bejegyz�st szeretne felvenni?

en: Other OS (SunOS...)
hu: Egy�b op. rendszer (SunOS...)

en: Other OS (MacOS...)
hu: Egy�b op. rendszer (MacOS...)

en: Other OS (windows...)
hu: Egy�b op. rendszer (Windows...)

en: Image
hu: Ind�t�f�jl

en: Root
hu: Gy�k�r

en: Append
hu: Hozz�f�z�s

en: Initrd
hu: Ind�t�si RAM-diszk

en: Read-write
hu: �rhat�-olvashat�

en: Table
hu: T�bla

en: Unsafe
hu: Nem biztons�gos

en: Label
hu: C�mke

en: Default
hu: Alap�rtelmez�s

en: Initrd-size
hu: Az ind�t�si RAM-diszk m�rete

en: Remove entry
hu: Bejegyz�s elt�vol�t�sa

en: Empty label not allowed
hu: A c�mke nem lehet �res

en: You must specify a kernel image
hu: Meg kell adni egy kernelf�jlt

en: You must specify a root partition
hu: Meg kell adni egy gy�k�rpart�ci�t

en: This label is already used
hu: M�r van ilyen nev� c�mke

en: Found %s %s interfaces
hu: %s %s csatol�t tal�ltam

en: Do you have another one?
hu: Van m�g m�sik is?

en: Do you have any %s interfaces?
hu: Van valamilyen %s csatol�?

en: No
hu: Nem

en: Yes
hu: Igen

en: See hardware info
hu: A hardverjellemz�k megjelen�t�se

note: -PO: the first %s is the card type (scsi, network, sound,...) -PO: the second is the vendor+model name
en: Installing driver for %s card %s
hu: Meghajt�program telep�t�se ehhez a(z) %s-k�rty�hoz: %s

en: (module %s)
hu: (%s modul)

en: You may now provide its options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
hu: Most megadhat�k a(z) "%s" modul param�terei.
    A c�meket "0x" el�taggal kell megadni, p�ld�ul: "0x123".

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
hu: Itt lehet megadni a(z) %s modul param�tereit
    a k�vetkez� form�tumban: "n�v1=�rt�k1 n�v2=�rt�k2 ...".
    P�ld�ul: "io=0x300 irq=7"

en: Module options:
hu: A modul param�terei:

note: -PO: the %s is the driver type (scsi, network, sound,...)
en: Which %s driver should I try?
hu: Melyik %s-meghajt�programot pr�b�ljam meg?

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
hu: Bizonyos esetekben a(z) %s meghajt�programnak tov�bbi param�terekre van
    sz�ks�ge a helyes m�k�d�shez. Szeretne tov�bbi param�tereket megadni a
    meghajt�programnak, vagy hagyja, hogy az lek�rdezze a sz�ks�ges
    inform�ci�kat? Bizonyos k�r�lm�nyek eset�n az automatikus detekt�l�s
    a g�p lefagy�s�hoz vezethet, de komolyabb k�rt nem okozhat.

en: Autoprobe
hu: Automatikus detekt�l�s

en: Specify options
hu: Param�terek megad�sa

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
hu: A(z) %s modul bet�lt�se nem siker�lt.
    Megpr�b�lja a bet�lt�st m�s param�terekkel?

en: access to X programs
hu: hozz�f�r�s az X-es programokhoz

en: access to rpm tools
hu: hozz�f�r�s az RPM-eszk�z�kh�z

en: allow "su"
hu: "su" enged�lyez�se

en: access to administrative files
hu: hozz�f�r�s az adminisztr�ci�s f�jlokhoz

en: access to network tools
hu: hozz�f�r�s a h�l�zati eszk�z�kh�z

en: access to compilation tools
hu: hozz�f�r�s a ford�t�si eszk�z�kh�z

en: (already added %s)
hu: (m�r fel van v�ve: %s)

en: This password is too simple
hu: Ez a jelsz� t�l egyszer�

en: Please give a user name
hu: Adjon meg egy felhaszn�l�nevet

en: The user name must contain only lower cased letters, numbers, `-' and `_'
hu: A felhaszn�l�n�v csak a k�vetkez�ket tartalmazhatja: kisbet�k, sz�mok, "-" �s "_"

en: The user name is too long
hu: A felhaszn�l�n�v t�l hossz�

en: This user name is already added
hu: M�r l�tezik ilyen felhaszn�l�n�v

en: Add user
hu: Felhaszn�l� hozz�ad�sa

en: Enter a user
    %s
hu: Adjon meg egy felhaszn�l�nevet
    %s

en: Accept user
hu: N�v elfogad�sa

en: Real name
hu: Val�di n�v

en: User name
hu: Felhaszn�l�n�v

en: Shell
hu: Parancs�rtelmez�

en: Icon
hu: Ikon

en: Autologin
hu: Automatikus bejelentkez�s

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
    Do you want to use this feature?
hu: Be�ll�that�, hogy ind�t�skor egy felhaszn�l� automatikusan bejelentkezzen.
    Szeretn� haszn�lni ezt a lehet�s�get?

en: Choose the default user:
hu: Adja meg az alap�rtelmezett felhaszn�l�nevet:

en: Choose the window manager to run:
hu: V�lassza ki a haszn�lni k�v�nt ablakkezel�t:

en: Please choose a language to use.
hu: V�lasszon nyelvet.

en: Mandrake Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
hu: A Mandrake Linux t�bb nyelvvel is telep�thet�. Jel�lje ki,
    mely nyelveket szeretn� telep�teni. Ezek a telep�t�s befejez�d�se
    ut�ni �jraind�t�st k�vet�en lesznek el�rhet�k.

en: All
hu: Mind

en: Allow all users
hu: Az �sszes felhaszn�l� enged�lyez�se

en: No sharing
hu: Nincs megoszt�s

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
hu: A(z) %s csomagot telep�teni kell. Szeretn� telep�teni?

en: You can export using NFS or Samba. Please select which you'd like to use.
hu: Export�l�s NFS-sel vagy Samb�val v�gezhet�. V�lassza ki, melyiket k�v�nja haszn�lni.

en: Mandatory package %s is missing
hu: Hi�nyzik a(z) "%s" nev� k�telez� csomag

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
hu: Szeretn� enged�lyezni a felhaszn�l�k sz�m�ra azt, hogy a saj�t k�nyvt�raikat
    megossz�k?
    Ha ez enged�lyezve van, akkor a felhaszn�l�k a Konquerorban �s a Nautilusban
    a "Megoszt�s" funkci�val v�gezhetnek export�l�st.
    
    Az "Egy�ni" opci� haszn�lat�val felhaszn�l�nk�nti be�ll�t�s lehets�ges.

en: Launch userdrake
hu: UserDrake ind�t�sa

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user in this group.
hu: A felhaszn�l�nk�nti megoszt�s a "fileshare" csoportot haszn�lja.
    A UserDrake programmal lehet felhaszn�l�t felvenni ebbe a csoportba.

en: Welcome To Crackers
hu: �dv�zlet a cracker-eknek

en: Poor
hu: Gyenge

en: Standard
hu: Szabv�nyos

en: High
hu: Magas

en: Higher
hu: Magasabb

en: Paranoid
hu: Paranoi�s

en: This level is to be used with care. It makes your system more easy to use,
    but very sensitive: it must not be used for a machine connected to others
    or to the Internet. There is no password access.
hu: Ezt a szintet csak k�r�ltekint�ssel haszn�lja.
    Egyszer�bb� teszi a rendszer haszn�lat�t, de �gy az sebezhet�bb is lesz:
    ne v�lassza ezt a szintet, ha a g�p h�l�zatba van k�tve, vagy az internethez
    csatlakozik. A hozz�f�r�s nincs jelsz�val v�dve.

en: Password are now enabled, but use as a networked computer is still not recommended.
hu: A jelszavak be vannak kapcsolva, de h�l�zatra kapcsol�d� g�p eset�n
    ez a konfigur�ci� m�g mindig nem aj�nlott.

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
hu: Ez a szabv�nyos biztons�gi szint, amely az internetre (kliensk�nt) csatlakoz� g�pek eset�n javasolt.

en: There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
hu: M�r vannak bizonyos megszor�t�sok, �s t�bb automatikus ellen�rz�s fut �jszak�nk�nt.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
hu: Ezzel a biztons�gi szinttel m�r haszn�lhatja a g�p�t kiszolg�l�k�nt.
    Ez a biztons�gi szint el�g magas ahhoz, hogy a rendszer sok, h�l�zaton
    kereszt�l csatlakoz� klienst szolg�ljon ki. Ha a g�p az interneten csak kliensk�nt van jelen, akkor �rdemesebb egy alacsonyabb szintet v�lasztani.

en: This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security features are at their maximum.
hu: Az el�z� szinthez hasonl�, de itt a rendszer teljesen z�rt.
    Ez a legbiztons�gosabb szint.

en: DrakSec Basic Options
hu: DrakSec - alapvet� be�ll�t�sok

en: Please choose the desired security level
hu: V�lassza ki a k�v�nt biztons�gi szintet

en: Security level
hu: Biztons�gi szint

en: Use libsafe for servers
hu: A libsafe haszn�lata kiszolg�l�khoz

en: A library which defends against buffer overflow and format string attacks.
hu: K�nyvt�r, amely v�delmet ny�jt a puffert�lcsordul�sos �s a form�tumsztringes t�mad�sok ellen.

en: Security Administrator (login or email)
hu: Biztons�gi adminisztr�tor (felhaszn�l�i n�v vagy email-c�m)

en: Here you can choose the key or key combination that will 
    allow switching between the different keyboard layouts
    (eg: latin and non latin)
hu: Itt kijel�lheti azt a billenty�t vagy billenty�kombin�ci�t, amellyel
    a k�l�nb�z� billenty�zetkioszt�sok (p�ld�ul: latin illetve nem-latin)
    k�zt lehet majd v�ltani.

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit)
en: Welcome to %s the operating system chooser!
    
    Choose an operating system in the list above or
    wait %d seconds for default boot.
hu: Udvozoljuk a(z) %s rendszerinditoban!
    
    Valasszon egy operacios rendszert a listabol, vagy varjon
    %d masodpercig, amig az alapertelmezett elindul.

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: Welcome to GRUB the operating system chooser!
hu: Udvozoljuk a GRUB rendszerindito programban!

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: Use the %c and %c keys for selecting which entry is highlighted.
hu: A(z) %c es a(z) %c billentyukkel lehet a bejegyzesek kozott lepegetni.

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: Press enter to boot the selected OS, 'e' to edit the
hu: Nyomja meg az Enter billentyut a kijelolt rendszer inditasahoz, az 'e'-t

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: commands before booting, or 'c' for a command-line.
hu: az inditasi parancsok modositasahoz, vagy a 'c'-t a parancssorhoz.

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit) -PO: and keep them smaller than 79 chars long
en: The highlighted entry will be booted automatically in %d seconds.
hu: A kijelolt operacios rendszer %d masodperc mulva elindul.

en: not enough room in /boot
hu: nincs el�g hely a /boot part�ci�n

note: -PO: "Desktop" and "Start Menu" are the name of the directories found in c:\windows -PO: so you may need to put them in English or in a different language if MS-windows doesn't exist in your language
en: Desktop
hu: Asztal

note: -PO: "Desktop" and "Start Menu" are the name of the directories found in c:\windows
en: Start Menu
hu: Start men�

en: You can't install the bootloader on a %s partition
hu: A rendszerind�t� program nem tehet� %s part�ci�ra

en: Boot Style Configuration
hu: A rendszerind�t�s be�ll�t�sai

en: /_File
hu: /_F�jl

en: /File/_Quit
hu: /F�jl/Ki_l�p�s

en: NewStyle Categorizing Monitor
hu: �j st�lus� kategoriz�l� monitor

en: NewStyle Monitor
hu: �j st�lus� monitor

en: Traditional Monitor
hu: Hagyom�nyos monitor

en: Traditional Gtk+ Monitor
hu: Hagyom�nyos GTK+-monitor

en: Launch Aurora at boot time
hu: Az Aurora ind�t�sa rendszerind�t�skor

en: Lilo/grub mode
hu: LILO/GRUB m�d

en: Yaboot mode
hu: Yaboot m�d

en: Install themes
hu: T�m�k telep�t�se

en: Display theme
    under console
hu: T�ma megjelen�t�se
    a konzolon

en: Create new theme
hu: �j t�ma l�trehoz�sa

en: Backup %s to %s.old
hu: "%s" ment�se "%s.old" n�vre

en: Copy %s to %s
hu: "%s" m�sol�sa ebbe: "%s"

en: Error
hu: Hiba

en: Lilo message not found
hu: LILO-�zenet nem tal�lhat�

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash.
hu: A /etc/sysconfig/bootsplash f�jl nem �rhat�.

en: Write %s
hu: �r�s: %s

en: Can't write /etc/sysconfig/bootsplash
    File not found.
hu: A /etc/sysconfig/bootsplash f�jl nem �rhat�:
    a f�jl nem tal�lhat�.

en: Can't launch mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.
hu: Nem ind�that� el: mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s.

en: Make initrd 'mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s'.
hu: Ind�t�si RAM-diszk el��ll�t�sa: 'mkinitrd -f /boot/initrd-%s.img %s'.

en: Can't relaunch LiLo!
    Launch "lilo" as root in command line to complete LiLo theme installation.
hu: A LILO elind�t�sa sikertelen.
    A LILO-t�ma telep�t�s�nek befejez�s�hez adja ki parancssorban a "lilo"
    parancsot rendszergazdak�nt.

en: Relaunch 'lilo'
hu: A LILO elind�t�sa

en: Notice
hu: Megjegyz�s

en: LiLo and Bootsplash themes installation successfull
hu: A LILO- �s az ind�t�sik�p-t�m�k telep�t�se megt�rt�nt

en: Theme installation failed!
hu: A t�m�kat nem siker�lt telep�teni.

en: You are currently using %s as your boot manager.
    Click on Configure to launch the setup wizard.
hu: Jelenleg a(z) %s programot haszn�lja rendszerind�t�sra.
    Kattintson a Be�ll�t�s gombra a be�ll�t�svar�zsl� elind�t�s�hoz.

en: Configure
hu: Be�ll�t�s

en: Splash selection
hu: Ind�t�si k�p v�laszt�sa

en: Themes
hu: T�m�k

en: 
    Select theme for
    lilo and bootsplash,
    you can choose
    them separatly
hu: 
    V�lasszon egy LILO- �s
    egy ind�t�sik�p-t�m�t
    (egym�st�l f�ggetlen�l
    v�laszthat�k).

en: Lilo screen
hu: LILO-k�perny�

en: Bootsplash
hu: Ind�t�si k�p

en: System mode
hu: Rendszer-m�d

en: Launch the graphical environment when your system starts
hu: Rendszerind�t�skor induljon el a grafikus k�rnyezet

en: No, I don't want autologin
hu: Ne legyen automatikus bejelentkez�s

en: Yes, I want autologin with this (user, desktop)
hu: Legyen automatikus bejelentkez�s (felhaszn�l�n�v, grafikus k�rnyezet)

en: %d minutes
hu: %d perc

en: 1 minute
hu: 1 perc

en: %d seconds
hu: %d m�sodperc

en: Can't make screenshots before partitioning
hu: Part�cion�l�s el�tt nem k�sz�thet�k k�perny�felv�telek

en: Screenshots will be available after install in %s
hu: A k�perny�felv�telek a telep�t�s ut�n itt lesznek el�rhet�k: %s

en: France
hu: Franciaorsz�g

en: Czech Republic
hu: Cseh K�zt�rsas�g

en: Germany
hu: N�metorsz�g

en: Greece
hu: G�r�gorsz�g

en: Norway
hu: Norv�gia

en: Sweden
hu: Sv�dorsz�g

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Italy
hu: Olaszorsz�g

en: Austria
hu: Ausztria

en: United States
hu: Amerikai Egyes�lt �llamok

en: WebDAV is a protocol that allows you to mount a web server's directory
    locally, and treat it like a local filesystem (provided the web server is
    configured as a WebDAV server). If you would like to add WebDAV mount
    points, select "New".
hu: A WebDAV egy olyan protokoll, amely lehet�v� teszi egy webkiszolg�l�n lev�
    valamely k�nyvt�r helyileg t�rt�n� csatol�s�t (mount) �s helyi
    f�jlrendszerk�nt val� kezel�s�t (felt�ve, hogy a webkiszolg�l� be van
    �ll�tva WebDAV-kiszolg�l�nak). Ha szeretne felvenni WebDAV csatol�si
    pontokat, v�lassza az "�j" funkci�t.

en: New
hu: �j

en: Unmount
hu: Lev�laszt�s

en: Mount
hu: Csatlakoztat�s

en: Server
hu: Kiszolg�l�

en: Mount point
hu: Csatlakoztat�si pont

en: Please enter the WebDAV server URL
hu: Adja meg a WebDAV-kiszolg�l� URL-j�t

en: The URL must begin with http:// or https://
hu: Az URL-nek http:// vagy https:// kezdet�nek kell lenni

en: Server:
hu: Kiszolg�l�:

en: Mount point:
hu: Csatlakoztat�si pont:

en: Options: %s
hu: Be�ll�t�sok: %s

en: Please make a backup of your data first
hu: El�sz�r k�sz�tsen biztons�gi ment�st az adatokr�l

en: Read carefully!
hu: Olvassa el figyelmesen!

en: If you plan to use aboot, be carefull to leave a free space (2048 sectors is enough)
    at the beginning of the disk
hu: Ha az aboot-ot fogja haszn�lni, el�sz�r ellen�rizze, hogy maradt-e el�g
    hely (legal�bb 2048 szektor) a lemez elej�n

en: Wizard
hu: Var�zsl�

en: Choose action
hu: V�lasszon

en: You have one big FAT partition
    (generally used by MicroSoft Dos/Windows).
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
hu: Egy nagy FAT part�ci� van
    (ez gyakran egy Microsoft DOS/Windows part�ci�).
    C�lszer� el�sz�r �tm�retezni a part�ci�t
    (kattintson a part�ci�ra, majd az "�tm�retez�s" gombra).

en: Please click on a partition
hu: Kattintson egy part�ci�ra

en: Details
hu: R�szletek

en: No hard drives found
hu: Merevlemez nem tal�lhat�

en: Journalised FS
hu: Napl�zott f�jlrendszer

en: Swap
hu: Lapoz�ter�let (swap)

en: Empty
hu: �res

en: Other
hu: Egy�b

en: Filesystem types:
hu: F�jlrendszer-t�pusok:

en: Create
hu: L�trehoz�s

en: Type
hu: T�pus

en: Use ``%s'' instead
hu: Haszn�lja ink�bb ezt: "%s"

en: Delete
hu: T�rl�s

en: Use ``Unmount'' first
hu: Haszn�lja el�sz�r a "Lev�laszt�s"-t

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
hu: A(z) %s part�ci� t�pus�nak m�dos�t�sa ut�n a part�ci�n lev� adatok elvesznek

en: Choose a partition
hu: V�lasszon egy part�ci�t

en: Choose another partition
hu: V�lasszon egy m�sik part�ci�t

en: Exit
hu: Kil�p�s

en: Toggle to expert mode
hu: �tv�lt�s szak�rt�i m�dba

en: Toggle to normal mode
hu: �tv�lt�s norm�l m�dba

en: Undo
hu: Visszavon�s

en: Continue anyway?
hu: Folytassam a m�veletet?

en: Quit without saving
hu: Kil�p�s ment�s n�lk�l

en: Quit without writing the partition table?
hu: Ki akar l�pni a programb�l a part�ci�s t�bla ment�se n�lk�l?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
hu: El szeretn� menteni az /etc/fstab f�jlban v�grehajtott m�dos�t�sokat?

en: Clear all
hu: Teljes t�rl�s

en: Auto allocate
hu: Automatikus helyfoglal�s

en: More
hu: Egy�b

en: Hard drive information
hu: Merevlemez-jellemz�k

en: All primary partitions are used
hu: Mindegyik els�dleges part�ci� foglalt

en: I can't add any more partition
hu: Nem hozhat� l�tre t�bb part�ci�

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
hu: Tov�bbi part�ci�k l�trehoz�s�hoz t�r�lni kell egyet (hogy egy kiterjesztett part�ci�t l�tre lehessen hozni)

en: Save partition table
hu: A part�ci�s t�bla ment�se

en: Restore partition table
hu: Part�ci�s t�bla visszat�lt�se

en: Rescue partition table
hu: A part�ci�s t�bla helyre�ll�t�sa

en: Reload partition table
hu: A part�ci�s t�bla �jraolvas�sa

en: Removable media automounting
hu: Cser�lhet� lemez automatikus csatlakoztat�sa

en: Select file
hu: F�jlv�laszt�s

en: The backup partition table has not the same size
    Still continue?
hu: A part�ci�s t�bla k�t p�ld�ny�nak m�rete elt�r!
    Folytassam a m�veletet?

en: Warning
hu: Figyelmeztet�s

en: Insert a floppy in drive
    All data on this floppy will be lost
hu: Helyezzen be egy floppylemezt a meghajt�ba!
    A lemezen tal�lhat� adatok elvesznek

en: Trying to rescue partition table
hu: Megpr�b�lom helyrehozni a part�ci�s t�bl�t

en: Detailed information
hu: R�szletes inform�ci�

en: Resize
hu: �tm�retez�s

en: Move
hu: �thelyez�s

en: Format
hu: Form�z�s

en: Add to RAID
hu: Hozz�ad�s RAID-hez

en: Add to LVM
hu: Hozz�ad�s LVM-hez

en: Remove from RAID
hu: Elt�vol�t�s RAID-b�l

en: Remove from LVM
hu: Elt�vol�t�s LVM-b�l

en: Modify RAID
hu: RAID m�dos�t�sa

en: Use for loopback
hu: Loopback-hez haszn�lva

en: Create a new partition
hu: �j part�ci� l�trehoz�sa

en: Start sector:
hu: Kezd�szektor:

en: Size in MB:
hu: M�ret (MB):

en: Filesystem type:
hu: A f�jlrendszer t�pusa:

en: Preference:
hu: Be�ll�t�sok:

en: You can't create a new partition
    (since you reached the maximal number of primary partitions).
    First remove a primary partition and create an extended partition.
hu: Nem lehet �j part�ci�t l�trehozni
    (mivel el�rte az els�dleges part�ci�k lehets�ges maxim�lis sz�m�t).
    T�vol�tson el egy els�dleges part�ci�t �s hozzon l�tre egy kiterjesztett part�ci�t.

en: Remove the loopback file?
hu: El szeretn� t�vol�tani a loopback f�jlt?

en: Change partition type
hu: A part�ci�t�pus megv�ltoztat�sa

en: Which filesystem do you want?
hu: Melyik f�jlrendszert szeretn�?

en: Switching from ext2 to ext3
hu: Konvert�l�s Ext2-r�l Ext3-ra

en: Where do you want to mount loopback file %s?
hu: Hov� szeretn� csatlakoztatni a(z) %s loopback f�jlt?

en: Where do you want to mount device %s?
hu: Hov� szeretn� csatlakoztatni a(z) %s eszk�zt?

en: Can't unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
hu: Nem lehet megsz�ntetni a csatlakoztat�si pontot, mert ez egy loopback
    part�ci�. El�sz�r t�vol�tsa el a loopback-et.

en: Where do you want to mount %s?
hu: Hov� szeretn� csatlakoztatni ezt: "%s"?

en: Computing FAT filesystem bounds
hu: A FAT f�jlrendszer jellemz�inek kisz�m�t�sa

en: Resizing
hu: �tm�retez�s

en: This partition is not resizeable
hu: Ezt a part�ci�t nem lehet �tm�retezni

en: All data on this partition should be backed-up
hu: K�sz�tsen biztons�gi ment�st err�l a part�ci�r�l

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
hu: A(z) %s part�ci� �tm�retez�sekor a part�ci�n tal�lhat� adatok elvesznek

en: Choose the new size
hu: Adja meg az �j m�retet

en: New size in MB:
hu: Az �j m�ret (MB-ban):

en: Which disk do you want to move it to?
hu: Melyik lemezre szeretn� �thelyezni?

en: Sector
hu: Szektor

en: Which sector do you want to move it to?
hu: Melyik szektorra szeretn� �thelyezni?

en: Moving
hu: �thelyez�s

en: Moving partition...
hu: Part�ci� �thelyez�se...

en: Choose an existing RAID to add to
hu: V�lassza ki azt a RAID-et, amelyikhez hozz� szeretn� adni a lemezt

en: new
hu: �j

en: Choose an existing LVM to add to
hu: V�lassza ki azt az LVM-et, amelyhez hozz� szeretn� adni a lemezt

en: LVM name?
hu: Az LVM neve?

en: This partition can't be used for loopback
hu: Ez a part�ci� nem haszn�lhat� loopback-hez

en: Loopback file name:
hu: A loopback f�jl neve:

en: Give a file name
hu: Adjon meg egy f�jlnevet

en: File already used by another loopback, choose another one
hu: Ez a f�jl m�r egy m�sik loopback-hez van rendelve, v�lasszon egy m�sikat

en: File already exists. Use it?
hu: A f�jl m�r l�tezik, haszn�ljam?

en: Mount options
hu: Csatlakoztat�si (mount) opci�k

en: Various
hu: Vegyes

en: device
hu: eszk�z

en: level
hu: szint

en: chunk size
hu: szeletm�ret

en: Be careful: this operation is dangerous.
hu: Vigy�zat! Ez a m�velet adatveszt�st okozhat.

en: What type of partitioning?
hu: Milyen t�pus� part�cion�l�st szeretne?

en: The package %s is needed. Install it?
hu: Sz�ks�g van a(z) %s csomagra. Szeretn� telep�teni?

en: Sorry I won't accept to create /boot so far onto the drive (on a cylinder > 1024).
    Either you use LILO and it won't work, or you don't use LILO and you don't need /boot
hu: Nem hozhatom l�tre a /boot-ot ennyire t�vol a merevlemez elej�t�l (cilinder
    > 1024). Ha a LILO-t haszn�lja, akkor az nem fog m�k�dni, ha pedig nem
    haszn�lja a LILO-t, akkor nincs sz�ks�g a /boot-ra.

en: The partition you've selected to add as root (/) is physically located beyond
    the 1024th cylinder of the hard drive, and you have no /boot partition.
    If you plan to use the LILO boot manager, be careful to add a /boot partition
hu: Az a part�ci�, amelyet gy�k�rpart�ci�nak (/) jel�lt ki, fizikailag az 1024.
    cilinder ut�n tal�lhat�, �s a rendszerben nincs /boot part�ci�.
    Ha a LILO-t szeretn� haszn�lni, hozzon l�tre egy /boot part�ci�t.

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    So be careful to add a /boot partition
hu: Szoftveres RAID part�ci�t v�lasztott ki gy�k�rpart�ci�nak (/).
    Egyik rendszerind�t� program sem tudja ezt kezelni /boot part�ci� n�lk�l,
    ez�rt mindenk�ppen hozzon l�tre egy /boot part�ci�t.

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk!
hu: A(z) "%s" meghajt� part�ci�t�bl�j�nak ment�se k�vetkezik!

en: You'll need to reboot before the modification can take place
hu: A v�ltoz�sok csak a rendszer �jraind�t�sakor l�pnek �letbe

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
hu: A(z) %s part�ci� form�z�sakor a part�ci�n tal�lhat� adatok elvesznek!

en: Formatting
hu: Form�z�s

en: Formatting loopback file %s
hu: A(z) %s loopback f�jl form�z�sa

en: Formatting partition %s
hu: A(z) %s part�ci� form�z�sa

en: Hide files
hu: F�jlok elrejt�se

en: Move files to the new partition
hu: F�jlok �thelyez�se az �j part�ci�ra

en: Directory %s already contains data
    (%s)
hu: A(z) %s k�nyvt�r m�r tartalmaz adatot
    (%s)

en: Moving files to the new partition
hu: F�jlok �thelyez�se az �j part�ci�ra

en: Copying %s
hu: %s m�sol�sa

en: Removing %s
hu: %s elt�vol�t�sa

en: partition %s is now known as %s
hu: a(z) %s part�ci� jelenleg "%s"-k�nt ismert

en: Device:
hu: Eszk�z:

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
hu: DOS-meghajt� bet�jele: %s (ez csak egy tipp)

en: Type:
hu: T�pus:

en: Name:
hu: N�v:

en: Start: sector %s
hu: Kezd�szektor: %s

en: Size: %s
hu: M�ret: %s

en: , %s sectors
hu: , %s szektor

en: Cylinder %d to %d
hu: A(z) %d. cilindert�l a(z) %d.-ig

en: Formatted
hu: Form�zva

en: Not formatted
hu: Nincs form�zva

en: Mounted
hu: Csatlakoztatva

en: Loopback file(s):
       %s
hu: Loopback f�jl(ok):
       %s

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
hu: Az alap�rtelmezett ind�t�si part�ci�
        (a DOS-nak, nem a LILO-nak)

en: Level %s
hu: %s. szint

en: Chunk size %s
hu: A szelet m�rete: %s

en: RAID-disks %s
hu: RAID lemezek: %s

en: Loopback file name: %s
hu: A loopback f�jl neve: %s

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition, you should
    probably leave it alone.
hu: 
    Ez a part�ci� val�sz�n�leg
    meghajt�knak van fenntartva,
    ne m�dos�tson rajta.

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
hu: 
    Ez egy speci�lis rendszerind�t�si
    part�ci� (hogy t�bbf�le oper�ci�s
    rendszert lehessen ind�tani).

en: Read-only
hu: Csak olvashat�

en: Size: %s
hu: M�ret: %s

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
hu: Geometria: %s cilinder, %s fej, %s szektor

en: Info:
hu: Inform�ci�:

en: LVM-disks %s
hu: LVM-lemezek: %s

en: Partition table type: %s
hu: A part�ci�s t�bla t�pusa: %s

en: on channel %d id %d
hu: csatorna: %d, id: %d

en: Filesystem encryption key
hu: F�jlrendszer-titkos�t�si kulcs

en: Choose your filesystem encryption key
hu: V�lasszon f�jlrendszer-titkos�t�si kulcsot

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
hu: Ez a titkos�t�si kulcs t�l egyszer� (legal�bb %d karakter hossz�nak kell lennie)

en: The encryption keys do not match
hu: A titkos�t�si kulcsok nem egyeznek

en: Encryption key
hu: Titkos�t�si kulcs

en: Encryption key (again)
hu: Titkos�t�si kulcs (m�g egyszer)

en: Change type
hu: A t�pus megv�ltoztat�sa

en: Can't login using username %s (bad password?)
hu: Nem siker�lt bejelentkezni %s n�ven (helytelen jelsz�?)

en: Domain Authentication Required
hu: Tartom�nyi azonos�t�s sz�ks�ges

en: Another one
hu: M�sik

en: Which username
hu: Melyik felhaszn�l�n�v

en: Please enter your username, password and domain name to access this host.
hu: Adja meg a g�p el�r�s�hez sz�ks�ges felhaszn�l�nevet, jelsz�t �s tartom�nynevet.

en: Username
hu: Felhaszn�l�n�v

en: Domain
hu: Tartom�ny

en: Search servers
hu: Kiszolg�l�k keres�se

en: %s formatting of %s failed
hu: %s form�z�s sikertelen a(z) %s eszk�z�n

en: I don't know how to format %s in type %s
hu: Nem tudom, hogyan kell megform�zni a(z) %s eszk�zt %s t�pus�ra

en: mounting partition %s in directory %s failed
hu: a(z) %s part�ci� ide t�rt�n� csatol�sa sikertelen: %s

en: error unmounting %s: %s
hu: hiba t�rt�nt a(z) %s lev�laszt�sakor: %s

en: simple
hu: egyszer�

en: with /usr
hu: /usr-rel

en: server
hu: kiszolg�l�

en: I can't read the partition table of device %s, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on, erasing over bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to not allow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to loose all the partitions?
hu: Nem siker�lt beolvasni a(z) %s eszk�z part�ci�s t�bl�j�t - t�l rossz
    �llapotban van. Meg lehet pr�b�lni a hib�s part�ci�k t�rl�s�t (MINDEN ADAT
    ELV�SZ EZEKR�L!). Ha ezt nem fogadja el, akkor a telep�t� (a DrakX) nem
    fogja m�dos�tani a part�ci�s t�bl�t.
    (A hiba: %s)
    
    T�r�lni szeretn� az �sszes part�ci�t?

en: You can't use JFS for partitions smaller than 16MB
hu: Nem lehet JFS-t haszn�lni 16 MB-n�l kisebb part�ci�n

en: You can't use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
hu: Nem lehet ReiserFS-t haszn�lni 32 MB-n�l kisebb part�ci�n

en: Mount points must begin with a leading /
hu: A csatlakoztat�si pontoknak /-rel kell kezd�dni

en: There is already a partition with mount point %s
hu: M�r van egy part�ci� amelynek %s a csatlakoztat�si pontja

en: You can't use a LVM Logical Volume for mount point %s
hu: Nem haszn�lhat� LVM logikai k�tet a(z) %s csatlakoztat�si ponthoz

en: This directory should remain within the root filesystem
hu: Ennek a k�nyvt�rnak a gy�k�r-f�jlrendszeren bel�l kell maradnia

en: You need a true filesystem (ext2/ext3, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
hu: Val�di f�jlrendszert (Ext2/Ext3, ReiserFS, XFS vagy JFS) kell haszn�lni enn�l a csatol�si pontn�l

en: You can't use an encrypted file system for mount point %s
hu: Titkos�tott f�jlrendszer nem haszn�lhat� ehhez a csatol�si ponthoz: %s

en: Not enough free space for auto-allocating
hu: Nincs el�g szabad ter�let az automatikus helyfoglal�shoz

en: Nothing to do
hu: Nincs mit tenni

en: Error opening %s for writing: %s
hu: Hiba t�rt�nt %s �r�sra val� megnyit�s�n�l: %s

en: No alternative driver
hu: Nincs alternat�v meghajt�

en: There's no known OSS/ALSA alternative driver for your sound card (%s) which currently uses "%s"
hu: Nincs ismert OSS/ALSA alternat�v meghajt� a hangk�rty�hoz (%s) - a k�rtya jelenleg ezt a meghajt�t haszn�lja: "%s"

en: Sound configuration
hu: Hangbe�ll�t�sok

en: Here you can select an alternative driver (either OSS or ALSA) for your sound card (%s).
hu: Itt kiv�laszthat egy alternat�v meghajt�t (OSS vagy ALSA) a hangk�rty�hoz (%s).

en: 
    
    Your card currently use the %s"%s" driver (default driver for your card is "%s")
hu: 
    
    A hangk�rtya jelenleg a(z) %s"%s" meghajt�t haszn�lja (a k�rtya alap�rtelmezett meghajt�ja: "%s")

en: Driver:
hu: Meghajt�:

en: Help
hu: Seg�ts�g

en: Switching between ALSA and OSS help
hu: Az ALSA �s az OSS - seg�ts�g

en: OSS (Open Sound System) was the first sound API. It's an OS independant sound API (it's available on most unices systems) but it's a very basic and limited API.
    What's more, OSS drivers all reinvent the wheel.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) is a modularized architecture which
    supports quite a large range of ISA, USB and PCI cards.
    
    It also provides a much higher API than OSS.
    
    To use alsa, one can either use:
    - the old compatibility OSS api
    - the new ALSA api that provides many enhanced features but requires using the ALSA library.
hu: Az OSS (Open Sound System) volt az els� hang-f�ggv�nyk�nyvt�r. Oper�ci�srendszer-f�ggetlen (el�rhet� a legt�bb UNIX-rendszeren), viszont a k�pess�gei korl�tozottak.
    H�tr�nya az OSS-nek, hogy az ahhoz k�sz�lt meghajt�kban feleslegesen meg kell val�s�tani olyan funkci�kat is, amelyek m�shol m�r l�teznek.
    
    Az ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) egy modulariz�lt architekt�ra, amely nagysz�m� ISA, USB �s PCI hangk�rty�t t�mogat.
    
    Az ALSA fejlettebb f�ggv�nyk�nyvt�rt biztos�t, mint az OSS.
    
    Az ALSA k�tf�lek�ppen haszn�lhat�:
     - OSS-kompatibilis �zemm�dot biztos�t� h�v�sokkal;
     - ALSA-h�v�sokkal, amelyek fejlettebb funkci�kat val�s�tanak meg, de ehhez sz�ks�g van az ALSA-k�nyvt�r haszn�lat�ra.

en: The old "%s" driver is blacklisted.
    
    It has been reported to oopses the kernel on unloading.
    
    The new "%s" driver'll only be used on next bootstrap.
hu: A r�gi "%s" meghajt�val gondok lehetnek.
    
    Le�ll�t�skor probl�m�kat okozhat a kernelben.
    
    Az �j "%s" meghajt� csak a k�vetkez� ind�t�st�l kezdve lesz haszn�lva.

en: Please Wait... Applying the configuration
hu: Egy kis t�relmet k�rek, v�grehajtom a k�rt m�dos�t�sokat

en: Please wait
hu: Egy kis t�relmet k�rek

en: No known driver
hu: Nincs ismert meghajt�

en: There's no known driver for your sound card (%s)
hu: Nincs ismert meghajt� a hangk�rty�hoz (%s)

en: Unkown driver
hu: Ismeretlen meghajt�

en: The "%s" driver for your sound card is unlisted
    
    Please send the output of the "lspcidrake -v" command to
    <install at mandrakesoft dot com>
    with subject: unlisted sound driver "%s"
hu: A hangk�rtya "%s" meghajt�ja nem szerepel a list�ban.
    
    K�ldje el az "lspcidrake -v" parancs �ltal produk�lt kimenetet
    a k�vetkez� c�mre: "install at mandrakesoft dot com"
    a k�vetkez� t�rggyal: "unlisted sound driver: %s".

en: Auto-detect
hu: Automatikus felder�t�s

en: Unknown|Generic
hu: Ismeretlen|�ltal�nos

en: Unknown|CPH05X (bt878) [many vendors]
hu: Ismeretlen|CPH05X (bt878) [t�bb gy�rt�]

en: Unknown|CPH06X (bt878) [many vendors]
hu: Ismeretlen|CPH06X (bt878) [t�bb gy�rt�]

en: For most modern TV cards, the bttv module of the GNU/Linux kernel just auto-detect the rights parameters.
    If your card is misdetected, you can force the right tuner and card types here. Just select your tv card parameters if needed
hu: A legt�bb modern t�v�k�rtya eset�n a Linux-kernel bttv modulja automatikusan meghat�rozza a megfelel� param�tereket.
    Ha az �n k�rty�j�t a rendszer helytelen�l hat�rozta meg, akkor itt be�ll�that� a megfelel� tuner- �s k�rtyat�pus. Ha sz�ks�ges, adja meg a t�v�k�rtya-param�tereket.

en: Card model:
hu: K�rtyat�pus:

en: Tuner type:
hu: Tuner-t�pus:

en: Number of capture buffers:
hu: Felv�teli pufferek sz�ma:

en: number of capture buffers for mmap'ed capture
hu: felv�teli pufferek sz�ma mmap-es felv�tel eset�re

en: PLL setting:
hu: PLL-be�ll�t�s:

en: Radio support:
hu: R�di�t�mogat�s:

en: enable radio support
hu: r�di�t�mogat�s bekapcsol�sa

en: GNU/Linux is a multiuser system, and this means that each user can have his
    own preferences, his own files and so on. You can read the ``User Guide''
    to learn more this concept. But unlike "root", which is the
    administrator, the users you add here will not be entitled to change
    anything except their own files and their own configurations. You will have
    to create at least one regular user for yourself. That account is where you
    should log in for routine use. Although it is very practical to log in as
    "root" everyday, it may also be very dangerous! The slightest mistake
    could mean that your system would not work any more. If you make a serious
    mistake as a regular user, you may only lose some information, but not the
    entire system.
    
    First, you have to enter your real name. This is not mandatory, of course
    -- as you can actually enter whatever you want. DrakX will then take the
    first word you have entered in the box and will bring it over to the "User
    name". This is the name this particular user will use to log onto the
    system. You can change it. You then have to enter a password here. A
    non-privileged (regular) user's password is not as crucial as the "root"
    one from a security point of view, but that is no reason to neglect it:
    after all, your files are at risk.
    
    If you click on "Accept user", you can then add as many as you want. Add
    a user for each one of the people meant to use that computer. When you are
    finish adding all the users you want, select "Done".
    
    Clicking the "Advanced" button allows you to change the default "shell"
    for that user (bash by default).
    
    When you are finished adding all users, you will be proposed to choose a
    user which can automatically log into the system when the computer boots
    up. If you are interested in that feature (and do not care much about local
    security), choose the desired user and window manager, then click "Yes".
    If you are not interested in this feature, click "No".
hu: A Linux t�bbfelhaszn�l�s rendszer; ez azt jelenti, hogy minden
    felhaszn�l�nak lehetnek p�ld�ul k�l�n be�ll�t�sai �s saj�t f�jljai.
    Ezzel kapcsolatosan tov�bbi inform�ci�kat a felhaszn�l�i k�zik�nyvb�l
    lehet megtudni. A "root" nev� felhaszn�l�t�l (ez az azonos�t� a
    rendszergazd�t jel�li) elt�r�en az itt felvett felhaszn�l�knak csak a
    saj�t f�jljaikat �s a saj�t be�ll�t�saikat lesz joguk m�dos�tani.
    Javasolt legal�bb egy "norm�l" felhaszn�l�t felvenni az �n saj�t
    haszn�lat�ra. Ezen norm�l felhaszn�l�i azonos�t�val �rdemes elv�gezni
    az olyan tev�kenys�geket, amelyek nem ig�nyelnek rendszergazdai
    jogosults�got. B�r nagyon praktikus minden alkalommal rendszergazdak�nt
    jelentkezni be, ez nagyon vesz�lyes is. Rendszergazdak�nt haszn�lva a
    legapr�bb hiba hat�s�ra is meghib�sodhat a rendszer. Ha norm�l
    felhaszn�l�k�nt k�vet el hib�t, akkor esetleg elvesz�t bizonyos
    adatokat, de a rendszert nem teheti t�nkre.
    
    El�sz�r is meg kell adnia a val�di nev�t. Ez term�szetesen nem k�telez�;
    b�rmit be lehet �rni n�vk�nt. A telep�t� a megadott n�v els� szav�t
    aj�nlja fel a "Felhaszn�l�n�v" mez�ben. Ez ut�bbi az a n�v, amellyel
    az adott felhaszn�l� be tud majd jelentkezni a rendszerbe. A felk�n�lt n�v
    m�dos�that�. A felhaszn�l�n�v megad�sa ut�n meg kell adni az ahhoz tartoz�
    k�v�nt jelsz�t. Egy norm�l felhaszn�l� jelszava biztons�gi szempontb�l nem
    annyira kritikus, mint a rendszergazd��; ez viszont nem ok arra, hogy
    fel�letesen legyen kezelve - v�g�l is az �n f�jljair�l van sz�.
    
    A "N�v elfogad�sa" gombbal vehet� fel �jabb felhaszn�l�. B�rmennyi
    felhaszn�l� l�trehozhat�. Vegyen fel egy-egy felhaszn�l�nevet mindazok
    sz�m�ra, akik a g�pet haszn�lni fogj�k. Amikor v�gzett a felhaszn�l�nevek
    l�trehoz�s�val, kattintson a "K�sz" gombra.
    
    Ha a "Speci�lis" gombra kattint, m�dos�thatja az adott felhaszn�l�
    alap�rtelmezett parancs�rtelmez�j�t (alap�rtelmez�s szerint ez a "bash").
    
    Miut�n felvette a felhaszn�l�kat, lehet�s�ge lesz arra, hogy automatikus
    bejelentkez�st �rjon el�. Ehhez meg kell adni a g�pind�t�skor automatikusan
    bejelentkeztetend� felhaszn�l� azonos�t�j�t. Ha haszn�lni k�v�nja ezt a
    (biztons�gi kock�zatot jelent�) funkci�t, akkor v�lassza ki a k�v�nt
    felhaszn�l�i azonos�t�t �s ablakkezel�t, majd kattintson az "Igen"
    gombra. Ellenkez� esetben kattintson a "Nem" gombra.

en: Listed above are the existing Linux partitions detected on your hard drive.
    You can keep the choices made by the wizard, they are good for most common
    installations. If you make any changes, you must at least define a root
    partition ("/"). Do not choose too small a partition or you will not be
    able to install enough software. If you want to store your data on a
    separate partition, you will also need to create a "/home" partition
    (only possible if you have more than one Linux partition available).
    
    Each partition is listed as follows: "Name", "Capacity".
    
    "Name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard drive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". For IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
hu: Fent l�that�k a lemezen tal�lt, m�r l�tez� linuxos part�ci�k.
    A var�zsl� javaslatai �ltal�ban elfogadhat�k, �ltal�nos c�l� telep�t�sn�l
    �ltal�ban megfelelnek. Ha megv�ltoztatja a be�ll�t�sokat, mindenk�ppen
    jel�lje ki a gy�k�rpart�ci�t ("/"). Ne v�lassza t�l kicsire, mert akkor
    nem lesz el�g hely a szoftverek telep�t�s�hez. Ha k�l�n part�ci�ra
    szeretn� helyezni a felhaszn�l�i adatokat, jel�lj�n ki egy k�l�n "/home"
    part�ci�t (ez csak akkor lehets�ges, ha legal�bb k�t Linux part�ci�
    l�tezik).
    
    A part�ci�k list�j�nak mez�i: "n�v", "kapacit�s".
    
    A "n�v" k�pz�si szab�lya: "a merevlemez t�pusa", "a lemez
    azonos�t�ja", "a part�ci� azonos�t�ja" (p�ld�ul "hda1").
    
    "A merevlemez t�pusa" "hd", ha a lemez IDE-csatol�s, �s "sd",
    ha SCSI-csatol�s.
    
