Якщо вам потрібні інші параметри роботи завантажувача, ніж ті, які було вибрано автоматично програмою для встановлення системи, ви можете змінити їх за допомогою цієї сторінки.
Ймовірно, ви вже користувалися якоюсь операційною системою на вашому комп’ютері. Якщо це так, вам слід визначитися, має бути додано пункт Mageia до меню поточного завантажувача, чи Mageia має створити власний завантажувач.
Типово, Mageia записує новий завантажувач GRUB до MBR (основного запису завантаження) першого диска вашого комп’ютера. Якщо на диску вже було встановлено операційні системи, Mageia спробує додати пункти цих операційних систем до нового меню завантаження Mageia.
Такі налаштування належним чином працюватимуть з більшістю систем Linux та Windows® .
Операційні системи Linux, у яких використовується завантажувач GRUB2 (зокрема останні версії Debian/Ubuntu та похідних дистрибутивів) у поточній версії не підтримуються, ці системи не буде розпізнано. Вирішити проблему з цими системами можна у спосіб, описаний у розділі the section called “Додавання запису заснованої на GRUB2 системи вручну” до встановлення Mageia поряд з такими системами. Втім, дієвість цього способу не гарантовано. Якщо ви вже встановлюєте Mageia без вжиття попередніх заходів (і вам нічого не відомо про версію GRUB2 і/або кореневий розділ відповідної системи), встановіть завантажувач Mageia на кореневий розділ (див. наступний розділ цієї довідкової сторінки) і використайте вашу засновану на GRUB2 систему після перезавантаження наприкінці встановлення. Зауважте, що завантажити Mageia буде неможливо, але ви зможете скористатися образом DVD Mageia для виконання швидкого «оновлення», щоб встановити завантажувач до MBR належним чином. |
Якщо ви вирішите скористатися вже встановленим завантажувачем, не забудьте зупинитися на сторінці резюме під час встановлення і натиснути у розділі «Завантажувач» кнопку , за допомогою якої ви зможете змінити місце встановлення завантажувача.
Не вибирайте пристрій, наприклад «sda», інакше вже створений запис MBR буде перезаписано. Вам слід вибрати кореневий розділ, який було вибрано під час кроку розподілу диска на розділи, наприклад «sda7».
Якщо бути точним, sda — це пристрій, а sda7 — розділ на пристрої.
Повний перелік кроків додавання пункту операційної системи Mageia до меню вже встановленого завантажувача не є предметом цієї довідкової сторінки. Втім, здебільшого, ці кроки пов’язано з запуском відповідної програми встановлення завантажувача, яка має виявити і додати пункт системи у автоматичному режимі. Відповідні пояснення має бути наведено у документації до іншої операційної системи.