DrakX - en to wa translation catalogue (880 entries)

en: Please wait
wa: Tårdjîz on pô, s' i vs plait

en: Bootloader installation in progress
wa: Dj' astale l' enondrece

en: LILO wants to assign a new Volume ID to drive %s.  However, changing
    the Volume ID of a Windows NT, 2000, or XP boot disk is a fatal Windows error.
    This caution does not apply to Windows 95 or 98, or to NT data disks.
    
    Assign a new Volume ID?
wa: LILO vout candjî l' idintifiant d' volume pol plake %s. Mins,
    si vos candjîz l' idintifiant d' volume po ene plake d' enondaedje
    Windows NT, 2000 ou XP, li Windows èn ritrove pus ses djonnes, eyet
    fé ene aroke moirt.
    C' est nén on problinme po les vîs Windows 95, 98 eyet les plakes
    Windows NT avou seulmint des dnêyes.
    
    Candjî l' idintifiant d' volume del plake?

en: Installation of bootloader failed. The following error occurred:
wa: Åk n' a nén stî e l' astalaedje di l' enondrece. Vochal l' aroke:

en: You may need to change your Open Firmware boot-device to
     enable the bootloader.  If you do not see the bootloader prompt at
     reboot, hold down Command-Option-O-F at reboot and enter:
     setenv boot-device %s,\\:tbxi
     Then type: shut-down
    At your next boot you should see the bootloader prompt.
wa: Vos alez dveur candjî vosse éndjin d' enondaedje (boot-device) dins
    vosse Open Firmware, po vos poleur mete en alaedje l' enondeu.
    Tchoûkîz e minme tins so les tapes Comande-Option-O-F å moumint
    di l' enondaedje, et poy tapez:
        setenv boot-device %s,\\:tbxi
    et poy tapez: shut-down
    A l' enondaedje shuvant del copiutrece vos dvrîz voere li prompt di l' enondeu.

en: You decided to install the bootloader on a partition.
    This implies you already have a bootloader on the hard drive you boot (eg: System Commander).
    
    On which drive are you booting?
wa: Vos avoz tchoezi d' astaler l' enondrece so ene pårticion.
    Çoula vout dire ki vos avoz ddja ene enondrece sol secteu d' enondaedje del deure plake (eg: System Commander).
    
    So kéne deure plake ki l' copiutrece s' enonde?

en: Where do you want to install the bootloader?
wa: Wice ki vos voloz astaler l' enondrece?

en: First sector of drive (MBR)
wa: Prumî secteu del plake (MBR)

en: First sector of the root partition
wa: Prumî secteu del pårticion raecene

en: On Floppy
wa: So plakete

en: Skip
wa: Passer houte

en: Boot Style Configuration
wa: Apontiaedje del sôre d' enondaedje

en: Bootloader main options
wa: Mwaissès tchuzes di l' enondrece

en: Bootloader
wa: Enondrece

en: Bootloader to use
wa: Enondrece a-z eployî

en: Boot device
wa: Éndjin d' enondaedje

en: Main options
wa: Mwaissès tchuzes

en: Delay before booting default image
wa: Tins divant d' enonder li prémetowe imådje

en: Enable ACPI
wa: Mete en alaedje ACPI

en: Enable APIC
wa: Mete en alaedje APIC

en: Enable Local APIC
wa: Mete en alaedje APIC locå

en: Security
wa: Såvrité

en: Password
wa: Sicret

en: The passwords do not match
wa: Les mots di passe sont nén les minmes

en: Please try again
wa: Sayîz co ene feye

en: You can not use a password with %s
wa: Vos n' poloz nén eployî on scret avou %s

en: Password (again)
wa: Sicret (co ene feye)

en: Clean /tmp at each boot
wa: Netyî «/tmp» a tchaeke renondaedje

en: Init Message
wa: Messaedje d' enondaedje

en: Open Firmware Delay
wa: Tårdjaedje di l' Open Firmware

en: Kernel Boot Timeout
wa: Tårdjaedje po l' enondaedje do nawea

en: Enable CD Boot?
wa: Permete l' enondaedje pa plake lazer?

en: Enable OF Boot?
wa: Permete l' enondaedje pa l' Open Firmware?

en: Default OS?
wa: Prémetou sistinme d' operance?

en: Image
wa: Imådje

en: Root
wa: Raecene

en: Append
wa: Bouter å coron

en: Video mode
wa: Môde videyo

en: Network profile
wa: Profil rantoele

en: Label
wa: Etikete

en: Default
wa: Prémetou

en: NoVideo
wa: NoleVideyo

en: Empty label not allowed
wa: Vos n' poloz aveur ene vude etikete

en: You must specify a kernel image
wa: Vos dvoz specifyî ene imådje di nawea

en: You must specify a root partition
wa: Vos dvoz dner ene pårticion raecene

en: This label is already used
wa: Cisse etikete la est ddja eployeye

en: Which type of entry do you want to add?
wa: Kéne sôre d' intrêye voloz vs radjouter?

en: Other OS (SunOS...)
wa: Ôtes sistinmes d' operance (SunOS...)

en: Other OS (MacOS...)
wa: Ôtes sistinmes d' operance (MacOS...)

en: Other OS (Windows...)
wa: Ôtes sistinmes d' operance (Windows...)

en: Here are the entries on your boot menu so far.
    You can create additional entries or change the existing ones.
wa: Vochal les intrêyes.
    Vos ndè poloz radjouter ou co candjî les cenes k' î sont ddja.

en: access to X programs
wa: accès ås programes grafikes

en: access to rpm tools
wa: accès ås usteyes rpm

en: allow "su"
wa: permete d' eployî «su»

en: access to administrative files
wa: accès ås fitchîs administratifs

en: access to network tools
wa: accès ås usteyes rantoele

en: access to compilation tools
wa: accès ås usteyes di copilaedje

en: (already added %s)
wa: (%s a stî ddja radjouté)

en: Please give a user name
wa: Dinez on no d' uzeu, s' i vs plait

en: The user name is too long
wa: Li no d' uzeu est pår trop long

en: This user name has already been added
wa: Ci no d' uzeu a ddja stî radjouté

en: User ID
wa: ID uzeu

en: Group ID
wa: ID groupe

en: %s must be a number
wa: %s doet esse on limero

en: %s should be above 500. Accept anyway?
wa: %s doet esse pus grand k' 500. L' accepter tot l' minme?

en: Set administrator (root) password
wa: Defini l' sicret do manaedjeu (root)

en: Icon
wa: Imådjete

en: Real name
wa: Vraiy no

en: Login name
wa: No d' elodjaedje

en: Please wait, adding media...
wa: Tårdjîz on pô s' i vs plait, radjoutaedje do sopoirt...

en: Autologin
wa: Elodjaedje otomatike

en: I can set up your computer to automatically log on one user.
wa: Voste éndjole pout esse apontieye po s' elodjî otomaticmint avou èn uzeu do côp k' ele s' enonde.

en: Use this feature
wa: Eployî cisse fonccionålité chal

en: Choose the default user:
wa: Tchoezixhoz li prémetou uzeu:

en: Choose the window manager to run:
wa: Tchoezixhoz li manaedjeu di purnea a enonder:

en: Release Notes
wa: Notes åd fwait di cisse modêye

en: Close
wa: Clôre

en: License agreement
wa: Acoird sol licince

en: Quit
wa: Cwiter

en: Accept
wa: Accepter

en: Refuse
wa: Nén accepter

en: Please choose a language to use
wa: Tchoezixhoz li lingaedje a eployî

en: Mandriva Linux can support multiple languages. Select
    the languages you would like to install. They will be available
    when your installation is complete and you restart your system.
wa: Vos poloz tchoezi des ôtes lingaedjes ki sront disponibes dispoy
    l' astalåcion po les uzeus s' endè siervi.

en: Multi languages
wa: Multi-lingaedjes

en: Old compatibility (non UTF-8) encoding
wa: Vî ecôdaedje di copatibilité (nén UTF-8)

en: All languages
wa: Tos les lingaedjes

en: Language choice
wa: Tchoezi l' lingaedje

en: Country / Region
wa: Payis/Redjon

en: Please choose your country
wa: Tchoezixhoz vosse payis s' i vs plait

en: Here is the full list of available countries
wa: Vochal li djivêye di tos les payis k' on pout tchoezi

en: Other Countries
wa: Ôtes payis

en: Advanced
wa: Sipepieus

en: Input method:
wa: Metôde d' intrêye:

en: None
wa: Nole

en: No sharing
wa: Nou pårtaedje

en: Allow all users
wa: Permete tos les uzeus

en: Custom
wa: A vosse môde

en: Would you like to allow users to share some of their directories?
    Allowing this will permit users to simply click on "Share" in konqueror and nautilus.
    
    "Custom" permit a per-user granularity.
wa: Voloz vs permete ki les uzeus polexhe pårtaedjî leus ridants?
    Si vos l' permetoz, i pôront clitchî so «Pårtaedjî» dins konqueror ou nautilus.
    
    «A vosse môde» vos permete des apontiaedjes diferins po tchaeke uzeu.

en: NFS: the traditional Unix file sharing system, with less support on Mac and Windows.
wa: NFS: li sistinme di pårtaedjaedje di fitchîs tradicionel so Unix, k' est moens bén sopoirté avou MacOS eyet Windows.

en: SMB: a file sharing system used by Windows, Mac OS X and many modern Linux systems.
wa: SMB: on sistinme di pårtaedjaedje di fitchîs eployî pa Windows, MacOS X eyet sacwants sistinmes Linux modienes.

en: You can export using NFS or SMB. Please select which you would like to use.
wa: Vos ploz fé on pårtaedje avou NFS ou SMB. Li kék voloz vs?

en: Launch userdrake
wa: Enonder userdrake

en: The per-user sharing uses the group "fileshare". 
    You can use userdrake to add a user to this group.
wa: Li pårtaedje pa uzeu eploye li groupe «fileshare».
    Vos ploz radjouter èn uzeu dins ç' groupe la avou userdrake.

en: You need to log out and back in again for changes to take effect
wa: Vos vs divoz dislodjî eyet relodjî po les candjmints esse efectifs

en: Timezone
wa: Coisse d' eureye

en: Which is your timezone?
wa: Dins kéne coisse d' eureye vikez?

en: Date, Clock & Time Zone Settings
wa: Apontiaedjes del date, di l' eure eyet del coisse d' eureye

en: What is the best time?
wa: Kéne eure est l' boune?

en: %s (hardware clock set to UTC)
wa: %s (ôrlodje di l' éndjolreye metowe en UTC)

en: %s (hardware clock set to local time)
wa: %s (ôrlodje di l' éndjolreye metowe e tins locå)

en: NTP Server
wa: Sierveu NTP

en: Automatic time synchronization (using NTP)
wa: Sincronijhaedje otomatike di l' eure (avou NTP)

en: Local file
wa: Fitchî locå

en: Smart Card
wa: Sûteye cåte

en: Windows Domain
wa: Dominne Windows

en: Local file:
wa: Fitchî locå:

en: Use local for all authentication and information user tell in local file
wa: Eployî les fitchîs locås po tos les otintifiaedjes eyet informåcions so ls uzeus

en: Tells your computer to use LDAP for some or all authentication. LDAP consolidates certain types of information within your organization.
wa: Dit a vosse copiutrece d' eployî LDAP po sacwants otintifiaedjes. LDAP rassonre sacwantès sôres d' informåcion åd triviè di voste adjinçnaedje rantoele.

en: Allows you to run a group of computers in the same Network Information Service domain with a common password and group file.
wa: Permete d' eployî on groupe di copiutreces å dvins d' on minme siervice d' informåcion rantoele (NIS) avou on fitchî di screts et di groupes d' uzeus e cmon.

en: Windows Domain:
wa: Dominne Windows:

en: Winbind allows the system to retrieve information and authenticate users in a Windows domain.
wa: Winbind permete k' on sistinme prindaxhe l' informåcion so ls uzeus eyet fé l' otintifiaedje åd triviè d' on sierveu d' dominne Windows.

en: LDAP Server
wa: Sierveu LDAP

en: NIS Domain
wa: Dominne NIS

en: NIS Server
wa: Sierveu NIS

en: Authentication
wa: Otintifiaedje

en: Authentication method
wa: Metôde d' otintifiaedje

note: -PO: keep this short or else the buttons will not fit in the window
en: No password
wa: Nou scret

en: This password is too short (it must be at least %d characters long)
wa: Ci scret chal est trop simpe (i doet esse d' å moens %d letes)

en: Can not use broadcast with no NIS domain
wa: Dji n' pout eployî li broadcast sins dominne NIS

en: Select file
wa: Tchoezi fitchî

en: Domain Admin User Name
wa: No di l' uzeu manaedjeu do dominne

en: Domain Admin Password
wa: Sicret do manaedjeu do dominne

note: -PO: these messages will be displayed at boot time in the BIOS, use only ASCII (7bit)
en: Welcome to the operating system chooser!
    
