From 677253e28d080c921392f7f0e013e147a280d684 Mon Sep 17 00:00:00 2001 From: Papoteur Date: Thu, 11 Mar 2021 19:05:17 +0100 Subject: Adding or refreshing mcc in uk --- mcc/8/uk/content/mcc-networksharing.html | 193 +++++++++++++++++++++++++++++++ 1 file changed, 193 insertions(+) create mode 100644 mcc/8/uk/content/mcc-networksharing.html (limited to 'mcc/8/uk/content/mcc-networksharing.html') diff --git a/mcc/8/uk/content/mcc-networksharing.html b/mcc/8/uk/content/mcc-networksharing.html new file mode 100644 index 00000000..772c8261 --- /dev/null +++ b/mcc/8/uk/content/mcc-networksharing.html @@ -0,0 +1,193 @@ + + + + + Спільний доступ

Спільний доступ

За допомогою цієї сторінки можна отримати доступ до декількох інструментів +керування спільним доступом до дисків та каталогів системи. Натисніть на +посиланні, розташованому нижче, щоб дізнатися більше.

Налаштування спільного доступу до дисків і тек Windows (SMB)

diskdrake --smb

Вступ

За допомогою цієї програми[35] ви можете +вказати каталоги, доступ до яких зможуть отримувати всі користувачі +комп’ютера. Для доступу буде використано протокол SMB, який набув +популярності разом з операційними системами Windows®. Доступ до каталогу +спільного користування можна буде отримати одразу після завантаження +системи. Доступ до каталогів спільного користування можна також отримати в +межах окремого сеансу за допомогою програм для керування файлами.

До запуску цієї програми варто визначити назви доступних серверів, наприклад +за допомогою “Клієнти мережі”

Процедура

Натисніть кнопку Пошук серверів, щоб отримати список +серверів, які надають каталоги у спільне користування.

Натисніть пункт з назвою сервера, а потім кнопку «>» перед цією назвою, +щоб переглянути список спільних каталогів. Позначте пункт каталогу, до якого +ви хочете отримати доступ.

Стане доступною кнопка Точка монтування, за допомогою +якої ви зможете вказати точку монтування для каталогу.

Після вибору точки монтування ви можете наказати системі змонтувати каталог +за допомогою кнопки Монтувати. Ви також можете перевірити +або змінити параметри монтування за допомогою кнопки +Параметри.

За допомогою вікна параметрів ви можете вказати ім’я користувача і пароль, +яким мають користуватися ті, хто хоче з’єднатися з сервером SMB. Після +монтування каталогу його можна демонтувати за допомогою тієї самої кнопки.

Після підтвердження налаштувань натисканням кнопки +Зроблено система попросить вас відповісти на питання +щодо того, чи бажаєте ви зберегти внесені зміни до /etc/fstab. Внесення змін +до цього файла зробить каталог доступним одразу після завантаження системи, +якщо локальна мережа є доступною. Після цього доступ до нового каталогу +можна буде здійснювати за допомогою програми для керування файлами вашої +системи, наприклад Dolphin.

Спільне використання каталогів та дисків з використанням Samba

draksambashare

Вступ

Samba — протокол, що використовується у різних операційних системах для +надання спільного доступу до деяких ресурсів, зокрема каталогів або +принтерів. За допомогою цього модуля ви можете налаштувати комп’ютер на +роботу у режимі сервера Samba з використанням протоколу SMB/CIFS. Цей +протокол використовується Windows®, робочі станції під керуванням цієї +операційної системи можуть отримувати доступ до ресурсів на сервері Samba.

Приготування

Щоб користувачі могли отримувати доступ до ваших ресурсів, сервер повинен +мати сталу IP-адресу. Визначити цю адресу можна безпосередньо на вашому +сервері, наприклад за допомогою “Мережевий центр”, або на +сервері DHCP, який ідентифікує робочу станцію за MAC-адресою і завжди надає +їй ту саму адресу у мережі. Також захисний екран вашого комп’ютера має +дозволяти вхідні з’єднання з сервером Samba.

