Основні параметри завантажувача

Із системою BIOS

Якщо вам потрібні інші параметри роботи завантажувача, ніж ті, які було вибрано автоматично програмою для встановлення системи, ви можете змінити їх за допомогою цієї сторінки.

Ймовірно, ви вже користувалися якоюсь операційною системою на вашому комп’ютері. Якщо це так, вам слід визначитися, має бути додано пункт Mageia до меню поточного завантажувача, чи Mageia має створити власний завантажувач.

[Підказка]

Графічні меню Mageia виглядає чудово. :)

Користування завантажувачем Mageia

Типово, Mageia записує новий завантажувач GRUB (застарілу версію) до MBR (основного запису завантаження) першого диска вашого комп’ютера. Якщо на диску вже було встановлено операційні системи, Mageia спробує додати пункти цих операційних систем до нового меню завантаження Mageia.

У новій версії Mageia ви зможете скористатися завантажувачем GRUB2 на додачу до застарілої версії GRUB та Lilo.

[Застереження]

Операційні системи Linux, у яких використовується завантажувач GRUB2, у поточній версії не розпізнаються і не підтримуються типовим завантажувачем GRUB (застарілої версії).

Найкращим вирішенням цієї проблеми є використання завантажувача GRUB2. Наказати системі використовувати саме цей завантажувач можна на сторінці «Резюме» під час встановлення операційної системи.

Користування вже встановленим завантажувачем

Якщо ви вирішите скористатися вже встановленим завантажувачем, не забудьте зупинитися на сторінці резюме під час встановлення і натиснути у розділі «Завантажувач» кнопку Налаштувати , за допомогою якої ви зможете змінити місце встановлення завантажувача.

Не вибирайте пристрій, наприклад «sda», інакше вже створений запис MBR буде перезаписано. Вам слід вибрати кореневий розділ, який було вибрано під час кроку розподілу диска на розділи, наприклад «sda7».

Якщо бути точним, sda — це пристрій, а sda7 — розділ на пристрої.

[Підказка]

Перейдіть до tty2 натисканням комбінації клавіш Ctrl+Alt+F2 і віддайте команду df щоб визначити розташування вашого розділу / (кореневого каталогу). Повернутися до вікна засобу встановлення можна за допомогою натискання комбінації клавіш Ctrl+Alt+F7.

Повний перелік кроків додавання пункту операційної системи Mageia до меню вже встановленого завантажувача не є предметом цієї довідкової сторінки. Втім, здебільшого, ці кроки пов’язано з запуском відповідної програми встановлення завантажувача, яка має виявити і додати пункт системи у автоматичному режимі. Відповідні пояснення має бути наведено у документації до іншої операційної системи.

Додаткові параметри завантажувача

Якщо об’єм на диску з розділом /, що містить каталог /tmp, є дуже обмеженим, натисніть кнопку Додатково і позначте пункт Очищати /tmp при кожному перезавантаженні. Це допоможе зекономити трохи місця.

Із системою UEFI

Якщо ви користуєтеся системою з UEFI system, інтерфейс користувача трохи відрізнятиметься, оскільки ви не зможете вибрати завантажувач, доступним буде лише grub2-efi.

Якщо Mageia є першою операційною системою, яку встановлено на вашому комп’ютері, засіб встановлення створить ESP (системний розділ EFI) для зберігання завантажувача (Grub2-efi). Якщо ж на комп’ютері вже було встановлено операційні системи з UEFI (наприклад Windows 8), засіб встановлення Mageia виявить наявні розділи ESP, створені Windows, додасть grub2-efi. Хоча теоретично у системі може бути декілька ESP, варто обмежитися одним таким розділом, оскільки його достатньо для довільної кількості встановлених вами операційних систем.

Не змінюйте значення параметри «Пристрій завантаження», якщо у цьому немає нагальної потреби.