    Choose an operating system from the list above or
    wait for default boot.
wa: Wilicome au tchoezixheu do sistinme d' operance a enonder!
    
    Tchoezixhoz li sistinme d' operance el djiveye
    ou taurdjiz po l' enondaedje premetou.

en: LILO with text menu
wa: LILO avou on menu e môde tecse

en: GRUB with graphical menu
wa: GRUB avou on menu grafike

en: GRUB with text menu
wa: GRUB avou on menu e môde tecse

en: not enough room in /boot
wa: i gn a nén del plaece assez so /boot

en: You can not install the bootloader on a %s partition
wa: Vos n' poloz nén astaler l' enondrece so ene pårticion %s

en: Your bootloader configuration must be updated because partition has been renumbered
wa: L' apontiaedje di voste enondrece doet esse metou a djoû, ca l' pårticion a stî rlimerotêye.

en: The bootloader can not be installed correctly. You have to boot rescue and choose "%s"
wa: L' enondrece èn pout nén esse astalêye comifåt. Vos dvoz renonder l' éndjole e môde rapexhaedje eyet tchoezi «%s»

en: Re-install Boot Loader
wa: Rastaler l' enondrece

en: B
wa: o

en: KB
wa: Ko

en: MB
wa: Mo

en: GB
wa: Go

en: TB
wa: To

en: %d minutes
wa: %d munutes

en: 1 minute
wa: 1 munute

en: %d seconds
wa: %d segondes

en: command %s missing
wa: i manke li comande %s

en: WebDAV is a protocol that allows you to mount a web server's directory
    locally, and treat it like a local filesystem (provided the web server is
    configured as a WebDAV server). If you would like to add WebDAV mount
    points, select "New".
wa: WebDAV est on protocole ki vs permete di monter des ridants d' on sierveu
    waibe come si c' esteut on ridant locå so vosse deure plake (çoula si
    l' sierveu då lon est apontyî po fé do sierveu WebDAV).
    Si vos vloz radjouter des ponts di montaedjes WebDAV, tchoezixhoz «Novea».

en: New
wa: Novea

en: Unmount
wa: Dismonter

en: Mount
wa: Monter

en: Server
wa: Sierveu

en: Mount point
wa: Pont di montaedje

en: Options
wa: Tchuzes

en: Remove
wa: Oister

en: Done
wa: Fini

en: Error
wa: Aroke

en: Please enter the WebDAV server URL
wa: Dinez l' hårdêye do sierveu WebDAV, s' i vs plait.

en: The URL must begin with http:// or https://
wa: Li hårdêye doet cmincî avou «http://» ou «https://»

en: Warning
wa: Adviertixhmint

en: Server:
wa: Sierveu:

en: Mount point:
wa: Pont di montaedje:

en: Options: %s
wa: Tchuzes: %s

en: Partitioning
wa: Pårtixhaedje

en: Read carefully
wa: Lijhoz avou atincion

en: Please make a backup of your data first
wa: Fijhoz ene copeye di såvrité divant di tcheryî pus lon.

en: Exit
wa: Moussî foû

en: Continue
wa: Continouwer

en: Help
wa: Aidance

en: You have one big Microsoft Windows partition.
    I suggest you first resize that partition
    (click on it, then click on "Resize")
wa: Vos avoz ene grande pårticion Windows.
    Dji vos propôze, d' aprume, di l' raptiti
    (clitchîz sol pårticion, et poy so «Candjî di grandeu»)

en: Please click on a partition
wa: Clitchîz so ene pårticion s' i vs plait

en: Details
wa: Po ndè saveur di pus

en: No hard drives found
wa: Nole deure plake di trovêye

en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Other
wa: Ôte

en: Empty
wa: Vude

en: Filesystem types:
wa: Sôre do sistinme di fitchîs:

en: This partition is already empty
wa: Cisse pårticion ci est ddja vude

en: Use ``Unmount'' first
wa: Eployî «Dismonter» al plaece

en: Type
wa: Sôre

en: Choose another partition
wa: Tchoezixhoz ene ôte pårticion

en: Choose a partition
wa: Tchoezixhoz ene pårticion

en: More
wa: Co des ôtes

en: Confirmation
wa: Acertinaedje

en: Continue anyway?
wa: Voloz vs vormint continouwer?

en: Quit without saving
wa: Cwiter sins schaper

en: Quit without writing the partition table?
wa: Moussî foû sins scrire li tåvlea di pårtixhaedje?

en: Do you want to save /etc/fstab modifications
wa: Voloz vs wårder les candjmints di /etc/fstab ?

en: You need to reboot for the partition table modifications to take place
wa: Vos dvoz renonder voste éndjole po vosse tåvlea di pårtixhaedje candjî

en: You should format partition %s.
    Otherwise no entry for mount point %s will be written in fstab.
    Quit anyway?
wa: Vos dvrîz abwesner l' pårticion %s.
    Sins cwè, i n' årè nole intrêye pol pont d' montaedje %s ki srè scrît e fitchî fstab.
    Cwiter tot l' minme?

en: Clear all
wa: Tot netyî

en: Auto allocate
wa: Grandeu otomatike

en: Toggle to normal mode
wa: Candjî pol môde normå

en: Toggle to expert mode
wa: Candjî pol môde sipepieus

en: Hard drive information
wa: Informåcion sol deure plake

en: All primary partitions are used
wa: Totes les pårticions sont ocupêyes

en: I can not add any more partitions
wa: Dji n' pou nén radjouter ene pårticion

en: To have more partitions, please delete one to be able to create an extended partition
wa: Po-z aveur pus d' pårticions, vos dvoz disfacer ene, po poleur askepyî ene stindowe pårticion

en: Reload partition table
wa: Ritcherdjî li tåvlea di pårtixhaedje

en: Detailed information
wa: Sipepieuse informåcion

en: Resize
wa: Candjî di grandeu

en: Format
wa: Abwesner

en: Add to RAID
wa: Radjouter å RAID

en: Add to LVM
wa: Radjouter å LVM

en: Delete
wa: Disfacer

en: Remove from RAID
wa: Bodjî foû do RAID

en: Remove from LVM
wa: Bodjî foû do LVM

en: Modify RAID
wa: Candjî l' RAID

en: Use for loopback
wa: Eployî po loopback

en: Create
wa: Askepyî

en: Create a new partition
wa: Fé ene novele pårticion

en: Start sector:
wa: Secteu di cminçmint:

en: Size in MB:
wa: Grandeu e Mo:

en: Filesystem type:
wa: Sôre do sistinme di fitchîs:

en: Preference:
wa: Preferince:

en: Logical volume name
wa: No do volume lodjike

en: Encryption key (again)
wa: Clé d' ecriptaedje (co ene feye)

en: The encryption keys do not match
wa: Les clés d' ecriptaedje ni sont nén les minmes

en: You can not create a new partition
    (since you reached the maximal number of primary partitions).
    First remove a primary partition and create an extended partition.
wa: Vos n' poloz nén fé di novele pårticion
    (ca vos avoz arivé å macsimom di pårticions primaires possibe).
    I vs fåt d' aprume oister ene pårticion primaire eyet ndè fé ene sitindowe.

en: Check bad blocks?
wa: Verifyî s' i gn a des bloks di måvas?

en: Remove the loopback file?
wa: Bodjî li fitchî loopback?

en: After changing type of partition %s, all data on this partition will be lost
wa: Totes les dnêyes sol pårticion %s vont esse pierdowes dispoy candjî si sôre.

en: Change partition type
wa: Candjî li sôre del pårticion

en: Which filesystem do you want?
wa: Ké sistinme di fitchîs voloz vs?

en: Which volume label?
wa: Kéne etikete pol volume?

en: Label:
wa: Etikete:

en: Where do you want to mount the loopback file %s?
wa: Wice voloz vs monter l' fitchî di loopback %s?

en: Where do you want to mount device %s?
wa: Wice voloz vs monter l' éndjin %s?

en: Can not unset mount point as this partition is used for loop back.
    Remove the loopback first
wa: Dji n' såreu dismete li pont di montaedje, ca cisse pårticion est eployeye pol loopback.
    Vos dvoz oister li loopback po cmincî.

en: Where do you want to mount %s?
wa: Wice voloz vs monter %s?

en: Resizing
wa: Dji candje li grandeu

en: Computing FAT filesystem bounds
wa: Dji carcule les limites do sistinme di fitchîs FAT

en: This partition is not resizeable
wa: Cisse pårticion ni pout nén candjî si grandeu

en: All data on this partition should be backed-up
wa: Totes les dnêyes so cisse pårticion chal dvèt esse schapêyes

en: After resizing partition %s, all data on this partition will be lost
wa: Totes les dnêyes sol pårticion %s vont esse pierdowes dispoy raptitixhaedje

en: Choose the new size
wa: Tchoezixhoz li novele grandeu

en: New size in MB:
wa: Novele grandeu e Mo:

en: Minimum size: %s MB
wa: Grandeu minimom: %s Mo

en: Maximum size: %s MB
wa: Grandeu macsimom: %s Mo

en: Filesystem encryption key
wa: Clé d' ecriptaedje do sistinme di fitchîs

en: Encryption key
wa: Clé d' ecriptaedje

en: Choose an existing RAID to add to
wa: Tchoezi on RAID ki egzistêye dedja po î radjouter

en: new
wa: novea

en: Choose an existing LVM to add to
wa: Tchoezi on LVM ki egzistêye dedja po î radjouter

en: Physical volume %s is still in use.
    Do you want to move used physical extents on this volume to other volumes?
wa: Li volume fizike %s est co eployî.
    Voloz vs bodjî des bokets fizikes eployîs di ç' volume ci viè ds ôtès volumes?

en: Moving physical extents
wa: Bodjant des bokets fizikes

en: This partition can not be used for loopback
wa: Cisse pårticion ni pout nén esse eployeye pol loopback

en: Loopback file name:
wa: No do fitchî loopback:

en: Give a file name
wa: Dinez on no d' fitchî

en: File is already used by another loopback, choose another one
wa: Ci fitchî chal est ddja eployî d' èn ôte loopback. Purdoz è èn ôte

en: File already exists. Use it?
wa: Li fitchî egzistêye dedja. Voloz vs l' eployî?

en: Mount options
wa: Tchuzes pol montaedje

en: Various
wa: Totès sôres

en: device
wa: éndjin

en: level
wa: livea

en: chunk size in KiB
wa: grandeu des bokets e Kio

en: Be careful: this operation is dangerous.
wa: Prindoz asteme: cisse operåcion chal est dandjureuse.

en: What type of partitioning?
wa: Kéne sôre di pårtixhaedje?

en: You'll need to reboot before the modification can take place
wa: Vos dvoz renonder voste éndjole po les candjmints esse metous en alaedje

en: Partition table of drive %s is going to be written to disk
wa: Li tåvlea di pårtixhaedje del plake %s va esse sicrîte sol plake

en: Formatting partition %s
wa: Abwesnant li pårticion %s

en: After formatting partition %s, all data on this partition will be lost
wa: Totes les dnêyes sol pårticion %s vont esse pierdowes dispoy abwesnaedje

en: Move files to the new partition
wa: Bodjî les fitchîs viè l' novele pårticion

en: Hide files
wa: Catchî les fitchîs

en: Directory %s already contains data
    (%s)
    
    You can either choose to move the files into the partition that will be mounted there or leave them where they are (which results in hiding them by the contents of the mounted partition)
wa: Li ridant %s a ddja des dnêyes
    (%s)
    