    "A lemez azonos�t�ja" egy bet� a "hd" illetve az "sd" ut�n.
    IDE-csatol�s merevlemezek eset�n:
    
      - "a" jelent�se: "els� (master) meghajt� az els� IDE-vez�rl�n"
    
      - "b" jelent�se: "m�sodik (slave) meghajt� az els� IDE-vez�rl�n"
    
      - "c" jelent�se: "els� meghajt� a m�sodik IDE-vez�rl�n"
    
      - "d" jelent�se: "m�sodik meghajt� a m�sodik IDE-vez�rl�n"
    
    SCSI-csatol�s lemezekn�l az "a" jelent�se: "a legalacsonyabb
    SCSI-azonos�t�", "b" jelent�se: "a m�sodik legalacsonyabb
    SCSI-azonos�t�", ...

en: The Mandrake Linux installation is spread out over several CD-ROMs. DrakX
    knows if a selected package is located on another CD-ROM and will eject the
    current CD and ask you to insert a different one as required.
hu: A Mandrake Linux telep�t�anyag t�bb CD-n helyezkedik el. Ha egy kiv�lasztott
    csomag egy m�sik CD-n tal�lhat�, akkor a DrakX (a telep�t�) kiadja az
    aktu�lis CD-t, �s megk�ri �nt, hogy helyezzen be egy m�sikat.

en: It is now time to specify which programs you wish to install on your
    system. There are thousands of packages available for Mandrake Linux, and
    you are not supposed to know them all by heart.
    
    If you are performing a standard installation from a CD-ROM, you will first
    be asked to specify the CDs you currently have (in Expert mode only). Check
    the CD labels and highlight the boxes corresponding to the CDs you have
    available for installation. Click "OK" when you are ready to continue.
    
    Packages are sorted in groups corresponding to a particular use of your
    machine. The groups themselves are sorted into four sections:
    
     * "Workstation": if you plan to use your machine as a workstation,
    select one or more of the corresponding groups;
    
     * "Development": if your machine is to be used for programming, choose
    the desired group(s);
    
     * "Server": if your machine is intended to be a server, you will be able
    to select which of the most common services you wish to install on your
    machine;
    
     * "Graphical Environment": finally, this is where you will choose your
    preferred graphical environment. At least one must be selected if you want
    to have a graphical workstation!
    
    Moving the mouse cursor over a group name will display a short explanatory
    text about that group. If you unselect all groups when performing a regular
    installation (by opposition to an upgrade), a dialog will pop up proposing
    different options for a minimal installation:
    
     * "With X": install the fewest packages possible to have a working
    graphical desktop;
    
     * "With basic documentation": installs the base system plus basic
    utilities and their documentation. This installation is suitable for
    setting up a server;
    
     * "Truly minimal install": will install the strict minimum necessary to
    get a working Linux system, in command line only. This installation is
    about 65Mb large.
    
    You can check the "Individual package selection" box, which is useful if
    you are familiar with the packages being offered or if you want to have
    total control over what will be installed.
    
    If you started the installation in "Upgrade" mode, you can unselect all
    groups to avoid installing any new package. This is useful to repair or
    update an existing system.
hu: Most meg kell adnia, mely programokat k�v�nja telep�teni a rendszer�re.
    T�bb ezer program l�tezik Mandrake Linuxhoz; term�szetesen �nnek nem
    sz�ks�ges mindet ismernie.
    
    Ha szabv�nyos telep�t�st v�gez CD-r�l, akkor el�sz�r meg kell adnia, mely
    CD-kkel rendelkezik (csak a szak�rt�i m�dra igaz). N�zze �t a CD-k c�meit,
    �s jel�lje be az el�rhet� CD-ket a list�ban. Ha k�szen �ll a folytat�sra,
    kattintson az "OK" gombra.
    
    A csomagok a g�p lehets�ges felhaszn�l�si ter�letei szerint csoportokba
    vannak rendezve. Maguk a csoportok n�gy szakaszba vannak sorolva:
    
      - "Munka�llom�s": ha munka�llom�sk�nt tervezi haszn�lni a g�pet, akkor
    v�lasszon az ennek megfelel� csoportok k�z�l.
    
      - "Fejleszt�s": ha a g�p programoz�sra is lesz haszn�lva, akkor
    v�lassza ki a k�v�nt csoportokat.
    
      - "Kiszolg�l�": ha a g�p kiszolg�l�k�nt lesz haszn�lva, itt lehet�s�g
    van annak kiv�laszt�s�ra, hogy a gyakrabban haszn�lt szolg�ltat�sok k�z�l
    melyeket k�v�nja telep�teni a g�pre.
    
      - "Grafikus k�rnyezet": itt v�laszthat� ki a k�v�nt grafikus k�rnyezet.
    Ha grafikus munka�llom�st szeretne, akkor legal�bb egyet ki kell
    v�lasztani.
    
    Ha az eg�rkurzort egy csoport neve f�l� viszi, akkor megjelenik egy r�vid
    magyar�zat az adott csoportr�l. Ha telep�t�skor az �sszes csoport
    kijel�l�s�t megsz�nteti (friss�t�sre ez nem vonatkozik), akkor a telep�t�
    v�laszt�si lehet�s�get fog felk�n�lni a minim�lis telep�t�sre vonatkoz�an.
    A k�vetkez� lehet�s�gek v�laszthat�k:
    
      - "X-szel egy�tt": grafikus rendszer a lehet� legkevesebb csomag
    telep�t�s�vel.
    
      - "Alapvet� dokument�ci�val": az alaprendszer az alapvet� programokkal
    �s azok dokument�ci�j�val. Megfelel p�ld�ul kiszolg�l� telep�t�s�hez.
    
      - "Val�ban minim�lis telep�t�s": a lehet� legkisebb telep�t�s;
    parancssorb�l haszn�lhat� Linux rendszer. K�r�lbel�l 65 megab�jt m�ret�
    telep�t�s.
    
    Bejel�lheti a "Csomagok egyedi kiv�laszt�sa" opci�t; ez akkor hasznos,
    ha �n ismeri a felk�n�lt csomagokat, illetve ha teljes m�rt�kben
    ellen�rizni k�v�nja, mi lesz a g�pre feltelep�tve.
    
    Ha a telep�t�st "Friss�t�s" �zemm�dban ind�totta el, akkor megsz�ntetheti
    ak�r az �sszes csoport kijel�l�s�t is, hogy elker�lje �j programok
    telep�t�s�t. Ez k�l�n�sen akkor lehet hasznos, ha egy meglev� rendszert
    k�v�n helyre�ll�tani vagy friss�teni.

en: Finally, depending on whether or not you chose to be able to select
    individual packages, you will be presented a tree containing all packages
    classified by groups and subgroups. While browsing the tree, you can select
    entire groups, subgroups, or individual packages.
    
    Whenever you select a package on the tree, a description appears on the
    right. When your selection is finished, click the "Install" button which
    will then launch the installation process. Depending on the speed of your
    hardware and the number of packages that need to be installed, it may take
    a while to complete the process. An installation time estimate is displayed
    on the screen, to help you gauge if there is sufficient time to enjoy a cup
    of coffee.
    
    !! If a server package has been selected, either intentionally or because
    it was part of a whole group, you will be asked to confirm that you really
    want those servers to be installed. Under Mandrake Linux, any installed
    servers are started by default at boot time. Even if they are safe and have
    no known issues at the time the distribution was shipped, it may happen
    that security holes are discovered after this version of Mandrake Linux was
    finalized. If you do not know what a particular service is supposed to do
    or why it is being installed, then click "No". Clicking "Yes" will
    install the listed services and they will be started automatically by
    default. !!
    
    The "Automatic dependencies" option simply disables the warning dialog
    which appears whenever the installer automatically selects a package. This
    occurs because it has determined that it needs to satisfy a dependency with
    another package in order to successfully complete the installation.
    
    The tiny floppy disk icon at the bottom of the list allows to load the
    package list chosen during a previous installation. Clicking on this icon
    will ask you to insert a floppy disk previously created at the end of
    another installation. See the second tip of the previous step on how to
    create such a floppy disk.
hu: V�g�l, att�l f�gg�en, hogy k�v�nt-e egyedi csomagkiv�laszt�st haszn�lni,
    megjelenik egy fa, amely az �sszes telep�thet� programcsomagot tartalmazza
    csoportokba �s alcsoportokba kategoriz�lva. A fa b�ng�sz�se k�zben
    nem csak csomagokat jel�lhet ki, hanem eg�sz csoportokat illetve
    alcsoportokat is.
    
    Amikor kiv�laszt egy csomagot a f�ban, a jobb oldalon megjelenik egy le�r�s
    az adott csomagr�l. Ha v�gzett a kijel�l�sekkel, kattintson a "Telep�t�s"
    gombra; ennek hat�s�ra megkezd�dik a programok telep�t�se. A g�p
    sebess�g�t�l illetve a telep�tend� csomagok sz�m�t�l f�gg�en a folyamat
    jelent�s id�t vehet ig�nybe. A telep�t� megjelen�t egy becsl�st arra
    vonatkoz�an, hogy mennyi id� van h�tra a telep�t�s befejezt�ig.
    
    Ha kiszolg�l�csomagok is ki lettek v�lasztva - ak�r k�zvetlen�l, ak�r
    bizonyos csoportok tagjak�nt -, a telep�t� meger�s�t�st k�r �nt�l arra
    vonatkoz�an, hogy val�ban telep�teni k�v�nja-e azon kiszolg�l�szoftvereket.
    A Mandrake Linux rendszerben alap�rtelmez�sben az �sszes feltelep�tett
    kiszolg�l�program elind�t�sra ker�l a rendszer indul�sakor. M�g ha azok
    biztons�gosak is illetve nem rendelkeznek ismert probl�m�kkal, akkor is
    el�fordulhat, hogy ut�bb biztons�gi probl�m�k mer�lnek fel vel�k
    kapcsolatban. Ha nem tudja, hogy egy bizonyos - telep�t�sre kijel�lt -
    szolg�ltat�snak mi a feladata illetve mi�rt ker�l telep�t�sre, akkor
    kattintson a "Nem" gombra. Ha az "Igen" gombra kattint, akkor a
    felsorolt szolg�ltat�sok telep�t�sre ker�lnek, �s alap�rtelmez�s szerint
    automatikusan elind�t�sra ker�lnek majd.
    
    "Az automatikusan kijel�lt csomagok mutat�sa" opci� bejel�l�s�nek
    hat�s�ra a telep�t� jelezni fogja, ha automatikusan jel�l ki csomagokat
    telep�t�sre. Ilyesmi az�rt fordul el�, mert bizonyos f�gg�s�gek miatt
    sz�ks�g lehet tov�bbi csomagok telep�t�s�re is.
    
    A lista alatt lev�, floppylemezt �br�zol� ikon lehet�v� teszi egy kor�bbi
    telep�t�s sor�n elmentett csomaglista bet�lt�s�t. Ezen ikonra kattintva a
    telep�t� megk�ri �nt, hogy tegyen be egy floppyt, amely egy kor�bbi
    telep�t�s v�g�n k�sz�lt. Ha szeretn� megtudni, hogyan lehet ilyen floppyt
    k�sz�teni, tekintse meg a telep�t�s el�z� l�p�s�ben szerepl� m�sodik tippet.

en: You are now able to set up your Internet/network connection. If you wish to
    connect your computer to the Internet or to a local network, click "OK".
    The autodetection of network devices and modem will be launched. If this
    detection fails, uncheck the "Use auto-detection" box next time. You may
    also choose not to configure the network, or do it later; in that case,
    simply click the "Cancel" button.
    
    Available connections are: traditional modem, ISDN modem, ADSL connection,
    cable modem, and finally a simple LAN connection (Ethernet).
    
    Here, we will not detail each configuration. Simply make sure that you have
    all the parameters from your Internet Service Provider or system
    administrator.
    
    You can consult the ``Starter Guide'' chapter about Internet connections
    for details about the configuration, or simply wait until your system is
    installed and use the program described there to configure your connection.
    
    If you wish to configure the network later after installation, or if you
    are finished configuring your network connection, click "Cancel".
hu: Itt be�ll�thatja az internetkapcsolatot illetve a h�l�zati kapcsolatot.
    Ha szeretn� a g�p�t az internetre vagy egy helyi h�l�zatra csatlakoztatni,
    akkor kattintson az "OK" gombra. A telep�t� felder�ti a h�l�zati
    eszk�z�ket �s a modemeket. Ha a felder�t�s nem j�r sikerrel, akkor a
    k�vetkez� alkalommal kapcsolja ki az "Automatikus detekt�l�s" opci�t. Ha
    nem k�v�nja be�ll�tani a h�l�zatot, vagy k�s�bb k�v�nja azt be�ll�tani,
    akkor kattintson a "M�gsem" gombra.
    
    A lehets�ges kapcsolatok: hagyom�nyos modem, ISDN-modem, ADSL-kapcsolat,
    k�belmodem, egyszer� helyi h�l�zati (LAN) kapcsolat (Ethernet).
    
    A lehets�ges be�ll�t�sok itt nem ker�lnek r�szletez�sre. A sz�ks�ges
    param�tereket az internet-szolg�ltat�t�l illetve a
    rendszeradminisztr�tort�l tudhatja meg.
    
    A be�ll�t�sokkal kapcsolatban a felhaszn�l�i k�zik�nyv
    internetkapcsolatokkal foglalkoz� fejezet�b�l szerezhet tov�bbi
    inform�ci�kat. A kapcsolat be�ll�t�s�t nem sz�ks�ges a telep�t�s k�zben
    elv�gezni; a k�zik�nyv le�rja, hogyan lehet azt megtenni egy feltelep�tett
    rendszeren.
    
    Ha a h�l�zat be�ll�t�s�t a telep�t�s ut�n k�v�nja elv�gezni, illetve ha
    befejezte a h�l�zati kapcsolat be�ll�t�s�t, akkor kattintson a "M�gsem"
    gombra.

en: You may now choose which services you wish to start at boot time.
    
    Here are listed all the services available with the current installation.
    Review them carefully and uncheck those which are not always needed at boot
    time.
    
    You can get a short explanatory text about a service by selecting a
    specific service. However, if you are not sure whether a service is useful
    or not, it is safer to leave the default behavior.
    
    !! At this stage, be very careful if you intend to use your machine as a
    server: you will probably not want to start any services which you do not
    need. Please remember that several services can be dangerous if they are
    enabled on a server. In general, select only the services you really need.
    !!
hu: Most lehet kijel�lni az automatikusan elind�tand� szolg�ltat�sokat.
    
    Itt l�that� a jelenleg telep�tett �sszes szolg�ltat�s list�ja.
    Vizsg�lja meg a list�t alaposan, �s t�r�lje a kijel�l�st azok mell�l,
    amelyek automatikus elind�t�s�ra nincs sz�ks�g.
    
    Egy szolg�ltat�s kiv�laszt�sakor mindig megjelenik a hozz� tartoz� r�vid
    le�r�s. Ha nem tudja biztosan, hogy a szolg�ltat�sra sz�ks�g van-e vagy
    sem, akkor ne v�ltoztassa meg az alap�rtelmezett ind�t�si m�dot.
    
    Gondosan j�rjon el, ha a g�pet kiszolg�l�nak fogja haszn�lni,
    ne ind�tson el egy olyan szolg�ltat�st sem automatikusan, amelyre nincs
    sz�ks�g. A feleslegesen elind�tott szolg�ltat�sok biztons�gi kock�zatot
    jelentenek. Csak a t�nyleges feladatot ell�t� szolg�ltat�sokat enged�lyezze.

en: GNU/Linux manages time in GMT (Greenwich Mean Time) and translates it in
    local time according to the time zone you selected. It is however possible
    to deactivate this by unselecting "Hardware clock set to GMT" so that the
    hardware clock is the same as the system clock. This is useful when the
    machine is hosting another operating system like Windows.
    
    The "Automatic time synchronization" option will automatically regulate
    the clock by connecting to a remote time server on the Internet. In the
    list that is presented, choose a server located near you. Of course you
    must have a working Internet connection for this feature to work. It will
    actually install on your machine a time server which can be optionally used
    by other machines on your local network.
hu: A Linux az id�t a GMT (Greenwich Mean Time) alapj�n kezeli - a
    kiv�lasztott id�z�n�nak megfelel� helyi id�re konvert�lja azt. Az
    id�z�n�hoz val� igaz�t�s kikapcsolhat� "A g�p �r�ja GMT-id�t mutat"
    opci� kikapcsol�s�val - ekkor a rendszer�ra szerinti id� azonos lesz a
    g�p �r�ja szerintivel. Ez akkor hasznos, ha van a g�pen m�s oper�ci�s
    rendszer is (p�ld�ul Windows).
    
    Az "Automatikus id�szinkroniz�ci�" opci� automatikusan be�ll�tja az �r�t
    egy internetes g�phez kapcsol�dva. Az erre alkalmas g�pek megjelen�
    list�j�b�l v�lasszon ki egy �nh�z k�zel lev�t. Term�szetesen ehhez sz�ks�g
    van m�k�d� internetkapcsolatra. Ez a funkci� feltelep�t az �n g�p�re
    egy id�kiszolg�l�t, amelyet a helyi h�l�zat t�bbi g�pe is haszn�lhat.

en: X (for X Window System) is the heart of the GNU/Linux graphical interface
    on which all the graphical environments (KDE, GNOME, AfterStep,
    WindowMaker, etc.) bundled with Mandrake Linux rely.
    
    You will be presented the list of available resolutions and color depth
    available for your hardware. Choose the one that best suit your needs (you
    will be able to change that after installation though). When you are
    satisfied with the sample shown in the monitor, click "OK". A window will
    then appear and ask you if you can see it.
    
    If you are doing an "Expert" installation, you will enter the X
    configuration wizard. See the corresponding section of the manual for more
    information about this wizard.
    
    If you can see the message during the test, and answer "Yes", then DrakX
    will proceed to the next step. If you cannot see the message, it simply
    means that the configuration was wrong and the test will automatically end
    after 10 seconds, restoring the screen. Refer then to the video
    configuration section of the user guide for more information on how to
    configure your display.
hu: Az X (teljes n�ven: X Window System) a Linux grafikus fel�let�t ny�jt�
    rendszer. A Mandrake Linuxban lev� grafikus k�rnyezetek (KDE, GNOME,
    AfterStep, WindowMaker, ...) ezen grafikus rendszert haszn�lj�k.
    
    Meg fog jelenni egy lista az el�rhet� felbont�sokr�l �s sz�nm�lys�gekr�l.
    V�lassza ki az ig�nyeinek legjobban megfelel�t (telep�t�s ut�n
    tetsz�legesen m�dos�that� a be�ll�t�s). Ha megfelel �nnek a monitoron
    megjelen�tett mintak�p, akkor fogadja el a be�ll�t�sokat (egy ablaknak
    kell megjelennie, amelyben a telep�t� megk�rdi �nt, hogy az ablak
    l�that�-e).
    
    Amennyiben "Szak�rt�" m�dban v�gzi a telep�t�st, a telep�t� elind�tja
    az X be�ll�t�si var�zsl�t. A var�zsl�val kapcsolatban tov�bbi inform�ci�k
    a k�zik�nyvben tal�lhat�k.
    
    Ha l�that� az ablakban megjelen� �zenet, akkor nyomja le az "Igen"
    gombot; a telep�t� ekkor a k�vetkez� l�p�sre ugrik. Ha viszont az �zenet
    nem l�that�, az azt jelenti, hogy a be�ll�t�s nem megfelel�. A be�ll�t�s
    tesztel�se 10 m�sodperc eltelt�vel automatikusan v�get �r, a telep�t�
    ez ut�n vissza�ll�tja a k�perny�t a kor�bbi �zemm�dba. A grafikus �zemm�d
    be�ll�t�s�val kapcsolatban a felhaszn�l�i k�zik�nyvben lehet tov�bbi
    inform�ci�kat szerezni.

en: Finally, you will be asked whether you want to see the graphical interface
    at boot. Note this question will be asked even if you chose not to test the
    configuration. Obviously, you want to answer "No" if your machine is to
    act as a server, or if you were not successful in getting the display
    configured.
hu: V�g�l el kell d�nteni, hogy a rendszer grafikus m�dban induljon-e vagy sem.
    A program akkor is felteszi ezt a k�rd�st, ha �n kihagyta a be�ll�t�sok
    kipr�b�l�s�t. Ha a g�p kiszolg�l�k�nt fog �zemelni, vagy nem siker�lt
    be�ll�tani a grafikus m�dot, akkor a "Nem"-et �rdemes v�lasztani.

en: The Mandrake Linux CD-ROM has a built-in rescue mode. You can access it by
    booting from the CD-ROM, press the >>F1<< key at boot and type >>rescue<<
    at the prompt. But in case your computer cannot boot from the CD-ROM, you
    should come back to this step for help in at least two situations:
    
     * when installing the bootloader, DrakX will rewrite the boot sector (
    MBR) of your main disk (unless you are using another boot manager), to
    allow you to start up with either Windows or GNU/Linux (assuming you have
    Windows in your system). If you need to reinstall Windows, the Microsoft
    install process will rewrite the boot sector, and then you will not be able
    to start GNU/Linux!
    
     * if a problem arises and you cannot start up GNU/Linux from the hard
    disk, this floppy disk will be the only means of starting up GNU/Linux. It
    contains a fair number of system tools for restoring a system, which has
    crashed due to a power failure, an unfortunate typing error, a typo in a
    password, or any other reason.
    
    If you say "Yes", you will be asked to enter a disk inside the drive. The
    floppy disk you will insert must be empty or contain data which you do not
    need. You will not have to format it since DrakX will rewrite the whole
    disk.
hu: A Mandrake Linux CD-nek van egy be�p�tett helyre�ll�t�si �zemm�dja. Ezen
    �zemm�d a k�vetkez�k�ppen �rhet� el: ind�tsa a rendszert a CD-r�l, majd
    nyomja le az "F1" billenty�t, �s g�pelje be a megjelen� parancssorban
    azt, hogy "rescue". Ha viszont a g�p nem k�pes CD-r�l val�
    rendszerind�t�sra, akkor vissza kell t�rnie ezen l�p�shez seg�ts�g�rt - ez
    legal�bb k�t esetben sz�ks�ges lehet:
    
      - A rendszerbet�lt� telep�t�sekor (hacsak �n nem haszn�l m�s
    rendszerind�t� programot) a telep�t� m�dos�tja a f� lemez
    bet�lt�szektor�t (boot sector; m�s n�ven: MBR) annak �rdek�ben, hogy
    t�bbf�le oper�ci�s rendszert is be lehessen t�lteni (p�ld�ul: Linux
    �s Windows - ha van a g�pen Windows). Ha �n �jratelep�ti a Windowst, akkor
    a Microsoft-f�le telep�t� �t fogja �rni a bet�lt�szektort, �s emiatt �n nem
    lesz k�pes Linuxt ind�tani.
    
      - Ha probl�ma mer�l fel, �s �n nem tudja elind�tani a Linux rendszert
    a merevlemezr�l, akkor ezen floppy fogja jelenteni az egyetlen lehet�s�get
    arra, hogy elind�tsa a rendszert. A floppy programokat tartalmaz a rendszer
    helyre�ll�t�s�hoz (arra az esetre, ha p�ld�ul �ramkimarad�s t�rt�nt).
    
    Ha k�ri ennek a l�p�snek a v�grehajt�s�t, akkor a telep�t� megk�ri �nt
    arra, hogy tegyen be egy floppyt a meghajt�ba. �gyeljen arra, hogy a
    floppylemezen ne legyen meg�rz�sre sz�nt adat. A lemezt nem sz�ks�ges
    el�zetesen form�zni, mivel a telep�t� fel�l�rja a teljes lemez tartalm�t.

en: You now need to choose where you want to install the Mandrake Linux
    operating system on your hard drive. If your hard drive is empty or if an
    existing operating system is using all the available space, you will need
    to partition it. Basically, partitioning a hard drive consists of logically
    dividing it to create space to install your new Mandrake Linux system.
    
    Because the partitioning process' effects are usually irreversible,
    partitioning can be intimidating and stressful if you are an inexperienced
    user. Fortunately, there is a wizard which simplifies this process. Before
    beginning, please consult the manual and take your time.
    
    If you are running the installation in Expert mode, you will enter
    DiskDrake, the Mandrake Linux partitioning tool, which allows you to
    fine-tune your partitions. See the DiskDrake section in the ``Starter
    Guide''. From the installation interface, you can use the wizards as
    described here by clicking the dialog's "Wizard" button.
    
    If partitions have already been defined, either from a previous
    installation or from another partitioning tool, simply select those to
    install your Linux system.
    
    If partitions are not defined, you will need to create them using the
    wizard. Depending on your hard drive configuration, several options are
    available.
    
     * "Use free space": this option will simply lead to an automatic
    partitioning of your blank drive(s). You will not be prompted further;
    
     * "Use existing partition": the wizard has detected one or more existing
    Linux partitions on your hard drive. If you want to use them, choose this
    option. You will then be asked to choose the mount points associated to
    each of the partitions. The legacy mount points are selected by default,
    and you should generally keep them.
    
     * "Use the free space on the Windows partition": if Microsoft Windows is
    installed on your hard drive and takes all the space available on it, you
    have to create free space for Linux data. To do so, you can delete your
    Microsoft Windows partition and data (see ``Erase entire disk'' or ``Expert
    mode'' solutions) or resize your Microsoft Windows partition. Resizing can
    be performed without the loss of any data, provided you previously
    defragment the Windows partition. Backing up your data won't hurt either..
    This solution is recommended if you want to use both Mandrake Linux and
    Microsoft Windows on the same computer.
    
       Before choosing this option, please understand that after this
    procedure, the size of your Microsoft Windows partition will be smaller
    than at the present time. You will have less free space under Microsoft
    Windows to store your data or to install new software;
    
     * "Erase entire disk": if you want to delete all data and all partitions
    present on your hard drive and replace them with your new Mandrake Linux
    system, choose this option. Be careful with this solution because you will
    not be able to revert your choice after you confirm;
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "Remove Windows": this will simply erase everything on the drive and
    begin fresh, partitioning everything from scratch. All data on your disk
    will be lost;
    
       !! If you choose this option, all data on your disk will be lost. !!
    
     * "Expert mode": choose this option if you want to manually partition
    your hard drive. Be careful -- it is a powerful but dangerous option. You
    can very easily lose all your data. Hence, do not choose this unless you
    know what you are doing. To know how to use the DiskDrake utility used
    here, refer to the section ``Managing Your Partitions'' of the ````Starter
    Guide''''
hu: Most kell megadni, hogy a Mandrake Linux telep�t�se a merevlemez melyik
    r�sz�re t�rt�njen. Ha a lemez m�g teljesen �res, vagy a kor�bban telep�tett
    oper�ci�s rendszer(ek) miatt nincs el�g szabad hely, akkor �jra kell
    part�cion�lni a lemezt. A part�cion�l�s a lemezter�let logikai
    �jrafeloszt�s�t jelenti - erre a Mandrake Linux telep�t�s�hez sz�ks�ges
    hely l�trehoz�sa �rdek�ben van sz�ks�g.
    
    A part�cion�l�s vesz�lyes m�velet. Hiba eset�n adatveszt�ssel j�rhat,
    r�ad�sul �ltal�ban nincs lehet�s�g visszat�rni egy kor�bbi �llapothoz.
    Emiatt kezd� felhaszn�l�knak sok neh�zs�get okozhat. Ez a var�zsl�
    megk�nny�ti a m�velet v�grehajt�s�t, de miel�tt elind�tan�, �rdemes
    alaposan �tolvasni a k�zik�nyv idev�g� r�sz�t.
    
    Ha a telep�t�st szak�rt�i m�dban futtatja, el fog indulni a DiskDrake nev�
    program, amely a Mandrake Linux rendszer part�cion�l�eszk�ze. Ezen program
    lehet�v� teszi a part�ci�k m�dos�t�s�t. Tov�bbi inform�ci�kat a
    felhaszn�l�i k�zik�nyv DiskDrake-r�l sz�l� szakasz�ban olvashat. Az ott
    ismertetett var�zsl�k a telep�t�b�l is elind�that�k, ehhez a "Var�zsl�"
    gombot kell lenyomni.
    
    Ha a part�ci�k m�r defini�lva vannak - ak�r egy kor�bbi telep�t�s �ltal,
    ak�r egy m�sf�le part�cion�l�eszk�z �ltal -, akkor egyszer�en v�lassza ki
    azokat a Linux rendszer telep�t�se sz�m�ra.
    
    Ha a sz�ks�ges part�ci�k m�g nem �llnak rendelkez�sre, l�tre kell hozni
    azokat a var�zsl�val. A lemezek tartalm�t�l f�gg�en t�bbf�le m�don lehet
    elj�rni:
    
      - "A szabad ter�let felhaszn�l�sa": ez a lehet�s�g az �res meghajt�k
    automatikus part�cion�l�s�t jelenti. Tov�bbi k�rd�st nem tesz fel a
    telep�t�.
    
      - "M�r l�tez� part�ci�k haszn�lata": a var�zsl� tal�lt egy vagy t�bb
    linuxos part�ci�t a lemezen. Ha ezeket szeretn� haszn�lni a
    telep�t�shez, v�lassza ezt a lehet�s�get. Ezt k�vet�en meg kell adnia
    az ezekhez tartoz� csatol�si pontokat. Alap�rtelmez�sben a kor�bbi
    �llapotnak megfelel� csatol�si pontok vannak megadva; �ltal�ban
    �rdemes v�ltozatlanul hagyni azokat.
    
      - "A Windows part�ci�n tal�lhat� szabad hely felhaszn�l�sa": ha a
    Windows �gy van feltelep�tve a lemezre, hogy elfoglalja az �sszes
    el�rhet� ter�letet, akkor annak egy r�sz�t fel kell szabad�tani a Linux
    sz�m�ra. Ez t�rt�nhet a Windows-part�ci� t�rl�s�vel (l�sd "A teljes
    lemez t�rl�se" �s a "Szak�rt�i m�d" lehet�s�geket) vagy
    �tm�retez�s�vel. Az �tm�retez�s v�grehajthat� a lemezen lev� adatok
    elveszt�se n�lk�l - felt�ve, hogy azt megel�z�en t�redezetts�gmentes�tve
    lett a Windows-part�ci�. Javasolt tov�bb� az adatok ment�se is.
    Ezen m�dszer a javasolt abban az esetben, ha a Mandrake Linuxt �s a
    Microsoft Windowst ugyanazon a g�pen szeretn� haszn�lni.
    
    Ha ezt a lehet�s�get v�lasztja, ne feledkezzen meg arr�l, hogy ennek
    hat�s�ra a Microsoft Windows part�ci� m�rete a mostanin�l kisebb lesz,
    teh�t a Windows haszn�latakor kevesebb hely lesz az adatok t�rol�s�ra
    �s �j szoftverek telep�t�s�re.
    
      - "A teljes lemez t�rl�se": ha minden adatot �s minden part�ci�t
    t�r�lni szeretne a lemezr�l, �s a telep�t�shez az �gy felszabadul�
    helyet szeretn� haszn�lni, akkor v�lassza ezt a lehet�s�get. Legyen
    nagyon �vatos ezzel a lehet�s�ggel, mert a lemezen lev� adatok
    v�glegesen elvesznek a meger�s�t�s ut�n.
    
    Ha ezt a lehet�s�get v�lasztja, a lemezen lev� �sszes adat elv�sz.
    
      - "A Windows(TM) elt�vol�t�sa": ez a funkci� egyszer�en let�r�l mindent
    a lemezr�l, �s �jrapart�cion�lja azt. A lemezen lev� �sszes adat elv�sz.
    
    Ha ezt a lehet�s�get v�lasztja, a lemezen lev� �sszes adat elv�sz.
    
      - "Szak�rt�i m�d": ha k�zvetlen�l (var�zsl� n�lk�l) szeretn� elv�gezni
    a part�cion�l�st, akkor v�lassza ezt a lehet�s�get. Legyen �vatos - sok
    minden elv�gezhet� ebben az �zemm�dban, de a haszn�lata vesz�lyes. K�nnyen
    elvesz�theti a lemezen lev� �sszes adatot ennek a haszn�lat�val, ez�rt
    csak indokolt esetben v�lassza ezt a funkci�t. A DiskDrake program
    haszn�lat�r�l a felhaszn�l�i k�zik�nyv part�ci�kezel�sr�l sz�l� szakasz�ban
    tal�lhat tov�bbi inform�ci�t.

en: There you are. Installation is now completed and your GNU/Linux system is
    ready to use. Just click "OK" to reboot the system. You can start
    GNU/Linux or Windows, whichever you prefer (if you are dual-booting), as
    soon as the computer has booted up again.
    
    The "Advanced" button (in Expert mode only) shows two more buttons to:
    
     * "generate auto-install floppy": to create an installation floppy disk
    which will automatically perform a whole installation without the help of
    an operator, similar to the installation you just configured.
    
       Note that two different options are available after clicking the button:
    
        * "Replay". This is a partially automated installation as the
    partitioning step (and only this one) remains interactive;
    
        * "Automated". Fully automated installation: the hard disk is
    completely rewritten, all data is lost.
    
       This feature is very handy when installing a great number of similar
    machines. See the Auto install section on our web site;
    
     * "Save packages selection"(*): saves the package selection as done
    previously. Then, when doing another installation, insert the floppy inside
    the drive and run the installation going to the help screen by pressing on
    the [F1] key, and by issuing >>linux defcfg="floppy"<<.
    
    (*) You need a FAT-formatted floppy (to create one under GNU/Linux, type
    "mformat a:")
hu: A telep�t�s befejez�d�tt; a Linux rendszer k�szen �ll a haszn�latra.
    A rendszer �jraind�t�s�hoz kattintson az "OK" gombra. Amikor a g�p
    �jraindul, elind�thatja a Linuxt vagy m�s oper�ci�s rendszert (ha t�bb
    oper�ci�s rendszer van a g�pen).
    
    A "Speci�lis" gomb (csak szak�rt�i m�dban) lenyom�s�ra k�t �jabb gomb
    jelenik meg:
    
      - "Automatikus telep�t�floppy k�sz�t�se": olyan telep�t�floppy
    k�sz�t�se, amelynek haszn�lat�val emberi k�zrem�k�d�s n�lk�l v�gezhet�
    a rendszer telep�t�se. Az �gy v�gzett telep�t�sek a jelenlegi telep�t�s
    be�ll�t�sait haszn�lj�k.
    
    K�t lehet�s�g k�z�l lehet v�lasztani a gomb lenyom�sa ut�n:
    
          - "�jraj�tsz�s". Ez r�szben automatiz�lt telep�t�st jelent;
    a part�cion�l�si l�p�s (csak az az egy) interakt�v marad.
    
          - "Automatikus". Teljesen automatiz�lt telep�t�s; a merevlemez
    tartalma fel�l�r�dik, az �sszes kor�bbi adat elv�sz.
    
    Ez a lehet�s�g j�l haszn�lhat� akkor, amikor nagyobb sz�m� azonos g�pre
    kell a rendszert feltelep�teni. Az automatikus telep�t�ssel
    kapcsolatban a Mandrake honlapj�n tal�lhat�k tov�bbi inform�ci�k.
    
      - "Csomag�ssze�ll�t�s ment�se"(*): elmenti a kor�bban tett
    csomagkijel�l�st (a kijel�lt csomagok list�j�t). Ha egy �jabb telep�t�s
    alkalm�val fel k�v�nja haszn�lni az elmentett list�t, akkor helyezze be
    az azt tartalmaz� floppyt a telep�t�s megkezd�sekor, majd nyomjon
    "F1"-et, ez ut�n pedig adja ki a k�vetkez� parancsot:
    linux defcfg="floppy"
    
    
    (*) Ehhez sz�ks�g lesz egy FAT f�jlrendszerre form�zott floppyra.
    A form�z�s Linux alatt a k�vetkez� paranccsal v�gezhet� el:
    "mformat a:"

en: Any partitions that have been newly defined must be formatted for use
    (formatting means creating a filesystem on it).
    
    At this time, you may wish to reformat some already existing partitions to
    erase any data they contain. If you wish to do that, please select those
    partitions as well.
    
    Please note that it is not necessary to reformat all pre-existing
    partitions. You must reformat the partitions containing the operating
    system (such as "/", "/usr" or "/var") but you do not have to
    reformat partitions containing data that you wish to keep (typically
    "/home").
    
    Please be careful when selecting partitions. After formatting, all data on
    the selected partitions will be deleted and you will not be able to recover
    it.
    
    Click on "OK" when you are ready to format partitions.
    
    Click on "Cancel" if you want to choose another partition for your new
    Mandrake Linux operating system installation.
    
    Click on "Advanced" if you wish to select partitions that will be checked
    for bad blocks on the disk.
hu: Az �jonnan l�trehozott part�ci�k csak a form�z�sukat k�vet�en lesznek
    haszn�lhat�k (a "form�z�s" l�nyeg�ben egy f�jlrendszernek a part�ci�n
    val� l�trehoz�s�t jelenti).
    
    Most �jraform�zhat bizonyos, m�r l�tez� part�ci�kat (ha azok tartalm�t
    teljesen le k�v�nja t�r�lni). Ha ezt k�v�nja tenni, jel�lje ki azon
    part�ci�kat is.
    
    Nem sz�ks�ges �jraform�zni az �sszes, kor�bban l�trehozott part�ci�t.
    Az oper�ci�s rendszernek sz�nt part�ci�(ka)t mindenk�ppen le kell form�zni
    (p�ld�ul a "/", "/usr" �s "/var" part�ci�kat), de a felhaszn�l�i
    �s egy�b adatokat tartalmaz� part�ci�kat nem sz�ks�ges �jraform�zni (ilyen
    p�ld�ul a "/home").
    
    Gondosan ellen�rizze, mely part�ci�kat jel�li ki, mert a form�z�s sor�n az
    adott part�ci�kon lev� adatok t�rl�dnek, �s k�s�bb nem nyerhet�k vissza.
    
    Kattintson az "OK" gombra a form�z�s megkezd�s�hez.
    
    Kattintson a "M�gsem" gombra, ha m�s part�ci�ra szeretn� telep�teni a
    Mandrake Linux oper�ci�s rendszert.
    
    Kattintson a "Speci�lis" gombra, ha bizonyos part�ci�kat ellen�riztetni
    k�v�n (hib�s blokkok keres�se).

en: Your new Mandrake Linux operating system is currently being installed.
    Depending on the number of packages you will be installing and the speed of
    your computer, this operation could take from a few minutes to a
    significant amount of time.
    
    Please be patient.
hu: A Mandrake Linux oper�ci�s rendszer telep�t�se folyik.
    A telep�tend� szoftverek mennyis�g�t�l �s a g�p sebess�g�t�l
    f�gg�en a telep�t�s igen sok�ig eltarthat.
    
    Egy kis t�relmet k�rek...

en: At the time you are installing Mandrake Linux, it is likely that some
    packages have been updated since the initial release. Some bugs may have
    been fixed, and security issues solved. To allow you to benefit from these
    updates, you are now able to download them from the Internet. Choose
    "Yes" if you have a working Internet connection, or "No" if you prefer
    to install updated packages later.
    
    Choosing "Yes" displays a list of places from which updates can be
    retrieved. Choose the one nearest you. Then a package-selection tree
    appears: review the selection, and press "Install" to retrieve and
    install the selected package(s), or "Cancel" to abort.
hu: Lehets�ges, hogy amikor �n a Mandrake Linux rendszert telep�ti, m�r
    friss�t�sre ker�ltek bizonyos csomagok a rendszer kiad�sa �ta.
    Elk�pzelhet�, hogy bizonyos hib�k ki lettek jav�tva, illetve
    hogy meg lettek oldva bizonyos felmer�lt biztons�gi probl�m�k. Ezeket
    a friss�t�seket �n let�ltheti az interneten kereszt�l.
    Nyomja le az "Igen" gombot, ha van m�k�d� internetkapcsolata. Ha viszont
    ink�bb k�s�bb k�v�nja telep�teni a friss�t�seket, akkor a "Nem" gombot
    nyomja le.
    
    Ha az "Igen" gombot nyomja le, akkor megjelenik egy lista azon helyekr�l,
    amelyekr�l a friss�t�sek let�lthet�k. V�lasszon k�z�l�k egy �nh�z k�zel lev�t.
    Ezt k�vet�en egy csomagv�laszt�si fa jelenik meg. Ha telep�teni k�v�nja a
    kijel�lt csomagokat, akkor nyomja le a "Telep�t�s" gombot. Ha nem k�v�n
    csomagokat telep�teni, akkor a "M�gsem" gombot nyomja le.

en: Before continuing, you should read carefully the terms of the license. It
    covers the whole Mandrake Linux distribution, and if you do not agree with
    all the terms included in it, click on the "Refuse" button which will
    immediately terminate the installation. To continue with the installation,
    click on the "Accept" button.
hu: Miel�tt tov�bbl�pne, olvassa �t alaposan a licencegyezm�nyt, mely az
    eg�sz Mandrake Linux disztrib�ci�ra �rv�nyes, �s ha nem fogadja el
    valamelyik felt�telt, kattintson a "Nem fogadom el" gombra. Ekkor a
    telep�t�s azonnal f�lbeszakad. A telep�t�s folytat�s�hoz kattintson
    az "Elfogadom" gombra.

en: At this point, it is time to choose the security level desired for the
    machine. As a rule of thumb, the more exposed the machine is, and the more
    the data stored in it is crucial, the higher the security level should be.
    However, a higher security level is generally obtained at the expense of
    ease of use. Refer to the "msec" chapter of the ``Reference Manual'' to
    get more information about the meaning of these levels.
    
    If you do not know what to choose, keep the default option.
hu: Most ki kell v�lasztani egy biztons�gi szintet a g�p sz�m�ra. Alapszab�ly,
    hogy min�l ink�bb el�rhet� a g�p, illetve min�l kritikusabb adatok vannak
    azon t�rolva, ann�l magasabbra �rdemes venni a biztons�gi szintet. Magasabb
    szint eset�n viszont �ltal�ban neh�zkesebb a g�p haszn�lata. A szintek
    jelent�s�vel kapcsolatban a k�zik�nyv "msec" fejezet�ben tal�lhat�k
    tov�bbi inform�ci�k.
    
    Ha nem biztos benne, hogy mit volna �rdemes v�lasztani, v�lassza az
    alap�rtelmez�s szerinti lehet�s�get.

en: At this point, you need to choose which partition(s) will be used for the
    installation of your Mandrake Linux system. If partitions have already been
    defined, either from a previous installation of GNU/Linux or from another
    partitioning tool, you can use existing partitions. Otherwise, hard drive
    partitions must be defined.
    
    To create partitions, you must first select a hard drive. You can select
    the disk for partitioning by clicking on ``hda'' for the first IDE drive,
    ``hdb'' for the second, ``sda'' for the first SCSI drive and so on.
    
    To partition the selected hard drive, you can use these options:
    
     * "Clear all": this option deletes all partitions on the selected hard
    drive;
    
     * "Auto allocate": this option enables to automatically create ext3 and
    swap partitions on your hard drive's free space;
    
    "More": gives access to additional features:
    
     * "Save partition table": saves the partition table to a floppy. Useful
    for later partition-table recovery, if necessary. It is strongly
    recommended to perform this step;
    
     * "Restore partition table": allows to restore a previously saved
    partition table from a floppy disk;
    
     * "Rescue partition table": if your partition table is damaged, you can
    try to recover it using this option. Please be careful and remember that it
    can fail;
    
     * "Reload partition table": discards all changes and loads your initial
    partition table;
    
     * "Removable media automounting": unchecking this option will force
    users to manually mount and unmount removable medias such as floppies and
    CD-ROMs.
    
     * "Wizard": use this option if you wish to use a wizard to partition
    your hard drive. This is recommended if you do not have a good knowledge of
    partitioning;
    
     * "Undo": use this option to cancel your changes;
    
     * "Toggle to normal/expert mode": allows additional actions on
    partitions (type, options, format) and gives more information;
    
     * "Done": when you are finished partitioning your hard drive, this will
    save your changes back to disk.
    
    Note: you can reach any option using the keyboard. Navigate through the
    partitions using [Tab] and [Up/Down] arrows.
    
    When a partition is selected, you can use:
    
     * Ctrl-c to create a new partition (when an empty partition is selected);
    
     * Ctrl-d to delete a partition;
    
     * Ctrl-m to set the mount point.
    
    To get information about the different filesystem types available, please
    read the ext2FS chapter from the ``Reference Manual''.
    
    If you are installing on a PPC machine, you will want to create a small HFS
    ``bootstrap'' partition of at least 1MB, which will be used by the yaboot
    bootloader. If you opt to make the partition a bit larger, say 50MB, you
    may find it a useful place to store a spare kernel and ramdisk images for
    emergency boot situations.
hu: Most kell kiv�lasztani a Mandrake Linux rendszer telep�t�s�hez haszn�lni
    k�v�nt part�ci�kat. Ha a k�v�nt part�ci�k m�r l�tre lettek hozva (egy
    kor�bbi Linux-telep�t�s vagy valamilyen part�cion�l�si seg�dprogram
    �ltal), akkor felhaszn�lhat�k a m�r l�tez� part�ci�k. Ha viszont m�g nem
    l�teznek, akkor el�sz�r defini�lni kell a part�ci�kat.
    
    Part�ci� l�trehoz�s�n�l el�sz�r ki kell v�lasztani egy merevlemezt.
    Ehhez kattintson a megfelel� azonos�t�ra: "hda" az els� IDE-csatol�s
    lemez, "hdb" a m�sodik; "sda" az els� SCSI-csatol�s lemez, �s �gy
    tov�bb.
    
    A kijel�lt merevlemez part�cion�l�s�n�l az al�bbi lehet�s�gek k�z�l lehet
    v�lasztani:
    
      - "Teljes t�rl�s": ennek hat�s�ra a kijel�lt merevlemezen tal�lhat�
    �sszes part�ci� t�rl�sre ker�l.
    
      - "Automatikus helyfoglal�s": ez lehet�v� teszi Ext3 �s lapoz�si
    part�ci�k automatikus l�trehoz�s�t a rendelkez�sre �ll� �res ter�leten.
    
