Типово, Mageia ексклюзивно використовує:
Grub2 (з графічним меню або без нього) для застарілих систем із MBR або GPT
Grub2-efi для системи UEFI.
Графічні меню Mageia виглядає чудово. :) |
Не змінюйте значення параметри «Пристрій завантаження», якщо у цьому немає нагальної потреби.
Якщо ви користуєтеся системою з UEFI system, інтерфейс користувача трохи відрізнятиметься, оскільки ви не зможете вибирати між завантажувачем із графічним меню і без нього.
Якщо Mageia є єдиною операційною системою, яку встановлено на вашому комп’ютері, засіб встановлення створить ESP (системний розділ EFI) для зберігання завантажувача (Grub2-efi). Якщо ж на комп’ютері вже було встановлено операційні системи з UEFI (наприклад Windows 8), засіб встановлення Mageia виявить наявні розділи ESP, створені Windows, додасть grub2-efi. Хоча теоретично у системі може бути декілька ESP, варто обмежитися одним таким розділом, оскільки його достатньо для довільної кількості встановлених вами операційних систем.
Не змінюйте значення параметри «Пристрій завантаження», якщо у цьому немає нагальної потреби.
Типово, залежно від вашої системи, Mageia записує новий:
завантажувач GRUB2 або до MBR (Master Boot Record) вашого першого диска, або до завантажувального розділу BIOS.
завантажувач Grub2-efi до ESP;
Якщо на комп’ютері вже встановлено інші операційні системи, Mageia спробує додати ці системи до вашого нового меню завантаження Mageia. Якщо вам це не потрібно, натисніть кнопку Зондування сторонньої ОС.
, а потім зніміть позначку з пунктуПовний перелік кроків додавання пункту операційної системи Mageia до меню вже встановленого завантажувача не є предметом цієї довідкової сторінки. Втім, здебільшого, ці кроки пов’язано з запуском відповідної програми встановлення завантажувача, яка має виявити і додати пункт системи у автоматичному режимі. Відповідні пояснення має бути наведено у документації до іншої операційної системи.
Якщо ви не хочете використовувати завантажувач Mageia, а замість цього хочете скористатися ланцюговим завантаженням з іншої операційної системи, натисніть кнопку Не чіпати ESP або MBR.
, потім пункт і позначте пунктПрограма попередить вас про те, що у системі не буде завантажувача. Проігноруйте попередження і натисніть кнопку
.Пауза перед завантаженням основної системи: за допомогою цього пункту ви можете встановити затримку у секундах перед завантаженням типової операційної системи.
Безпека: за допомогою цього розділу ви можете встановити пароль для доступу до завантажувача. Використання пароля означатиме, що інші особи не зможуть увійти до режиму одного користувача або змінити параметри під час завантаження.
Пароль: за допомогою цього поля для введення тексту ви можете вказати пароль.
Пароль (ще раз): повторіть введення пароля користувача у цьому полі. drakx перевірить, чи збігається введений вами повторно пароль з його початковим варіантом.
Додатково
Увімкнути ACPI: ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) є стандартом керування живленням комп’ютера. За його допомогою комп’ютер може заощаджувати енергію, вимикаючи пристрої, які не використовуються. Цей метод використовували до появи APM. Зняття позначки з цього пункту може допомогти, наприклад, якщо на вашому комп’ютері не передбачено підтримки ACPI, або якщо ви вважаєте, що реалізація ACPI створює проблеми у роботі комп’ютера (наприклад неочікувані перезавантаження системи або «замерзання» системи).
Увімкнути SMP: за допомогою цього пункту можна увімкнути або вимкнути симетричне використання багатьох процесорів, якщо на комп’ютері встановлено багатоядерний процесор.
Увімкнути APIC: позначення цього пункту надає операційній системі доступ до розширеного програмованого контролера переривань (Advanced Programmable Interrupt Controller). Пристрої з APIC надають змогу використовувати складніші моделі із пріоритетністю процесів та керування розширеними IRQ (запитами щодо переривань).
Увімкнути локальний APIC: за допомогою цього пункту ви можете увімкнути локальний APIC, тобто керування усіма зовнішніми перериваннями для певних процесорів у багатопроцесорних системах.
Типовий: типовий варіант операційної системи для завантаження.
Приєднати: за допомогою цього параметра ви можете передати ядру системи якісь дані або повідомити ядру про те, що слід надати вам більше інформації під час завантаження системи.
Зондування сторонньої ОС: див. вище розділ щодо використання завантажувача Mageia
Додатково
Режим відео: за допомогою цього пункту ви можете вказати розмірності екрана (у пікселях) та глибину кольорів для меню завантаження. Якщо ви натиснете кнопку списку із маленьким трикутничком вістрям униз, програма покаже варіанти розмірностей і глибини кольорів, якими можна скористатися.
Не чіпати ESP або MBR: див. вище розділ щодо використання ланцюгового завантаження