    Vos ploz soeye-t i bodjî les fitchîs viè ene ôte pårticion ki serè montêye a cisse plaece ci, soeye-t i leyî les fitchîs la (çou ki va fé k' i n' vont nén esse veyowes on côp l' ôte pårticion montêye)

en: Moving files to the new partition
wa: Dji bodje les fitchîs viè l' novele pårticion

en: Copying %s
wa: Copiant %s

en: Removing %s
wa: Dji oistêye %s

en: partition %s is now known as %s
wa: li pårticion %s est asteure kinoxhowe come %s

en: Partitions have been renumbered:
wa: Les pårticions ont stî rlimerotêyes:

en: Device:
wa: Éndjin:

en: Volume label:
wa: Etikete do volume:

en: DOS drive letter: %s (just a guess)
wa: Lete del plake DOS: %s (dji saye d' adviner)

en: Type:
wa: Sôre:

en: Name:
wa: No:

en: Start: sector %s
wa: Enondaedje: secteu %s

en: Size: %s
wa: Grandeu: %s

en: , %s sectors
wa: , %s secteus

en: Cylinder %d to %d
wa: Do cilinde %d å cilinde %d

en: Number of logical extents: %d
wa: Nombe di stindaedjes lodjikes: %d

en: Formatted
wa: Abwesnêye

en: Not formatted
wa: Nén abwesnêye

en: Mounted
wa: Montêye

en: Loopback file(s):
       %s
wa: Fitchî(s) loopback:
       %s

en: Partition booted by default
        (for MS-DOS boot, not for lilo)
wa: Pårticion prémetowe po-z enonder l' éndjole
        (po l' enondaedje di MS-DOS, nén po LILO)

en: Level %s
wa: Livea %s

en: Chunk size %d KiB
wa: Grandeu des bokets %d Kio

en: RAID-disks %s
wa: Plakes-RAID %s

en: Loopback file name: %s
wa: No do fitchî loopback: %s

en: 
    Chances are, this partition is
    a Driver partition. You should
    probably leave it alone.
wa: 
    I gn a des tchances po ki cisse
    pårticion chal soeye ene pårticion
    k' i gn a des mineus dvins. Vos
    dvrîz motoit l' leyî.

en: 
    This special Bootstrap
    partition is for
    dual-booting your system.
wa: 
    Cisse sipeciåle pårticion
    d' enondaedje chal c' est po
    vos poleur tchoezi l' sistinme
    d' operance a-z enonder cwand
    vos enondez li copiutrece.

en: Read-only
wa: Seulmint-lére

en: Size: %s
wa: Grandeu: %s

en: Geometry: %s cylinders, %s heads, %s sectors
wa: Djeyometreye: %s cilindes, %s tiesses, %s secteus

en: LVM-disks %s
wa: Plakes-LVM %s

en: Partition table type: %s
wa: Sôre di tåvlea di pårtixhaedje: %s

en: on channel %d id %d
wa: sol canå %d id %d

en: Choose your filesystem encryption key
wa: Tchoezixhoz vosse clé d' ecriptaedje pol sistinme di fitchîs

en: This encryption key is too simple (must be at least %d characters long)
wa: Cisse clé d' ecriptaedje est trop simpe (ele doet esse d' å moens %d letes)

en: Encryption algorithm
wa: Algorisse d' ecriptaedje

en: Change type
wa: Candjî l' sôre

en: Cancel
wa: Rinoncî

en: Can not login using username %s (bad password?)
wa: Dji n' a savou vs elodjî dizo l' no %s (måva scret motoit?)

en: Domain Authentication Required
wa: L' acertinaedje des dominnes est obligatwere

en: Which username
wa: Ké no d' uzeu

en: Another one
wa: Èn ôte

en: Please enter your username, password and domain name to access this host.
wa: Dinez vosse no d' uzeu, sicret eyet no d' dominne po-z aveur å lodjeu.

en: Username
wa: No d' uzeu

en: Domain
wa: Dominne

en: Search servers
wa: Dji cwir les sierveus

en: Search new servers
wa: Cweri des noveas sierveus

en: The package %s needs to be installed. Do you want to install it?
wa: I gn a mezåjhe d' astaler li pacaedje «%s». El voloz astaler?

en: Could not install the %s package!
wa: Li pacaedje %s èn pout nén esse astalé!

en: Mandatory package %s is missing
wa: I manke li pacaedje obligatwere %s

en: The following packages need to be installed:
wa: Les pacaedjes ki shuvèt dvèt esse astalés:

en: Installing packages...
wa: Astalant les pacaedjes...

en: Removing packages...
wa: Dji oistêye les pacaedjes...

en: An error occurred - no valid devices were found on which to create new filesystems. Please check your hardware for the cause of this problem
wa: Ene sacwè n' a nén stî: dji n' a trové nou valåbe éndjin po fé des noveas sistinmes di fitchîs. Loukîz vos éndjolreyes po saveur çou ki n' va nén

en: You must have a FAT partition mounted in /boot/efi
wa: Vos dvoz aveur ene pårticion FAT montêye so /boot/efi

en: Creating and formatting file %s
wa: Dji fwai et abwesner li fitchî %s

en: I do not know how to format %s in type %s
wa: Dji n' sai cmint abwesner %s e sôre %s

en: %s formatting of %s failed
wa: %s l' abwesnaedje di %s a fwait berwete

en: Circular mounts %s
wa: Betchfessîs montaedjes %s

en: Mounting partition %s
wa: Montant li pårticion %s

en: mounting partition %s in directory %s failed
wa: li montaedje del pårticion %s el ridant %s a fwait berwete

en: Checking %s
wa: Verifiant %s

en: error unmounting %s: %s
wa: aroke tot montant %s: %s

en: Enabling swap partition %s
wa: Metant en alaedje li pårticion di swap %s

en: Enable group disk quota accounting and optionally enforce limits
wa: Mete en alaedje les cwotas so les plakes po les groupes, eyet motoit foirci a n' nén passer les limites

en: Do not update inode access times on this file system
    (e.g, for faster access on the news spool to speed up news servers).
wa: En nén mete a djoû li tins d' dierin lijhaedje des i-nuks so
    ç' sistinme di fitchîs chal (eg: po-z aler pus roed dins on spoule
    d' on sierveu usenet, metans).

en: Can only be mounted explicitly (i.e.,
    the -a option will not cause the file system to be mounted).
wa: Èn pout esse monté ki specificmint (dj' ô bén, li tchuze « -a  »
    n' a nol efet et n' fwait nén monter li sistinme di fitchîs).

en: Do not interpret character or block special devices on the file system.
wa: Èn nén eterpreter les éndjins speciås di sôre blok ou caractere sol sistinme di fitchîs.

en: Do not allow execution of any binaries on the mounted
    file system. This option might be useful for a server that has file systems
    containing binaries for architectures other than its own.
wa: Èn nén permete d' enonder les programes a pårti do sistinme
    di fitchîs k' a stî monté. Cisse tchuze chal pout esse ahessåve
    po on sierveu d' fitchîs k' a des sistinmes di fitchîs avou des
    programes po d' ôtes sistinmes d' operance.

en: Do not allow set-user-identifier or set-group-identifier
    bits to take effect. (This seems safe, but is in fact rather unsafe if you
    have suidperl(1) installed.)
wa: Èn nén permete les bits SUID (defini l' idintifiant d' uzeu) eyet
    SGI (defini l' idintifiant do groupe) di prinde efet. (çoula shonne esse
    pus seur, mins pol vraiy vos estoz co moens e såvrité s' i gn a
    suidperl(1) d' astalé).

en: Mount the file system read-only.
wa: Monter l' sistinme di fitchîs e môde seulmint-lére.

en: All I/O to the file system should be done synchronously.
wa: Totes les scrijhaedjes et lijhaedjes sol sistinme di fitchîs dvèt esse sincrones.

en: Allow every user to mount and umount the file system.
wa: Permete li montaedje do sistinme di fitchîs pa tos les uzeus.

en: Allow an ordinary user to mount the file system.
wa: Permete li montaedje do sistinme di fitchîs pa on simpe uzeu.

en: Enable user disk quota accounting, and optionally enforce limits
wa: Mete en alaedje les cwotas so les plakes po ls uzeus, eyet motoit foirci a n' nén passer les limites

en: Support "user." extended attributes
wa: Sopoirter les stindous atributs d' uzeu («user.»)

en: Give write access to ordinary users
wa: Diner accès e scrijhaedje po les uzeus normås

en: Give read-only access to ordinary users
wa: Diner accès e scrijhaedje po les uzeus normås

en: Duplicate mount point %s
wa: Vos avoz deus côps li pont d' montaedje %s

en: No partition available
wa: nole pårticion di disponibe

en: Scanning partitions to find mount points
wa: Dji louke ezès pårticions po trover les ponts di montaedje

en: Choose the mount points
wa: Tchoezixhoz les ponts di montaedje

en: Choose the partitions you want to format
wa: Tchoezixhoz les pårticions a abwesner

en: Failed to check filesystem %s. Do you want to repair the errors? (beware, you can lose data)
wa: Dji n' a savou verifyî li sistinme di fitchîs %s. Voloz vs sayî di coridjî les arokes? (atincion ki çoula pout vs fé piede des dnêyes)

en: Not enough swap space to fulfill installation, please add some
wa: Li swap n' est nén grande assez po l' astalaedje: vos e dvoz radjouter.

en: You must have a root partition.
    For this, create a partition (or click on an existing one).
    Then choose action ``Mount point'' and set it to `/'
wa: Vos dvoz aveur ene pårticion raecene.
    Po çoula, fijhoz ene pårticion (ou clitchîz so ene ki egzistêye dedja).
    Et poy tchoezixhoz «Pont di montaedje» et metoz lu come «/»

en: You do not have a swap partition.
    
    Continue anyway?
wa: Vos n' avoz nole pårticion di swap
    
    Voloz vs vormint continouwer?

en: Use free space
wa: Eployî l' plaece libe

en: Not enough free space to allocate new partitions
wa: Nén del plaece libe assez po fé des noveles pårticions

en: Use existing partitions
wa: Eployî les pårticions k' i gn a

en: There is no existing partition to use
wa: I gn a nén des pårticions po-z eployî

en: Computing the size of the Microsoft Windows® partition
wa: Carculant l' grandeu del pårticion Microsoft Windows®

en: Which partition do you want to resize?
wa: Kéne pårticion voloz vs candjî si grandeu?

en: Your Microsoft Windows® partition is too fragmented. Please reboot your computer under Microsoft Windows®, run the ``defrag'' utility, then restart the Mandriva Linux installation.
wa: Vosse pårticion Microsoft Windows® est trop fragmintêye, i fåreut eployî «defrag»

en: WARNING!
    
    
    Your Microsoft Windows® partition will be now resized.
    
    
    Be careful: this operation is dangerous. If you have not already done so, you first need to exit the installation, run "chkdsk c:" from a Command Prompt under Microsoft Windows® (beware, running graphical program "scandisk" is not enough, be sure to use "chkdsk" in a Command Prompt!), optionally run defrag, then restart the installation. You should also backup your data.
    
    
    When sure, press %s.
wa: ASTEME!
    
    Asteure, DrakX va candjî li grandeu di vosse pårticion Windows.
    
    
    Loukîz a vos: çoula est dandjureu. Si vos n' l' avoz nén co fwait,
    enondez (so Windows) «chkdsk c:» a pårti del roye di cmande (atincion
    kel programe grafike «scandisk» c' est nén assez, i vs fåt eployî
    «chkdsk» sol roye di cmande!), motoit eto enonder «defrag»,
    et s' fijhoz ene copeye di såvrité di vos dnêyes dvant di renonder 
    l' astalaedje.
    
    
    Cwand vos seroz seur di vos, clitchîz so «%s».