      - "Egy�b": hozz�f�r�st biztos�t tov�bbi lehet�s�gekhez:
    
          - "A part�ci�s t�bla ment�se": a part�ci�s t�bla ment�se floppyra.
    A floppy haszn�lat�val k�s�bb - sz�ks�g eset�n - helyre lehet �ll�tani
    (vissza lehet t�lteni) a part�ci�s t�bl�t. Er�sen aj�nljuk, hogy haszn�lja
    ezt a lehet�s�get.
    
          - "Part�ci�s t�bla visszat�lt�se": egy kor�bban elmentett
    part�ci�s t�bla visszat�lt�se floppyr�l.
    
          - "A part�ci�s t�bla helyre�ll�t�sa": ha a part�ci�s t�bla
    megs�r�lt, akkor ezzel lehet megpr�b�lni annak kijav�t�s�t. Legyen nagyon
    �vatos, mert a jav�t�s nem mindig siker�l.
    
          - "A part�ci�s t�bla �jraolvas�sa": ennek hat�s�ra az �sszes
    m�dos�t�s elv�sz; a program ism�t bet�lti a kiindul�si part�ci�s t�bl�t.
    
          - "Cser�lhet� lemez automatikus csatlakoztat�sa": ha nincs
    bejel�lve ez az opci�, akkor a felhaszn�l�knak k�zzel kell v�gezni�k a
    cser�lhet� adathordoz�k (p�ld�ul CD �s floppy) csatlakoztat�s�t illetve
    lev�laszt�s�t.
    
      - "Var�zsl�": akkor v�lassza ezt a lehet�s�get, ha a part�cion�l�st
    var�zsl� seg�ts�g�vel szeretn� v�grehajtani. Ha nem ismeri a
    part�cion�l�s technikai r�szleteit, akkor �rdemes ezt v�lasztania.
    
      - "Visszavon�s": ezzel lehet a m�dos�t�sokat visszavonni.
    
      - "�tv�lt�s norm�l m�dba" illetve "�tv�lt�s szak�rt�i m�dba":
    szak�rt�i m�dba val� kapcsol�s eset�n t�bb funkci� v�lik el�rhet�v�
    (part�ci�t�pus, opci�k, form�z�s) �s t�bb inform�ci�t kap a felhaszn�l�.
    
      - "K�sz": a part�cion�l�s befejez�se ut�n ezzel lehet a m�dos�t�sokat
    elmenteni a lemezre.
    
    Az �sszes funkci� el�rhet� a billenty�zetr�l is. A part�ci�k k�z�tt a Tab
    billenty�vel �s a fel/le nyilakkal lehet mozogni.
    
    Ha egy part�ci� ki van jel�lve, haszn�lni lehet a k�vetkez�ket:
    
      - Ctrl+C: �j part�ci� l�trehoz�sa (ha �res part�ci� van kijel�lve)
    
      - Ctrl+D: part�ci� t�rl�se
    
      - Ctrl+M: csatlakoztat�si (mount) pont megad�sa
    
    Ha inform�ci�t szeretne a haszn�lhat� f�jlrendszert�pusokr�l, olvassa el
    a k�zik�nyv Ext2FS f�jlrendszerrel foglalkoz� fejezet�t.
    
    Ha a telep�t�s egy PowerPC g�pre t�rt�nik, akkor �rdemes l�trehozni egy
    kism�ret� HFS rendszerind�t�si part�ci�t (legal�bb 1 MB) a "Yaboot"
    rendszerbet�lt� program sz�m�ra. Ha nagyobbra veszi a part�ci�t (p�ld�ul
    50 MB m�ret�re), akkor elt�rolhat� lesz rajta p�ld�ul egy tartal�k kernel
    illetve RAM-diszk k�pf�jlok (image-ek) esetleges rendszerhib�k eset�re.

en: More than one Microsoft partition has been detected on your hard drive.
    Please choose the one you want to resize in order to install your new
    Mandrake Linux operating system.
    
    Each partition is listed as follows: "Linux name", "Windows name"
    "Capacity".
    
    "Linux name" is structured: "hard drive type", "hard drive number",
    "partition number" (for example, "hda1").
    
    "Hard drive type" is "hd" if your hard dive is an IDE hard drive and
    "sd" if it is a SCSI hard drive.
    
    "Hard drive number" is always a letter after "hd" or "sd". With IDE
    hard drives:
    
     * "a" means "master hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "b" means "slave hard drive on the primary IDE controller";
    
     * "c" means "master hard drive on the secondary IDE controller";
    
     * "d" means "slave hard drive on the secondary IDE controller".
    
    With SCSI hard drives, an "a" means "lowest SCSI ID", a "b" means
    "second lowest SCSI ID", etc.
    
    "Windows name" is the letter of your hard drive under Windows (the first
    disk or partition is called "C:").
hu: Egyn�l t�bb Microsoft-part�ci�t tal�ltam a lemezen.
    V�lassza ki azt, amelyiket �t szeretn� m�retezni, hogy a
    Mandrake Linux feltelep�thet� legyen.
    
    A part�ci�lista a k�vetkez� mez�ket tartalmazza: "linuxos n�v",
    "windowsos n�v", "kapacit�s".
    
    A "linuxos n�v" form�tuma a k�vetkez�: "a merevlemez t�pusa",
    "a lemez azonos�t�ja", "a part�ci� azonos�t�ja" (p�ld�ul "hda1").
    
    Ha a lemez IDE-csatol�s, akkor "a merevlemez t�pusa" "hd",
    ha pedig SCSI-csatol�s, akkor "sd".
    
    "A lemez azonos�t�ja" mindig egy bet� a "hd" illetve az "sd" ut�n.
    IDE-csatol�s meghajt�k eset�n:
    
      - "a" jelent�se: "els� (master) meghajt� az els� IDE-vez�rl�n"
    
      - "b" jelent�se: "m�sodik (slave) meghajt� az els� IDE-vez�rl�n"
    
      - "c" jelent�se: "els� meghajt� a m�sodik IDE-vez�rl�n"
    
      - "d" jelent�se: "m�sodik meghajt� a m�sodik IDE-vez�rl�n"
    
    SCSI-csatol�s meghajt�kn�l az "a" jelent�se: "a legalacsonyabb
    SCSI-azonos�t�", "b" jelent�se: "a m�sodik legalacsonyabb
    SCSI-azonos�t�", �s �gy tov�bb.
    
    A "windowsos n�v" a meghajt� Windows alatt haszn�lt azonos�t�ja
    (az els� lemez vagy part�ci� neve "C:").

en: Please be patient. This operation can take several minutes.
hu: Egy kis t�relmet k�rek, a m�velet t�bb percet is ig�nybe vehet.

en: DrakX now needs to know if you want to perform a default ("Recommended")
    installation or if you want to have greater control ("Expert") over your
    installation. You can also choose to do a new installation or upgrade your
    existing Mandrake Linux system:
    
     * "Install": completely wipes out the old system. However, depending on
    what is currently installed on your machine, you may be able to keep some
    old partitions (Linux or otherwise) unchanged;
    
     * "Upgrade": this installation class allows to simply update the
    packages currently installed on your Mandrake Linux system. It keeps your
    hard drives' current partitions as well as user configurations. All other
    configuration steps remain available, similar to a normal installation;
    
     * "Upgrade Packages Only": this new installation class allows you to
    upgrade an existing Mandrake Linux system while keeping all system
    configurations unchanged. Adding new packages to the current installation
    is also possible.
    
    Upgrades should work fine on Mandrake Linux systems using version "8.1"
    or later.
    
    Depending on your GNU/Linux knowledge, select one of the following choices:
    
     * Recommended: choose this if you have never installed a GNU/Linux
    operating system. The installation will be very easy and you will only be
    asked a few questions;
    
     * Expert: if you have a good GNU/Linux understanding, you may wish to
    perform a highly customized installation. Some of the decisions you will
    have to make may be difficult if you do not have good GNU/Linux knowledge,
    so it is not recommended that those without a fair amount of experience
    select this installation class.
hu: Most k�z�lnie kell a telep�t�vel, hogy alap�rtelmez�s szerinti
    ("Aj�nlott") telep�t�st szeretne-e v�gezni, vagy pedig nagyobb befoly�st
    szeretne a telep�t�si folyamat felett ("Szak�rt�"). V�laszthat tov�bb�
    a k�vetkez� lehet�s�gek k�z�l: �j telep�t�s illetve egy meglev� Mandrake
    Linux rendszer friss�t�se.
    
      - "Telep�t�s": a kor�bbi rendszer fel�l�r�sra ker�l, viszont - att�l
    f�gg�en, hogy mi tal�lhat� a g�pen - bizonyos (linuxos vagy egy�b)
    part�ci�k v�ltozatlan tartalommal meg�rizhet�k.
    
      - "Friss�t�s": lehet�v� teszi egy kor�bbi Mandrake Linux telep�t�s
    csomagjainak friss�t�s�t. A merevlemez part�ci�i v�ltozatlanok maradnak,
    a felhaszn�l�k be�ll�t�sai sem m�dosulnak. A t�bbi be�ll�t�si l�p�s
    el�rhet� marad - hasonl�an a norm�l telep�t�shez.
    
      - "Csak a csomagok friss�t�se": lehet�v� teszi egy l�tez� Mandrake
    Linux rendszer friss�t�s�t a rendszerbe�ll�t�sok m�dos�t�sa n�lk�l.
    Lehet�s�g van �j csomagok telep�t�s�re is.
    
    Friss�t�s haszn�lata akkor javasolt, ha a sz�m�t�g�pen Mandrake
    Linux 8.1 vagy �jabb kiad�s van.
    
    A Linuxszal kapcsolatos ismereteit�l f�gg�en v�lassza ki a k�vetkez�
    lehet�s�gek k�z�l a Mandrake Linux oper�ci�s rendszer telep�t�s�nek illetve
    friss�t�s�nek m�dj�t:
    
      - "Aj�nlott": v�lassza ezt, ha m�g nem telep�tett Linux oper�ci�s
    rendszert. A telep�t�s nagyon egyszer� lesz; csak n�h�ny k�rd�st fog
    �nnek feltenni a telep�t�.
    
      - "Szak�rt�": ha t�bb ismerettel rendelkezik a Linux rendszerrel
    kapcsolatban, akkor �rdemes lehet ezt a telep�t�si m�dot v�lasztania.
    A szak�rt�i m�d lehet�v� teszi, hogy �n testreszabott telep�t�st
    v�gezzen. Bizonyos k�rd�sek megv�laszol�sa neh�z lehet, ha �n nem
    rendelkezik alaposabb Linux-ismeretekkel; ez�rt fontolja meg, hogy
    ezt a lehet�s�get v�lasztja-e.

en: Normally, DrakX selects the right keyboard for you (depending on the
    language you have chosen). However, you might not have a keyboard that
    corresponds exactly to your language: for example, if you are an English
    speaking Swiss person, you may still want your keyboard to be a Swiss
    keyboard. Or if you speak English but are located in Quebec, you may find
    yourself in the same situation. In both cases, you will have to go back to
    this installation step and select an appropriate keyboard from the list.
    
    Click on the "More" button to be presented with the complete list of
    supported keyboards.
    
    If you choose a keyboard layout based on a non-latin alphabet, you will be
    asked in the next dialog to choose the key binding that will switch the
    keyboard layout between the latin and non-latin layouts.
hu: Norm�l esetben a telep�t� (a DrakX) kiv�lasztja a megfelel� billenty�zetet
    (a v�lasztott nyelvt�l f�gg�en). Viszont elk�pzelhet�, hogy �nnek nem a
    nyelv�nek megfelel� billenty�zete van; p�ld�ul ha �n egy angolul besz�l�
    magyar ember, akkor lehet, hogy magyar billenty�zetkioszt�st szeretne.
    Hasonl� helyzet ad�dhat, ha az �n nyelve magyar, de �n Quebecben
    tart�zkodik. Mindk�t esetben vissza kell l�pnie erre a telep�t�si l�p�sre
    �s ki kell v�lasztania egy megfelel� billenty�zetet a list�b�l.
    
    Hogy megjelenjen a t�mogatott billenty�zetek teljes list�ja, kattintson
    az "Egy�b" nyom�gombra.
    
    Ha nem latin �b�c�re �p�l� billenty�zetkioszt�st v�laszt, akkor a
    k�vetkez� l�p�sben v�lasztania kell egy billenty�kombin�ci�t, amellyel
    majd a latin �s a nem-latin kioszt�sok k�zt lehet v�ltani.

en: The first step is to choose your preferred language.
    
    Please choose your preferred language for installation and system usage.
    
    Clicking on the "Advanced" button will allow you to select other
    languages to be installed on your workstation. Selecting other languages
    will install the language-specific files for system documentation and
    applications. For example, if you host users from Spain on your machine,
    select English as the main language in the tree view and in the Advanced
    section, click on the box corresponding to "Spanish|Spain".
    
    Note that multiple languages may be installed. Once you have selected any
    additional locales, click the "OK" button to continue.
    
    To switch from one language to the other, you can launch the
    "/usr/sbin/localedrake" command as "root" to change the whole system
    language, or as a simple user to only change that user's default language.
hu: Az els� l�p�s a k�v�nt nyelv kiv�laszt�sa.
    
    V�lassza ki a telep�t�shez �s a telep�tett rendszerhez haszn�land� nyelvet.
    
    A "Speci�lis" nyom�gombra kattintva kiv�laszthat�k tov�bbi telep�tend�
    nyelvek. Tov�bbi nyelvek v�laszt�sa eset�n telep�t�sre ker�lnek az adott
    nyelvekhez tartoz� f�jlok is - a rendszerdokument�ci� �s az alkalmaz�sok
    sz�vegei. Ha p�ld�ul a g�pet spanyol felhaszn�l�k is haszn�lni fogj�k,
    akkor a f� nyelvnek (p�ld�ul magyar) a f�ban t�rt�n� kiv�laszt�s�t k�vet�en
    a Speci�lis r�szben kattintson a "Spanish|Spain" (spanyol|Spanyolorsz�g)
    bejegyz�shez tartoz� n�gyzetre.
    
    T�bb nyelv is telep�thet�. Ha kijel�lte az �sszes k�v�nt nyelvet,
    kattintson az "OK" gombra a folytat�shoz.
    
    A nyelvek k�zti v�lt�shoz a "/usr/sbin/localedrake" program haszn�lhat�.
    Rendszergazdai jogosults�ggal az �sszes felhaszn�l� nyelvbe�ll�t�sait lehet
    m�dos�tani, a n�lk�l pedig csak a saj�t be�ll�t�sokat.

en: DrakX generally detects the number of buttons your mouse possesses. If not,
    it assumes you have a two-button mouse and will set it up for third-button
    emulation. DrakX will automatically know whether it is a PS/2, serial or
    USB mouse.
    
    If you wish to specify a different type of mouse, select the appropriate
    type from the provided list.
    
    If you choose a mouse other than the default, a test screen will be
    displayed. Use the buttons and wheel to verify that the settings are
    correct. If the mouse is not working well, press the space bar or [Return]
    to "Cancel" and choose again.
    
    Sometimes, wheel mouses are not automatically detected. You will need to
    manually select it in the list. Be sure to select the one corresponding to
    the correct port it is attached to. After you have pressed the "OK"
    button, a mouse image will be displayed. You then need to move the wheel of
    your mouse to activate it correctly. Then test that all buttons and
    movements are correct.
hu: A DrakX �ltal�ban felismeri, hogy h�ny gomb van az eg�ren. Ha ez nem �gy
    t�rt�nik, akkor azt felt�telezi, hogy �n k�tgombos eg�rrel rendelkezik,
    �s ez esetben be�ll�tja a harmadik eg�rgomb emul�l�s�t. A program felismeri,
    hogy milyen fajt�j� az eg�r: PS/2, soros vagy USB.
    
    Ha �n m�sf�le eg�rt�pust szeretne megadni, v�lassza ki a megfelel� t�pust
    a list�b�l.
    
    Ha az alap�rtelmezett�l elt�r� egeret v�laszt, akkor megjelenik egy
    tesztel�si k�perny�. Haszn�lja az eg�rgombokat �s a g�rg�t, hogy
    ellen�rizze a be�ll�t�sok helyess�g�t. Ha az eg�r nem m�k�dik helyesen,
    akkor nyomja le a Sz�k�z vagy az Enter (Return) billenty�t, �s v�lasszon
    egy m�sik fajta egeret.
    
    A g�rg�s egereket nem mindig ismeri fel a rendszer. Ha az eg�r nem lett
    felismerve, v�lassza ki saj�t kez�leg a list�b�l. �gyeljen arra, hogy az
    eg�r portj�nak megfelel� t�telt v�lassza ki. Miut�n lenyomta az "OK"
    gombot, egy egeret �br�zol� k�p jelenik meg. A helyes be�ll�t�shoz
    mozgatni kell az eg�r g�rg�j�t. Ez ut�n letesztelhet�, hogy megfelel�-e
    a be�ll�t�s, azaz m�k�dnek-e a gombok �s a mozgat�s.

en: Please select the correct port. For example, the "COM1" port under
    Windows is named "ttyS0" under GNU/Linux.
hu: V�lassza ki a megfelel� portot. P�ld�ul a windowsos "COM1" port
    neve Linux alatt "ttyS0".

en: This is the most crucial decision in regards with the security of your
    GNU/Linux system: you have to enter the "root" password. "Root" is the
    system administrator and is the only one authorized to make updates, add
    users, change the overall system configuration, and so on. In short,
    "root" can do everything! That is why you must choose a password that is
    difficult to guess -- DrakX will tell you if it is too easy. As you can
    see, you can choose not to enter a password, but we strongly advise you
    against this if only for one reason: do not think that because you booted
    GNU/Linux that your other operating systems are safe from mistakes. Since
    "root" can overcome all limitations and unintentionally erase all data on
    partitions by carelessly accessing the partitions themselves, it is
    important for it to be difficult to become "root".
    
    The password should be a mixture of alphanumeric characters and at least 8
    characters long. Never write down the "root" password -- it makes it too
    easy to compromise a system.
    
    However, please do not make the password too long or complicated because
    you must be able to remember it without too much effort.
    
    The password will not be displayed on screen as you type it in. Hence, you
    will have to type the password twice to reduce the chance of a typing
    error. If you do happen to make the same typing error twice, this
    ``incorrect'' password will have to be used the first time you connect.
    
    In Expert mode, you will be asked if you will be connecting to an
    authentication server, like NIS or LDAP.
    
    If your network uses either LDAP, NIS, or PDC Windows Domain authentication
    services, select the appropriate one as "authentication". If you have no
    clue, ask your network administrator.
    
    If your computer is not connected to any administrated network, you will
    want to choose "Local files" for authentication.
hu: Ez a legkritikusabb pont a Linux rendszer biztons�g�ra vonatkoz�an:
    meg kell adni a "root" nev� felhaszn�l� jelszav�t. A "root" azonos�t�
    a rendszeradminisztr�tort jel�li; ez az egyetlen olyan felhaszn�l�,
    amelynek joga van rendszerfriss�t�st v�gezni, felhaszn�l�kat l�trehozni,
    m�dos�tani a rendszerbe�ll�t�sokat illetve hasonl� tev�kenys�geket v�gezni.
    R�viden sz�lva: a "root" felhaszn�l� b�rmit megtehet a rendszeren.
    Ez az, ami�rt a jelsz�t �gy kell megv�lasztani, hogy azt min�l nehezebb
    legyen kital�lni. A telep�t� jelzi az �n sz�m�ra, ha a jelsz�t k�nnyen
    kital�lhat�nak tartja. Nem k�telez� megadni jelsz�t, de er�sen javasolt;
    ha m�s�rt nem is, a k�vetkez� miatt: ne gondolja, hogy ha �n Linux
    rendszert ind�t, akkor a g�pen lev� t�bbi oper�ci�s rendszer felt�tlen�l
    v�dve van az esetlegesen elk�vetett hib�kt�l. A "root" felhaszn�l�ra nem
    vonatkoznak a korl�toz�sok; ha p�ld�ul �vatlanul kezeli a part�ci�kat,
    akkor ak�r le is t�r�lheti az azokon lev� adatokat; ez�rt fontos, hogy
    a rendszeradminisztr�tori azonos�t� v�dve legyen.
    
    A jelsz�nak bet�kb�l �s sz�mokb�l kell �llni, �s legal�bb 8 karakter
    hossz�s�g�nak kell lenni. Soha ne �rja le a rendszeradminisztr�tori
    jelsz�t - ez vesz�lyt jelenthetne a rendszerre.
    
    A fentiek ellen�re ne v�lasszon t�l hossz� vagy t�l bonyolult jelsz�t, mert
    �nnek fejben kell tartania azt.
    
    A jelsz� nem jelenik meg a k�perny�n, amikor �n beg�peli azt. Emiatt
    k�tszer kell azt be�rni - ez�ltal cs�kken az es�lye annak, hogy �n elg�peli
    a jelsz�t. Ha esetleg ugyanazt a g�pel�si hib�t k�veti el a jelsz� els�
    �s m�sodik megad�s�n�l, akkor ezen - helytelen�l �rt - jelsz�val kell majd
    bejelentkezni a rendszerbe.
    
    Szak�rt�i m�d eset�n a telep�t� megk�rdi, hogy sz�ks�g van-e azonos�t�si
    kiszolg�l� (authentication server) haszn�lat�ra (NIS, LDAP, ...).
    
    Ha az �n h�l�zata LDAP-t, NIS-t vagy PDC-t haszn�l azonos�t�shoz, akkor
    v�lassza az ennek megfelel� t�telt azonos�t�si m�dszerk�nt. Ha nem tudja,
    hogy mit kellene megadni, k�rdezze meg a rendszergazd�t.
    
    Ha a sz�m�t�g�p nem kapcsol�dik semmilyen adminisztr�lt h�l�zathoz, akkor
    v�lassza a "Helyi f�jlok" lehet�s�get.

en: LILO and grub are GNU/Linux bootloaders. Normally, this stage is totally
    automated. In fact, DrakX analyzes the disk boot sector and acts
    accordingly, depending on what it finds there:
    
     * if a Windows boot sector is found, it will replace it with a grub/LILO
    boot sector. Hence, you will be able to load either GNU/Linux or another
    OS;
    
     * if a grub or LILO boot sector is found, it will replace it with a new
    one.
    
    if in doubt, DrakX will display a dialog with various options.
    
     * "Bootloader to use": you have three choices:
    
        * "GRUB": if you prefer grub (text menu);
    
        * "LILO with graphical menu": if you prefer LILO with its graphical
    interface;
    
        * "LILO with text menu": if you prefer LILO with its text menu
    interface.
    
     * "Boot device": in most cases, you will not change the default
    ("/dev/hda"), but if you prefer, the bootloader can be installed on the
    second hard drive ("/dev/hdb"), or even on a floppy disk ("/dev/fd0");
    
     * "Delay before booting the default image": when rebooting the computer,
    this is the delay granted to the user to choose -- in the bootloader menu,
    another boot entry than the default one.
    
    !! Beware that if you choose not to install a bootloader (by selecting
    "Cancel" here), you must ensure that you have a way to boot your Mandrake
    Linux system! Also, be sure you know what you do before changing any of the
    options. !!
    
    Clicking the "Advanced" button in this dialog will offer many advanced
    options, which are reserved for the expert user.
hu: A LILO �s a GRUB linuxos rendszerind�t� programok. Ez a f�zis �ltal�ban
    teljesen automatikus. A telep�t� elemzi a lemez bet�lt�szektor�t, �s
    annak megfelel�en cselekszik, hogy ott mit tal�l:
    
      - Ha windowsos bet�lt�szektort tal�l, akkor azt helyettes�teni fogja egy
    GRUB/LILO bet�lt�szektorral. Ez�rt �nnek lehet�s�ge lesz arra is, hogy
    Linuxt ind�tson, �s arra is, hogy egy m�sik oper�ci�s rendszert.
    
      - Ha GRUB vagy LILO bet�lt�szektort tal�l, helyettes�ti azt egy �j
    p�ld�nnyal.
    
    Ha a telep�t� nem tud d�nteni, akkor megjelen�t egy p�rbesz�dablakot
    k�l�nf�le lehet�s�gekkel.
    
      - "A haszn�lni k�v�nt rendszerbet�lt�": h�rom lehet�s�g van:
    
          - "GRUB": ha a GRUB-ot szeretn� haszn�lni (sz�veges men�).
    
          - "LILO, grafikus men�vel": ha grafikus fel�let� LILO-t szeretne.
    
          - "LILO, sz�veges men�vel": ha sz�veges fel�let� LILO-t szeretne.
    
      - "Rendszerind�t�si eszk�z": a legt�bb esetben nincs sz�ks�g az
    alap�rtelmezett �rt�k ("/dev/hda") m�dos�t�s�ra, de ha k�v�nja, a
    rendszerbet�lt� telep�thet� a m�sodik merevlemezre is ("/dev/hdb"),
    vagy ak�r floppylemezre is ("/dev/fd0").
    
      - "V�rakoz�si id� az alap�rtelmezett rendszer bet�lt�se el�tt": a g�p
    �jraind�t�sakor ennyi ideje van a felhaszn�l�nak a rendszerbet�lt�
    men�j�nek megjelen�s�t k�vet�en arra, hogy kiv�lassza, melyik rendszert
    k�v�nja elind�tani (ha nem az alap�rtelmezettet).
    
    Legyen �vatos: ha nem telep�t rendszerbet�lt�t (azaz a "M�gsem" gombot
    nyomja le), akkor biztos�tania kell egy m�sf�le m�dszert a Mandrake Linux
    rendszer elind�t�s�ra. Tov�bb�: csak akkor m�dos�tsa az opci�kat, ha biztos
    abban, hogy tiszt�ban van a funkci�jukkal.
    
    A p�rbesz�dablak "Speci�lis" gombj�ra kattintva tov�bbi opci�k v�lnak
    el�rhet�v� - ezek a szak�rt� felhaszn�l�k sz�m�ra lesznek l�nyegesek.

en: After you have configured the general bootloader parameters, the list of
    boot options which will be available at boot time will be displayed.
    
    If there is another operating system installed on your machine, it will
    automatically be added to the boot menu. Here, you can choose to fine-tune
    the existing options. Select an entry and click "Modify" to modify or
    remove it. "Add" creates a new entry. and "Done" goes on to the next
    installation step.
    
    You may also not want to give access to these other operating systems to
    anyone. In which case, you can delete the corresponding entries. But then,
    you will need a boot disk in order to boot those other operating systems!
hu: Miut�n be�ll�totta az �ltal�nos rendszerbet�lt�-param�tereket, megjelenik
    a bet�lt�si lehet�s�gek list�ja, amely rendszerind�t�skor lesz el�rhet�.
    
    Ha van m�sik oper�ci�s rendszer a g�pen, az automatikusan fel lesz v�ve a
    bet�lt�si men�be. Itt m�dos�that�k az aktu�lis be�ll�t�sok. Egy elem
    m�dos�t�s�hoz illetve elt�vol�t�s�hoz jel�lje ki az elemet, majd kattintson
    a "M�dos�t�s" gombra. �j elemet a "Hozz�ad�s" funkci�val lehet
    felvenni. A telep�t�s k�vetkez� l�p�s�re val� ugr�s a "K�sz" gombbal
    lehets�ges.
    
    Ha valamelyik oper�ci�s rendszert nem akarja el�rhet�v� tenni, akkor
    t�r�lheti annak rendszerbet�lt�si bejegyz�seit, de ebben az esetben
    k�s�bb csak ind�t�lemezzel tudja majd azt az oper�ci�s rendszert elind�tani.

en: You must indicate where you wish to place the information required to boot
    GNU/Linux.
    
    Unless you know exactly what you are doing, choose "First sector of drive
    (MBR)".
hu: Itt kell megadni, hogy hov� ker�ljenek a Linux
    oper�ci�s rendszer bet�lt�s�hez sz�ks�ges adatok.
    
    V�lassza "A lemez els� szektora (MBR)" opci�t, ha
    nincs kiz�r� ok.

en: Here, we select a printing system for your computer. Other OSes may offer
    you one, but Mandrake Linux offers two.
    
     * "pdq" -- which means ``print, don't queue'', is the choice if you have
    a direct connection to your printer and you want to be able to panic out of
    printer jams, and you do not have networked printers. It will handle only
    very simple network cases and is somewhat slow for networks. Pick "pdq"
    if this is your first voyage to GNU/Linux. You can change your choices
    after installation by running PrinterDrake from the Mandrake Control Center
    and clicking the expert button.
    
     * "CUPS" -- ``Common Unix Printing System'', is excellent at printing to
    your local printer and also halfway-around the planet. It is simple and can
    act as a server or a client for the ancient "lpd" printing system. Hence,
    it is compatible with the systems that went before. It can do many tricks,
    but the basic setup is almost as easy as "pdq". If you need this to
    emulate an "lpd" server, you must turn on the "cups-lpd" daemon. It has
    graphical front-ends for printing or choosing printer options.
hu: Itt lehet nyomtat�rendszert v�lasztani a g�p sz�m�ra. M�s oper�ci�s
    rendszerekben �ltal�ban csak egy van, a Mandrake Linuxban viszont kett� is.
    
      - "pdq": "print, don't queue", azaz sorba tev�s n�lk�l t�rt�n�
    nyomtat�s. Akkor v�lassza ezt, ha k�zvetlen kapcsolat van a
    nyomtat�val, �s nincsen h�l�zati nyomtat�ja. Ez a m�dszer csak a
    legegyszer�bb h�l�zati szolg�ltat�sokat ny�jtja, �s h�l�zaton el�gg�
    lass�. V�lassza a "pdq" m�dszert, ha nem rendelkezik komolyabb linuxos
    ismeretekkel. Lehet�s�ge van arra, hogy telep�t�s ut�n m�dos�tsa ezt a
    be�ll�t�st; ehhez a PrinterDrake programot kell futtatni a Mandrake
    Vez�rl�k�zpontban - a szak�rt�i be�ll�t�sokat kell m�dos�tani.
    
      - "CUPS": "Common UNIX Printing System", azaz �ltal�nos UNIX
    nyomtat�rendszer. Helyi �s t�voli nyomtat�kra val� nyomtat�shoz remek�l
    haszn�lhat�. Ez egy egyszer� rendszer, �s k�pes a r�gi "lpd"
    nyomtat�rendszer kiszolg�l�jak�nt vagy kliensek�nt funkcion�lni -
    vagyis kompatibilis a r�gebbi rendszerekkel. Nagy tud�s� rendszer,
    viszont az alapvet� be�ll�t�sok majdnem olyan egyszer�en elv�gezhet�k
    benne, mint a "pdq" eset�ben. Ha arra haszn�lja, hogy egy "lpd"
    kiszolg�l�t emul�ljon vele, akkor aktiv�lnia kell a "cups-lpd"
    szolg�ltat�st. Rendelkezik grafikus fel�lettel, amely nyomtat�sra
    illetve a nyomtat�param�terek kiv�laszt�s�ra haszn�lhat�.

en: DrakX now detects any IDE device present in your computer. It will also
    scan for one or more PCI SCSI cards on your system. If a SCSI card is
    found, DrakX will automatically install the appropriate driver.
    
    Because hardware detection does not always detect a piece of hardware,
    DrakX will ask you to confirm if a PCI SCSI card is present. Click "Yes"
    if you know that there is a SCSI card installed in your machine. You will
    be presented with a list of SCSI cards to choose from. Click "No" if you
    have no SCSI hardware. If you are unsure, you can check the list of
    hardware detected in your machine by selecting "See hardware info" and
    clicking "OK". Examine the hardware list and then click on the "OK"
    button to return to the SCSI interface question.
    
    If you have to manually specify your adapter, DrakX will ask if you want to
    specify options for it. You should allow DrakX to probe the hardware for
    the card-specific options which the hardware needs to initialize. This
    usually works well.
    
    If DrakX is not able to probe for the options which need to be passed, you
    will need to manually provide options to the driver.
hu: A DrakX (a telep�t�) most megkeresi a g�pben lev� IDE-eszk�z�ket. Felder�ti
    a PCI SCSI-k�rty�kat is. A program a felismert SCSI-k�rty�khoz
    automatikusan feltelep�ti a megfelel� meghajt�programokat.
    
    Mivel a hardverfelder�t�s nem mindig ismeri fel a g�pben lev� eszk�z�ket,
    ez�rt a telep�t� r� fog k�rdezni, van-e a g�pben PCI SCSI-k�rtya.
    Ha tudja, hogy van a g�pben SCSI-k�rtya, kattintson az "Igen"-re.
    Ez esetben egy list�b�l lehet kijel�lni a k�rty�t. Ha nincsen SCSI
    hardver a g�pben, akkor kattintson a "Nem" gombra. Ha nem biztos a
    v�laszban, megtekintheti a megtal�lt hardverelemek list�j�t
    "A hardverjellemz�k megjelen�t�se" funkci�t kiv�lasztva, majd
    az "OK"-ra kattintva. Vizsg�lja meg a list�t, majd kattintson az
    "OK" gombra a SCSI-val kapcsolatos k�rd�shez val� visszat�r�shez.
    
    Ha k�zzel kell megadnia a k�rtya t�pus�t, a telep�t� megk�rdezi, hogy
    szeretn�-e megadni a k�rtya jellemz�it. �ltal�ban erre nincs sz�ks�g,
    mivel a program le tudja k�rdezni a megfelel� be�ll�t�sokat. A legt�bb
    esetben ez j�l m�k�dik.
    
    Ha a telep�t� nem tudja meghat�rozni a sz�ks�ges jellemz�ket, akkor
    �nnek kell megadnia a meghajt�program param�tereit.

en: You can add additional entries for yaboot, either for other operating
    systems, alternate kernels, or for an emergency boot image.
    
    For other OSes, the entry consists only of a label and the "root"
    partition.
    
    For Linux, there are a few possible options:
    
     * Label: this is simply the name you will have to type at the yaboot
    prompt to select this boot option;
    
     * Image: this would be the name of the kernel to boot. Typically, vmlinux
    or a variation of vmlinux with an extension;
    
     * Root: the "root" device or ``/'' for your Linux installation;
    
     * Append: on Apple hardware, the kernel append option is used quite often
    to assist in initializing video hardware, or to enable keyboard mouse
    button emulation for the often lacking 2nd and 3rd mouse buttons on a stock
    Apple mouse. The following are some examples:
    
             video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111
    hda=autotune
    
             video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111
    
     * Initrd: this option can be used either to load initial modules, before
    the boot device is available, or to load a ramdisk image for an emergency
    boot situation;
    
     * Initrd-size: the default ramdisk size is generally 4,096 bytes. If you
    need to allocate a large ramdisk, this option can be used;
    
     * Read-write: normally the "root" partition is initially brought up in
    read-only, to allow a filesystem check before the system becomes ``live''.
    Here, you can override this option;
    
     * NoVideo: should the Apple video hardware prove to be exceptionally
    problematic, you can select this option to boot in ``novideo'' mode, with
    native frame buffer support;
    
     * Default: selects this entry as being the default Linux selection,
    selectable by just pressing ENTER at the yaboot prompt. This entry will
    also be highlighted with a ``*'', if you press [Tab] to see the boot
    selections.
hu: Tov�bbi bejegyz�seket lehet felvenni a Yaboot-ba, p�ld�ul m�s oper�ci�s
    rendszereket, tov�bbi kerneleket vagy hibajav�t�si kernelt.
    
    M�s oper�ci�s rendszerekn�l a bejegyz�s egy c�mk�b�l �s az ind�t�si
    part�ci� nev�b�l �ll.
    
    Linux eset�n a k�vetkez� be�ll�t�sok lehetnek:
    
      - C�mke: ezt a nevet a Yaboot-ba beg�pelve lehet majd elind�tani a
    megadott oper�ci�s rendszert.
    
      - Ind�t�f�jl: a rendszer ind�t�si f�jlj�nak neve. �ltal�ban "vmlinux",
    vagy ugyanez valamilyen kiterjeszt�ssel.
    
      - Gy�k�r: a telep�tett Linux rendszer gy�k�rpart�ci�ja ("/").
    
      - Hozz�f�z�s: Apple g�pekn�l ezt az opci�t gyakran haszn�lj�k a
    videok�rtya inicializ�l�s�hoz illetve a gyakran hi�nyz� m�sodik �s
    harmadik eg�rgomb billenty�zetr�l t�rt�n� emul�l�s�nak be�ll�t�s�hoz.
    N�h�ny p�lda l�that� az al�bbiakban:
    
        video=aty128fb:vmode:17,cmode:32,mclk:71 adb_buttons=103,111 hda=autotune
    
        video=atyfb:vmode:12,cmode:24 adb_buttons=103,111
    
      - Ind�t�si RAM-diszk: a rendszerind�t�si eszk�z el�rhet�v� v�l�sa el�tt
    t�rt�n� modulbet�lt�sre haszn�lhat�, tov�bb� ind�t�si probl�ma eset�n egy
    RAM-diszkes f�jl bet�lt�s�re.
    
      - Az ind�t�si RAM-diszk m�rete: az alap�rtelmezett RAM-diszk-m�ret
    �ltal�ban 4096 b�jt. Ha nagyobb m�retet szeretne, haszn�lja ezt a
    lehet�s�get.
    
      - �rhat�-olvashat�: �ltal�ban a gy�k�rpart�ci� csatlakoztat�sa el�sz�r
    csak-olvashat� m�dban t�rt�nik, hogy az aktiv�l�s el�tt ellen�rizni
    lehessen a f�jlrendszer integrit�s�t. Itt lehet fel�lb�r�lni ezt az
    elj�r�st.
    
      - NoVideo: ha p�ld�ul egy Apple g�p videok�rty�j�t nem siker�l m�k�d�sre
    b�rni, v�lassza ezt az opci�t a "novideo" m�d� ind�t�shoz (nat�v
    framebuffer-t�mogat�ssal).
    
      - Alap�rtelmez�s: az ezzel megjel�lt bejegyz�s lesz az alap�rtelmezett
    oper�ci�s rendszer, melynek kiv�laszt�s�hoz el�g megnyomni az Enter
    billenty�t a Yaboot-promptn�l. A bejegyz�s mellett megjelenik egy "*"
    karakter, ha �n megjelen�ti a lehet�s�gek list�j�t a Tab billenty�vel.

en: Yaboot is a bootloader for NewWorld MacIntosh hardware. It is able to boot
    either GNU/Linux, MacOS or MacOSX if present on your computer. Normally,
    these other operating systems are correctly detected and installed. If this
    is not the case, you can add an entry by hand in this screen. Be careful to
    choose the correct parameters.
    
    Yaboot's main options are:
    
     * Init Message: a simple text message displayed before the boot prompt;
    
     * Boot Device: indicates where you want to place the information required
    to boot to GNU/Linux. Generally, you set up a bootstrap partition earlier
    to hold this information;
    
     * Open Firmware Delay: unlike LILO, there are two delays available with
    yaboot. The first delay is measured in seconds and at this point, you can
    choose between CD, OF boot, MacOS or Linux;
    
     * Kernel Boot Timeout: this timeout is similar to the LILO boot delay.
    After selecting Linux, you will have this delay in 0.1 second before your
    default kernel description is selected;
    
     * Enable CD Boot?: checking this option allows you to choose ``C'' for CD
    at the first boot prompt;
    
     * Enable OF Boot?: checking this option allows you to choose ``N'' for
    Open Firmware at the first boot prompt;
    
     * Default OS: you can select which OS will boot by default when the Open
    Firmware Delay expires.
hu: A Yaboot egy rendszerind�t� program a "NewWorld" Macintosh g�pekhez.
    Elind�that�k vele a g�pen tal�lhat� Linux, MacOS �s MacOS X p�ld�nyok.
    �ltal�ban a telep�t�program felismeri ezeket az oper�ci�s rendszereket �s
    l�trehozza a megfelel� bejegyz�seket. De ha nem �gy t�rt�nik, akkor k�zzel,
    ut�lag is l�trehozhat� a megfelel� bejegyz�s. Gondosan ellen�rizze a
    megadott param�tereket.
    
    A Yaboot legfontosabb param�terei:
    
      - Ind�t�si �zenet: egyszer� sz�veges �zenet, amely az ind�t�si prompt
    el�tt jelenik meg.
    
      - Rendszerind�t�si eszk�z: ezzel adhat� meg, hogy hova ker�lj�n a
    rendszerind�t�shoz sz�ks�ges inform�ci�. �ltal�ban egy el�z�leg m�r
    l�trehozott rendszerind�t�si part�ci�ra mutat.
    
      - K�sleltet�s Open Firmware-n�l: a LILO-t�l elt�r�en a Yaboot-n�l k�tf�le
    v�rakoz�si id� l�tezik. Az els�t m�sodpercben m�rik, �s akkor �rv�nyes,
    amikor a CD, az OF-bet�lt�s, a MacOS �s a Linux k�z�l v�lasztani lehet.
    
      - V�rakoz�si id� rendszerind�t�skor: ez a k�sleltet�si id� a LILO-belihez
    hasonl� jelleg�. A Linux kiv�laszt�sa ut�n ennyi tizedm�sodpercig v�r majd
    a program az alap�rtelmezett kernel bet�lt�se el�tt.
    
      - CD-r�l t�rt�nhet rendszerind�t�s?: ennek bejel�l�s�nek hat�s�ra a "C"
    is v�laszthat� lesz (CD-r�l val� ind�t�s) a rendszerind�t�si promptn�l.
    
      - OF-r�l t�rt�nhet rendszerind�t�s?: ennek bejel�l�s�nek hat�s�ra az
    "N" is v�laszthat� lesz (Open Firmware-r�l val� ind�t�s) a
    rendszerind�t�si promptn�l.
    
      - Az alap�rtelmezett op. rendszer?: itt lehet megadni, hogy melyik
    oper�ci�s rendszer induljon el az Open Firmware v�rakoz�si idej�nek
    letelte ut�n.

en: Choose the hard drive you want to erase in order to install your new
    Mandrake Linux partition. Be careful, all data present on it will be lost
    and will not be recoverable!
hu: V�lassza ki azt a lemezt, amelyet t�r�lni szeretne a Mandrake Linux
    telep�t�s�hez. Figyelem! A lemezen tal�lhat� adatok elvesznek, �s
    k�s�bb nem nyerhet�k vissza!

en: Click on "OK" if you want to delete all data and partitions present on
    this hard drive. Be careful, after clicking on "OK", you will not be able
    to recover any data and partitions present on this hard drive, including
    any Windows data.
    
    Click on "Cancel" to stop this operation without losing any data and
    partitions present on this hard drive.
hu: Kattintson az "OK" gombra, ha a lemezen tal�lhat� �sszes adatot
    �s part�ci�t t�r�lni szeretn�. Figyelem! Az "OK" gomb megnyom�sa ut�n
    nincs m�d a t�r�lt adatok �s part�ci�k vissza�ll�t�s�ra, term�szetesen
    akkor sem, ha egy Windows-part�ci� t�rl�d�tt.
    
    Kattintson a "M�gsem" gombra, ha nem k�v�nja v�grehajtani a m�veletet
    (a lemezen tal�lhat� part�ci�k �s adatok ez esetben nem v�ltoznak).

en: Can't access kernel modules corresponding to your kernel (file %s is missing), this generally means your boot floppy in not in sync with the Installation medium (please create a newer boot floppy)
hu: Nem �rhet�k el a megfelel� kernelmodulok (hi�nyz� f�jl: %s). Ez �ltal�ban azt jelenti, hogy az ind�t�lemez nincs �sszhangban a telep�t�si m�diummal. K�sz�tsen egy �jabb ind�t�lemezt.

en: You must also format %s
hu: Meg kell form�zni ezt is: %s

en: You have selected the following server(s): %s
    
    
    These servers are activated by default. They don't have any known security
    issues, but some new could be found. In that case, you must make sure to upgrade
    as soon as possible.
    
    
    Do you really want to install these servers?
hu: A k�vetkez� kiszolg�l�programo(ka)t v�lasztotta ki: %s
    
    
    Alap�rtelmez�s szerint ezek lesznek aktiv�lva. Nem tartozik hozz�juk ismert
    biztons�gi jav�t�s, de �jak megjelenhetnek. Ha ez bek�vetkezik, akkor min�l
    hamarabb el kell v�gezni a friss�t�st.
    
    
    Biztosan telep�teni szeretn� a kiszolg�l�programo(ka)t?

en: The following packages will be removed to allow upgrading your system: %s
    
    
    Do you really want to remove these packages?
hu: A rendszerfriss�t�s �rdek�ben a k�vetkez� csomagok el lesznek t�vol�tva: %s
    
    
    Szeretn� elt�vol�tani ezeket a csomagokat?

en: Can't use broadcast with no NIS domain
hu: Nem lehet broadcast-ot haszn�lni NIS tartom�ny n�lk�l

en: Insert a FAT formatted floppy in drive %s
hu: Helyezzen egy FAT f�jlrendszerre form�zott floppyt a(z) "%s" meghajt�ba

en: This floppy is not FAT formatted
hu: Ezen a floppyn nincs FAT f�jlrendszer

en: To use this saved packages selection, boot installation with ``linux defcfg=floppy''
hu: Ha fel akarja k�s�bb haszn�lni ezt a csomagkijel�l�st, akkor a telep�t�st "linux defcfg=floppy" param�terrel ind�tsa el.

en: Error reading file %s
hu: Hiba a(z) %s f�jl olvas�sa k�zben

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
hu: Hiba t�rt�nt - nincs olyan meghajt�, amelyen �j f�jlrendszert lehetne l�trehozni. Ellen�rizze a g�pben tal�lhat� eszk�z�ket.

en: Some hardware on your computer needs ``proprietary'' drivers to work.
    You can find some information about them at: %s
hu: A g�p bizonyos hardverelemei speci�lis meghajt�programot ig�nyelnek.
    Inform�ci�k: %s

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
hu: Felt�tlen�l kell lennie gy�k�rpart�ci�nak.
    Hozzon l�tre egy part�ci�t (vagy kattintson egy megl�v�re).
    Ut�na adja meg csatol�si pontnak a "/"-t.

en: You must have a swap partition
hu: Kell legal�bb egy lapoz�si (swap) part�ci�

en: You don't have a swap partition.
    
