Võrgukeskus draknetcenter Selle tööriista Tööriista saab käsurealt käivitada, kui anda administraatori õigustes käsk draknetcenter. leiab Mageia juhtimiskeskuses paneeli "Kohtvõrk ja internet" sektsioonist "Võrguseadmete haldamine"
Sissejuhatus Tööriista käivitamisel ilmuvas aknas on loetletud kõik arvutis seadistatud võrgud nende tüübist hoolimata (juhtmega, juhtmeta, satelliit jne.). Mõnel neist klõpsates ilmub sõltuvalt võrgu tüübist nähtavale kolm või neli nuppu, mis võimaldavad võrku jälgida, selle seadistusi muuta ning ühendust luua või peatada. Tööriist ei ole mõeldud võrgu loomiseks: selleks tuleks kasutada Mageia juhtimiskeskuse samal paneelil leitavat tööriista Uue võrguliidese seadistamine (LAN, ISDN, ADSL...). Alloleval pildil näeb näiteks kaht võrku, millest üks on juhtmega ja ühendatud, nagu näitab ikoon (ühendamata olekut näitab ikoon ), ning teise all paiknevad juhtmeta võrgud, mille juures ühendamata olekus on ikoon ja ühendatud olekus ikoon . Teiste võrgutüüpide korral on värvivalik samasugune: roheline tähendab ühendatud ja punane ühendamata olekut. Juhtmeta võrkude osas näeb lisaks kõiki leitud võrke koos SSID, signaali tugevuse, krüptimise oleku (punane, kui on krüptitud, ja roheline, kui ei ole) ja töörežiimiga. Klõpsake vajalikule võrgule ja seejärel kas nupule Jälgi, Seadista või Ühenda. Siin saab liikuda ühest võrgust teise. Kui valida privaatvõrk, ilmub võrguseadistuste aken (vt. allpool), kus palutakse kindlaks määrata täiendavad seadistused (eriti näiteks krüptovõti). Nupule Värskenda klõpsates saab ekraani uuendada.
Nupp Jälgi Selle nupu abil saab jälgida võrgu tegevust, allalaadimisi (arvutisse, punasega) ja üleslaadimisi (arvutist, rohelisega). Sama akna saab avada paremklõpsuga internetiikoonil süsteemisalves ja valides Võrgu jälgimine. Aknas on kaart igale võrgule (eth0 tähendab juhtmega võrku, lo kohalikku loopback-seadet ja wlan0 juhtmeta võrku) ning eraldi kaart "Ühendus", mis näitab ühenduse oleku üksikasju. Akna allosas on kirje Liikluse arvestamine, millest tuleb lähemalt juttu järgmises osas.
Nupp Seadista A - juhtmega võrgu korral Siin saab muuta kõiki võrgu loomisel määratud seadistusi. Enamasti peaks Automaatne IP (BOOTP/DHCP) hästi sobima, aga probleemide korral võib käsitsi seadistamine anda paremaid tulemusi. Koduvõrgu korral on IP-aadress alati 192.168.0.x või midagi sellist, võrgumask 255.255.255.0 ning lüüsi ja nimeserverid leiab teenusepakkuja veebileheküljelt. Kui märkida Võrguliikluse arvestuse lubamine, peetakse selle üle arvestust tunni-, päeva- või kuukaupa. Tulemusi näeb eelmises osas tutvustatud võrgujälgijas. Kui arvestus lubada, võib olla vajalik võrk taaskäivitada. Liidest juhitakse NetworkManageriga: See osa on seni veel kirjutamata. Kui arvate, et võiksite selle kohta vajaliku abiteksti kirja panna, võtke palun ühendust dokumentatsioonimeeskonnaga. Oleme teile juba ette tänulikud. Nupp Muud valikud: See osa on seni veel kirjutamata. Kui arvate, et võiksite selle kohta vajaliku abiteksti kirja panna, võtke palun ühendust dokumentatsioonimeeskonnaga. Oleme teile juba ette tänulikud. B - juhtmeta võrgu korral Siin kirjeldatakse ainult seda, millest pole eelnevalt juttu olnud. Töörežiim: Valige Määratud, kui ühendus käib läbi tugijaama. Sel juhul on tuvastatud ESSID. Valige Ad hoc, kui tegu on masinatevahelise ühendusega. Valige Esmane, kui teie võrgukaarti kasutatakse tugijaamana. Võrgukaart peab mõistagi sellist režiimi toetama. Krüptorežiim ja krüptovõti: Kui tegu on privaatvõrguga, peab teadma selle seadistusi. WEP kasutab parooli ja on nõrgem kui WPA, mis kasutab paroolifraasi. WPA eeljagatud võti kannab ka nime WPA personal või WPA home. WPA Enterprise esineb privaatvõrkudes harva. Tugijaama vahetumise lubamine: See on tehnoloogia (inglise keeles "roaming"), mis annab arvutile võimaluse muuta tugijaama ja jääda samal ajal võrku ühendatuks. Nupp Muud valikud: See lehekülg on seni veel kirjutamata. Kui arvate, et võite sobiva abiteksti ise kirja panna, võtke palun ühendust dokumentatsioonimeeskonnaga. Oleme teile juba ette tänulikud.
Nupp Muud seadistused See osa on seni veel kirjutamata. Kui arvate, et võiksite selle kohta vajaliku abiteksti kirja panna, võtke palun ühendust dokumentatsioonimeeskonnaga. Oleme teile juba ette tänulikud.