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: Next
wa: Shuvant

en: Which size do you want to keep for Microsoft Windows® on partition %s?
wa: Kéne grandeu voloz vs wårder po Microsoft Windows® sol pårticion %s?

en: Size
wa: Grandeu

en: Resizing Microsoft Windows® partition
wa: Dji carcule les limites do sistinme di fitchîs di Microsoft Windows®

en: FAT resizing failed: %s
wa: Li candjmint di grandeu pol pårticion FAT a fwait berwete: %s

en: There is no FAT partition to resize (or not enough space left)
wa: I gn a pont di pårticions FAT po candjî leu grandeu  (oudonbén i n' resse nén del plaece assez)

en: Remove Microsoft Windows®
wa: Bodjî Windows™ foû

en: Erase and use entire disk
wa: Disfacer ey eployî l' plake etire

en: You have more than one hard drive, which one do you install linux on?
wa: Vos avoz pus d' ene deure plake, sol kéne voloz vs astaler Linux?

en: ALL existing partitions and their data will be lost on drive %s
wa: TOTES les pårticions et totes les dnêyes å dvins vont esse pierdowes sol deure plake %s

en: Custom disk partitioning
wa: Pårtixhaedje da vosse del deure plake

en: Use fdisk
wa: Eployî fdisk

en: You can now partition %s.
    When you are done, do not forget to save using `w'
wa: Asteure vos poloz pårti vosse deure plake %s
    Cwand vos åroz fini, ni rovyîz nén di schaper avou «w»

en: I can not find any room for installing
wa: Dji n' a savou trover del plaece po l' astalåcion

en: The DrakX Partitioning wizard found the following solutions:
wa: Li Macrea di Pårtixhaedje di DrakX a trové les solucions shuvantes:

en: Partitioning failed: %s
wa: Li pårtixhaedje n' a nén stî: %s

en: You can not use JFS for partitions smaller than 16MB
wa: Vos n' poloz eployî JFS po des pårticions di moens di 32Mo

en: You can not use ReiserFS for partitions smaller than 32MB
wa: Vos n' poloz eployî ReiserFS po des pårticions di moens di 32Mo

en: simple
wa: simpe

en: with /usr
wa: avou /usr

en: server
wa: sierveu

en: BIOS software RAID detected on disks %s. Activate it?
wa: RAID e cotuzreye do BIOS detecté so les plakes %s. El mete en alaedje?

en: I can not read the partition table of device %s, it's too corrupted for me :(
    I can try to go on, erasing over bad partitions (ALL DATA will be lost!).
    The other solution is to not allow DrakX to modify the partition table.
    (the error is %s)
    
    Do you agree to lose all the partitions?
wa: Dji n' parvén nén a lére li tåvlea di pårtixhaedje di l' éndjin %s,
    ele est trop crombe por mi :(
    Dji m' va sayî di disfacer les mwaijhès pårticions (mins TOTES LES DNÊYES
    vont esse pierdowes!).
    L' ôte solucion c' est di nén leyî DrakX candjî li tåvlea di pårtixhaedje.
    (l' aroke esta «%s»)
    
    Estoz vs d' acoird di piede totes les pårticions?

en: Mount points must begin with a leading /
wa: Les ponts di montaedje dvèt comincî avou on '/'

en: Mount points should contain only alphanumerical characters
wa: Les ponts di montaedje dvèt aveur seulmint des letes et des chifes

en: There is already a partition with mount point %s
wa: I gn a ddja ene pårticion avou li pont di montaedje %s

en: You've selected a software RAID partition as root (/).
    No bootloader is able to handle this without a /boot partition.
    Please be sure to add a /boot partition
wa: Vos avoz tchoezi ene pårticion RAID e cotuzreye pol pårticion raecene (/).
    Nole enondrece pout manaedjî çoula sins ene pårticion /boot.
    Adon pinsez a radjouter ene pårticion /boot

en: You can not use an encrypted file system for mount point %s
wa: Vos n' poloz eployî on sistinme di fitchîs ecripté pol pont di montaedje %s

en: You can not use the LVM Logical Volume for mount point %s since it spans physical volumes
wa: Vos n' poloz nén eployî l' volume lodjike LVM pol pont di montaedje %s, la k' i s' sipåde so pus d' on volume fizike

en: You've selected the LVM Logical Volume as root (/).
    The bootloader is not able to handle this when the volume spans physical volumes.
    You should create a /boot partition first
wa: Vos avoz tchoezi li sopoirt lodjike LVM (fwait di l' acmaxhaedje di
    sacwantès pårticions) pol pårticion raecene (/).
    L' enondrece èn pout nén manaedjî çoula cwand l' volume lodjike si spåde
    so pus d' on volume fizike.
    Vos dvrî fé ene pårticion /boot d' aprume

en: This directory should remain within the root filesystem
wa: Ci ridant chal doet esse å dvins do mwaisse sistinme di fitchîs

en: You need a true filesystem (ext2/3/4, reiserfs, xfs, or jfs) for this mount point
wa: I vos fåt on vraiy sistinme di fitchîs (ext2/3/4, reiserfs, xfs, ou jfs) po ci pont di montaedje chal

en: Not enough free space for auto-allocating
wa: Nén del plaece libe assez po l' atribouwaedje otomatike

en: Nothing to do
wa: Rén a fé

en: SATA controllers
wa: Controleus SATA

en: RAID controllers
wa: Controleus RAID

en: (E)IDE/ATA controllers
wa: Controleus (E)IDE/ATA

en: Card readers
wa: Lijheus d' cåtes

en: Firewire controllers
wa: Controleus Firewire

en: PCMCIA controllers
wa: Controleus PCMCIA

en: SCSI controllers
wa: Controleus SCSI

en: USB controllers
wa: Controleus USB

en: USB ports
wa: Pôrts USB

en: SMBus controllers
wa: Controleus SMBus

en: Bridges and system controllers
wa: Ponteas eyet controleus sistinme

en: Floppy
wa: Plakete

en: Zip
wa: Plakete ZIP

en: Hard Disk
wa: Deure plake

en: USB Mass Storage Devices
wa: Éndjins USB di wårdaedje di masse (plakes)

en: CDROM
wa: Plake lazer

en: CD/DVD burners
wa: Broûleu di CD/DVD

en: Tape
wa: Binde

en: AGP controllers
wa: Controleus AGP

en: Videocard
wa: Cåte videyo

en: DVB card
wa: Cåte DVB

en: Tvcard
wa: Cåte tévé

en: Other MultiMedia devices
wa: Ôtes éndjins multimedia

en: Soundcard
wa: Cåte son

en: Webcam
wa: Camera

en: Processors
wa: Processeus

en: ISDN adapters
wa: Cåtes RDIS

en: USB sound devices
wa: Éndjins son USB

en: Radio cards
wa: Cåtes radio

en: ATM network cards
wa: Cåtes rantoele ATM

en: WAN network cards
wa: Cåtes rantoele WAN

en: Bluetooth devices
wa: Éndjins sins fyis Bluetooth

en: Ethernetcard
wa: Cåte rantoele

en: ADSL adapters
wa: Cåtes ADSL

en: Memory
wa: Memwere

en: Printer
wa: Sicrirece

note: -PO: these are joysticks controllers:
en: Game port controllers
wa: Pôrts di controleus d' djeus

en: Joystick
wa: Djîsse di djeu

en: Keyboard
wa: Taprece

en: Tablet and touchscreen
wa: Tabletes eyet waitroûles a toutchî

en: Mouse
wa: Sori

en: Scanner
wa: Sicanrece

en: Unknown/Others
wa: Nén cnoxhou|Ôtes

en: cpu #
wa: processeu l°

en: Please Wait... Applying the configuration
wa: Tårdjîz s' i vs plait, dji mete en alaedje l' apontiaedje

en: No alternative driver
wa: Nou mineu alternatif

en: There's no known OSS/ALSA alternative driver for your sound card (%s) which currently uses "%s"
wa: I gn a nou mineu OSS/ALSA alternatif di cnoxhou po vosse cåte son (%s) ki pol moumint eploye «%s»

en: Sound configuration
wa: Apontiaedje do son

en: Here you can select an alternative driver (either OSS or ALSA) for your sound card (%s).
wa: Chal vos ploz tchoezi on mineu alternatif (OSS oudonbén ALSA) po vosse cåte son (%s).

note: -PO: here the first %s is either "OSS" or "ALSA", -PO: the second %s is the name of the current driver -PO: and the third %s is the name of the default driver
en: 
    
    Your card currently use the %s"%s" driver (default driver for your card is "%s")
wa: 
    
    Vosse cåte eploye pol moumint li mineu %s«%s» (li prémetou mineu po vosse cåte est «%s»)

en: OSS (Open Sound System) was the first sound API. It's an OS independent sound API (it's available on most UNIX(tm) systems) but it's a very basic and limited API.
    What's more, OSS drivers all reinvent the wheel.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) is a modularized architecture which
    supports quite a large range of ISA, USB and PCI cards.
    
    It also provides a much higher API than OSS.
    
    To use alsa, one can either use:
    - the old compatibility OSS api
    - the new ALSA api that provides many enhanced features but requires using the ALSA library.
wa: OSS (Open Sound System) a stî li prumire API pol sopoirt do son. C' est ene API indepindinte do SO (ele egzistêye pol plupårt des sistinmes unix) mins c' est ossu ene API foirt båzike eyet limitêye.
    Et al copete do martchî, tchaeke mineu OSS redvinte li rowe.
    
    ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) est ene årtchitecteure a modules ki sopoite ene lådje fortchete di cåtes ISA, USB eyet PCI.
    
    I fornixh ossu ene API di pus hôt livea ki OSS.
    
    Po-z eployî alsa, on pout eployî ossu bén:
    - li viye API di copatibilité avou OSS
    - li nouve API d' ALSA ki fornixh sacwantes fonccionålités stindêyes mins a mezåjhe del livreye ALSA.

en: Driver:
wa: Mineu:

en: The old "%s" driver is blacklisted.
    
    It has been reported to oops the kernel on unloading.
    
    The new "%s" driver will only be used on next bootstrap.
wa: Li vî mineu «%s» a stî metou dins ene boere djivêye.
    
    I gn a-st avou sacwants rapoirts dijhant k' i fjheut des problinmes
    avou l' nawea (des «oops») å moumint del distcherdjî.
    
    Li novea mineu «%s» srè eployî seulmint a pårti do renondaedje ki vént.

en: No open source driver
wa: Nou mineu libe di cnoxhou

en: There's no free driver for your sound card (%s), but there's a proprietary driver at "%s".
wa: I gn a nou mineu libe po vosse cåte son (%s), mins i gn a-st on mineu prôpietaire so «%s».

en: No known driver
wa: Nou mineu di cnoxhou

en: There's no known driver for your sound card (%s)
wa: I gn a nou mineu di cnoxhou po vosse cåte son (%s)

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: The classic bug sound tester is to run the following commands:
    
    
    - "lspcidrake -v | fgrep -i AUDIO" will tell you which driver your card uses
    by default
    
    - "grep sound-slot /etc/modprobe.conf" will tell you what driver it
    currently uses
    
    - "/sbin/lsmod" will enable you to check if its module (driver) is
    loaded or not
    
    - "/sbin/chkconfig --list sound" and "/sbin/chkconfig --list alsa" will
    tell you if sound and alsa services are configured to be run on
    initlevel 3
    
    - "aumix -q" will tell you if the sound volume is muted or not
    
    - "/sbin/fuser -v /dev/dsp" will tell which program uses the sound card.
wa: Li saye classike po vey s' i gn a des problinmes avou l' son, c' est d' enonder les cmandes ki shuvèt:
    
    
    - « lspcidrake -v | fgrep -i AUDIO » ki vs dirè li ké prémetou mineu ki vosse cåte son eploye
    
    - « grep sound-slot /etc/modprobe.conf » ki vs dirè li mineu k' ele eploye pol moumint
    
    - « /sbin/lsmod » ki vs permete di verifyî si l' module do mineu del cåte son est tcherdjî ou nén
    
    - « /sbin/chkconfig --list sound » eyet « /sbin/chkconfig --list alsa » ki vs diront si les siervices do son et do sistinme di son ALSA sont-st apontyîs po-z esse enondés dins l' livea d' enondaedje 3
    
    - « aumix -q » ki vs dirè si l' volume do son est dismetou ou nén
    
    - « /sbin/fuser -v /dev/dsp » ki vs dirè li ké programe k' eploye li cåte son.

en: Let me pick any driver
wa: Leyîz mu tchoezi tot l' minme ké mineu

en: Choosing an arbitrary driver
wa: Tchoezixhant tot l' minme ké mineu

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: If you really think that you know which driver is the right one for your card
    you can pick one in the above list.
    
    The current driver for your "%s" sound card is "%s"
wa: Si vos pinsez vormint ki vos savoz ké mineu est l' bon po vosse cåte,
    vos l' poloz tchoezi del djivêye chal pa dzeur.
    