    Continue anyway?
hu: Nincs egyetlen lapoz�si (swap) part�ci� sem.
    
    Ennek ellen�re tov�bb szeretne l�pni?

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
hu: Kell egy FAT part�ci� a /boot/efi ponthoz csatlakoztatva

en: Use free space
hu: A szabad ter�let felhaszn�l�sa

en: Not enough free space to allocate new partitions
hu: Nincs el�g szabad ter�let �j part�ci� l�trehoz�s�hoz

en: Use existing partitions
hu: M�r l�tez� part�ci�k haszn�lata

en: There is no existing partition to use
hu: Nincs olyan m�r l�tez� part�ci�, amit haszn�lhatn�k

en: Use the Windows partition for loopback
hu: A loopback-hez a windowsos part�ci� haszn�lata

en: Which partition do you want to use for Linux4Win?
hu: Melyik part�ci�ra szeretn� a Linux4Win-t telep�teni?

en: Choose the sizes
hu: Adja meg a m�reteket

en: Root partition size in MB:
hu: A gy�k�rpart�ci� m�rete MB-ban:

en: Swap partition size in MB:
hu: A lapoz�si (swap) part�ci� m�rete MB-ban:

en: Use the free space on the Windows partition
hu: A Windows part�ci�n tal�lhat� szabad hely felhaszn�l�sa

en: Which partition do you want to resize?
hu: Melyik part�ci�t szeretn� �tm�retezni?

en: Resizing Windows partition
hu: Windowsos part�ci� �tm�retez�se

en: The FAT resizer is unable to handle your partition, 
    the following error occured: %s
hu: A FAT-�tm�retez� nem tudja kezelni a part�ci�t.
    A k�vetkez� hiba keletkezett: %s

en: Your Windows partition is too fragmented. Please reboot your computer under Windows, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandrake Linux installation.
hu: A windowsos part�ci� t�lzottan t�redezett. Ind�tsa �jra a g�pet Windowsszal, majd futtassa a "defrag" programot. Ennek v�gezt�vel ind�tsa el �jra a Mandrake Linux telep�t�s�t.

en: WARNING!
    
    DrakX will now resize your Windows partition. Be careful:
    this operation is dangerous. If you have not already done
    so, you should first exit the installation, run scandisk
    under Windows (and optionally run defrag), then restart the
    installation. You should also backup your data.
    When sure, press Ok.
hu: FIGYELEM!
    
    A DrakX most �tm�retezi a windowsos part�ci�t. Ez a m�velet vesz�lyes.
    Ha m�g nem tette meg, futtassa le a scandisk-et a windowsos part�ci�n
    (esetleg a defrag programot is). Ehhez ki kell l�pnie a telep�t�b�l.
    Mentse le az adatokat, majd ind�tsa �jra a telep�t�t.
    Ha biztos abban, hogy folytatni szeretn�, nyomja meg az "OK"-t.

en: Which size do you want to keep for Windows on
hu: Mekkora helyet szeretne fenntartani a Windowsnak itt:

en: partition %s
hu: %s part�ci�

en: FAT resizing failed: %s
hu: A FAT �tm�retez�se nem siker�lt: %s

en: There is no FAT partition to resize or to use as loopback (or not enough space left)
hu: Nincs �tm�retezhet� illetve loopback-k�nt haszn�lhat� FAT part�ci�, vagy nincs el�g hely

en: Erase entire disk
hu: A teljes lemez t�rl�se

en: Remove Windows(TM)
hu: A Windows(TM) elt�vol�t�sa

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
hu: T�bb merevlemeze van. Melyikre telep�tsem a Linuxot?

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
hu: MINDEN l�tez� part�ci� �s rajtuk minden adat elv�sz a(z) "%s" meghajt�n

en: Custom disk partitioning
hu: Egy�ni lemezpart�cion�l�s

en: Use fdisk
hu: Az fdisk haszn�lata

en: You can now partition %s.
    When you are done, don't forget to save using `w'
hu: Most part�cion�lhat� a(z) %s.
    Ha k�sz, ne feledje elmenteni a v�ltoz�sokat a "w"-vel

en: You don't have enough free space on your Windows partition
hu: Nincs el�g szabad hely a windowsos part�ci�n

en: I can't find any room for installing
hu: Nincs el�g szabad hely a telep�t�shez

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
hu: A DrakX part�cion�l�si var�zsl�ja a k�vetkez�ket javasolja:

en: Partitioning failed: %s
hu: Part�cion�l�si hiba: %s

en: Bringing up the network
hu: A h�l�zatkezel�s elind�t�sa

en: Bringing down the network
hu: A h�l�zatkezel�s le�ll�t�sa

en: An error occurred, but I don't know how to handle it nicely.
    Continue at your own risk.
hu: Hiba t�rt�nt, de nem tudom megfelel�en lekezelni.
    Folytat�s az �n saj�t felel�ss�g�re.

en: Duplicate mount point %s
hu: A k�vetkez� csatol�si pont k�tszer van megadva: %s

en: Some important packages didn't get installed properly.
    Either your cdrom drive or your cdrom is defective.
    Check the cdrom on an installed computer using "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"
hu: N�h�ny fontos csomagot nem tudtam telep�teni.
    Ez azt jelenti, hogy vagy a CD-meghajt�, vagy a CD lemez
    hib�s. A CD lemezt egy, m�r feltelep�tett g�pen a k�vetkez�
    parancs seg�ts�g�vel tesztelheti le:
    "rpm -qpl Mandrake/RPMS/*.rpm"

en: Welcome to %s
hu: �dv�z�lj�k - %s

en: No floppy drive available
hu: Nincs el�rhet� floppy-meghajt�

en: Entering step `%s'
hu: A k�vetkez� l�p�s: "%s"

en: Your system is low on resources. You may have some problem installing
    Mandrake Linux. If that occurs, you can try a text install instead. For this,
    press `F1' when booting on CDROM, then enter `text'.
hu: A rendszer gyenge er�forr�sokkal rendelkezik. El�fordulhat, hogy probl�m�i
    lesznek a Mandrake Linux telep�t�s�vel. Ha �gy t�rt�nik, pr�b�lkozzon
    sz�veges m�d� telep�t�ssel: CD-r�l val� rendszerind�t�st k�vet�en nyomjon
    "F1"-et, majd �rja be azt, hogy "text".

en: Install Class
hu: Telep�t�si m�d

en: Please choose one of the following classes of installation:
hu: V�lasszon a k�vetkez� telep�t�si oszt�lyok k�z�l:

en: Package Group Selection
hu: Csomag-csoportok kiv�laszt�sa

en: Individual package selection
hu: Csomagok egyedi kiv�laszt�sa

en: Total size: %d / %d MB
hu: �sszm�ret: %d / %d MB

en: Bad package
hu: Hib�s csomag

en: Name: %s
hu: N�v: %s

en: Version: %s
hu: Verzi�: %s

en: Size: %d KB
hu: M�ret: %d KB

en: Importance: %s
hu: Fontoss�g: %s

en: You can't select this package as there is not enough space left to install it
hu: Nem v�laszthatja ki ezt a csomagot, mert nincs el�g hely a merevlemezen.

en: The following packages are going to be installed
hu: A telep�t� a k�vetkez� csomagokat fogja telep�teni

en: The following packages are going to be removed
hu: A telep�t� a k�vetkez� csomagokat t�vol�tja el

en: You can't select/unselect this package
hu: Ez a csomag nem jel�lhet� ki illetve nem t�r�lhet� a kijel�l�se

en: This is a mandatory package, it can't be unselected
hu: Ez egy k�telez� csomag, nem lehet megsz�ntetni a kijel�l�s�t

en: You can't unselect this package. It is already installed
hu: Nem t�r�lhet� ennek a csomagnak a kijel�l�se, mert m�r telep�tve van

en: This package must be upgraded.
    Are you sure you want to deselect it?
hu: Ezt a csomagot friss�teni kell.
    Biztos, hogy t�r�lni k�v�nja a kijel�l�s�t?

en: You can't unselect this package. It must be upgraded
hu: Nem t�r�lheti ennek a csomagnak a kijel�l�s�t. Ez a csomag friss�tend�!

en: Show automatically selected packages
hu: Automat. kijel�lt csomagok mutat�sa

en: Install
hu: Telep�t�s

en: Load/Save on floppy
hu: Bet�lt�s/floppyra ment�s

en: Updating package selection
hu: A csomagkiv�laszt�s friss�t�se

en: Minimal install
hu: Minim�lis telep�t�s

en: Choose the packages you want to install
hu: V�lassza ki a telep�tend� csomagokat

en: Installing
hu: Telep�t�s

en: Estimating
hu: Becsl�s

en: Time remaining
hu: H�tral�v� id�

en: Please wait, preparing installation...
hu: Egy kis t�relmet k�rek; a telep�t�s el�k�sz�t�se folyik...

en: %d packages
hu: %d csomag

en: Installing package %s
hu: A(z) %s csomag telep�t�se

en: Accept
hu: Elfogadom

en: Refuse
hu: Nem fogadom el

en: Change your Cd-Rom!
    
    Please insert the Cd-Rom labelled "%s" in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid installation from this Cd-Rom.
hu: Cser�lje ki a CD-t a meghajt�ban!
    
    Tegye be a(z) "%s" felirat� lemezt, �s nyomja meg az "OK" gombot.
    Ha nincs ilyen lemeze, nyomja meg a "M�gsem" gombot, �gy err�l a CD-r�l
    nem t�rt�nik telep�t�s.

en: Go on anyway?
hu: Ett�l f�ggetlen�l folytassam?

en: There was an error ordering packages:
hu: Hiba t�rt�nt a csomagok rendez�sekor:

en: There was an error installing packages:
hu: Hiba t�rt�nt a csomagok telep�t�sekor:

en: 
    Warning
    
    Please read carefully the terms below. If you disagree with any
    portion, you are not allowed to install the next CD media. Press 'Refuse' 
    to continue the installation without using these media.
    
    
    Some components contained in the next CD media are not governed
    by the GPL License or similar agreements. Each such component is then
    governed by the terms and conditions of its own specific license. 
    Please read carefully and comply with such specific licenses before 
    you use or redistribute the said components. 
    Such licenses will in general prevent the transfer,  duplication 
    (except for backup purposes), redistribution, reverse engineering, 
    de-assembly, de-compilation or modification of the component. 
    Any breach of agreement will immediately terminate your rights under 
    the specific license. Unless the specific license terms grant you such
    rights, you usually cannot install the programs on more than one
    system, or adapt it to be used on a network. In doubt, please contact 
    directly the distributor or editor of the component. 
    Transfer to third parties or copying of such components including the 
    documentation is usually forbidden.
    
    
    All rights to the components of the next CD media belong to their 
    respective authors and are protected by intellectual property and 
    copyright laws applicable to software programs.
hu: 
    Figyelmeztet�s
    
    Olvassa el alaposan az al�bbi licencfelt�teleket. Ha valamelyik r�szt nem
    fogadja el, akkor nem kezdheti el a telep�t�st a k�vetkez� CD-r�l. Ha a
    "Nem fogadom el" lehet�s�get v�lasztja, akkor a telep�t�st ezen adathordoz�
    kihagy�s�val kell folytatnia.
    
    
    A k�vetkez� CD-n tal�lhat� n�h�ny szoftverkomponens nem a GPL
    (vagy m�s hasonl�) licenc al� tartozik. Mindegyik ilyen komponens
    saj�t, egy�ni licencegyezm�nnyel rendelkezik.
    Olvassa el �s fogadja el ezeket a licencfelt�teleket a komponens
    haszn�latba v�tele vagy tov�bbad�sa el�tt.
    Ezek a felt�telek �ltal�ban nem enged�lyezik a komponens tov�bbad�s�t,
    lem�sol�s�t (kiv�ve biztons�gi m�solatk�nt), forgalomba hoz�s�t,
    visszafejt�s�t, g�pi k�d� kilist�z�s�t, visszaford�t�s�t �s m�dos�t�s�t.
    B�rmelyik felt�tel be nem tart�sa eset�n a licenc �rv�ny�t veszti.
    Ha a licencegyezm�ny k�l�n nem enged�lyez t�bbet, akkor a telep�t�s
    csak egy rendszerre enged�lyezett, �s a komponens nem haszn�lhat�
    k�z�sen, a h�l�zaton. Ha pontosabb inform�ci�ra van sz�ks�ge,
    l�pjen kapcsolatba a komponens forgalmaz�j�val vagy k�sz�t�j�vel.
    A komponensek �tad�sa, r�luk m�solat k�sz�t�se harmadik f�l r�sz�re
    �ltal�ban nem enged�lyezett (bele�rtve a dokument�ci�t is).
    
    
    A k�vetkez� CD-n tal�lhat� komponensek minden joga azok szerz�it illeti
    meg, �s a szoftverterm�kekre vonatkoz� szellemi �s szerz�i jogi
    t�rv�nyek �rv�nyesek r�juk.

en: An error occurred
hu: Hiba l�pett fel

en: Do you really want to leave the installation?
hu: Biztosan ki szeretne l�pni a telep�t�b�l?

en: License agreement
hu: Licencegyezm�ny

en: Introduction
    
    The operating system and the different components available in the Mandrake Linux distribution 
    shall be called the "Software Products" hereafter. The Software Products include, but are not 
    restricted to, the set of programs, methods, rules and documentation related to the operating 
    system and the different components of the Mandrake Linux distribution.
    
    
    1. License Agreement
    
    Please read this document carefully. This document is a license agreement between you and  
    MandrakeSoft S.A. which applies to the Software Products.
    By installing, duplicating or using the Software Products in any manner, you explicitly 
    accept and fully agree to conform to the terms and conditions of this License. 
    If you disagree with any portion of the License, you are not allowed to install, duplicate or use 
    the Software Products. 
    Any attempt to install, duplicate or use the Software Products in a manner which does not comply 
    with the terms and conditions of this License is void and will terminate your rights under this 
    License. Upon termination of the License,  you must immediately destroy all copies of the 
    Software Products.
    
    
    2. Limited Warranty
    
    The Software Products and attached documentation are provided "as is", with no warranty, to the 
    extent permitted by law.
    MandrakeSoft S.A. will, in no circumstances and to the extent permitted by law, be liable for any special,
    incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without limitation damages for loss of 
    business, interruption of business, financial loss, legal fees and penalties resulting from a court 
    judgment, or any other consequential loss) arising out of  the use or inability to use the Software 
    Products, even if MandrakeSoft S.A. has been advised of the possibility or occurence of such 
    damages.
    
    LIMITED LIABILITY LINKED TO POSSESSING OR USING PROHIBITED SOFTWARE IN SOME COUNTRIES
    
    To the extent permitted by law, MandrakeSoft S.A. or its distributors will, in no circumstances, be 
    liable for any special, incidental, direct or indirect damages whatsoever (including without 
    limitation damages for loss of business, interruption of business, financial loss, legal fees 
    and penalties resulting from a court judgment, or any other consequential loss) arising out 
    of the possession and use of software components or arising out of  downloading software components 
    from one of Mandrake Linux sites  which are prohibited or restricted in some countries by local laws.
    This limited liability applies to, but is not restricted to, the strong cryptography components 
    included in the Software Products.
    
    
    3. The GPL License and Related Licenses
    
    The Software Products consist of components created by different persons or entities.  Most 
    of these components are governed under the terms and conditions of the GNU General Public 
    Licence, hereafter called "GPL", or of similar licenses. Most of these licenses allow you to use, 
    duplicate, adapt or redistribute the components which they cover. Please read carefully the terms 
    and conditions of the license agreement for each component before using any component. Any question 
    on a component license should be addressed to the component author and not to MandrakeSoft.
    The programs developed by MandrakeSoft S.A. are governed by the GPL License. Documentation written 
    by MandrakeSoft S.A. is governed by a specific license. Please refer to the documentation for 
    further details.
    
    
    4. Intellectual Property Rights
    
    All rights to the components of the Software Products belong to their respective authors and are 
    protected by intellectual property and copyright laws applicable to software programs.
    MandrakeSoft S.A. reserves its rights to modify or adapt the Software Products, as a whole or in 
    parts, by all means and for all purposes.
    "Mandrake", "Mandrake Linux" and associated logos are trademarks of MandrakeSoft S.A.  
    
    
    5. Governing Laws 
    
    If any portion of this agreement is held void, illegal or inapplicable by a court judgment, this 
    portion is excluded from this contract. You remain bound by the other applicable sections of the 
    agreement.
    The terms and conditions of this License are governed by the Laws of France.
    All disputes on the terms of this license will preferably be settled out of court. As a last 
    resort, the dispute will be referred to the appropriate Courts of Law of Paris - France.
    For any question on this document, please contact MandrakeSoft S.A.
hu: Bevezet�s
    
    A tov�bbiakban az oper�ci�s rendszerre �s a Mandrake Linux disztrib�ci�ban el�rhet�
    k�l�nf�le komponensekre "Szoftverterm�kek" n�ven hivatkozunk. A Szoftverterm�kek k�r�be - nem
    kiz�r�lagosan - beletartoznak az oper�ci�s rendszerhez �s a Mandrake Linux disztrib�ci�
    k�l�nf�le komponenseihez kapcsol�d� programok, m�dszerek, szab�lyok �s dokument�ci�.
    
    
    1. Licencegyezm�ny
    
    K�rj�k, olvassa el jelen dokumentumot figyelmesen. Ezen dokumentum egy, a Szoftverterm�kekre
    vonatkoz� licencegyezm�ny �n �s a MandrakeSoft S.A. k�z�tt.
    Ha a Szoftverterm�keket b�rmif�le m�don telep�ti, sokszoros�tja vagy felhaszn�lja,
    azzal �n elfogadja jelen licenc kik�t�seit �s felt�teleit, tov�bb� beleegyezik abba, hogy
    azoknak teljes m�rt�kben megfelel.
    Ha �n a Licenc b�rmely r�sz�vel nem �rt egyet, akkor az �n sz�m�ra nem enged�lyezett a
    Szoftverterm�kek telep�t�se, sokszoros�t�sa illetve felhaszn�l�sa.
    B�rmely olyan k�s�rlet, amely a Szoftverterm�keknek a jelen licenc kik�t�seit�l �s felt�teleit�l
    elt�r�en val� telep�t�s�re, sokszoros�t�s�ra illetve felhaszn�l�s�ra ir�nyul, �rv�nytelen�t�
    jelleg�, �s megvonja az �nnek ezen licenc �ltal adott jogokat. A licencjogok megsz�n�s�t
    k�vet�en �nnek azonnali hat�llyal meg kell semmis�tenie a Szoftverterm�kek �sszes, �n �ltal
    birtokolt p�ld�ny�t.
    
    
    2. Korl�tozott garancia
    
    A Szoftverterm�kek �s az azokhoz tartoz� dokument�ci� "olyan amilyen" �llapotban �llnak
    rendelkez�sre. Garancia nincsen azokra - a t�rv�nyek �ltal enged�lyezett m�rt�kben.
    A MandrakeSoft S.A. - a t�rv�nyek �ltal enged�lyezett m�rt�kben - semmilyen k�r�lm�nyek
    k�z�tt sem vonhat� felel�ss�gre a Szoftverterm�kek haszn�lat�b�l vagy haszn�lhatatlans�g�b�l
    sz�rmaz� speci�lis, el�re nem l�tott, k�zvetlen vagy k�zvetett k�rok�rt (korl�toz�s n�lk�l
    bele�rtve a k�vetkez�ket: �zleti vesztes�g, �zleti tev�kenys�g megszakad�sa, p�nz�gyi
    vesztes�g, jogi d�jak illetve b�r�s�gi �t�letb�l sz�rmaz� b�ntet�s, vagy b�rmilyen
    sz�rmaz�kos vesztes�g); m�g abban az esetben sem, ha a MandrakeSoft S.A. t�j�koztatva lett
    az ilyesf�le k�rok bek�vetkez�s�nek lehet�s�g�r�l.
    
    KORL�TOZOTT FELEL�SS�G A BIZONYOS ORSZ�GOKBAN TILTOTT SZOFTVEREK BIRTOKL�S�VAL ILLETVE
    HASZN�LAT�VAL KAPCSOLATBAN
    
    A MandrakeSoft S.A. �s disztrib�torai - a t�rv�nyek �ltal enged�lyezett m�rt�kben - semmilyen
    k�r�lm�nyek k�z�tt sem vonhat�k felel�ss�gre az olyan - speci�lis, el�re nem l�tott, k�zvetlen
    vagy k�zvetett - k�rok�rt (korl�toz�s n�lk�l bele�rtve a k�vetkez�ket: �zleti vesztes�g,
    �zleti tev�kenys�g megszakad�sa, p�nz�gyi vesztes�g, jogi d�jak illetve b�r�s�gi
    �t�letb�l sz�rmaz� b�ntet�s, vagy b�rmilyen sz�rmaz�kos vesztes�g), amely k�rok a
    szoftverkomponensek birtokl�s�b�l vagy haszn�lat�b�l illetve a helyi t�rv�nyek �ltal
    tiltott vagy korl�tozott szoftverkomponenseknek egy Mandrake Linux c�mr�l val�
    let�lt�s�b�l sz�rmaznak.
    Ezen korl�tozott felel�ss�g vonatkozik t�bbek k�zt a Szoftverterm�kekben lev� titkos�t�
    komponensekre is.
    
    
    3. A GPL �s az ahhoz kapcsol�d� licencek
    
    A Szoftverterm�kek k�l�nb�z� szem�lyek �s int�zm�nyek �ltal k�sz�tett komponensekb�l �llnak.
    A legt�bb komponensre a GNU General Public Licence (GNU �ltal�nos Nyilv�nos Licenc; a
    tov�bbiakban: GPL) �s hasonl� licencek kik�t�sei �s felt�telei vonatkoznak.
    Ezen licencek java r�sze lehet�v� teszi a megfelel� komponensek haszn�lat�t, sokszoros�t�s�t,
    m�dos�t�s�t illetve terjeszt�s�t. B�rmely komponens haszn�lata el�tt olvassa el figyelmesen
    a komponensre vonatkoz� licenc kik�t�seit �s felt�teleit. Egy komponens licenc�re vonatkoz�
    k�rd�st nem a MandrakeSoft c�ghez, hanem az adott komponens szerz�j�hez kell ir�ny�tani.
    A MandrakeSoft S.A. �ltal fejlesztett programok a GPL licenc hat�lya al� tartoznak.
    A MandrakeSoft S.A. �ltal �rt dokument�ci�s anyagokra egy speci�lis licenc vonatkozik.
    Tov�bbi r�szletek a dokument�ci�ban.
    
    
    4. Szellemi tulajdonra vonatkoz� jogok
    
    A Szoftverterm�kek komponenseire vonatkoz� �sszes jog az adott komponensek szerz�it illeti meg,
    �s a szoftverekre vonatkoz� szellemi tulajdoni illetve szerz�i jogi (copyright) t�rv�nyek
    v�delme alatt �ll.
    A MandrakeSoft S.A. fenntartja a jogot arra, hogy m�dos�tsa illetve �talak�tsa a
    Szoftverterm�keket - teljes eg�sz�ben vagy r�szben, b�rmilyen m�don illetve b�rmilyen c�lra.
    A "Mandrake", a "Mandrake Linux" �s az azokhoz tartoz� log�k a MandrakeSoft S.A. v�djegyei.
    
    
    5. Vonatkoz� t�rv�nyek
    
    Ha jelen egyezm�ny b�rmely r�sze b�r�s�gi �t�let alapj�n semmisnek, t�rv�nytelennek vagy
    alkalmazhatatlannak van nyilv�n�tva, akkor azon r�sz jelen szerz�d�sb�l kiz�r�sra ker�l.
    Az egyezm�ny t�bbi - alkalmazhat� - r�sz�t �nnek tov�bbra is be kell tartania.
    Jelen licenc kik�t�sei �s felt�telei Franciaorsz�g t�rv�nyeinek hat�lya al� tartoznak.
    A jelen licenc kik�t�seivel kapcsolatos vit�k lez�r�s�nak legel�ny�sebb m�dja egy
    b�r�s�gon k�v�l t�rt�n� megegyez�s. V�gs� lehet�s�gk�nt a vit�s �gy a megfelel�
    p�rizsi (Franciaorsz�g) b�r�s�gra ker�l.
    Ha jelen dokumentummal kapcsolatban k�rd�se van, vegye fel a kapcsolatot a MandrakeSoft S.A.
    c�ggel.

en: Are you sure you refuse the licence?
hu: Biztos abban, hogy elutas�tja a licencet?

en: Keyboard
hu: Billenty�zet

en: Please choose your keyboard layout.
hu: V�lasszon billenty�zetkioszt�st.

en: Here is the full list of keyboards available
hu: Itt tal�lhat� a billenty�zetek list�ja

en: Which installation class do you want?
hu: Melyik telep�t�si m�dot v�lasztja?

en: Install/Update
hu: Telep�t�s/friss�t�s

en: Is this an install or an update?
hu: �j telep�t�s vagy friss�t�s?

en: Recommended
hu: Aj�nlott

en: Expert
hu: Szak�rt�

en: Upgrade
hu: Friss�t�s

en: Upgrade packages only
hu: Csak a csomagok friss�t�se

en: Please choose the type of your mouse.
hu: Adja meg az eg�r t�pus�t.

en: Mouse Port
hu: Eg�r port

en: Please choose on which serial port your mouse is connected to.
hu: V�lassza ki, hogy melyik soros porthoz csatlakozik az egere.

en: Buttons emulation
hu: Eg�rgomb-emul�ci�

en: Button 2 Emulation
hu: A 2. gomb emul�l�sa

en: Button 3 Emulation
hu: A 3. gomb emul�l�sa

en: Configuring PCMCIA cards...
hu: PCMCIA k�rty�k be�ll�t�sa...

en: Configuring IDE
hu: IDE be�ll�t�sok

en: No partition available
hu: Nincs el�rhet� part�ci�

en: Scanning partitions to find mount points
hu: Csatol�si pontok keres�se a part�ci�kon

en: Choose the mount points
hu: V�lassza ki a csatol�si pontokat

en: No free space for 1MB bootstrap! Install will continue, but to boot your system, you'll need to create the bootstrap partition in DiskDrake
hu: Nincs el�g szabad hely az 1 MB-os bet�lt�programnak! A telep�t�s folytathat�, de a rendszer ind�t�s�hoz l�tre kell hozni egy rendszerind�t� part�ci�t a DiskDrake-kel.

en: No root partition found to perform an upgrade
hu: A gy�k�rpart�ci� nem tal�lhat�, ez�rt nem lehet elv�gezni a friss�t�st

en: Root Partition
hu: Gy�k�rpart�ci�

en: What is the root partition (/) of your system?
hu: Melyik a gy�k�rpart�ci� (/) a rendszerben?

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
hu: A part�ci�s t�bla v�ltoz�sai csak a g�p �jraind�t�sa ut�n l�pnek �rv�nybe

en: Choose the partitions you want to format
hu: V�lassza ki a form�zand� part�ci�kat

en: Check bad blocks?
hu: Ellen�rizzem a rossz blokkokat?

en: Formatting partitions
hu: A part�ci�k form�z�sa

en: Creating and formatting file %s
hu: %s f�jl l�trehoz�sa �s form�z�sa

en: Failed to check filesystem %s. Do you want to repair the errors? (beware, you can loose data)
hu: A(z) "%s" f�jlrendszer ellen�rz�se hib�kat eredm�nyezett. Szeretn� kijav�tani a hib�kat? (legyen �vatos, mivel ez adatveszt�shez is vezethet)

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
hu: A lapoz�ter�let m�rete nem el�g nagy. N�velje meg a telep�t�s befejez�s�hez.

en: Looking for available packages and rebuilding rpm database...
hu: A rendelkez�sre �ll� csomagok keres�se �s az RPM-adatb�zis �jra�p�t�se...

en: Looking for available packages...
hu: A rendelkez�sre �ll� csomagok keres�se...

en: Looking at packages already installed...
hu: A m�r telep�tett csomagok vizsg�lata...

en: Finding packages to upgrade...
hu: A friss�tend� csomagok keres�se...

en: Your system does not have enough space left for installation or upgrade (%d > %d)
hu: A rendszeren nem maradt el�g hely a telep�t�shez vagy friss�t�shez (%d > %d)

en: Please choose load or save package selection on floppy.
    The format is the same as auto_install generated floppies.
hu: V�lasszon egy funkci�t annak megfelel�en, hogy bet�lteni k�v�n egy
    csomagkijel�l�st vagy a jelenlegi kijel�l�st szeretn� elmenteni.
    A form�tum ugyanaz, mint az automatikus telep�t�floppykn�l.

en: Load from floppy
hu: Bet�lt�s floppyr�l

en: Save on floppy
hu: Ment�s floppyra

en: Loading from floppy
hu: Bet�lt�s floppyr�l

en: Package selection
hu: Csomagkijel�l�s

en: Insert a floppy containing package selection
hu: Tegye be a csomagkijel�l�st tartalmaz� floppyt a meghajt�ba

en: Selected size is larger than available space
hu: A kijel�lt �sszm�ret nagyobb, mint a rendelkez�sre �ll� hely

en: Type of install
hu: A telep�t�s t�pusa

en: You haven't selected any group of packages.
    Please choose the minimal installation you want:
hu: Egyetlen csomagcsoportot sem jel�lt ki.
    V�lassza ki, milyen fajta minim�lis telep�t�st szeretne.

en: With X
hu: X-szel egy�tt

en: With basic documentation (recommended!)
hu: Alapvet� dokument�ci�val (javasolt)

en: Truly minimal install (especially no urpmi)
hu: Val�ban minim�lis telep�t�s (urpmi sincs)

en: If you have all the CDs in the list below, click Ok.
    If you have none of those CDs, click Cancel.
    If only some CDs are missing, unselect them, then click Ok.
hu: Ha a felsorolt CD-k rendelkez�sre �llnak, kattintson az OK gombra.
    Ha egy CD sem �ll rendelkez�sre a felsoroltak k�z�l, akkor kattintson
    a M�gsem gombra.
    Ha a felsoroltak k�z�l n�h�ny CD hi�nyzik, t�r�lje a kijel�l�s�ket, majd
    kattintson az OK gombra.

en: Cd-Rom labeled "%s"
hu: A(z) "%s" c�mk�j� CD

en: Preparing installation
hu: A telep�t�s el�k�sz�t�se

en: Installing package %s
    %d%%
hu: A(z) %s csomag telep�t�se
    %d%%

en: Post-install configuration
hu: Telep�t�s ut�ni be�ll�t�sok

en: Please insert the Boot floppy used in drive %s
hu: Tegye be a rendszerind�t� floppyt a(z) "%s" meghajt�ba

en: Please insert the Update Modules floppy in drive %s
hu: Tegye be a friss�t�modulokat tartalmaz� floppyt a(z) "%s" meghajt�ba

en: You now have the opportunity to download updated packages. These packages
    have been released after the distribution was released. They may
    contain security or bug fixes.
    
    To download these packages, you will need to have a working Internet 
    connection.
    
    Do you want to install the updates ?
hu: Lehet�s�ge van arra, hogy let�ltse a disztrib�ci� kiad�sa ut�n friss�tett
    csomagokat. Ez �ltal�ban biztons�gi jav�t�sokat �s hibajav�t�sokat jelent.
    
    A funkci� haszn�lat�hoz sz�ks�g van egy be�ll�tott internetkapcsolatra.
    
    Szeretn� feltelep�teni a friss�t�seket ?

en: Contacting Mandrake Linux web site to get the list of available mirrors...
hu: Kapcsol�d�s a Mandrake Linux webkiszolg�l�j�hoz; az el�rhet� t�k�rkiszolg�l�k list�j�nak lek�rdez�se...

en: Choose a mirror from which to get the packages
hu: V�lasszon t�k�rkiszolg�l�t, ahonnan let�lti a csomagokat

en: Contacting the mirror to get the list of available packages...
hu: Kapcsolatfelv�tel a t�k�rkiszolg�l�val; az el�rhet� csomagok list�j�nak let�lt�se...

en: Which is your timezone?
hu: Melyik id�z�n�t v�lasztja?

en: Hardware clock set to GMT
hu: A g�p �r�ja GMT-id�t mutat

en: Automatic time synchronization (using NTP)
hu: Automatikus id�szinkroniz�ci� (NTP-vel)

en: NTP Server
hu: NTP-kiszolg�l�

en: Remote CUPS server
hu: T�voli CUPS-kiszolg�l�

en: No printer
hu: Nincs nyomtat�

en: Do you have an ISA sound card?
hu: Van ISA hangk�rty�ja?

en: Run "sndconfig" after installation to configure your sound card
hu: A hangk�rtya be�ll�t�s�hoz futtassa az "sndconfig" programot a telep�t�s ut�n

en: No sound card detected. Try "harddrake" after installation
hu: A telep�t� nem tal�lt hangk�rty�t. Futtassa a "harddrake" programot a telep�t�s ut�n

en: Summary
hu: �sszefoglal�s

en: Mouse
hu: Eg�r

en: Timezone
hu: Id�z�na

en: Printer
hu: Nyomtat�

en: ISDN card
hu: ISDN-k�rtya

en: Sound card
hu: Hangk�rtya

en: TV card
hu: T�v�k�rtya

en: Windows Domain
hu: Windowsos tartom�ny

en: Local files
hu: Helyi f�jlok

en: Set root password
hu: Rendszergazdai (root) jelsz� be�ll�t�sa

en: No password
hu: Nincs jelsz�

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
hu: Ez a jelsz� t�l r�vid (legal�bb %d karakter hossz�nak kell lennie)

en: Authentication
hu: Felhaszn�l�azonos�t�s

en: Authentication LDAP
hu: LDAP-alap� azonos�t�s

en: LDAP Base dn
hu: LDAP alap-DN

en: LDAP Server
hu: LDAP-kiszolg�l�

en: Authentication NIS
hu: NIS-alap� azonos�t�s

en: NIS Domain
hu: NIS-tartom�ny

en: NIS Server
hu: NIS-kiszolg�l�

en: For this to work for a W2K PDC, you will probably need to have the admin run: C:\>net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add and reboot the server.
    You will also need the username/password of a Domain Admin to join the machine to the Windows(TM) domain.
    If networking is not yet enabled, Drakx will attempt to join the domain after the network setup step.
    Should this setup fail for some reason and domain authentication is not working, run 'smbpasswd -j DOMAIN -U USER%PASSWORD' using your Windows(tm) Domain, and Admin Username/Password, after system boot.
    The command 'wbinfo -t' will test whether your authentication secrets are good.
hu: Hogy ez m�k�dj�n egy W2K PDC-vel, ahhoz az adminisztr�tornak val�sz�n�leg v�gre kell hajtania a k�vetkez� windowsos parancsot, majd �jra kell ind�tani a kiszolg�l�t: 'net localgroup "Pre-Windows 2000 Compatible Access" everyone /add'.
    Sz�ks�g lesz egy tartom�nyadminisztr�tor nev�re �s jelszav�ra is ahhoz, hogy a g�pet csatlakoztatni lehessen a windowsos tartom�nyhoz.
    Ha a h�l�zat m�g nincs be�ll�tva, akkor a telep�t� a h�l�zatbe�ll�t�si l�p�st k�vet�en fogja megk�s�relni a tartom�nyhoz val� csatlakoz�st.
    Ha a be�ll�t�s nem siker�l, �s a tartom�nyhiteles�t�s nem m�k�dik, akkor a rendszer ind�t�s�t k�vet�en futtassa az 'smbpasswd -j TARTOM�NY -U FELHASZN�L�%JELSZ�' parancsot a windowsos tartom�ny �s a megfelel� adminisztr�tori n�v illetve jelsz� haszn�lat�val.
    A 'wbinfo -t' parancs haszn�lat�val letesztelhet�, hogy a hozz�f�r�s (illetve a l�trehozott g�pazonos�t�) m�k�dik-e.

en: Authentication Windows Domain
hu: Hiteles�t�si Windows-tartom�ny

en: Domain Admin User Name
hu: Tartom�nyadminisztr�tor felhaszn�l�i neve

en: Domain Admin Password
hu: Tartom�nyadminisztr�tor jelszava

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    SILO on your system, or another operating system removes SILO, or SILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures.
    
    If you want to create a bootdisk for your system, insert a floppy in the first
    drive and press "Ok".
hu: Az ind�t�lemez seg�ts�g�vel a Linux rendszer akkor is elind�that�, ha a
    merevlemezr�l t�rt�n� ind�t�s nem m�k�dik. Ez p�ld�ul akkor hasznos, ha
    nem k�v�n rendszerind�t� programot telep�teni, vagy egy m�sik oper�ci�s
    rendszer elt�vol�totta a SILO-t, vagy ha a program nem tudja lekezelni a
    g�p hardver�t. Az ind�t�lemez a Mandrake helyre�ll�t�lemezzel is
    haszn�lhat�, hogy s�lyos meghib�sod�s eset�n a rendszer �llapota k�nnyen
    vissza�ll�that� legyen.
    
    Ha szeretne ind�t�lemezt k�sz�teni, helyezzen be egy floppyt az
    els� meghajt�ba �s nyomja meg az "OK" gombot.

en: First floppy drive
hu: Els� floppy-meghajt�

en: Second floppy drive
hu: M�sodik floppy-meghajt�

en: Skip
hu: Kihagy�s

en: A custom bootdisk provides a way of booting into your Linux system without
    depending on the normal bootloader. This is useful if you don't want to install
    LILO (or grub) on your system, or another operating system removes LILO, or LILO doesn't
    work with your hardware configuration. A custom bootdisk can also be used with
    the Mandrake rescue image, making it much easier to recover from severe system
    failures. Would you like to create a bootdisk for your system?
    %s
hu: Az ind�t�lemez lehet�v� teszi, hogy a Linux oper�ci�s rendszert a norm�l
    rendszerind�t� program n�lk�l is el lehessen ind�tani. Ez akkor hasznos,
    ha nem k�v�n LILO-t (illetve GRUB-ot) telep�teni a g�pre, vagy egy m�sik
    oper�ci�s rendszer let�rli a LILO-t, vagy a LILO nem m�k�dik az adott
    hardver-konfigur�ci�val. Az ind�t�lemezt haszn�lhatja a Mandrake
    helyre�ll�t�lemezzel egy�tt is, �gy sokkal egyszer�bb a helyre�ll�t�s egy
    rendszerhiba ut�n. Szeretne most ind�t�lemezt k�sz�teni a rendszerhez?
    %s

en: 
    
    (WARNING! You're using XFS for your root partition,
    creating a bootdisk on a 1.44 Mb floppy will probably fail,
    because XFS needs a very large driver).
hu: 
    
    (Figyelmeztet�s: Mivel XFS f�jlrendszert haszn�l a gy�k�rpart�ci�hoz,
    ez�rt 1,44 megab�jtos floppylemezb�l val�sz�n�leg nem k�sz�thet�
    ind�t�lemez - az XFS nagym�ret� meghajt�programot ig�nyel.)

en: Sorry, no floppy drive available
hu: Nincs el�rhet� floppy-meghajt�

en: Choose the floppy drive you want to use to make the bootdisk
hu: V�lassza ki azt a floppy-meghajt�t, amelyet az ind�t�lemez elk�sz�t�s�hez haszn�lni k�v�n

en: Insert a floppy in %s
hu: Tegyen egy floppyt a(z) "%s" meghajt�ba

en: Creating bootdisk...
hu: Ind�t�lemez k�sz�t�se...

en: Preparing bootloader...
hu: Rendszerbet�lt� el�k�sz�t�se...

en: You appear to have an OldWorld or Unknown
     machine, the yaboot bootloader will not work for you.
    The install will continue, but you'll
     need to use BootX to boot your machine
hu: A g�p t�pusa feltehet�en OldWorld vagy Ismeretlen,
    ez�rt a Yaboot rendszerind�t� program nem fog m�k�dni.
    A telep�t�s folytathat�, de az ind�t�shoz
    a BootX-et kell majd haszn�lni.

en: Do you want to use aboot?
hu: Szeretn� az aboot-ot haszn�lni?

en: Error installing aboot, 
    try to force installation even if that destroys the first partition?
hu: Hiba az aboot telep�t�sekor.
    Pr�b�ljam �jra a telep�t�st akkor is, ha ez esetleg t�nkreteszi az els�
    part�ci�t?

en: Installing bootloader
hu: Rendszerind�t� program telep�t�se

en: Installation of bootloader failed. The following error occured:
hu: A rendszerbet�lt� telep�t�se nem siker�lt. A hiba a k�vetkez�:

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you don't see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
hu: Lehet, hogy m�dos�tani kell az Open Firmware rendszerind�t�si eszk�z
     be�ll�t�sain a rendszerind�t� program haszn�lat�hoz. Ha �jraind�t�s ut�n
     nem jelenik meg a prompt, nyomja le a Command-Option-O-F-et indul�skor
     �s �rja be ezt: setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Majd g�pelje be ezt: shut-down
    A k�vetkez� ind�t�s ut�n meg kell jelennie a promptnak.

en: Insert a blank floppy in drive %s
hu: Tegyen egy �res floppyt a(z) "%s" meghajt�ba

en: Creating auto install floppy...
hu: Automatikus telep�t�floppy k�sz�t�se...

en: Some steps are not completed.
    
    Do you really want to quit now?
hu: A telep�t�s nem teljes, mivel egyes l�p�sek kimaradtak.
    
    Biztos, hogy ki akar l�pni?

en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press return to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandrake Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandrake Linux User's Guide.
hu: Gratul�lunk, a telep�t�s sikeresen befejez�d�tt. Vegye ki az adathordoz�t,
    amir�l a rendszer ind�t�sa t�rt�nt (CD, floppylemez, ...), majd nyomja le
    az Enter billenty�t a rendszer �jraind�t�s�hoz.
    
    Az ehhez a Mandrake Linux verzi�hoz el�rhet� jav�t�sokr�l a k�vetkez�
    helyen olvashat:
    
    
    %s
    
    
    A rendszer be�ll�t�s�val kapcsolatban a Mandrake Linux hivatalos
    felhaszn�l�i k�zik�nyv�ben tal�l tov�bbi inform�ci�kat.

en: Generate auto install floppy
hu: Automatikus telep�t�floppy k�sz�t�se

en: The auto install can be fully automated if wanted,
    in that case it will take over the hard drive!!
    (this is meant for installing on another box).
    
    You may prefer to replay the installation.
hu: Az automatikus telep�t�s ak�r teljesen automatikus is lehet,
    ebben az esetben az eg�sz merevlemez tartalm�t m�dos�thatja.
    Els�sorban akkor aj�nlott, ha m�sik g�pre is telep�teni k�v�nja
    a rendszert.
    
    Lehet�s�g van a telep�t�s �jraj�tsz�s�ra is.

en: Automated
hu: Automatikus

en: Replay
hu: �jraj�tsz�s

en: Save packages selection
hu: Csomag�ssze�ll�t�s ment�se

en: Mandrake Linux Installation %s
hu: Mandrake Linux telep�t�s %s

note: -PO This string must fit in a 80-char wide text screen
en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
hu: <Tab>/<Alt+Tab> l�peget�s | <Sz�k�z> kiv�laszt�s | <F12> k�vetkez� k�perny�

en: kdesu missing
hu: nincs "kdesu"

en: consolehelper missing
hu: nincs "consolehelper"

en: Choose a file
hu: V�lasszon egy f�jlt

en: Advanced
hu: Speci�lis

en: Basic
hu: Alapvet�

en: <- Previous
hu: <- El�z�

en: Next
hu: K�vetkez�

en: Bad choice, try again
hu: Nem megfelel� v�laszt�s, pr�b�lja meg �jra

en: Your choice? (default %s)
hu: Melyiket v�lasztja? (az alap�rtelmez�s: %s)

en: Entries you'll have to fill:
    %s
hu: Kit�ltend� bejegyz�sek:
    %s

en: Your choice? (0/1, default `%s')
hu: Melyiket v�lasztja? (0/1, az alap�rtelmez�s: "%s")

en: Button `%s': %s
hu: "%s" gomb: %s

en: Do you want to click on this button?
hu: Szeretne r�kattintani erre a gombra?

en:  enter `void' for void entry
hu:  �res bejegyz�shez adjon meg "void"-ot

en: Your choice? (default `%s'%s)
hu: Melyiket v�lasztja? (az alap�rtelmez�s: "%s"%s)

en: => There are many things to choose from (%s).
hu: => Sok v�laszt�si lehet�s�g van (%s).