Майстер — самодостатній сервер

Після першого запуску програма[36] +перевірить, чи встановлено потрібні пакунки і запропонує встановити їх, якщо +пакунки не буде виявлено у системі. Після цього буде запущено +програму-майстер налаштовування сервера Samba.

На наступній сторінці варіант налаштовування окремого сервера вже буде +позначено.

Вкажіть назву робочої групи. Ця назва має збігатися з назвою групи, яка +отримуватиме доступ до ресурсів спільного користування.

Назва Netbios — це назва, яку буде використано для позначення сервера +мережі.

Виберіть режим захисту:

  • користувач: клієнт має пройти розпізнавання, щоб +отримати доступ до ресурсу.

  • спільний ресурс: клієнт надає дані для розпізнавання +окремо для кожного спільного ресурсу.

Тут ви можете вказати за IP-адресою чи назвою вузли, яким буде надано доступ +до ресурсів.

Вкажіть банер сервера. Банер — це спосіб, у який сервер буде представлено на +робочих станціях Windows.

На наступному кроці можна вказати місце, де Samba зможе зберігати дані +журналу своєї роботи.

Перш ніж вами буде підтверджено вибрані значення параметрів, +програма-майстер покаже список цих параметрів. Якщо параметри буде +підтверджено, відповідні дані буде записано до файла +/etc/samba/smb.conf.

Майстер: Основний контролер домену

Якщо буде позначено пункт «Основний +контролер домену», майстер попросить вас вказати, чи слід підтримувати Wins, +і визначити імена користувачів-адміністраторів. Наступні кроки є тими +самими, що і під час налаштовування окремого сервера, окрім того, що вам +доведеться вказати режим захисту:

  • домен: надається механізм для зберігання всіх облікових +записів користувачів і груп у централізованому, спільному сховищі облікових +записів. Централізоване сховище облікових записів надається у використання +контролерами безпеки домену.

Оголошення каталогу, доступ до якого буде відкрито

Якщо натиснути кнопку Додати, буде показано таке +вікно:

Таким чином буде додано новий запис. Внести зміни до наявного запису можна +за допомогою натискання кнопки Змінити. Ви можете +змінити те, чи буде каталог видимим для усіх користувачів, придатним до +запису та до навігації. Змінювати назву спільного ресурсу не можна.

Пункти меню

Якщо у списку буде хоч один запис, можна буде скористатися пунктами меню.

Файл|Записати налаштування. Зберегти поточні налаштування до файла /etc/samba/smb.conf.

Сервер Samba|Налаштувати. За допомогою цієї команди можна знову запустити сервер.

Сервер Samba|Перезапустити. Призупинити роботу сервера і перезапустити його з використанням поточних +файлів налаштування.

Сервер Samba|Перезавантажити. Показані налаштування перезавантажуються з поточних файлів налаштування.

Спільний доступ до принтерів

За допомогою Samba можна також надавати спільний доступ до принтерів.

Користувачі Samba

За допомогою цієї вкладки ви можете додавати користувачів, яким буде +дозволено доступ до спільних ресурсів, якщо увімкнено розпізнавання +користувачів. Можна додати користувачів з розділу “Користувачі і групи”

Налаштування спільного доступу до дисків і тек NFS

diskdrake --nfs

.

Вступ

За допомогою цієї програми[37] ви можете +оголосити деякі з каталогів спільного користування доступними всім +користувачам комп’ютера. Використаний для цього протокол — NFS, протокол, що +використовується у більшості систем Linux або Unix. Такі спільні каталоги +стануть доступними для користувачів одразу після завантаження +системи. Доступ до спільних каталогів можна здійснювати безпосередньо з +робочого сеансу користувача за допомогою програм для керування файлами.

Процедура

Натисніть кнопку Пошук серверів, щоб отримати список +серверів, які надають каталоги у спільне користування.