    Li mineu do moumint po vosse cåte son «%s» est «%s»

en: Auto-detect
wa: Deteccion otomatike

en: Unknown|Generic
wa: Nén cnoxhou|Djenerike

en: Unknown|CPH05X (bt878) [many vendors]
wa: Nén cnoxhou|CPH05X (bt878) [bråmint di vindeus]

en: Unknown|CPH06X (bt878) [many vendors]
wa: Nén cnoxhou|CPH06X (bt878) [bråmint di vindeus]

en: For most modern TV cards, the bttv module of the GNU/Linux kernel just auto-detect the rights parameters.
    If your card is misdetected, you can force the right tuner and card types here. Just select your tv card parameters if needed.
wa: Po bråmint di cåtes TV modienes, li module bttv do nawea GNU/Linux fwait l' deteccion otomatike des parametes k' i fåt.
    Si l' cåte da vosse n' est nén detectêye comifåt, vos ploz foirci les bonès sôres di cåte et di des parametes k' i fåt.
    Si l' cåte da vosse n' est nén detectêye comifåt, vos ploz foirci chal les bonès sôres di cåte et di _tuner_. Vos n' avoz k' a tchoezi, s' i fåt, les parametes po vosse cåte TV

en: Card model:
wa: Modele del cåte:

en: Tuner type:
wa: Sôre di _tuner_:

en: Ok
wa: 'l est bon

en: Yes
wa: Oyi

en: No
wa: Neni

en: Choose a file
wa: Tchoezixhoz on fitchî

en: Add
wa: Radjouter

en: Modify
wa: Candjî

en: Finish
wa: Fini

en: Previous
wa: Di dvant

en: No file chosen
wa: Nou fitchî di tchoezi

en: You have chosen a directory, not a file
wa: Vos avoz tchoezi on ridant, nén on fitchî

en: No such directory
wa: Ci ridant la n' egzistêye nén

en: No such file
wa: Ci fitchî la n' egzistêye nén

en: Bad choice, try again
wa: Måva tchuze, sayîz co ene feye

en: Your choice? (default %s)
wa: Vosse tchuze? (prémetowe %s)

en: Entries you'll have to fill:
    %s
wa: Intrêyes ki vos dvroz rimpli:
    %s

en: Your choice? (0/1, default `%s')
wa: Vosse tchuze? (0/1, prémetowe %s)

en: Button `%s': %s
wa: Boton «%s»: %s

en: Do you want to click on this button?
wa: Voloz vs clitchî so ç' boton chal?

en: Your choice? (default `%s'%s)
wa: Vosse tchuze? (prémetowe «%s»%s)

en:  enter `void' for void entry
wa:  tapez «void» po ene intrêye vude

en: => There are many things to choose from (%s).
wa: => I gn a sacwantès afwaires a tchoezi (%s).

en: Please choose the first number of the 10-range you wish to edit,
    or just hit Enter to proceed.
    Your choice?
wa: Tchoezixhoz li prumî limero del fortchete di 10 ki vos vloz aspougnî,
    oudonbén vos ploz djusse taper so Enter po continouwer.
    Vosse tchuze?

en: => Notice, a label changed:
    %s
wa: => Prindoz asteme k' ene etikete a candjî:
    %s

en: Re-submit
wa: Evoyî cor on côp

en: Andorra
wa: Andore

en: United Arab Emirates
wa: Emirats Arabes Unis

en: Afghanistan
wa: Afganistan

en: Antigua and Barbuda
wa: Antigua et Barbuda

en: Anguilla
wa: Anguila

en: Albania
wa: Albaneye

en: Armenia
wa: Årmeneye

en: Netherlands Antilles
wa: Antiyes neyerlandesses

en: Antarctica
wa: Antartike

en: Argentina
wa: Årdjintene

en: American Samoa
wa: Samowa amerikinne

en: Austria
wa: Otriche

en: Australia
wa: Ostraleye

en: Aruba
wa: Arouba

en: Azerbaijan
wa: Azerbaydjan

en: Bosnia and Herzegovina
wa: Bosneye

en: Barbados
wa: Bårbades

en: Belgium
wa: Beldjike

en: Burkina Faso
wa: Bourkina Fasso

en: Bulgaria
wa: Bulgåreye

en: Bahrain
wa: Bareyn

en: Burundi
wa: Bouroundi

en: Bermuda
wa: Bermude

en: Brunei Darussalam
wa: Bruney Darussalam

en: Bolivia
wa: Boliveye

en: Brazil
wa: Braezi

en: Bhutan
wa: Boutan

en: Bouvet Island
wa: Iye Bouvet

en: Botswana
wa: Boswana

en: Belarus
wa: Belaruss

en: Cocos (Keeling) Islands
wa: Iyes Cocos (Keeling)

en: Central African Republic
wa: Cintrafrike

en: Switzerland
wa: Swisse

en: Cote d'Ivoire
wa: Coisse d' Ivwere

en: Cook Islands
wa: Iyes Cook

en: Chile
wa: Tchili

en: Cameroon
wa: Camrone

en: China
wa: Chine

en: Colombia
wa: Colombeye

en: Serbia & Montenegro
wa: Serbeye et Montenegro

en: Cape Verde
wa: Cap Vert

en: Christmas Island
wa: Iye Christmas

en: Cyprus
wa: Chipe

en: Czech Republic
wa: Tchekeye

en: Germany
wa: Almagne

en: Denmark
wa: Daenmåtche

en: Dominica
wa: Dominike

en: Dominican Republic
wa: Republike Dominikinne

en: Algeria
wa: Aldjereye

en: Ecuador
wa: Ecwåteur

en: Estonia
wa: Estoneye

en: Egypt
wa: Edjipe

en: Western Sahara
wa: Sara Coûtchantrece

en: Eritrea
wa: Eritrêye

en: Spain
wa: Espagne

en: Ethiopia
wa: Etiopeye

en: Finland
wa: Finlande

en: Fiji
wa: Fidji

en: Falkland Islands (Malvinas)
wa: Iyes Malouwines

en: Micronesia
wa: Micronezeye

en: Faroe Islands
wa: Iyes Faeroyé

en: United Kingdom
wa: Rweyåme Uni

en: Grenada
wa: Grenåde

en: Georgia
wa: Djeyordjeye

en: French Guiana
wa: Guyane francesse

en: Ghana
wa: Gana

en: Gibraltar
wa: Djibraltår

en: Greenland
wa: Groenlande

en: Gambia
wa: Gambeye

en: Guinea
wa: Guinêye

en: Guadeloupe
wa: Gwadeloupe

en: Equatorial Guinea
wa: Guinêye Ecwåtoriåle

en: Greece
wa: Grece

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
wa: Iyes Sandwich do sud

en: Guatemala
wa: Gwatemala

en: Guinea-Bissau
wa: Guinêye-Bissaw

en: Hong Kong SAR (China)
wa: Chine (Hong Kong)

en: Heard and McDonald Islands
wa: Iyes Heard et McDonald

en: Croatia
wa: Crowåceye

en: Haiti
wa: Hayiti

en: Hungary
wa: Hongreye

en: Indonesia
wa: Indonezeye

en: Ireland
wa: Irlande

en: Israel
wa: Israyel

en: India
wa: Inde

en: British Indian Ocean Territory
wa: Teritwere britanike di l' Oceyan Indyin

en: Iraq
wa: Irak

en: Iceland
wa: Izlande

en: Italy
wa: Itåleye

en: Jamaica
wa: Djamayike

en: Jordan
wa: Djordaneye

en: Japan
wa: Djapon

en: Kenya
wa: Kenia

en: Kyrgyzstan
wa: Kirgiztan

en: Cambodia
wa: Cambodje

en: Comoros
wa: Comores

en: Saint Kitts and Nevis
wa: Sint Kitts eyet Nevis

en: Korea (North)
wa: Corêye (bijhe)

en: Korea
wa: Corêye (nonne)

en: Kuwait
wa: Kuweyt

en: Cayman Islands
wa: Iyes Cayman

en: Kazakhstan
wa: Kazaxhtan

en: Laos
wa: Lawosse

en: Lebanon
wa: Liban

en: Saint Lucia
wa: Sinte Luceye

en: Liechtenstein
wa: Lîchtensteyn

en: Lesotho
wa: Lessoto

en: Lithuania
wa: Litwaneye

en: Luxembourg
wa: Lussimbork

en: Latvia
wa: Letoneye

en: Libya
wa: Libeye

en: Morocco
wa: Marok

en: Marshall Islands
wa: Iyes Marshall

en: Macedonia
wa: Macedoneye

en: Myanmar
wa: Birmaneye

en: Mongolia
wa: Mongoleye

en: Northern Mariana Islands
wa: Iyes Marianes bijhreces

en: Martinique
wa: Martinike

en: Mauritania
wa: Moritanreye

en: Malta
wa: Male

en: Mauritius
wa: Iye Môrice

en: Mexico
wa: Mecsike

en: Malaysia
wa: Malaizeye

en: Mozambique
wa: Mozambike

en: Namibia
wa: Namibeye

en: New Caledonia
wa: Nouve Caledonreye

en: Niger
wa: Nidjer

en: Norfolk Island
wa: Iye Norfolk

en: Nigeria
wa: Nidjeria

en: Nicaragua
wa: Nicaragwa

en: Netherlands
wa: Bas Payis

en: Norway
wa: Norvedje

en: Nauru
wa: Nawouro

en: Niue
wa: Niuwé

en: New Zealand
wa: Nouve Zelande

en: Peru
wa: Perou

en: French Polynesia
wa: Polinezeye francesse

en: Papua New Guinea
wa: Papouwazeye Nouve Guinêye

en: Philippines
wa: Filipenes

en: Poland
wa: Pologne

en: Saint Pierre and Miquelon
wa: Sint Pierre et Miquelon

en: Puerto Rico
wa: Porto Rico

en: Palestine
wa: Palestene

en: Paraguay
wa: Paragway

en: Palau
wa: Palawou

en: Reunion
wa: Reyunion

en: Romania
wa: Roumaneye

en: Russia
wa: Rûsseye

en: Saudi Arabia
wa: Arabeye Sawoudite

en: Solomon Islands
wa: Iyes Solomon

en: Seychelles
wa: Secheles

en: Sudan
wa: Soudan

en: Sweden
wa: Suwede

en: Singapore
wa: Singapour

en: Saint Helena
wa: Sinte Helene

en: Slovenia
wa: Esloveneye

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
wa: Iyes Svalbard eyet Jan Mayen

en: Slovakia
wa: Eslovakeye

en: Sierra Leone
wa: Siera Leyone

en: San Marino
wa: Sint Marin

en: Senegal
wa: Senegål

en: Somalia
wa: Somaleye

en: Sao Tome and Principe
wa: São Tomé et Prince

en: Syria
wa: Sireye

en: Swaziland
wa: Suwazilande

en: Turks and Caicos Islands
wa: Iyes Turks eyet Caicos

en: Chad
wa: Tchad

en: French Southern Territories
wa: Teritweres francès do sud

en: Thailand
wa: Taylande

en: Tajikistan
wa: Tadjikistan

en: East Timor
wa: Timor Ess

en: Turkmenistan
wa: Turcmenistan

en: Tunisia
wa: Tunizeye

en: Turkey
wa: Turkeye

en: Trinidad and Tobago
wa: Trinité et Tobago

en: Tuvalu
wa: Touvalou

en: Tanzania
wa: Tanzaneye

en: Ukraine
wa: Oucrinne

en: Uganda
wa: Ouganda

en: United States Minor Outlying Islands
wa: Iyes mineures des Estats Unis

en: United States
wa: Estats Unis

en: Uruguay
wa: Ourougway

en: Uzbekistan
wa: Ouzbekistan

en: Saint Vincent and the Grenadines
wa: Sint Vincint eyet les Grenadines

en: Venezuela
wa: Venezwela

en: Virgin Islands (British)
wa: Iyes Viedjes (Britanikes)

en: Virgin Islands (U.S.)
wa: Iyes Viedjes (USA)

en: Wallis and Futuna
wa: Wallis et Futuna

en: Samoa
wa: Samowa

en: Mayotte
wa: Mayote

en: South Africa
wa: Nonne Afrike

en: Zambia
wa: Zambeye

en: Zimbabwe
wa: Zimbabwè

en: Welcome to %s
wa: Wilicome a %s

en: Moving used physical extents to other physical volumes failed
wa: Li bodjaedje des bokets fizikes viè èn ôte volume fizike a fwait berwete

en: Physical volume %s is still in use
wa: Li volume fizike %s est co eployî

en: Remove the logical volumes first
wa: Oister les volumes lodjikes d' aprume

en: The bootloader can't handle /boot on multiple physical volumes
wa: L' enondrece èn pout nén manaedjî on ridant /boot so des volumes fizikes diferins.

en: Warning: Free Software may not necessarily be patent free, and some Free
    Software included may be covered by patents in your country. For example, the
    MP3 decoders included may require a licence for further usage (see
    http://www.mp3licensing.com for more details). If you are unsure if a patent
    may be applicable to you, check your local laws.
wa: Adviertixhmint: Les programes libes ni sont nén tofer libes di patintes,
    eyet ça s' pout k' on programe libe forni soeye covrou pa des patintes
    dins vosse payis. Par egzimpe, les discôdeus MP3 fornis ont mezåjhe d' ene
    licince po-z esse eployîs (loukîz http://www.mp3licensing.com po pus di
    racsegnes). Si vos n' estoz nén seur si ene patinte s' aplike ou nén por
    vos, acertinez vs tot rwaitant vos lwès locåles.

note: -PO: keep the double empty lines between sections, this is formatted a la LaTeX
en: Congratulations, installation is complete.
    Remove the boot media and press Enter to reboot.
    