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
hu: Jel�lje ki a szerkeszteni k�v�nt 10-es tartom�ny els� sz�m�t,
    vagy csak nyomja le az Enter billenty�t a tov�bbl�p�shez.
    Melyiket v�lasztja?

en: => Notice, a label changed:
    %s
hu: => Megjegyz�s: egy c�mke m�dosult:
    %s

en: Re-submit
hu: �jrak�ld�s

en: Czech (QWERTZ)
hu: cseh (QWERTZ)

en: German
hu: n�met

en: Dvorak
hu: Dvorak-f�le

en: Spanish
hu: spanyol

en: Finnish
hu: finn

en: French
hu: francia

en: Norwegian
hu: norv�g

en: Polish
hu: lengyel

en: Russian
hu: orosz

en: Swedish
hu: sv�d

en: UK keyboard
hu: angol (UK) billenty�zet

en: US keyboard
hu: USA-billenty�zet

en: Albanian
hu: alb�n

en: Armenian (old)
hu: �rm�ny (r�gi)

en: Armenian (typewriter)
hu: �rm�ny (�r�g�p)

en: Armenian (phonetic)
hu: �rm�ny (fonetikus)

en: Azerbaidjani (latin)
hu: azerbajdzs�ni (latin)

en: Belgian
hu: belga

en: Bengali
hu: beng�li

en: Bulgarian (phonetic)
hu: bolg�r (fonetikus)

en: Bulgarian (BDS)
hu: bolg�r (BDS)

en: Brazilian (ABNT-2)
hu: brazil (ABNT-2)

en: Bosnian
hu: boszniai

en: Belarusian
hu: feh�rorosz

en: Swiss (German layout)
hu: sv�jci (n�met kioszt�s)

en: Swiss (French layout)
hu: sv�jci (francia kioszt�s)

en: Czech (QWERTY)
hu: cseh (QWERTY)

en: German (no dead keys)
hu: n�met ("dead key" n�lk�l)

en: Devanagari
hu: devanagari

en: Danish
hu: d�n

en: Dvorak (US)
hu: Dvorak-f�le (USA)

en: Dvorak (Norwegian)
hu: Dvorak-f�le (norv�g)

en: Dvorak (Swedish)
hu: Dvorak-f�le (sv�d)

en: Estonian
hu: �szt

en: Georgian ("Russian" layout)
hu: gr�z ("orosz" kioszt�s)

en: Georgian ("Latin" layout)
hu: gr�z ("latin" kioszt�s)

en: Greek
hu: g�r�g

en: Gujarati
hu: gudzsarati

en: Gurmukhi
hu: gurmukhi

en: Hungarian
hu: magyar

en: Croatian
hu: horv�t

en: Israeli
hu: izraeli

en: Israeli (Phonetic)
hu: izraeli (fonetikus)

en: Iranian
hu: ir�ni

en: Icelandic
hu: izlandi

en: Italian
hu: olasz

en: Inuktitut
hu: inuktitut

en: Japanese 106 keys
hu: jap�n 106-billenty�s

en: Korean keyboard
hu: koreai billenty�zet

en: Latin American
hu: latin-amerikai

en: Laotian
hu: laoszi

en: Lithuanian AZERTY (old)
hu: litv�n AZERTY (r�gi)

en: Lithuanian AZERTY (new)
hu: litv�n AZERTY (�j)

en: Lithuanian "number row" QWERTY
hu: litv�n "sz�msor" QWERTY

en: Lithuanian "phonetic" QWERTY
hu: litv�n "fonetikus" QWERTY

en: Latvian
hu: lett

en: Macedonian
hu: maced�n

en: Myanmar (Burmese)
hu: myanmar (burmai)

en: Mongolian (cyrillic)
hu: mongol (cirill)

en: Maltese (UK)
hu: m�ltai (UK)

en: Maltese (US)
hu: m�ltai (US)

en: Dutch
hu: holland

en: Polish (qwerty layout)
hu: lengyel (qwerty)

en: Polish (qwertz layout)
hu: lengyel (qwertz)

en: Portuguese
hu: portug�l

en: Canadian (Quebec)
hu: kanadai (Quebec)

en: Romanian (qwertz)
hu: rom�n (qwertz)

en: Romanian (qwerty)
hu: rom�n (qwerty)

en: Russian (Yawerty)
hu: orosz (Yawerty)

en: Slovenian
hu: szlov�n

en: Slovakian (QWERTZ)
hu: szlov�k (QWERTZ)

en: Slovakian (QWERTY)
hu: szlov�k (QWERTY)

en: Serbian (cyrillic)
hu: szerb (cirill)

en: Tamil (Unicode)
hu: tamil (Unicode)

en: Tamil (TSCII)
hu: tamil (TSCII)

en: Thai keyboard
hu: thaif�ldi billenty�zet

en: Tajik keyboard
hu: t�dzsik billenty�zet

en: Turkish (traditional "F" model)
hu: t�r�k (hagyom�nyos "F" modell)

en: Turkish (modern "Q" model)
hu: t�r�k (modern "Q" modell)

en: Ukrainian
hu: ukr�n

en: US keyboard (international)
hu: USA-billenty�zet (nemzetk�zi)

en: Vietnamese "numeric row" QWERTY
hu: vietn�mi "sz�msor" QWERTY

en: Yugoslavian (latin)
hu: jugoszl�v (latin)

en: Right Alt key
hu: Jobb Alt gomb

en: Both Shift keys simultaneously
hu: A k�t Shift gomb egyszerre

en: Control and Shift keys simultaneously
hu: Control �s Shift gombok egyszerre

en: CapsLock key
hu: CapsLock gomb

en: Ctrl and Alt keys simultaneously
hu: Ctrl �s Alt gombok egyszerre

en: Alt and Shift keys simultaneously
hu: Alt �s Shift gombok egyszerre

en: "Menu" key
hu: "Menu" gomb

en: Left "Windows" key
hu: Bal "Windows" gomb

en: Right "Windows" key
hu: Jobb "Windows" gomb

en: Circular mounts %s
hu: K�rk�r�s csatlakoztat�s - %s

en: Remove the logical volumes first
hu: El�sz�r t�r�lje az �sszes logikai k�tetet

en: PCMCIA support no longer exists for 2.2 kernels. Please use a 2.4 kernel.
hu: A 2.2-es kernelekhez nincsen PCMCIA-t�mogat�s. Haszn�ljon 2.4-es kernelt.

en: You can configure each parameter of the module here.
hu: A modul �sszes param�tere be�ll�that� itt.

en: a number
hu: egy sz�m

en: %d comma separated numbers
hu: %d darab, vessz�vel elv�lasztott sz�m

en: %d comma separated strings
hu: %d darab, vessz�vel elv�lasztott sztring

en: comma separated numbers
hu: vessz�vel elv�lasztott sz�mok

en: comma separated strings
hu: vessz�vel elv�lasztott sztringek

en: Sun - Mouse
hu: Sun eg�r

en: Generic PS2 Wheel Mouse
hu: �ltal�nos PS/2-es g�rg�s eg�r

en: 1 button
hu: 1 gombos

en: Generic 2 Button Mouse
hu: �ltal�nos 2 gombos eg�r

en: Wheel
hu: G�rg�s

en: serial
hu: Soros

en: Generic 3 Button Mouse
hu: �ltal�nos 3 gombos eg�r

en: Logitech Mouse (serial, old C7 type)
hu: Logitech Mouse (soros, r�gi C7 t�pus)

en: 2 buttons
hu: 2 gombos

en: 3 buttons
hu: 3 gombos

en: none
hu: egyik sem

en: No mouse
hu: nincs eg�r

en: Please test the mouse
hu: Az eg�r letesztel�se

en: To activate the mouse,
hu: Az eg�r aktiv�l�s�hoz

en: MOVE YOUR WHEEL!
hu: MOZGASSA AZ EG�RG�RG�T!

en: Finish
hu: Befejez�s

en: Next ->
hu: K�vetkez� ->

en: Is this correct?
hu: Elfogadja?

en: Info
hu: Inform�ci�

en: Expand Tree
hu: A fa kibont�sa

en: Collapse Tree
hu: A fa �sszecsuk�sa

en: Toggle between flat and group sorted
hu: V�lt�s sima �s csoportok szerint rendezett n�zet k�z�tt

en: use pppoe
hu: PPPOE haszn�lata

en: use pptp
hu: PPTP haszn�lata

en: use dhcp
hu: DHCP haszn�lata

en: Alcatel speedtouch usb
hu: Alcatel Speed Touch USB

en: Connect to the Internet
hu: Csatlakoz�s az internethez

en: The most common way to connect with adsl is pppoe.
    Some connections use pptp, a few ones use dhcp.
    If you don't know, choose 'use pppoe'
hu: Az ADSL-en kereszt�li csatlakoz�s legt�bbsz�r PPPOE-vel t�rt�nik,
    de el�fordul a PPTP �s a DHCP is.
    A PPPOE-t v�lassza, ha nem biztos a v�laszban.

en: Web Server
hu: Webkiszolg�l�

en: Domain Name Server
hu: Tartom�nyn�v-kiszolg�l�

en: Mail Server
hu: Email-kiszolg�l�

en: POP and IMAP Server
hu: POP- �s IMAP-kiszolg�l�

en: No network card
hu: H�l�zati k�rtya nem tal�lhat�

en: drakfirewall configurator
    
    This configures a personal firewall for this Mandrake Linux machine.
    For a powerful dedicated firewall solution, please look to the
    specialized MandrakeSecurity Firewall distribution.
hu: A DrakFirewall be�ll�t�sa
    
    Ezzel egy szem�lyes felhaszn�l�sra sz�nt t�zfalat lehet be�ll�tani ehhez
    a Mandrake Linuxt haszn�l� g�phez. Ha egy komolyabb t�zfalmegold�st
    szeretne, szerezze be a speci�lis MandrakeSecurity Firewall disztrib�ci�t.

en: drakfirewall configurator
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access with
    drakconnect before going any further.
hu: A DrakFirewall be�ll�t�sa
    
    Miel�tt tov�bbl�pne, �ll�tsa be a h�l�zat- illetve internetel�r�st
    a DrakConnect programmal (ha ez m�g nem t�rt�nt meg).

en: Which services would you like to allow the Internet to connect to?
hu: Mely szolg�ltat�sokat k�v�nja el�rhet�v� tenni az internet fel�?

en: You can enter miscellaneous ports. 
    Valid examples are: 139/tcp 139/udp.
    Have a look at /etc/services for information.
hu: T�bbf�le portot is megadhat.
    P�ld�k: 139/tcp 139/udp.
    Tov�bbi inform�ci� a /etc/services f�jlban.

en: Invalid port given: %s.
    The proper format is "port/tcp" or "port/udp", 
    where port is between 1 and 65535.
hu: Helytelen port lett megadva: %s.
    A helyes form�tum: "port/tcp" vagy "port/udp",
    ahol a "port" egy 1 �s 65535 k�zti sz�m.

en: Everything (no firewall)
hu: Minden (nincs t�zfal)

en: Other ports
hu: Egy�b portok

en: Which dhcp client do you want to use?
    Default is dhcp-client
hu: Melyik DHCP-klienst szeretn� haszn�lni?
    Az alap�rtelmez�s: dhcp-client

en: No ethernet network adapter has been detected on your system.
    I cannot set up this connection type.
hu: Nem tal�lhat� Ethernet h�l�zati k�rtya a rendszerben.
    Nem tudom be�ll�tani ezt a kapcsolatt�pust.

en: Choose the network interface
hu: H�l�zati csatol� kiv�laszt�sa

en: Please choose which network adapter you want to use to connect to Internet
hu: V�lassza ki, hogy melyik h�l�zati adapteren kereszt�l szeretne csatlakozni az internetre.

en: no network card found
hu: nem tal�ltam h�l�zati k�rty�t

en: Configuring network
hu: H�l�zat be�ll�t�sa

en: Please enter your host name if you know it.
    Some DHCP servers require the hostname to work.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
hu: Most adja meg a g�p nev�t (ha ismeri).
    N�h�ny DHCP-kiszolg�l� csak a g�pn�v megad�sa ut�n haszn�lhat�.
    A teljes nevet kell be�rni, p�ld�ul: "gep.vallalat.hu".

en: Host name
hu: G�pn�v

en: Network Configuration Wizard
hu: H�l�zatbe�ll�t� var�zsl�

en: External ISDN modem
hu: K�ls� ISDN-modem

en: Internal ISDN card
hu: Bels� ISDN-k�rtya

en: What kind is your ISDN connection?
hu: Milyen t�pus� az ISDN-kapcsolat?

en: Which ISDN configuration do you prefer?
    
    * The Old configuration uses isdn4net. It contains powerful
      tools, but is tricky to configure, and not standard.
    
    * The New configuration is easier to understand, more
      standard, but with less tools.
    
    We recommand the light configuration.
hu: Milyen t�pus� ISDN-be�ll�t�sokat szeretne haszn�lni?
    
      - A r�gi t�pus� be�ll�t�s az isdn4net-re �p�l. Ez igen hat�kony
    eszk�z�ket tartalmaz, de be�ll�t�sa neh�zkes, �s nem szabv�nyos.
    
      - Az �j t�pus� be�ll�t�s k�nnyen �tl�that�, szabv�nyos,
    de kevesebb seg�deszk�z tartozik hozz�.
    
    Ha nincs kiz�r� ok, akkor ink�bb az ut�bbit v�lassza.

en: New configuration (isdn-light)
hu: �j be�ll�t�s (isdn-light)

en: Old configuration (isdn4net)
hu: R�gi be�ll�t�s (isdn4net)

en: ISDN Configuration
hu: ISDN-be�ll�t�sok

en: Select your provider.
    If it isn't listed, choose Unlisted.
hu: Adja meg a szolg�ltat�ja nev�t.
    Ha az nincs benne a list�ban, v�lassza az "Unlisted"-et.

en: Europe protocol
hu: Eur�pai protokoll

en: Europe protocol (EDSS1)
hu: Eur�pai protokoll (EDSS1)

en: Protocol for the rest of the world
hu: Protokoll a vil�g t�bbi r�sz�n

en: Protocol for the rest of the world
    No D-Channel (leased lines)
hu: Protokoll a vil�g t�bbi r�sz�n
    D csatorna n�lk�l (b�relt vonal)

en: Which protocol do you want to use?
hu: Melyik protokollt szeretn� haszn�lni?

en: Found "%s" interface do you want to use it ?
hu: "%s" fel�letet �szlelt a program. Szeretn� haszn�lni ezt a fel�letet?

en: What kind of card do you have?
hu: Milyen t�pus� k�rty�val rendelkezik?

en: I don't know
hu: Nem tudom

en: 
    If you have an ISA card, the values on the next screen should be right.
    
    If you have a PCMCIA card, you have to know the "irq" and "io" of your card.
hu: 
    Amennyiben ISA k�rty�ja van, a k�vetkez� k�perny�n l�that� �rt�kek
    be�ll�t�sa l�nyeges.
    
    Ha PCMCIA k�rty�ja van, tudnia kell a k�rtya "IRQ" �s "IO" �rt�keit.

en: Abort
hu: Megszak�t�s

en: Continue
hu: Folytat�s

en: Which is your ISDN card?
hu: Milyen ISDN-k�rty�ja van?

en: I have detected an ISDN PCI card, but I don't know its type. Please select a PCI card on the next screen.
hu: Tal�ltam egy ISDN PCI k�rty�t, de nem ismertem fel a t�pus�t. V�lasszon ki egy PCI k�rty�t a k�vetkez� k�perny�n.

en: No ISDN PCI card found. Please select one on the next screen.
hu: Nem tal�ltam ISDN PCI k�rty�t. V�lasszon ki egyet a k�vetkez� k�perny�n.

en: Please choose which serial port your modem is connected to.
hu: V�lassza ki, hogy melyik soros portra csatlakozik a modeme.

en: Dialup options
hu: Modemes csatlakoz�s be�ll�t�sai

en: Connection name
hu: Csatlakoz�s neve

en: Phone number
hu: Telefonsz�m

en: Login ID
hu: Felhaszn�l�n�v

en: Script-based
hu: Szkript-alap�

en: Terminal-based
hu: Termin�l-alap�

en: Domain name
hu: Tartom�nyn�v

en: First DNS Server (optional)
hu: Els�dleges DNS-kiszolg�l� (nem k�telez�)

en: Second DNS Server (optional)
hu: M�sodlagos DNS-kiszolg�l� (nem k�telez�)

en: 
    You can disconnect or reconfigure your connection.
hu: 
    Bonthatja a kapcsolatot vagy �jra elv�gezheti a be�ll�t�sokat.

en: 
    You can reconfigure your connection.
hu: 
    A kapcsolat �jb�l be�ll�that�.

en: You are currently connected to internet.
hu: Jelenleg csatlakozva van az internethez.

en: 
    You can connect to Internet or reconfigure your connection.
hu: 
    Csatlakoz�s az internethez vagy a kapcsolat �jb�li be�ll�t�sa.

en: You are not currently connected to Internet.
hu: Jelenleg nincs csatlakozva az internethez.

en: Connect
hu: Csatlakoz�s

en: Disconnect
hu: A kapcsolat bont�sa

en: Configure the connection
hu: A kapcsolat be�ll�t�sa

en: Internet connection & configuration
hu: Az internetkapcsolat be�ll�t�sa

en: We are now going to configure the %s connection.
hu: A(z) "%s" kapcsolat be�ll�t�sa k�vetkezik.

en: 
    
    
    We are now going to configure the %s connection.
    
    
    Press OK to continue.
hu: 
    
    
    A(z) "%s" kapcsolat be�ll�t�sa k�vetkezik.
    
    
    A tov�bbl�p�shez nyomja meg az OK gombot.

en: Network Configuration
hu: H�l�zatbe�ll�t�s

en: Because you are doing a network installation, your network is already configured.
    Click on Ok to keep your configuration, or cancel to reconfigure your Internet & Network connection.
hu: Mivel a h�l�zaton kereszt�l telep�t, a h�l�zat be�ll�t�sa m�r megt�rt�nt.
    Kattintson az OK gombra a be�ll�t�sok megtart�s�hoz, vagy a M�gsem gombra
    a h�l�zat �s az internetkapcsolat �jb�li be�ll�t�s�hoz.

en: Welcome to The Network Configuration Wizard.
    
    We are about to configure your internet/network connection.
    If you don't want to use the auto detection, deselect the checkbox.
hu: �dv�z�lj�k a h�l�zatbe�ll�t� var�zsl�ban.
    
    A h�l�zat �s az internetkapcsolat be�ll�t�sa k�vetkezik.
    T�r�lje a kijel�l�st az opci� mell�l, ha nem k�r automatikus felismer�st.

en: Choose the profile to configure
hu: Adja meg a be�ll�tani k�v�nt profil nev�t

en: Use auto detection
hu: Automatikus detekt�l�s

en: Expert Mode
hu: Szak�rt�i m�d

en: Detecting devices...
hu: Eszk�z�k keres�se...

en: Normal modem connection
hu: Norm�l modemes kapcsolat

en: detected on port %s
hu: detekt�lva ezen a porton: %s

en: ISDN connection
hu: ISDN-kapcsolat

en: detected %s
hu: detekt�lva: %s

en: ADSL connection
hu: ADSL-kapcsolat

en: Cable connection
hu: K�beles kapcsolat

en: cable connection detected
hu: k�beles kapcsolat detekt�lva

en: LAN connection
hu: Helyi h�l�zatos kapcsolat

en: ethernet card(s) detected
hu: Ethernet-k�rtya/k�rty�k detekt�lva

en: Choose the connection you want to configure
hu: V�lassza ki a be�ll�tani k�v�nt eszk�zt

en: You have configured multiple ways to connect to the Internet.
    Choose the one you want to use.
hu: Egyn�l t�bb internetkapcsolatot hozott l�tre.
    V�lassza ki azt, amelyiket haszn�lni szeretn�.

en: Internet connection
hu: Internetkapcsolat

en: Do you want to start the connection at boot?
hu: J�jj�n l�tre a kapcsolat a rendszer indul�sakor?

en: Network configuration
hu: H�l�zatbe�ll�t�s

en: The network needs to be restarted
hu: A h�l�zatkezel�st �jra kell ind�tani

en: A problem occured while restarting the network: 
    
    %s
hu: Hiba t�rt�nt a h�l�zatkezel�s �jraind�t�sakor: 
    
    %s

en: Congratulations, the network and Internet configuration is finished.
    The configuration will now be applied to your system.
hu: Gratul�lunk! A h�l�zat �s az internet-hozz�f�r�s be�ll�t�sa befejez�d�tt.
    
    Most �rv�nyes�tem az �j be�ll�t�sokat.

en: After this is done, we recommend that you restart your X environment to avoid any hostname-related problems.
hu: Annak elv�gz�se ut�n �rdemes �jraind�tani az X k�rnyezetet,
    hogy a g�pn�v m�dos�t�s�b�l ered� probl�m�k elker�lhet�k legyenek.

en: Problems occured during configuration.
    Test your connection via net_monitor or mcc. If your connection doesn't work, you might want to relaunch the configuration.
hu: Be�ll�t�s k�zben probl�m�k mer�ltek fel.
    Tesztelje le a kapcsolatot a net_monitor vagy az mcc haszn�lat�val. Ha a kapcsolat nem m�k�dik, esetleg ind�tsa el �jra a be�ll�t�st.

en: WARNING: this device has been previously configured to connect to the Internet.
    Simply accept to keep this device configured.
    Modifying the fields below will override this configuration.
hu: Figyelmeztet�s: Ez az eszk�z m�r be lett �ll�tva internet-hozz�f�r�shez.
    El�g elfogadni a m�r megl�v� be�ll�t�sokat.
    A lenti mez�k m�dos�t�s�val fel�l lehet b�r�lni a be�ll�t�sokat.

en: Please enter the IP configuration for this machine.
    Each item should be entered as an IP address in dotted-decimal
    notation (for example, 1.2.3.4).
hu: Adja meg a g�p IP-be�ll�t�sait.
    Minden mez�be IP-c�met �rjon pontozott decim�lis form�tumban
    (p�ld�ul: 192.169.10.11).

en: Configuring network device %s
hu: A(z) %s h�l�zati eszk�z be�ll�t�sa

en:  (driver %s)
hu:  (meghajt�: %s)

en: IP address
hu: IP-c�m

en: Netmask
hu: H�l�zati maszk

en: (bootp/dhcp)
hu: (BOOTP/DHCP)

en: Automatic IP
hu: Automatikus IP-c�m

en: Start at boot
hu: Ind�t�s rendszerbet�lt�sn�l

en: IP address should be in format 1.2.3.4
hu: Az IP-c�m form�tuma 1.2.3.4 legyen

en: Please enter your host name.
    Your host name should be a fully-qualified host name,
    such as ``mybox.mylab.myco.com''.
    You may also enter the IP address of the gateway if you have one
hu: Adja meg a g�pe nev�t.
    A teljes nevet kell be�rni, p�ld�ul: "mybox.mylab.myco.com".
    Megadhatja az �tj�r� (gateway) IP-c�m�t is, ha van olyan.

en: DNS server
hu: DNS-kiszolg�l�

en: Gateway (e.g. %s)
hu: �tj�r� (p�ld�ul %s)

en: Gateway device
hu: �tj�r�-eszk�z

en: DNS server address should be in format 1.2.3.4
hu: A DNS-kiszolg�l� c�m�nek form�tuma 1.2.3.4 legyen

en: Gateway address should be in format 1.2.3.4
hu: Az �tj�r� c�m�nek form�tuma 1.2.3.4 legyen

en: Proxies configuration
hu: Proxy-be�ll�t�sok

en: HTTP proxy
hu: HTTP-proxy

en: FTP proxy
hu: FTP-proxy

en: Track network card id (useful for laptops)
hu: A h�l�zati k�rtya azonos�t�j�nak k�vet�se (laptopokn�l hasznos)

en: Proxy should be http://...
hu: A proxy valami ilyen kell, hogy legyen: http://...

en: Url should begin with 'ftp:' or 'http:'
hu: Az URL-nek ftp: vagy http: kezdet�nek kell lenni

en: Firewalling configuration detected!
hu: A t�zfal be�ll�t�sait siker�lt felismerni.

en: Warning! An existing firewalling configuration has been detected. You may need some manual fix after installation.
hu: Figyelem! Egy m�r l�tez� t�zfalbe�ll�t�st tal�ltam. N�h�ny apr�bb m�dos�t�sra sz�ks�g lehet a telep�t�s elv�gz�se ut�n.

en: Internet configuration
hu: Internet-be�ll�t�sok

en: Do you want to try to connect to the Internet now?
hu: Kipr�b�ljuk az internetkapcsolatot most?

en: Testing your connection...
hu: A kapcsolat ellen�rz�se...

en: The system is now connected to Internet.
hu: A rendszer internetes kapcsolata �l.

en: For security reason, it will be disconnected now.
hu: Biztons�gi okokb�l lebontom a kapcsolatot.

en: The system doesn't seem to be connected to internet.
    Try to reconfigure your connection.
hu: Az internetkapcsolat feltehet�en nem akt�v.
    Pr�b�lja meg �jb�l elv�gezni a be�ll�t�st.

en: Connection Configuration
hu: A kapcsolat be�ll�t�sa

en: Please fill or check the field below
hu: T�ltse ki vagy ellen�rizze az al�bbi mez�ket

en: Card IRQ
hu: K�rtya IRQ

en: Card mem (DMA)
hu: K�rtya DMA

en: Card IO
hu: K�rtya IO

en: Card IO_0
hu: K�rtya IO_0

en: Card IO_1
hu: K�rtya IO_1

en: Your personal phone number
hu: Az �n saj�t telefonsz�ma

en: Provider name (ex provider.net)
hu: A szolg�ltat� neve (pl.: provider.net)

en: Provider phone number
hu: A szolg�ltat� telefonsz�ma

en: Provider dns 1 (optional)
hu: Els�dleges DNS-kiszolg�l� (nem k�telez�)

en: Provider dns 2 (optional)
hu: M�sodlagos DNS-kiszolg�l� (nem k�telez�)

en: Choose your country
hu: V�lassza ki az orsz�got

en: Dialing mode
hu: T�rcs�z�si m�d

en: Connection speed
hu: Csatlakoz�si sebess�g

en: Connection timeout (in sec)
hu: A csatlakoz�s v�rakoz�si ideje (m�sodpercben)

en: Account Login (user name)
hu: Felhaszn�l�n�v

en: Account Password
hu: Jelsz�

en: United Kingdom
hu: Egyes�lt Kir�lys�g

en: mount failed:
hu: a csatlakoztat�s nem siker�lt:

en: Extended partition not supported on this platform
hu: A kiterjesztett (extended) part�ci� nem t�mogatott ezen a platformon

en: You have a hole in your partition table but I can't use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
hu: A part�ci�s t�bl�ban van egy �res tartom�ny, de nem tudom haszn�lni.
    Az egyetlen megold�s az els�dleges part�ci� �thelyez�se �gy, hogy
    a kiterjesztett part�ci�k mell� ker�lj�n az �res hely.

en: Restoring from file %s failed: %s
hu: A(z) %s f�jlb�l val� vissza�ll�t�s sikertelen: %s

en: Bad backup file
hu: Hib�s ment�sf�jl

en: Error writing to file %s
hu: Hiba a(z) %s f�jl �r�sa k�zben

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random trash
hu: Valamilyen probl�ma van a meghajt�val. 
    Az adatintegrit�si teszt v�grehajt�sa nem siker�lt. 
    Ez azt jelenti, hogy a lemezre val� �r�s t�nkreteheti a meghajt� 
    adattartalm�t.

en: must have
hu: nagyon fontos

en: important
hu: fontos

en: very nice
hu: er�sen aj�nlott

en: nice
hu: aj�nlott

en: maybe
hu: opcion�lis

en: CUPS - Common Unix Printing System
hu: CUPS - Common UNIX Printing System

en: Unknown Model
hu: Ismeretlen modell

en: Local printer
hu: Helyi nyomtat�

en: Remote printer
hu: T�voli nyomtat�

en: Printer on remote CUPS server
hu: T�voli CUPS-nyomtat�

en: Printer on remote lpd server
hu: T�voli lpd-nyomtat�

en: Network printer (TCP/Socket)
hu: H�l�zati nyomtat� (TCP/socket-alap�)

en: Printer on SMB/Windows 95/98/NT server
hu: SMB/Windows 95/98/NT-nyomtat�

en: Printer on NetWare server
hu: NetWare-nyomtat�

en: Enter a printer device URI
hu: A nyomtat�eszk�z URI-ja

en: Pipe job into a command
hu: A feladat kimenet�nek �tir�ny�t�sa egy parancsba

en: Unknown model
hu: Ismeretlen modell

en: Local Printers
hu: Helyi nyomtat�k

en: Remote Printers
hu: T�voli nyomtat�k

en:  on parallel port \/*%s
hu:  ezen a p�rhuzamos porton: \/*%s

en: , USB printer \/*%s
hu: , USB nyomtat� \/*%s

en: , multi-function device on parallel port \/*%s
hu: , t�bbfunkci�s eszk�z ezen a p�rhuzamos porton: \/*%s

en: , multi-function device on USB
hu: , t�bbfunkci�s eszk�z USB-n

en: , multi-function device on HP JetDirect
hu: , t�bbfunkci�s eszk�z HP JetDirect-en

en: , multi-function device
hu: , t�bbfunkci�s eszk�z

en: , printing to %s
hu: , nyomtat�s ide: %s

en:  on LPD server "%s", printer "%s"
hu:  ezen az LPD kiszolg�l�n: "%s", nyomtat�: "%s"

en: , TCP/IP host "%s", port %s
hu: , TCP/IP g�p: "%s", port: %s

en:  on SMB/Windows server "%s", share "%s"
hu:  ezen az SMB/Windows kiszolg�l�n: "%s", megoszt�s: "%s"

en:  on Novell server "%s", printer "%s"
hu:  ezen a Novell kiszolg�l�n: "%s", nyomtat�: "%s"

en: , using command %s
hu: , ezzel a paranccsal: %s

en: Raw printer (No driver)
hu: "Nyers" nyomtat� (nincs meghajt�program)

en: (on %s)
hu: (itt: %s)

en: (on this machine)
hu: (ezen a g�pen)

en: On CUPS server "%s"
hu: Ezen a CUPS-kiszolg�l�n: "%s"

en:  (Default)
hu:  (alap�rtelmez�s)

en: Select Printer Connection
hu: V�lassza ki a nyomtat� csatlakoz�s�nak t�pus�t

en: How is the printer connected?
hu: Hogyan van a nyomtat� csatlakoztatva?

en: 
    Printers on remote CUPS servers you do not have to configure here; these printers will be automatically detected.
hu: 
    A t�voli CUPS-nyomtat�kat nem kell be�ll�tani, azokat a program automatikusan felismeri.

en: Printer auto-detection (Local, TCP/Socket, and SMB printers)
hu: Automatikus nyomtat�felder�t�s (helyi, TCP/socket �s SMB nyomtat�k)

en: CUPS configuration
hu: CUPS-be�ll�t�sok

en: Specify CUPS server
hu: Adja meg a CUPS-kiszolg�l�t

en: To get access to printers on remote CUPS servers in your local network you do not have to configure anything; the CUPS servers inform your machine automatically about their printers. All printers currently known to your machine are listed in the "Remote printers" section in the main window of Printerdrake. When your CUPS server is not in your local network, you have to enter the CUPS server IP address and optionally the port number to get the printer information from the server, otherwise leave these fields blank.
hu: A helyi h�l�zaton lev� CUPS kiszolg�l�k nyomtat�inak el�r�s�hez �nnek nem sz�ks�ges be�ll�tania semmif�le nyomtat�t; a CUPS kiszolg�l�k automatikusan inform�lj�k az �n g�p�t a rajtuk kereszt�l el�rhet� nyomtat�kkal kapcsolatban. Az �n g�pe �ltal ismert nyomtat�k list�ja a PrinterDrake program f�ablak�nak "T�voli nyomtat�k" r�sz�ben l�that�. Ha a CUPS kiszolg�l� egy m�sik h�l�zaton van, akkor meg kell adni a CUPS kiszolg�l� IP-c�m�t �s - opcion�lisan - a portsz�mot ahhoz, hogy a kiszolg�l�t�l le lehessen k�rdezni a nyomtat�inform�ci�kat. M�sk�l�nben hagyja �resen ezen mez�ket.

en: 
    Normally, CUPS is automatically configured according to your network environment, so that you can access the printers on the CUPS servers in your local network. If this does not work correctly, turn off "Automatic CUPS configuration" and edit your file /etc/cups/cupsd.conf manually. Do not forget to restart CUPS afterwards (command: "service cups restart").
hu: 
    A CUPS be�ll�t�sa �ltal�ban automatikusan megt�rt�nik a h�l�zat jellemz�inek megfelel�en, hogy a helyi h�l�zaton tal�lhat� CUPS-nyomtat�k haszn�lhat�k legyenek. Ha a be�ll�t�s nem megfelel�, akkor kapcsolja ki az "Automatikus CUPS-be�ll�t�s" opci�t �s m�dos�tsa k�zzel az /etc/cups/cupsd.conf f�jlt. Ne felejtse ez ut�n �jraind�tani a CUPS szolg�ltat�st (p�ld�ul a "service cups restart" paranccsal).

en: The IP address should look like 192.168.1.20
hu: Az IP-c�m form�tuma 192.168.1.20 legyen

en: The port number should be an integer!
hu: A portnak eg�sz sz�mnak kell lennie!

en: CUPS server IP
hu: CUPS-kiszolg�l� IP-c�me

en: Automatic CUPS configuration
hu: Automatikus CUPS-be�ll�t�s

en: Checking your system...
hu: A rendszer ellen�rz�se...

en: Printerdrake
hu: PrinterDrake

en: There are no printers found which are directly connected to your machine
hu: Nem tal�lhat� olyan nyomtat�, amely a g�phez k�zvetlen�l csatlakozna.

en: The following printers
hu: A k�vetkez� nyomtat�k

en: The following printer
hu: A k�vetkez� nyomtat�

en: 
    and one unknown printer are
hu: 
    �s egy ismeretlen nyomtat�

en: 
    and %d unknown printers are
hu: 
    �s %d ismeretlen nyomtat�

en: directly connected to your system
hu: k�zvetlen�l csatlakoztatva van(nak) a g�phez

en: 
    There is one unknown printer directly connected to your system
hu: 
    Egy ismeretlen nyomtat� k�zvetlen�l csatlakozik a g�phez

en: 
    There are %d unknown printers directly connected to your system
hu: 
    %d ismeretlen nyomtat� k�zvetlen�l csatlakozik a g�phez

en:  (Make sure that all your printers are connected and turned on).
hu:  (csatlakoztassa az �sszes nyomtat�t, �s kapcsolja be azokat)

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above or on printers in the local network?
hu: Szeretn� lehet�v� tenni a nyomtat�st a fenti nyomtat�kon vagy a helyi h�l�zat nyomtat�in?

en: Do you want to enable printing on printers in the local network?
hu: Szeretn� lehet�v� tenni a nyomtat�st a helyi h�l�zat nyomtat�in?

en: Do you want to enable printing on the printers mentioned above?
hu: Szeretn� lehet�v� tenni a nyomtat�st a fenti nyomtat�kon?

en: Are you sure that you want to set up printing on this machine?
hu: Biztosan be szeretn� �ll�tani a nyomtat�st ezen a g�pen?

en: NOTE: Depending on the printer model and the printing system up to %d MB of additional software will be installed.
hu: Megjegyz�s: a nyomtat� t�pus�t�l �s a nyomtat�si rendszert�l f�gg�en ak�r %d MByte �sszm�ret� tov�bbi szoftver is telep�t�sre ker�lhet.

en: Add a new printer
hu: Nyomtat� hozz�ad�sa

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard allows you to install local or remote printers to be used from this machine and also from other machines in the network.
    
    It asks you for all necessary information to set up the printer and gives you access to all available printer drivers, driver options, and printer connection types.
hu: 
    �dv�zli a nyomtat�be�ll�t� var�zsl�.
    
    A var�zsl� lehet�v� teszi helyi �s t�voli nyomtat�k telep�t�s�t, amelyeket ak�r err�l a g�pr�l, ak�r a h�l�zat t�bbi g�p�r�l lehet majd haszn�lni.
    
    A nyomtat� telep�t�s�hez sz�ks�ges adatokat a var�zsl� megk�rdezi �nt�l. Hozz�f�r�st ny�jt az el�rhet� nyomtat�meghajt�khoz �s a meghajt�programok be�ll�t�saihoz, tov�bb� a nyomtat�k kapcsolatt�pus�t is k�pes be�ll�tani.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer, connected directly to the network or to a remote Windows machine.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected. Also your network printer(s) and you Windows machines must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network and/or Windows-hosted printers when you don't need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" when you do not want to set up your printer(s) now.
hu: 
    �dv�zli a nyomtat�be�ll�t� var�zsl�.
    
    A var�zsl� seg�ts�get ny�jt a sz�m�t�g�phez csatlakoztatott, a h�l�zaton kereszt�l el�rhet� �s a t�voli windowsos g�pekre csatlakoztatott nyomtat�k telep�t�s�hez.
    
    Ha van nyomtat� csatlakoztatva ehhez a sz�m�t�g�phez, kapcsolja be azt, hogy felder�thet� legyen a t�pusa. A h�l�zati nyomtat�kat �s az azokhoz kapcsol�d� esetleges windowsos sz�m�t�g�peket is be kell kapcsolni - a nyomtat�kat a megfelel� g�phez csatlakoztatva.
    
    A helyi �s a h�l�zati nyomtat�k felder�t�se egy�ttesen t�bb id�t vesz ig�nybe, mint csak a helyi nyomtat�k�, ez�rt ha nincs sz�ks�g a h�l�zati nyomtat�kra, akkor kapcsolja ki a h�l�zati �s/vagy a windowsos g�pre csatlakoz� nyomtat�k felder�t�s�t.
    
     A folytat�shoz kattintson a "K�vetkez�" gombra. Ha viszont most nem k�v�nja telep�teni a nyomtat�kat, akkor a "M�gsem" gombra kattintson.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" when you do not want to set up your printer(s) now.
hu: 
    �dv�zli a nyomtat�be�ll�t� var�zsl�.
    
    A var�zsl� seg�ts�get ny�jt a sz�m�t�g�phez csatlakoztatott nyomtat�k telep�t�s�hez.
    
    Ha van nyomtat� csatlakoztatva ehhez a sz�m�t�g�phez, kapcsolja be azt, hogy felder�thet� legyen a t�pusa.
    
     A folytat�shoz kattintson a "K�vetkez�" gombra. Ha viszont most nem k�v�nja telep�teni a nyomtat�kat, akkor a "M�gsem" gombra kattintson.

en: 
    Welcome to the Printer Setup Wizard
    
    This wizard will help you to install your printer(s) connected to this computer or connected directly to the network.
    
    If you have printer(s) connected to this machine, Please plug it/them in on this computer and turn it/them on so that it/they can be auto-detected. Also your network printer(s) must be connected and turned on.
    
    Note that auto-detecting printers on the network takes longer than the auto-detection of only the printers connected to this machine. So turn off the auto-detection of network printers when you don't need it.
    
     Click on "Next" when you are ready, and on "Cancel" when you do not want to set up your printer(s) now.
hu: 
    �dv�zli a nyomtat�be�ll�t� var�zsl�.
    
    A var�zsl� seg�ts�get ny�jt a sz�m�t�g�phez csatlakoztatott �s a h�l�zaton kereszt�l el�rhet� nyomtat�k telep�t�s�hez.
    
    Ha van nyomtat� csatlakoztatva ehhez a sz�m�t�g�phez, kapcsolja be azt, hogy felder�thet� legyen a t�pusa. A h�l�zati nyomtat�kat is csatlakoztatni kell �s be kell kapcsolni.
    
    A helyi �s a h�l�zati nyomtat�k felder�t�se egy�ttesen t�bb id�t vesz ig�nybe, mint csak a helyi nyomtat�k�, ez�rt ha nincs sz�ks�g a h�l�zati nyomtat�kra, akkor kapcsolja ki a h�l�zati nyomtat�k felder�t�s�t.
    
     A folytat�shoz kattintson a "K�vetkez�" gombra. Ha viszont most nem k�v�nja telep�teni a nyomtat�kat, akkor a "M�gsem" gombra kattintson.

en: Auto-detect printers connected to this machine
hu: A helyi nyomtat�k automatikus felder�t�se

en: Auto-detect printers connected directly to the local network
hu: A h�l�zatra csatlakoztatott nyomtat�k automatikus felder�t�se

en: Auto-detect printers connected to machines running Microsoft Windows
hu: A windowsos g�pekre csatlakoztatott nyomtat�k automatikus felder�t�se

en: 
    Congratulations, your printer is now installed and configured!
    
    You can print using the "Print" command of your application (usually in the "File" menu).
    
    If you want to add, remove, or rename a printer, or if you want to change the default option settings (paper input tray, printout quality, ...), select "Printer" in the "Hardware" section of the Mandrake Control Center.
hu: 
    Gratul�lunk, a nyomtat� be�ll�t�sa sikeresen megt�rt�nt.
    
    Nyomtatni �ltal�ban az alkalmaz�sok "F�jl" men�j�ben lev� "Nyomtat�s" funkci�val lehet.
    
    Ha szeretne egy �j nyomtat�t felvenni, vagy egy meglev�t elt�vol�tani illetve �tnevezni, vagy ha szeretn� m�dos�tani az alap�rtelmez�s szerinti be�ll�t�sokat (pap�rforr�s, nyomtat�si min�s�g, ...), akkor haszn�lja a Mandrake Vez�rl�k�zpont "Hardver" r�sz�ben tal�lhat� "Nyomtat�" alkalmaz�st.

en: Printer auto-detection
hu: Automatikus nyomtat�felder�t�s

en: , network printer "%s", port %s
hu: , h�l�zati nyomtat�: "%s", port: %s

en: , printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
hu: , nyomtat�: "%s" ezen az SMB/Windows kiszolg�l�n: "%s"

en: Detected %s
hu: Felismert eszk�z: %s

en: Printer on parallel port \/*%s
hu: Nyomtat� ezen a p�rhuzamos porton: \/*%s

en: USB printer \/*%s
hu: USB nyomtat�: \/*%s

en: Network printer "%s", port %s
hu: H�l�zati nyomtat�: "%s", port: %s

en: Printer "%s" on SMB/Windows server "%s"
hu: Nyomtat�: "%s" ezen az SMB/Windows kiszolg�l�n: "%s"

en: Local Printer
hu: Helyi nyomtat�

en: No local printer found! To manually install a printer enter a device name/file name in the input line (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
hu: Helyi nyomtat� nem tal�lhat�. Egy nyomtat� k�zi telep�t�s�hez adjon meg egy eszk�znevet illetve f�jlnevet a beviteli sorban (p�rhuzamos portok: /dev/lp0, /dev/lp1, ... (amelyek egyen�rt�k�ek a k�vetkez�kkel: LPT1:, LPT2:, ...), els� USB nyomtat�: /dev/usb/lp0, m�sodik USB nyomtat�: /dev/usb/lp1, ...).

en: You must enter a device or file name!
hu: Egy eszk�z- vagy f�jlnevet kell megadni.

en: No printer found!
hu: Nyomtat� nem tal�lhat�.

en: Available printers
hu: Az el�rhet� nyomtat�k

en: The following printer was auto-detected, if it is not the one you want to configure, enter a device name/file name in the input line
hu: A rendszer a k�vetkez� nyomtat�t tal�lta. Ha nem ezt szeretn� be�ll�tani, akkor adjon meg egy eszk�znevet illetve f�jlnevet a beviteli sorban.

en: Here is a list of all auto-detected printers. Please choose the printer you want to set up or enter a device name/file name in the input line
hu: A rendszer a k�vetkez� nyomtat�kat tal�lta. V�lassza ki, melyik nyomtat�t k�v�nja be�ll�tani, vagy adjon meg egy eszk�znevet illetve f�jlnevet a beviteli sorban.

en: The following printer was auto-detected. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
hu: A rendszer a k�vetkez� nyomtat�t tal�lta. A nyomtat� automatikusan be�ll�t�sra ker�l. Ha a nyomtat� helytelen�l volt felismerve, vagy ha �n szeretn� m�dos�tani annak be�ll�t�sait, akkor kapcsolja be a "K�zi be�ll�t�s" opci�t.

en: Here is a list of all auto-detected printers. Please choose the printer you want to set up. The configuration of the printer will work fully automatically. If your printer was not correctly detected or if you prefer a customized printer configuration, turn on "Manual configuration".
hu: A rendszer a k�vetkez� nyomtat�kat tal�lta. V�lassza ki, melyik nyomtat�t k�v�nja be�ll�tani. A nyomtat� automatikusan be�ll�t�sra ker�l. Ha a nyomtat� helytelen�l volt felismerve, vagy ha �n szeretn� m�dos�tani annak be�ll�t�sait, akkor kapcsolja be a "K�zi be�ll�t�s" opci�t.

en: Please choose the port where your printer is connected to or enter a device name/file name in the input line
hu: V�lassza ki, melyik portra van csatlakoztatva a nyomtat�, vagy adjon meg egy eszk�znevet illetve f�jlnevet a beviteli sorban

en: Please choose the port where your printer is connected to.
hu: V�lassza ki, melyik portra van csatlakoztatva a nyomtat�.

en:  (Parallel Ports: /dev/lp0, /dev/lp1, ..., equivalent to LPT1:, LPT2:, ..., 1st USB printer: /dev/usb/lp0, 2nd USB printer: /dev/usb/lp1, ...).
hu:  (p�rhuzamos portok: /dev/lp0, /dev/lp1, ... (egyen�rt�k�ek ezekkel: LPT1:, LPT2:, ...), els� USB nyomtat�: /dev/usb/lp0, m�sodik USB nyomtat�: /dev/usb/lp1, ...).

en: You must choose/enter a printer/device!
hu: Ki kell v�lasztania illetve meg kell adnia egy nyomtat�t vagy eszk�zt.

en: Manual configuration
hu: K�zi be�ll�t�s

en: Remote lpd Printer Options
hu: T�voli lpd nyomtat� be�ll�t�sai

en: To use a remote lpd printer, you need to supply the hostname of the printer server and the printer name on that server.
hu: T�voli lpd nyomtat� haszn�lat�hoz meg kell adni a nyomtat�kiszolg�l� nev�t �s a nyomtat� nev�t.

en: Remote host name
hu: A t�voli g�p neve

en: Remote printer name
hu: A t�voli nyomtat� neve

en: Remote host name missing!
hu: A t�voli g�p neve nem lehet �res!

en: Remote printer name missing!
hu: A t�voli nyomtat� neve nem lehet �res!

en: Detected model: %s %s
hu: Felismert modell: %s %s

en: Scanning network...
hu: A h�l�zat vizsg�lata...

en: , printer "%s" on server "%s"
hu: , nyomtat�: "%s" ezen a kiszolg�l�n: "%s"

en: Printer "%s" on server "%s"
hu: Nyomtat�: "%s" ezen a kiszolg�l�n: "%s"

en: SMB (Windows 9x/NT) Printer Options
hu: SMB (Windows 9x/NT) nyomtat�si be�ll�t�sok

en: To print to a SMB printer, you need to provide the SMB host name (Note! It may be different from its TCP/IP hostname!) and possibly the IP address of the print server, as well as the share name for the printer you wish to access and any applicable user name, password, and workgroup information.
hu: Ahhoz, hogy SMB-nyomtat�ra tudjon nyomtatni, meg kell adnia a nyomtat�kiszolg�l� SMB-nev�t (nem biztos, hogy ugyanaz, mint a TCP/IP-g�pn�v!) �s IP-c�m�t, a megosztott nyomtat� nev�t, �s egy megfelel� jogosults�gokkal rendelkez� felhaszn�l� nev�t, jelszav�t �s munkacsoportj�t.

en:  If the desired printer was auto-detected, simply choose it from the list and then add user name, password, and/or workgroup if needed.
hu:  Ha a k�v�nt nyomtat� fel lett ismerve, v�lassza ki a list�b�l. Ha sz�ks�ges, adja meg a felhaszn�l�nevet, a jelsz�t �s/vagy a munkacsoportot.

en: SMB server host
hu: Az SMB-kiszolg�l� neve

en: SMB server IP
hu: Az SMB-kiszolg�l� IP-c�me

en: Share name
hu: Megoszt�sn�v

en: Workgroup
hu: Munkacsoport

en: Auto-detected
hu: Automatikusan felder�tve

en: Either the server name or the server's IP must be given!
hu: A kiszolg�l� nev�t vagy IP-c�m�t meg kell adni!

en: Samba share name missing!
hu: A Samba megoszt�sn�v �res!

en: SECURITY WARNING!
hu: BIZTONS�GI FIGYELMEZTET�S

en: You are about to set up printing to a Windows account with password. Due to a fault in the architecture of the Samba client software the password is put in clear text into the command line of the Samba client used to transmit the print job to the Windows server. So it is possible for every user on this machine to display the password on the screen by issuing commands as "ps auxwww".
    
