Kui eelistate teistsuguseid alglaaduri seadistusi kui need, mille valis paigaldusprogramm automaatselt, saab siin neid muuta.
Teie masinas võib näiteks olla juba mõni operatsioonisüsteem, millisel juhul tuleb teil otsustada, kas lisada Mageia oma senisele alglaadurile või lubada Mageial luua uus.
Vaikimisi kirjutab Mageia uue GRUBi alglaaduri teie esimese kõvaketta MBR (Master Boot Record) sektsiooni. Kui teil on juba paigaldatud teisi operatsioonisüsteeme, üritab Mageia lisada need uude Mageia alglaadimismenüüsse.
See toimib korrektselt enamiku Linuxi ja Windows® süsteemide korral.
Linuxi süsteemid, mis kasutavad GRUB2 alglaadurit (nt uusimad Debiani/Ubuntu perekonna liikmed), ei ole praegu toetatud ja neid ei tunta ära. Üks võimalik lahendus on järgida enne Mageia paigaldamist niisugusesse süsteemi samme, mida kirjeldab “GRUB2 põhise süsteemi lisamine käsitsi”, aga mingit kindlust, et see toimib, paraku ei ole. Kui olete juba paigaldanud Mageia ilma kirjeldatud samme astumata (ega tea täpsemalt GRUB2 versiooni ja/või selle juurpartitsiooni), siis paigaldage Mageia alglaadur esialgu juurpartitsioonile (vt järgmist osa) ning uurige GRUB2 põhist süsteemi, enne kui võtate paigaldamise lõpul ette taaskäivituse. Pange tähele, et te ei saa veel laadida Mageiat, kuid võite Mageia paigaldus-DVD abil hiljem ette võtta kiire "uuendamise", et paigaldada alglaadur korrektselt MBR sektsiooni. |
Kui otsustate kasutada olemasolevat alglaadurit, peate meeles pidama, et teeksite paigaldamise ajal kokkuvõtteekraanil peatuse ning klõpsaksite alglaaduri juures nupule , mis võimaldab muuta alglaaduri paigaldamise asukohta.
Ärge valige seadet, nt "sda", sest nii kirjutate üle olemasoleva MBR sektsiooni. Peate valima juurpartitsiooni, mille valisite varasemal partitsioneerimisetapil, nt sda7.
Et asi selge oleks: sda on seade, sda7 aga partitsioon.
Minge
klahvikombinatsiooniga Ctrl+Alt+F2 tekstiterminali tty2 ja kirjutage
|
Täpne protseduur, kuidas lisada Mageia süsteem olemasolevale alglaadurile, väljub käesoleva abiteksti raamest, kuid enamasti tähendab see asjakohase alglaaduri paigaldamise programmi käivitamist, mis tuvastab ja lisab selle automaatselt. Uurige selle kohta lähemalt vastava operatsioonisüsteemi dokumentatsiooni.