    
    For information on fixes which are available for this release of Mandriva Linux,
    consult the Errata available from:
    
    
    %s
    
    
    Information on configuring your system is available in the post
    install chapter of the Official Mandriva Linux User's Guide.
wa: Felicitåcions, l' astalåcion a stî fwaite.
    Bodjîz li sopoirt d' enondaedje et tapez so Return po renonder l' éndjole.
    
    Po des informåcions so les coridjaedjes k' i gn a po cisse modêye di Mandriva Linux,
    loukîz al pådje des Errata sol waibe:
    
    
    %s
    
    
    vos trovroz di l' informåcion so l' apontiaedje do sistinme el tchaptrê
    sol post-astalåcion do Guide di l' Uzeu Mandriva Linux Oficir.

en: This driver has no configuration parameter!
wa: Ci mineu chal n' a pont d' parametes po-z apontyî!

en: Module configuration
wa: Apontiaedje do module

en: You can configure each parameter of the module here.
wa: Vos ploz apontyî tchaeconk des parametes do module chal.

en: Found %s interfaces
wa: Dj' a trové des eterfaces %s

en: Do you have another one?
wa: Avoz vs ene ôte?

en: Do you have any %s interfaces?
wa: Avoz vs des eterfaces %s?

en: See hardware info
wa: Veyoz les informåcions so l' éndjolreye

en: Installing driver for USB controller
wa: Astalant mineu pol controleu USB

en: Installing driver for firewire controller %s
wa: Astalant mineu pol controleu firewire %s

en: Installing driver for hard drive controller %s
wa: Astalant mineu pol controleu d' deurès plakes %s

en: Installing driver for ethernet controller %s
wa: Astalant mineu pol controleu d' cåtes rantoele %s

note: -PO: the first %s is the card type (scsi, network, sound,...) -PO: the second is the vendor+model name
en: Installing driver for %s card %s
wa: Astalant mineu po %s cåte %s

en: You may now provide options to module %s.
    Note that any address should be entered with the prefix 0x like '0x123'
wa: Vos ploz asteure diner les tchuzes pol module %s.
    Notez ki tote adresse doet esse dinêye e hecsa avou l' betchete 0x, eg: «0x123»

en: You may now provide options to module %s.
    Options are in format ``name=value name2=value2 ...''.
    For instance, ``io=0x300 irq=7''
wa: Asteure, vos poloz dner les tchuzes pol module %s.
    Les tchuzes si scrijhèt: « no=valixhance no2=valixhance2... »
    Metans: « io=0x300 irq=7... »

en: Module options:
wa: Tchuzes do module:

note: -PO: the %s is the driver type (scsi, network, sound,...)
en: Which %s driver should I try?
wa: Kéne %s mineuse doe dju sayî?

en: In some cases, the %s driver needs to have extra information to work
    properly, although it normally works fine without them. Would you like to specify
    extra options for it or allow the driver to probe your machine for the
    information it needs? Occasionally, probing will hang a computer, but it should
    not cause any damage.
wa: A feyes, li mineuse %s a dandjî d' ene miete di pus d' informåcions po-z
    aler comifåt, ca bén k' ele va bén sins, normålmint. Voloz vs diner des
    informåcions asteure ou leyî li mineuse cachî leye-minme dins voste éndjole
    après les informåcions k' ele a dandjî? Pa côps, çoula pout fé aroker li
    copiutrece. Mins ça n' såreut fé nou må.

en: Autoprobe
wa: Saye otomatike

en: Specify options
wa: Dijhoz les tchuzes

en: Loading module %s failed.
    Do you want to try again with other parameters?
wa: I gn a åk ki n' a nén stî tot tcherdjant li module %s.
    Voloz vs sayî co on côp avou des ôtes parametes?

en: mount failed:
wa: li montaedje a fwait berwete:

en: Extended partition not supported on this platform
wa: Sitindowe pårticion nén sopoirtêye so cisse platfôme chal

en: You have a hole in your partition table but I can not use it.
    The only solution is to move your primary partitions to have the hole next to the extended partitions.
wa: Vos avoz on trô dvins vosse tåvlea di pårtixhaedje, mins dji n' pout nén l' eployî.
    Li seule solucion c' est di bodjî vos mwaissès pårticions po-z aveur li trô a costé des pårticions stindowes

en: Something bad is happening on your drive. 
    A test to check the integrity of data has failed. 
    It means writing anything on the disk will end up with random, corrupted data.
wa: Ene sacwè di mwais arive a vosse deure plake. 
    Åk n' a nén stî tot sayant di verifyî l' etegrité des dnêyes. 
    Çoula vout dire ki tot çki vos alez scrire el plake va fini come 
    des crombès sacwès a l' astcheyance.

en: Can not add a partition to _formatted_ RAID %s
wa: Dji n' pout radjouter ene pårticion a on RAID _abwesné_ %s

en: Not enough partitions for RAID level %d
wa: I gn a nén des pårticions assez pol livea RAID %d

en: Could not create directory /usr/share/sane/firmware!
wa: Dji n' a nén savou fé l' ridant /usr/share/sane/firmware !

en: Could not create link /usr/share/sane/%s!
wa: Dji n' a nén savou fé l' loyén /usr/share/sane/%s !

en: Could not copy firmware file %s to /usr/share/sane/firmware!
wa: Dji n' a savou copyî l' fitchî di firmware «%s» viè /usr/share/sane/firmware!

en: Could not set permissions of firmware file %s!
wa: Dji n' a nén savou defini les permissions do fitchî d' firmware %s !

en: Could not install the packages needed to share your scanner(s).
wa: Dji n' a savou astaler les pacaedjes k' i gn a mezåjhe po pårtaedjî vos scanrece(s).

en: Your scanner(s) will not be available for non-root users.
wa: Vos scanrece(s) ni sront nén disponibes po les uzeus nén-root.

en: The argument specifies if clients are authorized to connect
    to the X server from the network on the tcp port 6000 or not.
wa: L' årgumint definixh si les cliyints sont otorijhîs ou nén
    a s' raloyî å sierveu X åd triviè del rantoele sol pôrt 6000.

en: If SERVER_LEVEL (or SECURE_LEVEL if absent)
    is greater than 3 in /etc/security/msec/security.conf, creates the
    symlink /etc/security/msec/server to point to
    /etc/security/msec/server.<SERVER_LEVEL>.
    
    The /etc/security/msec/server is used by chkconfig --add to decide to
    add a service if it is present in the file during the installation of
    packages.
wa: Si l' valixhance di SERVER_LEVEL (ou di SECURE_LEVEL si nén defini)
    est pus grand ki 3 dins /etc/security/msec/security.conf,
    li loyén simbolike di /etc/security/msec/server viè
    /etc/security/msec/server.<SERVER_LEVEL> srè fwait.
    
    Li fitchî /etc/security/msec/server est eployî pa «chkconfig --add» po
    decider s' i fåt radjouter on siervice ou nén tins d' l' astalaedje
    des pacaedjes rpm.

en: Security Alerts:
wa: Abranles di såvrité:

en: Enable su only from members of the wheel group. If set to no, allows su from any user.
wa: Permete l' eployaedje di «su» rén ki po les mimbes do groupe «wheel». Si metou a neni, permete l' eployaedje di «su» po tos les uzeus.

en: Use password to authenticate users.
wa: Eployî des screts po-z otintifyî les uzeus

en: Set the password history length to prevent password reuse.
wa: Defini l' longueur di l' istwere des screts po-z espaitchî di reployî on scret k' a ddja stî eployî.

en: Set the password minimum length and minimum number of digit and minimum number of capitalized letters.
wa: Defini li longueur minimom des screts, li nombe minimom di chifes eyet l' nombe minimom di grandès letes.

en: if set to yes, check open ports.
wa: s' il est metou, cweri après des pôrts di drovous.

en: if set to yes, check for:
    
    - empty passwords,
    
    - no password in /etc/shadow
    
    - for users with the 0 id other than root.
wa: s' il est metou, i verifeye après:
    
    - des vudes sicrets,
    
    - des intrêyes sins scret dins /etc/shadow
    
    - des uzeus ôtes ki «root» k' ont èn id ewal a 0.

en: if set to yes, check permissions of files in the users' home.
wa: s' il est metou, i verifeye les permissions des fitchîs dins les ridants måjhon des uzeus.

en: if set to yes, run the daily security checks.
wa: s' il est metou, enonder les verifiaedjes di såvrité pa msec di tchaeke djoû.

en: if set to yes, check additions/removals of sgid files.
wa: si metou, verifeye les radjoutaedjes/oistaedjes di fitchîs sgid root.

en: if set to yes, check empty password in /etc/shadow.
wa: s' il est metou, i verifeye les vudes sicrets e fitchî /etc/shadow.

en: if set to yes, verify checksum of the suid/sgid files.
wa: s' il est metou, i verifeye li checksum des fitchîs suid/sgid.

en: if set to yes, check additions/removals of suid root files.
wa: si metou, verifeye les radjoutaedjes/oistaedjes di fitchîs suid root.

en: if set to yes, report unowned files.
wa: s' il est metou, rapoirter les fitchîs ki sont-st ôrfulins.

en: if set to yes, check files/directories writable by everybody.
wa: s' il est metou, i cwirt après des fitchîs/ridants ki tot l' minme kî pout scrire

en: if set to yes, run chkrootkit checks.
wa: s' il est metou, enonde les verifiaedjes chkrootkit.

en: if set, send the mail report to this email address else send it to root.
wa: s' il est metou, emiler li rapoirt a ciste adresse ci, ôtmint l' evoyî a root.

en: if set to yes, report check result by mail.
wa: s' il est metou, li rapoirt des rzultats des verifiaedjes est emilé.

en: Do not send mails if there's nothing to warn about
wa: Èn nén evoyî d' emile s' i gn a rén a signaler

en: if set to yes, run some checks against the rpm database.
wa: s' il est metou, il enondrè sacwants verifiaedjes sol båze di dnêyes des pacaedjes rpm.

en: if set to yes, report check result to syslog.
wa: s' il est metou, li rapoirt do verifiaedje est evoyî sol djournå do sistinme (syslog).

en: if set to yes, reports check result to tty.
wa: s' il est metou, les rapoirts do verifiaedje sont-st evoyîs sol conzôle (tty).

en: Set shell commands history size. A value of -1 means unlimited.
wa: Defini li grandeu po l' istwere des cmandes do shell. Ene valixhance di -1 vout dire sins limite.

en: Set the shell timeout. A value of zero means no timeout.
wa: Defini li tårdjaedje pol shell. Ene valixhance di zero po n' nén aveur di tårdjaedje

en: Timeout unit is second
wa: L' unité pol tårdjaedje c' est li segonde

en: Accept bogus IPv4 error messages
wa: Accepter des crons messaedjes d' aroke IPv4

en: Accept broadcasted icmp echo
wa: Accepter les pakets broadcast icmp echo.

en: Accept icmp echo
wa: Accepter l' icmp echo.

en: /etc/issue* exist
wa: /etc/issue* egzistêye

en: Reboot by the console user
wa: Renondaedje pa l' uzeu sol conzôle

en: Allow remote root login
wa: Permete des elodjaedjes då lon po root

en: Direct root login
wa: Elodjaedje direk di root

en: List users on display managers (kdm and gdm)
wa: Håyner li djivêye des uzeus ezès manaedjeus di håynaedje (kdm eyet gdm)

en: Export display when passing from root to the other users
wa: Espoirter l' håynaedje cwand on passe di root viè ls ôtes uzeus

en: Allow X Window connections
wa: Permete les raloyaedjes X Window

en: Authorize TCP connections to X Window
wa: Peremete les raloyaedjes TCP å sistinme grafike X Window

en: Authorize all services controlled by tcp_wrappers
wa: Otorijhî tos les siervices controlés pa tcp_wrappers

en: Chkconfig obey msec rules
wa: Chkconfig schoûte åzès rîles di msec

en: Enable "crontab" and "at" for users
wa: Permete ki les uzeus eployexhe «crontab» eyet «at»

en: Syslog reports to console 12
wa: Evoyî les messaedjes do djournå sistinme (syslog) sol conzôle 12

en: Enable libsafe if libsafe is found on the system
wa: Mete en alaedje libsafe, si libsafe est astalé sol sistinme

en: Enable the logging of IPv4 strange packets
wa: Mete en alaedje li rashiaedje ezès djournås des pakets IPv4 bizåres.