Натисніть пункт з назвою сервера, а потім кнопку «>» перед цією назвою, +щоб переглянути список спільних каталогів. Позначте пункт каталогу, до якого +ви хочете отримати доступ.

Стане доступною кнопка Точка монтування, за допомогою +якої ви зможете вказати точку монтування для каталогу.

Після вибору точки монтування ви можете наказати системі змонтувати +каталог. Ви також можете перевірити або змінити параметри монтування за +допомогою кнопки Параметри. Після монтування каталогу +його можна демонтувати за допомогою тієї самої кнопки.

Після підтвердження налаштувань натисканням кнопки +Зроблено система попросить вас відповісти на питання +щодо того, чи бажаєте ви зберегти внесені зміни до /etc/fstab. Внесення змін +до цього файла зробить каталог доступним одразу після завантаження системи, +якщо локальна мережа є доступною. Після цього доступ до нового каталогу +можна буде здійснювати за допомогою програми для керування файлами вашої +системи, наприклад Dolphin.

Надання спільного доступу до файлів і тек з використанням NFS

draknfs

Передумови

Під час першого запуску майстра[38] +програма може показати вікно з таким повідомленням:

Потрібно встановити пакунок nfs-utils. Ви хочете його встановити?

Після завершення встановлення буде показано вікно з порожнім списком.

Головне вікно

Тут буде показано список каталогів, які надано у спільне користування. Під +час першого запуску цей список, звичайно ж, буде порожнім. За допомогою +кнопки Додати можна відкрити вікно засобу визначення +параметрів запису каталогу.

Змінити запис

Вікно засобу налаштовування записів має підпис «Змінити запис». Його також +можна відкрити за допомогою натискання кнопки +Змінити. Внести зміни можна до вказаних нижче +параметрів.

Каталог NFS

За допомогою цього пункту ви можете вказати каталог, який буде надано у +спільне користування. За допомогою кнопки Каталог +можна відкрити вікно інструмента вибору каталогу за допомогою графічного +інтерфейсу.

Доступ до вузла

Тут ви можете вказати вузли, яким буде надано доступ до каталогу спільного +використання.

Клієнти NFS можна вказати у декілька способів:

окремий вузол: вказати вузол або у форматі абревіатури +назви, яку може бути розпізнано інструментом визначення адрес, або у форматі +повноцінної доменної назви, або у форматі IP-адреси

мережеві групи: мережеві групи NIS, можна вказувати як +@група.

шаблони заміни: назви комп’ютерів можуть містити +символи шаблонів заміни, літери * і ?. Приклад: *.cs.foo.edu відповідає всім +вузлам домену cs.foo.edu.

IP-мережі: крім того, ви можете одночасно експортувати +каталоги на всі теки IP-(під-)мережі. Приклад: «/255.255.252.0» або «/22», +додані до базової адреси мережі.

Відображення ід. користувача

відображення користувача root як анонімного: +переспрямовувати запити з uid/gid 0 на анонімний uid/gid +(root_squash). Користувач-адміністратор клієнтської системи не зможе читати +файли або виконувати запис до файлів на сервері, які було створено +адміністратором сервера або самим сервером.

дозволити справжній віддалений доступ root): за +допомогою цього пункту можна вимкнути заміну прав доступу root до створених +файлів на неіменованого користувача. Цим параметром здебільшого користується +на бездискових клієнтах (no_root_squash).

відображення всіх користувачів як анонімних: +переспрямовувати всі запити до uid і gid користувачів до анонімного +користувача (all_squash). Корисно для експортованих за допомогою NFS +спільних каталогів FTP, каталогів новин, тощо. Параметр з протилежним +значенням, без відображення користувачів (no_all_squash), є типовим.

anonuid і anongid: явним чином визначити uid та gid +анонімного облікового запису.

Додаткові параметри

Безпечне з’єднання: цей параметр потребує, щоб запити +надходили з інтернет-порту з номером, меншим за IPPORT_RESERVED (1024). Цей +параметр типово увімкнено.