    We recommend to make use of one of the following alternatives (in all cases you have to make sure that only machines from your local network have access to your Windows server, for example by means of a firewall):
    
    Use a password-less account on your Windows server, as the "GUEST" account or a special account dedicated for printing. Do not remove the password protection from a personal account or the administrator account.
    
    Set up your Windows server to make the printer available under the LPD protocol. Then set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
hu: Egy windowsos n�vvel illetve jelsz�val t�rt�n� nyomtat�s be�ll�t�sa k�vetkezik. Egy, a Samba-kliens architekt�r�j�ban lev� hiba miatt a jelsz� k�dolatlanul beker�l a Samba-kliens azon parancssor�ba, amely a windowsos kiszolg�l� sz�m�ra �tadja a nyomtat�si feladatot. �gy ezen g�p minden felhaszn�l�j�nak lehet�s�ge van arra - p�ld�ul a "ps auxwww" parancs haszn�lat�val -, hogy megjelen�tse a jelsz�t.
    
    Javasoljuk, hogy haszn�lja a k�vetkez� lehet�s�gek valamelyik�t (azt mindenf�lek�ppen biztos�tani kell - p�ld�ul t�zfal haszn�lat�val -, hogy csak a helyi h�l�zat g�pei f�rjenek hozz� a windowsos kiszolg�l�hoz):
    
    Haszn�ljon a windowsos kiszolg�l�n egy jelsz� n�lk�li felhaszn�l�azonos�t�t (p�ld�ul: "GUEST") vagy egy nyomtat�si c�lokra sz�nt speci�lis azonos�t�t. Ne sz�ntesse meg a jelsz�v�delmet semmilyen szem�lyes azonos�t�n, �s a rendszergazdai azonos�t�n sem.
    
    �ll�tsa be a windowsos kiszolg�l�t �gy, hogy az LPD protokollon kereszt�l tegye el�rhet�v� a nyomtat�t. Ez ut�n �ll�tsa be az err�l a g�pr�l t�rt�n� nyomtat�st "%s" kapcsolatt�pussal a PrinterDrake programban.

en: Set up your Windows server to make the printer available under the IPP protocol and set up printing from this machine with the "%s" connection type in Printerdrake.
hu: �ll�tsa be a windowsos kiszolg�l�t �gy, hogy az IPP protokollon kereszt�l tegye el�rhet�v� a nyomtat�t. Ez ut�n �ll�tsa be az err�l a g�pr�l t�rt�n� nyomtat�st "%s" kapcsolatt�pussal a PrinterDrake programban.

en: Connect your printer to a Linux server and let your Windows machine(s) connect to it as a client.
    
    Do you really want to continue setting up this printer as you are doing now?
hu: Csatlakoztassa a nyomtat�t egy linuxos kiszolg�l�hoz, �s tegye lehet�v� a windowsos g�pek sz�m�ra az ahhoz kliensk�nt val� csatlakoz�st.
    
    Val�ban folytatni szeretn� a nyomtat� ilyen m�don t�rt�n� be�ll�t�s�t?

en: NetWare Printer Options
hu: NetWare nyomtat�be�ll�t�sok

en: To print on a NetWare printer, you need to provide the NetWare print server name (Note! it may be different from its TCP/IP hostname!) as well as the print queue name for the printer you wish to access and any applicable user name and password.
hu: Ahhoz, hogy NetWare nyomtat�ra tudjon nyomtatni, meg kell adnia a NetWare nyomtat�kiszolg�l� nev�t (ez nem biztos, hogy megegyezik a TCP/IP g�pn�vvel!), a nyomtat�si sor nev�t, �s egy megfelel� jogosults�gokkal rendelkez� felhaszn�l�i nevet �s jelsz�t.

en: Printer Server
hu: Nyomtat�kiszolg�l�

en: Print Queue Name
hu: A nyomtat�si sor neve

en: NCP server name missing!
hu: Az NCP-kiszolg�l� neve �res!

en: NCP queue name missing!
hu: Az NCP-sor neve �res!

en: , host "%s", port %s
hu: , g�p: "%s", port: %s

en: Host "%s", port %s
hu: G�p: "%s", port: %s

en: TCP/Socket Printer Options
hu: TCP/socket-alap� nyomtat�si be�ll�t�sok

en: Choose one of the auto-detected printers from the list or enter the hostname or IP and the optional port number (default is 9100) into the input fields.
hu: V�lasszon egy nyomtat�t a felder�tett nyomtat�k list�j�b�l, vagy adja meg a g�pnevet vagy IP-c�met �s az opcion�lis portsz�mot (alap�rtelmez�s: 9100) a megfelel� mez�kben.

en: To print to a TCP or socket printer, you need to provide the host name or IP of the printer and optionally the port number (default is 9100). On HP JetDirect servers the port number is usually 9100, on other servers it can vary. See the manual of your hardware.
hu: Ahhoz, hogy egy TCP/socket-alap� nyomtat�ra nyomtathasson, meg kell adnia a nyomtat�hoz tartoz� g�pnevet vagy IP-c�met �s opcion�lisan a portsz�mot (alap�rtelmez�s: 9100). HP JetDirect kiszolg�l�kon a port sz�ma �ltal�ban 9100; m�s kiszolg�l�kon ez m�s �rt�k lehet. A hardver k�zik�nyv�ben val�sz�n�leg tal�l tov�bbi inform�ci�t.

en: Printer host name or IP missing!
hu: A nyomtat� g�pneve illetve IP-c�me �res.

en: Printer host name or IP
hu: A nyomtat� g�pneve vagy IP-c�me

en: Printer Device URI
hu: A nyomtat�eszk�z URI-ja

en: You can specify directly the URI to access the printer. The URI must fulfill either the CUPS or the Foomatic specifications. Note that not all URI types are supported by all the spoolers.
hu: K�zvetlen�l megadhat� a nyomtat� el�r�si URI-ja. Az URI-nak meg kell felelnie a CUPS vagy a Foomatic el��r�sainak. Nem minden URI-t�pust t�mogat minden sorkezel�.

en: A valid URI must be entered!
hu: �rv�nyes URI-t kell megadni.

en: Every printer needs a name (for example "printer"). The Description and Location fields do not need to be filled in. They are comments for the users.
hu: Minden nyomtat�hoz meg kell adni egy nevet (p�ld�ul: "nyomtat�"). A Le�r�s �s Hely mez�ket nem k�telez� kit�lteni, csak t�j�koztat�si c�lt szolg�lnak.

en: Name of printer
hu: A nyomtat� neve

en: Description
hu: Le�r�s

en: Location
hu: Hely

en: Reading printer database...
hu: A nyomtat�-adatb�zis beolvas�sa...

en: Preparing printer database...
hu: A nyomtat�-adatb�zis el�k�sz�t�se...

en: Your printer model
hu: A nyomtat� t�pusa

en: Printerdrake has compared the model name resulting from the printer auto-detection with the models listed in its printer database to find the best match. This choice can be wrong, especially when your printer is not listed at all in the database. So check whether the choice is correct and click "The model is correct" if so and if not, click "Select model manually" so that you can choose your printer model manually on the next screen.
    
    For your printer Printerdrake has found:
    
    %s
hu: A PrinterDrake �sszehasonl�totta a nyomtat�felder�t�sb�l sz�rmaz� t�pusnevet a nyomtat�adatb�zis�ban szerepl�kkel, �s kiv�lasztotta a legmegfelel�bb t�pust. Nem biztos, hogy ez a v�laszt�s j�; f�leg akkor, ha a nyomtat� nem szerepel az adatb�zisban. Ellen�rizze, hogy helyes-e a v�laszt�s. Ha helyes, akkor kattintson "A t�pus megfelel�" gombra; ha viszont nem, akkor a "T�puskiv�laszt�s k�zzel" gombra kattintson. Az ut�bbi esetben a k�vetkez� k�perny�n lehet kiv�lasztani a nyomtat�t�pust.
    
    Az �n nyomtat�ja a PrinterDrake szerint:
    
    %s

en: The model is correct
hu: A t�pus megfelel�

en: Select model manually
hu: T�puskiv�laszt�s k�zzel

en: Printer model selection
hu: A nyomtat� t�pus�nak kiv�laszt�sa

en: Which printer model do you have?
hu: Milyen t�pus� a nyomtat�?

en: 
    
    Please check whether Printerdrake did the auto-detection of your printer model correctly. Search the correct model in the list when the cursor is standing on a wrong model or on "Raw printer".
hu: 
    
    Ellen�rizze, hogy a PrinterDrake helyesen
    hat�rozta-e meg a nyomtat� t�pus�t. Ha a
    kurzor egy nem megfelel� t�puson �ll, vagy
    a "Nyers nyomtat�" bejegyz�sen, akkor
    keresse meg a megfelel� t�pust a list�ban.

en: If your printer is not listed, choose a compatible (see printer manual) or a similar one.
hu: Ha a nyomtat�ja nem szerepel a list�ban, akkor v�lasszon egy azzal kompatibilis nyomtat�t (inform�ci�k a nyomtat� k�zik�nyv�ben) vagy egy hasonl�t.

en: OKI winprinter configuration
hu: OKI windowsos nyomtat� be�ll�t�sa

en: You are configuring an OKI laser winprinter. These printers
    use a very special communication protocol and therefore they work only when connected to the first parallel port. When your printer is connected to another port or to a print server box please connect the printer to the first parallel port before you print a test page. Otherwise the printer will not work. Your connection type setting will be ignored by the driver.
hu: �n egy OKI windowsos l�zernyomtat� be�ll�t�s�t v�gzi. Ezek a nyomtat�k egy speci�lis kommunik�ci�s protokollt haszn�lnak, ami miatt csak akkor k�pesek m�k�dni, ha az els� p�rhuzamos portra vannak csatlakoztatva. Ha az �n nyomtat�ja egy m�sik portra vagy egy nyomtat�kiszolg�l�hoz csatlakozik, akkor tegye azt �t az els� p�rhuzamos portra, m�g miel�tt tesztoldalt nyomtatna - m�sk�l�nben a nyomtat� nem fog m�k�dni. A kapcsolatt�pus-be�ll�t�st a meghajt�program figyelmen k�v�l hagyja.

en: Lexmark inkjet configuration
hu: Lexmark tintasugaras nyomtat� be�ll�t�sa

en: The inkjet printer drivers provided by Lexmark only support local printers, no printers on remote machines or print server boxes. Please connect your printer to a local port or configure it on the machine where it is connected to.
hu: A Lexmark �ltal biztos�tott tintasugarasnyomtat�-meghajt�programok csak helyi nyomtat�kat t�mogatnak, teh�t t�voli g�pen vagy nyomtat�kiszolg�l�n lev�ket nem. Csatlakoztassa a nyomtat�t egy helyi portra, vagy �ll�tsa azt be azon a g�pen, amelyhez az csatlakoztatva van.

en: To be able to print with your Lexmark inkjet and this configuration, you need the inkjet printer drivers provided by Lexmark (http://www.lexmark.com/). Click on the "Drivers" link. Then choose your model and afterwards "Linux" as operating system. The drivers come as RPM packages or shell scripts with interactive graphical installation. You do not need to do this configuration by the graphical frontends. Cancel directly after the license agreement. Then print printhead alignment pages with "lexmarkmaintain" and adjust the head alignment settings with this program.
hu: Ahhoz, hogy nyomtatni tudjon a Lexmark tintasugaras nyomtat�val ezen a g�pen, sz�ks�ge lesz a Lexmark (http://www.lexmark.com/) �ltal biztos�tott megfelel� meghajt�programokra. Kattintson a "Drivers" (meghajt�programok) linkre. Ez ut�n v�lassza ki a megfelel� nyomtat�t�pust, majd oper�ci�s rendszerk�nt a "Linux"-t. A meghajt�programok RPM csomagok illetve interakt�v grafikus telep�t�st lehet�v� tev� szkriptek form�j�ban �rhet�k el. Nem sz�ks�ges a grafikus fel�leten v�gezni a be�ll�t�st. L�pjen ki a licencegyezm�ny ut�n. Ez ut�n nyomtasson nyomtat�fej-igaz�t�si oldalakat "lexmarkmaintain"-nel, �s sz�ks�g eset�n m�dos�tsa a fej-igaz�t�si be�ll�t�sokat ezzel a programmal.

en: GDI Laser Printer using the Zenographics ZJ-Stream Format
hu: Zenographics ZJ-Stream form�tumot haszn�l� GDI l�zernyomtat�

en: Your printer belongs to the group of GDI laser printers (winprinters) sold by different manufacturers which uses the Zenographics ZJ-stream raster format for the data sent to the printer. The driver for these printers is still in a very early development stage and so it will perhaps not always work properly. Especially it is possible that the printer only works when you choose the A4 paper size.
    
    Some of these printers, as the HP LaserJet 1000, for which this driver was originally created, need their firmware to be uploaded to them after they are turned on. In the case of the HP LaserJet 1000 you have to search the printer's Windows driver CD or your Windows partition for the file "sihp1000.img" and upload the file to the printer with one of the following commands:
    
         lpr -o raw sihp1000.img
         cat sihp1000.img > /dev/usb/lp0
    
    The first command can be given by any normal user, the second must be given as root. After having done so you can print normally.
hu: Az �n nyomtat�ja a - t�bb c�g �ltal is gy�rtott - GDI l�zernyomtat�k (m�s n�ven: winprinter eszk�z�k) k�z� tartozik. Ezek a nyomtat�k Zenographics ZJ-Stream raszterform�tumban kapj�k az adatokat. Az ezen nyomtat�khoz haszn�lhat� meghajt�program a fejleszt�s korai f�zis�ban van, ez�rt nem mindig m�k�dik megfelel�en. El�fordulhat p�ld�ul az, hogy a nyomtat� csak A4-es pap�rm�rettel m�k�dik.
    
    Ezen nyomtat�k k�z�l n�h�nyra - mint p�ld�ul a HP LaserJet 1000 (amelyhez ez a meghajt� eredetileg k�sz�lt) - bekapcsol�skor fel kell t�lteni a "firmware" vez�rl�programot. A HP LaserJet 1000 eset�n meg kell keresni a "sihp1000.img" nev� f�jlt a nyomtat� windowsos CD-j�n vagy egy windowsos part�ci�n, majd fel kell azt t�lteni a nyomtat�ra a k�vetkez� parancsok egyik�vel:
    
         lpr -o raw sihp1000.img
         cat sihp1000.img > /dev/usb/lp0
    
    Az els� parancsot b�rmely felhaszn�l� kiadhatja, a m�sodikat viszont csak rendszergazdai jogosults�g� felhaszn�l�k. A parancs v�grehajt�sa ut�n a megszokott m�don lehet nyomtatni.

en: Printer default settings
    
    You should make sure that the page size and the ink type/printing mode (if available) and also the hardware configuration of laser printers (memory, duplex unit, extra trays) are set correctly. Note that with a very high printout quality/resolution printing can get substantially slower.
hu: A nyomtat� alap�rtelmez�sei
    
    Ellen�rizze, hogy a pap�rm�ret �s a tinta t�pusa illetve a nyomtat�si m�d (ha van olyan) helyesen van-e be�ll�tva. L�zernyomtat� eset�n ellen�rizze a hardverbe�ll�t�sokat is (mem�ria, duplex egys�g, extra t�lc�k). Ha a nyomtat�si min�s�get nagyon magasra �ll�tja, akkor a nyomtat�si id� jelent�sen megn�het.

en: Option %s must be an integer number!
hu: A(z) %s �rt�knek eg�sz sz�mnak kell lennie!

en: Option %s must be a number!
hu: A(z) %s �rt�knek sz�mnak kell lennie!

en: Option %s out of range!
hu: A(z) %s �rt�k nem esik a megfelel� tartom�nyba!

en: Do you want to set this printer ("%s")
    as the default printer?
hu: Be szeretn� �ll�tani a(z) "%s"
    nyomtat�t alap�rtelmezettnek?

en: Test pages
hu: Tesztoldalak

en: Please select the test pages you want to print.
    Note: the photo test page can take a rather long time to get printed and on laser printers with too low memory it can even not come out. In most cases it is enough to print the standard test page.
hu: V�lassza ki a kinyomtatni k�v�nt tesztoldalakat.
    Megjegyz�s: a f�nyk�pes tesztoldal kinyomtat�sa sok�ig eltarthat, s�t egyes, kev�s mem�ri�val ell�tott l�zernyomtat�kon el sem fog k�sz�lni. �ltal�ban el�g a norm�l tesztoldalt kinyomtatni.

en: No test pages
hu: Nem kell tesztoldal

en: Print
hu: Nyomtat�s

en: Standard test page
hu: Norm�l tesztoldal

en: Alternative test page (Letter)
hu: M�s tesztoldal (Letter)

en: Alternative test page (A4)
hu: M�s tesztoldal (A4)

en: Photo test page
hu: F�nyk�pes tesztoldal

en: Do not print any test page
hu: Ne nyomtasson tesztoldalt

en: Printing test page(s)...
hu: A tesztoldal(ak) nyomtat�sa folyik...

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
    Printing status:
    %s
hu: A tesztoldal(aka)t elk�ldtem a nyomtat�ra.
    Eltarthat egy ideig, am�g a nyomtat�s elindul.
    Nyomtat�si �llapot:
    %s

en: Test page(s) have been sent to the printer.
    It may take some time before the printer starts.
hu: A tesztoldal(aka)t elk�ldtem a nyomtat�ra.
    Eltarthat egy ideig, am�g a nyomtat�s elindul.

en: Did it work properly?
hu: Siker�lt a nyomtat�s?

en: Raw printer
hu: "Nyers" nyomtat�

en: To print a file from the command line (terminal window) you can either use the command "%s <file>" or a graphical printing tool: "xpp <file>" or "kprinter <file>". The graphical tools allow you to choose the printer and to modify the option settings easily.
hu: Egy f�jl parancssorb�l (termin�lablakb�l) val� nyomtat�s�hoz haszn�lhatja a k�vetkez� parancsot: "%s <f�jl>" vagy egy grafikus fel�let� nyomtat�eszk�zt: "xpp <f�jl>" illetve "kprinter <f�jl>". A grafikus eszk�z�k lehet�v� teszik a nyomtat� kijel�l�s�t �s a be�ll�t�sok egyszer� m�dos�t�s�t.

en: These commands you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications, but here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
hu: Ezeket a parancsokat haszn�lhatja sz�mos alkalmaz�s nyomtat�si p�rbesz�dablak�ban is (a nyomtat�si parancsot megad� mez�ben), de ott ne adjon meg f�jlnevet, mert a f�jlt az alkalmaz�s fogja biztos�tani.

en: 
    The "%s" command also allows to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
hu: 
    A(z) "%s" parancs szint�n lehet�v� teszi a be�ll�t�sok m�dos�t�s�t egy bizonyos nyomtat�si feladatra vonatkoz�an. Egyszer�en adja hozz� a k�v�nt param�tereket a parancshoz, p�ld�ul: "%s <f�jl>".

en: To know about the options available for the current printer read either the list shown below or click on the "Print option list" button.%s%s
hu: Ha szeretne egy list�t az aktu�lis nyomtat�hoz haszn�lhat� opci�kr�l, akkor olvassa el a lentebbi list�t, vagy kattintson a "Nyomtat�si be�ll�t�sok list�ja" gombra.%s%s

en: Here is a list of the available printing options for the current printer:
hu: Itt l�that�k az aktu�lis nyomtat� nyomtat�si opci�i:

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>".
hu: Egy f�jl parancssorb�l (termin�lablakb�l) val� nyomtat�s�hoz haszn�lja a k�vetkez� parancsot: "%s <f�jl>".

en: This command you can also use in the "Printing command" field of the printing dialogs of many applications. But here do not supply the file name because the file to print is provided by the application.
hu: Ezt a parancsot haszn�lhatja sz�mos alkalmaz�s nyomtat�si p�rbesz�dablak�ban is (a nyomtat�si parancsot megad� mez�ben), de ott ne adjon meg f�jlnevet, mert a f�jlt az alkalmaz�s fogja biztos�tani.

en: To get a list of the options available for the current printer click on the "Print option list" button.
hu: Ha szeretne egy list�t az aktu�lis nyomtat�hoz haszn�lhat� opci�kr�l, akkor kattintson a "Nyomtat�si be�ll�t�sok list�ja" gombra.

en: To print a file from the command line (terminal window) use the command "%s <file>" or "%s <file>".
hu: Egy f�jl parancssorb�l (termin�lablakb�l) val� nyomtat�s�hoz haszn�lja a k�vetkez� parancsot: "%s <f�jl>" vagy ezt: "%s <f�jl>".

en: You can also use the graphical interface "xpdq" for setting options and handling printing jobs.
    If you are using KDE as desktop environment you have a "panic button", an icon on the desktop, labeled with "STOP Printer!", which stops all print jobs immediately when you click it. This is for example useful for paper jams.
hu: Az opci�k be�ll�t�s�hoz �s a nyomtat�si feladatok kezel�s�hez haszn�lhatja az "xpdq" grafikus fel�letet is.
    Ha munkaasztali k�rnyezetk�nt a KDE-t haszn�lja, akkor rendelkez�s�re �ll egy "p�nikgomb" - egy "Nyomtat� le�ll�t�sa" felirat� ikon a munkaasztalon, amellyel azonnali jelleggel le�ll�that� az �sszes nyomtat�si feladat. Ez p�ld�ul pap�rberagad�s eset�n hasznos.

en: 
    The "%s" and "%s" commands also allow to modify the option settings for a particular printing job. Simply add the desired settings to the command line, e. g. "%s <file>".
hu: 
    A(z) "%s" �s a(z) "%s" parancs lehet�v� teszi egy adott nyomtat�si feladat be�ll�t�sainak m�dos�t�s�t is. Adja hozz� a k�v�nt be�ll�t�sokat a parancshoz, p�ld�ul: "%s <f�jl>".

en: Printing/Scanning/Photo Cards on "%s"
hu: Nyomtat�s/lapolvas�s/fot�k�rty�k ezen: "%s"

en: Printing/Scanning on "%s"
hu: Nyomtat�s/lapolvas�s ezen: "%s"

en: Printing/Photo Card Access on "%s"
hu: Nyomtat�s/fot�k�rtya-hozz�f�r�s ezen: "%s"

en: Printing on the printer "%s"
hu: Nyomtat�s a(z) "%s" nyomtat�ra

en: Close
hu: Bez�r�s

en: Print option list
hu: Nyomtat�si be�ll�t�sok list�ja

en: Your multi-function device was configured automatically to be able to scan. Now you can scan with "scanimage" ("scanimage -d hp:%s" to specify the scanner when you have more than one) from the command line or with the graphical interfaces "xscanimage" or "xsane". If you are using the GIMP, you can also scan by choosing the appropriate point in the "File"/"Acquire" menu. Call also "man scanimage" on the command line to get more information.
    
    Do not use "scannerdrake" for this device!
hu: Az �n t�bbfunkci�s eszk�z�n automatikusan be lett �ll�tva a lapolvas�s. Lapolvas�st parancssorb�l a "scanimage" programmal v�gezhet ("scanimage -d hp:%s" a lapolvas� megad�s�hoz, ha t�bb is van); grafikus fel�leten pedig az "xscanimage" vagy az "xsane" programmal. Ha a GIMP programot haszn�lja, akkor a "F�jl"/"K�ls� forr�s" men� megfelel� men�pontj�val is v�gezhet lapolvas�st. Tov�bbi inform�ci�kat a "man scanimage" parancsnak a parancssorban val� kiad�s�val szerezhet.
    
    Ehhez az eszk�zh�z ne haszn�lja a "scannerdrake" programot!

en: Your printer was configured automatically to give you access to the photo card drives from your PC. Now you can access your photo cards using the graphical program "MtoolsFM" (Menu: "Applications" -> "File tools" -> "MTools File Manager") or the command line utilities "mtools" (enter "man mtools" on the command line for more info). You find the card's file system under the drive letter "p:", or subsequent drive letters when you have more than one HP printer with photo card drives. In "MtoolsFM" you can switch between drive letters with the field at the upper-right corners of the file lists.
hu: Az �n nyomtat�ja automatikusan be lett �ll�tva a fot�k�rtya-meghajt�knak a sz�m�t�g�pr�l val� el�r�s�hez. A fot�k�rty�khoz az "MtoolsFM" nev� grafikus programmal lehet hozz�f�rni (men�b�l: "Alkalmaz�sok" -> "F�jlkezel� eszk�z�k" -> "MTools f�jlkezel�"). Parancssorban ugyanez az "mtools" programokkal lehets�ges (tov�bbi inform�ci�kat a "man mtools" parancsnak a parancssorban val� kiad�s�val szerezhet). A k�rtya f�jlrendszere a "p:" meghajt�-bet�jel alatt tal�lhat�; ha t�bb fot�k�rtya-meghajt�s nyomtat� van, akkor az ez ut�n k�vetkez� bet�jelek lesznek a tov�bbi meghajt�khoz felhaszn�lva. Az "MtoolsFM" programban a f�jllist�k jobb fels� sark�ban lev� mez� haszn�lat�val lehet v�ltani a meghajt�k k�zt.

en: Reading printer data...
hu: A nyomtat�adatok beolvas�sa...

en: Transfer printer configuration
hu: A nyomtat�be�ll�t�sok �tvitele

en: You can copy the printer configuration which you have done for the spooler %s to %s, your current spooler. All the configuration data (printer name, description, location, connection type, and default option settings) is overtaken, but jobs will not be transferred.
    Not all queues can be transferred due to the following reasons:
hu: A(z) %s sorkezel� nyomtat�be�ll�t�sai �tm�solhat�k a(z) %s sorkezel� (amely az aktu�lis sorkezel�) sz�m�ra. Az �sszes be�ll�t�s (nyomtat�n�v, le�r�s, hely, kapcsol�d�si t�pus illetve alap�rtelmezett be�ll�t�sok) �t lesz v�ve, de a nyomtat�si feladatok nem ker�lnek �t.
    A k�vetkez� okok miatt nem minden nyomtat�si sor vihet� �t:

en: CUPS does not support printers on Novell servers or printers sending the data into a free-formed command.
hu: A CUPS nem t�mogatja a Novell-alap� �s a k�tetlen parancsform�tum� nyomtat�kat.

en: PDQ only supports local printers, remote LPD printers, and Socket/TCP printers.
hu: A PDQ csak a helyi nyomtat�kat, a t�voli LPD-nyomtat�kat �s a socket/TCP-alap� nyomtat�kat t�mogatja.

en: LPD and LPRng do not support IPP printers.
hu: Az LPD �s az LPRng nem t�mogatja az IPP-nyomtat�kat.

en: In addition, queues not created with this program or "foomatic-configure" cannot be transferred.
hu: Nem vihet�k �t azon nyomtat�si sorok, amelyek nem ezzel a programmal �s nem a "foomatic-configure"-rel k�sz�ltek.

en: 
    Also printers configured with the PPD files provided by their manufacturers or with native CUPS drivers cannot be transferred.
hu: 
    Tov�bb� a gy�rt� �ltal adott PPD f�jlokkal be�ll�tott nyomtat�k �s a k�zvetlen CUPS-meghajt�val ell�tott nyomtat�k be�ll�t�sai nem vihet�k �t.

en: 
    Mark the printers which you want to transfer and click 
    "Transfer".
hu: 
    Jel�lje ki az �tviend� nyomtat�kat, majd kattintson az 
    "�tvitel" gombra.

en: Do not transfer printers
hu: Az �tvitel kihagy�sa

en: Transfer
hu: �tvitel

en: A printer named "%s" already exists under %s. 
    Click "Transfer" to overwrite it.
    You can also type a new name or skip this printer.
hu: A(z) "%s" nev� nyomtat� m�r l�tezik itt: %s. 
    Kattintson az "�tvitel" gombra annak fel�l�r�s�hoz.
    Esetleg adjon meg egy m�sik nevet vagy hagyja ki a nyomtat�t.

en: Name of printer should contain only letters, numbers and the underscore
hu: A nyomtat� nev�ben csak angol bet�, sz�mjegy �s az al�h�z�s szerepelhet.

en: The printer "%s" already exists,
    do you really want to overwrite its configuration?
hu: "%s" nev� nyomtat� m�r l�tezik,
    fel�l szeretn� �rni annak be�ll�t�sait?

en: New printer name
hu: �j nyomtat�n�v

en: Transferring %s...
hu: %s �tvitele...

en: You have transferred your former default printer ("%s"), Should it be also the default printer under the new printing system %s?
hu: A kor�bbi alap�rtelmezett nyomtat� ("%s") be�ll�t�sai �tvitelre ker�ltek. Az �j %s nyomtat�si rendszerben is ez legyen az alap�rtelmezett nyomtat�?

en: Refreshing printer data...
hu: A nyomtat�adatok friss�t�se...

en: Configuration of a remote printer
hu: T�voli nyomtat� be�ll�t�sa

en: Starting network...
hu: A h�l�zat elind�t�sa...

en: Configure the network now
hu: H�l�zat be�ll�t�sa most

en: Network functionality not configured
hu: H�l�zati funkci�k nincsenek be�ll�tva

en: You are going to configure a remote printer. This needs working network access, but your network is not configured yet. If you go on without network configuration, you will not be able to use the printer which you are configuring now. How do you want to proceed?
hu: Egy t�voli nyomtat� be�ll�t�sa k�vetkezik. Ehhez m�k�d� h�l�zati hozz�f�r�s sz�ks�ges, viszont az �n h�l�zata m�g nincsen be�ll�tva. Ha tov�bbl�p a h�l�zat be�ll�t�sa n�lk�l, akkor nem lesz lehet�s�ge a most be�ll�tand� nyomtat� haszn�lat�ra. Mit szeretne tenni?

en: Go on without configuring the network
hu: Folytat�s a h�l�zat be�ll�t�sa n�lk�l

en: The network configuration done during the installation cannot be started now. Please check whether the network gets accessable after booting your system and correct the configuration using the Mandrake Control Center, section "Network & Internet"/"Connection", and afterwards set up the printer, also using the Mandrake Control Center, section "Hardware"/"Printer"
hu: A telep�t�s k�zben v�gezhet� h�l�zatbe�ll�t�s nem ind�that� el. A g�p �jraind�t�sa ut�n vizsg�lja meg, hogy a h�l�zat el�rhet�-e, �s jav�tsa ki a be�ll�t�sokat a Mandrake Vez�rl�k�zpont "H�l�zat �s internet"/"Kapcsolat" r�sz�ben, azut�n �ll�tsa be a nyomtat�t a Mandrake Vez�rl�k�zpont "Hardver"/"Nyomtat�" r�sz�ben.

en: The network access was not running and could not be started. Please check your configuration and your hardware. Then try to configure your remote printer again.
hu: A h�l�zati hozz�f�r�s nem volt elind�tva, �s az elind�t�sa sem lehets�ges. Ellen�rizze a be�ll�t�sokat �s a hardvert, majd pr�b�lkozzon �jra a t�voli nyomtat� be�ll�t�s�val.

en: Restarting printing system...
hu: A nyomtat�si rendszer �jraind�t�sa...

en: high
hu: magas

en: paranoid
hu: paranoi�s

en: Installing a printing system in the %s security level
hu: Nyomtat�rendszer telep�t�se a k�vetkez� biztons�gi szinten: %s

en: You are about to install the printing system %s on a system running in the %s security level.
    
    This printing system runs a daemon (background process) which waits for print jobs and handles them. This daemon is also accessable by remote machines through the network and so it is a possible point for attacks. Therefore only a few selected daemons are started by default in this security level.
    
    Do you really want to configure printing on this machine?
hu: Most a(z) %s nyomtat�si rendszer telep�t�se k�vetkezik egy "%s" biztons�gi szinten m�k�d� g�pre.
    
    Ez a nyomtat�si rendszer egy szolg�ltat�st (h�tt�rfolyamatot) futtat, amely nyomtat�si feladatokra v�r �s kezeli azokat. Ez a szolg�ltat�s el�rhet� t�voli g�pekr�l is a h�l�zaton kereszt�l, ez�rt t�mad�si fel�letet ny�jthat. Emiatt alap�rtelmez�sben csak n�h�ny kiv�lasztott szolg�ltat�s ker�l elind�t�sra ezen a biztons�gi szinten.
    
    Biztos abban, hogy be szeretne �ll�tani nyomtat�st ezen a g�pen?

en: Starting the printing system at boot time
hu: A nyomtat�si rendszer elind�t�sa a rendszer indul�sakor

en: The printing system (%s) will not be started automatically when the machine is booted.
    
    It is possible that the automatic starting was turned off by changing to a higher security level, because the printing system is a potential point for attacks.
    
    Do you want to have the automatic starting of the printing system turned on again?
hu: A nyomtat�si rendszer (%s) nem ker�l automatikus elind�t�sra a g�p indul�sakor.
    
    Elk�pzelhet�, hogy az automatikus ind�t�s ki lett kapcsolva egy magasabb biztons�gi szintre val� v�lt�ssal, mivel a nyomtat�si rendszer t�mad�si fel�letet ny�jthat.
    
    Szeretn� a nyomtat�si rendszer automatikus ind�t�s�t ism�t bekapcsolni?

en: Checking installed software...
hu: A telep�tett szoftverek ellen�rz�se...

en: Select Printer Spooler
hu: V�lassza ki a nyomtat�si rendszert

en: Which printing system (spooler) do you want to use?
hu: Melyik nyomtat�si rendszert (sorkezel�t) szeretn� haszn�lni?

en: Configuring printer "%s"...
hu: A(z) "%s" nyomtat� be�ll�t�sa...

en: Installing Foomatic...
hu: A Foomatic telep�t�se...

en: Printer options
hu: Nyomtat�be�ll�t�sok

en: Preparing Printerdrake...
hu: A PrinterDrake el�k�sz�t�se...

en: Configuring applications...
hu: Alkalmaz�sok be�ll�t�sa...

en: Would you like to configure printing?
hu: Szeretn� be�ll�tani a nyomtat�kezel�st?

en: Printing system:
hu: Nyomtat�si rendszer:

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; to view information about it; or to make a printer on a remote CUPS server available for Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hu: A k�vetkez� nyomtat�k vannak be�ll�tva. Ha m�dos�tani szeretn� egy nyomtat� be�ll�t�sait, vagy alap�rtelmezett� k�v�n tenni egy nyomtat�t, vagy le szeretn� k�rdezni egy nyomtat� adatait, vagy egy t�voli CUPS-kiszolg�l�n lev� nyomtat�t el�rhet�v� szeretne tenni a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP program sz�m�ra, akkor kattintson dupl�n a megfelel� nyomtat�ra.

en: The following printers are configured. Double-click on a printer to change its settings; to make it the default printer; or to view information about it.
hu: A k�vetkez� nyomtat�k vannak be�ll�tva. Egy nyomtat� be�ll�t�sainak m�dos�t�s�hoz, egy nyomtat� alap�rtelmezett� t�tel�hez vagy az adatainak a lek�rdez�s�hez kattintson dupl�n a megfelel� nyomtat�ra.

en: Refresh printer list (to display all available remote CUPS printers)
hu: Nyomtat�k list�j�nak friss�t�se (az �sszes el�rhet� t�voli CUPS-nyomtat� megjelen�t�se �rdek�ben)

en: Change the printing system
hu: Nyomtat�si rendszer m�dos�t�sa

en: Normal Mode
hu: Norm�l m�d

en: Do you want to configure another printer?
hu: Szeretne be�ll�tani egy m�sik nyomtat�t?

en: Modify printer configuration
hu: A nyomtat�be�ll�t�s m�dos�t�sa

en: Printer %s
    What do you want to modify on this printer?
hu: Nyomtat�: %s
    Mit szeretne megv�ltoztatni enn�l a nyomtat�n�l?

en: Do it!
hu: Mehet!

en: Printer connection type
hu: A nyomtat� kapcsol�d�si t�pusa

en: Printer name, description, location
hu: Nyomtat�n�v, le�r�s, hely

en: Printer manufacturer, model, driver
hu: A nyomtat� gy�rt�ja, t�pusa, meghajt�programja

en: Printer manufacturer, model
hu: A nyomtat� gy�rt�ja, t�pusa

en: Set this printer as the default
hu: Legyen ez a nyomtat� az alap�rtelmezett

en: Add this printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hu: A nyomtat� felv�tele a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programba

en: Remove this printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hu: A nyomtat� elt�vol�t�sa a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programb�l

en: Print test pages
hu: Tesztoldalak nyomtat�sa

en: Know how to use this printer
hu: Hogyan kell haszn�lni ezt a nyomtat�t

en: Remove printer
hu: Nyomtat� elt�vol�t�sa

en: Removing old printer "%s"...
hu: A r�gi "%s" nyomtat� elt�vol�t�sa...

en: Default printer
hu: Az alap�rtelmezett nyomtat�

en: The printer "%s" is set as the default printer now.
hu: A(z) "%s" nyomtat� lesz ezut�n az alap�rtelmezett nyomtat�.

en: Adding printer to Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hu: A nyomtat� felv�tele a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programba

en: The printer "%s" was successfully added to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hu: A(z) "%s" nyomtat� sikeresen fel lett v�ve a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programba.

en: Failed to add the printer "%s" to Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hu: A(z) "%s" nyomtat�t nem siker�lt felvenni a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programba.

en: Removing printer from Star Office/OpenOffice.org/GIMP
hu: A nyomtat� elt�vol�t�sa a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programb�l

en: The printer "%s" was successfully removed from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hu: A(z) "%s" nyomtat� sikeresen el lett t�vol�tva a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programb�l.

en: Failed to remove the printer "%s" from Star Office/OpenOffice.org/GIMP.
hu: A(z) "%s" nyomtat�t nem siker�lt elt�vol�tani a StarOffice/OpenOffice.org/GIMP programb�l.

en: Do you really want to remove the printer "%s"?
hu: Biztosan el szeretn� t�vol�tani a(z) "%s" nyomtat�t?

en: Removing printer "%s"...
hu: A(z) "%s" nyomtat� elt�vol�t�sa...

en: Can't add a partition to _formatted_ RAID md%d
hu: Nem tudok part�ci�t hozz�adni a _form�zott_ RAID md%d bejegyz�shez

en: mkraid failed
hu: mkraid sikertelen

en: mkraid failed (maybe raidtools are missing?)
hu: Az mkraid v�grehajt�sa nem siker�lt (tal�n hi�nyzik a raidtools?)

en: Not enough partitions for RAID level %d
hu: Nincs el�g part�ci� a RAID %d szinthez

en: Standard: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect
                   to the Internet as a client.
    
    High:       There are already some restrictions, and more automatic checks are run every night.
    
    Higher:    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
                  connections from many clients. If your machine is only a client on the Internet, you
    	      should choose a lower level.
    
    Paranoid:  This is similar to the previous level, but the system is entirely closed and security
                    features are at their maximum
    
    Security Administrator:
                   If the 'Security Alerts' option is set, security alerts will be sent to this user (username or
    	       email)
hu: Szabv�nyos: Ez a szabv�nyos biztons�gi szint, amely akkor javasolt, ha a g�p kliensk�nt fog
                kapcsol�dni az internetre.
    
    Magas:      M�r vannak bizonyos megszor�t�sok �s t�bb automatikus ellen�rz�s fut �jszak�nk�nt.
    
    Magasabb:   Ez a biztons�gi szint m�r el�g magas ahhoz, hogy a g�p kiszolg�l�k�nt legyen
                haszn�lva - h�l�zaton kereszt�l csatlakoz� kliensek kiszolg�l�s�ra. Ha a g�p az
                interneten csak kliensk�nt van jelen, akkor �rdemesebb egy alacsonyabb szintet
                v�lasztani.
    
    Paranoi�s:  Az el�z� szinthez hasonl�, de itt a rendszer teljesen z�rt. Ez a legbiztons�gosabb
                szint.
    
    Biztons�gi adminisztr�tor:
                Ha a 'Biztons�gi figyelmeztet�sek' opci� be van �ll�tva, akkor a biztons�ggal
                kapcsolatos figyelmeztet�sek a megadott felhaszn�l�nak lesznek elk�ldve
                (felhaszn�l�i n�vre vagy email-c�mre).

en: Security Level:
hu: Biztons�gi szint:

en: Security Alerts:
hu: Biztons�gi figyelmeztet�sek:

en: Security Administrator:
hu: Biztons�gi adminisztr�tor:

en: Network Options
hu: H�l�zati opci�k

en: System Options
hu: Rendszerbe�ll�t�sok

en: The following options can be set to customize your
    system security. If you need explanations, click on Help.
hu: A k�vetkez� opci�kkal be lehet �ll�tani a rendszer biztons�g�t.
    Ha magyar�zatra van sz�ks�ge, kattintson a Seg�ts�g gombra.

en: Periodic Checks
hu: Periodikus ellen�rz�sek

en: Please wait, setting security level...
hu: Biztons�gi szint be�ll�t�sa...

en: Please wait, setting security options...
hu: Biztons�gi opci�k be�ll�t�sa...

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
hu: Az ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) hangrendszer elind�t�sa

en: Anacron a periodic command scheduler.
hu: Anacron, a parancsid�z�t�.

en: apmd is used for monitoring batery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
hu: Az apmd monitorozza a telepek �llapot�t �s napl�z a syslog-ba.
    Seg�ts�g�vel le�ll�that� a g�p, miel�tt a telep lemer�l.

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
hu: Az "at" parancs �ltal �temezett utas�t�sokat hajtja v�gre a megadott
    id�pontban, valamint k�tegelt (batch-elt) parancsokat futtat, amikor
    a g�p terhel�se alacsony.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
hu: A cron a szabv�nyos parancs�temez� program a UNIX oper�ci�s rendszereken.
    Seg�ts�g�vel programokat lehet futtatni megadott id�pontokban. A vixie cron
    fejlettebb az alap cronn�l: biztons�gosabb �s t�bb be�ll�t�si lehet�s�ggel
    rendelkezik.

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
hu: A GPM eg�rt�mogat�st biztos�t a sz�veg-alap� (konzolos) linuxos
    alkalmaz�sok (mint p�ld�ul a Midnight Commander) sz�m�ra. Lehet�s�get
    ny�jt eg�rrel val� m�sol�sra illetve beilleszt�sre, valamint
    felbukkan� men�k haszn�lat�ra (konzolon).

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
hu: A HardDrake a g�p hardver�nek ellen�rz�s�re szolg�l. Lehet�v� teszi az �j
    vagy megv�ltozott hardver megfelel� be�ll�t�s�t.

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
hu: Az Apache egy WWW szerver. HTML f�jlokat �s CGI-t tesz el�rhet�v�
    a h�l�zaton kereszt�l.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
hu: Az "internet szuperszerver szolg�ltat�s" (inetd) felel�s sok h�l�zati
    szolg�ltat�s ind�t�s��rt, mint p�ld�ul telnet, ftp, rsh �s rlogin. Az inetd
    le�ll�t�s�val minden �ltala ir�ny�tott szolg�ltat�s le�ll.

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
hu: A csomagsz�r�s bekapcsol�sa a Linux kernel 2.2-es v�ltozat�hoz.
    Lehet�v� teszi t�zfal be�ll�t�s�t, hogy a h�l�zat fel�li t�mad�sok
    kiv�dhet�k legyenek.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
hu: Ez a csomag t�lti be a billenty�zetkioszt�st, ami a
    /etc/sysconfig/keyboard -ban �ll�that� be. A be�ll�t�s megv�ltoztathat�
    a kbdconfig programmal. Ezt bekapcsolva kell hagyni a legt�bb rendszeren.

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
hu: A kernel fejl�c�nek automatikus �jragener�l�sa a /boot-ban a
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h alapj�n

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
hu: A hardvereszk�z�k automatikus felismer�se �s be�ll�t�sa a rendszer indul�sakor.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
hu: A Linuxconf elv�gez bizonyos feladatokat a rendszer ind�t�sakor,
    hogy a be�ll�t�sok konzisztensek maradjanak.

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
hu: Az lpd nyomtat�szolg�ltat�s sz�ks�ges az lpr rendes m�k�d�s�hez. Az lpd
    alapj�ban v�ve egy nyomtat�szerver, elrendezi a nyomtat�sokat a k�l�nb�z�
    nyomtat�k k�z�tt.

