Windowsi (SMB) jagatud ketaste ja kataloogide kasutamine

diskdrake --smb

Sissejuhatus

See tööriist[30] võimaldab määrata, millised jagatud kataloogid peavad olema kättesaadavad kõigile masina kasutajatele. Selle võimaldamiseks pruugitakse protokolli SMB, mis on üsna levinud Windows(R) süsteemides. Jagatud kataloog on vahetult kättesaadav kohe algkäivituse järel. Samuti pääseb kasutaja jagatud kataloogidele oma seansi ajal ligi mitmesuguste töövahenditega, näiteks failihalduritega.

Enne tööriista käivitamist võiks olla mõttekas paika panna kättesaadavate serverite nimed, näiteks tööriistaga, millest kõneleb peatükk “Masinate määratlemine”

Kasutamine

Katalooge jagavate serverite nimekirja hankimiseks klõpsake nupule Otsi servereid.

Klõpsuga serveri nimel ja selle ees asuval sümbolil > avaneb jagatud kataloogide loend, kust saab valida selle kataloogi, millele soovite ligi pääseda.

Seejärel ilmub nähtavale nupp Haakepunkt, mis laseb määrata, kuhu kataloog haakida ehk ühendada.

Haakepunkti valimise järel saab jagatud kataloogi haakida klõpsuga nupule Haagi. Samuti saab üle vaadata ja vajadusel muuta mõningaid valikud, kui klõpsata nupule Eelistused.

Eelistuste all saab määrata nende isikute kasutajanimed ja paroolid, kel on õigus ühenduda SMB-serveriga. Kataloogi haakimise järel saab sama nupuga kataloogi lahutada ehk lahti ühendada.

Seadistuse kinnitamise järel klõpsuga nupule "Tehtud" ilmub küsimus: "Kas salvestada /etc/fstab muudatused?" Salvestamise korral muutub kataloog kättesaadavaks iga algkäivituse järel, kui muidugi võrguühendus on olemas. Sel juhul saab kataloogi näha ja kasutada ka failihalduris, näiteks Dolphinis.



[30] Tööriista saab käsurealt käivitada, kui anda administraatori õigustes käsk diskdrake --smb.

loading table of contents...