en: Enable msec hourly security check
wa: Mete en alaedje les verifiaedjes di såvrité pa msec tchaeke eure

en: Enable su only from the wheel group members
wa: Peremete li cmande «su» seulmint po les mimbes do groupe «wheel»

en: Use password to authenticate users
wa: Eployî des screts po-z otintifyî les uzeus

en: Daily security check
wa: Verifiaedjes di såvrité tchaeke djoû

en: Sulogin(8) in single user level
wa: Sulogin(8) e livea on seu uzeu

en: Password history length
wa: Longueur di l' istwere do scret

en: Password minimum length and number of digits and upcase letters
wa: Minimoms pol longueur, nombe di chifes et di grandes letes pol sicret

en: Root umask
wa: umask (prémetowès permissions) po root

en: Shell history size
wa: Grandeu di l' istwere del roye di cmande

en: Shell timeout
wa: Tårdjaedje do shell

en: User umask
wa: umask (prémetowès permissions) po l' uzeu

en: Check open ports
wa: Cweri après les pôrts di drovous

en: Check for unsecured accounts
wa: Cweri après des contes sins waire di såvrité

en: Check permissions of files in the users' home
wa: Verifyî les permissions des fitchîs ezès ridants måjhon des uzeus

en: Run the daily security checks
wa: Enonder les verifiaedjes di såvrité pa msec di tchaeke djoû

en: Check additions/removals of sgid files
wa: Verifyî les radjoutaedjes/oistaedjes di fitchîs suid root.

en: Check empty password in /etc/shadow
wa: Verifyî s' i gn a des vudes sicrets e /etc/shadow

en: Verify checksum of the suid/sgid files
wa: Verifyî les checksum des fitchîs suid/sgid

en: Check additions/removals of suid root files
wa: Verifyî les radjoutaedjes/oistaedjes di fitchîs suid root.

en: Report unowned files
wa: Rapoirter les fitchîs ôrfulins

en: Check files/directories writable by everybody
wa: Cweri après les fitchîs/ridants sicrijhåve pa tertos

en: Run chkrootkit checks
wa: Enonder les verifiaedjes chkrootkit

en: Do not send empty mail reports
wa: N' evoyîz nén des vudes emiles di rapoirt

en: If set, send the mail report to this email address else send it to root
wa: S'  il est metou, evoyî li rapoirt pa emile a ciste adresse la, ôtmint l' evoyî a root

en: Report check result by mail
wa: Emiler l' rapoirt des verifiaedjes

en: Run some checks against the rpm database
wa: Enonder sacwants verifiaedjes del båze di dnêyes di rpm

en: Report check result to syslog
wa: Rapoirter les rzultats des verifiaedjes a syslog (djournås do sistinme)

en: Reports check result to tty
wa: Rapoirter les rzultats des verifiaedjes sol tty (direk sol waitroûle)

en: Standard
wa: Tipike

en: This is the standard security recommended for a computer that will be used to connect to the Internet as a client.
wa: Çouchal c' est l' livea di såvrité standård po ene copiutrece ki va esse eployeye po si raloyî al rantoele daegnrece come cliyint.

en: With this security level, the use of this system as a server becomes possible.
    The security is now high enough to use the system as a server which can accept
    connections from many clients. Note: if your machine is only a client on the Internet, you should choose a lower level.
wa: Avou ci livea chal, vos poloz eployî li sistinme come on sierveu.
    Li såvrité est hôte assez ki po-z eployî li sistinme come on sierveu ki acceptrè des raloyaedjes di bråmint des cliyints. Note: si voste éndjole est seulmint on cliyint sol daegntoele vos dvrîz tchoezi on livea pus bas.

en: DrakSec Basic Options
wa: Tchuzes di båze di DrakSec

en: Please choose the desired security level
wa: Tchoezixhoz l' livea di såvrité ki vos vloz

en: Security Administrator:
wa: Manaedjeu pol såvrité:

en: Launch the ALSA (Advanced Linux Sound Architecture) sound system
wa: Enonder li sistinme di son ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)

en: Anacron is a periodic command scheduler.
wa: Anacron manaedje des comandes a enonder periodicmint.
    I ravize a «cron» mins po des sistinmes ki n' sont nén en alaedje
    24e/24e. Anacron si tchedje di s' mete a djoû et d' enonder les tårdjowès
    comandes cwand l' éndjole est enondêye.

en: apmd is used for monitoring battery status and logging it via syslog.
    It can also be used for shutting down the machine when the battery is low.
wa: apmd sieve a shure l' estat del batreye et a scrire les racsegnmints avou syslog.
    I pout eto siervi a clôre l' éndjole cwand c' est ki les batreyes divnèt flåwes.

en: Runs commands scheduled by the at command at the time specified when
    at was run, and runs batch commands when the load average is low enough.
wa: Enonde les cmandes metowes avou li cmande at å moumint defini avou li cmande at.
    Sieve eto a enonder des cmandes batch cwand c' est ki l' éndjole n' a nén
    trop d' ovraedje so les bresses.

en: cron is a standard UNIX program that runs user-specified programs
    at periodic scheduled times. vixie cron adds a number of features to the basic
    UNIX cron, including better security and more powerful configuration options.
wa: cron est on programe sitandård po Unix.  Il enonde des programes tchoezis
    pa l' uzeu a des moumints metous pa l' uzeu.  Li cron da Vixie radjoute sacwants
    siervice å programe cron tradicionel di Unix, par egzimpe ene meyeuse såvrité
    eyet des pus ritchès tchuzes po l' apontiaedje.

en: FAM is a file monitoring daemon. It is used to get reports when files change.
    It is used by GNOME and KDE
wa: FAM est on demon di corwaitaedje di fitchîs. Il est eployî po-z aveur des rapoirts cwand des fitchîs candjèt.
    Il est eployî pa GNOME eyet KDE

en: GPM adds mouse support to text-based Linux applications such the
    Midnight Commander. It also allows mouse-based console cut-and-paste operations,
    and includes support for pop-up menus on the console.
wa: Avou GPM vos avoz li sopoirt del sori po les programes Linux e mode tecse,
    come li «comandeu di meynute» (Midnight Commander, mc). Et vos avoz eto
    li sopoirt po côper et d' plaker sol conzôle, et sopoirt po des aspitants
    menus sol conzôle.

en: HardDrake runs a hardware probe, and optionally configures
    new/changed hardware.
wa: HardDrake fwait ene deteccion di l' éndjolreye, et pout ossu apontyî
    les noveas/candjîs éndjins.

en: Apache is a World Wide Web server. It is used to serve HTML files and CGI.
wa: Apache est on sierveu HTTP. Il est eployî po siervi des pådjes waibe et des CGI.

en: The internet superserver daemon (commonly called inetd) starts a
    variety of other internet services as needed. It is responsible for starting
    many services, including telnet, ftp, rsh, and rlogin. Disabling inetd disables
    all of the services it is responsible for.
wa: Li demon Internet (inetd) est on «super-sierveu» k' enonde ene drigleye
    d' ôtes siervices k' ont a vey avou Internet cwand c' est k' i gn a mezåjhe.
    Metans: telnet, ftp, rsh eyet rlogin.  Si vos n' purdoz nén inetd, nouk di ces
    siervices la ni såreut esse enondé.

en: Launch packet filtering for Linux kernel 2.2 series, to set
    up a firewall to protect your machine from network attacks.
wa: Enonde ene passete po les pakets rantoele, pol séreye di naweas Linux 2.2,
    vos end avoz mezåjhe po mete so pîs on côpe feu po mete voste éndjole
    a hipe des atakes des hacneus.

en: This package loads the selected keyboard map as set in
    /etc/sysconfig/keyboard.  This can be selected using the kbdconfig utility.
    You should leave this enabled for most machines.
wa: Ci pacaedje chal tchedje li taprece tchoezeye e /etc/sysconfig/keyboard.
    Çoula pout esse apontyî avou l' usteye kbdconfig.
    Vos l' dvoz leyî en alaedje pol plupårt des éndjoles.

en: Automatic regeneration of kernel header in /boot for
    /usr/include/linux/{autoconf,version}.h
wa: Fé otomaticmint des noveles tiestires do nawea dins /boot
    a pårti di /usr/include/linux/{autoconf,version}.h

en: Automatic detection and configuration of hardware at boot.
wa: Deteccion et apontiaedje otomatikes di l' éndjolreye a l' enondaedje.

en: Linuxconf will sometimes arrange to perform various tasks
    at boot-time to maintain the system configuration.
wa: Pa côps linuxconf va fé totès sôres di bouyes å moumint di
    l' enondaedje po wårder l' apontiaedje do sistinme.

en: lpd is the print daemon required for lpr to work properly. It is
    basically a server that arbitrates print jobs to printer(s).
wa: lpd est li demon d' imprimaedje k' i gn en a mezåjhe po lpr poleur rexhe comifåt.
    C' est on sierveu ki manaedje les bouyes po les scrireces.

en: Linux Virtual Server, used to build a high-performance and highly
    available server.
wa: Li forveyou sierveu Linux, eployî po fé on sierveu di hôte performance
    et di hôte disponibilité (high-availability).

en: named (BIND) is a Domain Name Server (DNS) that is used to resolve host names to IP addresses.
wa: named (BIND) est on sierveu di nos d' dominne (DNS) eployî po-z aveur les adresses IP limerikes a pårti des nos des lodjoes.

en: Mounts and unmounts all Network File System (NFS), SMB (Lan
    Manager/Windows), and NCP (NetWare) mount points.
wa: Monte et dismonte les ponts di montaedje po Network File System (NFS), 
    SMB (Lan Manager/Windows) et NCP (NetWare).

en: Activates/Deactivates all network interfaces configured to start
    at boot time.
wa: Enonde ou arestêye totes les eterfaces di rantoele apontieyes po
    s' mete en alaedje cwand c' est ki l' éndjole s' enonde.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP networks.
    This service provides NFS server functionality, which is configured via the
    /etc/exports file.
wa: NFS est on protocole populaire po pårtaedjî des fitchîs so les rantoeles TCP/IP.
    Ci siervice chal c' est po-z aveur on sierveu NFS, ki est apontyî
    viè l' fitchî /etc/exports.

en: NFS is a popular protocol for file sharing across TCP/IP
    networks. This service provides NFS file locking functionality.
wa: NFS est on protocole populaire po pårtaedjî des fitchîs so les rantoeles TCP/IP.
    Ci siervice chal c' est po-z aveur li fonccionålité di blocaedje
    di fitchîs pa NFS.

en: Automatically switch on numlock key locker under console
    and Xorg at boot.
wa: Mete otomaticmint en alaedje li coine des tapes limerikes del taprece
    a l' enondaedje; ossu bén so X11 k' e conzôle.

en: Support the OKI 4w and compatible winprinters.
wa: Sopoirt po les scrireces OKI 4w et copatibes.

en: PCMCIA support is usually to support things like ethernet and
    modems in laptops.  It will not get started unless configured so it is safe to have
    it installed on machines that do not need it.
wa: Li sopoirt PCMCIA c' est po sopoirter des sacwès come des cåtes rantoele
    ou des modems, avou les poirtåvès copiutreces. I n' srè nén enondé a moens
    di esse apontyî, adon c' est nén måva del leyî astalé minme so les éndjoles
    wice k' on n' s' e siervèt nén.

en: The portmapper manages RPC connections, which are used by
    protocols such as NFS and NIS. The portmap server must be running on machines
    which act as servers for protocols which make use of the RPC mechanism.
wa: Li mapeu d' pôrts manaedje les raloyaedjes RPC, ki sont-st eployîs pa
    des protocoles come NFS ou NIS. Li sierveu portmap doet esse en alaedje
    so les éndjoles ki dvèt esse des sierveus po des protocoles ki s' e siervèt do RPC.

en: Postfix is a Mail Transport Agent, which is the program that moves mail from one machine to another.
wa: Postfix est ene usteye ki fwait voyaedjî les emiles d' ene éndjole a l' ôte.