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
hu: Linux Virtual Server, nagyteljes�tm�ny�, nagy rendelkez�sre �ll�s�
    kiszolg�l� kialak�t�s�hoz haszn�lhat�.

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
hu: A named (BIND) egy DNS, azaz tartom�nyn�v-kiszolg�l�, ennek seg�ts�g�vel
    feleltetik meg a g�pek az IP-c�meket �s a g�pneveket.

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
hu: Fel- illetve lecsatolja (mount-olja illetve unmount-olja) a k�l�nb�z�
    h�l�zati f�jlrendszereket, mint p�ld�ul az NFS, az SMB
    (LAN Manager/Windows) �s az NCP (NetWare).

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
hu: Aktiv�lja vagy deaktiv�lja a rendszerind�t�sn�l automatikusan indul�
    h�l�zati csatol�kat.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
hu: Az NFS egy n�pszer�, TCP/IP h�l�zaton haszn�latos f�jlmegoszt�si protokoll.
    Ez a szolg�ltat�s egy NFS-kiszolg�l�; be�ll�t�sa a /etc/exports
    f�jllal t�rt�nik.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
hu: Az NFS egy n�pszer�, TCP/IP h�l�zaton haszn�latos f�jlmegoszt�si protokoll.
    Ez a szolg�ltat�s az NFS lock-ol�st oldja meg.

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and XFree at boot.
hu: A NumLock automatikus bekapcsol�sa ind�t�skor a konzolon �s az
    XFree-ben.

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
hu: Az OKI 4w �s az azzal kompatibilis windowsos nyomtat�k t�mogat�sa.

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It won't get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that don't need it.
hu: A PCMCIA-t�mogat�sra �ltal�ban azoknak a laptop-felhaszn�l�knak van
    sz�ks�g�k, akik PCMCIA modemet vagy h�l�zati k�rty�t haszn�lnak a g�p�kben.
    A szolg�ltat�s nem indul el, ha nincs be�ll�tva, teh�t nyugodtan fel lehet
    telep�teni olyan g�pre is, ahol nincs r� sz�ks�g.

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
hu: A portmapper kezeli az RPC kapcsolatokat, ezekre t�bbek k�z�tt a NIS-nek �s
    az NFS-nek van sz�ks�ge. A portmap szerverre csak a (NIS vagy NFS) szerver
    g�peken van sz�ks�g.

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
hu: A Postfix egy lev�ltov�bb�t� (MTA) program, amely a leveleket tov�bb�tja
    a k�l�nb�z� g�pek k�z�tt.

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
hu: Elmenti �s vissza�ll�tja a rendszer entr�pia-t�rol�j�t, �gy jobb
    v�letlensz�mokat lehet gener�lni.

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle
hu: K�zvetlen el�r�s� (raw) eszk�z�k blokkeszk�z�kh�z val� rendel�se (p�ld�ul
    merevlemezes part�ci�khoz), hogy az alkalmaz�sokb�l (p�ld�ul: Oracle)
    hozz�f�rhet�k legyenek.

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
hu: A routed szolg�ltat�s lehet�v� teszi, hogy a RIP protokoll seg�ts�g�vel
    automatikusan friss�lj�n az IP protokoll �ltal haszn�lt �tv�laszt�t�bla
    (IP routing table).
    A RIP elterjedt a kis h�l�zatokon; a nagyobb, bonyolultabb h�l�zatok m�s
    �tv�laszt�-protokollokat ig�nyelnek.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
hu: Az rstat protokoll seg�ts�g�vel a felhaszn�l�k inform�ci�t kaphatnak a
    (lok�lis) h�l�zaton m�k�d� g�pekr�l.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
hu: Az rusers protokoll seg�ts�g�vel a felhaszn�l�k lek�rdezhetik, hogy melyik
    g�pre ki van bejelentkezve.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similiar to finger).
hu: Az rwho protokoll seg�ts�g�vel t�voli felhaszn�l�k kaphatnak egy list�t
    az rwho szolg�ltat�st futtat� g�p aktu�lis felhaszn�l�ir�l (olyan, mint a
    finger).

en: Launch the sound system on your machine
hu: A g�p hangrendszer�nek elind�t�sa

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
hu: A syslog-on kereszt�l napl�znak a szolg�ltat�sok k�l�nb�z� napl�f�jlokba.
    A syslog haszn�lata mindig aj�nlott.

en: Load the drivers for your usb devices.
hu: Az USB-eszk�z�k meghajt�inak bet�lt�se.

en: Starts the X Font Server (this is mandatory for XFree to run).
hu: Elind�tja az X bet�t�pus-kiszolg�l�j�t (erre sz�ks�g van az XFree haszn�lat�hoz).

en: Choose which services should be automatically started at boot time
hu: V�lassza ki, mely szolg�ltat�sok induljanak el rendszerind�t�skor

en: Printing
hu: Nyomtat�s

en: File sharing
hu: F�jlmegoszt�s

en: System
hu: Rendszer

en: Remote Administration
hu: T�voli adminisztr�ci�

en: Database Server
hu: Adatb�zis-kiszolg�l�

en: Services: %d activated for %d registered
hu: Szolg�ltat�sok: %d aktiv�lt, %d regisztr�lt

en: Services
hu: Szolg�ltat�sok

en: running
hu: fut

en: stopped
hu: le�ll�tva

en: Services and deamons
hu: Szolg�ltat�sok �s d�monok

en: No additional information
    about this service, sorry.
hu: Nem �rhet� el tov�bbi inform�ci�
    err�l a szolg�ltat�sr�l.

en: On boot
hu: Ind�t�skor

en: Thank you for choosing Mandrake Linux 9.0
hu: K�sz�nj�k, hogy a Mandrake Linux 9.0 rendszert v�lasztotta

en: Welcome to the Open Source world
hu: �dv�z�lj�k a Ny�lt Forr�sk�d vil�g�ban

en: The success of MandrakeSoft is based upon the principle of Free Software. Your new operating system is the result of collaborative work on the part of the worldwide Linux Community
hu: A MandrakeSoft c�g sikere a Szabad Szoftver elven alapul. Az �n �j oper�ci�s rendszere a vil�gm�ret� Linux-k�z�ss�g egy�ttm�k�d� munk�j�nak eredm�nye.

en: Get involved in the Free Software world
hu: Csatlakozzon a Szabad Szoftver vil�g�hoz

en: Want to know more about the Open Source community?
hu: Szeretne t�bbet tudni a Ny�lt Forr�sk�d k�z�ss�gr�l?

en: To share your own knowledge and help build Linux tools, join the discussion forums you'll find on our "Community" webpages
hu: Ossza meg ismereteit m�sokkal �s j�ruljon hozz� linuxos eszk�z�k fejleszt�s�hez - csatlakozzon a k�z�ss�gi ("Community") weblapjainkon tal�lhat� f�rumokhoz

en: Get the most from the Internet
hu: Haszn�lja fel az internet szolg�ltat�sait

en: Mandrake Linux 9.0 has selected the best software for you. Surf the Web and view animations with Mozilla and Konqueror, or read your mail and handle your personal information with Evolution and Kmail
hu: A Mandrake Linux 9.0 rendszerben a legjobb programokat tal�lja. B�ng�sszen a weben �s n�zzen anim�ci�kat a Mozill�val vagy a Konquerorral; olvassa leveleit �s kezelje szem�lyes inform�ci�it az Evolutionnel vagy a KMaillel; ...

en: Discover the most up-to-date graphical and multimedia tools!
hu: Fedezze fel a leg�jabb grafikai �s multim�di�s eszk�z�ket!

en: Push multimedia to its limits!
hu: Haszn�lja ki a multim�dia lehet�s�geit!

en: Mandrake Linux 9.0 enables you to use the very latest software to play audio files, edit and handle your images or photos, and play videos
hu: A Mandrake Linux 9.0 a leg�jabb programokat tartalmazza zene �s vide�k lej�tsz�s�hoz valamint k�pek szerkeszt�s�hez �s kezel�s�hez

en: Games
hu: J�t�kok

en: Mandrake Linux 9.0 provides the best Open Source games - arcade, action, strategy, ...
hu: A Mandrake Linux 9.0 a ny�lt forr�sk�d� j�t�kok legjobbj�t ny�jtja - �gyess�gi j�t�kok, akci�, strat�gia, ...

en: Mandrake Control Center
hu: Mandrake Vez�rl�k�zpont

en: Mandrake Linux 9.0 provides a powerful tool to fully customize and configure your machine
hu: A Mandrake Linux 9.0 Vez�rl�k�zponttal testreszabhat� �s be�ll�that� az eg�sz rendszer

en: User interfaces
hu: Felhaszn�l�i fel�letek

en: Mandrake Linux 9.0 provides you with 11 user interfaces that can be fully modified: KDE 3, Gnome 2, WindowMaker, ...
hu: A Mandrake Linux 9.0 rendszerben 11 k�l�nb�z� - teljesen testreszabhat� - felhaszn�l�i fel�let k�z�l lehet v�lasztani: KDE 3, GNOME 2, WindowMaker, ...

en: Development simplified
hu: Egyszer� fejleszt�s

en: Mandrake Linux 9.0 is the ultimate development platform
hu: A Mandrake Linux 9.0 a legjobb fejleszt�i k�rnyezet

en: Use the full power of the GNU gcc 3 compiler as well as the best Open Source development environments
hu: Haszn�lja fel a GNU GCC 3 ford�t� �s a legjobb ny�lt forr�sk�d� fejleszt�k�rnyezetek erej�t

en: Turn your machine into a reliable server
hu: Alak�tsa g�p�t egy megb�zhat� kiszolg�l�v�

en: Transform your machine into a powerful Linux server with a few clicks of your mouse: Web server, mail, firewall, router, file and print server, ...
hu: Alak�tsa g�p�t linuxos kiszolg�l�v� n�h�ny eg�rkattint�ssal: webkiszolg�l�, email, t�zfal, �tv�laszt�, f�jlkiszolg�l�, nyomtat�kiszolg�l�, ...

en: Optimize your security
hu: N�velje a g�p biztons�g�t

en: The MandrakeSecurity range includes the Multi Network Firewall product (M.N.F.)
hu: A MandrakeSecurity term�kek k�zt megtal�lhat� a Multi Network Firewall nev� t�zfal (M.N.F.)

en: This firewall product includes network features that allow you to fulfill all your security needs
hu: Ez a t�zfalterm�k olyan h�l�zati funkci�kat val�s�t meg, amelyek az �sszes biztons�gi ig�nynek megfelelnek

en: This product is available on MandrakeStore website
hu: A term�k a MandrakeStore weblapon �rhet� el

en: The official MandrakeSoft store
hu: A hivatalos MandrakeSoft-�ruh�z

en: Our full range of Linux solutions, as well as special offers on products and other "goodies," are available online on our e-store:
hu: Linuxos megold�sok teljes sk�l�ja, speci�lis term�kaj�nlatok, valamint egy�b �rucikkek elektronikus �zlet�nkben:

en: Strategic partners
hu: Strat�giai partnerek

en: MandrakeSoft works alongside a selection of companies offering professional solutions compatible with Mandrake Linux. A list of these partners is available on the MandrakeStore
hu: A MandrakeSoft egy�ttm�k�dik t�bb, a Mandrake Linuxszal kapcsolatos professzion�lis megold�sokat k�n�l� c�ggel. A partnerek list�ja el�rhet� a MandrakeStore webhely�n.

en: Discover MandrakeSoft's training catalogue Linux-Campus
hu: Fedezze fel a MandrakeSoft oktat�si anyagait: Linux-Campus

en: The training program has been created to respond to the needs of both end users and experts (Network and System administrators)
hu: Az oktat�si programot a v�gfelhaszn�l�k �s a szak�rt�k (h�l�zati- �s rendszeradminisztr�torok) ig�nyei alapj�n hoztuk l�tre

en: Certify yourself on Linux
hu: Szerezzen linuxos k�pes�t�st

en: Whether you choose to teach yourself online or via our network of training partners, the Linux-Campus catalogue prepares you for the acknowledged LPI certification program (worldwide professional technical certification)
hu: Ak�r a weben kereszt�l tanul, ak�r az oktat�si partnereinken kereszt�l, a Linux-Campus oktat�si anyag felk�sz�ti �nt az elismert vil�gm�ret� professzion�lis LPI vizsgaprogramra

en: Become a MandrakeExpert
hu: Legyen Mandrake-szak�rt� (MandrakeExpert)

en: Find the solutions of your problems via MandrakeSoft's online support platform
hu: Tal�ljon megold�st a felmer�l� probl�m�ira a MandrakeSoft webes t�mogat�si rendszer�vel

en: Join the MandrakeSoft support teams and the Linux Community online to share your knowledge and help others by becoming a recognized Expert on the online technical support website:
hu: Csatlakozzon a MandrakeSoft t�mogat�si csapataihoz �s a linuxos k�z�ss�ghez, hogy megoszthassa ismereteit �s elismert szak�rt�k�nt seg�ts�get ny�jthasson m�soknak a t�mogat�si weboldalakon kereszt�l:

en: MandrakeExpert Corporate
hu: Mandrake-szak�rt� - v�llalati

en: An online platform to respond to company's specific support needs
hu: Webes t�mogat�si rendszer v�llalati ig�nyekhez

en: All incidents will be followed up by a single qualified MandrakeSoft technical expert.
hu: Az �sszes bejelent�st a MandrakeSoft ugyanazon szakembere fogja kezelni

en: Discover MandrakeClub and Mandrake Corporate Club
hu: Fedezze fel a MandrakeClub �s a Mandrake Corporate Club szolg�ltat�sokat

en: MandrakeClub and Mandrake Corporate Club were created for business and private users of Mandrake Linux who would like to directly support their favorite Linux distribution while also receiving special privileges. If you enjoy our products, if your company benefits from our products to gain a competititve edge, if you want to support Mandrake Linux development, join MandrakeClub!
hu: A MandrakeClub �s a Mandrake Corporate Club a Mandrake Linux azon mag�n- illetve �zleti felhaszn�l�inak r�sz�re lett l�trehozva, akik t�mogatni szeretn�k a disztrib�ci� fejleszt�s�t. A tagok speci�lis lehet�s�gekhez is hozz�jutnak. Ha meg van el�gedve term�keinkkel, vagy a c�ge sikeresen haszn�lja a rendszert �zleti c�lokra, vagy egyszer�en csak t�mogatni szeretn� a Mandrake Linux fejleszt�s�t, csatlakozzon a MandrakeClubhoz!

en: Installing packages...
hu: Csomagok telep�t�se...

en: Please log out and then use Ctrl-Alt-BackSpace
hu: Jelentkezzen ki, majd nyomja meg a Ctrl+Alt+BackSpace billenty�kombin�ci�t

en: Please relog into %s to activate the changes
hu: A m�dos�t�sok csak a(z) %s programba val� k�vetkez� bejelentkez�skor l�pnek �rv�nybe

en: Mandrake Terminal Server Configuration
hu: A Mandrake Terminal Server be�ll�t�sa

en: Enable Server
hu: A kiszolg�l� bekapcsol�sa

en: Disable Server
hu: A kiszolg�l� kikapcsol�sa

en: Start Server
hu: A kiszolg�l� elind�t�sa

en: Stop Server
hu: A kiszolg�l� le�ll�t�sa

en: Etherboot Floppy/ISO
hu: Etherboot floppy/ISO

en: Net Boot Images
hu: H�l�zati ind�t�si f�jlok

en: Add/Del Users
hu: Felhaszn�l�k felv�tele/t�rl�se

en: Add/Del Clients
hu: Kliensek felv�tele/t�rl�se

en: Boot Floppy
hu: Rendszerind�t� floppy

en: Boot ISO
hu: Rendszerind�t� ISO-f�jl

en: Build Whole Kernel -->
hu: Teljes kernel elk�sz�t�se -->

en: This will take a few minutes.
hu: Ez t�bb percig is eltarthat.

en: No kernel selected!
hu: Nincs kijel�lve kernel.

en: Build Single NIC -->
hu: Egyetlen NIC-f�jl k�sz�t�se -->

en: No nic selected!
hu: Nincs kijel�lve NIC.

en: Build All Kernels -->
hu: Az �sszes kernel elk�sz�t�se -->

en: <-- Delete
hu: <-- T�rl�s

en: Delete All NBIs
hu: Az �sszes NBI t�rl�se

en: Add User -->
hu: Felhaszn�l� felv�tele -->

en: <-- Del User
hu: <-- Felhaszn�l� t�rl�se

en: No net boot images created!
hu: H�l�zati ind�t�si f�jlok nem lettek l�trehozva.

en: Add Client -->
hu: Kliens felv�tele -->

en: dhcpd Config...
hu: dhcpd be�ll�t�sa...

en: dhcpd Server Configuration
hu: A dhcpd kiszolg�l� be�ll�t�sa

en: Write Config
hu: Be�ll�t�s ment�se

en: Please insert floppy disk:
hu: Tegye be a floppyt:

en: Couldn't access the floppy!
hu: A floppy nem el�rhet�.

en: Floppy can be removed now
hu: A floppyt most m�r ki lehet venni

en: No floppy drive available!
hu: Nincs el�rhet� floppy-meghajt�.

en: Etherboot ISO image is %s
hu: Az Etherboot ISO-f�jl: %s

en: Something went wrong! - Is mkisofs installed?
hu: Valamilyen probl�ma mer�lt fel. Az mkisofs telep�tve van?

en: Need to create /etc/dhcpd.conf first!
hu: El�sz�r l�tre kell hozni ezt: /etc/dhcpd.conf

en: Error!
hu: Hiba!

en: I can't find needed image file `%s'.
hu: Nem tal�lhat� a(z) "%s" k�pf�jl.

en: Auto Install Configurator
hu: Az automatikus telep�t�s be�ll�t�sai

en: You are about to configure an Auto Install floppy. This feature is somewhat dangerous and must be used circumspectly.
    
    With that feature, you will be able to replay the installation you've performed on this computer, being interactively prompted for some steps, in order to change their values.
    
    For maximum safety, the partitioning and formatting will never be performed automatically, whatever you chose during the install of this computer.
    
    Do you want to continue?
hu: Egy automatikus telep�t�floppy be�ll�t�sa k�vetkezik. Ez vesz�lyes lehet, ez�rt k�r�ltekint�ssel haszn�land�.
    
    Ennek seg�ts�g�vel �jraj�tszhat� az �n �ltal ezen g�pen v�grehajtott telep�t�s - k�zben bizonyos l�p�sekn�l k�rd�seket tesz majd fel a program egyes �rt�kek m�dos�t�sa �rdek�ben.
    
    A maxim�lis biztons�g kedv��rt a part�cion�l�si �s form�z�si m�veletek soha nem lesznek automatikusan v�grehajtva, b�rmit is v�lasztott �n ezen g�p telep�t�se sor�n.
    
    K�v�nja folytatni?

en: Automatic Steps Configuration
hu: Az automatikus l�p�sek be�ll�t�sai

en: Please choose for each step whether it will replay like your install, or it will be manual
hu: Adja meg mindegyik l�p�sn�l, hogy �jraj�tsz�ssal vagy k�zi vez�rl�ssel t�rt�njen

en: Creating auto install floppy
hu: Automatikus telep�t�floppy k�sz�t�se

en: 
    Welcome.
    
    The parameters of the auto-install are available in the sections on the left
hu: 
    �dv�z�lj�k.
    
    Az automatikus telep�t�s param�terei a bal oldalon �rhet�k el

en: Congratulations!
hu: Gratul�lunk!

en: The floppy has been successfully generated.
    You may now replay your installation.
hu: A floppy l�trehoz�sa sikeresen befejez�d�tt.
    A telep�t�s �jralej�tsz�sa elv�gezhet�.

en: Auto Install
hu: Automatikus telep�t�s

en: Add an item
hu: Elem hozz�ad�sa

en: Remove the last item
hu: Az utols� elem elt�vol�t�sa

en: Cron not available yet as non-root
hu: A Cron egyel�re csak a rendszergazda sz�m�ra el�rhet�

en: WARNING
hu: FIGYELMEZTET�S

en: FATAL
hu: HIBA

en: INFO
hu: INF�

en: 
                          DrakBackup Report
hu: 
                          DrakBackup jelent�s

en: 
                          DrakBackup Daemon Report
hu: 
                          DrakBackup szolg�ltat�s - jelent�s

en: 
                        DrakBackup Report Details
hu: 
                        DrakBackup jelent�s - r�szletek

en: Total progess
hu: Teljes el�rehalad�s

en: %s exists, delete?
    
    Warning: If you've already done this process you'll probably
     need to purge the entry from authorized_keys on the server.
hu: %s l�tezik, t�r�lhet�?
    
    Figyelmeztet�s: Ha m�r elv�gezte ezt kor�bban, akkor elk�pzelhet�,
    hogy a kiszolg�l�n el kell t�vol�tani a bejegyz�st az enged�lyezett
    kulcsok (authorized_keys) k�z�l.

en: This may take a moment to generate the keys.
hu: A kulcsok el��ll�t�sa hosszabb ideig is eltarthat.

en: ERROR: Cannot spawn %s.
hu: HIBA: Nem hajthat� v�gre: %s.

en: No password prompt on %s at port %s
hu: Nincs jelsz�k�r�s %s ezen portj�n: %s

en: Bad password on %s
hu: Hib�s jelsz� ezen: %s

en: Permission denied transferring %s to %s
hu: "%s" nem vihet� �t ide: "%s" - enged�ly megtagadva

en: Can't find %s on %s
hu: %s nem tal�lhat� itt: %s

en: %s not responding
hu: %s nem v�laszol

en: Transfer successful
    You may want to verify you can login to the server with:
    
    ssh -i %s %s\@%s
    
    without being prompted for a password.
hu: Az �tvitel sikeres volt.
    A k�vetkez� paranccsal ellen�rizheti, hogy be tud-e jelentkezni a
    kiszolg�l�ra an�lk�l, hogy jelsz�t k�rne a g�p:
    
    ssh -i %s %s\@%s

en: WebDAV remote site already in sync!
hu: A t�voli WebDAV-hely m�r szinkronban van.

en: WebDAV transfer failed!
hu: A WebDAV-�tvitel sikertelen volt.

en: No CDR/DVDR in drive!
hu: Nincs CD/DVD a meghajt�ban.

en: Does not appear to be recordable media!
hu: �gy t�nik, az adathordoz� nem �rhat�.

en: Not erasable media!
hu: Az adathordoz� nem t�r�lhet�.

en: This may take a moment to erase the media.
hu: Az adathordoz� t�rl�se hosszabb ideig is eltarthat.

en: Permission problem accessing CD.
hu: Probl�ma a CD-hozz�f�r�si enged�lyekkel.

en: No tape in %s!
hu: Nincs szalag ebben: %s.

en: Backup system files...
hu: Rendszerf�jlok ment�se...

en: Hard Disk Backup files...
hu: F�jlok merevlemezes ment�se...

en: Backup User files...
hu: Felhaszn�l�i f�jlok ment�se...

en: Hard Disk Backup Progress...
hu: Merevlemezes ment�s folyamatban...

en: Backup Other files...
hu: Egy�b f�jlok ment�se...

en: No changes to backup!
hu: A ment�s nem m�dosult.

en: 
    Drakbackup activities via %s:
hu: 
    DrakBackup-tev�kenys�gek ezzel: %s:

en: file list sent by FTP: %s
hu: f�jllista elk�ldve FTP-n: %s

en: 
     FTP connection problem: It was not possible to send your backup files by FTP.
hu: 
     FTP-kapcsolati probl�ma: A ment�sf�jlok FTP-n kereszt�l t�rt�n� k�ld�se sikertelen.

en: 
    Drakbackup activities via CD:
hu: 
    DrakBackup-tev�kenys�gek CD-vel:

en: 
    Drakbackup activities via tape:
hu: 
    DrakBackup-tev�kenys�gek szalaggal:

en:  Error during mail sending.
hu:  Hiba lev�lk�ld�s k�zben.

en: Can't create catalog!
hu: Katal�gus nem hozhat� l�tre.

en: File Selection
hu: F�jlkijel�l�s

en: Select the files or directories and click on 'Add'
hu: V�lassza ki a f�jlokat illetve k�nyvt�rakat, majd kattintson a "Hozz�ad�s" gombra

en: 
    Please check all options that you need.
hu: 
    Jel�lje be azokat az opci�kat, amelyekre sz�ks�ge van.

en: These options can backup and restore all files in your /etc directory.
hu: Ezekkel a funkci�kkal a /etc k�nyvt�r �sszes f�jlja elmenthet� illetve visszat�lthet�.

en: Backup your System files. (/etc directory)
hu: Rendszerf�jlok ment�se (/etc k�nyvt�r)

en: Use incremental backup  (do not replace old backups)
hu: Inkrement�lis ment�s (a kor�bbi ment�sek nem lesznek fel�l�rva)

en: Do not include critical files (passwd, group, fstab)
hu: A kritikus f�jlok kihagy�sa (passwd, group, fstab)

en: With this option you will be able to restore any version
     of your /etc directory.
hu: Ezzel az opci�val a /etc k�nyvt�r b�rmely �llapota
    visszat�lthet� lesz.

en: Please check all users that you want to include in your backup.
hu: Jel�lje ki az �sszes felhaszn�l�t, amelynek adatait menteni szeretn�.

en: Do not include the browser cache
hu: A b�ng�sz�-gyorst�r kihagy�sa

en: Use Incremental Backups  (do not replace old backups)
hu: Inkrement�lis ment�sek (a kor�bbi ment�sek nem lesznek fel�l�rva)

en: Remove Selected
hu: Kijel�ltek elt�vol�t�sa

en: Users
hu: Felhaszn�l�k

en: Use network connection to backup
hu: Ment�s h�l�zati kapcsolaton kereszt�l

en: Net Method:
hu: H�l�zati m�d:

en: Use Expect for SSH
hu: Expect haszn�lata SSH-hoz

en: Create/Transfer
    backup keys for SSH
hu: Ment�si kulcsok
    l�trehoz�sa/�tvitele SSH-hoz

en:   Transfer  
    Now
hu:   �tvitel  
    Most

en: Other (not drakbackup)
    keys in place already
hu: A t�bbi (nem DrakBackup-)
    kulcs m�r a hely�re ker�lt

en: Please enter the host name or IP.
hu: Adja meg a g�pnevet vagy az IP-c�met.

en: Please enter the directory (or module) to
     put the backup on this host.
hu: Adja meg a k�nyvt�rt (vagy modult), amelybe a
     ment�sf�jlok ker�ljenek az adott g�pen.

en: Please enter your login
hu: Adja meg a felhaszn�l�i nev�t

en: Please enter your password
hu: Adja meg a jelszav�t

en: Remember this password
hu: Eml�kezzen a jelsz�ra

en: Need hostname, username and password!
hu: Meg kell adni egy g�pnevet, egy felhaszn�l�nevet �s egy jelsz�t.

en: Use CD/DVDROM to backup
hu: Ment�s CD-re/DVD-re

en: Please choose your CD/DVD device
    (Press Enter to propogate settings to other fields.
    This field isn't necessary, only a tool to fill in the form.)
hu: Adja meg a CD/DVD eszk�zt.
    (Az Enter billenty� lenyom�s�ra a t�bbi mez� �tveszi a be�ll�t�sokat.
    Erre a mez�re csak az �rlap kit�lt�se miatt van sz�ks�g.)

en: Please choose your CD/DVD media size (Mb)
hu: Adja meg a CD/DVD adathordoz� m�ret�t (MB)

en: Please check for multisession CD
hu: Multisession CD eset�n jel�lje be az opci�t

en: Please check if you are using CDRW media
hu: Ha CD-RW lemezt haszn�l, jel�lje be az opci�t

en: Please check if you want to erase your RW media (1st Session)
hu: Ha le k�v�nja t�r�lni az �jra�rhat� adathordoz�t (1. session), jel�lje be az opci�t

en:  Erase Now
hu:  T�rl�s most

en: Please check if you are using a DVDR device
hu: Ha DVDR eszk�zt haszn�l, jel�lje be az opci�t

en: Please check if you are using a DVDRAM device
hu: Ha DVDRAM eszk�zt haszn�l, jel�lje be az opci�t

en: Please enter your CD Writer device name
     ex: 0,1,0
hu: Adja meg a CD-�r� eszk�zazonos�t�j�t,
     p�ld�ul: 0,1,0

en: No CD device defined!
hu: CD-eszk�z nincs defini�lva.

en: Use tape to backup
hu: Ment�s szalagra

en: Please enter the device name to use for backup
hu: Adja meg a ment�shez haszn�land� eszk�znevet

en: Please check if you want to use the non-rewinding device.
hu: Ha a visszateker�st mell�z� eszk�zt szeretn� haszn�lni, jel�lje be az opci�t.

en: Please check if you want to erase your tape before the backup.
hu: Ha ment�s el�tt le k�v�nja t�r�lni a szalagot, jel�lje be az opci�t.

en: Please check if you want to eject your tape after the backup.
hu: Ha ment�s ut�n ki szeretn� dobatni a szalagot, jel�lje be az opci�t.

en: Please enter the maximum size
     allowed for Drakbackup
hu: Adja meg a DrakBackup program sz�m�ra
     enged�lyezett maxim�lis m�retet

en: Please enter the directory to save to:
hu: Adja meg a k�nyvt�rt, ahova menteni kell:

en: Use quota for backup files.
hu: Kv�ta haszn�lata a ment�sf�jlokhoz.

en: Network
hu: H�l�zat

en: CDROM / DVDROM
hu: CD-ROM / DVD-ROM

en: HardDrive / NFS
hu: Merevlemez / NFS

en: Tape
hu: Szalag

en: hourly
hu: �r�nk�nt

en: daily
hu: naponta

en: weekly
hu: hetente

en: monthly
hu: havonta

en: Use daemon
hu: Szolg�ltat�s haszn�lata

en: Please choose the time 
    interval between each backup
hu: Adja meg a ment�sek k�zti 
    id�intervallumot

en: Please choose the
    media for backup.
hu: Adja meg a ment�si
    m�diumot.

en: Please be sure that the cron daemon is included in your services. 
    
    Note that currently all 'net' medias also use the hard drive.
hu: Gy�z�dj�n meg arr�l, hogy a cron szolg�ltat�s a szolg�ltat�sok k�zt van. 
    
    Megjegyz�s: jelenleg az �sszes "h�l�zati" m�dium a merevlemezt is haszn�lja.

en: Send mail report after each backup to:
hu: Lev�l k�ld�se minden ment�s ut�n ide:

en: Delete Hard Drive tar files after backup to other media.
hu: A merevlemezen lev� "tar" f�jlok t�rl�se m�s m�diumra val� ment�s ut�n.

en: What
hu: Mit

en: Where
hu: Hova

en: When
hu: Mikor

en: More Options
hu: Tov�bbi opci�k

en: Drakbackup Configuration
hu: A DrakBackup be�ll�t�sa

en: Please choose where you want to backup
hu: V�lassza ki, hogy hova szeretne menteni

en: on Hard Drive
hu: merevlemezre

en: across Network
hu: h�l�zaton kereszt�l

en: on CDROM
hu: CD-ROM-on

en: on Tape Device
hu: szalagos eszk�z�n

en: Please choose what you want to backup
hu: V�lassza ki, hogy mit szeretne menteni

en: Backup system
hu: A rendszer ment�se

en: Backup Users
hu: A felhaszn�l�k adatainak ment�se

en: Select user manually
hu: Felhaszn�l� k�zi kiv�laszt�sa

en: 
    Backup Sources:
hu: 
    Ment�si forr�sok:

en: 
    - System Files:
hu: 
    - Rendszerf�jlok:

en: 
    - User Files:
hu: 
    - Felhaszn�l�i f�jlok:

en: 
    - Other Files:
hu: 
    - Egy�b f�jlok:

en: 
    - Save on Hard drive on path: %s
hu: 
    - Ment�s merevlemezre a k�vetkez� helyre: %s

en: 
    - Delete hard drive tar files after backup.
hu: 
    - A merevlemezen lev� "tar" f�jlok t�rl�se ment�s ut�n.

en: 
    - Burn to CD
hu: 
    - �r�s CD-re

en:  on device: %s
hu:  ezen az eszk�z�n: %s

en:  (multi-session)
hu:  (multisession)

en: 
    - Save to Tape on device: %s
hu: 
    - Ment�s szalagra ezen az eszk�z�n: %s

en: 		Erase=%s
hu: 		T�rl�s=%s

en: 
    - Save via %s on host: %s
hu: 
    - Ment�s ezzel: "%s" a k�vetkez� g�pre: %s

en: 		 user name: %s
    		 on path: %s
hu: 		 felhaszn�l�n�v: %s
    		 �tvonal: %s

en: 
    - Options:
hu: 
    - Be�ll�t�sok:

en: 	Do not include System Files
hu: 	A rendszerf�jlok kihagy�sa

en: 	Backups use tar and bzip2
hu: 	tar �s bzip2 haszn�lata a ment�sekhez

en: 	Backups use tar and gzip
hu: 	tar �s gzip haszn�lata a ment�sekhez

en: 
    - Daemon (%s) include:
hu: 
    - Szolg�ltat�sok (%s):

en: 	-Hard drive.
hu: 	-Merevlemez

en: 	-CDROM.
hu: 	-CD

en: 	-Tape
hu: 	-Szalag

en: 	-Network by FTP.
hu: 	-H�l�zat FTP-vel

en: 	-Network by SSH.
hu: 	-H�l�zat SSH-val

en: 	-Network by rsync.
hu: 	-H�l�zat rsync haszn�lat�val

en: 	-Network by webdav.
hu: 	-H�l�zat webdav haszn�lat�val

en: No configuration, please click Wizard or Advanced.
hu: Nincs be�ll�t�s. Haszn�lja a var�zsl�t vagy a Speci�lis opci�t.

en: List of data to restore:
hu: A visszat�ltend� adatok list�ja:

en: List of data corrupted:
hu: A s�r�lt adatok list�ja:

en: Please uncheck or remove it on next time.
hu: A k�vetkez� alkalommal sz�ntesse meg a kijel�l�st vagy t�r�lje.

en: Backup files are corrupted
hu: A ment�sf�jlok s�r�ltek

en:           All of your selected data have been
hu:           Az �sszes kijel�lt adat

en:           Successfuly Restored on %s
hu:           vissza lett t�ltve ide: %s

en:          Restore Configuration
hu:          Be�ll�t�s visszat�lt�se

en: OK to restore the other files.
hu: Az egy�b f�jlok is visszat�lthet�k.

en: User list to restore (only the most recent date per user is important)
hu: A visszat�ltend� felhaszn�l�k (csak a legut�bbi d�tumok l�nyegesek)

en: Backup the system files before:
hu: Az ez el�tti rendszerf�jlok ment�se:

en: please choose the date to restore
hu: adja meg a visszat�lt�si d�tumot

en: Use Hard Disk to backup
hu: Ment�s merevlemezre

en: Please enter the directory to save:
hu: Adja meg a k�nyvt�rt, ahova menteni kell:

en: FTP Connection
hu: FTP-kapcsolat

en: Secure Connection
hu: Biztons�gos kapcsolat

en: Restore from Hard Disk.
hu: Visszat�lt�s merevlemezr�l

en: Please enter the directory where backups are stored
hu: Adja meg a k�nyvt�rt, ahol a ment�sek vannak

en: Select another media to restore from
hu: V�lasszon m�s m�diumot a visszat�lt�shez

en: Other Media
hu: Egy�b m�dium

en: Restore system
hu: Rendszer visszat�lt�se

en: Restore Users
hu: Felhaszn�l�k visszat�lt�se

en: Restore Other
hu: Egy�b adatok visszat�lt�se

en: select path to restore (instead of /)
hu: v�lassza ki a visszat�ltend� �tvonalat (a / helyett)

en: Do new backup before restore (only for incremental backups.)
hu: �j ment�s k�sz�t�se visszat�lt�s el�tt (csak inkrement�lis ment�shez)

en: Remove user directories before restore.
hu: Felhaszn�l�i k�nyvt�rak t�rl�se visszat�lt�s el�tt

en: Restore Selected
    Catalog Entry
hu: A kijel�lt katal�gus-
    bejegyz�s vissza�ll�t�sa

en: Restore Selected
    Files
hu: A kijel�lt f�jlok
    vissza�ll�t�sa

en: Change
    Restore Path
hu: A vissza�ll�t�si
    �tvonal m�dos�t�sa

en: Backup files not found at %s.
hu: Ment�sf�jlok nem tal�lhat�k itt: %s.

en: Insert the CD with volume label %s
     in the CD drive under mount point /mnt/cdrom
hu: Helyezze be a(z) "%s" c�mk�j� CD-t
     a /mnt/cdrom csatol�si pont alatti CD-meghajt�ba

en: Restore From CD
hu: Visszat�lt�s CD-r�l

en: Not the correct CD label. Disk is labelled %s.
hu: Nem a megfelel� c�mk�j� CD. A CD c�mk�je: %s.

en: Insert the tape with volume label %s
     in the tape drive device %s
hu: Helyezze be a(z) "%s" c�mk�j� szalagot
     a(z) %s szalagos meghajt�ba

en: Restore From Tape
hu: Visszat�lt�s szalagr�l

en: Not the correct tape label. Tape is labelled %s.
hu: Nem a megfelel� c�mk�j� szalag. A szalag c�mk�je: %s.

en: Restore Via Network
hu: Visszat�lt�s h�l�zaton kereszt�l

en: Restore Via Network Protocol: %s
hu: Visszat�lt�s a(z) %s h�l�zati protokollon kereszt�l

en: Host Name
hu: G�pn�v

en: Host Path or Module
hu: G�p-�tvonal vagy modul

en: Password required
hu: Jelsz� sz�ks�ges

en: Username required
hu: Felhaszn�l�n�v sz�ks�ges

en: Hostname required
hu: G�pn�v sz�ks�ges

en: Path or Module required
hu: �tvonal vagy modul megad�sa sz�ks�ges

en: Files Restored...
hu: F�jlok vissza�ll�tva...

en: Restore Failed...
hu: A vissza�ll�t�s sikertelen volt...

en: Restore all backups
hu: Az �sszes ment�s visszat�lt�se

en: Custom Restore
hu: Egy�ni visszat�lt�s

en: CD in place - continue.
hu: A CD a hely�n van - folytat�s.

en: Browse to new restore repository.
hu: �tl�p�s egy m�sik vissza�ll�t�si t�rhelyre.

en: Restore From Catalog
hu: Vissza�ll�t�s a katal�gusb�l

en: Restore Progress
hu: A vissza�ll�t�s folyamata

en: Previous
hu: El�z�

en: Save
hu: Ment�s

en: Build Backup
hu: Ment�sf�jlok elk�sz�t�se

en: Restore
hu: Visszat�lt�s

en: Error during sendmail.
      Your report mail was not sent.
      Please configure sendmail
hu: Hiba a sendmail h�v�sa k�zben.
      A jelent�s nem lett elk�ldve.
      Ellen�rizze a sendmail be�ll�t�s�t.

en: Error during sending file via FTP.
     Please correct your FTP configuration.
hu: Hiba a f�jl FTP-vel val� �tvitele k�zben.
     Ellen�rizze az FTP-vel kapcsolatos be�ll�t�sokat.

en: The following packages need to be installed:
     @list_of_rpm_to_install
hu: A k�vetkez� csomagokat sz�ks�ges telep�teni:
     @list_of_rpm_to_install

en: Please select data to restore...
hu: V�lassza ki a visszat�ltend� adatokat...

en: Please select media for backup...
hu: V�lasszon ment�si m�diumot...

en: Please select data to backup...
hu: V�lassza ki a mentend� adatokat...

en: No configuration file found 
    please click Wizard or Advanced.
hu: Be�ll�t�si f�jl nem tal�lhat�. 
    Haszn�lja a var�zsl�t vagy a Speci�lis opci�t.

en: Under Devel ... please wait.
hu: Fejleszt�s alatt...

en: Backup system files
hu: Rendszerf�jlok ment�se

en: Backup user files
hu: Felhaszn�l�i f�jlok ment�se

en: Backup other files
hu: Egy�b f�jlok ment�se

en: Total Progress
hu: El�rehalad�s

en: files sending by FTP
hu: f�jlok k�ld�se FTP-n

en: Sending files...
hu: F�jlok k�ld�se...

en: Backup Now from configuration file
hu: Ment�s most a be�ll�t�sok alapj�n

en: View Backup Configuration.
hu: Ment�si be�ll�t�sok megtekint�se.

en: Wizard Configuration
hu: Be�ll�t�s a var�zsl�val

en: Advanced Configuration
hu: Speci�lis be�ll�t�sok

en: Backup Now
hu: Ment�s most

en: Drakbackup
hu: DrakBackup

en: options description:
    
     In this step Drakbackup allow you to change:
    
     - The compression mode:
        
          If you check bzip2 compression, you will compress
          your data better than gzip (about 2-10 %).
          This option is not checked by default because
          this compression mode needs more time (about 1000% more).
     
     - The update mode:
    
          This option will update your backup, but this
          option is not really useful because you need to
          decompress your backup before you can update it.
          
     - the .backupignore mode:
    
          Like with cvs, Drakbackup will ignore all references
          included in .backupignore files in each directories.
          ex: 
             /*> cat .backupignore*/
             *.o
             *~
             ...
hu: opci�k le�r�sa:
    
     Ebben a l�p�sben a k�vetkez�ket lehet m�dos�tani:
    
     - T�m�r�t�si m�d:
        
          Ha bzip2 t�m�r�t�st v�laszt, az adatok jobban lesznek
          t�m�r�tve, mint a gzip eset�n (k�r�lbel�l 2-10 %-kal).
          Alap�rtelmez�sben nincs bejel�lve ez az opci�, mivel ez a
          t�m�r�t�si m�d t�bb id�t ig�nyel (k�r�lbel�l 1000 %-kal t�bbet).
     
     - Friss�t�si m�d:
    
          Ez az opci� friss�ti a ment�st, de nem igaz�n hasznos,
          mivel friss�t�s el�tt ki kell t�m�r�teni a ment�st.
          
     - .backupignore m�d:
    
          Ahogyan a CVS eset�n, a DrakBackup kihagy minden olyan
          f�jlt, ami a megfelel� k�nyvt�rban lev� .backupignore
          f�jlban hivatkozva van. P�lda a .backupignore f�jl
          lehets�ges tartalm�ra: 
             *.o
             *~

en: 
     Some errors during sendmail are caused by 
     a bad configuration of postfix. To solve it you have to
     set myhostname or mydomain in /etc/postfix/main.cf
hu: 
     Bizonyos, a sendmail fut�sa k�zben fell�p� hib�knak a
     postfix helytelen be�ll�t�sa az oka. A kijav�t�s �rdek�ben
     �ll�tsa be a "myhostname"-et vagy a "mydomain"-t a
     /etc/postfix/main.cf f�jlban.

en: options description:
    
     - Backup system files:
           
    	This option allows you to backup your /etc directory,
    	which contains all configuration files. Please be
    	careful during the restore step to not overwrite:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Backup User files: 
    
    	This option allows you select all users that you want 
    	to backup.
    	To preserve disk space, it is recommended that you 
    	do not include web browser's cache.
    
     - Backup Other files: 
    
    	This option allows you to add more data to save.
    	With the other backup it's not possible at the 
    	moment to select incremental backup.		
     
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option for backup. This option allows you 
    	to backup all your data the first time, and 
    	only the changed afterward.
    	Then you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
hu: opci�k le�r�sa:
    
     - Rendszerf�jlok ment�se:
           
    	Lehet�v� teszi a /etc k�nyvt�r ment�s�t. Ez a k�nyvt�r
    	a be�ll�t�si f�jlokat tartalmazza. Visszat�lt�s k�zben
    	legyen �vatos, nehogy fel�l�rja a k�vetkez� f�jlokat:
    		/etc/passwd 
    		/etc/group 
    		/etc/fstab
    
     - Felhaszn�l�i f�jlok ment�se: 
    
    	Lehet�v� teszi annak kiv�laszt�s�t, hogy mely 
    	felhaszn�l�k adatait k�v�nja menteni.
    	Hogy ne legyen feleslegesen haszn�lva a lemezhely, 
    	javasolt a b�ng�sz� gyorst�r�nak f�jljait kihagyni.
    
     - Egy�b f�jlok ment�se: 
    
    	Lehet�v� teszi tov�bbi mentend� adatok kijel�l�s�t.
    	Ez a m�dszer egyel�re nem haszn�lhat� az inkrement�lis 
    	ment�ssel egy�tt.		
     
     - Inkrement�lis ment�sek:
    
    	Az inkrement�lis ment�s tal�n a legrugalmasabb 
    	ment�si m�dszer. Ezen m�dszer haszn�lata eset�n 
    	az els� ment�s (amely m�g teljes ment�s) ut�n 
    	m�r csak a v�ltoz�sok ker�lnek ment�sre.
    	Visszat�lt�sn�l lehet�s�g van arra, hogy egy
    	adott d�tumra vonatkoz�an legyenek visszat�ltve
    	az adatok.
    	Ha ez az opci� nincs bejel�lve, akkor az �sszes kor�bbi
    	ment�s le lesz t�r�lve minden ment�si folyamat el�tt.

en: restore description:
     
    Only the most recent date will be used, because with incremental 
    backups it is necessary to restore one by one each older backup.
    
    So if you don't want to restore a user please unselect all their
    check boxes.
    
    Otherwise, you are able to select only one of these.
    
     - Incremental Backups:
    
    	The incremental backup is the most powerful 
    	option to use. This option allows you to 
    	backup all of your data the first time, and 
    	only the changed data after.
    	So you will be able, during the restore
    	step, to restore your data from a specified
    	date.
    	If you have not selected this option all
    	old backups are deleted before each backup.
hu: a visszat�lt�s le�r�sa:
     
    Csak a legut�bbi d�tum lesz felhaszn�lva, mivel inkrement�lis 
    ment�s eset�n az �sszes kor�bbi ment�st vissza kell t�lteni.
    
    Ha teh�t nem akarja visszat�lteni egy felhaszn�l� adatait, akkor
    t�r�lje az ahhoz tartoz� �sszes opci�t.
    