Спільний ресурс лише для читання: надає змогу виконання +запитів або лише на читання, або на читання і запис до цього тому +NFS. Типовою є заборона будь-яких запитів, які змінюють файлову +систему. Таку заборону також можна зробити явним чином за допомогою цього +параметра.

Синхронний доступ: забороняє серверу NFS порушувати +протокол NFS і відповідати на запити, перш ніж будь-які зміни, які є +наслідком цих запитів, буде надіслано до стабільного сховища (наприклад, +диска).

Перевірка піддерев: вмикає перевірку піддерев, що у +деяких випадках може покращити параметри безпеки, але знизити надійність +роботи. Щоб дізнатися більше, прочитайте сторінку довідки exports(5).

Пункти меню

У списку має бути принаймні один пункт.

Файл|Записати налаштування

Зберегти налаштування мережі.

Сервер NFS|Перезапустити

Призупинити роботу сервера і перезапустити його з використанням поточних +файлів налаштування.

Сервер NFS|Перезавантажити

Показані налаштування перезавантажуються з поточних файлів налаштування.

Доступ до дисків і каталогів WebDAV спільного використання

diskdrake --dav

Доступ до цієї програми[39] можна отримати +з Центру керування Mageia, сторінка «Спільний доступ», позначка +Налаштування доступу до WebDAV.

Вступ

WebDAV — +протокол, за допомогою якого можна монтувати каталоги з сервера локально, +так, що у системі відповідний каталог буде показано як локальний. На +комп’ютері-сервері має бути запущено сервер WebDAV. Цей інструмент не +призначено для налаштовування сервера WebDAV.

Створення власного пункту

На першій сторінці програми буде показано вже налаштовані запис, якщо такі +вже було створено, та кнопку Нова. За допомогою +натискання цієї кнопки можна створити новий запис. Вкажіть адресу сервера у +поле сторінки, яку буде відкрито у відповідь на натискання кнопки.

Після цього буде показано вікно з пунктами-перемикачами для вибору наступних +дій. Продовжіть з натискання кнопки Точка +монтування. Після вибору пункту натисніть кнопку +Гаразд, оскільки Сервер вже +налаштовано. Втім, ви можете скористатися цим пунктом, якщо слід внести +якісь зміни.

Доступ до віддаленого каталогу можна буде здійснювати за допомогою вказаної +точки монтування.

На наступному кроці вам слід вказати ваше ім’я користувача та пароль. Якщо +потрібні якісь інші налаштування, доступ до них можна отримати натиснувши +кнопку Додатково.

За допомогою кнопки Змонтувати можна змонтувати +каталог для негайного використання.

Після підтвердження налаштування за допомогою пункту +Виконано буде знову показано перше вікно з визначеною +вами точкою монтування. Після вибору пункту Вийти +програма спитає вас, чи слід записати внесені зміни до +/etc/fstab. Виберіть бажаний варіант. Внесені до +відповідного файла каталоги будуть доступними для користування одразу після +завантаження системи. Якщо ви монтуєте каталог для одноразового +користування, не зберігайте зміни до /etc/fstab.



[35] Запустити цю програму можна за допомогою термінала: достатньо ввести команду +diskdrake --smb від імені адміністратора +(root).

[36] Запустити цю програму можна за допомогою термінала: достатньо ввести команду +draksambashare від імені адміністратора +(root).

[37] Запустити цю програму можна за допомогою термінала: достатньо ввести команду +diskdrake --nfs від імені адміністратора +(root).

[38] Запустити цю програму можна за допомогою термінала: достатньо ввести команду +draknfs від імені адміністратора (root).

[39] Запустити цю програму можна за допомогою термінала: достатньо ввести команду +diskdrake --dav від імені адміністратора +(root).


Uploaded on 11/03/2021
loading table of contents...
-- cgit v1.2.1