en: Saves and restores system entropy pool for higher quality random
    number generation.
wa: Schaper et rprinde l' éntropeye do sistinme, po-z aveur ene askepiance
    di nombes a l' astcheyance di meyeuse cwålité.

en: Assign raw devices to block devices (such as hard drive
    partitions), for the use of applications such as Oracle or DVD players
wa: Assinaedje di peur éndjins (raw devices) po les éndjins di sôre blok (come
    les pårticions des deurès plakes), po des programas come Oracle
    ou des lijheus d' plakes lazer DVD s' endè siervi

en: The routed daemon allows for automatic IP router table updated via
    the RIP protocol. While RIP is widely used on small networks, more complex
    routing protocols are needed for complex networks.
wa: Li demon routed c' est po-z aveur li tåvlea di routaedje IP esse metou a djoû
    otomaticmint viè l' protocole RIP. Li protocole RIP est bråmint eployî avou
    les ptitès rantoeles, mins des pus complesses rantoeles ont mezåjhe di pus complesses protocoles.

en: The rstat protocol allows users on a network to retrieve
    performance metrics for any machine on that network.
wa: Li protocole rstat c' est po les uzeus k' i gn a sor ene rantoele poleur
    vey des informåcions sol performance d' ene éndjole del rantoele.

en: The rusers protocol allows users on a network to identify who is
    logged in on other responding machines.
wa: Li protocole rusers c' est po les uzeus k' i gn a sor ene rantoele poleur
    idintifyî kî est raloyî so des ôtès éndjoles.

en: The rwho protocol lets remote users get a list of all of the users
    logged into a machine running the rwho daemon (similar to finger).
wa: Li protocole rwho c' est po des lodjoes å lon poleur vey ene djivêye
    di tos les uzeus ki sont raloyîs so l' éndjole, si l' demon rwho est
    astalé eyet en alaedje (çoula ravize a finger).

en: Launch the sound system on your machine
wa: Enonder li sistinme di son so voste éndjole

en: Syslog is the facility by which many daemons use to log messages
    to various system log files.  It is a good idea to always run syslog.
wa: Syslog est ene usteye ki schoûte les diferins demons ki lyi evoyèt
    des messaedjes po mete dvins les fitchîs djournå do sistinme.
    C' est ene bone idêye di l' aveur todi en alaedje.

en: Load the drivers for your usb devices.
wa: Tcherdjî les mineus po vos éndjins USB.

en: Printing
wa: Imprimaedje

en: Internet
wa: Rantoele

en: File sharing
wa: Pårtaedje di fitchîs

en: System
wa: Sistinme

en: Remote Administration
wa: Manaedjaedje då lon

en: Database Server
wa: Sierveu di båze di dnêyes

en: Services
wa: Siervices

en: Choose which services should be automatically started at boot time
wa: Tchoezixhoz kés siervices dvèt esse enondés a l' enondaedje do sistinme

en: %d activated for %d registered
wa: %d en alaedje po %d eredjistrés

en: running
wa: en alaedje

en: stopped
wa: djoké

en: Services and daemons
wa: Siervices et demons

en: No additional information
    about this service, sorry.
wa: Mande escuzes, mins dj' a pont d' ôtès
    informåcions so ci siervice chal.

en: Info
wa: Informåcion

en: Start when requested
wa: Enonder al dimande

en: On boot
wa: A l' enondaedje

en: Start
wa: Enonder

en: Stop
wa: Arester

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
wa: Çouchal, c' est on libe programe; vos l' poloz bén spåde et vos l' poloz
    bén candjî tot shuvant li Licince Publike Djeneråle (GPL) di GNU eplaideye
    pal Free Software Foundation; ça pout esse li 2e modêye del licince ou
    (si vos inmez mî) ene pus nouve.
    
    Li programe est spårdou avou l' espwer k' i serè ahessåve,
    mins SINS NOLE WAERANTEYE; dji n' waeranti nén minme ki vos VINDRÎZ
    bén li programe ou ki vos vs È SIEVRÎZ BÉN PO ENE SÔRE OU L' ÔTE.
    Waitîz li Licince Publike Djeneråle (GPL) di GNU po vey les pondants
    eyet les djondants.
    
    Avou ci programe ci, vos dvrîz aveur rçuvou ene copeye del Licince Publike
    Djeneråle (GPL) di GNU; si vos n' l' avoz nén avou, sicrijhoz al
        Free Software Foundation, Inc.,
        51 Franklin Street, Fifth Floor,
        Boston, MA 02110-1301, USA.

en: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Backup and Restore application
    
    --default             : save default directories.
    --debug               : show all debug messages.
    --show-conf           : list of files or directories to backup.
    --config-info         : explain configuration file options (for non-X users).
    --daemon              : use daemon configuration. 
    --help                : show this message.
    --version             : show version number.
wa: [--config-info] [--daemon] [--debug] [--default] [--show-conf]
    Programe po fé des copeyes di såvrité eyet les rapexhî
    
    --default             : fé des copeyes des prémetous ridants.
    --debug               : mostere tos les messaedjes di disbugaedje.
    --show-conf           : djivêye des fitchîs ou ridants a copyî.
    --config-info         : esplikêyes so les tchuzes po l' apontiaedje (uzeus nén-X11).
    --daemon              : eploye l' apontiaedje di demon.
    --help                : mostere ci messaedje chal.
    --version             : mostere li limero d' modêye.

en: [--boot]
    OPTIONS:
      --boot            - enable to configure boot loader
    default mode: offer to configure autologin feature
wa: [--boot]
    TCHUZES:
      --boot            - po-z apontyî l' enondrece di l' éndjole
    prémetou môde: apontiaedje di l' elodjaedje otomatike

en: [OPTIONS] [PROGRAM_NAME]
    
    OPTIONS:
      --help            - print this help message.
      --report          - program should be one of Mandriva Linux tools
      --incident        - program should be one of Mandriva Linux tools
wa: [TCHUZES] [NO_DO_PROGRAME]
    
    TCHUZES:
      --help            - mostere ci messaedje d' aidance chal.
      --report          - li programe doet esse ene des usteyes di Mandriva Linux
      --incident        - li programe doet esse ene des usteyes di Mandriva Linux

en: [--add]
      --add             - "add a network interface" wizard
      --del             - "delete a network interface" wizard
      --skip-wizard     - manage connections
      --internet        - configure internet
      --wizard          - like --add
wa: [--add]
      --add             - macrea po radjouter ene eterface rantoele
      --del             - macrea po disfacer ene eterface rantoele
      --skip-wizard     - manaedjaedje des raloyaedjes
      --internet        - apontiaedje do raloyaedje al daegntoele
      --wizard          - come «--add»

en: 
    Font Importation and monitoring application
    
    OPTIONS:
    --windows_import : import from all available windows partitions.
    --xls_fonts      : show all fonts that already exist from xls
    --install        : accept any font file and any directory.
    --uninstall      : uninstall any font or any directory of font.
    --replace        : replace all font if already exist
    --application    : 0 none application.
                     : 1 all application available supported.
                     : name_of_application like  so for staroffice 
                     : and gs for ghostscript for only this one.
wa: 
    Programe d' abagaedje eyet corwaitaedje des fontes
    
    TCHUZES:
    --windows_import : abaguer les fontes k' i gn a so les pårticions Windows.
    --xls_fonts      : mostere avou xls totes les fontes dedja astalêyes
    --install <tchimin>   : astaler ene fonte ou ridant d' fontes.
    --uninstall <tchimin> : dizastaler ene fonte ou on ridant d' fontes.
    --replace        : replaece totes les fontes k' egzistêyrént ddja.
    --application <paramete> : apontiaedjes sipeciås po des programes k' i gn a
                     : «0» nou programe.
                     : «1» po tos les programes sopoirtés k' i gn a.
                     : «so» po for StarOffice
                     : «gs» po ghostscript.

en: [OPTIONS]...
    Mandriva Linux Terminal Server Configurator
    --enable         : enable MTS
    --disable        : disable MTS
    --start          : start MTS
    --stop           : stop MTS
    --adduser        : add an existing system user to MTS (requires username)
    --deluser        : delete an existing system user from MTS (requires username)
    --addclient      : add a client machine to MTS (requires MAC address, IP, nbi image name)
    --delclient      : delete a client machine from MTS (requires MAC address, IP, nbi image name)
wa: [TCHUZES]...
    Apontieu do Sierveu d' Terminås di Mandriva Linux (MTS)
    --enable         : mete en alaedje MTS
    --disable        : dismete MTS
    --start          : enonder MTS
    --stop           : arester MTS
    --adduser        : radjouter èn uzeu k' i gn a do sistinme å MTS (i fåt on no d' uzeu)
    --deluser        : disfacer èn uzeu k' i gn a do sistinme foû do MTS (i fåt on no d' uzeu)
    --addclient      : radjouter ene éndjole cliyint å MTS (i fåt ene adresse MAC, IP, no d' imådje nbi)
    --delclient      : disfacer ene éndjole cliyint foû do MTS (i fåt ene adresse MAC, IP, no d' imådje nbi)

en: [keyboard]
wa: [taprece]

en: [--file=myfile] [--word=myword] [--explain=regexp] [--alert]
wa: [--file=fitchî] [--word=mot] [--explain=regexp] [--alert]

en: [OPTIONS]
    Network & Internet connection and monitoring application
    
    --defaultintf interface : show this interface by default
    --connect : connect to internet if not already connected
    --disconnect : disconnect to internet if already connected
    --force : used with (dis)connect : force (dis)connection.
    --status : returns 1 if connected 0 otherwise, then exit.
    --quiet : do not be interactive. To be used with (dis)connect.
wa: [TCHUZES]
    Programe di raloyaedje et di corwaitaedje do raloyaedje rantoele
    
    --defaultintf <eterface> : mostere ciste eterface come li prémetowe 
    --connect : si raloye al daegntoele si c' est nén co ddja fwait
    --disconnect : si disraloye del daegntoele si ddja raloyî
    --force : eployî avou --(dis)connect po foircî l' (dis)raloyaedje.
    --status : ritoûne li valixhance «1» si raloyî, «0» ôtrumint, et poy finixhe.
    --quiet : môde nén eteractif. Po-z eployî avou --(dis)connect.

en: [OPTION]...
      --no-confirmation      do not ask first confirmation question in Mandriva Update mode
      --no-verify-rpm        do not verify packages signatures
      --changelog-first      display changelog before filelist in the description window
      --merge-all-rpmnew     propose to merge all .rpmnew/.rpmsave files found
wa: [TCHUZES]...
      --no-confirmation      èn nén dmander d' aveurixhaedje e môde Mandriva Update
      --no-verify-rpm        èn nén verifyî les sinateures des pacaedjes rpm
      --changelog-first      håyner li djournå des candjmints divant l' djivêye des fitchîs e purnea
      --merge-all-rpmnew     propôze di fonde tos les fitchîs .rpmnew/.rpmsave di trovés

en: [--manual] [--device=dev] [--update-sane=sane_source_dir] [--update-usbtable] [--dynamic=dev]
wa: [--manual] [--device=éndjin] [--update-sane=ridant_sourd_sane] [--update-usbtable] [--dynamic=éndjin]

en:  [everything]
           XFdrake [--noauto] monitor
           XFdrake resolution
wa:  [everything]
           XFdrake [--noauto] <waitroûle>
           XFdrake <finté>

en: 
    Usage: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]
wa: 
    Po s' e siervi: %s  [--auto] [--beginner] [--expert] [-h|--help] [--noauto] [--testing] [-v|--version]

en: All servers
wa: Tos les sierveus

en: Global
wa: Globå

en: Africa
wa: Afrike

en: Asia
wa: Azeye

en: Europe
wa: Urope

en: North America
wa: Amerike bijhrece

en: Oceania
wa: Oceyaneye

en: South America
wa: Amerike nonnrece

en: Russian Federation
wa: Federåcion di Rûsseye

en: Yugoslavia
wa: Yougoslaveye

en: Is this correct?
wa: Totafwait va-t i comifåt?

en: You have chosen a file, not a directory
wa: Vos avoz tchoezi on fitchî, nén on ridant

en: %s is not installed
    Click "Next" to install or "Cancel" to quit
wa: %s n' est nén astalé
    Clitchîz so «Shuvant» po l' astaler oudonbén so «Rinoncî» po cwiter

en: Installation failed
wa: L' astalaedje a fwait berwete