    M�sk�l�nben csak egyet v�laszthat ki k�z�l�k.
    
     - Inkrement�lis ment�sek:
    
    	Az inkrement�lis ment�s tal�n a legrugalmasabb 
    	ment�si m�dszer. Ezen m�dszer haszn�lata eset�n 
    	az els� ment�s (amely m�g teljes ment�s) ut�n 
    	m�r csak a v�ltoz�sok ker�lnek ment�sre.
    	Visszat�lt�sn�l lehet�s�g van arra, hogy egy
    	adott d�tumra vonatkoz�an legyenek visszat�ltve
    	az adatok.
    	Ha ez az opci� nincs bejel�lve, akkor az �sszes kor�bbi
    	ment�s le lesz t�r�lve minden ment�si folyamat el�tt.

en:  updates 2002 MandrakeSoft by Stew Benedict <sbenedict\@mandrakesoft.com>
hu:  friss�t�sek: 2002, MandrakeSoft - Stew Benedict <sbenedict\@mandrakesoft.com>

en: options description:
    
    Please be careful when you are using ftp backup, because only 
    backups that are already built are sent to the server.
    So at the moment, you need to build the backup on your hard 
    drive before sending it to the server.
hu: Az opci�k le�r�sa:
    
    Legyen �vatos, amikor FTP-s ment�st haszn�l - csak a m�r elk�sz�lt 
    ment�sf�jlokat k�ldi a program a kiszolg�l�ra.
    Ez azt jelenti, hogy jelenleg el kell k�sz�teni a ment�st a 
    merevlemezre, miel�tt a kiszolg�l�ra lenne k�ldve.

en: 
    Restore Backup Problems:
    
    During the restore step, Drakbackup will verify all your
    backup files before restoring them.
    Before the restore, Drakbackup will remove 
    your original directory, and you will loose all your 
    data. It is important to be careful and not modify the 
    backup data files by hand.
hu: 
    Ment�s visszat�lt�s�vel kapcsolatos probl�m�k:
    
    Visszat�lt�s k�zben a DrakBackup ellen�rzi az �sszes ment�sf�jlt,
    miel�tt visszat�ltene azokb�l.
    Visszat�lt�s el�tt a program elt�vol�tja az eredeti k�nyvt�rt,
    �gy elvesznek az ott lev� adatok.
    A ment�sf�jlokat k�zzel ne m�dos�tsa.

en: Installation of %s failed. The following error occured:
hu: A(z) %s telep�t�se nem siker�lt a k�vetkez� hiba miatt:

en: Mandrake Bug Report Tool
hu: Mandrake hibabejelent� program

en: First Time Wizard
hu: Mandrake Var�zsl�

en: Synchronization tool
hu: Szinkroniz�l� program

en: Standalone Tools
hu: �n�ll� eszk�z�k

en: Mandrake Online
hu: MandrakeOnline

en: Menudrake
hu: MenuDrake

en: Remote Control
hu: T�vir�ny�t�s

en: Software Manager
hu: Szoftvercsomag-kezel�

en: Windows Migration tool
hu: Windows migr�ci�s program

en: Userdrake
hu: UserDrake

en: Configuration Wizards
hu: Be�ll�t�si var�zsl�k

en: Application:
hu: Alkalmaz�s:

en: Package:
hu: Csomag:

en: Release:
hu: Kiad�s:

en: 
    
    To submit a bug report, click on the button report.
    This will open  a web browser window  on https://drakbug.mandrakesoft.com
     where you'll find a form to fill in.The information displayed above will be 
    transferred to that server
hu: 
    
    Hibajelent�s k�ld�s�hez kattintson a "Bejelent�s" gombra.
    Ekkor megny�lik egy webes b�ng�sz�ablak a https://drakbug.mandrakesoft.com
    c�mmel, ahol egy kit�ltend� �rlap lesz l�that�. A fenti inform�ci�k el lesznek
    k�ldve azon kiszolg�l�nak.

en: Report
hu: Bejelent�s

en: Not installed
hu: Nincs telep�tve

en: connecting to Bugzilla wizard ...
hu: csatlakoz�s a Bugzilla var�zsl�hoz...

en: No browser available! Please install one
hu: Nincs el�rhet� b�ng�sz�. Telep�tsen egyet.

en: Network configuration (%d adapters)
hu: H�l�zatbe�ll�t�s (%d csatol�)

en: Profile:
hu: Profil:

en: Del profile...
hu: Profil t�rl�se...

en: Profile to delete:
hu: A t�r�lni k�v�nt profil:

en: New profile...
hu: �j profil...

en: Name of the profile to create (the new profile is created as a copy of the current one) :
hu: A l�trehozand� profil neve (az �j profil az aktu�lis pontos m�solata lesz):

en: Hostname:
hu: G�pn�v:

en: Internet access
hu: Internet-hozz�f�r�s

en: Type:
hu: T�pus:

en: Gateway:
hu: �tj�r� (gateway):

en: Interface:
hu: Csatol�:

en: Status:
hu: �llapot:

en: Wait please
hu: Kis t�relmet

en: Configure Internet Access...
hu: Az internet-hozz�f�r�s be�ll�t�sa...

en: LAN configuration
hu: A helyi h�l�zat be�ll�t�sa

en: Driver
hu: Meghajt�

en: Interface
hu: Csatol�

en: Protocol
hu: Protokoll

en: State
hu: �llapot

en: Configure Local Area Network...
hu: A helyi h�l�zat be�ll�t�sa...

en: Click here to launch the wizard ->
hu: A var�zsl� ind�t�s�hoz kattintson ide ->

en: Wizard...
hu: Var�zsl�...

en: Apply
hu: Alkalmaz�s

en: Connected
hu: Csatlakozva

en: Not connected
hu: Nincs csatlakozva

en: Connect...
hu: Csatlakoz�s...

en: Disconnect...
hu: A kapcsolat bont�sa...

en: Warning, another Internet connection has been detected, maybe using your network
hu: Figyelmeztet�s: Egy m�sik internetkapcsolat is l�tezik, esetlegesen a h�l�zatot haszn�lva.

en: You don't have any configured interface.
    Configure them first by clicking on 'Configure'
hu: Egyetlen csatol� sincs be�ll�tva.
    A be�ll�t�s elv�gz�s�hez kattintson a "Be�ll�t�s" gombra.

en: LAN Configuration
hu: A helyi h�l�zat be�ll�t�sa

en: Adapter %s: %s
hu: %s. csatol�: %s

en: Boot Protocol
hu: Be�ll�t�si protokoll

en: Started on boot
hu: Automatikus ind�t�s

en: DHCP client
hu: DHCP-kliens

en: activate now
hu: aktiv�l�s most

en: deactivate now
hu: deaktiv�l�s most

en: This interface has not been configured yet.
    Launch the configuration wizard in the main window
hu: Ez a csatol� m�g nem lett be�ll�tva.
    A be�ll�t�var�zsl�t a f�ablakban ind�thatja el.

en: You don't have any internet connection.
    Create one first by clicking on 'Configure'
hu: Nincs be�ll�tva egyetlen internetkapcsolat sem.
    Kapcsolat l�trehoz�s�hoz kattintson a "Be�ll�t�s" gombra.

en: Internet connection configuration
hu: Internetkapcsolat be�ll�t�sa

en: Internet Connection Configuration
hu: Internetkapcsolat be�ll�t�sa

en: Connection type:
hu: A csatlakoz�s t�pusa:

en: Parameters
hu: Param�terek

en: Gateway
hu: �tj�r� (gateway)

en: Ethernet Card
hu: Ethernet-k�rtya

en: DHCP Client
hu: DHCP-kliens

en: -misc-Fixed-Medium-r-*-*-*-140-*-*-*-*-*-*,*
hu: -misc-Fixed-Medium-r-*-*-*-140-*-*-*-*-iso8859-2,*

en: Module name
hu: Moduln�v

en: Size
hu: M�ret

en: boot disk creation
hu: rendszerind�t� lemez k�sz�t�se

en: default
hu: alap�rtelmez�s

en: DrakFloppy Error: %s
hu: DrakFloppy hiba: %s

en: kernel version
hu: a kernel verzi�ja

en: General
hu: �ltal�nos

en: Expert Area
hu: Csak szak�rt�knek

en: mkinitrd optional arguments
hu: Az mkinitrd opcion�lis argumentumai

en: Add a module
hu: Modul hozz�ad�sa

en: force
hu: fel�l�r�s

en: if needed
hu: ha sz�ks�ges

en: omit scsi modules
hu: a SCSI modulok kihagy�sa

en: omit raid modules
hu: a RAID modulok kihagy�sa

en: Remove a module
hu: Modul elt�vol�t�sa

en: Output
hu: Kimenet

en: Build the disk
hu: A lemez elk�sz�t�se

en: Be sure a media is present for the device %s
hu: Biztos�tsa, hogy a(z) %s eszk�zben legyen adathordoz�

en: There is no medium or it is write-protected for device %s.
    Please insert one.
hu: A(z) %s eszk�zben nincs adathordoz�, vagy �r�sv�dett.
    Helyezzen be egyet, illetve sz�ntesse meg az �r�sv�delmet.

en: Unable to fork: %s
hu: Nem siker�lt l�trehozni �j p�ld�nyt: %s

en: Unable to close properly mkbootdisk: 
     %s 
     %s
hu: Az mkbootdisk program lez�r�sa sikertelen: 
     %s 
     %s

en: Search installed fonts
hu: Telep�tett bet�t�pusok keres�se

en: Unselect fonts installed
hu: Telep�tett bet�t�pusok kijel�l�s�nek t�rl�se

en: parse all fonts
hu: az �sszes bet�t�pus vizsg�lata

en: no fonts found
hu: bet�t�pus nem tal�lhat�

en: done
hu: k�sz

en: could not find any font in your mounted partitions
hu: a csatlakoztatott part�ci�kon bet�t�pus nem tal�lhat�

en: Reselect correct fonts
hu: J� bet�t�pusok ism�telt kiv�laszt�sa

en: could not find any font.
hu: bet�t�pus nem tal�lhat�

en: Search fonts in installed list
hu: Bet�t�pusok keres�se a telep�tettek k�zt

en: Fonts copy
hu: Bet�t�pus-m�sol�s

en: True Type fonts installation
hu: TrueType bet�t�pusok telep�t�se

en: please wait during ttmkfdir...
hu: kis t�relmet: ttmkfdir...

en: True Type install done
hu: TrueType-telep�t�s k�sz

en: Fonts conversion
hu: Bet�t�pus-konvert�l�s

en: type1inst building
hu: type1inst k�sz�t�se

en: Ghostscript referencing
hu: Ghostscript-hivatkoz�s

en: ttf fonts conversion
hu: ttf bet�t�pusok konvert�l�sa

en: pfm fonts conversion
hu: pfm bet�t�pusok konvert�l�sa

en: Suppress temporary Files
hu: �tmeneti f�jlok elhagy�sa

en: Restart XFS
hu: XFS �jraind�t�sa

en: Suppress Fonts Files
hu: Bet�t�pus-f�jlok elhagy�sa

en: xfs restart
hu: XFS �jraind�t�sa

en: Before installing any fonts, be sure that you have the right to use and install them on your system.
    
    -You can install the fonts using the normal way. In rare cases, bogus fonts may hang up your X Server.
hu: Miel�tt b�rmilyen bet�t�pus telep�t�s�be kezdene, bizonyosodjon meg arr�l, hogy van joga azok telep�t�s�hez illetve haszn�lat�hoz.
    
    -A bet�t�pusokat a szokott m�don telep�theti. Bizonyos hib�s bet�t�pusok lefagyaszthatj�k az X-kiszolg�l�t.

en: Fonts Importation
hu: Bet�t�pusok import�l�sa

en: Get Windows Fonts
hu: Windowsos bet�t�pusok

en: Uninstall Fonts
hu: Bet�t�pusok elt�vol�t�sa

en: Advanced Options
hu: Speci�lis opci�k

en: Font List
hu: Bet�t�pus-lista

en: Choose the applications that will support the fonts:
hu: V�lassza ki, mely alkalmaz�sok fogj�k haszn�lni a bet�t�pusokat:

en: Abiword
hu: AbiWord

en: Generic Printers
hu: �ltal�nos nyomtat�k

en: Select the font file or directory and click on 'Add'
hu: V�lassza ki a bet�t�pus-f�jlt vagy -k�nyvt�rt, majd kattintson a "Hozz�ad�s" gombra

en: Install List
hu: Telep�t�si lista

en: click here if you are sure.
hu: kattintson ide, ha biztos benne

en: here if no.
hu: ide, ha nem

en: Unselected All
hu: Kijel�l�sek megsz�ntet�se

en: Selected All
hu: Mindent kijel�l

en: Remove List
hu: Lista elt�vol�t�sa

en: Initials tests
hu: Tesztel�s

en: Copy fonts on your system
hu: Bet�t�pusok m�sol�sa a rendszerbe

en: Install & convert Fonts
hu: Bet�t�pusok telep�t�se �s konvert�l�sa

en: Post Install
hu: Telep�t�s ut�n

en: Remove fonts on your system
hu: A rendszerben tal�lhat� bet�t�pusok elt�vol�t�sa

en: Post Uninstall
hu: Elt�vol�t�s ut�n

en: Internet Connection Sharing
hu: Internetkapcsolat megoszt�sa

en: Sorry, we support only 2.4 kernels.
hu: Csak a 2.4-es kerneleket t�mogatjuk.

en: Internet Connection Sharing currently enabled
hu: Az internetkapcsolat megoszt�sa enged�lyezve van

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently enabled.
    
    What would you like to do?
hu: Az internetkapcsolat megoszt�sa m�r megt�rt�nt.
    A megosztott kapcsolat haszn�lhat�.
    
    Mit szeretne tenni?

en: disable
hu: Letilt�s

en: dismiss
hu: M�gsem

en: reconfigure
hu: Be�ll�t�s �jb�l

en: Disabling servers...
hu: A kiszolg�l�k letilt�sa...

en: Internet connection sharing is now disabled.
hu: Az internetkapcsolat-megoszt�s letilt�sa megt�rt�nt.

en: Internet Connection Sharing currently disabled
hu: Az internetkapcsolat megoszt�sa nincs enged�lyezve

en: The setup of Internet connection sharing has already been done.
    It's currently disabled.
    
    What would you like to do?
hu: Az internetkapcsolat megoszt�sa kor�bban m�r megt�rt�nt.
    A megosztott kapcsolat haszn�lata nincs enged�lyezve.
    
    Mit szeretne tenni?

en: enable
hu: Enged�lyez�s

en: Enabling servers...
hu: A kiszolg�l�k enged�lyez�se...

en: Internet connection sharing is now enabled.
hu: Az internetkapcsolat megoszt�sa most m�r enged�lyezett.

en: You are about to configure your computer to share its Internet connection.
    With that feature, other computers on your local network will be able to use this computer's Internet connection.
    
    Make sure you have configured your Network/Internet access using drakconnect before going any further.
    
    Note: you need a dedicated Network Adapter to set up a Local Area Network (LAN).
hu: Az internetkapcsolat megoszt�s�nak be�ll�t�sa k�vetkezik.
    Ennek seg�ts�g�vel a helyi h�l�zat m�s g�pei is el�rhetik az internetet
    ezen a kapcsolaton kereszt�l.
    
    Miel�tt tov�bbl�pne, �ll�tsa be a h�l�zat- illetve internetel�r�st
    a DrakConnect programmal (ha ez m�g nem t�rt�nt meg).
    
    Megjegyz�s: a helyi h�l�zat (LAN) haszn�lat�hoz legal�bb egy h�l�zati
    csatol�k�rtya sz�ks�ges.

en: Interface %s (using module %s)
hu: "%s" csatol� (a felhaszn�lt modul: %s)

en: Interface %s
hu: %s csatol�

en: No network adapter on your system!
hu: Nem tal�lhat� h�l�zati csatol�k�rtya a sz�m�t�g�pben.

en: No ethernet network adapter has been detected on your system. Please run the hardware configuration tool.
hu: Nem tal�lhat� Ethernet h�l�zati adapter a rendszerben. Futtassa a hardverkonfigur�ci�s eszk�zt.

en: Network interface
hu: H�l�zati csatol�fel�let

en: There is only one configured network adapter on your system:
    
    %s
    
    I am about to setup your Local Area Network with that adapter.
hu: Egyetlen be�ll�tott h�l�zati csatol�k�rtya tal�lhat� a g�pben:
    
    %s
    
    A helyi h�l�zat param�terei ehhez a csatol�hoz lesznek be�ll�tva.

en: Please choose what network adapter will be connected to your Local Area Network.
hu: V�lassza ki, hogy milyen k�rty�val csatlakozik a helyi h�l�zathoz.

en: Network interface already configured
hu: H�l�zati csatol� m�r be lett �ll�tva

en: Warning, the network adapter (%s) is already configured.
    
    Do you want an automatic re-configuration?
    
    You can do it manually but you need to know what you're doing.
hu: Figyelmeztet�s: A h�l�zati k�rtya (%s) m�r be van �ll�tva.
    
    Szeretne automatikus �jrakonfigur�l�st?
    
    Elv�gezheti �n is k�zzel, de csak ha biztos abban, hogy mit tesz.

en: Automatic reconfiguration
hu: Automatikus �jrakonfigur�l�s

en: Show current interface configuration
hu: Jelenlegi csatol�be�ll�t�s megjelen�t�se

en: Current configuration of `%s':
    
    Network: %s
    IP address: %s
    IP attribution: %s
    Driver: %s
hu: "%s" jelenlegi be�ll�t�sa:
    
    H�l�zat: %s
    IP-c�m: %s
    IP-c�mkioszt�s: %s
    Meghajt�: %s

en: Local Network adress
hu: Helyi h�l�zati c�m

en: DHCP Server Configuration.
    
    Here you can select different options for the DHCP server configuration.
    If you don't know the meaning of an option, simply leave it as it is.
hu: A DHCP-kiszolg�l� be�ll�t�sa.
    
    Itt k�l�nb�z� opci�k v�laszthat�k ki a DHCP-kiszolg�l� be�ll�t�s�hoz.
    Ha egy opci� jelent�s�t nem ismeri, akkor ne m�dos�tsa azt.

en: (This) DHCP Server IP
hu: A DHCP-kiszolg�l� IP-c�me

en: The DNS Server IP
hu: A DNS-kiszolg�l� IP-c�me

en: The internal domain name
hu: A bels� tartom�nyn�v

en: The DHCP start range
hu: A DHCP-c�mtartom�ny kezdete

en: The DHCP end range
hu: A DHCP-c�mtartom�ny v�ge

en: The default lease (in seconds)
hu: Az alap�rtelmezett �lettartam (m�sodpercben)

en: The maximum lease (in seconds)
hu: A maxim�lis �lettartam (m�sodpercben)

en: Re-configure interface and DHCP server
hu: Csatol� �s DHCP-kiszolg�l� �jrakonfigur�l�sa

en: The Local Network did not finish with `.0', bailing out.
hu: A helyi h�l�zati c�m nem ".0"-ra v�gz�dik, kil�pek.

en: Potential LAN address conflict found in current config of %s!
hu: H�l�zati c�mhib�t �szleltem az aktu�lis konfigur�ci�ban: %s!

en: Configuring...
hu: Be�ll�t�s...

en: Configuring scripts, installing software, starting servers...
hu: Be�ll�t�szkriptek, szoftvertelep�t�s, szerverek ind�t�sa...

en: Problems installing package %s
hu: A(z) %s csomag telep�t�s�n�l hiba t�rt�nt

en: Everything has been configured.
    You may now share Internet connection with other computers on your Local Area Network, using automatic network configuration (DHCP).
hu: A be�ll�t�s sikeresen befejez�d�tt.
    Az internetkapcsolat most m�r b�rmelyik, a helyi h�l�zaton tal�lhat� g�ppel megoszthat� az automatikus h�l�zati c�mkioszt�s (DHCP) seg�ts�g�vel.

en: The setup has already been done, but it's currently disabled.
hu: A megoszt�s m�r megt�rt�nt, de a kapcsolat haszn�lata le van tiltva.

en: The setup has already been done, and it's currently enabled.
hu: A megoszt�s m�r megt�rt�nt, a kapcsolat haszn�lhat�.

en: No Internet Connection Sharing has ever been configured.
hu: Az internetkapcsolat megoszt�sa m�g nem t�rt�nt meg.

en: Internet connection sharing configuration
hu: Az internetkapcsolat megoszt�s�nak be�ll�t�sa

en: Welcome to the Internet Connection Sharing utility!
    
    %s
    
    Click on Configure to launch the setup wizard.
hu: �dv�z�lj�k az internetkapcsolat-megoszt�s be�ll�t�programj�ban!
    
    %s
    
    Kattintson a Be�ll�t�s gombra a be�ll�t�svar�zsl� elind�t�s�hoz.

en: group
hu: csoport

en: path
hu: �tvonal

en: permissions
hu: enged�lyek

en: user
hu: felhaszn�l�

en: Up
hu: Fel

en: delete
hu: t�rl�s

en: edit
hu: m�dos�t�s

en: Down
hu: Le

en: add a rule
hu: szab�ly felv�tele

en: select perm file to see/edit
hu: v�lassza ki a megjelen�tend�/m�dos�tand� enged�lyf�jlt

en: Drakperm is used to see files to use in order to fix permissions, owners, and groups via msec.
    You can also edit your own rules which will owerwrite the default rules.
hu: A Drakperm az "msec" �ltal kezelt enged�lyeknek, tulajdonosoknak �s csoportoknak a karbantart�s�ra haszn�lhat�.
    A felhaszn�l� m�dos�thatja a saj�t szab�lyait, fel�ldefini�lva ezzel az alap�rtelmezett szab�lyokat.

en: Add a new rule at the end
hu: �j szab�ly felv�tele a lista v�g�re

en: Edit curent rule
hu: Aktu�lis szab�ly m�dos�t�sa

en: Up selected rule one level
hu: A kijel�lt szab�lyt egy szinttel feljebb

en: Down selected rule one level
hu: A kijel�lt szab�lyt egy szinttel lejjebb

en: Delete selected rule
hu: A kijel�lt szab�ly t�rl�se

en: browse
hu: b�ng�sz�s

en: Current user
hu: Aktu�lis felhaszn�l�

en: Permissions
hu: Enged�lyek

en: Path
hu: �tvonal

en: Property
hu: Tulajdons�g

en: sticky-bit
hu: ragad�s

en: Set-UID
hu: m�s UID

en: Set-GID
hu: m�s GID

en: Used for directory:
     only owner of directory or file in this directory can delete it
hu: K�nyvt�rra haszn�lva:
     csak a k�nyvt�r vagy a benne lev� f�jl tulajdonosa t�r�lheti

en: Use owner id for execution
hu: A tulajdonos azonos�t�j�nak haszn�lata a v�grehajt�shoz

en: Use group id for execution
hu: Csoportazonos�t� haszn�lata a v�grehajt�shoz

en: when checked, owner and group won't be changed
hu: bejel�l�s eset�n a tulajdonos �s a csoport nem lesz m�dos�tva

en: Path selection
hu: �tvonal v�laszt�sa

en: user :
hu: felhaszn�l�:

en: group :
hu: csoport:

en: No Sound Card detected!
hu: Hangk�rtya nem tal�lhat�.

en: No Sound Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Sound Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
hu: Hangk�rtya nem tal�lhat� a g�pben. Ellen�rizze, hogy val�ban van-e a g�pben Linux �ltal t�mogatott hangk�rtya, �s hogy megfelel�en van-e beszerelve a g�pbe.
    
    
    A Mandrake-f�le hardver-adatb�zis a k�vetkez� helyen tal�lhat�:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: 
    
    
    Note: if you've an ISA PnP sound card, you'll have to use the sndconfig program.  Just type "sndconfig" in a console.
hu: 
    
    
    Megjegyz�s: ha ISA PnP hangk�rty�ja van, akkor az sndconfig programot kell haszn�lnia. Ehhez adja ki az "sndconfig" parancsot egy parancssorban.

en: package 'ImageMagick' is required for correct working.
    Click "Ok" to install 'ImageMagick' or "Cancel" to quit
hu: A helyes m�k�d�shez sz�ks�g van az ImageMagick csomagra.
    Az ImageMagick telep�t�s�hez kattintson az "OK" gombra;
    kil�p�shez a "M�gsem" gombra.

en: first step creation
hu: els� l�p�s - l�trehoz�s

en: final resolution
hu: v�gs� felbont�s

en: choose image file
hu: v�lasszon egy k�pf�jlt

en: Theme name
hu: T�mamegnevez�s

en: Browse
hu: B�ng�sz�s

en: Configure bootsplash picture
hu: Az ind�t�si k�p be�ll�t�sa

en: x coordinate of text box
    in number of character
hu: a sz�vegkeret x-koordin�t�ja
    karaktersz�mban megadva

en: y coordinate of text box
    in number of character
hu: a sz�vegkeret y-koordin�t�ja
    karaktersz�mban megadva

en: text width
hu: sz�vegsz�less�g

en: text box height
hu: a sz�vegkeret magass�ga

en: the progress bar x coordinate
    of its upper left corner
hu: a folyamatjelz� bal fels�
    sark�nak x-koordin�t�ja

en: the progress bar y coordinate
    of its upper left corner
hu: a folyamatjelz� bal fels�
    sark�nak y-koordin�t�ja

en: the width of the progress bar
hu: a folyamatjelz� sz�less�ge

en: the heigth of the progress bar
hu: a folyamatjelz� magass�ga

en: the color of the progress bar
hu: a folyamatjelz� sz�ne

en: Preview
hu: El�n�zet

en: Save theme
hu: T�ma ment�se

en: Choose color
hu: V�lasszon egy sz�nt

en: Display logo on Console
hu: Log� megjelen�t�se a konzolon

en: Make kernel message quiet by default
hu: Alap�rtelmez�sben ne legyenek kernel�zenetek

en: This theme haven't yet any bootsplash in %s !
hu: Ennek a t�m�nak nincs %s ind�t�si k�pe.

en: saving Bootsplash theme...
hu: ind�t�sik�p-t�ma ment�se...

en: ProgressBar color selection
hu: A folyamatjelz� sz�n�nek kiv�laszt�sa

en: You must choose an image file first!
hu: El�sz�r ki kell v�lasztania egy k�pf�jlt.

en: Generating preview ...
hu: El�n�zet elk�sz�t�se...

note: -PO  First %s is theme name, second %s (in parenthesis) is resolution
en: %s BootSplash (%s) preview
hu: %s ind�t�si k�p�nek el�n�zete (%s)

en: XawTV isn't installed!
    
    
    If you do have a TV card but DrakX has neither detected it (no bttv nor saa7134
    module in "/etc/modules") nor installed xawtv, please send the
    results of "lspcidrake -v -f" to "install\@mandrakesoft.com"
    with subject "undetected TV card".
    
    
    You can install it by typing "urpmi xawtv" as root, in a console.
hu: Az XawTV program nincsen telep�tve.
    
    
    Ha �nnek van t�v�k�rty�ja, de a DrakX nem tal�lta meg azt (azaz sem a
    bttv modul, sem pedig az saa7134 modul nem szerepel a "/etc/modules"
    f�jlban) �s nem telep�tette az xawtv programot, abban az esetben k�rj�k,
    k�ldje el az "lspcidrake -v -f" parancs eredm�ny�t (kimenet�t) a
    k�vetkez� c�mre: "install\@mandrakesoft.com" a k�vetkez� t�rggyal:
    "undetected TV card".
    
    
    A program telep�t�se elv�gezhet� rendszergazdak�nt "urpmi xawtv"
    parancsot kiadva a konzolon.

en: Canada (cable)
hu: Kanada (k�bel)

en: USA (broadcast)
hu: USA (sug�rz�s)

en: USA (cable)
hu: USA (k�bel)

en: USA (cable-hrc)
hu: USA (k�bel-hrc)

en: China (broadcast)
hu: K�na (sug�rz�s)

en: Japan (broadcast)
hu: Jap�n (sug�rz�s)

en: Japan (cable)
hu: Jap�n (k�bel)

en: East Europe
hu: Kelet-Eur�pa

en: France [SECAM]
hu: Franciaorsz�g [SECAM]

en: Ireland
hu: �rorsz�g

en: West Europe
hu: Nyugat-Eur�pa

en: Australia
hu: Ausztr�lia

en: Newzealand
hu: �j-Z�land

en: South Africa
hu: D�l-Afrika

en: Argentina
hu: Argent�na

en: Australian Optus cable TV
hu: Ausztr�l Optus k�beltelev�zi�

en: Please,
    type in your tv norm and country
hu: Adja meg
    a t�v�norm�t �s az orsz�got

en: TV norm:
hu: T�v�norma:

en: Area:
hu: Ter�let:

en: Scanning for TV channels in progress ...
hu: T�v�csatorn�k keres�se...

en: Scanning for TV channels
hu: T�v�csatorn�k keres�se

en: There was an error while scanning for TV channels
hu: Hiba t�rt�nt a t�v�csatorn�k keres�sekor

en: XawTV isn't installed!
hu: Az XawTV program nincsen telep�tve.

en: Have a nice day!
hu: Sok sikert!

en: Now, you can run xawtv (under X Window!) !
hu: Az XawTV program most m�r futtathat� (az X grafikus fel�leten).

en: No TV Card detected!
hu: T�v�k�rtya nem tal�lhat�.

en: No TV Card has been detected on your machine. Please verify that a Linux-supported Video/TV Card is correctly plugged in.
    
    
    You can visit our hardware database at:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3
hu: T�v�k�rtya nem tal�lhat� a g�pben. Ellen�rizze, hogy val�ban van-e a g�pben Linux �ltal t�mogatott t�v�k�rtya, �s hogy megfelel�en van-e beszerelve a g�pbe.
    
    
    A Mandrake-f�le hardver-adatb�zis a k�vetkez� helyen tal�lhat�:
    
    
    http://www.linux-mandrake.com/en/hardware.php3

en: Alternative drivers
hu: Alternat�v meghajt�k

en: the list of alternative drivers for this sound card
hu: a hangk�rty�hoz haszn�lhat� alternat�v meghajt�k

en: Bus
hu: Busz

en: this is the physical bus on which the device is plugged (eg: PCI, USB, ...)
hu: ez a fizikai busz, amelyre az eszk�z csatlakoztatva van (PCI, USB, ...)

en: Channel
hu: Csatorna

en: EIDE/SCSI channel
hu: EIDE-/SCSI-csatorna

en: Bus identification
hu: Busz-azonos�t�s

en: - PCI and USB devices: this list the vendor, device, subvendor and subdevice PCI/USB ids
hu: - PCI- �s USB-eszk�z�k: gy�rt�, eszk�z, algy�rt�, aleszk�z PCI-/USB-azonos�t�k

en: Location on the bus
hu: A buszon elfoglalt hely

en: - pci devices: this gives the PCI slot, device and function of this card
    - eide devices: the device is either a slave or a master device
    - scsi devices: the scsi bus and the scsi device ids
hu: - PCI-eszk�z�k: PCI-k�rtyahely, eszk�z �s funkci�
    - EIDE-eszk�z�k: "slave" vagy "master" (m�sodik illetve els� meghajt�)
    - SCSI-eszk�z�k: SCSI-busz �s SCSI eszk�zazonos�t�k

en: Old device file
hu: R�gi eszk�zf�jl

en: old static device name used in dev package
hu: a dev csomagban haszn�lt r�gi statikus eszk�zn�v

en: New devfs device
hu: �j devfs-eszk�z

en: new dinamic device name generated by incore kernel devfs
hu: a kernelbeli devfs �ltal el��ll�tott �j dinamikus eszk�zn�v

en: Module
hu: Modul

en: the module of the GNU/Linux kernel that handle that device
hu: az eszk�zt kezel� linuxos kernelmodul

en: Media class
hu: M�diaoszt�ly

en: class of hardware device
hu: a hardvereszk�z oszt�lya

en: Model
hu: Modell

en: hard disk model
hu: merevlemez-modell

en: Number of buttons
hu: Gombok sz�ma

en: the vendor name of the device
hu: az eszk�z gy�rt�j�nak neve

en: /_Quit
hu: /_Kil�p�s

en: /_Options
hu: /_Be�ll�t�sok

en: /_Help
hu: /_Seg�ts�g

en: /_Help...
hu: /_Seg�ts�g...

en: Harddrake help
hu: HardDrake seg�ts�g

en: Description of the fields:
hu: A mez�k le�r�sa:

en: /_Report Bug
hu: /_Hibabejelent�s

en: /_About...
hu: /_N�vjegy...

en: About Harddrake
hu: A HardDrake n�vjegye

en: This is HardDrake, a Mandrake hardware configuration tool.
    Version:
hu: HardDrake - Mandrake hardverbe�ll�t�si program.
    Verzi�:

en: Author:
hu: Szerz�:

en: Detection in progress
hu: Felder�t�s folyamatban

en: Harddrake2 version
hu: HardDrake2 verzi�

en: Detected hardware
hu: A megtal�lt hardver

en: Information
hu: Inform�ci�

en: Configure module
hu: Modul be�ll�t�sa

en: Run config tool
hu: Be�ll�t�program ind�t�sa

en: Running "%s" ...
hu: "%s" v�grehajt�sa...

en: primary
hu: els�dleges

en: secondary
hu: m�sodlagos

en: Please, choose your keyboard layout.
hu: V�lasszon billenty�zetkioszt�st.

en: Do you want the BackSpace to return Delete in console?
hu: Parancs�rtelmez�ben a BackSpace billenty� "Delete"-et jelentsen?

en: Change Cd-Rom
hu: Cser�lje ki a CD lemezt

en: Please insert the Installation Cd-Rom in your drive and press Ok when done.
    If you don't have it, press Cancel to avoid live upgrade.
hu: Helyezze be a telep�t�si CD-t a meghajt�ba �s nyomja meg az OK gombot.
    Ha nincs ilyen lemeze, akkor nyomja meg a "M�gsem" gombot a friss�t�s
    kihagy�s�hoz.

en: Unable to start live upgrade !!!
hu: Nem siker�lt elind�tani a friss�t�st!

en: The change is done, but to be effective you must logout
hu: A m�dos�t�s megt�rt�nt, de az �rv�nybe l�p�s�hez ki kell jelentkezni

en: Show only for the selected day
hu: Csak a kijel�lt napot jelen�tse meg

en: /File/_New
hu: /F�jl/�_j

en: /File/_Open
hu: /F�jl/_Megnyit�s

en: /File/_Save
hu: /F�jl/M_ent�s

en: /File/Save _As
hu: /F�jl/Ment�s m�s_k�nt

en: /File/-
hu: /F�jl/-

en: /Options/Test
hu: /Be�ll�t�sok/Pr�ba

en: /Help/_About...
hu: /Seg�ts�g/_N�vjegy...

en: User
hu: Felhaszn�l�

en: Messages
hu: �zenetek

en: Syslog
hu: Rendszernapl�

en: Mandrake Tools Explanations
hu: Mandrake eszk�z�k - magyar�zat

en: search
hu: keres�s

en: A tool to monitor your logs
hu: Napl�figyel�

en: Settings
hu: Be�ll�t�sok

en: matching
hu: ezzel egyez�

en: but not matching
hu: de ezzel nem egyez�

en: Choose file
hu: V�lasszon f�jlt

en: Calendar
hu: Napt�r

en: Content of the file
hu: A f�jl tartalma

en: Mail alert
hu: Email-figyelmeztet�s

en: please wait, parsing file: %s
hu: a f�jl elemz�se folyamatban: %s

en: Mail alert configuration
hu: Email-figyelmeztet�s be�ll�t�sai

en: Welcome to the mail configuration utility.
    
    Here, you'll be able to set up the alert system.
hu: �dv�z�lj�k az email-be�ll�t�programban.
    
    A programmal be�ll�that� a figyelmeztet�sek k�ld�se.

en: Apache World Wide Web Server
hu: Apache World Wide Web kiszolg�l�

en: Domain Name Resolver
hu: Tartom�nyn�v-felold�

en: Ftp Server
hu: FTP-kiszolg�l�

en: Postfix Mail Server
hu: Postfix email-kiszolg�l�

en: Samba Server
hu: Samba-kiszolg�l�

en: SSH Server
hu: SSH-kiszolg�l�

en: Webmin Service
hu: Webmin szolg�ltat�s

en: Xinetd Service
hu: Xinetd szolg�ltat�s

en: service setting
hu: szolg�ltat�sbe�ll�t�s

en: You will receive an alert if one of the selected services is no more running
hu: A rendszer figyelmeztet�st k�ld, ha a kijel�lt szolg�ltat�sok valamelyike nem fut

en: load setting
hu: terhel�sbe�ll�t�s

en: You will receive an alert if the load is higher than this value
hu: A rendszer figyelmeztet�st k�ld, ha a terhel�s ezen �rt�kn�l magasabb

en: alert configuration
hu: figyelmeztet�s be�ll�t�sa

en: Please enter your email address below
hu: Adja meg az email-c�m�t

en: Save as..
hu: Ment�s m�sk�nt...

en: Please, choose the type of your mouse.
hu: Adja meg az eg�r t�pus�t.

en: Emulate third button?
hu: Emul�ljam a harmadik gombot?

en: Reading printer data ...
hu: A nyomtat�adatok beolvas�sa...

en: Detecting devices ...
hu: Eszk�z�k keres�se...

en: Test ports
hu: A portok ellen�rz�se

en: The %s is not supported by this version of Mandrake Linux.
hu: A Mandrake Linux jelenleg haszn�lt verzi�ja nem t�mogatja ezt: %s.

en: %s found on %s, configure it?
hu: "%s" tal�lhat� itt: "%s"; k�v�nja be�ll�tani?

en: %s is not in the scanner database, configure it manually?
hu: "%s" nem szerepel a lapolvas�-adatb�zisban; be�ll�tja saj�t kez�leg?

en: Select a scanner
hu: V�lasszon egy lapolvas�t

en: This %s scanner is unsupported
hu: Ez a lapolvas� nincs t�mogatva: %s

en: Scannerdrake was not able to detect your %s scanner.
    Please select the device where your scanner is plugged
hu: A ScannerDrake nem tal�lta meg az �n "%s" lapolvas�j�t.
    V�lassza ki, melyik eszk�zh�z csatlakozik a lapolvas�.

en: choose device
hu: v�lassza ki az eszk�zt

en: This %s scanner must be configured by printerdrake.
    You can launch printerdrake from the Mandrake Control Center in Hardware section.
hu: A(z) "%s" lapolvas�t a PrinterDrake programmal lehet be�ll�tani.
    A PrinterDrake-et a Mandrake Vez�rl�k�zpont "Hardver" r�sz�ben ind�thatja el.

en: Your %s scanner has been configured.
    You may now scan documents using ``XSane'' from Multimedia/Graphics in the applications menu.
hu: Az �n "%s" lapolvas�ja be�ll�t�sra ker�lt.
    Dokumentumok beolvas�s�ra haszn�lhatja p�ld�ul az "XSane" programot, amely az alkalmaz�smen� "Multim�dia/Grafika" r�sz�ben tal�lhat�.

en: Some devices in the "%s" hardware class were removed:
hu: A(z) "%s" hardveroszt�ly bizonyos eszk�zei elt�vol�t�sra ker�ltek:

en: Some devices were added:
hu: Bizonyos eszk�z�k fel lettek v�ve:

en: Choose your language
hu: V�lasszon nyelvet

en: Select installation class
hu: V�lasszon telep�t�si m�dot

en: Hard drive detection
hu: Merevlemez keres�se

en: Configure mouse
hu: Eg�r be�ll�t�sa

en: Choose your keyboard
hu: Billenty�zet kiv�laszt�sa

en: Security
hu: Biztons�g

en: Setup filesystems
hu: F�jlrendszerek be�ll�t�sa

en: Format partitions
hu: Part�ci�k form�z�sa

en: Choose packages to install
hu: Csomagok kiv�laszt�sa

en: Install system
hu: Rendszer telep�t�se

en: Add a user
hu: Felhaszn�l� hozz�ad�sa

en: Configure networking
hu: H�l�zat be�ll�t�sa

en: Configure services
hu: Szolg�ltat�sok be�ll�t�sa

en: Install bootloader
hu: Rendszerind�t� telep�t�se

en: Create a bootdisk
hu: Ind�t�lemez k�sz�t�se

en: Configure X
hu: Az X be�ll�t�sa

en: Install system updates
hu: Rendszerfriss�t�s-telep�t�s

en: Exit install
hu: Kil�p�s a telep�t�b�l

en: Network Computer (client)
hu: H�l�zati sz�m�t�g�p (kliens)

en: NFS server, SMB server, Proxy server, ssh server
hu: NFS-, SMB-, proxy- �s SSH-kiszolg�l�

en: Office
hu: Iroda

en: Gnome Workstation
hu: GNOME-munka�llom�s

en: Tools for your Palm Pilot or your Visor
hu: Seg�dprogramok a Palmhoz �s a Visorhoz

en: Workstation
hu: Munka�llom�s

en: Firewall/Router
hu: T�zfal/�tv�laszt� (router)

en: Domain Name and Network Information Server
hu: DNS- �s NIS-kiszolg�l�

en: Office programs: wordprocessors (kword, abiword), spreadsheets (kspread, gnumeric), pdf viewers, etc
hu: Irodai programok: sz�vegszerkeszt�k (KWord, AbiWord), t�bl�zatkezel�k (KSpread, Gnumeric), PDF-n�zeget�k, ...

en: Audio-related tools: mp3 or midi players, mixers, etc
hu: Hangkezel� eszk�z�k: MP3- �s MIDI-lej�tsz�k, hangkever�k, ...

en: Linux Standard Base. Third party applications support
hu: Linux Standard Base. K�ls� t�rsas�gok alkalmaz�sainak t�mogat�sa.

en: Books and Howto's on Linux and Free Software
hu: K�nyvek �s HOGYAN-ok a Linuxr�l �s a szabad szoftverekr�l

en: KDE Workstation
hu: KDE-munka�llom�s

en: Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
hu: IceWM, WindowMaker, Enlightenment, Fvwm, ...

en: Multimedia - Video
hu: Multim�dia - vide�

en: Set of tools for mail, news, web, file transfer, and chat
hu: Email-eszk�z�k, h�rkezel�s, web-eszk�z�k, f�jl�tvitel �s cseveg�s

en: Database
hu: Adatb�zis

en: PostgreSQL or MySQL database server
hu: PostgreSQL vagy MySQL adatb�zis-kiszolg�l�

en: Tools to ease the configuration of your computer
hu: Seg�dprogramok a sz�m�t�g�p be�ll�t�s�hoz

en: Multimedia - Sound
hu: Multim�dia - hang

en: Documentation
hu: Dokument�ci�

en: Console Tools
hu: Parancssoros eszk�z�k

en: Postfix mail server, Inn news server
hu: Postfix email-kiszolg�l�, Inn h�rkiszolg�l�

en: Internet station
hu: Internetes munka�llom�s

en: Multimedia station
hu: Multim�di�s munka�llom�s

en: Configuration
hu: Be�ll�t�s

en: More Graphical Desktops (Gnome, IceWM)
hu: Tov�bbi grafikus k�rnyezetek (GNOME, IceWM)

en: The K Desktop Environment, the basic graphical environment with a collection of accompanying tools
hu: A K Desktop Environment - az alapvet� grafikus k�rnyezet - az ahhoz tartoz� eszk�z�kkel egy�tt

en: Graphical Environment
hu: Grafikus k�rnyezet

en: Development
hu: Fejleszt�s

en: Tools to create and burn CD's
hu: Seg�dprogramok CD-�r�shoz

en: Office Workstation
hu: Irodai munka�llom�s

en: Gnome, Icewm, Window Maker, Enlightenment, Fvwm, etc
hu: GNOME, IceWM, WindowMaker, Enlightenment, Fvwm, ...

en: Graphics programs such as The Gimp
hu: Grafikai programok (p�ld�ul a GIMP)

en: C and C++ development libraries, programs and include files
hu: C/C++ fejleszt�k�nyvt�rak, programok �s include f�jlok

en: Network Computer server
hu: Kiszolg�l� h�l�zati sz�m�t�g�pekhez

en: Mail/Groupware/News
hu: E-mail/csoportmunka/h�rek

en: Game station
hu: J�t�kg�p

en: Video players and editors
hu: Vide�lej�tsz�k �s -szerkeszt�k

en: Multimedia - Graphics
hu: Multim�dia - grafika

en: Amusement programs: arcade, boards, strategy, etc
hu: J�t�kprogramok: l�v�ld�z�s, t�bl�s, strat�giai, ...

en: Set of tools to read and send mail and news (pine, mutt, tin..) and to browse the Web
hu: Eszk�z�k levelez�shez, h�rkezel�shez (pine, mutt, tin, ...) �s a Web b�ng�sz�s�hez

en: Personal Finance
hu: Szem�lyes p�nz�gyek

en: A graphical environment with user-friendly set of applications and desktop tools
hu: Grafikus k�rnyezet felhaszn�l�bar�t alkalmaz�sokkal �s seg�dprogramokkal

en: Clients for different protocols including ssh
hu: Kliensprogramok k�l�nf�le protokollokhoz (p�ld�ul: ssh)

en: Internet gateway
hu: Internet-�tj�r�

en: Sound and video playing/editing programs
hu: Hang/vide�lej�tsz� �s -szerkeszt� programok

en: Other Graphical Desktops
hu: M�s grafikus k�rnyezetek

en: Editors, shells, file tools, terminals
hu: Sz�vegszerkeszt�k, parancs�rtelmez�k, f�jlkezel�k, termin�lprogramok

en: Programs to manage your finance, such as gnucash
hu: Programok a szem�lyes p�nz�gyek kezel�s�hez (p�ld�ul: GnuCash)

en: Personal Information Management
hu: Szem�lyes inform�ci�kezel�s

en: Multimedia - CD Burning
hu: Multim�dia - CD-�r�s

en: Scientific Workstation
hu: Tudom�nyos munka�llom�s
